BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kivi vaisiai sumažina slogos trukmę

Visai neseniai publikuota studija parodė,  kad valgant 4 kivi vaisius (palyginus su dviem bananais) per dieną sumažina slogos trukmę. Tiesa, tyrimas buvo gana mažo masto su senais žmonėmis, nepaisant to kivi valgyti tikrai galite ir manau bus naudinga. Vartojant kivi slogos trukmė sumažėjo nuo 4.7 iki 0.8 dienos. Gerklės skausmo trukmė sumažėjo nuo 5.4 dienos iki dviejų dienų. Ir tai nenuostabu, nes kivi turi daug vitamino C (daugiau nei visiems gerai žinomi apelsinai), taip pat vitamino E, folato/folinės rūgšties, luteino. Kaip ir kiti vaisiai, svarbu, kad kivi būtų prinokę. Tad nusipirkus iš parduotuvės reikia bent keletą dienų palaikyti kambario temperatūroje, ir valgyti kai kivi vaisius tampa nebe toks kietas.

Tikiuosi, kad ši informacija jums bus naudinga ir prašau palikti savo komentarus ir atsiliepimus žemiau. Laisvai reikškite savo nuomonę. Jūs nebūtinai turite su manimi sutikti - aš gerbiu visas nuomones. Jei turite kokių nors klausimų ar norėtumėte gauti papildomos informacijos, palikite žinutę žemiau (Kometarai būnant kitose šalyse pagal blogas.lt nuostatus neleidžiami, čia dėl spamo). Arba apsilankykite mano naujame forume Buk Sveikas, ypač gyvenate svetur, nes ten  komentarai leidžiami. Ir taip pat per Facebook, kur dažnai įdedu nuorodas į naujai rastą aktualią informaciją.

P.S.Taip pat blog’ą galite prenumeruoti į savo asmeninį kompiuterį per RSS srautą (tai tikrai ne virusas ir jo nereikia bijoti), kuris randamas kairėje pusėje, žemiau ‘Kategorijos’. Reikia paspausti ant RSS ir išsaugoti kaip ‘bookmark‘.

P.S.1 Jei manote , kad mano blog’e pateikiama informacija gali būti naudingajūsų draugams, artimiesiems ir kolegoms būčiau labai dėkingas, jei jiemsnusiųstumėte mano blogo adresą.

Andy, BSc Nutrition

http://www.buksveikas.net/

Facebook

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (31) | “Kivi vaisiai sumažina slogos trukmę”

 1.   VitaminasC rašo:

  elementarūs rezultatai, rodantys, kad Vitaminas C yra gerai ir jis padeda daugeliu atvejų, bet ne askorbo rūgštis iš vaistinės, o natūralus vitaminas C, kuris ir yra kiviuose, juoduosiuose serbentuose, ar kituose vaisiuose.

 2.   hadrian rašo:

  “Laisvai reikškite savo nuomonę. Jūs nebūtinai turite su manimi sutikti - aš gerbiu visas nuomones”

  Tada dėl kokios priežasties mano komentaras nebuvo paskelbtas?

  Andy:

  Nezinau kuris tavo komentaras nebuvo paskelbtas, as jo tikrai neistryniau, gali jis tiesiog buvo palaikytas kaip spam ir sulaikytas, ypac jei pridedate daug nuorodu.

 3.   hadrian rašo:

  Kartoju (nulis nuorodų):

  Optimali sveikata priklauso nuo įvairių faktorių, jų tarpe su maistu gaunamų vitaminų bei mikroelementų, etc. Žmogaus organizmas, kuriam trūksta tokių esencinių medžiagų negalės funkcionuoti optimaliai, jo imuninė sistema bus silpnesnė.

  Tuo pačiu metu, tai nereiškia, kad sveikata (imuninė sistema, etc.) tik toliau gerės, didinant tokių esencinių medžiagų prieinamumą. Pvz. vitaminas C yra reiklalingas visai eilei metabolinių reakcijų, vykstančių žmogaus organizme - trūkstant šio vitamino, sutriks ir optimali organizmo veikla. Taičiau jei organizmas jau gauna pakankamą vitamino C kiekį - jo didinimas organizmo veiklos (i.e. sveikatos) nepagerins. Vitamino C atveju jo perteklius bus tiesiog pašalintas, tačiau kitų vitaminų (kaip E) perteklius gali būti net kenksmingas.

  Minima tyrimas buvo atliktas su senyvo amžiaus, nepilnavertiškai besimaitinančiais žmonėmis. Natūralu, jų organizmui trūko visos eilės esencinių medžiagų (jų tarpe vitamino C, kurio kivi gausu, etc.). Nenuostabu, kad tokiam organizmui suteikus trūkstamas medžiagas, jo veikla ženkliai pagerėjo (stebimas efektas proporcingas organizmo nusipilmo / badavimo lygiui).

  Techniškai kalbant, tyrimas buvo atliktas pakankamai kvalifikuotai ir jo rezultatai gana patikimi - MOKANT TEISINGAI JUOS INTERPRETUOTI. Nežinau, ar šio įrašo autorius suprato implikacijas, tačiau savo įraše jų nepaaiškino.

  Todėl, trumpai:

  (1) kivi turi aukštą vitaminų koncentraciją (aišku, be šio tyrimo)
  (2) nusilpusiam, potencialiai nepilnavertiškai besimaitinančiam organizmui, vitamininė injekcija yra ženkliai naudinga (aišku, be šio tyrimo)
  (3) tyrimo rezultatai patvirtino prognozuotinus (1) ir (2) rezultatus
  (4) tyrimas nesuteikia pagrindo manyti, jog panašų efektą patirtų pilnavertiškai besimaitinantys, esencinių medžiagų netrūkstantys žmonės
  (5) tyrimas nesuteikia pagrindo manyti, jog kivi konkrečiai pasižymi kažkokiom sveikatai (imuninei sistemai, etc.) ypač naudingom savybėm (be jau žinomo, aukšto esencinių medžiagų koncentrato)

  Andy:

  Sutinku su didziaja dalim tavo teiginiu. Straipsnyje taip pat pazymejau, kad tyrimas atliktas su senyvo amziaus zmonemis.
  Nepaisant to nemaza dalis net ir jaunu zmoniu nesimaitina optimaliai. Priedo optimaliam funcionavimui vitamino C reikia daugiau nei rekomenduomamoa norma 40-60 mg/d. Ir nuo 4 kivi per diena vitamino C tikrai nei vienas neperdozuos.

