BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Jodo svarba ir vėžio bei kitų ligų gydymas jodu

Daugelis žino, kad jodas reikalingas gerai skydliaukės veiklai palaikyti ir apsaugoti nuo Strumos (Gūžys - padidėjusi ir išvešėjusi skydliaukė). Bet jodas turi daug daugiau funkcijų ir gali būti naudojamas gydant net tokias ligas kaip vėžį ar diabetą.

Kiek reikia jodo?
Šiandieną Lietuvoje daugelis žmonių gauna pakankamai jodo, kad išvengtų Gūžio ligos (reikia, kad skydliaukė pasisavintų apie 50 mikrogramų (1mg (miligramas)=1000 mikrogramų)) per dieną. Gerai skydliaukės veiklai palaikyti rekomenduojama 140 mikrogramų per dieną.
Beje, 70% jodo randama raumenyse ir riebaluose, 20% odoje ir tik 3% skydliaukėje.

Kaip nustatyti, ar jums trūksta jodo?
Nustatyti galima darant kraujo testą arba surenkant 24 val šlapimą. Bet šie testai nemažai kainuoja ir šlapimo testas yra labai nemalonus.
Žymus jodo trūkumas pasireiškia padidėjusios skydliaukės požymiais. Taip pat daromi skydliaukės hormonų testai, tokie kaip TSH, T3 (triiodothyronine) ir T4 (thyroxine). TSH yra skydliaukės veiklą stimuliuojantis hormonas ir, kai trūksta jodo, jo gaminama daugiau, kad b8t7 stimuliuojamas jodo pasisavinimas į skydliaukę iš kraujo ir taip kompensuojamas jo trūkumas. Ir būtent dėl to  padidėja ir išvešėja skydliaukė. T3 ir T4 dažniausiai būna sumažėję. Dar skydliaukės problemų gali būti dėl seleno trūkumo, nes selenas reikalingas enzimui iodothyronine-5- deiodinase, kuris paverčia T4 į T3. Tokiu atveju T4 lygis būna pakilęs, o T3 sumažėjęs. T3 yra daug stipresnis ir potencialesnis nei T4 ir todėl T3 kraujyje cirkuliuoja daug mažesnis kiekis ir jis labai griežtai kontroliuojamas. T3 yra aktyvus skydliaukės hormonas, reguliuojantis medžiagų apykaitą. Jei jo lygis būna sumažėjęs, sulėtėja medžiagų apykaita, pradeda augti svoris, jaučiamas nuovargis, letargija, mieguistumas ir dažniausiai diagnozuojamas hypothyroidizmas - sulėtėjusi skydliaukės veikla.

Kaip namuose nusistatyti, ar jums trūksta jodo?
Yra paprastas metodas, kaip nusistatyti jodo trūkumą. Žinoma, jis nėra 100% tikslus, bet dažnai atspindi jodo lygį organizme. Tereikia nusipirkti kalio jodido iš vaistinės ir patepti kelių kvadratinių centimetrų zoną ant pilvo ar kitos kūno vietos. Tik nevilkėkite gerų drabužių, nes sutepsite. Jei jodas nuo odos išnyksta greičiau nei per 24 valandas, tai reiškia, kad jūsų organizmui trūksta jodo. Žinoma, dalis to jodo tiesiog išgaruoja, bet dalį organizmas pasisavina. Daugeliui žmonių jodas išnyksta per keletą valandų ar bent jau per naktį. Asmeniškai tepu jau kokį mėnesį ir ryte jodo nei kvapo.

Todėl jei jodas išnyksta greičiau nei per 24 val, galite pradėti tepti jodą ant odos. Šis metodas yra geriau nei per virškinamąjį traktą, nes jodas, ir ypač dažniausiai naudojamas kalio jodidas, gali sunaikinti naudingas žarnyno bakterijas. Jei norite vartoti oraliniu būdu, tai geriau vartoti Nascient jodą, kuris kainuoja brangiau, bet teigiama, kad žarnyno floros nežaloja, nes visas yra pasisavinamas, kol pasiekia storąją žarną.
Kelp jodas dėl netirpumo gali net užblokuoti skydliaukę, todėl reiktų šiuos papildus vartoti atsargiai.

Jodą reikia vartoti su selenu

Jodą vartoti reikia su selenu, nes selenas reikalingas vienam skydliaukės enzimui (I iodothyronine 5′-deiodinase), kuris dalyvauja hormoną T4 (tiroksinas, pasyvi hormono forma)  paverčiant  į T3 (aktyvi hormono forma). Ir tai taip pat svarbu vartojantiems tiroksiną (sintetinis hormonas naudojamas sulėtėjusiai skydliaukės veiklai gydyti), nes jei nebus seleno, tai organizmas jo nepavers į T3 ir todėl tiroksino vartojimas dažnai neišsprendžia skydliaukės problemų. Žinoma, tai nereiškia, kad seleno vartojimas išspręs visas skydliaukės problemas.

Skydliaukei kenkiantys augalai

Kai kurie augalai gali pakenti skydliaukės veiklai ir jei jums yra skydliaukės problemų, tai juos reiktų vartoti saikingai arba net visiškai atsisakyti. Šie produktai vadinami goitrogenais, jie susijungia su jodu ir taip blokuoja jodo pasisavinimą. Goitrogenai yra kopūstines šeimos augalai - brokoliai, kopūstai, alfalfa (liucerna), rapsų aliejus, taip pat soja, kuri daugeliu atveju nėra sveikas maistas. Soja taip pat turi phyto estrogenų, kurių perteklinis kiekis gali sutrikdyti kitų hormonų balansą. Dar skydliaukei labai kenkia chloras (iš chloruoto vandens ir per dušą), todėl reikia filtro, bent jau Brita filtrą reiktų įsigyti, taip pat dušo filtrą, jei jūsų vanduo yra chloruojamas. Dar kenkia bromas, kuris dažnai naudojamas miltams balinti.
Jodo šaltiniai

Geriausi jodo šaltiniai yra jūros produktai (žuvis, jūros augalai), jodo taip pat dedama į druską, bet dėl jodo iš druskos kokybės ir pasisavinimo diskutuojama. Taip pat, jei druska dedama yra termiškai apdorojamus produktus, tai daugelis jodo išgaruoja. Dar jodo yra prie jūros esančių vietovių ore, todėl kvėpavimas tokiu oru naudingas. Dar jodo turi spirulina ir chlorela, bet šie produktai turi B12 analogų ir vartojimas dideliais kiekiais net gali sukelti B12 trūkumą ir mažakraujystę bei pažeisti periferinius nervus.

Vėžio gydymas jodu

Gyd. Sircus ir kai kurie kiti jodą naudoja vėžiui gydyti. Tai dar vienas pigus vėžio gydymo metodas. Apie vėžio gydymą soda rašiau praėjusį kartą. Bet įspėju, kad šis metodas nėra gerai patikrintas ir nėra garantijos, kad jis kiekvienam padės. Nepaisant to, tai gana saugus metodas ir be didesnių pašalinių efektų. Geriausiai tinka odos vėžiui ir melanoma tiesiog tepama jodu.

Taip pat gydomas krūtų vėžys ir kiti vėžiai ir tepama tiesiog ant odos, kur yra vėžio paveikti organai. Kad būtų efektyviau, galima naudoti ir oraliai, bet, kaip sakiau, tada geriau naudoti ne kalio jodidą o Nascient jodą. Oraliai tai tiesiog įlašinama keletą lašų į stiklinę vandens ir geriama. Dėl oralių dozių yra skirtingų nuomonių. Vartojant profilaktikai užtenka 1-2 lašų, bet gydant vėžį reikia daugiau. Kad sustiprinti efektyvumą galima naudoti ir oraliai, bet kaip sakiau tada geriau naudoti ne kalio jodidą o Nascient iodine. Oraliai tai tiesiog įlašinama keletą lašų į stiklinę vandens ir geriamą. Dėl oralių dozių yra skirtingų nuomonių. Vartojant profilaktikai užtenka 1-2 lašus, bet gydant vėžį reikia daugiau.

Toksiškumas

Toksiškumo nepastebėta vartojant iki 1000 mikro gramų = 1mg per dieną (apie 1-2 lašus, bet priklauso nuo stiprumo), daugiau nei 2mg gali būti per daug, bet čia oficialios rekomendacijos. Taip pat, jei yra jodo trūkumas, organizmas jodą pasisavina daug efektyviau ir todėl staigios didelės dozės gali būti toksiškos, todėl pradėti nuo mažų dozių.

Mega dozės

Dr. Flechas savo pacientams kartais pataria net iki 100mg per dieną ir teigia, kad vartojant po tokią didelę dozę organizmas jodu prisisotina per 6 savaites ir po to pakanka 50mg per dieną. Gyd. Brownstein mano, kad užtenka 12.5mg per dieną. Bet vartoti tokias dideles dozes ilgą laiką gali būti pavojinga, todėl siūlau pradėti nuo mažų, taip pat po vartojimo reikia pasidaryti kraujo testą ir stebėti jodo lygį. Bet daugeliu atveju geriau vartoti per odą, nes tada organizmas žino, kiek jam reikia ir kai prisisotina, jo tiesiog nebepaima ir palieka ant odos paviršiaus. Taip pat jodas yra gana reaktyvus ir kai kurie teigia, kad dideli jodo kiekiai gali paskatinti laisvųjų radikalų gamybą organizme.

Jodo trukumas ir krūties cistos

Jodo trūkumas skatina cistų vystymąsi krūtyse ir kituose organuose ir po kurio laiko cistos gali išsivystyti į vėžinį auglį.

Jodas ir diabetas

Dr. Flechas teigia, kad jodo trūkumas yra viena iš diabeto priežasčių ir jodo vartojimas padidina insulino jautrumą. Todėl sergant II tipo diabetu galima vartoti bent jau profilaktines dozes. Bet žinoma, vien jodo išgydyti diabetą nepakaks, reikia pakeisti dietą, pradėti sportuoti, taip pat vartoti kitus mineralus, tokius kaip cinką, chromą, vanadį ir magnį bei B grupės vitaminus. Plačiau apie diabetą atskirame straipsnyje.

Jodas ir hormonai
Dr. Flechas teigia, kad žemas jodo lygis kraujyje yra susijęs su hyper estrogenine būkle (padidėjęs moteriškų hormonų - estrogenų lygis), kuri gali sukelti diabetą, krūtų ir kitos rūšies vėžius. Beje, tik nedarykit mamogramų nes jos nieko bendro su vėžio apsauga neturi ir priešingai - tik skatina vėžį, nes krūties audinys yra labai jautrus radiacijai. Šiluminė tomografija yra daug saugesnis metodas.

Jodas ir depresija

Jodas padidina receptorių jautrumą neurotransmitoriams (nervinius signalus perduodantiems chemikalams), tokiems kaip serotoninas, dopaminas, GABA (gama amino butyric acid). Šie chemikalai yra labai svarbūs smegenims ir jų trūkumas ar receptorių nejautrumas gali sukelti depresiją ir nemigą. Todėl jodo vartojimas gali būti naudingas sergantiems depresija ar kenčiantiems nuo nemigos. Bet vėlgi, depresijos ir nemigos vien jodu greičiausiai išgydyti nepavyks, todėl reikia derinti su kitais metodais ir gydymais.

Skatina sunkiųjų metalų pasišalinimą

Jodo vartojimas skatina sunkiųjų metalų šalinimą iš organizmo, bet palieka organizme reikalingus metalus: geležį, cinką ir kt.

Jodas ir vandens dezinfekcija

Jei kur nors keliaujate po trečio pasaulio šalis, kur vanduo yra užterštas, tai jodo lašas i geriamą vandenį jį dezinfekuoja ir toks vanduo yra gana saugus gerti. Vienas gydytojas, dirbdamas Afrikos šalyse ir naudodamas šį metodą nesusirgo nei vieną užkrečiama bakterine ar virusine liga. Bet kaip sakiau, gali sunaikinti ar sumažinti gerą žarnyno florą.

Jodas sumažina alergines reakcijas

Aminorūgštis rūgštis histidinas yra perverčiamas į histaminą, kuris gaminamas esant alerginei reakcijai ir sukelia odos niežėjimą ir kitus simptomus. Jodas blokuoja histidino pavertimą į histaminą ir taip sumažina niežėjimą, bet šis metodas nėra geriausias alergijų gydymas, nes negydoma priežastis.

Jodas ir nėštumas

Nėštumo metu labai svarbu, kad mama gautų pakankamai jodo, nes esant jo trūkumui vaikas gali būti žemesnio intelekto. Po gimimo jodas taip pat reikalingas vaiko vystymuisi.
Jodas ir astma
Jodo inhaliacijos gali būti naudingos sergant astma. Prieš kelis dešimtmečius tradicinė medicina naudojo dideles oralines jodo dozes palengvinti astmos simptomus.

Jodas ir prostata
Jodu galimą masažuoti prostatos glandą (per analinę angą). Beje daugelis vyrų net nežino, kad ją turi, kol neprasideda problemos arba kai kurie net mano, kad prostatos glandą turi ir moteris.

Jodas ir augalai

Jodo taip pat reikia ir augalams, todėl juos galima laistyti įlašinus kelis lašus jodo.

Jei suprantate anglų kalba siūlau paklausyti Dr.Flechas intervių ir Dr. Browstein video.

Čia pateikiu nuorodą į jodo studijas visos jos yra anglų kalba.

Taip pat siūlau perskaityti straipsnį lietuvių kalba, kur pateikiama prieštaringa nuomonė apie jodo naudą.

Tikiuosi kad ši informacija jums bus naudinga ir prašau palikite savo komentarus ir atsiliepimus žemiau.

Laisvai reikškite savo nuomonę ir jūs nebūtinai turite su manimi sutikti - aš gerbiu visas nuomones. Jei turite kokių nors klausimų ar norėtumėte gauti papildomos informacijos, palikite komentarą žemiau.

P.S.Taip pat blog’ą galite prenumeruoti į savo asmeninį kompiuterį per RSS srautą (tai tikrai ne virusas ir jo nereikia bijoti), kuris randamas kairėje pusėje, žemiau ‘Kategorijos’. Reikia paspausti ant RSS ir įsavinti kaip bookmark.
P.S.1 Jei manote , kad mano blog’e pateikiama informacija gali būti naudinga jūsų draugams, artimiesiems ir kolegoms būčiau labai dėkingas jei jiems nusiųstumėte mano blogo adresą.

Iki kito karto ir būkit sveiki

Andy

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (156) | “Jodo svarba ir vėžio bei kitų ligų gydymas jodu”

 1.   Petras rašo:

  Cia daug snekama apie jodo trukuma. O kas buna nuo jodo pertekliaus?

