BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kodėl su papildais gaunami mineralai atsiduria ant kraujagyslių sienelių?

Mineralai yra labai svarbūs žmogaus organizmui ir nuo jų priklauso mūsų sveikata. Mineralai reikalingi kaip papildomi veiksniai, kurie naudojami aktyvuoti vitaminus ir enzimus. Iš 90 organizme randamų mineralų, 23 yra labai svarbūs ir juos turime nuolat gauti su maistu. Maiste esantys mineralai yra jonizuotos formos ir lengvai pasisavinami.

Mineralų mažėja
Deja, dėl intensyvios žemdirbystės, dirvos vis labiau stokoja daugelio mineralų (ypač magnio), o žemdirbiai šiandieną žemę tręšia tik trimis mineralais: azotu, fosforu ir kaliu. Šių trijų mineralų pakanka greitai užauginti augalus ir gauti gerą derlių, bet mitybinė maisto vertė dėl kitų mineralų stokos labai suprastėja ir todėl šiais laikais reikia suvalgyti kelis vaisius ir daržoves, kad gautume tą patį mineralų kiekį, kaip prieš 40-50 metų iš vienos. Kaip teigia USDA (Amerikos vyriausybinė organizacija), per paskutinius 40 metų kai kurių mineralų sumažėjo net 81%.

Žmonės stokoja mineralų

Kaip rodo tyrimai, daugelis žmonių stokoja mineralų (99% amerikiečių stokoja mineralų). Dviejų Nobelio prizų laimėtojas Linus Pauling teigia, kad kiekviena liga susijusi su mineralų trūkumu. Dr. Maynard Murray, knygos Sea Energy Agriculture autorius, teigia, kad jei organizme yra pakankamai mineralų, jis yra atsparesnis ligoms ir lėčiau sensta.

Papildai ne išeitis?

Sveikata besirūpinantys žmonės bando mineralų trūkumą kompensuoti vartodami papildus, deja daugelis papilduose esančių mineralų yra blogų formų (susmulkintos kriauklės ar net akmenys) ir tokių mineralų organizmas negali tinkamai panaudoti.

Mineralų molekulės dydis

Kad mineralai būtų pasisavinami ląsteliniame lygyje, jų molekulė turi būti labai maža (Angstremo dydžio) ir turi būti tirpi vandenyje. Angstremas (Angstrom) - nesisteminis ilgio vienetas - naudojamas atomo, jono, molekulės matmenims žymėti. Angstremas yra 1/ tūkstantoji mikrono (1/1000) ir 10 (pakelta -10) metro (1/10000000000) dalis. Tik jonizuotos (ionized) mineralų formos yra angstremo dydžio ir pasisavinamos ląsteliniame lygyje (gali patekti į ląsteles ir jų branduolį). Tik angstremo didžio mineralų molekulės gali patekti į ląsteles ir aktyvuoti DNR struktūras, nuo kurių priklauso dauguma organizmo procesų ir, žinoma, gera sveikata.

Makrono dydžio mineralai gali sukelti sveikatos problemas

Dauguma papilduose esančių mineralų molekulės yra makrono dydžio (tūkstantį kartų didesnės nei jonizuotos). Nors makrono dydžio mineralai iš dalies pasisavinami žarnyne ir patenka į kraujotaką, bet tokios didelės mineralų molekulės negali patekti į ląsteles. Kadangi kraujotakoje mineralų koncentracija yra gana griežtai reguliuojama, tai tokie netinkami mineralai yra atidedami ant kraujagyslių sienelių. Prasti mineralai gali duoti laikiną pagerėjimą, tačiau jei mineralų trūkumas yra labai didelis, per ilgesnį laiką tai sukels dar didesnes problemas.

Taigi, prasti mineralų papildai yra toksiški ir net pavojingi sveikatai. Vartodami pigius papildus, tokius kaip kalcio karbonatas (dauguma pigių kalcio papildų), žmonės gauna ne stiprius kaulus bet užkalkėjusias ir susiaurėjusias kraujagyslių sieneles. Net jei kai kurios mikrono dydžio mineralų molekulės ir patenka į ląstelės vidų, jos negali pasiekti ląstelės branduolio, kur yra DNR.
Jonizuoti ir koloidiniai - ne tas pats
Jonizuoti mineralai yra ne tas pats kas koloidiniai. Koloidiniai, arba dar kitaip vadinami metalinių formų mineralai, taip pat yra per dideli. Koloidinėse mineralų molekulėse mineralų atomai yra suspausti į dideles molekules ir dėl to nepasisavinami ląsteliniame lygyje.

Iš kur gauti angstremo dydžio jonizuotų mineralų?
Geriausia mineralus gauti su maistu, bet, kaip jau buvo minėta straipsnio pradžioje, šiuolaikiniai maisto produktai stokoja mineralų. Nevalyta druska, kurioje yra virš 90 skirtingų mineralų, yra labai geras mineralų šaltinis. Beje, jūros vanduo ir druska mineralų sudėtimi yra labai panašūs į kraują. Parduotuvėse parduodama druska yra rafinuota, išvalyta ir joje likęs tik natris ir chloras ir dar pridedama prastos kokybės jodo. Tokia druska yra pavojinga sveikatai ir toksiška, todėl jos vartoti nereikia. Geros druskos yra: Celtic Sea salt, Himalaju druska, Sun dried Sea salt. Tačiau reikia prisiminti, kad daugelyje tokių druskų dominuoja natris, todėl šias druskas reikia vartoti saikingai, ypač jei jums padidėjęs kraujo spaudimas, ar yra edema (skysčių susilaikymas organizme). Taip pat kartais dėl apdorojimo procesų net ir tokios druskos mineralai yra netinkami. Dr. Gabriel Cousen teigia, kad jei druska išdžiovina burną, tai reiškia joje esantys mineralai yra blogos formos.

Kiti mineralų šaltiniai

Geresnis variantas yra jūros daržovės, kuriose yra daug mineralų. Bet reikia žiūrėti jų sudėtį, nes mineralų kiekis skiriasi priklausomai nuo rūšies. Reiktų pirkti tokias jūros daržoves, kuriose daugiau magnio, pvz., Wakame (undaria pinnatifda). Jūros daržovės gali turėti sunkiųjų metalų, ypač arseno. Tačiau arsenas jūros daržovėse yra ne organinės formos ir teigiama, kad jis nėra toks toksiškas kaip organinė jo forma. Nepaistant to, labai daug jūros daržovių nereikia - ne daugiau nei 60g per savaitę. Dar galima vartoti jonizuotus jūros mineralus, tokiu kaip Ionic Trace Mineral ar geros kokybės molį, pvz., pyro clay.
Mineralų taip pat turi bičių žiedadulkės bei duonelė, bei kai kurios vaistažolės, tokios kaip dilgėlės ir kt.

Kviečių ir miežių želmenų bei kitų žalumynų milteliai taip pat turi mineralų. Todėl galima vartoti. Daug mineralų ir vitaminų turi Chlorala ir Spirulina, tik reikia, kad jos būtų iš patikimo šaltinio.
Kaip išvalyti blogus mineralus iš organizmo?
Kaip bebūtų keista, jonizuoti angstremo dydžio mineralai išvalo blogų mineralų nuosėdas iš organizmo. Blogų mineralų nuosėdos sukelia aterosklerozę (užkalkėjusios ir sustandėjusios kraujagyslės) ir tai dažnai sukelia padidėjusį kraujo spaudimą. Angstremo dydžio mineralai reikalingi daugiau nei šešiems tūkstančiams skirtingų organizmo procesų. Jei organizmas stokoja mineralų, tai enzimų veikla tampa prislopinta. Reikia prisiminti, kad enzimai remontuoja pažeistas ląsteles, padeda pašalinti mirusias ląsteles bei atlieka daug kitų funkcijų.

Jonizuoti mineralai palaiko gyvybę

Faktiškai jonizuoti angstremo dydžio mineralai palaiko gyvybę žemėje. Šie mineralai, susijungę su vandens molekulėmis, patenka į ląstelės vidų bei aktyvuoja DNR.
Jonizuoti mineralai taip pat reikalingi mitochondrijoms (randamos ląstelės viduje), kurios yra kaip energijos fabrikai ir juose vyksta  energijos reakcijos. Toms reakcijos reikalingi mineralai bei vitaminai.

Kodėl stokojama mineralų?

Dauguma žmonių stokoja mineralų todėl, kad valgo rafinuotą maistą be jokių mineralų (daugiau apie tai atskirame straipsnyje ‘Bloga mityba‘). Dar blogiau, valgo daug gyvulinių produktų, kurie labai rūgština organizmą (žemina ph). Norėdamas neutralizuoti ph, organizmas ima mineralus iš kaulų. Saldumynų valgymas taip pat sekina mineralus, nes jų apdorojimui reikalingi mineralai: vanadis, chromas, magnis, cinkas. Ir šių mineralų trūksta daugumai diabetikų.
Mineralų gali trūkti ir dėl blogo jų pasisavinimo, o tai yra dėl užsiteršusio žarnyno ir prastos floros, taip pat dėl užsikimšusių kepenų latakų ir nepakankamos tulžies gamybos. Sprendimas būtų išsivalyti žarnyną, išsiplauti kepenis ir tulžies pūslę.

Straipsnis parengtas pagal Dr.Gabriel Cousen knygą “There is a cure for diabetes’. Dr. G.Cousen yra išgydęs labai daug diabetikų ( pirmo ir antro tipo) naudodamas žalio maisto dietą). Panašiai apie mineralų pasisavinimą teigia Andres MOritz ir Dr. David Jubb.

Susiję straipsniai:

Ar kalcio vartojimas duoda stiprius kaulus?

Tikiuosi, kad ši informacija jums bus naudinga ir prašau palikite savo komentarus ir atsiliepimus žemiau.Laisvai reikškite savo nuomonę ir jūs nebūtinai turite su manimi sutikti - aš gerbiu visas nuomones. Jei turi kokių nors klausimų ar norėtumėte gauti papildomos informacijos, palikite žinutę žemiau. Arba apsilankyti mano naujame forume Buk Sveikas

P.S.Taip pat blog’ą galite prenumeruoti į savo asmeninį kompiuterį per RSS srautą(tai tikrai ne virusas ir jo nereikia bijoti), kuris randamas kairėje pusėje, žemiau ‘Kategorijos’. Reikia paspausti ant RSS ir išsaugoti kaip ‘bookmark’.
P.S.1
Jei manote , kad mano blog’e pateikiama informacija gali būti naudinga
jūsų draugams, artimiesiems ir kolegoms būčiau labai dėkingas jei jiems
nusiųstumėte mano blogo adresą.

Andy

http://www.buksveikas.net/

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (319) | “Kodėl su papildais gaunami mineralai atsiduria ant kraujagyslių sienelių?”

 1.   Antanas rašo:

  Siuolaikinis,skubantis zmogus,pastoviai stokojantis laiko normaliai mitybai(kas papuole,kur papuople-pavalge!)turetu ,cia mano nuomone,vartoti mitybos papildus ,pagamintus is mitybos grandines produktu.Geras mineralu ir vitaminu derinys yra GNLD “FORMULA IV”,skirtas suaugusiems ir “VITA-SQUARES”,skirtas vaikams iki 12met.Tai pagrista gamtos-paremta mokslo ir jokiu kitu komentaru!!!

 2.   Vaidile rašo:

  Sveiki,

  Rašote, kad norint gauti reikiamą kiekį mineralų reikia valgyti kuo daugiau žalio maisto. O kaip Jus manote, valgydami supermarketų siūlomą žalią maistą dideliais kiekiais ar mes nerizikuojame ”apsinuodyti” tame maiste esančiais nitratais ir kitais kenksmingais elementais, kurių, kaip žinia, tiek vaisiuose tiek daržovėse abstu… Ne visi gi gali išsiauginti savo daržoves ir vaisius. Ir gydytojai dėl to labiau siūlo vartoti maisto papildus, vitaminus, nei valgyti chemizuotas daržoves ir vaisius.

 3.   Andy rašo:

  Idealiai reiktu valgyti ekologiskus, bet net ir paprastos darzoves daugeliu atveju duos daugiau naudos nei daugelis pigiu papildu. Taip pat galima ant palanges daiginti seklas kaip ridikeliu, brokoliu, liucernos, ju mitybiune verte yra daug didesne nei darzoviu.
  O del pesticidu, tai deja daugelis klaidingai mano, kad vaisia ir darzoves turi daugiausia pesticidu. Faktiskai daugiausia pesticidu randama pieno produktuose ir mesoje, nes jie yra mitybos grandines virsuneje ir sueda labai daug pesticidais purksto maisto. Priedo dar antibotikai.

  Is papildu tai kaip jau sakiau geriau tada vartoti zalumynu miltelius.

 4.   riva rašo:

  trejeta metu vartoju liucerna, MSM, skruzdziu medi ir geriu daug vandens, jei turiu idedu koralu kurie pakeicia vandens struktura, o jei neturiu tai uzsisaldau ir atsisildau, vis geriau nei is krano .Noriu pasakyt kad ne karto ne tik ne gripavau bet ir slogos neturejau. Taip pat labai pripazistu cesnaka bet as uzpilu ne su spiritu ar degtine o su geru ruginiu samagonu, aisku geros kokybes, nes skaitau kad spiritas ir degtine yra cheminiai gaminiai, o samagonas , kaip liaudis sako - skysta duonele ir geriu kiekviena ryta ant tuscios, ir koki pusvalandi nevalgau. As labai gerai jauciuosi, nors dirbu gydymo istaigoje kur praeina labai daug zmoniu, taciau nuo gripo pabegu be jokiu skiepu(as taip pat pries juos)

 5.   Agnė rašo:

  Sveiki, labai įdomus, dalykiškas straipsnis.Apie papildus aš esu ne kokios nuomonės,galvoju, kad geriau naturalūs produktai, o dar geriau ,kai pats užsiaugini.Naudoju žalią maistą ir tą kurį duoda miškas , laukai,mano daržo lysvės.(nenaudoju jokių trąšų,nes auginu Kalifornijos sliekus ir jie man pagamina biohumusą).

 6.   Edvinas rašo:

  Laba.
  Geras ir naudingas straipsnis.
  Man atrodo, kad labai sveikata priklauso nuo to kokį vandenį. O vandenį reikia gerti šarminį. Kokį aš ir geriu :)

 7.   Vytautas rašo:

  Labai įdomus straipsnis.

  Šiame bloge neradau Jūsų elektroninio pašto, bet norėčiau paprašyti/pasiūlyti, pasidalinti patirtimi ir žiniomis apie vandenį. Kaip ir kokį vandenį derėtų vartoti. Būtų labai įdomu ir, manau, naudinga.

 8.   andy rašo:

  info@lifecoachandy.co.uk
  Bus idomu isgirsti

 9.   time rašo:

  Straipsnis ydomus,Dėl papildų turiu savo nuomonę,pritariu jūsų išsakytoms mintims.
  Geriau naudoti natūralų maistą,aš,už tai ,bet kur surasti maisto be nitratų,ekologiško maisto mūsuose yra dar mažai.

 10.   Artas1 rašo:

  O atsakant i klausima: kodel mineralai nuseda ant kraujagysliu, reiktu dar pabrezti, kam apskritai jie reikalingi musu organizme?
  Yra elementari grandine ir jei joje nebus pakankamai amino rugsciu, mineralai netures ka veikti - vadinasi kaupsis. Visai nesvarbu ar jie koloidiniai ar joniniai ir pan. Jei nera visos grandinės - a.r., mineralu, vitaminu ir fermentu - vistiek kazkurioj vietoj slubuos sveikata.

 11.   Juozas rašo:

  netikekite neprotingais patarimais.Tikrai nereikia mums nei vitaminu,nei mineralu.Nevartoju ir nersiruosiu pradeti,neleidziu ir vaikams pirkti,tuo labiau ne is vaistiniu,ka gali zinoti,ka ta Adele Karaliunaite prigamino is kiaules tauku ar kitu zoleliu su dalgiu patvoriais pripjautu.Tik gydytoju israsyti receptai pats geriausias budas sveikatai pagerinti.

 12.   Dija rašo:

  To: Juozas
  Jeigu Jūs tikrai taip manot, tai esat absoliutus kvailys. Pasitikėkite toliau gydytojų receptais ir neteks ilgai laukti… kol pradėsit ieškoti ligų priežąsčių. Žinoma, gydytojai ras tas priežąstis ir vėl gydys ta pačia chemija, nuo kurios sušlubuos kepenėlės, inkstukai, skrandukas, atsiras ir cukrinis diabetas, o Jūs vis blogyn ir blogyn…. Ech, visagaliai gydytojų receptukai, o už jų stovi visas gigantas - farmacijos pramonė su savais interesais ir savais milijonais. Ir kur čia paprastas žmogelis patikės, kad natūralūs papildai, joninės formos kalcis, ekologiški vaisiai ir daržovės bei grynas šaltinio vandenėlis gali išgelbėti žmoniją. “Netikėkit neprotingais patarimais” - sako tas žmogelis… Įdomu ką gi jis sakys po 3-5 metų toliau tikėdamas “tik gydytojų išrašytais receptais”?

 13.   sas rašo:

  to Juozas.. na jus ir prie bajerio taip sakant, bet kalba ne apie tai. Totalus liaudies mulkinimas neva tik gydytojas gali isspresti jusu sveikatos problemas…daznai pagalvoju - kuo jau tie medikai yra isskirtine visuomenes dalis, kuria besalygiskai tiki didzioji pacientu dalis. Juk didzioji mediku dauguma yra eiliniai zmogeliai neissiskiriantys nei intelektu nei placiomis medicininemis ziniomis. Jie zino tik tai, kas jiems buvo destoma pries N metu (ir dazniausiai sovietinio mokslo) geriausiu atveju. Farmacine industrija jiems diktuoja gydymo schemas ir protokolus. Medikai visiskai prarade rysi tarp sveiko proto ir “mokslo”. Kenciame kaip bebutu tik mes - tie, kurie aklai tiki mediku israsytais receptais ir proceduromis. “Sudievinta” mediko nuomone nesa zala didesne, nei jis geriausiu atveju liktu neutralus visokioms nuomonems. (medikas) studentas savo laiku buvo gal but tik uz ausu tempiamas is kurso i kursa, ir gal but “dievo” diplomas buvo nupirktas …. Yra mediku pasisventusiu savo darbui, bet tai isimtis. Beda dar ta, kad daugelis mediku tipo isivaizduoja, kad jie pasisvente, ignoruodami bet kokias gydymo schemas, nueinancias i sona ir kurios priestarauja oficialiai medicinai :))))
  transfer faktoriai - …… linkiu medikams kuo daugiau apie juos suzinoti :)))

 14.   mečislovas rašo:

  Man dabar 52m . jaučiuosi žymiai tvirčiau nei prieš dvidešimt metų. Pasakysiu tik tai,kad pas medikus einu tik gauti pažymą jog esu sveikas (dėl darbovietės.)Aš mikroelementų ir kt trūkumą nustatau su švytuokle(biolokacija) pagal skalę ,,mažai-norma-daug,, . Jei rodo kad mineralų mažai,tada česnako tris skilteles sutraiškau su grūstuve ir užpilu karšto vandens stikline,o po 30 min mišinį išgeriu .Pagal sudėtį česnakas labai turtingas mikroelementais ir kt medžiagomis. Dažnai ant sumuštinio užbarstau jūros kopūstų(laminarija) pirktų vaistinėse.
  Visa tai yra niekai,palyginant su tuo ,kad savo organizme pašalinau patogeninius mikroorganizmus-virusus,grybelius,nuo pat vaikystės buvusias helmintus. Visą tai dariau su daugiamate medicina-metodu aprašytu L.G.PUČKO knygose ,,biolokacija visiems,, ir ,, daugiamatė medicina,,. Metodika sako,kad medžiagų įsisavinimas priklauso nuo fizinio kūno valdymo iš sielos-dvasios-sąmonės lygių,priklauso nuo organizmo subtiliųjų sluoksnių funkciuonavimo(Dvasinis kūnas,mentalinis kūnas,kauzalinis kūnas,intuityvinis-užjaučiantysis,astralinis,eterinis kūnas).Gaunasi taip,kad fiz kūnas yra tarsi akmuo jūros dugne,o jį supa įvairūs vandens sluoksniai,pagal savo tankumą vienas nuo kito besiskiriantys net labai. tas pats yra ir su organizmo daugiasliuokne sistema- parašiau eilės tvarka pagal svarbą ir herarchijinę valdymo svarbą. Kiekvienas kūnas turi savo valdymo fiziologinį klasterį fiziniame kūne,kuris susideda iš atitinkamos čiakros,atitinkamos liaukos endokrininėje sistemoje,tam klasteriui priskiriamų organų ir tarpusavio ryšio ir apykaitos kanalų kurie yra pagrindinai eteriniame kūne(pats artimiausias fiziniam kūnui auros sluoksnis).
  Visur egzistuoja savireguliacija,visur yra savos priežastys vienai ar kitai savireguliacijos sistemos sutrikimui -visa tai fiksuojasi subfizikos lygyje tarp lastelinėje energoinformacinėje erdvėje holografinių solitonų formoje.Holografinis solitonas yra kairinio sukimosi energetinis sukūrys galintis pernešti informaciją.
  Jei toks holografinis sukūrys ir net keletas susiformuoja sakykime širdies meridiane,užblokuoja fiz.širgies medžiagos apykaitos kanalą-tai suprantama kad atsiras patologija,o jei užblokuos energijos apykaitos kanalą tai fiz.priežasties gydytojai neras,o bus kažkokia funkcinis sutrikimas,tas pats gal būt atsitiks ,jei sugadinamas informacijos apykaitos kanalas ir tuo pačiu valdymas iš visų herarchinių struktūrų-liga pasireiškia tik to kanalo užblokavimo pilnumo procentais. Mano aštuonių metrų praktikoje medžiagos apykaitos kanalas sugadinamas labai retai,o kiti randami gana dažnai…
  Iš aprašytos schemos matyti,kad ne nuo medžiaginio produkto suvalgyto kažkada priklauso organizmo sveikata.Žinoma,sąmonė nieko negalės padaryti,jei į kūną neatneši reikalingos medžiaginės bazės,tik juk mes visi valgome nuolat,daugelis net gali visko kas tik žemėje yra-tačiau ar nuo to ligų pamažėjo,ar sveikesni yra?

 15.   andy rašo:

  Mecislovai, aciu uz pasidalintas mintis ir asmenine patirti. Juros kopustai ir darzoves yra labai geras mineralu saltinis, tik kartais gali tureti sunkiuju metalu likuciu.

  Svytuokle taip pat gerai tik reikia ja ismokti naudoti.

  Asmeniskai ja taip pat kartais naudoju, tiesa del papildau daznai gaunu ivairiu atsakybmu priklausomai kada testuoju, taip pat manau itakos turi mano mintis ir isankstinis poziuris i viena ar kita papilda.

  Dar yra naudojama kineziologija, bet velgi arba reikia gerai ja ismanyti arba lankytis pas specialista. Tik reikia, kad tas specialistas nebutu papildu pardavejas, nes kitaip jis jums pritirs nebutu dalyku ( zinoma yra saziningu).

 16.   Yulius rašo:

  Kokia tavo nuomone apie mineralini vandeni?

 17.   Andy rašo:

  Priklauso is kur tas vanduo yra isgaunamas, ir zinoma nuo kokybes ( gali buti praskiestas arba tiesiog krano vanduo). Bet didziausia problema yra platikiniai buteliai, ir is jus patenkantys BPA (b-sphenol A), kurie sukelia labai daug problemu: sutrikdo hormonus, siejami su diabetu, spermos kokybes suprasteijimu, nevaisingumu, skydliaukes sutrikimais, veziu ir kitom ligom.

  Jei vanduo yra stikliniame butelyje ir negazuotas, tai galima gerti, bet toks siais laikas brangiai kainuoja.

 18.   Yulius rašo:

  Na, tris is keturiu kriteriju prie manes stovintis (”borjomi”) mineralinis vanduo islaike (jis deja gazuotas). Pirkau tik del stiklinio butelio todel trys su virsum lito didelio vaidmenio si karta nevaidino. Butelys man kaip laikmena vandeniui (deja kol kas is krano chloruotas, bet planuoju organizuoti filtro irengima ties vamzdziais) ir keiciu ji vietoj plastikinio. Deja is pastarojo geriau gerus du menesius :( Padariau bloga sprendima kazkada atmetes stikline tara kaip per sunkia, kiekvienam vaiksciojimui i universiteta. (iskeiciau sveikata i patoguma:(. Vistik paprastas vanduo neturetu traukti tu BPA bent jau taip intensyviai kaip gazuotas, o galbut ju kiekis laikui begant irgi mazeja? (klausimai galbut leisiantys nakti lengviau uzmigti :) ).
  Kodel suabejojau mineralinio vandens reikalingumu? Galbut del sudeties (Na(1500mg/l), K(30), Ca(100), Mg(100), HCO_3(4000), Cl(400), So_4(<50), F(<5), Ba(<1)), gazuotumo ar tiesiog ligonine atsiduodadancio kvapo(turbut del chloro arba fluoro/floro (nors pastarojo mazai). Na sudetyje aisku abejoniu ir sukele pastarieji elementai, galbut dar natris ar karbonatine r. (del vandenilio atomo, kuris isduoda rugsti) kurios yra labai daug. Ka manai apie mano nuogastavimus?

 19.   Andy rašo:

  Del BPA, tai kuo ilgiau vanduo butelyje stovi tuo daugiau issiskiria, jei temperatura aukstenes ( ypac vasara, ar masinoje) taip pat padideja.

  DEl mineralinio tai, jei daug chloro tai negerai, bet ar 400mg/L daug tai negaliu pasakyti, siap matosi kad yra nemazai natrio ( litre daugiau nei puse dineos limito).
  Chloro leistina norma amerikoje geraimame vandenyje yra iki 4 daliu milojone(4ppm).

  Na jei tas kalkuliatorius gerai paskaiciavo tai 4ppm= 3.99 mg/L, kas butu, kad mineraliniame vandejyje chloro yra daug
  http://www.unitconversion.org/concentration-solution/milligrams-per-liter-to-parts-per-million-ppm-conversion.html

 20.   Dance rašo:

  Noreciau paprasyti kad parekomenduotumete geros kokybes vitaminu ir mineralu kompleksa. Esu maitinanti mama, nesinori ryti bet ko. Ypatingai reikia kalcio. Ar ji vartoti kartu su vitaminais ar atskirai. Laukiu rekomendaciju.
  Aciu

 21.   andy rašo:

  Na visu pirma maitinancioms mamoms bei taip pat kitiems reikia ne vien kalcio bet ir kitu mineralu, todel ji reiktu vartotoi bent jau su magniu, idealiai su kitais mano isvardintais mineralais bei vitaminais.

