BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Alergijų priežastys ir gydymas

Alergijų daugėja

Vis daugiau ir daugiau žmonių kenčia nuo alergijų, todėl šį kartą kaip tik apie jas. Kas sukelia alergijas, kodėl jos atsiranda ir kaip jas gydyti.

Alergijų yra labai daug ir įvairių: alergijos maistui, alergijos žiedadulkėms, chemikalams, odos ir t.t.

Kas yra alergija?

Alergija yra organizmo imuninės sistemos reakcija į organizmą patekusį neatpažįstamą
objektą (žiedadulkes, dulkes, maistą, chemikalus ir t. t.). Kad sunaikintų į organizmą patekusius alergenus, imuninė sistema gamina antikūnius (tai dar vadinama imuniniu kompleksu), kurie atlikę savo darbą (sunaikinę alergeną) žūsta. Žuvusius antikūnius organizmas turi neutralizuoti ar pašalinti iš organizmo ir tai dažnai daroma per slogą. Jei tų antikūnių gaminama daug ir dažnai, tai organizmas jų visų pašalinti nesugeba ir jie gali atsidurti įvairiuose organuose ir sukelti daug problemų - jie gali būti atidedami ant arterijų sienelių, smegenyse, kepenyse, inkstuose, sąnariuose. Yra manoma, kad 90% inkstų ligų yra dėl imuninių reakcijų ir antikūnių atidėjimo. Taip pat perteklinis antikūnių gaminimas (dėl nuolat patenkančių alergenų) siaurina kraujagysles ir žaloja sąnarius (reumatoidinis artritas). Taip pat vykstant alerginei reakcijai (atsakui) gaminamas chemikalas - histaminas, kuris yra toksiškas organizmui ir sukelia odos bėrimus, niežėjimą.

Dėl imuninio komplekso ir histamino gamybos audiniai ir organai gali patinti ir ląstelei
pradeda trūkti deguonies, sumažėja jos ph ir ląstelė negali normaliai funkcionuoti. Alergija gali pasireikšti įvairiais simptomais - čiaudėjimu, odos išbėrimais, niežėjimu, sloga, viduriavimu, vidurių pūtimu ar užkietėjimu ir net sąmonės netekimu. Alerginės reakcijos  silpnina imuninę sistemą ir taip atitraukisa nuo jos pagrindinio darbo - organizmo apsaugos bei ‘remontavimo’. Taip pat alerginė reakcija eikvoja organizmo energiją.

Todėl dažnai nuo alergijų kenčiantys žmonės yra labiau linkę į įvairias ligas, infekcijas, jaučiasi pavargę.

Dauguma alergijų dėl nusilpusios imuninės sistemos ir užsiteršusio organizmo

Dauguma alergijų atsiranda dėl nusilpusios imuninės sistemos ir užsiteršusio organizmo, nes ne kiekvienam žmogui tie patys alergenai sukelia alerginę reakciją. Yra manoma, kad 50-80 % imuninės sistemos priklauso nuo gero žarnyno bakterijų balanso. Kai žarnyne įsivyrauja blogos bakterijos, žarnyno sienelės išplonėja ir nesuvirškinti ar nevisiškai suvirškinti baltymai bei kitas nevisiškai suvirškintas maistas patenka į kraują. Imuninė sistema jų neatpažįsta ir palaiko priešais ir atakuoja - taip išsivysto alergija įvairiems maisto produktams, ypač baltymams, nes baltymai turi daugiausiai šansų būti nesuvirškinti ir todėl dažniausiai maisto alergija būna baltyminiam maistui - pieno produktams, riešutams, kiaušiniams, sojai, daugelis žmonių yra alergiški ar netoleruoja kviečių dėl juose esančio baltymo gluteino. Šiandien kviečių veislės yra modifikuotos taip, kad juose būtų kuo daugiau gluteino (nes gaunasi geresni kepiniai ir taip geriau prekybininkams), deja, žmogui tai nieko gero neduoda, nes organizmas yra neprisitaikęs apdoroti didelį kiekio gluteino ir vien dėl to per pastaruosius 10-20 metų labai padaugėjo alergijų kviečiams - kviečiuose esančiam gluteinui (gluteino randama daugelyje produktų, kiti grūdai taip pat turi gluteino, bet mažiau, todėl dažniausiai problemų nesukelia). Jie įtariate maisto alergiją, tai reikia nevartoti labiausiai alergiškų maisto produktų kokias 2 sav. Po to po vieną pradėti valgyti ir žiūrėti, kaip organizmas reaguoja. Jei alerginiai simptomai pradeda vėl pasireikšti, tai reiškia, kad jūs tam produktui esate alergiškas ir jo reikia vengti.

Alergija kaip narkotikas

Dažniai žmonės yra alergiški ar jautrūs tiems produktams, kuriuos jie labiausiai mėgsta ir sako, kad be jų negalėtų gyventi. O tai yra dėl to, kad organizmas, jei negauna šio maisto, siunčia į smegenis signalą (panašiai kaip narkomanui reikia dozės atsigauti), suvalgius alergiją sukeliančio maisto organizmas trumpam jaučia pasitenkinamą ir net gaminasi endorfinai ir kiti nuotaiką keliantys chemikalai, bet tai trunka trumpai ir po to pasireiškia alerginiai simptomai. Beje, tas pats vyksta ir su  saldumynų ir cukraus mėgėjais ir cukraus troškimą dar labiau sustiprina kandidos grybelinė infekcija (valgant daug cukraus ir saldumynų bei rafinuotų produktų ji įsivyrauja, bet randama visų žmonių kraujyje ir net padeda kontroliuoti cukraus kiekį, bet kai ši grybelinė infekcija išplinta, prasideda problemos, taip pat ji įsivyrauja žarnyne ir naikina gerąsias bakterijas. Kandidos augimą dar skatina antibiotikai ir gyvsidabris).

Kaip su alergijomis kovoja šiuolaikinė medicina ir daugelis žmonių?

Deja, šiuolaikinė medicina nuo alergijų kenčiantiems žmonėms mažai kuo gali padėti ir turi tik simptomus valdantį metodą - antihistamininius vaistus. Bet toks gydymo metodas prilygsta šiukšlių šlavimui po kilimu, histamino gamybos slopinimas alergijos nepašalina, o tik sušvelnina simptomus. Dar kartais daromos kortizono injekcijos (kortizoną gamina antinksčiai, bet jiems nusilpus gamyba sutrinka ir dėl to kaip tik ir pasireiškia alergijos), bet leidžiamas dirbtinis ne natūralus kortizonas, kuris per ilgesnį laiką dar labiau sugriauna imuninę sistemą ir taip pridaro daugiau žalos nei duoda naudos.

Kaip efektyviai atsikratyti alergijų?

Kadangi dauguma alergijų yra dėl nusilpusios imuninės sistemos, išsekusių antinksčių ir užsiteršusio organizmo tai atsakymas kaip ir aiškus - reikia atstatyti ir sustiprinti imuninę sistemą bei antinksčius ir išvalyti organizmą.

Kas silpnina imuninę sistemą?

Imuninę sistemą ir antinksčius labai silpnina stresas, todėl jo reikia kaip galima vengti, bei daryti atsipalaidavimo pratimus, tokius kaip gilus kvėpavimas, meditacija, savihipnozė.

Dar imuninę sistemą labai silpnina bloga mityba ir ypač cukrus - yra manoma, kad šaukštelis
cukraus bent 50% prislopina imuninę sistemą bent 2 valandom. O kadangi daugelis žmonių nuolat vartoja cukrų ar jo turinčius produktus (saldumynus, baltų miltų gaminius, kurie beveik prilygsta cukrui), tai jų imuninė sistema yra nuolat prislopinta ir per ilgesnį laiką ji nusilpsta. Taip pat, cukrus labai sutrikdo žarnyno bakterijų balansą, nuo kurio kaip tik ir priklauso 50-70% imuninės sistemos. Todėl reikia atstatyti tinkamą balansą (80% gerųjų ir 20% blogųjų, jei šis santykis pakrypsta blogųjų bakterijų (tokių kaip kandidos) naudai, prasideda problemos). Gerųjų bakterijų dauginimąsi skatina bananai, špinatai, nepasterizuotas rūgpienis (surauginamas nepasterizuotas pienas) svogūnai, česnakai (žali, bet reikia vartoti saikingai, nes yra manoma, kad per didelis kiekis gali net ir sunaikinti bakterijas, nes česnakas yra natūralus antibiotikas, o antibiotikai naikina žarnyno bakterijas ir skatina blogųjų veisimąsi, bet vieningos nuomonės apie česnaką nėra), todėl net ir vienas antibiotikų kursas labai sutrikdo žarnyno floros balansą ir užima daug laiko ir pastangų jį atstatyti ir, deja, daugelis žmonių to neatstato. Dar galima vartoti žarnyno bakterijų papildus, bet problema yra ta, kad daugelis jų yra beverčiai ir bakterijos juose arba jau būna mirę ar pačios viena kitą suėdę arba kiekis būna labai mažas. Be to, dar skrandžio rūgštis daugelį jų sunaikina ir tik nedaugelis pasiekia žarnyną.

Žarnyno florą naikina chloras

Dar žarnyno florą naikina vandenyje esantis chloras, todėl krano vandenį reikia bent Brita filtru prafiltruoti, o butelių vanduo ne ką geriau, nes plastikiniai buteliai gaminai iš naftos ir jie skleidžia toksinus - Bisphenol A (BPA). Taip pat, puse buteliuose parduodamo vandens yra iš krano, tai klausimas, ar verta jį pirkti, ir dar plastikas labai teršia aplinką, nes jis nesuyra tūkstančius metų.

Dar imuninę sistema stiprina vitamino C vartojimas (po kelis gramus per dieną), vit. E ir kiti antioksidantai. Tik problema, kad daugelis papildų yra beverčiai ir geri papildai kainuoja nemažai. Jei norit sužinoti, kaip atsirinkti geros kokybės papildus, atsiųskit email info@lifecoachandy.co.uk, atsiųsiu edukacinį straipsnį.

Organizmo užterštumas ir imuninė sistema

Organizmo ir visų pirma žarnyno užterštumas yra tiesiogiai susiję su imunine sistema ir net yra sakoma, kad daugelis ligų prasideda žarnyne. O žarnynas kaip tik ir užsiteršia dėl sutrikusios žarnyno floros bei nesveikos mitybos. Kai organizmas nebesugeba neutralizuoti ar pašalinti atliekų ir toksinų per inkstus, žarnyną, plaučius, kepenis (kepenys neutralizuoja daugumą toksinų ir medžiagų apykaitos produktų), toksinai gali pradėti lįsti per odą (per odoje esančias prakaito liaukas toksinai yra natūraliai šalinami) spuogų ir bėrimų pavidalu ir tai dažnai diagnozuojama kaip odos
alergija (ypač egzema, kuri dar vadinama odos uždegimu). Yra sakoma, kad oda yra kaip trečias
inkstas
. Ir jei inkstai nepašalina visų toksinų, tai jie pradeda lįsti per odą (oda taip pat natūraliai šalina toksinus per prakaito liaukas), spuogų ir bėrimų pavidalu. Oda taip pat atspindi kepenų ir žarnyno būklę.  Todėl išvalius organizmą egzema dažnai išnyksta. Dar egzema gali būti dėl nepakeičiamų riebalinių rūgščių (omega 3) deficito. Todėl patartina vartoti geros kokybės žuvų taukus ar linų sėmenų aliejų

Odos alergija

Dar odos alergija (egzema ir kitos) gali būti dėl naudojamų chemikalų, kurių gausų įvairiuose
valikliuose ir kūno priežiūros produktuose (apie kūno priežiūros produktuose esančius toksinus ir chemikalus galite paskaityti žiūrėti komentarus)

Šienligė

Tai viena labiausiai paplitusių alergijų ir labai daug žmonių pavasarį ir vasarą nuo jos kečia. Yra manoma, kad šienligė atsiranda dėl nusilpusių antinksčių (ant inkstų esančių endokrininių liaukų, kurios gamina adrenaliną, kortizoną ir kitus hormonus) bei nusilpusios imuninės sistemos (dėl nusilpusios imuninės sistemos kyla labai daug alergijų). Antinksčiai nusilpsta dėl nuolat patiriamo streso, kas šiandieninėje visuomenėje yra labai paplitę.

Antinksčių veiklos testas

Antinksčių veiklą patikrinti galima padarius Reglan testą. Jį turi daryti gydytojas - reikia ramiai gulėti 5 min ir po to pamatuoti kraujo spaudimą, tada atsistoti ir vėl pamatuoti (matuoti kitą ranką, nes kitaip duomenys bus netikslūs). Jei kraujo spaudimas nei kiek nepakyla tai labai galimas daiktas, kad jūsų  antinksčiai yra išsekę ir nusilpę ir reikia juos stiprinti.

Kaip stiprinti antinksčius?

Antinksčius gerai stiprina Sibiro ženšenis, Rhodiola rosea (Golden Root, Roseroot), Astwagndha arba Indijos ženšenis, bet problema, kad dauguma papildų yra beveik beverčiai ir naudos iš jų nedaug. Jei domina, žinau vieną neblogą papildą antinksčių veiklai stiprinti, kainuoja apie $30/mėn. Jei domina, atsiųskit e-paštą ar palikit komentarą.

Bronchinė astma

Bronchinė astma plinta vis labiau ir jau diagnozuojama net vaikams. Jos priežasčių yra daug: oro užterštumas ir ypač dėl iš dyzelinių variklių sklindančių teršalų (paticular matter 10 - ypatingoji dalelė 10 - nežinau lietuviško termino), kurie įstringa plaučių audinyje ir taip jį dirgindami sukelia astmą. Taip pat astmą gali sukelti įvairūs oro gaivikliai, kurie turi pavojingų medžiagų ir juos tikrai patarčiau išmesti ir tai tikrai sumažins kvėpavimo takų ligų skaičių. Galima naudoti natūralius eterinius aliejus. Dar astmą sukelia ir jos simptomus paūmina blogas patalpų oras - dulkės, pelėsių sporos ir kt. Todėl kenčiantiems nuo astmos gerai vėdinti namus ir išvalyti visus pelėsius ir dulkes, ir, jei leidžia, galimybės net įsigyti gero oro filtrą, bet jį išsirinkti taip pat nelengva. Taip pat astmą sukelia ar simptomus paūmina kai kurie valikliai su chloru (ypač Bleach), todėl jų reikia vengti. Taip pat reikia vengti baseinų ir viešų jakuzi, kurie naudoja chloruotą vandenį, o šildomas toks vanduo garuoja ir taip patenką į plaučius. Vienas tyrimas parodė, kad plaukimo baseinų prižiūrėtojai daug dažniau serga kvėpavimo takų ligomis ir labiau rizikuoja gauti astmą.

Dar šienligę, rinitinę slogą bei bronchinę astmą paūmina pieno produktų (ir ypač pasterizuotų) vartojimas, nes pienas skatina gleivių susidarymą. Taip pat astma gali būti dėl omega 3 ir kitų nepakeičiamų riebalinių rūgščių stokos.

Astmos simptomus slopinantys sferoidiniai vaistai taip pat nieko gero neduoda ir turi nemalonius pašalinius efektus bei per ilgą laiką dar labiau silpnina organizmą. Ir astma yra visiškai išgydoma.

Dar yra nuomonė, kad alergijas, kaip ir kai kurias kitas ligas, sukelia vakcinos (daugelis vakcinų turi gyvsidabrio ir kitų pavojingų chemikalų, tiesa, gyvsidabrį dabar jau pradeda išimti). Negaliu 100% teigti, kad tai tiesa, bet vakcinos yra pavojingos ir jų reikėtų vengti, nes dauguma vakcinų yra lengvi pinigai farmacijos kompanijoms ir juos platinančioms įstaigoms, bet plačiau apie vakcinas ateityje.

Kaip išvalyti užsiteršusį organizmą?

Išvalyti užsiteršusi žarnyną ir atstatyti gerą žarnyno bakterijų balansą ir išgydyti alergiją reikia daug pastangų ir laiko. Dar galite naudoti burokėlių sultis.

Patartina valgyti kuo daugiau žalio maisto, skaidulų, nes skaidulos yra kaip žarnyno šluota. Ir žinoma, reikia vengti cukraus, pieno produktų, kviečių ir rafinuotų produktų, apie kuriuos daugiau galite paskaityti ankstesniame straipsnyje - Bloga mityba - tiesus kelias į ligas. Gerai toksinams šalinti yra pirtys ir ypač infra raudonų spindulių, nes šio tipo spinduliai prasiskverbia žymiai giliau ir taip pat padeda atsikratyti riebaluose tirpstančių toksinų, tokių kaip BPA (Bisphenol A), PCB (Polychlorinated biphenyls) ir kt. Ateityje parašysiu atskirą straipsnį apie organizmo užterštumą ir valymą.

Čia yra labai geras straipsnis apie alergijas, chronišką dehidrataciją (vandens trūkumą) ir histamino gamybą (gaminamas esant alerginei reakcijai ir sukelia niežėjimą).

Straipsnis parengtas pagal:

Http://www.beyoundhealth.com
Http://www.roex.com radio laidas
Ir kitą per paskutinis kelis metus sukauptą informaciją.

Tikiuosi, kad ši informacija jums bus naudinga ir prašau palikti savo komentarus ir atsiliepimus žemiau. Laisvai reikškite savo nuomonę. Jūs nebūtinai turite su manimi sutikti - aš gerbiu visas nuomones. Jei turite kokių nors klausimų ar norėtumėte gauti papildomos informacijos, palikite žinutę žemiau (Kometarai būnant kitose šalyse pagal blogas.lt nuostatus neleidžiami, čia dėl spamo). Arba apsilankykite mano naujame forume Buk Sveikas, ypač gyvenate svetur, nes ten  komentarai leidžiami. Ir taip pat per Facebook, kur dažnai įdedu nuorodas į naujai rastą aktualią informaciją.

P.S.Taip pat blog’ą galite prenumeruoti į savo asmeninį kompiuterį per RSS srautą (tai tikrai ne virusas ir jo nereikia bijoti), kuris randamas kairėje pusėje, žemiau ‘Kategorijos’. Reikia paspausti ant RSS ir išsaugoti kaip ‘bookmark‘.

P.S.1 Jei manote , kad mano blog’e pateikiama informacija gali būti naudingajūsų draugams, artimiesiems ir kolegoms būčiau labai dėkingas, jei jiemsnusiųstumėte mano blogo adresą.

Andy

http://www.buksveikas.net/

Facebook
Rodyk draugams

komentarai (271) | “Alergijų priežastys ir gydymas”

 1.   Almantas rašo:

  Kaip visada informatyvu ir teisinga. Idomu, kada Andy sulauks komentaro is gydytoju:)))), siuo atveju alergologams butu del ko pagalvoti:)
  Kandidos pagrindinis maistas angliavandeniai - pamastom:)
  Beje, yra priemone kardinaliai pataisyti ir subalansuoti imunines reakcijas ir tuo paciu pagelbeti del alergiju vargstantiems zmonems.
  Rasykite i e-mail transferfaktor@gmail.com, suteiksiu info:)))
  P.S Andy nepyks gal del "pasleptos" "reklamos"

 2.   andy rašo:

  Aciu Almantai uz komplimentus.
  Del kandidos tai labiausiai paplitusi n uomone yra kai ir Almantas sako del pertekliniu angliavandeniu vartojimo ir ypac cukraus saldumynu ir baltu miltu produktu ir net vaisiu (bet visiskai vengti vaisiu del kandidos manau nera geriausias sprendimas.
  Gyd . Graham pateikia kitokia kandidos versija ir pagal ji kadndida issivysto del perteklinio reibalu vartojimo ir pagal ji 10 dienu nevartojant riebalu kandidos simptomai dazniausiai isnyksta,http://www.foodnsport.com/joomla/content/view/35/65/
  velgi negaliu teigti , kad tai absoliuti tiesa, bet poziuris idomus.
  Taip pat yra daug visokiu kandidos dietu , kurios sulo vengti angliavandeniu, bet nemanau, kad tai geriausias spredimas, aisku reikia venti blogu , tusciu kaloriju angliavandeniu.

 3.   Almantas rašo:

  Siaip, mano galva siuolaikine medicina kol kas pralosineja kova su alergijomis. Gali pasiulyti tik priemones kartais salinancias matomus simptomus. Imunitetas svarbiausia manau zmogaus sistema, kuomet ji slubuoja ir puola visos absoliuciai ligos, gaila, bet tai nera akcentuojama. Samokslu teoriju vedamas:)))) galima padaryti isvada: Imuniteto reiksme organizmui nera placiai skelbiama ir propoguojama, nes nera vaistu, kad padeti pataisyti. Nera vaistu-nera pelno-tai kam is vis apie tai kalbet:)))))Ir paliekama si sritis likimo valiai.Jei atsirastu pripazinta prieinama ir veiksminga priemone imunitetui stiprinti ir ji atstatyti, apie tai tik ir tebutu kalbama, nes tai kelias i sveikata.Zinoma svarbus faktorius organizmo uzterstumas, bet uztersti esame praktiskai visi, tik kazkodel vieni serga, kiti ne. Manau kad svarbiausiais momentas yra subalansuotas imuniteto atsakas i aplinkos poveiki. Kuomet atsakas per silpnas, puola visokios infekcines ligos, onko,sirdies ir kraujagysliu ligos, kuomet per stiprus, autoimuniniai susirgimai(alergijos, artritai ir pan.) Bet kuri susirgima paemus, didziaja dalimi itakos turi imunitetas

 4.   andy rašo:

  Almantai, su visaijus teiginiaissutinku, iskyrus 'uztersti esame praktiskai visi'.
  Su oru tarsos gal ir gauna visi panasiai(nors ir tai labai priklauso nuo gyvenamosvietos, darbo veiklos ir t.t), bet stai su maistu tersalu kiekis skirtingas ir tai labai priklauso nuo valgomo maisto. Taip pat labai skiriasi zarnino bukle ir uzterstumas. Ir yra sakoma, kad visos ligos prasideda zarnyne. Taip pat taip organizmo uzterstumas priklauso nuo inkstu bei kepenu veiklos.

 5.   Petras rašo:

  Sveika zmogu, kuris rupinasi savo sveikata profilaktiskai, t.y. dar ne tada, kai ji suslubuoja, o pastoviai, saugo nuo visu tersalu ir chemijos net pats organizmas. Musu organizmas yra tikrai tobulas ir gali prisitaikyti prie net labai nepalankiu salygu, bet tik iki tam tikros ribos. Pvz. nerukanciuju zmoniu kvepavimo takai yra prisitaike naturaliai pasalinti tersalus, jei jie patenka i kvepavimo takus ( ant epitelio lasteliu yra mikrogaureliai, kurie virpa i isorine kvepavimo taku puse, t.y. atgal kur oras iejo :) ) Aisku, jei savo organizmo negailime ir jam pastoviai leidziame kankintis, t.y. per prievarta kenteti blogas salygas, jis ir mus pradeda pavesti, minetuoju pavyzdziu pradeda nykti mikrogaureliai, lasteles nuo zalingo poveikio prisitaiko dazniau dalintis (atsinaujinti) - metaplazuoja link priesvezines stadijos, ir nebegali jau apsaugoti musu…

 6.   Angele rašo:

  Labai prasau atsiusti info apie papildus…
  Aciu:-)

 7.   Almantas rašo:

  Na kad ir del rukymo, ruko apie 30 proc. zmoniu, bet ne visi suserga onko, o tik maza dalis. Aisku organizmo sistemos veikia taip kad jis pats valosi, bet kuomet sutrinka naturalus valymas, yra tam priezastys, susilpnejes organizmas ir pan, susilpnejes organizmas = silpnas imunitetas ir atvirksciai.
  Isisuko kariesas i dantukus - ir ne visiems tai del to kad nevalo dantu ar tai blogai juos valo, visa kruva priezasciu, tame tarpe ir apdujes imunitetas:)
  To Angele, parasykite nurodytu e-mailu, kuris nurodytas antrame atsiliepime:)
  To Andy
  Apsiterse esame absoliuciai visi, tik vieni daugiau, kiti maziau.Kuomet naturalus valymasis dirba tvarkingai, organizmas pats susitvarko su tersalais ir salina per oda, plaucius, inkstus, zarnyna. Bet kaip beziuretume - per maista, vandeni, ora gauname tersalu, kurie pasilieka ir kaupiasi organizme pas absoliuciai visus. Apsisaugoti neimanoma:), tik nuo gyvenimo budo priklauso tu gaunamu tersalu kiekis.

 8.   Almantas rašo:

  to Angele
  oi, e-mail nurodytas pirmame atsiliepime

 9.   andy rašo:

  Angele straipsni atsiusiu artimiausiu metu, kai tik turesiu galimybe prieti prie mano kito kompiuterio

 10.   andy rašo:

  Del rukymo ir vezio , velgi rukymas yra ne vienintele plauciu vezio priezastis. Daug itakos turi, stresas, dieta - jie zmogus vartoja daug antioksidantu turincio maisto tai jie siek tiek neutralizuoja rukymo zala. Esu sakites , kad rukantiems reikia 10 kartu daugiau vit C nei nerukantiems.
  Ruknat kvepuojama gyliai ir letai tai siek tiek padeda atsipalaiduoti ir nusiraminti, bet tikrai toks atsipalaidavimo budas tikrai nerekomenduotinas, ir as 100% pasisakau pries rukyma . geriau atsipalaiduti darant kvepavimo pratimus be cigaretes.
  Stai graikai gana gausiai ruko, bet tuo paciu yra gana atsipalaidave ir ju vid gyvenim trukme yra virs 79 metu (24 vieta pasaulyje ir auksciau nei vokietyja).

 11.   Aldona rašo:

  Mane sudomino papildai antinksciams stiprinti,tuo labiau kad ji viena teturiu,noreciau suzinoti kaip ji galeciau patausoti.Labai dekinga buciau uz informacija.

 12.   andy rašo:

  Cia yra vienas papildas antinksciams stiprinti
  http://mindbodyhealth.com/AdrenalSupport.htm
  Gerai antinksciu veiklai taip pat reikalingi B grupes vitaminai, magnis. Taip pat naudingos Napakeiciamos riebalines rugstys ir ypac Omega 3 grupes (EPA) randama linu semenu, kanapiu aliejuje ir zuvu taukauose.
  Dar gerai yra sibiro zenscenis , bet turbut tinka ir kitos rusies.

 13.   Vilma M. rašo:

  Labai idomus straipsiai.Skaitau visus is eiles.Tiek naudingos informacijos!!!Kazkuriame is ju zadejote apie artrita ir vaistus nuo jo.Laukiu nesulaukiu…..

 14.   andy rašo:

  Vilma aciu uz komplimentus. Straipsni apie artrita ir jo vaistus ateityje butinai parasysiu

 15.   Almantas rašo:

  Butu gerai apie artrita ir jo vaistus, kuriu mano ziniomis nera tokiu, kurie pagydytu liga, na nebent apmazinti simptomus, kertant per kitus galus. Net nezinau kaip vyniotis, gal but liaudies medicina gali nebent padet, beje yra teoriju, kad artritai yra virusines kilmes, nera imuniteto - virusai pradeda veikt.

 16.   Yulius rašo:

  Sveiki dar karta. Paliekant sita bloga sveikatos klausimams, norincius pakalbeti kitomis rimtomis temomis, kuriu tikrai yra,(visu pirma, bus daug info apie konspiracijas Amerikoje) siulau apsilankyti mano klasioko kurtame http://nwolt.freehostia.com/forum/portal.php saite.
  Ten siulau zygiuoti i foruma ir parasyti atsiliepimus i virsuje esancius topikus, arba patiems pradeti nauja jus dominancia tema, kas butu dar geriau. Tikintis sukurti idomias diskusijas, visu pirma reikia suburti idomia ir protinga bendruomene, todel pasidalinkite sia nuoroda su jusu manymu protingais ir besidominciais zmonemis, bei patys pabukite jos dalyviais.