 2.   Andy rašo:

  Del jodo pertekliaus kartais gali issivystyti hyperthyroidizmas= per aktyvi skydliauke. Tada padideja sirdies ritmas, pagreiteja medziagu apykaita, mazeja svoris, buna karsta net ir salta diena ar saltoje patalpoje.

  Taip pat kai sakiau, kai kurie mano, kad didelis jodo kiekis gali pasaktinti laisvuju radikalu produkcija.

  Beja tepant ant odos taip pat reikia po maziau, nes labai daug pritepus galima truputi oda nudenginti.

 3.   Petras rašo:

  Hm, o cia tai kiek kitaip sako apie tai: http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/turinys/metabolizmas/Jodavimo_klystkelis

 4.   andy rašo:

  Petrai, aciu uz nuroda i gera straipsni ir visiems siulau ji paskaityti. Nes ten yra daug svariu argumentu, bet kai kuriuos teiginiu galima butu diskutuoti.
  Zinoma, vienas mikro elementas, tame tarpe ir jodas nera panaceja nuo visu ligu. Ir dideles dozes gali padaryti zalos, todel jas naudoti reiktu tik vezio atveju, o ne profilaktiskai. Taip pat kaip patariau straipsnyje geriau vartoti per oda, o ne oraliai.
  Nors ten teigiama, kad per oda pasisavina zymiai per daug.
  Bet cia velgi kaip beveik kiekviena tema yra kontraversisku nuomoniu, todel kuo tiketi palieku spresti patiems.
  Bet siaip tai reikia prisiminti, kad ivykus branduolinei katastrofai buvo duodamas jodas, kad organizma prisitintu jodu ir nepasisavintu radioktyvaus jodo.

  Del straipsnije minimu halogenu - bromo, fluoro, chloro, tai sie elementai yra daugiau ar maziau toksiski ir ju reikia labai labai mazu dozu. Ir kaip jau sakiau jodas padeda tuos kitus halogenus is organizmo pasalinti. Beje buten sie kiti 3 halogenai patenkantys i organizmas is chloruoto vandens, dantu pastu ir kitu saltiniu kaip tik ir kenkia skydliaukei bei mazina jodo pasisavinima.

  Del fluoro ir dantu tai velgi labai diskutuotina tema ir yra labai daug irodymu, kad fluoras neturi jokios itakos eduonio prevencijai ir prieda yra toksiskas daugeliu atveju, labai kenkia kokorezinei (pineal) liaukai.

  Kas del ten minimo jodo trukumo isputimo, tai pagal WHO, apie 2 miljardus pasaulio gyventoju negauna pakankaai jodo ( beveik 1/3 populiacijos). ZInoma, WHO aklai pasikliauti negalima, nes tai labai korumpuota organizacija tarnaujanti ivairioms grupuotems ir farmacijos bei didelems maisto kompanijoms

 5.   Yulius rašo:

  Ar skydliauke, negaunanti jodo, gali tureti itakos daznam gerkles persalimui/perstejimui (tai mano silpnoji vieta)?

 6.   andy rašo:

  Visas kraujas per skydliauke perfiltruojamas per 7 minutes ir manoma, kad skydliauke yra vienas is disinfeciniu organu ir cia jodas yra svarbus.
  Bet nesu girdejes , kad jodo trukumas ar skydliaukes sutrikimai butu tiesiogiai susije su daznu gerkles skausmu.

  Todel gerkles skaumas greiciau bus del silpnesnes imunine systemos ar vitamino A trukumo, kuris reikalingas kvepavimo taku gleivines sintezei. Jie truksta vitamino A kvepavimo taku pavirsius buna sausesnis ir taip sumezeja apsauga nuo visokiu virusu ir mikrobu patenkanciu per kvepavimo takus.

 7.   Yulius rašo:

  Na, valgau gana nemazai morku, kiausiniu taip pat geriu piena (A), bet beda yra ta, kad tokia mityba vyksta periodiskai. Matematiskai tai skambetu taip: vidurkis per diena gautu vitaminu yra geras, bet vyrauja didele diferenciacija tarp kiekvienos dienos atskirai (ar likau suprastas?). Ka as del to prarandu?

 8.   andy rašo:

  Imunine sistema daug daugia nei vitaminas A, todel ir net mityba. Sveikata ir ypac imunine sistema taip pat priklauso nuo emociju ir ypac streso.

  ZInoma geriau valgyti reguliariai, nes viena diena daug o kita nieko.
  Dar vitamno A (carotinu) turinti maista reiktu valgyti su reibalais, nes riebaluose tirpus vitaminai ,kaip A, E, D ir K valgomi su riebalais gerai pasisavinami.

 9.   Yulius rašo:

  Kiausiniai valgomi dazniausiai vieni, morkos - vienos (ipratau - greita ir patogu, be jokiu misrainiu ir pan.), pienas - vienas arba su miltiniais gaminiais. Taip, kad riebalu deja neatrasta. Kita vertus pats pienas turi savyje riebumo (ar tu keturiu procentu uztenka?). Morku su pvz mesa neisivaizduoju, taigi kas lieka - o gi tradicinis velyku patiekalas su kiausiniuose idarytais sprotais. :)

 10.   andy rašo:

  DEl kiausiniu, tai priklauso kokie ten kiausinai, jei darduose auganciu vistu, tai gali to vitamino A ten nelabai kiek buti.

 11.   Yulius rašo:

  Kiasiniai is seneliu sodo kaimyno, pienas is kito, tolimesnio kaimyno, visas kitas maistas, kuri vadinu sveiku - is pacio sodo. Taigi stai is kur tas didelis gero maisto norminis diferencialas atsiranda. Sode ne kiekviena diena bunu. Nors ne tik maistas yra sodo pliusas, - tyla ir ramybe ypac paranki mokantis.

 12.   LTiCP.blogspot.com rašo:

  http://www.nutrientreference.com/iodine.html

 13.   Ingrida rašo:

  Ačiū labai už straipsnius. Visus skaitau ir draugams rekomenduoju.

 14.   Zenonas rašo:

  Straipsnis labai aktualus , ne “kaip gydo”, bet “ar nekenkia”.
  Nes aš gana reguliariai (jau apie 15-20 metų) vartoju prieš persišaldymus, slogą ir kosulį vieną ar du kartus įkvėpdamas - jei sloga - per nosį, jei kosulys ar gerklės gleivėjimasis - per gerklę. Nuo poros kvėptėlėjimų iš stiklainio su “metaliniu” jodu - visą naktį ramiai kvėpuoju. Ir dažniausiai to užtenka, nebent kitą naktį dar kartą užpuola tie simptomai (jeigu pavėluoju).
  Jei šalia kas nors sloguoja ar čiaudi - poros valandų bėgyje reiktų suspėt kvėptelti ir užmušti infekciją kol dar gleivinių paviršiuje.
  ***
  Mano pasirinkimo argumentai (tada) buvo: - jei jodas ir nuodingas, tai vieną-du kart įkvėptas, užmuždamas mikrobus giliai neprasiskverbia - nudegina tik patį paviršinį epitelio sluoksnį, kuris ir taip regeneruoja ir atsinaujina. Jei ir giliau prasiskverbia - labai greit virsta visai nekenksmingu jodidu.
  ***
  Kitas dalykas, jei naudojamas per višrškinamąjį traktą - maži kiekiai nepasiekia, o jei dideli - gali būti baisios pasėkmės (Turo Hejerdalo aprašytas kelionėje Kon-Tikiu į Velykų salą(?) toks atvejis).
  Kitas dalykas - vaistinėje jodas spiritiniame tirpale (kam to reikia? - jodas kalio jodide labai gerai tirpsta ir be spirito), ir ten labai greitai susidaro jodoformas, kuris mažiau aktyvus, todėl giliau skverbiasi, o visi anglis-halidas jungtis turintys junginiai - kancerogeniški. IŠVADA - jodo tinktūros gali būt kancerogeniškos.
  ***
  Kalio jodidas - atsikosėjimui daktarai anksčiau (iki Mukaltino ar Glauven eros) duodavo 5proc tirpalą po šaukštą tris kart į dieną. Perdozavus - truktelėjus iš viso butelio pvz.: pusę stiklinės - prasideda kaklo smaugimas, gerklės skausmai, kaip persišaldžius, per vieną-dvi dienas praeina. Bet po tokio extremo - žymus atminties sustiprėjimas, tiesiog smegenys dirba padidintais apsukimais, labai skaidrios mintys, nuo mažesnių dozių efektai yra, bet sunku pastebėt tokį ryškų skirtumą. Gali būt, kad staigiai padidėja kraujospūdis, kaip nuo Ginko-Bilobos, plius - kraujagyslių pralaidumas deguoniui. Siūlyčiau vartoti 20 kartų mažesnės koncentracijos - visgi rizikinga savigyda, gali išbalansuoti hormoninę sistemą.
  Amerikiečiai tą padidinto smegenų aktyvumo reiškinį aptikę (be to, nuo pat vaikystės gaudami, jankių vaikai rodė didesnį IQ, lyginant su kontroliniais - taigi, J2 įtakojo smegenų vystymąsi), todėl jau gal 50 metų visą maistą jodizuoja, kiek tik be gali (Be jodo - jankiai visai nesusigaudytų: “ir kam reikalingos smegenys, jei turim dolerį?”). Lazdos kitas galas - berniukams potencijos smulkios problemėlės.

 15.   andy rašo:

  Zenonai, aciu uz pasidalinta patirti iri papildoma infomacija.

  SIaip dkai kuriose salyse 5% kalio jodidas yra nelegalus( bent jau US), bet nezinau del lietuvos. Lugol iodine yra be alkoholio.
  http://www.healthleadsuk.com/supplements/liquid-concentrates-solutions-etc/lugols-iodine-100ml.html
  Ir cia yra 5%

 16.   Tiliukas rašo:

  Ech, Jus apie nauda. O, jei man hipertireoze, tai jodo , kaip suprantu, visai turiu vengti…Daugiau kaip desimt metu vartojau joduota druska, kaip manot, ar tai galejo itakoti toki skydliaukes sutrikima?

 17.   andy rašo:

  Gali buti del perteklinio jodo, bet reiktu pamatuiti jodo lygi kraujyje arba slapime.

  Siulau paskaityti straipsni kur daugiau rasoma apie jodo zala ir jo nauda abejojama. Straipsnis lietuviu kalba.
  http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/turinys/metabolizmas/Jodavimo_klystkelis

  Beje, yra teigianciu, kad druskoje jodas yra labai prastos kokybes, ir net gali sukelti problemas. taip pat esu skaites , kad kelp jodas yra labai netirpus ir net gali uzkimsti skydliauke.

 18.   Aušra rašo:

  Tiliuk -kiek valandų per dieną prakalbi mobiliuoju? Gal čia tavo bėdos priežastis …apsišvitinimas mikrobangom…

 19.   Inga rašo:

  Dėl skydliaukės sutrikimų ir negražios (spuoguotos) veido odos man patarė dvi savaites gerti po stikline pieno su 6 lašiukais jodo. Žmogus,kuris man tai patarė pats yra išbandęs šį metodą ir rekomendavęs kitiems žmonėms ir sakė, kad rezultatai labai neblogi. Ką jūs apie tai manote? Ar ne per didelis jodo kiekis? Ar tai gali būti veiksminga?

 20.   Andy rašo:

  Priklauso kokio stiprumo tas jodas, bet daugeliu atveju tai nebus per daug, nebent pas jus yra labai didelis jodo trukumas ir tada staiga gavus didele doze kalima perdozuoti.

  Man daugiau nerimo keltu pienas, nes butent nuo jo labai daznai kyla odos problemos.

  Geriau gerk be pieno ir ta doze geriau paskleisk per 2-3 kartus.

  Odos problemos taip pat susije su pertekliniu cukraus, baltymu, taip pat riebalu ir ypac blogu (margarinai , tepieji misiniai, rafinuoti aliejai kaip soju, saulegrazu, kukuruzu , rapsu ir ,kt.) vartojimu taip pat problematiskais produktais kaip kvieciai soja, pieno produktai, todel ju reiktu atsisakyti.

  Dar odos problemos labai daznai siejasi su bloga kepenu veikla ir uzsitersusiu zarnynu.

  Kepenis galima plauti su glauberio druska ir alyvuogiu aliejumi, bet darant sia procedura reikia prisiimti atsakomybe.
  Dar gerai karcios vaistazoles, kaip imbieras, tumerikas, kiaulpieniu saknys ir kt, jas galima vartoti su kiekvienu valgiu.

  Zarnynui valyti gerai zalias maistas ir atsisakymas blogu produktu, taip pat geros kokybes molis, kuris sutraukia ir pasalina toksinus.
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/bloga-mityba-tiesus-kelias-i-ligas-10.html

 21.   karolina rašo:

  laba diena, pastaruoju metu daug domiuosi jodu, pries menesi atsitiktinai radau straipsniuka apie liaudiskas priemones pries gripa, lyg tycia buvo pradeje “lauzytyikaulus”, perstet gerkle, svaigt galva, zodziu gripo simptomai. Isgeriau stikline vandens su sauksteliu ob. actu, 3 lasais jodo ir sauksteliu medaus. Zinoma geriau ir daug visokiu zoleliu arbatu. Sekanti ryta buvau sveika. Nezinau ar cia tas jodas suveike, bet labai juo susidomejau. Mano vyrui nuo gimimo yra isisenjees nagu grybelis, itartinai atrodo ir liezuvis, gali buti, jog tas grybelis isplites visam organizme. Gydesi antibiotikais, tepe kazkokiu tirpalu su jodu, bet dar neisnyko. Noretume bandyti gydytis jodu oraliskai, bet prisiskaicius priestaringu strtaipsniu, kyla abejones ar sau nepakenksim?

 22.   karolina rašo:

  beje, tuo paciu, is smalsumo, noriu jusu pasiteirauti, ar vartojate cesnaka? Nors cia n cesnako tema, bet labai idomu is jusu asmenin4s patirties pasisemti kuo daugiau sveikatinfgumo saltiniu :) Auginam du mazus vaikucius, labai aktuali sveiko gyvenimo tema.

 23.   andy rašo:

  Na jei gydesi antibiotikais, tai jie kaip tik ir skatina grybelius, ir naikina geras zarnyno bakterijas.

  Del jodo kaip ir beveik apie kiekviena sveikatos ar kitokia tema galima rasti priestaringu nuomoniu.

  Bet bet manau laikas nuo laiko pavartotas lasas jodo nepakenks, kaip jau sakiau, kad japonijoje vidutinis zmogus suvartoja 11mg jodo per diena.

  Jei grybelis yra naguose tai jis tikrai yra ir zarnyne ir kai kuriose kituose organuose. Todel reiktu koreguoti mityba, atsisakyti saldymynu, zemes reistu sviesto, taip par kvieciu gaminiu, ir pasterizuoto pieno produktu.

