BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kaip natūraliai stiprinti ir atstatyti regėjimą

Regėjimas

Regėjimas yra viena svarbiausių organizmo funkcijų ir jei tuo netikite, tai pabandykite bent dieną pagyventi užristomis akimis tai tada tikrai įsitikinsite, kad akys yra labai brangios ir jas reikia saugoti ir prižiūrėti. Deja, daugelis žmonių  į tai nekreipia dėmesio tol, kol regėjimas labai nusilpsta ir tada jau labai sunku jį atstatyti.

Akiniai žaloja akis

Kadangi šiandieną dauguma mūsų visą dieną sėdi prie kompiuterių ir dėl to su akių problemomis susiduria vis daugiau žmonių. Žiūrint į vieną tašką iš arti (pvz., kompiuterio monitorių), akių raumenys įsitempia ir per ilgą laiką nusilpsta ir išsivysto trumparegystė - miopija. Šią problemą dauguma bando taisyti nešiodami akinius ar kontaktinius lęšius, bet tai labai trumparegiškas sprendimas. Akiniai tik dar labiau nusilpnina akis ir po kelerių metu jau reikia stipresnių akinių, dar po kiek laiko reikia dar stipresnių it t. t., kol žmonės toliau savo nosies nebemato. Kontaktiniai lęšiai dar blogiau nei akiniai, nes jie dar ir neleidžia akims kvėpuoti ir net gali sukelti alerginę reakciją

Ar įmanoma atstatyti nusilpusi regėjimą?

Taip, ir labai nusilpusį regėjimą galimą atstatyti, tik, aišku, reikia įdėti daug pastangų ir darbo, ko daugelis nenori daryti ir pasirenka  lengviausią, bet ne geriausią sprendimą.

Akims naudingi vitaminai, mineralai ir augalai

Kadangi akys nuolat gauna ultravioletinių spindulių (saulės ir kompiuterių monitorių), tai akims reikia antioksidantų: vit. A, C ir E, taip pat greipfrutų sėklų ekstrakto (labai stiprus antioksidantas) bei luteino. Iš karto pasakau, kad padeda tik aukštos kokybės vitaminai ir papildai. Nes dauguma jų (90%) neduoda jokios naudos ir yra tik pinigų švaistymas. Kaip atskirti ir pasirinkti aukštos kokybės papildus parašysiu artimiausioje ateityje, o jei esate labai smalsus, atsiųskite e-paštą adresu info (eta) lifecoachandy.co.uk ir sužinosite ankščiau.

Mėlynės

Akims labai naudingos mėlynės, todėl ypač vasarą siūliau jų valgyti kiek tik norite. Mėlynės labai padeda užtikrinti gerą regėjimą tamsoje, todėl per antrąjį pasaulinį karą britų lakūnams prieš skrydį duodavo mėlynių. Taip pat tyrimai parodė, kad mėlynės stiprina regėjimą ir regėjimo aštrumą, nes jos turi labai daug antioksidantų ir kitų naudingų medžiagų. Galima vartoti mėlynių ekstraktą, bet, žinoma, tik geros kokybės, taip pat iš mėlynių išvestas ir sukultūrintas šilauoges.

Luteinas

Luteinas taip pat labai naudingas akims. Jis mažina riziką gauti kataraktą - lęšiuko padrumstėjimą, kuris gali sukelti regėjimo problemų. Luteinas yra dominuojantis karotinas akies tinklainėje. Luteinas apsaugo tinklainę nuo šviesos ir oksidacijos. Jis yra randamas daugelyje vaisių ir daržovių: ypač gausu morkose, pomidoruose, mango, žalios spalvos lapinėse daržovėse ir kt. Neblogas papildas akims gerinti yra Vision 20/20, tačiau jis yra gana brangus. Tai vienas geriausių papildų akims, kurį esu atradęs, tačiau pats papildas pagal mano labai aukštus standartus nėra be priekaištų. Lietuvoje galima būtų pabandyti mėlynių ekstrakto, tik reikia žiūrėti, kad papilduose būtų kuo mažiau visokių pagalbinių medžiagų.

Specialūs akių pratimai

Yra daug specialių pratimų akims stiprinti.

10-10-10 taisyklė

Sėdintiems prie kompiuterio siūlau laikytis 10-10-10 taisyklės, kuri reiškia, kad kas 10 min. reikia pažiūrėti į bent 10 metrų nutolusį objektą bent 10 sekundžių. Žiūrėjimas į tolumą atpalaiduoja akis. O kad jūs prisimintumėte tai daryti, yra nemokama programa, kuri kas dešimt min. primena, kad laikas pailsinti akis. Galima parsisiųsti iš http://www.rebuildyourvision.com/vision_defense_free_download.html

Taip pat labai svarbu nuolat mirksėti, nes tai ’sutepa’ - sudrėkina - akis, kas yra labai svarbu geram regėjimui. Kompiuterių monitoriai labai išdžiovina akis.

Dar vienas akių pratimas

http://www.rebuildyourvision.com/try_an_exercise/

Žiūrėkite į paveikslą. Jums reiks pieštuko ar tušinuko.

 1. Atsisėskite 30-60 cm nuo monitoriaus ar ant sienos pakabinto lapo su piešiniu. Atsipalaiduokite, keletą kartų lėtai ir giliai įkvėpkite ir iškvėpkite.
 2. Laikykite pieštuką vertikaliai tarp dviejų ‘akių’ esančių paveiksle  2.5 cm atstumu. Pieštuko viršus turi sutapti su paveiksle esančių  akių aukščiu.
 3. Sutelkite žvilgsnį į pieštuko viršų ir lėtai traukite pieštuką prie veido. Traukdami pieštuką arčiau veido, jūs turėtumėte pamatyti trečią akį viduryje. Jei iš karto jos nematysite, tai pabandykite keletą kartų ir jums pavyks. Kai pamatysite 3-čią akį, sustokite traukę pieštuką.
 4. Sunkesnis variantas: perkelkite žvilgsnį nuo pieštuko galo į vidurinę akį, atsiradusią paveiksle. Darykite keletą kartų, kol galų gale pavyks
 5. Perkėlus žvilgsnį ant vidurinės akies, patraukite pieštuką į šalį išlaikydami žvilgsnį ir koncentraciją į vidurinę akį paveiksle. Stenkitės matyti vidurinę akį kiek galima aiškiau. Turite pamatyti, kad paveiksle esanti vidurinė akis tapo trimate.
 6. Paskutinis jūsų tikslas yra sutelkti žvilgsnį į paveiksle esančias akis ir nenaudojant pieštuko pamatyti viduryje trečią trimatę akį.

Pratimas paimtas iš http://www.rebuildyourvision.com/try_an_exercise/

Labai gerai vizualizavimas, apie kurį išsamiau parašysiu ateityje. O dabar trumpai pasakysiu, kad tai labai paprasta: reikia tik užmerkti akis ir įsivaizduoti tai, ką jūs norite pasiekti, pvz., skaityti be akinių - tai įsivaizduokite save skaitantį be akinių ir taip toliau.

Yra labai daug angliškų programų akims stiprinti. Jas galite įsigyti internetiniuose puslapiuose Akių joga  (Yoga for your eyes).

Naudojant šiuos pratimus kai kurie net beveik akli žmonės sugebėjo atstatyti regėjimą.

Dar viena akių stiprinimo programa http://www.bettervision.com/pbvbook.html

Regėjimo lentelė

Čia yra nuoroda, iš kur nemokamai galima parsisiųsti lentelę regėjimui pasitikrinti, taip pat naudojant šią lentelę galima stebėti savo regėjimo kitimą.

Aš pats turiu šiuos produktus ir jie tikrai padeda pailsinti akis, nes aš praleidžiu daug laiko prie kompiuterio, bet akinių nenešioju. Aš jokių ryšių su šiais internetiniais puslapiais neturiu.

Tikiuosi, kad ši informacija jums bus naudinga ir prašau palikti savo komentarus ir atsiliepimus žemiau. Laisvai reikškite savo nuomonę. Jūs nebūtinai turite su manimi sutikti - aš gerbiu visas nuomones. Jei turite kokių nors klausimų ar norėtumėte gauti papildomos informacijos, palikite žinutę žemiau (Kometarai būnant kitose šalyse pagal blogas.lt nuostatus neleidžiami, čia dėl spamo). Arba apsilankykite mano naujame forume Buk Sveikas, ypač gyvenate svetur, nes ten  komentarai leidžiami. Ir taip pat per Facebook, kur dažnai įdedu nuorodas į naujai rastą aktualią informaciją.

P.S.Taip pat blog’ą galite prenumeruoti į savo asmeninį kompiuterį per RSS srautą (tai tikrai ne virusas ir jo nereikia bijoti), kuris randamas kairėje pusėje, žemiau ‘Kategorijos’. Reikia paspausti ant RSS ir išsaugoti kaip ‘bookmark‘.

P.S.1 Jei manote , kad mano blog’e pateikiama informacija gali būti naudingajūsų draugams, artimiesiems ir kolegoms būčiau labai dėkingas, jei jiemsnusiųstumėte mano blogo adresą.

Andy, BSc Nutrition

http://www.buksveikas.net/

Facebook

Rodyk draugams

komentarai (514) | “Kaip natūraliai stiprinti ir atstatyti regėjimą”

 1.   Laura rašo:

  niu blemba tikiuos kaip nors pagerinti sawo akis,nes dabar man trumparegyste o abieju akiu -3 dioptrijos

 2.   ni rašo:

  Gal galite kas nors pasiulyti akims stiprinti programa 4 free ?

 3.   andy rašo:

  for free tai kaip sakiau yra keletas taip pat galit pagooglint eye exercise or eye yoga

  http://www.youtube.com/watch?v=cGg9tjshInM

  ir kaip jau minėjau eye cup
  http://www.rebuildyourvision.com/try_an_exercise/

 4.   Anonimas rašo:

  tai kad viskas cia mokama ple..o kur garantijos? pirkt kad kazkas parase jog kazkas gal ir pasveiko?? :D

 5.   andy rašo:

  Sie du tai tikrai nemokami
  http://www.youtube.com/watch?v=cGg9tjshInMa
  http://www.rebuildyourvision.com/try_an_exercise/

  O garantuota yra tik mirtis ir mokesciai. Ir nei vienas vienas gydytojas jums neduos 100% garantijos, bei nie vienas vaista neveikia 100%.
  Priesingai daugelis vaistu tai tik valdo simptomus o ne gydo priezastis. ir jus nuo ju tampate priklausomi visam likusiam gyvenimuo, va cia tai garantija, bet vargu ar jos jus norite.
  Taip pat garantija kad uzsidejus akinius juos nesiosite visa likusi gyvenima ir kas kelis metai reiks vis stipresniu(nebent pradesite kad nors aktyvays darity)
  Bet norint atstayti regejima reikia pastangu ir laiko ir regijimas tikrai per kelias dienas padarius pratimus nepageres.
  Ir to programu jus tikrai neikas nevercia pirkit, ir as jokiu rysiu su pardavejais neturiu.

 6.   Anonimas rašo:

  Matau tą trečią akį ir be pieštuko. Bet ką tas pratimas duoda?

 7.   andy rašo:

  Sis pratimas stiprina akiu raumenis.

 8.   Anonimas vėl rašo:

  O regėjimo neatstatys? Gal turi daugiau pratimų.

 9.   andy rašo:

  Na priklauso kiek ir kaip tas regijimas yra pazeistas/suprastejes.
  O atstatyti tai galima tik aisku reikia laiko, pastangu ir dar bent keleto praitmu ar programos.

 10.   Anonimas vėl rašo:

  Pirkčiau tą programą, bet man nepatinka, kad kortelės numerį reik nurodyti. Galėtų per PayPal sistemą apmokėti…

 11.   andy rašo:

  Na priklauso is kur perkate, amazon, man atrodo priima paypal, taip pat galima paeiskoti ant ebay, beje kuria programa jus perkate?

 12.   knait rašo:

  mano regejimas dabar pradejo silpti taipkat dabar susimasciau nes akiniu nesiot nenoriu. o tarkim tuos pratimus kaip daznai reiktu daryti norint pagerinti savo regejima?

 13.   Anonimas vėl rašo:

  Norėjau tos programos, kur tas pratimas su "akimis" - Rebuild Your Vision Program. Jaučiu, galėčiau prisiversti treniruoti akis, gal pavyktų to minuso atsikratyti. Paskutiniu metu sparčiai blogėja regėjimas. Ieškojau ir Amazon.com, ir Ebay.com, bet niekas nesiūlo, deja.

 14.   andy rašo:

  na sios programos as neturiu, (turi tik ta nemokama pratima) bet kiek ziurejau jie duoda metu garantija tai tikrai verta pabandyti. O del kreditiniu korteliu tai dauguma situ naudoja saugias programas ir tikrai nereiketu bijoti. Pats daznai perku internete ir tikrai nesusiduriau su problemom. Bet aisku kiekvienam situi savo detaliu irgi dalinti negalima, nes kartai galima nudegti pirstus

 15.   andy rašo:

  Taip tuos pratimus darant galima sustiprinti akis ir atstatyti regejima, bet geriau tureti pilna programa.
  Taip pat dar galima prideti geros kokybes papildus, kaip 20/20 vision, as juos pats vartoju ir tikrai manau, kad padeda, nes as praleidzio daug laiko prie pc ir kartais jausdavau akiu nuovargi, bet pradejes vartoti papilda ir taip pat darydamas pratimus ir reguliarias per truakas akiu nebeskauda.
  Papilda galima uzsisakyti
  http://www.mindbodyhealth.com/vision20.htm
  as jokiu rysiu su siuo situ neturiu ir tik pats kartais perku papildus

 16.   Anonimas vėl rašo:

  O tai iš kur perkat tuos papildus jei ne iš šio saito?

 17.   andy rašo:

  Tai ten nurodytas internetinius puslapis.http://www.mindbodyhealth.com/vision20.htm
  O del programos tai is karto perspeju, kad nuspirkus reikia tuos pratimus pastoviai daryti ir reikia paskirti bent jau 20-30 min per diena, nes kitaip norimo resultato nebus ir sakysite, kad programa nepadeda. Ir taip pat nera vienos programos kur visiems 100% padeda todel , kartais reikia ir kelias pabandyti.

 18.   Petras rašo:

  O ka realiai daryti jei jau regejimas yra kiek nusilpes, trumparegyste, ir nesioju akinius bei kontaktinius lesius. Ju atsisakyti iskart tikrai negaliu, nes neatpazistu is tolo zmoniu, nematau is toli kelio zenklu ir pan.?

 19.   Anonimas vėl rašo:

  O kur pirkti tą papildą Vital Eye Nutrition Vision 20/20? Jūsų nurodytame tinklalapyje siunčia tik į Can ir US

 20.   andy rašo:

  Tai tada jiems telfonu paskambikit ir uzsisakykit, nes as zusakau telefonu ir i uk tikrai siuncia.
  Apie GNLD papildus nesu girdejes, bet jei duosi nuoroda kur galeciau rasti jus ingredijentus galiu paziureti.
  Ir dar del papildu noriu ispeti, kad nera vieno stebuklingo papildo, kuris visiems padeda 100%.

 21.   Anonimas vėl rašo:

  Pamėginkit http://www.gnld.se/Nutritionals.aspx?STORE_ID=11&NAV_CATEGORY_ID=3685&CATEGORY_ID=3690

 22.   andy rašo:

  Petrai siulyciau nusipirkti viena is mano nurodytu programu ir daryti tuos pratimus. Tik zinomo tam reikes skirti bent 20-30 min per diena ir prataimus daryti bent kelis menesius.
  O akiniu is karto neismeskit. Jei darant pratimus regejimas pageres tai tada jau ziurekit, gal ispradziu pakeiskit sipnesniais.

  Akiu joga kainuja $18 plius siuntimas, bet programos yra anglu kalba. Gerai paeiskojus turbut rastumet ir rusu

 23.   andy rašo:

  Dar perkant papildus is us and canados uzsakydami paprasyskit , kad ant siuntiniu uzdetu tik minimalia kaina kokius $5, nes lietuvos muitininkai labai megsta siuntinius is uz es ribu papildomai apmokestinti.

 24.   Anonimas rašo:

  Regėjinui labai padeda GNLD kompanijos produktas - karotenoidų kompleksas, kuriame yra 15 karotenoidų, gautų iš vaisių ir daržovių. Vienas karotenoidas nieko negali padaryti, jie turi būti šeimomis. Tai taip pat stiprūs antioksidantai, stiprina imunitetą, tvarko odos problemas… Vartoju pati, vartoja mano šeima, taip pat ir platinu GNLD produkciją.

 25.   Anonimas rašo:

  sio blogo skaitytojams siulyciau atsargiau atsargiau vertint autoriaus mintis. labai panashu, kad jo rekomenduojamos svetaines moka jam % nuo sumos kuria jus isleidziate pirkdami minetas knygas/maisto papildus - autorius yra affiliate'as. Negaila, kad kazkas pralobsta..bet cia viskas tik del komercijos. o patikliuosius labai veikia tokie sloganai kaip "as isbandziau, ir tai tikrai veikia" ir "jokiu budu su tomis svetainemis nieko bendro neturiu". tai tik mano nuomone. autoriau ;]

 26.   andy rašo:

  Ponas anonine, as tikrai nesu joks affiliatas ir joku komisiniu negaunu. Ir skaitytoju tikrai neverciu siu produktu prikti, tai ju asmeninis reikalas.

  Jei bent truputi ismanai prgramavima, tai manau butum sugebejes pasiziureti ir pamatyti, kad uz po internetiniais puslapiais nera uzlpeta jokiu affialiate linku.
  Bet kuriuo atveju, linkiu tau sekmes ir sveikatos.

 27.   Vidam rašo:

  Reikia paieškot tokių kaip Andy. Žmogus ne tik domisi viskuo, kas susiję su sveikata, bet ir ta informacija dalinasi su kitais. Tai nuostabi savybė. O jūs, anonime, viską išverčiate kitaip. Ech…

 28.   Anonimas rašo:

  As sutinku kad zmogus ir uzdirbtu pateikdamas tokia informacija. Tik pavyduoliai gali tam priestarauti arba konkurentai. As taip pat turiu problemu su akimis. Nepatikesit dar tik 2 dienas meginu kas kiek laiko pasiziureti i toli - ir ka jus manot. Jauciu smaguma akyse. Maziau raibuliuoja ir maziau asaroja akys prie kompo. Dekinga esu Andy. Veliau noresiu taves paklaust apie amziaus akiu problemas. Gyvenu UK. Ryt einu ieskot kai ko akims. Aciu dar karta.

 29.   andy rašo:

  Labai dziugu isgirsti apie jusu sekme.
  Dazniausiai akiu problemos atsiranda ne del amziaus o del antioksidantu, omega 3 riebaliniu rugsciu, mineralu ir kitu meddziagu trukumo. To resultatas akys tampa labiau pazeidziamos ir per ilga laika atsanrada problemos. Ir kataraktos atsiranda del antioksidantu ir ypac vit. c trukumo, lesiuko degenaracija taip pat atsiranda del antioksidantu, carotinu (luteino ir kt) trukumo.
  Is naturaliu produktu akims gerai spinatai, melynes is silauoges (blueberries), kuriu jei gvenate uk tai tikrai galite nusipirkti.
  Taip pat naudinga omega 3 riebiosios rugstys kuriu yra linu semenyse, linu semenu aliejuje, zuvu taukuose ir graikiskuose riesutuose.
  Jei jau pirksit papildus tai cia yra vienas geras ir gana nebrangus papildas
  http://mindbodyhealth.com/vision20.htm
  As ji pats kai kada vartoju, nes daug laiko praleidziu prie kopiuterio ir galiu pasakyti kad tikrai padeda.
  Jie siukcia i uk tik reikia uzsisakyti telefonu.
  Bet kaip ir nekarta sakiau jus tikrai neprivalote is ten pirkti.
  Bet tikrai nepirkit bet ko is supermarketu ar sveiko maisto parduotuviu, nes dauguma papildu del prastos kokybes ingrideijentu norimos naudos neduoda.

 30.   vidam rašo:

  Blogai, kad reikia skambinti, norint tuos Vision 20/20 užsisakyti… Nemoku angliškai kalbėti, tai kaip užsisakysiu? Galėtų būti nurodytas bent koks emailas, kad su jais susiekti.

 31.   andy rašo:

  Ju emailas tai jean@mindbodyhealth.com

 32.   Irena-an rašo:

  As ta pati is 2008-09-18 22:26 Jaunysteje su akimis problemu nebuvo. Bet dabar jau gal 3-4 m skaitant reikia akiniu ir jau museles skraido ir pavargsta greitai. Sveiko maisto parduotuveje radau melyniu ekstrakto ir kapsuliu. Kas geriau ? Ir ar geriant vision 20 dar reikia papildomai melyniu ar silauogiu ? Taip pat noriu zinot ar toleriagiams tie patys pratimai kaip ir trumparegiams? Aciu uz informacija. Labai dziaugiuosi radusi jusu puslapi. Visiems rekomeduosiu cia apsilankyt.

 33.   Irena-an rašo:

  Ir ar tel: 4356881621 ..Manau kad tai nepilnas Nr skambinant is UK ?

 34.   andy rašo:

  Tai US numeris tai reikia priedti +1

 35.   andy rašo:

  Melyniu extraktas yra gerai, su salyga , kad jis yra geros kokybes. Aisku geriausia yra pacius melynes, bet ju gauti sunkoka.
  Vision 20 yra daugiau ingredijentu naudingu akims.
  Pasakyti kas geriau nera lengva, ir naudingi gali buti ir vienas ir kitas.

 36.   vidam rašo:

  bet prie Vision 20 jie pataria pirkti Zeaxanthin. Ar tikrai būtina jį pirkti, nes gal tų visų vitaminų bus per daug?

 37.   andy rašo:

  Na nebutinai.

 38.   Vidam rašo:

  Jau 3 dienos praėjo, o į mano emailą Roex neatsako :(

 39.   andy rašo:

  Siulau pabandyti dar karta , gal kartais i spama nuejo

 40.   vidam rašo:

  Tai aš siunčiau 20, 22 dieną ir šiandieną ką tik. Iš pradžių maniau, kad šeštadienis, todėl niekas ir neatsako. Bet šiandien jau antradienis, o žinių jokių. Manau, jie į emailus nereaguoja. O gaila.

 41.   vidam rašo:

  O dabar dar susiradau vardą - Jean Hodges - ir išsiunčiau ketvirtą laišką. Jei per porą dienų atsakymo negausiu, vadinasi nelemta pavartoti vision 20/20 :)

 42.   andy rašo:

  I si at veji galima paziureti is dvieju pusius. Viena jus jau nurodete, jei neatsako vadinasi nelemtas. Is kitos puses kartais reikia gerai paeiskoti ir pasistengti kol atrandi.
  Bet velgi kaip nekarta sakiau, kad jus neprivalote is ten pirkti ir jei intuicija sako ne tai nepirkit. Intuicija daznai buna teisinga ir ypac moteru.

 43.   vidam rašo:

  O kuo galėtų būti blogesnis tas Liuberin forte? Štai sudėtis: Vienoje kapsulėje yra 6 mg liuteino, 0,3 (g cianokobalamino (vitamino B12
  -10 % RPN*), 75 mg askorbo rūgšties (vitamino C-125 % RPN*), 200 mg mėlynių
  (Vaccinium myrtillus) uogų ekstrakto miltelių, 8,54 mg piridoksino
  hidrochlorido (vitamino B6-776 % RPN*), 3 mg beta karoteno (63 % RPN*), 8,89
  mg tiamino hidrochlorido (vitamino B1-523 % RPN*), 9 mg biotino, 40 mg
  tokoferilacetato (vitamino E-400 % RPN*), 30 mg standartizuoto dviskiaučių
  ginkmedžių (Ginkgo biloba) ekstrakto, 50 mg seleno mielių, atitinkan
  čių 0,05 mg seleno.
  Pagalbinės medžiagos: magnio stearatas, silicio dioksidas, magnio oksidas,
  želatina.
  Kuo blogas OGUVIT?
  Specialios paskirties maisto papildas

  KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
  Vienoje kapsulėje yra: 200 mg rutino, 60 mg askorbo rūgšties (vitamino C), 60 mg mėlynių ekstrakto (extr. Vaccinium myrtillus L.), 20 mg vaistinių akišveičių ekstrakto (extr. Euphrasia officinalis L. ), 10 mg beta karotino, 325 mikrogramų retinolio palmitato (=325 TV vitamino A), 1,5 mg tiamino nitrato (vitamino B1), 1,7 mg riboflavino (vitamino B2), 20 mg L-cisteino, 7 mg DL-metionino.
  Nutritional Information. One capsule provides typically: Vitamin A 325uG (40% RDA), Vitamin C 60mg (100% RDA), Thiamin 1.5mg (107% RDA), Riboflavin 1.7mg (106% RDA), Beta Carotene 10mg, Rutin 200mg, L-Cysteine 20mg, DL-Methionine 7mg, Bilberry extract 60mg, Eyebright extract 20mg.
  Pagal sudėtį nelabai kuo skiriasi nuo iš Roex "for your eyes only" ir "vision 20/20".

 44.   vidam rašo:

  :) kaina tai tikrai skiriasi…

 45.   andy rašo:

  Pirmojame i akis iskarto krinta b12 forma - cianokobalamino (vitamino B12
  -10 % RPN*).

  Antrajame retinolio palmitatas yra sintetine vit A forma.

  Visio 20/20 yra geresnis nei for yr eyes only.
  Taip pat vit C abejuose yra paprasta ascorbine rugstis.
  Taip pat vision20/20 yra daugiau ivairius extraktu

  Bet velgi jei jus manote , kad sie papildai pakankamai geri galit pabandyti.

 46.   andy rašo:

  Tai kiek suprantu sie du yra pigesni.
  Bet atvirai pasakius $29 nera super didele kaina.

 47.   Vidam rašo:

  Ir vėl ačiū, Andy. Įtikinot, kad vision 20/20 yra geresni. Tikrai verta pirkti juos.

 48.   Vidam rašo:

  Be to, vision 20/20 yra 120 tabl, o liuberine forte- 30 kapsulių. :)
  Na, aišku, dar reik pridėt pašto išlaidas… :(

 49.   andy rašo:

  Ar tikrai verta ar ne bus aisku tik kai pradesit vartoti.

 50.   lina rašo:

  sis andresas man pades, nes as to ir ieskojau, labai aciu

 51.   toliaregė rašo:

  Oi, labai ačiū už straipsnį :)

 52.   Edvis rašo:

  as noreciau susidaryt programa akims stiprinti,nes jauciu kad arteja trumparegyste. nuo ko pradedeti ?

 53.   andy rašo:

  Pradek nuo straipsnyje aprasytu paprastu pratimu, o po to jei leidzia financines galimybes nusipirk programa.

 54.   andy rašo:

  Taip pat geras papildas butu gerai.

 55.   Sveiki rašo:

  andy gal esi skaites knyga S.Troickajos atsikratykite akiniu zudiku visiems laikams.Patariu pasiskaityt daug naujo suzinosi.Be to radau nuoroda(cia audio failas):
  http://www.sveikata.info/akiu-pratimai-regejimo-atstatymas-akiu-ligos

  Kas nors esat dare Power Vision Program?

 56.   andy rašo:

  Sio knygos nesu skaites, ir aciu uz nuoroda.

 57.   Sveiki rašo:

  Bet kaip manai kokius pratimus daryt, jei mano -2 ir -1.75 .Pvz., man daktare sake kad regejima atstatyt imanoma bet reikia ilgai dirbt,o kaip ji sake,kad zmones neatsistato akiu todel kad :
  1. Tingi
  2. Truksta laiko
  3.Daug daktaru dirba tik del biznio.
  CIA TIESA?

 58.   andy rašo:

  Gydytoja teisi ir tokiu gydytoju reikia daugiau kurie dar savo pacientams pasako kitas galimybes.
  Del pratimu tai reiktu pasirinkti kuria nors programa ir zinoma pastoviai daryti. Pradzioje galite pradeti nuo nemokamu aprasyti straipsnyje ar video.

 59.   Petras rašo:

  O tai kaip daryti, jeigu as dabar nesioju akinius? Sakykim darau tuos pratimus, bet akinius vistiek gi tenka nesiot, nes gi be ju negaliu masinos vairuot, ir siaip silpnokai matau… Kaip supratau, akiniai yra blogis, bet kad as be ju niekaip kolkas… Gal tiesiog reikia daryt pratimus ir stebet ar regejimas gereja, jei taip, silpnint akinius… Ka manot?

 60.   Sveiki rašo:

  Bet ar pazisti zmoniu, kuriems pratimai butu padeje?

 61.   andy rašo:

  Asmeniskai tai nepazistu. As pats akiniu nenesioju, bet jei kartais akys pavargsta tai pratimu darymas bent jau siek tiek tikrai pradeda.

 62.   andy rašo:

  Petrai del akiniu viename video apie juos buvo kalbama , kai perziuresi butinai parasysiu.
  Kiek pamenu tai galima sekti programa ir vis dar nesioti akinius, bet reikia pasitikslinti.

 63.   Petras rašo:

  Hm, reiks perziuret visus video ir pradet rimtai tuo dometis, darysiu eksperimenta, ziuresim kas gero gausis :D Gaila, kad dabar daug laiko tam negaliu skirt, nes sesija, daug mokslu…

 64.   andy rašo:

  Cia situose nemokamuose nemanau kad yra. As turiu viena dvd tai jame buvo kalbama.

 65.   Petras rašo:

  Koks to dvd pavadinimas?

 66.   andy rašo:

  Yga for your eyes. Natural vision improvement kit. meir Schneider
  http://www.amazon.com/Yoga-Your-Eyes-Meir-Schneider/dp/6305642834
  Naudota apie $8 plus shipping.
  cia yra trumpa istrauka is dvd
  http://uk.youtube.com/watch?v=9CM8QZYvot8
  http://uk.youtube.com/watch?v=ViOh0YWXSfg
  http://www.5min.com/Video/Yoga-for-Your-Eyes—Using-Yoga-to-Heal-32268560

 67.   Anonimas rašo:

  Hmm, o jeigu vietoj trieju akiu matau keturias?

 68.   andy rašo:

  Paziurek zemiau pratimo i troubleshoot.

  Helpful Tip #2: If you see four circles.

  Focus closer to the tip of your nose. Bring the pen closer to your face and keep your eyes focused on it. This should transform the four circles into three. Another option is to move a few inches farther from the monitor.

 69.   Antanas rašo:

  Norejau paklausti o kiek kartu i diena ir po kiek laiko reikia daryti ta #3 - 3 CUPS

  pratima

 70.   andy rašo:

  Priklauso nuo jusu problemos.
  Jei problema didesne ir jus nesiojate akinius, tai reikia daugiau pratimu, nes sio vieno nepakaks.
  Jei taip nurit pastiprinti ar atpalaiduoti akis tai kokias 5-10 min manau reikia(ten laikas nenurodytas todel tiksliai negaiu pasakyti). Bet jei akys pradeda pavargti nuo to pratimo tai reikia padaryti pertraukele.
  Taip pat net ir vienas kartas geriau negu nieko(jei neturite laiko).

 71.   Anonimas rašo:

  o pvz ar galetu zmogus (be gyditoju pagalbos ) nusistatyti regejima?

 72.   Anonimas rašo:

  nes pats susirupinau . tik gaila kad tos programos angliskos o anglu lb gerai nenusimanau.

 73.   Anonimas rašo:

  nes pats susirupinau . tik gaila kad tos programos angliskos o anglu lb gerai nenusimanau.

 74.   Tomas rašo:

  man tj trumparegyste yra tj dbr pradesiu viska is eiles valgyt kas stiprina akis

 75.   andy rašo:

  Viena valgymo truparegystei nepakaks, reikia daryti pratymus.

 76.   andy rašo:

  Regejima gali nusistatyti ir pats tik reikia internete susirasti lentele ir poto atsispausdinus pasimatuoti. Bet taip nustatomas tik regijimas, jei norite, kad paziuretu pacias akis tai reikia eiti pas akiu gydytoja.

  Manu panasiu programu turetu buti ir rusu kalba, siulau paieskoti.

 77.   Nelaimingas rašo:

  Sedziu aklas vos matydamas ekrana ir svajoju apie gera regejima man 16 metu nuo ko patariat pradedi ? :( Laukiu atsakymo :(

 78.   vIliTo rašo:

  Esu aklys nuo zhilos sneoves, kasdien regejimas blogeja ir pradedu tiketi, arba nebetiketi, kad regejimo nebeatgausiu. Ka patartumet daryt? Savo jegomis nuo kompiuterio ekrano pasitraukti nesugebu, ko imtis? Kaip prisiversti treniruoti akis?

 79.   vIliTo rašo:

  Beje, manau tie, kurie niekad neturejo silpno regejimo, niekada nesupras kaip jauchiasi zhmogus negaledamas matyti veidu, numeriu, galu gale skaichiu ant lentos. Niekad nesupras kiek patiriama streso ir kanchiu… Uzhuojauta visiems trumparegiams ir toliaregiams.

 80.   andy rašo:

  Yoga for your eyes autorius buvo beveik aklas ir sugebejo atstyti regejima ir net vairuotojo teises gauti, todel siulau niekada neprarasti vilties.
  Todel jei suprantate anglu kalba siulau nusipirkit si dvd ir daryti pratimus
  http://www.amazon.co.uk/s?ie=UTF8&tag=firefox-uk-21&index=blended&link%5Fcode=qs&field-keywords=yoga%20for%20your%20eyes&sourceid=Mozilla-search
  zinoma atgauti regejima reikia daug pastangu ir laiko, bet manau verta.
  Jei anglu kalba neskaitote siulau pasieiskoti panasiu programu rusu kalba.
  Akims labai svarbus vitamnas A / carotinai. Nes akys pastoviai naudoja vit a (retinoli) perduodant siganala i smegenis. Vitamino A (karotino)yra morkuose, todel galima valgyti morkas, gerti morku sultis.
  Dar akims reikalingas vitamns c, luteinas.
  Taip pat labai gerai melynes ir silauoges, galima vatoti melyniu ekstrakta.
  Jei leidzia finansai suliau nusipirkti viena papilda, as ji pasat vartoju ir bent jau man tikrai padeda.
  vision 20/20
  http://www.amazon.co.uk/s?ie=UTF8&tag=firefox-uk-21&index=blended&link%5Fcode=qs&field-keywords=yoga%20for%20your%20eyes&sourceid=Mozilla-search

  Dar siulau daryti visualizacojos pratimus - isisvaizsuoti, kad jusu akys pradeda sveikti, geriau matyti ir t,t,. Tai daryti galima labai parastai, tiesiog uzmerkti akis ir pradeti fantazuoti. Visualizacija yra efektyvus metodas tik ji reikia daryti pastoviai. Bet velgi ven visualizacijs nepakanka.
  Linkiu sekmes ir butinai parasyk apie savo patirti.

 81.   andy rašo:

  Radau nemokama regejimo nusistatymo grafa.
  http://visionsofjoy.org/pdfs/VoJ%20eyechart.pdf

 82.   Lina rašo:

  Sveiki, labai geras straipsniukas. Ypac tuo, kad ikvepia pabandyti.
  As trumparege, bet nedidele 0,75 kazkur. Bet po truputi akys vis silpneja (na cia per kokius 5 metus). Akinius dedavausi tik greitkelyje, nes per reitai zenklai priartedavo - tingedavau zlibint.
  Noriu jums papasakoti savo patyrima. Pakeiciau darba kur beveik visa diena su dokumentais kompe reik dirbti ir pradejau justi, kad lyg ir sipsta tas mano regejimas, kuris nuo vaikystes buvo super super. Ejau per daktarus, kad kaip nors uzkirsti kelia ir ka jus manot jie man pasake - JEIGU JUSU REGEJIMAS BUVO 200 PROC., O DABAR TAPO 100 PROC., tai ko cia pergyvenat - melyniu pagerkit. Vat taip vat. Ir apie jokias manksteles neuzsimine.
  Tai taip ir dirbau, karjera dariau, kol akys susilpnejo. Drauges vyras pradejo daryti pratimukus, nes jaute akiu nuovargi, sake jam padejo. Yra tokia LT knyga - nepamenu pavadinimo, jei kam reikes - pabandysiu surast. Tai vat bandziau ir as mankstinti akis, bet prisipazinsiu kol dirbau - nepastebejau pagerejimo - aisku mano salygos specifines buvo, kabinetas tik su stoglangiais, tai galimybe ziureti i toli ir ilsinti akis lygi 0. Bet vat dabar jau antri metai auginu vaika, ta proga akys gauna pailset ir pastebejau, kad jau greitkelyje vairuojant akiniu man nereikia. O praejusia vasara toks crazy dalykas man nutiko - julejom prie juros ir pasitryniau as akis, nugi ir zinokit matyt kazkaip i vieta ten viska sustaciau, kad pradejau matyt kaip anksciau - smulkiausia srifta ant persirengimo budeliu perskaiciau, kuri vyras su lesiais vos iziurejo. Aisku pliaze apsvietimas buvo super ir tas geris man praejo kai is pliazo ejom per pusyna.
  BET ka as norejau pasakyt - kad pati patyriau, kad vis dar GALIU matyti tuos savo 200 proc. Kad nors ir trumpai, bet mano akys be pratimu tai padare, vadinais sustiprinus akiu raumenis akys turetu ilga laika palaikyti ta gera regejima.
  O kas del pratimu darymo - kuo duagiau darysit tuo geriau (cia kaip kulturizme ar kitam sporte - nuo treniruociu laiko priklauso raumenu tonusas, manau akiu raumenu taip pat. Toj knygoj man labiausia patiko patarimas kaip isnaudoti laika sankryzose prie raudonos sviesos ar kamstyje - reikia iprasti nuolat daryti ta pratima ,,objektas arti - objektas toli,,. Ir kai pagalvoji nemazai to laiko sankryzose praleidziam. Nu ir nedurnai atrodo tas pratimas palyginus, nes juk yra tokiu kur reikia akis visaip vartyt. Nors kai pagalvoji, tai gas ka ant tos sankryzos ir ,,pakabinciau,, akis bevartydama :)))
  Andy - sorry, kad tiek cia prirasiau.