 17.   andy rašo:

  Apie artrita ir jo vaistus butinaip ateityje parasysiu.
  Almantai tu esi visiskai teisus, siuolaikine medicina neturi vaistu gydanciu artrita (kaip neturi vaistu gydanciu daugeli kitu ligu) ir tik turi simptomus malsinanciu ir pavojingus pasalinius efektus turinciu vaistus , kuriu bendras pavadinimas yra NSAID's (nesteroidiniai antiuzdegiminiai vaistai).
  Per keleta metu NSAID's padaro tiek zalos, kad geriau jauciasi tie kurie nevartoja jokkiu NSAID's.

 18.   Almantas rašo:

  sveikas Andy
  vis man neduoda ramybes klausimelis, kas yra naturalus saltiniai gliukozamino ir
  chondroitino. Labai reklamuojami papildai, bet nemanau kad nera naturalaus saltinio, juk turi buti, nors niekus info bent LT kalba neradau…gal Andy zino? Tinka bet koks saltinis, isskyrus piliules:)

 19.   andy rašo:

  Na kiek zinau naturalioje formoje gliukozamno ir chodratino surasti beveik neimanoma. Siek tiek galima gauti valgant gyvyliu kremszeles gerai jas isvirus. Bet tikrai nezinau koks ten kiekis. Taip pat yra rykliu kremzlese.
  papilduose esantis gliukozaminas yra isgaunamas laboratorijuose.Jis isgaunamas is ivairiu saltiniu - kriaukliu, ryklio kremzlio, ir net is kukuruzo. Dazniai Gliukozaminas ir chodrotinas buna gliukosamin sulphate formoje. Ir gliukozamino sulfatas yra isgaunamas reaguojant amino rugsciai glutamin ir gliukozei.
  yra ivariu nuomoniu koks gliukozaminas yra geriausias.

  Gliukozaminas yra hyaluronic sudetyje, kuri yra naudinga sanariams ir pagal kai kuriuos saltinius ji yra geriau nei gliukozaminas.
  Kad sanariai gerai 'susiteptu' reikia ir sieros, kuris padeda i kremzle patekti vandeniuo ir taip sanario kremzle pasidaro kaip kempine ir taip sumazina sanariu patiriama soka ir apsaugo sanari nuo suzeidimu. Sieros turi cesnakai, svogunai. O is papildu geriausia MSM (Methylsulfonylmethane) , kuris yra organines formos siera. MSM taip pat padeda is organizmo pasalinti ivarius toksinus

  Siuo metu skaitau knyga 'fat that heals and fat that kills'
  Joje teigiama , kad sanariams labai gerai padeda omega 3 riebalines rusgtys. Bet norint matyti efekta reikia vartoti nemazai.
  Bene geriausias omega 3 saltinis yra riebios zuvis(tik reikia valgyti laukines o ne fermoje augintas lasisas, nes fermose augintose lasisose vyrauja omega 6 ir ju perteklius kaip tik ir sukelia zudegimus) ir zuvu taukai, nes juose omega 3 yra DHA ir EPA formos. Bet vandenys yra labai uztersti ir gausiai vartojant zuvi galima privalgyti sunkiuju metalu ir kt toksinu.
  Kitas omega 3 saltinis yra linu semenu taukai, bet pasitaiko, kad del blogos virskinimo sistmos linu semenu omega 3 organizmas nesugeba paversti i DHA ir EPA.
  Knygos autorius kuri laika siulo vartoti net po 3-5 saukstus semenu aliejaus. O gyd Budwig siulo vartoti net po 7-8 saukstus semenu aliejaus ir po 6-8 saukstu maltu linu semenu. Tik malti reikia vienam kartui (su kavamale), nes sumalti semenys labai greitai oksiduojasi.
  Linu semenyse yra liganu, kurie turi antivirusiniu , antivirusiniai, antigrybeliniu ir pries-veziniu savybiu.Varotjant linu semenis reikia gerti vadens ar jas net sumaisyti su vandeniu, nes linu semenys vandens sugeria 5 kartus savo mases.
  Kad is linu semenu aliejaus organizmas geriau pasisavintu omega 3 reikalingo co- faktoriai - vit B3, B6, C ir mineralai magnis ir cinkas.
  Bet gausiai vien omega 3 riebalus galima vartoti tik kelis menesius , nes kitaip gali issivystyti omega 6 trukumas.
  Sveikiams zmones pakanka 1-2 saukstu semenu aliejaus.

  Dar del gliukozamino ir chodroitino papildu tai kai ir kiti papildai jie buna prastos kokybes arba papilde buna labai maza doze kuri neduoda laukiamo rezultato.

  Todel pradzioje siulyciau pavartoti semunu, semenu aliejaus ir poto ziureti, jei nepadeda tai gali priedeti geros kokybes gliukozamino ir chondroitno papildu

 20.   andy rašo:

  Daugiau apie linu semenys butinai parasysiu ateityje

 21.   Almantas rašo:

  dekoju uz issamia info, reikes gal su semenu aliejumi pabandyti. Sanariu problema kaip ir aptvarkes esu, bet norisi idealaus rezultato, kad nejausciau ju is vis pasportaves ar pajudejes daugiau. Tarp kitko, esu pastebejes ant saves, kad sanariu mano stoviui neigiama daro itaka turtingas angliavandeniais -krakmolu maistas(bulves, ryziai, makaronai)

 22.   andy rašo:

  Ryziuose ir makaronuose esantys angliavandeniai beveik prilygsta cukrui ir todel labai skatina uzdegiminius procesus, todel nieko nuostabaus , kad jie padidina sanariu skausma.

 23.   vidam rašo:

  O kaip jums, Andy, šio papildo sudėtis? http://www.aloe-vera.lt/aloe/catalog/product_info.php?cPath=22&products_id=32
  Mano mama vartojo, lyg ir buvo geriau. Po to nebevartojo, tai visiškai surietė: kojos kaip švininės, vos paeina, nugara skauda, stuburas iškrypo ir tt ir tt

 24.   vidam rašo:

  Dar ir šitą pažiūrėkit. Ar geras būtų sąnariams? http://www.aloe-vera.lt/aloe/catalog/product_info.php?cPath=24&products_id=68

 25.   vidam rašo:

  Prie pirmos nuorodos prisiklijavo žodis Mano, tai nuoroda yra tokia:
  http://www.aloe-vera.lt/aloe/catalog/product_info.php?cPath=22&products_id=32

 26.   vidam rašo:

  Dar šitą pažiūrėkit, Andy. Mano mamai reik pagalbos, nė nebežinau ko imtis. Iš anksto dėkui. http://www.aloe-vera.lt/aloe/catalog/product_info.php?cPath=24&products_id=69

 27.   aurora rašo:

  labas as jau puse metu kaip atostogauju australijoj sirgau astma galvojau ir gydytoja patare kat siltas klimatas turetu padeti pas veikti.taip ir buvo po skrydzio buvo labai pablogeja taciau veliau sparciai pradejo taisytis dabar jau vaistu gal du menesiai isvis nenaudoju.bet ustai kita beda priosikabino sunkiai einasi suja kovoti alerginis dermatitas .ispradziu atsirado neiveikiami pulingi spuogeliai praustis galiu tik ramuneliu arbata padeda nuima niezuly ir mazina uzdegima taip pat pradejau gerti zuvu taukus tai jai paastreja tai kaskaip lengviau ir praeina bandziau b grupes vit. baisiai suregavo.jau buvo pagereja nevalgiau nei pieno produktu nei pieno nei duonos vakar atrodo tik trupti paragavaiu surio ir viena gabaliuka duonos su sviestu,ryta atsikeliuvel paraudimas niezejimas, ir mikro pulinukai ant uzdegiminiu vietu.gydziausi tepamais vaistais nepadejo sunku neviena beda tai kita noreciau suzinoti apie ta zensceni koki butu geriausiai pirkti nes lietuvoja buvau gerus tai tikrai savijauta buvo zymiai pasitaisius .cia australijoi tiek visko dauk kat sunku isirinkti

 28.   andy rašo:

  Pirmasis alijosiaus papildas butu kaip ir nieko, bet kaip ir daugelyje skystu papildu jame yra konservantai kalio sorbatas ir natrio benzoatas, kurie sveikatos tikrai neprideda. O Natrio benzoatas siejamas net su veziu ir kitomis ligomis.
  Papilde esanti MSM - organine sirea yra labai naudinga sanariams.

 29.   andy rašo:

  Alijosius turi daug gydomuju savybe ir yra naudingas. Idealiai butu kur nors is bobuciu pirkti alijosiaus lapus ir sultis spaustis patiems, tada bus be jokiu konservantu ir su enzimais.

 30.   andy rašo:

  del kalcio papildo, tai jame esantis kalcis yra geros - citrato formos, vit. D taip pat geras, bet magnis tai pigi oksido forma.
  taip pat yra keletas pagalbiniu medziagu.
  Cia yra tikrai geresnes kokybes produktas ir kaina daug maz panasi
  http://www.susanbrownphd.com/product/116
  Velgi jus jokiu butu neprivalote is ten pirkti ir as jokiu komisinio is sio puslapio negaunu.

 31.   andy rašo:

  Kaip jau rasiau ansciau sanariams labai naudingos omega 3 rienalines rugstys, kurios taip pat mazina uuzdegiminius procesus.

 32.   andy rašo:

  Aurora, pieno produktai ir ypac pasteriuoti yra labai alergiski ir silpnina imunines sistema. Ir jusu asmenis pavyzdys puikiai parodo kad pienas jusu organizmui netinka.

  Kiek suprantu jusu imunine sistema yra nusilpusi ir jautri, taip pat itariu , kad jusu organizmas yra labai uzsiterses.

  Jei gyvenate australijoje tai siulyciau bent kuri laika pavalgyti viena zalia, sviezia augalinai nevirta maista.

  Del zenscenio tai kokretaus papildo nezinau ir jus teisi, kad atsirinkti nera lengva.

  Greiciausiai jusu organizmas suregavo i prastos kokybes B vitaminus.
  Zuvies taukai taip pat gali buti prastos kokybes vieni geriausiu yra Carlson firmos
  http://www.carlsonlabs.com/product_detail.phtml?prodid=00204&categid=03a9

  Taip pat gerai linu semenu aliejus ir linu semenys

 33.   andy rašo:

  Cia yra vienas zenscenio papildas
  http://www.dragonherbs.com/prodinfo.asp?number=003
  Sis tinklapis buvo rekomenduotas M.Adams is nturalnews.com

 34.   Vidam rašo:

  O kaip ta hialurono rūgštis? Ar verta pirkti dėl sąnarių?

 35.   andy rašo:

  Astmos simptomus paastrina chloras todel patarciau nuspirkti vandens filtra kuris pasalina chlora ir kitus vandenyje esancius chemikalus. Ir duso filtral, nes daug chlora gaunama prausiantis siltu vandenius. Duso filtra galima gauti uz keliasdesimt $.

  Taip pat reikia vengti hidrogenizuotu(transfat) riebalu , kurie randami margarinuose, tepiuosiuose misiniuose ir daugelije kitu produktu. Ir jie daznai buna uzmaskuit rasant - augalinis aliejus ar augaliniai riebalai, kurie labai daznai buna hidrogenizuotu riebalu formoje, nes tokie riebalai labai prailgina galiojimo laika.

  Hidrogenizuotu rienalu reikia vengti ir sergant artritu, nes yra manoma, kad sie riebalai del oranizmo nesugebejimo ju tinkamai suvirskinti atidedami i sanarius, taip pat silpnina imunine sistema.

  Astmos ir artrito atvejais reikia vengti cukraus, nes cukrus slopina ir silpnina imunine sistema.
  daugiau apie cukraus zala
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/361808/cukrus-legalus-narkotikas.html

 36.   andy rašo:

  Sako, kad padeda ir yra geriau nei gliukozaminas, nes hialurono rūgštyje yra gliukozamino ir kitu sanari sutepanciu medziagu.
  Bet velgi pirmiausia siulyciau pabandyti su omega 3 riebalinem rugstim kaip semenu aliejum ar zuvu taukais. Manau sis varjantas yra ir pigesnis. Nes hialurono rūgštis reikia nemazo kiekio o geros kokybes hialurono rūgštis kainuoja nemazai

 37.   Vidam rašo:

  Ačiū, Andy, už paaiškinimą. Sėkmės ir sveikatos jums taip pat.

 38.   Vidam rašo:

  Gal žinot, kokie geriausi ryklio taukai? Kaž-kur girdėjau, kad jie geri ir tikrai padėjo sergantiems širdies ligomis, bet nežinau kokios šalies gamyba

 39.   andy rašo:

  kaip ryklio tauku tokio papildo negirdejau, zinau kad yra ryklio kremzles kurios jeigu geros kokybes gali buti naudingos sergant artritu taip pat gerai imuninei sistemai.
  Bet velgi labai daug papildu vienu kartu vartoti nereiketu.

 40.   ausru rašo:

  Andy, noreciau pasitarti del savo sunelio - jam dar tik 3 menesiai, o jau serga atopiniu dermatitu. Ar tai reiskia, kad ir jo organizmas jau uzsiterses? Gal galit patarti kaip ji dabar gydyti, nes juk organizmo tokiam mazam valyti ko gero negalima. Raset, kad antihistamininiai vaistai - siuksliu slavimas po kilimu, tai ar geriau is viso ju neduoti?

 41.   andy rašo:

  Pradzioje pasakau , kad as nesu medikas ir mano patarimas yra tik patariamojo pobudzio.
  Dermatotas gali but del omega 3 riebaliniu rugsciu trukumo.
  Todel galit duoti zuvu tauku arba linu semenu aliejaus (is linu semenu kartais nepasisavina del enzimu trukumo). Nepatarciau gerti kapsuliu , nes jos duoda mazai naudos.
  daugiau apie pie omega 3
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/366267/omega-3-riebaliniu-rugsciu-svarba.html
  Zuvies taukus taip pat geriau pirkti kurie yra isvalyti ir be jokiu sunkiuju metalu.
  vieni geriausiu mano ziniomis yra Carlson firmos, bet nezinau jusu finansiniu galimybiu.
  Bet net ir vaistinese parduodami turetu duoti naudos.
  Semenu tai geriausias yra lietuviskas http://www.aletovis.lt/
  Del dozes tai pradeti po mazai(arbatini sauksteli) ir po to po truputi padidinti, nes norint pasiekti apciuopiamu resultatu reikia daugiau nei nurodyti etiketeje, bet doze didinti pamazu.
  Taip pat labai galimas daiktas, kad dermatitas yra del pieno produktu vartojimo ir todel piena patarciau bent kuriam laikui eliminuoti ir paziureti ar yra skirtumas.
  Nes daug vaiku tiesiog netoleruoja pasterizuoto pieno.
  O antihistaminai tai tik tam kartui ir jie negydo ,ir dar daugiau jie turi pasaliniu efektu ir esu skaites, kad net gali sukelti slapimo nelaikyma. Tai as asmeniskai ju neliesciau, bet jus pati turite priimti sprendima.

 42.   andy rašo:

  daugiau apie pieno zala galit paskaityti
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/393618/pienas-sveikatos-saltinis-ar-ligu-sukelejas.html

 43.   andy rašo:

  dar kausydamas Gary Null radio laidos isgirdau, kad vitaminas D irgi labai naudingas, todel vasara reikia lesiti vaikui pabuti sauleje be jokiu pavojingu kremu, tik zinoma tai daryti reikia atsargiai ir pradeti pamazu. Nes nudegimai yra labai pavojingi.

 44.   ausru rašo:

  Andy, labai aciu uz patarimus. Kaip gerai, kad yra tokiu zmoniu kaip jus, kurie nori kitiems padeti.

 45.   andy rašo:

  Vel kausydamas Gary Null radio laidos isgirdau, kad kad odos problemos susijusios ir su isgyvenamom emocijos ir ypac pikciu, todel jei vaikas daznai buna piktas ar irzlus tai reiktu i tai atkreipti demesi ir issiaiskinus pikcio priezastis ir jas eliminuoti.
  Dar gluteino alergija gali pasireiksti odoje (todel kvieciu taip pat bent kuri laika reiketu nevartoti ir po to vel pradeti letai ir ziureti kaip organizmas i tai reaguoja

 46.   Jurga rašo:

  Sveiki, Andy,
  visai netycia uztikau jusu blog'a, kadangi ieskojau informacijos apie alergija. Kraujo tyrimas parode Candida grybeli del kurio itariu, kad ir atsirado alergija ant ranku pirstu (niezejimas, pleiskanojimas). Taip pat ilga laika yra baltas liezuvis, kuris taip pat turbut yra mineto grybelio pasekme. Atsisakiau pieno produktu, kvieciu, cukraus ir pan., bet pagerejimo nematyti. Neseniai perskaiciau apie New Nordic firmos Dida maisto papildus siam grybeliui salinti. Gal tai padetu? Kokia jusu nuomone. Jusu patarimas man tikrai padetu, nes jau neturiu jegu kovoti.

 47.   andy rašo:

  Pirmiausia, kandida naturaliai egzistuoja kraujyje ir anot Gyd. Graham net siek tiek padeda kontroliuoti cukraus kieki kraujyje.
  O problemos prasideda tada kai kandidos bakterija is plinta ir atsiranda ivairus simptomai.
  Siulyciau pabadyti bent 10 dienu nevartoti joku riebalu ir ziureti ar simptomai mazeja, isnyksta.
  Taip pat siulyciau valgyti taip , kad is riebalu gautumete ne daugiau 10-15 % dienos kaloriju normos ( paie 200-300kcal). Taip pat vartoti tik geros kokybes riebalus, kaip linu semenis, linu semenu aliejus, alyvuogiu aliejus reisutai, dar zuvu taukai, kokoso riesutu aliejus ir kokoso riesutai.
  Beje butent kokoso riesutai ir aliejus turi lauric, caprylic and myristic riebalines rugstys, kuriu kandida nemegsta.

  Pirmiausiai pateiksiu gana unikalu Gyd. Graham poziuri i kandidos atsiradima ir gydyma. Pagal ji kadndida issivysto del perteklinio reibalu vartojimo ir pagal ji 10 dienu nevartojant riebalu kandidos simptomai dazniausiai isnyksta, bet kartais gali uztrukti ir ilgiau. Taip pat tuo metu labai svarbu valgyti daug sveiziu zaliu darzoviu - salotu, spnatu, salieru lazdeliu.
  http://www.foodnsport.com/joomla/content/view/35/65/
  velgi negaliu teigti , kad tai absoliuti tiesa, bet poziuris idomus.
  Taip pat yra daug visokiu kandidos dietu , kurios sulo vengti angliavandeniu, bet nemanau, kad tai geriausias spredimas, aisku reikia vengti blogu , tusciu kaloriju angliavandeniu - cukraus baltu miltu productu , saldumynu.

  Del papildo tai nezinau, gali but naudingas.
  Bet rinkoje yra begale visokiu kandidos papildu , kurie dazniausiai yra neefectyvus.
  Esu skaites , kad gana gerai veikia Oregon aliejus(nebeatsimenu kaip lietuviskai vadinasi) (jo reikia lasinti kelis lasus po liezuviu ), cesnakas, svogunai.
  Taip pat butinai reikia vartoti geros kokybes zarnyno bakterijas. Kai zarnine vyrauja gerosios bakterijos ir kadidos yra mazai tai problemu nebuna.
  taip pat reikia vengti duonos ir kitu produktu su mielemis.
  Taip pat kadida klesti rugscioje aplinkoje kaip organizmo ph yra per zemas.
  Daugiau apie kuno ph gali paskaityti
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/402961/oraganizmo-rugsciu-ir-sarmu-pusiausvyra.html
  Todel reikia sarminti organizma.

  Dar viena kadidos atsiradimo priezastis yra antibiotikai. O ju bent karta yra vartojes vos ne kiekvienas. ANtibiotikai sunaikina gerasias zrnyno bakterijas ir palieka terpia veistis kandidai.

 48.   andy rašo:

  Jei turi amalgaminiu plombu tai dar gali buti dar viena kandidos priezastis, nes gyvsidabris skatina kandidos dauginimasi.

  Taip pat reikia vengti daugelio mesos produtu, nes dabar gyvyliams seriama labai daug antibiotiku, kurie yra viena pagrindiniu kandidos priezasciu.

 49.   Egle rašo:

  Mano alergija atopinis neuro dermatitas. berimas nuo kudikystes, berdavo koju ir ranku sulenkimus, einant paskutiniuosius nioliktus metus berimas paumejo is pakinkliu perejo ir i blauzdas.Issigandau tokio paumejimo nuejau issitirti kam esu alergiska, privardino ilga saraza produktu, bet kad ir stengiuosi laikytis, galima sakyti ir nevartoju tu maisto produktu berimas laikosi, tai paumeja tai nusilpsta, bet niekada nepranyksta…tai labai kankina, ne tiek fiziskai kiek moraaliskai, kai turi dangstyti tas vietas, kad nematytu tavo baisiuu berimu…gal ka galite papasakoti apie sio tipo alergija….busiu labai dekinga uz betkokia info.

 50.   andy rašo:

  Dermatito priezasciu gali buti daug.
  Pirmiausia maisto proditai ir jei ta alergija nuo kudykystes tai labai galimas daiktas , kad yra del pieno netoleravimo ir butinai patarciau atsisakyti visu pieno produktu.
  Kvieciai yra yaptingai gluteinas - dar vienas daznas kaltininkas.
  Dar daznai buna netoleravimas (lengva alergijos forma) ar alergija kiausiniams, sojai riesutams.
  Produktu reiktu nevartoti bent 2-3 sav ir poto pradeti po nedaug ir ziureti kaip organizmas i tai reaguoja.
  Siulyciau visiskai atsisakyti cukraus ir baltu miltu produktu.

  Omega 3 riebaliniu rugsciu trukumas dar viena dazna odos problemu priezastis. Todel patarciau vartoti arba zuvu taukus, linu semenu alieju ar maltus linu semenis. Tik malti reikia vienam kartui , nes linu semenis labai greitai oksiduojasi. Bent kuriam laikui apriboti omega6 riebalus - saulegrazu , soju, kukuruzu aliejus, nes perteklinis omega6 riebalu kieks sutrikdo omega3 pasiavinima ir panaudojima. santykis turetu buti 1:1 ar 1:2.
  Ir butinai atsisakyti visu margarinu ir tiepiuju misiniu.

  Odos problemos gali buti ir del organizmo ir pirmiausia zarnyno uzterstumo, nes oda yra kaip 3-cias inkstas ir kas nepasalinima per slapima ir ismatas islenda per oda. Bet kadangi jus atvejis yra nuo ankstyvos vaikyste tai tai greiciau yra del omega3 trukumo ar alergojos kokiam nors maisto produktui, bei nusilpusio imunines sistemos.

  Zinoma reikia stiprinti imunine sistema ir geros kokybes vit. C ir kiti antioksidantai gali buti naudingi.Ir reikia valgyti daug svieziu, zaliu darzoviu ir , kad lietuvoje ziemos metu nera lengva padaryti.

 51.   andy rašo:

  DAR odai labai naudingas vit D todel vasara reikia bent 15-20 minuciu buti sauleje ir be jokiu saules kremu.
  Ziema galima vartoti geros kokybes papilda, ar zuvies taukus, bet geriausia si vitamina gauti kai saule stimuliuoja jo gamyba ir taip jo atsargas prikaupti ziemai.

 52.   ramune rašo:

  sveiki, as sergu jau 20 metu sienlige. vaistu jokiu nenaudojau, bet kuris laikas, vis kankino ciaudulys, akiu voku sutinimas, ir nosies uzgulimas. pasidarius kraujo tyrimus paaiskejo, kad turiu alergija pelesiui, dulkems, ir kaciu pleiskanoms.Laikau kaip tik katyte, kurios nenoriu niekam atiduodi, nors gydytoja primygtinai to reikalavo, ir liepe gerti vaistus.ka man patartumete naudoti mano atveju, nes tikrai alergija labai vargina, siaip ir be katytes jauciu tuos pacius simptomus, kaip ir su ja.prasau jusu man padeti. is anksto jums dekoju.

 53.   ramune rašo:

  Mane domina preparatai antinkciams stiprinti.Kur galima ju isigyti?????

 54.   andy rašo:

  del sienliges tai labai galimas daiktas, kad jusu antinksciai yra isseke.
  Juos striprina sibiro zenscenis, ashwaganda, b grupes vitaminai, Rhodiola Rosea
  Cia yra nuoroda i gana gera papilda, bet as nezinau jus financiniu galimybiu ir jus tikrai neprivalote is ten pirkti.
  Menesiui kainuoja $30 ir kad pajusti efekta reikia vartoti bent 3 men.
  http://mindbodyhealth.com/AdrenalSupport.htm

 55.   andy rašo:

  Taip pat geros kokybes vit C. ir dozes reikia bent 1g per diena, bet tik geros kokybes
  http://www.susanbrownphd.com/product/125
  arba
  http://www.gnhealthyliving.com/scripts/prodList.asp
  pigesnis varjantas
  http://integratedhealth.com/shop/Scripts/prodView.asp?idproduct=20

 56.   andy rašo:

  dar reikia vengti streso, nes butent stresas ir issekina antinkscius, gerai pamedituoti ar savihypnose.
  Taip pat geras miegas labai svarbu, bet cia gali buti uzburtas ratas, nes issekus antinksciams daznai kankina nemiga

 57.   andy rašo:

  Reikia stiprinti imunines sistema, atsisakant blogu maisto productu, kaip cukraus, baltu miltu gaminiu, daugiau apie tai
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/359901/bloga-mityba–tiesus-kelias-i-ligas.html
  ir kituose mano straipsniuose.
  Taip pat reiktu vengti alergisku produktu, kaip kvieciu, zemes riesutu, pieno ir kt,
  nes jie dar labiau silpnina imunine systema

 58.   ramune rašo:

  o kiek laiko reikia naudoti B grupes vitaminus? Ka galite pasakyti apie leidziamus B 12 vitaminus?
  esu girdejusi apie "noni" sultys, gal alite ka nors apie tai pasakyti. nes girdejau , kad valo organizma.

 59.   andy rašo:

  Na bent jau menesi tai tikrai reikia,
  Del leidziamo vit b12, tai velgi reikia ziureti, kad nebutu Cyanocobalamin, nes si forma yra toksiska.
  Bet pries leidziant dideles dozes visu pirma siulyciau pasidaryti testa ir paziureti ar jo jums truksta.
  Dabar yra sublinginio vit b12, kai jis pasisavinamas per poliezuvine liauka,
  nes del nepakankamo intrinsic faktoriaus skrandyje kai kuriu zmoniu organizmas b12 nepasisavina ar pasisavina blogai.
  geriausios vit b 12 formos yra
  methylocobalamin ir hydroxocobalamin (pastaroji geriausia kai yra nepakankamas instrinsik faktoriu ), bet jie sublinginis tai abu tinka.
  taip pat nepirkit bet kokiu pigiu b gr vitaminu ir bet kur , nes daugelis naudoja pigius ingredijentus ir naudos jie duoda mazai

 60.   andy rašo:

  Del noni sulciu tai nemanau, kad jos yra stebuklingos, nes jos yra pasterizuotos ir dar greiciausiai su konservantai tai naudos ir ju nedaug.
  Todel patarciau geriau pirkit sviezias darzoves ir vaisius

 61.   ramune rašo:

  ir kokomdozem reikia naudoti zenseni???

 62.   andy rašo:

  Del dozes tiksliai negaliu pasakyti, todel siulau vadovautis instrukcija. bet velgi nepirkit pacio pigiausio ir is bet kurs, nes galimas daiktas, kad tame papilde to zenscenio labai mazai arba net is viso nera

 63.   ramune rašo:

  del vitamino C. ar citrinos ir duoda toki pati poveiki, kaip ta****es?