  Nagu grybeli galima gydyti tiesiog tepant bet tepti reikia ilgesni laika ir pastoviai,
  Baltas liezuzvis yra vienas is grybelio simptomu. Ir ji sureguoliuoti nera labai nelengva. Butinai reiktu varoti gera probioka ( zarnyno floros papildai), taip pat pasidarytk namuose raugintu kopustu, ir tai galima padaryti labai paprastai tiesiog stiklainyje ar kokiame kitame inde.

  Dar jodo galima gauti is juros kopustu ir juros darzoviu, tik problema, kad kartais jos gali tureti sunkiuju metalu likuciu.

  Del cesnako tai ji varotoju tik laikas nuo laiko, nes kai kurie teigia, kad daznas ir vartojimas gali pakenkti zarnyno florai. Nors velgi negaliu patvirtinti ar tai tiesa. Taip pat kartais vartoju svoguna.
  pastoviai varotju karcias darzoves, kaip imbiera tumerika.

 24.   andy rašo:

  Joda taip pat karts nuo karto po 1-2 lasus vartoju oraliai, taip pat teput ant odos.

 25.   karolina rašo:

  aciu uz atsakyma :) apie cesnaka skaitem si straipsni http://lmedicina.dnp.lt/straipsniai/grybelis.htm, jame patariama jo vartoti kasdien, gana “astriais pojuciais”, t.y. lasinimu i nosi.

 26.   andy rašo:

  Karolina, aciu uz nuoroda i gera straipsni, bet kaip sakiau kasdien geriau nevartoti, nes organizmas pripranta ir po to efektas ne betoks didelis ir priedo kaip sakiau naikina ne tik gribelius bet gali pakenkti ir gerai florai.

 27.   pypsic rašo:

  Sveiki,
  Jusu straipsnyje apie organizmo rugstinguma akreipiau demesi i si sakini :
  “Rūgštinantys mineralai yra šie: chloras, fosforas, jodas ir kt.” Tad jodas vienas is ju. Kaip zinia vezinems lastelems ir palankiausia rugstine terpe. Tai kaip su gydymu tada?

 28.   andy rašo:

  Kaip jau ne karta sakiau yra daug priestaringu nuomoniu ir jodas ne isimits.
  Irsiem straipsnyje yra nuoroda s kur teigiama apie jodo zala.

  Apie rugstinancius mineralus taip pat yra skirtingu nuomoniu ir jodas yra diskutuotinas. Jis itraukatas i sarase del to , kad dideli jo kiekiai gali paskatinti laisvuju radikalu gamyba.

  Taip pat rasant straispni apie sarminguma, apie gydyma jodu info neturejau.

  Nesant dideliu sveikatos problemu, mano nuomone labai daug jodo varototi nereiktu, bet jei yra vezys ar skydliaukes problemu tai manau verta.

  Taip pat labai daug kas priklauso nuo individo ir vienam tinka vienas kitam kitas. vienam gali kenkti kitam padeti. Todel daznai reikia tiesiog eksperimentuoti ir ziureti kas tau tinka.

 29.   andy rašo:

  Cia yra straipsnis anglu kalba apie jodo dozes.
  http://iodine.imva.info/index.php/iodine-dosages/

  Straipsnyje teigiama, kad is 500 Dr. David Brownstein pacientu 94% turejo jodo trukuma, ir net vartojant po 50 mg per diena(gana didele doze) uztrunka keleta menesiu kol istaisomas jodo trukumas, o vartojant po 12.5 mg uztrunka metus. Bet vartojant tokias dideles dozes pacientai turi butu pastoviai testuojami.

  Gydyti krutu ar prostatoes vezi sis gydytojas naudoja net 200-300 mg ( ne mikro gramu. 1mg=1000000 mikro gramu) per diena.
  Bet tokiu atveju reiktu daryti testus, nes kartais galima perdozuoti. Nes jodo trukuma turintys zmones turi padidejusi jodo pasisavinima ( jie nodo netruks 90% pasisalina su slapimu).

  Taip pat teigiama, kad reikai labai mazos dozes sunaikinti virusus ir labai dideles dozes, kad pasiekti toksiska ligi.

 30.   Andy rašo:

  Dar papbreziu, kad joda reikia vartotoi su selenu nes selenas reikalingas vienam skydliaukės enzimui(I iodothyronine 5′-deiodinase), kuris dalyvauja hormoną T4 (tiroksinas, pasyvi hornmono forma) pavečiant į T3 (aktyvi hormono forma). Ir tai taip pat svarbu vartojantiems tiroksiną (sintetinis hormonas naudojamas suletejuisiai skydliaukės veiklai gydyti), nes jei nebus seleno tai organizmas jo nepavers į T3 ir todėl tiroksino vartojimas dažnai neišsprendžia skydliaukės problemų.Žinoma, tai nereiškia, kad seleno vartojimas išspres visas skydliaukės problemas

 31.   Andy rašo:

  Cia yra nuoroda is studija, kur tirima didesniu jodo doziu naudojimas cistiniu fibroziu gydymui, bei taip pat apie daug didesni jodo vartojima japojinos pupuliacijoje, visa stujija taip pat yra nemokama ir ja galima parsisiusti pdf formate, tereikia paspausti ant geltono uzraso desineje puseje.
  >http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18590348?itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_RVDocSum&ordinalpos=1

 32.   a rašo:

  sveiki,
  ar galite pasakyti kokios dar medziagos be jodo padidina receptorių jautrumą neurotransmitoriams?

 33.   andy rašo:

  Na joda cia nelabai arba bent as sios info nezinau. Taip pat jodas nera neurotransmitorius.
  Neurotransmitoriai yra tos medziagos kurios gaminamos nurono jungtyje( acetylcholine, noradrenalinas(kitaip zinomas kaip epinephrinas), GABA(gama amino butyric acid), serotoninas ir kai kurie kiti.
  Kad pagamintu acetal cholina reikia cholino, kurio yra kiausinio trynije(geriausias saltinis, bet kad geriau pasisavintu reikia valgyti zalius arba bent skystai virta, zalia galima valgyti tik kaimiska arba ekologiska ir pries tai reikia gerai su muilu nuplauti), bananuose, svieste, kvieciu gemaluose, soja ( geriau nevartoti), linu semenys. Beje cholina taip pat reikalingas ir nervu dangalo gamybai bei lasteliu sienelems.

  Kad pagamintu noradrenalina reikia amino rugsties triptofano, jos daug turi kalatutiena( bet tai ne geriausias saltinis), avokadas, zuvis, saulegrazu seklos, zirniai ir kt.

  Niekada nevartociau vaistu kurie blokuoja neurotransmitoriu perdibima ( antidepresantai , SSRI ir kt).

  Beje del kokios priezasties jus norite padidinti receptoriu jautruma neurotransmitoriams.
  Paprastai jautrumas sumazeja kai buna per daug (siuo atveju butu neurotransmitoriu).

 34.   paulina rašo:

  Sveiki. Iš karto atsiprašau jeigu toks klausimas jau buvo, tiesiog visų neskaičiau. Mano klausimas toks: ar galima tiesiai ant kaklo tepti jodą ties skydliauke, o galbūt geriau to nedaryti? Dėkoju už atsakymą

 35.   inna rašo:

  Andy, o kas kensmingiau actas ar citrinu rugstys?

 36.   andy rašo:

  Paulina, tai labai geras klausimas ir manau galima. Neturetu buti problema, na nebent to jodo greitai nesugers (ir neisgaruos), tai bus deme ant kaklo.

  Del acto tai priklauso koks tas tas actas, jei tai obuliu actas tai gana geras produktas, ir ji naudoja kai kurioms ligoms gydyti ar virskiinui gerinti, bet cheminio tai nenaudociau. Del citrinos rugsties tai velgi sintetines geriau nenaudoti nes ten per viena TV laida sake kad ja is kazkokiu chemikalu gamina.
  Jei neziurejote tai siulau paziureti ir pamatysite koki maista zmones valgo, laida lietuviskai.
  http://video.balsas.lt/video/1b3c2a7f0c66a36d0fc3c8c520982ea6/Paskutine-instancija-2010-02-02
  Del kenksmingumo tai manau geriau citrinos rugstis nei cheminis actas, bet dar priklauso kam jus juos nauodosite.

 37.   paulina rašo:

  Sveiki. Noriu paklausti, koks jūsų požiūris į Heel firmos preparatus.

 38.   andy rašo:

  Paulina, idek nuoroda i konkretu produkta, nes sio firmos produktu yra daug, ir bendrai pasakyti sunku, reikia ziureti i ndividualiai.

 39.   gazas rašo:

  labas, as jodo niekada nevartojau, visa gyvenima lankiau baseina, dabar pries savaite pradejau siek tiek patepti pabandziau, tai per 1.5h isnyksta, beto mano liezuvis apsinesa geltonai kasdien, artai gali buti del skydliaukes ar man truksta jodo

 40.   andy rašo:

  Liezuvis apsineses geltonai tai greiciausiai del blogos zarnyno bukles ir ypac kandidos, o ne del jodo.
  Jodo vartojimas gali buti naudingas, bet del zarnyno tai reikia ji valyti, taip pat patarciau vartoti geros kokyes probiotikus * zarnyno bakteriju papildus arab fermentutus produktus kaip rauginti kopustai.
  Daugiau apie zarnyno valyma
  http://www.buksveikas.net/viewtopic.php?f=2&t=13

  Gerai valo zalias maistas.

 41.   ele rašo:

  Na niekam jau turbut nekyla abejoniu, kad geriausia ir sveikiausia - darzoves ir vaisiai. Bet tarkim Lietuvoje - vaisiai ir darzoves labai uztersti, ir net perkant turgeliuose is bobuciu negali zinoti ar jie tikrai be chemijos. Taip kad, zalias maistas gali buti ir nuodas siuo atveju, ar ne?

 42.   andy rašo:

  Ele, taip darzoves ir vaisiai yra uzstersti, bet negalvok kad kitas maistas nera uzterstas, kad ir ta pati duona ir kvieciu gaminiai, tereikia pasiziureti paskutines instancijos laida apie tai koki maista valgome.

  Ir beje kaip rodo kai kurie tyrimai daugiausiai pesticidu ir herbicidu randama buten pieno produktuose ir mesoje, nes reikia prisiminti,kad gyvulys turi suesti labai daug purkstu augalu ir tada per ilgesni laika susikaupia dideli kiekiai.

  Zinoma, idealiai reikia valgyti ekologiskus, ir dar geriau vietinius ekologiskus jei prienama, taip pat galima daiginti vosokoias seklas ant palangiu - kaip brokoliu, ridikeliui liucernos ir kt.

 43.   andy rašo:

  Dar pridursiu, kad vien darzoviu ir vaisiu neuztenka ir zmonems labai truksta geros kokybes nesugandintu riebalu.

 44.   era rašo:

  Sveiki, zinau , kad turiu antro laipsnio skydliaukes sutrikima., visada galvojau kad ji pas mane hiper aktyvi, bet gydytoja skyria tik vitaminus su dumbliais ir naudoti joduota druska. Tai paskaicius straipsni as suprantu kai hiper tai tada reiskia, kad jodo per daug? Tai kam dar man jo skiria papildomai ar as kazka ne taip supratau. Beje dar padare tyrimus TSH ir ATPO sake , kad jie yra geri.

 45.   andy rašo:

  Era, pasakyk kokiu pagrindu tu manai kad tau yra Hyper?, Jei TSH normoje tai kazin ar hyper? Taip pat kokie tavo T3 ir T4.
  Jei gali patikslink ka tas antras sutrikimo laipsnis reiskia. Kiek zinau tai skydliauke nereguoja i TSH ir todel T4 nepaverciamas i T3 ( jis pagrindinis skydliakes hormonas). Ir cia panasiai kaip antro tipo diabetas. Ir toks atvejis tikrai ne hyper. Bet kaip sakiau patikslink.

  Jei hyper, tai tau turi buti karsta, kai visiems aplinkui salta, buna padidejes sirdies ritmas, pakiles spaudimas. bet zinoma dar priklauso kokio lygio tas hyper.

  Jodas skyliaukei labai reitai kada pakenkia, iskyrys retais atvejais.

 46.   andy rašo:

  Kai sakiau panasiai kaip antro tipo diabetas tai turiu galvoje ne kad tai panasus symptomai, bet hormono nejautruma, nes II tipo diabetikai turi pakankamai insulino bet lasteles jam yra nejautrios ir i ji nereaguoja arba reguoja blogiau.

  Skydliaukes atveju, skydliauke del kazkokios priezasties nereaguoja I TSH.

 47.   era rašo:

  Tiesiog mazai info zinojau apie skydliauke kuo toliau tuo labiau suprantu, kad ji pas mane hipo. O T3 ir T4 tokio tyrimo man neskyre pasidaryti, o gal cia prie to pacio tyrimo turetu buti?
  Vat butent man dazniau salta, spaudimas zemas, miegu 10 h.Taip pat skydliaukeje yra retencinis folikulas, bet jau trys metai jis nei dideja nei mazeja tai tikriausia cia nieko blogo.
  Jau trys dienos kaip vakare ant kaklo patepu jodo ir ryte taip pat jo nebuna like nei kvapo:) ziuresiu kaip toliau bus.

 48.   andy rašo:

  Na jei salta tai tada hypo ( suletejusi veikla), ir tokiu atveju jodo garantuotai truksta. T3 ir T4 yra skydliaukes gaminami hormonai, T4 yra pasyvi forma ir is jos pagaminams T3, kuris yra aktyvi skydliaukes hormono forma.
  Taip pat vartojant joda reikia vartoti selena, nes selenas reikalingas enzimui kuris dalyvauja T3 pavartimo procesese.
  Ir jums taip pat reiktu vartotoi gero jodo ir oraliai, nes nuo odaos dalis isgaruoja ir sunku paskyti k iek pasisasvina.
  Parasyk kaip seksis.

 49.   andy rašo:

  Tiet T3 ir T4 yra papildomi testai ir ju vidutinis gydytojas daznai nedaro/neskiria. Dar yra reverse T3, bet velgi dalis gydytoju apie toki testa net nezino.