 83.   andy rašo:

  Lina, aciu uz pasidalinta asmenine patirti,
  Ir tavo pavysdys tik dar karta parodo, kad norint galima atstayti regejima.
  Kiek suprantu tu i akis atistiktinai patrynei smelio???
  O gydytoja deja apie dokiu pratimus deja nezino. Nes ju midicinos mokykloje apie tai deja nemoko.

 84.   Lina rašo:

  :)))))) ne, ne smelio as pritryniau.
  Na zinai kaip buna kai ilgai skaitai ar siaip akys apraibsta - paimi su kumsciais/pirstais ir pasitrini uzmerktas akis. As manau, kad kazkaip ten obuolius akiu pajudinau ir lesiukas i vieta atsistojo. Bet sakau, cia tik laikinai taip buvo, nes nera kada tu pratimu daryt, bet vis ruosiuosi.

 85.   andy rašo:

  A, supratau, vienoje programoje yra panasus pratimas kai uzdengi uzmerktas akis su delnais ir jas lengvai trini.

 86.   Anonimas rašo:

  man ir poliklinokoje ir privačioje klinikoje sakė, kad trumparegystė neatsistato taip kad su korekcija turėsiu būt visą gyvenimą, tada paskaitau kokia knygą "regėjimo atstatymas be akinių" ar va panašiuose puslapiuose ir sako visai kitus dalykus. nu tai kuo tiket..? ;>

 87.   andy rašo:

  Gydytojai tokiu dalyku nezino ir taip pat daugelis gydytoju mano , kad negalima pagydyti daug daugiau ligu, tokiu kaip diabetas, vezys it kt. Bet labai norint galima isgydyti beveik bet kokia liga, todel nepasiklauk aklai ka tau sako gydytojas.
  Ir yra daug pavyzdziu kaip zmones atstato regejima, issigydo 4 stadijos vezi ( be jokiu chemo), issigydo II tipo diabeta.

 88.   andy rašo:

  Taip pat gydtyojai suinteresuiti , kad tu butum ju klijentas visa likusi gyvenima, nes reiks pastoviai nauju akiniu ir vis stipresniu.
  Jei gydytojai is tikruju gydyty zmones, tai daugelis ju tiesiog neturetu darbo.

 89.   Gedas rašo:

  Ziurejau gan skeptiskai is pradziu, kaip ir i betkoki eilini straipsni, bet kai isbandziau pirma pratima (ta kur turi pamatyti aki 3-ia tarp 2) tai net issiziojau ;O Labai aciu, tikrai neikainojama info! Reikia prisiverst daugiau darzoviu valgyt ;]

 90.   Robas rašo:

  Yra tokia knyga "Kvailio patirtis arba kelias į praregėjimą" parasė M.S.Norbekovas išleita alma littera, tik sunku gauti nusipirkti ten daug info apie regėjimą.

 91.   andy rašo:

  Robai, aciu uz nuoroda, manau tai bus naudinga skaitytojams, ypac tiems kurie neskaito anglu kalba.

 92.   jis rašo:

  The program for better vision for free.http://www.ebookee.com/The-Program-for-Better-Vision-How-to-See-Better-in-Minutes-a-Day-Without-Glasses-or-Contacts-_241632.html

 93.   Daina rašo:

  Nu bet del akiniu kokia teisybe…visada prastai maciau, apie koki -1,5 buvo abi akys. Anksciau akinius nesiojau tik kai vairuodavau, arba budavau prie kompiuterio, bet jau kokius metus laiko diena is dienos nesioju akinius, kazkaip pripratau, kad gerai matau, ir nereikia draugu atsiprasinet, kad nesisveikinu, kai kitoj gatves pusej mojuoja :D:D:D nu bet pastebejau kad tas nesiojimas mano akytes visai susilpnino, jau nebegaliu be akiniu, ir garantuoju kad jau kokie -2,5 ar daugiau.. nes nusiimus akinius tai viskas liejasi aplinkui. Reikia bandyt stiprint Jusu pratimais ir patarimais. Isvis kaip dziaugiuosi,kad cia siandien uzmaciau as jusu puslapi, nu nerealiai geros informacijos yra.

 94.   linas rašo:

  Turiu video, akiu stiprinimo pratimu.Apie 4 gb talpa.galiu irasyti i DVD 4 free.Jei kam idomu parasykit.esu KAune.

 95.   Anonimas rašo:

  Anksciau mano regejimas buvo tik siek tiek pasilpes,pradejau nesioti akinius.pries pusmeti pakeiciau i dar stipresnius ir lb issigandau,kai pastebejau,kad matau dar blogiau ir lb staigiai tas matymo lygis krenta,,db mano regejimas -6.darosi isvis baisu,kad nebematysiu nieko.Straipsnis isties ikvepiantis,reiks bandyt,nes ne juokais susirupinau.aisku gal ir velokai.taciau man kol kas sunku patiket,kad netgi tokiam silpnam regejimui kaip -6,sie pratimai pades ;( tikiuosi.aciu uz patarimus.

 96.   andy rašo:

  Viskas yra imanoma tik reikia pakankamai noreti. IR 'yoga for your eyes' autoriu buvo beveik aklas ir sugebejo atstatyti regejima iki tokio lygio kad gautu vairuotojo teises.

  Beje regejimo problemos kaip ir daugelis kitu ligu yra susijusio su psichologinemes problemomins ir emocijoms.
  Jei skaitote anglu kalba siulau praktikuoti EFT - emocnio issilaisvinimo technika, instrucijas galima parsisiusti nemokamai ir tai labai paprasta.
  Dar patarciau perskaityti luise hay knyga' Myledams save isgydyk savo gyvenima'

 97.   samone rašo:

  http://www.pravdu.ru/lessons/jdanov/
  cia pacioje apacioje yra lekcijos kuriose viskas papasakota apie akis ir parodyti visi pratimai kaip atstatyti regejima. Tiesa viskas rusu kalba, ir viskas for free. Viskas paremta William Bates metodika.

 98.   samone rašo:

  blogai isikele linkas, tikiuosiu nepasiklysite…

 99.   andy rašo:

  Samone, aciu uz nuoroda, manau bus naudinga, ypac tiems kurie moka rusu kalba.

 100.   eimis rašo:

  Mm as turiu kitokia problema, mano vienas akis puiki 1, bet kita akis tik 0,8… nzn kaip cia taip… ligu neziuriu kaip piratas i monitoriu su viena akim :/

 101.   andy rašo:

  Na tai reiktu ta aki pastiprinti ivairiais pratimais, nes kitaip gali ir kita nusilpti.

 102.   Anonimas rašo:

  samone, nerandu pratimu akims.

 103.   dome rašo:

  as matau 0.3 0.1 kur gauti nemokama programa akims stiprinti beje as nesioju akinius. Labai laukiu atsakymo iskarto aciu

 104.   Andy rašo:

  TEen pasiskaitytkit komentarus yra keletas nuorodu, bet dauguma yra tik pavieniai pratimai, siaip geriau nuspirkti visa programa, ir ji nera labai brangi, $10-20.

 105.   rokas rašo:

  cia yra keletas pratimu
  http://www.medic.lt/pratimai/akiu_pratimai.htm

 106.   dziungles rašo:

  http://www.skaidrus.lt - diskusijos, skirtos natūraliam regėjimo atstatymui. Kviečiu prisijungti.

 107.   KaireTingine rašo:

  O ar yra pliusinių? Mano viena akis labai gera, o kairė tai nepamenu, bet akiniai su cilindru (kaip suprantu dvigubi kažkokie) atrodo +2.5 +1.5.
  Tai kaip tuos pratimus daryti? Be akinių aišku? :)

 108.   Katrin rašo:

  Labai ydomu. Reiks ir man pabandyt tuos pratimus padaryt. Pas mane irgi minusas kazkur apie -1.75. as akiniu nenesioju, nes man jie nepatinka, uzsidedu tik kine ar dar kur orouoste kai reikia info ziuret. Todej jau beveik 10 metu regejimas nepablogejo. Jei buciau nesiojus akinius tai turbut butu daug didesnis minusas. Butu tiesiog puiku jei butu galima vel regejima atstatyt.

 109.   Andy rašo:

  Gerai kad ir nenesiojai, nes per 1- metu tai tikriausiai butu reikeje stipresniu.
  Pabadyk, nuo nemokamu ir po kurio laiko gali kokia protrama nusipirkti ar parsisiusti, kur kazkas buvo idejes nuoroda auksciau komentaruose.
  O prarasti tikrai nera koko.

 110.   Aiste rašo:

  as ir bandysiu daryti viska kad tik geriau matyciau, atsibodo kai gatveje nematau pazistamu veidu, ar mokykloje nematau lentos ir tenka nusirasineti nuo suolo draugo, man labai sunku uzsibrezti tiksla -daryti pratimus kiekviena diena, bet manau man pavyks, nes as TIKRAI NENESIOSIU AKINIU!!! ;D

 111.   andy rašo:

  Sekmes darant ir parasyk kaip seksis, dar jums taip pat reiktu vartoti vitamina A( arba karotinus morkos, apelsinai, mango ir arba geros kokybes papildas), taip pat luteina, gerai melyniu ekstraktas, omega 3 riebalines rugstys ( zuvu taukai, linu semenu aliejus, graikiski riesutai), cinkas.
  Darant reikia sutelkti demesi i nauda o ne tai kad sunku, uzima laiko ir t.t., Nes su blogu poziuriu toli nenuvaziousi.
  Ir parasyk kaip seksis

 112.   sharas rašo:

  Sveiki andy, superinis straipsnis labai ikvepia! Nuo siandien ir as pradeu daryt pratimus ir labiau rupintis akim. Noreciau tik paklaust gal turite kokios informacijos susijusios su sunkumu kilnojimo ir regos prastejimu? Esu girdejes jog sunkioji atletika gadina rega…

 113.   andy rašo:

  Esu girdejes tik, kad nera gerai daryti pratimus kai kunas yra vertikalioje pozicijone ir akis ziure tiesiai i grindis, bet nesu tikras ar tai tiesa.

  Akims kaip ir kitiems organams daugiau kenkia steroidai, kuriuos daznai vartoja sunkumu kilnotojai.

  Parasyk kaip seksis. Gerai pries darant pasimatuoti savo regejima ir po to sekti progresa, bet reikia matuoti me akiniu.
  Atsispausdink kuria nors is ten esamu lenteliu ir pasikabines ant sienos pasimatuok kuria eilute matai.
  http://images.google.co.uk/images?q=eye%20check%20chart&oe=utf-8&rls=com.ubuntu:en-GB:unofficial&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&sa=N&hl=en&tab=wi

 114.   Aiste rašo:

  Siaip ziauriai tau aciu! O tu pati turejai problemu su akimis, kokios dioptrijos buvo tavo akys? Darydama ivairius pratimus tavo akys “pasveiko”, dabar matai gerai? Man reikia dar keliu ikvepianciu zodeliu! ;D pvz. pas mane tik -0.7, bet vis vien jauciu diskomforta, taigi tu tikrai manai, kad galiu gerai matyt… ;DDD

 115.   Aiste rašo:

  beje, kaip manai ar man reiketu nusipirkti norbevoko knyga? jis psichologas ir akiu gydytojas kiek zinau, apie jo knyga atsiliepimu yra visokiu ir geru ir blogu… man atrodo ten kazkas panasaus i savitaiga… ten yra ir pratimai akims, kaip manai isigyti? ;)

 116.   andy rašo:

  Pats dideliu problemu su akim neturiu ir pratimus darau profilaktiskai. Del knygos tai zinoma nusipirkit, nes is kiekvienos knygos galima ka nors gero is mokti. Nors as tos knygos neskaiciau.

  Dar akims taip pat reikia vitamino A arba karotinu ( ju yra palmiu aliejuje, morkose, mango ir kt arba reikia geros kokybes papild, taip pat vitamino C, E, plius cinko,, luteino, ir geros kokybes omega 3.

  Parasyk kaip seksis. Taip pat kaip sakiau ankstesniame komentare pries prededama daryti pasimatuok savo regejima su lentele ir po to sek savo progresa. Bet matuok be akiniu.

 117.   Aiste rašo:

  mano vienas draugas, pazista mergaite, kurios akys buvo -8, todel ja nuveze i maskva ir liepe jai daryt akiniu pratimus, kuriuos jei surase- kieviena diena po 30min. siandiena ji jau didele pana akys yra -6, bet akiniu kambari nenesioja, nes sako kad bus veliau dar blogiau. tj vat as pakalbejau su tuo draugu, tj galbut jis paprasys tu pratimu man, td bandysiu ir as juos daryt, nors tiesa sakant nemanau, kad jie skiriasi nuo tu “standartiniu”, svarbiausiai juos stropiai daryt…

 118.   andy rašo:

  JO akiniai tik dar labiau nusilpnina akis ir po to reikia stipresniu, tode geriau daryti pratimus.
  Parasyk kaip seksis

 119.   minde rašo:

  kaip man nuo 4 ontiju pastiprint akis iki kaskur 5-6 optiu kaskur per 3 men?

 120.   nepamenu rašo:

  su kuo geriau daryti pratimus,su akiniais ar be??? nesioju -4.00 ,tai dar biski matau :D galiu ir be akiniu daryt…

 121.   Andy rašo:

  Daryti pratimus ir matuoti progresa reikia be akiniu.

 122.   Andy rašo:

  Minde, tau reikia daryti pratimus, taip pat vartoti akims reikalingus geros kokybes vitaminus( A, E, C) mineralus(cinkas), antioksidantus ( luteinas) ir vaistazoles( melyniu ekstraktas ir kt). Bet kad atstatyti regejima uztruks laiko ir pastangu, bet norint rezultata galima pasiekti

 123.   andy rašo:

  Cia yra nuoroda i straipsni anglu kalba, kur vienas akiu gydytojas naudodamas papilda turinti ‘marigolds’ per metus atgavo savo regejima. Metams papildas kainavo £150 GBP (svaru)

  http://www.telegraph.co.uk/health/healthnews/6782415/Retired-optician-cures-own-blindness-with-marigolds.html

  Cia galima nusipirkto to papildo. Bet ispeju, kad tai ne studija ir asmenis atvejis, ir tai nereiskia, kad kiekvienam pades, bet pabandyti manau verta,
  http://www.eyebuddy.co.uk/Search/ACCESSORIES/All/All/All/?gclid=CNr46eOt5Z4CFcts4wodik09KA

  Ir ingredientai labai panasus i mano recomenduota vision 20/20.

 124.   Saulius rašo:

  Sveiki o ką manote apie šiuos papildus akims? http://pigu.lt/sportas_laisvalaikis_turizmas/maisto_papildai/bendri_papildai/optivision?id=279866 būčiau dėkingas už atsakymą kuo greičiau, Ačiū!

 125.   andy rašo:

  Siaip tai ten yra geru ingredientu, bet bet taip pat yra sintetinu dazu : dažikliai- titano dioksidas ir Patent BlueV. Todel tokio papildo nevartociau.
  Cia yra ingredientu sarasas
  http://www.100metu.lt/279/9621/akims/maisto_papildai/optivision

 126.   Saulius rašo:

  Ką pasiūlytumėte tada? :) Nebrangiausio bet akryvesnio kažko :)

 127.   andy rašo:

  Jie leidzia finansai tai gali parsisiusti is US, nera tokie brangus.
  Vision 20/20.
  http://mindbodyhealth.com/MbhVision20.htm (reikia skambinti)
  neblogas yra
  http://welltrientsforlife.com/prdts/?ProductID=115

  Taip pat neseniai radau dar veina , bet pats dar nevartojau. Ji vartodamas
  vienas vienas zmogus atstate savo regijama.
  Macu shield
  http://www.eyebuddy.co.uk/Search/ACCESSORIES/All/All/All/

 128.   Andrius rašo:

  Sveiki, ar imanoma atstatyti regejima pratimais ir tabletemis kad gerai matyciau, jeigu dabar matau su viena akimi 0.5, su kita 0.4 ?

 129.   andy rašo:

  Pratimais tai imanomo, del tableciu tai geri papildai padeda, bet ven ju dazniausiai nepakaks.

  Yogo for your eyes autorius buvo beveik aklas ir atstate iki tokio ligio kad leido laikyti teises.

  Tiesa prireiks laiko ir pastangu.

 130.   dov rašo:

  Sveiki.Mano regejimas su viena akim 0.2 su kita 10..labai skiriasi kaip man bebutu keista..kazin kodel taip yra? Ka daryt kad nenusilptu ta geroji akis,ir kad sustiprinciau blogaja aki? Noreciau vartoti kokius nors papildus gerus,bet kad galeciau isigyti vaistineje.Gal galit ka patarti?Dekui.

 131.   Andy rašo:

  Neturiu info del ko vien akis nusilpsta labiau nei kita todel negaliu pasakyti.
  Specialliai del akiu tai bene geriausias kuri zinau yra
  Vision 20/20.
  http://mindbodyhealth.com/MbhVision20.htm (reikia skambinti)
  neblogas yra
  http://welltrientsforlife.com/prdts/?ProductID=115

  Taip pat neseniai radau dar veina , bet pats dar nevartojau. Ji vartodamas
  vienas vienas zmogus atstate savo regijama.
  Macu shield
  http://www.eyebuddy.co.uk/Search/ACCESSORIES/All/All/All/

  Gali pasiziureti kazko panasaus lietuvoje, bet betkokiu tai nepirkciau.

  Taip pat reiktu daryti pratimus, ir jusu atveju jie daug svarbiau nei papildai, kurie tai pat gali buti naudingi.Lietuvisko knygos deja nezinau, yra rusu
  kalba, ten kazkas komentaruose buvo idejes nuoroda.

  Parysk kaip seksis

 132.   Marius rašo:

  Ka manote apie siuos pratimus akims stiprinti? Ar verta juos daryti? http://evaldo.private.lt/category/sveikatos-puslapis/regejimui-gerinti-sveikatos-puslapis/

 133.   Andy rašo:

  TIkrai verta daryti, ta su mazgeliais tai as pats pastoviai darau.

 134.   Vaida rašo:

  Mano regejimas yes -7,6 abieju akiu bandziau rebuild vision programa metus nieko nepadejo:( zinoma pratimus dariau saziningai, bet vilties nepraradau ir buvau lanai susidomejusi kodel autorius sio straipsnio nepadidomejo bates method tai yea pats seniausiasetodas kuris aiskina kad dauguma visu akiu problemos prasideda nuo akiu isitempimo. Ir visi Jo metodai randami internete plius nemokamai. As perskaiciau Jo knyga ir interneto puslapi Jo mokiniu sukurta……. bijau girtis bet akys pradejo dirbti( tas kad turi regejima -7 tikrai supras ka tai reiskia) bandysiu kokia dienike ideti interneto puslapi kur galima rasti. Ir atsiprasau uz tokia daugybe klaidu

 135.   andy rašo:

  Vaida, aciu uz pasidalinta patirti. Kaip nekarta sakiau vienas metodas ar papildas nepadeda absoliuciai visiems, bet jusu pavyzdys parodo, kad ieskant ir keiciant metodus rezultatus galima pasiekti.

  Del akiu pertempimo tai sutinku, nes dabar dauguma zmoniu visa diena ziri i kompiurio monitoriu ar telefona.

  Del bates metodo, taip mano zinomis dauguma regejimo programu yra butent issivyste is Dr. Bates , Nes Dr.Bates buvo kaip pradininkas.
  Skaitantiems anglu kalba cia yra info
  http://www.cleareyesight.info/index.html
  Cia yra video apie Bates metoda
  http://www.youtube.com/watch?v=O4BDvF1K85w

 136.   Neminesiu rašo:

  Kuriuos vaistus/papildus geriausia pirkti , kuriu butu galima rasti kiekvienoje vaistineje? buciau dekingas uz atsakyma.

 137.   Neminesiu rašo:

  Kuriuos vaistus/papildus geriausia pirkti , kuriu butu galima rasti kiekvienoje vaistineje? Buciau dekingas uz atsakyma. aciu.

 138.   andy rašo:

  Specialliai del akiu tai bene geriausias kuri zinau yra
  Vision 20/20.
  http://mindbodyhealth.com/MbhVision20.htm
  neblogas yra
  http://welltrientsforlife.com/prdts/?ProductID=115

  Taip pat neseniai radau dar veina , bet pats dar nevartojau. Ji vartodamas
  vienas vienas zmogus atstate savo regijama.
  Macu shield
  http://www.eyebuddy.co.uk/Search/ACCESSORIES/All/All/All/

  Gali pasiziureti kazko panasaus lietuvoje, bet betkokiu tai nepirkciau.
  O kiekvienoje vaistineje rasi tik bevercius pigius papildus, is kuriu naudos mazai.
  O vaistu vaistu vartoti tai nepatarciau, nes kiekvienas vaistas turi pasaliniu efektu ir nuodija organizma.

  Taip pat reiktu daryti pratimus.Lietuvisko knygos deja nezinau, yra rusu
  kalba, ten kazkas komentaruose buvo idejes nuoroda.

 139.   aš rašo:

  Sveiki.Mano regejimas su viena akim 0.2 su kita 10..labai skiriasi kaip man bebutu keista..kazin kodel taip yra? Ka daryt kad nenusilptu ta geroji akis,ir kad sustiprinciau blogaja aki? Noreciau vartoti kokius nors papildus gerus,bet kad galeciau isigyti vaistineje.Gal galit ka patarti?Dekui.
  …………………………………………………………………………………………………. Spėlioju .gal gali būti ta priežastis?citata “Kalbant mobiliuoju telefonu, kuris spinduliuoja maždaug pusantro vato galią, tos galvos pusės akį veikia 12 mW/cm2 galia, o kitą akį – 600 mkW/cm2 (mkW – mikrovatas) spinduliuotė.”
  tad jei ta prasčiau matanti akis yra toje pusėje, prie kurios pokalbių metu laikote mobilųjį telefoną ,tai būtų galima priežastis,nes Elektromagnetiniai laukai gadina regėjimą

 140.   andy rašo:

  As, jus iskelete labai idomia hypoteze, bet apie tai kad kalbejimas mobiliuoju telefonu paveiktu regejima neteko girdeti todel negaliu pasakyti. Beje ar tau akys buvo sveikos pries pradetat naudoti telefona.?

  Del papildu tai lietuvisku deja nezinau, o kiti yra nurodyti komentare auksciau.

  Kad apsaugot sveika aka ir gal net astatyti silpna reikia daryti pratimus, taip pat geras papildas praverstu. I zinoma akis reikia saugoti, daryti pertraukeles, pailseti kai pradeda sakudeti. Kiek galima maziau ziureti televizoriu, minimaliai naudoti telefona ir ypac texting, nes texting ir zinuciu skaitymas kenkia akims.

  Bet kada atsatyti regejima prieiks laiko, ir pastangu.
  Taip pat reiktu vengti blogu maisto produktu, kaip cukraus, rafinuotu alieju, baltos duonos ir baltu miltu gaminiu, gerai atsiakyti kvieciu ir gluteino turinciu produktu.

  Dar reikia ziureti i emocijas ir psichologija, Nes daznai buna kad akys silpsta kai jus kazko nenorite matyti savo gyvenime , aplinkoje, arba kazko nematote ka jums reikia pamatyti. Jei domina daugiau galima paskayti L.Hay knyga ‘ Myledamas isgydyk save ( atrodo toks avadinimas, bet gerai nepamenu, nes neturiu jos po ranka).

 141.   andy rašo:

  Na is lietuvoje randamu tai cia vienas gana geras tik ten neraso papildomu ingredietu, bei nera vitaminu. Tad vision 20/20 uz panasia kaina yra geresnis. Bet sis taip pat neblogas.
  Tas blueberry tai gana geras, tik neraso pagalbiniu ingredientu. Jei tu kalbi apie sita
  http://www.100metu.lt/279/703/maisto_papildai/blue_berry
  Bet ten nera vitaminu.

 142.   krista rašo:

  anksciau buvo uzsiminta apie GNLD produktus,bet nesulaukiau apie tai andy nuomones,butu idomu.

 143.   andy rašo:

  KAI KURIe gal ir neiko, bet ne visi. Taip pat jie kazkodel neraso visu ingredientu. Jei turi idek visus ingredientus parasysiu.

 144.   Justas rašo:

  Aš nustebęs, kad yra tokių gerų žmonių tokių, kaip Andy, kuriems negaila žmonėms patarimų, kurie yra labai labai svarbūs. Ypač, kai šiam pasauly (bent Lietuvoje, nežinau kaip yra pasaulyje) labai trūksta tiesos, viskas vyksta nenuoširdžiai, kažkokiomis užuolankomis, yra prieš sakant galvojama, ar man naudinga duoti vertingą patarimą kitam, svetimam.
  Mano problema yra tokia:
  Padariau klaidą nepagalvodamas, kad kompiuteris taip greitai gali „suėsti“ akis. Todėl dirbau, labai bijodamas netekti darbo, su kompiuteriu labai daug valandų (retušavau nuotraukas, tai yra mažiukus taškelius, dulkeles likviduodavau iš nuotraukos, kas beprotiškai gadina akis).
  Dirbau maždaug 4 mėnesius neįsijungės šviesos, tai yra tamsoje, nuo 6 ryto iki vėlyvo vakaro (ir svarbiausia be jokių pertraukėlių, čia jau mano kvailystė, bet deja niekas manęs sestabdė). Ir apskritai pradirbėjęs 3 metus su kompiuteriu retušuojant nuotraukas be pertraukėlių ir dirbant vidutiniškai po 10 valandų per dieną, aš pajutau, kad eidamas gatve ir žiūrėdamas iš tolo į žmones, man liejasi jų veidai, neįskaitau užrašų ant reklaminių stendų, nors įskaito žmonės, kuriems per 60 metų. Krepšinį dabar žiūriu sėdėdamas 80 cm nuo televizoriaus ir tai kankinuosi, kad pamatyčiau rezultatą, aišku priklauso nuo rezultato šrifto dydžio, kai kuriuos, kurie yra dideli, galiu įžvelgti ir iš 2 metrų, bet kai kurie yra tokie smulkūs, kad net ir iš 80 cm atstumo nematau.
  Taigi aš labai labai norėčiau, kad jūs tiesiog punktais (tai yra pvz., 1 priemonė gerinti akių regėjima yra ši, 2 yra ši ir tt.)
  I. Parašykite nemokamų (jai tokios egzistuoja) programų atstatančių regėjimą pavadinimus ir jų adresus internete.
  II. Parašykite mokamų programų pavadinimus.
  III. Parašykite vaistų ar papildų (kurie yra tikrai veiksmingi) pavadinimus.
  IV. Parašykite, ką dar iš maisto produktų be mėlynių ir morkų dar reikia valgyti.
  V. Parašykite, gal kokie yra kompresai sugerentys iš akių karštį ir pagerinantys regėjimą.
  VI. Parašykite gal yra labai veiksmingų į akis lašinti vaistų.
  VII. Ir dar gal kokių priemonių yra, kokių mes gal net neįtariame, pvz. gydantys akmenys, augalai, prašymas pasąmonės, kad padėtų. Juk pasaulis yra labai sudėtingas ir dar tikrai neviskas jame yra atrasta ir žinoma.
  Man labai skaudu, kad aš blogai matau į tolį, nes iki to laiko aš mačiau labai gerai ir buvau labai pastabus, net draugai stebėdavosi, kaip tu viską pastebi. Mano akys buvo labai labai geros, bet deja…
  Prašau visas įmanomas priemones išvardinkite jei tik galite.
  Ačiū.

 145.   andy rašo:

  Justai, pradek nuo straipsnyje ir komentaruose nurodytu pratimu, ir ziurek kuris tau labiau patinka, geriau iseina, ir po kurio laiko ivesk daugiau.
  Komentaruose net buvo nurodyti , kur nemokamai visa programa galima parsisiusti.

  Del papildu tai

  tai is lietuvoje sis gana neblogas
  http://www.100metu.lt/279/703/maisto_papildai/blue_berry
  Tiesa as pats jo nebandziau, bet is ingredientu atrodo gana geras,

  Bet geresnis yra sis , bet reikia siusti is US
  http://mindbodyhealth.com/MbhVision20.htm

  Taip pat butinai reikia daryti pertraukeles, idelia ikas 10 min, bet po 10 secudnziu,
  ten mano nurodyta programine iranga labai gerai, nes ji pastoviai primena.

  Bet kaip jau ne karta sakiau reikia laiko, greitai rezultatu nebus.

  dar parsiusiusk ir atsiprintink akiu matavimolentele ir stebek progresa, bet matuok be akiniu.
  http://www.amazingeye.com/files/snelleneyechart.jpg
  Ar ka nors panasaus

  Taip pat dar paziuekite i savo emocijas, gal ko nors savo gyvenime nenorite matyti?

 146.   Kostas rašo:

  Na pas mane irgi palogejas regejimas gan, trumparegyste turiu, ja uzsidirbau manau nuo monitoriaus, nes kazkada mano regejimas buvo idealus, poto pradejo blogeti. Ir dabar blogai matau i toli, ypac kai yra tamsu arba mazai sviesos. Bandziau pora kartu mamos patarima daryti, visai padejo kazkuriam laikui, gal jei nuolat daryti dar daugiau pades, o gal nea, nezinau. Tai receptas va toks: Paimat du paketelius ramuneliu arbatos (tuos maziukus kur i puodeli mest reikia), uzviriat vandens ipilat i puodeli imetat ten tuos du paketelius, tegul biski pabuna. Poto isimat su saukstu, isspaudziat vandieni (pilnai nereikia) , kad nekapsetu nuo ju, ir labai atsargiai dedat ant akies po viena paketeli, tik atsargiai nes ispradziu jie buna karsti labai, bet greit atvesta. Tai geriausia daryti gulint. Palaikot ant akiu paketelius, kai atvesta vel iksikit i tapati vadieni, kad susyltu ir vel ant akiu (aisku ant uzmerktu akiu det juos reikia) :) tik nepersistenkit, neleiskit, kad vanduo patektu i pacia aki, tuo tarpu ir stipriai akies uzmerkti nereikia, paprastai tik. Nu man padejo kai pirma karta dariau, galit pabandyti.

 147.   Justas rašo:

  Labai ačiū.

 148.   krista rašo:

  andy,siunciu GNLD papildu sudetis,,BETAGUARD,,laktoze,mikrokristaline celiulioze,morku aliejaus ekstraktas(morkos,sojos baltymai)vit.c,vit.e(d-alfa tokoferolio acetatas(soja)),cinko oksidas,vario gliukonatas,stabilizatorius(riebalu rugstys),lipnuma reguliuojanti medziaga(riebaliniu rugsciu magnio druskos),natrio selenitas.dar vienas,,CRUCIFEROUS PLUS,,sojos ekstratas,stabilizatorius(mikrokristaline celiuliozeE460),brokoliu ekstraktas(brokoliai,lapiniai kopustai,ridikai),apelsinu aliejaus milteliai,krakmolas,garstyciu milteliai,amorfinis silicio dioksidasE551,riebalu rugstys,riebalu rugsciu magnio druskos,paprastojo reziuko milteliai(paprastasis reziukas,sojos lecitinas),vitaminas E(d-alfa tokoferolio acetatas(soja),glazuravimo medziaga(hidroksipropilmetilceliulioze E464),dregme palaikanti medziaga(glicerolisE422),saldymedzio saknies ekstraktas(saldymedzio saknis,maltodekstrinas),garstyciu aliejaus milteliai,maistiniai dazikliai(chlorofilo vario kompleksasE141,riboflavinas E101).labai dekoju uz nuomone

 149.   andy rašo:

  Na ingredientai siaip gal ir nieko, bet neraso kiekiu.Taip pat yra soja ir galas zino is kur ji, nes daugelis soju yra gnetiskai modifikuotos. Nezinau kokia jo kaina bet jis tikrai neprilygsta mano ne karta minetam vission 20/20.
  Galite palyginti ingredientus
  http://www.mindbodyhealth.com/MbhVision20.htm

  Galit pavartot, blogiau nebus.

 150.   polinomas rašo:

  sveiki,

  ieskau zmogaus realiai atstaciusio savo regejimo. noriu suzinoti kokius pratimus darete ir kiek laiko tai truko. jei atsiras tokiu rasykit privaciai- polinomas@yahoo.com. is anksto dekui :)

 151.   barnis rašo:

  Esant astigmatizmui, kaip su juo gyventi? Pratimai pades ar tai tiesiog nebepagydoma?Nes akinius tai turiu nesioti butinai, nes jie su cilindrais, jau be ju tikriausiai nebeissiversiu…

 152.   andy rašo:

  Pratimai padeda ir astigmatizmo atveju, tik zinoma reikia laiko, taip pat reikia keleto pratimu, ar net visos programos.
  Bet pradeti galima ir nuo vieno, kuris jums geriausiai iseina.

 153.   Jurga rašo:

  As manau kad butina vartoti maisto papildus akims padeda!!! Pati naudojau Forever Vision is Forever Living Products http://www.aloevita.lt/index.php/forever-aloevera-maisto-papildai-1/91

 154.   andy rašo:

  Sis jusu minimas papildas gal ir nieko, bet palyginus ingredientus jis tikrai neprilygsta mano ne karta minetam vision 20/20 ir priedo kaina dar didesne.

 155.   sarunas rašo:

  Norėjau paklausti ar negalima nuo šio pratimo tapti žvairu?

  http://www.rebuildyourvision.com/try_an_exercise/

  P.S. Dėkui už straipsnį, labai padėjo ;]

 156.   andy rašo:

  Nesu apie tai girdejes, kad kas nors darydamas pratimus taptu zvairas. Pats dariau daugeli kartu ir taip pat kitu panasiu ir zvariu tikrai netapau.

 157.   sarunas rašo:

  O nuo pratimų turi akis skaudet? Nes kaip pabandžiau kelis kartus pradejo skaudėt

 158.   andy rašo:

  Siaip skaudeti neturetu, ir jei pradead skaudeti tai reikia pailseti.
  Jei pradeta skaudeti, galima uzsimerkus uzdenkti akis su delnais ir langvai pamasazuoti.

 159.   sarunas rašo:

  Aišku, dėkui reikės pradėti gydytis ;]

 160.   Domas rašo:

  Hmm.. Mano akių regėjimas yra viena akis 0 kita -1 būnant su akiniais. Tai be akinių net nežinau kiek būtu, bet jaučiu, kad mano akys vis silpnėja ir man įdomu ar pavyktu man išsitaisyti tas akis, kad nebereikėtu tų akinių ir galėčiau laisvai sėdėdamas klasės gale matyti lenta, be akiniu? :]

 161.   Anonimas rašo:

  O tuos pratimuku daryti bunant su akiniais ar be ju? Na ta prasme “gydytis akis” su akiniais ar be? :]

 162.   andy rašo:

  Pratimus reikia daryti be akiniu ir progresa taip pat matuoti be akiniu.
  Donatai, labai norint ir idejus pastangu galima atstatyti regejima.

 163.   rassaule rašo:

  Noreciau susirasti zmoniu, atstaciusiu regejima. As nuo gruodzio men. dirbu pagal Norbekovo sistema. Buvo -5, silpninau akinius, dabar vairuoju be akiniu ir jau matau zenklus, bet idomu butu rasti zmoniu atstaciusiu regejima. Sioje sistemoje be pratimu dar turi visa laika save uzhipnotizuoti, kad esi pats laimingiausias, isimylejes save ir gyvenima ir pan. ir jau gerai matai.
  Ir regejimas gereja, bet sinusoide - tai matai geriau, tai blogiau, ir tie gerieji etapai vis ilgiau tesiasi. Gal kas isgijes atsilieps ir pades man stipriau palaikyti tikejima minties materializacija, dvasia

 164.   andy rašo:

  Rassaule, aciu uz pasidalintas mintis. Hipnoze (savihipnoze) gali buti efektyvi gydant ivairias ligas.
  Asmeniskai as nepazistu nei vieno kuris butu atstates regejima.

  Bet jums jau reiketu dziautis, kad programos pagalba pavyko bent kiek pagerinti regejima, ir uz tai buti dekingai.

  dar siaulau paanalizuoti savo emocine bukle. Nes kiekviena kondicija turi emocini rysi. Gal ko nors savo gyvenime nenori matyti? Daugiau apie tai L.Hay knygoje ‘Myledams isgydyk save’.

  Ir po kurio laiko parasyk kaip seksis.

 165.   rassaule rašo:

  Pagal Norbekovo sistema dirbama su emocijomis - periodiskai yra atleidimo pratimas, periodikai esi Oktavoje, kasdien darai manksta, sulyg kiekvienu pratimu kartodamas trukstama charakterio savybe, mintimis varineji energija po kuna. Luisa Hei seniai studijuoju.Tiesiog laikinai buvo dinges tikejimas, kas ir sustabde savaitei mano progresa, bet kadangi niekur negaunu patvirtinimo, tai vel griztu prie jo knygos, kuri ir ikvepia tiketi, nes gi nerasytu, jeigu nebutu imanoma to pasiekti. Kai praregesiu sauksiu visam pasauliui ir kviesiu burtis ir gydytis kartu.