 4.   hadrian rašo:

  Kaip jau minėjau, vitamino C perdozuoti neįmanoma - ne tą turėjau galvoj: pvz. asmeniškai man būtų absurdiška į savo dietą įtraukti papildomai 4 kivi per dieną - ir mano sirgimo sloga trukmės tai visai neįtakotų. Tik norėjau pastebėti, kad tyrimas neatskleidė nieko naujo - ir neturi absoliučiai jokios įtakos statistiniam jonui (i.e. jis ir taip žino, kad “vitaminai gerai”, o kivis nėra kažkuo išskirtinis “sirgimo sloga trumpintojas”, ką jonas gali pagalvoti)

 5.   Rasa rašo:

  Gal Andy galetu ka pasakyti apie antioksidanta astaxanthina?

  Andy:

  Na tai stiprus antioksidantas, gerai akims, jis gaminamas is juros dumbliu (microalgea), bet taip pat jo turi lasiso upetakiai. Nemazai rinkoje parduodamo astaxanthin yra sintetinis.
  Cia yra straipsnis apie astaxanthin http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2010/11/23/astaxanthin-the-eye-antioxidant-550-times-more-powerful-than-vitamin-e.aspx

  Nepaisant to kad jis yra stiprenisnei vitamnas E, C, astaxanthin negali pakeisti vitamino c ar E. Priedo stiprumas yra palygintas mengintuvelyje/laboratorijoje ir tai ne visada reiskia ta pati zmogaus organizme.

  Taip pat dar esu kazkur girdejes, kad namazai studiju apie astaxanthin yra finansuota vieno pagrindiniu siu produkto gamintoju, ir gerai zinoma, kad studijas finansuoja gamintojas rezultatai gali buti pakoreguojami.

  Geros kokybes astaxanthin gali buti naudingas, bet jis tikrai negali pakeisti blogu mitybos ir gyvenimo igudziu. Manau visu priema reiktu pagerinti dieta , o ne pulti pirkti astaxanthin ar kito papildo. Nes papildai yra sveikatos piramide virsune o ne pamatai. Pamatai yra dieta, sportavimas.
  Bet zmons daznai nepatiese pamatu puola prie statyti virsune, ir tokiu atveju ir tie papildai daznai neduoda laukiamo rezultato.

 6.   Laura rašo:

  Nors pati esu high raw, taciau esu radusi tokiu straipsniu: http://www.westonaprice.org/basics/bearers-of-the-cross
  Cia dar taip pat rasoma, apie vit. C. Nors jo atseit perdozuoti neimanoma, bet jo perteklius irgi daro didelia zala. Ka apie tai manai Andy?
  Ir dar toks straipsniukas: http://articlesofhealth.blogspot.com/2011/12/dr-young-loves-apples.html
  Labai daznai rasai apie vaisius ir darzoves, bet cia yra apie juos neigiamos info, gal ir tau bus idomu aki uzmest, gal galetum pakomentuoti?
  Dauguma tavo straipsniu isties verti demesio, labai dekui.
  Bet del kiviu, tai nezinau, vien kiviai mazai tepades, nesveikai gyvenanciam ir besimaitinanciam zmogui, reikia i liga ziureti placiau. O teigiamai parasyti galima ir apie kiekviena vaisiu ir darzove, visi jie turi daug teigiamu savybiu.

  Andy:

  Kai jau ne karta sakiau yra skirtingu poziuriu i mityba ir ivairiu ligu gydymas ir beveik apie kiekviena dalyka galima rasti priestaringos info
  Weston price astovai stumia mesa ir pieno produktus (nepasterizuotus), taip pat jie propoguoja daug reibalu turincia dieta, nemanau kad toks tokia mityba yra gerai daugumai zmoniu, ypac vartojant dau gyvuliniu produktu. Priedo Weston Price foundation paeme dali Weston price ideju ir jas propoguoja, taip pat kiek zinau jie gauna pinigu is ukininku kurie augina gyvulius. Ir Weston Price taip pat rase ir apie vegetarizma ir veganizma, bet sias idejas Weston Price foundation pasalinio ir apie jas neuzsimenama.
  Cia yra labai geras ilgas Dr. Furhman straipsnis kur debunkina sios organizacijos propoguojamas mitybos idejas

