BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Cinamono Nauda Sveikatai

Cinamonas

Komentaruose esu ne kartą rašęs apie cinamono naudą. Šį kartą plačiau apie cinamoną ir jo naudojimą. Taip pat apie tai, kad dauguma parduodamo cinamono yra nuodingas ir kokį reikėtų pirkti.

Cinamonas mažina kraujo krešumą ir uždegiminius procesus

Cinamonas

Komentaruose esu ne kartą rašęs apie cinamono naudą. Šį kartą plačiau apie cinamoną ir jo naudojimą. Taip pat apie tai, kad dauguma parduodamo cinamono yra nuodingas ir kokį reikėtų pirkti.

Cinamonas mažina kraujo krešumą ir uždegiminius procesus

Tyrimai parodė, kad Cinamonoaldehidas (medžiaga, esanti cinamone) reguliuoja trombocitų kiekį kraujyje. Trombocitai reikalingi kraujo krešėjimui, bet per didelis jų kiekis padidina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Cinamonoaldehidas sumažina trombocitų kiekį ir apsaugo nuo per didelio kraujo krešėjimo bei sumažina jo tirštumą.

Cinamonas taip pat mažina arachidoninės riebalines rūgšties kiekį. Didelis Arachidoninė riebalinė rūgšties kiekis skatina uždegiminius procesus. Nes iš šios rūgšties gaminami prostaglandinai kaip PGG2, PGH2 (skatina uždegiminius procesus), taip pat tromboksenas (skatiną kraujo krešėjimą). Organizmas Arachihdoninę  riebalinę rūgštį gaminama iš omega 6 riebalinių rūgščių, kurių gausu saulėgrąžų, sojų, kukurūzų aliejuose, todėl šiuos aliejus patarčiau vartoti saikingai, o rafinuotų iš viso vengti.  Beje, aspirinas blokuoja COX enzimą, kuris gamina PGG2 (iš jo gaminamas PGH2) . Deja aspirinas turi labai nemalonius ir pavojingus pašalinius efektus, tokius kaip vidinis kraujavimas ir kt., įskaitant ir mirtį.

Cascia cinamonas - toksiškas

Dauguma parduodamo cinamono yra Cassia rūšies, jis dar kitaip žinomas kaip Saigon cinamonas. Šis cinamonas yra pigesnis, mažiau saldus ir kas blogiausia turi apie 5% cumarino. Cumarinas (nemaišyti su curcumin, kuris yra randamas tumerike ir yra labai naudingas, geras antioksidantas, apsaugo nuo vėžio ir kitų ligų) yra toksiškas, ypač jei naudojam daugiau. Cumarinas kenkia kepenims, inkstams ir kitiems organams ir todėl šios rūšies cinamono reikia vengti.

Ceylon cinamonas (Cinnamomum zeylanicum) cumarino turi mažiau nei 0.004% ir todėl yra saugus naudoti net ir dideliais kiekiais. Ceylon cinamonas būna šviesesnis, bei saldesnis, lazdelės būna trapios ir jas galima lengvai sulaužyti ranka, nepaisant to, geriau vis tiek sumalti. Cassia cinamono lazdelės būna kietos.
Noriu įspėti, kad buvo susirūpinimo dėl cinamon toksiškumo vartojant didelėmis dozėmis, bet tai problema vartojant Cassia cinamoną, o ne Ceylon.

Čia parduodama Ceylon cinamonas, bet, kaip jau minėjau, jūs tikrai iš ten neprivalote pirkti ir aš iš jų jokių komisinių negaunu. Arba galite pirkti iš ebay.co.uk , tiesiog įveskite į paieškos lauką “ceylon cinnamon”.

Cinamonas ir dabetas

Kaip jau ne kartą esu rašęs, cinamonas labai gerai diabetikams, nes jis turi medžiagos - methylhydroxychalcone polymerą (MHCP). Ši medžiaga veikia kaip insulinas ir todėl padeda reguliuoti gliukozės kiekį kraujyje. Dr. Anderson tyrimas parodė, kad MHCP 20 kartų padidino gliukozės metabolizma riebalų ląstelėje (tyrimas atliktas in vitro - mėgintuvėlyje). Nepaisant to, siūlau saikingai vartoti angliavandenius, nes jei daug gliukozės atsidurs riebalų ląstelėse tai per ilgą laiką padidins kūno svorį ir sukels su tuo susijusias problemas, ypač tiems, kurie nėra fiziškai aktyvūs.
Kitas 12 savaičių trukęs tyrimas (Ziegenfuss et al., 2006) parodė, kad cinamono ekstraktas vidutiniškai 8.4% sumažino gliukozės kiekį kraujyje (nevalgius iš ryto), taip pat sumažino sistolinį kraujo spaudimą (-3.8%), bei padidino kūno raumenų masę (+1.1%), bei sumažino bendrą kūno svorį (tiesa, nežymiai). Tyrimo autoriai padarė išvadą, kad cinamonas gali sumažinti rizikos veiksnius, susijusius su diabetu bei širdies ir kraujagyslių ligomis.