  Nes vartojant vien kalci isbalansuotite ir dar labiau padidinsite magnio trukuma arba jie tas kalcis labai pprastas atisidurs ant kraujagysliu sieneliu. Taip pat reiktu padiditi kalcio pasisavinima straipsnyje nurodytais budais.

  Is lituvisku tai nelabai zinau, man buvo ten siule is koralu klubo, bet dauguma koralinio kalcio yra labai prastos , bet zinoma kartais gali buti isimciu.
  Niekada nevartociau kalcio karbonato. Gali pabadyti susimalti kaimisku kiausiniu lukstu, kiausini reikia gerai nuplauti, isvirti ir po to lukstus isdziovinus sumalti su kavamale. Vartoti po 1/4-1/3 saukstelio per diena. Bet negaliu pasakyti del pasisavinmo.
  Dar kalcio turi migdolai ir kiti riesutai, zalios spalvos darzoves, is bedos kaimiski pieno produktai (nepasterizuoti).

 22.   andy rašo:

  Beje dar pataciau gerai pagalvot pries skiepijant, ar verta? nes skiepai tik sudirgina immunine sistema
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/ar-tikrai-vakcinos-saugios-ir-apsaugo-nuo-ligu-209.html

  Dar jei leidzia finansai nusipirk chlorellos ( reikia kad butu sulauzyta sienele, nes tada geriau pasisavina ( cracked or broken cell wall) bei spirulina. Sie du zalumynai turi daug kalcio, bet zinoma kainuoja nemazai ir priklauso nuo jusu finansu. Dar ziureti kad nebutu jokiu papildomu ingredientu, tik grina chlorella ar spirulina (gali buti tabletes)

 23.   Dance rašo:

  Lietuvisku papildu as jau seniai nevartoju. Geriau miros kalci ten dar magnis ir D k vitaminai. Jeigu idomu svetaines adresas http://www.mirra.lt. Man butu idomu suzinoti tavo nuomone.
  Siuo metu jauciu kaip silpsta nervu sistema esu be galo dirgli, noreciau pagerti vitaminu, nes ligsiol geriau tiktai miros kalci. Kadangi mergaite elergiska maisto racionas labai ribotas. Pieno produktu negaliu vartoti visiskai, riesutai taip pat elergizuoja.
  Gal gali man nurodyti svetaines adresus, is kur as galeciau parsisiusti kokybiskus vitaminus.

 24.   andy rašo:

  Na ten mirra.lt kalcis gal irdar puse bedos, bet nera magnio ir pirmiausai del jo trukumo yra dirglumas , o ne del kalcio.

  Patarciau vartoti ar chlorela ar spirulina, nes jos turi kalcio magnio ir kitu mineralu.
  http://chlorella-world.com/buychlorella.shtml
  Ar is kitur , bet chlorela turi buti su sulauzyta lasteliu sienelie ( cracked ar broken cell wall) nes tada geriau pasiavinama.

  Tai jei dar neskaitei tai perskaityk dar viena straipsni apie kalci
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/ar-kalcio-vartojimas-duoda-stiprius-kaulus-145.html
  Jei specialiai del kalcio ir magnio tai
  Cia yra vienas, nors ne idealus, del kukuruzo ( nors ten ekologiskas)
  http://www.vitacost.com/New-Chapter-Cal-Mag-Complex#IngredientFacts
  SIame papilde yra po lygiai kalcio ir magnio ir taip nesutrikdomas kalcio ir magnio santykis, kuris yra iskraipomas vartojant vien kalci.

  arba
  http://www.vitacost.com/New-Chapter-Bone-Strength-Take-Care#IngredientFacts
  Bet cia daugiau kalcio

  Dar butu galima pabandyti, ten kementaruose nurodyta viena dumbliu papilda, bet mano nuomone geriau naturalesne chlorela ar spirulina.

  Bet kaip sakiau daug kalcio nereikia, nes jis atsiduria ne kauluose o ant kraujagysliu ir beje buten vietovese kur vanduo turi daugiau kalcio ( kietas vanduo) buna daugiau sirdies ir kraujagysliu ligu atveju ir ypac uzkalkejusiu kraujagysliu.

 25.   Dance rašo:

  Labai aciu uz info. Pameginsiu uzsisakyti. Lietuvoje yra toks papildas Basica arbatele. Joje kalcis ne karbonato pavidalu, man atrodo nebloga sudetis, gal tik neisvengta konservantu. Kokia yra tavo nuomone.

 26.   Andy rašo:

  Na ten truputi geresnes formos ir is bedos ja vartoti butu galima, bet ir jose esancios molekules yra didesnes ir todel gali atsidurti ant kraujagysliu o ne kauluose. Todel pirmiausia varotciau chlorela ar spirulina ar ten kitame straipsnije kur andrius buvo nurodes is juros dumbliu isgauta kalci.

 27.   Lina rašo:

  Andy, o ar galima pastoviai vartoti chlorella ar kokybiškus papildus pastoviai? Ar tinka chlorella mažiems vaikams?
  Dar klausimas - kokia, tavo nuomone, geriausia maisto papildų gamintoja pasaulyje?
  Dar iki perskaitant tavo straipsnį apie mitybą įsigijau Natures Aid papildą http://www.naturesaid.co.uk/catalogue/index.asp?xr=2&xt=1&xp=62&xs=
  Nes beria nugarą. Pamaniau, kad padės. Žiūriu, kad ten kalcio karbonatas įeina. Ar man jį vartoti ar visgi geriau ne?

 28.   Andy rašo:

  Kuri ten papilda tu pirkai, ten paziurejau ta HTP , tai ten pigios vitamino B6 formos. Papildo su kalcio karbonatu nevartociau.

  Del chlorelos, tai kiek radau galima duoti ir ypac gerai autistams nes chlorela gerai valo sunkius metalu ir kitus toksinus.
  Bet jei vaikas labai mazas , tai reiktu atsargiai, nes tai koncentruotas maistas.

 29.   Dance rašo:

  Ka tu manai apie spirulina is sio tinklapio http://www.puritanspride.com
  Mane labai domina konkreciai kiek yra mineralu ir vitaminu dienos normoje, o tame puslapyje kuri tu anksciau parasiai neduota info. Tu gal vartojes, tai zinai. Amerikieciu psl. nurodoma labai didelis vit. A kiekis, maazas kalcio ir magnio. Vit A kaupiasi organizme ar jis nepakenks krutimi maitinamam mazyliui.
  Ir ka man geriau vartoti chlorela ar spirulina kuo jos skiriasi.
  Nenoriu tau ikyreti,bet man labai svarbus tavo atsakymai, nes matau kad tu gerai ismanai apie papildus.

 30.   Noriu pasveikti rašo:

  Sveiki,
  Labai geras straipnis. Pritariu viskam ir taip pat ir tam, kad geras maistas yra labai svarbus, bet blogas maistas nera svarbiausias ligu atsiradimo saltinis. Yra dar daug kitu priezasciu, kol kas medicinai nezinomu (nes kiek pasiziuriu i oficialius medicinius puslapius, “nezinoma kas sukelia toki ar toki vezi”, “nera tikslaus ir vieno paaiskinimo kodel atsiranda endometrioze” ir pan. Matyt mes tikrai esam daugiamaciai (t.y. turime ne vien tik fizini kuna) ir pasekmes is niekur neatsiranda… Cia siaip. Noreciau paklausti del strukturizuoto vandens. Vienas zymus Lietuvos homeopatas man pasiule daug gerti atsildyto ledo vandens. Prisipilti i didziuli bambali, ideti i saldytuva, susalus i leda istraukti, atsildyti ir isgerti per 12 valandu, nes po 12 valandos vanduo pradeda kaupti “neigiama informacija is aplinkos”. Geriau negaliu issireiksti. Vat ir klausimas, jei plastikiniai buteliai nuodija organizma, kaip uzsaldyti vandeni saldytuvo kameroje, juk stikline tara susprogs? Buciau dekinga uz atsakyma, jei turite daugiau informacijos apie strukturizuota vandeni. P.S. neturiu galimybes kasdien gerti daug vertingo saltinio vandens, reikia kazkaip suktis gvenant mieste, kur vanduo teka tais baisias vandentiekiais, nors nepigu filtra turiu. :)

 31.   Dance rašo:

  As nelabai gerai skaitau angliskai , bet man atrodo kad tame psl. raso kad saugumas neistirtas nescioms maitinancioms ir maziems vaikams. Bijau pakenkti vaikui, ar as teisingai supratau.

 32.   Dance rašo:

  O konkreciai del kalcio, ten yra parasyta Contains: Fermented milk and soy. Ar as galiu vartoti jei pieno netoleruoju. O kito psl kazkodel neatidaro.

 33.   jurgomiss rašo:

  o ka galetumet pasakyti apie Amway papildus ir vitaminus?Man siulo ju isigyti,bet nezinau ju kokybes.

 34.   andy rašo:

  Kai kurie gal ir nieko, bet problema, kad jienepateikia visu ingredientu. Bet kai kurie tai tikrai ne kokie.
  Amway yra tinklinis marketingas ir daznai produkto nauda perdedama.

 35.   andy rašo:

  Dance, apie kuri papilda tu kalbi?

 36.   andy rašo:

  Dance, del spirtulinos, tai ten is aprasymo sunku pasakyti, o del vitamino A, tai ten Beta-karotino forma ir toks vitaminas a nepavojngas, nes is Beta karotino organizmas pasigamina tiek kiek reikia.
  Pavojngas yra tik retinolis.
  Vienintelis karotino misnusas, kad del dideliu doziu gali pagelsti oda, bet tai nepavojnga.

  Ir spirulina ir chlorela gerai, chlorela turi daugiau detoksifikaciniu savybiu.

 37.   andy rašo:

  Chlorela gal turi daugiau mineralu.

 38.   barnis rašo:

  Problema tame, pas mus lietuvoje neimanoma nusipirkti spirulinos. Yra Amway bet tik kartu su Coenzym Q10 +spirulina viename.O gal cia dar geresnis variantas?

 39.   andy rašo:

  Na priklauso kiek ten tos spirtulinor ir Q10 yra, ir zinoma is kokiu saltiniu ta spirulina.

 40.   Vitalija rašo:

  Andy, ka manote apie ,,Auksinio koralo” papildus? Jie prekiauja spirulina.

 41.   andy rašo:

  As tokiu papildu nezinau todel negaliu pasakyti, idek nuorodo i ingredientus tada galesiu paziureti.

 42.   elle rašo:

  Andy, norejau paklausti apie internetine parduotuve http://www.vitacost.com, jus kelis kartus ja paminejote. Ten radau daug ivairiu geru dalyku, ir kosmetikos, ir vitaminu, bent jau is aprasytos sudeties neva jie be parabenu ir kt. chemijos, bet ar galima tais aprasymais patiket? Ir kiek jusu manymu kainuoja geri vitaminai ir kaip juos atskirt-geri, blogi?

 43.   andy rašo:

  Na ten ant vitacost.com tai yra labai daug papildu ir kai kurie tikrai yra gana prastos kokybes, bet taip pat yra gana neblogu ir uz prieinama kaina.

  DEl kainu tai sunku pasakyti, labai priklauso koki papilda jus pirksite ir taip pat is kur. Taip pat priklauso nuo kiekio.
  Jie turi koki nors specifini papilda ar multivitamina tai galeciau pasakyti.
  Bet siaip reiktu stengits vitaminus ir mineralu sgauti is maisto ar supermaisto kaip chlorela, spirulina, kiti zaluminai. ZInoma vienas kitas papildas taip pat gerai, ypac jei geros kokybes.

 44.   elle rašo:

  Gal galite issamiau paaiskinti, ka reiskia tas super maistas.
  O kaip jums atrodo sis produktas http://www.vitacost.com/Peter-Gillham-Natural-Vitality-Liquid-Organic-Life-Vitamins

 45.   elle rašo:

  Aha, jau paskaiciau kas yra spirulina ir kas ta chlorela. Klausimas - juos reikia vartoti kartu ar pasirinkti kazkuri viena. Jeigu kazkuri viena, tai kuri geriau?

 46.   andy rašo:

  Galima vartoti abu. Siaip chlorela dar gera detoksifikacijai.
  Asmeniskai vartoju abu.

  DEl to papildo tai neverta vartotoi, nes ten pigus ingredientai. Kaip cyanno cobalamin.
  Priedo is skysti vitaminai labai greitai oksiduojasi ir praranda verte.

 47.   elle rašo:

  Aciu uz nuomone:)

 48.   elle rašo:

  Dar turiu toki delikatu klausimeli. Pradejau sportuoti, noriu numesti per ziema uzaugintus riebaliukus, sako, kad labai gerai riebaliukus degina (be subalansuotos mitybos) L-karnitinas, kaip manot, Andy, ar verta jo pavartot pries einant i treniruote?

 49.   andy rašo:

  Na si amino rugstis gali padeti , nes ji dalyvauja riebalu metabolisma. Todel galit pavartoti. Bet svarbiausia yra sportuoti ir zinoma valgyti naturalu maista.

  Taip pat riebalu deginima skatina kokoso riesutu aliejus ar geras sviestas.

 50.   andrius rašo:

  Andy,ka manai apie vitaminu ir mineralu kompleksa CENTRUM A-Z?

 51.   andy rašo:

  Idek nuoroda i ingredientus, bet kiek pamenu ten ingredientai ne labai kokie.

 52.   elle rašo:

  Sveiki, Andy
  Noreciau isigyti sita L-carnitina, kaip manot ar jis geras produktas riebalams degint sportuojant.

  http://www.iherb.com/Now-Foods-L-Carnitine-1000-mg-100-Tablets/2507?at=0

 53.   elle rašo:

  Daugelis l-carnitino papildu yra su priedais: vit c, vit b ir t.t., turbut grynas carnitinas nepasisavinamas be siu priedu, ar kaip ? Taip pat nerandu carnitino, kuris butu rekomenduojamas gerti pries einant sportuoti ar iskart po sporto (?). O treneriai labiausiai akcentuoja, kad ji vartoti butent 30 min. pries treniruote ir plius po treniruotes. Zodziu, labai viskas painu, kiekvienas turbut turim savo nuomone ir isitikinimus:), bet noretusi zinoti tas tikrasias vartojimo taisykles, jeigu, aisku, tokios yra:)

 54.   ingrid rašo:

  Auginu 10 men. dukryte. Pirma gyvenimo mėnesį ja pradejo berti ir atlikus tyrimus jai nustatė auksini stafilokoką (išaugo išmatose). Kadangi aš maitinu, tai man paskyrė dietą (kruopos, žalios daržovės, obuoliai, kriaušės, bananai, ruginė duona ir kiauliena, triušiena ir kalakutiena) o dukrytei gerasias bakterijas (BifoLac_http://www.anonsas.lt/portal/block/37/article/14936). Kol naudojame bakterijas ir maitinau savo pienu- bėrimai mažėjo. Nuo šešių mėn. pradėjau duoti košes ir bėrimai atsinaujino (ypač ant rankų ir kojų). Ligoninėje bėrimus išgydė su hormoniniais vaistais bet kai jų nebetepu- bėrimai atsinaujino. Žinau, kad hormoniniai tepalai labai kenkia todėl jų netepu. Greičiausiai visų bėrimų priežastis- auksinis stafilokokas (disbiozė). Kaip jį išgydyti?
  P.S. Ką manot apie homeopatiją (man draugė rekomenduoja dukrytę nuvežti pas tos srities specialistą)?
  P.S. gydytojai rekomenduoja išbandyti Floracare bakterijas (http://www.imunitetas.lt/papildas.php?ppid=75) -kokia jūsų nuomonė?
  iš anksto dėkoju už komentarus:)

 55.   andy rašo:

  Na pirmiausia reiktu testi bakteriju naudojima, daznai buna kad papilduose tos bakterijos buna mire.
  Tad jei pavartojus jis neduoda matomo resultato reikia ieskotis kitos kpmpanijos.
  Taip pat reikia varoti daug didesne doze nei raso, kad ir kokias 10 ar daugiau kapsuliu per diena

  Ten tas biolac tai gana siauras bakteriju spectras, ir taip pat neraso kiekio.
  Tas flora care turi daugiau rusiu, bet velgi yra tik vienas miljardas kas yra gana mazai.

  Cia gali palyginti su geru
  http://www.bluerockholistics.com/product/pross.asp
  Ten ziurek kur yra lentele su bakteriiju pavadinimais ir kiekiais.
  Arba galite parsisiuti pigesnis kuris taip pat gana geras
  http://www.vitacost.com/Nutrition-Now-PB-8-Pro-Biotic-Acidophilus

  Dar patarciau varoti vitamina D ir bent kokius 1000 ar 2000 tarptautiniu vienetu kas atitinka 50 mikro gramu. Vit D reguliuoja imunine sistema.
  Daugiau apie vitamina d
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/tag/vitaminas-d.

  Beje ar vaikas gavo daug vakcinu. Ir daugiau patarciau nebeskiepyti , jei dar yra like , nes vakcinos labai kenkia imuninei sistemai ir zarnyno florai.
  Taip pat gali buti kad vaikas su vaksinom gavo siunkiu metalu, reiktu pasiklausti ar vaiko vakcinose buvo gyvsidabrio ir aliuminio.

  Dar patarciau vengti kvieciu produktu ir gluteino ( jo yra rugiuose, mieziuose). Bei pasterizuoto pieno produktu.

  Dar galite pavartoti geru omega 3 reibalu kaip linu semenu aliejus, kanapiu aliejus. Ansciau patardavau zuvu taukus, bet neseniai padare tyrima ir beveik visuose rado daugiau ar maziau PCB chemicalu, tad jusu atveju tikrai reikia vengti.

 56.   andy rašo:

  Elle, ten jusu nurodytas -karnitines yra gana brangus, cia yra pigesnis varjantas.
  http://www.vitacost.com/NSI-Acetyl-L-Carnitine-HCl-500-mg-300-Capsules
  Del vartojimo tai negaliu pasakyti, nes nesu sporto mitybos specialistas.
  Karnitinas yra amino rugstis ir jo pasisavinimui vit C nera butinas, B grupes ura naudojami amino rugsciu metabolismui, bet pasisavinimui jie nera butini.

 57.   elle rašo:

  Aciu, Andy uz patarimus:)

 58.   ingrid rašo:

  Mes geriame vitaminą D3 (po 2000 tarptautiniu vienetu). Jūsų parekomenduotas gerąsias bakterijas paprašysiu, kad iš UK parvežtų, nes LTV tokių nėra-tikiuosi, kad bakterijos skrydžio metu nežus.
  O ką manote apie homeopatiją? Ar nerta kreiptis pas tos srities specialistą?
  Ačiū už patarimus :)

 59.   andy rašo:

  Transportuojant bakterijos gali zuti, bent jau dalis. Keik ju zuva negaliu pasakyti dar priklauso nuo rusies, vienos bakterijos labiau atsparios kitos maziau.

  Del homeopatijos, tai jei geras homeopatas ir sugeba parinkti tinkama preaparata tai padeti gali.

 60.   Naplis rašo:

  Dance rašo:
  2010-01-09 01:17

  Noreciau paprasyti kad parekomenduotumete geros kokybes vitaminu ir mineralu kompleksa. Esu maitinanti mama, nesinori ryti bet ko. Ypatingai reikia kalcio. Ar ji vartoti kartu su vitaminais ar atskirai. Laukiu rekomendaciju.
  Aciu

  Gerk sviezias darzoviu -vaisiu sultis (sviezios tai iki 15min), naudok daug tamsiai zalios spalvos darzoviu ir daigu (mung pupeliu), pieno grybu raugintas “kaimiskas” pienas (nepasterizuotas). Jei naudosi kiausinio lukstus, tai juos reikia naudoti zaliu kiausiniu gerai nuplovus, pasalinti vidine plevele, susmulkinti (galima kavamale, bet nebutina), uzmerkti naturaliu-nepasterizuotu obuoliu actu arba svieziai spaustom citrinu sultim, viska ideti i sandariai uzdaryta stiklini inda ir laikyti saldytuve. Palaikius - dienas naudoti po sauksteli i sviezias sultis arba i truputi vandens 2-3 kart dienoje. Virtu kiausiniu lukstuose organinis kalcis virsta neorganiniu ir jo negalime pasisavinti.

 61.   andy rašo:

  Kad virimas kiausniu lukstu kalci padaro nesu girdejes, bet tai gali buti. Ir aciu uz jusu pateikta recepta kaip juos naudoti.
  del specialliai kalcio papildu tai gali sita pasiziurti
  http://www.vitacost.com/New-Chapter-Bone-Strength-Take-Care#IngredientFacts

 62.   Meduza rašo:

  Sveiki,
  Kadangi turiu problemų su stuburu-prolobacija.Gyd. rekomendavo gerti organinį arba koralinį kalcį. kadangi internetas “pilnas” informacijos ir ji man mažai ką sako. Norėčiau sužinoti Jūsų nuomonė ir pasiūlymą kokį papildą pirkti.
  ps kokia Jūsų nuomonė apie “Tiens” papildus.

 63.   andy rašo:

  Dauguma koraliniiu kalciu yra tiesiog sumalti juros koralai ir mano ziniomis ju pasisavinimas ne koks, bet zinoma koks vienas kitas gali buti ir neblogas.
  Organinis kalcis gerai, bet dauguma papildu neorganiniai.

  Kai kurie TIens papildai turi aspartamo, su aspartamu papildu tikrai nevartociau.

 64.   Meduza rašo:

  Sveiki,
  Dėkoju, kad radote laiko atsakymui. Dar norėčiau sužinoti Jūsų nuomonę apie Lysi produktus, konkrečiai apie šį http://www.hiperfarma.lt/ecat/index/product/20000123561/group/8aa41de161/maisto_papildai/maisto_papildas_lysi_omega_d_calcium_n30
  Pagarbiai

 65.   andy rašo:

  Na kalcis ten karbonato formos kuri labai prastai pasisavinama ir tokio papildo nevartociau. Priedo kaip rasiau straipsnyje toks kalcis gali atsidurti ne kauluose o ant kraujagysliu.

 66.   Meduza rašo:

  Ačiū,
  Gaila aš jo nusipirkau. Jūsų nuomonė gal man pakeisti į į Your life produktą? http://www.100metu.lt/283/1891/kaulams_sanariams_raumenims/kaulams/your_life
  Būčiau dėkinga.

 67.   andy rašo:

  Na koraliniame kalcije daugiausia kalcio yra kaip tik karbonato formos. Tad didelio skirtumo nebus. Geriau pasilik ta pati nes ten bent jau kitu ingredientu yra kaip riebaliniu rugsciu.

 68.   Meduza rašo:

  Dėkoju.

 69.   andy rašo:

  Bet man velgi keistoka, kad nusipirkus butinai reikia vartoti, juk jei tas produktas negeras tai kokio galo ji vartoti. Asmeniskai suzinojes viena ar kita fakta nustojau vartoti ne viena papilda ir man negaila pinigu, nes vartojant bloga papilda jis gali net zala padaryti.

  Beje dar daug kalcio turi chia seklos, kurios truputi panasios i linu semenis, taip pat turi omega 3. 56 g sausu seklu turi 600 mg calcio. Velgi galima arba sumalti ir sumaisyti su vandeniu ir po to kaip kokia kose valgyti, taip pat galma ideti i koses, arba net pamerkti i vandeni, ir susidarys toks kaip gleivetas skystis. Bet 56g yra nemazai pradek kad ir nuo sauksto ir po to padidinkit.
  http://www.vitacost.com/Natures-Answer-Chia-Seed#IngredientFacts
  Geriau jau naudokit naturalias
  Cia yra ekologiski
  http://store.naturalnews.com/index.php?main_page=advanced_search_result&search_in_description=0&keyword=chia&x=0&y=0

 70.   Meduza rašo:

  sveiki,
  Kaip suprantau tai adresuota man. O prieš tai buvusį Jūsų atsakymą man ignoruoti?

 71.   Andy rašo:

  Na kaip sakiau ta jusu pirmas nurodytas geresnis nei antras, bet asmeniskai nei vieno nevartociau.

 72.   Meduza rašo:

  Ar prieš tai nurodyti Jūsų rekomenduoti produktai parduodami Lietuvoje?

 73.   Andy rašo:

  Ne

 74.   Aš rašo:

  http://www.fohow.info/3/
  Kokia Jūsų nuomonė apie tai?

 75.   andy rašo:

  Apie kuri papilda specifiskai jus kalbate.

 76.   Aš rašo:

  Man įdomi Jūsų nuomonė apie šio gamintojo produktus. Domintų papildai organizmo valymui… Kadangi neturiu galimybės parsisiūsti Spirulinos, nei kitų Jūsų rekomenduojamų papildų. O noras yra pasirinkti kokybišką papildą. Todėl ir klausiu Jūsų nuomonės.
  Iš anksto dėkoju.

 77.   andy rašo:

  Na kad ten as nepastejau produktu specialiai skirtu organizmo valymui, bet siaip produktai atrodo geri, nors kartais buna kad skistuose produktuose buna labai mazai faktisku ingredientu.

 78.   Laura rašo:

  Sveiki, cia gal nelabai i tema, bet nezinojau kurioje temoje uzklausti vieno klausimo. Dabar labai valau organizma, krauja taip pat. Mane domina ar kraujo nuleidimas, arba donoryste yra sveika? Esu ne karta davusi, bet ne del savo naudos, po donorystes labai gerai jauciausi tiek fiziskai tiek dvasiskai. Taip pat zinau, kad davus krauja, po kiek laiko pasigamina kitas, naujas, svarus kraujas (na aisku jo svarumas priklauso nuo zarnyno ir siaip organizmo svaros), bet domina koki kraujo kieki yra sveika duoti, o koks jau nelabai i nauda? O gal visgi tai nera i sveikata? Gal organizmas patiria soka? Duodant krauja imama 450ml kraujo, ar nera per daug?

 79.   andy rašo:

  Laura, jie jus turite pakankamai gelezies atsargu, tai kraujo donoryste yra gerai ir net sveika. Jie tavo feritino ligis normalsu tai gali duoti krauja. feritina rodo gelezies atsargas organizme.

 80.   Eyed rašo:

  Labas Andy, puikus straipsnis. Turiu klausimeli tau, del veido odos. Zinau mitybos svarba odos buklei, taip pat ir vandens. Stengiuosi tai gerinti, isgeriu po 6-7 stilines vandens per diena. Kokie mineralu papildai tikrai gerina odos bukle, ar išvis verta juos naudoti? Kazkaip netikiu Perfectil reklamuojamu efektu. Man 19.

