BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kada reikia degintis saulėje, kad gamintųsi vitaminas D?

Atėjo vasara ir dabar yra tinkamas metas papildyti organizmo vitamino D atsargas. Geriausiai tai padaryti deginantis saulėje. Bet deginantis saulėje vitaminas D gaminamas ne visada. Tad kokiu laiku reikia degintis?

Vitamino D gamybos procesas

Kad gamintųsi vitaminas D, tiksliau pasakius vitamino D pirmtakas 7-Dehydrocholesterol, kuris po to kepenyse paverčiamas į 25-hydroxy cholicalciferol, o pastarasis, inkstuose paverčiams į 1,25 dihydroxy cholicalciferol, kuri yra aktyvi vitamino D forma ir jos gamyba labai griežtai kontroliuojama. Organizme vitaminas D yra saugomas kaip 25-hydroxy cholicalciferol.

Kad gamintųsi vitaminas D reikia, kad saulės UVB spinduliai stimuliuotų odą. UVB spinduliai yra 280-320 nm (nano metrų) ilgio. Žemė sukasi apie saulę, ir tai kampas, kuriuo žemę pasiekę spinduliai kinta. UVB spinduliai mus pasiekia tik tada, kai toje vietoje saulės spinduliai krinta 50 laipsnių ar didesniu kampu. Lietuvoje tai būna tik gegužės (nuo ~5-tos) - rugpjūčio (~5-tos) mėnesiais, o kitu laiku Lietuvoje vitaminas D nesigamina. Ir, deja, net ir vasaros dienomis, tinkamo ilgio UVB spinduliai būna tik vos keletą valandų per dieną (apie vidudienį).

Čia parodysiu, kaip sužinoti, priklausomai nuo jūsų gyvenamos vietovės ir dienos, kada reikia degintis saulėje, kad organizmas gamintų vitaminą D.

Čia yra puslapis, kur suvedus savo gyvenamos vietos koordinates sužinosite, kada reikia degintis saulėje.

Kad sužinotumėte savo gyvenamos vietos koordinates yra kitas puslapis, įvedę savo vietovės pavadinimą, ir čia turėtų parodyti. Kaip pvz, Šiauliai, Lithuania. Gausite kažką panašaus:

Lat    = 55 degrees,   57.3 minutes   North

Long = 23 degrees,   17.1 minutes   East

Tada reikia suvesti gautus duomenis į http://aa.usno.navy.mil/data/docs/AltAz.php

Duomenis reikia vesti į ”Form B - Locations Worldwide”.

Pasirinkite dieną, ‘Tabular Intervals pasirinkite 10 minučių.

Į ”longitude‘, pasirinkite ”East”, nes Lietuva yra į rytus nuo Grinvičo/Greenwich (miestelis/rajonas rytų Londone). Ir tada į „Degree” laukelį įveskite 23 (ar kita skaičių kurį jus gausite http://www.satsig.net puslapyje, į ”minučių” laukeli įveskite minutes (žiūrėti paveikslėlį žemiau).

Po to ”Latitude“, Lietuva yra šiauriniame pusrutulyje, tad pasirinkite ”North“, į ”Degree” laukelį, įveskite 55 (dauguma Lietuvos turi 55, bet vėlgi gali skirtis priklausomai nuo to, kur jūs gyvenate), ir po to užpildykite ”minutes” laukeli įvesdami minutes. Beje, nesumaišykite Latitude su Longitude, http://www.satsig.net puslapis pirma duoda Latitude, kai http://aa.usno.navy.mil/data/docs/AltAz.php tinklapyje pirma reikia įvesti Longitude.

”Time zone” pasirinkite 3. Paprastai Lietuva yra +2 laiko juostoje, bet šiuo metu yra vasaros laikas, tad reikia pridėti dar vieną valandą, nes saulė aukščiausiame taške būna apie 13 val. Beje, jei jūsų gautas aukščiausias saulės taškas ne apie 13 val., tai greičiausiai įvesdami duomenis padarėte klaidą. Kadangi Lietuva yra į rytus nuo Grinvičo, tai pasirinkite ”east of Greenwich”.

Ir tada paspauskite ant ”Compute Table“. Gausite šitokius skaičius.