Cinamonas labai geras antioksidantas

Dr. Anderson tyrimas taip pat parodė, kad cinamonas yra geras antioksidantas - jis sumažino laisvųjų radikalų gamybą. Kiti tyrimai parodė, kad cinamonas taip pat sumažina ar sulėtina su diabetu susijusias komplikacijas. Rousel et al. tyrimas taip pat patvirtino, kad cinamonas yra geras antioksidantas.
Cinnamon yra vienas stipriausių antioksidantų

Jis buvo palygintas su šešiomis vaistažolėmis - anyžiu, imbieru, saldymedžiu, mėta, vanile ir muškato riešutu bei sintetiniais antioksidantais, kurie naudojami rafinuotų aliejų gamyboje - BHA (butylated hydroxyanisole), BHT (butylated hydroxytoluene), ir propyl gallate. Po tyrimo paaiškėjo, kad tik mėta buvo stipresnis antioksidantas nei cinamonas (http://www.whfoods.com/).
Cinamonas taip pat gali sumažinti cholesterolį, bet, kaip jau ne kartą sakiau, cholesterolis yra labai prastas širdies ir kraujagyslių ligų rodiklis ir gydytojai apie jį taip daug kalba, nes yra labai pelningų vaistų cholesteroliui mažinti. Amin ir El-Twab (2009) tyrimas su pelėmis parodė, kad cinamonas sumažina trigliceridus, bendrą cholesterolį, ŽTC - žemo tankio cholesterolį (LDL), taip pat sumažino ALT, AST enzimų kiekį. Padidėjęs ALT, AST kiekis rodo kepenų veiklos sutrikimus. Cinamonas taip pat padidino HDL (didelio tankio cholesterolį, kuris dar kitaip žinomas kaip ‘geras cholesterolis’), Azoto oksido kitaip žinomas kaip NO (organizmas sugeba  jį  pats pasigaminti), bet ne visada pakankamai.

Kiti tyrimai taip pat patvirtino, kad cinamonas sumažina gliukozės kiekį kraujyje. Hlebowicz et al., (2009) atrado, kad 6 g. cinamono  sumažino gliukozės kiekį kraujyje (po valgio) bei sumažino insulino gamybą. Perteklinis insulino kiekis yra labai reikšmingas rizikos veiksnys - jis didina kraujo spaudimą, skatina aterosklerozę (kraujagyslių kietėjimas ir siaurėjimas). Labai daug žmonių turi padidėjusį insulino kiekį, kuris gaminamas kompensuoti nejautrumą insulinui, ir po kurio laiko išsivysto diabetas II. Taip pat insulino injekcijos labai padidina širdies ir kraujagyslių ligas, padidina kraujo spaudimą.

40 dienų tyrimas (Khan et al., 2003) su diabetikais parodė, kad net ir 1 g cinamono per dieną sumažino gliukozės kiekį kraujyje (18-29%), bet 6 g gali duoti geresnius rezultatus. Taip pat sumažino LDL (7-27%), bendrą cholesterolį (12-26%), trigliceridus (23-30%) (kurių padidėjęs kiekis yra reikšmingas širdies ir kraujagyslių ligų rodiklis) bei Ac1 (arba HbAc1). Ac1 (glikuotas hemoglobinas) yra labai svarbus ir gal net svarbesnis nei gliukozės kiekis kraujyje. Amerikoje net siūloma diagnozuoti diabetą pagal Ac1. Ac1 turėtų buti ne daugiau nei 4%, dauguma diabetikų turi 5-7% ar net daugiu.
Cinamonas taip pat padidino jautrumą insulinui (nejautrumas insulinui yra antro tipo diabeto požymis) ir  glikogeno formavimąsi. Glikogenas yra  saugomas raumenyse, kepenyse ir inkstuose ir yra kaip gliukozės saugykla.

Tyrimas (Mang et al., 2006) su viršsvorio turinčiai diabetikais (79 dalyviai) parodė, kad net ir 3 g (1 g 3 kartus per dieną) cinamono sumažino gliukozės kiekį kraujyje (10.3 %, tai vidutinis ir statistiškai reikšmingas rodiklis). Glikuotas hemoglobimo (Ac1 arba HbAc1) pokytis nebuvo statistiškai reikšmingas.

Bet vėlgi noriu perspėti, kad cinamonas nėra vaistas nuo visų ligų ir nepakeitus mitybos bei gyvenimo būdo vien cinamonu diabeto nepagydysi, bet, kaip rodo tyrimai, jis gali būti naudingas. Norint pagydyti diabetą reikia valgyti natūralų maistą, sportuoti, vengti streso, miegoti 7-8 (miego trūkumas labai padidina diabeto riziką ir sumažina jautrumą insulinui). Norėdamas išlikti objektyvus pasakysiu, kad kai kurie tyrimai nerado cinamono naudos diabetikams. Bet labai galimas daiktas, kad šie, kaip ir dauguma kitų tyrimų, naudojo Cassia cinamoną, arba kaip dažnai būna tyrimo dalyviai tiesiog pamiršdavo išgerti arba nenaudodavo cinamono (Baker et al., 2008)

Cinamonas ir vėžio gydymas

Tyrimas (Cabello et al., 2008) parodė, kad Cinamonoaldehidas (cinamoldedehide) (cinamone randama medžiaga) sumažino melanomos (odos vėžio) ląstelių dauginimąsi. Ši medžiaga taip pat sumažino uždegiminius kraujo rodiklius kaip NfκB, IL-8, TNF-alfa. Juos gamina įvairios imuninės ląstelės ir jų gamyba padidinama norint stimuliuoti uždegiminius procesus. Ūmus uždegimas (acute inflammation) yra labai svarbus gijimo procesas, bet chroniškas uždegimas yra pavojingas ir sukelia labai daug ligų.

Cinamonas taip pat turi mineralų - mangano, kalcio, geležies, bei skaidulų. Cinamonas  turi antimikrobinių savybių, padeda sumažinti grybelines infekcijas tokias kaip kandidą ir kitas.