 81.   andy rašo:

  Oda labai susijusi su kepenu ir zarnyno bukle, todel jei yra odos poroblemu tai pirmiausia reikai isivalyti kepenis ir zarnyna, o ne kaip daugelis daro, pirkti kremus, kuriu nauodjimas daugelu atveju yra siukslu slavimas po kilimu, kurios veliau ar anksciau vis tiek islys.

  Dar odai reikia antioksidantu, kaip karotinu, ir kt, taip pat geros kokybes riebalu, bei vengti blogu riebalu, kaip rafinuoti aliejai, margarinas, tepieji misiniai, taip pat reibalai dedami iivairius kepnius ir paruostus maisto produktus.

  Dar oda galima patepti geru aliejumi, taip pat gerai pirtis ir kaip jau jus sakete pakankams vandens kiekis.

  Daugiau pei kepenu ir tulzias pusles plovima
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kepnu-ir-tulzies-pusles-plovimas-202.html#comments

 82.   Kamile rašo:

  Sveiki,

  jeigu galima, norejau pridurti, kad odai labai svarbu, ne vien tik antioksidantai, bet ir cinkas (jo gausu kvieciu gemaluose ir daigintuose kvieciuose)…ir is asmenines patirties, noreciau patarti, vietoje to, kad svaistome kruvas pinigu ivairiems kremams, pieneliams, losjonams ir t.t. geriau oda valyti zoleliu nuovirais. Karta ar du per savaite, veida pagarinti virs zoleliu nuoviro, kad atsivertu visos poros ir tada tame paciame nuovire sudrekinta marles skiautele kelias min valyti veida sukamaisiai judesiais. Oda drekinti nerafinuotu kokosu aliejumu.

  ir dar…spirulina as perku “maistas sportui” parduotuvese. Spilos produktai, yra tabletese, bet man asmeniskai labiau patinka spirulina meduje. Medus yra naturalus konservantas ir tuo paciu pagerina, visu vit., mineralu ir kitu veikliuju medziagu issisavinima…Andy galbut ir jus pasakytumete savo nuomone apie siuos produktus http://www.spila.lt/home

 83.   andy rašo:

  Tel kremu tai absoliuciai su jumis sutinku, ir tai ne karta esu minejes kituose komentaruose.
  O del ten esancio spirulinos tai ji ne kokia, yra priedu. TIkrai yra geresnes spirulinos be priedu, kaip magnesium stearate.
  Taip pat nemanau kad verta pirkti su sokoladu ar medumi.

 84.   Organizmo Valymas Raudonųjų Burokėlių Sultimis rašo:

  [...] Kodėl su papildais gaunami mineralai atsiduria ant kraujagyslių sienelių? [...]

 85.   kamile rašo:

  Sveiki dar karteli,

  Aciu uz nuomone, bet nelabai supratau, juk ten tabletese yra 99.7%naturali spirulina ir magnio steratas….o meduje irgi tik spirulina ir naturalus medus. Del sokolado, tai visiskai pritariu, mat ir pacios spirulinos ten tik 10%.
  Kiek zinau medus veikia kaip laidininkas ir jis yra naturalus konservantas, gal as kazka netaip supratau? Kokiu dar ten priedu gali buti, jeigu nieko daugiau sudetyje nenurodoma?
  Bukit malonus, pakomentuokit issamiau.

 86.   andy rašo:

  Magnio sterato jie imanoma reikia vengti, ir siuo atveju yra grinos spirulinlos be Mg steaarate.
  DEl medaus tai velgi, itariu kad tas medus pakaitintas, tad geriau jei nori su medimi, tai nusipirk grynos spirulinos ir po to nusipirk gero is bitininku medaus ir po to valgant sumaisyk. Siaip jus teisi medus geras konservantas.

 87.   del_homeopatijos rašo:

  kad tik nepadetu homeopatija :) juk ten vandenelis arba sacharinas, nieko daugiau. suaugusiam zmogui kuriam veikia “placebo” efektas tai dar suprantu kazkiek - isgeri tablete homeopatine (nors ten tik cukraus gabalelis, daugiau nieko) ir galvoji kad padeda nu ir del placebo tikrai ima gereti. BET VAIKUI? jis gi nesupranta kas tos tabletes, jam pacebo efekto tikrai nebus. neleiskit pinigu vejais ant homeopatiniu vaistu vaikams. Internetas dabar pilnas informacijos, pasiskaitykit kad ir wikipedijoj pagrindine informacija kas yra homeopatiniai vaistai. PROBLEMA kad musu Lietuvelej del informacijos stockos zmones galvoja kad homeopatiniai vaistai = is augalu ir zolyciu padaryti sveiki vaistai, o is tikriju tai nera tiesa, mes maisome pavadinimus. Is zolyciu ir augaleliu padaryti vaistai vadinasi - FITOTERAPINIAI vaistai - tai normalus superiniai vaistai.

 88.   andy rašo:

  Na velgi, yra zmoniu kuriems homeopatija padeda, zinoma cia placebo vaidmuo labai svarbus, bet gerai parinktas homeopatinis preaparatas gali padeti. Zinoma tai nereiskia kad jis isgydis kiekviena liga.

  TOdel reiktu eiskoti pagrindines ligos priezasties, ir ja pasalinti. Ir taip pat svarbu rasti net tik fizine saknine priezasti , be ir emocine. Nes beveik iekviena liga turi emocini rysi. Pasalinus emocja daznai ir liga isgyja. O gydyti vien simptoma net ir homeopatija ar vitaminais, daznai neduoda rezultato ir issvaistomi pinigai.
  Ir daznai homeopatai tiesiog paskiria preaprata simptomui gydyti.

  Bet homeopatija tikrai yra saugiau nei vaistai, nes homoeopatija neturi ar beveik neturi pasaliniu efektu.

 89.   Vaisių ir daržovių vartojimas ir stiprūs kaulai rašo:

  [...] Kodėl su papildais gaunami mineralai atsiduria ant kraujagyslių sienelių? [...]

 90.   Kukuruzas rašo:

  is kur homeopatija gali tureti pasalini efekta jei ji neturi joikio efekto? ten gi vanduo. Ar jus skaitete kaip yra daromi homeopatiniai vaistai? pas mus zmones daznai galvoja kad homeopatiniai tai is zoleliu padaryti vaiztai - tai yra NETIESA. Homeopatiniai vaistai tai kada i vandeni idedamas lasiukas kokios nors veiklios medziagos ir tada ta tirpaliuka skiedzia vandeniu. kuo daugiau skiedzia tuo tipo geresnis vaistas gaunasi. pas mus pardavinejami homeopatiniai vaistai dazniausiai veiklioji medziaga buna praskiesta 1 : 1000000000000 kartu. tai kas cia gali tureti efekta? beje maximalus skiedimo laispnis (ir tipo geriausias poveikis) yra 10 pakelta 1500 laipsniu - isiavziduojate kiek nuliuku prie vienetuko?
  Siulau pasiziureti JAMES RANDI informacija, video apie homeopatinius vaistus ir daugiau gyvenime nemoketi tokiu pinigu uz vandeneli.
  http://www.youtube.com/watch?v=BWE1tH93G9U
  http://www.randi.org/site/
  http://lt.wikipedia.org/wiki/Homeopatija

  panasu kad daktarai lietuvoje net nezino irgi kaip tie homeopatiniai vaistai daromi (arba zino bet gauna dideli atkata is farmacininku) ir raso juos i kaire i desine receptuose sakydami - tai naturalus vaistas is zoleliu, tikrai ne chemija. grybai.

  dar kas idomaus - homeopatiniams vaistams nereikia jokiu sertifikatu, tu gali juos kepti i kaire ir desine ir deti i lentyna vaistinese, niekas ju neatestuoja (nes jie neturi JOKIO poveikio, moksliskai neirodyta kad turetu) - neblogas biznis ka? o mes juos perkam. po 30-40 lt uz pakeli tabletyciu mokam…

 91.   andy rašo:

  Na daugumai nesuvokiama ideja, kad praskiedus komponenta tukstancius kartu, ji gali gydyti. Bet kaip sakiau kai kuriems padeda.

  Taip pat kaip sakiau tikejimas kad pades vaidina labai svarbu vaidmeni, dar plius energetinis gydymas. Tad visiskai atmesti homeopatijos nereiktu.
  Bet kaip sakiau pirmiausia reiktu eiskoti saknines priezastis.

  O kad tie preaparatai ne is vaistazoliu tai jus absoliuciai teisus.

  Bet velgi reikia prisiminti, kad daug vaistazoliniu paildu taip pat yra labai praskiesti, ir buna kad kartais net is viso nerandama aktyviu medziagu.

  O kad veikia tai pateiksiu viena pavyzdi, homeopatinis HCG, jis naudojamas svoriui mesti , liekneti, ir homeopatine doze veika taip pat ar net geriau kaip iprastas HCG, tad teigti kad homeopatina visiskai neveikia yra neteisinga. Ir ja pirmiausia bando sukompromituoti Big pharma, kuriai daugelis alternatyviu terapiju kelia pavoju - maizna pelna.

  HCG, yra hormonas, kuris gaminamas per nestuma ir skatina riebalu naudojima. Bet ji naudoja svoriui atlaisvinti, naudojama keleta sav. ir labai sumazinus kalorijas - 500 kcal per diena, bet naudojant hormona zmogus nesijaucia alkanas.

  O wikipedia tai labai kontroliuojama ir cenzuruojama, tad zinoma joje galima rasti nepalankios homeopatijai info.

 92.   Kukuruzas rašo:

  nu tai ka jus sakot yra PLACEBO efektas, taip, homeopatiniai vaistai ji duoda ir labai stipriai (nors man kai jau zinau sita bajeri nevikes jos PLACEBO geriant homeopatinius).
  BET KAIP JIE GALI PADETI vaikams? 1m, 2m vaikams? jie gi nesuprantu vaistu poveikio, o kad tevai tiki jog vaistai gali padeti vaikui tai dzin. Taip kad vaikams duoti homeopatinius vaistus yra pinigu metimas i bala ir farmaciju kompaniju pelno krovimas. kam tai patinka - sekmes daryti ir toliau.

 93.   andy rašo:

  Vaikaams kaip tik placebas gali buti efektyvesnis, nes jie tiki bet kuo ka jam pasakai. Daznai vaikui net mamos palietimo uztenka kad pasijaustu geriau.

  Beje, be tikejimo kad pades, nes ir geriausi papildai bus maziau efektyvus.
  Priedo , net ir farmaciniu vaistu efektyvumas labai priklauso nuo tikejimo, kad jie pades.

  Zmones turi labai daug vidiniu resursu, tik reikia juos aktyvuoti.

 94.   VitaminasC rašo:

  nu tu papasakok 4 menesiu kudikiui kad cia vaistas geras ir kad jis veikia gerk. Jis ten gokciodamas ta sirupa pvz STODAL geria nuo kosulio, vos neapsivemia, nes jam nieko apart mamos pieno nera skaniau.
  As apie tokius atvejus kalbu.

  Kol uzauginau pirma vaika per kosulius ir gripus ir snarglius jauciu sugirdem kibira tu sirupu per pirmus kelis metus kol vaiko imunitetas “atsistojo” ant koju. Tai koks cia placebas. O tas sirupas dar kainuoja nejuokingai, ne kaip uz cukru ima, bet kaip uz auksa kaina $, va apie ka as kalbu.

 95.   andy rašo:

  Na velgi, nera taip kad vienas preaparatas padetu absoliuciai viesiems.
  Taip pat dar reikia ziureti i kitus faktorius, gal vaiko zarnyno flora buvo bloga, tada zinoma syrupu gerimas , kurie daznai gydo tik simtoma zinoma nepades.

  Dar labai svarbu, homeoptainiai vaistai geriau veikia kai parenkami individualiai.

  Bet velgi nebutina naudoti tu homeopatiniu, ypac jei jais netikima.

 96.   AIRA rašo:

  Gak galit parašyt savo nuomone apie šį magnį http://www.100metu.lt/250/2198/vitaminai_mineralai_ir_maisto_papildai/magnesium_diasporal_300
  Gydytojai jį skiria nėščiosioms, ir šiaip kai maudžia raumenis rekomenduoja pagerti magnio. Ką patartumėt jei spazmuoja raumenis, suprantu kad geriausia natūralios daržovės, bet jei reikia greitos pagalbos?

 97.   AIRA rašo:

  Tuo pačiu dar paklausiu apie šį papildą, ar verta jį įsigyti? http://www.gyvenksveikai.lt/flypage/organizmui/chlorella-ce-caps.-n45.html

 98.   Andy rašo:

  Siaip pati magnio forma gana gera - Magnio citratas, bet ten yra pagalbiniu medziagu kuriu geriau nenaudoti, pvz saldiklis sacharinas, plius identiskos naturaliom aromatines medziagos , kurios greiciausiai yra sintetitnes.

  Geriau jau vartoti sita , kuris yra ir pigesnis
  Magnesium Glycinate Quantum, Premier Research Labs, 180 vcaps
  http://www.naturalhealthyconcepts.com/magnesium-p-premier-research.html
  arba sita
  http://www.iherb.com/Now-Foods-Magnesium-Citrate-200-mg-250-Tablets/691?at=0

  Taip pat galima naudoti tepama ant odos, kuris gerai pasisavinamas
  http://www.healthleadsuk.com/supplements/oils-and-oil-capsules/magnesium-oil-200ml.html

 99.   Andy rašo:

  Del chlorelos, tai ten neraso ar jos sienele yra sulauzyta ir jei nereaso tai greiciausiai ne. Geriau kai yra suskaldyta/ sulauzyta (cracked cellwall), tada daug geriau pasiavina.

 100.   Vilius rašo:

  Sveiki,nesupykit kad imesiu nukopikjuota info is tinklalapio .kas skaitot angliskai perskaitykit…..Bee Pollen is my number one favorite superfood. There are several reasons we include pollen as part of the Juice Feast:

  ONE: NUTRITION: Pollen is said to contain all the elements necessary for the sustenance of human life. The San Francisco Medical Research Foundation estimates that pollen has more than 5000 different enzymes and co-enzymes, which is more than any other food in existence. The high amount of enzymes, such as catalase, amylase, and pectin-splitting enzymes, make pollen an aid to digestion. Some research suggests that pollen is absorbed directly from the stomach into the bloodstream. Pollen is a vegetarian source of human-active B12, most of the B vitamins, vitamins A, C, D, and E, rutin, all the essential amino acids, the essential fatty acid called linoleic acid, fats, complex carbohydrates, simple sugars, RNA and DNA, steroid hormone substances, a plant hormone similar to a secretion of the human pituitary called gonadotrpin, 15% lecithin, and many other unknown factors. According to research by doctors from France, Italy, and the former USSR, pollen is the richest source of protein in nature. Gram for gram, pollen contains an estimated 5-7 times more protein than meat, eggs, or cheese. The protein in pollen is in a predigested form and therefore easy to assimilate. Pollen is also abundant in trace minerals, such as calcium, phosphorus, magnesium, iron, manganese, potassium, copper, silicon, sulphur choline, titanium, and sodium. These minerals are highly assimilable because they are bound organically from plant metabolism.

  This is a major longevity food. By eating about 1 Tablespoon per day, you will develop a strong positive bond with this food that will last for a lifetime.

  Manau kad pas mus Lietuvoje irgi yra superfood tik reik bicki info kas yra kas…ka manai Andy,gali buti teisybes tame info…

 101.   Andy rašo:

  Viliau, biciu ziedadulekes yra labai geras masitas ir vienas is superfood, ir as ji nekarta patariau naudoti.

 102.   AIRA rašo:

  Ačiū už nuorodas dėl papildų. Kaip suprantu visa vaistų rinka Lietuvoje vien šlamštas, nieko negali įsigyti nors lentynos lūžta nuo vitaminų ir mineralų? Gal iš gyvenančių LT gali pasakyti kur įsigyti natūralių papildų, ar iš kur apsimoka siųstis bent jau? Iš US siųstis tikrai brangu..

 103.   Andy rašo:

  Del papildu rinkos, tai ne tik lietuvoje , bet ir daugelyje saliu, dauguma papildu yra pinigu svaistymas ir zmoniu plesimas.
  Bet zinoma, yra vienas kitas geras.
  Siaip tai kiek galima reiktu viska gauti su maistu, bet tai padaryti labai sunku.

 104.   VitaminasC rašo:

  Aira - as pradejau naudoti NUTRILITE firmos papildus (www.nutrilite.com) ir kiek as aiskinuosi ir kiek spejau suprasti tai vienas is rimciausiu gamintoju sitoj rinkoje. as remiuosi faktais, o ne patiko/nepatiko.

  dar labai gerai kai mociute kaime surenka vaistazoliu is savo lauko ir sudziovina, aplink jokiu keliu, jokiu fabriku. va tada irgi jauciu nieko. tik kad sudetingas ju naudojimas ir “terliones” nemazai :)

  bet siaip visi papildai geri, naturalus kainuos daugiau negu vaistinej, arba bent siek tiek daugiau. nieko cia nepadarysi.

 105.   AIRA rašo:

  Dėkui už atsakymus! Susidomėjau spirulina, tai radau porą vietų kur prekiauja Lietuvoje, gal parašysit savo nuomonę http://www.ecolive24.lt/lt/Kapsules-NATURE4U-SPIRULINA-60-kaps
  http://www.ecolive24.lt/lt/Ekologiskos-tabletes-PUKKA-SPIRULINA-150-tab

  http://ekopirk.lt/eko-produktai/maistas/papildai-zoleliu-kapsules/spirulinos-milteliai-lifestream/

  O čia ar tas pats kas chorela ar ne http://www.ecolive24.lt/lt/Ekologiskos-tabletes-PUKKA-CHLORELLA-150-tab

 106.   Andy rašo:

  Ten ta lifestream turbus bus geriausia, nes kitos yra kapsules ar tabletes ir jie ten nenurodu, gagalbiniu medziagu.

 107.   VitaminasC rašo:

  SPIRULINA atrodytu dieviskas maistas, bet kaip ir visur yra niuansu.

  pamastymui - pramonei spirulina gamina fermose (Kinija, Vietnamas, Kuba, Cile ir t.t.), kaip manote ar ten viskas auginama naturaliai, ar lygiai taip pat kaip auginamos dabar lasisines zuvys, vistos, galvijai, darzoves ir t.t. ? Itarciau kad nemazai pasaliniu medziagu lieka ir joje.
  Yra nemazai informacijos kad Spirulina buvo (o gal ir yra) auginama ezeruose kurie buvo salia labiausiai uzterstu miestu ir t.t.

  arba ka raso kiti:
  Spirulina contains phenylalanine, which should be avoided by people who have the metabolic disorder phenylketonuria, where the body cannot metabolize this amino acid, and it builds up in the brain, causing damage.
  Although rare, cyanobacteria like Spirulina may contain toxins called microcystins, which accumulate in the liver and can potentially cause cancer or other liver diseases. Currently, no standard exists to regulate the safety of spirulina.

  taip kad pasikliaukit faktais, o ne jausmais :)

 108.   VitaminasC rašo:

  dar radau info kad kilogramas spirulinos kainuoja (savikaina) pagaminti $5 to $15 per kilo :)
  Kai tie milteliai lifestream kainuoja 460lt, arba ~180 $ :)

  irgi neblogas bizniukas.

 109.   andy rašo:

  Na taip nemaza dalis spirulinos ir chlorelos yra auginama fermose ir ar ‘baseinuose’. Bet manau liginti su zuvu fermonis yra neteisinga, nes spirulina nekakoja, taip pat kiek zinau nenaudojami antiobiotikai.

  Beje kazkas sake, kad net lietuvoje auginama spirulina.

  Geriau butu naudoti ekologiska. Bet siaip manau nera blogiau nei iprastas parduotuvese randamas maistas.

  O del kainu tai zinoma mazmeninikai uzsideda. Kinietiskos spirulinos ir chlorelas geriau vengti.

  O del phenylalanino, tai cia problema tik Fenilketonurija sergantiems, kuriu yra mazuma.

 110.   andy rašo:

  Beje, cia yra visas manualas kaip auginti spirulina,
  http://quickcompost.org/spirulina_growth.pdf

 111.   VitaminasC rašo:

  aqua zuvu turguje galima nusipirkti spirulina tableciu (ir perku jas) samams ;) gal reikia man jas pradeti valgyti :)
  ir as itariu kad jas augina namie paprastai…

 112.   VitaminasC rašo:

  dar radau apie spirulina:
  “Rinkoje yra didelė paklausa šių dumblių preparatų. Mūsų vaistinėse pardavinėjami atvežti iš Ukrainos, Kinijos, tačiau jie nėra ekologiškai švarūs, nes, pavyzdžiui, kiniečiai šiuos dumblius augina kartu su tręšiamais ryžiais”,”

  beje lietuviškai jie vadinama - plokščiąja vingrūne :)
  http://www.ve.lt/naujienos/visuomene/sveikata/xxi-a-vaistas—dumbliai-spirulina-platensis-376703/

 113.   VitaminasC rašo:

  prie to pacio - kas zinot kur pigiausia SPIRULINOSA yra pirkti?
  as randu lietuvoj nuo ~450lt/kg gaunasi, jei tabletemis papakuota kad apgauti vartotoja tai ir 750lt/kg - ziauriai daug.

  noretusi daugiau 200lt uz 1kg nemoketi …

 114.   VitaminasC rašo:

  ha jau pats radau ebayjuje 1kg - 45$, t.y. ~120 lt.
  super gera kaina.
  http://cgi.ebay.com/Spirulina-Powder-1Kg-2-2LB-Energy-Weight-control-VitB-/230495958511?cmd=ViewItem&pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35aaa135ef

 115.   andy rašo:

  Siaip gana pigiai parduoda iherb.com

  Ten puse kilo virs $20 kainuoja, priklausomai nuo firmos , ekologiska $32,
  http://www.iherb.com/search?kw=spirulina%20powder

  Dar yra
  http://purebulk.com/spirulina-powder

  Bet is ebay perkant velgi gerai patikrinti bent jau kur ja augina.

 116.   VitaminasC rašo:

  i tema apie SPIRULINA raso delfis: - pagavo nelegaliai vezama is kinijos
  http://www.delfi.lt/news/daily/Health/kiniski-lieknejimo-preparatai-nepasieks-prekyvieciu.d?id=35088275

 117.   Ona rašo:

  Sveiki, noreciau paklausti apie kalcio karbonata. Rasete, kad negerai, bet gal galetumete paaiskinti placiau, kas vyksta kai jis patenka i organizma, kodel jis nera gerai? Kiek zinau tai yra paprasciausia kreida, iskasta is zemiu. Jos per stambios molekules, kad pasisavintu lasteliniame lygmenyje. Bet ji vistiek kazka daro organizme, surisa fosfora. Esme, kad mano tevui yra inkstu nepakankamumas, jau padare operacija ir implantavo nauja, svetima inksta. Bet ir tas inkstas dirba nelabai gerai, t.y. nelabai gerai valo krauja, ir yra viskas siek tiek sutrike. Kadangi būna sutrikęs fosforo išskyrimas inkstų nepakankamumo metu, gydytojai jam liepe vartoti su maistu fosforo rišiklius (kalcio karbonatas), tada fosforas, esantis maiste, surišamas žarnyne ir nepatekęs į kraują, pašalinamas su išmatomis. As vis aiskinu, savo tevui, kad negertu tokio kalcio, bet jis neklauso, nes as nemoku normaliai paaiskinti kodel ir kas vyksta ir kuom ji galima pakeisti. Nes jis isgeres ji pajunta, kad viskas susitvarko, kad fosforas suristas, nes jis labai gerai jaucia, kai kazko per daug arba truksta. Be to pas ji uzsikimsusios kraujagysles, jau dare “suntavimo” operacija, o sitoks kalcis ant ju tik ir nuseda, bet jis labiau klauso gydytoju, jam patogu toki kalci gerti (bene pats pigiausias).

 118.   laura rašo:

  Atsisiunciau ir as Spirulinos ir Choleros milteliu. Geriu. Dabar perskaiciau apie tai kad juose gali buti sibutramino hidrochlorido monohidrato. Raso, kad tai vaistine medziaga, ir atseit jos negali buti maisto papilduose. Nesu chemike, ar biologe, tai net ir nezinau kas tai? Ar tai naturalu ir ar sveika? O gal cia dar vienas farmacininku triukas, kad jie nenori tokiu geru papildu, kad butu ir kad jie galetu buti lengvai pardavinejami?
  Kiek zinau Spirulina ir Cholera yra bene geriausi 100% naturalus papildai, aisku reikia pirkti ir patikimu saltiniu be priedu, tada ir bus tas 100% :), juose be galo daug mineralu ir vitaminu

 119.   andy rašo:

  Siaip grynoje 100% spirulinoje ar chloreloje neturetu buti nieko kito.
  O tas ibutramino hidrochlorido monohidratas yra apetito slopintojas, jis yra kaip vaistas.
  Idek nuoroda, kur apie tai raso, kas jo randama spirulinoje.

 120.   andy rašo:

  Del kalcio karbonato, tai jis randamas uolose, taip pat juros kriauklese, ir toks kalcis labai sunkiai pasisavinamas, ypac vyresniems, kurie turi sumazejusia kalcio rugsti, nes kad pasisavintu kalci, reikia kad jis butu skrandyje jonizuojamas.

  bet jie ta karbonata naudoja fosforo surisimui, tai siam tiksliu gal ir tinka, bet velgi. Patekes i organizma, toks kalcis greiciau atsides ant kraujagysliu sieneliu ar i kitus audinius nei i kaulus.

  Bet velgi zmogui su inkstu transplantu viska daryti reikia atsargiai, nes galima tam inkstui pakenkti.

  Siaip inkstams gerai dilgeliu arbata.

  Taip pat reiktu stengtis vengti produktu kurie turi daug fosforo, ypac pieno produktu. Bet siaip beveik visis produktu turi fosforo, nors kai kurie zinoma turi daugiau.

 121.   andy rašo:

  Na buna atveju, kai i naturalius papildus specialiai ir nenrodant prideda, farmaciniu komponentu. Buvo atvejis kai i pries-uzegiminius papildus prideta kazkokio antiuzdegiminiu vaisto.

  Bet sis LIda papildas yra butent skirtas svorio mazinimui, ir tokios spirulinos ar chlorelos reiktu vengti. Reikia pirkti 100% spirulina ar chlorela.

 122.   AIRA rašo:

  Gal galit patarti kuom pakeisti žuvį? Mano šeima jos visai nevalgo..

 123.   VitaminasC rašo:

  gal maisto papildais - žuvų taukų kapsulėmis?
  dar kaip suprantu vaikams nes jų smegenys vyustosi labai svarbu DHA ir EPR kas yra randama žuvų taukuose, todėl jei nevalgo žuvies, reikia tu rugščių gauti iš kitur - riešutai, sėklose, kiaušiniuose, kepenyse… Nes jos svarbios širdies darbui, smegenų veiklai ir pan.

