BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Organizmo Valymas Raudonųjų Burokėlių Sultimis

Šį kartą pateiksiu organizmo valymo metodą naudojant raudonųjų burokėlių sultis. Metodas yra pagal Robert von Sarbache, tai mityba besidomintis ir sveiką gyvenimo būdą propaguojantis žmogus, savo patarimais išgydęs daugelį žmonių. Originalų receptą anglų kalba galima rasti čia. Jis vadinasi Mini beet protocol. Burokėlių sultis geriausia gerti ryte, bet jei ryte nėra laiko, galima ir kitu metu. Jie jums yra vėžys ar kokia kita sunki liga, sultis reikia atlikti gerti kartus per dieną. Taip pat būtina valgyti daug šviežių daržovių ir bei naudoti caynne pipirą (jis labai aštrus, todėl atsargiai, pradėkite nuo mažų dozių, ypač jei padidėjęs skrandžio rūgštingumas). Šis metodas labai gerai valo kepenis ir gali būti kaip alternatyva kepenų plovimui, kurį ne kiekvienas išdrįsta atlikti. Kepenų plovimo protokolą galima rasti čia.

Burokėlių sulčių procedūra

Pirmiausia reikia išgerti stiklinę vandens su bent 1/3 arbatinio šaukštelio cinamono (cinamoną gerai išmaišyti vandenyje, nes jis sunkiai maišosi su vandeniu ir neišmaišius gali justis stiprus deginantis skonis). Robertas teigia, kad galima įdėti net du arbatinius šaukštelius cinamono, bet aš patarčiau, bent jau iš pradžių pradėti nuo mažų dozių, ir, taip pat naudoti tik Ceylon cinamoną, apie kurį plačiau atskirame straipsnyje, nes įprastas parduotuvėse randamas cinamonas gali būti toksiškas, ypač vartojant dideliais kiekiais. Jei cinamonas įstringa ar prilimpa burnoje, galima dar vieną stiklinę vandens išgerti. Tada pradėti ruoštis burokėlių sulčių spaudimui. Jas pradėti gerti reikia 15 min po cinamono gėrimo. Reikia pasidaryti ir išgerti vieną stiklinę burokėlių sulčių. Bet pradėti galima ir nuo ¼ stiklinės, ypač jei organizmas labai toksiškas. Kadangi burokėlių sultys labai stiprus detoksifikantas ir jei organizmas užterštas, tai gali supykinti. Beje, kuo neskanesnės jums atrodo sultys, tuo labiau užsiteršęs jūsų organizmas. Idealiai reiktų naudoti ekologiškus burokėlius, bet jei jų sunku gauti, bus geri ir įprasti. Jei labai jau neskanu, galima įspausti truputį šviežių citrinų sulčių, obuolių ar morkų sulčių. Jei supykina ar paleidžia vidurius, reikia mažinti dozę.

Robertas ten dar spaudžia šparagų (lot. Asparagus officinalis) sultis ir sumaišo su burokėlių, bet šparagų Lietuvoje sunku gauti ir, be to, jie gana brangūs, todėl, manau, pakaks ir vien burokėlių. Šparagų sultys yra skirtos fluoro detoksifikacijai. Išgėrus sultis reikia suvalgyti 1-3 obuolius. Obuoliai turi pektino, kuris neutralizuoja nemalonius detoksifikacijos efektus. Juos reikia būtinai valgyti, o ne spausti sultis, nes su išspaudomis pasišalina pektinas. Suvalgius obuolius dar reiktų suvalgyti 1-2 morkas. Bet svarbiausia yra burokėlių sultys ir obuoliai.

Kitas receptas

Reikės mikserio arba kokteilinės. Paimti 4 bananus, 20-30 vynuogių, 1 vidutinio dydžio burokėlį. Viską sumulkinti ir gerti tokį tirštą kokteilį. Išgėrus suvalgyti vieną obuolį ir morką.