Cinamono eteriniai aliejai
Cinamono eteriniai aliejai yra labai tinkami kvėpavimui  -  inhaliacijoms. Cinamono kvapas pagerina smegenų veiklą. Tyrimo dalyviams pauosčius cinamono žymiai pagerėjo atmintis bei dėmesys (http://www.whfoods.com).

Kiek ir kaip vartoti?


Diabetikai gali vartoti po puse ar trečdalį arbatinio šaukštelio tris kartus per dieną. Ne diabetikai gali vartoti mažiau. Taip pat galima cinamono dėti į vandenį ir gerti. Toks gėrimas ypač gerai prieš geriant burokėlių sultys. Apie burokėlių valymo protokolą parašysiu ateityje. Bet jei skaitote anglų kalba, jį galite rasti čia http://robertvon.com/.

Atnaujinta 2012-02-02

Čia yra geras straipsnis lietuvių kalba apie cinamono naudojimą įvairiems susirgimams gygyti.

Susiję straipsniai:

Kepenų ir tulžies pūslės plovimas išgydo daugelį ligų

Cukrus - legalus narkotikas

I tipo diabetą sukelia pienas?

Diabetas - pagydoma liga
Straipsnis parengats pagal:

Amin & El-Twab (2009) Oxidative markers, nitric oxide and homocysteine alteration in hypercholesterolimic rats: role of atorvastatine and cinnamon. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2773611/?tool=pmcentrez&report=abstract

Baker et al. (2008) Meta-analysis questions cinnamon’s diabetes benefits. http://www.nutraingredients.com/Research/Meta-analysis-questions-cinnamon-s-diabetes-benefits

Cabello et al. (2008) The Cinnamon-derived Michael Acceptor Cinnamic Aldehyde Impairs Melanoma Cell Proliferation, Invasiveness, and Tumor Growth. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2650023/?tool=pmcentrez&report=abstract

Cinnamon, ground , http://www.whfoods.com/genpage.php?tname=foodspice&dbid=68
Dr. R.Anderson (2000), Cinnamon Extracts  Boost Insulin Sensitivity, http://www.ars.usda.gov/is/AR/archive/jul00/cinn0700.htm
Hlebowicz et al. (2009) Cinnamon may improve blood sugar levels: Study http://www.nutraingredients.com/Research/Cinnamon-may-improve-blood-sugar-levels-Study

Hlebowicz et al. (2009) Effects of 1 and 3 g cinnamon on gastric emptying, satiety, and postprandial blood glucose, insulin, glucose-dependent insulinotropic polypeptide, glucagon-like peptide 1, and ghrelin concentrations in healthy subjects. American Journal of Clinical Nutrition, 89, 815-821. http://www.ajcn.org/cgi/content/abstract/89/3/815 .

K.lA. Amin ir T. M. Abd El-Twab (2009) Oxidative markers, nitric oxide and homocysteine alteration in hypercholesterolimic rats: role of atorvastatine and cinnamon, J Clin Exp Med.; 2(3): 254-265. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2773611/?tool=pmcentrez&report=abstract .
Khan, et al. (2003) Cinnamon Improves Glucose and Lipids of People With Type 2 Diabetes. http://care.diabetesjournals.org/content/26/12/3215.abstract

Mang et al. (2006) Effects of a cinnamon extract on plasma glucose, HbA1c, and serum lipids in diabetes mellitus type 2. http://www3.interscience.wiley.com/journal/118559379/abstract?CRETRY=1&SRETRY=0

Rousel et al. (2009) Antioxidant Effects of a Cinnamon Extract in People with Impaired Fasting Glucose That Are Overweight or Obese. Journal of the American College of Nutrition, Vol. 28, No. 1, 16-21. http://www.jacn.org/cgi/content/abstract/28/1/16 .

Ziegenfuss et al (2006) Effects of a Water-Soluble Cinnamon Extract on Body Composition and Features of the Metabolic Syndrome in Pre-Diabetic Men and Women. J Int Soc Sports Nutr. 3(2) 45-53. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2129164/?tool=pmcentrez&report=abstract .

http://www.cinnamon-toothpicks.com/Identify-Cinnamon.htm

Tikiuosi, kad ši informacija jums bus naudinga ir prašau palikti savo komentarus ir atsiliepimus žemiau. Laisvai reikškite savo nuomonę. Jūs nebūtinai turite su manimi sutikti - aš gerbiu visas nuomones. Jei turite kokių nors klausimų ar norėtumėte gauti papildomos informacijos, palikite žinutę žemiau (Kometarai būnant kitose šalyse pagal blogas.lt nuostatus neleidžiami, čia dėl spamo). Arba apsilankykite mano naujame forume Buk Sveikas, ypač gyvenate svetur, nes ten  komentarai leidžiami. Ir taip pat per Facebook, kur dažnai įdedu nuorodas į naujai rastą aktualią informaciją.

P.S.Taip pat blog’ą galite prenumeruoti į savo asmeninį kompiuterį per RSS srautą (tai tikrai ne virusas ir jo nereikia bijoti), kuris randamas kairėje pusėje, žemiau ‘Kategorijos’. Reikia paspausti ant RSS ir išsaugoti kaip ‘bookmark‘.

P.S.1 Jei manote , kad mano blog’e pateikiama informacija gali būti naudingajūsų draugams, artimiesiems ir kolegoms būčiau labai dėkingas, jei jiemsnusiųstumėte mano blogo adresą.

