BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ketogeninė, mažai angliavandenių turinti dieta

Ketogeninė dieta

Aš nesu ketogeninės dietos fanas, bet kai kuriais atvejais, kaip esant vėžiui ar diabetui, ji gali būti naudinga, todėl šį kartą apie ketogeninę dietą.

Kas yra ketogeninė dieta?

Tai, tokia dieta, kur yra labai apribojami (20-50g angliavandenių per dieną) arba iš viso atsisakoma angliavandenių, ir organizmas visą reikiamą energiją gauna iš suvalgomų arba organizme susikaupusių riebalų. Smegenys, paprastai, negali naudoti riebalų energijai, todėl, kai nėra angliavandenių maiste, jos naudoja iš riebalų pagamintus ketonus, kurių produkcija, laikantis ketogeninės dietos, padidėja. To pasekoje, gali atsirasti acetono kvapas iš burnos.
Ketogeninė dieta yra panaši į badavimą, kurio metu taip pat deginami riebalai. Tačiau badaujant, riebalai deginami tik iš organizmo atsargų. O ketogeninės dietos atveju, riebalai deginami, gaunant jų su maistu.
Laikantis ketogeninės dietos, taip pat dažnai taikomas ir kalorijų apribojimas – valgoma mažiau kalorijų nei organizmui reikia sunaudoti. Kalorijų trūkumą organizmas paima iš riebalų sankaupų. Kai kurie mokslininkai mano, kad būtent kalorijų apribojimas yra pagrindinis ketogeninės dietos sėkmingumo faktorius.

Kas valgoma laikantis ketogeninės dietos?

Valgoma, tokie maisto produktai, kurių sudètyje dominuoja riebalai, tačiau taip pat galima valgyti šiek tiek baltymų, bei labai mažai angliavandenių. Laikantis ketogeninės dietos, naudinga vartoti kokoso riešutų, alyvuogių ir kitus labai geros kokybės aliejus. Taip pat, produktus, turinčius savyje riebalų: alyvuoges, avokadą (bet tik vieną, du per dieną, nes avokadas turi nemažai angliavandenių). Ketogeninės dietos metu valgomi gyvuliniai produktai: lašiniai, kiaušiniai, sviestas, sūris (pastarojo esant vėžiui geriau atsisakyti arba naudoti retai/mažai). Taip pat, rekomenduojama valgyti kuo daugiau nekaloringų/nekrakmolingų daržovių, žalumynų. Tinkamos beveik visos daržovės, išskyrus šakniavaisiai, tokie kaip bulvės, morkos, burokėliai, saldžios bulvės. Daržovių valgymas, laikantis tokios dietos, sumažins vidurių užkietėjimo riziką, bei kitus neigiamus šios dietos poveikius.

Sekant tokia dieta, atsisakoma produktų, kurie turi daug angliavandenių. Tai įvairios košės, duonos produktai, bulvės, ryžiai, vaisiai, sultys, cukrus, saldumynai, putojantys gėrimai ir t.t.

Kokiais atvejais ketogeninė dieta yra naudinga?

Yra atvejų, kai, laikantis ketogeninės dietos, žmonės išsigydė smegenų vėžį, yra net publikuota keleta ‘individualių atvejų’ mokslinėje literatūroje.

Ketogeninės dietos veikimo mechanizmas: kaip veikia ketogeninė dieta?

Vėžinės ląstelės energijai naudoja pagrinde angliavandenius/gliukozę. Taip pat, tie angliavandeniai naudojami labai neefektyviai (fermentacijos budu), tad joms jų reikia labai daug. Būtent todėl, vėžinės ląstelės turi žymiai daugiau insulino receptorių (jie riekalingi gliukozės transportui iš kraujo į ląsteles) nei normalios ląstelės. Tad sumažinus gliukozės kiekį ir ypač jos padidėjimą po daug angliavandenių turinčio maisto, vėžinės ląstelės gauna mažiau energijos, ir taip jų augimas sulėtėja, arba net iš viso sustoja ir jos numiršta (apoptozė – natūrali ląstelių mirtis), ir taip auglys pradeda mažėti ir net iš viso išnyksta. Dauguma vėžinių ląstelių nesugeba energijai naudoti riebalų ir miršta, o dauguma sveikų organizmo ląstelių tai gali padaryti.