  Specifikai del viamion C perdozavimo tai manau rizika labai maza. Esu metes viena mokslini straipsni kur teigiama, kad dideles dozes gali atlaisvinti organizmes saugoma gelezi, kuri yra radikalas ir taip atseit sukelti zala. Bet taip pat vitaminas C gali padeti, stai nesenai nuskambejo viena istorija kur vitaminaC prikele zmogus is komos.
  Taip pat yra studiju, kur didesne plazmos vitamino C kiekis associajuosi su geresniais sveikatos rodikliais kaip stipresneis kaulais, mazesniu kraujo spaudimu, ir t.t.
  nepaisant to manau geriau vartojant paildus geriau naduoti isgauti is augalu cammu kamu ar kitu daug vitamino turinciu augalu, nei sntetinat is kukuruzu. Jei jau vartojama sintetini tai reiktu kad butu L-ascorbate, o ne ascorbic acid, nes ascobic acid (askorbo rugstis) yra puse L-ascorbate ir puse D-askorbate, ir teigiama, kad to D-askorbate (gamtoje jo beveik nerandama) organizmas negali panaudoti.
  Bet kai kurie teigia, kad net ir pigus viaminas C/ascorbo rugstis duoda naudos, ypac jei yra liga ir nera pinigu brangiau pirkti
  CIa yra keletas norodu apie vitamion C nauda http://gordonresearch.com/articles_vitamin_c/
  Del Dr. Young tai skaiciau as ta straipsni, ir asmeniskai nemanau kad oboliai yra blogai, zinoma geriau valgyti ekologiskus. Velgi as nemanau kad vaisiai yra problema jie vartojama mazai riebalu. Dazniausiai probemos su vaisiais prasideda kai kartu vartojama daug riebalu arba dietoje buna daug riebalu (daugiau nei 10-20% kaloriju is riebalu).
  Dr. Young kuris yra Ph miracle auturius turi gana unikalu poziuri, teorija, i organizmo funkcionavima ir deja kai kurios jo idejos doesnt make sense, kaip pvz gliukozes yra metabolines atliekos ir t.t. Po to jis rekomenduoja suvalgyti keleta avokadu per diena , kurie apart riebalu turi ir nemazai angliavandeniu (vienas avokadas turi 17g angliavandeniu, cia priklauso nuo dydzio).
  Nepaisant to Dr. Young rekomenduoma daug zalumynu turinti dieta sergantiems zmonesm yra gerai, ypac kai jiems netruksta kaloriju, bet reikia daug mineralu ir vitaminu turinciu produktu. Tad nenuostabu, kad sekdami jo rekomendacijas zmones isgyja. Bet velgi nemanau kad zmogus sugebetu palaikyti svori vien ant zalumynu , ir taip valgydamas ilga laika. Asmeniskai valgyti daug avokado nelabai patinka, nes uzvalges daugiau riebalu as is karto pajuntu kad atsiranda blogas kuno kvapas, is pazastu, kai valgant mazai riebalu turincia dieta kvapo nebuna arba beveik nebuna. Ir taip pat manau organizmui daug lenviau ir efektyviau energija gauti is vaisiu nei is riebalu.

  O vien kiwi tikrai nepades, tikrai nesaukau kad suvalgius keleta kiwi apsaugos nuo visu ligu. Absoliuciai sutinku, kad reikia visa organizma stiprinti, valgyti kokybiska maista ir vengti organizmui zalingu produktu, vengti streso, sporrtuoti ir t.t. Nepaisant to susirgus kvepavimo taku ar kitom ligo butu gerai suvalgyti kokis 5 ar daugiau apelsinu per diena ar kiwi.

 7.   eyed rašo:

  Labas Andy. Aciu uz dar viena idomu skaitini:) galiu paprasyti, jei ka nors zinai apie suvartojamo cukraus itaka odai, pasidalink su mumis, ypac merginomis?;)Jau baigiu nuleisti rankas pandydama susinormalizuoti odos bukle, tiesiog apgaletina. Gydytojai visi priraso kontraceptikus, kuriu negaliu vartoti, kad spuogeliu mazetu ir siaip oda agrazetu…:(

  Andy:

  Na apie cukru yra atskiras straipsnis

  Bet del odos, tai manau zarnas yra prastos bukles, taip pat prasta kepenu veikla.
  Tad reiktu issivalyti zarnyna, subalansuoti zarnyno flora, issivalyti kepenis
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kepnu-ir-tulzies-pusles-plovimas-202.html
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/organizmo-valymas-raudonuju-burokeliu-sultimis-266.html

  Ir dar patarciau pereiti prie augalinio maisto, ir valgyti daugiau ar net vien zalia maista, kai valgoma pagrinde vaisiai ir darzoves, plius truputis riesutu seklu. Bet zinoma reikia valgyti pakankamai, kad uztektu kaloriju, ir gautumete pakankmai mikro elementu.
  Galiu garantuoti, kad perejus prie zalios mitybos oda tikrai pageres. Sekmes, parasyk kaip seksis

 8.   Indre rašo:

  sveiki, pirmąkart pamačiau šį blog’ą šiandien, beieškodama sau naudingos medžiagos. dar nelabai susigaudau kaip čia kas veikia ir kaip ieškoti info, todėl neradau straipsnių apie žarnyną. Atsiprašau, kad ne toj temoj rašau, neradau kur privačią žinutę nusiųsti.. Noriu sužinoti, kas dar padėtų žarnynui. Proktologas žvakučių ir bakterijų išrašė. nustojus gerti sustoja visi reikalai. (o šiaip ir dž.slyvos ir skaidulos ir vanduo+aliejus ir sėlenos ir kepti obuoliai nepadeda arba organizmas per pusantros sav prisitaiko ir vėl būna tas pats.. vaikštau kaip negriukas su išpūstu pilvu ir kartais žarnynas kraujuoja. pasiemiau siuntimą pas kitą proktologą)
  ačiū ir atsiprašau, kad ne vietoj, ne laiku.

  Andy:

  Na visu pirma reiktu ziureti kad tu valgai, patarciau perriti prie pagrinde ar visikai augalinio maisto. Patarciau bent kuriam laikui eliminuoti pieno produktus, ypac pasterizuotus, is bedos butu galima naudoti kaimiska rugpieni. Jei siuo metu valgai mazai augalinio nerafinuoto maisto (vaisiai darzoves, visu grudu koses), tai padidink palaipsniui, nes staigiai padidejes skaidulu kiekis taip pat gali sukelti viduriu putima.

  Taip pat patarciau naudoti kokius nors stiprius probiotikus cia yra nurodytas keletas http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kepnu-ir-tulzies-pusles-plovimas-202.html#comment-30197 Jusu atveju tie su zvkute gaunami probiotkai nesugeba prisitviritnti prie zarnyno sieneliu ir todel nusptjus vartoti efektas baigiasi.

  Kartais problema gali buti del gluteino, tad jie perejus prie augalinio maisto negereja, tada kuri laika reikia atsisakyti ir gluteino, kurio yra kvieciuose, mieziuose ir rugiuose bei ju gaminiuose.

  Jei yra valios ir noro, tai galima is vis prie zalio maisto pereiti, kai valgoma pagrinde vaisiai ir darzoves, truputis riesutu ir seklu. Bet jei zarnynas prastos bukles zalias maistas, ypac darzoves gali buti per sunku organizmui, tad darzoves galima lengvai pavirti garuose.