Hidracijos gėrimas

Jis taip pat gerai tinka sumažėjusiai skrandžio rūgščiai atstatyti. Ši problema ypač aktuali vyresnio amžiaus žmonėms. Ir, beje, kai kurie mano, kad sumažėjusi skrandžio rūgšties gamyba yra viena iš senėjimo priežasčių. Robertas teigia, kad sumažinus skrandžio rūgšties kiekį, net ir jauną žmogų galima labai greitai pasendinti, nes organizmas nebepasisavina daugelio medžiagų, kurių trūkumas veda į ankstyvą senėjimą.
Reikia užmerkti du šaukštus Chia sėklų į stiklinę vandens ir gerai išmaišyti (geriausia palikti per naktį). Ryte į mikserį supilti išmirkusias Chia sėklas (jos bus pavirtusios į kažką panašaus į želė), paimti 1-2 burokėlius, du bananus ir sudėjus į mikserį susmulkinti. Dar galima įdėti tokotrienolių (tai vitamino E forma, jo daug yra palmių aliejuje). Tokį kokteilį ir gerti. Chia sėklos turi omega 3 riebalinių rūgščių, taip pat visas nepakeičiamas aminorūgštis bei skaidulų.
Dar galima valgyti ir žalius burokėlius, bet Robertas teigia, kad efektas bus mažesnis ir prireiks daugiau laiko.

Burokėlių  sulčių nauda

- Burokėlių sultys labai gerai tinka kandidai (kandidozei) gydyti ir parazitams šalinti, nes jie nemėgsta burokėliuose esančių medžiagų.
- Taip pat naudinga sergant Laimo liga, esant plaučių sutrikimams, gerai išvalo chlorą.
- Burokėliai stiprina kraują ir raudonuosius kraujo kūnelius. Todėl jie ypač tinkami vartoti sergant mažakraujyste.
- Atstato natūralią plaukų spalvą (pranyksta žili plaukai). Padeda esant vidurių užkietėjimui.
- Burokėliai turi folinės rūgšties, mangano, kalio, geležies. Padeda išlyginti ir užgydyti randus, išlygina odos raukšles, atjaunina odą.

Išvalo neorganinio kalcio nuosėdas iš organų ir audinių įskaitant kraujagysles, odą. Kalcio nuosėdos gali atsirasti nuo pieno produktų vartojimo (ypač pasterizuoto), blogos kokybės kalcio papildų, kurių dauguma yra sumaltos uolos ar jūros kriauklės ir jos atsidurs bet kur tik ne kauluose. Daugiau apie kalcio papildus atskiruose straipsniuose:

Ar kalcio vartojimas duoda stiprius kaulus?

Kodėl su papildais gaunami mineralai atsiduria ant kraujagyslių sienelių?

Tyrimas  parodė, kad raudonųjų burokėlių sultys pagerina ištvermę, deguonies įsisavinimą, ir taip leidžia sportuoti ilgiau palaikant intensyvumą. Tyrimo dalyviai šešias dienas kasdien gėrė po 500 ml burokėlių sulčių ir po to buvo testuojami. Burokėlių sultys padvigubino nitrato (NO3) kiekį kraujyje (nemaišyti su dėl perteklinio tręšimo daržovėse esančiais nitratais) ir sumažino energijos išteklių naudojimą tuo pagerindami ištvermę.

Burokėliams raudoną pigmentą (spalvą) duodanti medžiaga - betacyanin naikina vėžines ląsteles. Šis chemikalas į vėžines ląsteles patenka kartu su gliukoze, nes jos suvartoja apie 10 kartų daugiau cukraus nei normalios, sveikos ląstelės. Taip yra todėl, kad vėžinės ląstelės utilizuoja gliukozę anaerobiniu (be deguonies) būdu. Anaerobinis gliukozės (viena molekulė) utilizavimas duoda tik 2 ATP (energijos forma, kurią naudoja visos organizmo ląstelės), kai aerobiniu būdu oksiduojama viena gliukozės molekulė duoda 30-32 ATP. Tyrimas su gyvūnais parodė, kad jiems vartojant burokėlių skaidulas padidėjo glutathione peroxidase ir glutathione-S-transferase enzimų kiekis. Glutathione peroxidase gamina Glutathione, kuris yra geras antioksidantas ir labai svarbus apsaugant kepenų ląsteles, ypač kai kepenys neutralizuoja toksinus (http://www.whfoods.com).

