BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kosmetika lėtai nuodija žmones

Bovo ne kartą klaustą apie kosmetiką ir jos poavojingus ingredientus. Prieš kuri laiką apie kosmetikos pavojų sveikatai buvo rodyta Paskutinės Isntancijos laidoje, kurią labai rekomenduočiau pasižiūrėti ir nustoti naudoti pavojingus sveikatai produktus.

Parabenai, gliukolis, sulfatai (1iš4)

Parabenai, gliukolis, sulfatai (2iš4)

Parabenai, gliukolis, sulfatai (3iš4)

Parabenai, gliukolis, sulfatai (4iš4)

Čia yra laidos transkripcija

Kosmetika - nuodinga (2 dalis) (1iš4)

Kosmetika - nuodinga (2 dalis) (2iš4)

Kosmetika - nuodinga (2 dalis) (3iš4)

Kosmetika - nuodinga (2 dalis) (4iš4)

Čia yra laidos transkripcija, kur galite paskaityti apie pavojingus kosmetikos ingredientus

Čia yra kosmetikos duomenų bazė kur galite pasitikrinti jos saugumą/pavojingumą

P.S.Taip pat blog’ą galite prenumeruoti į savo asmeninį kompiuterį per RSS srautą (tai tikrai ne virusas ir jo nereikia bijoti), kuris randamas kairėje pusėje, žemiau ‘Kategorijos’. Reikia paspausti ant RSS ir išsaugoti kaip ‘bookmark‘.
P.S.1Jei manote , kad mano blog’e pateikiama informacija gali būti naudinga
jūsų draugams, artimiesiems ir kolegoms būčiau labai dėkingas, jei jiems
nusiųstumėte mano blogo adresą arba pabendrinkite ant savo facebook puslapio.

Andy, BSc Nutrition

http://www.buksveikas.net/

Facebook

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (18) | “Kosmetika lėtai nuodija žmones”

 1.   mecislovas rašo:

  kiek bebūtų pavojinga ta kosmetika,bet vistiek atsiras riboto proto žmonių,kurie vis bandys maitintis per odą arba ją ,,pamaitinti” tepant ant jos ar net per išangę, klizmų pavidalu …

 2.   VitaminasC rašo:

  klausimas pamąstymui tiems kas prieš kosmetiką - kažin kas blogiau iš dviejų blogybių:
  1) ar kosmetika kuo geresnės kokybės, kuo iš natūralesnių ingriedientų sauganti odą nuo saulės, nuo oro taršos, nuo laisvųjų radikalų poveikio ir pan. nes aplinka kurioje mes gyvename nėra tokia švari kokioje gyveno žmonės prieš 100 metų kurie nenaudojo kosmetikos
  2) ar nesisaugoti visiškai, “nuoga” oda ir tada ji susiduria su visa ta tarša, spinduliavimu, saule ir radiacija…

  Andy:
  Na naudojant kosmetika tikrai ne pats geriausias metodas apsisaugoti nuo zalos, priedo dauguma yra labai prastos kokybes ir tik dar padidina rizika. Taip pat dauguma kosmteikos naudojama ne apsaugai, o del grozio ar suvokiamo grozio, kad prisitaikyti prie zmoniu ir t.t.

  Jei jau norite apsisaugoti nauo laisvuju radikalu tai daug geriau butu antioksidantu ir kitu medziagu gauti su maistu ar geros kokybes papildais nei galas zino ka tepti ant odos,. kaip ne karta sakiau reiktu isivesti taisykle, jie nevalgai tai nedek ir ant odos (zinoma buna retu isimciu).