Sekant ketogeninę dietą, sumažėja insulino kiekis, kuris taip pat yra labai didelis vėžio rizikos veiksnys, nes stimuliuoja vėžinių ląstelių augimą. Tačiau, reiktų pasakyti, kad ne visi žmonės į šią dietą reaguoja teigiamai, ir būna atvejų, kad sekant tokia dieta suprastėja ląstelių jautrumas insulinui ir todėl kasa jo turi gaminti daugiau. Yra ne vienas atvejis, kai žmonės, norėdami išsigydyti diabetą perėję prie tokios dietos, tik dar labiau pablogino situaciją, kartais net per labai trumpą laiką (mėnesį) ypač, jei valgoma daug riebalų neribojant kalorijų (žinoma tai gali būti ir dėl to, kad žmones nesilaiko tokios dietos ir kartu valgo angliavandenius, nes jų, sekant ketogeninę dietą, labai norisi, ir todėl ne vienas neištveria). Bet, taip pat yra žmonių, kurie, sekdami tokią dietą, sugeba išsigydyti II diabetą ir jiems nebereikia vaistų gliukozei kontroliuoti.

Taip pat, laikantis tokios dietos, gali sumažėti cholesterolis, kraujo spaudimas, ypač jei yra kartu ribojamos kalorijos. Ketogeninė dieta, kartu su kalorijų ribojimu, taip pat gali būti naudojama svorio mažinimui. Taip pat epilepsijos priepolių gydymui, bet vėlgi tai reikia daryti atsargiai.

Dažnai, sekant ketogeninę dietą, šlapime pasirodo ketonai, kurių nedideli kiekiai yra nepavojingi, tačiau, jiems padidėjus reiktų šiek tiek padidinti angliavandenių kiekį maiste. Pavojinga yra tik ketogeninė acidozė, kuri gali atsitikti I tipo diabetikams, tačiau nediabetikams, laikantis ketogeninės dietos, tokie dalykai paprastai nepasireiškia.

Neigiamas poveikis?

Dauguma ketogeninės dietos tyrimų yra trumpalaikiai, iki dviejų metų, ir jos ilgalaikis poveikis nėra gerai ištirtas. Sekant, tokia dieta ilgą laiką, gali neigiamai atsiliepti širdies ir kraujagyslių sistemai, inkstams, taip pat, kaip buvo rašyta anksčiau, kai kuriems gali sumažėti insulino jautrumas, bei padidèti diabeto rizika, ypač jei kartu naudojama daugiau angliavandenių. Nepaisant to, yra žmonių, ypač I tipo diabetikų, kurie tokią dietą sėkmingai naudoja ne vieną dešimtmetį, čia yra vieno gydytojo (Dr. Bernstein) patirtis ir paskaita apie tai.

Pabaigai.

Aš, asmeniškai, nemanau, kad tokia dieta yra ideali sekti ilgą laiką, mano nuomone geriau sekti yra augalinio maisto, veganišką dietą, kur dominuoja nerafinuoti, neperdirbti produktai, kaip vaisiai, daržovės, pilno grūdo, mažai glitimo turinčios, grudų košės ir t.t. Tačiau, jei jums yra diagnozuotas vėžys, epilepsija, ar diabetas, tokią dietą tikrai verta išmeginti.

Straipsnis parengtas pagal žemiau nurodytas nuorodas, bei per laika sukauptas žinias:

Laura Schoenfeld. When Should You Try a Low Carbohydrate Diet

The Ketogenic Diet for the Treatment of Malignant Glioma.
Klement RJ (2013) Calorie or carbohydrate restriction? The ketogenic diet as another option for supportive cancer treatment

Dr. Mercola, Ketogenic diet may be a key to cancer recovery

Dr. Mercola, Ketogenic Diet Improves Insulin Sensitivity and Numerous Aging Markers

Feinman et al. (2014) Dietary carbohydrate restriction as the first approach in diabetes management: Critical review and evidence base.(diabetas)
Science daily, Low-carb diet recommended for diabetics