Kitas tyrimas, atliktas su gyvūnais, parodė, jog burokėliai sustiprino jų imunitetą. Burokėliai taip pat turi antioksidantų, kurie apsaugo nuo laisvųjų radikalų, mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Tyrimas parodė, kad burokėliai 30% sumažino cholesterolio kiekį (LDL/ŽTL - ‘blogąjį’) ir 40% sumažino trigliceridų kiekį (kraujo riebalai, kurių didelis kiekis yra širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnys), bei padidino HLD cholesterolį (gerąjį). Bet noriu pasakyti, ‘geras’ ir ‘blogas’ cholesterolis yra labai neteisingi pavadinimai, nes net ir LDL yra reikalingas. Burokėliuose esanti medžiaga - betaine - bent 20% sumažino uždegiminius rodiklius - C-reaktyvųjį baltymą, IL-6, tumor necrosis factor alpha (American Journal of Clinical Nutrition, Detopoulou P, et al.). Efektas buvo dar didesnis, kai kartu buvo vartojamas cholinas (randamas kiaušinio trynyje, bet kadangi jis yra labai jautrus temperatūrai, dauguma jo sunyksta verdant ar kepant). Ir cholinas yra labai gera antiuždegiminė medžiaga, taip pat reikalinga neurotransmitorių (smegenų nerviniai signalai) gamybai (Detopoulou et al., 2008).

Čia yra dar vienas geras straipsnis su nuorodomis į mokslines studijas apie borokelių naudą sveikatai.

Dar patarčiau būtinai perskaityti kitus mano straipsnius:

Kepenų ir tulžies pūslės plovimas išgydo daugelį ligų

Straipsnis parengtas pagal:

Beets http://www.whfoods.com/genpage.php?tname=foodspice&dbid=49

http://robertvon.com/

Organic beetroot boosts stamina: Study, http://www.nutraingredients.com/Research/Organic-beetroot-boosts-stamina-Study?utm_source=RSS_text_news

Detopoulou P, et al. (2008) Dietary choline and betaine intakes in relation to concentrations of inflammatory markers in healthy adults: the ATTICA study American Journal of Clinical Nutrition 87 (2), 424-43.

Tikiuosi, kad ši informacija jums bus naudinga ir prašau palikti savo komentarus ir atsiliepimus žemiau. Laisvai reikškite savo nuomonę. Jūs nebūtinai turite su manimi sutikti - aš gerbiu visas nuomones. Jei turite kokių nors klausimų ar norėtumėte gauti papildomos informacijos, palikite žinutę žemiau (Kometarai būnant kitose šalyse pagal blogas.lt nuostatus neleidžiami, čia dėl spamo). Arba apsilankykite mano naujame forume Buk Sveikas, ypač gyvenate svetur, nes ten  komentarai leidžiami. Ir taip pat per Facebook, kur dažnai įdedu nuorodas į naujai rastą aktualią informaciją.

P.S.Taip pat blog’ą galite prenumeruoti į savo asmeninį kompiuterį per RSS srautą (tai tikrai ne virusas ir jo nereikia bijoti), kuris randamas kairėje pusėje, žemiau ‘Kategorijos’. Reikia paspausti ant RSS ir išsaugoti kaip ‘bookmark‘.

P.S.1 Jei manote , kad mano blog’e pateikiama informacija gali būti naudingajūsų draugams, artimiesiems ir kolegoms būčiau labai dėkingas, jei jiemsnusiųstumėte mano blogo adresą.

Andy, BSc Nutrition

http://www.buksveikas.net/

Facebook

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (497) | “Organizmo Valymas Raudonųjų Burokėlių Sultimis”

 1.   Faustas rašo:

  Kiek as zinau zalius burokelius isspaudus reikia palaikyti bent valanda atvirame inde, nes yra kazkokiu nuodingu medziagu. Gal jus pamirsote tai pamineti…

 2.   Andy rašo:

  Na siaip sultys riekia gerti is karto nes sunyksta enzimai, ir po valandos ju gali nebelikti. Robertas teigia, kad tik sviezios sultys turi efekta, tiesa dar priklauso kokia sulciaspaude spausta.
  Nesu girdejes apie tai kad reikia palaikyti burokeliu sultys valanda todel negaliu pasakyti.