 124.   VitaminasC rašo:

  O gal žuvi valgot ne tą kurią mėgsta jūsų šeima? :) juk žuvies būna visokiausių rūšių ir šimtai gaminimo ir paruošimo būdų. paesperimentuokit :)

 125.   AIRA rašo:

  Apie žuvį nedaug teišmanau, aš jos pati nemėgstu, o be to nelabai įsivaizduoju kokia žuvis sveika.. Tos užšaldytos jūros lydekos ar menkės man atrodo visai bevertės, lašiša..abejotina jos kilmė, rūkyta žuvis skanu, bet nesveika, konservai tuo labiau.. Tai ko gero geriausia alternatyva žuvies taukai, tik vėl pasirinkimas didelis, o kokybė?

 126.   AIRA rašo:

  Gal dar pasakysit savo nuomonę apie čiavanprašą? http://www.sveikiproduktai.lt/content/ciavanprasas-250-g-dabur

 127.   andy rašo:

  Siaip geriau butu zuvis nei zuvu taukai, bet siais laikais sunku rasti neuzterstos zuvies.

  Zuvi is dalies galima butu pakeisti, chia, seklom, linu semenimis ir seklom, bei kanapiu seklom. Jos neturi DHA ir EPA, bet organizmas jas gali pats pasigaaminti jei yra pakankamai alfa linolenines rugsties (omega 3 randama mano minetose seklose) ir ne per daug omega 6.

  Ta Čiavanpraša galima naudoti, su salyga, kad ten nera kokiu nors konservantu ar kitu pagalbiniu medziagu.

 128.   VitaminasC rašo:

  O geras iherb.com pirkau SPIRULINA ir jie ten siulo 5$ kupona mano “pakviestiem” pirkejam naujiem, tai jei kas pirksit ka nors ar taip ar taip is iherb.com, tai duokit zinot - duosiu ta koda :) man jis vistiek neina panaudot :)

 129.   Vytis rašo:

  Ir as is ju gavau 5 dolcu kupona, dabar zinosiu kam jis skirtas :)

 130.   Vytis rašo:

  Gal kas bandete sia druska http://www.sveikiproduktai.lt/content/himalaju-druska-500-g-natur-hurtig

 131.   Audrius rašo:

  VitaminaiC, man gali duoti
  radvinskas@yahoo.com

 132.   Chemikas fizikas rašo:

  Jeigu ka mums visko reikia, tik skirtingais kiekiais. Mes esam elektrocheminiai reaktoriai.

 133.   Germa rašo:

  Spirulinos maciau pirkti Vilniuje, Europos prekybos centre esancioje ekologisku prekiu parduotuveje Bio sla, 1 aukste

 134.   andy rašo:

  Bet pries perkant butinai pasiziurekit, kad butu gryna spirulina be jokiu papildomu ingredientu.

 135.   Germa rašo:

  Ten tikrai gera, as papildus perku tik ekologiskose pard, ta pacia maciau ir Prancuzijoje, labai geras gamintojas

 136.   VitaminasC rašo:

  dar pasakykit kaip jus vartojat spirulinos miltelius? jie NEREALIAI šlykštaus skonio… kažkokiais grybais atsiduoda, plius labai dažo žaliai ir plius limpa prie gomurio ir dantų. KAIP juos vartoti?
  (įtariu kitą kartą pirksiu tabletes vien dėl to)

 137.   andy rašo:

  Siaip galima i stikline vandens ismaisyti ar kokiu svieziu sulciu. As tai kartais tiesiog isidedu i burna ir ilgai kramtau, vilgau su seilem. Taip jie limpa tad po to reikia suvalgytiki koki gabaliuka morkos, saliero, salotos, kad apsivalytu dantys ir gumurys. Skonis tai man gana normalus, bet jis gali skirtis priklausomai nuo gamintojo ir rusies.
  O del kvapo, man jis panasesnis i zuvies, bet velgi priklauso kur ir kaip ir kas juos augino apdorojo ir t.t.

 138.   laura rašo:

  As tai isipilu i labai didelia stikline vandens, gaunasi apie du puodeliai, i ta vandeni imaisau spirulinos ar choleros, tada ji atsiskiedzia, ne tokia koncentruota yra ir geriu. Na nera skanu, bet nera taip jau ir slykstu, kad negalima butu gerti. O siaip jo, jinai labai limpa prie gomurio, nesumaisytus su skysciu, miltelius sunku praryti. Manau kita kart geriau butu pirkti kapsulese, patogiau darbe ar kazkur kitur, ne namie, isgerti.

 139.   Aš rašo:

  Jūsų nuomonė.

  http://www.sveikatosgurmanai.lt/Įvairūs,40.html

 140.   andy rašo:

  Man ten tuscia puslapoi atidaro, koks ten tikslus pavadinimas

 141.   Aš rašo:

  bandymas
  http://www.sveikatosgurmanai.lt/

 142.   andy rašo:

  Na websita man atidaro, bet koki jusu specifiskai produkta turite galvoje

 143.   Aš rašo:

  Mane domina Vitaminai; kalcis, Magnis, Kalis

 144.   andy rašo:

  Kad ten labai sunku pasakyti, nes nera ingredientu saraoso ir aprasymas labai minimalus.

 145.   Andy rašo:

  Na cia gristan prie homeopatijos, tai velgi buvo nustatyti, kad vanduo turi atminti, net ir labai ji praskiedus, kas gali buti viena is priezasciu kodel, homeopatiniai preaparatai gali veikti, nor jie yra net ir labai praskiesti.
  http://www.healthtruthrevealed.com/articles/17593327310/article

 146.   VitaminasC rašo:

  Du pastebėjimai:
  1. straipsnyje sako tik kad “suggests that homeopathy may have a scientific basis”, kas nieko nereiškia. Čia neįrodymas. Čia tik siūlymas. Kai bus įrodymai, pakalbėsim apie juos.

  2. jei jau vanduo sugeba atsiminti vaistų poveikį, tai pasakykit man prašau, kaip tada jis pamiršo kai dinozaurai dideli mindžiojo jį ir kakojo į tą vandenuką, arba sirgo kokia nors senovine dinozaurų malerija, ir mes dabar išgėrėm to vandens, tai nepavirsim į ožiuką, oj atsiprašau - donozaurą? Kaip jis pamiršo juodąjį marą kuris praėjo per pasaulį XIV amžiuje?
  Arba tarkim paimam vandenį pilnai užterštą kuo nors… kokiais nors chemikalais nuo kurių išgertum ir apsinuodytum, paimam tą vandenį, išfiltruojam su geru filtru, geriam ir nieko. kodėl vanduo neatsimena blogo chamikalų poveikio? juk jei skiedžiamas 10 000 000 000 kartų jis atsimena, tai vianą kartą per filtriuką tai čia menkniekis, ką?
  Paaiškinkit.

 147.   dainute rašo:

  Neperskaičiau visų komentarų. Tik norėjau paklausti. Aš geriu http://www.aloeveraforever.lt/maisto-papildai/29-nature-min-multimineralai.html šiuos mineralus. Maitinu leliuką. Pasakykit, ar šie geri? Aš suprantu, kad MLM, dėl to perdėtai tegiama, kad jie labai geri. Ką manote Jūs? :)

 148.   Andy rašo:

  Na paziurejus mineralu formas tai jis neral labai geras, ypac kliuna magnio oksidas.

 149.   Andy rašo:

  Del vandens tai yra manoma, kad net ir homeopatines dozes chemikalu, vaistu (kurie randami daugelio miestu vandentiekio vandenyse turi neigiama efekta zmonems. Ir tokias mazas dozes ypac vaistu labai sunku isfiltruoti. Zinoma no jo nepasinuodysi, bet apie ilgalaiki poveiki kas zino.

  O del apsinuodijomo tai jei jei ziurejai kitur nurodyta video, tai ten teigiama, kad vienoje konferencijoje kur slapta buvo kalbama apie biologinius ginglus ir kitus negerus dalykus, daugelis dalyviu apsinuodijo nuo geriamo vandens, nors tas vanduo neturejo jokiu chemikalu. Kas velgi parodo, kad net neigiamos mitys gali uztersti vandeni, tai yra per niegiama energija.
  http://zorba-budda.ru/zen/files/water/

  O vandens energetikos tai filtras neisfiltruos, todel idealliai reiktu gerti saltinio vandeni, kuris deja daugeliuii neprieinamas.

 150.   VitaminasC rašo:

  jei dar neskaitėt:
  http://www.healthcare-bulletin.com/journal/cardiovascular-medicine/the-european-journal-of-cardiovascular-medicine/details/article/the-clinical-benefit-of-omega-3-pufa-ethyl-esters-supplementation-in-patients-with-heart-failure/

  Doctors say that giving fish oil to patients with heart conditions could save 10,000 lives a year. The study was released in the European Journal of Cardiovascular Health
  The data was compiled over a four and a half year period. 7,000 heart failure patients were given either one gram of fish oil capsules per day along with their regular medication, or a placebo. The result: a nine percent reduction in deaths among those taking the fish oil supplements. Hospital admissions also dropped.

  cool. Omega 3 valdo!

 151.   Mel Vian rašo:

  Wonderful solutions.You may want to actually consider things like graphic bomb. What exactly are you looking for though?

 152.   Dalia rašo:

  Sveiki,
  labai idomus ir reikalingas straipsnis,eile metu ,gydziausi tradicine medicinos laomejimu programa, rezultatai labai prasti, ir tik tada kaip pakeiciau mitybos iprocius, organizmas pradejo normaliai funkcionuoti, jau nekalbat apie salinimo sistemas, o siai dienai Lietuva ir kt ES salis pasieke funkcionaline mityba, tai dovana man, mano seimai ir manau visiems siuolaikinio paklaikusio begimo pasaulio gyventojams, issamiau kas tai pasiskaitykite http://www.energydiethd.com puslapyje

 153.   Beatrice rašo:

  Sveiki,
  Ką manot apie šitą spiruliną ? https://www.biterite.lt/BioSpirulina-500-150-vnt.539
  Ir kaip išsirinkto kokybišką spiruliną ar chlorelą? (tiesiog jų tiek daug skirtingų gamintojų ir kaip suprantu 100 proc. pvz. spirulina dar nereiškia kokybiška? )
  Atsiprašau jei kartojuosi

 154.   andy rašo:

  Na tek kiek suprantu yra 100% tai bus gera, jie ten nera kokiu nors papildomu ingredientu. Dar reiktu ziureti, kad butu ekologiska, organic.

  DEl chlorelos, tai tas pats kaip ir spirulina, tik dar turi buti su suskaldyta/sulauzyta lasteles sienele/cracked /broken cell wall. Nes tada daug geriau pasisavinamos medziagos.

 155.   VitaminasC rašo:

  tik su spirulinos milteliais atsargiai - aš nusipirkau ir nežinau kaip juos valgyti, jie tokie nepatogus … o dar nugriebiau 0,5kg :)

 156.   hm rašo:

  Vit. C ir kuo tau jie nepatogus? As irgi vartoju miltekius, isiberiu 1 arb. sauksteli i stikline vandens arba i sultis ismaisau ir geriu. O jei i gryna vandeni dedu kartais imaisau dar medaus irgi neblogai.

 157.   VitaminasC rašo:

  tie milteliai įvėrus į stiklinę vandens ar sulčiu netirpsta, o sušoka į guzus ir prilimpa ant šaukštelio ir sienelių. pasidaro tokia klampi žalia šlykšti masė.
  Gal mano milteliai kitokie, aš iš iHerb.com pirkau.
  skonis kaip grybų kažkokių.
  Jei dedi tiesiai į burną tai visas gomurys ir dantys apsivaro ir pouse dienos juos ten laižai kol išsilaižai visą burną.
  žodžiu nesąmonė kažkokia…

  dar sugalvojau jei mažai vandens dėti ir tokią kaip tirštą košę padaryti, ale plastilino konsistencijos, gal tada nuryčiau ir tiek. bet jaučiu sumaišyta su vandeniu stovėt negali, o kiekvieną kart po mažai maišyt tai išsimes daugiau ant indo sienelių negu suvartosiu…

 158.   hm rašo:

  taip sunku ismaisyti, bet imanoma, o nuo saukstelio juk galima nulaizyti kiek neissimaiso, mano taip pat is iherb. Beje, labai sustiprejo nagai nuo jos.

 159.   Laura rašo:

  VitaminaiC as ir gailiuosi ne kapsulese pirkusi, man ir burnoj ir puodeli vandens veldavosi ta spirulina ir cholera, kol nepradejau daryt taip: i tuscia puodeli idedi spirulinos ir ant virsaus pili vandens ir gerai maisai maisai, gali vandens daugiau pilti, tarkim pilna puodeli, tada ne taip koncentruota ir ne tokio bjauraus skonio, ir istirpsta tam vandeni. Cia kaip kakava, ja reikia uzpilti vandeniu, o ne i pilna vandens puodeli deti miltelius, nes tuomet tik susigumuluos.

 160.   VitaminasC rašo:

  vėl spameris įsiveisė? :) teks suorganizuot prie komentarų kad būtų tie skaičiukai kur įvesti reikia ir kurie kiekvieną kartą keičiasi…

 161.   andy rašo:

  Na del zuvu tauku, tai nera jau taip viskas gerai,
  Stai viena studija parode kad ji padidina II diabeto rizika
  http://www.ajcn.org/content/early/2010/10/27/ajcn.110.005603.abstract

  Tiesa sios studijos metodologija nera pati geriausia,
  Bet yra ir kitu studiju

  Taip pat pasiskaitykit, brianpeskin.com
  Ir pagooglinkit IOWA fish oils study, ten buten rodo priesingai, kad zuvu taukai lbiau kenkia nei padeda.

  Todel, gal but geriau naudoti alfa-linolenine reinaline rusti kaip linu semensy, chia seklos, graikisi reisutai ir leisti organizmui paciam pasigaminti EPA ir DHA, nei naudoti dideles ju dozes is zuvu tauku

 162.   VitaminasC rašo:

  pabandžiau iš spirulinos miltelių pasidaryti piliulių :) pagal savo metodiką.
  Paimu miltelius, įlašinu nedaug vandens, kad gauūsi toks plastilinas ale, ir iš jo padarau piliules formos gabalėlius, tada sudedu ir išdžiovinu, arba naudoju neišdžiuvusios - SUPER - praryji kaip piliule - nei skonio bjauraus, nei ant burnos dantų prilimpa.
  Tai va džiaugiuosi kad taip daug geriau vartoti. nemanau kad gali atsitikti tai spirulinai dėl to kad sušlapinu ją vandeniu o po to išdžiovinu ir per dieną kitą sugeriu?

 163.   andy rašo:

  Na per toki trumpa laika neturetu.
  Bet del rijimo kapsulese, tai velgi geriau kai organizmas jau burnoje atpazysta ka valgo, nes tada geriau pasiruosiama jo priemimui.

  man viena naturalios praktikos gydytoja/naturopate sake, kad darant viena studija, kai vaistazoles buvo duodama kapsules, tai nedave rezultatu, , o kai vartodavo atidarius kapsules efetas buvo geresnis. TIk gaila , kad nezinau kaip ta studija vadinasi.

 164.   VitaminasC rašo:

  na tai ta kapsule tokia be jokio apvalkalėlio, toks ale gumuliukas suvyniotas ir tiek, tai aš ją dar burnoje pavilgau seilėmis kokias ~20sekundžių, tai tikrai atpažįsta skonį organizmas ir pasiruošia priėmimui :)

 165.   RS rašo:

  Kokioj formoj randasi mineralai daugumoje mineralinių vandenų?
  Organiniai ar neorganiniai, jonizuoti ar ne, angstremo ar makromo dydžio?
  Ar jie gali nusėsti ant kraujagyslių t.y. ar saugu ilgą laiką vartoti min. vandenį , neatsižvelgiant į BPA ir angliarūkšties faktorius?

 166.   laura rašo:

  Mineralai randami vandenyje yra neorganines kilmes, ju molekules per stambios pasisavinti lasteliniame lygmenyje ir manau daugumos ju nepasisavina ir kaikurie nuseda ant kraujagysliu sieneliu.. Bet mineralai randami ne tik mineraliniuose vandenyse, natgi paprastame vandenyje is ciaupo ju yra ne mazai. Mineralu daugiau ar maziau yra visame vandenyje, tiek upeliu, saltiniu, tiek ezero, sulinio ir t.t. Tik distiliuotas, lietaus, atitirpinto sniego vanduo neturi mineralu. Toks vanduo labai gerai valo organizma. Bet del tokio vandens yra gincijimasi, vieni teigia, kad kasdien, ilga laika tokio vandens gerti nepatartina, nes jis per daug isvalo organizma ir ne tik nuo nuodu, bet isvalo ir organizmui reikalingus mineralus. Bet yra ir daug mokslininku, bei zmoniu, kurie teigia, kad tik toks vanduo yra pats geriausias gerti ir yra daug zmoniu, kurie tik toki vandeni ilgus metus ar net visa gyvenima geria ir ju sveikata puiki. Todel cia nuspresti turite jus pats. Bet as manau, kad nereiktu piktnaudziauti mineraliniu vandeniu, o reikalingus mineralus reiktu stengtis gauti is kitur, is darzoviu, vaisiu, seklu, jie ten yra organines kilmes, geriau pasisavinami.

 167.   RS rašo:

  Vadinasi tiems kam yra polinkis į arterosklerozę reiktų gerti kuo grynesnį vandenį o mineralų gauti iš daržovių, vaisių ar papildų kaip spirulina ar clorela?
  O kas atsitinka su mineralais verdant vandenį?

 168.   Andy rašo:

  Na vieni tai tiesiog nuseda ant indo sieneliu, kaip pvz kalcis, juk po kurio laiko virdulys ar puodas kuriame pastoviai verdamas vanduo apkalkeja, ypac tose vietose kur kietas vanduo. Bet negaliu patvirtinti, kad taip atsitinka su visais vandenyje esanciai mineralalais.

  Bet reikia prisiminti, kad mineralu vandenyje yra labai mazas kiekis, na nebent jus vanduo yra labai kietas ir tada daug kalcio. Ir todel zmones gyvenantys vietose kur kietas vanduo turi didesne aterosklerozes rizika.

 169.   RS rašo:

  Taip pas mane vanduo labai kietas. Kaip supratau vandens virimas elementariausias būdas pašalinti kalkes ir chlorą, jei neturi vandens filtro.
  Įdomu kokie mineralai dominuoja koraliniame vandenyje kurį pasidarai iš miltelių, dabar juos plačiai reklamuoja.

 170.   laura rašo:

  Deja ten tas pats kalcis…as ir kazkada ji naudojau, kol nesuzinojau daugiau. Manau neverta leisti jam pinigu, jis ne taip pigiai ir kainuoja, jeigu kasdien gerti toki vandeni. Uz tuos pnigus manau geriau nusipirkti geru vitaminu ar mineralu kapsulese ir paprasta vandens filtra. Tuo labiau, kad pas jus vandenyje, kap minejote, kalcio ir siaip netruksta.

 171.   Alva rašo:

  Sveiki.Teko skaityti,kad labai gerai imuninei sistemai stiprinti yra TRANSFER FACTOR produktai.Ką apie tai manote?

 172.   Mantas rašo:

  Andy, ką manai apie Huperzine A? Jis padeda mąstyti ir panašiai.

  http://www.iherb.com/Source-Naturals-Huperzine-A-200-mcg-120-Tablets/6335?at=0

  Kokia tavo nuomonė?

 173.   Andy rašo:

  Ta huperzine pirma karta gridziu todel nagaliu pasakyti apie jo efektyvuma.

  Del transfer faktoriu, tai reiktu issiaiskinti, ar tai tikras cholostrum/priespienis ar tanzitinis pienas (kuri karve pradeda gaminti 48 val po gimdymo).

  Dauguma papildu yra tranzitinio pieno, ir naudos is ju buna mazai.

 174.   AIRA rašo:

  Andy, gal galetumet rekomenduot kokius probiotikus is iherb.com? Noreciau ir sau ir vaikui. Dar galvoju, kad reiktu vit. D pavartoti, saules juk negaunam visai siuo periodu, bet ten ivairove didziausia, kaip issirinkti, kiek tu vienetu, kad neperdozuoti?

 175.   andy rašo:

  Cia bene geriausias man zinomas stiprus probiotikas
  http://www.iherb.com/Master-Supplements-Theralac-Probiotic-Master-Supplement-30-Capsules/19207?at=0

  Del vitamino d perdozavimo tai rizika labai maza, ir kad perdozuoti reiktu vartoti keliasdesimt tuks vientu per diena ir gana ilga laika.

  Jie labai bijote galite po kurio laiko pasidaryi testa, bet vartodami po keleta tuks vienetu per diena perdozavimo rizika labai minimali.

 176.   Vytautas rašo:

  Aira, kuri vitamina D palanuoji naudoti? Andy nesulaikiu atsakymo. Nes ir man atrodo kad siuo metu vitaminas D reikalingas.

 177.   AIRA rašo:

  Andy, kaip suprantu sis probiotikas tik suaugusiems? Gal dar parekomenduosit ka vaikui 7 metu?
  Galvoju apie si D vitamina http://www.iherb.com/Now-Foods-Vitamin-D-3-High-Potency-1000-IU-180-Softgels/543?at=0 Gal dar Andy pakomentuos..

 178.   Vytautas rašo:

  Lauksim dar Andriaus patarimo :) O seip sia firma esu labai nusiviles, ka tik atsisiunciau sios firmos spiruluna powder tai neimanoma naudoti lb smirda, nors esu bandes kitu tai buvo viskas normaliai, o si keliaus i siuksliu deze.

 179.   andy rašo:

  Na man ne visada yra laiko atsakyti i kiekviena klausima, sorry.

  CIa yra vaikiskas theralac
  http://www.iherb.com/Master-Supplements-Children-s-Theralac-Multi-Strain-Probiotic-25-Billion-CFU-30-g-Ice/23521?at=0

  Man labiau patinka, skystas vitaminas D, aliejuje.
  cia yra vienas
  http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-Vitamin-D-3-Drops-15-ml/20745?at=0

  Jei vaikui tai cia mazesne doze
  http://www.iherb.com/Bluebonnet-Nutrition-Liquid-Vitamin-D3-Drops-Natural-Citrus-Flavor-400-IU-1-fl-oz-30-ml/27904?at=0

  Nors siaip 2000 IU 7 metu vaikui ziema neturetu buti problema, nepaisant to geriau bent jau pradeti no mazu doziu.

  O del sios firmos spirulinos , tai esu ne karta pirkes ir ji nera bloga, del kvapo tai velgi , daugelis turi specifini kvapa, ypac milteliuose. Ir tas kvapas deja kai kuriems zmones yra nemalonus ir atbado nuo vartojiom.

  Bet velgi negaliu kalbeti apie specfiskai jusu atveji, nes visko buna.

 180.   Vytautas rašo:

  Sios spirulinos kvapas toks stiprus!!!! SRUTU kvapas! Na gal tikrai cia kazkas ne to su sia partija, gal nepavyko uzauginti ar kas… Net perskaiciau atsiliepimus apie sia spirulina( kvailai padariau kad pries pirkdamas nepaskaiciau) tai zmones taip pat raso , kad atrodo kai auginta ant arklio meslo:)) Na bet tikrai.

 181.   andy rašo:

  Na nezinau, as asemiskai ne karta is ju buvau pirkes ir organic ir paprasta, man nieko.
  Taip pat ten dauguma product reviews yra teigiami.

 182.   AIRA rašo:

  Labai dekoju Andy uz rekomendacijas. Tie vaikiski probiotikai supratau greit gendantys, juos ten spec. ipakuoja, o pastaruoju metu siuntinukai man atkeliauja per menesi, tai bijau, kad gali sugesti..

 183.   andy rašo:

  Na jo siuntimas gali pakenkti, ten galima pasirinkti UPS ar DHL, bet kainuoja brangiau.
  Situos taip pat jie siuncia greitesniu pastu.
  http://www.bluerockholistics.com/product/pross.asp
  Arba ziurek kokius nors lietuvoje, kur yra bent 10 miljardu bakteriju.

 184.   AIRA rašo:

  Dekui Andy uz info. As isties nelabai gilindavausi kas ieina i tu probiotiku sudeti. Nemanau kad Lieuvoje galima isigyti kokybisku probiotiku, ten prideta daugybe priedu , o paciu bakteriju max gal 2 milijardai radau, o kitur raso kazkokie koloniju vienetai, nelabai suprantu kas tai yra..
  Gal dar parasysi nuomone apie siuos http://www.iherb.com/Sedona-Labs-iFlora-Kids-Multi-Probiotic-2-1-oz-60g-Powder/7405?at=0

 185.   AIRA rašo:

  Dar norejau paklausti, ar probiotikus reiktu vartoti pastoviai, ar daryti kokias pertraukas? Pas mus gydytojai siulo pavartoti probiotikus tik po antibiotiku kurso.

 186.   andy rašo:

  Koloniju vienetai ar CFU yra daug maz tas pats kas bakteriju skaicius, it turetu buti bent 10 miljardu CFU.

  DEl vartojimo, tai pavartojus stipru probitika koki 1-2 menesiu, po to galima ar ba kuri laika nevaroti arba vartoti kas keleta dienu kaip palaikoma doze.

  Bet jie leidzia finansai gerai vartoti pastoviai, nes zarnyno flora atakuojama kiekviena diena.

  Taip pat kai kurios bakteriju rusys, nesugeba prisikabinti prie zarnyno sieneliu bei pto to dauginti. ir todel efektas buna tol kol vartojama.
  Theralac ir kai kurie kiti geri gamintaojai naudoja rusis (dauguma) kurios sugeba prisikabinti prie zarnyno sieneliu ir po to dauginti.

 187.   VitaminasC rašo:

  mano manymu ne mažiau svarbu ir bakterijų įvairovė, ne tik kiekis. Nes dažnam pigiam probiotike būna 2jų rūšių bakterijų kolonijos ir viskas, kas kad jų ten 10 mln. O geram probiotike jų būna 7 skirtingos rūšys ar dagiau net.

  Dar dėl kiekio - ten gali būti ir 50 mln CFU, jei tas probiotikas yra nekokybiškas ir bakterijos “neįsiūtos” ar kitaip neužkonservuotos, jos neišgyvens rūgštinėje skrandžio terpėje. O jei probiotikas kokybiškas, bakterijų “užkonservavimas” kokybiškas tai ir 3mln CFU veioks geriau negu ten kur 10 mlnCFU.