Armeno et al. (2014) National consensus on the ketogenic diet (epilepsia)

Nutrition & Metabolism Socienty. Top 10 low-carb myths

Tikiuosi, kad ši informacija jums bus naudinga ir prašau palikti savo komentarus ir atsiliepimus žemiau. Laisvai reikškite savo nuomonę. Jūs nebūtinai turite su manimi sutikti - aš gerbiu visas nuomones. Jei turite kokių nors klausimų ar norėtumėte gauti papildomos informacijos, palikite žinutę žemiau (Kometarai būnant kitose šalyse pagal blogas.lt nuostatus neleidžiami, čia dėl spamo). Arba apsilankykite mano naujame forume Buk Sveikas, ypač gyvenate svetur, nes ten  komentarai leidžiami. Ir taip pat per Facebook, kur dažnai įdedu nuorodas į naujai rastą aktualią informaciją.

P.S.Taip pat blog’ą galite prenumeruoti į savo asmeninį kompiuterį per RSS srautą (tai tikrai ne virusas ir jo nereikia bijoti), kuris randamas kairėje pusėje, žemiau ‘Kategorijos’. Reikia paspausti ant RSS ir išsaugoti kaip ‘bookmark‘.

P.S.1 Jei manote , kad mano blog’e pateikiama informacija gali būti naudingajūsų draugams, artimiesiems ir kolegoms būčiau labai dėkingas, jei jiemsnusiųstumėte mano blogo adresą.

Andy, BSc Nutrition, MSc

http://www.buksveikas.net/

Facebook

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (25) | “Ketogeninė, mažai angliavandenių turinti dieta”

 1.   Rūta rašo:

  Pagal šį straipsnį gaunasi, kad veganai, kurie maitinasi daugiausia angliavandeniais (pvz, 80/10/10 principu (daržovės, vaisiai grūdai ankštiniai)) praktiškai stumia save link vėžio, nes vėžinėms ląstelėms labai gausu maisto gaunasi? Taip išeina, kad veganiška mityba yra visiškai netinkama, nes skatina patologinių ląstelių gaminimąsi? Ketogeninėje mityboje dominuoja gyvulinės kilmės produktai. Tai dabar visai pasimečiau kaip maitintis…gerai ta mėsa ar blogai? Subproduktai? Lašiniai, kaiušiniai?

  Andy:

  Kaip sakiau cia tokia dieta yra daugiau kaip trumpalaikis sprendimas, esant rimtai ligai kaip veziui. Geriau maitintis sveikai, kad butu sumazinta vezio rizika, tada nereiks tokiu ekstremaliu dietu.
  Nera irodymu, kaip vaisiai ar nerafinuoti grudiniai produktai sukelia vezi, priesingai, gerai zinimo, kad veganiska ar vegetariska dieta sumazina kai kuriu veziu rizika, kaip pvz zarnyno vezio, ar prostatos. Dr. Ornish naudojant veganiska mazai riebalu turincia dieta, net sustabde ar isgyde ankstyvu stadiju prostatos vezi Net neigiami genai pasikeite. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18602144

 2.   Rūta rašo:

  Vis tiek sumaištis nedingo… Pvz, žmogus ilgą laiką tvarkingai maitinasi veganine dieta ir suserga vėžiu, o jį staiga rekomenduojama gydyti ketogenine, gyvulinės kilmės nemažai produktų turinčia dieta. Tai kokia tada veganinės dietos gerovė, kokia tada jos prasmė, jei ligai pagydyti kaip išeitis siūloma visai priešinga dieta, nesvarbu trumpalaikė ar ilgalaikė

  Andy:

  Na visu pirma tai reikia pasakyti, kad ta ketogenine dieta nera kokia nors panaceja nuo visu ligu, ir ji kiekvieno vezio tikriausiai neisgydis.
  Veganine kaip ir daugelis kitu dietu nuo vezio 100% neapsaugo, bet kaip sakiau sumazina rizika ne vieno tipo vezio (prostatos, zarnyno, kruties), ir yra ne vienas atvejis kai zmones atsisake visu gyvuliniu produktu, issivale organizma issigyde nepagydoma vezi.
  Vezi sukelia ne vien maistas, yra kitu faktoriu, pasiskaityk si komentara ten placiau apie tai
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/veganu-kraujas-geriau-kovoja-pries-vezines-lasteles-866.html#comment-58132

