BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Alzheimerio ligos gydymas kokoso riešutų aliejumi

Vis daugiau ir daugiau vyresnio amžiaus žmonių yra diagnozuojama Alzheimerio liga. Daugiau apie šią ligą ir jos simptomus galite pasiskaityti čia. Pagrindiniai simptomai yra: žmogus pradeda užmiršti, nebeatpažista žmonių, nbesugeba atlikti kasdienių užduočių ir t.t. Yra manoma , kad viena iš priežasčių sukeliančių Alzheimerio ligą yra tai, kad smegenų ląstėlės tampa nejautrios (mažiau jautrios) insulinui ir taip nebegauna pakankamai gliukozės. Ši kondicija dar kitaip žinoma kaip trečio tipo diabetas. To pasėkmė smegenų ląstelės pradeda mirti, ir taip per tam tikrą laiką išsivysto Alzheimerio ligą. Vaistų išdydyti šią ligą kol kas nėra, yra tik kur šiek tiek pristabdo progresą.

Kokios alternatyvos?

Yra žmonių kuriems padedant artimiesiems pakeitus dietą ir gyvenimo būdą pavyko išgydyti ar bent jau žymiai pagerinti Alzheimerio ligą. Vienas iš metodų yra kokoso riešitų aliejus. Smegenų ląstelės negali naudoti riebalų energijai, bet esant dideliam gliukozės trūkumui (pvz badas, ar tiesiog badavimas), smegenys gali naudoti ketonus, kurie susidaro iš riebalų. Ketonai gali būti gaminami metabolizuojant organizme sukauptus riebalus, arba iš maisto gaunamų riebalų. Manoma, kad tie ketonai gali būti puikus alternatyvus energijos šaltinis smegenims. Lengviausiai ketonai (beta-hydroxybutyrate) susidaro is kokoso riešutų aliejaus, kurie turi daug vidutinio ilgio sočiųjų riebalinių rūgščių (MCT - medium chain triglycerides). Kokoso aliejuje yra apie 60% MCT. Yra tiegiama, kad net ir esant pakankamai gliukozės smegenys gali naudoti ketonus energijai.

Internete yra plačiai nuskambėjusi istorija kaip viena gydytoja (Dr. Mary Newport) naudodama kokoso riešutų aliejų žymiai pagerino savo vyro Alzheimerio ligos būklę. Pagal Dr. Newport paskaičiavimus per dieną reikia apie 20 g MCT, kas būtū apie 35 ml kokoso riešutų aliejaus (apie 7 arbatiniai šaukšteliai). Šią dozė reikia suvartoti kas dieną per keletą kartų su maistų. Galima taip pat naudoti MCT aliejų, kuris yra pagamintas iš kokoso riešutų aliejaus, padidinant MCT koncentraciją. Taip pat yra produktų kur yra gryni ketonai (beta-hydroxybutyrate), bet jie nėra pigūs. Daugiau apie Dr. Newport istoriją galite pasiskaityti žemiau įdėtuose nuorodose.

https://www.youtube.com/watch?v=Ls6VE3ZagUI

http://www.coconutoil.com/AlzheimersDiseaseDrMaryNewport.pdf

http://coconutoil.com/coconut-oil-alzheimers/

Kiti gydymo būdai būtų pakeisti mitybą, kaip pereiti pagrinde ar visiškai augalinio maisto, atsisakyti saldumynų, cukraus, perdirbtų/rafinuotų produktų, taip pat kartu naudoti kurkumą/ciberžolę ar jos ekstraktą curcumin. Ciberžolė stabdo amiloidinio baltymo susidarymą smegenų ląstelėse, kuris anot mokslininkų yra pagrindinis Alzheimerio ligos sukėlėjas.

Tikiuosi, kad ši informacija jums bus naudinga ir prašau palikti savo komentarus ir atsiliepimus žemiau. Laisvai reiškite savo nuomonę. Jūs nebūtinai turite su manimi sutikti - aš gerbiu visas nuomones. Jei turite kokių nors klausimų ar norėtumėte gauti papildomos informacijos, palikite žinutę žemiau (Kometarai būnant kitose šalyse pagal blogas.lt nuostatus neleidžiami, čia dėl spamo). Taip pat galite susisiekti per Facebook, kur dažnai įdedu nuorodas į naujai rastą aktualią informaciją.