 64.   andy rašo:

  Citrinos ir kiti vaisiai turi vitamino c ir jis pasisavinamas geriau nei is papildu, su salyga kad tie vaisiai nera keleto metu senumo, kaip kartais pasitaiko.
  Bet norint terapiautinio efecto vien vaisiu vit C neuzteks, nes gero vitamino c vartojama po kelis gramus per diena, kaip vaisiuose yra keliasdesimt (geriausiu atveju).
  Bet tokias dideles dozes galima vartoti tik geros kokybes vitamino C.
  Taip pat niekada nevartoti jei yra inkstu nepakankamumas.
  Beje vitaminas C didelem dozem labai gerai pries visokias virusines ir infekcines ligas kaip sloga , ir geriant daug vitamino C sloga dazniausiai isnyksta per diena, o vartojant profilaktiskai jos bevei 100% isvengiama.

 65.   vika rašo:

  ar kas galite man padet? dirbu viesbutyje, o ten viskokie valikliai ir va….turiu dabar sugadintas rankas ir nezinau nuo ko? ar nuo chemikalu visokiu ar nuo guminiu pirstiniu.(matyt,alergija) rankos atrodo tikrai baisiai ir nezianu ka daryt.
  patarkit prasau, kas padetu atgauti vel grazias rankas

 66.   ramune rašo:

  vikai
  pasieiskok info internete apie parafino voneles, gal jos tau padetu, o aplamai tai stenkis dazniau rankas tept kremu

 67.   andy rašo:

  Del ranku, tai chemikalai labai greitai nureibalina ir sugadina ranku oda ir po to atstatyti labai sunku.
  Siulau tempti rankas alyvuogiu aliejumi, jie nenorit sugadinti patalines tai galima labai plona laisvas pirstines uzsimauti.
  Dar galima tempti kokoso riesutu aliejumi.
  Ir kaip jau patare ramune vengti kremu, nes jie prikimsti visokiu chemikalu.
  Taip pat reikia neplauti indu su plovikliais arba bent jau pirstines uzsimauti, nes tie plovikliai taip pat labai nureibalina oda.
  Bet net ir su pirstinem indu plovikliu geriau nenaudoti , nes dalis tu chemikalu lieka ant indu ir poto suvalgoma.
  Dar riekia vengti antibakteriniu muilu ir visokiu ranku zele, kurios labai populiarios ligonines, nes jie taip pat labai nuriebalina oda. Ir priedo antibakteriniai muilai/ranku plovikliai palieka sluosni ant ranku ir poto ten kaip tik ir veisiasi blogos bakterijos, nes kartu nuplaunamos ir gerosios ir tada blogoms daugiau vietos ir nebera su kuo kovoti, panasiai kaip ir zarnyne.

 68.   daiva rašo:

  mano suneliui 2,5men. Ant rankytes jam pastoviai atsinaujina egzema. Itariu, kad tai nuo pieno produktu, taciau, kadangi jis lanko darzeli, siu produktu vartojimas neisvengiamas, juolab, kad sunus juos be proto megsta. Galbut yra koks nors kitoks budas isgydyti sia liga? ar patartumete gerti kokius vaistus nuo alergijos (zirtec ar pan) dekinga uz patarimus

 69.   andy rašo:

  Vaistu gerti tikrai nepatarciau.
  O simptomus gali palengviti zrnyno balteriju vartojimas, taip pat ezimu (ypac laktazes, kuri skaido pieno cukru).
  Bet geriausia gydyti pasalinant saknines(ja sukeliancia) priezasti, siuo atveju pieno produktus. Bent jau vengti sviezio pieno productu, kuriuose gausu lactozes(pieno) cukraus, ir juos pakeisti fermentuotais produktais, kaip paprastu yogurtu ar rugpieniu.

 70.   andy rašo:

  Del darzelio, tai manau jei pasakytumete, kad vaikas turi alergija, ar kad gydytojas patare nevaroti pieno produktu, tai manau, kad jie surastu ka nors kita kuo pamaitinti jusu vaika.

 71.   www.m0xx0r.info rašo:

  Labai geras autorius parašė į NaturalNews.com portalą apie spuogų ir uždegimų ryšį:

  http://www.naturalnews.com/024956.html The Hidden Connection Between Acne and Gluten

  Kviečiu priartėti arčiau prie NaturalNews.com prisijungiant prie naujo NaturalNews projekto (pirmas produktas po portalo autoriaus ~500 peržiūrėtų, su kuriuo jis sutinka susiesiti finansiniais ryšiais. Tikrai Retos galimybės jausti o vėliau asmeniškai turėti Mike Adams savo treneriu. Mindaugas m0xx0r.info

 72.   andy rašo:

  Naturalnews.com yra geras sitas ir jame pateikiama daug geros info apie sveikata ir sveika gyvenimo buda.
  Mike Adams gerbiu kaip nepriklausoma zurnalista.
  Del jo promotinamu produktu tai pasakysiu tik tiek kad ne visi jie yra aukstos kokybes.
  Kas liecia si produkta tai jis is pirmo zvigsnio atrodo lyg ir geras, bet pirkti ar nepirkit sprendimo teise palieku jums.

  O del promotinimo tai manes produktu promotinimas kazkaip netraukia, nes kai pradedi promotinti viena ar kita produkta, daznai dingsta objektyvumas.

  Taip pat tinklinio marketingo atstovai noredami parduoti kuo daugiau daznai prikuria nebutu dalyku apie produkta, kas jau atsitiko su aci , goji uogomis ir daugeliu kitu

 73.   andy rašo:

  Radau idomios info, kad pries alergijas gerai cinamonas ir vit. B6

  is the relationship between overproduction of histamines and foods such as cinnamon?

  I've only seen one published research study involving the relationship between cinnamon and histamine, and that study showed that cinnamon was effective in preventing excessive formation of histamine!

  Certain foods do indeed have high histamine content. Histamine is a substance typically produced from the amino acid histidine. This amino acid is found in many protein-containing foods, especially if those foods have had time to age. When a food is high in the amino acid histidine and certain types of bacteria are given enough time to start metabolizing parts of the food, they can convert histidine amino acids found in the food's proteins into histamine. (In biochemical terms, they decarboxylate the histidine using a decarboxylase enzyme.)

  Practically speaking, since this buildup of histamine from histidine in food can take a good bit of time, it is often aged, higher protein foods that contain larger amounts of preformed histamine. These foods can include fermented soybean products (like fermented soy sauce), many cheeses, and other fermented foods like sauerkraut. Aged meats can also contain higher amounts of preformed histamine. When fish starts to spoil-even before the signs of spoilage are detectable-there can be a buildup of histamine in the fish from this same bacterial process. For this reason, it's important to include the freshest of fish in your Healthiest Way of Eating if you are trying to avoid all preformed food histamines.

  The histamine question gets more complicated, however, when you consider the digestion of any higher protein food. Certain bacteria found in the digestive tract can also take the histidine in any food and convert it into histamine. In other words, if a person does not have a fully healthy digestive tract, there is a chance that his or her body will end up with too much food histamine, not because that histamine is found preformed in food, but because the histidine amino acids in food are being converted into histamine inside of the digestive tract. In this case, avoiding high-histamine foods won't help a person nearly as much as restoring digestive vitality and digestive tract function.

  In my book, The World's Healthiest Foods, I note that there are 160 milligrams of total protein in two teaspoons of ground cinnamon. I've been unable to find a breakdown of specific amino acids in cinnamon, but there would definitely be far lower than 160 milligrams of histidine in two teaspoons of cinnamon because there would be a pattern of various amino acids in this spice (like in every spice). For this reason, cinnamon would be an unlikely source for much histamine exposure (either preformed in the spice or formed upon breakdown in the digestive tract).

  One nutrient that stands out in the histamine allergy research is vitamin B6. In the cells that line our digestive tract (and elsewhere in our body as well) there are enzymes called diamine oxidases. These enzymes can break down histamine into other substances before it gets absorbed into our bloodstream. They are also enzymes that require vitamin B6 to function. Making sure that you've got optimal B6 intake is one way to help lower the risk of histamine reaction in your body. In my book, you'll find a full profile of vitamin B6 and food that provide it in the greatest quantity.

  For more information on this topic, please see:

  * Cinnamon
  * Vitamin B6

  Paimta is http://whfoods.org/ newsletter

 74.   andy rašo:

  Cia yra gana geras dr. mercola straipsnis ir video apie egzema ir atopini dermatita
  http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2008/12/30/fend-off-psoriasis-and-eczema-with-simple-inexpensive-remedies.aspx

 75.   Mindaugas rašo:

  Tahitian Noni sultys yra priemone profilaktiskai priziureti savo sveikata, bet galiama gauti ir geru rezultatu.
  Svarbiausia reikia apie tai isgirsti, o po to abejoniu nebelieka.
  867246877 Mindaugas

 76.   andy rašo:

  Del noni sulciu tai mano ziniomis ju nuopelnai yra perdeti ir sios sultis yra taip isreklamuotos tinklinio marketingo deka.
  Priedo daugelis sulciu yra su konservantais

 77.   Elena rašo:

  labai prasyciau parasyti del papildu antinksciams stiprinti, kur galima gauti?
  Esu perpirkusi is visokiu firmu, visokiu papildu, labai noreciau komentaro, o taipogi nusipirkciau jei galite nurodyti kur papildu antiksciams ir taip pat noriu gauti juodojo riesuto tinkturos parazitams naikinti, kokia Jusu nuomone apie tai?
  Elena

 78.   andy rašo:

  Del antinsciu, tai ci yra vienas gan geras
  http://mindbodyhealth.com/RoexAdrenalSupport.htm
  Bet norint pajusti efekta sako reikia varti bent 3 men. Tai menesio kaina gaunasi apie $30 plius siuntimas, geriausia uzsisakyti telefonu.

  Taip pat antinsciams labai reikalingas vitaminas c, ir reikia nemazai, net po keleta gramu per diena(ne miligramu or gramu), bet reikia tik geros kokybes, nes vartojant paprasta askorbine rugsti isvaistines tai isplasit kalci ir kitus mineralus.
  Cia yra keli neblogi, bet jei kainuoja nemazai ir priklauso nuo jusu financiniu galimybiu.

  http://www.gnhealthyliving.com/Scripts/prodView.asp?idproduct=12
  http://www.totalrawfood.com/products/&c=raw-food&r=raw–super-foods&p=camu-camu&cat=17&range=49&product=195?gclid=CImG9Oi73JgCFQiF3godqBiccA
  http://www.qnhshop.com/product.php?productid=16157&cat=250&page=1

  Del B2 , kitaip dar vadinamo riboflavino. Visu pirma, del kokios priezasties jus norite buten vit b2.
  Geriau patarciau gerti B grupes, nes geriant po viena kartais galima isbalansuoti.
  Buten B grupes vitaminai taip pat recomenduojami turint problemu su antinskciais.
  Bet reikia ziureti b complexo kur b12 yra metyl cobalamin formos arba hydroxy cobalamin, o ne cyano cobalim(taip pigi ir blogai pasisavinama forma)

 79.   Jolita rašo:

  Labas, Andy, issamus straipsnis, bet zmonems, vargstantiems nuo atopinio ar neurodermito, naudos mazai gali duoti. As pati sergu nuo vaikystes sia liga ir suversti i zarnyno ar alergisku produktu vartojima - per siaura ir net nepatartina. Nepatariu ne vienam laikytis tokios dietos, kuria sustato alergologas pagal ilga draudziamu vartoti produktu sarasa. Iki 20 m. gyvenau normalu gyvenima su dermatitu, kai pradejau ieskoti budu, kaip jo "atsikratyti", baigesi normalus gyvenimas… Kur tik nesigydziau: ir homeopatija, ir akupunktura, ir limfodrenazas, ir zarnyno plovimas, ir cukraus, pieno ir kitu alergizuojanciu pr. isemimas is raciono ir tt. Rezultatas: dermatitas isplites po visa kuna, isemusi kruva produktu is raciono, ju sugrazinti nebegaliu - net i paragavima organizmas reaguoja momentiskai (visai atprato), galiu valgyti tik namuose gaminta maista, jokiu pusfabrikaciu, kaviniu, vaisiu sveciuose, jokiu maisto papildu, vaistu susirgus, nes beria nuo tableciu ar piliuliu pagalbiniu medziagu. Gydymus skirtingais metodais tesdavau keleta metu, kol gydytojai pripazindavo savo bejegiskuma man padeti… O kai puse metu visiskai nevartojau mesos, kvietiniu produktu, cukraus, issiploviau zarnyna, tai ne tik, kad nesumazino berimu, bet dar ir sutriko menesiniu ciklas, zarnyno flora vargais negalais atsistate tik po pusmecio. Tai kai meciau ta "sveika maitinimasi" ir grizau palengva prie savo iprasto, bet ir taip gerai apkarpyto raciono be pieno produktu, kiausiniu, sokoladu, egzotiniu vaisiu ir tt., prie mesyte, makaronu ir kitu normaliu produktu - atsigavau ir net berimai grizo i iprastas "normos" ribas.
  Tai va. Per daug lengvai suvedama i keleta priezasciu, paskui zmogus, jautiesi kaltas, kad vaikstai isbertas, t.y. nesigydai, edi kaip kiaule ir pan. O kiti ziuri i tave, rodo pirstais ar sako: "Ko nesigydai, tipo, ko tokia apsileidus"…

  Kai susiduriu su medikais, jie mane kaltina, kad nesigydau - negeriu jokiu antihistamininiu vaistu (nesvarbu, kad nei vienas man nepadeda), o naturalios medic. propaguodojai kaltina, kad nevalau organizmo ir tt.

  Kaip man jaustis??? Niekas nepasiulo to stebuklingo budo, kaip isgyti, bet visi jauciasi teisus su savo patarimais, kaip gydytis ir gyventi!

  Jau ketvirta vasara, kaip negaliu iseiti i gatve trumpom rankovem ar uzsivilkti sukneles… Visa tai labai skaudina ir slegia, nors stengiuosi nepasiduoti ir optimistiskai zvelgti i gyvenima. Nors asaros seniai del to nebeteka, bet nuoskaudos del kitu reakcijos ir neteisybes jausmas nesumazejo…

  Taip kad atsargiai su greitom isvadom.

  Ir sekmes gilinant savo zinias bei blogeriaujant!

 80.   andy rašo:

  Jolita aciu uz pasidalinta asmenine patirti.
  Tikriausiai jusu imunine sistema yra labai jautri ir kazkas ja labai trikdo. Del to , kad jums pablogeje pradejus organizma valyti tai nieko nuostabaus, nes pradejus valyti organizma didelis kiekiai tokisnus ismetami i krauja ir pradzioje buna blogiau, ypac jei tu toksinu labai daug, bet velgi per puse metu turejo susitvarkyti.
  Zarnyno plovimai turi viena negatyva, kad isplauna zarnyno flora, ir manoma kad apie 70% immunines sistemos priklauso nuo zarnnyno floros.
  Dar labai galimas daiktas, kad jusu organizme yra susikaupe sunkiuju metalu, kaip gyvsidabrio , svino it kt,. Beje ar esate kada nors tureje amalgaminiu plombu?
  Taip pat imunine sistema visam gyvenimui gali sutrikdyti vakcinos, nes betn jau anksciau visos vakcinos turejo gyvsidarbrio ir kito prudo kuris organizmui tikrai nereikalingas.
  Todel siulyciau pasidaryti bent koki nors sunkiuju metalu testa. Bet velgi testas testui nelygus ir ne visi visada parodo.
  Beje kad jums tie bandymai buvo nesekmingi tai nereikskia, kad jau viska isbadete.
  Tomas Edisonas 1009 nesekmingai bande israsti eletros lempute, kol galu gale pasieke tiksla. Todel ir jums siulau nepasiduoti.

  Del aplinkiniu pastabu tai siulau jas tiesieg ignoruoti ir maziau galavoti apie tai ka kiti pagalvos.

  Dar ligos buna del psichologiniu - emociniu priezasciu. Ir butent kartais buna, kad pirma reikia isgydy emocijas. Ligas daznai buna del kazkokios praeities emocines traumos.
  Siulyciau perskaityti luise hay knyga. Myledamas save isgydyk savo gyvenima.
  Taip pat jei skaitote anglu kalba yra tokia nemokam eft(emocinio issilaisvinimo technika), instrukcijas galima parisiusti is
  http://www.emofree.com

  Dar labai svarbus vitaminas d, todel jums kai susils oras siulau bent 15-20 apnuoginus puse kuno pabuti sauleje, kad pasigaintu pakankamai vitamino d,Dar galima varoti pailda tik reiki kad butu D3(cholecalciferol). ir reikia bent 2000 U.I. per diena, nes 400 labai mazai.

 81.   Judita rašo:

  Sultys Noni sveikatai stiprinti Gamintojas: JAV. Originalios sultys "NONI" tiesiai is gamintojo. Noni yra havajietiškio augalo, kuris vadinamas Morida citrifolia, o lietuviškai - citrinine morinda, pavadinimas. Citrininė morinda gydomosiomis savybėmis ir maistine verte pralenkia kitus 80-ies rūšių augalus, priklausančius tai pačiai Senojo pasaulio Rubiaceae šeimai. …… Noni sultys sveikatai stiprinti….. Artritas Aukštas kraujospūdis ir širdies ligos Infekcijos Diabetas Rūkymas Rūkymas, alergija, virškinimas ir miegas Imuninė sistema Apie vėžį Noni sulčių sudėtinės dalys ir jų reikšmė Prokseroninas ir prokseroninazė Tai medžiagos, kurias organizmas vartoja kseroninui gaminti. Jei maiste trūksta šių nutrinų, organizmo baltymai gali funkcionuoti tik priklausydami nuo neadekvačių pakaitalų - cukraus, kofeino, kokaino ar nikotino. Noni sultys mažina šių medžiagų poreikį, nes papildo organizmą kseroninu. Jos gerina baltymų funkcionavimą, skatina ląstelių regeneraciją bei palaiko hormonų pusiausvyrą. Skopoletinas Turi antialerginių, antibakterinių savybių, saugo nuo uždegimų ir grybelio, mažina aukštą kraujospūdį, padeda reguliuoti miegą, apetitą ir kūno temperatūrą. Antrachinona i Veikia infekcines bakterijas, kaip kad Staphylococcus Aureus, E.Coli ir Salmonella. Damnakantalis Slopina ikivėžinių ląstelių augimą. Terpenai Pade da regeneruoti ląstelėms, pasisavinti maisto medžiagas, šalinti toksinus. Fitonutrinai ir selenas Turi stiprių antioksidinių savybių, saugo nuo laisvųjų radikalų. Tirpi ir netirpi ląsteliena Tirpios skaidulos valo kraują, mažina cholesterolio kiekį, jungiasi su riebalais ir balansuoja cukraus kiekį kraujyje. Netirpios skaidulos reikalingos žarnynui. Aminorūgštys Aminorūgštys sudaro baltymus, kurie organizme atlieka daugelį funkcijų. Būtinųjų aminorūgščių organizmas pats negamina, todėl jų reikia gauti su maistu. Noni sultyse yra 17 iš žinomų 20 aminorūgščių, iš jų 9 būtinosios aminorūgštys. Riebiosios rūgštys Riebiosios rūgštys sudaro riebalus. Noni sultyse esančios riebiosios rūgštys - polinesotieji riebalai, kuriuos turime gauti su maistu. Jie reikalingi odai, nervų ląstelėms, širdies audiniui, kraujagyslėms, taip pat nuotaikos pusiausvyrai palaikyti. Padeda funkcionuoti ląstelės membranai, geriau pasisavinti maisto medžiagas, šalinti toksinus. Bendros ypatybės Adaptogenas Ad aptogenas yra medžiaga, balansuojanti visas organizmo sistemas. Žinoma12 adaptogenų, iš kurių pats efektyviausias yra Noni sultys. Šarmai Rūgš tinėje aplinkoje audiniai yra, o ligos klesti. Noni sultys skatina šarmines organizmo reakcijas, optimaliai gerą sveikatos būklę. Antioksidantai Antioksidantai, pvz., žalioji arbata, piknogenolis, vitaminas C bei kt. neutralizuoja laisvuosius radikalus arba daleles, kurios ardo DNR ir skatina vėžinių ląstelių susidarymą. Noni sultys yra efektyviausias antioksidantas. Mažas glikeminis indeksas Noni sulčių angliavandenių ir skaidulų santykis yra 3:1. Jos padeda subalansuoti cukraus kiekį kraujyje. Analgetikas, saugo nuo uždegimų, slopina fermentą Cox II Kitaip nei įprasti skausmo ir uždegimo malšinamieji vaistai, Noni sultys mažina skausmą ir uždegimą, tuo pat metu apsaugodamos skrandžio, inkstų ir kepenų ląsteles. Drėkinamasis poveikis Noni sultys padeda palaikyti reikiamą audinių drėgnumą. Imunomoduliator ius Noni sultys koreguoja imuninę sistemą: ne tik ją stiprina, bet ir reguliuoja, kad būtų slopinamos alerginės bei autoalerginės reakcijos.
  Išsamiai ir profesionaliai galiu pateikti informacijos apie Tahitian Noni sultis, kadangi esu nepriklausoma šios kompanijos konsultantė.
  Apie ši produktą norintiems daugiau išgirsti, pasikonsultuoti siūlau ateiti, pasiklausyti specialistu. Skambinkit drąsiai, padėsiu kuo galėsiu. Padedu įsigyti iš TNI kompanijos. Galime atvykti į bet kurį miestą pakonsultuoti, papasakoti plačiau.
  Skambinkit tel. +370 622 45285. Arba emeilu: JuditaNoni@gmail.com

 82.   ne -reklamai rašo:

  onkologinių ligonių dėmesiui-neužkibkit ant to kabliuko ,stiprinsi imuninę sistemą- sustiprinsi vėžį,net po chemoterapijos,nepulkit gerti sulčių,papildų ,vitaminų,organizmas pats puikiai atsistato ,valgant daržoves ,vaisius ir kaimišką maistą,o forsuojant galima sustiprinti vėžį ir iššaukti jo grįžimą ;yra geras- HODZKINO LIMFOMA FORUMAS -iš jo šitą Juditą jau išspyrė,o tame forume galima pasikrauti teigiamo optimizmo ir jėgų visiems ligoniams

 83.   andy rašo:

  Na kad kad stiprinant imunine sistema susitiprinsite vezi tai netiesa, nes immunine sistema kaip tik reguliuoja vezines lasteles ir jei immunine systema veikia gerai tai tiesiog tas vezines lasteles sunaikina. O kai immunines sistema nusilpusi tai ir atsiranda vezys. Ir beje kiekvienas zmogus bent keleta kartu metuose kazkuriuo metu turi veziniu lasteliu, bet jas imunine systema greitai neutralizuoja ir tik jei sis mechanizmas nesuveikia tada issivysto vezys.
  O chemo deja kaip tik silpnina imunine systema, ir net jei vezys su chemo sunaikimas tai nepakeitus gyvenim budo ir mitybos jis labai dznai sugrizta. O sugrizti yra labai lengva nes imunines sistema yra sugriauta. Tai panasiai kaip atrakintos na,u duris vagims.

  IR chemo tikrai ne vezio gydymo tereapija o genocidas ir piningu darymo budas farmacijos kompanijoms. Tiesa kai kurias vezio rysis kaip lymphomas , testicular vezi chemo gydo gana sekmingai, bet velgi sio vezio atveju yra gana mazia ( maziau nei 20% visu vezio atveju). O pries epitelinio audinio vezi, kuriu yra virs 80% visu vezio atveju chemo yra tiesio apgailetinai neefectyvi.

  Daryti chemo ar ne kiekvienas turi nuspresti pats bet daugelio atveju nieko dedarant zmones isgyvena ilgiau nei chemo ( iskyrys kai kurias limphomas ).

  Yra daug paprastesniu ir sekmingesniu vezio gydymo budu ir be pasaliniu efektu.
  Ir beje vezys yra organizmo bandimas apsisaugoti nuo didesnes nelaimes.

 84.   andy rašo:

  O kas del juditos NOni , tai sie papidai ir sultys yra labai isreklamuiti visokiu tinklinio marketingo grupiu. Bet velgi ju nauda yra zymiai perdeta.

 85.   andy rašo:

  Beje jei dar kam kyla noras gydytis chemo siulau pasiakyti pasalinius efektus.
  http://www.chemocare.com/managing/
  isverta i lietuviu
  http://translate.google.lt/translate?hl=lt&sl=en&u=http://www.chemocare.com/managing/&ei=go0SSoWnJaGrjAeqmsWrBA&sa=X&oi=translate&resnum=1&ct=result&prev=/search%3Fq%3Dhttp://www.chemocare.com/managing/%26hl%3Dlt%26sa%3DG

 86.   inga rašo:

  Labai keista, pasiskaiciau idomios info tekste, taciau viskuo vercia abejoti komentarai, nes juose kalbama vien tik apie papildus ir vitaminus, bet juk tai irgi nenaturalu..

 87.   andy rašo:

  Inga, jau ne karta sakiau, kad vien papildai nepades, bet zmones iesko legvu sprendimu ir todel apie juos daznai klausia.
  Be papildu pirmiausia reikia sutvarkyti mityba ir pakeisti gyvneimo buda. Geri pipildai gali padeti.Ypac jei yra nusilpe antinksciai tai reikia kai kuriu mineralu ir vitaminu.
  Taip pat reikia padeti ’suremontuoti’ zarnyno sienele, pro kurias nesuvirkintas maistas patenka i kraujotaka ir tampa elergenais. To del ir siuo atveju kai kurie geri papildai, kaip probiotikai, gali si procesa palenvinti ir pagreitinti.
  Apskritai tai dauguma papildu vertes duoda mazai ir tik tustina jusu kisenes, priedo kai kurie net gali buti toksiski. IS kitos puses nei vienas papildas nera tiek pavojingas kiek vaistai.
  Ir beje papildai yra sveikatos piramides virsune, kokie paskutiniai 10%. O visa apacia(pamatai) yra paprasti dalykai, kaip sveika mityba (vaisia, darzoves t.t), zemas streso lygis, optimizmas, saule, svarus oras.

 88.   Mindaugas rašo:

  Kas liecia noni sultis - tai jos yra naturalios ir tai nepapildas. Paprasciausiai sultys, kurios turi daugiau nei kiti maistiniu medziagu ir amino rugsciu. Tai paprasciausias maistas, kurio reikia musu organizmui.
  Taip, sitos sultys kai kuriems gali atrodyti brangios. Taciau man nera brangu dienai isleisti 5Lt ir isgerti 30ml siu sulciu.
  Aisku, tai produktas tinginiams. Bet kas rupinasi sveikata, tas geria ir sultis, ir sportuoja, ir prisiziuri mityba ir kt.
  As tas sultis geriu ne del kazkokiu ligu, bet del to, kad sustiprinciau ir pamaitinciau savo organizma.

 89.   Mindaugas rašo:

  Rupinkites sveikata is anksto, o ne tada kai pradeda lysti ligos.
  mindaugas.ramonas2@gmail.com

 90.   Česlovas rašo:

  Jūs rašote: “Kadangi dauguma alergijų yra dėl nusilpusios imuninės sistemos… ir užsiteršusio organizmo tai…reikia atstatyti ir sustiprinti imuninę sistemą bei antinksčius ir išvalyti organizmą”

  Taigi mano žiniomis - alergija - išderintos ir sudirgintos (pernelyg aktyvios), bet ne nusilpusios imuninės sistemos reakcija. Jei imuninė sistema silpna - vėžys.

  Turėjau pasiaiškinti tuos dalykus, kai man reikėjo sustabdyti savo gana aktyvią išsėtinę sklerozę.

  Išsiaiškinau gerai - mano išsėtinė sklerozė pabėgo (1997-siais).