 3.   Simona rašo:

  Man tai atrodo kad nėra ir negali būti bendrų mitybos taisyklių. Kas vienam tinka, tas netinka kitam. Tiesiog. Tam reikia dar kažkaip ir patį žmogų tyrinėti. Kaip kad mityba pagal kraujo grupę buvo kažkada populiaru, bet panašu kad netinka ir tai visiems. Pvz. mano 1 grupė (mesėdžiai), bet man nebūtinai reikia mėsos. ir t.t.
  Labai gerai knyga apie sveikatą yra “Daktarės Filomenos Taunytės priimamasis”. Visa tai ką rašo Andy+šios moters knyga gali padaryti bendrą vaizdą apie sveikatą.
  Ji irgi akcentuoja ir badavimą ir žalią maistą, bet lygiai taip akcentuoja, kad ne visiems to reikia. Kad perėjus prie tam tikros mitybos dažnai jau nebūna kelio atgal (nebereikalo klausiau Andy kas jam būtų jei pradėtų db valgyti kitokį maistą); kad alergijos dažnai yra išlepusių žmonių liga ir daug kitų dalykų.

  Andy:

  Na visiskai vienoda dieta bendrai visiems gal ir netinka, bet labai daug bendru taisykliu galima pritaikyti. Kaip pvz valgyti, kuo naturalesni, nerafinuota, neperdirbta maista.
  Ka pagrinde butu valgomas augalinis maista, jei nori zmogus gali valgyti ir gyvuliniu produktu, bet velgi juos reiktu naudoti saikingai, kaip keleta kartu per savaite ar bent jau ne su kienvienu valgiu.
  Del zaliavalgystes, tai sutinku, ne kiekvienam ji rekalinga, ne kiekvienas jai pasirenges ir nori skirti tiek laiko ar sekti toki gyvinimo buda, galima gana sveikai maitintis ir nebunant zaliavalgiu.
  Del badavimo, jis yra naudingas, bet velgi vidutinis zmogus nebadaus.

  Del kelio atgal, tai manau jis yra, paziurek, kiek yra buvusiu veganu, zaliavalgiu, vegetaru, kurie del vienos ar kitos priezasties sugrizo valgyti mesos ar kitu gyvuliniu produktu.

  Del kraujo grupiu dietos, tai kiek zinau, tai ten ji nera labai patikima ar efektyvi. Ir taip pat jei paziuresi, i kitus gyvunus, visos karves eda zole, bedziones valgo vaisius, zalumynus, kai kurios retkarciais mesos. Zinoma zmogus turbut yra vienas labiausiai adaptavusiu padaru valgyti ivairiausia maista, bet ne kiekvienas maisto produktas yra optimalus ar labai naudingas.

 4.   Simona rašo:

  Galbūt kol dar nesergame, labai gerai būtų anudoti ir savotišką psichologiją mityboje. Pvz. valgyti tai, ko tikrai nori organizmas, o ne kas po ranka, ką žmona pagamino. Negali būti jokio psichologinio valgymo, pasilinksminimo su maistu ir pan. Kiekvienas gali pajausti savo organizmą. Vienas valgydamas žalią maistą nejaučia jokio diskomforto, o kitam būtinai reikalauja mėsos, be jos jis jaustųsi nelaimingas ir pan. Manau kad blogiausia ir psichologinis valgymas, ką tikrai
  beveik visi darome, vieni mažiau, kiti daugiau.

  Andy:

  Nemanau, kad vidutinis siuolaikinis zmogus sugebes pajusti ko jam reikia valgyti. Vidutinis zmogus ir ypac vaikai vadovaudamiesi savo pojuciais valgys picas, saldumynus, gers coca cola ir t.t. Priedo yra daug zmoniu, kurie yra tiesiog isitikine, kad jiems reikia mesos, jiems ne valgis be mesos, ir cia yra tiesiog isitikinimas, nieko bendro neturintis su organizmo poreikiu.Zinoma, buna ten kad nescios moterys jaucia vieno ar kito produkto potrauki, bet velgi cia daugiau isimtis nei kokia taisykle.