 3.   laura rašo:

  Na cia tu i krastutinumus jau nuvaziavai :) Manau nei taip, nei kitaip nera gerai. Kad kosmetika turi buti geros kokybes, ekologiska, tai taip. Bet, kad vaiksciotum diena, nakti ja issitepes ir nuo visko saugotumeisi, tai manau nenormalu. Bet ir visiskai jos atsisakyti irgi nera reikalo. Visu pirma, kas ta kosmetika. Juk ji buna gydomoji, kurios tikrai bent kartais gyvenime prireikia. Taip pat yra higienine kosmetika, kurios irgi kasdien reikia. Pazystu ne viena zmogu, kuris per visa gyvenima issiverte tik su viena kosmetine priemone-muilu. Ir tik retkarciais, isimtinais atvejais, pasinaudodavo kokiomis papildomomis priemonemis, kremu nuo saules, jeigu zinodavo, kad kitaip neiseis aposisaugoti ir teks joje ilgai isbuti, suskirdus odai, kokiais kremukais patepdavo ir pan. Ir ka gyvi, sveiki, grazus liko. Aisku tie zmones buvo vyrai :)) Moterims gal reiktu kazko daugiau, bet manau cia ne del sveikatos, o del grozio. Bet beveik visais atvejais, manau pirmiausia reikia tvarkyti vidu, o ne isore.

 4.   Rasa rašo:

  Sveiki, Labai būtų įdomu sižinoti apie šią kosmetiką.
  Iš anksto dėkoju

  http://www.ecoland.lt/

 5.   laura rašo:

  Rasa, kad suzinoti apie sia kosmetika, reikia isstudijuoti visu produktu sudeti. Niekas cia neapsiims to daryti :) As permeciau keliu produktu sudetis, tai buvo vienas lyg ir neblogas, deja dekoratyvineje kosmetikoje radau ir labai blogu dalyku. Geriau jus numeskite nuoroda su vienu tam tikru produktu ir jo sudetimi, kuris jus domina, jei atsiras chemikas pakomentuos ar geras butent tas produktas. Bet si kosmetikos linija nera ekologiska. Tik “naturai”. O ka tai reiksia ir kaip ta zodi supranta sios kosmetikos gamintojas-neaisku. Kai kuriuose produktuose yra ekologisku ingredientu, bet yra ir naftos produktu. Gal yra ir tikrai vienas kitas gaminys visiskai saugus, bet yra ir nesaugiu. Jeigu nemokate skaityti sudeties, galite internete apie kiekviena ingredienta susirasti info ir bus aisku, o jei tam neturite laiko ir noro, siulyciau rinktis bent jau sertifikuotus 100% ekologiskus kosmetikos gaminius gaminancia kompanija.

 6.   Rasa rašo:

  p. Laura dėkoju už sugaištą laiką. Tiesiog bandau ieškoti natūralesnio, saugesnio produkto. Kadangi esu moteris norisi atrodyti gražiai… Jus minėjote sertifikuotus eko produktus, gal galite įdėti bent vieną nuorodą? Iš anskto dėkoju.
  ps iš mano jau minėtos kosmetikos domimo šis produktas.
  http://www.ecoland.lt/product.php?id_product=132

 7.   laura rašo:

  Jeigu ziurejote tas TV laidas apie kosmetika, tai rode, kaip viena moteris gamina kremus is alieju ir kitu naturaliu produktu. Ji is “Kvapu namu”. Ten prekiaujama ekologiska kosmetika, aliejais, sampunais. Internete yra ju puslapis, ten apie produkcija rasite info. O siaip yra gan nemazai: Urtekram-priemones plaukams, http://www.lovelula.com/cat_100_organic5.cfm
  Jeigu gyvenate uzsienyje, tai pasirinkimas didelis, jeigu Lietuvoje tai kiek mazesnis, ypac su dekoratyvine kosmetika, net nezinau Lietuvoje tokios.
  O siaip iveskite i google 100%organic kosmetic ir ismes daug pasiulymu. Dabar yra ir veganiskos ir raw kosmetikos.