Reikia žiūrėti į pirmą ir antrą stulpelį (Altitude). Pirmas stulpelis rodo laiką, o antras stulpelis rodo saulės kampą. Vitaminas D gaminamas tik tada kai ”Altitude” yra 50 ir daugiau (žiūrėti antrą paveikslelį). Tad birželio 7-tą dieną degintis reikėjo tarp 11:30 ir 15:20. Kad pasigamintų pakankamai vitamino D, užtenka apie 20 min per dieną, apnuoginus bent pusę kūno.

Tie kas supranta anglų kalbą, galite pažiūrėti Dr. Mercolos video, kur taip pat paaiskina kaip naudoti šiuos mano nurodytus puslapius.

Šešėlio metodas

Dar vienas metodas, kaip sužinoti ar gaminasi vitaminas D, yra matuoti kokio nors objekto šešėlį, jei šešėlis ilgesnis nei objektas, kurio šešėlį matuojate, tai tuo metų vitaminas D nesigamina. Jei šešėlis yra trumpesnis, nei matuojamas objektas, tai tada vitaminas D gaminasi.

Susiję straipsniai:

Saulės kremai ir odos vėžys

Kosmetka lėtai nuodija žmones

Tikiuosi, kad ši informacija jums bus naudinga ir prašau palikti savo komentarus ir atsiliepimus žemiau. Laisvai reikškite savo nuomonę. Jūs nebūtinai turite su manimi sutikti - aš gerbiu visas nuomones. Jei turite kokių nors klausimų ar norėtumėte gauti papildomos informacijos, palikite žinutę žemiau (Kometarai būnant kitose šalyse pagal blogas.lt nuostatus neleidžiami, čia dėl spamo). Arba apsilankykite mano naujame forume Buk Sveikas, ypač gyvenate svetur, nes ten  komentarai leidžiami. Ir taip pat per Facebook, kur dažnai įdedu nuorodas į naujai rastą aktualią informaciją.

P.S.Taip pat blog’ą galite prenumeruoti į savo asmeninį kompiuterį per RSS srautą (tai tikrai ne virusas ir jo nereikia bijoti), kuris randamas kairėje pusėje, žemiau ‘Kategorijos’. Reikia paspausti ant RSS ir išsaugoti kaip ‘bookmark‘.

P.S.1 Jei manote , kad mano blog’e pateikiama informacija gali būti naudinga jūsų draugams, artimiesiems ir kolegoms būčiau labai dėkingas, jei jiems nusiųstumėte mano blogo adresą.

Andy, BSc Nutrition; MSc

http://www.buksveikas.net/

Facebook

Strava athlete profile

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (28) | “Kada reikia degintis saulėje, kad gamintųsi vitaminas D?”

 1.   Varna rašo:

  Vitaminas D gaminamas organizme iš cholesterolio, todėl, prieš kaitindamiesi saulutėje, pasirūpinkit, kad organizmas pakankamai turėtų žaliavos

  Andy:

  Nu vel tu cia su tuo savo cholesteroliu. Jau ne karta sakiau kad nei pas viena zmogus cholesterolis nera ligus 0, tai yra net ir veganai kurie cholesterolio negauna su maistu, organizma sugeba ji pasigaminti. Jokiam fiziologijos vadoveli tu nerasi terminio kaip ”cholesterol deficiency”/cholesterolio trukumas, nebent ten jau kokia labai reta genetine patologija. Bet absoliuciai daugumai populiacijos apie cholesterolio trukuma pergyventi tikrai nereikia, priesingai, dauguama tu zmoniu to cholesterolio turi zymiai per daug, ne nemazai daliai populiacijos kraujagysliu bukle yra labai prastos bukles. Tad kalbeti apie cholesterolio trukuma yra absurdas.

  Ir beje, jei jau rasai apie tai cholesteroli, tai bent jau tuo paciu vardu visa laika rasyk, nes dabar kaip koks trollis kiekviena karta vis kitu vardu pasirasai.

 2.   Gabrielė. rašo:

  Čia gal ir ne į temą, kadangi neradau jūsų straipsnio apie savo problemą, tad rašau čia. Norėjau pasiteirauti apie vitiligo ligą dar kitaip vadinamą baltmė. Aš ja sergu, gydytoja sakė, jog tai neišgydoma, bet pati tuo netikiu. Norėčiau sužinoti natūralių būtų kaip būtų galima ją išgydyti ji plečiasi vis labiau ją turiu ant rankos ir nugaros, net nežinau ką daryti norėčiau jūsų patarimo ar gal kokį straipsnį parašysite būčiau dėkinga. :)

 3.   Varna rašo:

  visų autoimuninių (ir ne tik ) bėdų pradžia yra žarnyne
  http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/turinys/apie_viska/Ar_jusu_zarnynas_pralaidus

  Tik Paleo mityba gelbėja .