 166.   Aleksandras rašo:

  man buvo skausmas akyse bei labai blogai maciau, daug kazkokiu nesvarumu buvo.
  pradejau daryti pratimus akims, bei siaip pratimus visu kunu (sakoma kad akiu raumenis susije su visais raumenyms ir pratimai visu kunu padeda akims) dar pradejau naudoti vitaminus, labai geros kokybes ir sakusmas isnyksta, geriau matau ir nesvarumai isnyksta.
  rasykite man, jai noresite daugiau info schnappi4@mail.ru

 167.   marija rašo:

  Sveiki mano vaiko regejimas kaip tikrino buvo (didžiausias 1.1)0,4 Ir 0,7 ar tai normalu??

 168.   Aistis rašo:

  Radau nemokama yoga for eyes e book, stai siuntimo linkas:
  http://linkbee.com/yogaeyas
  O jei nezinot kaip siustis eikit cia:
  http://leechgames.com/faq/

 169.   Dovydas rašo:

  jooo

 170.   AlgimantasN rašo:

  pasimatavau akispudi ir rodo kad kairei akiai jis yra 12 mmHg, o desinei 16 mmHg, sako kad kai skiriasi negerai, gal turit info kodel negerai? kodel taip yra? ka daryt?
  as tik randu kad jei skirtumas iki ~3 mmHg tai nieko tokio…

 171.   andy rašo:

  Na kiek as radau, tai jei skirtumas 5 ar maziau, tai nereiktu nerimauti,
  siaip normaulus skirtumas gali buti from 3 to 6 mm hg.
  Jei didesni nei 6 tai gali buti gliaukoma.

  Dar galima butu ta testa po kurio laiko pakartoti.
  Vaistu tikrai nereikia vartoti, bet zinoma koks geras antioksidantas ar akiu paipldas praverstu.

 172.   emi rašo:

  ar imanoma isgydyti igimta regejimo silpnuma, norejau paklausti kokios kainos papildu ir kur ju galima isigyti lt, ar jie is uk?

 173.   andy rašo:

  Ten ankstesniuose komentariuose esu n urode papildus.
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kaip-naturaliai-stiprinti-ir-atstatyti-regejima-17.html#comment-6490
  Net ir daugeli igimtu regejimo problemu galima isgyditi, bet velgi jei problema yra su regejimo zona smegenu zieveje, tai gali buti sunkoka.

 174.   emi rašo:

  As kai daktares paklausiau ar man imanoma pasveikt ji pasake, kad dar turiu dziaugtis kad su akiniais matau 100proc.
  Dabar anglijoje yra mano sesuo, ten vaistineje tokie vaistai perkasi ar kur? Aciu :)

 175.   andy rašo:

  Gydytojai apie tokius dalykus nera girdeje, jie ismokomi tik apie vaistus, tad nieko nuostabaus. Daugelio ligu siuolaikine medicina nesugeba pagydyti ir tik valdo simptomus, bei is to pelnosi.
  O ten tie paildai tai internetu uzsakommi. Del to vision 20/20 reikia skambinti ten nurodytu telefonu.

 176.   emi rašo:

  ten kainos nurodytos doleriais, kiek kainuotu svarais? Aciu :)

 177.   andy rašo:

  £1= apie $1,5, kursas svyruoja priklausomai nuo dienos.

 178.   emi rašo:

  Aciu labai uz informacija :)

 179.   ieva rašo:

  labas,gal galetai rekomenduoti kokia knyga regejimui atstatyti?kur but pratimai ir visa kita

 180.   Andy rašo:

  Gana gera Yoga for your eyes
  http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=yoga+for+your+eyes&x=0&y=0
  arba rebuild yr vision
  http://www.rebuildyourvision.com/?gclid=CKOytOqmhKQCFZcqDgod9ki0GA

  O nemokamu pratimu yra nurodyta komentaruose, pasiskaityk antstesnius.
  Tem tpje knygoje ir programoje yra daug pratimu.
  Bet velgi noriu perspeti, kad norint gauti rezultatu reiks juos daryti, ir taip pat reiks laiko, ypac jie jusu regeimas jau yra suprastejes. Nepaisant to pratimus daryti tikrai verta.

 181.   Pixie rašo:

  Jei mano regejimas -4, nezinau gal jau virs -4, ar man imanoma regejima atsatyti? su pratimais, kokiais vaistais?

 182.   andy rašo:

  Imanoma, nes Yoga for your eyes autorius buvo beveik aklas ir sugebejo atstattyti tiek kad dautu vairuotojo pazymejima.
  Bet zinoima reiks pastangu ir lailo.

 183.   Pixie rašo:

  O kiek mazdaug laiko truktu, atstatyti regejima? O turint omeny, kad reikia daug pastangu ir darbo tai ta prasme visokius akiu pratimus kiekviena diena daryti? Kiek reiketu sedeti prie pc, kad akys labai nepablogetu?

 184.   andy rašo:

  Na cia individualiai priklauso nuo zmogaus, taip pat nuo saknines tavo regejimo nusilpimo priezasties.
  bet siaip tai mazu maziausiai keleta menesiu, bet gali buti ir daug ilgiau.
  nepaisant to manau verta.
  Pirmiausiai susirast internete lentele regijimui matuoti atsispausdink, pasimatuok be akiniu kiek matai ir pradek daryti bent tuos paprastus mano straipsnyje ir komentaruose nurodytus pratimus. Ir matuok bei stebek ar gereja.

  Taip pat kaip ne karta sakiau regejimas kaip ir kitos ligos turi emocini rysi, gali buti kad tu savo gyvenime kazko nenori matyti ar nematai. Bet cia tik bentrai gali buti ir kitos emocijos.

  Taip pat butu gerai geras papildas kaip vision 20/20
  http://mindbodyhealth.com/MbhVision20.htm

  Taip pat valgyk daug karotino ir kitu antokisidantu turinti maista kaip morkas, spirulina, chlorela, zalios spalvos darzoves, palmiu alieju, riesutus ir .t.t.

  Dar akims gerai sokineti ant tramplino, tad gali ji nusipirkti ir sokineti, daugiau apie tai
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/trampolino-nauda-sveikatai-378.html

 185.   Pixie rašo:

  O be vision 20/20 sunkiau sektusi atsatyti regejima?

 186.   andy rašo:

  Nera butina, kai kurie atstato vien pratimais, bet kad pagerint ir galbut pagreitint butu gerai ir koks nors papildas. Arba bent jau sumaistu reiktu gauti nemazai.

 187.   Pixie rašo:

  Sitas tinka? http://i51.tinypic.com/4g22hj.jpg

 188.   andy rašo:

  Nematau as cia ingredientu, cia yra vienas gana geras parduodamas lietuvoje, tiesa as pats nesu varotojes
  http://www.100metu.lt/279/703/maisto_papildai/blue_berry

 189.   valkirija rašo:

  tikuosi padės

  parašysu padėjo ar ne

 190.   roze rašo:

  o butinai daryt vien tik tuos pratimus kurie ce parasyti? http://www.vitavision.lt/default.asp?c=pratimai-akims
  tokie visokie nieko gera nepadeda?

 191.   Andy rašo:

  Jei regejimas yra labai nusilpes tai zinoma vien tokiu neuzteks , bet bent jau nuo tokiu pradeti galima. Taip pat ir tokie gerai profilaktiskai.

 192.   roze rašo:

  Gal ir durnas klausimas, bet ar melyniu jogurtai padeda nors truputi?

 193.   Andy rašo:

  Na ne ten tu melyniu tik kvapas ar kokia labai maza dalele. Tike tikrai neuzteks.

 194.   roze rašo:

  Tada taip iseina, kad bereikalo valgau. Dar raso, kad 35% melyniu ideta.

 195.   Andy rašo:

  Idek to jogurto sudeti ar bent pavadinima. Gal ten koks labai super specialus jogurtas. Ir dar itariu kad ten gali buti net ne melynes o silauoges (blueberry).

 196.   roze rašo:

  Ai sumaisiau su jogurtu bios, ten sluoksniuota desertine varske su melynem ’smilga’, bet va ten raso kad 35% melyniu.

 197.   Andy rašo:

  na kiek suprantu ten yra melyniu uogiene, kuri greiciausiai turi nemazai cukraus. O uogiene ir melynes tai du skirtingi dalykai , ypac komerciskai paruosta. Jei nesunku parasyk visus ingredientus.

  Siaip tai jei yra geriau jau nusippirk saldyty melyniu ar silauogiu tai bus daug daugiau naudos. Arba ben dziovintu ir po to jas ismirkytas vandenyje valgyk.

 198.   roze rašo:

  68% liesos varskes, 17% melyniu priedo (35% melyniu, cukrus, gliukozes ir fruktozes sirupas, tirstikliai: modifikuotas krakmolas ir pektinas, kvapiosios medziagos, rugstinguma reguliuojanti medziaga trinatrio citratas), grietinele, daziklis beta karotenas, rugstinguma reguliuojanti medziaga citrinu rugstis. :DD

 199.   lina rašo:

  Roze, jeigu valgote sita jogurta tik del regejimo pagerinimo, tai man atrodo ir pigiau, ir zymiai naudingiau butu nusipirkti, specialiai gerinti regejimui, papildu. O jeigu jau labai norisi melyniu, tai manau irgi geriau butu nusipirkti dziovintu ir kas dien po puodeli suvalgyti. Pagalvokit 35% tai yra vienas didelis sauktas. Jis tikrai nepakenks, bet kad akivaizdziai pades tai tikrai ne. Jeigu pas jus yra rimtesniu problemu ir jau nesiojate akinius, tai sauksto melyniu per diena neuzteks. Tokiu atveju ne tik gerus papildus reikia vartoti (bent jau metus) bet ir rimtai uzsiimti specialiais pratimais (bent jau metus) stiprinanciais akiu raumenis ir aisku nebenesioti akiniu ar lesiu, nes tuo metu raumuo visai nedirba, o tik vis labiau silpsta.

 200.   lina rašo:

  Akims reikia ir kitu vitaminu bei mineralu: seleno, cinko, vitamino E, C, beta-karotino, omega 3riebiuju rugsciu..

 201.   andy rašo:

  Na matai ten net nera 35%, ir ten net net melynes o kazkoks melyniu priedas. Tas melyniu priedas sudaro 35% viso produkto sudeties, bet tame priede yra 17% melyliu, tas reiskciu kad tu melyniu yra gal kokie keli procentai visame produkte. Priedo yra fruktozes sirupa ir dar kai kurie ingredinetai , ir tokio produktu as tikrai nevartociau.

  Cia tik reklaminis triukas. Tad neverta tokiam net pinigu leisti, ir jis tikriausiai dar nemazai ir kainuoja. Geriau nusipirk koki geresni sviezia vaisiu ar darzove tai bus daugiau naudos, arba nusipirk melyniu lapu ir gerk arbata.

 202.   roze rašo:

  lina, tai kaip man nusiimt akinius jej be ju as vos ne zliba?

 203.   lina rašo:

  Roze, jeigu visiskai neimanoma buti be akiniu, tai reikia kazkiek stengtis buti be ju. Ar jus nematote i toli? Ar is arti? Jeigu yra galimybe kai bunate namie bukite be akiniu, uzsidekite tik tuomet, kai labai reikia, na kai skaitote ar kai ziurite televizoriu. Jeigu pastoviai nesiojate, tai zinoma, kai nusiimate buna didelis skirtumas ir atrodo, kad negalite be ju gyventi.
  Mano irgi regejimas nera geras. Jau daugiau nei pries 10m israse akinius, nes moykloje nemaciau ka mokytoja ant lentos raso. Tada kompleksavau, kad atrodau su jais negraziai ir nenesiodavau, sededavau pirmam suole ir bandydavau iziuret. Ir labai dziaugiuosi, nes taip stiprindavau akiu raumenis. Veliau irgi nenesiodavau, tik rankinuke nesdavausi jei labai prireiks, tada uzsidedu, kad pamatyciau tam kartui ka reikia. Be to jeigu ilgiau panesiodavau, kai nusiimdavau, atrodydavo kad isvis nieko nematau, didelis kontrastas budavo, bet po kiek laiko akys pripranta. Esme tai kad nesiojant akinius, visada juos ir nesiosite ir kas kazkiek laiko pirksite tik stipresnius, kito kelio nebus. Po truputi mazinkite ju nesiojima, darykite akiu joga, nusipirkite geru maisto papildu specialiai akims, ir po metu turetumete pamatyti rezultatus. Jeigu tikrai norite, kad regejimas butu geras ir nebereiktu akiniu, laukia didelis darbas, kuriam reikia ir pastangu, ir laiko, ir finansu.

 204.   roze rašo:

  Man tai atrodo, kad be akiniu kaip tik vargini akis.
  O sita pratima: http://www.rebuildyourvision.com/try_an_exercise/
  Galima daryt ne per kompa o pvz nusipiesus tas dvi akis ant popierio lapo?
  Daugau yra panasiu tokiu pratimu?

 205.   lina rašo:

  Roze, siulyciau paskaityti pilna straipsni http://sveikatossaltinis.blogas.lt/tema/regejiomo-atstatymas
  ir komentarus kitu skaitytoju, nes ten ne ka maziau jums naudingos informacijos. Ten yra paaiskinta, kad vyksta su akimis, nesiojant akinius. Taip akys yra varginamos, bet tas varginimas i nauda, nes stiprinami raumenys. Cia toks pat varginimas, kaip ir sportuojant varginamas kunas, bet tai yra i nauda. Zinau zmoniu, kurie neuzsiima sportu, nes anot ju, kam cia vargintis ir raumenis vargint :)) Jeigu regejimas prastas, tai nusilpe raumenys, jeigu nesiosite akinius, jusu akiu raumenys dar maziau dirbs, jiems nereks stengtis iziureti ir jie tik dar labiau atrofuosis. Del pratimu, ten taip pat yra daug nuorodu kur galima rasti rimtu pratimu akims. Jeigu jus beveik nematote be akiniu, manau reiktu daryti akiu joga, kiek zinau jos pratimu akims internete nemokamu nera, bet gal but gerai paieskojus ir galima kazka rasti.

 206.   roze rašo:

  Gal ir nustebsit, bet man tik 11m ir mano regejimas turbut daugiau nei -4.

 207.   VitaminasC rašo:

  nieko čia nuostabaus, gal šeimoje daug kas akinius nešioja ir persidavė genetiškai…

 208.   budulis rašo:

  pas man irgi regejimas prastas. bet, tiesa pasakius, visokius pratimus tingiu atlikinet. o del akiniu nesiojimo, tai sutinku su Andy - tolko jokio nebus is to. tik tiketina, kad akys ir toliau silpnes, ir reiks vis stipresniu stiklu. nepamirskit, kad akiniai - kazkam biznis, ir kai kurie zmones nesuiteresuoti, kad zinotumet visa tiesa. akiniai galbut gali padet tik pradzioj, kol trumparegyste (toliaregyste, bet manau siais laikais retenybe, tuo labiau tarp jaunimo) nedidele, bet ir tai klausimas. kuo maziau stenkites nesiot akinius, tik kai labai reikia: sedit prie kompo, tv, ar vairuojat automobili, nes vairuojant neprimatydami keliat pavoju sau ir kitiems - nevalia zaist, bet ir tai, diena, kur gerai zinot kelius, zenklus, tai siulyciau irgi nesidet, svarbu ar matot zmones (apskritai, svarbu koks jusu minusas, galbut jau ir nebeimanoma be akiniu, nes nieko nematot). bet siulyciau iki tiek neuzsileist. del maisto papildu konkreciai nieko negaliu pasakyt, galit bandyt, manau, labiau nepakenksit akims, tik gal greiciau pinigus ismesit, bet galbut ir gali duot kazkiek naudos. tai tiesiog - nezinia. aisku, kad geriau valgyt morkas, melynes. o jei melyniu neber, tai, kiek teko girdet, gerai tinka ir melyniu stiebu ar lapeliu arbata, nes juose irgi gausu tuo paciu naudinguju medziagu. ir apskritai neieskokit stebuklu nei stikluose, nei kazkokiuose papilduose, tiesiog supraskit viena, kad daznai truparegyste igijam del to, kad mes per daug daznai ziurim po kojom, po nosim, i knyga, i telika, ar pc, zodz, i viska kas arti, ir labai retai i toli, todel nereikia labai stebetis, kodel nebematom i toli. todel meskit nafig tuos akinius ir stenkites ziuret i toli. stenkites reget savomis akimis. einant, ar bet kur budami, jei tik yra galimybes, arba kai tik jos yra, visad prisiminkit ir stenkites ziurekit i tai kas toliau, nors ir nematot, ar matot neryskiai, nebutina isitempt ir susiraukus stenktis pamatyt, tiesiog ziurekit. arba i arciau esancius dalykus, paskui i toliau esanacius. tiesiog zvelkit, bet dazniau - kuo toliau. ir pamatysit kaip akys pradeda spazmuot ir uzeina ryskus vaizdas, tai smagiai nuteikia, bet gaila, kad sumirksejus vel viskas issilieja, bet spazmai dazneja, vis dazniau uzeina ryskus vaizdas, kuo dazniau ziurit i toli. ir kas be ko, reik stengtis vengt ziurejimo artyn (zinoma, visiskai tai neisvengiama, nes viskas namie, ar darbe, dazniausiai randasi arti), bet bent jau maziau sedekit prie kompu, tv ir t.t., o geriau dazniau isliskit i lauka pasivaiksciot ir vaiksciodami dairykites i toli, blogiausiu atveju, bent jau pro langa spoksokit, jei jau esat apkiauteliai, ar koju nebeturit. o jei netingit, atlikinekit ir pratimus visokius, tiketina, bus dar geriau. tik daug laiko, pastangu ir kantrybes prireiks, nes patys pagalvokit kiek laiko praleidziam ziuredami artyn ir kaip retai zvelgiam tolyn, todel ir nesistebekim, jog reiks daug laiko, kad pagerintumem savo regejima. galbut gerai bent jau ir islaikyt ta minusa toki pati, kad tik neprogresuotu. karoce, pasitikekit savo akimis, ir zinoma, treniruokit jas.

 209.   roze rašo:

  sitam straipsni tik vienas pratimas, kur yra tokiu daugiau? nes jei sakai kad tu paprastu neuztenka.

 210.   Andy rašo:

  Pasiskaityk komentarus, ten yra nuorodu i daugiau.

 211.   roze rašo:

  Radau kazkur sita: http://evaldo.private.lt/regejimo-atstatymo-programa-trumparegiams-31-60-dienomis/ bet truputi nesuprantu apie pratimus teks pasiskaityt. :DDD situ, http://www.medic.lt/pratimai/akiu_pratimai.htm ir http://www.vitavision.lt/default.asp?c=pratimai-akims bei su akiu papildais galeciau atstatyt regejima? nes daugiau jokiu pratimu nerandu

 212.   VitaminasC rašo:

  dar priklauso kokius papildus naudosi, nes kiti papildai yra tik tablečikės saldžios ir tiek.
  Net jei ir darysi pratimus ir naudosi gerus papildus niekas negali duoti 100 procentų kad atstatysi, bet manau kad beveik drąsiai galim teigti kad pagerės regėjimas jei sąžiningai darysi viską.

 213.   roze rašo:

  http://www.100metu.lt/279/703/maisto_papildai/blue_berry sitas andy rase geras, arba dar esu gerus http://www.efarma.lt/aki/vitaforce-melyniu-ekstraktas-tab-n30 o tas tabletes butina su mineraliniu uzgert?

 214.   Andy rašo:

  Na cia dar pasiziurek yra keletas,
  http://www.youtube.com/watch?v=W10j2fL0hy0

  Bet taip pat tau reiktu ziureti emocijas, gal tavo seimoje ar taip gyvenime vyksta tai ko tu nenori matyti?

  O cia yra net visas yoga for your eyes cd uploadintas ant youtube
  http://www.youtube.com/watch?v=SJS2LTsQde4
  TIkiuosi tu supranti anglu kalba

 215.   roze rašo:

  mano tetis nesioja akinius tj ir as is jo tai gavau,bet tikiuos del to vistiek imanoma atstatyti, negi jei jau paveldejai is kazko nebeatstatysi?

 216.   Andy rašo:

  Na daugeliu atveju galima, bet tas paveldejimas tai velgi yra salyginis dalykas, nemazai genu pasireiskia tik tada kai jiems sudaromos salygos.

 217.   roze rašo:

  O tiek pratimu kiek as susiradau kiek daugiausiai butu galima daryt i diena, kad nepervargtu akys? Gal diena ir vakare?

 218.   Andy rašo:

  Na siaip reiktu bent 20 min per diena, taciau jei pavargsta akys tai reikia daryti pertraukele, arba net uzmerkus jas svelnaii pamasazuoti. Vakare ar diena nera taip svarbu.

 219.   andy rašo:

  Dar regejom problemos gali buti del blog kvepavimio , reikia kvepuoti diabfragma/pilvu, o ne kuritine - pavirsutiniskai.

  Taip pat gali buti del sinusu problemu, juos isvalyti galima naudojant ‘neti pot’ suprantantiems anglu kalba pasieskokite ant google.
  Cia yra vienas paaiskinimas kaip atlikti procedura,
  http://www.healingdaily.com/exercise/neti-pot.htm
  si procedura taip pat gerai esant miego problemoms.

 220.   As-tokia rašo:

  Ar galit patarti kokius pratimus esant įgimtam drauginiam žvairumui? Su laiku silpsta regėjimas ir keisčiausia, kad geriau mato žvairuojanti akis nei sveikoji. Kaip tokiu atveju galiu gelbėtis?

 221.   andy rašo:

  Na na keletas pratimu nuorody yra nurodyta komentaruose ir paciame straipsnyje.
  Taip patt gerai butu pasekti visa programa kaip yoga for your eyes ar kokia kita.

  Vieno kokio specifiskai skirto zvairumui nezinau, bet dauguma bentrai stiprina akis ir todel tinka ir jusu atveju.

  Siaip gerai butu ten tas su mazgeliais aprasytas straipsnyje, tes jis padeda suvesti visija i centra.

 222.   roze rašo:

  kiek turi buti - kad uzdetu tuos kjp sakant “trilitrinius” akinius, nemoku kitaip pasakyt :D

 223.   andy rašo:

  Ne labai supratau, ko ten turi buti??

 224.   VitaminasC rašo:

  klausia mergaitė kiek dioptrijų turi būti regėjimas “į šoną”, kad paskirtų akinius tokius storus storus, kokio 1 cm storio lešiai :D tokie net dvigubi atrodo.
  Aš manau kad kokiu 10 ar 15 dioptriju reikia ir turėsi tokius.

  O ka tu, roze, bijai kad tau uždės?

 225.   andy rašo:

  Viena studija parode, kad naudojaant perceptual training (cia truputi kitokie pratimai nei mano aprasyti) seniems zmonems pagerino regejima per dvid dienas (darato po valanda). Cia jie naudojo pratimus stimuliuti vizijos zona smegenu zieveje.
  http://www.sciencedaily.com/releases/2010/11/101122172137.htm

 226.   andy rašo:

  CIa yra nuoroda i pacia studija
  http://www.journalofvision.org/content/10/13/4.full?sid=86ee27df-e973-45ee-8ce4-0627e35452c5

 227.   roze rašo:

  VitaminasC, žiauriai tokių nenoriu. O mano dabar -4. Bene man reiktu nenešiot akiniu?

 228.   roze rašo:

  Nes sako, kad jei silpnina regejima

 229.   VitaminasC rašo:

  Taip, jei nešiosi akinius ir nieko nedarysi tai viskas tik blogės.
  Jei nori pataisyti ką nors - reikia daryti mankštas ištisai, valgyti papildus su mėlynėmis, carotenu ir pan, beje jie turi būti geros kokybės o ne už 14lt vaistinėj. Ir taip kokius 0,5-1 metus be sustojimo, tada pamatysi progresą į gerąją pusę. Akinius naudoji tik tada kai kritinėse situacijose jų reikia - pvz vairuojant jei nematai kad nepadaryti avarijos.

  O dar pačiam klausimas iškilo gal kas žinot (Andy? Laura?) - tos operacijos su lazeriu kur pakoreguoja regėjimą ir nereikia jokių akinių. Jos sako kad super. džiaugiasi pagyvenę žmonės. pašalinių poveikių lyg nėra? ar visig yra slaptoji to pusė?

 230.   andy rašo:

  Na kiek zinau, tai jos nera tokios saugios kaip atrodo, ir po keleto metu regejimas gali net dar labiau pablogeti.
  Daugiau apie tai
  http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2005/06/07/lasik.aspx
  http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2008/05/15/thousands-have-been-harmed-by-lasik-eye-surgery.aspx
  http://drbenkim.com/blog/2006/11/lasik-surgery-proceed-with-caution_29.html

 231.   laura rašo:

  Na man kai buvo nusilpes regejimas, as konsultavausi su okuliste del to, tai ji man siek tiek papasakojo. Del rizikos nieko neuzsimine, bet tai labai brangi procedura, bent jau pres 10metu tai apie 10tukst. buvo ir esme, kad ji nera ilgalaike, jeigu regejimas blogeja, tai po sios proceduros, po metu, jus vel matysite taip blogai, kaip ir pries operacija. Ji tinka ne kiekvienam, tik tiem, pas kuriuos jau ilga laika nusistovejes prastas matomumas ir jis neprogresuoja, arba labai letai progresuoja, o tokiu zmoniu mazuma.

 232.   lina rašo:

  Sveiki, mano dukrelei metuku- igimta glaukoma- gresiantis aklumas.siai dienai akispudisureguliuotas vaistas,bet neramu… Gal galite ka patarti?

 233.   Martynas rašo:

  Laba diena,norėčiau pasiteirauti ar papildai ir pratimai akims gali ištaisyti regėjimą jeigu jau yra -2.75 abiejose akyse,o dešinėje ir nedidelis astigmatizmas.Ar esant tokiam prastam regėjimui jau nėra galimybių jį ištaisyti ir visą gyvenimą reiks nešioti akinius bei linzes?

 234.   laura rašo:

  Martynai, zinoma, kad galima, man rodos, straipsnyje, ar bent jau komentaruose, po straipsniu, buvo rasyta, kaip zmogus buvo beveik apakes ir darydamas akiu joga, pradejo aiskiai matyti. Perskaitykite labai idemiai straipsni ir visus komentarus po juo. Ten yra nuorodu, kur galima nusipirkti tu paciu akiu jogos pratimu. Yra nuorodu, kur yra ir nemokamu akiu treniruociu, taciau jos ne tokios veiksmingos. Beja, norint pagerinti regejima, pratimus, joga reiks daryti ilgai, o ne savaite ar dvi. Kad pamatytumete akivaizdu pagerejima, tai maziausiai reiks daryti metus, kiekviena diena. O ir aplamai, zmogui, kurio akys prastos, nusilpe raumenys, manau, net visa gyvenima reiks nors po kelias minutes, kasdien pamankstinti akis. Taip pat, ankstesniuose komentaruose, rasite ir ivairiu, geros kokybes rekomenduojamu akiu papildu. Juos irgi, manau, reiktu vartoti ne menesi ir ne du. Zodziu, norint issigydyti sutrikimus ar liga, reikia ilgai dirbti su savimi ir kazka keisti, o ne sedeti ir laukti stebuklingu vaistuku. Apie akinius ar linzes taip pat buvo rasyta, kad jos tik dar labiau silpnina ir taip jau nusilpusius akiu raumenis. Akys prastai mato pagrinde tik del nusilpusiu raumenu ir pagrindinis darbas, norint pagerinti regejima, yra raumenu stiprinimas. Todel reiktu stengtis kuo reciau detis tuos akinius, linzes. Geriausia isvis ju atsisakyti, nebent uzsideti tik reikalui esant (pvz.: vairuojant automobili).

 235.   andy rašo:

  Galima, bet reiks ideti pastangu ir tam skirti laiko. Ir vien papildu tikrai nepakaks, kaip jau sake laura reikia dirbti su savimi.

 236.   Martynas rašo:

  Ačiū už išsamų atsakymą.

 237.   Martynas rašo:

  http://evaldo.private.lt/category/sveikatos-puslapis/regejimui-gerinti-sveikatos-puslapis/regejimo-atstatymo-programa-trumparegiams/

  Kaip manote ši programa veiksminga?Nors ten yra daugybė nuomonių,tačiau noriu išgirsti jūsų.

 238.   VitaminasC rašo:

  Visos tos programos ir panašios yra geros tol kol tu SĄŽININGAI atlieki tuos pratimus ir NUOSEKLIAI ta idarai METUS ar daugiau laiko. Plius dar gerai būtų mėlynių papildų gerų ir karoteno.

  jei tu padarai kartais tuos pratimus, po mėnesio nori rezultato - nei viena iš tų programų nebus veiksminga.

 239.   andy rašo:

  Lina, del tokio mazo vaiko tai nezinau, bet manau mano ir kitu mineti antioxidantai galetu padenti ar bent jau sumazinti progresa. Taip pat kai cia toks mazas vaikas tai velgi reiktu zdar pasiziureit emocijas, gal jusu seimoje kas nors vykstta ko tas mazas vaikas nenori matyti. Gerai paanalizuokite.

 240.   Mantas rašo:

  Kokia jūsų nuomonė apie Pinhole Glasses?

  Aš juos nusipirkau iš ebay, kainavo su siuntimu 8lt ir tikrai jaučiasi, kad nešiojant akys dirba. Galiu žiūrėti televizorių, kai seniau negalėdavau be akinių.

 241.   andy rašo:

  Na jie tikrai geriau nei iprasti. Tik tiek kad jie blokuoja periferine, ir sviesa bet teigiama, kad privlumai daug didesni nei neigiamas poveikis.
  Taip pat reikia pazymeti kad tokie akiniai nekoreguoja akies focus ir tik padaro, kad vaizdas maziau susilietu, tai ir pagerina regejima.

  Taip pat teigiama kad tokie akiniai netinka vairuojant.

  Nepaisant to tai manau geras tarpinis varjantas. Bet taip pat reiktu stengsti pakoreguoti regeima paratimais, kad po kurio laiko ir otkiu akiniu butu galima atsisakyti.

 242.   Mantas rašo:

  Klausimas dėl Vision 20/20. Straipsnyje nuoroda neveikia. Paieškojęs radau šią nuorodą: http://www.mindbodyhealth.com/MbhVision20.htm

  Ar tai tie patys vaistai?

 243.   andy rašo:

  Taip tie patys, bet ten ne vaistai, tai papildai.

 244.   Mantas rašo:

  Ar jie siunčia į Lietuvą? Kaip man jų paklausti? Nerandu jokio email…

 245.   andy rašo:

  Na desineje puseje yra contact us, tai ten gali uzpildyti uzklausa ir suzinosi, jie netai kaip sakiau paziurek ant ebay ar kitur. Arba jei esi ispanijoje tai paprasciausiai nueik i sveiko maisto parduotuve ir is ten nupirk ir persiusk.

 246.   Mantas rašo:

  Ar Pinhole Glasses neblogina regėjimo kaip paprasti akiniai? Ar šviesos blokavimas kaip sakot pats yra blogas dalykas ir kažkaip neigiamai veikia regą?

 247.   andy rašo:

  Zinok tiksliai negaliu pasakyti, nes apie siuos akinius daug info neradau. As parasiau klausima apiejuos vienam akiu specialistui (vienam is akiu pratimu programos autoriui), bet atsakymo dar negavau.

 248.   Mantas rašo:

  Parašyk čia jei gausi atsakymą.

 249.   roze rašo:

  kokie akiniu stiklai labiau silpnina regejima? ar kai pasikeiti i naujus, ar lieka seni?

 250.   Mantas rašo:

  Mano turimoje knygoje rašoma, kad geriau nešioti silpnesnius akinius. Tai ta pati knyga kur yra vienas Andy pratimas čia.

 251.   Mantas rašo:

  Šiaip turiu visą knygą “Rebuild Your Vision” nusipiratavęs, bet kaip matau Andy nededa čia nieko nelegalaus, tai ir aš neminėsiu nuorodų :)

 252.   andy rašo:

  Rose, tikriausiai, silpnesni akiniai yra geriau, bet velgi jie su jais sunkiai matai tai velgi nera idealu. Jei tau po kurio laiko paskiriami vis stripresni akiniai, tai faktas, kad jusu akys vis labiau silpsta ir gali buti, kad akiniai tik pagreitina si silpima.

 253.   Mantas rašo:

  KEY TO SUCCESS #2: DECREASE YOUR
  CURRENT PRESCRIPTION
  This is an important step, especially if you find it difficult to
  reduce the amount of time you wear your glasses because you
  have very poor eyesight, wear contacts, or feel annoyed taking
  your glasses on and off.
  You will need the cooperation of a doctor who is willing to reduce
  your prescription to the point where your visual acuity is around
  20/30 to 20/40.

  Use your decreased prescription throughout the day whenever it is
  safe and reasonable to do so. This will help to strengthen your eyes
  (without constantly straining) and reverse the cycle of deterioration.

  Once your visual acuity improves so that you see 20/20 using
  your new, reduced strength lenses, or you feel that your lenses
  are becoming too powerful, begin the cycle again. Have your
  prescription decreased again to 20/30 to 20/40 acuity.
  To reduce the financial cost of this technique, find a pair of frames
  in which the lenses can be easily replaced so that as you progress
  and need to reduce your prescription, all you will need to do is
  replace the lenses. You will always have two pairs of glasses, one
  decreased prescription and one that allows you to see 20/20. You
  will likely find that you only need to go through this process a
  couple of times.
  Again, consider safety! Do not attempt to do something without
  your glasses or with a reduced prescription that could be potentially
  dangerous to yourself or others.

 254.   andy rašo:

  Beje, labai geras luteino ir zeaxanthin saltinis yra kiausiniu tryniai. VIena studijas parode, kad valgant viena tryni per diena zymiai padideje luteino ir zeaxanthin koncetracijas kraujyje (serume), kai cholesterolio ir trigliceridu koncentracija isligko nepakitusi.
  Tad galite pradeti valgyti po kiausini, gerai valgyti zalia, bent tryni.
  http://jn.nutrition.org/content/136/10/2519.full

 255.   andy rašo:

  Panasus rezultatai buvo pasiekti ir kitame tyrime.
  http://www.ajcn.org/content/70/2/247.full

 256.   Lina rašo:

  Sveiki.
  Žodžiu problema.
  Mano dukrytei keturiu metukų išrašė akinukus,ištyrė dešinei akytei s.0,2 kairei 0,5 akinukai bus daromi s.f.+6.0(desinei) ir s.f.+4.5(kairei).Gavom su vyru šoką,kad jai jų reikia pirmiausiai,skambinausi į Lietuvą savo daktarei,sužinoti-ar tinkamai paskyrė akinukus-ji pasakė tą patį,jog akinukų jai tikrai reikia..Dabar puoliau ieškoti įvairios info,kaip pagerinti regėjimą,ir štai čia radau,jog akiniai-viską tik sugadins,ir kad jeigu pradėsim juos nešioti-reikės jų visą likusį gyvenimą !!!!! Tad SOS-ką daryti ?? Daktarai aiškina,kad jeigu nenešiosim akinukų-jos regėjimas dar labiau silps !!!!!!!!!! Tai mano pirmas klausimas:
  Ar išvis tinkamai parinkti akinukai?
  Ir išvis ką daryti-kad tokiam vaikui pagerinti tais akytes??
  Mums plaukai šiaušiasi koks vargas laukia mergytės..
  Labai prašau pagalbos ..Kiaušinių ji žalių tikrai nevalgys,tą žinau-ar gerai virtas?Ar bus tokia pati nauda?Mėlynes jau pradėjom..Turiu šaldytų,ar atšildytos tinka?

 257.   andy rašo:

  Na manau tinkamai vaikui paaiskinus, bet paprastus pratimus ji galetu daryti.
  O kad gydytojai teigia, kad be akiniu akys dar labiau silps, tai velgi galima taip pat teigti, kad nesiojant akinius, akys tikrai nesustipres ir greiciausiai po kurio laiko reiks vis stipresniu akiniu.
  Velgi negaliu kategoriskai teigti, kad jusu vaikui akiniu nereikia, bet manau ju naudojimaa reiktu minimalizuoti, ir daryti pratimus, taip pat naudoti kokius nors akims skirtus vitaminus.

  Del kiausiniu triniu, tai ten tyrimuuose buvo naudoti virti kiausiniai. Bet velgi pasakaiu, kad vien kiausiniai jusu vaikui regejimo tikrai neatstatys.

  Dar reiktu paziureti i psichoogine/emocine puse, gal kas nors jusu seimoje vyksta ko vaikas nenori matyti? Reiktu gerai paanalizuoti situacija.
  Sladytos melynes tinka, bet zinoma reikia valgyti bet cukraus.

 258.   Lina rašo:

  be cukraus? O as daviau su cukrumi,negalvojau-kad bus tokia reiksme.Tad dabar reiks duoti be cukraus..O gal galit tada placiau apie tuos pratimus-kuriuos galetu daryti vaikas? As jau pasiruosusi viskam,kad tik atstatyciau jai regejima.Iki naktu sedziu ir ieskau info visokios kaip ir ka galeciau padaryti.Kiekviena mama manau maziausiai svajojo apie toki dalyka savo vaikui.O daktare sake,kad labai neblogi yra LIUBERIN,tad paprasiau mociutes,kad ju mums atsiustu.Ar jie tikrai yra neblogi?Nes sake,kad naturalus jau sitie.

 259.   VitaminasC rašo:

  pas mus panašiai Lietuvoje nustatė 6 metų berniukui. Bet pats tyrimas man buvo keistas:
  - pirmiausiai pasodino prieš tuos apskritimus su išpjova vaiką ir tikrino kiek mato su viena kim ir su kita, tai jis matė iki pat prišpaskutinės ielutės, žodžiu nuo apačios antrą ar trečia be problemų matė.
  - vėliau išplėtė akių dugną ir pasodino prie aparato tokio kompo, kur žiūri į namelį tolumoj pro skylutę ir kompas kažkokiu būdu nustato kiek matai, tai ten rezultatai labai blogi, irgi po 0,5 ar pan, tipo reiks akinių.

  man kažkodėl nesueina galai, kaip vaikas mato apskritimus, o kompas sako kad blogas jo regėjimas.
  Dar kitas dalykas kad šeimoj visi be akinių, prie kompo jis nesėdi, gal vidutiniškai 20min gauna tik, nu teliko žiūri šiek tiek daugiau, bet iš esmės nėra iš tų kur per dieną prie TV ar teliko cisą dieną.