 8.   Rasa rašo:

  Ačiū p. Laura. Pasinaudosiu Jūsų info.
  Pagarbiai
  Rasa

 9.   VitaminasC rašo:

  aš už geros kokybės (aukščiausios kokybės kosmetiką), nes jei moteris nepasidažis ir nepabrėžus savo grožio ir nepaslėpus niuansų kurių matyti neverta - ji neatrodo jog rūpintūsi savimi. Aišku nešneku apie tas kurios malevojasi bile malevotis be skonio ir nesveiku kiekiu centimetrą pudros užsitepa :)

 10.   VitaminasC rašo:

  arba kaip su ta kosmetika kuri 50metę moterį tikrai atjaunina 10 metų, kiekvieną kartą susitikus kas pusmetis matosi kad žmogus ne sensta o jaunėja. Kuom tokia kosmetika blogai, jei joje panaudotos aukščiausios technoloijos ir ji duoda naudą. ? Kad viena iš sudedamūjų dalių 0.000000000001% yra koks nors nelabai natūralus naftos produktas? Va čia man kraštutinumas kai jaudinamasi dėl tokių dalykų, o apsisukus valgo storai nuteptą margarinu sumuštinų su augalinių riebalų pagrindu padarytu sūriu. Kartais žmonės nežino į ką reikia labiau kreipti dėmesį, pamiršta vadovautis sveiku protu, o žiūri TV laidas kurios skirtos ne informacijai, o masėms valdyti.

 11.   mista rašo:

  Sveiki, tema: muilai, šampūnai. Dauguma interneto puslapiuose teigiama, kad koks be būtų ekologiškas, natūralus muilas, jis gaminamas iš kalio hidroksido (šarmo). Bet apie kalio hidroksidą randu informacijos, kad jis “negeras dalykas”. Esu susipainiojusi.
  http://www.infochema.lt Kalio hidroksidas.Toksiškumas. Prarijus LD 50 273 mg/kg (žiurkėms). Įkvėpus aerozolio, galimas dirginimas, kvėpavimo sutrikimas, kosulys. Patekus ant odos, gali sukelti paraudimą, skausmą iki cheminio nudeginimo. Patekus į akis, galimi įvairaus laipsnio pažeidimai iki cheminio nudeginimo. Patekus į vidų, ardo visas virškinamojo trakto gleivines iki cheminio nudeginimo. Ilgalaikis poveikis sukelia odos pažeidimus, nudeginimus, pasireiškia galvos skausmas, kosulys, kvėpavimo takų spazmai, bronchitai, astma.
  Ekotoksiškumas. Tirpsta vandenyje; dideli kiekiai, patekę į vandens telkinius, gali būti pavojingi vandens faunai. Kenkia dėl pH pasikeitimo. Netgi praskiedus, sudaro su vandeniu ėsdinančius mišinius. Nesukelia biologinio deguonies trūkumo.Degant išsiskiria anglies monoksidas.
  Stabilumas ir cheminis aktyvumas. Normaliomis sąlygomis stabilus. Vengti sąlyčio su rūgštimis, aliuminiu, rūgščiomis druskomis, nitrojunginiais, magniu, variu, cinku, alavu ir drėgmės, vandens patekimo, nes tirpstant išsiskiria daug šilumos ir gali savaime užvirti.
  Apsaugos priemonės avarijos atveju. Evakuoti avarijos likvidavime nedalyvaujančius žmones. Neleisti išbyrėjusiam produktui patekti į kanalizaciją, vandens telkinius, dirvožemį, gruntinius vandenis. Išbyrėjus medžiagai, ją atsargiai susemti į sandarias talpas. Vengti dulkėjimo. Vietas, kur buvo išsibarstęs produktas, nuplauti vandeniu.
  http://www.maistogidas.lt E525 - Kalio hidroksidas (Potassium hydroxide)
  Funkcija:Rūgštingumą reguliuojanti medžiaga
  E525: Kalio hidroksidas. Kilmė: Gaunama iš natūralios kalio chlorido druskos.
  Funkcijos ir savybės: Stiprus šarmas, naudojamas kaip rūgštingumą reguliuojanti medžiaga, taip pat pramoniniam vaisių žievelių lupimui ir alyvuogių nujuodinimui.
  Produktai:Duonos gaminiams, kakavos produktams, juodosioms alyvuogėms ir dažikliui anantui (E160b).
  Paros norma: Nenustatyta.
  Pašalinis poveikis: Nežinomas.
  Mitybos apribojimai: Nėra, E525 gali naudoti visos religinės grupės, veganai ir vegetarai.
  Informacijos šaltinis: The Food-Info Foundation (Stichting Food-Info).
  Na dar kietus muilus gamina iš natrio hidroksido. Prekybinis pavadinimas natrio šarmas; kaustinė soda. toksiškumas: Dirgina akis. Prarijus žiurkės LD50 4090 mg/kg. Įkvėpus, žiurkės LC50 2300 mg/m3/2val. Gali būti kenksminga, prasiskverbusi per odą. Medžiaga labai kenkia gleivinei ir viršutiniams kvėpavimo takams. Įkvėpus gali sukelti spazmus, gerklų ir bronchų uždegimą ir edemą, cheminį plaučių uždegimą ir plaučių edemą. Neigiamo poveikio simptomai: nudegimo pojūtis, kosulys, balso gergždimas, laringitas, kvėpavimo trūkumas, galvos skausmas, pykinimas ir vėmimas. Kontaktuojant su oda, nudegina; su akimis - nudegina (pavojus apakti); prarijus dirgina burnos gleivinę, ryklę, stemplę ir virškinimo traktą (gali atsirasti žaizdos stemplėje ir skrandyje).
  Kiek realiai yra pavojinga vaikams, suaugusiems, naudojant priemones, kuriose yra šios sudedamosios dalys…