 188.   . rašo:

  O ar tik vaikiskas theralac naudoti suaugusiam zmogui? (nes kapsuliu nenuryja)

 189.   andy rašo:

  Na ir suaugusiams galima duoti vaikiska, juk ten daug maz to pati formuliacija tik ne kapsuleje. Arba jie nenuryja galima ta kapsule atidaryti

  Ir beje teigiama, kad isgerus stipru probiotika, kaip theracal turetu buti (die-off effect), tai yra jusu po kurio laiko eiti i toleta. Ir tai asmeniskai ne karta esu pastebejes ( na nebent tai tik sutapimas).

  Del kiekio tai zinoma ipakavimas taip pat svarbu, ir beje tas skaicius yra laboratorijoje, o pasiekus vartotoja daznai buna mezesnis arba kai kuriais atvejais dauguma mire, ir dar reikia prsimitni, kad nemaza dalis *ypac kai kuriu rusiu ) yra sunaikinama skrandyje tai efekto is tokio probiotiko nebus.
  Priedo, daugelyje pigiu probiotiku yra naudojamos rusys, kurios ne tik kad ilgai neisgyvena, neatsparios skrandzio rugsciai, bet ir nesugeba prisikabinti prie zarnyno sieneliu.

 190.   VitaminasC rašo:

  dar pamiršau - ne ką svarbiau yra kad probiotike būtų maisto bakterijom. Ne visuose būna.

  suaugęs vaikšiką be problemų gali naudot, tik kad ten dozė bus mažesnė tikėtina. ir brangiau turėtų kainuot.

 191.   andy rašo:

  O tas maistas yra vadinamas prebitikai ir paprastai buna FOS (fructo oligo saccahrides), tai skaidulos(zmoniu organizmonevirskinami angliavandeniai) , kurias bacterijos valgo/fermetuoja/gamina trumpas riebalines rugstis taip sudaromos salygos daugintis.
  FOS ir kitu bakterijoms naudingu medziagu taip pat turi bananais, svogunai ir kai kuris kitas maistas.

 192.   VitaminasC rašo:

  pas mane SPIRULINA iš iHerb miltelių irgi pavidalu, organinė tipo, tai kvapo neatsimenu, lyg nebuvo srutų kvapo, bet skonis tai toks keistas grybų ne grybų ar pan. žodžiu nedaug trūksta kad susivemtum bevartodamas. PLIUS kad miltelius valgyti neįmanoma normaliai.

  BET aš viską išsprendžiau išmokės pasidaryti piliules iš tų miltelių - nei skonio, nei kvapo - murk ir viskas. Dabar vartoju ir vargo nematau. nu aišku prieš tai reikia kaip iš plastilino pasidaryti tuos rutuliukus ir išdžiovinti per naktį.

 193.   AIRA rašo:

  Andy, del probiotiku daugmaz aisku, o kaip yra su enzymais, ar jie irgi reikalingi salia pagerti su probiotikais? I ka reikia atsizvelgti juos renkantis?

 194.   Rimantė rašo:

  Kokia Jūsų nuomonė apie Fohow skystąjį kalcį, gaunamą iš žaliųjų dumblių?

 195.   andy rašo:

  Manau galite vartoti, bet butu gerai pasiziureti visus to paildo ingredientus, kuriu kie ziurejau neraso.

  SO probitotikais enzimai nera butini, o renkatis tai pirmiausia reikia ziureti kam jus norite tu inzimu, ar tik paggerinti virskinimui ar kitoms ligosm gydyti kaip uzdegimui mazinti, mazinti kraujo kresuma, vezio gydyma ir t.t., siam tikslui nauodojam sisteminia/proteolitinia enzimai ir jie geriami ant tuscio skrandzio.
  Nepaisant to tai daug maz tie patys enzimai. Reknatis reiktu ziureti i kieki,
  taip pat kad tebletes ar kapsules turetu enteric coat, kuris apsaugo/sumazina enzimu degradacija skrandyje.
  Cia yra geras straipsnis apie enzimus anglu kalba
  http://www.jonbarron.org/enzymes/barron-report-digestive-health-proteolytic

 196.   jurga rašo:

  http://www.solgar.com/SolgarProducts/Chelated-Calcium-Magnesium-11-Tablets.htm……………………………tai reiskia ir sitie vitaminai yra niekam tike?man ant pacio buteliuko nerase ,kad kalcis karbonatas..todel ir nusipirkau,o namie intike radau info ,kad ten irgi tas pats kalcis karbontas….:(

 197.   jurga rašo:

  http://www.solgar.com/SolgarProducts/Chelated-Calcium-Magnesium-11-Tablets.htm

 198.   jurga rašo:

  oi kompas ustrigo…sorry;)

 199.   Andy rašo:

  Asmeniskai tokiu nevartocau, nes ten greiciausiai didziausia kalcio dalis yra kalcio karbonatas. Ir siaip del to chelated mineralu, taip pat teigiama, kad jie ne ka geriau. Bet zinomo yra ir priesingai mananciu. Nepansant to jie nau varoti tuos chelated, tai reiktu bent kad tod mineralu formus butu geresnes.

 200.   andy rašo:

  Ir dar cia dar viena didele mata-analyzes studija (kur buvo surinkti duomenis is keleto studiju ir po to resultatai analizuoti bendrai) parode, kad kalcio vartojima padidinia sirdies infarkto rizika ir nesvarbu ar vartojant atskirai ar su vitaminu D.

  Si studijja parode, kad 1000 zmoniu vartojant kalcio papildus 5 metus tai sukelia (cia kad tiesiogiai sukialia nera 100% iroadyta , bet yra tookia associacija) 6 sirdies infarktus ir apsaugo 3 kaulu luzius.

  Tad velgi pries vartodam kalci pagalvokite ar verta.

  http://www.nutraingredients.com/Research/New-analysis-slams-calcium-supplements-over-heart-problems?utm_source=RSS_text_news&utm_medium=RSS%2Bfeed&utm_campaign=RSS%2BText%2BNews

  “Calcium supplements with or without vitamin D and risk of cardiovascular events: reanalysis of the Women’s Health Initiative limited access dataset and meta-analysis

 201.   Jolanta rašo:

  laba, yra vitaminu kurie isisavina per gleivine. Tai vienas is geriausiai isisavinimu i musu organizma. Yra multi vitaminai su 72jonizuotais mineralais. 98% issavina i musu organizma, todel kad neliecia musu virskinamojo trakto.Yra ir atioksidantu, zarnynui ,bei energijai. Ka domina rasykit ,paaiskinsiu placiau.telef.87236423 gyvenimostilius@gmail.com

 202.   Danute rašo:

  Andy prasau man patarti kokia gelezies forma pirkti savo vaikams. Mergaitei 1,9 men, o berniukui 5 metai. Po antibijotiku vartojimo issivyste anemija. Tiesa mergaitei nuo 5 men. Pirkau floradix bet mergaitei jau tiek laiko neatsistato. Berniukas pries 2 men gere antibijotikus. Dabar isbales, nervingas ir ypatingai demesi atkreipia gausus prakaitavimas po miego. Jis visas slapias plaukai, drabuziai.

 203.   Danute rašo:

  http://www.vaistai.lt/anotacija/floradix-skystosios-gelezies-formule-250ml.html buk geras ivertink kas cia per fignia ir patark man.

 204.   Andy rašo:

  Siaip jie vartojo antibiotikus tai pirmiausia reiktu atsatyti zarnyno flora, ir pavartoti koki nors probiotika, ar fermentuotus produktus, kaip rauginti kopustai, arba bent si gerima
  http://www.buksveikas.net/viewtopic.php?f=2&t=446&p=1342#p1342l

  Siaip si jusu nurodyta gelezis yra gana gera, bet gali buti kad tiesiog del prastos floras ir kitu faktoriu jusu vaikas tiesiog ja blogai pasisavina. Tiesa B12 ten yra prasta, ir doze nera didele (nes jie intrinsic factorius nera pakankamai gaminamas tai pasisavinama tik apie 1% b12) bet velgi del gelezies tai si produkta galima naudoti.

  Kad pagerinti pasisavinima dar gerai butu vartoti Vitamina C.

 205.   VitaminasC rašo:

  jei naudojat 5ml geležies kaip ten nurodyta tai labai maža dozė. Reiktų didesnės, bet čia vėl daktaras turėtų nurodyti pas kurį gydotės, nes geležis toksiška perdozavus stipriai, nors aišku iki perdozavimo reikia gerai pavaryt. Nors su 2m vaiku atsargiai.

  aš asmeniškai duočiau tam didesniam vaikui kokius ~15ml -20ml drąsiai jei anemija jau.

 206.   laura rašo:

  O kokia gelezies forma butu pati geriausia? Ir kokios pacios blogiausios?

 207.   VitaminasC rašo:

  lyginant su kuo geriausia blogiausia? :)

  Maiste esanti netirpi geležis, patekusi į skrandį, jungiasi su baltymu apoferitinu, vidiniu Kastlio faktoriumi, folatais, askorbo rūgštimi (vitaminu C). Dalis šio junginio yra suskaidoma ir absorbuojama dvylikapirštėje žarnoje, kita dalis absorbuojama plonajame žarnyne. Absorbuota geležis patenka į kraują ir jungiasi su specialiu baltymu transferinu, pernešančiu geležį į kraujo gamybos organus ir geležies atsargas.

  Geležies nuolat gauname su maistu, tačiau kasdien ir netenkame - apie 1–2 mg. Mėnesinių metu geležies prarandama ypač daug, priklausomai nuo kraujavimo intensyvumo, iš viso apie 30 mg geležies. Geležies netekimas turi būti kompensuojamas vartojant pakankamą geležies kiekį su maistu arba papildais.

  su maistu gaunamos geležies šaltiniai yra kepenys, mėsa, žuvis, austrės, krevetės, kiaušinio trynys, ankštiniai augalai, avižos, riešutai bei tamsiai žalios daržovės. Tačiau geriausiai pasisavinama mėsoje ir gyvūniniuose produktuose esanti hemo geležis – iki 30 procentų suvartotos geležies. Augaluose esanti geležis yra ne hemo pavidalo ir jos pasisavinama labai mažai – tik iki 10 procentų, todėl augalai nėra vertingas geležies šaltinis. Esant geležies trūkumui, geležies pasisavinimas didėja - išauga atitinkamai iki 47 procentų iš gyvūninių šaltinių ir 21 procentų iš augalinių. Augalinės geležies pasisavinimą iki 6 kartų padidina tuo pat metu su maistu gaunamas vitaminas C bei kitos organinės rūgštys (citro, lakto), o neigiamą įtaką pasisavinimui daro taninai (augalų polifenoliai kavoje, arbatoje, vyne, vaisiuose), fitino rūgštis, esanti sėlenose, ankštinių kultūrų baltymai. Kalcis, cinkas, manganas, vitaminas E neretai yra sudėtinių vitaminų papildų (polivitaminų) dalis, tačiau šios medžiagos taip pat slopina geležies pasisavinimą.

  Asmeniškai esam išbandę ir padėjo žmonai nėštumo metu šito gamintojo - http://www.nutrilite.com , pvz http://www.vvspt.lt/maisto-papildai/img/2011_02_15_628959928_Iron_Folic_Plus_110212.pdf
  arba yra panaši tik be folio rūgšties.

 208.   Vida rašo:

  Visus organizmui reikalingus 106 mineralus, vitaminus, aminines rukstis, chlorofila turi Vokietijos firmos Reico mikronizuoti juros dumblai.
  Tai grynai natūralus produktas ALMIN iš 4 rusiu džiovintų jūros dumblų. Jie yra pagal sudėtingą technologiją sumalti, kad organizmas juos optimaliai įsisavintų. Chlorofilas salina sunkiuosius metalus is organizmo. Juros dumbluose yra vertingas jodas organineje formoje, kas svarbu turint skydliaukes sutrikimus. ALMIN atstato ir islaiko lasteles mineraline pusiausvyra tuo stipreja organizmo imunine sistema ir gerai funktionuoja organai.

  http://reico-vitalumas.com/000001985f0d7940e/index.html

 209.   laura rašo:

  Andy, gal galetum rekomenduoti nesciosiom vitaminu kompleksa is UK. Nes ta kur rekomendavai http://www.iherb.com/New-Chapter-Organics-Perfect-Prenatal-192-Tablets/23319?at=0 nors jis ir tikrai geras, bet labai brangiai gaunasi. Nes reikia papildomai moketi uz atsiuntima ir dar papildomai kazkoks importo mokesti apie 12 svaru. Tai gaunasi kaina dviguba. Gal kazkas panasaus yra UK?

 210.   andy rašo:

  Kad zinok is UK nelabai zinau.

 211.   VitaminasC rašo:

  pažiūrėjau įdomumo dėlei kokia sudėtis (nes žmona nėščia irgi buvo prieš metus, tai lyginom, žiūrėjom), tai nustebino kad vitamino A čia yra. Sako kad jei nėščia geria vitaminą A tam tikru laikotarpiu išsivysto apsigimimai keli… Andy nežinai nieko ta tema?

  Dėl vitaminų:
  Dvigubai mažesnės dozės normos, bet kaina tik ~32 Litai mėnesiui yra šitas - NUTRILITE DAILY:
  http://www.vvspt.lt/maisto-papildai/img/2010_08_11_1524658302_A4504PL%20Daily%20LT.doc
  bet kokybė garantuota.

 212.   VitaminasC rašo:

  arba šitas jei TIKRAI reikia didesnių dozių:
  http://www.vvspt.lt/maisto-papildai/img/2010_11_09_1829117512_102687PL%20Doubel%20X%20LT_clean_101108.doc
  va reklaminis/informacinis klipukas apie jį: http://www.youtube.com/watch?v=HNj-BcCnu_A

  UK galiu parodyt kaip pirkti tiesiai iš gamintojo juos, ir tiesiai į namus tau atveš. Nepermokėsi niekam.

  :)

 213.   Iwa rašo:

  Vitaminas C jau pakankamai isplatinai NUTRILITE :)
  Asmeniskai as niekada nevartociau siu vitaminu, 32 lt:)) ir kur cia kokybe.

 214.   andy rašo:

  Del vitamino A, tai reikia dideliu doziu, kad sukeltu gimimo defektus, ir priedo beveik visi papildai (isskyrus zuvu taukus ir kai kuriuos kitus papipildus) naudaja karotina, karotinas yra nepavojingas ir tikrai nesukels gimimo defektu, nes organizmas ji pavericia i vitamina A - retinoli pagal poreiki. Ir beje gimimo defektaus taip pat gali sukelti vitamino A trukumas.

  Siaip tai ten kaikuriu vitamionu formos kaip b12, B6 tikrai ne pacios geriausios.

 215.   VitaminasC rašo:

  Iwa, kad tu net nežinai už ką tie 32lt - ar už vieną tabletę, ar už pakuotę… ką tu čia rašai ?

  Gydytojas ne vienas sakė, kad normali, t.y. 100 RPN vitamino A jau sukelia defektus… reiks pasidomėt labiau.

  Andy - geriausia B12 gauti iš gyvulinės kilmės produktų, mes tą žinom, kartais tai nesigauna, arba per brangu, tai žmogus ir ieškai kažko tarpe…

 216.   andy rašo:

  kaip sakiau daugumoje papildu yra karotinas (bet teigiama kad tai vitaminas A). Del b12, del b12 is gyvyliniu produktu yra labai didelis klaustukas ir tikrai yra ne vienas mesa valgantis zmogus turintis b12 trukuma.
  Del formos tai ten naudoja cyano cobalamin, kuri kaip ne karta sakiau nera pati geriausia, geriau naudoti hydroxy cobalamin ar methylcobalamin. Bet sios formos yra daug kartu brnagesnes nie c

  Del kainos tai velgi reikia ziureti kiek kainuoja dienai, ir taip pat net ir didele kaina ne visada garantuoja kokybe, nepaisant to pigiu vitaminu papildu is tesco, maximos ar dar kur nors patarciau vengti.

 217.   laura rašo:

  heh, dabar skaiciuoju… Jeigu pirkti ta geresni Nutrilite Double X , tai menesiui kaina 74$ , jeigu pirkt ta, kur anksciau vartojau, tai dviem menesiam pakuote su visais mokesciais apie 90$…

 218.   VitaminasC rašo:

  Andy, tu gi pats geriau supranti, kad tai jog “tikrai yra ne vienas mesa valgantis zmogus turintis b12 trukuma.” nieko neįrodo, nes yra krūva žmonių kurie turi kitų problemų kurios neleidžia pasisavinti to b12 ar pan.

  Dar kitas dalykas dėl formos kuri geresnė - iš dalies sutinku, bet iš dalies ne, nes - yra du skirtingi dalykai ar ta forma susintetinta, ar ta forma paimta “iš gamtos” ir dar prie viso to turi kitų naudingų elementų. Panašiai kaip askorbo rūgštis vs. natūrali askorbo rūgštis.

  Laura - “tą kur anskčiau” tai tą New Chapter Organics gamybos? Aš kiek suprantu pasaulyje labai daug maisto papildų, jie visi “geri”, jie visi “organic”, jie visi “su sertifikatais” tik kažkodėl skiriasi kainos… Sunku išsirinkti geriausią :) Aš kiek suprantu tai jie turi savo fermą kur augina tumeriką ir imbierą organic, o visa kitą perka neaišku iš kur ir daro biznį, ir kol kas daro jį neseniai dar …

 219.   laura rašo:

  Cia yra toks straipsnis apie cianokobalamina B12: http://www.gamtosproduktai.lt/index.php/Cianokobalaminas_vitaminas_B12_ar_gestapo_duju_kamera
  Del papildu, tai tiesa, yra daug ir visokiu, vienu uz kitus geresniu. Del tu ankstesniu, kur vartojau, tai jie nera prasti, sakyciau tikrai neblogi. Tiesiog ieskau kazko panasaus, uz panasia kaina, bet kad butu is UK, kad nereiktu mokesciu papildomai moket, zodziu, ieskau siek tiek pigesnio varianto, bet neprastesnes kokybes, o paskaiciavus Nutrilite Double X gaunasi brangiau:)

 220.   VitaminasC rašo:

  Laura, tai kad tam straipsnyje kaip tik “suvartoma” ta žala to cianokobolamido… ir įrodoma kad augaluose jo daugiau stipriai… Nesupatau kame bėda?
  Seniai žinoma kad “Nuodas mažomis dozsėmis yra vaistas” :)

  bejhe - iš kur žinai kad tas papildas “sakytum neblogas” ? Pagal ką sprendi kad neblogas? Man šiaip įdomu, nepagalvok kad kabinėnuosi ar bandau čia savo tiesą įrodyti :) man šiaip įdomu pagal ką žmonės sprendžia.

 221.   laura rašo:

  Del cianokobalamino, tai cia Andy parasiau sia nuoroda, kad paskaitytu, nes jis raso, kad kenkia ir kad nera gera forma, o stai anot straipsnio, cia nieko blogo.
  Del papildu, tai as ziuriu kokios formos buna tie papildai, na tarkim mineralai, koks kalcis, magnis, koks vitD, ar tai vitD3 ar vitD2. koks vitaminas C ir t.t..ar tie mineralai yra, kaip sakant, organines ar neorganines pigios kilmes, netinkancios zmogui, o labiau tinkancios augalams. Vitaminas A, situose yra 100% beta karotenas nu ir t.t. ir pan. Skaitau sudeti tiesiog. O daugiau tai nezinau, o kaip kitaip? Reikia tiketi, kad jie nemeluoja, nors to garantuoti negaliu, bet dabar pasiemus tablete eiti i laboratorija ir tirti ar tikrai viskas yra tiesa, ka jie raso ant pakuotes, tai neturiu tokiu galimybiu.

 222.   laura rašo:

  Ir su viskuo sitaip, ne tik su papildais. Su maistu taip pat, sprendziu pagal tai ka raso sudetyje. Drabuzius perku irgi ziuriu sudeti, kosmetika, namams chemija ir pan. taip pat is etiketes. O ka daryt? Kito varianto nematau. Aisku buna kad pasiskaitai internete, apie kokia firma kokiu skundu, kad jie meluoja, apgaudineja pirkejus. Bet niekur negali garantuoti, kad tai tiesa, nebent tureciau laboratorija, tada tikrinciausi viska :)

 223.   VitaminasC rašo:

  ir aš taip sprendžiu, tik PLIUS dar renkuosi įmonę kuri negalėtų rašyti belenko ant pakuotės, nes 80procentų lentynose besimėtančių pakuočių rašo ką nori, o ne kas yra. Tai jei imi “balbieriškių vitamino C” papildą ir tiki kad ten parašyta “500 mg NATŪRALAUS vitamino C iš EKOLOGIŠKOS acerolos vyšnios” - tai čia bėda :) Tas pats ir su maistu, tyrimą gi darė Lietuvoj neseniai, paėmė ~30 pakuočių dešros kur prašyta didelėm raidėm ant priekio “be E” ir visuose buvo tų E kiek nori.

 224.   laura rašo:

  Dar del vitamino K, kokia forma jeigu duoti ji naujagimiui butu geriausia? Gal tas vitaminas K irgi kazkaip skirstomas. apie ji isvis nieko nezinau

 225.   laura rašo:

  cia kaip supratau tas vitaminas K yra skirstomas i K1, K2 K3 kazkaip. K1 (phytonadione, phylloquinone, phytonactone), K2 (menaquinones), formed by natural bacteria present in intestines, and K3 (menadione). Ar ne taip cia suprantu? Kuris butu geriausias? Turbut K2?

 226.   VitaminasC rašo:

  Vitaminą K sintetina žarnyno bakterijos, todėl reikia rūpintis ne vitaminu K , o gera žarnyno mikroflora, probiotikai, geras maistas ir t.t.
  Kūdikiams, kuriems dar žarnynas tik formuojasi, vitamino K gauna su maistu, t.y. mamos pienu.

 227.   andy rašo:

  Reikia abieju ir K2 ir K1. K1 yra zalios spalvos darzovese, ir o K2 gamina bakterijos, jis taip pat dazniausiai buna papilduose.

  Del Cyanocobalamin, kaip visada yra skirtingu nuomoniu, bet mano nuomone geriau naudoti geresnes formas. Taip pat tokios formos organizmas nepanaudoja, ir pirma turi paversti i methyl and 5-deoxyadenosyl cobalamin, urios yra dvi metobaoliskai aktyvios formos naudojamos organizme.
  Priedo yra tyrimu, kur rodo, kad hydrozy ir methyl cobalamin duoda geresnius resultus ilgiau issilaiko organizme.

  Ten nurodytame straipsnyje yra kaz kiek tiesos, ir reikia pripazinti, kad kartais pavojus perdedamas, nepaisant to jie yra saugesne, geresne alternatviau geriau rinktis pastaraja, nei po to suzinoti, kad ta saugi norma yra zemesnes ar kas nors panasaus.

  Del new chapter tai kiek zinau jie naudoja bakterija, kurios gamina vitaminus.

 228.   VitaminasC rašo:

  Organizmas įsisavina tik 30 proc. sintetinių vitaminų

  http://www.technologijos.lt/n/mokslas/zmogus_ir_medicina/S-19720/straipsnis?name=S-19720&l=2&p=1

 229.   D rašo:

  Vienas saltinis teige,kad kalcis,mg,geriausiai pasisavina tik citratai,ar tiesa?

 230.   Andy rašo:

  Kalcio cintratas yra vienas is geresniu kalcio formu, bet geriau pasisavinamas jonizuotas kalcis. Taip pat yra teigiama, kad didelis citrato kiekis nera gerai.

  O cia dar viena meta analyses studija, kurios rezultatai rodo, kad klacio ir vitamono D vartojoimas kartu gali padidinti inkstu akmenu rizika
  http://www.nutraingredients.com/Research/Vitamin-D-calcium-linked-to-kidney-stones-but-benefits-outweigh-the-risks-says-UNPA?utm_source=RSS_text_news&utm_medium=RSS%2Bfeed&utm_campaign=RSS%2BText%2BNews

 231.   naujiena rašo:

  Atradau nuostabius papildus. Jie yra skysti, purškiami po liežuviu, tokiu atveju vitaminai pasisavinami 93 % + natūralūs. Beje, kadangi ši tema yra apie jonizuotus mineralus, tai yra nuostabūs Multi-Vitaminai, kurie turi visus svarbiausius vitaminus bei 72 JONIZUOTUS MINERALUS. Mano 2 metų sūnelis naudoja juos jau pusė metų :) Džiaugiuosi jais ;)))

  http://mlmarketingas.wordpress.com/alivemax-kompanija/

 232.   Pienas – Sveikatos Šaltinis ar Ligų Sukėlėjas? rašo:

  [...] Kodėl su papildais gaunami mineralai atsiduria ant kraujagyslių sienelių? [...]

 233.   DS rašo:

  Ačiū Andy, čia radau labai daug vertingos informacijos, ko negavau iš gydytojų, nors lankomės pas pačius geriausius. Visi jie siūlo gydytis hormonais ir antihistaminiais vaistais. Perskaičius Jūsų komentarus, atsirado viltis, kad galėsiu padėti savo vaikui. Mano 12 metų sūnus, nuo 1 metukų serga atopiniu dermatitu, nuo 3 metukų alerginiu rinitu, bronchine astma ir disbakterioze. Gydėmės antihistaminiais vaistais , kai kada tepėm hormoninius tepalus . Apie 7 metus gydomės homeopatiniais vaistais ir jokių rezultatų. Bėrimai tik plito, kol išbėrė visą kūną. Laikėmės dietų , ar nesilaikėm vis tiek bėrė. Negalim vartoti praktiškai jokių vaistų ir papildų. Mėginom gydytis žolėmis, rezultatų jokių ir nuo jų beria. Nuo 2 m dažnai užkietėja viduriai ir tuštinasi, kas 3 dieną. Vartojome beveik visus Lietuvos vaistinėse parduodamus probijotikus – jokių rezultatų ir nuo visų jų beria. Atsisiunčiau iš Vokietijos probijotiką OMNIFLOR , sakė, kad labai geras ir nuo jo beria. Prieš keturis mėn. pradėjom valgyti tik maisto netoleravimo testo leistinus produktus, išsiplovėm žarnyną, geriam linų sėmenų aliejų, 1,5 litro vandens per dieną -rezultatas tuštinasi kas antrą dieną, o beria kaip ir anksčiau. Sūnus nuo dietų, labai su kūdo pastoviai kasosi, tapo dirglus ir kompleksuotas, dėl išbertos odos. Nežinau kaip galėčiau padėti savo vaikui.
  Visą laiką gyvenau su viltimi, kad išaugs.
  Perskaičius Jolitos laišką (79), puoliau į visišką neviltį, nes viskas labai jau panašu ir mano sūnui, kad po visų tų dietų pradeda organizmas reaguoti net nuo paragauto maisto. Nejaugi ir mano vaikui niekas nepadės ??? Save guodžiu , kad jam, dar tik 12 metų ir aš nenuleisiu rankų, darysiu viską kas tik įmanoma.
  Andy Jūs tiek daug žinote, esate mano didžiausia viltis, PRAŠAU PADĖKITE MANO VAIKUI savo žiniomis.
  Supratau, kad reikia pradėti nuo žarnyno, bet kaip pasėti tų gerųjų bakterijų, jei nuo visų beria?
  Gal yra koks nors būdas gerosiomis bakterijomis užsėti per klizmas ? Kokie dar yra būdai atstatyti žarnyno florą? Kaip stiprinti imunitetą, jei nuo žolių, papildų beria?
  Patarkite, kaip galėčiau padėti savo vaikui.