 4.   Lavitabella rašo:

  Gabriele apie vitiligo zinau labai daug informacijos nes mano sesuo ja susirgo . Mano sesuo gyvena olandijoje ir sake taip pat daktarai kad neisgydoma liga , mano kaimyne gyvena cia pas mane italijoje ir jai ta pati beda sako neisgydoma liga …nu ka as perejau mokykla pas gydytoja( naturpopata , zolinika , toksinu specialista ) is floridos amerikoje , si liga yra isgydoma kaip ir visos kitos , problema del tos ligos tai yra hipofize gland , kuri yra galvos srityje tokia maza kaip zirniukas glandula , kadangi ji jos veikla sutrikusi tai ir prasideda problema vitiligo …bet prie to pacio reikia valyti zarnyna visa GI trakta !!!! , paskui kepenys labai svarbu ir aisku enokrinine systema …vienu zodziu jei nori info kreipkis i mane aisku geriausias budas valytis naudojant vaistazoliu tinkturas , taciau jos yra pobranges nekiekvienas gali issigyti …mano sesuo pradejo valytis po triju menesiu akys net issoko nuo permainu …aisku prie viso to ji pakeite visai mityba …..tapo zaliavalge ..taigi kol dabar yra vasara ir tau patariu naudokis tuom kad yra uogu mazu , visokiu vaisiu ir t.t. ir valykis kuna , valgyk daug zaliu darzoviu salotu , aisku kiek imanoma ismesti visus pieno produktus , apie mesas jau nebekalbu , kiausinius , bulkas , baltus miltus nu vat tada ir pamatysii kad ir vitiligo pasikeis ….laimingai ..jei turi klausymu rasyk ..sekmes

 5.   Gabrielė. rašo:

  Ačiū už patarimus, pati bandžiau valytis kepenis su alyvuogių aliejumi ir citrinos sultimis, tai nelabai tiko šis variantas, nes mano jautrus skrandis. Na, bet kol vasara, tai naudojuosi proga valgyti uogas, daržoves.. :)

 6.   Varna rašo:

  ” priesingai, dauguama tu zmoniu to cholesterolio turi zymiai per daug, ne nemazai daliai populiacijos kraujagysliu bukle yra labai prastos bukles.”

  tai tame ir esmė, kad vienintelis TEISINGAS cholesterolio kraujyje mažinimo būdas yra pakankamas maistinio cholesterolio kiekis mityboje.
  Kepenys gamina tą “blogajį”- MTL ir jo gamybą galima išjungti tik vienu būdu- valgant riebalus su cholesteroliu.

  “Paradoxically, when you’re eating more fat, your blood fats will go down, due to a calorie deficit, and HDL [so-called ‘good’ cholesterol] goes up. Almost everyone that I see on these high-fat ketogenic diets has improved HDL levels,” Dr. D’Agostino says.

  http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2013/06/30/dagostino-cancer-research.aspx?e_cid=20130630_SNL_Art_1&utm_source=snl&utm_medium=email&utm_content=art1&utm_campaign=2013063

  Andy:

  Na velgi tu ten isemei info is konteksto, ir pritaikei savo nuomonei pagristi. Tas Dr. D’Agostino tikrai nesake, kad reikia valgyti daugiau cholesterolio, kad sumazinti cholesteroli. Ir is vis as labai abejoju ar tai tiesa, nes dauguma populiacjos to cholesterolio suvartoja nemazai, deja ju kraujo cholesterolis (o tiksliau cholesteroli ir kitus riebalus transportuojancios molekules kaip MTL) yra zymiai per didelis. Kadangi MTL transportuoja ne tik cholesteroli, bet ir trigliceridus, tai padidinus riebalu vartojima, labai galimas daiktas kad MTL padides, nes reiks daugiau transporteriu (MTL). ZInoma MTL itakoja ne vienas faktorius.