Andy, BSc Nutrition

http://www.buksveikas.net/

Facebook

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (60) | “Cinamono Nauda Sveikatai”

 1.   Nijole rašo:

  Aciu Gerb.Andy uz gana idomu straipsni.Noriu pasiteirauti Jusu, ar galima naudoti parduotuvese parduodama malta cinamona,ar jis nera kenksmingas?Aciu nuosirdziai. Nijole

 2.   andy rašo:

  Kaip sakiau, parduotuvese parduodamas cinamonas yra Cassia rusies, ir jo geriau nevartoti, ypac didesniais kiekiais nes jis yra toksiskas.

 3.   Lina rašo:

  Labas Andy.Kaip tik neseniai parsisiunciau organisko cinamono gabaliuku (cinnamon chips) is mountainroseherbs.com,ka tu manai apie si cinamona.Dekui is anksto.

 4.   andy rašo:

  Na ten geras cinamonas, True cinnamon kaip tik ir yra Ceylon cinamonas.

 5.   Katrina rašo:

  Apie dvi skirtingas cnamono rusis as jau seniau zinojau, bet pastebejau, kad parduotuvese isvis nebuna parasyta ant pakuotes kokios rusies cinamonas. Todel labai sunku rasti ta geraji cinamona.

 6.   andy rašo:

  Kaip sakiau dauguma parduodamo cinamono yra Cassia.

 7.   Inga rašo:

  labas, O galbut zinote kur Lietuvoje butu galima jo isigyti, ar net Kaune?

 8.   Lina rašo:

  Ačiū už straipsnį. LT radau čia http://www.naturalis.lt/lt/Maisto-produktai/Prieskoniai/Ekologiskos-Ceilono-cinamono-lazdeles-LEBENSBAUM-6vnt.html?listtype=search&searchparam=cinamon ir http://www.aukimekartu.lt/produktai/ekologiskas-maistas/prieskoniai

 9.   vilma rašo:

  Sveiki,

  Penktoj pastraipoj rasote Ceylon cinamonas, bet skiaustuose vis tiek ideje (Cassia cinamonas). Ar tai klaida?

 10.   Andy rašo:

  Vilma, aciu uz pataisyma, ten mano klaida, Ceylon cinamono lotiniskas vardas yra Cinnamomum zeylanicum.

 11.   Vilius rašo:

  Sveikas, Andy. Straipsnis, kaip ir ankstesni, labai ishsamus ir naudingas. Malonu, kad randi laiko tuo uzhsiimti. Turiu tik mazha pastabele. Rashybos klaidu yra gan nemazhai, o tai daro tavo straipsni mazhiau profesionalu ir blashko skaitytojo demesi. Taigi, jeigu nesunku, butu malonu, kad parashes shi straipsni, bent pora kartu pats perskaitytum letai ir ishtaisytum rashybos klaidas ;). Suprantu, visokiausi medicininiai terminai nera lengvi atsiminti, tachiau elementariausius zhodzhius parashyti teisingai imanoma :). Tai tiek, o sheip labai puikus darbas. Shaunuolis

 12.   edita rašo:

  Sveiki,Andy!Labai didelis ACIU uz tokia informacija apie sveika ir BUTINA gyvenimo buda.Ne kai kuriuos dalykus as esu skaiciusi vokieciu kalba,tad yra labai malonu girdeti ir skaityti,kad ne kai galima isgirsti lietuviu kalba.As noreciau Jusu tiesiai sviesiai paklausti,kas Jus per specialistas:gydytojas,mokslininkas….?Man tai yra svarbu ziniti,nes mano vyras yra vokietis,o vokieciai,kaip tiesa,yra atsargus zmones….kaip as sakau,kupini baimiu ir jiems BUTINA ZINOTI,su kokiu specialistu bendrauja.As jusu bloga atradau labai netiketai ir atsitiktinai(kita vertus,kas iesko,tas randa),bet taip ir nesupratau,kaip Jus butu galima pavadinti,nes jus narsote po ivairias temas ir esate lyg modernus”ziniuonis”(Heiler).
  Mielai lauksiu jusu atakymo ir linkiu puikois sekmes.

 13.   andy rašo:

  Siaip as katik biaugiau antra Mitybos kursa KIngston univestite, UK, bet siaip pastoviai labai daug visko skaitau klausau, kiekviena diena skaitau ivairias studijas ar ju stantraukas.

  Daugiau apie mane
  http://www.buksveikas.net/aboutus.php

 14.   Vaidas rašo:

  Sveiki, smalsu suzinoti, kas tai per uzsiemimas http://www.lifecoachandy.co.uk.?

 15.   andy rašo:

  Siuo metu ten nieko nevyksta, tik websitas ir viskas, nes visa laika atima studijos ir darbas.

 16.   Organizmo Valymas Raudonųjų Burokėlių Sultimis rašo:

  [...] bent jau iš pradžių pradeti nuo mažų dozių ir taip pat naudoti tik Ceylon cinamoną, apie kurį plačiau atskirame straipsnyje, nes įprastas parduotuvėse randamas cinamonas gali būti toksiškas , ypač vartojant dideliais [...]

 17.   Age rašo:

  Andy, o ar tinka cinamonas veido odai. Na zinoma ne visa veida tepti, bet tik kruostus.( vietoj pudros ) ?

 18.   andy rašo:

  Siaip vienas cinamonas ant odos nesilaikys, nes jis yra sausa. Tepti buti galima nebent sumaisius su aliejumi, bet to nauda ebejoju.
  Manau cinamona reiktu valgyti o ne ant odos tepti.