 50.   Aiste rašo:

  Sveiki,

  Noreciau pasiteirauti jusu, ar jodo 25mg (Iodoral) galejo padaryti neaktyvias kiausides, sukelti stipru kraujavima kuris tesiasi beveik 4 savaites ir panaikinti menesines. Iodoral as naudojau tik apie 2 savaites. Buvo atsirades gerkles skausmas, krete saltis ir drebulys, nukrito temperatura, skauda dar iki siol krutis, galvos skausmas. Siuo metu nebenaudoju. Gal but doze as suvartojau perdidele. Taip pat turiu endometrioze, kartais buna cista desneja kiausideje.
  Kas liecia skydliaukia manyciau kad ten irgi yra problemu, nes daznai jauciu salti, pavargstu greitai, mieguistumas, reikia popiecio miego. Man taip pat yra nustatytas perdidelis insulinas, hyperinsulemnia.
  Ka patartumet daryti ir kaip naudoti jodo produktus (koki produkta patartumet), ir kokiais kiekiais.
  Aciu

 51.   Aiste rašo:

  Ups, pamirsau parasyti, taip pat nakti sutriko miegas pribusdavau 6 kokius kartus, nerimas, gerkles srityje toks keistas jausmas kaip drebulys ar plakimas.
  Aciu uz pagalba

 52.   andy rašo:

  Na 25 mg yra gana nemaza doze ir pradeti reiktu nuo mezesnes. Kiek suprantu jus jo siuo metu nebevartojat? Siaip apie tokius pasalinius jodo simptomus nesu dirdejes. Taip pat jums reiktu pasitikrinti TPO ( antikuniu testas), jie buna pakile jei yra Hashimoto liga, ir tada jodas gali duoti neigiama efekta, bet ir tai ne visada.
  Arba svelenesnis formos, kaips Nascent
  http://www.simplybeewell.com/product_iodine.htm
  Arba sita po kelis lasus
  http://www.iherb.com/Iosol-Formula-II-1-fl-oz-30-ml/4785?at=0.

  Del insulino nejautrumo tai pirmiausiai reikia sportuoti, tai bene geriausias budas padidinti insulino jautruma.
  Dar gerai pabadauti , bet viena diena, bet jusu atveju reiktu kad kas nors butu salia ir reikaluo esant suteiktu pagalbos.
  Dar insulino nejautruma didina blogi reibalai - margarinai, tepieji misiniai, rafinuoti aliejai, todel ju reiktu vengti.
  Didelis riebalu kiekis taip pat gali sumazinti insulino jautruma, todel kai kurie tiesiog pataria bent jau kuri laika is viso nevartoti jo kiu reibalu ir pagreinde valgyti dazoves, vaisius ( saikingai).
  Bet tokia dieta ilgalaikiai ne visiems tinka nes gali isisvysti kai kuriu riebalu trukumas.
  Taip pat reikia atsisakyti pieno produktu, kuri stimuliuja insulino gamyba.

  Dar siulau paskaityti mano straipsni apie diabeta
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/diabetas-pagydoma-liga-20.html

  Jums taip pat butu naudinga issiplauti kepenis ir tulzies pusle
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kepnu-ir-tulzies-pusles-plovimas-202.html

 53.   Laura rašo:

  Ka manote apie augimo hormonus? Ju leidima kasdien vaikui. Ar gali buti koks nors salutinis poveikis?

 54.   Andy rašo:

  Na kiek suprantu to vaiko organizmas nesugeba pagaminti augimo hormono (HGH) ir tokiu atveju manau injekcijos neisvengiamos, nes kitaip jis bus labai mazas.

 55.   ruta rašo:

  Andy, gal galetumet placiau parasyti apie kruties cistas, su sia problema susiduria dazna moteris, pries menesi ir pas mane surado. Gydytojai priezasties nezino, pasiule gerti nakvisu alieju ir po keliu menesiu ateiti vel. O ko ten eiti, jei situacija nesikeicia. Juk nieko naujo nepasakys, gal tik operuoti pasiulys:D Tikiuosi, kad yra kitu varijantu nei skesciojimas rankomis:)
  P.S Atlikau jodo trukumo testa, tai net kelioms dienoms praejus geltonuoja demele:)

 56.   aris rašo:

  Mano situacija yra tokia:
  dvi savaites geriu arbatos grybo gėralą. Prieš kelias dienas pradėjo nežymiai didėti skydliaukė, atsirado stiprus gerklės skausmas po Adomo obuoliu (kai riju maistą), taip pat tą vietą skauda spaudžiant išoriškai, jaučiasi nuolatinis tempimo jausmas. Atsirado ir naktinis prakaitavimas. Kitų negalavimų neturiu. Nežinau tiksliai ar tas arbatos grybo gėralas ir skydliaukės funkcija susijusi, bet nerandu kitų priežasčių kas galėjo iššaukti tokią mano skydliaukės reakciją.

  Turbūt bent kol kas reiktų nustoti gerti arbatos grybo gėralą, nors kažkur skaičiau, jog šis gėrimas pačioje jo gėrimo pradžioje “ištraukia” tyliai slypinčias ligas organizme, nes prasideda intensyvus valomasis procesas, kuris gali sukelti įvairių reakcijų, o vėliau viskas susibalansuoja…

  Andy, ar šiuo atveju man padėtų reguliarus kalio jodido tirpalas tepimas ant odos?

 57.   aris rašo:

  Beje, čia labai daug diskutuojama kokį jodą vartoti. Esu giliai įsitikinęs, kad reguliariai valgant maistą, kuriame gausu jodo (jūros žuvys, jūrų kopūstai, jūros moliuskai), žmogaus organizmas jį įsisavina natūraliai ir lengvai, kai tuo tarpu koncentruoti jodo preparatai (trirpalai, tabletės) daugiau ar mažiau rizikingi.

 58.   andy rašo:

  Nesu girdejes, kad tas gybas sutrikdytu skyliauke, bet jusu atveju tai reiktu nustoti. Taip pat gerai butu pasidaryti testus kaip TSH, T3, T4 hormonus, tada pamatysi. Bet TSH norma yra per didele ir todel daugelis zmoniu turi nediagnozuota suletejusia skydliauke. Taip pat reiktu pasitikrinti kad n ebutu Hashimoto, nes jo atveju dideles jodo dozes kai kuriems net gali pakenkti.

  Del jodo, tai zinoma idealiai geriausiai joda kaip ir kitus mineralus ir vitaminus gauti sumaistu.
  Taciau kartais reikia didesniu doziu, ypac jei vezys, fibroids, ar kas nors rimtesnio.

  Kuris is papildu geriausias yra visokiu nuomoniu, daugelis vartoja logol.
  Taip pat teigiama kad mana ne karta minetas Nascent geriau pasiavinamas ir yra svelnesnis organizmui.
  Dar as laiks nuo laiko vartoju Iosol, teigiama kad si jodo forma yra lengvai paslinama su slapimu jei organizmas jodo turi pakankamai.
  http://www.iherb.com/Iosol-Formula-II-1-fl-oz-30-ml/4785?at=0

  Del tepimo ant odos tai velgi kaip sakiau dalis isgaruoja, ir kai kurie teigia kad isgaruoja 80% ar net daugiau ir todel gali prireikti nemazai tepti.

  Del rizikos tai manau ta rizika yra minimali, na nebent kaip jaus sakiau yra Hashimoto. Asmeniskai esu ne karta suvartojes apie 10 mg ar net daugiau. Ir jodo povojus ne kiek neprilygsta daugliui net ir be recepto parduodamu vaistu.

  Tad kuri vartoti palieku spresti paciam, ir kaip sakiau idealiai reiktu pasidaryti testa.

 59.   aris rašo:

  Vaistinėse yra pirkti pūslėtojo guveinio (Fucus vesiculosus L.), kaip natūralaus jodo turinčio jūros dumblio, tablečių. Nusipirkau. O testus reiks atlikti. Rezultatus parašysiu.

 60.   vilius rašo:

  Labas Andy.(Buk Sveikas )forume atsirado visokio junko apie futbala ir Nike reklamos,suprantu cia ne tavo kalte,bet ar imanoma tokius markentigus blokuoti kokias budais,taikyti kokia cenzura ar panaciai..ACIU

 61.   aris rašo:

  Norėjau patikslinti savo situaciją, kurią rašiau vakar. Sergu faringitu. Skydliaukė čia ne prie ko. Tad geriu su malonumu grybo arbatos gėralą toliau. Žinodamas tą faktą, kad lietuviai turi nuolatinį jodo trūkumą, pradedu įtraukti į savo mitybos racioną džiovintus jūros kopūstus, jūros žuvį ir kitas jūros gėrybes. Tai puiki skydliaukės ( ir ne tik jos) problemų profilaktika.

 62.   Audrius rašo:

  jeigu esu vegetaras ir profilaktiškai noriu organizmą jodu papildyti temant ant odos, ar būtina papildomai ir seleną vartoti? nes kiek žinau, seleno yra grūduose, jūros augaluose, kiaušinyje, česnakuose, braziliškuose riešutuose, mėsoje, manau ir daržovėse yra, nes selenas aptinkamas dirvožemyje. nors kaip teigiama, Lietuvos laukuosese seleno mažiau.

 63.   Audrius rašo:

  Produktas Seleno (μg) / g. produkto
  Karpis 30
  Skumbrė 25
  Kiaušiniai 24
  Vištiena 24
  Lydeka 22
  Česnakai 20
  Lęšiai 11
  Kiauliena 8
  Grikiai 5
  Jautiena 4
  Apelsinai 3
  Kopūstai 3
  Ryžiai 2
  Rugiai 2
  Pupos 2
  Riešutai 2
  Baravykai 2
  Pienas 1
  Aviena 1
  Kokosai 1
  Obuoliai 1
  Juoda duona 0,7

 64.   andy rašo:

  Seleno kiekis priklauso nuo to kokioje dirvoje augalas augo, europa paprastai turi mazai seleno, daugiausiai turi pietu amerika, kaip Chile, ir kitos salys. Bet velgi priklauso kurioje vietoje.
  Bene geriausias saltinis yra braziliski reisutai, bet velgi taip pat priklauso kur jie buvo auginti.

 65.   Irmute rašo:

  Sveiki, mes su vyru bandom susilaukt vaikuciu, bet nesekmingai ir man mociute patare jodo pagert, nes atseit seniau taip zmones darydavo, kazi ar nepakenks? O be to vaistinej klausiau kokio jodo turi, tai sake tik spiritinius tirpalus, tai ar tiktu toki gert?ir ar ne per stiprus butu 5procentu?

 66.   andy rašo:

  Geriau naudoti Logol arba Iosol
  http://www.iherb.com/Iosol-Formula-II-1-fl-oz-30-ml/4785?at=0

  Yra dar nascient iodine, jis svelnesnis , bet kainuoja brangiau
  http://www.simplybeewell.com/product_iodine.htm
  Bet vien jodo galli ir nepakakti, reiktu issiaiskinti priezastis.

  Dar patarciau issivalyti organizma, jums ir vyrui, galite panaudoti burokeliu sultys

  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/organizmo-valymas-raudonuju-burokeliu-sultimis-266.html

  Taip pat paskaityk straipsni apie contracepcija ir hormonus
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/hormonine-kontracepticija-farmacinis-vandalizmas-pries-moters-fiziologija-297.html

  Beje gal jusu labai mazas riebal kiekis organizme, nes kad pastoti reikia, kad moteris turetu bent 22 % procentus reibalu (kuno). Taip vaisingumas sumazzzzeje jei yra virsvoris.

 67.   andy rašo:

  Idėjau atsskirą straipnsiuką apie nevaisingumą,
  http://www.buksveikas.net/viewtopic.php?f=2&t=36
  Siulau paskaityti.

 68.   Vilma rašo:

  Turiu problema su skydliauke, TSH yra virš normos ribu, nors nelabai daug. Gal gali patarti kaip gauti jodo, ar tepti griną ant kaklo, ar galima gerti.
  Gali patarti koks geresnis natūralenis papildas yra su jodu.

 69.   Andy rašo:

  Na jie zemas TSH tai vien tepimo gali ir nepakakti, reiktu ir oraliai naudoti.
  Ilaisnus i vandeni galima sita naudoti, jie vandenyje tirpstantis tad jie per daug pasisalins su slapimu
  http://www.iherb.com/TPCS-Iosol-Formula-II-1-fl-oz-30-ml/4785?at=0

  Jei leidzia finansai nusipirkite geresni, jis svelnesnis organizmui, Nacent Iodine
  http://www.yourhealthfoodstore.co.uk/personal-health/female-health/other-womens-health-products/good-health-naturally-nascent-iodine-drops

  ANt odos tepti tai galite lietuvoje is vaistines Lugol nusipirkti. Lugol taip pat galima naudoti oraliai.
  Tepti galite ir apie skydliauke arba kitose vietose.

  Bet atsargiai jie jums yra Hashimoto ar kokia kita autoimunine skydliaukes liga, nes kartais jodas gali ja dar labiau pauminti.

  Taip pat dar reiktu pasidaryti T3 ir Taip pat T4 testa.
  Nes vien TSH parodo ne viska, ir jo norma taip pat gali buti per auksta, jie maziau nei 3, tai yra itarimas kad per ziamas. Kai normas yra iki 5, bet zinoma dar priklauso nuo to kokiais vienetais isreikstas (cia iki 5 yra mIU/L).

 70.   Daiva rašo:

  Labas Andy. Perskaičiau Jūsų komentarus, radau daug naudingos informacijos, tačiau… Turiu tokią problemėlę su skydliauke, kelis kartus kreipiaus pas edokrinologus, tačiau tikslaus atsakymo negavau. Esmė tokia (jei gerai supratau) kad mano organizmas pradėjo gaminti kazkokius antikunius, kurie atakuoja skydliaukes sistema. Paėmus karaujo tyrimus TTH ir FT4 yra normos ribose, taciau ATPO, MA siekia - 171,90 KU/I.. Gydytojai pasiule naudoti produktus, kuriuose gausu jodo ir stiprinti imunine sistema, klausimas ar tai man pades ar ir ka tokiu atveju daryti? Aciu uz atsakyma.

 71.   andy rašo:

  Na jie organizmas gamina antikunius tai su didelem jodo dozem atsargiai. Buna atveju, kai dideles jodo dozes dar tik paskatina antikuniu gamyba.
  Bet maiste esantis jodas tai neturetu pakenkti. Nepaisant to ziurekit kaip jusu organizmas ir i toki maista reaguoja.
  Kai kurie gydytojai naudoja dideles jodo dozes ir pasiekia rezultatut, bet kaip sakiau buna ir priesingai, tad atsargiai.

  Yra teigianciu, kad viena is tokios ligos priezasciu yra gluteinas, tad bent jau kuriam laikui patarciau eliminuoti visus gluteino turinciu s produktus (kvieciai, rugiai, ir mieziai bei ju gaminiai). Tai nera lengva padaryti, bet manau verta.

  Dar bent kuriam laikui reiktu atsisakyti sojos, nes soja taip pat gali sutrikdyti skyliauke.

  Dar labai svarbu atstatyti gera zarnyno flora, nes imunines sistemos reguliacija priklauoso nuo zarnyno bukles, reiktu pavarotoi gera probiotika, kaip theralac, ar koki kita. Taip pat galima naudoti namuose pasigamintu sraugintus kopustus. Arba pirkti turguje, kur zmones namuose juos paruosia.