  Dar gali naudoti burokeliu sultys, kurios padeda valyti zarnyna, bet pradek nuo labai mazai kad ir sauksto http://sveikatossaltinis.blogas.lt/organizmo-valymas-raudonuju-burokeliu-sultimis-266.html

  Ir taip pat vaisius valgyk atskirai nemaisyk su kitu maistu, galima tik su zalios spalvos darzovem, kaip agurkai (faktiskai vaisius), salierai, salotos, spinatai. Gali net vien vaisius valgyti , pvz pusryciam, tik valgyk daugiau, kad uztektu kaloriju.

  Labai greitu rezultatu vargu pasieksi, bet idejus pastangu , paekspirementavus situacija tikra galima pataisyti.

  Dar cia pas tave del blogos zarnyno floros gali buti kandida , forume yra tema http://www.buksveikas.net/viewtopic.php?f=2&t=302

  Dar viduriams galiman naudoti linu semenis, reikia sumalti 1-2 saukstus su kavamale, po to uzpilti vandeniu, ir kai ismirks valgyti tokia kaip kosele, linu semenis galima pakeisti chia seklom/Salvia hispanica.

 9.   vitka rašo:

  O lapiniai kopustai (kale) galima maisyti su vaisiais?

  Andy:

  nemaza dalis zaliavalgiu maiso ir is ju atsiliepimu problemu nesukelia. Asmeniskai kale neikada nesu maises su vaisiai, ir taip pat ja naudoju retai. As daznisuais valgau lapkotini saliera ar romaine salota ir sios dvi darzoves tikrai ne problema.

  Tiesa kaik kuriais atvejais dideli kale kiekiai gali sukelti skydliaukes problem, ypac jie vartojama mazai jodo.

 10.   vitka rašo:

  Na idomiai cia apie kale parasei, tikrai nezinojau kad gali sukelti skydliaukes problemas. Dabar mastau ka auginsiu savo darze, tai sio kopusto norejau daug prisiauginti, bet….
  Kokios darzoves tavo manymu tinkamiausios.
  Dekui uz atsakyma

  Andy:

  Na taip kategoriskai pasakyti kurios yra geriausios sunku. Bet romeniska ar kitos lapines salots labai gerai, taip pat laptkotinis salieras, spinatai, agurkai (faktiskai vaisius). Net ir ta pat kale yra gerai, problemos atsiranda tik jei vartojama ne proto daug. Beje tas pats pasakytina ir apie kitas kryzmaziedziu seimos darzoves kaip brokolis, kalafiorai. Bet tie skydliauke neigiamai veikiantis darinai - goitrogenai yra sunaikinami truputi pavirus garuose. Tad ir kale ir brokoli ir kalafiorus tikrai galima auginti ir valgyti. Taip pat kopustus, kuriuos galima pasilikti ziemai, kai darzoviu sunkiau gauti. Taip pat butinai reiktu morku, ir burokeliu, kuriuos taip pat galima pasilikti ziemai. Dar ridiku, ridikeliu.

 11.   Indre rašo:

  ačiū labai, jau atradau forumą, ten skaitausi po truputį. Informacijos tikrai daug ir turiu prieš akis visą gyvenimą visiems metodams išbandyti :)
  vasarą maitinaus pagrinde daržovėmis iš sodo (žiemą nuo ispaniškų daržovių išberia žandus ir pykina) tai vasarą hemoglobinas krito ties mažakraujystės riba, tai vėl mėsos, sunkus maistas atstatė, ir grįžo žarnyno problemos. Laviruoju ir laviruoju.. bet matyt organizmas kažką man nori pasakyti, kai išgirsiu - viskas susitvarkys. dėkui už info, seksiu forumą.

  Andy:

  Na ten beria tikriausiai del visokiu chemikalu kurie naudojami toms darzovems augant ir taip pat ju sviezumui issaugoti. Ir jei beria tai zinoma ju vartoti nereikia, taip pat jei sode yra pakankmai vietos ziemai prisiauginkite, morku, bulviu, buorkeliu kopustu, sios darzoves laikosi ir tada turesite ir ziema savu. Gali pasiziureti gal kur is ekologiniu ukiu parduoda. Taip pat galite valgyti kai kurias koses, kaip avizas, quinoa, soras, grikius, taip pat gerai chia seklos linu semenys, kanapiu seklos.

  Ir beje dar zarnyno flora neigiamai veikia hormonine kontracepcija, tad jei naudoji tai reiktu nustoti. http://sveikatossaltinis.blogas.lt/hormonine-kontracepticija-farmacinis-vandalizmas-pries-moters-fiziologija-297.html

 12.   vitka rašo:

  O baltaguziuose ir raudonguziuose kopustuose irgi yra goitrogenu?

  Andy:

  Kazkiek yra bet daugeliui nenaudojant labai dedeliu kiekiu problemu nebus, ypac jei gaunama pakankamai jodo. Pakartosiu, siu darzoviu nereikia bijoti, problemos prasideda kai zmones pradeda daryti kokteilius su koki 300-500 g kale kiekviena diena (bet ir tai ne visiems), taip pat jei yra jodo trukumas ar skydliaukes problemos.

 13.   vitka rašo:

  Gal zinai raugintuose kopustuose ju dar lieka?

 14.   vitka rašo:

  Beje, klausineju , nes labai daug valgau zalio kopusto, bet kad kazka blogo jausciau tai ne, bet dabar zinosiu bent jau.
  Kokie buna simptomai kai pradeda trukti jodo?

  Andy:

  Na cia dar nuo zmogaus priklauso. Zymus jodo trukumas pasireiskia padidejusia skydliauke, bet lengvas gali parodyti, tik skydliaukes hormonu testas (kaip TSH, T4 ir T3) arba slapimo jodo testas, kai duodama jodo doze surenkamas 24 valandu slapimas. Gali pasidaryti jodo testa namuose, uztepti kur nors ant odos jodo, kaip pavaz 5 litu monetos dydzio ir ziureti per kiek isnyksta. Jei isnyksta per kelias valandas tai rodo kad truksta jodo. Bet velgi tai nera labai patikimas testas bent dalis to jodo tiesiog isgaruoja.