 19.   haide rašo:

  Sveiki,
  ar šis cinamonas tinkamas? t.y. ar nepriskiriamas cassia rūšiai… Jei žinote, tai iš anksto labai dėkoju už atsakymą :)

  http://www.spicesofindia.co.uk/acatalog/Indian-Food-Rajah-Cinnamon-Powder.html

 20.   Andy rašo:

  Ten neraso koks, bet kaina labai zema, tai greiciausiai bus Cassia.

 21.   haide rašo:

  Gaila, bet nieko baisaus :)) radau komentaruose nuorodas, kur Lietuvoje galima įsigyti. Labai ačiū Andy ir komentatoriams!

  Sėkmės, Andy, su sveikatos šaltinio projektu! Kiek daug padaryti gali vienas žmogus… smagu :)

 22.   tadas rašo:

  Coumarin (angl.) lietuviškai ne cumarinas, o kumarinas.

 23.   Oshira rašo:

  O nuo pagaminimo salies priklauso rusis? As radau kad cinamonas kuri vartoju Sri Lankoj uzaugintas. Kokia turetu buti kurio cinamono kaina? As moku isvertus litais apie 12 litu uz 80 gramu.

 24.   Oshira rašo:

  Ir dar paragavus vieno, jis saldus. Saldesnis nei Lietuvoj budavo

 25.   Andy rašo:

  Na kaina sunku pasakyti priklauso kas parduoda.

  CIa nemaltos - cinamono lazdeles kainuoja 100g apie 6 USD, kas bbutu koki 15 litu, paprastai sumaltas kainuoja brangiau.
  http://www.mountainroseherbs.com/search/search.php?refine=y&keywords=cinnamona+caylon&x=0&y=0

  TEn taip pat parduodamas Casia cinamonas tad nesumaisykite.

 26.   rita rašo:

  Koki kieki per diena reiktu suvartoti cinamono?

 27.   Andy rašo:

  Na priklauso del kokios priezasties jus varotojate, jie diabetas, tai galima po 1/3 sauksteliu su valgiu 3 kartus per diena.
  Bet jie profilaktiskai tai galima maziau. Nepaisant to reiktu bent 1/3 saukstelio (arbatinio per diena).

 28.   Romas rašo:

  ar sis cinamonas tinkamas?

  http://cgi.ebay.co.uk/100-g-Ceylon-cinnamon-ground-organic-spice-100g-4-4kg-/160558758315?pt=UK_Home_Garden_Food_SM&hash=item25620c39ab

 29.   andy rašo:

  TInka, bet siaip patariciau pirkti pacias lazdeles, ir paciam susimalti nes taip bus prarandama maziau naudingu medziagu. nepaisant to sumaltas irgi gerai.
  Pasiziurek, ten atn tebay parduoda ir lazdeles, - ceylon cinnamonum stikcs.

 30.   Tomas Avižinis rašo:

  “Cinnamon yra vienas stipriausių antioksidantų” - NESAMONE. Tas galioja nebent tik is tu 6 saraso, o globaliam kontekste lyginant su visais antioksidantais tai net i top 10 nepakliutu.

 31.   Tomas Avižinis rašo:

  O merginom cia maciau ant veido nori tepti-nesamoniu nedarykit. Jei nepatinka naturalus aliejai kuriuose pilna vit a,d,e,k -kas yra super odai, nes yra vit a kuris regenreuoja ir gydo vit e-antioksidantas. TAi galima sumaisyti su citrinos sultimis-ten vit c taipapt veiks antioksidantiskai, ir bus ZYMIAI daugiau efekto nei cinamonas, kuris nieko neveiks odos, nes abejojua r bent kazkiek issikirs antioksidanto ant odos.

 32.   Diabetas pagydomas per keletą savaičių rašo:

  [...] pat naudoti prieskonius, kaip  cinamoną, fenu greek, bitter melon, tumeric (ciberžolė) ir kt. Taip pat diabetikai labai stokoja  chromo, [...]

 33.   Aida rašo:

  O kaip dėl indonezijos cinamono-radau jo pirkti-labai saldus ir šviesus. vadinasi jis Cinnamomum burmannii . Ar būtų saugu jį vartoti prieš burokėlių sultis. Čia http://en.wikipedia.org/wiki/Cinnamon radau apie jį parašyta-verčiausi tą info-bet nelabai supratau dėl to kumarino-mažiau yra? Ačiū

  Andy:

  Ten del kumarino sioje cinamono rusyje neraso, taip pat neradau info kitur, Bet radau kad tai bene pigiausia forma turi maziausiai eteriniu alieju ir t.t. Manau geriau naudoti ceylon cinamona
  http://www.answersforyourhealth.com/DietandSupplements/Cinnamon_The_Cure_for_What_Ails_You.html
  http://www.newworldencyclopedia.org/entry/Cinnamon

 34.   Aida rašo:

  Ačiū, Andy, už atsakymą

 35.   Noriu pasveikti rašo:

  LT gyventojams, yra tokios parduotuves “Sveiki produktai”, dabar tai jau per visus galus reklamuojasi, kas man darosi itartina, na bet… Jie parduoda Ceilono cinamona is Sri Lankos. Dezute oranzine, italu kalba visokiausios ekologiskos nuorodos, atseit jokiu pesticidu, toksinu ir t.t. Ten vos kelios lazdeles - 10 gramu, o kaina 9.98 lt. Skamba kosmiskai. Pabandymui nusipirkau, buvau nustebusi, kad dezute atidarius visiskai nekvepia cinamonu. Gal but cinamono milteliuose, parduodamu parduotuvese, pridedama kvapnios chemijos, nes kai juos praskleidi, kvapas pasklinda per visa kambari. Nezinau. Bet sios lazdeles zymiai sviesesnes,pirstais lengvai sutraiskomos, tik ne i miltelius, bet i tokias skiedreles. Geriausias budas ideti i granitine grustve ir sukti, sukti, ir pasidaro milteliai, tada jie pakvimpa, bet tai vis tiek kitoks cinamono kvapas nei is parduotuves. Su paskutine lazdele pradejau jausti visa geri. Yra puslapis apie platintojus http://www.arbe.info/
  Gal dar kas pasidalins is kur gaunat pigesnes lazdeles?