  Tai aš manau kad čia daktarų išmonė paskirit akinius, o jiems nuo to įtariu babkės byra.. nežinau ką daryt.

 260.   Lina rašo:

  Va va va-tas ir yra.Galėčiau viską tą patį pakartoti ką rašė VitaminasC,nei iš šeimos kas nešioja akinius,nei nieko,nei prie to kompo nesveikai nebūna..Bet blogiausia buvo šiandien ….
  žODŽIU buvom šiandien,kad jau pagamintų tuos akinius,kad išsirinktumėm rėmelius,tai čia nieko.Išsirenkam mes tuos rėmelius,ir ji sako-čia žinokit bus gana stiprūs todėl šitie rėmeliai nelabai tiks !!!!!!!!! Mums su vyru akys iššoko tada-kai atnešė kaip pavizdį parodyti kokiu stiklu bus akiniai..Ta prasme tokio pačio numerio akinius atnešė..O tu Viešpatie-kai pamatėm-siaubas,gi baisinio storio !!!!!!!! Uždėjom juos mergaitei,o ji ir sako su dziaugsmu (nu vaikas nesupranta) :” TETE,tave matau du !!!”(nu tipo dvejus tecius mato) .Nu juokas neėmė visai.Paskui- žurnale raidę parodėm,sako :” nu nematau”,pasikėlė akinius ir tą raidę puikiausiai pasakė…Tad kaip čia suprast ??? Čia taip gal turi būti iš pat pradžių ?? Nieko nesuprantu…Depresijoj jau aš..Laukiu kada greiciau atrasys “andy” del pratimuku jai,ir del visko…

 261.   andy rašo:

  Na specialiai vaikui pratimu nezinau, bet manau daugeli ten mano ir kitu minetu jie kas nors vaikui sugebeti paprastai paaaiskinti galima butu darayti.
  Kad ir paprastus kaip sekti akimis rodykle,
  Arba kaip si sekti rodykle,
  http://www.acceleratedlearningmethods.com/image-files/ftd-trainingcards.gif
  Bet reikia, kad akys nepervargtu, jie pavargsta reikai nustoti tam kartui ir po to daryti veliau.
  Taip pat esu mates kitokiu chartu, kur taip pat rodekles sekma akimis. Bet dabar nerandu.
  Ar net kad ir uzdegums su delniukais akis (cupping).

 262.   Lina rašo:

  O sakykit- koki skirtuma sudaro melynes su cukrumi,ir be?Nes as turiu ir melyniu uogieniu,bet jos aisku su cukrumi..
  O kaip del tu akinuku bandymo?Ar taip turi buti,jog ji su jais nemate?Gal cia taip is pradziu turi buti?

 263.   Lina rašo:

  ir isvis ar butu imanoma kazka gauti ne anglu kalba?
  Please.
  (del pratimu)

 264.   andy rašo:

  Na cukrus nera sveikas produktas ir jo geriau vengti, ir jis taip pat gali prisideti prie regejimo silpnumo (zinoma tai nebus pagrindine priezastis), bet cukraus atsisakymas ar bent jau sumazinimas vaikui tikrai bus naudingas.

  na lietuviu kalba info mazai, cia yra vienas, bet vaikui bus per sunku
  http://www.medic.lt/pratimai/akiu_pratimai.htm
  Taip pat pasiziurekite sita
  http://www.skaidrus.lt/
  bei cia
  http://evaldo.private.lt/regejimo-atstatymo-programa-trumparegiams-31-60-dienomis/
  http://akis.lass.lt/spauda/joga.htm

 265.   andy rašo:

  Cia yra trumpa video leituviu kalba
  http://video.google.com/videoplay?docid=-7474939508500342216#
  Cia rusu kalba
  Zdanov. Жданов. Eyes vision training exercises.
  http://video.google.com/videoplay?docid=-7474939508500342216#docid=3838183743861092057

  http://www.imunitetas.lt/index.php?aid=3286
  http://www.pratimai.lt/akiu-pratimai.html

 266.   Lina rašo:

  Didziulis dekui.Isvis stebiuosi,kaip dar taip yra tokiu geru zmoniu,kurie taip noriai kazkam kazka konsultuoja,padeda- be jokio atlyginimo.Stebiuosi,ir negaliu patiketi,kad dar tokiu tikrai yra.Lenkiu galva-pries tokius zmones !!!!

 267.   Mantas rašo:

  Puiku :) Aš irgi radau naudingų nuorodų :)

 268.   laura rašo:

  O gal isvis nereiktu tokiu metu vaikui akinuku nesioti? Ar ji istikro prastai mato ir jaucia diskomforta? Nemanau. Juk akinius nesiojant nusilpninsit ir taip silpnus akiu raumenukus, bunant su akiniais raumenys beveik isvis nedirba. As asmeniskai nepirkciau akiniu, net jeigu ir gydytojai patartu. Nebent mergaite butu didesne, eitu i mokykla, nematytu aiskiai kas ant lentos parasyta, arba butu sudetinga skaityti knygas be akiniu, ir tik tuo momentu, pamokos metu, detusi akinius. O po to ji pripras prie akiniu, tai isvis bus diskomfortas be ju, atrodys, kad tikrai prasciau mato. Be to kai skirtingas regejimas, astigmatizmas, labai sunku parinkti akinius, ir ypac kai vaikas toks mazas, jis praktiskai pats turi issirinkti. Pamenu kai man rinko akinius skirtingus, tai ilgai rinkausi, atrode, kad viskas gerai, bet kai pagamino, vistiek jauciu, kad blogai parinko, tiksliau as pasirinkau, o ka jau cia apie vaika kalbeti. O negerus stiklus parinkus, tai isvis dar blogiau bus.
  Beja del melyniu, jei tos melyniu uogienes virtos, tai irgi naudos isvis jokios. Ten straipsnyje ir po juo, komentaruose yra pamineta labai neblogu akims papildu ir pratimu, paskaitykite atidziau.

 269.   VitaminasC rašo:

  dėl mėlynių - jei valgysit mėlynes tai tik natūralias, žalias, ekologiškas geriausia be nieko. BET net ir tuo atveju mėlynių reikia suvalgyti pakankamai daug ir reguliariai. Mano manymu geras ekologiškas natūralus mėlynių ekstraktas, kuriame yra koncentruotas tas antocianinas ir jo gausite žymiai dauygiau iš papildo, negu iš natūralių uogų saujos.
  Aišku spręsti jums.

  dėl akinių - manau kad kažkas negerai su tais aparatais ir kompais ir su vaiakis, gal tie vaikai sugeba neteisingai ten pažiūrėti į tą namuką, gal aparatas nesugeba įvertinti vaiko akies, nežinau, keista bet trūksta kažkur logikos. aš savo vaikui akinių nedėsiu, nes jis tikrai mato gerai.

 270.   laura rašo:

  O kaip Lina jusu mergaite mate, kai jai rode raides ir piesinelius? Ar mate normaliai? Jeigu mate pakankamai normaliai tai viskas aisku. Uzdesit akinius, tai tik blogyn viskas bus, juk akiniai neisgydys regejimo, tik suteiks komforto, kurio jusu mergaitei manau nereikia, nebent veliau jeigu nepasitaisys regejimas, juk dabar zaislus ir daiktus mato pakankamai gerai. O akiniai tik nusilpnins ir taip galbut nelabai stiprius akiu raumenis. Juos galite stiprinti pratimais. Gal anot gydytoju ir jum reikia akiniu? :) Pasitikrinkit, gal jus matot ir gerai, bet kompiuteris rodys, kad blogai?
  As jusu vietoje nepulciau i panika ir neskubeciau pirkti akiniu, galit pabandyti nueiti pas kita gydytoja. Be to pabandykit bent metus intensyviai kas dien daryti pratimus, gerti papildus, sveikiau maitintis, po metu dar pasitikrinkit, regejimas turetu tikrai pagreti, be to vaikai jie daug ka isauga, jiems dar viskas vystosi. O akinius uzdejus, kaip tik manau tas vystymasis tik sustos ir netgi pamazu bloges.

 271.   VitaminasC rašo:

  pareklamuosiu vieną puslapį kuriame nemažai informacijos kas vyksta dabar Lietuvoje su maistu ir ne tik:
  http://nevartok.lt/
  ir jis pasirodo aktyviai atnaujinamas, galima pastoviai sekti informacija ir būti protingesniems supermarketuose.

 272.   Lina rašo:

  Oi-kaip sunku man,sakes :( Dziaugiuosi tik tiek,kad va sita saituka cia radau-kur yra geru zmogeliuku.Nes as su sia problema gyvenime nebuvau susidurusi,tad nieko nenusimanau,ir labai sunku-kai vieni taip sako-kiti taip.Dabar pvz. trims daktarems skambinausi-ir visos sake,kad tipo jeigu nedesiu akiniu-tos akytes tik dar labiau silps.Siaubas galvoju.O sitame saitukyje va visi sako atvirksciai..Ir zinok zmogau-kad nori-kokioj s… (atsiprasant) slypi ta tikroji tiesa.
  Laurute,pagal ta lentele-ji tu mazuju raidziu rodomu istikro nemate :( Bent jau taip sake,tik as va tikejausi,kad ji tingi iziureti ir tingi vargintis jas iziureti.Nes maniske tokia gudra,jeigu ka tingi daryti-sugalvoja priezasti..Tai va,ir kad jai per ta aparata ras tokius blogus rezultatus-nebuciau niekada net pagalvojusi..
  Labai pritariu VitaminuiC,kad ekologiško natūralaus mėlynių ekstrakto, kuriame yra koncentruotas tas antocianinas ir jo gausi žymiai daugiau to papildo, negu iš uogų saujos.Bet is kur man jo gauti.Vakar pervariau visas naturaliu produktu vaistines,ir nieko panasaus cia jie neturi.Turi tik akims tipo gerinti specialius zuvu taukus.Bet tai cia ne melyniu ekstarktas jau.Tai paskui siaip ne taip paprastoj vaistinej tik radau tipo melyniu ekstrakto,ir pagal sudeti nenusimanau-ar jie tikrai geri,bet nupirkau-nes jau nezinau ko stvertis..
  Darem siandien su ja tuos pratimus.Sunku nezmoniskai,nes ji dar taip nemoka susikaupti,atsibosta jai,pradeda zysti-uch…kaip sunku,ne tas zodis…Vos prisiprasau-kad darytu viska tiksliai taip kaip reikia..Beja,jeigu kas nors nusimanote,as galiu parasyti tu kur pirkau sudeti:
  Krakmolas-33mg
  Dextrin 15mg
  Rutin 25mg
  Quercetin 25mg
  Zinklaktat 56,3mg
  E-vitamin 10mg
  Salvia 10mg
  Selenium 62,3mg
  Gelatin,Titandioksid 110mg
  Melyniu ekstrakto 150mg,ir Lutein 25mg

 273.   Lina rašo:

  O kazin-jeigu paprasyciau,jog atsiustu-Blue Berry ?? Skaiciau,kad juose daug to ekstrakto,ir,jog naturalus ??

 274.   andy rašo:

  Na daugelis gydytoju yra taip ismokyti, ir jiems nelabai priimtita kaip paprastas zmogus pradeda uzduoti protingesius klausimus ir bet priestarauti ju nuomonei.

  Blueberry tai gerai, gali vartoti.

  O del sunkumo tai norint rezultato reikia pastangu, nes yra lengva isgerti tablete nusipirti akinius, bet tai daznai neduoda ilgalaikio gero rezultato.

 275.   andy rašo:

  Beje dar del produktu, tai cia yra video, kur parodoma kaip zmones apdaudinejami. Gamintojai teigia, kad ju produktai turi blueberry, bet kai paziuri ingredientus tu blueberry ne kvapo o tik visas kitas brudas.
  Ir beje nei tokiu visokiu cereal su cukrumi kitokiu brudu reikia vengti
  http://www.youtube.com/watch?v=-_HjvjB4G5s

  Ir taip pat ten anksciau komentaruose buvo diskutuotas jogurtas gu melynem, kas velgi dar vienas pavyzdys kaip zmones apgaudinejami, bet is kitos puses zmones patys kalti, nes nesivargina paskaityti ingredientu, pasieskoti info.

 276.   Lina rašo:

  Taiva,o as visada ziuriu sudeti.Juo labiau,kad ir taip perkame tik eco produktus jau gana seniai..
  Tai sakote Blue Berry bus mergaitei tinkami,ar ne?

 277.   Lina rašo:

  taip,pritariu visiskai-kad uzsideti akinius yra lengviausia iseitis-todel viska aukosiu,bet dirbsiu su ja …Pasiryzusi as viskam..Tik sirdies gilumoje baisoka,kad nesusilpnetu regejimas,kaip jau jie cia teigia,kad tipo be akinuku jos akytes tik dar labiau silps…Bet ir jumis tikiu,jog nesamoniu nepaistote..Tik va nesuvokiu-kokia jiems esme is to tiems daktarams..

 278.   andy rašo:

  Na jie tos blubery yra is sviezios ar saldytos tai gerai.

  O del nusilpimo, tai man labai idomu, kaip tie akiniai ta silpima susstabdys, juk toks vaikas dar beveik neskaito. Na nebent televizoriu daug ziuri, tuo atveju reiktu sumazinti nei daugiau nei 30-60 min per diena.
  Bet velgi po kurio laiko galima pas tuos pacius gydytojus nueiti ir pasitikrinti ar jos toliau silpsta.

  Arba paprassciausia internete susirasti akiu chart ir laikas nuo laiko paciai vaika patikrinti, kiek jis mato
  http://www.ennovation.com/
  http://www.ennovation.com/art/img/charts/kids.jpg
  Isisavinkite ir po to atsispausinkite

 279.   andy rašo:

  Taip pat duokite vaikui valgyti morku, dar geros kokybes carotino, gerai is palmiu aliejaus ar koks geras papildas.

 280.   Lina rašo:

  Tai dabar taip ir darysim..Po triju menesiu mums reiks pasirodyti daktarei-nu ir paziuresim ka sakys..Sumazinom grieztai TV ziurejimus,kompus..Darom pratimukus..Neistempia ji daugiau nei 20min.Kazin pakaks ? O to gero carotino-gal jo pirkti yra ? Tarkim is Nutrilite,kazin nebutu?Isvis tas Nutrilite- vertas demesio? Ten tikrai is naturaliu medziagu?Ar vel eilini karta akiu dumimas?
  O ta lentele man labai maza atspausdino(spausdinau is to “kids”)

 281.   Lina rašo:

  Ir del tu morku-sake daktare,kad parduotuveje pirktos jos visos pripurkstos,ir tikrai tipo nera sveikos..O kazin jeigu as ekologiskas perku? Gal geriau?

 282.   laura rašo:

  Prekybos centruose Lietuvoje dauguma darzoviu ant chemijos augintos, bet jeigu ne Lietuvoje gyvenate, tai labai lengvai galima prekybcentriuose, bent jau didesniuose gauti organisku dazoviu. Bet net ir Lietuvoje, jau ko, bet morku ekologisku gauti irgi nera sudetinga, yra gi ekologisku turgavieciu, pvz.: Tymo turgus, PC Europoje Eko skyrius, kuriame morku esu dar neseniai maciusi ir kitur, kur tikrai tokiu metu dar buna morku ir kitu ilgai issilaikanciu darzoviu. Del papildu, tai vaistinese net neverta ieskoti. Ir siaip lengviau ir paprasciau namuose sedint prie kompo internete ieskoti, uzsisakyti is uzsienio. Del Nutrillite tai manau jie neturi karotino. Geriausias karotino saltinis, kaip minejo Andy, palmiu aliejus, jo taip pat galima is interneto uzsisakyti. Beja morkas taip pat patariama valgyti su slakeliu aliejaus, arba spausti sultis ir irgi ilasinti sauksteli aliejaus.
  O tu mazuju raidziu nergaite nemate, tai cia tu paciu paskutiniu? Na del to tikrai nedaryciau tragedijos, o tuo labiau akiniu nedeciau, ir tikrai nesuprantu kaip akiniai gali gydyti ar gerinti regejima, kaip kaikurie “gydytojai” teigia, juk tuomet visi zmones, ar bent jau didzioji dalis, kurie nesioja akinius, po kurio laiko nebenesiotu, nes gi turetu pagereti regejimas.. O yra atvirksciai, kas jau pradejo nesioti tai visa gyvenima ir nesios ir netgi kas keleta ar kelis desimtmecius desis naujus-stipresnius ir ne vieno nera, kuriam nebereiktu akiniu. Galite toki klausima ir uzduoti gydytojai, ar yra nors vienas atvejis jos praktikoje, kai israsius pacientui akinius ir jam juos nesiojant, atsistate ar bent jau pagerejo regejimas, idomu ka atsakys…

 283.   Lina rašo:

  Laurute,as taip ir padariau zinok..Paskambinau va daktarei,ir sito paklausiau.Ji man atsake,kad tipo ne vienas atvejis yra,kada vaikui akiniai yra nurasomi,kad jau ju nebereikia..Bet…….pridejo dar,kad yra guldomi i klinikas kur yra daroma akiu mankstos,kurios gan neblogai padeda..O tai sakau tie vaikuciai kurie guldomi tiems pratimams yra jau su akinukais?(nu pasitikslinau) sake- taip taip visi jie yra jau su akinukais..Taiva zinok-gavau toki atsakyma :(
  O gal tu Laurute,man galetum padeti uzsisakyti tu naturaliu papildu is uzsienio?As angliskai nelabai viska taip gerai moku,kad ta pati galeciau padaryti :( Tai sakai,kad atsiustu is Lietuvos-geriau net neprasyti?? As galvojau apie LIUBERIN,ar BLUE BERRY …
  O dabar del to jos regejimo,va atsispausdinau toki lapa,as tau tiksliai parasysiu iki kurios eilutes ji nemato raidukiu mazu…Viska tikrinu is triju metru atstumo..

 284.   vyte rašo:

  Lina, kad tos morkos ekologiskos tai nereikia kad jos geros( be nitratu), patyriau pati ta savo kailiu. Nusipirk nitratu testa patestuok, o tada ziurek…

 285.   laura rašo:

  Na galima patikrinti, bet manau jeigu net ir yra siek tiek nitratu, tai tikrai neverta atsisakyti darzoviu. Kur kas pavojingesni yra pesticidai, siaip ju morkose neturetu buti. Pas mane pacia vienkiemyje ekologiskai augintose morkose yra siek tiek nitratu, is kur neaisku, gal pries kelis desimtmecius gyvene zmones zeme trese…Bet betkuriuo atveju jos bus i nauda.
  Cia tas papildas vienas is geriausiu akims vision 20/20. Cia galima ji uzsisakyti: http://www.mindbodyhealth.com/MbhVision20.htm
  Is cia galima palmiu aliejaus uzsisakyti:
  http://secure.ttpurchase.com/cart.cfm?update=yes
  http://www.shieldandspear.com.au/africaningredients.html#redoil
  O apie liuberin tai nieko negaliu pasakyti. Parasykit sudeti, Andy pakomentuos ar ten ne kokios sintetines formos.
  Jeigu sudetinga bus uzsisakyti is uzsienio, galit siustis is Lietuvos:
  http://www.sveikiproduktai.lt/content/raudonasis-palmiu-aliejus-ekologiskas-1-l-olmuhle-solling
  http://www.bervis.lt/index.php/lt/informacija/kas-yra-palmiu-aliejus/
  Gal ir Lietuvoije to vision 20/20 yra, bet abejoju. Reikia ieskoti.

 286.   vyte rašo:

  Laura, as nekalbu apie SIEK TIEK. Is to pacio tavo rekomenduojamo Tymo turegelio nusipirkau morku ir dar daug ko, darzoves is ekologinio ukio, na ir pratestavau tas darzoves tik vienintelis moliugas neturejo nitratu o visos kitos darzoves buvo pacios blogiausios kokias tas testas parodo, spalva tamsiai violetine, na rasai tyrei tai suprasi. Tai ka ir tokias darzoves vistiek siulai valgyti?

 287.   laura rašo:

  Na nezinau, labai reiktu pasvert visus uz ir pries. Jeigu yra dar kitokiu ekologisku darzoviu, tai tuomet aisku valgyti tik kitas likusias. Bet tarkim, siuo metu Lietuvoje nera labai didelio darzoviu ir ypac ekologisku, pasirinkimo. Galima rasti bulviu, buroku, moliugu, morku, kopustu. Ko dar? Is vaisiu velgi manau tik obuoliai belike ir gal kokia vien kita uzsaldyta uoga. Tai jeigu mes ju visiskai atsisakysime, nes nerasime arba nebus like ekologisku, tai as visgi rinkciausi ukininku uzaugintas, bet su nitratais ir valgyciau kasdien. Bet cia jau reikia kiekvienam apsispresti. Nes zmogui per diena reikia geru penkiu porciju vaisiu ir darzoviu, tai cia geras bliudas :) tai jeigu mes ta porcija sumazinsime, arba isvis atsisakysime iki pavasario, tai nezinau kaip gali baigtis..Nors nezinau kaip baigsis jeigu valgysime po daug su nitratais..Cia reiktu, kad kasnors atliktu studija, ar geriau isvis nevalgyti ar geriau valgyti ant chemijos uzauginta.
  O siaip dar geras budas issirinkti ukininkus pas kuriuos darzoves tikrai be chemijos, jas patestuoti, tureti kontaktus ir kaskart pirkti is ju nemazais kiekiais. Mano tevai taip perka kaikurias darzoves, mesa, prieno produktus.

 288.   andy rašo:

  Na manau pamate ta laida zmones del nitratu cia per daug pergyvena, yra daug didensiu problemu nei nitratai.
  Daug didens problema yra chemikalai, taip pat GM.

  Tad manau tikrai nereikia visikai atsisakyti visu darzoviu vien del nitratu, nes abeju ar jas paekisite geresniu ir naudingesniu maistu.

  Cia panasiai gaunasi tas pats kai del cukraus visikai atsiaskoma vaisiu, zinoma, labai daug vaisiu ne viesiems tinka ir gali isbalansuoti gliukoze, bet velgi tai nereiskia, kad vienas kitas obuolys, ar koks kitas vaisius blogai.

 289.   RS rašo:

  Sutinku su Andy kad dėl nitratų kartais perlenkiama lazda, juk be nitratų neužauga net ekologiškos daržovės.
  Čia naujausia info apie nitratus:
  http://lrt.lt/news.php?strid=4348509&id=5666923

 290.   VitaminasC rašo:

  Laura - mėlynių ekstraktas kuris patikrintas ir rekomenduoju yra NUTRILITE va toks: http://www.vvspt.lt/maisto-papildai/img/2010_08_11_285132575_A8007PL%20czarna%20jagoda%20z%20lutein-%20LT.doc
  Galiu tau parodyti kur nuspirkti jo UK ar IE būnant, rašyk test.your.hair@gmail.com, tiesiai iš gamintojo galėsi pirkti.

  Karoteno ir gero NUTRILITE irgi turi - http://www.vvspt.lt/maisto-papildai/img/2010_08_23_1130610322_109538%20multikaroten%20LT_trc.doc

  Bet patikėk manim, kad vien papildai neišspręs problemos, plius poveikis juntamas po >3mėn nuolatinio vartojimo + geros mitybos + pratimų + ribojimo TV ir PC

 291.   VitaminasC rašo:

  va, čia tai produktas - http://www.youtube.com/watch?v=HNj-BcCnu_A
  kiek žinau kol kas nėra konkurentų pasaulyje.

 292.   Lina rašo:

  nu va,uzsisakiau jau is Nutrilite tuos papildus is melyniu,po dvieju savaiciu tureciau gauti..Dar to Kerotino norejau,bet sake maziems vaikams tu papildu per daug irgi negalima,sake paskui gali padideti cukraus kiekis kraujyje.Tai kazkaip pabijojau.Vistik mergytei tik keturi metukai..
  Klausykit,va ka radau !!!! Ka galvojate ??? Butinai pasakykite ka apie tai manote…
  “buna vaikams iki mokyklyklinio amziaus israso astigmatizmus, tai yra pliusinius,bet vaikas prie ju nepripranta,o tiesiog koreguoja akis,tam kad iki mokyklos galetu nuimti tuos akinius… kadangi as 4metus dirbau optimetriste tai si ta ismanau..akyniu dydis turetu buti didesnis,kadangi pliusas per viduri yra storesnis,negu per krastus.. taip akis nesigadina,ypac vaikams..siaip panikuoti nereikia jeigu del korekcijos…, mano abudu kriksuniai akinius nesiojo iki 2 klases, dabar nenesioja.., bet jeigu nenesiotu nuo 5 metu,tai jau antroj klasei turetu didziulias problemas ir akinius nesiotu pastoviai…ir bendrai daug vaikuciu kai dirbau ateidavo del korekcijos… gydytoja sake,kad tai daznas atvejis…. nieko baisaus..dazniausiai budavo astigmatiniai, tai vienai akytei tarkim receptas +6,0 -1,5 .arba +5,0 +1,0..jeigu eina - (minus),tai nera korekcija,bet irgi nesioti reikia.bet didziausiu atveju korekcija buna pas mazus vaikus….”
  aciu

 293.   andy rašo:

  Na nuo karotino blogiausia kas gali atsitikti tai pradeti geltonuoti oda - karotenemia, bet kad tai pasiekti tai reikia gana daug suvartoti, tad manau ka jau ka bet karotina savo vaiku galite duoti, bet jei nenorite papildu, nusipirkite palmiu aliejaus.

 294.   Lina rašo:

  Kad nerandu…. :( sakiau uzeisiu i naturaliu medziagu parduotuve,gal ten bus

 295.   VitaminasC rašo:

  kodėl čia taip ilgai 2 sav tos mėlynės jums keliaus, reikėjo paklausti manęs, būčiau suorganizavęs per 2 dienas…

  4 metų vaikas kad tik palmių aliejaus negertų :) tas pats būna su žuvų taukais, va dėl ko nutrilite padarė gudrų sprendimą - žuvų taukų guminukai http://www.amway.com/Shop/Product/Product.aspx/NUTRILITE–Kids-BRAINIUMS-DHA–gummy-supplement—Strawberry-flavor?itemno=112513 kuriuos vaikai valgo be problemų (jie galvoja kad čia saldainiai)

 296.   laura rašo:

  Lina as jum anksciau numeciau nuorodu. Nelabai supratau kur jus gyvenate. Jeigu lietuvoje tai galima is cia: http://www.sveikiproduktai.lt/content/raudonasis-palmiu-aliejus-ekologiskas-1-l-olmuhle-solling
  http://www.bervis.lt/index.php/lt/informacija/kas-yra-palmiu-aliejus/

 297.   Lina rašo:

  Nu geras !!!!!!!!! Net per dvi dienas ?? Nu sakes…Galejot nesakyti,susibiesinau net..Nes dar klausiau-ar greiciau neina,sake ne :( Nu tai ka sakau-bus gerai kada bus :(
  Laurute,nea,mes ne LT :(

 298.   Blueberry rašo:

  Na, šeip girdėjau, kad gerai yra bent jau po stiklinę išgerti morkų sulčių kasdieną, bet nedaugiau nes gali būti geltona oda, su karotino aliejumi irgi panašiai negalima daug imti nes geltona oda paskui bus, geriausiai karotino aliejų imti po šaukščiuką kasdieną, ir trumparegiam gerai dar pratimus daryti kasdieną girdėjau padeda daug kam, bet manau reikia daug pastangų įdėti. ; )

 299.   Blueberry rašo:

  Norėčiau paklausti ar tie pratimai padeda ir trumparegiams, nes aš esu trumparegė, nenešioju akinių, ir net nematau pas gyditojus ant tos lentelės nei vienos raidės net tų didžiausių ..

 300.   andy rašo:

  Na kiek zinau padeda ne tik trumparegiams bet ir toliariagiams.

 301.   Mantas rašo:

  Na, aš darau akių pratimus jau 28 dienas, tai šioks toks pagerėjimas yra, bet nežinia ar čia dėl to, kad nebenešioju nei akinių nei lęšių ar toks kaip placebo efektas. Bijau dar per anksti sakyti, kad padeda, nes labai didelių pakitimų kol kas nėra. Na bet pilnas motivacijos ir jei po truputi ryškės vaizdas, tai būsiu labai laimingas ir toliau darysiu akių pratimus :)

 302.   andy rašo:

  Na svarbiausia, kad geraja ir nesvarbu ar placebas ar dar kas. Beje neseniai buvo atlikta idomi studija, kur zmonems buvo duodamas placebas ir net ant buteliuko buvo uzrasyta ir zmonems pasakyta, kad tai placebas, nepaisant to daliai zmoniu pagerejejo sveikata (IBS), palyginus su tais kurie neikko negavo.
  http://www.sciencedaily.com/releases/2010/12/101222173033.htm

 303.   VitaminasC rašo:

  KERATOKONUSAS - ar kas nors girdėjote, turite patirties apie šią ligą? Kur rasti gerą gydytoją? ar verta darytis ta operaciją kažkokią kuri dar tik 5m pasaulyje daroma? kokie kiti variantai?
  ačiū

 304.   Mantas rašo:

  Kokių akių vitaminų rekomenduotumėte iš iherb.com?

 305.   Ricardas rašo:

  Vitaminai ir maisto papildai aisku gerai, bet tik tai ju nepakaks. Norint atstatyti regejima reikia padirbeti. Tai seniai zinoma ir veikianti metodika. Butu gerai, jeigu apie tai butu parasyta ant kiekvienos optikos sienos:) Optimistas as, ar ne? O jeigu rimtai, stai kelios nuorodos:
  Angliskai: http://www.iblindness.org/books/bates/
  Rusiskas knygas pagal sia metodika galima atsisiusti nemokamai is:
  http://universalinternetlibrary.ru/book/восстановление-зрения/

 306.   andy rašo:

  Na zinoma vien papildu nepakak ir vien papildai tikrai neastatys nusilpusio regejimo todel ir pratimusbutinai reikia daryti. Ir aciu uz nuorodas.
  Jie is iherb tai specialiai akims ten nezinau,
  As pats vartoju Astxanthin, kuris yra stiprus antioxidantas , ten taip pat yra kitu akims naudingi medziagu, tiesa ten yra sorbitolio, kurio ideliai geriau nebutu.
  http://www.iherb.com/Nutrex-BioAstin-Supreme-Pure-Natural-Astaxanthin-60-V-Gels/10351?at=0
  arba sitas kur daugiau akims skirtas
  http://www.iherb.com/Nutrex-EyeAstin-60-V-Gels/22410?at=0

 307.   Mantas rašo:

  Dėkui už nuorodas Andy. O jei ne iš iherb, bet kad siųstų ir į Lietuvą? Ir ką nors ne taip brangaus, nes su finansais silpnokai :)

 308.   VitaminasC rašo:

  akims gerų papildų nebrangiai nebūna. Jei negali mokėti 100lt ir daugiau už pakuotę iš kokių 60 tablečių tai bus sunku rasti kažką veiksmingo. Geriau gal tada tikrai natūralių mėlynių gauti iš kur nors ir kapoti už tuos pinigus.

 309.   andy rašo:

  Taigi jau sakiau vision20/20
  Tik ten reikia paskambinti
  http://www.mindbodyhealth.com/MbhVision20.htm

 310.   Lina rašo:

  Bukit geri….Paaiskinkit man kaip skaitosi- geras regejimas !!!!!!!!! Ta prasme tie skaiciukai !!!!!!!!!!! Jeigu dabar mergytes 0,5 ir kitos 0,2 tai cia daug nusilpe,ar dar nedaug..Ir kaip turi keistis skaiciukai-jeigu akytes gereja ???
  aciu labai

 311.   VitaminasC rašo:

  Normalus regos aštrumas yra lygus 1,0. Regos aštrumas kinta priklausomai nuo žmogaus amžiaus. Naujagimio regos aštrumas yra 0,002, 3 – 6 metų amžiaus - 0,7 - 0,9; 7 ir vyresnių- 1,0.Vyresniems žmonėms regėjimo aštrumas iš lėto mažėja.

  jei vaikui dar tik 3 – 6 metai - nėra ko stipriai pergyventi gal? Neleiskit prie kompo ir T sėdėti ir bus gerai. Profilaktiškai tikrinkitės ir stebėkit. Jei eina link 1 tai super.

 312.   Vilmantė rašo:

  Sveiki, ka tik atradau Jusu tnklalapi. Skaiciau pradzia, bet jis labai ilgas, tad daug praleidau. Noriu paklausti Jusu patarimo. Man 15 metu, nuo kokiu 5 metu nesioju akinius. Tevai regos sutrikimu neturi, tad tai greiciausiai vaikystes trauma. Pas akiu gydytojus nesilankiau metus. Man trumparegyste. Noriu pagerinti regejima. Ar tai imanoma tik su akiu pratimais, Option Vision papildais ir tinkama mityba? Programu man nieks nepirks… Prasau atsakyti man.

 313.   Lina rašo:

  oi kaip DIDZIULIS ACIU- VITAMINUI C,dabar bent supratima turesiu !!!! Bent zinosiu-kada geres…..
  ACIU LABAI LABAI………………..

 314.   Andy rašo:

  Pradek nuo pratimu, nes papildais akiniu tikrai nepavyks atsikratyti. Nepaisant to geras paildas gali buti naudingas.
  Taip pat pries paradedama pasimatuok kiek tu matai ir matuok be akiniu, ir po to sek progresa. Bet visada matuo be akiniu.
  Taip pat kad pasiekti koki nors rezultata reiktu bet 10 minu per diena, ir geriau 20. Bet pradeti gali nuo maziau, jie pavarsta akys sustok ir daruk vel po kurio laiko. Tes pasiskaityik komentarus aukciau yra geru nuorodu i kitus puslapius. Parasyk kaip seksis.
  Parsisius ir atsipirntiknk kokia chart, kaip si ar kokia kita
  http://www.disabled-world.com/artman/publish/eye-chart.shtml

  Idek nuoroda i to papildo ingredinetus, nes taip pas negaliu pasakyti.

 315.   Arvydas rašo:

  Mantai, minėjai kad nusipirkai pinhole akinius. Noriu paklausti, gal kartais ne vienus pirkai ir turi atliekamus? :) gal gali patikslinti iš kurio ebay pirkai, com ar uk? kiek uztruko pristatymas?

 316.   Mantas rašo:

  Ebay nesvarbu iš kurio pirkti. Žiūrėk, kad pardavėjas turėtų daug teigiamų atsiliepimų ir žinoma, kad būtų maža kaina. Pirkau vienus (buvau skaitęs, kad jie padeda, bet netikėjau, kad tai imanoma, tai pirkau dėl to, kad paekspermentuočiau). Šiaip com dažniausiai būna prekės iš Kinijos, o uk, tai iš Europos. Nėra labai skirtumo iš kurio perki :) O siunčia, tai skirtingai. Jei iš Europos, tai per kokias 2 savaites galima tikėtis gauti, o jei iš kitur, tai apie mėnesį.

  Pinhole akinius pradėjau naudoti, kai žiūriu televizorių ar kokį filmą per kompiuterį. Jaučiasi, kad akys nebūna išsitempusios ir matai tikrai gerai (tekstas ryškus, tačiau per juos žiūrint toks būna lyg tamsumas, bet man tai nekliūdo).

 317.   Vilmantė rašo:

  O kaip man pasimatuoti? Si menesi ar kita nueisiu pas akiu gydytoja, ji man pasakys. O šie žemiau išvardinti pratimai yra tinkami?
  •Stipriai užsimerkti 3-5 sek. ir atsimerkti. Tai pakartoti 6 kartus.
  •Greitai mirksėti 1-2 minutes.
  •Žiūrėti tiesiai prieš save į vieną tašką pro langą 2-3 sekundes, tada į nosies galiuką 3-5 sekundes.
  •Užsimerkti ir 1 minutę lengvai pirštų galiukais (sukamaisiais judesiais) masažuoti vokus.
  •Sukti akių obuolius užsimerkus.
  •Pažiūrėti į dešinę, į kairę, į viršų ir apačią. Po to akimis “sukti” ratus į dešinę ir į kairę.
  •Pažvelgti į viršų, po 1-2 sekundžių nuleisti žvilgsnį žemyn. Daryti tai 6 kartus lėtai ir ritmingai.
  •Pažiūrėti į kairę, po to į dešinę. Daryti tai lengvai, po 6 judesius į kiekvieną pusę.
  •Sukti žvilgsnį aplinkui: 4 ratus pagal laikrodžio rodyklę, 4 ratus - prieš. Po to tą patį pakartoti ir užsimerkus.
  •Greitai mirksėti abiem akimis 10 kartų.
  •Žiūrėti į tolį 3 sekundes, po to 5- į pirštą, iškeltą 30 cm atstumu nuo akių. Kartoti 6 kartus.
  •Po kiekvieno pratimo uždengti akis delnais ir pailsėti 2-3 sekundes.
  •Užmerkti dešinę akį ir plačiai atverti kairę. Tą patį pakartoti su kita akimi.
  •Suraukti kaktą, žiūrėti piktai. Po to užmerkti akis ir atsipalaiduoti.