  Būkime sveiki

 91.   Andy rašo:

  Del imunines sistemos, tai zinoma esant alergijai ji daznai yra isderinta ir sudirgus. Ir tai mano ziniomis yra butent del nusilpusios imunines sistemos. Bet cia velgi trututi kaip uzburtas ratas, daznai imunines sistema nusilpsta kovodama su alergenais. O maistao alergenai i organizma patenka a valgant bloga maista ir del isretejusios zarnyno sieneles, kuris isreteja del suprastejeusios zarnyno floros. Ir butent yra manoma, kad 60-80 % imunines sistmeos priklauso nuo geros zarnony floras. Ir beje zarnynas turi atskira nervu sistam (enteric nervous system).
  O kas del vezio tai zinoma jis atsiranda del nusilpusios imunines sistemos, kai ji nebesugeba sunaikinti veziniu lasteliu. Ir beje, veziniu lasteliu laiks nuo laiko atsiranda pas kiekviena zmogu, bet jei imunine systema veikia normaliai tai ji tas vezines lasteles tuoj pat sunaikina.

 92.   Gedas rašo:

  Sveiki, aš jau prieš ko gero daugiau nei 5 metus sergu šienlige, ankščiau ji pasireikšdavo truputį ankstesniu metu bei simptomai būdavo rimtesni, dabar ši alergija pradėjo reikštis pačiam pavasario gale, ir kiek pamenu tęsiasi apie mėnesį, lyg ir simptomai dar daugiau sumažėję, bet šendien pabuvau tokioj pievoj, o ten daug žydi augalų, net pienių pūkai skraido, tai pradėjo imti dažnas čiaudulys, atsirado daug gleivių nosyje, po to aprimo truputį, namo grįžau, tai dar geriau, tik akis niešti šiek tiek. Kaip jau esu minėjęs, maitinuosi gana normaliai, dabar jau ko gero koks 80-90% maisto kurį valgau yra žalias, neapdorotas, jau pradėjau ir probiotikus gerti, ko gero nėra labai geri, bet geriau nei nieko. Gal turit dar kokių nors patarimų kaip pasveikti nuo šienligės? Beje, stresas yra labai retas dalykas mano gyvenime, tai ko gero tai ne dėl antinkščių.

 93.   Andy rašo:

  Dar del antinksciu, tai kaip jusu miegas, ar gerai miegat, ar reikia nakti atsikelti i tuoleta.
  Bendrai tai sienlige yra nuo nusilpusios ir sudirgusios imunines sistemos, kai ji per daug sureaguoja i alergena - siuo atveju ziedadulkes.
  Ir jei mityba pakeitete nesenai, rai kad imunine sistema atsistatyty tai reikia ja stiprinti, grudintis, gerai saltas dusas.

  Dar del sienliges tai ja paumina pieno produktai ir kvieciu produktai ( ir kt turintis gluteino).
  Vitamins C labai gerai, tai dabar pavalgykit svieziu darzoviu, vaisiu, plius apelsinu. Taip pat A (morkos, mango)ir E, plius cinkas
  Del probiotiku, tai velgi jei nera jokio resultato, tai pakeisk i kitus. Nes siaip juos geriant turetu pasikeisti ismatos, nes jei zarnyno flora gera 50-80 % ismatu turinio yra bakterijos, na zinoma procentai gali truputi skirtis valgant daug zalio skaidulinio maisto.

  Dar esu mates kazkoki aparata sienligei gydyti, kaip i nosi kisami kaz kokie elektrodai, bet nezinau kiek tokie aparatai yra efektyvys.

 94.   Gedas rašo:

  O kaip turėtų atrodyt išmatos, kai 50-80% iš jų yra bakterijos?

 95.   Gedas rašo:

  O šiaip tai pastaruoju metu, kai valgau pagrinde žalią maistą, tai reikia labai dažnai šlapintis, tai tuo pačiu ir naktį reikia dažnai keltis į tuoletą, ankščiau nereikėdavo dažnai keltis į tuoletą vidurį nakties, tai ko gero tai ne dėl antinkščių. Dar girdėjau, jog po kiek laiko organizmas pradeda įsisavinti daugiau skysčių ir tada reikia mažiau šlapintis, gal ką nors apie tai žinot išsamiau?

 96.   Erikas rašo:

  gal kas nors galetu parasyti koki straipsni ka reiktu valgyti atsisakius mesos. nes daug kas raso, kad to ar kito negalima valgyt ir t.t. bet nelabai kur randu va ka pvz pusryciam suvalgyt ar pietum, tai tenka valgyt beleka.. be to man yra sienlige, kuri mane labai nervina ir noriu jos atsikratyt. be to ytariu, kad cia del psichologiniu problemu ji atsirado. nes atsirado per pusvalandi vaikystej. kaip tai ymanoma nesuprantu….

 97.   Andy rašo:

  Ateityje pasistengsiu parasyti. Bet ir kiek suprantu jus valgote mesa vos ne su kiekvienu valgiu.
  O be mesos tikrai yra dar ka valgyti. Visu pirma patarciau valgyti kuo daugiau naturalaus maisto. Stai pusryciams labai gerai valgyti vaisius, zinoma reikia valgyti daugiau ( keleta bananu, obuoliu). Galima vaisius maisyti su salotom. Taip pat galima pasidaryti toki kaip tirsta kokteili - tik reikia gero mikserio, kad viskas sumulkintu.
  Jei vaisiai nepatinka, tai galima valgyti koses, kaip avyzu, soru, grikiu. IR jas reiktu vriti vandenyje o ne piene kaip daugelis daro. Kose paskaninti galima cinamonu, truputi gero kokybes aliejumi, kaip alyvuogiu, linu semenu, kokoso riesutu, kanapiu.
  Asmeniskai valgau beveik vien vaisius ir darzoves, plius truputi seklu reisutu, ar geros kokybes alieju. NEsakau, kad tai pats teisingiausias ir geriausias mitybos stilius ir visi ji turi sekti, bet reikia paciam eksperimentuoti ir ziureti kas tinka. BEt butinai reikia atsisakyti blogu produktu.
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/bloga-mityba-tiesus-kelias-i-ligas-10.html
  Taip pat patarciau vengi pasterizuoto pieno produktu
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/pienas-sveikatos-saltinis-ar-ligu-sukelejas-2.html
  Beje vaisius ir darzoves galima valgyti ir pietums ir vakarienei.

  ZInoma, jei jau taip norit valgyti mesa, tai valgykit geros kokybes ir tik virta ar troskinta. Taip pat mesos nereikia daugiau nei 2-3 per savaite. Ir butinai valgyti ne su bulve duona, o zaliom darzovem.

  Velgi neturiu specialiu receptu, jei skaitai anglu kalba tai galima susirasti internete.
  Dar mesa galima pakeisti zuvimi, bet tai nera pats geriausias varjantas, nes siendina vandenys yra labai uztersti, priedo zuvu rezervai senka.
  Kiausiniai yra bene geriausias gyvulines kilmes baltymas. Gerai valgyti zalius, bet reikia gerai nuplauti. arba skystai virtus, Taip pat reiktu valgyti laisveje auganciu vistu kiausinius, o ne garduose.
  Todel geriau ja pakeisti aknstiniais augalais kaip pupeles, zirniai, lesiai.
  Arba tiesiog valgyti daugiau zaliu darzoviu.
  Beje nereikia per daug pergyventi del baltymy, nes daugelis ju varotja beprotiskai per daug.

  Kas del sienliges, tai gali buti del nusilpusios imunines sitemos ir blogos zarnyno floros, kurios tu greiciausiai negavai is mamos. Dar labai priklauso ar tu buvai maitintas krutimi ir kiek laiko. Kas del psichologiniu priezasciu tai taip pat gali tureti itakos, nes yra manoma, kad labai daug ligu butent presideda nuo neigiamu emociju. Yra labai gera L.Hay knyga ‘Myledamas isgydyk save’. Esu ja bent keleta kartu perskaites.

 98.   Andy rašo:

  DEl ismatu tai jos turetu buti ligios, be mazu gumuliuku ir daug maz kai viena pailga desrele, . Ir svarbiausia neturi smirdeti, kaip koks keliu dienu numirelis ar neistustinta siuskliu deze. Sveiko zmogaus ismatos neturi nemalonaus kvapo, (o joismatos dazniausiai smirdi del puvanciu , nesuvirkintu baltymu) Spalva priklauso nuo tai ka valgot. Jei valgo daug zalumynu, tai bus zalios , vartojant daugiau riebalu bus rusvesnes, nes reikia daugiau tulzies jiems visrkinti. Bet nepanikuok jei jos nera idealios, ir svarbiausia, kad nebutu blogo kvapo. Taip pat ideliai tustintis reikia 2-3 per diena, ir kai kurie teigia, kad tiek kiek kartu valgai, bet valgi dar priklauso ka valgai. Jei valgoma daugiau riebalu , kas yra nepatartina, tai maistas keliauja leciau. Tuo tarpu vaisiai ir zalumynai eina greciau.

  DEl slapinimosi, tai jo pradejus varoti daugiau zalio maisto gali slapinamasi daugiau, nes zalias maistas pagrinde vanduo. Beje panasiu problemu turejau ir as ir kartais budavo daugiau nei 3L per 24 valandas, bet po to sumazinau geriamo vandens kieki, nes kaip sakiau zalias maistas yra pagrinde vanduo, todel 2L per diena tikrai nereikia, ir dabar geriu tik kai nosiu ir isgeriu apie litra, bet velgi priklauso nuo dienos ,kartais daugiau.
  Del naktinio slapinimosi, tai reiktu nevalgyti bent 2-3 val pries valgi, ka tu tikriausiai jau darai.
  Dar jei itari kad jums nusilpe antinksciai tai delto taip pat gali buti padidejes slapinimasis, nes antinksciai gamina hormonus, kurie reguliuoja druskos (natrio) ir vandens kieki organizme. Vartojant mazai arba visai nevartojant druskos, antinksciams reikia gaminti daugiau hormonu (aldosterono ir kt), kurie itakoja inkstu nepasalinti Natrio. O su natrio pasisalina ir daugiau vandens.
  Jei visiskai nevarotji druskos, tai gali nusipirkti geros juros druskos, ar himalaju kalnu drukos. SIO druskos turi ne tik natrio chlorido bet ir kitu mineralu, nor znimoa dominuoja NaCl. Ir pries eidamas miegoti suciulpti kelis grudelius. Taip pat natrio turi salieras.
  Bene geriausia yra Flower of the ocean Celtic Sea salt. Turi buti sauleje dziovinta, o ne naudojant ivairius chemikalus.Tokia druska yra ne pigi, bet 100g turetu bent metams uztekti ar net dar ilgiau.

 99.   Gedas rašo:

  Dėkui už informaciją, šiaip prieš miegą dažniausiai nevalgau 2-3valandas, bet vistiek gana dažnai pabundu, nes norisi šlapintis, o vandens paprastai geriu nedaugiau 1litro per dieną, nes dėl vaisių ir daržovių man jo beveik nesinori, o dėl druskos, tai jos manau, kad naudoju gana nedaug, naudoju paprastą jūros druską iš parduotuvės, bet manau, kad artimu metu įsigysiu šią http://www.sveikiproduktai.lt/lt/main/products?pid=17538&id=19665 . manau, kad druskos sunaudoju maždaug po mažą žiupsnelį(gal kokią 1/5 šaukštelio ar mažiau) per dieną, kartais truputį daugiau, kartais visai nenaudoju, ar pakanka tiek druskos?
  O dėl išmatų, tai pastebėjau, kad pradėjus valgyt daug žalio maisto, jos dažniausiai nesmirdi ir lyg ir po truputį artėjama prie to 50-80% bakterinių išmatų išvaizdos. Šaip ir šlapimas dažnai būna skaidresnis, o ir kvapas daug švelnesnis, net sunkiai smirdančiu pavadinčiau.
  Ir dar tarp kitko internete radau šį video: http://www.youtube.com/watch?v=G7Gwt1I1bZ8 iš pradžių atrodė gana keista ir sunkiai pasiekiama, bet pabandžiau pradžiai nenaudot dezodoranto, vietoj to kokią savaitę naudojau tiesiog sodą(ten šone yra video “My Secret Natural Deodorant Tip”). Po to kažkaip net ir tą sodą nustojau naudot, pastebėjau, kad ir kvapas atsirasdavo daug vėliau ir jis būdavo ne toks stiprus, neužilgo nustojau ir dantų pastą naudot,iš burnos kvapas būna normalus, o su dantų šepetuku tik kartą į dieną ar rečiau išsivalau dantis, nustojau naudot ir muilą, prausiuosi tik su vandeniu, dar su kempine kartais nusigramdau kūną, kvapo jokio nėra, na gal jis ir atsirastų jei savaitę nesiprausčiau pastoviai sportuodamas, bet paprastai net ir pasportavus kvapas nebūna blogas, su vandeniu nusiprausiu ir viskas. Jau kažkur mėnesis kaip nenaudoju nei dezodoranto nei muilo nei dantų pastos ir jokiu blogu kvapu nepasižymiu,niekas iš aplinkinių nesisikundžia, net yra pasakę man “kaip kvepi švara” :) Ankščiau kokias 2 dienas nesiprausus visada pažastysse atsirasdavo blogas kvapas, dabar nei ženklo nėra, ką jūs manot apie muilą, dezodorantą bei dantų pastą ir pnš? įdomu būtų sužinot ar pats naudojat juos? Beje, esu ankščiau rašęs ,kad trūkdavo jėgų,bet dar nespėjus man kažką pakeisti, jėgos lyg ir pačios atsirado, na bent jau kelias savaites dabar jaučiuosi gana energingai, ar tai galėjo būt dėl tos detoksifikacijos ar kažko panašaus , kurią minėjot?

 100.   Andy rašo:

  Na jei 1/5 saukstelio druskos tai tikrai pakanka ir gal net per daug. Dar gali buti kad slapimo pusle yra dirglesne, arba tiesiog organizmas valosi ir issikiria daugiau slapimo. Jei nori gali pasidaryti slapimo tyrima, bet jei svoris laikosi panasus tai greiciausiai tiesiog vanduo is zalio maisto.

  O deodorantai, tai daugelis ju tiesiog nuodai, daiznai turi aliuminio kuris uzblokuoja prakaito liaukas taip pat purskiami turi visokiu areozoliu , kurie ne tik tersia aplinka bet ir negerai plauciams ir visam organizmui. Asmeniskai niekada nenaudojau jokio doedoranto ir jo man nereikia.
  Nes kaip ir pats pastebejai, valgant zalia maista organizmo kvapas yra geras ir pazastys nesmirdi. Bet siaip jei jie prededa ‘kvepeti’ tai galima tiesiog su vandeniu praplauti, o ne ten koki nudoinga deodoranta purksti ir ta kvapa maskuoti.
  Ir beje nesmirdi net ju neplovus keleta dienu. Beje ten vienas zalio maisto atstovas, roger haesker, viena karta net 8 dienas be jokio duso buvo ir jo kunas nesmirdejo.
  O blogas kvapas taip pat daznai buna del per didelio kiekio baltymu.
  Del muilo tai velgi ji naudoju kai kada, dazniausiai pu pirties ( kuria einu 1-3 kartus per savaite,) tiesiog nusiplaunu su vandeniu ir viskas. Galva taip pat su sampununu plaunu labai retai ir plaukai tikrai ne riebaluoti, jei plaunu tai nauduoju tik gera, be pavojingu ingredijentu. Bet daznai isplaunu tiesiog su vandeniu ir viskas.

  Del dantu pastu tai daugelis ju yra pavojingos sveikatai, nes turi fluoro ir kitu ingredijentu. FLoras tikrai nera reikalingas ir neturi nieko bendro su dantu eduonies mazinimu, ir kai kuriuose azijos salyse ( japonijoje ) daugelis pastu yra be floro ir dantu eduonio pazeidimai nesiskiria arba yra net mazesni.
  Yra pastu be floro, bet siuo metu naudoju toki zolelio misini, ir ant dantu sepetelio uzlasinu kelis lasus OraMD. Tai eteriniai aliejai - migdolu ir metu. taip pat kartai issivalau dantis su soda. Beje valgant zalia maista dantys gali labai nukenteti, ir ypac calgant daugiau citrusiniu vaisiu ( todel ju reiktu per daug ne valtgyti). Todel pavalgius butinai reikia isskalauti burna, labai gerai su sodos tirpalu ( truptuis sodos i stikline vandens), nes ji neutralizuoja rugsti. Is karto pavalgius sako valyti nera gerai, nes galima pazeisti emali, ypac jei buva valgoma rugstus maistas.
  Taip pat butinai reikia po valgio tarpudancius issivalyti su dantu siulu.

  Dar dantis galima valyti su paprastu geros kokybes muilu, tai bene pigiausias varjantas ir beje pats kuri laika tai dariau ir dabar karts nuo karto valau. Yra specialus dantu muilas, bet nemanau kad verta jam leisti piningus.
  Dar galima paskalauti su druskos tirpalu.
  Ir beje ryte taip pat, priedo gerai nuvalyti liezuvi su sauksteliu.

 101.   Andy rašo:

  Beje labai geras video, ir velgi kaip sakiau jis daro panasiai kaip as ir kai kurie kiti zalio maisto atstovai.

 102.   Andy rašo:

  Ir beje gyvenant mieste, chloruotas vanduo yra pavojingas, nes is karsto vandens jis garuoja ir patenka i plaucius ir organizma. Todel reiktu duso filtra nusipirkti. Nes sako kad per 10 minuciu duso gaunama tiek chloro, kie isgerus 40 L vandens. Nezinau ar tai tiesa, bet esu girdejes.
  Ir beje man labai keistai atrodo, kad zmones duse praleidiz kone 30 min vos ne kiekviena diena, man tai butu tiesiog laiko svaistymas ir nepaisant to vis tiek jiem dar reikia visokiu deodorantu, kremu, konditeriu ir t.t. :).

 103.   Gedas rašo:

  Aha , dėl šampūno irgi tas pats, naudoju labai retai , plaunu galvą tik su vandeniu ir plaukai nesiriebaluoja, o ankščiau, kai plaukus plaudavau vien vandeniu tai jau po kokių dviejų dienų plaukai būdavo riebaluoti.
  Dar truputį nesupratau - ar iš kart po valgio negalima skalauti burnos sodos tirpalu, ar negalima valytis dantų iš kart po valgio? O dėl dušo filtro, tai dar deja kišenė nelabai jo leidžia įsigyt, bet ateityje būtinai įsigysiu, o šiuo metu ir taip į dušą pradėjau eiti gal 2 kart rečiau, nes tiesiog to nereikia :)

 104.   Gedas rašo:

  Beje, ką manot apie tokią dantų pastą? http://www.sveikiproduktai.lt/lt/main/products?pid=17432&id=17466

 105.   Andy rašo:

  Skalauti tai gerai ir reikia, tik sako, kad is karto valyti negerai, nes galima paziesti dantu emali, ypac jei buvo valgomai rugstus vaisiai. Beje gerai valgi uzbaigti saliero lazdele, ji gerai neutralizuoja rugsti.

  Del pastu , tai nezinau apie kuria tiksliai tu kalbi, bet paziurejus kelias atrodo geros.

 106.   Andy rašo:

  Na dar karta paspaudus is blogo, ten ta su baziliku, tai as nenaudociau, nes yra ten natrio saccharino ir taip pat natrio lauryl sulfato, nors teigiama, kad jis yra is palmiu aliejaus, jo geriau nenaudoti. Ten vaikiskos pastos atrodo geresnes, taip pat si yra be lauryl sufato
  http://www.sveikiproduktai.lt/lt/main/products?pid=17432&id=18425
  http://www.sveikiproduktai.lt/lt/main/products?pid=17432&id=19322

 107.   Erikas rašo:

  ka cia gali reikst jei valgau valgau vaisius, bet visvien jauciuos alkanas, todel tenka prisikirst veliau mociutes cepelinu… :) is kur tas alkio jausmas, ar tai normalu? ir ar veliau jis dingsta?

 108.   andy rašo:

  Gali buti , kad jus valgoti nepakankamai kaloriju, daugelis predeje sveikai maitintis , ypac ant zalio maisto valgo nepakankamai kaloriju, todel gali valgyti daugiau kaloringesniu vaisiu kaip bananu, mango.
  Arba jums truksta kokiu nors mineralu ar vitaminu, tokiu atveju organizmas lasteliniame lygyje yra alkanas ir siuncia signala valgyti daugiau. Del sios priezasties nutukusiu zmoniu organizmas lasteliniame lygyje tiesiog badauja, nes daugelis valgo tuscias kalorijas be jokiu mineralu ir vitaminu.

 109.   Erikas rašo:

  nu tai bet is kur gi tu mineralu bei vitaminu gauti. ne per seniausiai skaiciau straipsni apie tai, kad vaisiuose ir darzovese jau beveik nebeliko nei mineralu nei vitaminu, nes zeme, kurioje jie auga jau tiek issunkta, kad tu mineralu belike vos 1% buvusio kiekio. ten pabarsto kokios salietros ar dar viena kita minerala, bet tikrai nevisus. ka jus apie tai manot?

 110.   andy rašo:

  Na zinoma siandiena vitaminu ir ypac mineralu darzovese ir vaisiuose ir kituose produktuose , kaip mesoje yra maziau.
  Taciau ju dar tikrai yra ypac vitaminu, kuriuos gamina pats augalas, zinoma del transportavimo ir ankstyvo derliaus nuemimo ir po to nokinimo kamerose tu vitaminu dali buti geriau, bet tikrai nera nieko geresnio nei sveizias maistas. Geriau valgyti ekologiska produkcija, kur vitaminu ir mineralu buna daugiau.

  Geriausias yra savo augintas tiesiai is darzo, bet sitoks maistas deja prieinamas labai ribota laika ir labai nedaugeliui.
  Jei manai kad truksta vitaminu ir mineralu, tai gali varototi geros kokybes papildus, bet daugelis papildu naudos nedauoda ir net gali buti toksiski, ir beje kai kurie mano kad daugelis trukumu yra buten del organizmo uzterstumo. Taip pat daugelis varotjamu papildu vitaminai ir mineralai yra blogos formos ir organizmas geriausiu atveju ju nesugeba pasisavinti, priedo jie dar gali buti toksiski.

  Taip pat reikia prisiminti, kad mesoje ir kituose gyvuliniuose produktuose tu mineralu ir vitamnu ira dar maziau, nes gyvyliai seriami soja, kukuruzuoas, duodami hormonai ir t.t.

 111.   antanis rašo:

  http://www.harmonija.visiems.lt
  paklauskite zmoniu,kurie pries gera desimtmeti susipazino su sveiku gyvenimo budu,issigyde ypac sunkias ligas,kuriu “neiveike”patys rimciausi salies medikai.Tame tarpe ir galvos skausma,kuris “prirakindavo prie pagalves ir ne dienai”(zinapil@gmail.com)Jeigu atidziai susipazinsite su ten publikuojama informacija,suprasite,kodel zmones susijunge i kluba padeda kitiems spresti sveikatos problemas ne cheminius vaistus rekomenduodami.

 112.   antanis rašo:

  is pasiskaitymu ir susitikimu su naturopatais darau isvada-esame sveiki,jeigu stiprus musu imunitetas http://www.4life.ru

 113.   andy rašo:

  Del transfer faktor, as kazkodel
  klaidingai buvau susidarases nuomne kad ten yra medicininiai grybai, todel atsiprasau, kad jums pateikiau neteisinga info.
  Na kiek suprantu tai yra karves krekenos( priespenio) ekstraktas, del jo
  naudos yra priestaringu nuomoniu, kai kuriems jis gal ir gali padeti, ir vartoti ar ne palieku spresi patiems. Bet
  asmeniskai jo nevartociau, tikrai yra geresniu budu imuninei sistemai
  stiprinti, geriau jau vartoti geros kokybes probiotika ar medicininius
  grybus, isisvalyti kepenis ir zarnyna. NUs toti valgyti blogus produktus.

  SIs papildas kaip ir daugelis kitu tikrai nera imunines sistemo panaceja.

  Ir pirmiausia ka reikia padaryti tai issivalyti organizmas, nes zarnynas kepenys yra kaip kanalizacija, jei ji uzsikisusi tai ar yra prasme deti kilima ar pirkti naujus baldus. Pirmiausia ka reikia padaryti tai atblokuoti kanalizacija( siuo atveju kepenis , zarnyna).

 114.   renata rašo:

  o kaip gydyti vaika su alergine astma.., kuris buvo iki 4 metu visiskai sveikas. Neduoti cukraus? Semenu alieju jau gauna, bet vistiek negalime atsisakyti harmoniniu vaistu, tik sumazinus kieki, prasideda kosciojimai, spazmai. Gere mamos piena iki 11 men., karves pieno praktiskai nevartojo niekada, saldumynai ribojami iki dabar. Vartoja daug darzoviu ir vaisiu. Stengiames naudoti tik bio produktus. Jauciuosi kazko dar nepadariusi, kad galeciau isgydyti dukra. Gal dar ka patarti galetumete?
  Beje, homeopatiskai irgi gydomes, kol kas nematau realiu rezultatu, tempem kiek galejom be kortizono, bet po dveju metu teko pradeti. Dabar jau 1 metai, kaip “sedime” su purskalu. :-(

 115.   andy rašo:

  Na astma daznai siejasu su bloga zarnyno flora, todel reikia gero probiotiko ( zarnyno bakteriju papildu, arba reikia fermentuotu produktu, kaip namuose ruostu raugintu kopustu). Taip pat astma siejama su vitamino D trukumu, Dabar ziema saules nera, tai galima butu duotu po koki 1000 tarptautiniu vienetu per diena, bet po kurio laiko gerai pasidaryti testa, nes labai retais atvejais galima perdozuoti.
  250hydroxy vitamin D test. turetu buti bent 50 ng/ml nanogramu , dar buna mmol/L, bet tadad norma aukstesne.
  IR zinoma reikia vengti blogu produktu, kaip saldumynu, pasterizuoto pieno.

  Dar reiktu geros kokybes magnio, nes jis atpalaiduoja bronchinius takus. Bet nepirkit bet kokio is bet kur.
  Parasyk kaip seksis, bet pokyciams reikia laiko ir pastangu.

 116.   gutute rašo:

  kas liecia apie rukyma,tai rukymas pirmiausia kenkia ne plauciam ,o zarnynui,pazinojau labai gera zmogu kuris nei ruke nei gere,o mire nuo plauciu vezio,tarpuplautyje buvo rasti 6 augliai…andy,transfer faktoriai tai ne krekenos o is ju isgautos informacines molekules kurios absoliuciai neturi jokio pasalinio poveikio netgi tiems kurie netoleruoja laktozes,kazeinu ir laktoglobulinu :)

 117.   Inga rašo:

  Sveiki. Labai įdomus straipsnis. Mane jau seniai kamuoja skrandžio ir žarnyno negalavimai, taip pat odos ligos, įvairios alergijos, niežėjimai. Galbūt mano organizmas užterštas. Gyvenimo kokybė labai suprastėja, nes nuolat jaučiu diskomfortą ir nesijaučiu gerai:( gydytojais nusivylusi… jei galit atsiųskit patarimus kaip valyti organizmą, apie papildus antinksčiams ir kitus susijusius straipsnius, būsiu labai dėkinga. Ačiū

 118.   andy rašo:

  Na cia mano forume yra pateikta keletas budu
  http://www.buksveikas.net/viewtopic.php?f=2&t=13
  Taip pat siulau perskaityti straipsni apie kepenu ir tulzies pusles plovima, kuris jums gali buti naudingas
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kepnu-ir-tulzies-pusles-plovimas-202.html

  Taip pat reiktu vengti blogu produktu, kaip saldumynu, cukraus, kavos, pasterizuotu pieno produktu, rafinutu alieju ( soja, rapsas, kukuruzai, darzoviu, saulegrazu), margarinu, tepiuju misiniu, baltu miltu gaminiu, labai patartina vengti kvieciu ir gluteino ( jo taip pat turi rugiai, mieziai).

  Dar gerai zarnyna valo molis
  gana geras yra is pyroclay.com as pats ji karts nuo karto panaudoju.

  Ir zinoma duok laiko, nes organizmui isvalyti ir sveikatai pagereti reikia laiko.