 234.   laura rašo:

  Kaip gali berti nuo geruju zarnyno bakteriju? Neimanoma, kad jos alergizuotu organizma. Is ko sprendziate, kad beria nuo ju?

 235.   DS rašo:

  Pradėjus vartoti probiotikus berimai ir niežulys dar labiau suintensyvėja.
  Galvoju, kad gali alergizuoti kapsulės sudedamosios medžiagos. Gerti miltelius iš kapsulės neverta, nes skrandžio rūgštys jas neutralizuos ir į žarnyną pateks jau negyvos bakterijos.
  Kaip rasti išeitį?

 236.   agne rašo:

  Yra Bifolac milteliai vaikams, as jas pati(suaugusi) vartoju ir poveikis tikrai jauciasi, pabandykite. Tik ju kaina nemaza dabar siomis dienomis eurovaistije kaip tik siems milteliams nuolaida maciau.

 237.   laura rašo:

  Nezinau Bifolac, bet geriausi yra Theralac, nes ten daugiausia bakteriju rusiu. Ir ju yra skirtu vaikams. Milteliu pavidale su speciale apsauga nuo skrandzio sulciu, kad nesusisvirskintu. Bet ju Lt nera, reikia siustis is uzsienio. Kai vartojate probiotikus, butina daug valgyti termiskai neapdorotu darzoviu, vaisiu, kad jos turetu maisto ir kad daugintusi. Nes bakterijos minta, tik zaliu maistu. Be to manau jum riektu aplamai keisti vaikucio mityba. Is pradzio bus detoksikacija, prades organismas valytis, valymasis gali net metus uztrukti. Tuo metu ji gali berti ir net labai. Bet tai ne alergija, o tik paprasciausias detoksas. Gali atsirasti gleiviu, kosulys, uzsikimsusi nosis, bet tai ne persalimas, o valymasis. Isvis jam tik valyt ir valyt organizma, zarnyna, kepenis. Visiskai pakeisti mityba. Pasiskaitykite knygu apie zaliavalgyste. Nebutina 100%, bet bent jau didziaja maisto dali turi sudaryti termiskai neapdoroti vaisiai, darzoves, seklos, daigintos kruopos ir pan. Odos problemos siejasi su uzsitersusiom kepenim. O vaistai cheminiai tik dar labiau jas alina.

 238.   laura rašo:

  DS, koki maista duodate vaikui? Ar ekologiska? O gal ne tik, kad ne ekologiska, bet dar ir su chemikalais? Kokia buitine chemija naudojate? Kokie indu plovikliai? Kokia vaiko dantu pasta, kosmetika, sampunas, prausiklis? Ar naudojate pati cheminius kvepalus? Ar naudojate namuose kvapiklius cheminius? Atsakykite pati i siuos klausimus, pakeiskite viska i ekologiskas sertifikuotas priemones, maista vaikui duokite tik ekologiska. Ir ziurekite kaip keiciasi? Alergines ligos, astmos pagrinde nuo chemijos naudojamos buityje, maiste, kosmetikoje, drabuziuose, patalynese ir t.t..

 239.   DS rašo:

  Aciu Laura uz patarimus.
  Kosmetika,šampuna, d. pasta, skalbimo priemones, indu ploviklius ir visus valiklius naudoju tik ekologiskus. Darzoves ir mesa uzaugina pazystami ukininkai ekologiniame ukyje. Namuose aplinka -antialergine, nera geliu, kilimu, uzuolaidu, pukiniu patalu, senu baldu, pelesio , gyvunu ir kt. galincio sukelti alergija.
  Aplinka ir maista pakeiciau ekologiskais pries 4 metus. Ir tikejausi kazkokio pagerejimo, bet deja vaiko odos bukle tik blogeja.
  Meginsiu dauguiau maitinti zaliu maistu, nor jis jo nelabai megsta isskyrus vaisius.
  Dar galvoju, kad reiketu valyti kepenis. Bet nezinau, ar galima su aliejumi valyti 12 metu vaikui? O gal dar kokiu valymo budu yra?

 240.   laura rašo:

  Dar galima valyti vartojant karcius augalus: imbiera, kiaulpienes. Jas reiktu valgio metu, arba po valgio truputi pakramtyti, tuomet issiskiria tulzis. Dar yra toks milk thistle/margianis(Silybum marianum), lietuviskai butu-tikrasis margainis. Jo galima parsisiusti. Taip pat galima valytis geriant raudonuju burokeliu sultis su cinamonu. Cia yra visa tema apie valymasi burokeliais. O siaip as manau, kad galima valytis ir su aliejais, tik pries tai, del atsargumo, pagerti kelias savaites naturaliai spaustu, nekaitintu obuoliu sulciu, arba bent obuoliu nemazai pavalgyti, kad atsipalaiduotu latakai, kuriais tureti isslinkti akmenukai ar smeliukas. Juk jeigu jau galima gerti tokius stiprius vaistus, tai tikrai galima naudoti tokias priemones, kaip aliejus, druska ir pan. Labai rekomenduociau zaliavalgyste, arba bent ja pasidomekite, internete daug info, galite nusipirkti ir knyga kokia pasiskaityti. Nebutinai turite iskart radikaliai pakeisti mityba, bet i diena isgerti bent kelias stiklines susiplakto darzoviu, ivairiu zoliu, vaisiu kokteiliu tikrai galima. Cia butu puiki pradzia. Ir ypac vaikui, kuris nemegsta darzoviu. Nes, tarkim suvalgyti keleta saliero stiebu, ar bliudeli spinatu gali buti gan sunku. O juos sumetus i blenderi ir papildomai imetus obuoli, kriause, slyva ar koki kita vaisiu, ipylus siek tiek vandens ir isplakus visai skanu ir neatrodo tiek daug. Internete yra nemazai vaisiu-darzoviu kokteiliu receptu, dauguma ju net labai skanus.

 241.   laura rašo:

  Iskart perspeju, kad keiciant mityba, prasideda organizmo detoxas ir bukle laikinai gali pablogeti, bet nenuleiskite ranku. Tiessiog organizmas prades valytis, gali siek tiek pykinti, buti tokie simptomai lyg persalus (varvanti, uzsikimsusi nosis, atsikosejimas), skaudeti galva, isberti ir pan. Tokiu metu nereiktu vartoti vaistu, kurie siuos simptomus mazintu, nes taip bus uzburtas ratas ir ta valymosi laika tik atidesite, o norint tikrai pasveikti, organizmo valymasis neisvengiamas.

 242.   as rašo:

  Trace Minerals Research Electrolyte Stamina Power Pak

  kokia jusu nuomone apie situos ?

 243.   naujiena TO DS rašo:

  Sveikutė DS. Aš skubu tau pranešti gerą dalyką. Tavo sūneliui galima padėti :)) Kadangi matau, kad aplamai jam nieks nepadeda, nei maistas, nei ekologija, nei papildai, nei vaistai, ir kai pamačiau ligos pavadinima - atopinis dermatitas, tai džiugu tau pasakyti tokią naujieną.
  Mano pažystamos visa šeima serga šia liga, prieš porą metų atrodė baisiai, ant odos nebuvo odos - grynos žaizdos, ant rankų, veido. Daktarai pasakė, kad medicina bejėgė prieš šią ligą, nieks nepadėjo, kol neįstojo į klubą. Praėjus 2 metams jie džiaugiasi rezultatais. Todėl drąsiai tau galiu pasiūlyti tokį klubą - Silvos klubas. Paskaityk: http://www.silvametodas.lt/

  Į šį klubą visi žmonės ateina sergantys arba mamos sergančių vaikų, nes visi mes gydomės ir griebiamės vaistų, o čia jie susirinko, kaip būtų paskutinio šiaudo griebtasi, kur arba medicina bejėgė arba žmogus pasmerktas mirčiai.
  Bet čia vyksta stebuklai. Čia vedamos paskaitėlės, kaip suvaldyti emocijas, kokia mūsų pasąmonė visagalė, mes galime gyventi kaip mes norime, galime gauti tai ko norime. Ligos atveju bandomasi ieškoti ligos priežasties, ne fizinės priežasties (gal nuo maisto, gal vaistu, gal genai, t.t.), bet blogos energijos pusės. Tai gali būti ir nuo senelių ar prosenelių parėję. Gal kažkas kažką prakeikė, gal kažkas laikė didelę neapykantą kažkokiam žmogui, ir tokiu atveju atsiliepė ant Jūsų vaiko. Nustačius priežastį, prasideda savęs valymasis, blogos energijos valymas, nes visos ligos ir skausmai yra bloga, neigiama energija.

  Tai va ten visko išmokstama, ir jeigu artimiausią pusmetį vaikas sirgs toliau, aš manau, liga sustos ir nejudės atgal, o su kiekvienu mėnesiu jam gerės.
  Aišku, jeigu tu visai nesidomi tokiais dalykais, tau gal atrodo šis laiškas nenormalus ir kvailas, bet faktai yra realūs, žmonės sveiksta, o tu praradus viltį dar kažkuo Jam pagelbėti, manau, bus dar vienas pabandymas padėti savo sūneliui bet kokiais būdais, svarbu, kad jam padėtų :))
  Ten lankytis patarčiau su juo, netgi galite eiti visa šeima, bus didesnė jėga jo padėjimui. Ten ateina tokių ligonių, kurie atrodo jau net sąmoningai patys nemasto, bet visiems padeda, jiems pagerėja.
  Jeigu turi daugiau klausimų, galim kontaktuoti asmeniškai :)))

 244.   DS rašo:

  Labai dekui uz info.

 245.   naujiena TO DS rašo:

  Čia Tau įmetu pora vaizdelių, kuriuose kalba žmonės pasveikę nuo tam tikrų ligų pradėję praktikuotis silvos metodu:
  http://www.youtube.com/watch?v=c_6DALlt7gQ
  http://www.youtube.com/watch?v=Pg4mfnH5e_I
  O čia įmetu tinklapį, kuriame gali daugiau pažiūrėti vaizdelių, susijusių su verslo sėkme, su loterijos laimėjimu. Šitie dalykai veikia absoliučiai viskam :))))
  http://www.silvametodas.lt/?action=menu&menu_id=4

 246.   DS rašo:

  Noreciau atsisiusti probiotikus, gal galite patarti, kurie geresni:
  http://www.iherb.com/Sedona-Labs-iFlora-Multi-Probiotic-60-Veggie-Caps/7406?at=0
  http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Probiotic-30-Billion-CFU-s-150-Vcaps/19519?at=0

 247.   laura rašo:

  geriausi tai theralac

 248.   VitaminasC rašo:

  įdomu kas nors iš čia perkančių bent pasitikrino kas per kompanija gamina tą theralac, ar ji patikima, ar jie nėra iš daugelio kurie ant pakuotėsrašo ką nori? Juk namie nepatikrinsi ir nesuskaičiuosi kiek tų bakterijų yra?

  pvz toks pranešimas kad jei meluoja ir sako kad jų Theralac gydo paukščių gripą yra tikrai nieko gero jų autoritetui neduodantis:

  Plius apie kompaniją jokios info nėra niekur.

 249.   VitaminasC rašo:

  neleidžia įdėt linko. google įvedus “FDA warning Master Supplements, Inc” surasti patys galit.

 250.   andre rašo:

  O tai ka vitaminas c siulytum kur aiski kompanija su tyrimais kad sutaptu reklama su tikrove pats asmeniskai kiek ziurejau tai idomesni vsl3 ir culturele

 251.   agne rašo:

  laura, kuo tau theralac geriausi?

 252.   VitaminasC rašo:

  andre, aš jei parašysiu ką aš manau, bus kurie šauks kad reklama, tendencinga ir t.t. todėl geriau nerašysiu.
  Mano argumentai paprasti - didžiausias gamintojas, patikimiausias, turintis daugiausiai patirties toje srityje + darantis viską kas įmanoma su natūriniais/eko ūkiais savo rankomis. Va toks manau daug patikimiau negu UAB “Balbieriškių vaistai”.

 253.   andre rašo:

  Nu tegu saukia idomu butu suzinot kokie tau atrodo geresni ir kur galima pasiziuret produkta kad tikrai su tyrimais nu manau siaip kad siulytum is nutrilaifo bet jie lygiai tokie patys neaiski nors nesu jais siaip domejesis giliau kaip vitaminu ar mineralu man ir is vaistines jaimison firmos pakanka o va su probiotikais kita kalba yra:)

 254.   VitaminasC rašo:

  :) paskaityk dar kartą ką parašei: “siulytum is nutrilaifo bet jie lygiai tokie patys neaiski nors nesu jais siaip domejesis”.

  tai iš kur žinaikad neaiški jei nesidomėjai :)

  paskaityk http://www.nutrilite.com
  paskaityk istoriją, pažiūrėk video youtube susiradęs apie šią kompaniją ir jos gamybos būdą, kad ir http://www.youtube.com/watch?v=Y0WgEGpnzeo&feature=channel_video_title ir tada jei kils dar klausimų klausk.
  Vien tai kad jie turi daugiausiai patirties >76metų iš visų manufacturerių, jie seniausi jau kai ką sako.

 255.   andre rašo:

  na jug jie nera itarukti i fda beje ir nelabai pas juos probiotiku yra

 256.   VitaminasC rašo:

  ką reiškia nėra įtraukti į FDA? FDA yra nacionalinė lobistų armija “kontroliuojanti” maisto, vaistų ir tabako produktų rinką.

  NUTRILITE yra atskiras gamintojas, praeitais metais pasaulyje pardavęs natūralių maisto papildų už >4 mlrd USD. Jis veikia nuo 1934m - pabandyk paieškoti kitus gamintojus maisto papildų turinčių tiek patirties, sunkiai rasi.

  Probiotikai pas juos yra, ir labai aukštos kokybės, sant savo kailio ir savo vaikų kailio įsitikinau. Jei nežinai kaip juos gauti Lietuvoje už protingą kainą - sakyk, padėsim.

 257.   VitaminasC rašo:

  neleidžia įdėti www linko į produktą nukreipiančiočia komentaruose… jei domina duok emeilą parašysiu į emeilą.

 258.   agne rašo:

  Asmeniskai as Nutrilite probiotiku nebepirkciau antra karta. Kol kas is lietuvoje parduodamu efekta jauciu naudodama bifolac.

 259.   VitaminasC rašo:

  agne kodėl, yra argumentų kokių nors realių?

 260.   agne rašo:

  Taip yra. Labai gerai sutvarke vidurius, energijos daugiau atsirado, savijauta daug geresne.Tiesiog isgerus visa pakuote nutrilite probiotiku niekas nepasikeite, na ka galvojau per mazai, na po kiek laiko nusipirkau bifolac milteliu tai ju isgerus pan. 7 porcijas supratau kad nutrilite nieko nedave, nulis rezultatu.

 261.   VitaminasC rašo:

  o man toks efektas tik atvirkščiai buvo su mano vaiku 1 metukų, jau po 3 karto NUTRILITE parodė stebuklus (nustojo viduriuoti vaikas, viduriai susitvarkė, prieš tai ilgą laiką po antibiotikų buvo belenkas su viduriais vaiko), prieš tai gerti bifolac nedavė matomo efekto (gal kažką ir darė, nežinau, patikrintisunku).
  keista.

 262.   andre rašo:

  na ju pagrindiniam puslapi neradau tik pagoglinus ismete kazka turiu viena pazystama kuri prekiauja anwey produkcija tai gal ji ir sureguliuotu siaip man is cia esanciu lt vieni geresniu atrodo erceflora duo probiotikai

 263.   zirzilia rašo:

  Sveiki,

  aciu uz staripsni. Siuo metu vartoju skysto pavidalo papildus acunum Alveo. Buciau dekinga jeigu galetumete pakomentuoti ju sudeti ir isisavinimo galimybes. Idedu nuoroda: http://www.alveojums.lt/lt/informacija-apie-produktus/akuna-alveo-sudetis. Noreciau isigyti Mastervit ir Onyx plus.
  Ar juos naudojant, tikrai gaunama pakankamas mineralu ir vitaminu kiekis?

  Aciu

 264.   Rasa rašo:

  Sveiki,
  Noriu paklausti, ar esat susidūrę su Alivemax purškiamais papildais. Platintojai teigia, kad jie yra jonizuoti. O kaip yra iš tikrųjų?

 265.   Eglootea rašo:

  Sveiki,
  Idomu, kaip šitas kalcis?Ar verta naudoti? Ir apskritai šios kompanijos produktai, mineralai?

 266.   Eglootea rašo:

  http://www.forever.lt/vitaminai-ir-mineralai/kalcis/

  Ten pigi kalcio fosfato forma, ir plesia astronomine kaina, itariu pelno marza keli simtai procentu nuo tokio produkto. Tokio tikrai nevartociau.

  Taip pat pries vartojant kalci reiktu pasiziureti kiek jo gauni, tai pat reiktu geriau sumazinti jo praradima su slapimi, kaip sumazinti gyvuliniu produktu naudojima, valgyti daugiau darzoviu.
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/vaisiu-ir-darzoviu-vartojimas-ir-stiprus-kaulai-280.html

  Ir dar kalcio turi zalios splavos darzoves, chia seklos, aplesinai, figos.

 267.   Fausta rašo:

  Perskaičiau visus komentarus ir neradau jokių atsiliepimų apie VISION kompanijos produkciją. Andy, labai prašyčiau Jūsų nuomonės šiuo klausimu. Gal kas nors naudojote šiuos papildus? Būsiu dėkinga.

 268.   Naujiena TO RASA rašo:

  Atradau nuostabius papildus. Jie yra skysti, purškiami po liežuviu, tokiu atveju vitaminai pasisavinami 93 % + natūralūs. Beje, kadangi ši tema yra apie jonizuotus mineralus, tai yra nuostabūs Multi-Vitaminai, kurie turi visus svarbiausius vitaminus bei 72 JONIZUOTUS MINERALUS. Mano 2 metų sūnelis naudoja juos jau pusė metų :) Džiaugiuosi jais ;)))

  http://mlmarketingas.wordpress.com/alivemax-kompanija/

 269.   Angele rašo:

  Sveiki. Labai idomiai prisiskaiciau apie ozrage. Tai ozrages seklos. Malonaus grybu skonio Ju galima nusipirkti prieskoniu skyriuose. Atrodo , kad panaceja Turi begale gydomuju savybiu. Bet isbrinke jos atrodo kaip zalatinas. O as turiu problemu su venom {Yra trombai} Ar sis prieskonis dar labiau netirstina kraujo? Venas bijau oeruotis, tai nenoreciau dar labiau sau pakenkti.
  Busiu labai dekinga jai sulauksiu komentaru ir isaiskinimo.

  Andy:

  Na neradau kad sis prieskonis didintu kraujo kresuma. O jei jums yra tendencija i padidejusi kraujo kresuma tai gerai imbieras, jis mazina kraujo kresuma, kaip pat vitaminas C, E.
  Dar patarciau panaudoti cayeno pipira, jis skatina kraujotaka ir kas esant venu issipletimui yra gerai.
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/cayenno-pipiro-nauda-sveikatai-568.html

  Beje cia yra geras straipsnis apie ozrage. http://www.vlmedicina.lt/2011/04/ozrage-%E2%80%93-grybu-skonio-sveikatinantis-prieskonis/

  Ozrage (angliskai Fenu Greek, lotiniskai Trigonella fenumgraecum) yra naudinga diabetikams nes ji mazina cukraus kieki kraujyje.

 270.   Jolanta rašo:

  Norejau paklausti ar jei atsirado lengvas meslungis kojose jauciamas daugiau nakti ar tai MAGNIO stoka? (turbut cia del mano dietos - kuo maziau angliavandeniu)
  Bandziau ieskoti info ir ka suradau, kad vieni sako reikia panaudoti:
  magnio-kalcio;
  magnio-kalio;
  magnio-B6;
  Dar, kad reikia cinko, natrio ar fosforo.
  Pati priejau isvados kad, geriausiai MAGNIS, KALCIS ir B6. Kaip manot?

  Dar, kad geriausiai įsisavinamas magnis kai jis vartojamas kaip magnio citratas ar magnio glicinatas, magnio laktatas?
  Andy minejo apie magnio chlorida alieju gerai pasisavinama per oda. O kaip ji naudoti? Dekui

  Andy:

  Siaip tai geriausiau yra jonizuoti mineralai,
  magnis kaip sitas ar kas nors panasaus http://www.iherb.com/Trace-Minerals-Research-ConcenTrace-Trace-Mineral-Drops-8-fl-oz-237-ml/22265

  O ta magnio chlorida/magnesium oil tai reikia tepti ant odos.
  Del kalcio tai reiktu pirma pasiziureti kiek tu gauni su maistu,
  ivesk ka tu valgai i cronometer.com ir paziurek kiek tu faktiskai gaunai is maisto. Taip pat kad pageretu kalcio pasisavinimas reikia vitamino D, dabar galima pabuti sauleje , reikai tarp 11-15 val. bet laikas skiriasi priklausomai nuo metu laiko ir vietoves. Jei neiseina pabuti sauleje apie 20 min per diena tada galima naudoti papildus bent kokius 2000 IU (tarptautiniai vienetai arba 50 mikrogramu (1mg=1000 mikrogramu) per diena.

  Taip pat jei manai kad truksta kalcio tai valgyk chia seklas, lapines darzoves , apelsinus, morkas, sia produktai turi kalcio. Chia sekos ir lapines darzoves taip pat turi magnio.

 271.   Oplia rašo:

  Sveiki. Andy, ar galėtumėte suteikti informacijos dėl geležies trūkumo 4m. vaikui. Hemoglobinas jo 142 (kaip ir norma), bet geležies tik 6,71, automatiškai ir MCH rodiklis kiek žemesnis nei norma, bet trombocitų PLT turim perviršį 383, o MPV mažiau nei norma 4.6…nežinau, ar bandyti atstatyti tik augalinėm priemonėm, kadangi šiuo metu vasara - tai braškės, žemuogės, trešnės, špinatai ir pan…..ar bandyti gerti kokį nors geležies papildą, bet ar šiuo atveju nebus dar prastesnė padėtis su trombocitais??

  Andy:

  O vaikui kartais nera kokios nors infekcijos, nes tokiu atveju gelezis gali tiesiog sumazeti kraujyje, bet nera faktisko trukumo.
  Taip pat ar vaikui nevyksta kokie uzdegiminiai procesai, kurie gali padidinti trombocitu kieki. Gal yra kokia uzslepta alergija.

  Siaip tai visu pirma bent kuriam laikui patarciau atsiakyti pieno produktu ir gulteino (kvieciai, mieziai, rugiai ir ju gaminiai), nes jie gali sumazinti gelezies pasisavinima ir taip sukelti jo trukuma.

  Reiktu kad vaikas valgytu vaisiu ir darzoviu, nes vitaminas C padeda pasisavinti gelezi, taip pat kartu su maistu nevartoti arbatas, kuri sumazina gelezies pasisavinima.

  Galeti pameginti kuri laika padidinti gelezies kieki su maisto produktais, bet jei nepavyks tai tada galite koki gelezies papilda panaudoti, kaip floradix

  Bet kaip sakiau cia tikriausiai yra kazkokia kita priezastis nei vien gelezies trukumas dietoje
  Sekmes

 272.   VitaminasC rašo:

  Oplia - pasidarykit feritinio testą pirmiausiai, pamatysite kokios geležies atsargos organizme, nes iš bendro kraujo tyrimo hemoglobino kiekis neatspindi realios situacijos.
  (ar gal čia tas 6,71 ir yra iš feritino testo ?)

 273.   Oplia rašo:

  Labai ačiū už atsakymus.
  VitaminasC: krauj oatsakyme prašyta IRON 6,71 umol/L - čia kaip suprantu geležis….o feritino kaip ir nerandu kraujo tyrime - tai netirtas vadinasi:(

  Andy:Vaikui rasta šienligė balandį - padaryti mėginukai ant rankyčių ir smarkiai padidėjo paraudonavo tie, kur su šienlige susiję, kam tiksliau netyrė. Vartojam Nasonex ir Aceterin nuo šienligės. Beje, kraujo tyrimas darytas praėjus kelioms dienoms po to, kai sukilo temperatūra ir buvo raudona gerklė (kruajo tyrimo dieną temperatūros nebuvo)..ir ne per seniausiai buvo antibiotikų dozė suvartota…Per 03-05 mėn. išivis vartotos 4 antibiotikų dozės, nes tik nueina į darželį ir po poros dienų temperatūra ir angina. ASLO O tyrimas anginos nerodė, bet va praeitą savaitę tonzilių pasėlyje išaugo streptokokas. Tai ir galvoju, ar čia dar ramiai pabuvus po kiek laiko ir nevartojus antibiotikų pakartotinai darytis kraujo tyrimą, ar dėl geležies verta susirūpinti ir jau pradėti kažką rimtesnio vartoti……Dar tas trombocitų padidėjimas kažkaip ne
  ramina, bet jei kai psuprantu ir gali padidėti dėl infekcijų ir ligų?

  Andy:

  Na cia jei buvo pakilusi temparatura tai cia gelezis tikriausiai sumazejo del infekcijos, kaip kaip naturali organizmo gynyba, nes kai kurioms bakterijos kad plistia reikia gelezies. Mane stebina kaip gydytojai tokio rysio nepastebi.

  Tad reikia tyrima pakartoti po kurio laiko kai vaikas bus sveikas, taip pat reikia kaip jau sake panaudoti probiotiku. Ir dar apsivalyti dieta, atsiakyti cukraus saldumynu, valgyti kuo naturalesni maista.

  Ar tikrai yra gelezies trukumas reikia pasidaryti feritino testa, kaip jau sake auksciau. Nes kaip sakiau kraujo gelezis gali sumazeti del infekcijos, kas jusu atveju greiciausiai yra.

  Na uzdegimas, kuris esant infekcijai atsiranda, tai normali imunines sistemos reakcija. Tada aktyvuojami kai kurie proteinai, kurie padidina kraujo kresuma, cia velgi kaip organizmo pasiruosimas blogam atvejei, kad jei ivyktu koks kraujavimas, kad greiciau sustabdytu kraujo issiliejima. Beje panasus procesai vyksta esant stresui.