  Mano nuomone vienintelis ir lengviausias budas sumazinti kraujo cholesteroli - MTL, yra vartoti veganiska mazai riebalu (ne daugiau nei 10% kaloriju is riebalu kas butu 20-30g per diena) turincia dieta, garantuoju kad perejus prie tokios dietos daugeliui cholesterlis nukristu, ir pageretu kiti rodikliai. Yra ne viena studija rodanti tokios dietos efektyvuma, ant pubmed ivesk Dean Ornish, jis yra publikaves ne viena studija apie tokia mazai riebalu turincia augalinio maisto dieta.

  Kaip jau cia sake, jis pagrinde kalbejo apie ketogenine dieta, kartu su kaloriju apribojimu. Ir klausimas kas cia svarbesnis faktorius, ar riebalai ar kaloriju apribojimas. Ir apribojus kalorijas, yra didelesi sansas kad sumazes cholesterolis.

 7.   Lavitabella rašo:

  Nera uz ka Gabriele , taip ypac gerai pagrauzti ir morkytes , ir vaisiu bei darzoves kur yra vitamino E nu ir visi antioksidantai ( o morkas tai as tarkuoju kiekviena diena i mano salotas ) karotinas gerai apsauga nuo saules …geros keliones ir grazaus idegimo :)

 8.   Siaip rašo:

  to varna

  Kepenys gamina cholesterolį, kuris įeina į MTL ir DTL, kurie nėra nei blogasis nei gerasis cholesterolis. MTL kiekį galima sumažinti daugiau judant, nes jis yra pasisavinamas, kai audiniams reikia energijos, bet kai mažai judama MLT yra oksiduojamas endotelio ląstelėsė ir prasideda kraujagyslės aterosklerozė.
  MTL funkcija yra pernešti riebalus iš kepenų į audinius, o riebalai gaminaimi iš kalorijų perteklius gaunamo su maistu, taigi reikėtų ir mažiau valgyti.

  Ir tavo nuorodoje sako, kad reikia riboti kalorijas, jei nori kad valgant riebalus sumažėtų cholesterolis, tačiau ar taip iš tikro yra nesu tikras, norėčiau pamatyti to įrodymus.

 9.   Aurelija rašo:

  Nuostabus blogas! Nors esu ganėtinai pasikausčiusi šiuose reikaluose ir gyvenu pagal panašius principus, bet radau ir nemažai naujų naudingų dalykų. Ačiū tau, Andy!

 10.   Aurelija rašo:

  Visažini Andy, gal galėtum man atsakyti į klausimą, apie kurį niekaip nerandu informacijos. Nors mėsos praktiškai nevalgau, bet negaliu atsispirti ėriuko liežuvėliams, kojytėms, kepenims, netgi smegenims, kurios vadinamos “cholesterolio bomba”. Esu lyg “addict” šitiems produktams. Kažkur skaičiau, kad aviena (kaip ir triušiena) yra sveikesnė mėsos rūšis už kitas. Kuo aviena yra pranašesnė? Ačiū už pastangas.

 11.   Jora rašo:

  Esu siame bloge skaiciusi apie miego akinius, siu metu neberandu sios informacijos. Gal autorius gali pakomentuoti kam jie reikalingi, ir ar jie is viso reikalingi.
  Dekui

  Andy:

  Na tie akiniai reikalingi, jei del kokiu nors priezasciu jusu miegamajame kambaryje nakti nera visiskai tamsu, kaip pvz gyvenate prie gatves kur yra apsvietimas ar dar kas nors. Taip pat galima naudoti vasara kai naktys yra trumpos ir anksti svinta.
  Organizmas yra uzprogramuotas padidinti melotanino gamiba kai sumazeja sviesa/isnyksta (nusileidus saulei), ir prasvitus organizmas gauna signala sumazinti melatonino gamyba. Bet del siuolaikinio gyvenimo budo ta melatonino gamiba gali issibalansuoti.

  Beje nebutina net tu akiniu pirkti. galite tiesiog akis uzristi su kokia plona skarele ar kuo nors panasaus.

 12.   Siaip rašo:

  Andy aš nesutinku, kad valgant veganiškai, su mažai riebalų sumažės cholesterolio kiekis, jei valgysi kalorijų perteklių, kas yra turbūt sunku valgant veganiškai, nes organizmas perdirbs tą perteklių iš angliavandenių ir aminorūgščių į riebalų rūgštis, ir tavo cholesterolis nesumažės, nes tas riebalų rūgštis reikės pernešti MTL ar DTL. Veganiška mitybą su cholesterolio mažinimu neturi nieko bendro, greičiausiai tai yra labiau susiję su kalorijų ribojimu ir fiziniu aktyvumu

  Andy:

  Na gali buti, kad butent kaloriju apribojimas perejus prie veganiskos mazai riebalu turincios dietos duoda efekta. Bet yra daug paprasciau nevirsiti tu kaloriju kiekio valgant mazai riebalu turinti maista.