  Del emocinio valgymo tai sutinku, zmones siandiena daznai maista laiko kaip pasilinksminimo priemone. Priedo daznai valgoma slopinant emocijas, kaip stresa ir t.t.

 5.   Simona rašo:

  Na aš turėjau omenyje, kad galima pajusti ko organizmui reikia, bet be jokios abejonės organizmui niekada nereikia picos, koldūnų ar pyragaičio. Galima pajausti pvz. noriu kažko saldaus ir suvalgyti datulę ir šokolado tikrai nebereikės, noriu kartaus - greipfrutą, kartais norisi ir pieniško produkto - sūrio gabalėlio. Apskritai žmogus nebegali kontroliuoti savo alkio tada, kai yra peralkęs, kai 4-5 val. nieko neužkando, tada pradeda atrodyti, kad pvz. nori bulvinių blynų ar bulkučių, o taip atrodo todėl, kad organizmas peralkęs, matau tikslinga yra užkandžiauti (vaisių, riešutų)
  Aš pati pradėjusi iškrovos dienas kartą per savaitę, plius šiek tiek pakoregavusi mitybą (bet valgau beveik viską, tik neriebiai, kiaulienos ne ir pan.) per mėnesį numečiau 3 kg. Esmė tame, kad aš ir taip liekna, todėl man tai daug. Jei toliau taip kris, bus blogai, todėl vakar pvz. nusipirkau bulkučių, nenoriu atrodyti kaip kaulų rinkinys. Gal reikėtų daugiau grūdinių produktų valgyti.
  Bet kokiu atveju žmogaus mityba ir jo psichologinis pasaulis neatsiejami: nesant dvasinio pasiruošimo nepakeisi mitybos įpročių.

 6.   Simona rašo:

  O ką manote apie Ajurvedą? Ji būtent ir teigia, kad iš prigimties mes skirtingi ir mums reikia skirginų dalykų (tame tarpe ir mityba)
  http://www.delfi.lt/gyvenimas/grozis_ir_sveikata/ajurveda-skirtinga-dieta-skirtingiems-zmogaus-prigimties-tipams.d?id=11707679

  Andy:

  Na kazkiek zinoma skirtingi, bet velgi nemanau, kad ten tas zmoniu grupavimas pagal ju dosas yra labai naudingas, ar reikalingas. Priedo, prigintis yra vienas dalykas, bet zmogui ir jo vystimuisi labai didele itaka turi aplinka, kur jis auga gyvena, ka valgo ir t.t.

 7.   Simona rašo:

  Beje neįsivazduoju kaip galima iš žaliavalgio grįžti į tokį pat gyvenimo būdą, aš ir tap pvz. mėnesį maitinausi labai sveikai, tai vakar suvalgiau mažą kotletą su bulvių koše - labao blogai buvo skrandžiui.

  Andy:

  Na i tiki pati gal visiskai negrizta, bet kaip sakiau yra daug buvusiu zaliavalgiu, veganu, vegetaru. Dauguma tokiu zmoniu tikriausiai net ir atsisake sabu buvusios dietos valgo bent kiek geriau/sveikiau nei vidutinis zmogus. Yra daug kurie is zaliavalgio vegano perejo prie Paloe. Daznai zmones nori greitu rezultatu, ir vaikosi kokios naujos dietos, kad jie greitai pasiektu norima rezultata. Deja dazniausiai rezultatai pasiekiami per ilgesni laika, kas siuolaikiniam zmogui nelabai priimtina.

  Priedo daznai zmones tape zaliavalgiais/veganais nezino, kad tinkamai tokia dieta sekti, kad po kurio laiko nebutu problemu, kaip pvz B12, gelezis, arba valgai labai mazai, t.t. Ir po to pradeda sakyti, kad tokia dieta jiems netinka.

 8.   Simona rašo:

  Labai įdomu, o tu pats neturi visiškai jokių sveikatos problemų?