 36.   Arturas rašo:

  Andy, o koks skirtumas tarp situ cinamono lazdeliu:

  http://druera.com/shopping/product_info.php?cPath=2_19&products_id=69

  ir

  http://www.mountainroseherbs.com/search/search.php?refine=y&keywords=cinnamona+caylon&x=0&y=0

  Kaina tai skiriasi ryskiai uz 1lb vienas 26$ kitas 18$.

  Ka reiskia - contains 1.25% oil? Kas tai?

  Gal kas bande vienu ir kitu?

  Andy:

  Na matai , druera kiekviena cinaomon lazdele suviniota i celofana, tad moki papildomai. 1.25% oil tai reiskia tiesiog kad turi toki procenta alieju

 37.   agne rašo:

  as turiu druera cinamona, bet netriu dar su kuo palyginti, siaip visai nieko, bet gal per brangu, iherbe pigiau yra.

 38.   Arturas rašo:

  Gal kas zino kur Lietuvoje padoriom kainom isigyti cinamono lazdeliu?

 39.   Arturas rašo:

  Agnei - bet kad Iherbe neradau Cinamono lazdeliu. O gal blogai ziurejau :)? Gal zinai kiek kainuoja is ju parsiuntimas?

 40.   Arturas rašo:

  Radu, bet tai kaina taip pat 27$ uz lb

 41.   agne rašo:

  Is iherbo parsiuntimas 4 dol. ,o druera parsiuntimas nebepamenu kiek mokejau gal 17 dol. uz parsiuntima, jei siusiesi is iherbo tai pasiskaiciuok kad visa suma nevirsytu 75 lt, nes teks susimoketi muita. Kazkur maciau ir liertuvoj internete pardavineja bet irgi buvo brangu, na ceylono vis gi:)

 42.   Arturas rašo:

  Agnei - dekui uz komentarus

 43.   Jurga rašo:

  OSHIRA, o is kur jus siunciates Ceylono cinamona?

  LINA, o kiek jums kainavo parsisiusti is mountainroseherbs.com.

 44.   Viktorija rašo:

  Aciu uz idomu straipsni, Andy. Kaip manai, ar cia galetu buti Ceilono cinamonas? Jokiu nuorodu neradau, todel labai idomu. Uz ji mokejau apie 9 litus, nesinoretu jo daug vartoti jeigu toksiskas. Taciau jeigu raso, kad ekologiskas, gal negali but toksiskas? Aciu uz atsakyma!

 45.   Viktorija rašo:

  http://eko-as.lt/index.php?route=product/product&product_id=374 pamirsau dieti nuoroda

  Andy:

  Nezinau nes ten neraso, parasykit ten kur parduoda ir paklauskit, bet jie neraso tai abejoju ar bus. Nes kaip sakiau ceilon yra brangesnis ir jie gamintojas uz ji moka brangiau , tai manau parasytu kad ten butent ceilon o ne pigus casia.

 46.   marce rašo:

  Sveiki, Andy, noriu paklausti ar sitas cinamonas geras
  http://www.delona.lt/prieskoniai,33.html

  Andy:

  Ten geras, ten ceilon cinamonas ir todel ji galite naudoti.

 47.   marce rašo:

  Aciu!

 48.   Grigorijus rašo:

  Turiu Vietnamo cinamoną. Ar jis lygiavertis Ceilonoškam ar ne?

  Andy:

  Na kad vietnamo tai gali buti ir ceilon ir casia. Paprastai ceilon buna daug saldesnis ir taip pat jei yra lazdeles tai lengvai luzta, kai casia yra kietas.

 49.   rugiagele rašo:

  Sveiki,
  Nusipirkau is http://www.eko-jums.lt malto ekologisko ceilono cinamono. Isidejau jo viena maza sauksteli i kava, ir mano nuostabai kava pasidare klampi kaip kisielius. Ar tai budinga ceilono cinamonui, nesu niekur skaiciusi, o gal jame ko nors imaisyta, nors pries tai pirkau ceilono lazdeles ir maliausi pati, dejau i kava, bet nebuvo jokio klampaus kisieliaus. Andy, gal galite paaiskinti kas tai per cinamono savybe?

  Andy:

  Nesu girdejes, kad idejos gryna cinamona i kava susidarytu kisielius. Siaip tai paprastai cinamonas gana sunkiai maisosi su vandeniu nes jis turi alieju kurie nusistoja ant virsaus. Itariu kad ten yra ko nors kito.
  Beje, ar tai atsitiko tik viena karta, ar kiekviena karta kai tas sumaltas cinamonas idedamas i kava. Ir dar ar kisilius susidaro tik idejus i kava ar ir i kitus skyscius kaip vandeni, arbata?