  Aciū kad parašėte, nors ne viską supratau :)

 318.   Vilmantė rašo:

  “Taip pat kad pasiekti koki nors rezultata reiktu bet 10 minu per diena, ir geriau 20″ Nesupratau šio Jūsų sakinio…

 319.   Mantas rašo:

  Rekomenduoju šitą: http://evaldo.private.lt/regejimo-atstatymo-programa-trumparegiams-1-6-dienos/

 320.   Vilmantė rašo:

  Aciu :)

 321.   andy rašo:

  Na ten tai turejau galvoje, kad reiktu daryti bent 10 minuciu per diena ir geriau 20, jei gu akys nepavargsta.
  Tie jusu nurodyti pratimai tinkami,

  O kaip pasimatuoti tai jau sakiau, susirask interneta lentele, apsispaudink ir ziurek kiek matai, tik matuok be akiniu.

 322.   Vilmante rašo:

  Supratau :) aciu ;)

 323.   Mantas rašo:

  Galiu pasakyti, kad reikia labai daug motyvacijos ir pratimus darykit nuoširdžiai (t.y. neatmestinai, kad greičiau, o kokybiškai).

 324.   Vilmantė rašo:

  O koks atstumas turi buti matuojantis regejima?…

 325.   andy rašo:

  Siaip tai rasoma kad turi buti 2-3 metrai, bet svarbiausia yra kad matuotumetu kiekviena karta is tokio pat atstumo. Nes tada galesite sekti progresa.
  Taip pat dar priklauso nuo diagramos.

 326.   Vilmantė rašo:

  O jus esate koks nors specialistas ar siaip apsiskaites zmogus? :) labai jau daug zinot :D

 327.   Klausimas rašo:

  Turiu vaika jam 13 metu. Jis pradejo staigiai augt ir suprastėjo dešinės akies regėjimas (sake kad vos suprastejo), bet pergyvena nes visada matė gerai. Ka patartumet?

 328.   Gloria rašo:

  Sveiki :) dėkui Andy už puikų blogą :) čia radau daug gerų nuorodų anglų kalba, bet reiktų paminėt, kad šis tas yra ir lietuviškai:
  http://sgb.blogas.lt/salin-akinius-276.html
  http://a.hostoi.com/sveikata.php?id=skaityti_straipsni&tema=Akys_ir_reg08jimas(svarbu).
  http://www.musuzodis.lt/mz/201102/str17.htm
  Dabar pasidalinsiu savo patirtim. Turėjau labai didelę trumparegystę ir jokie “pratmai” man nepadėjo kol nepradėjau mokytis taisyklingų regėjimo principų ir įpročių kuriuos ištyrė ir aprašė Beitsas. Orignalių jo tekstų yra labai daug. Aš skaičiau šiuolaikinio autoriaus T.R. Quackenbush knygą “Relearning to See”, kuri apibendrina Beitso darbus. Kažkur internete ta knyga yra nemokamai, bet 400 psl nuo kompo skaityt daugoka, tad parsisiunčiau iš ebay. Kainavo maždaug tiek, kiek viena pora kontaktinių lęšių optikoje :) Kai gaunu prabangą kelias dienas pabūti be lindzių ir darau lingavimus, arba užsimerkiu ir įsivaizduoju, kad taisyklingai centralizuoju žvilgsnį arba kažkurią kitą atsipalaidavimo techniką - užeina trumpi periodai kai vaizdas pasidaro labai ryškus:) Kuo toliau, tuo darosi vis lengviau atpalaiduoti akis taip, kad tie periodai užeitų kuo ryškesni ir kuo ilgiau tęstųsi. Metodas veikia :) Kontaktinius lęšius parduoda be recepto, todėl labai paprasta juos po truputį keisti silpnesniais:) Tačiau net ir silpnesni lęšiai daro labai didelę žalą akims… dabar net keista, kaip ansčiau nepastebėdavau, kad nuo jų taip skauda akis. Regėjimo atstatyme pirmas etapas - suprasti metodą - yra gana lengvas. Reikia perskaityti, įsigilinti ir išbandyti. Daug sunkiau yra antrame etape - kovoti su savo emocijomis. Kiek kartų per gyvenimą esate pasakę “Aš nematau!”? Dabar tiek pat kartų teks pasakyti “Aš matau!”. Rimtai sakau- jei daug metų buvot “ačkarikas”, teks kelias dienas praleisti kartojant “aš matau”. Kitaip nepadės. Dar labai geras ženklas bus, kai pradėsite sapnuoti sapnus, susijusius su regėjimo atstatymu :) O visų sunkiausias yra trečias etapas - pasipriešinti visuomenės spaudimui. Kiek optikų mieste? O kiek akiniuočių gatvėje? Ir visa tai veltui. Mes esame labai smarkiai mulkinami. Kol žmogus niekada nėra nešiojęs akinių atgauti regėjimą yra labai lengva. Beje, Beitsas yra pasakęs “užtenka vaikui uždėti akinius, kad angelai pradėtų verkti”. Ir dar pora svarbių dalykų: 1) nereikia gerti jokių maisto papildų. Blogai matote todėl, kad akių raumenys yra chroniškai įtempti (ne nusilpę!), o papildai jų neatpalaiduos. Jeigu jums padeda papildai - tai tik dėl to, kad tikite, kad padės. 2) miegoti reikia arba ant nugaros arba ant šono, nekišant rankos po pagalve. Kitaip negalėsite taisyklingai kvėpuoti. Be to miegant ant pilvo arba ant šono, kai ranka po pagalve, kaklas yra netaisyklingoje pozoje o tai labai blogai regėjimui. Ir iš vis yra ryšys tarp sveikatos ir miego pozos - sveikesni žmonės miega ant nugaros.
  Taigi štai toks mano regėjimo atstatymo kelias. Jums visiems linkiu surasti savajį :) Pagoogline “beitso metodas”, rasite, kad daugybė žmonių įvairiuose forumuose diskutuoja apie rėgėjimo atstatymą. Skaičiau, tokį faktą, kad prieš 10metų net angliškai apie Beitso metodą buvo mažai inoformacijos internete. O štai dabar jau ir lietuviai apie jį diskutuoja:) Tai labai džiugina, galbūt iš tikrjųjų ateis metas kai bus vistuotinai žinoma, kad regėjimą galima atstatyti natūraliai :)

 329.   Gloria rašo:

  Atrodo, antra nuoroda neveikia, tai tas pats straipsnis yra čia
  http://www.ayurveda.lt/naujienos/51-apie-akis-ir-regjim
  Dar pora nuorodų:
  http://uzdarbis.lt/t152985/sveikos-akys-ne-tik-tiems-kuriems-jau-reikia-akiniu/
  http://www.szelmeneliai.lt/lankstukai2010/f/045_Klaipedos_varpelis/Klaipedos%20Varpelio%20m-d%202_lankstinukas_regejimas.doc

 330.   andy rašo:

  Gloria, aciu uz pasidalinta patirti ir info, kuris manau bus labai naudinga kitiems.

  O kaip jau ner karta sakiau, kalba, emocijos yra labai svarbu.

  IR taip pat gerai daryti vizualizacijos pratimus, kai velgi issivaizduojama, kad tu predid matyti gerai, ir t.t. galima net iki lastelinio ligio nueitii ir net issivaizduoti kaip akys yra ‘remontuojamos’ ir t.. Visualizacija yr kaip sapnavimas/svajojimas dienos metu.

 331.   Mantas rašo:

  Mano pastebėjai apie akių pratimus.

  Juos jau darau ilgiau nei 2 mėnesiai. Šioks toks pagerėjimas yra (seniau nešiodavau 1.5 lęšius, o dabar jau arba su 1 arba visai be lęšių). Jaučiasi, kad akys stipresnės, labiau dirba ir greičiau fokusuoja (jaučiasi, kai kažką darai namuose ir pažiūri pro langą). Taip pat pastebėjau tokį dalyką, kad dažnai žiūrint į tolį įvyksta toks lyg fokusavimo užstrigimas ir matai visiškai puikiai, t.y. 20/20. Taip būna kol nesumirksi. Kas tai įtakoja ir kaip tai padarau? Panašiai išeina padaryti, kai stipriai užsimerki ir atsimerki, tačiau ne taip gerai tada matai.

  Dėkui Gloria už savo išsakytą patirtį ir pastebėjimus. Aš taip pat susigundžiau jūsų nurodyta knyga, seniau esu taip pat apie ją girdėjęs gerų atsiliepimų.

 332.   Gloria rašo:

  Daug kur rašo, kad regėjimui gerai omega 3 riebalų rūgštys. O štai čia randu labai prieštaringos informacijos apie tai:
  http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/turinys/metabolizmas/Ar_verta_vartoti_Omega_3

 333.   Gloria rašo:

  Nutilo diskusija, reik atgaivint :)
  Mantai, regėjimas visą laiką svyruoja, kiekvienas mato tai geriau, tai blogiau. Nusilpęs regėjimas dažnai atsistato bangomis, jeigu kartais matai 20/20 - puiku ;) Tie clear flashes tik ilgėja ir stiprėja su laiku:)
  Dėl omega 3, manau tikrai neverta pirkti maisto papildų. Specialiai žuvies valgyti irgi ne, nes ta žuvis gali būt iš užteršto vandens, o gal iš vis nelaisvėj auginta ir žalos organizmui bus daugiau negu naudos.
  Regėjimo atstatymas yra daug daugiau nei vien atsikratymas nepatogumų, susijusių su akinių nešiojimu. Tai požiūrio į gyvenimą pakeitimas. Taip pat bendros organizmo sveikatos būklės pagerinimas. Ačkarikai ir lindzių nešiotojai negauna natūralios saulės šviesos, kuri būtina organizmui. Taip pat senovės kinų medicina sieja regėjimą su kepenų ir inkstu darbu - jeigu akyse skraido “muselės” galbūt reiškia, kad šalinimo sistema negaluoja. O kad vidaus organai negaluoja, negaudami pakankamai saulės švisos energijos, labai tikėtina. Taigi čia viskas labai susiję..
  Didelė trumparegystė visada būna su astigmatizmu. Geras būdas gydytis astigmatizmą yra Tibetan chart. Reikia jį atsispausdint, kaip naudoti parodyta šitam video http://video.google.com/videoplay?docid=-6842552229982266221&ei=Gh64Sp2mJ4yQqALCopj-Ag&q=%22BATES+METHOD%22&emb=1&dur=3 arba angliškai tikrai rasit aprašymą kaip jį naudoti. Jeigu darote įprastus pratimus regėjimui gerinti, sukat akis ratu, niekada nenupiešit taisyklingo apskritimo ir iš pratimo bus mažai naudos, nes astigmatikės akys yra netaisyklingos asimetriškos formos. Tibetan chart padeda padaryti akių obuolius taisyklingos rutulio formos ir gerina regėjimą.
  Atstatinėjant regėjimą keist lindzes silpnesnėm yra prastas sprendimas dėl daugelio priežasčių. Lindzės daug blogiau už akinius, jų negal dažnai išsiimt ir tenka pranešiot visą dieną. Taip pat akys pradeda labai priešintis jų nešiojimui.. bet geresnio sprendimo kol kas nesugalvoju..

 334.   Mantas rašo:

  Gloria, o kokie jūsų pasiekimai gerinant regėjimą?

 335.   Gloria rašo:

  Nuo -6,5 iki -4,25. Kol kas:)

 336.   Justas rašo:

  Gloria, gal gali pasakyti kokius tris efektyviausius pratimus, kurie tau padėjo. Aš trumparegis, žiūrint į žmones, liejasi jų veidai.

 337.   Gloria rašo:

  Pratimai nepadeda. Bent jau man nepadėjo. Reikia suprasti tris taisyklingo regėjimo principus ir tris įpročius ir juos praktikuot 24 valandas per parą :). Trumpai lietuviškai aprašyta čia http://www.skaidrus.lt/ tačiau iš tokio trumpo teksto sunku suprasti, reikia perskaityt bent vieną gerą knygą apie natūralų regėjimo atstatymą. Quackenbush “Relearning to see” yra kažkur nete nemokamai, tik dabar deja nerandu kur.
  Gerai matantys žmonės nedaro pratimų akims :) Pažiūrėkit į gerai matančio žmogaus akis ir į žmogaus su didele trumparegyste akis - tikrai pamatysite skirtumą. Trumparegės akys įtemptos, spoksančios, o gerai matančios akys visada atpalaiduotos, akyse matose virpėjimas. Regėjimo atstatymo esmė - sąmoningai centralizuoti ir perkėlinėti žvilgsnį, t.y. daryti viską taip, kaip tai daro gerai matantis žmogus, kol tai taps pasąmonės funkcija. Jūs kažkiek darote šituos dalykus, nes kitaip iš vis nematytumėt. Bet gerai matantys žmonės daug labiau centralizuoja ir daug dažniau perkėlinėja žvilgsnį.
  Skaityt ir gilintis į metodą užima laiko, tačiau po to nereikia daryt jokių pratimų:) Iš pradžių reikia daryti kažką panašaus į pratimus - pvz. žiūrėt į akmenukus ir vienu metu gerai matyt tik vieną. Bet tai reikalinga tik tam, kad išmoktum centralizuoti žvilgsnį ir kad galėtum visą laiką taip daryt.
  Ir visa tai tik pradžia. Daug sunkiau regėjimą atstatyt psichologiškai. Jei rašai, kad “aš trumparegis” tai yra labai labai blogai. Tik įsikalus į galvą kad “aš galiu matyti gerai” regėjimas pradės gerėti.

 338.   laura rašo:

  Bet jeigu cia tik psichologinis dalykas, kaip tada su vaikais ir ypac mazameciais? Juk jie nieko neisikale i galva ir dar net nesuvokia, kad mato prastai. Is kur ir del ko tada pas juos pasitaiko tas trumparegiskumas?

 339.   andy rašo:

  Na kad ir kaip keista atrodo, bet vaiku pasamone susiformuoja per pirmus keleta metu ir labai daug dalyku yra teesio nukopijuojama is tevu. Taip pat vaiko regejimas gali buti prastas jie siemoje kas nors vyksta ko vaikas neneori matyti.

 340.   Justas rašo:

  Labai ačiū Gloria, už patarimus. Biški nusivyliau, nes pratimus man būtų lengviau daryti, negu kažkaip psichologiškai užsiprogramuoti į atpalaiduojantį, taisyklingą regėjimą, nes norint kažką psichologiškai padaryti, reikia visų pirma viduje būti ramiam, o mano deja, didžiausia problema yra – nervai, tik po to regėjimas, dantys, neišsimiegojimas ir susikaupimo stoka. Bus sunkoka, bet pabandysiu nusiraminti ir daryti tai, kas tose knygose parašyta.

 341.   Gloria rašo:

  Aš labai blogai mačiau nuo pat vaikystės. Net neprisimenu savęs gerai matančios. Namuose tikrai ne viskas buvo gerai. Paskui užaugi, gyvenimas pasikeičia, o sugadintas regėjimas lieka ir jį labai sunku atstatyti. Mažai žmonių sugeba tai padaryti, nes sunku pakeisti savo charakterį ir gyvenimą. Reikia suprast, kad ne “pirma atgausiu regėjimą, tada pradėsiu gyvent laimingiau”, o “pirma pradėsiu gyvent laimingiau, tada atgausiu regėjimą” :)

 342.   Jekaterina rašo:

  mačiau viename rus. torrentų tą knygą Relearning to See, nuskanuotą :) pdf versijos nerandu..

 343.   Justas rašo:

  Reikės bandyt, bet žinau, kad tai bus ar neįtikėtinai sunku.

 344.   As toks rašo:

  Gal žinote, girdėjote, ar įmanoma pratimais išvystyti binokulinį regėjimą (erdvinį, abiem akimis suliejamą vaizdą). Jo niekada neturėjau: viena akis žvairuoja ir visą gyvenimą žiūriu tik viena sveikąja akimi. :(

 345.   andy rašo:

  Nezinau speficiniu pavyzdziu, bet manau galima ir tam gerai buti mano aprasytas pratimas su virver ir mazgeliais, nes darant ji akys suvedomas i centra.

 346.   As toks rašo:

  Ačiū, Andi, bandysiu treniruoti. Nors skaičiau, kad binokulinis regėjimas susiformuoja vaikystėje, tačiau turbūt nėra parašyta to, kad jo negalima išvystyti jau suaugusiam žmogui.

 347.   Gloria rašo:

  Apie binokulinį regėjimą gal pravers: http://www.youtube.com/watch?v=SyGQvtdPP6Q

 348.   Akiki rašo:

  Mano viena akis yra labai gera 1, o kita prasta -5. Noriu paklausti, per kiek laiko galima darant pratimus regėjimą pagerinti?

 349.   VitaminasC rašo:

  o ką duos sužinojimas per kiek laiko pagerės? nieko. Svarbu kad iš vis pagerėtų. Atsakyti per kiek laiko galėtų nebent koks šarlatanas, kuris gali sakyti belenką. Normalus žmogus tau neatsakys, nes tai priklauso nuo LABAI daug dalykų. Gali užtrukti pusę metų, gali užtrukti 5 metus.

  NES:
  - O kiek minučių treniruosiesi/dieną?
  - kokius pratimus darysi?
  - kaip rimtai dirbsi ir kaip teisingai atliksi pratimus?
  - ar gersi papildus akims, kokios kokybės, kokia dozė?
  - ar dirbi prie kompo, kiek laiko per diena?
  - ar žiūri T, kiek laiko per dieną?
  - ar skaitai knygas, laiktrasčius, kiek laiko per dieną?
  - ar aplinkoje kur gyveni pakankamas apšvietimas? kiek lm?
  - ar giminėje yra nešiojančių akinius? kas ? kiek? kokius?
  - kada pradėjo silpti regėjimas asmeniškai? Ką darei?
  ir t.t. galima dar 100 klausimų užduoti, gavus atsakymus galim pradėti burti atsakymą…

  taip kad geriau PATIKĖK kad padės, labai stipriai patikėk ir pradėk dirbti. O laikas ar taip ar taip praeis…

 350.   Onovilla rašo:

  Any first time customer in iherb.com who uses Code DAR045 will receive $5.00 off their first order.

  Thank you for your interest!

 351.   Gintare rašo:

  Noreciau ir as pasidalinti savo pasiekimais. Perskaiciusi si straipsni su visais komentarais - is karto nusiemiau akinius ir jau keli menesiai vaikstau be ju (tik vairuojant keletui minuciu buvau isidejusi silpnesnius lesius). Mano regejimas -4 abi akys. Pirma menesi be akiniu jauciausi nekaip, taciau pripratau. Taip pat nusipirkau Norbekovo knyga “Kvailio patirtis arba kelias i praregejima. Kaip atsikratyti akiniu” Pradejau vadovautis knygoje nurodytais patarimais (tik 50 proc patarimu :PP). Knygoje daugiausiai akcentuojamas pasitikejimas savimi, atsipalaidavimas, relaksacija ir kaip priedas prie to - pratimai, kuno manksta. Knygoje taip pat yra lentele, pagal kuria galima pasitikrinti kaip sekasi judeti i prieki. Galiu patikinti, kad sie metodai stebuklingai veikia. Tikrai judu i prieki dideliais zingsniais :) Pastebiu kad dienos metu regejimas ypac paastreja :) vakare vaizdai labiau liejasi. Deja siuo metu siek tiek pristabdziau savo darba, nes auginu maza vaikuti ir ne visada yra laiko uzsiimti relaksacija, zinoma po keletos dienu tarpo, sunku vel isivaziuoti, apima tinguliukas :P

 352.   Kostas rašo:

  O tai psichologiskai nustiekt reikia viskam, ar tik tam, kad “as galiu matyti geriau” ? Ar reikia visa gyvenima keisti, kas yra blogai taisyti ir tt tuos dalykus kurie yra kaip ir nesusyja su regejimu, atsakykit kas zinot. Tiesa, kad vien tik pratimai nepades atstatyti regejomo? Nervai ir stresas labai kenkia?

 353.   VitaminasC rašo:

  tęsiant temą ar reikia akinių ar ne - šiandien gydytoja viena akių sakė, kad jei yra trumparegystė besivystanti, tai viskas ok, galima be akinių bandyti pratimais atstatyti akis ir papildais, BET jei toliaregystė, tai tik akiniai, jokie pratimai nepadės.

  Kokie pamąstymai kiek tame tiesos?

 354.   andy rašo:

  Na manau gydytoja klysta, rasoma, kad Dr. Bates isgydydavo ir toliaregyste.
  http://eyesightimprovenaturally.com/articles/?p=48

  Ir tam manau ypac gerai butu tas mano aprasytas pratimas su virvute ir mazgeliais.

 355.   Paulina rašo:

  Man pamatyti vidurine aki trimate buvo nesunku pamatyti. Aciu uz pratimus

 356.   ;p rašo:

  kam dar neteko rasti akių pratimų, pabandykite nueiti į šitą psl.: http://evaldo.private.lt/category/sveikatos-puslapis/regejimui-gerinti-sveikatos-puslapis/regejimo-atstatymo-programa-trumparegiams/

 357.   Andy rašo:

  Aciu uz gera nuoroda, ir ten taip pat yra straipsnis apie programos susidaryma toliaregystei gydyti
  http://evaldo.private.lt/regejimo-atstatymo-programa-toliaregiams-tolimesniam-gerinimui/

 358.   Lina rašo:

  As tikiuosi, kad mano akys pageres, nes anksciau jos buvo labai geros o dabar vos raides iziuriu :(

 359.   Kestasss rašo:

  Sveiki, ar gali but kaltas kompiuteris aš prastai pradėjau matyti į toli su abiem akim su viena silpniau?

  Ir prašau parašykit ka galima butu padaryti regejima atstatyti i e-mail logitech1346@gmail.com

  P.s iš arti matau tarsi katik gimes :) problema matymas į toli :((
  Desine akis susilpnet pradejo pries 3-2metus, kaire 0.5/1m.

 360.   andy rašo:

  Kestai paskaitytk aukstesnius komentarus, labai ko naujo nepasakysiu, tiesiog pradek daryti pratimus. O kompiuteris zinoima kad gali buti kaltas, todel, bent kiek reiktu sumazinti prie jo praleidziama laika

  O cia yra geras tibetiesiskas regejimo gerinimo pratimas
  http://www.herbalencounter.com/2011/05/27/tibetan-eye-chart-improve-your-vision-with-excercises-and-herbs/

 361.   ela rašo:

  kai įsidedi į akis linzes, jos silpnina dar labiau akis? ar tai netiesa?

  Andy:

  Na visu pirma linzes sukelia sausu akiu sindroma, ir tai nera gerai, taip pat jos gali dirginti akis. Priedo juk tai mini akniai ir gerai zinoma, kad akiniai silpnina akis. Todel del anksciau isvardintu dvieju faktoriu geriau jau nesioti akinius nei linzes, bet taip pat reiktu pradeti daryti pratimus, kad po kurio laiko nereiktu ir akiniu.

 362.   ela rašo:

  o ka manote apie akiu lazerines? ar verta darytis tokias operacijas?

  Andy:

  Na jos mano zinomis tikrai nera tokios saugios ir net gali buti pavojingos. Pasiskaityk si komentara auksciau, ten yra nuorodos i straipsnius anglu kalba http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kaip-naturaliai-stiprinti-ir-atstatyti-regejima-17.html#comment-11120

 363.   Aivaras rašo:

  Nemeluok kad lesiai yra blogi jie kaip tik gerina regejima kai juos nesesioji bet tik nevisu akims tai yra gerai nes kai kuriu akims jie nepatinka akis nepriima ir pradeda persti ar dar kas nors buti

  Andy:

  Matymas geriau ir ilgalaikes pasekmes yra du skirtingi dalykai, su akyniais tu taip pat matai geriau, bet jie nestiprina akiu, priesingai akys vis labiau silpsta ir po kurio laiko reikia stipresniu akiniu.

 364.   ela rašo:

  o tiesa kad sportuojant sporto bureliuose, plaukioti plaukimo bureliuose, stiprina akis? nes vistiek judi.. man drauge taip sake

 365.   A... rašo:

  sveiki, suradau gera video, kuriame paaiskinta, kaip dirba zmogaus akis, kas yra trumparegiste ir taip toliau, ten tjp pat yra pratimai parodyti visokie, man jau padejo, bet tas video tik rusiskai, tai jis tiktu tiems kurie supranta rusiskai :] stai tinklapis.. http://gnozis.info/?q=node/841
  sekmes stiprinant akis [;

 366.   kritikas rašo:

  tikrinu, nes neikele komentaro

 367.   kritikas rašo:

  OK, noriu pazert kritikos ir paneigt kelis mitus.
  Pradzioje saitui. Juk cia nieko praktiskai nera, idetas vienas pratimukas ir parasyti keli neaiskus patarimukai. ir dar papildu reklama pridurta. ar nelaikas butu blogo puslapi atnaujint? ir is esmes. dabar triju metu niekiniai pliurpalai ir kelios neblogos nuorodos.
  net nera aiskiai suformuluota apie ka kalbame.
  pradzioje bloge galima butu idet akiu kokybei nustatyti skirta lentele ir parasyt patarima kaip teisingai ja naudotis. juk lenteles nera apsaugotos autorinem sutartim, netodika irgi nera daktaru slepiama. bent jau parasytumet, kad lentele turi butu kazkokio standartinio dydzio, kad ji turi buti tinkamai apsviesta, ir koks iki jos turi buti fiksuotas atstumas i ja spoksant.
  dar butu galima parasyt koks rezultatas ka reiskia.
  viso to nera!.
  dabar per visus komentarus tera tik tiek, kad atsispausdinkit is interneto (net neaisku butent ka! ), ir ta neaisku kaip gauta lentele mazdaug naudoti 2-3 metru atstumu :D bet matosi kad net nera isitikines :D :D :D
  taigi pirma idekit metodika kaip nusistatyti savo akiu kokybe, o tada patarinekit kaip ta kokybe gerint.
  dabar gerinat net nesuprasdami ka konkreciai :D bet uztat gerinat :D :D :D

  P.S. nekreipkit demesio i zinutes pikta tona, cia tik tam kad supratims butu aiskesnis.

 368.   kritikas rašo:

  Dabar mitai ir nesamones.
  Pagridine nesamone yra ta, kad cia labai nemazai kas isitikine, kad isgers stebuklingu “papildu” ar tai “sventojo melyniu antpilo” ir prareges. Nu nebus taip. papildai ir antpilai negerina regejimo. absoliuciai visiskai! nes matau nera supratimo kam ju isvis reikia.
  akiu regejima gerina tik pratimai (arba tinkama operacija). papildai skirti tik tam, kad pagerintu veikimo aplinka (siuo atveju akies veikimo aplinka). ir jei jus darysite pratimus, tai geriant papildus tu pratimu poveikis bus greitesnis. ir viskas.
  jei tik gersite papildus ir pratimu nedarysite - joks gerejimas jums negeres.
  na teoriskai imanoma, kad jus pvz esate, ar gyvenate pastoviai nuodijancioje aplinkoje, kuri kenkia butent tiesiogai akims. tai jei netycia papildai sita nuodinga poveiki sugebetu nuimt - regejimas galbut siektiek ir pageretu. bet tikrai neatsistatytu visiskai.
  as suprantu, kad jums tingisi dirbti su savo akimis ir jas gerinti pratimais. juk ieskoti stebuklingu gerimu ir save apgaudineti paprasciau. atrodo isleisiu pinigu ir nusipirksiu regejima. labai grazi saviapgaule - jei jums jos reikia - tai i sveikata prasom. kai nesuveikia sita saviapgaule, galima padidinti suma geresniems papildams, arba susirasti tokius papildus kurie sunkiau gaunami. ir taip susigalvoti pagerinta saviapgaule. jei jums to reikia prasom :D
  bet kam mulkint kitus?

 369.   VitaminasC rašo:

  kritikai - klysti dėl papildų taip kategoriškai apie juos kalbėdamas. Pirmiausiai pasiskaityk kas yra laisvieji radikalai ir kas yra antioxidantai, tada pasiskaityk kaip antioxidantai veikia akies tinklainę ir procesus ten ir tada galėsi komentuoti.

  Be abejo vien geriant mėlynių extraktą nebus stebuklo. Plius kiekviena situacija skirtinga, gal vienam užtenka tik pratimų, kitam vien pratimų neužteks nes akis nualinta laisvųjų radikalų kiekio ir apskritai organizmas tokios būklės kad “technikinės neapsimoka varyt” :)

 370.   kritikas rašo:

  laisvieji radikalai aplamai kenkia visam organizmui. akis nera kazkokia isimtis, kad ja reiktu nagrinet atskirai kaip kazka ypatingo, kuriai kenkiama labiau. cia ne tas atvejis. labai siaurai ziuri. beto kai vartoji papildus, jie pasisavinami virskinimo trakte ir kad nukeliautu tiesiogiai iki akiu nera beveik jokiu sansu. suprasciau jei tas “melynes” svirkstumiesi tiesiai i akis :D
  jei norit efekto - reikia daryt pratimus. as per nepilnus metus susitvarkiau akis iki normos, viena buvo -1,4, kita -1,1.
  beje man kai buvau labai mazametis irgi buvo pablogejes regejimas ir tevai syko. viena akis buvo 0,7, kita 0,4. israse akinius, bet as buvau neklausantis vaikas ir niekaip neuzdejo akiniu kad nesiociau :) ir taip tesesi gal pora metu - paskui regejimas pats susitvarke. o va jaunesniai seseriai buvo lygiai taip pat. ji buvo labiau klausanti, seseriai akinius uzdejo - dabar zabala gal minus 6. ir netiki nei pratimais - pinigu linzem turi.
  regejimas vel man prastet pradejo jau mokyklos pabaigoje, net teisese irase - butini akiniai. bet nei studentaudamas, nei veliau nenesiojau akiniu, kol su viena akim praktiskai nebemaciau lenteleje nei vienos eilutes. o su kita tik didziausius. turiu pasakyt, kad akiu netaupiau - daug ziuriu ir teliko ir pastoviai kompa, ir labai daug knygu skaitau. galiu net ivardint kas labiausiai vargina akis - tai ziurejimas juodai balto vaizdo. ir ziurejimas kai mazas rezoliucijos daznis - kokie 60-70 hercu. jei ekranas kokybiskas ir palaiko 90-100Hz - tai akims visiskai nekenkia. knygos vargina - tik jei skaitai prastame apsvietime. past skaitymas nekenkia.
  tai va suvariau tipo iki tiek, kad nebeizlibinau lenteles. ir apie 35 savo metus pradejau labiau dometis pratimais. o dabar man 38 metai ir regejimas puikus. spalvu suvokimas irgi pagerejo, geriau matosi atspalviai.
  del pratimu pradzioje buvau didelis skeptikas :) nes nieko ten nebuvo is pradzio poveikio. dabar kai ziuriu atgal - tai juokas is saves ima. nemokejau as net tu pratimu normaliai atlikinet ir siaip tingejau :) o dabar dziaugiuosi - kad prisiverciau. cia kaip dantu valymas - akis reikia pastoviai palaikyt tonuse. ir nereikia tu pratimu daryt valandomis. uztenka mazdaug po 3-4 minutes kasdien pvz pavalgius, kai darai poilsio pertraukele. visi ackarikai - tai tiesiok apsileide zmones. apleide savo akis.
  aisku as nekalbu apie tokius - kur akis susigadino per koki nelaiminga atsitikima ar kokia infekcine liga. jei jum akys nusilpo pamazu - tai regejima galima atsistatyt pratimais 100% atveju.

 371.   VitaminasC rašo:

  viskas ką rašai yra tiesa, bet kategoriškas nusistatymas prieš antioksidantus ir teigimas kad jie nenueina iki akių - paprasčiausiai klaidingas. Gal to poveikio nesimato per mėnesį pavartojus, gal tas poveikis atsilieps gilioje senatvėje tik, ir daug “gal”, bet to kas įrodyta mokslo juk nepaneigsi.

 372.   kritikas rašo:

  nu as ne mokslininkas, patikrint tavo teiginiu negaliu :)
  as skeptikas-praktikas. kol poveikiu neisitikinu pats - neitikinsi. o logisku prielaidu tokiam poveikiui nematau. taip kad galim toliau nebesigincyt, ir pasilikt prie savo asmeniniu nuomoniu :D
  del akiu tai turiu taip pat viena pamastyma. esu skaites, kad yra dvi miego fazes. beveik visa laika buna rami miego faze, bet per nakti buna ir kelios aktyvaus miego fazes. jos trunka apie 5-10 minuciu, ir pvz jei zmogu pazadinsi per aktyvaus miego faze - jis prisimins ka sapnuoja.
  dabar kur cia akys iskyla klausimas? :) kiek skaiciau aktyvaus miego faze pasizymi tuo, kad akiu obuoliai labai juda. mates filmuota medziaga, tai ten po akiu vokais tiesiok sokineja akiu obuoliai. lyg akis isvertinetu.
  tai va ka as galvoju apie tai. tas akiu judejimas miegant labai uznesa akiu traniruote standartiniais akiu pratimais. tik kad kai treniruoji - vartai akis kryptingai. o ten miegat vyksta chaotiskas akiu vartymas. cia gal but naturali organizmo reakcija atpalaiduot per diena isitempusiems akiu raumenims. ir galvoju, kad kai zmogui kaip nors sutrinka sitas aktyvus miegas, pvz del streso ar dar ko nors - tai va nuo tada ir pradeda silpnet akys. cia pilnai gali but rysys.
  del mazu vaiku akiu nusilpimo, tai irgi galvoju - cia gali but naturalus procesai, susije su augimu. kai gimstama - juk faktiskai akli. ir paskui nesamoningai kudikiai akis istreniruoja. na panasiai kaip ismokstama vaiksciot - taip ir reget igudi reikia suformuot. tai manau kad tas matymo susiformavimo procesas ilgalaikis ir tesiasi iki subrendimo. ir kai jauname amziuje atseit gydidami uzkabina storiausius akliorus - padaro regejimo invalida is geru paskatu :D

 373.   kritikas rašo:

  pasitaisau rasymo klaida - turetu but “gydydami” :D

 374.   laura rašo:

  Kritikas, o del tu pratimu, tai cia tie patys paprasciausi? Kur ir Andy rekomendavo? Tipo jogos akiu? Ar esi rades kokiu efektyvesniu?

 375.   laura rašo:

  O del kudikiu idomiai pamastei. Siaip gali but tiesa, nes is pradziu kudikiu akiu leliukes tos tokios dideles, issiplete ir jos nesusitraukineja beveik. Pas zmogu nuo sviesos, nuo to arti ar toli ziuri jos istisai tai susitraukia tai issiplecia. Ir kudikiai kiek zinau, gime, ir dar gal pusmeti mato issiliejusi vaizda. Ir tikrai greiciausiai pamazu treniruoja akis kol jos sugeba susitraukti ir pamatyti vaizda neissiliejusi.

 376.   kritikas rašo:

  pratimai tinka patys iprasciausi.
  isvis jei apibendrint rimciau - tai tera tik dvieju rusiu akies treniravimo pratimai.

  vieni pratimai skirti obuolio vartymui.
  o kiti lesiuko sutraukinejimui gerinti.

  cia kur bloge duotas pratimo pavyzdys su dviem skrituleliais - tai treniruoja lesiuko sutraukima. man asmeniskai jis nelabai patinka, nes skatina zvairuma :D as darau siektiek kitoki - paprastesni.

 377.   VitaminasC rašo:

  tai gal pasidalink tais dviem pratimais?