  Tad velgi gali buti kad pasveikus pasalinus infekcija trombocitai taip pat sunormalizuos. Taip pat reikia kad vaikas gautu pakankamai skysciu.
  Dar galima butu koki sauksteli zuvu tauku, tik kad nebutu kokie pasene, vitamino E, C, net tik skystina krauja, bet taip pat pades sustiprinti imunine sistema, ypac C.

  Sekmes

 274.   VitaminasC rašo:

  Feritino testas daromas imant kraują iš venos. Jis yra kaip atskiras testas. Paprastai šeimojs gydytoja jo net nedaro, nebent specialiai moki pinigus ir prašai kad padarytų.

  Feritino norma:
  vyrams 30–400 μg/l;
  moterims 15–150 μg/l;
  vaikams nuo 3 mėn. iki 16 m. 20–200 μg/l;
  vaikams nuo 2 mėn. iki 3 mėn. 80–500 μg/l;
  vaikams vieno mėn. 150–450 μg/l.

  o tu kur turi tai kaip suprantu yra yra geležies koncentracija kraujyje, bet kiek man žinoma, su šita gali būti viskas OK, o feritino atsargos gali būti tuo pačiu metu tuščios, kas ir rodo kad orgabnizme geležies atsargos išeikvotos seniausiai.
  Geležies norma: vyrams 10,6–28,3 μmol/l;
  moterims 6,6–26,0 μmol/l.

 275.   VitaminasC rašo:

  ir dar OPLIA - jums reikia duoti vaikui labai gerų probiotikų, labai gerų. Plius maisto jiems. Nes po tiek antibiotikų, imunitetas vaiko suvarytas, gerųjų bakterijų nei kvapo. turėtų net su virškinimu maisto ir tuštinimusi būti nevisaiviskasgerai…..

 276.   Oplia rašo:

  Su tuštinimusi problemų neturi vaikas…Su virškinimu, atrodo, kaip ir viskas gerai…Tiesa, sausio mėnesį siaubingai kosijo, antibiotikai nepadėjo, bet padėjo vaistai nuo rūgštingumo mažinimo - tai kaip ir refliuksas įrašytas kortelėje….O ką jūs laikote virškinimo problemomis? Aš gal ne taip kažką suprantu..
  O kokios bakterijos yra geros? Čia komentaruose vieniems tokios tinka, kitoms kitos…vartojom Linexą….Ir ką reiškia “maistas bakterijom”? Atsiprašau, kad tiek daug klausinėju, bet tik pradedu tuom domėtis…ne per seniausiai sužinojau, kad hemoglobinas yra dar ne viskas, dėl to ir darėmės mokamą kraujo tyrimą, vaikui iš venos kraują ėmė, bet feritino neprašiau, tai padaryta geležis papildomai, kalis, natris ir gliukozė

 277.   Oplia rašo:

  Žuvų taukus pradėjau duoti, nu bet vėl klausimas ar jie geri http://www.hiperfarma.lt/maisto-papildai/sirdziai-kraujotakai/maisto-papildas-m%C3%B6llers-tutti-frutti-250ml-10000148433-41faa1dbb8
  labai ačiū už komentarus - aprimau dėl trombocitų kiekio, nes mane buvo jau pašiurpinęs vienas žmogus.

 278.   VitaminasC rašo:

  Pasidarykit Feritino testą.
  Geležis kraujyje reikalinga deguoniui pernešti į audinius, ir organizmas pats reguliuoja jos kiekį tenai, ir jei pradeda trūkti kraujyje geležies, organizmas atstato geležį paimdamas ją iš visur - kepenų, kitų organų ir audinių. Nes kitaip “uždustum” :) taip ūkiškai šnekant.

  virškinimas kai veikia ne taip, tai matosi iš išmatų - ten nesuvirškinta gerai, iš viduriavimo, iš vidurių pūtimo, blogos savijautos(kaip po pagirių jautiesi) ir pan.

  Gerosios bakterijos yra geros tos, kurių sudėtyje yra kuo daugiau skirtingų rūšių + kuo didesnės kolonijos + būna iš karto maisto įdėto bakterijoms (prebiotikų, t.y oligosacharidai, fermentai, rūgštys ir kitos medžiagos, kurios padeda natūraliai mikrofloros terpei, kurioje ir auga mikroorganizmai.).
  Svarbus “maistas bakterijoms” yra celiuliozė, tirpi ir netirpi. Jos mūsų maiste mažai, arba nėra visai, todėl reikia vartoti papildomai šalia probiotikų (gerųjų bakterijų).
  Dar renkantis kokybę bakterijų svarbu kompanijos jas gaminančios reputacija ir patikimumas, nes tu gi neturi mikroskopo namuose, kad patikrinti ar tos bakterijos gyvos, ar jos ten yra apskritai, ar jų ten tiek kiek rašo. O kadangi maisto papildų kontrolė yra tokia, kad jos beveik nėra, tai jei išsirinksi kokį nors nežinomą gamintoją, tai klausimas kiek ten ko yra (kas kad ant pakelio gražiai parašyta).

 279.   Oplia rašo:

  Su Jūsų pagalba tikiuosi išsikapstysim, jei ir turim bėdų!

 280.   Marco rašo:

  Ka galėtumėte pasakyti gero ar blogo apie šiuos probiotikus?

  http://www.zrs.lt/store#ecwid:mode=product&product=12855855

 281.   Jolanta rašo:

  Ar si spirulina geros kokybes?

  http://www.synergynatural.com/products/Spirulina_Organic_100g_Powder-16-15.html

  Ar Spirulina Pacifica yra geriausia, kaip kazkur radau parasyta?

  Andy:

  Nezinau ar geriausia, bet naudoti galima, ten nera jokiu priedu, priedo ekologiska. Zinoma gerai butu matyti, duomenis is laboratorijos, kur pateikti testu duomenys, bet jie kaip ir daugelis tu duomenu nepateikia.

 282.   Birute rašo:

  Sveiki, labai domina ar geri papildai is
  http://www.selecthealthy.com
  Man 62 m, trumparegyste labai didele, o dabar prasidejo senatvine tinklaines degeneracija. Internete radau, kad reikia liuteino ir daug. Uzsisakiau papildus. Dabar pradejau gerti. Paskui dar radau informacijos , kad labai priklauso nuo kepenu busenos. Taip “isejau” i kepenu valyma. Bandysiu butinai:) Ka dar galetumete patarti. Dekui uz naudingus patarimus ir informacija.

 283.   S rašo:

  Sveiki, o man idomu, ar chlorela vartojant galima maitinti kudiki? Ar del jos detoksikaciniu savybiu tie sunkieji metalai nepatenka i krauja, o su juo kartu ir i piena? ACIU ;)

  Andy:

  Galima naudoti, tik zinoma nereiktu labai dideliais kiekiais, ir reikia kad ta chlorela butu is patikimo saltinio.
  Viena Japonu studija parode, kad priesingai, moterys kurios naudojo chlorela maitindamos krutimi sumazino Dioksino kieki piene. Priedo motinu naudojusiu chlorela piene padidejo Imunoglobulino A kiekis, kas yra labai naudinga vaiko imuninei sistemai.
  Chlorella (Chlorella pyrenoidosa) Supplementation Decreases Dioxin and Increases
  Immunoglobulin A Concentrations in Breast Milk

  Buvo naudojama gana nedaug tik 6 gramai per diena.

 284.   VitaminasC rašo:

  clorella sutraukia toksinius elementus į savo ląstelės memebraną ir tokiu būdu pašalina iš orgnizmo, tai negali atsirasti jie mamos piene.

 285.   euli rašo:

  Labas, Endi. Gal galėtum patarti, nes turi labai daug žinių. Perskaičiau labai didelę dalį visų forumų. Sergu osteoporoze (lygis-3,2 žemiau normos. Lūžį jau turėjau, bet gal dėl stipraus kritimo, ne dėl kaulų silpnumo. Sportuoju, stengiuosi valgyt kuo sveikiau.Gydžiausi kokius 5 metus Fosavance.Pagerėdavo truputį rodiklis, bet kai tik nustodavau vartoti vaistus pusmečiui, krisdavo lygis žaibiškai sparčiai(0,1 per 2 mėn.) Dabar jau metai kaip nevartoju, ir labai bijau. Pasidariau gydytojos patarimu vitamino D tyrimą ir jis pasirodė superžemas-12, kai norma prasideda nuo minimum 30. Nors deginausi visą laiką daug ir be jokių kremų.Siunčiuosi iš Jav pagal tavo rekomenduotus šaltinius čija sėklas, magnį, vitaminą D, lieka tik stroncis. Ar geriau man gerti Protelos (stroncio ranelatas), bet jis turi aspartamo, tavo peikiamo, ar siųstis iš http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Strontium-Bone-Maker-340-mg-120-Veggie-Caps/8006?at=0, kurį tu minėjai. Niekur neradau, kad stroncio būtų kokiuose nors produktuose.Vis dėlto stroncis nėra toks nuodas kaip kiti cheminiai vaistai nuo osteoporozės, o su mano būkle negerti jokių vaistų, vien sveikai maitintis, manau rizikinga.Pas gydytojus nebeinu, nes jie nežino net trečdalio to, ką turėtų žinoti. O nenoriu tapti našta vaikams ir gulėti ant patalo. Gyvenu Lietuvoje.

  Andy:

  Na jei vitaminas D zemas tai visu pirma reiktu jo ligi pakelti, reiktu vartoti bent 5000 IU (arba 125 mikrogramus) per diena ir po kokiu 2-3 menesiu vel pasidaryti vit D testa.

  Kas del tu Fosavance vaistu, tai cia velgi puikus pavyzdis kaip farmcininkai prastumia naudos neduodanti vaista.
  Kaip sakei nuo jo matuojami rodykliai bent kuriam laikui pagereja, nes tas vaistas veikia, taip kad butu suletintas seno kaulo ardymas (kaulinis audinis yra pastoviai ardomas ir atstatomas, ir svarbu kad ardymo procesas nevirsitu statymo proceso.
  Deja sustabdant ardyma, nereiskia, kad kaulas bus stipresnis, ir priesingai, tie vaistai padidina spontanisku luzu rizika, kai luziai gali ivykti tiogs einant ar stovint. Taip pat padidina kaulu vezio rizika ir zandikaulio problemas ir t.t.

  Del to stroncio tai gali naudoti, bet geriau naudok sita nei ta renalata http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Strontium-Bone-Maker-340-mg-120-Veggie-Caps/8006
  Jei negali parsisiusti gali ir ta renalata ismeginti, bet kaip sakiau svarbiausiai yra atstatyti vitamino D ligi, taip pat galima naudoti silici, jo daug dirviniame asiuklyje (horse tail). Siek tiek stroncio turi bulves, salotos, zirniai, spinatai, salieras, morkos, taip pat kvieicia, mieziai, bet is maiso jusu atveju gali ir nepakakti.
  Taip pat patarciau gerti tokia avizu siaudu arbata/istrauka, cia esu aprases kaip paruosti.

  Dar kaip jau rasiau gerai trampolinas, tik jusu atveju reiktu atsargiai, ir geriau kad butu su rankena kai galite laikytis.

  Dar gerai tokia power plate, kai tiesiog stovima ar sedima ant tokios vibruojancios platformos. Jei gyveni mieste tai kai kurie sporto klubai turi.

  Sekmes parasyk kaip seksis

 286.   euli rašo:

  Labai ačiū, Endi. Manau, naudosiu tavo paminėtą stroncį, juolab kad beveik tas pats išeina piniginiu atžvigiu, net ir perkant su pas mus priklausančia nuolaida. O dėl arbatų, tai tikriausiai tiks ir lietuviškos, paieškosiu ekologiškų.
  Tavo forumas pamažu keičia mano ir mano bendradarbių (namiškiai nepasiduoda) įpročius, pamažu, bet negrįžtamai. Dėkui tau visų vardu.

  Andy:

  Dar gerai butu jums pradeti naudoti zalius kokteilius, kai tisiog su blenderiu sumulkinami zalumynai kaip salotos, salierai, spinatai, balandos. Dabar gal ju sunkoka gauti, bet vasara tai gali pasidaryti, arba galima tiesiog valgyti, jei neturi blenderio ar nor pakramtyti daugiau.

 287.   VitaminasC rašo:

  mano manytmu ir žiniomis vien vitamino D kiekio padidinimas nepadės, nes iš esmės procesai organizme daug sudėtingesni.

  KaipA Andy ir sako, kaulai kaip ir visos ląstelės organizme viskeičiamos naujomis. Kaulai pilnai paskiekvieną žmogųpasikeičiaper 7 metus. t.y. kas 7 metai mes turime visai naujus kaulus. Tai darant organizmui reikia statybinės medžiagos kaulams.

  Dažniausia osteoporozės problema - užrūgštėjęs organizmas. Tai atistinka dėl pagrinde dviejų priežasčių:
  1) blogos mitybos, streso , pasekoje gamina per daug glikolizės, kuri esant hipoksijai(deguonies stygiui ląstelėse) sąlygoja pieno rūgšties atsiradimą organizme. Ir tą užrūgštintą organizmą ir ląsteles mūsų protingas kūnas pradeda neutralizuoti KALCIO pagalba. Kraujas visada laiko Ca lygį ties 9-11 mg%. Kai tas lygis nukrenta žemiau 9mg%, prieskydinės liaukos “įjungia” paratiroidino gamybą (PTH), kuris pradeda kalcio perkėlimą iš kaulų (ten yra ~1-1,5kg kalcio rezervai žmogaus) ir dantų į minkštus audinius ir mitochondrijas. Ir kaulai regeneruodami neturi pakankamai kalcio ir”minkštėja”
  2)Taip pat tai gali sukelti vartojimas didelio kiekio gyvulinės kilmės baltymų, kurie savyje turididelį kiekį Purino (tokia nukleorūgštis), kuris katabolizuoja šlapimo rūgštį organizme, ir to pasekoje sulėtėja detoksikacija šlapimo rūgšties, organizmas rūgštėja dėl šlapimo rūgštiespertekliaus ir kad neutralizuoti, vėl imama Ca, Mg ir P.

  taigi…reikia suprasti kokie procesai vyksta organizme, norint juos įtakoti. o jei supratimo nėrabendrinio, reikia daryti tyrimus ir pasikliauti rimtų dietologų rekomendaicjomis, o ne skaitalais forumuose, t.y. vienu sakiniu išimtu iš konteksto.

  žmonės puola gerti kalcį papildomai, bet nesupranta kad santykis Ca/Mg ir santykis Ca/P yražymiai svarbiau negu Ca kiekis.

  Aišku reikia darytis tyrimus ir aiškintis, gal visai čia ne rūgštinisorganizmas, o kokia nors liga, įgimti defektai tai įtakoja ir pan

  sėkmes

 288.   euli rašo:

  Būtent iš šito „blogo“ žmogus ir gali sužinoti apie visus tuos procesus, vykstančius organizme, atsirinkdamas, kas yra įtikima ir pasitelkdamas savo gydymosi patirtį. Jei jis turi laiko ir pinigų, gali klaidžioti per dietologus, kol užtaikys ant gero. Daugumas neturi nei to, nei kito, bet nori būti sveikesni, ir visos čia gautos žinios ne tik nieko nekainuoja, bet dar yra labai išsamiai pagrindžiamos. Ko, deja, nepasakysi apie mūsų šeimos gydytojus. Jei pats nesidomėsi, kažin ar pagysi su valstybinės medicinos pagalba.

 289.   VitaminasC rašo:

  Euli - jūs teisi, aš ir nesakau kad tradiciniai gydytojai jums padės ir versis per galvą kad tik rasti sprendimą. Jie eina lengviausiu keliu, verslo keliu ir deja tas kelias tam gydomam žmogui dažnu atveju nebūna geriausias.

  Bet kita vertus aš matau kiek aplink žmonės daro nesąmonių su maisto papildais, vitaminais ir galvojakad jie išmano… tai man irgi gaila tų žmonių, kad jie perskaitę vieną straipsnį delfyje tema kokia nors “gera dieta- sveikatos pagrindas”, dar kelis komentarus po straipsniu jaučiasi asai.

  o naudoti papildus ir vitaminus nežinant kas tiksliai darosi organizme - lygiai tas pats kas užsimerkus bandyti surasti ir nukirpti raudoną bombos laidelį….

  sėkmės

 290.   Siaip rašo:

  Vitaminas C, mes su kažkada Andy čia diskutavome apie kalcio apykaita, tai buva radęs staipsnį, kad valgant daugiau baltymų kaulų kietumas beveik nepakinta, nes organizmas pradeda įsisavinti daugiau kalcio iš maisto t.y. įsijungia kompensaciniai mechanizmai. Kalcio įsisavinimui reikalingas vitaminas D, tačiau euli atveju osteporozės duodant vitamino D, bus gydomi tik simptomai ne priežastys. Reikėtų ištirti, kodėl tie kaulai retėja, tai gali būti dėl kalcio apykaitos sutrikimų ar kokios genetinės priežastys.

  Ir nereikia peikti tradicinės medinos gydytojų, jie bent gydo mokliškai patikrintais metodais, ne kaip šarlatai, kurie skelbiasi internete, neaišku kiek teisybės jų teiginiuose. Jei pateikia kaip jų metodai padeda, bet taip gali pasakyti, bet kas, taip pat jei tik duoda kaip įrodymą pagijusius pacientus, o nutyli kiek žmonių jų metodas nepadėjo.
  Ir žmonės prijaučia tokieks šarlatanais, nes yra neišsilavinę, ir jiems lengvai “praplauti” smegenis.

  Andy:

  Na kad gydytojai naudoja vien moksliskai patvirtintus metodus tai velgi yra labai didelis klaustukas, ir ne vienas vaistas yra patvirtintas paciu farmacininku atliktais tyrimais kurie daznai pagrazinami. Labai daznai naudojama reletivi statistika, apie kuria jau diskutavome kitoje vietoje.
  Fosamax yra vienas is tu vaistu is kuriu naudos mazai ir priedo yra pasaliniu efektu, Statina vaistai dar vienas pavyzdys.

  Taip pat tereikia prisiminti Vioxx, nuo kurio numire bent 50 tukstanciu zmoniu.

  Ne vienas vezio vaistas yra eksperimentinis ir jo efectyvumas nepatvirtintas.

  Priedo kiek zmoniu numirsta vien nuo vaistu pasaliniu efektu. Ir net CDC tai pripazista, 100 tuks zmoniu mirsta nuo legaliu, ‘mokslikai patvirtintu’ zmoniu

  Taip pat pasiskaitykit Gary Null straipsni Death by medicine http://www.webdc.com/pdfs/deathbymedicine.pdf
  http://www.healthe-livingnews.com/articles/death_by_medicine_part_2.html
  http://www.healthe-livingnews.com/articles/death_by_medicine_part_1.html

 291.   VitaminasC rašo:

  kiek aš dabar susidūriau su organizmo tyrimais iš plaukų aplinkui visokiems draugams/pažįstamiems, tai iš keliolikos žmonių kokiems ~80proc ta labaratorija mato besivystančią ostoparoze 2 tipo. Tai ir darau išvadą, kad čia daugiausia kalta mityba ir ji įtakoja elementarius cheminius procesus organizme. Kas įdomiausia, kad tokiais atvejais gerti papildomai kalcio papildus nėra sprendimas ir to daryti nereikia. nepadės.

  Andy:

  O kaip cia ta osteoporoze it tipus skirto? Nes tokia antro tipo tai pirma karta girdziu. del kalcio papildu tai sutinku.

 292.   Siaip rašo:

  Kas yra reliatyvi statistika?

  Visi vaistai ir gydymo metodai turi pašalinį efektą.
  Kaip suprasti vaistai yra eksperimentiniai?
  Nu taip mirša, jei nenaudotų mirtų dar daugiau.

  Kaip sakiau, kad problema nėra, kad vaistai nėra efektyvūs, bet problema, kad farmacijos įmonės siekdamos didesnio pelno, nuslepia pašalinius poveikius ar vaisto neveiksmingumą, bet viskas daromo dėl pelno, nes taip skatina monetarinė sistema.

  Andy;

  na reletivi statistika, tai kai pateikiamas ne absoliutus to vaisto effectyvumas or reletivus su placebo arba tu tais kurie tos vaisto ar terapijos negavo. Pvz, kazkur maciau viena tyrima, kur vartojant fosamax vaistus, vatojanviu grupe per kazkuri liakotarpi iviko 2 luziai, nevartojanciu/ar polacebo - 4. naudojant reletivia statistika gaunasi 50% sumazejusi rizika 2/4*100=50%, Bet de3ja paziurejus i absoliucius skaicius vaizdelis ne koks. Pvz dabar nepamenu kiek ten zmoniu buvo, bet sakim 2 ir keturi luziai tarp 10 000 zmoniu. Kas reiskia, kad is 10 000 vaista vartojanciu zmoniu, naudos gavo 2 zmones, o visi like ji gere be joio reikalo ir tik leido savo ar valstybes/mokesciu miketoju pinigus , kurios zinoma pasiima farmacininkai, savo procenteli gauna gydytojai.

  Prejusiasi metais diskutavome apie gripo vakcinu neefektyvuma/efecktyvuma , kur ten taip pat naudojama reletivi statistika. Siais metais vel pasirodo naujos info apie gripo vakcinu apgavyste ir vienas Cochrane data base mokslininkas teigia, kad reikia nustoto svasityti valstybes pinigus skiepijant zmones nuo gripo. Kad apsaugoti viena gripo atveji reikia paskiepiti 33-99 zmones, kitaip pasakius, paskiepijus 32 is 33 ar 98 is 99 zmoniu pasiskiepije negauna naudos, priedo gauna doze gyvsidabrio ir kito brudo

  We have conducted four reviews since the late 1990s. We calculated that you need to vaccinate between 33 and 99 people to prevent one case of flu, depending on the match between the vaccine and the circulating strains of the virus. I want people held accountable for wasting taxpayer’s money on these vaccines. The reviews have been available for years and nothing has been done.

  In an effort to reduce influenza morbidity and mortality, over the last three decades the ACIP [Advisory Committee on Immunization Practices] has expanded the populations recommended to receive influenza vaccine. These recommendations, however, often were based on professional judgment and not on scientifically sound data. (Va cia tau ir science-based modern medicine :D)

  http://www.drbriffa.com/2012/11/22/flu-vaccination-over-promoted-and-over-hyped-according-to-researchers/

  Ir beje vidutinis gydytojas nelabai skiria absoliucia nuo reletyvios statistikos. Ir vaistu reprezentantai jiems zinoma pateikia reletyvia statistika.

  Del monetarines sitemos sutinku, nes FDA ir kitos organizacijos sedi farmacininku kisenese.

 293.   VitaminasC rašo:

  iš wikipedijos:
  “The disease may be classified as primary type 1, primary type 2, or secondary.[1] The form of osteoporosis most common in women after menopause is referred to as primary type 1 or postmenopausal osteoporosis. Primary type 2 osteoporosis or senile osteoporosis occurs after age 75 and is seen in both females and males at a ratio of 2:1. Finally, secondary osteoporosis may arise at any age and affect men and women equally.”

 294.   Siaip rašo:

  Ir kodėl tik užsimenama apie vaistus, kurie pakenkė sveikatai, o nieko nesako, kiek dabartiniai vaistai išgydė nuo anksčiau nepagydomų ligų, pvz kaip antibiotikai.
  Visada pateikia kokie vaistai žalingi ir pan., bet nieko neužsimenama kiek gyvybių išgelbėjo, tai yra viedmainiavimas iš Gary Null puses.

  Apie reliatyvią statistiką, taip kaip tu siūlai įvertinti vaisto efektyvumą, juk reikia kontrolės? O naudojant kontrolę, statistika visada bus reliatyvi. Naudojant absoliučią statistiką, negalima nieko pasakyti apie efektyvumą. Apie kokį tyrimą kalbi? Ir jeigu buvo išgelbetos dvi gyvybės, tai yra labai svarbu. Ar nemanai?

  Ir kaip suprasti, kad vėžiniai vaistai eksperimentiniai?

  Andy:

  Kas del gyvybiu isgelbejimo tai taip , kai kurie vaistai isgelbeja gyvybes, tie patys antibiotikai kai kuriais atvejais reikalingi, bet dabar tuos atntibiotikus gydytojai kaip saldainius dalina ir yra net mananciu, kad del tokio didelio vartojimo po 10 metu bakterijos taps atsparios antibiotikams.

  Bet jei nuo vaistu amerikoje numirsta panasiai tiek pat zmoniu, kiek numirsta nuo vesio ar sirdies ir kraujagysliu ligu, tai mano nuomone yra kazkas negerai.

  Eksperimentiniai vaistai, tai tie vaistai kuriu efektyvumas nepatvirtintas, tiesiog su vezinikais kurie neturi pasak mediku neturi vilties isgyventi jie bando visokius naujus vaistus.
  Ir beje dar buna, kad farmacininkai uz kokius vaistus plesia simtus tukstanciu USD, po to paskutinio siaudo griebiantys zmones, renka pinigus, parduoda namus , bet ir po tokiu vaistu zmogus daznai numirsta.

  Ir kad siais laikais zmones vartoja per daug vaistu, kuriu nemaza dalis yra neduoda naudos tai yra faktas, norint perduoti kuo daugiau vaistu, papirkinejami gydytojai, ir t.t. Pasiklausyk interviu su buvusiais vaistu reprezentantais pamatysi kas darosi.

  Kaip vertinti vaistu ar kitu terapiju efektyvuma, tai labai paprastai pateik absoliucia statistika, jei is vaisto naudos gavo tik vienas zmogus is 100, tai efektyvumas 1%, paprasta, ir kaip parode, viena atlikta studija su chemo, kad geriausiu atveju chemo efektyvumas vos keli procentai, tiesa studija buvo atlikta seniau, ir siandina efektyvumas gal kiek pagerejo.
  http://cancercaremalaysia.files.wordpress.com/2011/05/2-chemo-and-australian-popula.jpg
  nepaisant to ne vieno vezio gydymas net ir siandiena yra pinigu svaistymas ir zmoniu apgaudinejimas, kaip kasos, kurio siuolaikiniais metodais mano nuomone net neverta gydyti, nes isgyvenimas vos keli menesiai. Bet kaip negydysi, jie tiek pinigu is to galima padaryti.

  Bet kokioje kitoje industrijoje toks produktas is karto numirtu, bet va farmacijoje net ir su tokiais apgailetinais rezultatais manipuliuojant statistika galima padaryti miljardus.

  Ir beje dabar farmacinikai jau siekia gydyti ne be ligas, o kokius nors rodiklius, kurie ne visda turi tiesiogini rysi su liga, kaip cholesteroli, kuri lengvai galima sureguliuoti pakoregavus dieta. Tad uzdedi zmogu ant kokiu vaistu ir jis vartoja kokus 10-20 metu, buten todel tokie vaistai yra farmacininku svajone, blockbusteriai Kaip Lipitor kol galiojo patentas kraudavo apie 10 miljardu USD per metus, o naudos mazai, priedo pasaliniu efektu nemazai.