  Andy:

  Na siaip tai neturiu jokiu rimtu problemu. Venos yra truputi pavirsiuje, tikriausiai kazkiek paveldeta is mamos. Plus,gana nuo mazu dienu del netinkamo stalo yra skolioze, bet velgi siek tiek pasimankstinant, apsilankant pas osteopata, tai kol kas nera problema.
  Kitu problemu kaip ir nera, as pastoviai ir nemazai sportuoju, begioju, vazineju dviraciu. Per daugiau nei desimt metu nesu praleides nei vienos dienos darbe ar universitete del ligos.

 9.   Irena rašo:

  Laikiausi sveikos mitybos principų: daugiau vaisių, daržovių, mažiau mėsos; ribojau cukrų ir t.t. Atrode,kad viskas puiku, nes niekada nereikejo jokių vaistų. Nesirgau gripu, nors nesiskiepijau. Nebuvo jokių problemų su sveikata. Tiesa, gulejau vieną kartą ligoninėje, išoperavo apendicitą.
  Kaip perkūnas iš giedro dangaus trenkė žinia apie vėžį. Dabar labai abejoju. kad pagrindas mityba. Yra kažkur kitur priežastys. Jauniems mažiau bedų, o senatveje jos išlenda dažniau.

  Andy:

  Na visu pirma tai rekia pasakyti, kad gera dieta negarantuoja, kad jus 100% isvengsite vezio. Bet gera dieta sumazina vezio ir ypac zarnyno, prostatos, kruties, ir kai kuriu kitu veziu rizika. Yra daug kitu faktoriu kurie gali sukelti ar padidint vezio rizika: stresas, uztersta aplinka, elektromagnetine radiacija, wifi, mobilieji telefonai, chemtrails, hormonine kontracepcija, pakaitine hormonu terapija, BPA ir kiti is plastiko issiskiriantys toksinai, vakcinos, emocines problemos (negalejimas atleisti, saves ar kitu smerkimas, isdavyste ir t.t.) ir t.t.

  Priedo jusu dieta net nebuvo vegetariska, nekalbant jau apie veganiska, kiek suprantu jus kad ir retai valgete mesa, cukru, taip pat tikriausiai vartojote pieno produktus, kiausinius. Tad velgi rekia pripazinti, kad dieta nebuvo ideali. Nepaisant to kaip sakiau dieta/mityba nera vinintelis faktorius.

 10.   Simona rašo:

  Esmė tam, kad kiekvieno iš mūsų likimo įrašas jau yra mums gimus. Mirtis jau yra suplanuota, todėl jos išvengti neįmanoma. Galima ją tik šiek šiek tiek minimaliai atitolinti, bet ir tai ne visiems.
  Tačiau ne tame esmė, sveikai gyvendami mes pasirenkame KAIP kokybiškai mes nugyvensime savo gyvenimą, o ne kiek gyvensime.

 11.   Sunshine rašo:

  Simona, zmogus, kuris tiki, kad “likimas” ar dar kazkas nusprendzia viska zmogaus gyvenime ir nebera jokiu iseiciu:) neturetu isvis skaityti sito blogo.:) nes jis protingiems ir mastantiems individams, o ne manantiems, kad viskas jau nuspresta uz juos:) cia yra patogiausias budas esant kokiai nors ligai nieko nedaryt, kaltint visus, likima ir sakyt “toks gyvenimas jau” arba “taip lemta, ka jau darysi”… juokinga ir graudu.

 12.   sakura rašo:

  Ne manau, kad žmogus turėdamas savo požiūrį į vieną ar į kitą dalyką negali skaityti ką nors kas nesusiję su jo požiūriu, nepriklausomai skiriasi ar sutampa. Sunshine laiške esanti ironija šiuo klausimu labai “neskani”.
  Mes, žmonės, visą savo gyvenimą ko nors mokomės - suvokiame tai ar ne, visiškai nesvarbu - nuo pat kūdikystės kišame į burną bet ką, mokomės, dirbame visai nesuvokdami ar tai tinka mūsų organizmui ar mūsų “keliui” šiame gyvenime. Kai kada pataikome, pvz.: tampame žaliavalgiais ir ilgą laiką nesergame, bet juk negrįši atgal į praeitį, nepraeisi praėjusio laikotarpio valgydamas mėsą, o tuo pačiu nepatikrinsi ar sveikata būtų buvusi kitokia, kitą kartą nepataikome: einame braunamės kankinamės siekdami kažkokio tikslo, o jo gale - pasirodo ten viskas taip pat kaip ir buvo prieš tai ;) .
  Man patinka skaityti daug ir įvairių nuomonių įvairiais gyvenimo klausimais, kas man tinka ir patinka taikyti savo gyvenimui, bandyti įsiklausyti ką man sako mano organizmas, aplinka. Tai, kai kada, man padeda pasiekti didesnį gyvenimo komfortą, o kai kada ne, bet juk tai ir yra gyvenimas - mes atėjome gyventi ir gyventi vieną kartą - nieko nebepakartosi ir nepatikrinsi. Visi mes, žmonės, be galo skirtingi, individualūs - kaip dangaus kūnai visatoje - ir tuo mes kiekvienas atskirai esame nuostabūs ir reikalingi pasauliui, reikalingi tokie kokie esame.
  Linkiu visiems geros nuotaikos, ir …. kaip kažkada vaikystėje buvau gavusi atvirutę iš vaikinuko, kuriame buvo įrašyta - linkiu tau visko, ko trokšta tavo maža širdelė”. Gyvenkime draugiškai, dalinkimės tuo ką turime (Andy, ačiū tau už tavo darbą), ir …. neniekinkime vieni kitų - mylėkime savo artimą ir patys save.

 13.   Egle rašo:

  Man asmeniškai keto dieta labai smarkiai paveikė hormonų pusiausvyrą. Rezultate - buvau netoli mirties. Keli šios dietos mėnesiai buvo tokia pražūtingi, kad į pradinį tašką ateiti užtruko net kelis metus su visokiais homeopatiniais, arbatomis, etc. Ir yra daugiau tokių kaip aš, nors gal ir nedažnai tokių pasitaiko. Tad sakyčiau, kad tai yra LABAI pavojinga dieta ir tikrai ne vaistas nuo visų ligų.
  Blogiausia, kad beveik visi straipsniai, kurie propoguoja ar net bando analizuoti šią dietą, nurodo nereikšmingus jos trūkumus arba tiesiog rašo “side effects ? None.”

  ANdy:

  Na kaip sakiau tokia dieta nera ideali, ir jos nera lengvai laikytis. Taip pat vienu organizma labiau prisitai deginti riebalus nei kitu.

 14.   Aušrinė rašo:

  smagu, kad domitės šia mityba. Man asmeniškai ir mano šeimos nariams ši mityba Nr.1 Kodėl? Todėl, jog išlipom iš visų ligų (diabetas, vaikas pastoviai kentėdavo nuo lėtinių uždegiminių ligų), ir jaučiuosi puikiai. Valgau 3 kart dienoje normaliomis porcijomis, atitinkamu angliavandenių riebalų ir baltymų kiekiu. Egle, o kaip jūs maitinotės? gal neteisingas santykis buvo angliavandenių riebalų ir baltymų? Beje, gi šioje mityboje vaisiai nedideliais kiekiais leistini vaisiai, tad gal padauginot? + dar grūdinių atsisakėm visiškai, nes nuo jų taip pat su žarnynu, dantimis, skrandžiu problemos buvo.

  Netikiu į jokius ligų paveldėjimus - paveldime mes tik maitinimosi įpročius iš tėvų, kurie ir “suformuoja” atitinkamą ligą.

 15.   to Ausrine rašo:

  Gerb. Aušrinė, ar galėtum man parašyti bent apytiksliai, kaip maitinatės, nes nerandu pakankamai info apart kiaušinienės :)
  anahoret3@gmail.com

  dėkoju

 16.   Nijolė rašo:

  gerbiama Aušrine,
  gal galėtume man parašyti apie mitybą, labai domiuosi, mėginau, bet vėl grįžau…

  n. kontautiene@gmail.com

 17.   Nijolė rašo:

  n.kontautiene@gmail.com, bijau, kad pirmame laiške negerai emailą parašiau….