 119.   Inga rašo:

  Aciu uz patarimus. Be saldumynu negaliu gyventi, buvo laikas kai galedavau laisvai sutvarkyti sokolado plytele, organizmas labai jo reikalaudavo. Dabar net keista, nebenoriu jo, gal jau atsivalgiau, tiesa sakant dabar isvis nelabai galiu ziuret i joki maista, net krecia nuo jo, paskutiniu metu ka besuvalgau jauciuosi blogai, maistas stovi, pykina ir t.t. pieno produktu nemegstu, nebent jogurta kartais valgau. Dabar neisivaizduoju kaip galeciau apseit be aliejaus, kuris visur naudojamas gaminant patiekalus…

 120.   andy rašo:

  Inga, neiekada neisspresite problemos su to paciu lygio mastymu bei nuostatmom , kurios sukure ta problema. Reikia paziureti is kito kampo, juk daug zmoniu be ju gyvena. Bet va reikia ziureti i prioritetus.

  Zmones retai kada pasikeicia kols skausmas nesikeisti nera didesnis nei skaumas keistis.

  Jei nagali be saldumynu, tai pradzioje juos pakeist vaisiais , kurie pakankamai saldus ( bet ne dziovintais)

 121.   assai rašo:

  andy, labai padejot su savo straipsniu, suzinojau kazka, del ko galesiu toliau darytis tyrimus ir aiskintis del ko atsirado alergines reakcijos. Noriu pasidalinti savo patirtimi ir tikiuosi kad galbut dar kazkas bus pastebeta ko as nesuvokiu. Pradedant viska is pradziu tai turiu didele alergija maisto produktams, tiksliau pienui ir kiausiniams. Pries du metus pati pastebejau ir nuo to laiko visiskai nebevartoju jokiu pieno produktu(suris, varske, kefyras, pyragai, sokoladai, sviestas, tortai ir visa kita, kur gali buti pieno produktu nors truputis)taip pat ir kiausiniu, tam tarpe majonezas. Atrodytu du metai praejo, taciau alergija nesumazejo, nes kaskart ja jauciu suvalgius koki produkta, kuriame net nebuciau pagalvojus kad gali buti imaisytas pienas ar kiausiniai, sakykim blynai… Kai buvau maza alergijos visiskai nebuvo, viskas prasidejo mazdaug nuo paauglystes, taip pat labai slenka plaukai bei nuo paauglystes gan padidejo svoris. Galbut tai yra kazkaip susije? Negi neimanoma kazkaip nuslopinti alergijos, kurios kazkada neturejau? Beje issiaiskinta ir tai, kad plaukai slenka nuo per didelio vyr. hormonu kiekio.

 122.   assai rašo:

  beje nuo to laiko kai nebevalgau pieno produktu pradejau dometis sveika mityba, vengiu bereikalingo maisto, vartoju daug darzoviu, labai mazai vartoju duonos, miltu, kepto maisto valgau retai. Alieju naudoju tik alyvuogiu, geriu daug vandens ir t.t Atrodytu ko dar reikia kad savo mityba galeciau pavadinti visavertiska. Bet jei ta alergija liko po dvieju metu pieno produktu atsisakymo, vadinasi problema kazkur dar yra. Kuom reiketu dometis ir kur kreiptis kad issiaiskinti kodel organizmas taip reaguoja?

 123.   assai rašo:

  gyventi be pieno produktu galiu,poreikio jiems nera, bet vis pasikartojanti alergija netycia suvalgius koki produkta, kur net nenumanyciau kad ten dedama pieno ir zinojimas kad kazkur kazkas yra netaip varo i nevilti, tuo labiau kad plaukai nenustoja slinkti ir tai manau irgi problema kazkur giliau.

 124.   andy rašo:

  Na jusu zarnyno bakterijos turbut yra prastoje busenoje, ir taip pat gali buti kad zarnono sieneles praleidzia baltymus kurie pateke i organizma sukelia elergines reakcijas.
  Todel jums reiktu pavartoti geros kokybes zarnyno bakteriju papildu, taip pat gerai rauginti kopustai, bet reikia pasidaryti namuose.
  Taip pat kaip sakiau alergijos daznai buna del silpnu antinksciu.

  Del plauku slinkimo tai cia daznai buna del hormonu. Kiek supratu pas jus per daug testosterono. O ar jums tikrino estrogena, progesterona, taip pat plaukai gali slinkti del skydliaukes sutrikimu.

 125.   assai rašo:

  taip, gali buti nes yra problemos ir su zarnynu, ka ir zadu greitu laiku issitirti. Kol neperskaiciau sito straipsnio nemaniau kad antinksciai gali itakoti tiek daug dalyku, kas paskatino dar daugiau dometis savo problemomis bei pasidalinti jas su jumis kadangi matau kad labai daug ismanote ir galite kazka pasakyt naudingo. Del plauku viskas istirta- skydliaukes problemu nera, skrandis tirtas, gydytoju rekomendacijos- keisti sampuna, gerti papildus, kuom as jau nebetikiu, nes turbut jau visi geriausi papildai isbandyti, vadinasi problemos viduje. Taip pat visai nesenai jog pradejo augti useliai, priezastis neaiski, bet tai zinoma vel turbut hormonai kalti. Del plauku slinkimo naudojau isorinius vaistus, kuriuos tiesiogiai naudojau ant galvos odos (su hormonais), del ko manau galejo itakoti ir useliu atsiradima. Tai dabar baisu tuos vaistus ir vartoti…

 126.   assai rašo:

  gal galetumet patarti kokius papildus (žarnyno bakterijas) konkreciai vartoti kad jas butu galima pavadinti tikrai kokybiskomis?

 127.   andy rašo:

  Is llietuvisku tai as nezinau.

  Del plauku slinkimo tai kai kuriems padeda Saw palmetto, kuris padeda pasalinti perteklini testoterona. Bet tik nepirkit pigaus is bet kur, nes daznai buna kad papilduose buna labai mazai faktiskos medziagos.
  Dar galite pavartoti linu semenys, tik juos reikia sumalti. Bet malti tam kartui nes sumalti oksiduojasi.

 128.   andy rašo:

  Jums dar reiktu atsisakyti kveiciu gaminiu, nes jie taip pa daugeliui sukelia alergijas ir maisto jautruma, taip pat nera gerai zarnynui.
  Dar galite pasitepti naturalaus progesterono kremo.
  Ir taip pat panaudoti jodo.
  Dilgeliu arbata taip pat gali buti naudinga, tik atsargiai jei yra padidejes kraujo kresumas. Zolininke Susan Weed recomenduoja naudoti 28 g dilgeliu ( kas yra gana daug), jas uzpilti karstu vandeniu ir palaikyti bent 4 val. kad istrauktu naudingas medziagas. Bet jus galite pradeti nuo maziau ir po to didinti doze.

 129.   assai rašo:

  keista, nes radau informacjos jog saw palmetto didina lytinių hormonų kieki. Ir pagooglinus daugiausiai ismeta vaistus, kurie yra susije su vyriskomis problemomis. O man reiketu kazko kas ta hormonu kieki slopintu. Gal kazka netaip supratau?

 130.   andy rašo:

  Dar del antinksciu tai jie taip pat gamina lytinius hormonus - progesterona ir estrogenus, ir tai ypac svarbu post menopauzinems moterims. Ir jie antinksciai funcionuoja gerai tai jie sugeba net dalinai kompensuoti hormonus kuriuos anksciau gamindavo kiausides. Bet jei antinksciai nusilpe tai hormonu disbalancas ypac isryskeja post menopauzes metu.
  Ir jei jums dare skydliaukes hormonu testus, tai tikiuosi jusu TSH yra ne daugiau kaip 3, nes norma yra 5 ir tai daugeliui per didele norma ir taip daznai praziurima suletejusi skydliauke.

 131.   andy rašo:

  Na saw palmetto pagrinde nauodojama vyru prostatai gydyti, kuri issiplecia del padidejusio hydroxy testosterono ( ‘bloga’ forma), ir yra manoma, kad saw palmetto padeda pasalinti tai hydroxy testosterono. Kurio perteklius taip pat gali sukelti veido plauku augima moterims.

  Na jie jo nenorite vartoti, tai kaip sakiau galite naudoti linu semenis, dilgeliu arbata, plius progesterono krema.

  Ir jums butinai reiktu vengti streso ar bent jau kaip galima sumaizinti, gerai gylus kvepavimas.

  Beje o kaip jusu kraujo cukrus, idealiai ryte turetu buti ne daugiau kaip 4.7 mmol/L arba 85 mg/dl

 132.   andy rašo:

  Dar jums butinai reiktu issiplauti kepenis ir tulzies pusle
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kepnu-ir-tulzies-pusles-plovimas-202.html

 133.   assai rašo:

  tarp kitko man 21 metai. Ar tikrai tiktu tokio pobudzio kremai? Visus duomenis atsiusiu kita karta kadangi dabar nera galimybes pasiziureti. Labai labai esu dekinga uz nora padeti ir suteikti visa galima informacija. Turbut pirma karta gavau tiek informacijos, kurios nesuteike kvalifikuoti gydytojai. Butinai atkreipsiu demesi i jusu komentarus. Po kiek laiko viska aprasysiu ar situacija pasikeite ir kas padejo.

 134.   andy rašo:

  Na jusu atveju jei leidzia finansai butu gerai pasidaryti visu hormonu testus ( portesterona, estrogenai ( E1, E2, E3), testoteronas, hydroxytestosteronas. Taip pat TSH, T3, T4.
  Jaunoms moerims progesterono kremas naudingas, jei dominuoja estrogenai, bet kaip sakiau pasidaryti testa. Progesterona galima testuoti is seiliu.
  Ir beje jei naudoji hormonine kontracepcija tai reiktu ja sustandyti, nes ji yra pavojinga, sukelia problemas isbalansuoja hormonus.

 135.   assai rašo:

  del odos problemu kazkada vartojau kontracepcija, nes buvo paskirta gydytoju, bet tada ir prasidejo plauku problemos (gal tai ir sutapimas), gydytoju teigimu tai nekenkia ir plauku problemu neitakojo, taciau ju atsisakiau kategoriskai. kai kuriu hormonu tyrimai buvo daryti, tada ir buvo issiaiskinta kad per daug testosterono, kadangi praejo daug laiko galejo daug kas pasikeisti, siulomus tyrimus pasidarysiu.
  Vienas pastebejimas: sakote jog kremas naudingas jei dominuoja estrogenai, turit omeny jei ju per daug? Nes mano atveju yra atvirksciai- testosterono per daug.

 136.   andy rašo:

  Ten turejau galvoje, kai estrogenai dominuoja pries progesterona.
  O jei vartojote kontracepcija tai jums greiciausiai bus kandida ir ja subalansuoti nera lengva, padeda zarnono bakteriju papildai bet ne visada.

  Jums taip pat reikia ziureti kokius riebalus vartojate, atsisakytitie prastu kaip margarino , rafinuotuo alieju ir juos pakeiskite geros kokybes riebalais kaip geru alyvuogiu aliejumi, kokoso aliejumi, graikiskais riesutais ( bet reikia kad butu ne pasene kas daznai buna ypac isglvadytuose), avokadas, linu semenys ir aliejus, kanapiu semenys ir aliejus, kiti geri reisutai kaip braziliski, migdolai.

 137.   assai rašo:

  dar geriau….likau ganetinai nustebusi. Ka gi, bent jau zinosiu kad tokia galimybe gali buti (kandida), tad bent jau zinosiu kur toliau del ko kreiptis.

 138.   assai rašo:

  “būti atsargiems valgant miltinius patiekalus, visas duonos rūšis, bandeles, pyragaičius - atkreipkite dėmesį, ar mielės juose tikrai pakeistos soda ir keliamaisiais milteliais”- nukopijuota is vieno straipsnio apie kandida. Kas svarbiausia kad tikrai nuo keliu suvalgytu bandeliu ar pyrago gabalelio isberia. O as maniau kad tai del pieno produktu panaudojimo, todel ju vengiu.. Todel gali buti realu ka sakote. taip pat is pateiktu kandidos simptomu budinga: vidurių užkietėjimas, virškinimo sutrikimas, viduriavimas, pilvo skausmai,ima niežėti ar šerpetoti oda, dantenų kraujavimas, nuovargis,kūno plaukuotumo sumažėjimas, nemiga, kūno masės svyravimai, apetito netekimas, dirglumas,staigus nuotaikos svyravimai.

 139.   andy rašo:

  Na kadida yra grybeline bakterija ir jos turi visi, bet problemos prasideda kai ji pradeda dominuoti ( daugiau kaip 15 % zarnyno floros ). SI bakterija megsta cukru, taip pat negerai kaip cukrus maisomas su riebalais pvz, riesutai su dziovintais ar svieiziais vaisiais.
  Yra labai daug ivairiu jos gydymo metodu ir deja labai daug ju nepadeda.
  Yra testai, paprastas yra tiesiog ryte ispjauti i stikline vandens ir ziureti kaip seiles pradead nusesti tu tokiom kaip ‘kojitem’ tai zenklas kad jums yra kandida.
  Jei skaitai anglu kalba cia tas testas yra paaiskinas geriau
  http://www.candidasupport.org/test_saliva.html
  Yra laboratoriniu testu, bet jie gali kainuoti nemazai.

  kandida taip at skatina mesa turinti antibiotiku ir hormonu likuciu, kas yra labai daznas atvejis

  Dar gal tu turi amalgaminiu plombu? Taip pat plaukai kartais slenka del toksisiku metalu, kaip gyvsidabrio, svino. TOdel reiktu vengti dedeliu zuvu kaip tuna , dardzuves. Ir beje baltijos juros zuvys yra labai uztertots.

 140.   assai rašo:

  ir dar..galbut cia kazka reiskia daugiau jog pakausio zonoje plaukai yra zymiai stipresni, storesni ir sveikesni,o prie kaktos ploni, nusilpe, labiau slenka.

 141.   andy rašo:

  Na isberimas po daug angliavandeniu turincio maisto tai kaip tik yra kandidos zenklas.

  Kokoso aliejus naudojams kandidai gydyti, bet kaip sakiau nemaisyk su vaisiais.

 142.   andy rašo:

  Nesu girdejes apie plauko storiu skirtuma skirtingose galvos vietose todel negaliu pasakyti.

  Dar jums patarciau pasiziureti i savo emocijas, nes beveik kiekviena liga turi emocini rysi.
  Yra gera knyga L.hay Myledamas isgydyk save . myledamas isgydyk savo gyvenima. Todel gali paskaityti.

  Dar jei suprati anglu kalba gali panaudoti EFT technika, nemokama manuala gali parsisiusti is
  emofree.com

 143.   assai rašo:

  Kadangi medicinoje nelabai nusimanau, gal galetu paklausti tokio klausimo. Siulet tepti progesterono krema, taciau radau toki fakta. “Tai buvo senųjų kontraceptikų problema(Išberia spuogai ir padidėja plaukuotumas ), nes jų sudėtyje buvo didelės dozės progesterono. Jie turėjo daug vyriškiems hormonams būdingų savybių, dėl to ir padidėdavo plaukuotumas bei veido odos spuoguotumas. ” jei vartojant kontraceptikus padideja plaukuotumas nes sudetyje yra progesterono, kaip ji galima vartoti tiesiai ant veido?

 144.   andy rašo:

  Na kontraceptikuose buna sintetinis progesteronas, ir jis yra ne tas pats kas naturalus. Velgi gali pabandyti ir jei neigiami simptomai pasirodys tai nustok, bet daugeliui naturalus progesterono kremas problemu nesukelia.
  Bet pries pradedama vartoti gali pasidaryti testa ir pasiziureti kokie pas tave progesterono ligiai.

 145.   Cypress rašo:

  Enjoyed reading

 146.   Simona rašo:

  Man 18 metu ir gyvenu anglijoje (Londone). Turiu problemu su galvos oda jau apie 5metus. Galvos oda yra labai sausa ir kartais raudonom pleiskanotom demem ismeta, kartais jos niesti. Kartais ju buna daugiau o kelis kartus (kokius 2 kartus per metus) visai pranyksta bet vel atsiranda. Pastebejau kad man jos atsiranda kai jauciu ytampa nes galvos oda pasidaro sausesne ir demiu atsiranda. Beto atkreipusi demesi esu ir i tai kad kai valgau koki nors maista kuris mano galvos odai netinka oda pradeda nezeti pvz. saldumynai su rugstele ar astrus maistas. Buvau anglijoje ir lietuvoje pas daktaru anglijos daktaras israse naudoti sampuna ‘ketopine’ kuris truputi padejo.Lietuvoje daktaras buvo taip pat israses naudoti sampuna kurio pavadinimo nepamenu ir specialiai pagaminta tepaliuka, sitas apramino galvos oda bet vis vien po keliu savaiciu/ menesio galvos oda buvo tokia kai buvau pas daktaro. Dabar naudoju sampuna ‘Oilatum Scalp’ kuris padejo apmazinti sausuma ir raudonu pleiskanotu demeliu yra maziau ir nebe labai raudonas. Dar viena problema yra ta kad nuo pat Birzelio menesio pabaigos iki dabar smunka plaukai ir niekaip nemazeja. Beto vartoju vitaminus AMWAY.

 147.   andy rašo:

  Na visu pirma tai reiktu kaip galima vengti to streso ir ji sumazinti, tai padaryti galima darant kvepavimo pratimus (letas gilus kvepavimas, diafragma, tai galima daryti bet kur), medituojant , darant joga.

  Taip pat reiktu vengti to maisto kuris jums paumina sia odos problema.

  Dar odos problemos susije su blogai funcionuojanciom kepemin, galima butu pasidaryti kepenu plovima, jie si procedura nebaugina
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kepnu-ir-tulzies-pusles-plovimas-202.html
  Ir/arba gali taip pat naudoti burokeliu sultys
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/organizmo-valymas-raudonuju-burokeliu-sultimis-266.html

  Taip pat gali panaudoti vaistazoles kaip chanca piedra, milk thistle, kiaulpieiniu (dandelion), imbieras, astragalus ir kt.

  O Sampunas tai labai retai isspres odos problemas ir jis negydo priezasties. Zinoma reiktu vartoti kuo naturalesni sampuna be pavojingu chemikalu, be SLS (sodium lauryl sulphate).

  Taip pat oda susijusi su saugumu, gal tu jautiesi nesaugi ar kas nors panasaus. Nes kiekviena sviekatos problema turi kazkoki emocini rysi. Ir jo nepasalinus liga visiskai isgydyti bus sunku.

 148.   laura rašo:

  Simona, sampunai ir kitos kosmetines bei gydomosios priemones ligos neisgydys, nebent tik ja susvelnins. Ir ipac kai priezastis vidine, o ne isorine. Jei tavo oda ir plauku bukle butu prasta del isoriniu veiksniu, kaip uzterstas oras, netinkamos sukuosenos formavimo priemones, daznas plauku dziovintuvo naudojimas, kietas vanduo, oda braizanciu sepeciu ir suku naudojimas ir pan. tada kosmetines priemones labai padetu. Bet dabar priezastys vidines, taip kad sampunai tures tik laikina ir nedideli poveiki. Turi ieskoti vidiniu priezasciu, tai gali buti netinkama mityba, vitaminu, mineralu trukumas. Gal but reikia valyti organizma, gal valgai nederancius tarpusavyje maisto produktus. Jei slenka plaukai gali buti sutrikusi hormonu pusiausvyra. O gal viskas tik emocinio pobudzio. Tuomet labai padetu joga, meditacijos uzsiemimai. Aplamai kai yra sunki psichologiskai diena, ar tam tikras laikotarpis, labai padeda intensyvus sportas. Tuomet issikrauni, islieji savo negatyvias emocijas. Kai grizti po sukios darbo dienos pabandyk nueiti i sporto kluba, arba pagiok krosa parke. Kas liecia kosmetines priemones, kuriomis gali palengvinti ligos simptomus, odos sausejima, tai labai gerai aliejai. Tik turetu buti nerafinuoti, geriausia ekologiski, alyvuogiu, ivairiu riesutu, avokadu ir t.t. Pries plaunant galva alieju siek tiek pasildyti ir tepti galvos oda, masazuoti, tuomet uzsirisus ranksluosti pabuti kiek imanoma ilgiau ir isplauti labai svelniu sampunu. Del sampunu tai patarciau naudoti organiskus, labai svelnius, skirtus kudikiam. Yra dabar ivairiu losjonu, ampuliu. Bet ir jas patarciau pirkti organiskas. Nes i kitokias dedama kenksmingu medziagu, naftos produktu, kurie is pradziu duoda dideli netikra efekta, o veliau netgi kenkia ir dziovina oda ir plaukus. Net paprasciausias geros kokybes kondicionierius sumazintu odos sausejima, jei ji palaikytum, itrinus i oda ir plaukus, bent valanda, o jei yra galimybe ir per nakti.
  Siulau perskaityti sita visa bloga, cia daug geru temu, gal atrasi atsakyma i savo problemas.

 149.   VitaminasC rašo:

  Vaikui prasidėjo alergija, pradėjo berti kūną didžiausiais paraudimais akyse, nuvarėm į ligoninę, iįrašė CLARITINE iš karto, atseit gali nueiti ta alergija į plaučius ir vaikas gali uždusti.

  Ar tas CLARITINE saugus vartoti? įtariu kad ne. bet liepė dar savaitę duoti….

  O jei be vaistų ką daryti tokiu atveju, jei tikrai atrodo baisiai kai per 1min vaikas paraudonuoja guzais tokiais…

 150.   andy rašo:

  Ne vienas vaistas nera visiskai saugus, ir toks vaistas tikrai negydyo priezasties, kas ta alergija sukelia. Sis kaip ir daugelis anti alerginiu vaistu blokuoja histamino gamyba.

  Siaip sis vaistas kaip ir kiti kenkia kepenims, gali net epileptinius priepolius sukelti ar nekonroliuojamus traukulius sukelti ( retai).

 151.   VitaminasC rašo:

  pabandžiau šitą testą Kandidai nustatyti iš seilių:
  http://www.candidasupport.org/test_saliva.html

  tai konkrečiai rodo kad yra kandida. Bet man keista - as labai mėgstu kokosus ir pakankamai daug jų valgau, o jie kandidai nepatinka.
  Jokių antibiotikų kuros neturėjau paskutinis kelis metus. Česnako ir svogūno irgi valgau nemažai… nu cukrų irgi…
  Gal tas testas nevisiškai tiesą rodyti gali? Yra dar kokie nors testai kandidai nustatyti, iš kraujo pvz?

 152.   andy rašo:

  Siaip kandida turi beveik visi, ir ji problema yra tada kai ji isivyrauja kai valgoma per daug cukraus, angliavandeniu arba yra insulino nejaurumas ir padidejus cukraus kiekis. Tada kadida pradeda naudoti pertekline gliukoze kraujyje. Insulino jautruma gali sumazinti didelis riebalu kiekis.

  Taip pat dar gali buti del prastos zarnyno formos.

  Yra paprastas testas, ryte atsikelus reikia isspauti i stikline vandens ir jei ledziasi tokia juosta su kojytem tai reiskia yra padidejes kandidos kiekis. Zinoma tai ne pats tiksliausias testas bet nieko nekainuoja.
  Cia yra aprasytas
  http://www.candida-albicans-cure.com/candida-test.html
  arba cia
  http://www.candidasupport.org/test_saliva.html

 153.   reda rašo:

  andy noriu paklausti kaip isvalyti kepenis je esi elergingas kiaulpienems dagiui ir t.t. gal patartumete gerti kita papilda kuris valo kepenis taippat noreciau issivalyti zarnyna ka galetumete patarti

 154.   andy rašo:

  Gali naudoti chanca piedra arba daryti kepenu plovima,
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kepnu-ir-tulzies-pusles-plovimas-202.html
  taip pat galima naudoti burokeliu sultys
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/organizmo-valymas-raudonuju-burokeliu-sultimis-266.html

 155.   Vike rašo:

  Kaip stiprinti antinksčius?

  Antinksčius gerai stiprina Sibiro
  ženšenis, Rhodiola rosea (Golden Root, Roseroot), Astwagndha arba
  Indijos ženšenis, bet problema vėlgi kad dauguma papildu yra
  beveik beverčiai ir naudos iš jų nedaug, jei domina žinau vieną
  neblogą papildą antinksčių veiklai stiprinti, kainuoja apie
  $30/mėn, jie domina atsiųskit emailą ar palikit komentarą
  domina sie papildai, aciu.

 156.   VitaminasC rašo:

  jei tik “neblogas” tai mums netinka, mums reikia GERO :)

 157.   andy rašo:

  Antinkscius gerai stiprina dilegeliuarbata. Cia pagal zolininke S.Weed, reikia paimti 28 g dziovintu dilgeliu, uzpilti 1L verdancio vandens ir po to karstai suvyniojus palaikyti bet keturias valandas, geriau ir visas 24. GErisusia daryti, uzsukaame stiklainyje ir ji suvynioti i koki keleto sluoskniu laikrasti ar ranksluosti.
  Ta litra isgerti per diena
  Siulau pradti nuo mazesnes doze, nes 28 g dilgeliu yra gana daug, ir poto didinti, atsargiai jei yra problemu su padidejusiu kraujo kresumu.
  Dilegels taip pat labai gerai kraujui stiprinti, inkstams.

  IR beje S.Weed teigia, kad naudojant dilgeliu ir dar 4 vaistazoliutrauktine galima gauti pakankamai medziagu ir nereiks jokiu instentiniu vitaminu
  Kitos vaistzoles yra linden, safron, red clover ir oat straw (avyzu siaudai).
  Oat straw gerai kaulams , turi kalcio.
  Siais vaistazoles reikia paruosti taip kaip ir dilgeles. Ir gerti pakaitomis.

 158.   aiste rašo:

  vaikeliui trys metukai, nustatyta, kad alergiškas pieno produktams, gliutaminui, visiems kvietiniams produktams, kiaušiniams. Gal galite ką patarti, gal galima būtų vartoti putpelių kiaušinius. Kaip galima būtų sustiprinti tokio mažylio imuninę sistemą. Dėkoju

 159.   laura rašo:

  Cia tikrai ne beda. Daug, sveikai besimaitinanciu, zmoniu siu produktu vengia, ar aplamai nevartoja. Vaikams, gyvunu, ne mamos, pieno gerti negalima, net tradicines medicinos gydytojai tai pataria. Jis sukelia alergijas, net Itipo diabetui itakos turi. Yra daug maisto be siu produktu, kuriem jusu vaikas alergiskas, gal is kitos puses ir gerai, kad vaiko organizmas labai aiskiai parodo, kad jam tie produktai netinka, nes daugelis zmoniu taip stipriai ir aiskiai nesureaguoja i siuos neigiamus produktus ir jie toliau juos vartoja is leto nuodydamiesi, ir taip atsiranda letines ligos. Vaikui duokite daug vasiu, darzoviu, ivairiu seklu, kosiu, riesutu, zuvies, geros kokybes alieju. Del imunines sistemos stiprinimo, tai manau visiskai atsisakius alergija sukelianciu produktu, ji pati sustipres, nes niekas jos nebesilpnins. Beja cukrus labai silpnina imunine sistema. Teigiama, kad saukstelis cukraus, susilpnina imuniteta 50% dviem valandom. Nesupraskit pazodziui saukstelis cukraus, tas saukstelis gali buti sausainyje, saldainyje, sultyse, arbatoje ir t.t. Pagalvokit ar jusu vaikas nesuvalgo kas pora valandu kokio saldesio, ar neisgeria arbatos su cukrum? Cukru galima keisti medumi, agaves sirupu, bet negalima ju kaitinti.
  Imuniteto stiprinimui galite naudoti biciu duonele, ziedadulkes, labai stiprus dalykas yra kordicepsas, medicininiai grybai. Bet dar svarbiau to imuniteto nesilpninti netinkama, nesuderinta mityba.

 160.   andy rašo:

  Bene geriausias imunines sistemos stiprintojas yra probiotikai, tad reiktu pavarotiti geros kokybes tipriu probiotiku. Nes daznai buten del blogs zarnyno floros buna visokios alergijos

  Dar vitamino D.