  Jei skaitai anglu kalba, tai cia yra Dr. Khazzarian puslapis ir apie sios ligos gydyma naturaliais budais.
  http://drknews.com/page/2/
  http://drknews.com/page/5/
  http://www.thyroidbook.com/
  Taip pat pasiklausik jo interview
  http://www.oneradionetwork.com/health_-_podcasts/health_challenges_%28diseases%29/datis_kharrazian_-__hypothyroidism__is_an_autoimmune_issue_02.02.2010_201002021522/
  Ten gali reiketi uzsiregistruoti, bet interviu nemokamas.

 72.   klausimas rašo:

  Andy, yra grėsmė kad radiacija iš Japonijos paplis pasaulyje. Ar jodo tepimas ant odos kažkiek apsaugos? kiek reiktų tept? Ar ieškot tų tablečių Potassium Iodide
  oficiali žiniasklaida nutyli ,bet panašu kad geruoju ten nesibaigs.
  http://www.infowars.com/alert-fukushima-coverup-40-years-of-spent-nuclear-rods-blown-sky-high/

 73.   andy rašo:

  Na jie vejas atpus radiacija iki lietuvos tai tepimo ant odos nepakas, Reikia gerti oraliai, kad organizmas prisisotintu ir nebeimtu radioktyvaus.

  Siaip gyvenant arti atominio sprogimo/ivykio reiktu 135 mg dozes, bet gyvenant toliau tiek daug nereikia, Dr. Brownstein, pataria 13mg per diena, kas apsaugoti 96% kad radioaktyvus jodas paateks i skydliauke
  Around 13mg/day prevents approximately 96% of radioactive iodine from binding to the thyroid gland.

  Ir cia pakartosiu, kad 1 mg = 1000 mikro gramu.

  Bet taip pat yra didele problema, kad ten nesakoma kaip is trikruju yra.

 74.   andy rašo:

  Beje, jodas apsaugot tik no radiokatyvaus jodo, jis neapsaugo nuo plutonio, urano bei kitu radioaktyviu metalu pasklidusiu per sprogima.

 75.   VitaminasC rašo:

  va va gerai kad pridėjai papildomai, kad tuo jodu apsisaugosi nuo 1 procento gal visos problemos, o kaip apsisaugosi nuo viso kito, kur yra dar šimtus kartų baisiau…. geriau melstis kad nesprogtų elektrinė ta.

 76.   andy rašo:

  Na jie sprogimas arti ir dedeles raidjos dozes taa apsisaugoti labai sunku.

  Bet siaip radiacios zala sumazina antioxidantai, ypac svarbu stimuliuti endogeninius antioxiidandass kaip GLutathione, SOD (superoxide dismiudates), peroxidase, kurie gaminami organizme, ir po to neutralizuoja laisvuosius radikalus, kuriu gamyba labai skatina radiacija. Glutathione ir SOD gamybai rekia seleno, ir kai kuriu kitu kofacotriu (vitaminu ir mineralu), taip pat amino rugsties cisteino.

  Zinoma su maistu ir gerais papildais gaunami antioxidantai taip pat svarbu.

 77.   iwa rašo:

  Tad kokie antioksidantai geriausi?

 78.   andy rašo:

  Na kokie geriausi tai velgi labai sunku atsakyti, reikia ir endogeniniu ir taip pat visiems gerai zinomu, kaip vitamin C, E, carotino ir t.t.

  Gary Null taip pat pataria varototi cesnaka, svoguna, burokelius, taip pat chlorfilo turinti maista, kaip spirulina, chlorela, mieziu, kvieciu miltelius ir t.t.

  Taip pat angliuka, taip pat vaistazoles kaip rosemary, tumerikas, ir kt

  Cia taip pat yra jos straipsnis apie jodo naudojima atominio ivykio atveju
  http://www.garynull.com/home/protecting-yourself-in-a-nuclear-emergency-with-potassium-io.html

  Cia yra nuoroda i jo radio laida, kur duodama daugiau patarimu kaip apsisaugoti nuo radiacijos, ten nuo mazdaug 20os minutes.
  http://www.progressiveradionetwork.com/the-gary-null-show-wnye/2011/3/16/the-gary-null-show-031611.html

  Cia yra detaliuau kiek jodo naudoti, priklausomai nuo radiacijos doze, bet problema, kad nieks tiksliai nepasakys kokia ta radiacija, nes valdzia slepia tikra situacija.
  http://www.naturalnews.com/012388.html#ixzz1GQocrjmp

 79.   iwa rašo:

  Dekui uz info. Sakykite pas mus parduotuvese jodo sudetis ( jodas, kalio jodidas, etanolis) sakykite ar si galima tepti ant odos? Jei ne tai gal galite rekomenduoti koki is iherb, taip pat domina chlorela, kad butu milteliais.

 80.   info rašo:

  turiu vieną pažįstamą, kuris dirbo civilinėj saugoj ir iki šiol turi tam reikalingą matavimo prietaisą. Jei bus bent koks fono padidėjimas aš žinosiu. Iki šiol radiacija dar nenuėjo net iki Amerikos, pasieks ją (jei pasieks ) maždaug per 5-6 d. Kol pasieks mus,(jei pasieks) dar ilgiau užtruks . Čia galite patys stebėti foną,dabar jis normalus http://193.219.133.11/

 81.   info rašo:

  radiacijos kelias

  http://www.nytimes.com/interactive/2011/03/16/science/plume-graphic.html

 82.   Andy rašo:

  Girdejau, kad dauguma tu radaru, nematuoja tritium (radioaktyvus trivalentis vandenilis), kuris po sprogimo buvo paskleistas is tos Fukoshimos elektrines reaktoriaus.

  Nepaisant to jie tavo pazistamo radaros ka nors parodys tai parasyk.
  Is anksto dekoju.

 83.   info rašo:

  būtinai .

 84.   Andy rašo:

  Beje dar yra toks augalas, spiderwort (lotiniskas - Tradescantia ohiensis) kuris jei padideja radiacija tai melini/melsvi jo ziedai parausta (pink), taip kaip kanarele sachtoje.
  Nezinau jo lietuvisko pavadinimo. Bet jie norite pamatyti kaip atrodo pagooglinkite si pavadinima.

 85.   Diana rašo:

  atsinaujino koju nagu gribelis, per google radau recepta, kaip ji naikinti nenaudojant slyksciosios kepenis grauziancios chemijos. Receptas: 70% acto esencijos lygiomis dalimis sumaisyti su jodu, tokiu skystimeliu tepti pazeistus nagucius. Gydymas, kaip teigia, nera trumpas, nes kaip zinia, nagas auga letai. Kokia jusu nuomone apie toki gydyma? Kam reikia to acto? Patepiau kelias dienas i para po kelis kartus - pradejo skaudeti nagus, bijau nudeginti oda aplink nagus :( Kazi nepasikenksiu as cia sau tokiu gydymu ir ar jis gali buti veiksmingas? Is anksto dekoju uz atsakyma

 86.   Andy rašo:

  Manau ,galite si metoda naudoti, nes cia pakenkti nelabai del ko, nebent jus turite TPO antikuniu (autoimuines skydliaukes liga).

  Bet taip pat reiktu ziureti zarnyno flora, nes teigiama, kad nagu grybelis rodo, kad kandida ir kitos grybelines infekcijos yra visamen oraganizme ir ypac zarnyne, tad reiktu atstatyti gera zarnyno flora.

  Beje vienas herbalistas/zolininkas teigia, kad kandidai gerai yellow dock , bei azuolo vidine zieve (plausai).
  Cia yra vienas kuri tas zolininkas (Kal Seller, kurio zinios man paliko dideli ispudi) pataria naudoti ir anot jo tai bene geriausia kandidos gydymo priemone
  http://www.iherb.com/Christopher-s-Original-Formula-Herbal-Iron-Formula-475-mg-Each-100-Veggie-Caps/14978?at=0

  Nors ten rasoma anemijai, bet cia taip pat tinka ir kandidai. Teigiama, kad tai taip pat padedada gydyti zarnyno sieneliu pralaiduma ir kitas problemas.

  Taip pat dar galima varotoi Pau D arco, comfrey,

  Dar gerai cayanne pipiras, reiktu vartoti puse arbatinio saukstelio i vandeni preis valgi, bet siulau pradei nuo maziau nes jis labai stiprus, ypac jie yra geors kokybes.
  http://curezone.com/forums/fm.asp?i=1620734

  Dar David Wolfe tai pat pataria tepti DMSO, bet jis yra labai stiprus ir todel reikia atsargiai ir naudodami turi priimti visa atsakomybe

 87.   Diana rašo:

  labai dekoju uz operatyvu atsakyma ir patarimus :) bet ar galima tiketis, kad naudojant joda ir acta grybeli nuo nagu pasalinsiu? nes vaizdas nagu nuterliotu jodu ne koks, pavasaris arteja, o apie basutes ir baseina pamirsti reikia… tai ar verta terliotis, jausti diskonforta ir pan…. jei yra bent maziausia tikimybe, kad sis budas veiksmingas - as uz ji 100 %.

 88.   Andy rašo:

  Taip pat siulau paskaityti apie kandida mano forume
  http://www.buksveikas.net/viewtopic.php?f=2&t=302&p=1230#p1230
  cia taip pat yra geras straipsnis lietuviu kalba
  http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/turinys/patarimai/Naturalus_kandidozes_nugalejimas

  O ar pavyks pasalinti grybeli jusu metodu, tai velgi sunku pasakyti, kaip sakiau reikia taip pat ziureti vidu, nes vien nago gydimas tai tik vienas is simptomu, kurie pasireiskia esant dideliai problemai, ir beje kaip jus sakete jis sugrizo, ir sugrizo buten del to , kad gribelis vyrauja kitose organizmo vietose.

  Bet velgi jei vienas metodas neduoda sekmes, tai nereikia panikuoti, yra kitu metodu budu, ir kartais reikia ideti nemazai pastangu ir laiko kad ispresti problema.

  Ir kaip jau ne karta sakiau beveik kiekviena liga turi emocini rysi, todel reikia taip pasalinti su sia problema susijusias neigiamas emocijas.

  Del nuterliojimo, tai manau geriau nuterliotas nei gribelis, ir grybelio pazeistas nagas tikrai neatrodo graziai. Ir taip patarciau maziau kreipti demesi i tai ka kiti apie tave pagalvos

  O baseino lankymas tai pat turi neigiama puse, nes jus mirkstate chloruotame vandenyje, ir buten del to pries keleta metu nusprendziau nebelanyti baseino. Ir beje chloras taip pat turi neigiama poveiki zanryno florai.
  IR bejej tas chloras per oda patenka i organizma.

 89.   laura rašo:

  As vel isikisiu su tuo savo zappper’iu:)) taip daznai ji miniu, kad zmones pagalvos, jog reklamuoju:)). Pas mus seimoje vienas narys sirgo koju grybeliu, tai su tuo aparaciuku per savaite issigyde.

 90.   laura rašo:

  Sorry, sirgo burnos grybeliu, bet gal tai gali padeti ir koju grybeliui…?

 91.   andy rašo:

  Suprantantiems anglu kalba siulau paklausyti sia Gary Null radio laida, kur pateikiam ir paaiskinama raidciojos zala, ir kaip sumazinti rizika.
  http://www.progressiveradionetwork.com/the-gary-null-show-wnye/2011/3/18/the-gary-null-show-031811.html

  Jis teigia, kad kad net 5-10 Ram (Radiation Attenuation Measuremen, cia radiacijos vientai turi neigiama poveiki kuris matomas kraujyje).
  Kaip 50 Ram jau gali buti pykinimas, vemimas,
  75 Ram, paleidzia vidurius.
  100 RAM prasideda kraujavimas, ir greiciausiai per keletas dienu zmogus mirs.

  Taip pat galima pabuti vonioje, i vandeni istirpinus sodos, bet reikia enemazai, bet 500 g, soda padeda istraukt is organizmo radiacija.

  Ir taip pat si david wolfe interview
  http://www.thebestdayever.com/news/podcast/

  Dar apsisaugoijmui gerai, tumerikas, boswelia, burdock root,meta, basil, milk thistle, saliero saknis.

 92.   andy rašo:

  dar del grybelio tai galima tepti , uzlasinti vendenilio peroksido, geriau naudoti maistini, bet jie neleidzia finansai nusipirti food grade, tai galima butu ir iprasta is vaistines.
  Daugiau apie vendinilio peroxida siame komentare.
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/astma-kas-sukelia-ir-kas-apsaugo-338.html#comment-15230

 93.   VitaminasC rašo:

  Andy, tai kad tas augalas google visur mėlyna rodo, tai kas dar ten pamėlynuot gali: http://www.google.lt/images?hl=lt&q=Tradescantia%20ohiensis&wrapid=tlif130065232789011&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1419&bih=669
  ? :)

 94.   VitaminasC rašo:

  nu žinok Laura pirksiu tą zaperi, nes jau tiek prireklamavai kad reikia pirkti :) gal žinai iš kur, kad kokio š nenusipirkt? mačiau lietivoj po 70lt pardavin4ja…

 95.   laura rašo:

  As is cia pirkau: http://garsospalvos.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=22&Itemid=77
  Visiskai supaprastintas, bet man gerai. Jau metus seima kas kazkiek laiko panaudoja, bet dar veikia. Tik batarkes per savaite baigiasi.

 96.   andy rašo:

  Del to spiderwart tai atsiprasau, neteiginsgai pasakiau, ten jo ziedai turi paraudonuoti/parausti (pink).
  The spiderwort,, has the uncanny ability to detect even the tiniest levels of radiation. Once exposed, its bluish-purple stamens turn bright pink.

 97.   info rašo:

  kadangi daug žinau apie neigiamą radijo bangų poveikį sveikatai,o pati H Clark mirė nuo vėžio, tikrai nesizaperiuočiau radijo bangom 30000Hz tai jau 30MHz beveik mobilus telefonas :)
  apie Clark
  http://scienceblogs.com/insolence/2009/10/requiem_for_a_quack_part_ii.php

 98.   laura rašo:

  Na taip tai nera sveika, bet kai reikia rinktis ar gerti antibiotikus, ar naudoti zaperi, as rinkciausi zaperi. Juo irgi negalima labai daznai naudotis, tik ipatingais atvejais. Kolkas as alternatyvu su mazu arba isvis be pasalinio poveikio nezinau, tai stengiuosi rinktis su kuo mazesniu neigiamu poveikiu.