  APie antidepresantus tai jau net nekalbu, negeriau nei placebas.

  Kaip ne karta sakiau, jei medicinos/farmacininku tikslas nebutu pelnas, tai siais siuolaikine medicina butu visai kitokia, dedele dalis vaistu neegzistuotu, butu daugiau alternatyviu terapiju, kaip ozonas ir kt.

 295.   euli rašo:

  OSTEOPOROZINIAI LŪŽIAI ATSITINKA DĖL AMŽIAUS įTAKOTOS REPLIKACINĖS OSTEOBLASTŲ GEBOS IŠSEKIMO
  Thijs R. Klompmaker Wai@WaiSays.com

  Amsterdam

  Medical Hypotheses 2005; 65(3): p552-558

  English Abstraktas PubMed
  IŠVADOS

  Kalbant apie osteoporozę, KMT parodo kaulų stiprumą tik esamu momentu, tuo tarpu AIROG parodo ilgalaikę kaulų būklę. Kalbant apie AIROG, optimalus estrogeno kiekis vaidina apsauginį vaidmenį, apsaugodamas osteoblastų gyvybingumą, priešingai nei proapoptotinį aktyvumą osteoblastams turinti gliukokortikoidinė terapija, hiperparatirozė ar didelio kalcio kiekio dietos. Aukšto KMT palaikymas turi neigiamą poveikį ilgalaikei kaulų sveikatai, taip paaiškindamas teigiamas sąsajas tarp vidutinio KMT ir amžiaus įtakotų osteoporozinų lūžių atvejų įvairiose šalyse.

  Sėkminga osteoporozės prevencija gali būti pasiekta mažinant vidutinišką kalcio suvartojimą iki tų šalių lygio, 300- 500 mg/d, kuriose osteoporozinių kaulų lūžių yra mažiausiai.

  Tam, kad būtų nustatytas visos gyvenimo trukmės kalcio dietų poveikis esant labai dideliems (3%), dideliems (1,5%), vidutiniams (0,5%), mažiems (0,2%), labai mažiems (0,1%) kalcio kiekiams (Ca/P=1,5, Ca/Mg=10, Mg>0,02%), būtina atlikti tyrimus su pelėmis, suskirstant peles į dvi grupes - vienoje grupėje pelės su 90%, kitoje - pelės su 100% vidutinės gyvenimo trukmės.

  Naudingesnio fizinės veiklos poveikio galima pasiekti susikoncentruojant ne į kaulų, bet į raumenų stiprinimą.

  Jeigu ši teorija yra teisinga, tai milijonai pasaulio žmonių galėjo būti gydomi klaidingai, ir tradicinė prevencija galėjo turėti ir toliau turės stiprią neigiamą įtaką šimtams milijonų žmonių. Net ir pačiais atsargiausiais paskaičiavimais išlaidos yra astronominės.

  Perskaičiau šio straipsnio vertimą, ir jis man padarė didelį įspūdį, t. y. paskatino mane nusivilti gydytojais. Tuo labiau, kai jie vienus vaistus (Fosavance) nutarė pakeisti naujais efektyvesniais kitais (Prolio). Šalutinius poveikius paskaičiau pati.Mane nuramino, kad jie labai reti. Bet ypač išsigandau kataraktos, nes ir taip regėjimas ne koks, o galimybė negalėti skaityti man atrodo šiurpiausia.Tokia mano sprendimo nebegerti vaistų istorija.O ir neišvengsi likimo, mano liga ne genetinė, o įprastinė amžiaus sąlygota. Kartais galvoju, kad jei nebūčiau tyrusis, tai nieko ir nežinočiau. Norėčiau, kad pakomentuotumėt tą straipsnį, Endi,nes įsirašiau jį seniai, http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:4dTu4G5AGDEJ:www.homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/turinys/apie_viska/Ilgalaikis_gausus_kalcio_vartojimas_padidina_osteoporoziniu_luziu_rizika_vyresniame_amziuje+&cd=2&hl=lt&ct=clnk&gl=ltGal yra kokių naujų tyrimų , paneigiančių ar patvirtinančių šią teoriją.

 296.   Siaip rašo:

  Gal gali duoti statistika kiek žmonių miršta nuo vėžio ir kraujagyslių ligų ir nuo vaistų šalutinio poveikio, nes kažkaip nesitiki, kadangi tai pagrindinės mirties priežastys, be to tai yra senatvinės ligos, nes su amžiumi didėja tikimybė susirgti jomis.

  Tai kaip tu siūlai išbandyti naujus vaistus nuo vėžio? Aišku prieš tai turi būti išbandytas vaistų efektyvumas laboratorijoje.

  Tai tu sakai, kad neverta bandyti išgelbėti nors ir vieno žmogaus gyvybe, nors tikimybė labai maža?

  Taip cholesterolio kiekį galima sumažinti, tačiau reikia šalinti priežastis, o ne pasekmes kas yra cholesterolio padidėjimas. Cholesterolis padidėja, kai žmogus per daug valgo ir per mažai juda, taip pat turi nuolatinį stresą, dėl padidėja uždegiminių hormonų ir citokinų.

  Kaip tu siūlai gydyti šižofrenija, nes esu girdėjęs atvejų, jei žmogus negeria triciklinių antidepresantų, jam paūmėja liga, ir žmogus po priepuolio negali dirbti 2 mėn.

  Visas problemas sukelia monetarinė sistema, kuri skatina siekti pelno: gydyti simptomus ne priežastis ir t.t.

  Andy:

  Na faktiskai truputi maziau nei nuo vezio ar sirdies ir kraujagysliu ligu,
  bet vis tiek Iatrogenic death trecioje vietoje, cia apie US
  Cia US, pagal CDC, kas velgi reiskia, kad truputi perdejau, nepaisant to
  virs 200 tuks Iatrogenic death per metus, gana didelis skaicius.

  http://www.cdc.gov/nchs/fastats/lcod.htm
  Heart disease: 599,413
  Cancer: 567,628
  Chronic lower respiratory diseases: 137,353

  Cia wikpedia stats on Iatrogenic death
  http://en.wikipedia.org/wiki/Iatrogenesis#Incidence_and_importance

  In the United States, figures suggest estimated deaths per year of:
  [17][18] [19][20]

  12,000 due to unnecessary surgery
  7,000 due to medication errors in hospitals
  20,000 due to other errors in hospitals
  80,000 due to nosocomial infections in hospitals
  106,000 due to non-error, negative effects of drugs

  Based on these figures, iatrogenesis may cause 225,000 deaths per year in
  the United States (excluding recognizable error).[17]

  These estimates are lower than those in an earlier IOM report, which would
  suggest from 230,000 to 284,000 iatrogenic deaths.[17]

  Cia ta 17 reference kur nemazai statistikos imta
  http://www.avaresearch.com/ava-main-website/files/20100401061256.pdf?page=files/20100401061256.pdf

 297.   Siaip rašo:

  Taip vaistų šalutinių poveikių miršta 106 000 žmonių, tai būtų 6 vietoje.

  Kažkaip vengi ar nepamatei klausimų, tai aš juos pakartosiu:

  “Tai kaip tu siūlai išbandyti naujus vaistus nuo vėžio?”
  “Tai tu sakai, kad neverta bandyti išgelbėti nors ir vieno žmogaus gyvybe, nors tikimybė labai maža?”
  “Kaip tu siūlai gydyti šižofrenija, nes esu girdėjęs atvejų, jei žmogus negeria triciklinių antidepresantų, jam paūmėja liga, ir žmogus po priepuolio negali dirbti 2 mėn.”

  Andy:

  Isgelbeti viena zmogu, bet tuo paciu daugeli su tais paciais vaistais pribaigti, ir dar isvaistyti simtus tukscanciu $$, ar net isciulpti paskutines vezio ligonio ir ju artimuju pinigus.
  Manau pinigus galyma zymiai efektyviau investuoti i prevencija ar bent jau pamaitinti azijoje ir afrikoje nuo bado mirstancius zmones. Bet kaip sakiau kai is tokio net ir labai mazai naudos duodancio gydymo galima pasidaryti didelius pinigus tada yra kita kalba.

  Kaip testuoti vaistus, visu pirma tai nemaza dalis tu vezio vaistu tai net testuoti neverta. Bet jei jau zmones sutinka buti bandomais triusiais tai bent jau reiktu jiems rizika tinkamai paaiskinti, kas daznai velgi nebuna pilnai paaiskinama, zmonems tik pakisami pasirasayti popieria, kuriu jie net nesupranta uz ka pasiraso.

  Kaip jau nekarta sakiau as nesu visiskai pries visus vaistus. Kaip sakiau yra vietu kai jie yra reikalingi ir butini. Bet deja siuolaikine visuomenau yra per daug ‘apdruginta’ vartoja vaistus vos nuo bet kokio nieko, daznai isgalvotu ligu kaip wrestless leg syndrom, depresijos ir t.t.
  Del sizofrenijos tai velgi gal jiems ir reikia tu vaistu, bet velgi esu skaites kad ta sizofrenija net galima isgydyti su paprasciausiai vitaminas, http://www.4optimallife.com/Alternative-Medicines-Cures-For-Schizophrenia-Mental-Illness.html
  Bet velgi daug pelningiau ta shizofrenija gydyti visa likusi gyvenima nei ja isgydyti naudojant neuzpatentuotus metudos, tas pats paskayti ir apie daug kitu ligu, kai ppaprasciausiai daug pelningiau ligas gydyti nei jas isgydyti. Ir ypac pelninga gydyti su tokiais vaistais, kurie per laika sukurs dar daugiau ligu/paslainiu efektus, kuriems gydyti reiks dar kiti vaistu, ir karusele sukasi, po kelet a metu zmogus ant koki 10 vaistu per diena. Niekas nera gerai istyres kaip 5-10 vaistu sumaistyti kartu veikia, kokie pasaliniai efektai.

  Kaip sakiau kai farmacininku tikslas yra ne isgydyti zmogu o parduoti kuo daugiau vaistu ir padaryti kuo didesni pelna, tada tie vaistai pradedami brukti naudojant tabako ir alkoholio pramones taktikas ar net dar blogesnes.

  Taip nuo vien vaistu tik 6, bet jei sudesi kitas iatrogenines mirtis tai gaunasi trecia.

  Cia velgi teisingumui pasakysiu, kad ne kiekviena alternatyva yra efektyvi ar padeda absoliuciai vienam. Bet norint ne viena liga iskaitant vezi galima isgydyti, ne nuodijant saves ir tikintis kad vezys numirs pirma nei zmogus.

  Del monetarines sistemos tai sutinku, deja mano nuomne ji artimiausiu metu nepasikeis, nes ta monetarine sistema sedi farmacininku ir kitu magnatu kisenese. Manau reikia pradeti nuo paciu zmoniu, kai zmones patys prades rupintis savimi, atsisakysi pirkti farcininku parduodama bruda. Bet ir tam prireiks nemazai laiko ir deja ne vienas numirs anksciau laiko, kas velgi is vienos puses gal ir gerai, didelis zmoniu savanaudiskumas ir vartotojiskas poziuris i gyvenima labai griauna planeta. Isgyvens tie kurie sugebes pasirupinti savimi, ir gal butu taip bus naturalai po keleto kartu issivystis kitokia visuomene, kur pinigai nebus pagrindinis preoritetas.

 298.   S rašo:

  Aciu, Andy :)
  Ar gera sita chlorella?
  http://www.iherb.com/Now-Foods-Certified-Organic-Chlorella-100-Pure-Powder-1-lb-454-g/514
  Ar visgi geriau ne miltelius imti? Paziurejau, kad pigiau gaunasi. O gal ka kita is iherb?
  P.S. Labai dziaugiuosi, kad atradau Jusu bloga :))

  Andy:

  Na cia pigiausias varjantas, siaip jei nori geresnes kokybes, ir bent jau skonis tikrai sitos geresnis. TIesa kiekis taip pat mazesnis
  http://www.iherb.com/Nutricology-King-Chlorella-600-Chewable-Tablets/7707

  arba sita
  http://www.iherb.com/HealthForce-Nutritionals-Chlorella-Manna-300-g/37600

  Bet jei nori gali bandyti ir savo nurodyta, kai kada buna gera ir nieko, bet viena sios firmos spirulina esu nusipirkes, tai labai bjauri, ir dabar tebestovi. Taip pat man kazkas sake kad gavo labai neskania. Bet cia matyt priklauso nuo tai is kur jie gauna, arba tiesiog nuo batch.

 299.   VitaminasC rašo:

  o aš va tokią SPIRULINĄ nusipirkau, orgininė tipo, o pradariuspamačiau kad kažkokie grūdeliai, kaip smėlis matosi, paragauju akurat, girgžda tarp dantų.
  va tau ir ORGANIC

  http://www.iherb.com/Starwest-Botanicals-Spirulina-Powder-Organic-1-lb/22716

 300.   Edgaras rašo:

  Sveiki, Andy. Noreciau suzinoti Jusu nuomene apie FOHOW produkcija(jei zinoma esate susidures). Ar tai tik dar vienas gero tiklinio marketingo pavyzdys? Dekoju is anksto.

 301.   Beniene rašo:

  Perziurejau komentarus, bet neradau aptartu GNLD papildu.
  Jau metus Darzelinio amziaus vaikams duodu is Jav pirktus
  1. Karotenoidus
  http://us.gnld.com/en-us/product/TargetedSolutions/ChildrensNutrition
  2. Vitaminus
  http://us.gnld.com/en-us/product/TargetedSolutions/ChildrensNutrition/VitaGard

  3. C vitamina
  http://us.gnld.com/en-us/product/TargetedSolutions/ChildrensNutrition/AllC

  Ar tai geri produktai ir man toliau duoti vaikams juos? Aciu.

 302.   Lavitabella rašo:

  Sveiki , norejau kreiptis i euli . ir duoti keleta patarimu is mano asmenines patirties . Visi patarimai Andy ir Vitamino C yra labai geri . Osteoporoze susijusi su netaisiklynga mityba ( reikia butinai keisti ) ir del sarminio lygio ( tai yra Ph per daug rugsciu ir kad Ph neutralizuotu is kaulu yra paimamas kalcis susidoroti su rugstingumu , kadangi musu kunas negali buti rugstus , nes jam gresia pavojus , vienintele terpe tai yra skrandis , kuriame yra rugstys ir buna mazdaug 1, 2 PH , o siaip musu Ph turi buti virs 7 ) . Taip atsitiko mano mamai pries du metus , ji pradejo naudoti ypac daug pieno produktu ( nes taip sake daktarai , kai eini i menopauze reikia naudoti plus kalcio mityboje , taciau tas kalcis kuris gaunamas is karves produktu kaip pienas , jogurtai ir suris ( tai yra koncentruotas kalcis ) yra kenksmingi musu kaulams , jie atvirskciai veikia . Ta prasme , kad suprastum , kai valgai pieniska produkta ( taip ten yra kalcio ) taciau tas kalcis sukelia rugstis musu kune ir kad susidorotu su tomis rugstimis is musu kaulu strukturos paimamas kalcis nusarminti ta rugstinguma ( o taip darant kiekviena diena pasidaro kad kaulai isreteja kas diena ) taip atsitiko mano mamai ir as buvau susidurusi su nekokiom pasekmem ji nebesugebejo atsikelti net is lovos ( plus raumenu mase irgi atsisake , visi audiniai tai yra conective tisues ) .Nu ka griebem malti zalius kokteilius su kiaulpienem , dilgelem , rucola buroku batviniu lapais ( ne perdaug spinatu , nes nelabai gerai esant osetoporozei ) petrazoles ir t.t. , valgyti tik ryzius rudus , jokiu baltu miltu , jokiu produktu mesos kurie sukelia irgi rugstinguma kune , aisku jokiu pieno produktu . Del extra kalcio sesamo seklas valgo kiekviena diena po du sauktselius , chia seklas dedam i zalius kokteilius , darom migdolu piena ( migdoluose yra labai daug kalcio , patariu jums ismirkyti nors po 5 migdolus per nakti ir ryte jei neturite mixerio suvalgyti tuos migdolus )plius sudziovintas figas ( kai buna viaisu aisku geriau valgyti vaisius ) JOKIU KALCIO PAPILDU !!! ( mano vyro sesuo cia italijoje , ja gyde daktarai su kalcio papildais jai suluzo kaulai , ranku ir sonkauliai …) ir jokiu fosamax !!! kalcio papildai pripildo kalcio nenaturaliai ir kaulai pasidaro tokie trapus kad greitai luzta …reikia daryti viska naturaliu budu tai yra maistu , ir vaistazolem , ir seklomis kurios turi daug kalcio . mano mama padare didele pazanga , atsikele is lovos , sugeba viska pati pasidaryt iseina i miska pasivaikscioti kur pirma negalejo nuo lovos nueiti toliau per kambari , ravi darzus , po truputi sportuoja .Naudojam vaistazoles ( jei gali isigyti asiuklio tinktura Equisetum arvense , taip pat dilgeliu tinktura , kuri isvalys kuna ir labai gerai del kaulu , sanariu pries reumata ir nuo artrito , ir stimuliuos skydlaiuke ) Skydliauke taip pat svarbus dalykas sergant osteoporoze , jei ji sutrikusi tai problema ir kauluose , nes skydliauke reguliuoja kalcio pasisavinima ir cayenne pipiras ( tas raudonas peperoncino gerai del kaulu ) Paskui dar vienas labai geras papildas tikrai geras , as isitikinau kuris padeda regeneruoti kaulu struktura tai yra http://www.thesynergycompany.com/v/bone_renewal.html
  tai yra amerikoje , bet paieskok ir atrasi Uk ( as perku is Uk kainuoja apie 57 svarus ) ten yra butent jau vienos dienos norma 800 mg kalcio plus vitamino D , K1 , K2 kurie visi reikalingi isisavinti sinergetiskai . Tikrai labai gerai veikia .Mano mama pirma neturejo ligsvaros krisdavo is batu i prieki arba atgal nes nebeturejo stabilumo ( o buvo visada labai sportiska , bet mes iveikem sia liga ir jos kaulai atsistatineja po truputi …aisku per metus gali atsistayti ne daugiau kaip 10 % kaulu mases , bet kito varianto nera tik naturaliu budu reikia kantrybes ir noro pasveikti ..) linkiu stiprybes , jei reikia patarimu parasyk i maila :yourlifesimply@yahoo.de , turiu receptu kaip pasidaryti maista kuo sveikesni ir daug info del osteoporozes , svarbiausia pritaikyti , o kad veikia tai pasiusiu tau nuotrauka jei noresi pati pamatysi kaip atrode mano mama ir kaip dabar atrodo …Linkiu sveikatos , kantrybes ir viskas bus gerai …laimingai

 303.   Samanta rašo:

  Sveiki. Norėjau pasiteirauti, ką manote apie šiuos mineralus http://www.bodykind.com/product/434_109-UltraTrace-Ionic-Trace-Minerals-227ml.aspx?Referer=

  Andy:

  Geri gali naudoti, ypac del magnio.

 304.   S. rašo:

  O ka manote, kodel Lietuvoje nera pirkti butent jonizuotu mineralu?

 305.   IrmaDz rašo:

  Sveiki. Noreciau paklausti apie cia parduodama spirulina http://www.chlorella-world.com/spirulina-pacifica-8-c.asp

  Andy:

  Gali naudoti, ten parduotami produktai yra geri be priedu

 306.   IrmaDz rašo:

  Aciu uz atsakyma. O gal galit patarti ar galima , jei galima tai kiek, duoti 4 metu vaikui, nes niekur nerandu, visur tik suaugusiuju dozes.

  Andy:

  CIa raso kad vaikam iki 12 metu 1.5-2.5 gramu per diena. Ju tabletes yra 500mg.

 307.   IrmaDz rašo:

  Aciu

 308.   VitaminasC rašo:

  čia apie druską buvo kalbama, tai parašysiu kokį faktą radau žurnale - “Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas rodo, kad neturtingi žmonės vartoja daugiau druskos negu pasiturintys, kyla išvados, kad tai viena iš priežasčių, kodėl neturtingi žmonės labiau serga.”

 309.   Mineralinis vanduo Borjomi rašo:

  Rašau referatą apie maisto papildus..ar galima teigti, kad borjomi mineralinis yra irgi maisto papildas?

  Andy:

  Nesu girdejes, kad kas nors mineralini vandeni klasifikuotu kaip maisto papilda.

 310.   Vita rašo:

  Sveiki. Labai idomu, kokia nuomone apie siuslerio druskas? Aciu

 311.   Jolanta rašo:

  Norejau pasiteirauti del vit. E. Bandziau ieskoti Jusu bloge, bet nieko neradau , na komentaru tik neperziurejau :) Koks vit. E yra geras, kad butu gerai pasisavinamas ir t.t.?
  Ar rekomenduojat vartoti esant krutines problemom (cistos…)? Nakvisu alieju jau vartoju! Gal ka dar patartumet?
  Dekui

 312.   Veda rašo:

  norejau suzinoti jusu nuomone apie Suhlerio druskas - mineralines. ar nera pavojinga jas nauoti? mazam vaikui (1.4m) genda dantys - eduonis, emalis dingsta… galvoju duoti jam 1 ar 2 nr is cia : http://www.12drusku.lt/12-siuslerio-drusku-detaliau

  Andy:

  Na sunku pasakyti, nes ten neraso kiekiu. Nezinau kiek ten yra natrio, nes didelis natrio kiekis maziem vaikam yra pavojinga, nes ju inkstu funkcija yra mazesne.
  Dar pamegink naudoti ksilitoli http://sveikatossaltinis.blogas.lt/ksilitolis-apsaugo-dantis-423.html
  Kaip ten sake, dantu problemu priezastis gali buti susije su vandens kokybe.
  Taip pat dar gali buti del vitamino D ir K trukumo

 313.   laima rašo:

  Dažnai mažų vaikų dantų problema būna blogas, “neteisingas” vanduo. Dantukai jau dygsta negyvi. Jei taip atsitiko, tai nieko jau nepakeisite, teks laukti, kol jie iškris ir užaugs nuolatiniai. “Teisingas” vanduo svarbus yra ne tik vaikui, bet ypatingai svarbus mamai nėštumo metu.

 314.   ausra rašo:

  Laba diena,
  Kovo men nutraukiau kontraceptikus ir buvo po po keliu savaiciu atsirades nerimo priepolis, sirdies virpejimas,bet dabar viskas gerai,pshihologas padejo,pageriau kali,nes buvo prie trukimo ribos. Bet po menesio atsirado kuperoze,labai ryskus veido raudonis(skruostu, kaktos ir nosies) ir taip pat visame kune(krutines lasta,koju slaunys,rankos)Ka patartumete naudoti vidiniam kapiliaru stiprinimui? esu labai pasimetusi,man tik 25 m. nei gimdziusi dar,o ir likusi gyvenima norisi graziai nugyventi… dabar su labai sudirgusi ir nervinga,bijau savo ateities…

 315.   Jurate rašo:

  Laba diena,
  Daug naudingos informacijos gavau perskaičiusi jūsų straipsnį.Visai susisuko galva tai kokios firmos tuos mineralus pasirinkus naudoti, nes ant pakuočių nerašo ar ten tos molekulės mažos ar didelės. Šiuo metu naudoju amway firmos magnio miltelius. Labai norėčiau gal jūs galėtumėte ką patarti. Nes pardavėjui svarbu parduoti,o mes pirkėjai nežinome ar jis geras ar ne.

 316.   Lukrecija rašo:

  Minėjote, kad spirulina labai naudinga organizmui, jei yra iš patikimo šaltinio. Kaip žinoti ar šaltinis patikimas ir ar gausiu pilnavertį maisto papildą? :)

  Andy:

  Siais laikais sunkoka, nes dauguma spirulinos produktu, net ir ekoligisku yra is kinijos, ir ten garantuoti kokybe yra sunku. Daugeliu atveju net ir pigi spirulina bus geriau nei keiko, nebent ten bus labai daug kokiu sunkiu metalu ar PCB.

  Kiek man teko ragauti ir taip is rastos info tai bene geriausia yra Health force ji auginta US, ir ten pereje kazkoki TruGanic standarta, testavima

  100% TruGanic: TruGanic is a purist, hard-core quality standard significantly beyond organic. In addition to no pesticides being used anywhere in the growing process, TruGanic includes authentic standards for production, non-toxic cleaning agents and pest control, electromagnetic radiation, processing agents, additives, air quality, and actual verification for purity.

  arba Nutrex, . Tiks su nutrex dabar problema yra ka ji yra auginama atviruose vandenyse prie hawaii salu, ir po Japonijos atomines elektrines avarijos gali is ten atkeliauti radiacija.

  Tiesa abu produktai nera pigus.

 317.   dalia rašo:

  Visiems siūlau išbandyti Šiuslerio druskas!

 318.   Jul rašo:

  Sveiki,
  ka manot apie siuos zuvu taukus:
  http://naturelab.lt/prekes/omega-3

  Andy:

  Asmeniskai as nerekomenduociau naudoti zuvu tauku, nebent ten loboratoriskai yra nustatyta DHA ir EPA trukumas. Nes kaip ne karta sakiau savo komentaruose, labai daznai buna kad zuvu taukai (juose esancios riebalines rugstys) yra oksidavesi, pasene, ir tokie pasena zuvu taukai yra pavojingi, net gali paskatinti vezio vystymasi.
  Priedo zuvu taukai daznai buna uztersti sunkiais metalais, PCBs ir kitais toksinais.
  Jei jau norite zuvu tauku, geriau karts nuo karto valgykite mazas zuvis kaip sardines.
  Taip pat naudokite chia seklas, ar linu semenis, nes organizmas gali pats pasigaminti EPA ir DHA, zinoma yra atveju kai tas procesas del vienu ar kitu priezasciu yra sutrikes ar sukompromituotas.
  Dar yra augalines kilmes DHA ri EPA, kur bent jau be toksinu.

 319.   papildai sportui rašo:

  O papildai sportui kenkia sveikatai? Nes pradėjau lankyti sporto klubą ir treneris rekomendavo pradėti gerti papildus.

  Andy:

  Priklauso kokie tie papildai, reikia ziureti individualiai, jei kokie isrugu proteinai (whey proteinai), ar dar koks brudas tai nepatarciau naudoti. Taip pat rekia ziureti koks tavo tikslas, ar numesti svori, ar taip sustiprinti sirdies ir kraujagysliu sistema. Jei tik numesti svorio, tai jei valgysi ta pati tai papildai stebuklingu rezultatu neduos.

Rašyk komentarą