  Bet velgi jei tu jautiesi puikiai naudodamas tuos lapinius kopustus, tai toliau vartok. Nes kale kaip jau ir pats zinau turi daug visokiu mineralu. Nepaisant to jei yra galimybe bent vasara taip pat vartok salotas, salierus.

  Negaliu paskayti 100% del raugintu kopustu, bet kiek radau info tai raso, kad fermentacija nesunaikina goitrogenu.

 15.   Indre rašo:

  gerai, kad pasiskaičiau.. išgėriau beveik stiklinę burokėlių ir po pusvalandžio ‘atpyliau’.. nu nieko sau :) o burokėlius reik 2val tamsoj palaikyt (sako, kad nusėstų, nes tirština krauja) ir į morkas aliejaus įpilt?

  Andy:

  Indre tu greiciausiai atpylei del detoksifikacijos o ne del to kad sultys nebuvo palaikytos 2 val. Asmeniskai esu isgeres net pora stikliniu is karto po spaudimo ir ne karto nesu apsivemes. Manau geriau sumazinti doze nei sviezias sultys laikyti 2 valandas.

 16.   vitka rašo:

  kas liecia skydliauke tai ji pas mane padidejusi, kasmet turiu lankytis pas endokrinologa profilaktiskai. Visi skydliaukes kraujo tyrimai geri, tik esu stebejime del padidejusios skydliaukes ir del joje esanciu pora mazgeliu. O gal vis del to ta padidejima ir itakoja kopustai, nebezinau…
  O kaip darzove moliugas? Geriu ju sultis kiekviena diena, jos sudaro didziaja dali sulciu, gal ju irgi per daug negerai?

  Andy:

  Nemanau kad moliugo sultys pakenktu skydliaukei. Bet jie padidejusi ir yra mazgeliu tai galima butu panaudoti jodo. O jei tyrimai normoje, tai gali buti kad ta padidejusi skydliauke sugeba kompensuoti. Taip pat kurie tyrimai pas tave normoje: Tik TSH, ar ir laisvas T3 ir laisvas T4.

 17.   vitka rašo:

  dabar nepamenu kazkuriuos gydytoja du is siu tavo minimu darydavo, bet paskaiciau tavo foruma pasidariau visus tris TSH,T3, T4 visi norma.

 18.   marke rašo:

  man +30 ir visa gyvenima turiu sloga,kazin ar isvis buvo diena,kad neslogociau,bent siektiek,,,tai jau kiwi manau tikrai nepades.

 19.   MILDA rašo:

  Noriu patarti Indrei, pamėgink pavalgyti lazdyno riešutų branduolių. Man tai vienas geriausių vaistų, sprendžiant užkietėjusių vidurių problemą

 20.   Indre rašo:

  ačiū, Milda, pabandysiu! dar pasitarsiu ir su psichologu, nes tame tikrai gali būt ryšys.
  o su burokėlių sultim man nepasisekė. tikrai bandžiau jas ‘prisijaukinti’, šiandien nuo trijų šaukštų ištąsiau visą skrandy apsikabinus tualetą. po tokių bandymų visą dieną tik vandenį geriu, nes skrandis skausmingas ir jautrus. protingiausia būtų sustabdyti šį projektą, nes bijau, kad burokėlių pradėsiu nevalgyti betkokiam pavidale :/

  Andy:

  Na zinoma, jei tokie pasalinia efektai tai reikia sustabdyti. Bet tokie pasaliniai efektai greiciausiai yra del organizmo toksisikumo/uzterstumo, nes kaip ne karta sakiau pats esu ne karta bent kokias 2 stiklines isgeres, ir nieko nebuvo, mano mama taip pat yra ne karta po tiek pat isgerus nebuvo nieko.

  Dar gali pameginti tesiog valgyti zalius burokelius, gal tada reakcija nebus tokia stipri.

  Dar viena priezastis kodel taip pykina galetu buti kokie nors chemikalai esantys neekologiskuose burokeliuose, bet tikriausiai tai ne pagrindine tokios stiprios reakcijos priezastis.

  Taip pat dar priklauso ir nuo nusiteikimo, jei jus turite galvoje, kad tos sultys yra neskanios , bjaurios tai zinoma gaunate ko tikites.

 21.   Neringa rašo:

  Sveiki, pirmiausia klausimas kyla, kodel visi skeptikai tik moka komentuoti. Mano galva pirmiausia reikia isbandyti ant saves o paskui reiksti kazkokius pastebejimus. Nuo sio straipsnio paskelbimo laukiau slogos, kad isbandyti si metoda. Sia savaite kaip tik ir sulaukiau. Prasidejus slogai nebuvo galimybes nusipirkti kiviu, bet sekancia diena nusipirkau du kg kiviu. Tik tiek kad valgiau du-tris ryte, keturis vakare, po poros dienu slogos kaip nebuta,nei jokiu vaistu nuo slogos. Vaikams slogai prasidejus duodu du kivius praeina akimirksniu. Mano mama isbande taip pat, sake kazkoks stebuklas, per dvi dienas praejo, o atrode visiskas ligonis, upeliai bega is nosies, savijauta sunki. Tik pastebejimas, geriau didesne doze kiviu suvalgyti ant nakties, vietoj vakarienes, ir rinktis kuo kietesnius kivius, kad jie nebutu prinoke minksti. Zinoma truputi burna pagriauzia, bet tai tik i nauda.

  Andy:

  Neringa, aciu uz pasidalinta patirti, ir smagu kad jums taip greitai pavyko isgydit sloga.

 22.   Neringa rašo:

  Nors straipsnyje rasoma, kad reikia valgyti prinokusius, taciau vyro sesuo nusipirko minkstus prinokusius, sake suvalge per dvi dienas, ju gal 10, nes labai skanus buvo, o poveikio jokio ir slogavo toliau 7 dienas. Tad idomu, cia suvalgius pozalius po poros dienu praeina, o suvalgius sunokusius nelabai kas pasikeite?

  Andy:

  Nezinau, gali buti kad tiesiog jusu imunine sistema stipresne nei sesers. Labai abejociau, kad zali kiwi geriau nei pirnoke. Bet kita karta galite padaryti experimenta ir isbadyti prinokusius.