 99.   VitaminasC rašo:

  “30000Hz tai jau 30MHz beveik mobilus telefonas :)”

  nu 30000Hz tai yra 30 KHz pirmiausiai ir tik 0.03 MHz jei aš vis dar gerai prisimenu matematiką…

 100.   info rašo:

  Ups, :) tiesa, 30000 Hz tai yra 30 KHz ;

 101.   Patarimai rašo:

  http://electromagnetichealth.org/electromagnetic-health-blog/radiation-advice/

  kaip saugotis radiacijos

 102.   sara rašo:

  Teko matyti dokumentinį filmą apie karo ligonines ir pastebėjau, kad po injekcijų tą vietą patepdavo jodu. Viena pažįstama neseniai gydėsi onkologijos klinikoje ir ten t.p. tepa jodu. Pamanyčiau, kad dėl to , kad nesusidarytų abscesai, jei ne vienas įdomumas, kad tepant nupiešia groteles (#). Gal kas žinote ką tai reiškia?

 103.   Andy rašo:

  Na jodas senai naudojamas kaip dezinfecine priemone, pries operacijas aplinkui operauojamas vietas nutepa jodu. Bet kad reiskia # zenklas nupiestas ank kuno nezinau ir neradau internete. Bet butu labai idmou suzinoti.

 104.   laura rašo:

  Jodas zymiai geriau dezinfekuoja negu koks spiritas. Kiek zinau jis net “uzmusa” kirmeliu kiausinelius ir siaip daugiau bakteriju isnaikina. Vaikam patariama bent karta i savaite istepti ranku delniukus jodu, tam kad isnaikinti visus parazitus, nes muilas ar spiritas, netgi peroksidas pilnai to nepadaro.

 105.   Diana rašo:

  Andy, dar as su savo tais nagais, o ka manote apie Exoderil 1% tirpala. Ar juo tiktu teplioti grybelio pazeistus nagucius pakaitomis su jodo-acto tirpalu?

 106.   bbddbb rašo:

  kaip nustatyti jodo kieki organizme? Itariu pertekliu.

 107.   andy rašo:

  Ten del grybelio, tai naftalino (exoderli) tikrai ant savo organizmo tepti nepatarciau.
  O kaip jus itariate kad pas jus per daug jodo, kokie simptomai?
  Siaip yra slapimo testas, bet reikia surinkti visos paros slapima, ir nezinau kur lietuvoje toki testa daro.

  Dar del jodo ir dizinfekcijos, tai jo gerai tureti vaziuojant i salis kur nera svaraus vandens, del saugumo, i geriama vandeni galima ilasinti lasa jodo, ir tiegiama, kad tai padeda apsisaugoti nuo daugelio parazitu.

 108.   Jana rašo:

  Jodo deficitą ,jei tai nustatė gydytojas, galima papildyti ,naudojant energetinį kokteilį rytais prieš valgį :
  (D.S. Džarvis”Medus ir kiti natūralūs produktai”1985m*)
  1 st vandens,1a š obuolių acto , 1 a š medaus , 1 lašas jodo (svoriui iki 65 kg),2lašai jodo(svoriui > 65 kg).Kadangi medus su šaltu vandeniu kelia rūgštingumą ,tai aš asmeniškai medaus čia nededu.Vietoje vandens,kam nepatinka, galima panaudoti sultis
  Be to yra speciali žolininkės J.Balvočiūtės arbata Nr 35 nuo skydliaukės negalavimų, esant jodo trūkumui,bet ne pertekliui.Arbatos sudėtyje yra pūslėtojo guveinio.Kai kam net sumažėjo mazgeliai skydliaukėje.Be to galima naudoti papildus iš Rusijos “Spirulina VEL c selenom” ar Laminarijos tbl -natūralus dumblių produktas.Sėkmės.
  Pritariu nuomonei -tepti jodu retkarčiais padus ar kt.
  O kojų grybelį naikina -į batus ar kojines,dezinfekuoja ir batus ir kojas, įsidėti džiovintų vingiorykščių žiedų ir susmulkintų lapų .Bet pirmiausia,teisingai rekomenduoja,-naikinti viduje parazitus.O ,naudojant,prietaisą Zepter parazitų naikinimui, parazitai ,pasirodo, mutuojasi -po kurio laiko prisitaiko prie dažnio ir reikia keisti dažnį-žodžiu ,laikina priemonė.Mano nuomone parazitus geriau naikinti per skrandį.Yra vaistažolių preparatų ,pvz Dida, Pau D Arco, ar vaistas Monural ir kt.

 109.   Liemenuko dėvėjimas padidina krūties vėžio riziką? rašo:

  [...] Beje, Jungtinėje Karalystėje buvo atlikta studija (2000-aisiais). Tyrime dalyvavo 100 moterų su krūtų cistine fibroze. Moterims buvo liepta 3 mėnesius nenešioti liemenuko ir rezultatai buvo stebinantys - daugumai moterų sumažėjo krūtų skausmas. Yra gerai žinoma, kad cistinė fibrozė padidina krūties vėžio riziką, ir kaip parodė žurnale Lacet publikuota studija - krūtų cistinė fibrozė pre-menopauzinio amžiaus moterims krūties vėžio riziką padidina 6 kartus. Beje cistinei fibrozei  gydyti labai gerai jodas. [...]

 110.   kris rašo:

  sveiki…geras straipnis…aš dar grynai nuo savęs: kžkada buvo tokie laikai kaip černobylio katastrofa, tai gėrėm jodą kaip vandenį…ir žinai nenumirėm :) nnuo jodo :) kitas pastebėjimas : darau kremus vasarai (gaminuosi pati) su jodu ir tepu degindamasi…gaunasi labai graži spalva…nuo to mano oda pasidarė lygesnė (neesu jauniklė jau) turėjau venų bei kraujagyslių problemas…išnyko…Todėl aš nelabai tikiu skeptikais nevartojančiais nieko…nes gerai jaustis pradėjau tik po tokio atradimo…Beje turiu minčių jog jodas taip pat naikina kandidozę ( čia klausimas :))

  Andy:

  Na jodas gali pagelbeti kandidos atveju, taip pat naudingas odai. CIa yra labai geras interviu su vienu gydytoju - Dr. Flechas apie ivairiapusiska jodo nauda, ten teigiama, kad net apsaugo nuo kraujagysliu susiaurejimo ir sustandejimo.
  http://vimeo.com/26523534 ir kitos 2 dalys.

 111.   vyta rašo:

  Jei mano tyrimai TSH, T3, T4 geri, tai reiskia man netruksta jodo?

  Andy:

  Nebutinai, bet jie sie tyrimai parodo, kad jodo bent jau skydliaukei pakakanka ir zymaus trukumo tikrai nera. Bet velgi naaisku, ar jo uztenka optimaliam organizmo funkcionavimui, vezio prevencijai ir t.t.

  Skorbuto nebuvimui uztenka apie 10 mg vitamino C per diena, bet jei skorbuto nera tai nereiskia kad jums netruksta vitamino C, ar bent jau neparodo, kad jus gaunate pakankamai vitamimino C optimaliam funkcionavimui.

 112.   Ar tikrai vakcinos saugios ir apsaugo nuo ligų? Antra dalis rašo:

  [...] Jodo svarba [...]

 113.   VitaminasC rašo:

  Andy, ką čia reiškia toks komentaras prieš tai dabare kur yra, kažkoks straipsnio nuorodos į šitą straipsnį? kam čia jie tokie yra?

  Andy:

  Na kai idedi to straipsnio linka/nuoroda i kita straipsnis tai kazkodel atsiranda ir sis komentaras, negaliu pasakyti kodel, reiks paklausti blogas.lt

 114.   Jodas puiku! rašo:

  Sveiki, as jau seniai skaiciau literaturos angliskai apie jodo svarba zmogui. Jau apie metus as ir mano vyras naudojame IOSOL (Non toxic water soluble) jioda, viename lase 1830 mcg jodo. Naudojame kiekviena diena po mazdaug 6 lasus, nes skaiteme, kad zmogui reikia gauti 12,5mg per diena. Turime hipotiroze, todel jodas mums labai gerina savijauta, puiki energija, oda buvo siurksti- pasidare minksta. Turejau krutyje cista- isnyko! Tiesiog puikus dalykas tas jodas. Si forma yra labai svelni skrandziui, visai nedirgina. Patariu visiems zmonems naudoti. Skaiteme daug literaturos. Pries simta metu ir dar anksciau, iki naturalu gydyma pakeite sintetiniai vaistai, daktarai gydydavo skydliaukes sutrikimus bei daugeli kitu ligu jodu ir skirdavo nuo 12,5mg iki 50 mg i diena jodo pacientui. Jodas buvo svarbus dalykas anksciau. Siais laikais zmonija yra skaudzioj buklej del uzterstumo, del mineralu trukumo dirvozemyje, kuriame jau jodo nebera, jis jau isnaudotas, todel negauname su maistu, cloras ir floridas bei kiti chemikalail, kuriuos nenoredami pasisaviname per vandeni, kosmetika bei maista, isstumia bet kokias jodo atsargas (jei ju ten isvis yra)is organizmo. MES DZIAUGIAMES ATRADE JODA IR JO SUPERINI POVEIKI SVEIKATAI!!!

 115.   Andra rašo:

  Sveiki,Andy….Noriu pirmiausiai padekoti uz toki puslapi ir zinoma padekoti sau,kad cia uzklydau.Perskaiciau daug informacijos,gavau daug geru patarimu…
  Situacija tokia…pries kokius pora metu…gydytojai nustate skydlaiukes sutrikimus.Kraujo tyrimai kiek supratau normos ribose,bet yra cistu (echoskopavo)…mazu kiek paaiskino gydytojai daug,o viena didoka…dare biopsija,bet viskas sake tvarkoj.Pries metus profilaktiskai tikrinausi pas viena gydytoja,kuris echoskopu apziurejes liepe apsilankyti pas endokrinologa,nes jam nepatiko mano cistikes zymus padidejimas.Si pavasari geguzes menesi pasidariau vel kraujo tyrimus (tik tikrai neklausk kokius-zinau kad del skydliaukes)-atsakymas tipo normos ribose,o endokrinologe vel praechoskopavusi pasake,kad nieko blogo nematau…truputi yra padidejusi (cista) bet biopsijos nemato reikalo daryti ir t.t.
  Taciau mano savijauta jauciu ,kad labai blogeja…kokius jau pusantru metu jauciu begalini nuovargi-jau tai veikia nerviskai…Galiu miegoti ir miegoti…stiprus nervu prasiverzimai,kuriuos sunku kontroliuoti paciai,pries kokius 7 menesius pajutau atminties sutrikimus,kurie man pradejo kelti siauba…t.y. turejau gera atminti…darbas reikalaujantis tureti daug informacijos….ir staiga pajutau,kad atmintis tiesiogine sio zodzio prasme issitrina. Paskutiniu metu labai blogai uzmiegu,pries kokias 4 savaites pajutau smaugima ir jis vis nepraeina,kaip kaklas butu iremintas,bloga nuotaika,irzlumas,nieko nenorejimas,galu gale sanariu skausmas pradejo kankinti…Vienu zodziu gal kokius pusantru metu as jauciuosi blogai…ypac erzina nuolatinis nuovargis…
  Vakar vakare pasitepiau jodo ant krutines ir galiu pasakyti gana nemazai…vidurnaktyje jau nebuvo ne zymeles…
  Ar tai gali yra viskas nuo mano skydliaukes??? ir ka manote apie selena is NUTRILTE produkcijos: http://www.amway-lithuania.com/catalog?category=1001

  Andy:

  Kaip jau esu sakes cistu atveju galima naudoti joda ir oraliai ir taip pat tepti. O del testu tai kurie pas tave normoje, ar tik TSH ar ir T3, T4, yra ypac laisvas T3. Nes vien TSh norma yra gana auksta. NUovargis gali buti del skydliaukes, bet taip pat gali buti nuo organizmo uztersumo, anemijos ( ar jums dare hemoglobino, feritino testa). Taip pat gali buti del b12 trukumo, ir galima butu pasidaryti testa paziureti koks pas tave ligis, ir beje kai kuriems reikia zymimai daugiau. Gali nusipirkti koki sublingini papilda (dedamas po liezuviu( ir panaudoti, paziureti ar gereja
  http://www.iherb.com/Source-Naturals-MethylCobalamin-Cherry-Flavored-Sublingual-1-mg-120-Tablets/1466?at=0 arba galima injekcijas.

  Dar skydliaukes problemos gali buti del gluteino , patarciau bent kuriam laikui eliminuoti kvieciius , miezius ir rugius bei ju gaminius. Skydliaukes veikla taip pat itakoti uzsiterses zarnynas, ir ji reiktu issivalyti, subalansuoti zarnyno flora. Organizmo valymui gerai bent kuri laika valgyti vien zalia maista, pagrinde vaisiai darzoves, tik zinoma reikia valgyti daugiau, o ne koki obuoli pusryciams , banana pietums ir salotos vakarienei. Reikia zymiai daugiau.

  Ir dar patarciau is viso pereiti prie augalinio maisto.

  Jei viska is karto pritaikyti sunku pradek pamazu.

  Dar nuovargis gali buti del antinksciu issekimo, ir jie su skydliauke santykiauja/bendradarbiauja.

  NUovargis gali buti ir del hormonu disbalanso, cia velgi gerai pereti prie augalinio maisto.

  Tad sekmes, bet kad pagydyti sia problema reiks laiko ir pastangu ir rezultatai ne visada buna is karto.

  Dar patarciau bent kiek nors sportuoti, kad ir labai pavargusi, bent jau sokinek ant trampolino, ar dviraciu pavazinek.
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/trampolino-nauda-sveikatai-378.html

  Ir dar nuovargis gali buti tiesiog del kepenu problemu ar per ziamo gliukozes kiekio, nes kepenys palaiko gliukozes lygi, gali panaudoti burokeliu sultys ar kitus kepenu valymo metodus kaip milk thistle/margainis, ar net kepenu plovimas.
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/organizmo-valymas-raudonuju-burokeliu-sultimis-266.html
  Gali nusipirkti gliukozes matuokli ir pasimatuoti gliukoze.

  Energijai pakelti ir palaikyti gerai vaisiai , kaip bananai ir kt. tik valgant daug vaisiu reikia sumazinti riebalu kieki, nes vaisiai ir riebalai labai bloga kombo ypac dideliais kiekiais,

  O to seleno tai man jo neatidare, ir ten tame puslapyje seleno neradau.

 116.   Andra rašo:

  Dar neparasiau labai visada salta,krecia drebulys,o galunes ( kojos )…tai nezinau kaip susildyti.