 12.   VitaminasC rašo:

  Juk tu nevalgysi to šampūno. Čia tie poveikiai žalingi aprašyti kas atsitiks jei prarysi didelį kiekį to šampūno ar muilo. Ant odos tas šampūnas nieko tokio nepadarys, ji turi savo apsauginį sluoksnį, plius jis bus labai trumpą laiką ir pan. Nepanikuokit žmonės. :)

 13.   Klausimas rašo:

  Sveiki, norejau paklausti jusu nuomones apie fotoepiliacijos itaka sevikatai? Kiek ji yra kenksminga? Galbut jus kazka zinote ir galetumete pakomentuoti? (http://www.kunokosmetologija.lt/app/webroot/uploads/userfiles/files/apie%20fotoepiliacija.pdf)

  ANdy:

  Na ten surasyti galimi pasaliniai poveikiai ir manau neverta tokiu proceduru naudoti. Tikrai neverta del socialiniu normu atlilikti tokias proceduras nezinau kurias kuno vietas jus norite apiliiuoti, bet manau neverta. Jei yra didelis plaukuotumas ant veido tai reikia ziureti hormonos, kaip padidejusi DHT (dehydro testosterono, daznai p adidejes buna nuo didlio kiekio gyvulimiu produktu vartojimo), taip pat hormonines kontracepcijos vartojimas http://sveikatossaltinis.blogas.lt/hormonine-kontracepticija-farmacinis-vandalizmas-pries-moters-fiziologija-297.html

 14.   Zenonas rašo:

  Chemikalų tema - Fluoras ir Aliuminis :
  Pastebėjau jau labai seniai, kad derlingose Lietuvos žemėse labiau paplitusi silpnaprotystė, Alzheimerio ligos. Visi laiko, kad tai aludarių krašto problema, “alus su dustu”. Akivaizdu (man atrodė), kad čia pasireiškia judriojo dirvos aliuminio neurotoksiškumas. O pasirodo ne visai. Aliuminis tik padeda fluorui patekt per smegenų imuninį barjerą iki konkorėžinės (intuicijos) liaukos ir ją “užbetonuoja”. Visgi, fluoras - pagrindinis žAIDĖJAS.
  Čia medžiaga, patvirtinusi mano spėjimą:
  http://dokumentika.org/lt/genocido-ginklai/ftorid-natriya-i-bolshoy-zubnoy-obmanr

 15.   Zenonas rašo:

  linke įsibrovė klaida, pasitaisau:

  http://dokumentika.org/lt/genocido-ginklai/ftorid-natriya-i-bolshoy-zubnoy-obman

  Andy:

  Dekui Zenonai, uz nuoroda. Mano ziniomis aliumini taip pat labai purskia su chemtrails, ir tai pat teigiama, kad dirvose aliuminio vis daugeje. Taip pat esu girdejes, kad monsanto jau yra uzpatentave augalus kurie gerai auga daug aliuminio turincioje dirvoje.
  Cia yra gera dokumentija apie Chemtrails
  http://www.youtube.com/watch?v=jf0khstYDLA

 16.   Krista rašo:

  Labai naudinga informacija irnuorodos. Jau kurį laiką domiuosi natūralia kosmetika, net baisu pasidarė kada pradėjau žiūrėti į sudėtis anksčiau naudotų produktų.. ir jų pilni prekybos centrai.. tad bandau dabar visiškai pereiti prie natūralios, ypač kasdieną naudojamos kosmetikos.