 50.   Saule rašo:

  Bandziau cinamono to paties ideti ir i arbata ir i karsta vandeni, jau pradedant vandeniui vesti darosi panasu i kisieliu (gleives panasios kaip zmogus serga sloga). Paskambines tiekejas man dievagojosi, kad jis tikras ceilono cinamonas, nors as tuo nelabai tikiu. Esu pirkusi kazkada is kito tiekejo taip pat malta ceilono cinamona, bet tokiu kisieliu tikrai nebuvo. Gavau gera pamoka niekada nepirkti MALTO cinamono tik LAZDELES.

  Andy:

  Na taip geriau pirkti lazdeles ir patiems susimalti. O toki nekokybiska cinamona pardaves tiekejas turetu arba grazinti pinigus arba bent jau nemokamai dauoti nauja produkta. Gali paprasciausiai buti, kad malunas/aparatas kuris male cinamona nebuvo gerai isvaligtas ir buvo like kazko kito kas pries tai buvo malta.

 51.   nijole rašo:

  sveiki

 52.   nijole rašo:

  sveiki, aš pirkau indonezijos cinamoną lazdelėmis, pati susimaliau ir jį įdėjus į šiltą vandenį ar užvirinus - susidaro kisielius. Bandžiau paaiškinimą rasti internete, kodėl taip įvyksta - neradau. Gal kas galit paaiškinti, jo fizines savybes. Ačiū

  Andy:

  Nagaliu paaiskinti sito fenomeno. Apie tai jau buvo diskutuota keliuose komentaruose auksciau.

 53.   Jana rašo:

  Laba diena.Dėkoju už naudingą straipsnį.Cinamoną naudoju kasdien.Radau dar naudingą straipsnį apie cinamono naudą ,gal ką sudomins.
  Žurnalas “Weekly world news”, leidžiamas Kanadoje (1995 m. sausio 17 d. numeris). Jame yra ligų sąrašas, kurias
  galima išsigydyti, naudojant medų ir cinamoną:
  Širdies ligos
  Sumaišykit medų su cinamonu ir tepkit ant sumuštinio. Riekelė
  kiekvieną rytą pusryčiams sumažins cholesterolio kiekį kraujagyslėse
  ir apsaugos jus nuo infarkto. Jei jau esat turėję infarktą, tai
  išvengsite kito infarkto. Tokie pusryčiai taip pat atstato arterijų ir
  venų sienelių elastingumą.
  Artritas
  Žmonės, kenčiantys nuo artrito, kiekvieną rytą ir vakarą turi išgerti
  puodelį šilto vandens su 2 valgomais šaukštais medaus ir vienu
  arbatiniu šaukšteliu cinamono. Reguliariai vartojant galima išsigydyti
  ir chronišką artritą. Kopenhagos universitete atliktas tyrimas:
  gydytojai savo 200 artritu sergančių pacientų kasdien prieš pusryčius
  davė vieną valgomą šaukštą medaus ir pusę arbatinio šaukštelio
  cinamono. Po savaitės skausmo nejautė 73 pacientai, o po mėnesio
  beveik visi 200 pacientų galėjo vaikščioti be skausmo.
  Šlapimo pūslės infekcija
  2 valgomi šaukštai cinamono ir 1 arbatinis šaukštelis medaus
  stiklinėje šilto vandens sunaikina infekciją.
  Cholesterolis
  2 valgomi šaukštai medaus ir 3 arbatiniai šaukšteliai cinamono ir 16
  uncijų vandens (1 uncija ~ 31 gramas) per 2 val. Sumažina
  cholesterolio kiekį kraujuje 10 proc. Reguliariai vartojant 3 kart per
  dieną išnaikinamas bet koks cholesterolis.
  Apskritai kasdien vartojamas grynas medus žymiai sumažina cholesterolio kiekį.
  Peršalimas
  Valgomas šaukštas šilto medaus ir ¼ šaukšto cinamono kasdien 3 dienas.
  Išgydo daugumą chroniškų peršalimų, slogų ir išvalo sinusus.
  Pilvo skausmai
  Medus su cinamono milteliais išgydo pilvo skausmus.
  Dujos
  Indų ir Japonų mokslininkai pastebėjo, kad medus su cinamonu pašalina
  dujų kaupimąsi pilve.
  Imuninė sistema
  Kasdienis medaus ir cinamono vartojimas stiprina imuninę sistemą.
  Virškinimo sutrikimai
  Cinamono milteliai pabarstyti ant dviejų valgomų šaukštų medaus ir
  suvartoti prieš maistą padeda suvirškinti net ir “sunkiausią” maistą.
  Gripas
  Ispanų mokslininkas pastebėjo, kad medus užmuša gripo sukėlėjus.
  Ilgaamžiškumas
  Arbata su medum ir cinamonu vartojama reguliariai pašalina senėjimo
  požymius ir prailgina gyvenimą.
  Paimkit 4 šaukštus medaus, 1 šaukštą cinamono, 3 puodelius vandens ir
  virkit kaip arbatą.
  Gerkit po ¼ puodelio 3 kart per dieną. Gyvenimas tikrai pailgės, kaip
  rašo, ir iki 100 metų.
  Spuogai
  3 valgomi šaukštai šaukštai medaus ir 1 arbatinis šaukštelis
  cinamono. Ištepkit ta košele spuogus prieš miegą, o ryte nusiplaukit
  šiltu vandeniu. Pašalina spuogus visiškai.
  Odos infekcijos
  Medus su cinamonu lygiomis dalimis pagydo egzemą ir visas kitas odos infekcijas.
  Svorio atsikratymas
  Kiekvieną rytą 30 min prieš pusryčius ir vakare prieš miegą gerkit
  medų ir cinamoną išvirtą 1 puoduke vandens. Reguliariai vartojant
  svorio atsikratys net ir labiausiai nutukęs žmogus. Šis mišinys
  neleidžia kauptis riebalams, net jei žmogus maitinasi labai
  kaloringai.
  Vėžys
  Tyrimai atlikti Japonijoje ir Australijoje kad pažengęs vėžys pilve ir
  kauluose sėkmingai išgydomas. Šių rūšių vėžiu sergantys žmonės kasdien
  turi valgomą šaukštą medaus su arbatiniu šaukšteliu cinamono 1 mėnesį
  3 kart į dieną.
  Nuovargis
  Naujausi tyrimai rodo, kad cukrus esantis meduje yra labiau naudingas
  nei kenksmingas kūno stiprumui Vyresni žmonės, reguliariai vartojantys
  medų ir cinamoną lygiomis dalimis yra žymiai gyvybingesni ir
  lankstesni. Dr. Milton, atlikęs tą tyrimą, sako, kad 0.5 valgomo
  šaukšto medaus vandens stiklinėje kartu su cinamonu, suvartojus ryte
  po dantų valymo ir 15 val. po pietų, kai kūno gyvybingumas pradeda
  mažėti, padidina kūno gyvybingumą per savaitę.
  Blogas kvapas
  Pietų Amerikos gyventojai ryte skalauja burną ir gerklę su arbatiniu
  šaukšteliu medaus cinamono stiklinėje karšto vandens, ir taip visai
  dienai atsikrato blogo kvapo iš burnos.
  Klausos praradimas
  Kiekvieną rytą ir vakarą medus su cinamonu lygiomis dalimis atstato klausą.