 23.   jovka rašo:

  jo net neitiketina,bet gerkles perstejima ir sloga praejo per 2 diena.Kas valanda valgiau po kivi.Geras,isbandziau jau pati

 24.   Simona rašo:

  Tikrai neįtikėtina, bet sloga praėjo per 2 dienas dukrelei, aišku kad viskas dėl didelio kiekio vit C. :)

 25.   Siaip rašo:

  Vitaminas C nepalengvina peršalimo simptomų ar trukmes (http://en.wikipedia.org/wiki/Vitamin_C_and_the_common_cold). Gal padėjo kiti kivio komponentai, bet gal ten net nebuvo peršalimas.
  Kas buvo parodyta padeda nuo peršalimo tai zinkas, tyrimas parodė, kad naudojant zinką per 24 val. nuo simptomų pasireiškimo ligos trukmė sutrumpėjo 1 diena ir simptomai buvo 40% švelnesni (http://www.dailymail.co.uk/health/article-2018987/Common-cold-cure-Zinc-supplements-shorten-illness-length-40.html).

 26.   Simona rašo:

  Jau seniai pilna įrodymų, kad Vitaminas C padeda išgydyti daugelį ligų ar sumažinti jų trukmę, tik tai negali būti oficialiai paskelbta, nes žlugtų farmacijos sistema.

 27.   Simona rašo:

  O ką patartumėte daryti mamoms, kurių vaikučiai nuolat serga pūlinga angina, pereinančia į ausš uždegimus, kuriems rekomenduoja šalinti adenoidus ir t.t. Tokie vaikai nuolat maitinami antibiotikais. (Apskritai ne apslaptis, kad Lietuvoje vaikams antibiotikai kišami kas antrą kartą apsilankius pas gydytoją). Šiaip tai turbūt susiję su šaltesniu klimatu, nes vasarą sumažėja ta problema. Bet juk turėtų būti kažkur problemos šaknys. Gal esate ką apie tai girdėję?
  Beje aš keletą mėnesių gyvenau Anglijoje, tai nustebino tai, kad susirgus dukrelei neradau jokiu vaistų apart paracetamolio. Ar Anglijos farmacija kur kas labiau saugoma nuo nereikalingų vaistų? Viena mama pasakojo, kad net nežino tokio dalyko kaip gerosios bakterijos (jos Lietuvoje skiriamos visada kai naudojami antibiotikai).

  Andy:

  Na pirmas patarimas butu apvalyti dieta pereiti prie naturalaus nerafinuoto maisto, atsisakant saldumynu, greito maisto, pieno produktu (bent kuriam laikui) ir t.t. Taip pat reiktu pastiprinti imunine sistema, vitaminas C, D, taip pat galima kokiu probiotiku panaudoti. Taip pat svarbu grudinti organizma, kaip vasara pavaikscioti basomis, pradeti praustis saltu vandeniu ir tt.t Dar svarbu kad vaikai gerai issimiegotu, pries einant miegoti paimti ar isjungti visokius mobilius telefonus, ipadus ir t.t. Taip pat reiktu kad eitu meigoti kokia 10val. o ne bludytu ar ziuretu televizoriu ar zaistu su kompiuteriu iki vidurnakcio.

  Del vaistu Anglijoje, tai cia tikriausiai dauguma su receptu. O kokiu tu vaistu vaikams lietuvoje siulo.

  O del antibiotiku, tai labai tiesa ten juos kaip saldainius dalina, daznai seniems zmonems net pastoviai paskiria silpna antiobiotika trimethoprim, nuo slapimo taku infekciju, kas velgi yra absurdas, bet velgi gydytojai gauna pinigus uz receptu israsymas. Kai galetu paskirti koki spanguoliu ekstrakta ar ka nors kito naturalaus.. Ir taip pat tiesa, kad dauguma GP (bendros praktikos gydytoju) apie probiotikus nezino, arba nesuinteresuoti juos patarti naudoti savo pacientams). Priedo cia gydymas yra labai ‘cenzuruotas’ yra visokios nuorodos (best practice of care) is auksciau, kokius vaistus ir gydyma skirti esantai vienai ar kitai problemai. Ir po to jei gydytojas nukryps nuo tu nurodymu, ir prades gydyti kitaip, tai jei kas nors atsitiks blogai, tai toks gydytojas gali buti paduotas i teisma ir net atsidurti kalejime. Bet jeigu tu seki ir israsai toki gydyma koks yra nurodytas, tai nesvarbu, kad jis ir nelabai efektingas, bet kokio nelaimingo ivykio atveju gydytojas yra apsaugotas, nes jis seke taip vadinamas Best practice of care guidelines. Ir daznai toks Best practice of care guidelines yra simptomu valdymas, vaistu stumimas ir t.t., bet ne ligos isgydymas, ir daznai per ilga laika net dar pablogina situacija, sukelia kitas ligas, kurioms rekia dar daugiau vaistu, taip pagyvenes zmogus naudoja koki 10 vaistu per diena, kaip nuo kraujo spaudimo, cholesterolio, osteoporozes ir t.t..

 28.   Simona rašo:

  Tai va…Na lietuvoje vien kokių sirupų nuo kosulio yra minimum 10 rūšių, pradedant homeopatiniais ir baigiant kokiais kitais, o Lietuvoje nieko neradau tik paracetamoli ir ibuprofena.

 29.   Siaip rašo:

  Simona, kur jūsų įrodymai, kad vitaminas C padeda, nes būtent šiuo mitu tiki main stream’o medicinos daktarai ir pagalvok kodėl vitaminas C yra reklamuojamas nuo peršalimo?

  Andy, ką manai apie vitaminą C ar jis padeda ar nepadeda nuo peršalimo?
  Beje kaip gyveni?