  Rodos radau gan neblogą gamintoją 100% Pure. Gamintojas skelbiasi, ir pagal sudėtį matosi kad neturi jokių chemikalų ir toksinų. Turi tiek kūno tiek gan nemažą pasirinkimą natūralios dekoratyvinės kosmetikos. Gal kam nors padės mano atradimas.
  Štai nuoroda, čia taip pat yra lentelė su kenksmingomis cheminėmis medžiagomis naudojamomis kosmetikoje:
  http://www.100pure.lt/content/6-kenksmingos-chemines-medziagos

 17.   Virginija rašo:

  Sveiki, brangieji!
  Praeita savaite apsinuodijau cheminiais valikliais(7 val. dirbau valudama duso kabinas). Pakenkiau sau stipriai.
  Prasau jusu patarimu, kuom galima butu valyti namus, kad nenusinuodyti. Girdejau, kad tinka soda ir actas…. Pazystama siulo Amway ir GNLD valiklius.
  Prasau, padekit man, nes isidarbinau valyti namus. . . Dekoju uz gerus patarimus, Virginija

  Andy:

  Na daugeliu atveju galima is viso naturalias priemones naudoti kaip
  citrinos rugsti, soda, citrinas, obuoliu acta, vandenilio peroksidas
  (gerai desinfekuoti) dar toletams balinti tinka coca cola :).
  O tokiems dalykams kaip indams plauti tai is viso galima paprasta karsta
  vandeni naudoti.
  Ir taip namas ten nereikia pastoviai visko desinfekuoti , nes labai
  sterilu nera gerai, priedo kaip jau pati patyrete visi tie chemikalai gali
  sukelti sveikatos problemu.

  Cia yra straipsnis anglu kalba placiau apie sodos, acto, ir citrinos
  sulciu naudojima
  http://housekeeping.about.com/od/environment/a/Homemade-And-Natural-Cleaning-Products.htm
  http://housekeeping.about.com/od/savemoney/tp/9surprisingcleaners.htm

  dar http://greenlivingideas.com/2008/04/27/natural-cleaning-recipes/

  Cia yra receptai kaip paruosti naturaliu valiklius is sodos, acto ir t.t.

  CIa lietuviskas straipsnis , taip pat mini soda, citrinos rugsti ir t.t.
  http://www.ekodiena.lt/salin-chemija-naturalus-valikliai/
  http://gyvenimas.delfi.lt/namai_ir_seima/naturalus-valikliai.d?id=26192521
  http://www.sveikata.lt/straipsinis/virtuveje-tvarkomes-be-chemijos-67?category=36

  DEl amway, nezinau reiktu ziureti ingredientus, bet kaip sakiau daznai
  galima pigiau naudojant paprastas mano minetas priemones

  Yra forumas buksveikas.net bet ten dar tokios temos nera.

 18.   VitaminasC rašo:

  Virginija, duokite savo kontaktą, arba parašykite man į private, pagelbėsim. Ne naujiena jau tokie dalykai.

  Aišku galtie prieš tai nueiti į tuos “ponų” namus kuriuos valote ir nusinešti kibirą pelenų (geriausiai jiems matant) ir pasakyti, kad dabar su pelenais plausite indus ir vonią, nes gerai šarmas gi natūralus, gerai šveičia priedo.

  Arba su vandenilio peroksidu paplaukite kokį nors akmens masės stalviršį virtuvinį, kuris kainuoja 20k… :)
  (aišku aš čia juokauju)

Rašyk komentarą