 378.   kritikas rašo:

  na pradziai darau obuolio vartyma. nes lesiuka labai sunku paveikt ir reikia pirma nuvargint obuolio raumenis. tada lesiusiuko pratimas efektyvesnis.

  pagrindinis pratimas toks:
  sukti akiu obuolius ratu. pradzioj sakykim pagal laikrodi. paskui pries laikrodi. na kaip jums labiau patinka - svarbu ir i viena puse ir i kita panasu laiko tarpa. pratima galima daryt ir uzsimerkus ir atsimerkus. stengtis kad akies obuolys ji judinant butu kuo arciau sonu.

  kad sitas pagrindinis pratimas butu kuo naudingesnis, akies obuolio raumenis reikia “apsildyt” pradiniais pratimais.
  o jie tokie:
  1.pavartai akies obuoli aukstyn zemyn
  2.pavartai akies obuoli desinen kairen
  3-4.pavartai akies obuoli istrizai vienaip, paskui strizai kitaip. cia sitais pradiniais pratimukais tiesiog suaktyvini raumenis pries pagrindini pratima.

  dar yra tokie tarpiniai pratimukai. tarp raumenu “pasildymo” ir pagrindinio pratimo - obuolio sukimo ratu.
  jie tokie:
  1.akies obuoli vartai kaip grafikas eglute. pradedi nuo kurio nors kampo ir kiloji aukstyn zemyn slingdamas i sona. paskui lygiai taip pat atgal.
  2. akies obuolius vartai trikampu - pvz vienas apatinis kampas - kitas apatinis kampas - virsus. arba vienas apatinis kampas - tada virsutinis kampas ir priesingas kampui sonas.
  3. vartai akies obuoli kvadratu - pradzioje i viena puse - paskui i kita.
  4. vartai akies obuoli rombu - virsus -sonas - apacia- kitas sonas. pagal laikrodi - paskui atvirksciai.
  vienu zodziu cia tokie tarpinio efektyvumo pratimai, palyginus su sukimu ratu. ir galima po “apsilimo” pora labau patinkanciu padaryt.

  as darau “apsilima” labai nesistengdamas, paskui padarau pvz eglute, susikaupiu ir tada darau pagrindini pratima labai krupsciai. stengiuosi aki pasukiot ratu kuo labiau.
  tarp bet kurio pratimo reikia trumpam pamirkset, arba akis uzmerkt su jega ir palaikyt, arba galima ir pirstu pamasazuot-paspaudyt uzsimerkus, cia nera pratimas - cia kad geriau kraujas vaiksciotu akyje. jai situ atpalaidavimo tarpu tarp pratimu nebus - treniravimas nebus efektyvus.

  tai va, atvarai obuolio vartyma. jei tinkamai padarai - toks pasijaucia truputi akies pavargimas.
  va tada pereini prie antros dalies - lesiuko tampymo.
  cia jau tinka tie rutuliai kur bloge, akiu suvedinejimas su pirstais arba su virvute. bet as kaip rasiau darau kitoki, paprastesni. man tie erdvinio suvedimo pratimai dar nepatinka ir del to, kad ten reikia vienodo stiprumo akiu. mano viena siektiek stipresne. as ziuriu i maksimalu toli - isfokusuoju - o paskui ziuriu i nosies gala - sufokusuoju. ir taip kartoju. galima daryt sufokusuojasnt - isfokusuojant su tarpinem padetim. pasirenki pvz kur nors uz 10 metru taska ir darai nosies galas - uz 10 metru- paskui maksimaliai i toli - ir atgal. galima i kelis objektus. pvz nosies galas - i toli 1, paskui nosies galas - i toli kitas.
  paprastai guledamas ziuriu pro langa ir pvz i debesu krasteli arba tiesiog i dangu. reikia stengtis maksimaliai isfokusuot. galima viena aki uzmerkt - stipresniaja, ir pratima daryt tik su silpnesniaja.
  jei jauti, kad nesugebi padaryt pratimo taip, kad lesiukas gerai valdytusi, vadinasi prastai darei akiu obuolio vartyma. nepakankamai intensyviai. tada vel pasuku akiu obuolius kelis ratus pirmyn, paskui kelis atgal ir vel pereinu prie lesiuko pratimo.

  darau maziausiai 3-4 kartus per diena, jau toks iprotis net susiformavo. pirmakart tik pabudes. prasimarkstau ir atvarau “treniruote” dar guledamas lovoj :D paskui paprastai kai uzeina noras valgyt, per pietus pavalges ir atsippalaidaves. cia kazkur apie 12 val gaunasi. paskui jau kai uzbaigineji veikla ir pereini prie vakarinio polisio, va tuo momentu idrimbu i kokia sofa ir atvarau vakarine “treniruote”. ir siaip buna praleidi pvz diena, tai padalai bet kuriu laisvesniu momentu kai tik prisimeni. niekada neatidelioju, jei prisimenu kad reikia treniruotis - iskart paskiriu 5 minutes ir atvarau pratimus.

  dabar tu visokiu uzdenginejimu delnais ir atpalaidavimu “rankose sklindancia jega”. as gana skeptikas ir tokio pobudzio pratimu nedarau. teoriskai zinau, kad tai atpalaiduoja akies raumenis, bet asmeniskai nepastebejau kazkokio poveikio. mano poziuriu poveikis turi jaustis - pvz jei vakare jauti nuovargi aplink akies obuoli - vadinasi pratimus darei gerai. tos relaksacijos ir atpalaidavimai cia manau skirta del visko per daug pergyvenantems ir siaip nervuotiems :D
  gal kitiems ir tinka, bet mano akyse manau buvo nusilpes butent akiu raumenynas.

 379.   kritikas rašo:

  pastebetu klaidu atitaisymas :D.
  turi but slinkdamas vietoj slingdamas, istrizai vietoj strizai, trikampiu vietoj trikampu, kruopsciai - vietoj krupsciai ir kitos :D :D :D

 380.   Rineta rašo:

  Noriu papasakoti as savo istorija. Mano sunui po pirmos klases nusilpo akys. Nuvyke i Kauno klinikas diagnozavo trumparegyste, israse lasiuku, akinius ir prisake daryti paprastus pratimus. Taip pat pareiske, kad tai genai ir nieko nepadarysi (as su akiniais nuo 12m, nors mano gimineje esu viena tokia, o vyras nuo 18m). Hm genai… Jei taip sako, tai gal zino… Na susiradom toki kabineta, kur akis mazazuoja merkiant jas i vandeni. Po 10 kartu akys sustiprejo, bet ten pasake, kad vis tiek yra -1.0. Ka gi. Nebepakartojom tu proceduru, nes viskas atsiremia i pinigus. Dabar, po 2m pasirodo, kad progresuoja. Vel panikoje. Seimos daktaras nurode gydytoja, pasake, kad geras, profesionaliai istiria ir t.t. Patikejom ir nuvykom. O ten tikrinant akis nustato, kad jau -3.0 akiniu reikia. Gydytojas ir sako: “Genai ir tiek. Cia niekas nepades, nei pratimai, nei mazazai!!!!”. Akinius israse, uzdraude telika ir kompa visai, tik 1val per savaite, bei lasiukus lasinti kas savaite, kad neprogresuotu. Po 2 men. atvykti dar karta. Vaikas strese, mes soke. Sedau prie kompo ir suradau si tinklapi. Per ji susiradau cia rekomenduojamu pratimu autoriaus tinklapi: http://www.rebuildyourvision.com/ to nepakako, susiradau ir atsisiunciau visa ebook bei garso medziaga. Tada vel pasiseke, radau stai si tinklapi http://evaldo.private.lt/category/sveikatos-puslapis/regejimui-gerinti-sveikatos-puslapis/regejimo-atstatymo-programa-trumparegiams/
  Jame jau isversta ir parengta ta pati knyga. Susitvarkiau ir atsispausdinau pagal save. Dabar sedim su sunum ir jau 2sav. saziningai dirbam. Ir ka jus manot?! Vaikas pareina is mokyklos namo ir teskia man, kad puikiai pamate visa daugybos lentele be akiniu, kuri pakabinta virs lentos. Iki siol jos nepatydavo. Susiradau info apie tai, kad pradedant taisyti regejimui taip gali atsitikti ir tai yra gerai. Dabar darom pratimus didesniu atstumu nuo lenteles negu pradejom. Tai mane dziugina, o svarbiausia, kad sunui optimizmas padidejo. Dar parsisiunciau cia rekomenduojama dar viena ebook knyga. Joje taip pat geru patarimu duodama o kartu ir visas tvarkarastis. Geriam ir papildus. Lapkritį vaziuosim pas ta pati gydytoja ir pasisiuresim jis pasakys.
  Reziumuojant mano pasakojima galiu pasakyti, kad tik dabar supratau kaip gydytojams (ypac dirbantiems optikose) labai svarbu nurasyti zmogaus regejima. Juk uz tai gauna pinigus, o optikos pasipelno is patikliu klientu. Pratimai reikalingi tik mes nezinom ju, o ir daug laiko reikalauja. Juk tai kaip dantis valytis turetu buti musus kasdienybe.

 381.   Kritikui rašo:

  Noriu pastebeti, kad ir as taip maniau, kad mano akiu raumenys nusilpe, taciau nustatyta, kad akiu raumenys yra 200 kartu stipresni uz kitus raumenis, o prastas regejimas yra ne nuo silpnu raumenu, o todel, kad musu akiu raumenys nesugeba atsipalaiduoti ziurint i toli. Raumenys isitempia kai skaitome, o atsipalaiduoja kai nukreipiame akis tolyn. Nuolatinis ziurejimas i knyga, kompiuteri ar televizorių pertempia raumenis ir jie nebesugeba tinkamai atsipalaiduoti. Todel relaksaciniai atsipalaidavimo pratimai yra butini, o akiu raumenu pertempimas nepades, tai yra blogai. Susipazink su sita knyga: http://www.bettervision.com/pbvbook.html
  Palmingas yra tada, kai tu uzdengi akis patrynus delnus viena i kita taip kad atsimerkes nieko nematai, tik tamsa. Tada zvelgi gilyn i tamsa ir uzsimerki. Taip gali pabuti nuo 1min iki kiek tik nori. Iseinant is palmingo būtinai is karto neatsimerkti ir keletą kartu greitai sumirkseti. palminga daryti reikia buten tada, kai jauti, kad akys pavargusios ir po pratimu.

 382.   aiste rašo:

  labas,kokia tavo nuomone apie siuos papildus akims http://www.iherb.com/Natural-Factors-Eye-Factors-with-2-mg-Lutein-90-Capsules/2612?at=0 ir http://www.iherb.com/Natural-Factors-BlueRich-Super-Strength-Blueberry-Concentrate-500-mg-90-Softgels/7049?at=0 ?

  Andy:

  Ta pirma gali naudoti , tik sudetyje vegetable oil galetu ir nebuti. Nors ten jo tikriausiai yra labai mazas kiekis.
  Ta antra taip pat , bet labai maza kaina truputi kelia itarima.

 383.   Sraigė rašo:

  Čia visi rašot apie trumparegystę, o aš esu toliaregė ir akinius nešioju nuo 3 metų :s
  O šiaip norėjau paklaust, ar pradėjus daryt tuos visokius pratimus, akinius reikia pradėt nešiot mažiau?

 384.   To Sraigė rašo:

  Stai cia http://www.bettervision.com/ ir http://www.rebuildyourvision.com/ yra viskas apie trumparegystę ir toliaregystę, be to visą programą (jei gerai panaršysi) gali atsisiusti pdf formatu.

 385.   kritikas rašo:

  atpalaiduotojui:
  tu galvoji nelogiskai. pries ka nors atpalaiduojant (akiu raumenis) pirma tuos raumenis reikia turet :D jei raumenys neisvystyti ir yra per menki - tai atpalaidavimas to ko neturi sakyciau gana beprasmiska veikla :D :D.
  akies raumens treniravimas ne tik stiprina, ar didina raumens istverme - jis pradzioje raumeni augina.
  atpalaidavimo techniku pirsimas man cia labai primena kitas paplitusias nesamones visuomeneje. kai pvz storas nesveikas zmogus badauja ne del sveikatos, o del grozio :). nesveiki mazai aktyvus ir nutuke zmones paprastai neturi pakankamos raumenu mases, ir jei jie nutuke - tai badaudami sulysta ir islenda ne grozis - o kaulu karkasas. ir numetus svori vaizdas bun labai slykstus - apdribusi oda ant kaulu. tada vel puolama est, nes rezultatas netenkina :) kai badauja raumeningas zmogus - tai isryskeja raumenynas ir zmogus grazeja :) badavimo rezultatas visai priesingas.
  taspac ir su akimis. reikia suprast kas kam tinka, o ne aklai itikinet kad tas geriausia - o tas prasciausia.
  del toliaregystes tai nezinau, nesu sutikes nei vieno, bet galvoju kad ju problema per daug stiprus gaubiamasis akies obuolio raumuo. jiem tas pratimas su rutuliuku suvedinejimu manyciau visiskai netinkamas, nes jis butent ir stiprina gaubiamaji raumeni. jiem manau reikia daryt pratimus tik akies obuolio vartymo i sonus, o va tam gaubiamajam raumeniui taikyt atpalaidavima :) va cia atpalaiduotojai jau galetu pasireikst ir pasiulyt savo varianta :D

 386.   kritikui rašo:

  Tu nusisneki ir dar ryskiai. Paimk, susirask pdf formatu stai cia http://www.bettervision.com/ ir paskaityk. Gal tau smegenys ir atsisiubave, bet Kembridzo Better vision instituto zmonems ne. Tau dar karta pakartosiu, zmogaus akys yra pritaiktytos ziureti i toli, o is arti joms padeda gerai matyti itemti akiu raisciai. Nemanyk, kad jei as parasiau, tai persu savo nuomone tau :P Visi kas nori taip ir gyvena. O palmingas reikalingas tiek toliaregiams tiek trumparegiams. O Sraigei patariu apsilankyti cia http://evaldo.private.lt/category/sveikatos-puslapis/regejimui-gerinti-sveikatos-puslapis/. Tai gero zmogaus verstine programa (as ja taip pat turiu is JAV). Ten rasi ir toliaregiams pritaikyta programa. Tiesa “kritike” tai ne mano saitas, ir as uz ji neatsakau :D Mano reikalas pasakyti savo nuomone, o tavo priimti ar ne.

 387.   Sraigė rašo:

  Ačiū. Parašysiu, kaip sekasi vėliau :)

 388.   kritikas rašo:

  jei nori su manim produktyviai diskutuoti ir kuo nors itikinti, tai turetum parasyt kuo pagristi tokie teiginiai, kaip “zmogaus akys yra pritaiktytos ziureti i toli” ir panasiai. nes manes neitikina toks parasymas, kad taip galvoja koks nors atauselis kokio nors kembridzo bananu tyrinejimo institute ir cia jau negincijama aksioma :D
  o ginti kazkoki poziuri kaip atseit “savo nuomone” net nesuprantant reikalo esmes tai isvis manau kvaila. pradziai gal nurodyk kurioj vietoje klystu :D

 389.   To kritikas rašo:

  Ka tu nori pasakyti “produktyviai diskutuoti”? Jei nori, tai paskaityk, zymaus gydytojo-oftolmologo Bates (Beitsas) knyga, kuri isversta ir i lietuviu k. Jis yra visu pratimu, kuriuos kuria ir toliau kiti zmones, autorius. Ir ka cia jau su tavimi gincytis. Juk ir pas parasymas “kritikas” viska pasako :D Esi savo nuomones kalvis ir pakeisti jos nenori, nes pats zinai, kad tavo isitikinimas gryna nesamone. Skaityk ir bus viskas aisku. O jei tik kritikuosi visu nuomones, tai nieko ir nesuzinosi. Cia ne vieta ir ne laikas gincytis, aiskintis ir dar kvailiais visus vadinti.

 390.   kritikas rašo:

  va adreselis apie akis
  http://atsibudimas.ucoz.com/news/apie_akis_ir_regejima/2011-03-26-103

  siaip manau ten labai jau perlenkta su beitso sistemos reklama :D

 391.   syao rašo:

  Sveiki,
  ką domina regėjimo atstatymas galite paieškoti rusų autoriaus video lekcijos kurso, kuris vadinasi: “Восстановление зрения. Жданов В.Г. Полный курс”.
  Jei suprantate rusiškai manau jum šitas kursas patiks. Daug nerašau, nes aprašymu yra ir kitur. :)

  Manau galit papiratauti ir susirasti kur parsisiusti (pvz. rutracker.ru)
  | Iš čia siųsti nebandžiau, bet manau jum viskas pavyks:
  | http://www.torrentino.tv/torrents/139439
  | http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=1930539
  | http://nnm-club.ru/forum/viewtopic.php?t=189252

 392.   Jurgita rašo:

  as dziaugiuosi kad radau sia svetaine tikuosi pagerinti savo regejima

  Andy:

  Sekmes, parasyk kaip seksis, bet ispeju , kad reikia laiko ir pastangu, kad pajusti pagerejima.

 393.   Vilius rašo:

  Tikrai viska isbandysiu :) Tikuosi kad pageres iki vasaros ar po vasaros ;]

  Andy:

  Sekmes, parasyk kaip seksis

 394.   Paulius rašo:

  Sveiki visi, jau senokai mąsčiau apie regėjimo pagerinimą, nusipirkau knygą S. Troickaja ” Atsikratykite akinių žudikų visiems laikams” Kol kas pritaikiau tik tai, kad ryte atsibudęs padarau įvairius pratimus ir nenešioju akinių, nors mano akiniai turėtų būti apie 3,5D. Netgi per pamokas išsiverčiu be jų. Tačiau dažnai būna, kad reikia prisimerkt ir pnš tai regėjimas ne taip greitai kaip anksčiau, bet šiek tiek blogėja. Norėjau, kad pasiūlytumėt, ar geriau toliau skaityti tą knygą ir viską pritaikyt iš jos, ar geriau internete ieškot programų pvz.: http://evaldo.private.lt/category/sveikatos-puslapis/regejimui-gerinti-sveikatos-puslapis/regejimo-atstatymo-programa-trumparegiams/??

  Be to gal yra kur nors kokių istorijų realių, kur stipriai pagerėjo regėjimas kad būtų nusiteikimas geresnis darant tuos pratimus?

 395.   kritikas rašo:

  :)
  turek minty, kad atstatymas trunka mazdaug panasiu greiciu kaip ir pablogejo regejimas. na gal siektiek greiciau, jei iskarto viska taisyklingai darai ir paveiki raumenis.
  jei metu daug prastejo regejimas ir problema uzsisenejusi, tai atstatymui gali prireikt irgi bent maziausiai metelius-kitus.
  kitas dalykas, kad net ir uztreniravus akis iki kondicijos, vistiek reikia palaikyt bukle ir nenutraukt treniruociu.
  na jei vadovautis mano pvz, tai man pirmi pagerejimai pradejo jaustis tik po 3-4 menesiu :D tokios smulkmenos, kad pradejau pvz masinu numerius iziuret is kokio 50 metru, arba subtitrus telike pradedi skaityt nebeprisimerkes ir pan. vat tuo momentu ateina tikrasis supratimas, kad akiu pratimai tikrai veikia :D
  tokiu pievu, kad back ir staigai pagerejo - bent jau man nebuvo :D
  is tikro - nuobodus cia reikalas :(

 396.   Paulius rašo:

  Aišku, aš ir nesitikiu kad man per mėnesi ar du pagerės, bet norėtųsi, kad kaip ir tau jaustųsi bent po pusės metų. Dėl to pablogėjimo gal ir ne taip parašiau, nes vakar užsidėjau jau senokai nenešiotus akinius (2,75D) ir pastebėjau, kad jie man padeda labiau nei anksčiau padėdavo ( po to akinius vėl padėjau prie nereikalingų daiktų) be to parsisiunčiau tą tikrinimosi lentelę tai pagal mane gal net ir pagerėjo per 3-4 mėnesius, nenešiojant akinių.
  P.S prieš darydamas tuos pratimus suprantu, kad juos reikės daryt visą gyvenimą jei nenori gero regėjimo paleist iš rankų..

  Be to dėl tų antioksidantų, vitaminų akims, gal būtų galima kokį aiškesnį sąrašą su daržovėm, nes tų vitaminų, papildų dabar nelabai noriu naudot, o iš daržovių žinau tik - morką ;)

 397.   to Paulius rašo:

  Šnekant apie augalus, tai labai efektyvios šaltalankio uogos. Jas dedi į stiklainį su cukrumi (aš nevartoju cukraus, tik medų) į šaldytuvą ir po šaukštelį vartoji kasdien.
  Taip pat mažai kur užsimenama apie vandenį. Ar vartoji gryną vandenį kasdien? Reikia po 30 gramų kiekvienam kūno svorio kilogramui. Nepamenu kaip ten ta akis išdžiūsta, bet vienu žodžiu reikia vandens. Toliau - maistas neturi būti rūgštinis, labiau šarminis.
  Taip, kad vien pratimai ar antioksidantai nepadės.

 398.   monika rašo:

  ka manote apie ocutein forte 15mg liuteino http://www.papildai-akims.lt/lt/kodel_ocutein_forte_/ info cia

 399.   Paulius rašo:

  Vandens tai neseniai pradėjau daug naudot. O šaltalankio uogas galima pakeist šaltalankio aliejumi?

 400.   Citrina rašo:

  O va mano pazistama raso knyga apie regejimo atstatyma, tai teko perziureti tai tikrai nebloga knyga. pilna patarimu ir viskas aiskiai parasyta kaip atstatyti regejima, kai tik baigs rasyti ta knyga, tai butinai nusipirksiu.

  Andy:

  Kaip pasirodys pardavime idek knygos pavadinima.

 401.   monika rašo:

  gal galite parasyti ka galvojate apie ocutein forte?

  Andy:

  Na, kad ten nenurodo ingredientu. Jei nera kokiu blogu pasaliniu ingredientu, tai butu galima naudoti. Bet siaip reiketu daugiau nei luteino, nes akims reikia ir cinko, ir vitamino A/carotinu, zeaxanthin ir kt.

 402.   monika rašo:

  ingridientai: zuvu taukai(DHA 210mg, EPA 24mg)
  vit C 100mg
  vit E 30mg a-TE
  liuteinas 15mg
  cinkas 14mg
  zeaksantinas 3mg
  beta-karotenas 2mg
  varis 1000mikrogramu
  selenas 26 mikrogramai

  sudetis: liuteinas, zeaksantinas, beta-karotenas, zuvu taukai, L-askorbo rugstis, d-alfa-tokoferolis, vario sulfatas, cinko oksidas, natrioselenitas, sauliegrazu aliejus, biciu vaskas. emulsiklis lecitinas, zelatina, dregme islaikanti medz glicerolis, isgrynintas vanduo, daziklis karamele.

  Andy:

  Gali vartoti , gana geras,tik ten tos karameles galetu nebuti. Bet pagalkaina tai daug labiau apsimoketu pirkti vision 20/20, tik uzsisakyti jiems reikia skambinti. http://www.mindbodyhealth.com/MbhVision20.htm

 403.   Daumantas rašo:

  Labai naudinga nūdienai informacija. Ypač daug dirbantiems prie kompiuterio. Taip pat nepamirškime, jog pasak Jogos, šaltas vanduo - sveikų akių bičiulis. Maudynės po šaltu vandeniu kasdien stabdo trumparegystės vystymąsi, bei atgaivina akis.

 404.   kritikas rašo:

  trumparegyste pati savaime nera liga. as labiau laikyciau tai akiu mechanizmo isderinimu. kai daug ziuri i artimus atstumus - akis tiesiog bando prisitaikyt. ir ne regejimas aplamai prasteja - o tik akies sugebejimas zuret i toli.
  akiu ligos tai ten visokie lesiuko uzsidrumstimai, tinklaines atsokimas ir panasiai. vat sitie jau chana ir reikia gydytis :)
  ta prasme reikia skirt, kur yra liga, o kur tik nusilpimas. tiesiog issiderinusi akis labiau skatina ir visokias akiu ligas. akiniai sito nestabdo, nors aiskinama, kad akiniai kazka ten gydo :D ir blogiausia, kai akliorus uzkabina maziems vaikams.
  as dar skaiciau, kad labai akis gadino juodai baltas vaizdas. na tipo monochromatinis. visai zmoniu kartai susiko akis. kai atsirado spalvoti telikai dabar akys taip labai neblogeja - nors ziurejimo kruvis i arti net ir didesnis nei seniau.

 405.   Noriu matyti rašo:

  Sveiki, ačiu už informaciją . Ieškau kaip padėti savo akims ir kažin ar jau ne per vėlu…
  Turiu trumparegystę nuo vaikystės, didžiulę, -19 dioptrijų jau dabar.
  Daug metų įsimesdavau linzes, jos gerai kooregavo, net labai gerai kaip su tokiu minusu ir nesukau galvos. Gyventi tai per daug netrukdė. Gyvenau gan sveikai ( mano supratimu) ir maniau kad nieko blogo negali nutikti, kol vieną dieną atšoko akies tinklainė ir deja ją prigydyti sekasi sunkiai,nes akies obuolys tiek pailgėjęs kad tiesiog neužtenka tinklainės, esu po 3 operacijų , vistiek tinklainė dalinai atšokusi, matymas deformuotas , prietemoj išvis nematau, skaityti negaliu su ta akim, dėl nesirezorbuojančios kraujosruvos ir vaizdo iškreipto ( mėnuo po paskutinės operacijos).
  Ką daryti kad kitai akiai taip nenutiktų, jos tinklainė irgi su pakenkimais, ar man galima dar daryti kokius pratimus , būsiu dėkinga už išsakyta nuomuone .

  Andy:

  Na manau bent kiek tai tikai pagerinti galima, reikia prisiminti, kad Yoga for your eyes autorius buvo beveik aklas ir atstate iki tiek kad gautu vairuotoje pazymejima. Manau gerai butu tas pratiimas su mazgeliais ir kiti kur akys suvedamos i centra. Bet taip pat daryk ir kitus, pastoviai paziurek i toli.

  Ziurek si komentara, nes mano nurodytas akiu pratimas su mazgeliais gali buti tau ne pats geriausias varjantas, bet nepaisant to manau gali daryti.

 406.   Vilmantė rašo:

  Sveiki, vakar buvau pasitikrinti regejima. Naujienos nedziugina: israse recepta 6 akiniams ( manyciau 16 metu merginai jau nemazai), o jei taip skaiciais tai desine akis -4.0 o kaire -3.25… Esu trumparege. Ar cia man jau taip labai prastai? Del tokiu rezultatu jauciuos nekaip, tad pagaliau prisiversiu gerinti regejima pratimais, vitaminais ir tinkamu maistu.

  Andy:

  Na pradek darti pratimus, nusipirk kokiu papildu akims, sumazink laika prie kompo, TV, bei maziau skaityk zinutes per telefona.

 407.   RimasRRR rašo:

  Sveiki, kokius papildus akims rekomenduojate kurie butu tikrai geri ir butu galima nusipirkti lietuvos vaistinese?

  Andy:

  Na gali pasiziureti situos http://www.papildai-akims.lt/lt/kodel_ocutein_forte_/
  taip pat siuos http://www.100metu.lt/279/703/maisto_papildai/blue_berry

 408.   RimasRRR rašo:

  man stiklakunio drumstis yra vienoje akyje, truputi su ja prasciau matau ir toks vaizdas kad su sia akimi siek tiek tamsiasnis vaizdas yra.kaip galvojat ar pades sie papildai? man 23 metai.

  Andy:

  Nezinau ar pades, cia tik panaudojus bus galima pasakyti ir manau butu verta pameginti. Bet velgi vien papildai vargu ar ispres problema, reikia ziureti placiau, pagerinti mityba, atsisakyti blogu iprociu, taip pat ziureti emocines/psichologines problemas, nes as tikiu, kad beveik kiekviena sveikatos problema turi kazkoki psichologini/emocini rysi, kaip pvz akiu problemos su kazko nematymu savo gyvenime arba kad tu kazko nenori matyti, gerai paanalizuok save. Yra gera knyga, L. Hay Myledams busi laimingas.
  Ir zinoma sumazink laika prie kompo , TV, kuo maziau skaityk zinutes per telefona. Sekmes

 409.   kritikas rašo:

  andy, o tu isitikines, kad tie pratimai su mazgeliais ir akiu suvedimas butent tai ko reikia komentuotojui “noriu matyti”?
  as kazkaip galvoju atvirksciai - kad sitie pamineti pratimai stiprina krumplyno raumenis - kurie suspaudzia ir ilgina obuoli. cia juk adaptaciniai pratimai.
  o vat tie pratimai kur darai del obuolio vartymo, stiprina itempiamuosius raumenis.
  ir kai jie visi keturi tempia akies obuoli kartu - akies obuolys yra plokstinamas. ir buten sito reikia, kad atsipalaiduotu tinklaine. paziurekit pvz i naktiniu pauksciu akis - jos yra dideles ir plokscios. o galvos tu pauksciu irgi plokscios. jie akis pagrinde tik varto.
  pataisykit, jei as cia klystu (nes dar ir pats nesu smulkiai susipazines su visa akies mechanikos sistema) :D. bet je taisysit, tai prasyciau argumentuotai! :D

  Andy:

  Aciu,gerai pataisei, bet taip pat manau priklauso ant kuo kuriu mazgeliu tu sutelksi demesi, manau bent jau ant tolimesniu jos atveju galima. Vien i toliu ziuredamas problemos neispresi (ziurint i toli atsipalauoduoja tavo mineti akiu raumenys), nepaisant to i toli ziureti yra gerai, ypac per pertraukeles sedint prie kompiuterio.
  Zinoma reiktu daryti ir kitus ir gerai butu kuria nors programa parsisiusti, kaip Yogo for your your eyes, ten yra vienas pratimas kur isketus rankas i salis reikia stengitis kad matyti abu pirstus galus , ir tas rankas stumiant kuo labiau atgal ir taip sunkinanat (ne nemoku tinkamai pasakyti su paveiksleliu butu zymiai lengviau parodyti, bet gal supratote.

 410.   kritikas rašo:

  dar viena patarima galiu duot, kurie daro akiu pratimus ir treniruoja akis pastoviai.
  jei jusu akys nevienodo stiprumo, tai silpnesne aki reika patreniruot papildomai.
  ta daryt galima taip - po visu bendru pratimu su abiem akimis, uzmerki geraja aki. ir pora paskutiniu pratimu padarai tik su silpnesniaja - atmerkta akimi.
  pvz akies sukima ratu i abi kryptis padarai. o paskui adaptacini akies pratimuka - ziuri i toli (i begalybe), o paskui sakykim i pirsto galiuka uz 30 cm nuo galvos, ir koku 30 kartu pakartoji.
  papildomas kruvis silpnesnei akiai greiciau suvienodins regejima.

 411.   kazkas rašo:

  o kokia jusu rega ?

 412.   AS rašo:

  O ar įmanoma atstatyti regėjimą, jeigu tau trumparegystė: -3,25?

 413.   tomas rašo:

  o tras vision 20/20 yra saugus, ar yra patvirtintas kokiu mokslininku, sajungu kad galima naudoti kad nera placebas ir kad nera tai koks neaiskus produktas?

  Andy:

  Nezinau ir sis papildas yra testuotas (tikriausiai ne, benesw tookie tyrimai yra brangus ir daguma mazu kompaniju negali to sau lesiti) del saugumo, bet ten nera ingredientu kurie sukeltu pavoju, bet jau tokiomis dozemis koios ten yra. Priedo nuo papildu dar tikriausiai nera numires nei vienas zmogus, nebent ten vartoja kokius nors galas zino is kur gautus, ar su pridetais vaistais kad budu didesnis efektas.

 414.   tomas rašo:

  http://www.papildai-akims.lt/lt/kodel_ocutein_forte_/

  noriu paklausti ar nekelnia akims visgi sie vitaminai del per didelio liuteino kiekio? nes skaiciau straipsi kur raso:
  “Labai svarbu tinkamas liuteino kiekis. Dabar patvirtinta šios medžiagos dozė – iki 6 mg per parą. Tačiau labai svarbu jos neviršyti – mokslinės studijos AREDS rezultatai rodo, kad per didelis liuteino kiekis gali ir pakenkti tinklainei.
  http://www.lrytas.lt/-13313093541331062687-kaip-pagelb%C4%97ti-%C4%AFtemptai-dirban%C4%8Dioms-akims.htm

  Andy:

  Ne kiek ziurejau tai kai kuriuose AREDS tyrimuose to luteino dabar atliekamuose tyrimuose net naudoja http://www.nei.nih.gov/amd/summary.asp#2
  O cia yra AREDS trecios klasis klinikiniuose tyrimuose yra naudojama 10 mg luteino, plius kiti, tad nezinau is kur ta gydytoja istrauke, kad 6 mg yra optimali, o daugiau kaip 6 mg kenkia. Tyrimai dar nebaigti, bet jei butu zinoma, kad daugiau nei 6 mg luteino kenkia, tai manau trecios klases klinikiniuose tyrimuose 10 mg nenaudotu.

  Ten gydytoja teigia, kad nezino nei vieno zmogaus kuris atstatytu regejima pratimais, tai velgi, kad studiju nera tai nereiskia, kad tai negalima padaryti.

  Taip pat reikia pazymeti, kad AREDS tyrimai tyra lesiuko degeneracijos (AMD- age related macular degeneration) prevencijai, suletinimui.

  Cia yra viena studija kur naudojo 10 mg luteino, ir pasaliniu efektu nebuvo

  Priedo, gydytoja yra LASIK chirurge, tad zinoma ji regejimo gerinimas pratimais nelabai gerai LASIK operaciju bizniui. Bet tikriausiai gydytoja tiesiog turi per mazai info apie akiu pratimus, ir zinoma jais netiki.

 415.   Laura rašo:

  O tai to papildo nera Lietuvoj?Labai buciau dekinga jei placiau paaiskintumet apie tuos papildus geresnius,kaip juos attskirti ir t.t. ir apie geresnius extraktus(melyniu…ar gal dar kokiu yra?)mano el.pastas laura.micev@gmail.com Busiu labai dekinga.

  Na is lietuvisku tai sita galite pameginti http://www.100metu.lt/279/703/maisto_papildai/blue_berry

  Dar sita komentara paziurek , ten yra nurodyta
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kaip-naturaliai-stiprinti-ir-atstatyti-regejima-17.html#comment-12648

  Dar sita bet cia tik luteinas , 15mg liuteino http://www.papildai-akims.lt/lt/kodel_ocutein_forte_/

 416.   Mergaite rašo:

  Sveiki, Andy, visu pirma aciu uz bloga, pasirodo tokie kaip as trumparegiai nera visai vienisi :((
  Klausyk, Andy, miela paskaitineti visokiu susirupinusiu mamyciu komentarus, kuriu vaikams iki -1 nusilpo akys… Bet kaip manai, ar imanoma atsatyti akis turint tokia diagnoze: astegmatizmas; viena akis -9 cilindras -2, kita - -10, cilindras -1.75… Ir dar tinklaines degeneracija, bet ji nuo trumparegystes ir atsirado… Keista, bet zinok as vis dar neprarandu vilties atgauti regejima. Normalu. Kaip visu zmoniu. :(((
  Zinai, kodel as vis dar tikiu pratimu galia, todel, kad viena vasara, kai maniau, kad jau viskas, greit apaksiu, dariau tokius specialius pratimus, jauciu panasiai kaip cia aprasyti, ir akys pagerejo 0.25 dioptrijos… Aisku, prie visokiu -12 ka tai reiskia, bet man tai reiske, kad net ir tokios kaip mano akys gali (ir nori!!!) pasveikti.
  Nors ir labai nesinori, bet turiu pritarti, kad, ko gero, akims labai kenkia akiniai. Mano akys ir siaip is prigimties silpnos, nes abu tevai trumparegiai, visi seimoj su akiniais, bet as vienintele tokia su ziuronais ant akiu. Nuo 8 metu man vis krove ir krove tas dioptrijas, uzsidedavau naujai pagamintus akinius ir taip skaudedavo galva… :(( Bet dabar senai per velu dejuoti, galiu tik pradeti ka nors daryti.
  Andy, gal sutiktum man parasyti i el.pasta ir pakonsultuoti siek tiek? Mano laikas prie kompiuterio labai labai grieztai apribotas ir neturiu galimybiu skaityti visa bloga, sekti nuorodas ir pan.. Bandziau atsidaryti keleta nuorodu, ypac ta evaldo.private., kur knyga turetu buti isversta, bet niekas neveikia… :((
  Andy, prasau parasyk man i annaseorgen@yahoo.com , arba i ta el.pasta, kuri nurodziau pries rasydama komentara. Man labai reikia tavo pagalbos, bent trumpam. Labai laukiu!!

  Andy:

  Vakar issiunciau tau emaila, ar gavai?

 417.   Gaga rašo:

  Profesoriaus Жданов akiu pratimai, visas kursas, ieje i nuoroda rasite dar 5 paskaitas http://video.google.com/videoplay?docid=3838183743861092057
  visas akiu mankstu kompleksas, sakoma, kad galima pilnai issigydyti akiu negalia… paskaitos rusu kalba for freeee

 418.   Paulius rašo:

  Neveikia tas Zdanovo video

  Andy:

  Viskas veikia normaliai, gal pas tave internetas labai letas, arba naudoji koki nors Internet Exploreri?

 419.   kritikas rašo:

  zdanovo paskaitos daugmaz teisingos (pati teorija), bet nereikia juo aklai remtis pritaikant sau. jei idemiai ziurejot jo ta ilgaja paskaita, jis pats buvo toliaregis, kai pradejo pratimus daryt ir stiprint savo akis. ta prasme iprasta senatvine toliaregyste, kuri paskui pereina i trumparegyste.
  pas kitus, kuriems jau nuo mazens vystos trumparegyste, pratimus reiktu daryt sektiek kitaip. pas zdanova pagrindinis akcentas pratimuose akies obuolio soniniu keturiu raumenu treniravime-stiprinime. ir likusiu dvieju gaubiamuju obuolio raumenu (krumplyno) atpalaidavime. gryniems trumparegiams manau reikia labiausiai stiprint butent gaubiamuosius raumenis. tik reikalas tas, kad sitie adaptaciniai pratimai sunkiai suvokiami :) nes pvz kai vartai aki i sonus - tai viskas suprantama. o kai banda treniruot gaubiamuosus raumenis - pvz ziurint i artuma - paskui i toluma. sunku suvokt kaip pats raumuo veikia, nes pajust kas konkreca darosi akyje bevek neimanoma. man atrodo vien del to akiu pratimai nera populiarus. treniruojant akis netinkamai - poveikis buna menkas.

 420.   lukas rašo:

  sveikas Andy man reikia labai tavo pagalbos mano prastas regejimas turbut as cia vienas vaikas (is sio chato ) kuris pasiryzes pagerinti akis as galiu kokiu 3-4 men nesedeti prie kompiuterio bet kokius man pratimus daryt
  ir papildus gert jei gali padeti o as labai noreciau , kad padetum parasyk
  el pasta : baterija500@gmail.com beto man 14 metu

 421.   lukas rašo:

  ir as trumparegis nuo gimimo

  Andy:

  Vakar tau siunciau emaila su info, ar gavai?