  Kitas dalykas, kad yra studiju, kur rodo, kad isokaroline dieta daug angliavandeniu turinti dieta (ne veganiska) duoda geresni lipidu profili nei mazai angliavandeniu turinti dieta
  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18174038

  Cia kita isokalorine studija, kur velgi rodo, kad vegetariska dieta pagerino insulino jautruma, cholesterolis ir triglicerida taip pat geriau sumazejo ant vegetariskos dietos http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3427880/
  Zinoma cia tik viena studija, manau paeiskojus galima rasti ir kitu, kur gali buti priesingi rezultatai.

 13.   Gediminas rašo:

  Sveiki, Andriau (Andy). Nepavyko rasti Jūsų kontaktų, taigi rašau čia, paskutiniame Jūsų pranešime, tikėdamasis, kad pamatysie mano žinutę. Kažkuriame straipsnyje jau rašėte, kad komestika, dušo želė ir t.t. turi labai daug chemijos, kuri yra labai kenksminga, kancorogeniška ir pan. Apie tokias baisybes jau buvau paskaitęs ir kitur, užsienio saituose. Pasibaisėjau ir bandžiau paieškoti lietuviškose e-parduotuvėse ekologiško šampūno. Dėje, neradau nei vieno, kurio sudėtyje nebūtų tokios medžiagos, apie kurią Google nerastų ko nors baisaus. Taigi, noriu Jūsų paklausti, gal ir netinkamoje temoje, pranešime, ką Jūs naudojete kaip higienos priemones (dušo žele, šampūną)? Pvz. aš pradėjau naudoti ūkišką muilą galvai plauti, dušo žele net nebenaudoju, nusiprausiu vien vandeniu (kvapų blogų tikrai nelieka, mano mergina net apsigauna ir kartais pasako, kad kvepiu lyg būčiau nusimaudęs su dušo žele). Ačiū ir nekantriai lauksiu Jūsų atsakymo!

  Andy:

  Asmeniskai tai as tik geros kokybes muila naudoju (kaip pvz is alyvuogiu aliejaus). Dar retai naudoju sampuna be blogu ingredientu (Aubrey).

  Dar pasiziurek tema forume buksveikas.net

 14.   Siaip rašo:

  Andy tavo pateikti straipsniai neatsako, kas padidina riebalus pernešančių kūnelių kiekį, nes buvo studija, kuri rodo, kad pakeitus riebalus angliavandeniais nesumažėjo mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų, dabar negaliu pateikti nuorodos į šią studija, bet ten buvo atrodo tiriamios keliasdešimt tūkstančių seselių Amerikoje 20 metų. Iš tos studijos buvo nustatyta, kad problema yra trans riebalai.