 117.   susidomejas rašo:

  kur lietuvo nusipirkti jodo ir koky? aciu

 118.   birute rašo:

  antikuniu rado 660 draudzia valgyti zuvi,as ir nevalgau, taciau aky issiliejo stklakuniai gyd. skyre kalio jodida.Nezinau ir ka daryti, nes savijauta bloga- prakaituoju, viduriai kieti irt.t Andy, ka patartumete?Aciu

  Andy:

  Na nezinau kodel jums uzdraude zuvi ir paskyre joda. Joda galite pameginti, bet velgi atargiai, nes buna atveju, kai jodas dar paumina autoimunines ligas. Taip pat kartu su sodu vartokite ir seleno, nes jis reikalingas kaip kofaktorius ikorporuoti joda i skydliaukes gaminamus hormonus.

  Taip pat patarciau atsisakyti gluteino (kviciai , meiziai , rugiai ri ju gaminai), nes ta autoimunine reakcija gali buti del kokio nors maisto ir gluteinas buna zarnas kaltininkas. Pieno produktu taip pat butu gerai bent kuriams laikui atsiakyti.

  Jei svoris nera mazas, tai galima butu net keleta dienu pabadauti ir paziureti ar pasidaro geriau, ir jei pasidaro tai gerai indikacija, kad problema sukelia koks nors maisto produktas.

  Taip pat reiktu ziureti zarnyno flora, ir jei viduriai kieteja tai tikriausiai flora yra prastos bukles, galima butu koki stipru probiotika panaudoti.
  Bet zinoma viduriai gali buti uzkieteje tesiog del suletejusios skydliaukes veiklos.

  Taip pat patarciau pereiti prie kuo naturalesnio masito , nevartoti rafinuotu produkutu, pagrinde valgyti augalni maista, gerkite pakankamai vandens.

  Dar del viduriu tai galima butu panaudoti linu semenis, galima sumalti 102 saukstus linu semenu, po to uzpilti vandeniu , palaikyti kol isbrinks ir po to valgyti , gerai is ryto pries valgi. TIk malti reikia tam kartui, ir nepirkti maltu, nes sumalti oksiduojasi.

  Sekmes, parasyk kaip seksis.

 119.   birute rašo:

  p.Andy nesitikejau atsakymo.Kaip dziaugiuos, kad patarete, tad nubegau ivaistine ir man pasiule DIDA, NEZINAU, KAS CIA BUS…Tiesa, endokrinologas skyre L- thyroksin po 1 tabl. ir jo nuomone apie prod. su jodu zala mano skydliaukei tai ir zuvis, kalcis ir t.t.O okuliste skyre lasinti i aki kalio jodida.Tai esu tarp dvieju bedu.Teks nelasinti laseliu,o po 4men. tyrima pakartos, siaip tai vargina sirdies baladojimas ir gausus prakaitavimas.

 120.   Sof rašo:

  Andy, esu skaites tavo bloge apie hemarojaus gydyma, bet dabar nebeatrandu kai tiek visko daug, gal gali nukreipti kurioje temoje.

  Andy:

  Cia siame komentare yra pateikta keletas gydymo budu.
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/pigus-ir-paprastas-vezio-gydymo-metodas-34.html#comment-29864

 121.   Sof rašo:

  aciu Andy. O gal zinai kaip reikia gydytis su darzine zliuge. Ir dar pastaruoju metu valgiau pakankamai astru maista ar tai galejo mano liga jis pauminti? Todel baiminuosi gydytis su kajano pipiru, o gal be reikalo..

  Andy:

  Del zliuges ai nezinau.
  Primink kokia tavo problema, nes neberandu komentaro, kur tu aprasei savo problema.

 122.   Sof rašo:

  problema hemarojus, buvo antro laipsnio pries tris metus, bet tada buvo problema uzkieteje viduriai, o dabar tai ir nezinau nuo nuo ko vel atsinaujino skausmas, guzas.Nors viduriai dabar normalus.

 123.   Raimonda rašo:

  Labas Andy, aš sergu migrena ir galva skauda nuo 1iki 5 dienų. Ir nutariau pasidaryti skydliaukės tyrimus. O tyrimai tokie TPO - 0,24 o TSH -0,00. Dar reikės pakartoti T4. Echoskopija irgi dariausi sakė normaliai tik yra maža cista. Gal gali patarti kaip man elgtis ko valgyti ir ko nevalgyti. Kas manes laukia ateityje? šiaip labai greitai pavargstu ir neturiu energijos.

 124.   Raimonda rašo:

  Labas jau turiu ir kitus tyrimus FT4 yra 20,65 kaip ir normalus tik truputi už normos ribos. tai paskyrė pagerti vaistus Thiamazoli 3sav. po 1×2 ir po trijų sav po 1 tab. O po 6 sav. darysime iš naujo tyrimus. Kiek suprantu man reikėtu dabar vartoti jodo mažiau o dariau bandymą užtepiau jodo ant kūno ir jis išnyko per puse paros. Tai kaip suprasti jei reikia jodo dabar vengti o į kūną greitai susigėrė?

  Andy:

  Na cia pagal tyrimus tai hyperthyroidizmas - per aktyvi skydliauke. Nepaisant to kad patvirtinti diagnoze gydytoja turejo padaryti FT3 testas, nes T3 yra aktyvi skydliaukes hormono forma.

  Del jodo vartojimo tai nebutinai maziau. Daugelis hyperthyroidismo atveju jod pataria vengti. Bet Dr. Browstein net ir siuo atveju savo pacientams skyria joda. TOdel patarciau bent mazesnes dozes (pradek nuo kokio 0.5-1 mg) panaudoti, ir jei neblogeja, palik tokoia pat doze arba gali truputi padidinti. Jei pablogeja jodo naudojima nutrauk.
  del odos, tai sis testas nera 100% ir dalis to jodo isgaruoja. Nepaisant to joda ir toliau gali tepti, nebent tau pabloges.

  del to vaisto tai jei tau ryskiu simptomu nera tai to vaisto dar bent jau is karto nevartociau.

  Dar bendrai skydliaukes problemosgali buti susije su stresu, ir per aktyvi skydliauke gali buti kaip kompensacija issekusiems antinksciam.

  Taip pat skydliaukes problemos gali buti susije su gluteino netoleravimu, tad bent kokiam menesiuo patarciau atsakyti gluteino, - kvieciai, mieziai , rugiai ir ju gaminiai, tik zinoma reikia skaytit etiketes, nes kvieciu yra daugelyje produktu.

  Dar is emocines puses tai skydliaukes problemos susije su nesugebejimu saves isreiksti, taip pat nesugebejjimu issakyti kad tu turi viduje. Tad jei yra tokiu problemu reiktu jas isspresti, ir tada gal net ir liga isgys.

  Skemes , parasyk kaip seksis. Ir beje niekada neleisk kad tavo skydliauke butu sunaikinta naudojant radioaktyvu joda.

 125.   Raimonda rašo:

  Ačiū už patarimus. Aš ką tik grįžau iš vaistinės ir pasižiūrėjau kiek jie kainuoja, bet jų dar nenusipirkau pagalvojau negi man taip jau blogai, kad reikia naudoti vaistus. Ir štai radau tavo patarimus tai dabar tikrai nepirksiu. Kiek supratau geriau vengti dabar tuos vaistus. Bandysiu tas 6 sav. atsisakyti gluteino ir pažiūrėsiu kokie bus tyrimai (aš nelabai ir vartoju gluteino).
  O simptomų pagal šiuos duomenys aš nejaučiu tik kad kartais žala kojų pirštai ir rankų pirštai. Bet kai pradeda šalti rankos ir kojos jaučiu, kad tuoj pradės skaudėti galvą. Ar negali būti nuo vaistų kurių aš kartais tikrai nemažai išgeriu t.y. ketanov?

  O kai aš darysiu tyrimus po 6 sav. ir man bus blogi tyrimai tai vėl skirs turbūt stipresnius vaistus. O kaip tada reikės elgtis?

  Būtinai parašysiu kaip sekėsi.

  Andy:
  Na kita karta kai darys tyrimus tai paprasyk kad tau ir FT3 padarytu, nes kaip sakiau jis yra aktyvi skydliaukes hormono forma. O kad per 6 sav labai pabloges tai abejoju, cia nebent butu reakcija nuo jodo, kurio kaip sakiau gal geriau bent jau is pradziu nenaudok, tiesiog del atsargumo, geriau isbandyk kitus metodus pirma.

  Na cia dar pridesiu daugiau metodu hyperthyroidizmui gydyti.

  Ir beje vartojant joda labai svarbu kartu vartoti ir sena kuris reikalingas jodo panaudojimui. Bet velgi tavo atveju, kad ne nuo jodo pradek, geriau kaip sakei kuriam laikui atsisakyt gluteino, dar panaudok kokiu probiotiku, vitamino D (siuo metu galima gauti bunant sauleje, tik reikia apie vidudieni, (12-14 val, tikslus laikas p riklauso nuo vietos kur jus gyvenate), per 20 min pasigamins pakankamai vit D, tik zinoma reikia be saules kremo. Jei neiseina tai galima tiesiog naudoti papildus.

  Dar hyperthyroidmsas gali buti del uzdegiminiu procesus, ti tokiu atveju velgi patartina sumazinti daznai uzdegima skatinancius produktus, kaip saldumynus, pieno produktus, gyvulinius produktu, rafinuotus produktus, kaip balta duona, baltu miltu gaminai.
  Is antiuzdegiminiu produktu gerai turmeric/ciberzole, imbieras, taip pat padeda zuvu taukai, nors as asmeniskai nesu didelis ju salininkas, bet bent jau esant uzdegimui jie gerai.

  Taip pat uzdegiminia procesai paprastai sumazeja perejus prie augalines dietos kaip atsisakoma gyvuliniu prodktu ar bent jau jie yra sumazinami.

  Taip pat reiktu issivalyti zarnyna, atstatyti zarnyno floros balansa, tam gerai kokie stiprus probiotikai.

  Cia yra dar keletas hyperthyroidismo gydymo metodu, kaip vitaminas D, kurio reiktu naudoti bent keleta tuks IU (tarptautiniu vienetu per diena).
  Taip pat ten minima vaistazole Bugleweed, kuria butu galima panaudoti.
  http://drerico23.hubpages.com/hub/Natural-Hyperthyroid-Treatment-Methods-8-Nutritional-Supplements-For-Optimal-Thyroid-Health

 126.   Inga rašo:

  sveiki Andy. Cia daug kur kalbate apie seleno vartojima, kiek teko girdet jis tikrai naudingas, bet gal zinote kokios formos ji geriau naudoti: organines (seleno mieles), ar neorganines (natrio selenitas), nors pasirinkimas vaistinese tai praktiskai tik organines formos. Aciu.

  ANdy:

  Del tu mieliu tai cia kiek suprantu mieles (fungus) ta selena gamina ir jis po to isgryninamas? Ar cia apie toki selena jus kalbate?Manau sis butu geresnis, as kartais perku New chapter selena
  http://www.iherb.com/New-Chapter-Organics-Selenium-Food-Complex-90-Tablets/5277

  Bet natrio seeniteas taip pat galima naudoti.

 127.   Cipora rašo:

  laba diena,Jusu straipsniai istiesu labai idomus.Daug suzinojau naujo,butent apie astruji pipira,zuvies taukus…sergu reumatoidiniu artritu.Dar noreciau suzinoti kaip gydyti katarakta ir glaukoma jusu siulomais metodais.Busiu labai dekinga.Aciu

  Andy:

  Na del kataraktu tai reiktu naudoti vitamina C, bet 1000 mg per diena. Del glaukomos tai galima naudoti ginkgo biloba, melyniu ekstrakta, pynnogenoli (pusu zieves ekstrakta). Tai pat patartina sportuoti. http://www.raysahelian.com/glaucoma.html Dar velgi patarciau pereiti prie veganiskos mazai riebalu turincios dietos, nes ji pagerins kraujotata. Dieta yra aprasyta cia

 128.   Cipora rašo:

  Andy,aciu Jums uz patarima.Taip ir stengiuos daryti,kiek galimybes leidzia.Beveik metus geriau vien darzoviu ir vaisiu sultis.Na pablogejimo nejauciu,bet ir pagerejimo jokio.Operuoti nenoriu,ir netgi bijau.O musu daktarai daugiau nieko ir nepataria.Tik siulo lengviausia kelia.Ispjaut ir ideti kita..dirbtini..Tai tiek.Lietuvoje sunkiau su ivairiais vitaminais akims…(((( Na tai niekam nenaujiena.GOD BLESS YOU

  Andy:

  O cai jus visus metus vien tik sultis gerete? Mano nuomne geriau bent jau dali tai suvalgyti viskas, nes spaudziant sultis taip pat pasalinamos skaidulus ir kai kurios kitos medziagos. Priedo nematau reikalo spausti sulciu is vaisiu, nes jie ir taip reikalauja labai mazai virskinimo ir taip tik ismetama dalis naudingu medziagu.

  Galima naudoti blenderi ir viska susmulkinus ir gerti toki kaip kokteli.

  Ir dar kartais net jei nepageraja, bet bent jau neprogresuoja toliau yra sioks toks rezultatas.

 129.   Raimonda rašo:

  Sveiki Andy.Labai aš džiaugiuosi savo rezultatais ir tyrimai mano yra normos ribose. Kurie prieš tai buvo TSH -0,00 o dabar 1,761 ir FT4 -20,65 o dabar 0,86 (tik čia matavimai kitokie turbut priklauso nuo aparatūros, bet svarbu kad normose). Aš supratau, kad reikia valgyti daugiau daržovių ir mažiau visokių kepinių. Nors buvo sunku ypač nevalgyti duonos bet retkarčiais riekelę suvalgydavau. Gal iš po žiemos tiesiog organizmas buvo truputi nusilpęs.
  Gal galima Andy jums parašyti į elekroninį paštą. Norėčiau pora klausimų paklausti asmeniškai.