 422.   braske rašo:

  mano silpnos akys ir jau turbut yra koks -5, be akiniu matau labai blogai, negaliu be ju vaikscioti. sako kad iki 22m tik sustoja eiti akys i minusa, bet as negaliu net pagalvot kiek man bus to minuso kai tiek metu sulauksiu, nes storu stiklu tikrai nenoriu nesioti, kaip bobute su senatviniais akiniais, slykstu.. (man dar tik 13m.) ka man daryt kad akys nebesilptu? :(

 423.   Ji rašo:

  sveiki, ir as esu trumperege, kuri atstatineja savo regejima :) Jau perskaiciau NORBEKOVO “KVAILIO PATIRTIS, ARBA KELIAS I PRAREGEJIMA, KAIP ATSIKRATYTI AKINIU” Puiki knyga viskas aprasoma su jumoru, yra nemazai pratimu, kurie tikrai padeda, bet svarbiausia yra tikejimas ir nusiteikimas :)

 424.   kritikas rašo:

  braskei - tu tipine mergina, kuri beveik garantuotai apzabals. nes tau svarbiau gerai atrodyt, o ne gerai matyt. jau is to matosi, kad stereotipai skirti kvailiams (graziai atrodyt pres kitus) tau svarbiau uz tikrasias vertybes (gerai matyti). ir akys ne blogeja iki 22 metu, o paskui sustoja. ir del ko jos turetu sustot bloget nuo 22 metu?. jei tu su savo akimis neziuri ir nenori toliau ziuret, tai jos dar greiciau bloges. tipo dabar lauksi kol tau sueis 22 metai ir tikrinsi - sustos regejimo blogejimas, ar ne? :D cia tiesiog kvailas pasiteisinimas, kad nieko nereiktu daryt. saviapgaule, kuria norisi tiket. save itikinimas - kad tai yra teisybe. patikrint juk negali, nes reikia laukt iki 22 metu :D :D :D
  gerai, atsibodo tusciazodziaut - bandau paaiskint dar karta:
  kas yra akys? akys tai toks dalykelis, su kuriuo ziurima. kuo daugiau ziurima - tuo akys geriau mato. isliskit i lauka ir ziurekt aplink. stenkites kuo daugiau pamatyt akmis. vartykit akis ir mirksekit. akims nuo to tik geriau.
  kai ziuret nenorima - akys pradeda tinginiaut ir atrofuojasi akies raumenys, o paskui ir visa akis. jei jums blogeja regejimas - vadinasi jusu akys tinginiauja. o pati jusu akis tiesiogine prasme svinksta nuo nieko neveikimo.

  cia galima palygint su pvz begimu. jei norite greitai begiot - tai turite pradzioje ismokt begt, o paskui treniruotis begti greitai. kuo greiciau norite begt - tuo sunkiau tai pasiekt. bet tai veika! taip susiformuoja igudis greitai begiot. niekas nesitreniruoja greitai begiot guledamas lovoje. bet kazkodel to visi noretu - guledami lovoje tapt mokanciais greitai begiot. taip sakant nieko nedarant kazka gaut dykai. nu nebus taip.

  taspac ir su regejimu. mokejimas gerai matyti yra suformuojamas nuo mazens igudis. jei savo akiu neverciate ziureti - niekada ir nematyse kokybiskai.
  dabar kas yra akiniai, arba linzes? tai prietaisai, kurie ne gerina regejima, o ji lengvina. jokio regejimo jie netaiso. jie tik lengvina ziurejimo salygas akims. arba kitaip pasakius - lovos rezimas akims. ka jus uzsidedate akinius arba linzes - tai taspac kaip jusu akys atsigultu i lova ir pradetu poilsiaut. jei galvojat kad jusu regejimas su akiniais arba linzemis “stabdomas” arba “stabilizuojamas”, tai klystate. su akiniais jus darote akims lovos rezima ir dar intensyviau apzabalstate. jus tiesiog su akiniais apgaunate savo smegenis. akinai pagerina ziurejimo salygas ir jusu smegenys nebevercia jusu akiu ziureti teisingai ir formuoti ziurejimo igudi. taip sakant sumokate pinigus, kad jums greiciau susigadintu regejimas :D
  dabar del ko nusiemus akinius svaigsta galva? kai atsikeli is lovos irgi svaigsta galva, nes vestibiuliarinis aparatas siuncia klaidingus signalus. bet greitai smegenys persiorientuoja, pravarinejamas kraujas, atsimenamas igudis kaip reikia laikyti lygsvara ir pradedate vaikscioti.
  taspac ir su akimis. kai nusiimate akinius - tai akis tiesiog ismetate is lovos rezimo. ir akys pradeda siust teisingo regejimo signalus, o smegenys pasimeta. toliau vyskta va kas. smegenys bando atgaivint regejimo igudzius, kuriuos turejot susiformuot vaikysteje. na panasiai kaip ismokote vaiksciot - turejote ir ismokt reget. bet jus regijimo niekada netobulinote - nes nesojote nuo mazens akinius ar del kitu priezasciu. ir jus neturite gero regejimo igudziu. ir viskas - smegenys kapituliuoja ir siuncia signala kuo greiciau kazka daryt. ir taip vercia jus vel uzsidet akinius, nes jau ipratote juos uzsidet. juk regejimo igudis nesusformuos per 5 minutes :D
  dabar kas dar yra blogai. igudis gerai regeti formuojasi greiciausiai vaikysteje ir jaunysteje. kuo jum daugiau metu - tuo reikes daugiau pastangu - susiformuot gera regejima. ypac kai ji taip apleidote ir ipratote akis laikyt lovos rezime. taip kad atideliot neverta. kai akys supuna - atstatyt regejimo manau isvis nebemanoma, net ir naturaliais budais.

 425.   Saul rašo:

  Gal kas is cia esanciu susidurete su tokia problema kaip akiu sonuose ypac vienoje akyje matau kazka lyg ir burbulai , kazkoki vaizda ji pradejau matysti pries savaite, uzsirasiau pas gydytoja ,eisiu po savaites.Gal cia greiciau atsakyma gausiu.

 426.   Arturas rašo:

  Saul, man tas pats, bet pastaruoju metu jie* kažkur išėjo. Gydytoja kažką baisaus nesakė, vadino tuos dalykus drumzlėm ar musytėm.
  http://www.akiuklinika.lt/lt/pages/igyti-stiklakunio-pakitimai

 427.   Daina rašo:

  O mano akys apsitrauktos kazkokiom plevem, pries kelis men. buvau pas akiu gydytoja, bet ji apie tai nieko neuzsimine. Gal zinote kas tai ir del ko tai atsirado?

  Taip pat kokius papildus, kuriuos galima isigyti LT rekomenduojate?
  Andy minejo:
  http://www.papildai-akims.lt/lt/kodel_ocutein_forte_/
  taip pat siuos http://www.100metu.lt/279/703/maisto_papildai/blue_berry
  O kaip Nutrilite papildai?
  Ir kurie konkreciai geriausi?

 428.   Sima rašo:

  O, Artūrai, ačiū tau. Aš taip pat matau visokius keistus vaizdus, bet labai apsidžiaugiau, kad jų nereikia gydyti ir kad jie nėra pavojingi. Net nežinojau, kaip jie vadinasi :D Be to, aš juos pradėjau matyti kai man pablogėjo regėjimas (trumparegystė), tad tai tikriausiai ir bus to priežastis. Pasidalinkite ir savo patirtimi :)

 429.   Saul rašo:

  aciu Arturai, buvau pas gydytoja ta pati ir man pasake, bet dar turiu akies dugne zaizdeliu nuo toksoplazmozes tad israse potasium u lasiukus ir vitaminu pagerti. Andy kaip sie vitaminai ar verta juos pirkti http://www.vaistai.lt/anotacija/ocuvite-lutein-forte-plėvele-dengtos-tabletės-n30.html
  Aciu

  Andy:

  Is bedos butu galima varoti, bet ten yra keltas pagalbiniu ingredinetu, kuriu idealiai reiktu vengti, yra net sintetiniu dazu (ponzo 4R), saulėlydžio geltonasis FCF.

  Uz panasia kaina galima vision 20/20 nusipirkti ir priedo ten yra 120 kapsuliu, tad bus dar pigiau.

 430.   Saul rašo:

  Jei neatidaro nuorosos tai pavadinimas vitaminu Ocuvita lutein

 431.   Saul rašo:

  ocuvite lutein

 432.   amitmo rašo:

  Atsikratyk savo akinių ir matyk geriau. http://amitmo.blogas.lt/

 433.   Saul rašo:

  Aciu Andy, o gal yra kas nors panasaus, bet kad butu tabletemis?

  Andy:

  O kodel tu nori tableciu, kaipsule yra geriau, juose maziau visokio brudo buna, priedo geriau pasisavina.

 434.   Saul rašo:

  Man kapsule sunku nuryti.

  Andy:

  Taigi gali ta kapsule atidaryti ir pacios kapsules net neryti.

 435.   Saul rašo:

  paziurejau, bet kad jie nesiuncia i lietuva.

  Andy:

  Siuncia tik reikia paskambinti arba email parasyti.

 436.   geltona rašo:

  as megstu skaityti knygas, kiekviena diena po 1 ar 2 knygas. ar skaitymas nepakenks regejimui? nes mano akys ir taip nera geros.

 437.   geltona rašo:

  o galima nesioti linzes jai akys dar progresuoja?

  Andy:

  Kuria prasme cia jos progresuoja? Ar jos toliau blogeja.
  Del knygu nat 1-2 knygos per diena yra nemazai, o tu cia kokia speedreading technika naudoji?
  Jei tu skaitai iprastu budu, ir akiu raumenys pastoviai itempempti tai zinoma nera gerai, ypac jei skaitai kokias 5 val ar daugiau per diena. Reikatu pastoviai daryti bent jau pertraukeles, paziureti i toli, nes tai atpalaiduoja akiu raumenys, kurie issitempai sutelkiant demesi i arti esancius objektus.

  Taip pat patarciau daryti pratimus. Todel skaityk truputi maziau, kaip puse knygos per diena ir investuok kokias 20 minuciu akiu pratimams, iseik i gamta pasportuok. Nes ir skaitydama puse knygos per diena tu sukaupsi daugiau ziniu nei 99.99% populiacijos.

  Beje pries pradedama daryti pratimus parsisiusk is kurs nors regejimo matavimo lentele, teisiog pagooling eye chart and google image. atsiprintink ir tada matuok. Matuok be akiniu ir be lenziu, is tokio pat atstumo.

  Taip pat svarbu tu knygu neskaityti autobuse, ar masinoje, jes sudant akys dar labiau issitempia.

  Del lenziu tai jos blogiau nei akyniai.

  Sekmes, parasyk kaip seksis

 438.   plyz rašo:

  sveiki ,
  kazin ar imanoma pagerinti regejima kaip visu . nu kad matyciau 1-etui.mėgstu ir prie kompo pabūti ,bet pasiziurejau kokie stori mano stiklai ir bloga pasidarė tikrai nenoriu dar storesniu (dabar -2,5 dioprtios) as pasiryzus viskam labai prasau parasykit patarimus man .e-mail : miausikas@gmail.com

 439.   Alana rašo:

  Sveiki. mano regejimas kaireje akyje yra 1.0 , bet desineje 0.4. as darau ivairius pratimus, geriu papilda “Lutein-z”, kuriame yra net 10mg liuteino bet pokyciu nepastebiu. kai ziuriu su desine akimi, vaizdas man pradeda lietis ir tampa ne toks ryskus. Sakykit, kaip pagerinti regejima jei abiejose akyse jis taip skiriasi?

  Andy:

  O kiek laiko ir po kiek laiko per diena jus tuos pratimus jau darote? Taip pat akims reikia zymiai daugiau nei vien luteino.

 440.   Alana rašo:

  Na, pratimus darau jau beveik menesi po 15min per diena, stengiuosi maziau laiko praleisti prie kompiuterio ir neziureti televizoriaus. Pastebejau kad vaizdas desinej akyje siek tiek paryskejo, tapo aiskesnis, bet kai tik pradedu skaityti kokia nors knyga ar ilgiau pasedziu prie kompiuterio, pora dienu vaizdas buna blankesnis. Ar gali buti kad mano akims dar kazko neuztenka? Jei taip, tai gal galite patarti ko dar reikia akims?

  Andy:

  Na zinoma gali truktim akims reikalingu medziagu, kaip vitamino A/karotinu, luteino, cinko. Ir reiktu naudoti koki nors papilda, arba bent jau valgyti daug morku. Kaip jau ne karta esu geriausias papidas akims kuri man teko matyti yra Vision 20/20. Norint uzsisakyti reikia skambinti
  http://www.mindbodyhealth.com/MbhVision20.htm

  Sekmes, taip pat kartais reikia ilgesnio laiko kad butu resultatas, reikia ilgesnio laiko tad patarciau nenuleisti ranku, galima butu pakeisti pratimus ar juos paivairinti.

  Dar galima butu ismeginti tokius pinhole akinius/pinhole glasses.

 441.   Ernestas rašo:

  Sveiki, o vision 20/20 Lietuvoje yra pirkti? Nes nemoku užsisakyt per ta tinklapį, ten tik US ir Kanadai

  Andy:

  Kaip jau ne karta sakiau, norint uzsisakyti reikia skambinti. Arba dar galima emailu. LIetuoje jo neparduoda.

 442.   Inga rašo:

  Sveiki, sudomino teiginys, jog akiniai kenkia. Esu tai girdejus ir anksciau. Paciai reikia nesioti akinius (nuo vaikystes), bet uzsidedu tik is arti, mano sunui (5 m.) pries 1,5 m. prirase irgi (manau gali buti paveldeta). Esme ta, kad jis prasciau mato tik viena akimi (kelias apatines eilutes), ta akyte gydytojos vadinama “tingine”, matau, kad jis ziuredamas vien tik ja, ta aki itempia ir prasciau mato. Gydytoja prirase akinukus ir dengt sveika akyte darant ka nors is arti. Ar taip iseina, kad dabar akiniai taps tarsi “protezas” ir gal geriau nebenesioti… gydytoja tikrai gera, pasitikiu ja. Idomi Jusu nuomone, dekoju.

 443.   kritikas rašo:

  kas cia tokie per pasakymai, kad “gydytoja tikrai gera - nes pasitikiu”. pas gerus gydytojus - geri pacientu pagijimo rezultatai. jei pasitikit - vadinasi ta gydytoja tiesiog moka jums isiteikti. cia jokio rysio su kokybisku gydymu nera. galima mylet pacientus - bet vistiek nemoket gydyt arba nugydyt blogyn :D

  jei tas vaikas aki primerkineja savaime - vadinasi jis dar ja nesamoningai treniruoja ir bando atstatyt i norma. akiniai sita procesa iskart sustabdo ir nuima ziurejimo kruvi. akis jau nebeskatinama matyt kokybiskai, nes akiniai pazemina kokybisko matymo riba.
  cia geras pozymis, jei dar prisimerkineja ir itepineja aki. kai sito nebedarys - tada jau galima kabint akliorus. pratimus nezinau ar sugebesit priverst 5m vaika daryt. ypac jei pati nemokat ir niekada nedaret ir tokio pavyzdzio vaikas neturejo…
  paveldejimas - cia jusu pacios prisigalvojimai. blogo regejimo niekas nepaveldi, nes cia ne genetinis dalykas. paveldet galima akiu spalva, dydi, forma - bet ne igudi gerai ziureti. pvz jei zmogus begimo rekordininkas, vakai begimo rekordinnkais negimsta - nes gerai begioti yra issitreniruojama.
  vat salygos jums ir jusu vaikui issiugdyt prasta regejima visai tiketina kad vienodos. jei gyvenamoji aplinka vienoda. bet cia nera jokio rysio su genais. visi gimsta pusakliai.
  alanai, cia normalu, ka po didelio kruvio akys pavargsta. vadinasi jos gereja ir atsistatineja, nes duoda signalus apie pavargima ar pervargima. cia tas yra normalu.
  kai pablogeja regejimas ir nebejauti del to jokio pavargimo - cia zymiai blogiau - nes jau vyksta akvaizdi akiu degradacija.

 444.   aiste rašo:

  trumparegyste paveldejau genais, jei mano tecio -5, tai tada ir mano ant tiek turetu sustoti? ar gali blogeti toliau?

 445.   vitamatulyte rašo:

  http://www.scribd.com/doc/6433143/perfect-eyes
  ŠIOJE KNYGOJE LABAI DAUG PATARIMŲ KAIP VISIŠKAI ATSTATYTI REGĖJIMĄ! Galima atsisiųsti nemokamai :)

 446.   Tomas rašo:

  Nusipirkau Blue Berry vitaminus akims. Papildau sudeti kuri neminima internete: kietiklis dikalcio fosfatas, lipnuma reguliuojancios medziagos mikrokristaline celiulioze ir silicio dioksidas, stabilizatoriai riebalu rugsciu magnio druskos ir natrio karboksimeticeliulioze, tirstiklis hidroksipropilmetilceliulioze, vanduo.
  Andy ar tu uzsisakai vision 50/50 i lietuva sau ar draugams ar nupirktum papildomai jei tarkim as panoreciau?

  Andy:

  As gyvenu UK ir siunciu i UK, ateina be problemu. Jei yra problemu su uzsakymu butu galima i jusu LT adresa uzsakyti, po to kaip nors atsiskaitytumem. Parasyk i mano emaila arba pm ant facebooks
  Ten jusu nurodyto papildo su tokiais ingredientais asmeniskai nenaudociau, ypac kai yra geresniu alternatyvu.

 447.   Tomas rašo:

  Kiek pasidomejau tais ingredientais tai nera nei kokie kenksmingi nei pan, visi kaip ir naturalus ir be kazkokio zymaus pasalinio paveikio. Ant pacios dezutes parasyta natural active ingredients

  Andy:

  Kaip sakiau, asmeniskai jei yra geresniu alternatyvu tokio produktu nenaudociau, bet velgi sprendi pats. Priedo man is viso nelabai patinka paildai tabletese, nes galima daikas, kad ta tablete net neistirps, imesk i stikline vandens ir paziurek per kiek laiko istirpsta.
  Arba geriant bent jau reiktu ja sukrantyti.

 448.   VitaminasC rašo:

  kad viskas taip būtų paprasta :) aišku retai su papildais tai būna, bet yra atvejų, kai specialiai daroma taip, kad tabletė tirptų tik praėjusi per skrandį. Nes padaryta tam kad nedirgintų ir pan. taip kad kramtyti nereiktų. Kai kurių tablečių :)

  Andy:

  Zinoma yra atveju kur reikia ingredientus apsaugoti nuo skrandzio rugsties kaip enzimus ar probiotikus, bet daugumai kitu papildu apsauga nuo skrandizo rugsties nera reikalinga. Ir esu kazkur skaites, kad nauda buvo zymiai geresne kaip buvo atidarytos vaistazoliu ekstraktu turinciu kapsules, palyginus kai nuryta visa kapsule. Ir gerai zinoma kad kapsule istirpsta daug lenviau nei tablete.

  Ir jeigu tableteje yra silicono dioxido (talcum powder, kur naudoja masazistai (labai nepatartina naudoti geriau naudoti alieju) ar gimnastai), tai kaip jau sakiau man tokio papildo nesinoretu naudoti, ypac kai yra geresne alternatyva.

 449.   Naujokas rašo:

  Sveiki. Ilgą laiką įtemptai dirbu kompiuteriu. Keletą metų palaipsniui regėjimas vis silpo, tačiau nelabai kreipiau į tai dėmesio :( Dabar regėjimas jau tiek nusilpo, kad tolimi objektai yra labai neryškūs, liejasi. Naktį sunku perskaityti šviečiančius tekstus, nes aplink raides matosi blizgesys.
  Jau kuris laikas darau pratimus regėjimui stiprinti, bet kolkas poveikio akivaizdaus nėra :( Tiesa, kartais vaizdas tampa itin ryškus, gal čia pirmieji pagerėjimo požymiai :) Dar pastebėjimas: kartais vaizdas pasimato ryškesnis, bet jis dvejinasi arba apie smulkius elementus matosi neryškūs šešėliai, ar čia normalu?
  Taip pat man ganėtinai paraudusios akys, bet čia gal dėl to, kad prie kompiuterio praleidžiu labai daug laiko.
  Pas gydytoją nesilankiau: garantuotai išrašys akinius, o jų nešioti nesinori :)

 450.   kritikas rašo:

  http://akis.lass.lt/test/testreg.htm

  va adreselis. ten regejimo lentele - galesi tiksliai issimatuot regejimo ryskuma. ir pasimatuok po menesio. tik matuot reikia identskom salygom prie to pacio apsvietimo ir atstumo.
  pagerejimo “pajautimas” cia yra subjektyvus dalykas. protas nevirskina nezymaus pagerejimo - skiria tik mazdaug puses dioptrijos pagerejima. o kai treniruojiesi - tokiu pagerejimo suoliu nebuna. gereja labai letai. pagerejus 0,1 - tu pripranti - ir dar pagerejus 0.1 - nepajauti jokio skirtumo - nes nebeprismeni senesnes bukles. taip sakant neturi su kuo palygint. o kai uzsijabacini akliorus 5 doptriju - tai skirtumas akivaizdus :D :D :D

 451.   kritikas rašo:

  del tu “trumpalaikiu pagerejimu” - cia labai geras pozymis. tavo akis “prisimena” raumenu itempima prie kokybisko regejimo. ir bando ji islaikyt - bet dar nepajegia. cia tik tavo kantrybes klausimas - uztvirtinsi treniruotem - ar ne :D
  del paraudimo tai cia nemanau kad susije su regejimo kokybe. cia gal oras tavo kambary dulketas ar labai sausas. kokia nors alergine reakcija gal i aplinkos uzterstuma. nezinau del ko paraude.
  man kai pradedu treniruot akis po ilgesnes pertraukos - pirmas pora savaiciu paakiai pajuode tampa :) kaip nemiegojus kelias paras. paskui akys pripranta prie treniruociu “rezimo” ir “fanarai” dingsta :D

 452.   as rašo:

  Sveiki, is pratimo: “jūs turėtumėte pamatyti trečią akį” - kaip suprasti kad as turiu pamatyti trecia aki, nieko nematau ar as nesuprantu ka turiu pamatyti?

 453.   kritikas rašo:

  ten erdvinis pratimas. reikia ziuret ne i lapo pavirsiu, o fokusuot zvilgsi i labai tolima objekta uz lapo. tada tos dvi “akys” sonuose susilieja i viena.
  saip durnas tas pratimas, nes lapas matinis. nusipiesk geriau tas akis ant stiklo - tada lengviau bus pamatyt “treciaja” aki :D
  sitas pratimas treniruoja akies krumplyno raumenis - trumparegiu pagrindine beda :) bet intere nera geru aprasymu kaip ji teisingai daryt…

 454.   Naujokas rašo:

  kritikas. Dėkui už patarimus :)

 455.   kritikas rašo:

  ner uz ka. niekas cia tu pratimu akims be musu nedaro :D cia sunkus ir nepopuliarus budas :D nors puikiai veikiantis.
  o visi nori efekto greit ir iskart :D :D :D kantriu zmoniu labai mazai…

 456.   Vitas rašo:

  sveiki visi.mano rega yra jau ant minuso ir vis prasteja aisku as daug laiko praleidziu prie kompiuterio.koks ten tas pratimas su trecia akimi kaip ji pasidaryt? kazka ant lapo nupiest ir ziuret?? kas gali apsvieskit :)

 457.   Algis rašo:

  sveiki, o kaip tie pratimai padeda akims, nes kaip suprantu sie pratimai skirti akiu raumenims? kaip akiu raumenys susije su geru regejimu? jei neklystu regos gerumas priklauso nuo tinklaines ir lesiuko?

 458.   kritikas rašo:

  ne nuo tinklaines ir lesiuko priklauso, o nuo akies raumenu tonuso. cia kaip fotoaparatas. jei raumenys nefokusuoja zvilgsnio, tai vaizdas akyje neaiskus. tinklaine tik kaip matrica, perdirba fotonus i elektro-cheminius signalus. ji arba veikia- arbe ne. nuo tinklanes daltonzmas priklauso. o lesiukas ir akyje ir fotike ta pati atlieka. tik akyje dar siektiek ir forma sugeba keist. bet pagrindini aiskaus matymo sufokusavimo darba atlieka akies obuolio raumenys - jie keicia atstuma tarp lesuko ir tinklaines (maigydami akies obuolio forma).
  mokykloj reikejo mokintis - ten visi akies mechanizmai gana neblogai aprasyti :D tik isaiskinimas durnas :D

  vitui. jei aiskint labai supaprastintai - yra tik du pratimu tipai. vieni toliaregystei. kiti trumparegystei.
  kas yra toliaregyste ir trumparegyste sutrumpintai?
  toliaregyste kai nusilpe akies obuolio keturi soniniai raumenys. nusilpe labiau uz gaubiamuosus.
  trumparegyste - kai nusilpe akies obuolio gaubiamieji raumenys (du). labiau uz soninius keturis.
  o senatvinis zabalumas - kai nusilpe visi akies raumenys ir akis istezus kaip maisas :D

  dabar del pratimu supaprastintai:
  faktiskai tera tik du pratimai.
  1. tiems keturiems soniniems raumenims stiprint - akies obuolio sukimas ratu. iskart visus keturis treniruoja. visi kiti akies vartymo pratimai tera visokios modifikacijos sito pratimo. uztenka vien ji daryt - ir tie keturi raumenys stipres.
  2. gaubiamiesiems obuolio raumenims stprnt irgi tera is principo vienas pratimas - tai ziurejimas arti-toli. tas pratimas kur su “trecia akim”, “viduriniu puodeliu”, “mazgeliu” ar dar kokia kitaip uzvardint “nesamone” cia irgi tik modifikacija ziurejimo i arti-toli.

 459.   kritikas rašo:

  toliau kas yra labai svarbu, kaip teisinga daryt pratimus!!!

  geram matymui yra svarbu tu dvieju grupiu raumenu balansas! cia kaip supynes.
  jei bus keturi soniniai raumenys stipresni - ta busit trumparegis. ir jei stiprinsit soninus raumenis - tai trumparegyste stiprinsit :D
  ir atvirksciai, kita svarstyklu puse - gaubiamieji raumenys. jei jie smarkiai stpresni - busit toliaregis. ir jei stiprinsit gaubiamuosius - toliaregyste tik dides :D

  taigi pradziai reikia atstatyt balansa tarp siu dvieju grupiu. o paskui jau galima visas grupes treniruot ir akies bukle gerint darant is jos sportininka - erelio zvilgsni :D

 460.   kritikas rašo:

  dar toliau. ka reikia daryt, kad pasigerint savo regejima?
  reikia susidaryt TEiSINGU pratimu metodika savo akims, nes kiekvieno akiu nusilpimo atvejis individualus. na ir juos (tik tinkamus savo atvejui pratimus!) tiesiog daryt (daryt tinkamu budu, o ne kaip i lempa susviete!) . ilgai ir nuobodziai.
  cia geriausia aisku yra parodyt praktikoje, arba susirast kuris ta dalyka isbandes ir pasiekes rezultatu. rastu sunku isaiskint, nes skirtingi zmones turi skirtinga supratima. viena ir ta pati zodi sugeba perskaityt 5 skirtingais budais, o jei parasyti zodziai du - tai isvis istraktuoja simta skirtingu prasmiu… teisinga parasytos minties prasme daznai pasimeta, ypac dar kai skaito su isankstiniu klaidingu nusistatymu. ir rasyk nerases, ar paisyk nepaises diagramas su schemom - vistiek nedasyla ka ten reikia daryt.
  cia as komentuoju pvz ta pratima, kur su “trecia akim”. kelkit intelekta ar ka - ten elementarus pratimas :D zuri arti - trecios akies nematai, matai tik dvi sonines. ziuri toli - dvi sonines nupaisytos akys issilieja ir vidury atsiranda trecia akis :D kuo “trecia akis” aiskesne - tuo geriau zvilgsnis sufokusuotas. vadinasi akies obuolio gaubamieji raumenys itempti teisingai (jei matai trecia aki :D). o pratimo esme - zvilgsni fokusuoji artyn-tolyn. ir taip treniruoji gaubiamuosius akies obuolio raumenis.
  isvis man ispudis, kad sita pratima isgalvojo indijoje. o visi nesuprateliai idiota prigalvojo visokiu dievybiu su “trecia akim” ir paisyt ant sienu atvaizdus trecios akies kaktoje pradejo :D :D :D nors ten greiciausiai tebuvo akiu treniravimo pratimo vaizdine schema pirminiam variante. bet kvailiams juk neisaiskinsi schemos jei nesupranta - tada aiskini - kad cia koks nors krisna ir melskis jam durniau :D…

 461.   VitaminasC rašo:

  kritikas - ačiū už aiškiai ir paprastai visko išdėstymą. super. einu savo besivystančios trumparegystės , t.y. gaubiamuosius obuolio raumenis kočiot :)

 462.   patarkit rašo:

  kokius pratimus reiktu daryti amis komnkreciai kad butu su pavyzdziais aiskiai kaip daryti? dirbu su kompu ir suprastejo rega i toli, sunkaiu isziuriu gatves pavadinimus kitpje gatves puseje arba visai neiziuriu..

 463.   patarkit rašo:

  kritikui:
  http://evaldo.private.lt/regejimo-atstatymo-programa-toliaregiams-1-6-dienomis/
  http://evaldo.private.lt/category/sveikatos-puslapis/regejimui-gerinti-sveikatos-puslapis/regejimo-atstatymo-programa-trumparegiams/

  kuri programa man tikru? ar sie pratimai programu geri, nepakenksiu sau? :)

 464.   Justina rašo:

  Nusipirkau vitaminus su zuvu taukais Ocutein forte? Ka manote apie juos? Gal esate kas bande?

 465.   kritikas rašo:

  to patarkit
  o pats galvot nenori? :D ijungt kai kada smegenis, ir pakrutint vingius - nes sugest gali. negi cia taip sunku?
  pasirenki pratimus savo regejimo nusilpimo tipui.
  pas tave kaip supratau trumparegyste. bet neaisku kokia. ar “senatvine” kai nusilpe visi raumenys, tik gaubiamieji smarkiau. ar tiesiog issiderines akiu raumenu balansas - nusilpe tik gaubiamieji. vat sita momenta reikia issiaiskint tau smulkiau.
  as speju jei amzius jaunas - greiciau antras varantas. tada kacialini gaubiamuosius (krumplyna) ir stebi rezultatus - i kuria puse regejimas gereja (su lentele pvz). na ir nesuki galvos pakenks ar ne - nes cia gana kvailai uzduotas klausimas :D. tiks visi pratimai skirti gaubiamiesiems bet kokiu atveju - bet nuo trumparegystes tipo efektas nuo pratimu skirsis. as is jusu aprasytu “pozymiu” negaliu to nustatyt tiksliai, o neteisingai patart metodika nenoriu.
  jei akinius naudoji - dar savi marazmai prisideda. akiniai dar labiau ta raumenu balansa isderina, nes vercia akiu raumenis uzsitvirtint neteisingai.

  kas del to evaldo saito, ten labai optimistas jis :D

  jau vien sitas sakinys neteisingas “regejimo-atstatymo-programa-toliaregiams-1-6-dienomis” - per 1-6 denas jokio regejimo atstatyt neimanoma :D as pagal savo patirti sakyciau imanoma per menesi atstatyt kokias 0,2- 0,3 dioptrijos - jei suvoki kaip treniruot. cia svarbausia ismokt teisingai pratima daryt ir pajaust paciam kokias pasekmes akiai jis atlieka. jei megdziosi kaip bezdzone - tai nebus aiskaus rezultato. juk pvz zvejyba yra labai aiskus reikalas. pagalys, valas, kabliukas ir masalas. ir gali ten menesi pasakot, kaip ta meskere uzmest, kad zuvis uzkibtu. bet paskui paduodi meskere, net masala uzmauni - nu bet meto nuo kranto ir nieko nepagauna :D cia labai taspac. suvokt reikia. jei taip klausiat - vadinas nepagaunat esmes apie pratimus :) ka darai pratimus be suvokimo - tai gereja dar lecau, po koka 0,1-0,2 dioptrijos kas koke 2-3 menesai tik…

  del to evaldo saito toliau, as biski paziurejau jo programas. ten visos jo programos faktiskai trumpareggiams :D net kur parasyta toleregiams, bet metodika vistiek trumparegiams :D matyt jis pats trumparegis buvo :D
  jei esat toliaregis - rekomenduociau zdanovo metodika paklausyt. zdanovas buvo toliaregis ir jo pratima ivisai kitaip suakcentuoti - pagal toliaregius. nu pagal save zmogelis padare :D. nors jis savo paskaitose tipo aiskina kad tinka visiems :D

  dabar pakomentuosiu smulkiau tuos evaldo programos pratimus po viena.

 466.   kritikas rašo:

  1-6 DIENOMIS
  NR1:Apžvalgos ratas - cia faktiskai soniniu akies obuolio raumenu apsildymas. nes per trumpas lakas minute, kad ji lakyt kaip pratima. panasia kaip apsilimas pries treniruote. susildo soninius raumenis.
  NR2:Nutolusi naktis. cia susildo akies gaubiamuosius (krumplyna). irgi minute - trumpas laikas. kraujotaka gerina.
  vienu zodiu pirmi du pratimai - apsilimas pres treniravima. nu cia tokia jo metodika :D

  NR3:3 puodeliai: 1 dalis, va cia jau galima sakyt kad pratimas gaubiamiesems raumenims. jau ir laikas normalus ir pratimas skirtas butent trumparegystei mazint

  NR4:Nutolusi naktis nu cia vel, tik 1 minute ir silpnas pratimas. labiau atpalaidavimui, po pries tai sunkiai gaubiamuosius raumenis apkraunancio pratimo.

  NR5:Čia ir Ten - cia vel pratimas gaubiamiesiems - bet neintensyvus. jis trumparegystei salint skirtas. sito pratimo labai daug modifikaciju yra, as nezinau kaip jis ten siulo ji daryt. ten skystokai saite aprasyta. laiko skirta daug. vadinas kazkoko poveikio tikisi. bet tikrai cia ne tolaregystei salint :D galima suprast kad cia uzsmerkus reika daryt, nes sekantis atsmerkus. man cia sunku net suvokt kaip jis cia sugalvojes :D :D :D kazkokia xernia

  NR6: Čia ir Ten: atsimerkus - nu cia jau uznesa i pratima, bet vel gaubiamiesiems raumenims - trumparegystei maznt. (programa tai toliaregiams :D :D :D)

  NR7:Raumens masažas - na cia jau panasu kad programa is trumparegiams pradejo suktis i toliaregiams :) nes pamaigymas tai uzsifiksavusio neteisingo (pvz akiniais) disbalanso salinmui pagrinde naudojamas.

  NR8:Raktas nr. 6: atsipalaidavimas - va cia jau toliaregiams grynai ant pabaigos prikabino… bet cia irgi naudojamas ir trumparegiams - cia ne pratmas, o labiau atpalaidavimo-ilsinimo-itempimo mazinimo priemone (turint minty kad nezinant savo akies nusilpmo prezasciu - ar tas itempmas aplama yra - gana kvaila toki daryt vien del to, kad kazkas irase :D ). as si pratima laikau mazai veiksminga regejimo gerinimui. treniruot akies raumenis jegos auginimo principu pagal mane efektingiau.
  1 minutę į kiekvieną pusę
  1 minutę

  4 minutes

  1 minutę

  4 minutes kiekviena akimi

  3 minutes

  1 minutę

  5 minutes (ar ilgiau)
  2:00
  3:00

  7:00

  8:00

  16:00

  19:00

  20:00

  25:00

 467.   patarkit rašo:

  tuomet esu trumparegis, i toli gerai neiziuriu, o is arti gerai matau, jaunas 25 metai, kokius pratimus pasiulytumet daryti, ir po kiek laiko? Gal yra koks puslpais kur vizualiai tai parodoma kad butu kuo aiskiau.

 468.   kritikas rašo:

  susirask akies schema internete, kur visus 6 raumenis vaizduoja. 4 tempiameji-vartomieji ir 2 gaubamieji. tada skirk sau laiko, ir pamegnk aki judint. judink bet kaip kaip sugalvosi. ir bandyk pajaust pati raumeni, kaip jis susitraukineja-atsileidzia. kekviena raumeni atskirai.
  tuos keturis tempiamuosiu gana lengva pajaust.
  gaubiamuosius daug sunkiau.
  jei nejauti situ raumeneliu judejimo pats ant saves - tai nelabai suprasi pratimu poveikio :)

  o tada bandyk daryt bet koki pratima akims is intero. ir jausk kurie raumenys is situ sesiu apkraunami darant pratima.

  bandau dar karta paaiskint kaip veikia geras regejimas. :)
  isivaizduok supyniu principa. isivaizduok, kad regejimas i toli-arti - tai kaip vaiksciojimas uzlipus ant supyniu prmyn-atgal ir isbalansuojant supynes. gera akies fokusacija (regejimas) - kai supynes sureguoja ir atstato pusiausvyra (sureguliuoja fokusa). jei raumenys tonuse - supynes visada palaikomos lygsvaroje (gerai matai, nesvarbu ar arti, ar toli zuri). o supyniu viena gala tampo tie keturi tempiamieji-vartomeji. o kita gala gaubiameji akies obuolio raumenys.

  jei tu treniruosi tik viena supyniu gala - tai balanso niekada nebus :D bet net ir neteisingos trenituotes nekenks. tiesiog tik viena supynu puse stiprinsi :D ta prasme nereikia bijot pratimu, jei nesugebi pajust poveikio ir suprast ko tau reikia - tai daryk visus :D pertreniruot neimanoma :D
  as noriu pasakyt, kad jei atsirinksi nuo pat pradziu - regejima atstatysi greitai (sakykim per pusmeti). bet jei ven tik darysi belenkaip - tai gali uztrukt daug metu, kol viskas akyje sustipres :D

  o jei jaunatvine trumparegyste ir dar neisisenejusi ir neuztvirtinta akiniais - tai stenkis akcenta uzdet ant pratimu gaubiamesiems raumenims. jie turi uzimt bent 5-8 minutes laiko kasdien. o kitos 1-2 minutes tiesiog “pamirksejimu”.
  je nori garantuoto poveikio (kad net be matavimu su lentele pasijaustu pagerejimas) - skirk bent pusvalandi kasdien, koki menesi. ir gaubiamuosius raumenis treniruok bent 20 minuciu is to pusvalandzio.

  Andy:

  Aciu tau uz labai vertinga info paskutiniuose komentaruose. Manau paaiskinai labai paprastai ir suprantamai.

 469.   patarkit rašo:

  As pavyzdziui is kritiko norejau konkretumo, kokius pratimus daryti, po kiek laiko. Jis tik pasako cia yra taip ir taip, bet kokretaus plano neparekomenduoja. Trumparagystei gydyti: tokie ir tokie pratimai, toleriagystei gydyti tiekie ir tokie..