 15.   Virginija rašo:

  Gabriele nenusimink dėl baltmės. Man pavyko ją išsigydyti su jonažolės nuoviru. Nesakau, kad tai paprasta, prireiks kantrybės ir laiko. Ši liga ar nepatogumas atsiranda žmonėms linkusiems į mažakraujystę ir stresinių virsmų patiriantiems žmonėms, ko pasekoje kalcis išnešamas į odos paviršių. Tyrimais nustatyta, kad organizmui trūksta o ir neįsisavinama vitaminų C ir B12, folio rūgšties, nepakanka vario, seleno ir cinko mikroelementų: vit.C-visi rūgštūs vaisiai (venkite citrinos, nes ji labai chemiškai apdorota), vit.B12-gaminasi ant vaisių ir daržovių (štai kodėl savo darže ir sode išauginto derliaus nereikia plauti ar kitaip mirkyti vandenyje), jei nėra galimybės ekologiškiems vaisiams, vit.B12 yra galvijų kepenyse,inkstuose, raumenyse ir dalinai kiaušiniuose (žinoma, ekologiškai šertus ir augintus); Folio rūgštis- špinatuose, kalafijoruose, salotose, kepenyse, kiaušiniuose; varis- bulvėse,avižose, grikiuose, kepenėlėse; cinkas- kepenėlėse, vištos kiaušinio trynyje, kopūstuose, bulvėse, burokėliuose, morkose, ridikuose ir ankštiniuose. Suminėjau maistą o ne papildus todėl, kad ir taip per gynimą būname prisivalgę vaistų ir papildų, kad organizmas su tuo nebesusidoroja ir kaišioja kur pakliuvo. Dabar jonažolės receptas: 2 valgomi šaukštai vaistažolės užpilama 1,5 stiklinės verdančio vandens į termosą ir palaikoma 2val. (jei termoso neturite, emaliuotame ar stikliniame inde pašutinate įdėjusi į puodą su vandeniu 10-15 minučių ir po 2val. nukošiate. Šiuo nuoviru ištepate baltas kūno vietas ir kokias 10 minučių pasideginate saulėje (dirbtinės deginimosi procedūros netinka). Vasarą jonažolės arbatos gerti negalima, nes padidina jautrumą ultravioletiniams spinduliams. Žiemą galima į mėnesį 3-5 dienas pagerti silpną jonažolės arbatą. Labai gerai yra dilgėlės, kiaulpienės šaknų ir garšvos arbata arba tiesiog sumalti su kavamale lygiomis dalimis ir po arbatinį šaukštelį išgerti su stikline vandens. Dilgėlė ir kiaulpienė gerina kraują, o garšvoje yra daug čia aprašytų elementų. Nereikėtų nuvertinti kepenėlių ir kiaušinių, nes mes turime skrandį, kuris privalo su tuo susidoroti. Na, ką dar galiu pridurti. Aš pasveikau ketvirtą vasarą. Linkiu užsispyrimo ir sėkmės.

 16.   jlinkus rašo:

  Sveiki,
  Turiu pora klausimu, susijusiu su tema: 1. Ar gaminasi vit.D, jei nurodytu laiku yra apsniauke? 2. Ar organizmas kaupia vit.D atsargas/ rezerva, jei buname sauleje ilgesni laika?

  Andy:

  Jei apsiniauke, tai nesigamina, ar gamina labai mazai, nes debesys blokuoja/filtruoja UVB. Organizmas kaupia vitamina D, bet esu per savo Mitybos paskaites girdejes, kad tai per diena pagaminus apie 20000 TV, organizmas po to dagiau nebegamina. Ir tas vitamino D pirmtakas susidarantis UVB spinduliams stimuliuojant oda yra sunaikinamas.
  Todel sakoma kad sviesiaodziams/baltaodziams uztenka apie 20 min per diena.

  Beje siuo metu lietuvoje vitaminas D nebesigamina.

 17.   VitaminasC rašo:

  Vitaminas B12 gaminasi ant daržovių ir vaisių??? vow. Gal galite patvirtinti iš kur čia tokios žinios? Pirmą kartą girdžiu.

 18.   Saule rašo:

  Sveiki Andy, norejau pakalust jusu koki Vitamina D geriau vartoti norint papildyti trukstama jo kieki, pasidariau tyrima, jis labai mazas. Sergu Reumatoidiniu artritu, pakeiciau savo mityba, tad su maistu jo nelabai galiu matomai papildyt. Pasiula aisku labai didele, tad noreciau jusu patarimo, kurie yra tikrai sveikesni ir geresni. Aciu jums labai uz atsakyma.

  Andy:

  Na pasiziurek vaistinese LT ar sveiko maisto parduotuvese, kur butu bent kokie 1000-2000IU ir kad butu be visokiu pavojingu priedu, geriau skysti, kuriuos nurodziau zemiau. Jums reiktu naudoti bent 2000IU (tarptautiniai vienetai) arba 50 mikrogramu per diena, bet kai kuriems reikia ir daugiau - 5000 IU (120 mikrogramu).
  http://www.drbriffa.com/2012/03/21/if-your-vitamin-d-levels-are-low-whats-a-useful-starting-dose/

  Jei nori siustis tai gali sita http://www.iherb.com/D-Drops-Liquid-Vitamin-D3-2000-IU-0-34-fl-oz-10-ml/51078
  arba sita http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-Vitamin-D-3-Drops-4000-IU-15-ml/20745

 19.   Giedre rašo:

  Sveiki,
  Skaitau jusu bloga nuolatos ir neseniai radau informacijos apie omega3 aliejus ir ju “ale” kenksminguma. NuorodaL:http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/turinys/metabolizmas/Ar_verta_vartoti_Omega_3
  ar galite pakomentuoti, nes kai tiek skirtingos informacijos, nebeaišku, kas yra kas. ačiū