 161.   Inga rašo:

  sveiki, kas liecia alergijas(ir ne tik) galite paziureti filmukus apie parazitus.. ziauru,bet atkreipt demesi verta (ru)

  http://rutube.ru/tracks/3189869.html
  http://rutube.ru/tracks/3189869.html parazitai

  http://rutube.ru/tracks/100287.html?v=b7763f80fcafeda1b3b71af7c5bbe683 parazitai

  visi chemikalai blokuoja konkoriezine liauka.Pats toksiskiausias is ju dantu pastoje.Tiesiog viskas idealiai sugalvota-valome dantis kiekviena diena po 2 kartus arba dar geriau-kiekviena kart pavalgius-o nuodingasis fluoras veikia kuna istisa para.Konkoriezine liauka blokuojama nuolat.Vyksta masinis nuodijimas…

 162.   Lauryte rašo:

  kodel mano komentaras dingo?

 163.   Lauryte rašo:

  nieko nesuprantu del ko mano pasisakymai dingsta

 164.   Lauryte rašo:

  kokia jusu nuomone apie eskimo kids zuvu taukus jie yra su rapsu aliejumis

 165.   laura rašo:

  Lauryte, paskaityk tema apie rapsu alieju. Visiskai nieko gero, ir siaip kaip cia zuvu aliejus dar su rapsu aliejum. Jei jau nori pirkti zuvu taukus, tai pirk grynus 100%, be jokiu priemaisu ir ne kapsulese, ir dar reikia ziureti, kad butu be sunkiuju metalu, labai geros kokybes. Sako Carlson firmos geri.

 166.   Lauryte rašo:

  Aciu laura uz pasisakyma. Bet as gyvenu airijoje ir vaistineje ir ne vienoje pasiule tik sita alieju. Kiti arba kapsulese arba dar geriau guminukuose. Ziauru. tai norejau isgirsti jusu nuomone apie siuos zuvu taukus. Norejau ideti nuoroda apie siuos zuvu taukus bet neina. Tai pabandykit i google ivesti eskimo fish oil & rapeseed oil . Labai noreciau nusipirkti carlson firmos bet cia airijoje nera. Tai reiketu siustis.

 167.   andy rašo:

  dar del zuvu tauku, tai jei varotisite varotiki saikinga, nes yra tyrimu, kurie parode, kad dideles dozes DHA ir EPA padidina insulino nejautruma ir net skatina kraujagysliu sustandejima ir susiaurejima.

  Ideliai reiktu , kad organizmas pats pasimagamintu EPA ir DHA is oemga 3, kaip linu semenys ir aliejus, chia seklos, knapiu seklos/hemp, graikiski reisutai.
  Bet kad tai ivyktu reikia, neperdosuoti ant omega 6 (saulegrazu aliejus, daugelis reisutu, sojos, kukuruzu aliejai). Reiktu kad santykis butu ne didesnis nei 1:3, max 1:5tai yra jie vartojamas 1g omega 3 ir 3g oemga 6. Kai kurie rekomenduoja net 1:1.

 168.   andy rašo:

  Dr. Rap teigia, kad alergine reakcija galima sustabdyti isgerus 1-2 saukstelius (arbatinius, apie 5-10 g) maistines sodos istirpintos i stikline vandens.

  David wolfe teigia, kad antinksciu isekima ir kai kurias alergines reakcijas galima sustabdyti isgerus ziupsneli druskos istirpintos stiklineje vandens.
  Doze priklauso nuo zmogaus, vienam reikia daugiau kitam blogiau, jis teigia, kad reikia gerti tol kol pageres.
  Bet juros ar himalaju kalnu druskos geriau nevartoti jie yra padidejes kraujo spaudimas, sirdiems problemos, inkstu nepakankamumas, odema.

 169.   Andy rašo:

  As neistryniau jus komentaru, buna kad kartais neleidzia jie dedamai ilgi URL adresai, ar kas nors panasaus.

 170.   Lauryte rašo:

  uzsisakiau carlson zuvu taukus savo dukrytei tai dabar lauksiu kol ateis. Tik dabar nesuprantu pries tai jusu pasisakymuose buvo rasoma kad zuvies tauku reikia isgerti daugiau nei nurodyta etiketeje po truputi didinat normas. o dabar rasot kad neperduozuoti.
  Ir dar noreciau paklausti kuom tepti sausa niestincia odyte. Mazam vaikui juk nepasakysi kad nesikasyk nakti. Gal turit daugiau informacijos apie atopini dermatita. jai jis prasidejo kazkur nuo 2 menesiu. iki 8,5 maitinau pati krutimi. dabar jai 1 metukas ir 2 men

 171.   andy rašo:

  Na taip anksciau sakiau, bet as beveik kiekviena laika atrandu naujos info, ir pries kuri laika pasiklauses Brian Peskin ir kai kuriu kt, interviu ir perskaites keleta straipsniu i zuvu taukus pradejau ziureti atsargiau.

  Taip pat kai jau ne karta sakiau mytoje absoliucia tiesa rasti labai sunku, cia ne matematika yra daug skirtingu nuomoniu, paziuriu metodu ir daznai tenaka paciam daug ka isbandyti, kol atsirenkama kas tinka kas ne.

  del niestincios odos tai velgi, galima butu patepti kokiu nors aliejumi, kaip alyvuogiu, kokoso, caster or kokiu kitu, ypac jie ji sausa, bet jie yra kokia alergija ar berimas, tai aliejus nelabai pades.

 172.   andy rašo:

  Ir dar oda taip pat daznai atspindi zarnyno ir zarnyno floros bukle, tad velgi geras probitikas butu gerai.

 173.   Lauryte rašo:

  o ka tokiam mazam vaikui duoti? ir kur butu galima nusipirkti?

 174.   andy rašo:

  Na priklauso kur jus gyvenata, kokios jysy finasines galimybes,

 175.   Lauryte rašo:

  Gyvenam airijoje. O del finansu tai svarbu kad vaikui padeti kad liga neisisenetu

 176.   andy rašo:

  Na tada gali parsisiusti, istas gana geras
  http://www.protexin.com/categories/human-health/6
  ten kapsule maza, bet jie biojte kad neuzspirngu galite ja atidaryti
  http://www.protexin.com/categories/human-health/6
  arba is
  http://www.bodykind.com/search/udos%20probiotics/product/57-Udos-Choice-Super-8-Probiotic-Blend.aspx
  Bet vaikui atidaryk kapsule ir duok su kokiu nors gero medaus sauksteliu ar sumaisius su kokia bananu ar sutrintu vaisiu tyrele.
  Arba sita
  http://www.iherb.com/Master-Supplements-Theralac-Probiotic-Master-Supplement-30-Capsules/19207?at=0
  Bet man kazkas buvo rases, kad atidarius kapsule buna labai nemalonus kvapas.
  Daugiau probitiku tema buvo diskutuota cia ir zemensiuose komentaruose
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kodel-su-papildais-gaunami-mineralai-atisduria-ant-kraujagysliu-sieneliu-194.html#comment-13082

 177.   iwa rašo:

  Taip taip Theralac tas atidarius kapsule bus neimanoma gerti, bet man atrodo yra spec. vaikiskas granulemis..

 178.   andy rašo:

  Yra bet ten raso , kad jis gana greitai gendantys, ir is US atsisiusti uztrunka bent 1-2 sav.

 179.   iwa rašo:

  Nemanau, kad pasirinkus greita pristatyma uztruks iki 2 savaiciu, raso 2-5 d., man per dvi svaites ateina su air mail( cia i LT). Bandysiu kazkada atsisiusti siuos probiotikus vaikiskus, parasysiu kiek keliaus.

 180.   Lauryte rašo:

  Aciu Andy jums uz informacija. Tik kur jus atsiuntet nuorodas pirmos dvi atidaro ta pati puslapi ir ten visa eile tu probiotiku. Tai noreciau suzinoti kuriuos jus man siulet.Ir dar norejau paklasuti gal ir kvailas klausimas bet man labai rupi. Ar organizmas nepripranta prie ju? Ir jei nutrauki naudojima ar nepasidaro taip kad zarnynas nebesugeba pats be niekieno pagalbos dirbti?
  Tiesa norejau pasakyti kad carlson zuvu taukus man atsiunte per 2 dienas is amerikos

 181.   Lauryte rašo:

  ir dar norejau jusu paklausti nuomenes apie siuos gaminius http://www.elaveskincare.com/products/baby.php

 182.   andy rašo:

  Kaip sakiau su probitikais pakenkti bus labai sunku, ir todel zarnyno bukle tikrai nepabloges nustojus vartoti.

  Reikia prisiminti, kad nei zarnynas nei zmogaus organizmas bakteriju negamina, jos ten dauginasi jei ju yra ir sudaromos palankios salygos.
  kaip sakiau kai kurois bakterijos sugeba prsitvirtinti prie zarnyno senienliu ir daugintis. Tad jie tokiu yra probitike, tai pavartojus kuri laika jos turetu prisidanginti, bet zinoma jie tam sudaromos salygos, jie ju kas nors nesunainina, pvz antiobikai , chloruotas vanduo ir t.t.
  Kai kurios rusys nesugeba pristvirtinti prie zarnyno sieneliu ir del to ilgai neuzsibuna tad efektas buna tik tol kol vartojama.

  Del tu sampunu, tai ten raso ko neturi, bet niekur neradau visu ingredientu.

  O ten is pirmos nuorodos, tai pirmus 3 priklausomai nuo kiekio
  http://www.protexin.com/categories/human-health/6

 183.   iwa rašo:

  Cia visa eile probiotiku privardinta, bet kurie tavo manymu patys verciausi is siu.

 184.   iwa rašo:

  Tie vaikiski theralac neprisitvirtina prie seneliu? O sie http://www.protexin.com/categories/human-health/6
  kaip supratau galima atidarysi kamsule taip?

 185.   andy rašo:

  Nesakiau kad neprisitvirtina, bet suaugusiu rekomendavau tik del to , kad ten nera visokiu paildomu ingreidientu, kuriu prideda vaikiskma.

  Jei leidizia finansai manu geriausi yra theralac. Be velgi su salyga, kad ji isgyvens siutima, nebus pers stiprai apsvitinti radiacija, kas yra labai yrparasta kai siuntiniai tikrainami nuo visokiu sprogmenu.

 186.   Lauryte rašo:

  Sveikas Andy. Jei nesunku paziurekit atsiunciau to kremo sudeti kur neradote internete. ingredients: aqua, petroleum, caprylic/capric triglyceride, glyceryl, stearate, palmitic/stearic acid, glycerine, ceteareth-20, anthemis nobilis, citric acid, benzyl alcohol.
  Paskutinis tai suprantu kad koncervantas o kaip kiti? Siuo kremuku tepu vaikui kojytes kartais ir veiduka nuo atopinio dermatito. Nors nei pati dabar nezinau ar cia atopinis dermatitas nes airiu daktarai sako kad cia egzema kuria ji turetu isaugti iki 3 metu.

 187.   andy rašo:

  Na ten dar yra pertroleum, kuris faktiskai yra is naftor produktu pagamintas aliejus, ir tokio geriau vaikui nenaudoti. Nes per oda didele dalis atsidurs organizme.

 188.   Lauryte rašo:

  O tai gal jus ka nors galite pasiulyti tokiai vaiko odytei?

 189.   andy rašo:

  Sulau panaudoti Castor oil, tik pradek pamazu ir ziurek ar nebus kokios neigiamos reakcijos. Gali nusipirkti is cia ar kur kitur, tik ziurek kad butu Hexan-free. Jis turi stipru antiuzdegiminii poveiki ir yra naudingas gaugeliui atveju, gerai patrinti kepenu plota ir po to siltai pasivyniojus eiti miegoti. TIk atsargiai, nenaudokite geru drabusiu, nes po to gali buti sunku isplauti.
  http://www.iherb.com/Now-Foods-Castor-Oil-16-fl-oz-473-ml/897?at=0&l=es

 190.   Vysnia rašo:

  Ar “theralac” yra Lietvoje?

 191.   andy rašo:

  Lietuoje nera, bet gali parsisiusti is cia
  http://www.iherb.com/Master-Supplements-Theralac-Probiotic-Master-Supplement-30-Capsules/19207?at=0

 192.   Lauryte rašo:

  Laba diena Andy. Labai aciu jums uz patarimus ir labai atsiprasau kad vis pastoviai visko klausineju. Norejau dar suzinoti is ko tas aliejus gaminamas nes zodyne nieko gero neradau? Ir dar rasote apie neigiamas reakcijas. Kokios jos gali buti nes jei ant saves bandyciau tai galiu stebeti bet jei ant savo kudykelio tai ji juk nepasakys ar persti ar niesti ar dar kas nors? Ir kas tai yra hexan-free? Nes zodyne irgi neradau.

 193.   Vysnia rašo:

  gal patartum koki probiotika kuri galima butu rasti LT? geriau menesi Forever firmos.http://www.forever.lt/vitaminai-ir-mineralai/probiotikas/
  Bet jokio padejimo nejauciu. gal reikia ilgiau pagerti?
  Aciu labai.

 194.   andy rašo:

  LT nezinau, sis nurodytas turi tik 1 mljarda, cfu (dar neaisku kiek ju ten gyvu like), kas reiskia bakteriju ir uz tokia kaina nelabai verta ji pirkti. Kai vos ne ta pati kaip theralac. Kuri turinti debitine kreditine kortele galima lengvai parsisiusti.

 195.   andy rašo:

  Del to aliejaus isgautas is augalo Ricinus communis seklu, jis yra naudojamas seniai o hexane-free tai reiskia kad ji isgaunant nenaudojamas hexane.
  O pasaliniu efektu tai jis kaip ir neturi , nepaisant to sakiau kad predti nuo maziau, nes niekada nezinai kaip i nauja dalyka sureguos jusu vaiko oda, bet jie bus kokia alergija, tai manau pastebesite.

 196.   Genutė rašo:

  nesuprantu kodėl, jei tik yra galimybė gauti šviežio, nepasterizuoto pieno negalima jo susirauginti ir naudoti, užuot pirkus tabletėse sufasuotas tas pačias lactobacilas, kurios gaunamos iš pieno? Tai pieno rūgšties bakterijos. Esu kaimietė ir žinau, kaip sveika naudoti natūraliai rūgusio pieno produktus. Tačiau negaliu atsistebėti, kad žmonės mieliau renkasi tabletes, kur neaišku ar išvis po apdirbimo belieka gyvų tų lactobacilų, užuot susirauginę šviežią pieną.
  Visagalė reklama valdo :)

 197.   andy rašo:

  Jeigu jus turite kaimisko pieno ir jusu organizmas ji toleruoja/suvirskina tai zinoma tai raugintas pienas butu gerai. Taip pat galima naudoti mano jau ne karta minetus raugintus kopustus.

 198.   Vysnia rašo:

  ka manote apie siuos, pazistama rekomendavo :
  http://www.probiotikai.lt/Parduotuvė.html
  Arba apie coral clubo probiotiksu;vaikams ir suaugusiems?
  Coral Probiotic arba spec. vaikam tai Coral Probiotic Junior

 199.   VitaminasC rašo:

  Genute aš jums pasakysiu kodėl - todėl kad šiandieninis skubantis ir niekur nespėjantis žmogus neturi laiko kada rauginti to pieno, neturi laiko kur ieškoti tikro kaimiško pieno, neturi laiko važiuoti į balbieriškių kaimą jo parsivešti, be to jis jam smirdi karve ir t.t…. bet minutę tam kad praryti kapsulę su bakterijom jis randa. va dėl to. Nors graudu, bet tai tiesa.

 200.   Eglija rašo:

  Pirma karta prisijungiau prie sio tinklalapio ir esu ganetinai nustebusi del pakankamai protingu Andy patarimu visuomenei. Lyginant su plepalais supermamu portale, tai visiskai kitokio lygmens patarimai.

  Kadangi esu medike, labai noreciau suzinoti Andy (vardas ar pseudonimas) issilavinima.
  Ateityje bandysiu prisijungti prie diskusiju is tradicines medicinos poziciju. Nors savo darbe, skirtingai nei daugelis mediku, esu linkusi derinti tradicines ir netradicines medicinos patirti.
  Kalbant apie antinksciu bukles stiprinima ir zenceni - nematau tame problemos, pasiklausinekite kolegu ar draugu, kurie vyksta i Hong-konga ar Kinija ir prasykite, kad parveztu tiesiog zencenio saknu. Jos ivairaus senumo parduodamos tiesiog vaistinese, kaip ir ryklio pelekai imuninei sistemai stiprinti.

 201.   andy rašo:

  Sveika Egidija,

  Malonu, kad ir medikai apsilanko tokiuose tinklalapiuos ir kiek suprantu jus turite atviresti poziurei i gydyma nei daugelis jusu kolegu.

  Del issilavinimo tai esu paskutio kurso Mitybos students (BSc Nutrition), Kinston Universitete, UK. Bet siaip nemazai info yra ne is universiteto. Taip pat turiu lietuviska Baklaura, siauliu universiteta.

  Andy yra internetinis vardas o tikras vardas yra Andrius.

  Beje dar yra forumas buksveikas.net
  http://www.buksveikas.net/viewforum.php?f=2

 202.   Lauryte rašo:

  Sveiki. Dar norejau jusu pagalbos. Gal galetumet paziureti siuos kremus vaikams. Nes nezinau ka su ta egzema bedaryti. http://www.greenpeople.co.uk/baby-salve-100ml.aspx

 203.   Lauryte rašo:

  O ka manote apie taukmedzio sviesta? Ar jis gali padeti? Nes wikipedia skaiciau kad kaip tik nuo egzemos ir sausos odos. Gal zinote kur kokybisko galeciau gauti. Arba kaip atskirti kokybiska nuo nekokybisko?

 204.   andy rašo:

  Ta krema galite naudoti, bet kaip sakiau pigiau butu naudoti tiesiog gera alieju.

  Ta taukmedzio sviesta taip pat galite naudoti.

 205.   laura rašo:

  Lauryte, jeigu gyvenate Lt, tai Vilniuje yra viena parduotuve, kur prekiaujama labai kokybiskais ir labai ivairiais aliejais, sviestais ir t.t. http://kosmetika.aromata.lt/
  Ten tikrai jums patars kas labiausiai tiktu is visu ju turimu alieju. Jeigu pirktiste is kitur, tai velgi, ziurekite, kad tai butu 100% grynas produktas be priemaisu, nerafinuotas ir ekologiskas.

 206.   Lauryte rašo:

  Aciu jums Andy ir Laura uz informacija. Deja as gyvenu Airijoje ir cia ka nors gauti yra sunku arba as nezinau kur ieskoti

 207.   Lina rašo:

  Sveiki,

  pirma kart skaitau si bloga, nerealiai patinka :-)) nes musu “tradicine” medicina vercia patiems ieskoti kaip spresti savo sveikatos problemas. Aciu, Andy, uz informacija!!

  Laurytei norejau pasiulyti taukmedzio sviesta (shea butter), apie kuri ji jau ir klause. Turiu du alergiskus vaikiukus, tai naudoju tik ji. Isgydyti jis neisgydys, bet pakankamai ilgam sudrekina odyte, vaikuciui neniezti. Kaip jau cia visi minejo, butinai turi buti nerafinuotas, ekologiskas, kazkada skaiciau, kad geriausia is Ganos, bet gal tai nebutinai. LT tai jau net keliose internetinese parduotuvese galima nusipirkti, o pries tai siusdavausi is UK.

 208.   Astra rašo:

  Labai aciu, informacija buvo labai naudinga, kaip tik tokios ieskojau, nes dabar kamuoja alergine sloga.
  Ka pasakytumet apie AMWAY ir CORAL MINE papildus?

 209.   VitaminasC rašo:

  Astra - klausk konkrečiau kas neramina, nes toks atviras klausimas tai čia galim pasakot iki nukritimo savo įsivaizdavimus ir manymus.

 210.   Astra rašo:

  Taigi, kas antra diena sloga - gal nuo skabomu pomidoru siltnamyje, nuo chloro kvapo kaimynes namuose, nuo bandeliu ar ledu, suvalgytu vakare ir t.t.
  Esu keleta kartu badavusi arba dariusi vegetarines savaites - labai padeda. Dabar bandau 2 men valgyti ryzius rytais po to 4 val susilaikant nuo maisto ir skysciu. GAl dar ka galetumet patarti?

  Del Amway klausiau- ar Jusu manymu gera sios firmos papildu kokybe?
  dekui

 211.   VitaminasC rašo:

  dėl amway atsakysiu, realiai kalba eina apie NUTRILITE maisto papildus, tai jei žiūrėti iš esmės kas tai per kompanija NUTRILITE ir ką ji daro ir kuo užsiima, tai jos reitingai labai aukšti. Jie pirmieji iš vis pasaulyje sukūrė multivitamino piliulę kaipo tokią. Jie sako kad vieninteliai kurie nuo dirvos išarimo iki piliulės pagaminimo viską prižiūri ir daro patys, naudoja organinius ūkius, sėjomainas, gamtos nepažeidžiančią sodininkistę ir t.t.
  viską gali rasti http://www.nutrilite.com jei skaitai angliškai.

  tai papildai tikrai geri, aišku norint labai nueiti į detales, reikia kalbėti apie konkretų gaminį, konrečią problemą.

  man asmeniškai jie padeda, patinka ir juo labiau kad perkant tiesiai iš gamintojo išvengiu padirbinėjimų, pasenusių produktų ir aukštos kainos.

 212.   Pienas – Sveikatos Šaltinis ar Ligų Sukėlėjas? rašo:

  [...] Daugelis žmonių net nežino, kad pienas yra ne tik pasterizuojamas, bet dar ir homogenizuojamas. Homogenizavimas yra procesas kai pienas leidžiamas per labai tankų filtrą, kuris sumažiną piene esančių riebalų ir baltymų molekules, kad riebalai lygiai pasiskirstytu visame butelyje ir nenusistotų ant paviršiaus. Deja, šis procesas pakeičia natūralią pieno struktūrą it taip jį padaro dar labiau nevirškinamu. Homogenizuojant piene esančios riebalų molekulės apgaubia ar prikimba prie piene esančių baltymų molekulių taip apsunkindama jų virškinimą. Nesuvirškinti baltymai yra įsiurbiami į kraują ir tai sukelia alergija ir kitas autoimunines ligas tokias kaip reumatoidini artritą, bronchinę astmą, šienligę. [...]

 213.   Andy rašo:

  Čia yra labai geras straipsnis apie alergijas, chronišką dehydraciją (vandens trūkumą) ir histamino gamybą (gaminamas esant alerginei reakcijai ir sukelia niežėjimą).
  http://www.exodushc.com/wordpress/?p=1107

 214.   Fausta rašo:

  Sveiki, labai džiaugiuosi atradus šį tinklalapį ir jau nemažai perskaičiau, bet niekur neradau temos apie psoriazę ( zvynelinę). Gal galėtumėt ką nors naujesnio pasakyti šia tema. Dukrai atsirado kai jai buvo virš dvidešimt, nei iš šio, nei iš to , ant kaktos ir palei plaukų liniją ant kaklo. Daugumoje pabrėžia mitybą, o gal iš Jūsų išgirsiu dar ką nors. Nuoširdžiai būsiu dėkimga.

 215.   laura rašo:

  Taip, tai pagrinde blogos mitybos pasekmes. Ir valyti kepenis reiktu. Siulyciau pradeti valyti visa organizma ir butinai kepenis, bei keisti mityba, kurioje vyrautu termiskai neapdorotos darzoves, zoles, vaisiai, seklos. Bei atsisakyti, arba bent sumazinti kenksmingu produktu vartojima. O siaip visos odos ligos, del uzsitersusiu kepenu, o kepenys uzsitersia del netinkamos mitybos.

 216.   DS rašo:

  Ačiū Andy, už tokią vertingą informaciją, ko negavau iš gydytojų, nors lankomės pas pačius geriausius. Visi jie siūlo gydytis hormonais ir antihistaminiais vaistais. Perskaičius Jūsų komentarus, atsirado viltis, kad galėsiu padėti savo vaikui. Mano 12 metų sūnus, nuo 1 metukų serga atopiniu dermatitu, nuo 3 metukų alerginiu rinitu, bronchine astma ir disbakterioze. Gydėmės antihistaminiais vaistais , kai kada tepėm hormoninius tepalus . Apie 7 metus gydomės homeopatiniais vaistais ir jokių rezultatų. Bėrimai tik plito, kol išbėrė visą kūną. Laikėmės dietų , ar nesilaikėm vis tiek bėrė. Negalim vartoti praktiškai jokių vaistų ir papildų. . Mėginom gydytis žolėmis, rezultatų jokių ir nuo jų beria. Nuo 2 m dažnai užkietėja viduriai ir tuštinasi , kas 3 dieną. Vartojome beveik visus Lietuvos vaistinėse parduodamus probijotikus – jokių rezultatų ir nuo visų jų beria. Atsisiunčiau iš Vokietijos probijotiką OMNIFLOR , sakė, kad labai geras ir nuo jo beria. Prieš keturis mėn. pradėjom valgyti tik maisto netoleravimo testo leistinus produktus, išsiplovėm žarnyną, geriam linų sėmenų aliejų, 1,5 litro vandens per dieną -rezultatas tuštinasi kas antrą dieną, o beria kaip ir anksčiau. Sūnus nuo dietų, labai su kūdo pastoviai kasosi, tapo dirglus ir kompleksuotas, dėl išbertos odos. Nežinau kaip galėčiau padėti savo vaikui.
  Visą laiką gyvenau su viltimi, kad išaugs.
  Perskaičius Jolitos laišką (79), puoliau į visišką neviltį, nes viskas labai jau panašu ir mano sūnui, kad po visų tų dietų pradeda organizmas reaguoti net nuo paragauto maisto. Nejaugi ir mano vaikui niekas nepadės ???
  Save guodžiu , kad jam dar tik 12 metų ir aš nenuleisiu rankų, darysiu viską kas tik įmanoma.
  Andy Jūs tiek daug žinote, esate mano didžiausia viltis, PRAŠAU PADĖKITE MANO VAIKUI savo žiniomis.
  Supratau, kad reikia pradėti nuo žarnyno, bet kaip pasėti tų gerųjų bakterijų, jei nuo visų beria?
  Gal yra koks nors būdas gerosiomis bakterijomis užsėti per klizmas ? Kokie dar yra būdai atstatyti žarnyno florą? Kaip stiprinti imunitetą, jei nuo žolių, papildų beria?
  Patarkite, kaip galėčiau padėti savo vaikui.

 217.   Janina rašo:

  http://www.avera.lt/gerimai/naturalios_aloe_vera_sultys

  Pabandykite gerti alavijo sultis FOREVER firmos. tepalą aloe gel, purškiamąjį raminamajį losjoną ir kitus. PASKAITYKITE-TAI labai geri natūralūs produktai-tikrai nepakenks, nes neturi šalutinio poveikio. Pradžioje gerkit po nedaug , o paskui didinkit dozę ir stebėkit. Sėkmės gydantis,parašykit kaip sekas.

 218.   rasa rašo:

  O kaip gydyti alergiją šalčiui?

  Andy:

  O cia tau tikrai ta alergija ar tik gydytojai pripaise? Nes man irgi viena buvo prisakiusi kad yra salcio alergija ir antihistaminu buvo prirasiusi, bet nei as ju geriau nei ka nei man ta alergija yra. Na tiesa cia UK ziema ne taip salta kaip lietuvoje.

 219.   VitaminasC rašo:

  o tai kas tada gali būti jei ne šalčio alergija, jei žmogui atšalus orams, vėjuotiems orams esant, rankos pradeda džiūti oda akimirksniu suskilinėja ir negyja, labai skauda, rankų oda baisi pasidaro … niekas nepadeda.

  patepus tais hormoniniais tepaliukais susitvarko ant smūgio.

  ir tai kartojasi kiekvienais metais.