 470.   kritikas rašo:

  pats susidaryk plana :) as tau ne koks daktaras :D tu pats turi geriau jaust, ko tau reikia tavo atveju.
  as tegaliu pasakyt kokius pratimus pats darau :) laika surasiau, kiek turi trukt tau treniruote mano manymu. prisiderink intensyvuma pats.

  o savo pratimus trumparegystei darau tokius.
  1. pries akis mazdaug uz 30-40cm iskeliu du sulenktus kabliu pirstus. mazdaug kad susidarytu is pirstu sulenkti ragai, pirstu galai kad ziuretu i vidu. tarp pirstu galiuku mazdaug toks atstumas kaip tarp akiu, gal biski mazesnis. zvilgsni fokusuoju taip: pirma ziuriu i desini pirsto galiuka (arti). kokia sekunde. tada nukreipiu zvilgsni i toluma tarp pirstu. siektiek i virsu (arba i apacia). jei tesingai ziuri i toli, is pirstu galiuku per viduri susiformuoja tamsi deme. kuo labau i toli ziuri - tuo sita deme ryskesne. cia tipo “trecioji akis”. paziuriu i toli kokia 1-2 sec, ir vel sufokusuoju zvilgsni i desinio pirsto gala. tada vel i toli. tada vel arti. kai ziuri i toli - reikia stengtis kuo aiskiau isryskint deme. galima siektiek reguliuot tarpeli tarp pirstu, kad deme apvali butu. nu ir kartoji koku 50-60 kartu. cia esminis pratimas. as ji sugalvojau, nes man su tais vsokiais lapais ir breziniai nervina. beje ne is karto, pirminis variantas lievesns buvo - cia jau galutine pratimo versija :D negaila - tik darykit i sveikata :D

  2. tada padarai trumpa atsipalaidavima - pamirksi, 15-20 sec. jei tingi - gal 5-10 sec :D cia neesminis.

  3. kartoju pirma pratima, tik zvilgsn i arti fokusuoju ant kairojo pirsto. vel 50-60 kartu. cia irgi esminis pratimas - daryt kokybiskai. ir ilgiau - nemaiso.

  4. vel pamirksejimas 15-20 sec arba trumpiau. neesme cia.

  5. kitas pratimas. iskeli pirsta uz kokiu 30cm nuo nosies. zuri i pirsto gala, nu iki sekundes. tada ziuri i toli desinen virsun (pro langa i debesis as ziuriu, i lango kampa - langas labai didelis). tada i pirsto gala - arti. tada i toli kita virsutini lango kampa. tada vel i pirsto gala. i lango apatini kampa. cia pratimas irgi svarbus - artyn - tolyn. kai ziuri i toli - reikia stengtis kuo aiskiau sufokusuot. nu ir varai 50-60 kartu. cia su abiem akim darau.

  6. pamrksejimo pertraukele.

  7. vel kartoji su abiem akim - tolyn artyn.

  8. toliau jau cia ven tik man. mano viena akis biski silpnesne, atsilieka mazdaug 0,2 dioptrijos (kazkada skyresi net 0,7 dioptrijos :D ). tai as ja treniruoju papildomai :) geraja aki uzmerkiu. ir ta silpnaja pirma pasukioju ratu. po kokia minute pagal laikrodi. pamirksejimas - mnute pries lakrodi.
  pamirksejimas atmerkus abi, kaip iprastai.

  9. tada pereinu prie treniravmo su pirstu uz 30cm. tik su ta silpnesniaja akim - i pirsto gala ziuri - ir i lango kampus tolyn. nu ir pavarai, kiek netingi :D net ki 100 kartu. tipo uzvarginu aki kiek pavyks.

  10. tada kokia puse minutes atpalaidavimas, pvz uzmerkus padarai obuolio suslegima, pamirksi, ispleti akis kiek gali - vel uzsimerki kiek gali. tipo pabaiga treniruotes. neesminiai pratimukai. trukstant laiko - apsiriboju pamirksejimu.

  jei gerai atlikai treniruote - regejimas siektiek suprasteja, nes akys pavargsta. toks biski kaip apspanges. po keliu minuciu sitas susilpnejimas praeina. as paprastai tuo metu nusiprausiu, pusrycius pasidarau ir pan. na kaip sakant issibudinu normaliai. aku pratimus darau dar is lovos neislipes - tik prabudes :D. seniau darydavau per pietu pertrauka pvz, ar siaip jei pietus neivyksta - per poilsio pertraukeles. bendradarbius erzindavau - nes jiem juokinga veikla atrodo :D nors ackarikas toks yra - tas nesijuokdavo :D dabar tik rytais darau.
  o tikslas paprastas, dabar isradineja visokius 3d efektus ir pan, na idomeja juk gyvenimas - o akys yra pagrindinis informacijos saltinis, cia nuostabu yra - gerai matyti. noriu idealaus regejimo, tai eilutei kur 2,0, kad abiem akim matyciau :D

  beje dar darau ir kitus pratimus. bet epizodais tik itraukiu po kokias 2 savaites kaip papildomus. pagrinda surasiau. kai abi akis “suvesiu” vienodo stiprumo - metodika keisiu. treniruote trumpes, arba isvis bus pertraukos po koki pusmeti.
  tai va, pas mane taip sitas reikalas atliekamas siuo metu :D

 471.   patarkit rašo:

  Aciu labai uz insstrukcija! tik neaisku apie “du sulenktus kalbiu pirstus” :) ar cia api rankas iskelti ir po viena pirsta rankoj sulekti ar tik vienos rankos uztenka ir sulenkti 2 pirstus kad gautusi beveik apskritimas?

 472.   kritikas rašo:

  su dviem rankom, ir po viena pirsta kiekvienoje (pirstai rodomeji). as gi is lovos neislipes sita pratima darau. rankas istiesi, biski sulenki per alkunes ir du pirstus iskeltus ir uzlenktus suartini galiukus. na kaip buliaus ragai kad butu :D
  atsistojus ar sedint tiek ilgai ranku nepalakysi istieses i prieki. pavargs peciuose. atramos alkunem reiktu, arba koki sablona issikirpt ir pries akis pasidet. nu cia pats jau galvok. as sita pratima pritaikiau kaip man geriau. kai darydavau ji dirbdamas lauke, tai atsisesdavau prie kokios sienos ar medzio ir alkunes pasidedavau ant sulenktu keliu. o stengdavaus kad pries akis butu didele erdve ir idomus objektai labai tolumoje.
  tu kazkaip ant smulkmenu uzsikabliuoji. cia gi priverstinio fokusavimo pratimas. jei supranti pati pratima (teoriskai), kaip turi judet akis - tai gali sugalvot ir pats. na ivertinant savo salygas. su lapu ir tais “puodeliais” ta cia kai uzdaram kambary - bet vaizduote turi but gera :D o as ji pritaikiau placiai erdvei. net uzsimerkus ji galima daryt - maciau kazkur intere indusu metodika :D arba galima su rankom suvedinet zvilgsni - bet ten labai letai gaunasi, laiko gaisimas… bet kartu ir gimnastiniai pratimai gaunasi :D :D :D prigalvota gi visokiu budu pasauly, kaip ir pisimo pozu… nors esme tai tik viena… net nebezinau kaip dar paaiskint :D

 473.   patarkit rašo:

  Nu nesitikejau kad toks efektas bus. Akys tapo po pratimu skaudzios, pavargusios. Toks jausmas kad su akim buciau svarmenis kilnojes, lyg akys butu pirma karta pradeje dirbti :D

 474.   kritikas rašo:

  vadinas pratima atlikai gerai. cia taip turi but. iki savaites gali testis toks smarkai juntamas nuovargis, ypac jei pratimus pirmakart darai tinkamai. o paskui jau turesi labai stengtis - kad tiek nuvargint :D akiu raumenys atsigaus ir nebeimanoma bus paveikt net ilginant pratimu laika.
  as darau mazdaug po pusmeti pertraukas, tai ka pradedi vel trenruot - sitas pirmos savaites “smarkus pavargimas” kas metai vis trumpeja.

 475.   kritikas rašo:

  ir primesk toki dalyka. cia rase nemazai zmoniu. bet niekas tokiu dalyku neminejo :)
  isvada - niekas tu pratimu normaliai ir nedare :D tik rasineja, kad rasyt :D

 476.   patarkit rašo:

  O gal dar kritike zinai kaip padaryt, kad mano akys nebutu tokios jautrios sviesai? :)

 477.   Sirija rašo:

  O ka reiskia jei iuriu i zmogu ir jauciu kad ziuriu i jo viena aki, butent tai galejo itakoti pratymu darymas belenkaip? Nemoku paaiskinti na atrodo kad viena akis plaukioja.

 478.   kritikas rašo:

  nezinau del sviesos jautrumo. cia matyt kazkokios problemos su tinklaine. manes tokios problemos nekankina. cia gali but ir nuo akiniu nesiojimo. akiniai kazkiek sviesos atspindi, ir jei tu juos ilgai naudojai, o dabar bandai be ju, tai matyt akys nepriprate. neprisimerkia tinkamai. nepakankamai greitai. gali but ir del nusilpusiu raumenu. nezinau tiksliai del ko cia tau. tu net nerasei ar akinius nesioji :) as ca spelioju.
  saip pvz isejus i smarkai apsviesta vieta, akys turi prisitaikyt per mazdaug 2-3 minutes. ten pigmentas kazkoks tinklaineje susireguliuoja. ieskok kam tokia pati problema :D
  sirija nesupratau ka tu ten parasei. ziuret iskart i abi akis kitam zmogui neimanoma. visada ziuri arba i viena, arba i kita jo aki. galima susitelkt ir ziuret tik i viena kito zmogaus aki. bet paprastai zvilgsnis sokineja. as pvz visada pstebiu kai kitas zmogus i mane ziuri ir kaip jo zvilgsnis sokineja.
  tie kur sugeba ziuret iskart i abi akis vienu metu yra zvairi :D

 479.   patarkit rašo:

  pirmas 3 dienas tai akys kaip po mustyniu :D skaudzios jei kur paziuri ar kur staigiau nukreipi zvilgsni. Darau as taip:
  ant lango nusipiesiau nedideli apskritima 1mmx1mm kazkur.
  1 pratimas: ziuri i taska ir i toki uz tasko 40x
  poilsis pamirgsejimas :)
  2 pratimas: ziuri i taska ir i toli (kaireje puseje i apacia 20x, po to ir visrun 20x ir desineje puseje taip pat)
  poilsis pamirgsejimas :)
  3 pratimas vel zvilgsnis i taska ir uz tasko tolyn
  4. einu issiverkti (joke) :D

 480.   kritikas rašo:

  geri cia pratimai. principa matau fokusavimo daugmaz supratai :D
  tik pirmeji pratimai turetu but i viena objekta per viduri. tipo isjudini raumenis. pramankstini.
  o baigiamieji pratimai principas taspac, bet jau zvilgsni fokusuot bent i 4 sonus. ta prasme isplest matymo kampa. tada raumenys jau ne tik makstinami, bet ir pratampomi sonais.
  po ju jau nebeverta pradinio tipo pratimus daryt vel is naujo, nes neber didelio poveikio :D
  o kokio stiprumo trumparegyste tavo? kiek doptriju? :D

 481.   patarkit rašo:

  nezinau kiek realiai tiksliai dioptriju :) tiesiog pastebejau kad nebematau antroj puses kelio gatves uzraso o anksciau be problemu budavo, na tiesa su kompu darbas susijes tai tas primeta daug. Turbut reiktu nueit pas okulista kur su gera kompiuterine iranga nustato tiksliai, o ne ziurejimas i lenta, turet del idomumo tikslius duomenis. Akiniu nenesioju.
  Tiesa neseniai buvau pas okulista tai tipo 1 ir 1 ir salia uzrase (-1)
  Bet realiai 3/4 ka turejau pasakyt kas pavaizduota lentoj atspejau nes sunkiai matesi, o anksciau tai kaip erelio akys buvo.
  Ir kas dar gerai del pratimu kad laisvai galiu daryt darbe :) to tasko niekas nemato o stoviu prie lango ir visi mano kad siaip ziuriu pro langa, ilsiuosi gi pietu pertrauka, o is tiesu treniruojuos :D

 482.   kritikas rašo:

  nu jei matai tik virsutine eilute kur tie du dideli ziedai su ispjautu tarpu, tai jau viena dioptrija. jei tu apgaudineji - tipo esi ismokes kelias eilutes, tai jie sita isaiskina labai greit :D kai ideda linzes, jie tiksliai zino kiek pastiprina :D o stiprina keisdami linzes tol, kol matai ta ilgaja eilute, trecia nuo apacios :D :D :D

  cia kur nuoroda anksciau daviau, biski kitokia lentele. cia turi matyt pacia apatine eilute ties kuria sone irasyta “1.0″. o poliklinikose naudojamose lentelese dar yra “1,5″ ir “2.0″ eilutes. ten dar berods yra reikalavimas, kad lentele butu apsviesta 100W lempa ir neturi but tesiogines sviesos saltiniu sviecianciu tiesiai i akis.

  vienu zodziu jokio recepto tikslumo jie nepagerina, tiesiog matavimo salygas ispildo tiksliau.
  o tu viska ta pati gali pasitikrint namie, tik lentele rektu persidaryt, kad kiekvienoje eiluteje butu daug simboliu :D tada lengviau suprast kuria eilute nebematai.

  man dar prasciau buvo regejimas nukrites nei tau. pradziai nukrito ties 70% mazdaug, dar kai kompu nebuvo, tai dar abejojo ar akinius rasyt :D sake cia laikina gal
  pasku susilpnejo iki 30-40% doptrijos, tai jau teisese irase, kad tik su akiniais :D
  o kai isplito kompai, susilpnejo iki 1,3-1,4 doptrijos minus. ir tik tada jau pradejau galvot apie pratimus :D
  pirmakart kai juos dariau - net nemokejau daryt - ir nebuvo poveikio :D pagalvojau kad cia nesamone kazkokia :D :D :D

  ir gal tik po 4 metu rusiska paskaita intere paziurejau kur paaiskino issamiau apie akis :D

  va tada jau pradejau daugmaz dirbt su savo akimis teisinga linkme. bet irgi su klaidom :D :D toliaregiu ir dalinai silpnaregiu pratimus dariau gal pusmeti - o pagerejo tik vos vos :D pagerejimas jautesi - bet neypac. kol atrisau, kad cia pratimai labai susije su regejimo tipu. nekur sito neraso! paraso pratima ir tipo daryk - nes gerina. o pasirodo - dar subtilybes yra :D :D :D

  ta va koks ilgas kelias man buvo ant savo kailio kol ismokau tinkama akis priziuret. :D

 483.   kritikas rašo:

  as galvoju sita dalyka - apie akiu stiprinima pratimais, turetu destyt jau mokyklose. pvz per fizini pasirengima. vistiek ten puse turi “atleidimus” nuo fizinio kruvio. tai tegu bent akis ismoksta priziuret. dabar 20 paskutiniu metu i svietima stoja tik visiski idiotai, kur i kitos rusies mokslus nepraeina pagal balus :D ir tokie dabar aukleja naujaja Lietuva! :( tamsuomene blin :( :( :( net toki paprasta dalyka, kaip akiu pratimus turi daryt uzsimaskaves nuo darbo kolegu, nes nesupras runkeliska aplinka :D :D :D
  na gerai, uzteks cia tusciazodziaut. parasyk rezultata po kokio menesio :D nezinau kieno cia blogas, bet panasu kad keli metai informacija islaiko - gal daugiau lietuviu uzmatys perspektyvu dalyka :D

 484.   Vilmantė rašo:

  Sveiki, siandien buvau uzsisakyt nauju akiniu. Matau labai prastai desine -4,25, o kaire -3,25. Man beveik 18 metu. Tokius man siandien israse akinius. Juos nesiosiu tik vairuodama (pradesiu mokytis). O siaip nesioju -3 ir -2. Ar mano atvejis labai beviltiskas? Pradesiu daryt pratimus ir gert papildus. Ar padeda morkos, melynes ir pienas ar varske?

  Andy:

  Na paskaityk cia auksciau kelete Kritiko parasytu komentaru ir ten labai issamiai paaiskinta kokius pratimus daryti.
  Jusu atvejis nera beviltiskas, Yogoa for yr eyes autorius, buvo beveik visiskai aklas ir atstate regejima iki tokio lygio kad gautu vairuotojo pazymejima.

  Morkos ir melynes gerai, or pieno produktai tai cia nelabai pades.

  Ir dar reiktu kiek galima minimalizuoti laika prie kompiuterio, TV, neskaityti vaziuojant automobiliu, autobusu, taip pat daryti pastovias pertraukas, paziurint i toli.

  Taip pat is emocines puses, nusilpes regejimas galia buti susijes su tuo kad tu savo gyvenime kazko nenori matytit, paanalizuok, ir jei toks dalykas yra tai reiktu sia problema kaip nors isspresti.

  Sekmes

 485.   kritikas rašo:

  Vidmante, joks cia ne beviltiskas tavo atvejis.
  as pratimus rimtai pradejau daryt 37 metu… gailiuos tik to, kad anksciau nepradejau.
  pati dalyka, kad yra pratimai akiu stiprinimui - tai kaip ir zinojau. suzinojau, dar mokykloje, kai jau priverstini siuntima akiniams israse :D paminejo taip vos ne uzuominom kazka, kad yra pratimai. ir net keletas juos bande (tipo suprask is keliu tukstanciu :D). na kai poliklinikoje tiksliai ismatavo mano akiu nusilpima ir pasake kad cia nerimta - pratimai - imk akinius. jokiu kompu tada nebuvo ir ten draugas kazkur per giminiu pazystamu gimines rado is kazkokio zurnalo atsviesta iskarpa. berods 5 ar 6 pratimuku zodini aprasyma :D tada ieskojom rimtos imones, kur turi kopijavimo aparata :D ir pasidarem kelias kopijas… ten vienas nepilnas puslapiukas tebuvo… tipo gavom :D
  pamenu - kelias dienas “pamirksejom” - jokio efekto nepasijaute… nusprendem - slamstas…

  as dabar kai prisimenu sita, tai vertinu mazdaug taip:
  poliklinikoj suformavo ypac neigiama nuomone i pratimus - na tiesiog apgavo medicinos sistema.
  patys pratimai tame aprasyme ten buvo labai netinkami - masazas pagrinde. na akiu pamaigymas pirstais. ten kazkokiu tasku spaudimas apie akis. stiprus uzsimerkimas ir pan.
  na gryna fignia. mazdaug vos ne itikinejimas - kad tereikia noret, ir jei labai noresi - pageres regejimas :D. grynas sarlatanizmas…
  tik vienas pratimas is to saraso tebuvo panasus i pratima (vertinant is dabartines mano patirties). ten reikejo ziuret i toli apie minute, ir paskui staigiai pervest zvilgsni i arti. taip neaiskiai surasyta. bet man istrigo, nes buvo prierasas, kad tas pratimas stiprina. na ir apie 5 kartus pakartot :D :D :D
  tai va kokioj “informacinej” aplinkoj gyvenau ir koks buvo mano poziuris suformuotas (cia dar pries nepriklausomybes paskelbma laikais :D )

  manau ir kiti panasiai galvoja ir tokia nuomone yra vyraujanti musu visuomeneje.

  o is tikro regejima galima puikiai atsistatyt. gal sunkesniai atvejais ir ne iki vieneto kokybes, bet netoli jo tai tikrai.
  3-4 dioptrijos - cia nedaug. o svarbiausia jum tik 18. jei nedarysit pratimu, kai jums bus koku 30-35 metai, bus jau kokiu 12-15 dioptriju ir zabalinesit be linzes + akiniai. ir jau pjaustyt rekes akis.
  o su teisingai atliekamais pratimais manau 2-3 metu begyje turesit normalu regejima. tik reikia suprast - akys blogeja pamazu. ir gereja irgi taip pat pamazu. suoliais negereja. ir svarbausia cia bus kantrybe :D

  beje man tada jaunysteje akiniu irgi del vairavimo reikejo - prisikniso konkreciai :D
  ir as manau kad nedarysit jus tu pratimu… (vertinu is savo patirtes :D)

 486.   VitaminasC rašo:

  Kritikai, reikia tikėti žmonėmis. :) darys Vilmantė, darys :)

 487.   Lukas rašo:

  Sveiki. Norėčiau šiek tiek pasikonsultuoti pas natūralaus regėjimo
  atstatymo ekspertų. :)
  Darau 4 diena programą iš Evaldo blogo ir man iškilo klausimas dėl
  vieno pratimo: http://evaldo.private.lt/pratimas-“cia-ir-ten”-regimajam-astrumui-padidinti-ir-regejimui-atstatyti/
  Jis identiškas trumparegiams ir toliaregiams, tačiau aš manau, kad
  smulkmenos turėtų skirtis (jei klystu - pataisykit). Esmė: Ten
  nurodytas 7-30 cm nuotolis iki diagramos (gana abstraktus, na bet
  galbūt čia dėl dioptrijų (jeigu ne dėl trumparegystės arba
  toliaregystės)) ir dabar man knieti sužinoti kaip ten iš tikrųjų. Pvz
  parašyta laikyti diagramą kuo arčiau, kad raidę matytumėte ne itin ryškiai, bet aš juk trumparegis, aš prikišu tą diagramą per 7 cm ir “sufokusuoju” s raidę gana aiškiai, todėl man kyla klausimas ar tai efektyvu trumparegiams, ar tas fokusavimas iš arti yra tikslingas?
  Čia gal labiau liečia pratimą viena akim - s raidės išryškinimą. Nors taip pat įdomu ar trumparegiams reiktų žvairuot iš 7 cm (pratimas su abiem
  akim)?

 488.   kritikas rašo:

  sitas pratimas grynai tik trumparegiams :D tiesiog jis itrauktas i abi metodikas. del ko taip padaryta - klausk evaldo :D :D :D
  as esu vartes ta evaldo bloga, tiesiog pas ji neisgrynintos metodikos. trumparegiams jis “prirases” kokteili pratimu skirtu ir trumparegiams ir tolaregiams - tik su didesne dalimi skirta trumparegystei. jo metodikos is tokiu kur skirtos “visiems”. as manau regejimo atsistatymo efektas gana letas, jei taip treniruot.
  del pratimo, as manau tu ten kazka neteisingai darai. fokusuot aki arciau kaip 20cm isvis nera tikslo, nes tik skatinsi trumparegyste :D pas mane pvz desine akis stipresne, su ja i toli regiu idealiai, o artinant pvz knygos teksta vaizdas issileja ties mazdaug 15-14cm nuo akies. o kaire akis i toli mato prasciau, bet i arti vaizda “nebefokusuoja” mazdaug tes 11-12cm :D taip sakant kad islost 2-3cm panosej, prarandi aisku regejima toliau kaip 200m iki keliu kilometru :D
  fokusuot i arti reikia butent i apie 30cm atstuma. tolaregiams nebent arciau. tik ne trumparegiams. darai klaida jei kisi net iki 7cm.

 489.   Lukas rašo:

  Va, kaip tik to reikėjo! :) dabar jau darysiu 20+cm atstumu. O kalbant apie Evaldą, tai jis tik vertė tą programą (iš rebuildyourvision.com berods), bet jis ne ką išmano apie tai, tiesiog nusipirko kaip suprantu tą programą savo toliaregystei ištaisyti (beje jam rašė neblogai padėjo), išvertė ir pasidalino. Tai aišku visokių netikslumų neišvengė.
  Beje, tas geresnis matymas iš arti tai dėl didesnio minuso? Nes man iš ~10 cm sutelkus žvilgsnį gan aiškiai matosi.

 490.   kritikas rašo:

  taip. butent del didelio minuso. trumparegiai labai gerai mato pacioj panosej, bet cia tik kazkur 5cm zona islosia :D o praranda regejimo aiskuma i toli visiskai :(

  sakai jam toliaregyste buvo? :D tai jis tada zalio supratimo neturi apie trumparegyste - ten visai kiti pojuciai. jie mato puikiai tolimas detales - bet labai kankinasi kai reikia ziuret i arti. liejasi jiem vaizdas, svaigsta galva :D trumparegiai kai ziuri i arti - jiem kaip poilsis :D

  dar apie ta pratima turetum zinot va ka. kai ji atlieki kaip parodyta toje schemoje - ziuri tiesiai pries save, tai treniruojasi abu gaubiamieji akies obuolio raumenys. virsutinis ir apatinis. bet apkrova nesmarki.
  ta pratima galima atlikt su didesniu efektyvumu. jei smakra nuleidi zemyn ir darai pratima ziuredamas is padilbu. dirba tik apatinis raumuo, ir jis geriau apkraunamas.
  o jei galva uzverti aukstyn. zvelgi taip lyg is auksto. tada geriau apkraunamas virsutinis gaubiamasis raumuo. poveikis geresnis.

  sakykim pirma menesi darai kaip ten aprasyta, paskui poveikis akiai silpneja. tada noredamas padidint kruvi, ne didini pakartojimu kieki, o iskaidai sita pratima i du.
  atlieki ji tiesiog pakeles galva, o paskui pakartoji nuleides (arba atvirksciai, jei pirma nori nuleides :D)

 491.   Lukas rašo:

  Aišku, dėkuj už patarimus, turbūt taip ir darysiu.
  Dabar turiu dar vieną klausimą dėl 3 cups pratimo. Ta pirma dalis kaip ir aišku, atpalaiduoju akis, žvelgiu tarp lapo ir savęs ir matosi tas trečias puodukas, nors ir nepasakyčiau kad jis grynai atverstas, man tos linijos gana vienodos atrodo.
  Na, bet pagrindinės problemos su II dalim, man ją pavyksta padaryti tik žiūrint į tolį ir tada prikišant lapą (beje kokiu atstumu siūlytum trumparegiui jį laikyti? Nes pirmą dalį padarau tiek 30, tiek 60 cm atstumu), tačiau užfiksuoti sunkiai, o juolab jį atlikti bet kada (bandau įtempti akis ir kaip nors “pereiti” tą lapą žvilgsniu, tačiau pusiaukelėj tie apskritimai vistiek nesueina :)
  Gal turi minčių?

 492.   kritikas rašo:

  ta lapa irgi gali laikyt apie 30cm atstumu. cia universalus atstumas, nes mazdaug tokiu atstumu smulkausias detales turi matyt gerausiai. geriausia skiriamoji geba (kai normalus regejimas - cia yra mazdaug ziurejimo ribu vidurkis).

  del pratimo darymo, as pvz sito nedarau isvis (darau analogini). nes pagal mane tas pratimas gana kvailas (pratimo esme gera, bet jo pateikimo israiska supratimui kvaila :D :D )
  skyle lape prasikirpk, arba persvieciama lapa naudok ar kokiais nors patamsintais fonais paspalvink apskritimus :D as pvz sita pratima darau kitaip - su dviem sulenktais pirstais pries akis (apie 30cm atstumu irgi). su puodelio vidum arba isverstu dugnu yra tokia problema, kad ten dvi fiksuotos fokusavimo padetys. ir dar piesinys turi tiksliai sutapt su tarpu tarp akiu, kitaip nesifokusuoja :D o kai darai su pirstais - fokuso giluma gali nesunkiai reguliuot. darai kad butu maksimalus fokusavimo gilumas ir iskart matai pagal demes tarp pirstu ploti. nereika ten jokiu puodelu isivaizduot :D :D :D pagal mane su pirstais tiesiog paprasciau.
  mazgeliu pvz irgi nedarau, nors esu isbandes - geras ir teisingai sukonstruotas pratimas.

 493.   kritikas rašo:

  ai dar va kas, del fokusavimo i toli akiu padeties. tu stenkis ne pamatyt, o kai ziuri virs lapo ir suvedi zvilgsni - stenkis pajaust. arba kitaip pasakius isimint akiu bukle tuo momentu. kaip akis isitempus. isidemek ne vaizda, o akiu savijauta. o kai uzkisi lapa, irgi stenkis ne pamatyt ten kazkoki isvirkscia puodeli, o kad akys automatiskai pereitu i isidemeta pojuciu bukle. po keliu pabandymu, jei pojucius akyse isidemesi teisingai - vaizdas pats atsiras.
  taip sakant kopijuok veiksma tol, kol tai iseis automatiskai. atsirades vaizdas - tik kaip kontroline lempute - kuri rodo, kad viskas teisingai :D

 494.   Lukas rašo:

  Supratau, ačiū. Reiks mėgint :)

 495.   Lukas rašo:

  Vėl turiu klausimą :D Nors jau kaip ir aptartas, bet noriu pasitikslinti. Pratimas „Virvutė su mazgeliais (žemyn)“ sako, kad reikia fiksuoti akis 4-iuose pointuose po 3 sek. (prie nosies, pirmo mazgo, antro mazgo ir prie galo). Bet tai mes aptarėm, kad tas fiksavimas “prie nosies” ar per ~10 cm netaiso, o kaip tik skatina trumparegystę, tai manau fiksuoti prie nosies nereiktų? tik prie pirmo mazgo, antro ir gale. Ar ne?

 496.   kritikas rašo:

  as to pratimo nedarau, tik tikrinau ar teisingas :) man jis nepasirode efektyvus. tavo mintis del atstumo teisinga.
  bet man atrodo tu nesuvoki ka tas pratimas daro. jei teisingai vedineji zvilgsni tarp mazgeliu, akis pereidineja nuo vienos raumens itempimo pozicijos i kita. esme - kad raumuo isitempinetu-atsipalaiduotu nuo vienos krastines padeties iki kitos. o ne kuo geriau iziuret mazgeli :D tiesiog kai mazgeli iziuri - zinai kad raumuo istempineja tinkamu ritmu. o tas arciausias mazgelis tiesiog krastutine busena. o nosies galas, tiesiog patogi vieta prispaust virvelei - o apie efektyvu atstuma ten greciausia net negalvota, sukurtas lengvai suvokiamas pratimas ir viskas :D akies judinimui teisingu norimam raumeniui paveikt budu.

  cia kaip pvz nuo istisinio sedejimo prie kompo ar furos vairo issivysto hemorojus. bet jei atsisedineji atsistojineji - susiformuoja stangrus siknos raumenys :D
  cia svarbausia ne pat sedejimas, o kiek laiko jis trunka.

 497.   mama rašo:

  sveiki, gal patartumet kokius pratimukus ir po kiek laiko (ar kartu) daryti 4 metu vaikui, vaiko blogas regejimas, akiniu nenesiojam

 498.   kritikas rašo:

  vaika besansu priverst pratimus daryt.
  pradziai reikia bet tipa nusistatyt - trumparegyste ar toliaregyste.
  ir vaikam labiau padeda aplinkos keitimas. gal maitinat slamstu kur daug cukraus arba mesos neduodat.
  jei trumparegyste - varyt i lauka ji lakstyt reikia. neleist knistis smelio dezeje, o pvz dvirati nupirkt, ragatke, lanka. veztis i ekskursijas ar siaip pasivaiksciot. atimt mobiliakus visokius, kad nemaigytu zaidimuku.
  jei toliaregyste - tai viska atvriksciai. daryt namiseda ir pirkt zaislus, kur panosej krapstinetu.

 499.   mama rašo:

  man tik dave lapuka:
  refrakcija
  +0.75 +1.0 110 laipsniu
  +0.5 +0.7 70 laipsniu
  kaip suprantu cia toleragyste, pasitaike nekalbi gydytoja tai tik ir pasake, darykit pratimus

 500.   kritikas rašo:

  jo cia jam tolaregyste i pliusa. nedidele dar siaip. geriausias pratimas faktiskai tik vienas, sukt akiu obuolius ratu. i viena puse kokiu 60 kartu, paskui i kita. turint noro pratima pakartot. kiekviena diena kokius 3 menesius. kuo labiau i sonus aki isverciant. tarp pratimu pamirkset.
  zdanovo paskaita rusiskai jum reiktu paziuret, youtubej gal dar nepasalino - jo metodika kaip tik toliaregiams. tik ten rimtiems atvejams skirta, o cia nedidelis nukrypimas. turetu nesunkiai pasitaisyt.

 501.   patarkit rašo:

  Na po kazkur 2 menesiu pratimu darymo jauciasi rezultatas jau gatviu pavadinimu uzrasus pradedu iskaityt :) o anksciau tai debesis matydavau. Ir apskritai astriau jau matosi viskas, jei autobusas atvaziuoja tai jau matau koks numeris :D Bet dar yra kur tobulet, norisi visiskai aiskaus vaizdo, ir jauciu siais metais turetu tai pavykti padaryti, sprendziant is to kaip gerai ir greitai kacialinasi akys ;)

 502.   kritikas rašo:

  nebus taip, kap galvoji. gereja tik pradzioje greitai. veliau treniravimo efektas susilpneja. tu geriau po 3 men padaryk pertrauka kokius 3 sekancius menesius. duok akims priprast naturaliai prie pasiektos bukles. su akiniais lygiai taip pat daroma. tik ten fiksuojamas regresas.

 503.   Agne rašo:

  o ta 10-10-10 programa yra mokama?

  ANdy:

  Ne nemokama, gali parsisiusti, isiinstallint and naudoti.

 504.   Rasa rašo:

  O aš daugiau norėčiau sužinoti apie astaksantiną.Ar tiesa, kad jis l.stiprus antioskidantas, kad apsaugo nuo kataraktos ir gliaukomos?


  Andy:

  Laboratoriniai tyrimai rodo, kad tai stiprus antioksidantas. Akims gerai, ir taip pat gali sumazinti kataraktos ir gliaukomos rizika, nes eksperimentiniai tyrimai su gyvunais rodo, kad pagerina kraujotaka, akyse.
  Jei skaitai anglu kalba daugiau info apie astaxantina yra cia.

 505.   Arūnas rašo:

  Sveiki, neįtikėtina, bet regėjimo sutrikimui taip pat turi įtakos dantų sąkandžio pakitimai (kai nudyla krūminiai dantys, protezavimo prasta kokybė ir pan.)

  Andy:

  Taip tiesa. Esu taip pat girdejes, kad regimas taip pat pagereja pamanipuliavus. atstacius i vieta stuburo slankstelius, ypac kaklo. Tai daroma naudojant manualine terapija/chiropractic.

 506.   nesvarbu rašo:

  jagu tiek daug zinote ape akis gal galite pasakyti kaip naturaliai pakeisti akiu spalva?

  Andy:

  Esu girdejes, kad keletui zmoniu perejus prie 100% zalio maisto dietos pakito akiu spalva, pasidare melynos. Bet nezinau ar tai tiesa, ir abejoju ar kiekvienam tai pavyktu pasiekti.

 507.   Vilius rašo:

  Sveiki, domiuosi akių pratimais ir pats jais užsiimu. Norėčiau suburti bendraminčius. Andy, jei domina dalyvauti tokiame susitikime ir galbūt pasidalinti patirtimi, parašyk man į email’ą tiesiogiai. Dėkui!

 508.   Vitaminas rašo:

  Vitaminus akims jau senokai naudoju. Jauciuosi kad matymas tikrai pagerejes.

 509.   Ernis rašo:

  Labai gerai akims padeda melyniu uogu ekstraktas, rekomenduoju - http://www.efarma.lt/lt/vitaminai-mineralai-maisto-papildai/akims/mlyni-uog-ekstraktas-maisto-papildas-akims-60kaps-aptiekas-prod

 510.   Laima rašo:

  Kas čia per abejotinų produktų reklama?

 511.   Ramūnas rašo:

  Sveiki,
  Aš turiu problemų su regėjimus, nešioju astigmatinius lęšius.

  Bet grįžtam prie pagrindinės temos, siūlyčiau paskaityti šiuos straipsnius apie akių mankštą bei rezultatus.

  Unės Kaunaitės (knygos “Žmonės iš Alkapės” autorė) vienerių metų eksperimentas.
  http://une.lt/2013/09/12/mano-akiu-eksperimentas-visiems-akiniuotiems-ir-ne-tik/

  Komentaruose labai daug atsiliepimų apie Evaldo Vigelio tinklaraštį. Ten virš 30 straipsnių apie pratimus bei būdus išsaugoti/atstatyti gerą regėjimą.
  http://evaldo.private.lt/category/sveikatos-puslapis/regejimui-gerinti-sveikatos-puslapis/

  15min.lt paskelbė įdomų straipsnį apie naujausią mokslinį išradimą kuri pakeis mūsų regėjimą - bioniniai lęšiai. Jų dėka žmonės matys geriau nei 20/20.
  http://www.15min.lt/mokslasit/straipsnis/laboratorija/sukurti-bioniniai-lesiai-kurie-akinius-gali-padaryti-nebereikalingus-650-505376

  Jeigu - aktuali informacija apie sveikas akis ir kontaktinius lęšius… Mūsų tinklaraštyje rasite įvairių straipsnių šia tema.
  http://www.gerilesiai.lt/lt/blog

  Už gerą regėjimą be problemų!
  P.S. Smagios vasaros ir gražių vaizdų.

  Ramūnas

 512.   o.u.f.a rašo:

  geras zaidimas akims

 513.   gnld rašo:

  Man buvo nusilpęs imunitetas, susilpnėjusi rega, tai pradėjau vartoti žuvų taukus bei vitaminą C. Nežinau ar čia sutapimas, bet po poros mėnesių pastebėjau ženklų pagerėjimą.

 514.   Jonas rašo:

  Čia ta pasaka pie morkas ir mėlynes duodamas britų lakūnams per II pasaulinį karą ir neva dėl to jie gerai matė tamsoje, tėra mitas. Esmė ta, kad britai jau tada turėjo radarus, ir jų padedami matydavo atskrendančius vokiečių lėktuvus. Kad to nesužinotų vokiečiai (vokiečiai darė antskrydžius naktimis), anglai plačiai skleidė šitą mitą apie morkas ir mėlynes. O kai kurie iki šiol ant to pasikabinę, nors ir daug metų praėjo po karo…

Rašyk komentarą