  Andy:

  Yra ten tiesios ir daug nei omega 3, nei omega 6 , nei zuvu tauku (asmeniskai ju is viso nenaudoju), vartoti nereikia. Nepaisant to omega 6 (lineleine riebaline rugstis) ir ALA (alfa linolenine rugstis) yra nepakeiciamos riebalines rugstys, kas reiskia kad ju organizmas nepasigamina ir reikia gauti su maistu.
  Alieju naudoti nebutina, bet bent jau truputi maisto turincio omega 6 ir 3 reiktu kaip pvz truputi riesutu, chia seklu, linu semenu, kanapiu seklu.
  Ir zinoma reikia vengti parduotuvese parduodamu rafinuotu saulegrazu, rapsu , soju ir kitu alieju. Ir zinoma nevartoti margarinu, pasildomu maisto produktu kuriuose bevek visda buna prideta tokiu alieju ar margarinu.

  Sekmes

 20.   Giedre rašo:

  Ačiū, Andy, už atsakymą

 21.   Rūta rašo:

  Sveikas, Andy. Džiaugiuosi atradusi tavo blogą. Lietuvoje yra gydytojas Liudvikas Šalčius, kuris manau galėtų suteikti laaaaaabai daug teisingos informacijos apie sveikatą visiems žmonėms. Apie jį rasite informacijos internete, yra jo paskaitų ir YouTube. Jau daug kam ne paslaptis, kad farmacijos pramonė “sugalvoja” ligą ir pasiūlo vaistus jai “gydyti”. Beje, anot Liudviko, žmogaus organizme su amžiumi natūraliai didėja cholesterolio kiekis, kuris yra ir kaulų statybinė medžiaga, o visiems rekomenduoja medikai mažinti vaistų pagalba, ko pasekoje vystosi osteoporozė, nuo kurios taip pat reikia gerti vaistus. Skaičiau, kad farmacininkai uždirba kasmet po 10 milijardų dolerių vien tik už vaistus nuo osteoporozės ir prognozuoja, kad kasmet šitų vaistų poreikis augs maždaug 10 procentų. Taigi, dar kartą ačiū už tai, kad esate. Visiems linkiu kuo geriausios sveikatos.

 22.   Rūta rašo:

  http://www.technologijos.lt/n/mokslas/zmogus_ir_medicina/S-24558

 23.   Vaida rašo:

  Lavitabella, man ir labai aktualu dėl baltmės!!!!!!!!!!! Gal galima būtų detaliau apie gydymą!!!!

 24.   Rūta rašo:

  Mano vitamino D tyrimo rezultatai 10,6 (norma 30-100). Tai labai mažas rodiklis…Kažin kodėl taip neįsisavinu D, nes visą vasarą nemažai saulėje būdavau, o spalio mėn. visą savaitę šiltuose kraštuose po saule kaitinaus, atrodo bent kažkiek prikaupus turėjau būt. Ar čia gal daugumai toks D trūkumas? Tyrimas darytas ką tik, vasario mėn.

  Andy:

  O tu saules krema naudojais, nes jis gali blokuoti vitamino D gamyba. Dar reiktu patikslinti, ar cia tas testas buvo 25-hydroxy colecaciferol (D3). Priedo dabar yra ziemos laikotarpis ir lietuvoje bunant vitaminas D nesigamina, ir gali buti kad organizmo Vitamino D atsargos mazos/isseko. Priedo savaite siltuose krastuose nera daug, nes kiek zinau, per diena organizmas neleidzia pagaminti daugiau nei 20 000 IU, o like vitamino D precurseriai yra degraduojami, net jei tu sauleje buni ilgai. Priedo kaip sakiau saules kremai.

  Ir dar kartais buna , kad del vienu ar kitu priezasciu laboratorija atlikti tyrimai nera tikslus, blogai issausagotas kraujas, blogai sukalibruotas testavimo aparatas ir t.t.

  Kad pakelti jums panaudoti kokis 2000-5000IU per diena, cia vieno gydytojo patirtis, kurio vitamino D testas taip pat buvo zemas. http://www.drbriffa.com/2012/03/21/if-your-vitamin-d-levels-are-low-whats-a-useful-starting-dose/
  Ir jam reikejo naudoti 5000IU (arba 125 mikrogramu) per diena.