 220.   Rasa rašo:

  Kaip pavadinti alergiją, kai einant ir vasara drėgnu vėjuotu oru sutinsta visas veidas, parausta oda ir po rubais? Uždėjus ledą po 2 min iškyla didžiausias radonas kalnas.

  Andy:

  Na aisku, cia stipri alergine/imunine reakcija. Cia del kazkokiu priezasciu imunine sistema perdetai reaguoja i salti. Pirmas gydymas butu probiotikai, cia esu nurodes keleta stipriu probiotiku.
  Taip pat patarciau naudoti vitamina D (bent koki 2000 IU /tarptautiniai vienetai per diena) arba 40 mikrogramu. Dabar vitamino D organizmas pasigamintu bunanta sauleje reikia pabuti sauleje apie 20 min per diena tarp 11-15 val, bet cia laikas priklauso nuo metu laiko ir kur jus gyvenate. Bet jei neisena pabuti sauleje galima naudoti papildus.

  Dar galima naudoti vitamina C, bent koki 1 grama per diena
  http://www.iherb.com/Madre-Labs-Madre-C-Vitamin-C-6-35-oz-180-g/17628?at=0
  Taip pat Quercetin ( jo yra svogunuose, obuoliu zieveje), bet norint pasiekti didesni poveiki reiktu papildo.

  Taip pat reiktu pasiziureti i emocijas, kal ko nors jus gyvenima labai nemegstate, negalite pakesti ar kas nors panasaus? Jei taip tai reiktu tokia emocija pasalinti.

 221.   Rasa rašo:

  Ačiū už patarimus.

 222.   Laurye rašo:

  O besilaukiancioms mamos ka pasiulytumet? turiu dukryte kuri is darzelio parsinesa virusu o ir pati dirbu aptarnavimo sriti kur bacilu neisvengsi. Dukryte daznai koseja o po to ir sloga. Garinam druska ir geriam hemopatinius lasiukus nuo kokulio. Gal galetume abi gerti probiotikus? O ar nepakenks vaisiui?

  Andy:
  Na svarbu kad mamos imunine sistema butu stipri, ir probiotikus tikrai galima naudoti. Jei tikrai nepakenks vaisiui.
  Taip pat svarbu kad butu geras ligis vitamino D, kuris tai pat svarbus imunines sistemos faktorius.

 223.   Laurye rašo:

  Dekui jums Andy uz toki greita atsakyma. Ziurinejau jusu siulomus probiotikus ir viena kaip is geresniu jus siulote theralac. Bet viena beda kad ji reikia laikyti saltai o iherb negarantuoja kad gausiu salta. Tai kazin ar tos bakterijos nezus? Gal koki kita probiotika zinot kuris taip pat geras kad galetume abi su dukra naudoti? O sakykite kiek laiko reikia juos gerti? Dar vienas klausimas del vitamino d kaip zinoti ar jo nepadauginsiu nes cia airijoje prisisprasyti kraujo tyrimus tai didzausia problema. Gal abi su dukra galetume vartoti profilaktiskai kokia doze? Ir jei nebutu sunku gal galetumet rekomenduoti koki nes kai ziurejau i herb tai pasiula labai didele?

  Andy:

  Gana geri yra yra Biocult, kitaip zinomi kaip Protexin, kiek zinau ju galima gauti ir Lt. Viena skaitytoja sake kad sie probiotikai padejo jos dukrai, pagerejo viduriai ir t.t. Jo taip pat yra UK, ir dabar saltesni orai, tai bent jau is UK i Airja turetu atkeliau ir toms bakterijoms tikriausiai transportavimas nepakenks.

  Del vitamino D , tai bent kokius 2000 IU (tarptautiniai vientai) arba 50 microgramu per diena. Rizika perdozuoti naudojant tokia doze yra labai maza, tad bent koki per visa ziema, ir tikriausiai nuo tokios dozes perduozuoti is viso neimanoma, kai kuriems kad pasiekti optimalu ligi reikia bet 5000 IU per diena naudotikeleta menesiu

 224.   Laurye rašo:

  Dekui jums Andy. O cia man ir 3 metu dukrai tos pacios dozes? Ir dar norejau paklausti sianakt man nakti pradejo traukti meslungis koja tai kaip suprantu magnio truksta. Kai laukiaus pirmosios dukros tai geriau pregnacare ir neturejau jokiu problemu su sveikata. Bet uztat dukra gime su atopiniu dermatitu tai galvoju gal nuo tu sintetiniu vitaminu. Dabar kai vel laukiuosi ieskau informacijos del sveikesniu papildu bet pasiklydau tokioj begalybej. O taip pat kraujo tyrimai rode kad kraujas pasilpes. Gaal yra kokie papildai nesciosioms is naturalesniu medziagu. Probiotikus ir vitamina d tai butinai pradesiu gerti kai tik ateis.

  Andy:

  Na daug maza tos pacios, nes probiotikus ganu sunku perdozuoti. Ir ten tos Protexin dozes nera jau tokios dideles, palyginus su kai kuriais kitais. Nebent po ju vartojima paleistu vidurius, kas butu zenklas kad per daug. Jei vaikui sunku nuryti kapsule tai galima butu ja atidaryti ir su ant kokio nors maisto uzbastyti, kaip medaus, ar kokiu sutrintu vaisiu ar dar ko nors.

  Kas del sintetiniu vitaminu ir dermatito, tai tikrai labai abejoju, kad ju vartojimas per nestuma jusu dukrai sukele sia liga.

  Kas del papildu per nestuma tai gali situos naudoti
  http://www.iherb.com/New-Chapter-Organics-Perfect-Prenatal-Wholefood-Multivitamin-192-Tablets/23319

  Jei gelezies tai yra gera Floradix http://www.iherb.com/Flora-Salus-Haus-Floradix-Iron-Plus-Herbs-17-fl-oz-500-ml/3004
  Pasiziurek jos net kai kuriose vaistines buna, nes dabar siustis is US tai gali uztrukti keleta savaiciu. Ir jei silpnas kraujas tai reiktu bent ka nors naudoti is karto, nes motinos mazakraujyste gali buti pavojingiau vaikui nei net ir nelabai auksto kokybes papildai.

  Dar galia butu naudoti dideliu istrauka, cia esu aprases kaip paruosti

  Jei meslungis traukia tai velgi daznai truksta magnio, geli panaudoti sita
  http://www.iherb.com/Trace-Minerals-Research-ConcenTrace-Trace-Mineral-Drops-8-fl-oz-237-ml/22265

  Arba yra dar toks magensium oil, kur tepamas ant odos, buna kai kuruiose vaistenese kaip Boots

  Del dermatito gydymo tai velgi kaip jau sake reikia susireguoliuoti mityba, taip pat atsastyti zarnyno floros balansa, kam velgi tinka probiotikai. Taip pat vitaminas D, kuris yra stiprus imunines sistemos moduliatorius.

  Beje kaip gims vaikas, butinai ji kuo ilgiau maitink krutimi, rekomenduojama bent jau pirmus 6 menesius, bet ir po to maitinima galima testi ivedant maista. Maitinims krutimi labai svarbus vaiko imuninei sistemai, taip pat zarnyno florai.

  Sekmes

 225.   VitaminasC rašo:

  Atopinis dermatitas galėjo atsirasti ne tik nuo sintetinių vitaiminų. Tai galėjo įtakoti šimtai priežąsčių, bet beveik visos jos susijusios su mityba ir gyvenimo būdu.

  Manau kad jį būtų galima išgydyti, jei tik sureguliuoti mitybą, atsisakyti produktų “šiukšlių”, bet tam reikia kantrybės,pinigų ir žinių. Ne visi tam pasiruošę.

 226.   Laurye rašo:

  Tikra teisybe. Bet mes jau po truputi atsirinkeinejam kas tinka ir kas ne. Galima sakyti is tos pacios baisiausios stadijos pavyko iseiti. Pasirodo jos organizmas nenori priimti kiausinio baltymo. Tai pradejau galvoti kad cia ir skiepai kalti nes taigi skiepa augina kiausinio baltyme ar ne taip?

 227.   VitaminasC rašo:

  Nebūtinai skiepai. Alergija atsiranda, kai imunitetas pradeda pulti neatpažintus “dalykus” organizme. Tie neatpažinti dalykai labai dažnai būna baltymų molekulės, kurios praeina pro žarnyną nesuvirškintos į kraują. Nesuvirškintos praeina dėl to, kad žarnynas nefunkcionuoja taip kaip reiktų, dažniausiai dėl to, kad žarnyno flora išsibalansavusi, plius neveikia virškinimo fermentai taip kaip reiktų. Tada nesuvirškintas baltymas kiaušinio (pieno) “šmukšt” pro žarnos sienelę ir įsiurbiamas į kraują. Ir jei taip vyksta pastoviai - imunitetas pastoviai “kovinėje būsenoje” ir kraujyje ieško tokių svetimšalių ir juos naikina. Bet imuninės ląstelės kraujyje pastoviai dideliais kiekiai negali būti, todėl atvaro “karo policija”, kitos ląstelės, kurios pradeda tvarkyti imunines ląsteles ir taip užsikuria alergijos ir problemos kurios gali blogiausias atvejais sukelti net autoimunines ligas (kada organizmas pats save naikina).

  kai supranti kaip veikia imunitetas. galima bet kokias alergijas išgydyti. Nes imuninės ląstelės keičiasi kas ~3 mėn. Tai jei 3 mėn vengtumėt alergeno, po 3 mėn naujos ląstelės jau nežinos kad kiaušinio baltymas yra blogietis.
  TAČIAU prie to pačio reikia sutvarkyti žarnyną, bakterijas gerąsias ir fermentus, nes jei vėl valgysit kiaušinį, o žarnynas bus nesutvarkytas, vėl nukeliaus kiaušinio baltymai nesuvirškinti į kraują, vėl imuniteto ląstelės išmoks kad čia priešas, ir vėl ~3 mėn jis kovos su kiaušinio baltymais kraujyje. ir taip pasaka be galo.

  sorry kad taip ~3 klasės lygyje aiškinu kas yra imunitetas, bet man atrodo kad taip lengviau suprasti :) ir rasti išeitį.

  sėkmės.

  Andy:

  Na cia biski pataisysiu,

  galima bet kokias alergijas išgydyti. Nes imuninės ląstelės keičiasi kas ~3 mėn. Tai jei 3 mėn vengtumėt alergeno, po 3 mėn naujos ląstelės jau nežinos kad kiaušinio baltymas yra blogietis.

  Na taip lasteles atsinaujana bet imunologine atmintis yra perduodama. Tad tikrai kiekvienos alergijos neisgydysi per 3 menesius nevalgydams to produkto. Yra daug svarbiau kad butu balansas tarp imunine sistema aktivuojanciu ir slopnanciu facktoriu, slipinanciu ir ativiuojanciu citokinu. Ir cia zarnyno flora vaidina svabu vaidemeni.
  Taip pat balansas tarp TH1 ir Th2 imunines sistemos daliu.

 228.   Laurye rašo:

  Labai jums dekui uz informaciaja tikrai labai padejot. As savo pirmaja dukra maitinau iki 8 men bet jau nuo dvieju menesiujai atsirado tas dermatitas. Del to ir kyla klausimas is kur juk kito maisto negavo? Neseniai skaiciau straipsni delfi moters zurnale kad vaikaim nuo gimimo siuloma duoti bakteriju. Aisku neapsieita be reklamos atrodo bifoval su ivairiausiais skoniais bet gal tiesos kazkiek yra? Gal isties butu galima duoti vaikui tu geruju bakteriju jau nuo pirmu dienu? Nes pradedu galvoti tai gal mano pienas sukele ta dermatita.
  Tiesa siandien ir vakar buvau cia airijoj vaistinej tai vitaimo d3 5000it nei su ziburiu nerasi didziausia koki teko rasti tai 3000 ir tai purskiamas i burna arba 2000 kapsulemis. O kai paskiau kad ir mergaitei mano reikia tai kaip visad su skoniais pasiule ir tik 200. Kazkoks kosmaras cia airijoj. reikes siuntini darytis arba is amerikos arba is lietuvos. O tiesa mano mergaitei irgi 5000it per diena reikia ar jei maziau uztektu?

  Andy:

  Bakterijas galma pradeti duoti ir nuo gimimo. Del vitamino D, tai vaikui bent jau is pradziu uzteks 2000 IU. Ne nebutina, kad 5 butu vienoje kapsuleje, galima per diena 2-3 kapsules po 2000 IU isgerti.

  DEl ko vaikui atsirado dematitas tai velgi nera taip lengva pasakyti. Taip pat tikriausiai vaika skieipijote, kas velgi gali buti viena is priezsaciu.

  Taip pat esu girdejes, kad vaikai pergimdyma einant per gimimo kanala (birth canal) vaikas is motinos prisirenka bakteriju, ir jei motinos flora yra prasta tai vaikas taip pat gauna prasta flora. Negaliu pasakyti kiek sis faktorius yra svarbus, bet manau kazkokia itaka turi. Tad velgi svarbu kad m otinos flora butu gera.

  Taip pat svarbu vaikui neperduoti blogu burnos bakerijus, ir tai lengvvai atsitinka, nes vaikas daznai buziuoijamas, ar maitnama su tuo paciu saukstu ir panasiai. Todel tevams gerai naudoti ksilitoli ir taip pat palaikyti gera burnos higiena
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/ksilitolis-apsaugo-dantis-423.html

  Taip pat prie dermatito gali prisideti kai kurie namuosi naudojami valikliai provikliai ir t.t. it todel ju kiek galima reiktu vengti, naudoti kuo naturalesnes piremones , kaip soda, atcta citrinos rugsti ir t.t.

  Ir priedo nereikia, kad ten namuose butu absoliuciai svaru, jokios bakterijos, nes nes ivairios bakterijos reikalingos, kad susiformuotu gera imunine sistema.

 229.   Inga rašo:

  Sveikas Andy,
  kokia tavo nuomone apie probiotikus NARINE (armenu gamybos)?

  Andy:

  Na kad ten tikk viena rusis, reiktu kad butu keletas

 230.   Siaip rašo:

  Andy tai vaikai anksčiau gimdavo sveiki, nei jiems vitamino D reikėdavo, ne probiotikų ir nuo to laiko niekas nepasikeite, tai pat ir gaudovo tų “blogųjų” bakterijų iš burnos. Ir kontaktas su kūdikiu yra labai svarbus.

  Andy:

  Na velgi nesakau kad tai vieninteliai faktoriai sukeliantis alergijas. Kad anksciau gimdavo sveiki vaikai tai velgi, anksciau motinos nevalgydavo tiek visokio prasto maisto, zmones daugiau budavo lauke, nenaudodavo hormonines kontracepcijos (kuri turi neigiam poveiki zarnyno florai), taip pat dauguma vaiku gimdavo naturaliai o ne cezario pjuviu, kaip dabar daznai buna. Ir beje butent cezario pjuviu gime vaikai gali buti labiau linke i alergijas, turi prastesne imunine sistema.

  Priedo dabar ne viena moteris pastoja dirbtiniu budu (in vitro fertilization) ir gerai zinoma, kad tokie vaikai po to turi didesni visokiu ligu rizika.
  Dar vis daugiau moteru gimdo vyresniame amziuje, kad velgi manau prisideda prie prastesnes vaiko sveikatos.

  Del kontakto tai sutinku jis svarbus, bet tiesiog jei zinai kad gali sumazinti rizika perduoti vaikui bakterija tai manau verta tai sumazinti. Nors is kitos puses, galbut tos bakterijos taip pat ‘mokina’ vaiko imunine sistema. Nes kaip sakiau labai ideali svara namuose nera gerai vaiko imuninei sistemai.

  Priedo vaikai maitinami visokiu brudu, taip pat kuri laika nuo labai jaunu dienu vaikai buvo pradedami maitinti formule,bet siuo metu velgi supratus kad tei nera gerai vaikui motinos skatinamos kuo ilgiau maitinti vaika savo pieno, Deje, del vienokiu ar kitokiu priezasciu dauguma vaiku nera maitinami motinos pienu tiek kiek reikia (bent 6 menesius ir po to maitinima galima testi ivedant maista).

 231.   VitaminasC rašo:

  sutinku ANDY, pasirodo yra atminties B ląstelių kurios gyvuoja kelis metus net. Nu bet kokiu atveju, tai yra baigtinis gyvavimo ciklas. Po to atmintis dingsta ir alergenas dingsta iš atminties.

  o vaikas imunitetą gauna pirmiems metams iš mamos, tai jei mama valgė nesąmones, tai ir vaiko imunitetas turi atmintyje tuos alergenus ir to pasekoje vystosi viskas. Mamai alergija nepasireiškė, nes jos imunitetasstipresnis, o vaiko imunitetui susilpnėjus, besivystant ir pasireiškė. logiška.

 232.   Siaip rašo:

  Kokie Jūsų šaltiniai?

 233.   VitaminasC rašo:

  mano šaltiniai ? kokie šaltiniai? nesuprantu klausimo…

 234.   Siaip rašo:

  Kuo remiantis teigiate, kad B limfocitų-atminties ląstelių gyvavimo laikas 2 metai?

 235.   VitaminasC rašo:

  http://download.bioon.com.cn/upload/month_0911/20091124_eb5affb95d3e3045578dL4a7AmIldjkg.attach.pdf

  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9429891

  ir t.t.

 236.   Laura rašo:

  Sveiki,

  auginu dukrytes pametinukes, antroji alergiska ir dare cezario operacija 1men anksciau nes mazejo vandenu. kepenys buvo kazkokios didesnes ar kaip ten, gydytojai nieko neaiskina per daug. paslui kai jau tustinosi kraujo gyslelem, o paskui ir visas skystis rausvas buvo, tai sake alergiska, kam nenustatinejo. maitinau pati, tai atsisakiau pieno, bet jo produktus naudojau, kai 6men buvo bronchitas su dusuliu alergologe sake isbraukti visus pieno produktus. dabar jau 1,5m bet sia ziema irgi duso pora kartu kai bronchitai buvo, dabar vaiku gydytoja sake ir naudojam monkasta kad neprasidetu dusimai. paskaitijau jusu straipsniu visokiu, tai bandysiu dar duoti bakteriju protexin, o ir paciai reiks panaudot gal, nes labai kartojaisi pienlige. kaip dar sustiprinti tokio amziaus mergytes, nes nuo rudens taip ir sirguliavom su savaites pertrauka ir vel sergam? aciu labai uz patarimus.

 237.   VitaminasC rašo:

  Laura, o kaip su maitinimu, iki kiek maitinote dukrelę?

  kiek man žinoma, tokio amžiaus vaikas dar naudojasi imunitetu kurį gavo kai buvo jūsų pilvelyje, ir gimdamas gavo “puokštę” imuniteto. Tai pasak vieno profesioriaus mitybos, visos bėdos susijusios su bloa mityba kol vaikas buvo pilvelyje. Dabar ją taip greitai atsatatyti ne taip ir paprasta. Aišku reikia daryti viską kas įmanoma.

 238.   Silvija rašo:

  Sveiki, ačiū Andy už labai informatyvų straipsnį! Kaip daug kas savo komentaruose minėjo, informacijos jame daugiau nei galima gauti iš mūsų medikų… Radau daug gerų ir paprastų patarimų, kuriuos iškarto išbandysiu :) Sėkmės Jums renkant informaciją ir ačiū, kad dalinatės ja su visais.

 239.   Būkime sveiki be vaistų. rašo:

  [...] Daugelis žmonių net nežino, kad pienas yra ne tik pasterizuojamas, bet dar ir homogenizuojamas. Homogenizavimas yra procesas, kurio metu pienas leidžiamas per labai tankų filtrą, kuris sumažina piene esančių riebalų ir baltymų molekules, kad riebalai lygiai pasiskirstytų visame butelyje ir nenusistotų ant paviršiaus. Deja, šis procesas pakeičia natūralią pieno struktūrą it taip jį padaro dar labiau nevirškinamu. Homogenizuojant piene esančios riebalų molekulės apgaubia ar prikimba prie piene esančių baltymų molekulių taip apsunkindamos jų virškinimą. Nesuvirškinti baltymai yra įsiurbiami į kraują ir tai sukelia alergija ir kitas autoimunines ligas, tokias kaip reumatoidini artritą, bronchinę astmą, šienligę. [...]

 240.   Birute rašo:

  Sveiki, labai ačiū už straipsnį.
  Sergu gana sunkios formos šienlige. Vaikystėje esu gydyta ilgu antibiotikų kursu nuo tuberkuliozės. Vėliau labai dažnai sirgau, ir vėl antibiotikai. Kiek save atsimenu visada turėjau virškinimo sutrikimų, tačiau neturėjau jokių alergijų. Po gymdymo prasidėjo sloga, kuri kiekvienais metais ilgėjo, kol pradėjau sirgti nuo vasario iki pirmų šalnų. Alergologai paskyrė imunoterapiją, kelis metus lyg ir gerėjo, bet po to labai stipriai pablogėjo, atsirado kryžminės reakcijos į maistą. Išbandžiau akupunktūrą, pagerėjo iki antro gimdymo. Po to vėl tas pats. Dabar beveik visada sausai kosčioju, viduriai užkietėję, žiemą ištisai sergu peršalimo ligomis, vasarą - alergija. Jau beveik nežinau ką reiškia gerai jaustis. Gydžiausi homeopatija, bet pagerėjimo nepajutau.
  Noriu pasikonsultuot kaip man toliau elgtis. Pieno jau atsisakiau senai, negaliu atsisakyt tik kefyro ir varškės. Galbūt vertėtų pačiai gamintis iš nepasterizuoto pieno, ar visgi visiškai atsisakyt net ir raugintų pieno produktų? Pradėjau gerti burokėlių sultis, man labai skanu. Tik nesupratau kiek ilgai reikia jas gerti, juk pastoviai tai turbūt nėra gerai? Cukraus beveik nevartoju, tik tiek kiek namie virtose uogienėse (peršalus geriu raudonų ar juodų serbentų karštą gėrimą su uogiene, nes medui alergiška) ir tai nedažnai.
  Turiu užpiltą spiritu tikrą ženšenio šaknį. Bet jau jau kokie 7metai, turbūt jau reikia mesti lauk? Ar galima ją naudoti?
  Radau čia pirkti Rhodiola Rosea http://www.ekooaze.lt/index.php?id_product=36&controller=product. Ar ji tinkama, kaip ją naudoti?
  Geriu Pro Bion Daily http://biopathica.1freecart.com/i/251905/probion-daily-150-tablets.htm, Vitaminą C ir žuvų taukus iš Holland&Barret firmos. Ar jie geri?
  Būsiu dėkinga jei pakomentuosit ar viską darau gerai ir kaip man reikėtų elgtis toliau. Ačiū.

 241.   Birute rašo:

  Dar noriu paklausti dėl savo dukrytės, jai 3metukai. Ji serga atopiniu dermatitu, yra trečio laipsnio disbakteriozė ir tulžies pūslės diskinezija. Pastebėjus kad reaguoja į skiepus, nutraukiau, nuo 1m negauna skiepų. Antibiotikų negavusi, gydomės homeopatija.
  Vasarą visai neblogai laikomės, bėrimai išnykę, bet nevalgo pieniškų, gliuteno turinčių produktų, kiaušinių, ryžių. Parasčiau pasakyt ką valgo - kalakutieną, grikius, dauguma virtų daržovių (iš nevirtų valgo tik agurką), kynva, kefyrą, bananus, keptą obuolį. Uogų niekaip neįsiūlau. Valgo tik ekologiškas džiovintas spanguoles, razinas, slyvas. Bandžiau girdyti ProBion Daily, bet nuo jo raižo pilvuką.Ar dėl to kad papildas netinka, o gal dėl pasikeitusios žarnyno mikrofloros? Kaip rekomenduotumėt gydyt tokio amžiaus vaiką?

  Andy:

  Na del dermatito tai galima butu panaudoti probiotikus, cia esu nurodes keleta stipriu

  Sitas http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Probiotic-30-Billion-CFU-s-150-Vcaps/19519?at=0 (sita zinau viena skaitytoja siuntesi i lietuva ir jos vaikui padejo, sumazino alergija.

  Jei gyvente UK, tai galite sita http://www.protexin.com/categories/bio-kult/6 Tik prikite suaugusiems skirta, jei negali praryti kapsules tai ja atidarykit ir uzbarstykit ant maisto. Bet idealiai kapsules geriau neatidaryti, nes tai padidina sansus kad tos bakterijos pasieks zarnyna.
  Sekmes

 242.   Lavitabella rašo:

  Sveika Birute , jusu situacija nekokia ziuriu , ypac kai skaitau jus rasot viduriai uzkieteje ….as kai tik isgirstu zmones kalbant viduriai uzkieteje tai va nuo cia ir prasideda problemos , jums reiktu pakeisti mityba kad viduriai butu laisvi …suprantat kol zarnyne bus brudo ir toksiniu medziagu tol kune bus problemu ..as pati perejau su mano vaiku kuriam buvo 5 metukai ir daktarai norejo jau anginas ispjaustyti ir jam buvo alergija ir taip toliau , bet buvo ir viduriai uzkieteje nuo mokyklos maisto …kol neisgirdau is senos naturopates prancuzijoje kad man reikia keistis mityba jei noriu kad vaikas butu sveikas( kad kuo daugiau skaidulu butu ir atsisakyti visko kas is baltu miltu ir uztrombuoja vidurius ) , ir atsikratyti ligu …nes nuo viduriu uzkietejimo ir prasidejo toksinai kraujyje ir t.t. kazkur esu rasiusi tarp straipsniu pas Andy apie piena ir ten pasakoju issamaiu del ko pakeiciau mityba del vaiko ir kaip isgelbejau nuo puliuojancios anginos bei operacijos …sloga vel tas pats tai yra pastovios gleives kurios niekaip neisisvalo is jusu kuno ( plius viena dalyka pasakysiu negalima valgyti uogieniu jose nieko nera cukraus doze ir tiek !!!! ) na ka del alergijos labai subtilus klausymas ( problema buna su meridianais ) tai vat butent kai darete akupunktura ir pagerejimas atejo nes buvo reguliuojami taskai akupunkturos ir meridianai , per kuriuos teka energija ( gyvybine energija ) kai tik ji sutrinka taip atsitinka porblemos o siaip jums reikia gero energetinio isvalymo ….tai mano darbas :) …jei noresite kreipkites i mane per maila ( gal butu galima ka isspresti …nes tiek laiko kamuojates tai nekas ..) mano mailas : yourlifesimply@yahoo.de .jums linkiu sekmes .del mergaites jusu irgi is maisto raciono tai pomaziai skaidulu naudojat ir jokiu vaisiu nevalgo o dziovinti daiktai yra ypac sunkiai suvirskinami ( as asmeniskai ju beveik nevartoju labai nedaug ) spanguoles butent kelia rugstis kune tai as ju niekam nepatariu ( nors yra vitamino c bet nuo didelio kiekio vartojimo pakyla rugstys kune , o kai rugstys pakila tada prasideda problemos fiziniame kune ) …3 metai manau kad per anksti pradeti su papildais del virskinimo musu kunas yra ypatinga stebuklinga masina ir jis moka pagaminti bakterijas tokias kokios mums reikalingos ( jei gyveni vienoje salyje tai bus gaminamos bakterijos kurios atspindes tai ka valgai toje salyje ir t.t. pagal vaisiu s darzoves ir ta.t. ) tai mano mokytojo naturopato biochimiko Dr Robert Morse pasakymas ir labai svarbus ..sekmes

 243.   VitaminasC rašo:

  Birute, jei po Lavitabella ar Andy patarimų nerasite kelio, parašykit man į emeilą, arba palikit savo kontaktą, dėl šienligės turiu informacijos apie veiksmingas priemones, galbūt pagelbės, jei jau “viską” ar taip ar taip išbandėt.