  Andy:

  Manau, kad kazkiek apsaugo, Yra pavieniu studiju kur rodo kad naudinga. Kaip sita
  http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0161475499700059
  Buvo naudojama 1000mg 3x per diena

  Overall, reported flu and cold symptoms in the test group decreased 85% compared with the control group after the administration of megadose Vitamin C. Conclusion: Vitamin C in megadoses administered before or after the appearance of cold and flu symptoms relieved and prevented the symptoms in the test population compared with the control group. (J Manipulative Physiol Ther 1999;22:530–3)

  Cia taip pat kitas kur diskutuojama. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8826986

  Ankstyvi Linus Pauling tyrimai taip pat rode, kad dideles vitamino dozes buvo naudingos apsaugant nuo slogos ir kai kuriu ligu, bet po to velesni tyrimai tai stipraus poveikio nerado. Neatmetu galimybes, kad ne vienas toks tyrimas turejo savu interesu paneigti vitamino C nauda. Cia yra vienas neina meta-studija, kur raso apie Paulingo ankstesniu tyrimus. Ir taip pat rado, kad vitamino C naudojimas truputi sumazina slogos trukme. Bet bendra isvada, kad nelabai naudingas.
  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17636648

  The failure of vitamin C supplementation to reduce the incidence of colds in the normal population indicates that routine mega-dose prophylaxis is not rationally justified for community use. But evidence shows that it could be justified in persons exposed to brief periods of severe physical exercise and/or cold environments. Also, the consistent and statistically significant small benefits on duration and severity for those using regular vitamin C prophylaxis indicates that vitamin C plays some role in respiratory defence mechanisms. The trials in which vitamin C was introduced at the onset of colds as therapy did not show any benefit in doses up to 4 grams daily, but one large trial reported equivocal benefit from an 8 gram therapeutic dose at onset of symptoms

  Cia LInus Pauling instituto puslapije taip pat yra minima keletas tyrimu.
  Didesne nauda buna tiems kurie intensyviai sportuoja, nes intensyvi fizine veikla gali nusilpninti imunine sistema. Taip pat vaikams, ypac saltose salygose, kaip slidinejimo kurorte
  http://www.sciencedaily.com/releases/2013/02/130213082334.htm
  http://lpi.oregonstate.edu/ss06/cold.html

  Cia yra viena pries keleta metu aprasyta istorija, kaip dideles dozes IV ascorkobo rugsties atgaivino nuo kiauliu gripo mirstanti zmogu.
  http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2009/09/24/IV-Vitamin-C-Used-to-Recover-Terminal-Swine-Flu-Case.aspx

  As siuo metu atlikeu doktoranturos tyrimus laboratorijoje. Ten kaip ir anksciau su tok kulinarinem vaistazolem, prieskoniais.

 30.   Siaip rašo:

  Sveikas, Andy.

  Taip pavienės studijos gali rodyti, kad vitaminas C gali būti kažkiek naudingas, kai naudoji nuolatos arba kai esi labai fiziškai aktyvus, bet metastudija parodė, kas jis neveiksmingas, jei pradedi naudoti, kai pasireiškia simptomai.

  Taip gali būti, kad yra bandymas nuslėpti, kad vitaminas C yra veiksmingas, bet dešimtys studijų rodo priešingai ir kažkodėl farmacijos įmonės vis reklamuoja vitaminą C kaip veiksmingą, jei jos norėtų tai nuslėpti, kad jis veiksmingas jos nereklamuotų to, bet aš manau čia yra žymiai paprastesnė priežastis, tiesiog iš antioksidantų ir vitaminų pardavimų tos įmonės nemažai uždirba ir joms pasakyti, kad ką jos siūlo yra neveiksminga, būtų žalinga joms pačioms.

  Aš iš biologinės pusės nelabai galiu sugalvoti paaiškinimą, kaip vitaminas C gali apsaugoti nuo peršalimo ar palengvinti simtomus, nes jis veikia tik organizme kaip antioksidantas. Taip uždegimo metu susidaro daug radikalų, bet kas iš to, kad sumažinsi organizme radikalų kiekį. Tam, kad organizmas adekvačiai reaguotų į uždegimą, turi pasigaminti tam tikras laisvųjų radikalų kiekis, nes jie irgi perduoda signalą, ką ir kaip turėtų organizmas daryti. Sumažinus jų kiekį organizmas gali reaguoti neadekvačiai į įsibrovelį, bet čia mano hipotezė.

  Visa ta antioksidantų hipotezė, kad jie padeda nuo senėjimo ir pailgina gyvenimo trukmę man irgi atrodo “skystoka”. Organizme yra pusiausvyrą tarp radikalų ir antioksidantų ir senstant daugėjant laisvųjų radikalų, tai perduoda organizmui tam tikrą signalą, kaip jam elgtis ir pan.
  Jei žmogus naudoja antioksidantus ypač dideles dozes, tai jie sutrikdo šią pusiausvyrą ir organizmui “perduodamas” sutrikdytas signalas, kokia yra iš tikro jo būklė.
  Buvo atliktos studijos, kad žmonės, kurie naudoja vitaminą C ar vitaminą E negyvena ilgiau, bet netgi gyvena trumpiau. Vitamino C atveju gali būti, dėl to kad sutrikdoma šita pusiausvyra, gal reikėtų vartoti mažesnes vitamino C dozes. Vitamino E atveju atlikti tyrimai parodė, kad jis padeda išgyventi vėžinėms ląstelėms, tai gali būti, kad vitaminas E veikia ne tik kaip antioksidantas, bet ir daro įtaką kitiems procesams. Dėl seleno irgi nesu tikras.
  Taip pat teorija, kad laisvieji radikalai sukelia senejimas labai abejotina, nors ir atrodo logiška, bet organizmas yra biologinė sistema ir visur yra pusiausvyra (http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/7754644.stm).

  Ką manai ar zinkas padeda nuo peršalimo, nes kiek aš domejausi, kad imuninė sisteme efektyviai funkcionuotų reikalingas zinkas. Vitaminas D irgi turi panašų efektą.

  Tai kaip ten su tomis vaistažolėmis ir prieskoniais sekasi? Kaip greitai vėžinės ląstelės prisitaiko? Dirbi su ląstelių kultūromis ar gyvūnais?