 25.   Rūta rašo:

  Saulės kremo niekad nenaudoju, tyrimas būtent toks, kaip parašėte. Klinika, mano supratimu, gera, niekur neveža kraujo, turi savo laboratoriją. Dariausi daug tyrimų: kraujo labai išsamų ir detalų, D, B12, kalcio, natrio, magnio kalio, skydliaukės hormonus, inkstų, kepenų rodiklius, tai vienintelis D toks prastas, tiesa dar skydliaukės FT4 šiek tiek žemiau ribos, o daugiau tyrimai geri, tai net nežinau, ar gali būti klaida…dabar bandysiu gerti būtent tokias dozes kaip parašėte (gydytoja irgi tokias rekomendavo) kokius 2-3 mėn. tada tyrimą kartosiu ir žiūrėsiu, ar geresnė situacija.
  Tik šiaip keista dėl to vitamino D, nes save laikiau nemažai saulėje pabūnančia, vasarą net varydavo mane į pavėsinę nuo tiesioginės saulės…Įdomu, koks būtų kitų šeimos narių, vasarą pavėsinėje sėdinčių, vitamino D lygis…Teks stebėti save, periodiškai kartoti vitamino D tyrimus: po papildų pagėrimo, po vasaros, pavasarį, žiūrėti, kaip keičiasi, kada labiausiai trūksta.

  Andy:

  Dar esu girdejes is dr. Mercola, kad pabuvus sauleje reikia nesiprausti kuri laika, nes tai sumazina vitamino D gamyba, nezinau ar tai tiesa, bet tai gali buti vienas is faktoriu kodel tavo vitaminas D yra zemas
  Cia citata is jo

  First, it’s important to understand that vitamin D3 is an oil soluble steroid hormone. It’s formed when your skin is exposed to ultraviolet B (UVB) radiation from the sun (or a safe tanning bed). When UVB strikes the surface of your skin, your skin converts a cholesterol derivative in your skin into vitamin D3.

  However, the vitamin D3 that is formed is on the surface of your skin does not immediately penetrate into your bloodstream. It actually needs to be absorbed from the surface of your skin into your bloodstream.

  The critical question then is: how long does it take the vitamin D3 to penetrate your skin and reach your bloodstream?

  If you’re thinking about an hour or two, like I did until recently, you’re wrong. Because new evidence shows it takes up to 48 hours before you absorb the majority of the vitamin D that was generated by exposing your skin to the sun!

  Therefore, if you shower with soap, you will simply wash away much of the vitamin D3 your skin generated, and decrease the benefits of your sun exposure. So to optimize your vitamin D level, you need to delay washing your body with soap for about two full days after sun exposure.

  Now not many people are not going to bathe for two full days.

  http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2009/05/12/shocking-update-sunshine-can-actually-decrease-your-vitamin-d-levels.aspx

 26.   Daiva-va rašo:

  Organizmas,kuris yra labai uzrugstejes,jis turi daug ir ivairiu parazitu .TOKS —PASIKAITINES SAULEJE-sulauks tik bakteriju,grybeliu pasidauginimo.Saules radiacija skatina mikrobu dauginimasi musu organizme.Prisiminkime Cernobilio radiacine avarija-po jos ukrainoje eme nenormaliai greitai augti misko grybai,kuriuos ukrainieciai rinko ir pardavinejo.Pries naudojant saules vonias-reikia atlikti antiparazitines valymo profilaktikas. Gal teko girdeti Cingischano– cesnaku priesparazitine profilaktika ???

 27.   Daiva-va rašo:

  O AR ZINOTE —KAS TAI YRA STRAZDANOS,PIGMENTINES DEMES,APGAMAI,KARPOS;PAPILOMOS ,MOZOLIAI,NUOSPAUDOS—tai virusu veiklos padariniai.

 28.   Mykolas rašo:

  Sveiki,
  Kiek laiko organizmas kaupia vit.D atsargas? Ar įmanoma itin daug laiko praleidžiant saulėj, užkaupti vitamino D tiek, kad užtektų visai žiemai. Nevalgant gyvūninės kilmės produktų ir nevartojant papildų?

  Andy:

  Na manau galima, bet velgi priklauso nuo zmogaus. Reiktu pasidayti testa koki sausi ar vasari ir paziureti koks jusu vitamino D ligis ir tada zinosit.

Rašyk komentarą