 54.   Laima rašo:

  Aciu už nuostabius straipsnius, ypač daugiau straipsnių apie MELANOMOS gydymą. Dėkoju Jums labai
  Su padarba

 55.   giedre rašo:

  cia gera informacija apie cinamono rusis
  http://cinnamonvogue.com/Types_of_Cinnamon_1.html

 56.   Vida rašo:

  Mane sudomino sis receptas.: ,,Svorio atsikratymas
  Kiekvieną rytą 30 min prieš pusryčius ir vakare prieš miegą gerkit
  medų ir cinamoną išvirtą 1 puoduke vandens. Reguliariai vartojant
  svorio atsikratys net ir labiausiai nutukęs žmogus. Šis mišinys
  neleidžia kauptis riebalams, net jei žmogus maitinasi labai
  kaloringai.” Bet nenurodyta kiek deti medaus ir cinamono i puodeli vandens ir kiek laiko virti. Gerti svieziai isvirta nuovira ar galima ir is vakaro issivirti? Ir dar noriu paklausti, ar verdant medu islieka gydomosios savybes? Ar gali buti, kad isgerus didesni kieki sio nuoviro pakiltu spaudimas. Aciu

  Andy:

  Na jei valgysite kiek norit ir ka norit, visoki bruda, ir busite fizizkai neaktyvus tai labai abejoju ar sis ar koks kitas receptas jums pades suliekneti.

  Norint suliekneti reikia pakeisti mityba, pradeti daugiau judeti, cia yra pagrindas, visokie receptai, papildai gal kiek nors pades, bet kaip sakiau jei jus valgysit bet ka, tai sumazinti svori bus sunku.
  Del spaudimo, tai nematau priezasties kaip cinamonas ir medus gali pakelti kraujo spaudima. O ka, jums sis recepetas pakele kraujo spaudima.

 57.   Lukrecija rašo:

  Žinau, kad trombocitai dabar yra naudojami PRP terapijoje. Todėl manau prieš šią procedūrą būtų visai naudinga cinamono pavartoti :)

 58.   janina rašo:

  Sveiki ,ar tiesa ,kad cinamonas su kefiru mazina dideli kraujo spaudima.Reikia stiklines kefiro ir sauksteli cinamono isgerti vakare pries miega taip as jau geriu 2 savaites ,bet rezultato dar nepastebiu.Pas mane spaudimas siekia iki 230-100 zodziu labai sokineja tai didelis tai mazas ,vaistus geriu pastoviai . Cinamona perku turguje ,ant maiselio tik nuoroda ,kad kilmes salis Vietnamas ,o kur gauti to Ceilono cinamono apejau visa Panevezyje parduotuves niekur jo nera Aciu uz atsakyma

  Andy:

  O cia jums 130-100, ae 230-200. Jei 230 tai cia labai aukstas tokio su cinamonu ir kefyru tikrai nesumazinsi iki normos. Reikia daug rimtesniu dalyku, kaip pakeisti dieta, cia esu daugiau aprases placiau http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kaip-issivalyti-kraujagysles-ir-isvengti-ligu-588.html

  Dar reiktu naudoti magnio kokios 300-500mg du kartus per diena taip pat dideles dozes vitamino C, bent 1000mg per diena. Magnis turi buti ne magnio oksidas, nes tai prastai pasisavinama forma.

  Jei tik 130, cia cia is viso gydyti nereikia.

  Taip pat reikia ziureti ar yra virsvorio, mazinti stresa.

 59.   Reirei rašo:

  Trombocitai mano labai kinta kraujyje. Bet cinamono nemėgstu…

 60.   MINDAUGAS rašo:

  Sveiki,
  Jei dažnai naudosi gerą cinamoną su medumi ,ar galima organizmą pagerinti?

  Andy:

  Gal ir galima, bet priklauso ka tu specifiskai nori pagerinti? Savijauta, cholesteroli kraujo cukru ir t.t.

Rašyk komentarą