 244.   Artūras rašo:

  Sveiki,norėčiau pasiteirauti,ar šie vaistai naudingi,ar žalingi yra mūsų vidiniam kūnui?
  Ačiū.
  http://www.mpe.lt/lt/Daosin/9_Daosin

 245.   Egle rašo:

  Turiu ilgą gyvenimo patirtį su šienlige ir kitomis alergijomis. Tikra tiesa, kad jas sukelia tarša. Na iš mano patirties, kas man LABAI smarkiai padėjo su jomis kovot, tai Serrapeptase. Sulaukiau dramatiško detoksikacijos efekto, bet alergijos sumažėjo iki beveik nejuntamų. Antras dalykas kepenų valymas. Darau, kaip pas Andy parašyta. Na ir pirtys, pirtys, pirtys. Manau, kad tebesu labai užsiteršusi, nes vis dar patiriu stiprius detoksikacijos požymius, tačiau net ir su jais alergijos labai stipriai sumažėję.
  Dėl pieno - tikra tiesa. Kai ilgiau jo nevartojusi pavartojau - pablogėjimas kaip ant delno. Dėl miltų, tai bandžiau ir juos valgyti ir nevelgyti. Tai jokios skirtumo tikrai nepajutau. Ir man liūdna, bet ant odos matosi ženklai ir mėsos valgymo… Na tikrai ne taip kaip pieno, bet… Nevalgant pieno manau mėsos reikėtų kažkiek. Nemanau, kad du kiaušiniai per diena pilnai patenktinų baltymo poreikį organizme…? Įtariu, kad pas mane skrandžio rūgštingumas per mažas (pagal visokius namų testus su soda), nesugeba mėsos sudorot, bet kaip jį padidint, tai neišmanau.

  Andy:

  Kad del baltymu, tai cia mesos, pieno ir kiausiniu premone zmonems gerai smegenis praplove. Visu pirma tai ar tu zinau kaik tu baltymu zmogui per diena reikia? ir kiek tu ju gauni? Nemanau, kad reikia naudoti mesa del baltymu, yac jei valgomi kiausiniai.
  Baltymu pilnai galima gauti is augalinio maisto, jei jau taip nerimauji del tu baltymu, tai gali valgyti lesius, chia seklas, quinoa (bolivine balanda0, ir tu baltymu gausi daugiau nei reikia.

  Sis paveikslelis manau pasako viska.

 246.   Egle rašo:

  užmiršau parašyti apie antinksčius. Alergijų ir antinksčių ryšys įmanomas, bet bent jau mano atveju tikrai negarantuotas. Alergijos man sumažėjo tada kai antinksčių veikla buvo gana abejotina. Labiau sutapo su detoksikacija. Na šiaip nepatarčiau spėliot. Antinksčių funkciją galima pasitikrinant bent jau pamatavus rytinį ir vakarinį kortizolį. Sveikų ir stiprių antinksčių jis būna aukštesnis už vidutinį. Jeigu taip yra pas jus, tai nemanau, kad reikėtų susirūpint antinksčiais. Jeigu taip nėra, tai:
  Labai žemas kortizolis kiek suprantu atstatinėjamas su Adrenal Cortex (čia kai gręsia prednizolonas), bet čia jau hormoninis preparatas, reik žinot, ką darai. O šiaip sustiprint antinksčius labai tinka AdrenaVen (Premier Research labs). Mano labai gera patirtis jį vartojant.

 247.   Joana rašo:

  Egle, kaip tau pasireiskia nesugebejimu sudoroti mesa?

 248.   Egle rašo:

  Esu viena iš nedaugelio, kuriai būdavo nuolat užgulta nosis. Dabar tikrai žinau, kad tai užterštumo požymis, nors seniau man mėgino įrodyti, kad nosies pertvaros blogai suaugę. Taigi po mėsos rytojaus rytą nosis būna labiau užsikimšusi negu paprastai. Beto ant veido padaugėja inkštirų, oda mažiau lygi pasidaro. Nors nesu tikra, labai sunku atsirinkti, ar konkrečiai dėl mėsos.
  Ar aš žinau, kiek tų baltymų žmogui reikia? Turbūt kiekvienam vis kitaip pagal jo metabolizmą. Bet vidutiniškai pagal šaltinių krūvas apie 7% turi sudaryt gyvūninis maistas, tipiškai baltymai. Vieniems daug reikia, kitiems ne tiek daug. Kai pajuntu labai didelį norą suvalgyt mėsos, tai manau, kad jis manęs neapgauna. Man jos reikia, bet tikriausiai negaliu jos iki galo suvirškint. Idealu madaug 2 kart per savaitę pietums mėsa. Daugiau man nelabai ir reikia. Visokių pupelių, žirnių ir panašių nevalgau, nes tragiškai pučia pilvą. Bandžiau jį remontuot visokiais įmanomais būdais, bet gal palaipsniui su bendru organizmo stiprėjimu turėtų pagerėt.

 249.   VitaminasC rašo:

  yra augalinių baltymų, pilnai galima keisti gyvulinius, tik aš vėl kaip “senas cinikas” paminėsiu, kad jie stipriai brangesni negu gyvulinės kilmės, bent jau Lietuvėlėje. Tai čia klausimas dar finansinis labai svarbų vaidmenį vaidina.
  (kaip ir vaisiai daržovės brangiau negu mėsa…)

  Baltymų (amino rūgščių) reikia daugiau augantiems, sportuojantiems, fizinį krūvį turintiems žmonėms. Kita vertus kiekvienam visavertei mitybai reikia 0,5-1g baltymų 1kg kūno masės…

 250.   lugaitytė rašo:

  Vitaminui C - grikiai pigesni uz mesa, lesiai, zirniai, manu kruopos, gaunasi dar pigiau arba tiek pat, ten ir vitaminu ir mineralu dar apstu. Nuo alergiju, energijai ir geru bakteriju balansui atsatyti naudoju įvairius aliejus http://www.naturaliaigrazi.lt/ Dar siulau cesnako ir svoguno nepagailet suvalgyt KASDIEN! plius sportas, sveika mityba, ir t.t.

 251.   seilla rašo:

  Sveiki Andy, gal galite pasidalinti savo nuomene kokio kiekio turetu pakakti zaliavalgiui riebalu baltymu. As per diena suvalgau 3 saukstus saulegrazu branduoliu, gera sauja riesutu, kokoso aliejaus sauksta ir alyvuogiu aliejaus kaip manai ne per daug? Svarstau pradeti kanapiu seklas valgyti po tris saukstus per diena ir daugiau jokiu riesutu jokiu alieju kaip manai nepripristigsiu kokiu medziagu.Nes nuo riesutu itariu pradejo berti.

  Andy:

  Manau turetu uztekti, bet velgi priklauso kiek tu sunaudoji kaloriju, kiek sportuoji ir t.t. Suvesk i cronometer.com ka tu valgai ir paziurek kiek tu baltymu gauni.
  Taip pat paskaityk si komentara, apie baltymu poreiki, kuris mano nuomne yra zymiai sureiksmintas

 252.   Tokamas rašo:

  As noriu patirtim pasidalinti. Staiga susirgau 3 alergijom: dulkiu (berods 2 tipam stiprus), plunksnu (zemas jautrumas), suniui (zemas jautrumas). Geriau nemazai vaistu ivairu kuriuos prirasydavo ir padedavo labai menkai, simptomai buvo vistiek pakankamai stiprus. Diagnozavo alergini rinita. Po kurio laiko pakeiciau daktara (mano manymu i labiau kvalifikuota) ir pasiule gydytis nauju budu (tas buvo pries 5-6 metus, dabar jau galbut labiau papiltusi metodika) tai butu specifine imuno terapija. Reiskias gerdavau pati alergena tam tikromis dozemis kad organizme atsistatytu imunitetas ir igautu atsapruma (cia savais zodziais atpasakoju gali buti kitaip). Po 3-4 menesiu jautesi jau pirmieji pozymiai kad gereja, o po 1-2 metu (dabar tiksliai neivardinsiu kiek) pagerejo net labai o po 3 metu kai jau baigiau vartot is viso dingo plunksnu ir suniui alergina o nuo dukliu sumazejo alergija stipriai, ir liko nezymi alergija vos juntama tam tikrais atvejais. Bendrai dabar esu sveikas ir nesergu alergija. Nebegasdina dulkes. Apie alergija visai neprimena jokie simptomai. Trulkumas sio gydymo: ilgas gydymo laikotarpis, didele vaistu kaina.

  Andy:

  Aciu uz pasidalinta patirti. O cia tie alergenai tai is plunksnu iziuoliuotas proteinas/baltymas, kuris po to idetas i kapsule, kuria geri?

 253.   Tokamas rašo:

  Sie vaistai (receptiniai) vartojami leidziantis po oda (matyt su adatom, nemaciau kaip tai atrodo) o kitas budas lasinti lasiukus po liezuviu. Zinokit nezinau is ko tie vaistai ju sudetis ir pan. as nesidomejau tuo labai :) man reikejo pasveikti nes buvo sunku gyventi su tokia alergija kokia turejau. Va nuorda to gamintojo/vaistu galite jei norite apsisviesti labiau, gal didesnis blogis nei geris (gal dar labiau pakenkiau sveikatai nei padejau):D
  g.e.n.p.h.a.r.m.s.e.r.v.i.c.e.s.com/staloral/ (nuoroda be tasku, kad nebutu reklama nereikalinga)

 254.   Stase rašo:

  Na tikrai aciu uz jusu informacija ,taip netiketai jus radau .Man prasidejo elergija ,sako rinitas .Supanikavau ,nes veidas t.y.apie akis oda rozine spalva ,niezti ,tinsta pukslemis lyg butu vandens ir vokai lyg butu vandens ,uzgule akis .Ypatingai po naktinio miego .Ir visas veidas niezti ,patines .Jau pasikartoja keleta kartu per metus .Man geda i gatve iseiti .Man 53m.Anksciau taip nebuvo visai .Dariausi pas elergologa meginius .Nustate kad nuo kiecio .Nors tai buvo tik is 9 meginiu .Geriau ,ir geriu vaistus nuo elergijos ,nepadeda.Jau dabar susiruosus vaziuoti pas kitus elergologus i vilniu .Tik labai isgaszino rasti straipsniai kad jau cia reik ieskot labai rimtos ligos .Negaliu nusiraminti .Ka gyditojas Andy patartumete ?Siaip matau jus labai daug patarymu duodate ir vertingu kaip cia zmones raso

 255.   Illona rašo:

  Dažnai niežti odą. Odos ligų gydytoja prirašė vaistų, tai- OPEXA, ir PHYSOGEL - tai dušo žele , kūno losjonas, kremas- gelis URIAGE, kas kainavo beveik 200 litų, sunaudojau per dvi savaites. Deja, beveik nepadeda. Ar tie visi brangūs tepalai nėra tik reklama ir dar prisakė, kad pirkčiau Šiaulių vaistinėj Valerijonas. Ar tai gali normalus žmogus įpirkti visa tai, juk reikia ir vėl pirkti. Ar nėra ,kas pigiau kainuotų nuo tariamo odos išsausėjimo, o gal tik visai ne tai, ko iš tikro reikėtų ir pigiau kainuotų?

  Andy:

  Na tokie dalykai niekada nepasalina priezasties kodel jusu oda sausa. Ir jusu vietoje as jiems nesvaistyciau pinigu.
  Kaip pagerinti odos bukle, kad ji nebutu sausa. Visu pirma labai svarbu kad gertumete pakankamai vandens, bent koki 2L per diena. Kartais sausa oda gali buti del geros kokybes riebaliniu rugsciu trukumo, valgykite truputi avokado, taip pat riesutu (bet reikia kad jie butu neskrudinti, nekepti, nesudyti, gerai migdolai, braziliski (turi seleno), lazdyno, pecanu, moliuku seklos, saulegrazu seklos, chia seklos. Taip pat gerai naudoti linu semenis, sumalite koki pora saukstu su kavamale uzpilkite vandeniu ir tatada valykite tokia kaip kosele. Tai taip pat gerai pravalo zarnyna, nuo kurio bukles taip pat labai priklauso odos bukle. Labai svarbu kad butu geras zarnyno floras balansas, kad butu nezukieteje viduriai, ir bent karta per diena issitustintumete.
  Oda pagerina darzoves ir vaisiai, todel naudokita ju daugiau (bent koki 1kg per diena ar net dar daugiau, jei is pradziu sunku tiek suvalgyti paididnkite palaipsniui). http://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/eat-your-way-fabulous-skin
  Dar odai labai naudingas karotinas, valgykite morku, ar gerkite svieziai spaustas morku sultis. Taip pat gerai chlorela , spirulina. Jei leidzia finansai galite nusipirkti astaxanthin (cia toksi stiprus antioksidantas , bet jis nera butinas pradzioje galite ismeginti kitus mano minetus dalykus.

  Taip pat patarciau sumazinti gyvyliniu produktu naudojima ir pereiti pagrinde ar visiskai prie augalinio nerafinuoto maisto, atsisakyti cukras, bei kavos, kuri taip pat gali neigiamai veikti oda.

  Odai kenkia rukymas, jei rukote tai butinai reiktu mesti. Taip pat odai nera gerai visokia kosmetika, jos geriau is viso nenaudoti arba jei naudojat tai kad butu geros kokybes o ne koks sintetinis brudas.

  Sekmes, parasyk kaip seksis

 256.   Simona rašo:

  Labai įdomu, o kodėl kai vaikas suvalgo pvz. sezamo sėklų jos visos atsiduria išmatose, ar ką nors įsisavina organizmas tada? Pamenu taip buvo kai buvo kūdikis, bet tada maniau kad tiesiog organizmas dar nesuvirškina, bet ar taip turi būti dabar (3,5 metukų)?

  Andy:

  Na seklos toks dalykas, kad jie ju nesukramtysi ar nesumalsti tai pereis per zarnyna, ir organizmas nieko is ju nepasiims. Tad linu semenis, chia seklas ir kai kurias kitas reikia sumalti. Sezamo del nera tokios kietos galima ir kramtyti, bet visu nesukramtysi, tad ir jas galima sumalti.

  Atnaujinta:

  Beje tu po kazkuriuo komentaru klausei apie zuvu taukus. Stai pasirodo, kad dauguma ju turi PCB (cia tokie toksinai) ir net vaikams padidina astmos rizika
  Dr. Gregor video https://www.youtube.com/watch?v=A2_ic_ysomg

 257.   Egle rašo:

  Sveiki,

  Turiu SALCIO alergija gal jau koki pora metu (pasireiskia ji ir vasara ir ziema, kai yra temperaturu skirtumai ir dregme).
  Esu vegetare 3,5 m., taip pat beveik nevartoju pieno produktu - retkarciais sviesta, bet koki 70 Proc. raciono sudaro zalias neapdorotas maistas, salotos, darzoves, vaisiai, geriam zalius kokteilius ir pan. Sveika gyvensena gan domiuosi +joga….
  Bet negana to neseniai pasidariau kraujo tyrimus, hemoglobinas 120, del eritrocitu mazo kiekio, ir FERRI tik 35 vnt. - nustate MAZAKRAUJYSTE. Panasi situacija buvo per nestuma, kai hemoglobinas buvo krites iki 90. Sunku pasakyti kiek to FERRI buvo anksciau, nes si tyrima dariausi pirma karta gyvenime. Visada buvau linkusi i mieguistuma, zema kraujo spaudima, po gimdymo oda pasausejusi, salancio galunes…. Speju, ka nusilpes imunitetas (turejau per tuos 3,5 m nemazai stresiniu ivykiu) ir mano organizmas nepasisavina gelezies… Israse ir geriu Tadyferona - tai iskart akyse prasviesejo. Girdejau, kad kai kam salcio alergija praejo nuo 4life tranfaktroiu…ar kaip ten jie :) - kokia jusu nuomone? Bet man kazkaip kas skirta teliukams, lai ir lieka teliukams….kertasi su mano poziuriu :) labai lauksiu komentaro.Aciu.

  Andy:

  Kaip tau ta salcio alergija pasireiskia? Sala rankos? Rankas niezti ar jos pamelsta)? Gal tau salta tiesiog nuo mazakraujystes? Nes gydytojai labai greitai gali pripaisyti kokia liga ir uzdeti ant vaistu. Man irgi viena aiskino, kad man yra salcio alergija, ir net buvo kazkokius antihistaminu vaistus israse, bet zinoma nei as ja tikejau nei tu vaistu geriau. Ir man gyvenant UK, kur klimatas ziema nebuna toks saltas kaip LT, tos rankos ten beveik nesala, zinoma reikia atsalus muveti tinkamas pirstines.

  Dar reiktu pasidaryti skydliaukes testus, nes salta gali buti del suletejusios skydliaukes veiklos.
  Hemoglobina ir gelezis gali nukristi sekant veganiska dieta. Tad patartina laikas nuo laiko pasidaryti testas, kad tokiu dalyku isvengti ateityje, ir jei rekia panaudoti koki gelezies papilda. Dar tau patarciau pasidaryti b12 testa, nes labai galimas daiktas, kad jis taip pat gali buti zemas. Velgi patartina arba vartoti koki papilda arba laikas nuo laiko susileisti b12.

  Del gelezies pasisasvinimo, tai velgi, visu pirma reiktu paziureti kiek tu jos su maistu gauni? ant cronometer.com suvesk ka tuval gai per diena gausti ideja kiek tu jos gauni. O gelezies is augalinio maisto organizmas geriausiu atveju pasisavina kokius 10% (is mesos apie 15%), pasisavinima pagerina kartu vartojamas ar su maistu gaunamas vitmainas C. Organizmui reikia 1-2 mg gelezies per diena.

  Ar pades transfer faktoriai? Nezinau, nesu didelius ju fanas.
  Dar imuninei sistemai pastiprinti gerai vitamimas C, D, taip pat yra toks grybas chaga, jo is per ebay galima parsisiusti is lavtijos ir tada gerti nuovira.

  Siaip alergijos darznai buna del prastos zarnyno bukles, blogos zarnyno floros balanso. Bet kiek suprantu pas tave dieta turetu buti nebloga, tu valgai naturalu nerafinuota maista. Tas pas tave zarnyno flora turetu buti bebloga, nebent tu maisai riesutus su dziovintais ir kitais vaisiai, kas kartais gali sukelti kandida.

  Del streso tai velgi reikia paziureti kodel tas stresas, ta stresa dazniausiai mes susikuriame patys, tiesiog reaguodami i situacija, ar per daug nerimaudami del ateities, vietoj to kad tiesiog gyventume dabartyje ir butume dekingi uz tai ka turime.
  Streso pasekmems sumazinti gerai letas gilus kvepavimas, meditacija, joga (ka tu kiek suprantu darai).

  Is emocines puses alergijos daznai siejamos su tuo, kad tu savo gyvenima kazko nemegsti, negali pakesti. Jei yra kazkas panasau tai rektu tai isspresti.

  Dar del tavo testo, tai jei hemoglobinas zemas, tai beveik garantuota kad bus zemas ir feritinas, nes hemoblobinas yra paskutine mazakraujystes stadija. Kai testuojant feritina, kuris rodo gelezies atsargas, galima uzbegti ivykiams uz akiu ir neleisti issivystiti mazakraujystei

 258.   Egle rašo:

  Aciu, Andy, Salcio alergija pasireiskia karstos vasaros vestanti vakara, vasara islipus is vandens, ziema.., oypac kai ieini i siltas patalpas - ant atviru kuno vietu, taip pat jautrus pilvas ir slaunys - isberia demelem, puslelem, patinsta, lkaista ir labai labai niezti, po 15-30 min. atslugsta.
  Vaizdas kaip dilgelines ir niezti kaip stipriai nudilginta oda - http://www.google.com/imgres?imgurl=&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.sos03.lt%2FLigos%2FOdos%2FDilgeline&h=0&w=0&tbnid=idgJcxiLX1nGeM&zoom=1&tbnh=183&tbnw=275&docid=bdsFhM-gJOKCHM&tbm=isch&client=safari&ei=JsdLVIGtE4LAOem4gLAP&ved=0CAQQsCUoAA
  http://www.delfi.lt/projektai/archive/alergija-salciui-klastinga-liga.d?id=38890997
  Vaistu pakolas jokiu nebandziau… nemazai praejo laiko, kol supratau, kad visgi tai salcio alergija, galvojau, gal maistask iek itakoja…
  Viena moteris, kuriai taip pat buvo panasi situacija pries 25 metus - tai jai nustate, kaip ir jus sakot, endokrinines sistemos sutrikima, kada skydliaukė išskiria per mažai (dabar tikslai nepamenu) hormonų. Atsiranda šalčio arba šilumos netoleravimas. Ji taip patnetoleravo šalčio. Endokrinologai nustatė slkydliaukės hipotirozę. 3 metus gydesi kol normalizavosi skydliaukės veikla. Tuo pačiu dingo ir alergija šalčiui bei jo netoleravimas.
  Labai aciu uz patarimus, labai norisi rasti priezasti, o “ne gesinti” alergija vaistais…

 259.   Egle rašo:

  TIesa, o kazi kaip del Quercetin’o ? - vienas zmogus siule pagerti, kad gelbeja alergiju atvejais… Prisiminiau, kad skydliauke tyriausi pries 2-3 metus - tai buvo viskas tvarkoje… tai buvo pries pat alergijai atsirandant…

  Andy:

  Taip bendrai del alergiju quercetin gali buti naudingas, gali pameginti, taip pat vitamino C.
  Dar gali pameginti polyphenolius kaip resveratroli, arba vinuogiu kauliuku ekstrakta, arba zalios arbatos ekstrakta (arba gerk pacios arbatos), jie taip pat gali buti naudingi
  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23701564

 260.   Egle rašo:

  Vakar buvau pas alergologa - tai padare tyrimus ir israse bilastina (bilastinum), kurio galimi salutiniai poveikiai mane kiek neramina :( http://www.vaistai.lt/receptinis-vaistas/kvėpavimo-sistemą-veikiantys-vaistai/rezorbcinio-veikimo-antihistamininiai-vaistai/opexa-20mg-tabletės-n30.html Dar ant rankos dare idurimo-alergijos tyrimus gyvunams, kiausiniui, menkei, visiteinai, namu erkutems… - tai visi paraudimai buvo tokie pat paraude, kaip paprastas idurimas ..- nustate, kad tyrimas nepatikimas, nes oda labai jautri siaip paprastam idurimui.
  O kas tai yra :”polyphenolius kaip resveratroli,” - gal yra iHerbe ?
  Gal yra koks tinkamas vitaminu kompleksas alergijoms ?
  Aciu ) labai aciu )

 261.   Egle rašo:

  Va ziuriu - gal galit patarti kuris geresnis - kaip issirinkti…:
  http://www.iherb.com/search?kw=polyphenols&sr=2&cid=1476#cid=1495&p=1
  …. ?
  http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Antioxidant-Formula-100-Tablets/4621#cid=1476&p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=polyphenols&rc=244&sr=1&ic=5
  http://www.iherb.com/product-reviews/Nature-s-Answer-Resveratrol-500-mg-60-Veggie-Caps/39733/?p=1
  http://www.iherb.com/Now-Foods-Natural-Resveratrol-60-Veggie-Caps/7730#cid=1476&p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=polyphenols&rc=244&sr=null&ic=6
  http://www.iherb.com/Country-Life-Gluten-Free-Grape-Seed-Extract-200-mg-60-Veggie-Caps/5631#cid=1476&p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=polyphenols&rc=244&sr=1&ic=3
  http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Certified-Organic-Green-Tea-500-mg-100-Tablets/40711#cid=1476&p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=polyphenols&rc=244&sr=1&ic=11

  Andy:

  Del quercetin tai geriau sita, cia didesne doze, nera visokiu priedu, plus dar vitamino C yra
  http://www.iherb.com/Life-Extension-Optimized-Quercetin-250-mg-60-Veggie-Caps/17716#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=quercetin&rc=490&sr=null&ic=11

  Jei dar resveratrolio nori tai sitas gana geras ten taip pat yra quercetin bent tik 100mg
  http://www.iherb.com/ReserveAge-Organics-Resveratrol-Ultimate-Antioxidant-60-Veggie-Caps/16021
  Beje ispeju jei siuntinio verte virsija leistina norma LT teks susimoketi muita/PVM, norma yra apie 70LTL (bet reiktu pasitikslinti paste)

 262.   Egle rašo:

  Aciu labai ir uz ispejima :) - siunciuosi is cia nemazai, stengiuosi pasiskaiciuoti, pakolaks muitinei nepapuoliau )))

 263.   sauleminas@gmail.com rašo:

  Gydytojai gyde metus laiko, niekas nepadejo. Nei harmoniniai nei jokie kiti vaistai. Oda vaiko isplonedavo tose vietose ir tiek. Spjoviau i daktaru benaudi gydyma. Po kalnus perskaitytos lieteraturos per pusmeti pasigaminau savo tepaliuka, su kuriuom isgydziau savo mazyli.I veiduka ir rankas buvo baisu ir paziureti, dabar ne nesuprastum jog sirgo, ne zymeles.Liko mazas lopinelis ant slaunies kuri baigiu isgydyti.Per velai susisgribau nupaveksluot nuo pradzios kaip atrode ir kaip dabar ira. Dar menuo ir ne zymeles neliks. Ikelsiu trecia foto nupavekslaves po menesio. Info. ieskojau rusu, zydu senoves zyniu gydymo budais. Daug konspektavau ir pasigaminau savo tepaliuka vien is gamtoje auganciu zaliavu, be jokio terminio apdorojimo.Tepaliuka gaminausi gera pusmeti, nes man reikalingos zaliavos auga ne vienu metu, vienos pavasari kitos vasara o kitos tik rudeni. Mano el.p sauleminas@gmail.com Foto i pasta atsiusti galiu

 264.   rita rašo:

  Gal kam teko naudot vaistuka OPEXA 20mg nuo alergiju, iki kiek metu kompensuojamas sis vaistukas.

 265.   Lukrecija rašo:

  Aš tai girdėjau, kad hialurono rūgšties injekcijos į sąnarius padeda po įvairių traumų, nes atstato reikalingas ląsteles, sumažina osteartrito simptomus ir skausmus :)

 266.   Minius rašo:

  Paprastai esant kandidai netinka baltymų papildai, bet gal tokie nealergizuojantys ryžių baltymai galėtų būti išimtis?
  http://www.savickopapildai.lt/baltymai-proteinas/fast-rice-80.html
  Ar tai, kad jie tikriausiai taip pat gaunami fermentavimo būdu, paneigia tokios išimties galimybę?

 267.   Minius rašo:

  Ir vis dėlto, kokia būtų nuomonė dėl įdomaus siūlymo nepaisant kandidos valgyti vaisius, medų tuščiu skrandžiu, aprūpinant kūną reikalinga nefermentuota gliukoze, ją suvirškinant, neleidžiant fermentuotis rūgstant skrandyje kartu su kitu maistu? http://www.naturalnews.com/023191_candida_food_glucose.html

  Andy:

  Manno nuomone vaisiai nera problema, tik kaip ir as ne karta sakiau ir kaip raso straipsnysnyje, svarbu nemaisyti, ypac su riebalais. DEl medaus, velgi jei truputi gal ir nieko bet daug tai nereiktu.

  O probiotikai , geros bakterijos taip pat naudinga esant kandidai.

 268.   Roberta rašo:

  Alergijos gydymas Pati turėjau odos alergiją, bet sprendimo būdą atradau :)

 269.   Danila rašo:

  Imuniteto ignoravimas ir sveikatos netausojimas sukelia krūvas ligų ir negalavimų! Pradedant alergijomis, stemplės audinių uždegimu ar organizmo nusilpimais… Tausokite sveikatą, mielieji!

 270.   Indre rašo:

  Sveiki. norejau paklausti del mazakraujystes ir gelezies normos atstatymo, jei gelezis 110 ar naturaliais budais dar galima atstatyti ji iki normos ar butina vartoti is vaistines ?

 271.   Giedre rašo:

  Laba diena skaiciau straipsnyje kad zinote papildu antinksciams stiprint????? Del vykstanciu priepuoliu negaliu gyventi pilnaverti gyvenima ….Atrasykite i gmaila isanksto dekoju

Rašyk komentarą