 18.   Aušrinė rašo:

  geriausia, jog nusipirktumėt šiuo metu išleistą knygą - viskas prasideda nuo maisto. Prašviesės kelias :)

 19.   Paulė rašo:

  Mane dietos privedė prie osteoporozės, todėl dabar nusprendžiau valgyti visko po trupytį, žinoma, atsisakant perdirbtų produktų, cukraus ir pan. Be to dar netvarkingai badavau, osteoporozės nebeliko, dabar oteopenija ir ji mažėja. Tikiuosi susitvarkys

  Andy:

  Jo kartais badavimas gali sumazinti kaulu tanki, ypac jei badaujama irlgai ir daznai. Bet velgi gali buti kad badavimas nebuvo vienintele osteoporozes priezastis, nes juk ne kiekvienam badaujanciam issivysto osteoporoze.

 20.   Paulė rašo:

  Dar parašysiu, gal kas žinot kaip gydyti keratomas, gydytojai sako, jog nepagydoma.

  Andy:

  Na tiksliai nezinau , bet daznai odos sutrikimai gali buti susije su prasta zarnyno floros bukle, velgi patarciau apvalyti dieta, valgyti saidulu turincio maisto , kaip linu semenys, vaisiai, darzoves.
  Dar reiktu geros kokybes nesociuju riebaliiu rugsciu bei vitamion E, kaip nekepinti riesutai, avokadas.
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/linu-semenys-geriau-nei-probiotikai-982.html

 21.   Miglė rašo:

  Laba diena,

  Gerbiami Ketogeninės mitybos žinovai,
  jei kas turite betkokios informacijos apie ketogeninės mitybos principus ir Ketogeninė dieta smegenų vėžių sergantiems lietuvių kalba, prašau atsiųskite man el.paštu: miglebut@gmail.com

  Ačiū Jums

 22.   Danute rašo:

  Aciu ANdy: Labai susidomejau ketonine dieta Man paciai gerai svori pareguliuoti O vyrui isoperuota meningijoma( ( nepiktybinis auglys bet jis po truputi atauga siek tiek bijau Pati esu badavusi 40 paru Bet dabar ima baime Idomu kaip pradeti( sunui skrandzio problemos- nevirskinimas Gal galetumete patarti aciu Jums Patarkite…

 23.   Siaip rašo:

  Danute, tegu sūnus nevalgo pusfabrikačių, daugiau skaidulinio maisto pvz.: kruopų ypač avižų. Ir maistas turi gamintis pats.

 24.   Gintarė rašo:

  Egle, gal galite plačiau papasakoti apie savo patirtį ir kaip ši mityba pakeitė jūsų hormoninę sistemą? Kas atsitiko? Kaip išsigydėte ? Man tai aktualu, nes pati jau kelis mėnesius esu ant high fat ketogeninės dietos ir tikrai nesijaučiu puikiai… Veidas pageltęs, spuogai ant smakro, kartais pila prakaitas ,o kartais šalta… Slenka plaukai… Įtariu ,kad yra sumažėjęs progesterono kiekis organizme. Ši mityba dar labiau paaštrino mano problemas…

 25.   Lilija rašo:

  Laba, su Andy draugais esu nuo Netlogo laikų… ir ypatingai gerbiu už jo labai besąlygišką atsidavimą sveikatinimo neatlygintinai veiklai, pagalbai žmonėms. Visi esam dėkingi Andy už tikrąją išmintį, labai naudingus ir laiku patarimus, neretai tiesiog už sugrąžintą sveikatą. Kadangi ketoninė mityba Andy nėra jo arkliukas, tebūna atleista man už nuorodas labai padėjusiam ketoninės mitybos tiesiog fanui Sauliui Veržikauskui ir svetainei http://www.harmonio.net/sveikata/, kurioje tikrai rasite absoliučiai visus atsakymus į savo sveikatos problemų išsprendimą, būtent, per ketoninę mitybą. Netgi iki valgiaraščio ir simptomų išaiškinimo… Mane tai tiesiog pastatė ant kojų…

Rašyk komentarą