P.S.Taip pat blog’ą galite prenumeruoti į savo asmeninį kompiuterį per RSS srautą (tai tikrai ne virusas ir jo nereikia bijoti), kuris randamas kairėje pusėje, žemiau ‘Kategorijos’. Reikia paspausti ant RSS ir išsaugoti kaip ‘bookmark‘.

P.S.1 Jei manote , kad mano blog’e pateikiama informacija gali būti naudingajūsų draugams, artimiesiems ir kolegoms būčiau labai dėkingas, jei jiems nusiųstumėte mano blogo adresą.

Andy, BSc Nutrition, MSc, working towards PhD

http://www.buksveikas.net/

Facebook

Strava athlete (runner & cyclist)

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (3) | “Alzheimerio ligos gydymas kokoso riešutų aliejumi”

 1.   Gražina rašo:

  Sveiki,
  Apie kokoso aliejų girdėjau skirtingas nuomones, prieštaraujančias viena kitai. Norėčiau žinoti Jūsų nuomonę.
  Ačiū

  Andy:

  Taip yra skirtingu nuomoniu, ir bent jau kraujagyslems bei sirdziai jis pagal kai kuriuos tyrimus nera naudingas. Tad nebent jus norite gydyti alzheimero liga, kokoso riesutu alieju reiktu naudoti labai saikingai arba net is viso vengti.

 2.   Gražina rašo:

  Sveiki,
  Labai ačiū už atsakymą. Išties tai kraujagyslės, cholesterolis, širdis. Laiku gavau iš Jūsų atsakymą.
  Apie kokoso aliejų skaičiau čia:
  http://www.asportas.lt/blog/kokosu-aliejus/
  Labai daug patarimų šio aliejaus panaudojimui tiek išorei, tiek naudojimui maistui.
  Įdomu, kiek iš tų patarimų yra naudingų? Ir kitas klausimas: kas turėtų atsakyti už klaidingą informaciją, kenkiančią žmogui?
  Kokį aliejų Jūs patartumėte naudoti maistui?
  Ačiū.

  Andy:

  Na suprant, mityboje yra labai daug skirtingu nuomoniu/poziuriu, taip pat yra skirtingu tyrimu, labai priklauso kuri aspekta tyri, ka matuoji, kaip matuoji ir t.t. Vos ne apie kiekviena dalyka galima rasti priesingos skirtingos informacijos. Tas pats kokso aliejus, velgi jis kai kuriais atvejais gali buti naudigas,, bet kaip sakiau jis bent jau pagal kuriuos tyrimus nera draugiskas kraujagyslem. Bet velgi priklauso su kuo palyginssi, pvz kokoso riesutu aliejus bus geriau nei margarinas ar koks kitas labai rafinuotas aliejus. Bet bendrai mano nuomone riebalus iskaitant kokoso riesutu alieju reiktu naudoti saikinga, nebent kaip sakiau gyddoma alzheimeri, ar ten laikomasi k okios ketogenines dietos ar dar kas nors.

 3.   Vitaminas C rašo:

  O aš sužinojau, kad Alzheimerio 100% išgydymas yra knygomis. t.y. Skaitymu. O jei būti visai tiksliu, tai ne išgydymas, o niekada nesusirgsi alzheimeriu, jei skaitysi, ir skaitysi daug.
  Problema šiuolaikinėje visuomenėje, kad žmonės nustojo tobulėti, nustojo mokintis, kaip daržovės darbas namai - darbas namai, ir smegenys (o jos yra kaip raumuo, galima traktuoti) nedirba. Jos kaip želatinas sėdi ir nieko neveikia, nes visi rutininiai darbai jų neapkrauna.

  Jei žmonės skaitytų bent 1 knygą per mėnesį (ir nekalbu apie meilės romanus), mankštintų smegenis, niekada ir nesusirgtų. Taip kad aš pradėkim nuo to - pratinkim šeimose vaikus skaityti, rodykim patys pavyzdį ir bus super.

  p.s. pašalinis poveikis yra nuo skaitymo irgi - pradedi daugiau žinoti, geriau gyventi, daugiau uždirbti, malonesnis, protingesnis daraisi ir t.t. :D

Rašyk komentarą