  Andy:

  Aciu uz pasidalinta patirti, gali rasyt laikui leidziant atsakysiu, info (eta) lifecoachandy.co.uk

 130.   Cipora rašo:

  Labas Andy.Taip visus metus.Zinokit energijos buvo pilna,nuotaika gera.lengva kaip plunksnele pasidariau.geriau greipfruktus,poto morkas su salierais ir burokus ir agurkus.Zodziu visas zoles kur darze auga.Po mazdaug pusmecio pradejau vakgyti darzoviu salotas su aliejumi ir obuoliu actu.Zaliu burokeliu salotas.Issivirdavau svieziu bulviu.Sultis taip pat.Zinokit kuo toliau tuo maziau norejosi sulciu.Daug valgiau avokado.praejus beveik metams i sultis nebegalejau iureti.net pykino pamacius burokelius.Dabar vel geriu,bet ir valgau normalu maista,isskyrus pieniskus produktus,ir visokius riebalus.O del sulciu dietos perskaiciauknyga Mokykimes gyventi be vaistu Ten yra ir Polio Brego patarimu ir kitu dietologu.O man labai norejosi nebevartoti naklofeno ir kito slamsto

 131.   Cipora rašo:

  niekada neskubu operuotis.Ieskau ,nes zinau,kad 21 amziuje yra iseiciu.IR RANDU.Aciu Andy uz Jusu patarimus.Jus savo patarimais padedate zmonems.Sekmes Jums

 132.   Mindaugas rašo:

  Laba diena, visiems. Kaip nebūtų keista, dauguma žmonių, ir jauname amžiuje, susiduria su sveikatos problemomis, kurių šiuolaikinė medicina nepajėgi išspręsti iš esmės. Ne išimtis ir aš. Bet kuo labiau giliniesi, tuo daugiau neaiškumų. Tiesa, daugumą negalavimų išsprendžiau netradiciniais gydymo metodais. Tai kainavo laiko, nervų,aišku ir pinigų. Ir tik pastaruoju metu supratau(ir praktiškai įsitikinau), kad didžiąją dalį problemų organizme sukelia netinkamas imuninės sistemos funkcionavimas. Norėčiau pabendraut su straipsnių autoriumi, pasidalint mintimis ir parodyt kitą kelią link savisveikatinimosi. O rašyti paskatino netikslumai straipsnyje, ypač kas liečia jodo preparatus. Jodas yra metalinio blizgesio kietas elementas, kuris labai lakus, todėl laikant nesandariai labi greit garuoja. Vaistinėje būdavo parduodamas 5% spiritinis jodo tirpalas, o veterinariniams tikslams eidavo 10 % spiritinis tirpalas. Tai toli gražu ne kalio jodidas. Kalio jodido šiame tirpale yra tik tam, kad geriau ištirptų jodas!Yra ir vandeninis jodo tirpalas, bet irgi tas pats: jodas gerai tipsta tik kalio jodido vandeniniame tirpale, dėl to ten kalio jodidas ir įdėtas. Pats kalio jodidas NEVEIKIA nei baktericidiškai, nei dirginančiai užteptas ant odos. Jodas tiesiog išgaruoja. Kalio jodido veikimo esmė yra ta, kad patekęs į organizmą, rezorbuotas į kraują, skyla atpalaiduodami jodą. Skilimas ypač pagreitėja , suaktyvėja uždegiminiame židinyje. Jei bus kam įdomu, parašysiu daugiau gal aš čia be reikalo ranką mankštinu. Tiesiog skaitydamas komentarus, pamačiau, kad liaudis gali viską interpretuoti. kam įdomu sužinoti, skype borelia45. O gal kam įdomu apie seleną? Turiu praktinės patirties. Jei autorius leis, galėsiu parašyti. Sėkmės visiems.

 133.   VitaminasC rašo:

  Mindaugai,

  kuo daugiau čia žmonių turinčių informacijos, tuo geriau mums visiems., taip kad dalinkis būtinai savo patirtimi ir žiniomis komentaruose.

  O dėl kalio jodido mnelabai įsikirtau ką norėjote pasalyti - tai jis gerai ar negerai? Kuo skiriasi kalio jodidas nuo jodo spiritinio tirpalo reakcijoje su organizmu?

 134.   Mindaugas rašo:

  Spiritinis jodo tirpalas skirtas išoriniam naudojimui, o kalio jodidas vidiniam. Kalio jodidas dedamas į druską, tada ji tampa joduota. Tik jo kiekis ten juokingas -25 g/tonoje druskos. Vartoja žmonės ir spiritinį tirpalą vidiniai, bet čia labai daug abejonių, ar tik neisigauna imuninės sitemos prievartavimas, nes elementarus jodas veikia agresyviai. Vartojant išoriškai, per odą iš spiritinio jodo tirpalo jodas puikiai rezorbuojamas pagal organizmo poreikį. Tik nereikia pamiršti, kad jodas labai lakus, todėl yra didelė galimybė gauti didelius kiekius per plaučius, ypač jei paliekamas atidengtas spiritinio jodo buteliukas ar vatos tamponas, suvilgytas jodo tirpalu. Dėl jodo pertekliaus medžiagų apykaita pagreitėja 25-30% , nes per daug suaktyvinama skydliaukės veikla. Vienu žodžiu, žaisti su jodu neatlikus skydlaiukės tyrimų yra labai rizikinga. Net ir esant jodo pertekliui skydlaiukė gali gaminti per mažai tiroksino, jeigu dėl sutrikusios hipofizės veiklos trūksta tireotropinio hormono. Aš asmeniškai jaunystėj buvau jodo preparatais alergizuotas, kai odą nudeginau kelis kartus patepęs spiritiniu jodo tirpalu. O paskui teko dirbti su imunine sistema…

 135.   andrius rašo:

  Andy, ir visi kiti, gal zinot kur galima ishsitryt radiacija organizme?

  Andy:

  Nezinau, o ka tu cia buvai kurs nors kur didele radiacija. Manau galima butu testuoti radioaktyviu isotopotu liekanos organizme maiste, kaip Urano (U-239 & U-235), plutonio (Pu-238, u-239 ir t.t.) ar jodo (I-1310). Bet nezinau kas tokus testuoja. Cia yra surasyti galima simptonai jei gavote radiacijos, priklausomai nuo doze
  http://www.mayoclinic.com/health/radiation-sickness/DS00432/DSECTION=symptoms
  Taip pat dar yra ivairiu radiaciju, ir cia reikia apie karia radiacija jus specifiskai kalabate.

  Dar galima butu matuoti DNR suzalojima, bet nezinau ar tokius testus lietuvoje kas nors atlieka, ir taip pat DNR zaloti gali kiti faktoriai apart radiacijos
  Cia yra idomus straipsnis apie tai kiek radiacijos gaunama skrendant letuvu.

 136.   daina rašo:

  Sakykikte kokio procento kalio jodidą naudoti tepimui dėl jodo trūkumo?

 137.   Anzela rašo:

  laba diena Andy, norecioau paklausti, turiu bedu su virskinimu, ka bedeciau i burna pilva pucia nuolat, per didelis duju isssikyrimas, ar ba negaliu isleisti oro, bet manau tai viskas virskinimas, maistas puna, jauciuosi tragiskai, galva nuolat skauda, oda sausa, plaukai slenka, akyse vaidenasi, uzia ausyse, ka galim adaryti butu, kame reikalas, disbakterioze, kandidoze, kaip ta virskinima sutvarkyti, kad maistas neputu, tulzis sutirstejusi , riebalu nevirskina.

 138.   kristina rašo:

  Pradek spaust ir gert sviezias darzoviu, bei vaisiu sultis pries tai issivalius zarnyna ir viskas susitvarkys!

 139.   Cipora rašo:

  sweiki.Kodel taip tylu cia?Niekas neraso.Tikriausiai visi sveiki?Saunu.Sekmes jums

 140.   ingridukas rašo:

  labas Andy…Suzinojau,kad turiu cista krutinei…ar tai pavojinga?kaip galeciau issigydyti?..labai prasau atrasyti

  Andy:

  Na vienas is budu naudoti joda (bent 1mg per diena, ir kai kurie tokiais atvejais rekomenduoja zymiai daugiau), taip pat ji tepti ant krutu, bet taip pat reikia ziureti dieta, krutu problemos daznai buna del hormonu disbalanso, velgi butu tatartina pereiti prie pagrinde ar visiskai augalinio maisto. Gerai naudoti linu semenis, reikia sumalti 1-2 saukstus, uzpilti vandeniu, palaukti kol ismirks/isbrings, pasidarys tokia kaip kose ir tada valgyti. Malti tik tam kartui, nes sumalti oksiduojasi.

  Taip pat issivalyti zarnyna, subalansuoti zarnyno flora ir t.t.

  Dar gerai butu pirtis, ypac infraraudonu spinduliu.

 141.   Ugne rašo:

  Laba diena, kokio jodo prasyti vaistineje Lietuvoje? Nascient jodo turbut jie nezino?
  aciu

  Andy:

  Na pasiziurek gal Lugolio turi, arba kalio jodido, bet geriau kad butu istirpintas ne spirite/alkoholije, bet vandenyje.

 142.   Alyte rašo:

  Labas vakaras. Ką galėtumėt parašyti apie vaikų židininį plikimą?
  Ačiū

 143.   Grybelis Arvydas rašo:

  Na teigti, kad jodas išgydys vėžį, yra naivoka.

 144.   Grybelis Arvydas rašo:

  Tačiau žinoma, negaliu prieštarauti, kad jodas yra naudingas organizmui.

 145.   Edita rašo:

  Sveiki, vaistinese teiravausi kalio jodido. Vaistininkes sake, kad jo buna tik lasiukai i akis. Ar toks tinka vidiniam vartojimui?

  Andy:

  Na jei i akis tinka tai turetu tikti ir vidiniams vartojimui, bet del viso pikto reiktu paziureti ingredientus, kad nebuto dar ko nors.

 146.   Vaska rašo:

  Internete nemazai straipsniu, kad vyrams pradejus vartoti jodo papildus, maista, turincio daug jodo, sumazeja seklides, vaisingumas. Taigi vyrai palikit joda moterims, o patys vartokit cinka, selena.

 147.   Rasa rašo:

  Laba diena! Is vieno gydytojo isgirdau toki recepta: gerti kas ryta stikline vandens su , pirma diena-1laseliu jodo, antra -2 laseliais ir taip iki 60 ir po to atgal mazejancia tvarka. Jis sake, jog tai pades atsikratyti antsvorio ir celiulito. As antsvorio neturiu, esu 169 cm ugio, sveriu 53 kg, bet celiulitas vistiek yra, nors reguliariai sportuoju. Kaip manot , ar pasinaudojusi siuo receptu nepakenksiu savo sveikatai? Kazkaip daugokai to jodo atrodo.

 148.   Marija rašo:

  Laba diena. noreciau pagalbos ,radus tiek daug geru patarimu,tik kas liecia mano beda-nieko.Todel prasyciau gal patartumet;’seseriai pries 8 metus isoperuotas galvos smegenu auglys @oligodedendrioma ‘3 laipsnio.Buvo spinduliuota.Po 8 metu auglys atsinaujino.Operuoti negali ,kad yra iauges i smegenis.Kelis kartus jau buvo priepuolii su traukuliais.Siuo metu nevaiksto,tik guli ir mazai kalba.anasudojame ‘finlepsina’ po2 tab. kasdien ir hormonu po 4 tab.Dar geriame Karaliunaites ugniazoles rauga.Ka mums daryt,ar dar yra iseitis is musu padetie?

 149.   Vida rašo:

  Sveiki,Andy ,
  i Jusu bloga nepavyksta ieiti.Radau idomios informacijos.Ar jis dar veikia?Labai reikalinga konsultacija del problemu su skydliauke, dar konsultuojate?Aciu.

  ANdy:

  Gali rasyti cia arba parasyk man i email info (eta) lifecoachandy.co.uk
  Kiek zinosiu atsakysiu.

 150.   Lukrecija rašo:

  Žinau, kad jodu gali būti gydomas odos grybelis. Sako greit užmuša visas bakterijas

 151.   Arijus rašo:

  Naudingas straipsnis apie jodą. O su juo gali būti gydomi gerybiniai odos navikai ?

 152.   jolita rašo:

  nostate kruties vezi.liepe kuo greiciau nupjaut kruti.kokia stadija dar nenustate.nejaugi ner kitu budu tik pjaut is karto.ka daryt atsisakyt ar sutikt.ar oirma isbandyt jusu patarimus.

  Andy:

  Sorry, tik dabar pamaciau jusu komentara. Siaip tai galima, bet dabar jums tikriausiai per velu, nes jus rasete pries keleta menesiu.

 153.   Vida rašo:

  Sveiki,ANdy

  Yra iš operuota nulinės stadijos melanoma,kaip ir kokį naidoti jodą.Ačiū už atsakymą.

  Andy:

  Gali nusipirkti kokio Lugol ir tepti ant odos, galima parsisiusti is ebay ar dar kur nors. Ji taip pat galima naudoti oraliai, koki lasa. Tiesa oraliai geriau vartoti Iosol iodine, kurio perteklius lengviau pasalinamas, Bet su didelem dozem atsargiai jei yra kokia autoimunine skydliaukes liga, kaip hashimoto.

  Taip pat bendrai reiktu kad dieta butu svari, vengti visokiu perdirbtu produktu, rafinuotu alieju, valgyti pagrinde ar visiskai veganiskai, gerti pakakamai vandens.

 154.   Roma rašo:

  Sveiki, Andy Skaiciau ,kad chloro garai kenkia skydliaukei,po kiek laiko pasireiskia sutrikimai prisikvepavus ,kaip atpazinti vaikui ,kad sutriko skydliauke?

  Andy:

  Na taip greitai abejoju ar nuo tu garu ten suktriks. Zinoma jie nera gerai, bet kad taip staigiai sukeltu skydliaukes sutrikima tai abejoju. Bet jei norite tai galite pasidaryti skydliaukes hormonu testus, TSH, T3, T4.

 155.   Vilma rašo:

  Aš nesuprantu…visur skaitau jog prie vėžio reikia atstatyti jėgas vartojant pieno produktus…jūs sakote priešingai..

  Andy:

  Kur tas visur? Pieno pramones puslapiuose, ar kokiuose ligonines lankstinukuose?
  Nemanau, kad jus su pienu ir jo produktais atstatysis jegas. Piene ir jo produktuose pilna visokiu hormonu kaip IGF-1 , estrogenu ir kt kurie gali dar tik paskatinti vezio vystimasi. Priedo piene esantys baltymai bei kai kurios amino rugstys taip pat gali skatinti vezio vystimasi ypac jei vartojama dideliais kiekiais.
  Tad jei yra vezys ar po jo atsigaunate tai pienas ir jo produktai yra didelis NE. Kaip ir dauguma kitu gyvuliniu produktu.

 156.   Dalia rašo:

  Laba vakara.turiu problem su skydliauke.daktarai liepe nuolat vartototi tiroksina..sakydami kad as be jo neapsesiu.pries savaite atlikti tyrimai tth 6.29,ft4 10.55.jauciiuosi ne taip jau ir blogai taciau tai priestarauja tyrimams.turiu dazna sirdies pulsa,viduriai sakyciau laisvoki..isgerus tiroksina sirdis dar labiau blaskosi.todel as jo nebegeriu ,nes dar ir kunas lyg dreba skirta doze 25 mg tiroksino.kreipiuosi I jus noriu isgirsti jusu atskyma kaip ir ka naudoti.beje jei rasysite ape joda tuomet kur LT galeciau visa tai isigyti.kaip galecau pagelbeti sau nenaudodama to vaisto tiroksino.aciu.

Rašyk komentarą