  Andy:

  Cia yra is Linus Pauling institute, kaip vitaminas C itakoja imunine sistema:

  Role in immunity

  Vitamin C affects several components of the human immune system; for example, vitamin C has been shown to stimulate both the production (71-75) and function (76, 77) of leukocytes (white blood cells), especially neutrophils, lymphocytes, and phagocytes. Specific measures of functions stimulated by vitamin C include cellular motility (77), chemotaxis (76, 77), and phagocytosis (76). Neutrophils, mononuclear phagocytes, and lymphocytes accumulate vitamin C to high concentrations, which can protect these cell types from oxidative damage (75, 78, 79). In response to invading microorganisms, phagocytic leukocytes release non-specific toxins, such as superoxide radicals, hypochlorous acid (”bleach”), and peroxynitrite; these reactive oxygen species kill pathogens and, in the process, can damage the leukocytes themselves (80). Vitamin C, through its antioxidant functions, has been shown to protect leukocytes from self-inflicted oxidative damage (81). Phagocytic leukocytes also produce and release cytokines, including interferons, which have antiviral activity (82). Vitamin C has been shown to increase interferon levels in vitro (83).

  It is widely thought by the general public that vitamin C boosts immune function, yet human studies published to date are conflicting. Additional controlled clinical trials are necessary to conclusively demonstrate that supplemental vitamin C enhances the function of the immune system in adequately nourished individuals.

  http://lpi.oregonstate.edu/infocenter/vitamins/vitaminC/
  Cia yra keletas kitu mechanizmu, tiesa nera referencu
  http://www.riordanclinic.org/2014/high-dose-intravenous-vitamin-c-as-a-successful-treatment-of-viral-infections/

  Several mechanisms for vitamin C’s antiviral effect are known or suggested from these studies. First, the antioxidant property of vitamin C promotes a reducing environment in the bloodstream and tissues, enhancing the body’s response to oxidative stress from inflammation, thereby helping to fight microbes and viruses that propagate in stressful conditions.

  In addition to this general neutralizing effect, vitamin C interferes with the assembly of viral RNA and DNA. In a recent study (2012), in vitro experiments showed ascorbate’s ability to kill isolated influenza viruses, as well as viruses from normal human bronchial epithelial cells

  Taip pat ten teigiama, kad baltieji kuneliai turi daug didesni vitmino C koncentracija nei iprastos lasteles.

  Dar Dr. Thomas Levi teigia :
  How does vitamin C help to kill unwanted viruses and prevent disease?

  Vitamin C expert, Dr. Thomas Levy says,

  “vitamin C is referred to as an antioxidant that donates or gives up its electrons. On the other hand, a toxin, infection or anything that causes a medical symptom in the body is a result of oxidative stress or due to a lack of electrons.”

  So, it’s really quite simple, if our body lacks enough electrons – the risk of getting sick is very high.

  Kas del antioksidantu-laisvuju radikalu ir senejimo teorijos sutinku ji nera stipri. Yra daug kitu faktoriu.
  Didelem dozem vitaminas C ir kai kurie kiti radikalai gali veikti kaip pro-oxidantai, ir tai yra vienas is mechanizmu kurriuo sie naturalus darinia nuzudo vezines lasteles (apoptoze).
  Taip pat vitaminas C/askorbo rugstis gali sutrikdyti bateriju metabolizma
  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23059632

  DEl cinko tai sutinku jis gali buti naudingas slogos prevencijai ir gydymui, ir tai net keletas meta-analyziu parodo
  http://www.cmaj.ca/content/early/2012/05/07/cmaj.111990

  http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/14651858.CD001364.pub3/abstract;jsessionid=39C060444A99550AD5555ABFDBD109E5.d04t03

  Zinc administered within 24 hours of onset of symptoms reduces the duration and severity of the common cold in healthy people. When supplemented for at least five months, it reduces cold incidence, school absenteeism and prescription of antibiotics in children. There is potential for zinc lozenges to produce side effects. In view of this and the differences in study populations, dosages, formulations and duration of treatment, it is difficult to make firm recommendations about the dose, formulation and duration that should be used.

  Vitaminas D taip pat kazkiek naudingas.

  Results indicate that vitamin D has a protective effect against RTI, and dosing once-daily seems most effective. Due to heterogeneity of included studies and possible publication bias in the field, these results should be interpreted with caution

  CIa dar viena

  Vitamin D supplementation decreases the events related to respiratory tract infections. There is need of more well conducted clinical trials to reach to a certain conclusion

  Dar del vitamino C studiju, yra svarbu koks yra ju dizainas, ka matuoja, kokios dozes, koks yra compliance (gal ten tie tyrimo dalyviai pamirsdavo naudoti ta vitamina C ar tiesiog po kurio laiko nustojo naudoti ir t.t. (tokiu atveju buna daznai). Neturiu ten gilia kapstytis po kiekviena studija ir ziureti ar jie ten ziurejo matavo koks yra compliance. Bet kiek zinau compliance yra atliekant tyrimus su zmonemis yra didele problema.
  Dar sloga yra toks dalykas, klausimas kaip tiksliai tie zmones ten uzregistravo kada jiems ta sloga prasidejo baigesi ir t.t.

  Del farmacininku vitamino C reklamos, tai as nemaciau, bent jau UK ir kad farmacininkai reklamuotu vitmana C nuo persalimo ligu. Cia ka reklamuoja tai tik gripo vakcina.

  Del mano tyrimu, tai ten toliau daug maz tesiu kad anksciau tyriau, dabar ten ziuriu efekta ant COX-2 (kurio segebejau nustatyti ankstesniame projekte), bet kolkas tik sugebejau rasti lasteles korios turi gera COX-2 expresija, dabar pradesiu manipuliuoti su skirtingom dozem, laiku.
  Visi tyrimai in vitro, ten tas universitetas gyvunu neturi, ir asmeniskai budamas veganas nenoreciau su gyvunais dirbti.

 31.   Siaip rašo:

  Čia (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9701160), gal norėsi parašyti straipsnį apie zinką ir jo įtaką imuninei sistemai.

  Andy:

  Dekui, laikui leidziant reiks parasyti.

Rašyk komentarą