 3.   vilius rašo:

  Geras straipsnis,aciu Andy ..saunuolis

 4.   Ghe rašo:

  Mano močiutė žiemai ruošdavo panašų mišinį - burokėlių sultis su obuolių. :)

 5.   Rasa Lukosiute rašo:

  Aciu Andy - kaip visada geras ir pilnas teisingos informacijos straipsnis. As taip pat spaudziu tiek vaisiu, tiek darzoviu sultis kieviena ryta, pries tai paruosdama skrandi mineraliniu vandeniu. Visos bedos su sveikata isnyko labai greitai, talija palieknejo kaip mat :) O burokeliu sultys yra skanios ir gaziai padazo sultis! Tik saugokit ir neapsitaskykit rubu! :)
  Siulyciau visiem isigyt sulciaspaude, tai bus geriausia investicija i jusu sveikatos banko saskaita, kuri yra pati svarbiausia saskaita kokia tik imanoma turet! Sekmes ;))

 6.   Ausra de Araujo rašo:

  Dekui Andy, tu kaip visada fantastiskas.

  paskutiniu metu valgiau daug burokeliu - morku salotu (su medaus.. ir sezamo aliejaus dressing..)(???). Bet sakyk, ar sultys isties yra geriau nei pati darzove? Si valymo programa trunka 6 dienas.. tai kaip supratau ryte 500ml sulciu ir visa kita likusia diena iprastas ritmas?

 7.   andy rašo:

  Ten Roberto mini beet protokole tai stikline sulciu is ryto,
  O cia 500ml bunau naudota viename tyrime, ir cia per visa diena o ne per viena karta.

  Zinoma burokelius galima ir valgyti, ir as tai taip pat darau, bet RObertas teigia efektast bus mazesnis. Taip pat reiktu valgyti zalius.

 8.   mija rašo:

  Ačiū Andi puikus straipsnis. Kai sirgau mažakraujyste gėriau burokėlių sultis ryte, bet labai pykindavo net galva svaigdavo? O kaip elgtis tiems kurių didelis kraujo krešėjimas ir naudoja vaistus ?

 9.   Faustas rašo:

  Rasote is ryto, o tai reiskia nieko nevalgius gerti sultis?

 10.   andy rašo:

  Siaip tai burokeliai nedidina trombocitu kieki ir delto nedidina kraujo kresumo, del vaitu velgi nesu girdejes, kad burokeliu sultys buto kontraindikacija kokiems nors vaistams.

  Beje jei geriate kraujo kresuma mazinancius vaistus, tai galiu pasakyti kad jie yra labai pavojingi, yra naturalesniu ir saugensiu budu kaip sumazinti kraujo kresuma. Nes tokie vaistai kaip coumadin/warfarin yra pavojingi, ir jie faktiskai naudojami ziurkems nuodyti.

  Kraujo kresuma mazina vitaminas E (geros kokybes), zuvu taukai, imbieras, taip pat butinai reiktu vengti arba labai apriboti omega 6 turinciu riebalu, kaip saulegrazu, soju, kukuruzu,

 11.   andy rašo:

  Taip geriau nieko nevalgius, ir tai gali buti net kaip pusryciai.

 12.   mija rašo:

  Burokėliai mažina kraujo spaudimą, ar tiesa?

 13.   Eglė rašo:

  Aš nelabai į temą, bet gal atsakysite: sutrikus virškinimui gėriau imbiero(kartais - su pipirais, citrina ar cinamonu) arbatą. Padėjo ;) Kuom dar imbieras naudingas, ir kiek jo galima vartoti?
  Ačiū

 14.   andy rašo:

  Siaip imbieras gerai anti-uzdegiminias procesams mazinti, skrandzio rugsciai pakelti ir benrai virskinimui, taip pat skatina tulzies gamyba.

  PO kiek vartoti, tai virskinimui pagerinti ir tulzies gamybai skatinti, galima po bent viena gabaliuka su kiekvienu valgiu, galima ir daugiau.

 15.   jolita rašo:

  Labas Andy: dekui uz straipsni.
  Kiek dienu si valyma rekomenduojama atlikti? Spausti burokeliu saknis su lapais ar tik saknis? Visa diena nieko kito nevalgyti tik gerti burokeliu sultis ar jas gerti ryte ir dienos begy valgyti kitka?

  Aciu is anksto!

 16.   andy rašo:

  Galima daryti kas diena, arba kokis 3 kartus per savaite. Spausti tik saknis be lapu. Isgerus sultys po to valgyti galima. Geriausia gerti ryte, bet kaip sakiau jei ryte nera laiko galima ir kitu metu.

 17.   andy rašo:

  Bet burokeliu sultys nesumazins kraujos spaudimo per daug, ir juos galit vartotiti , net jei esate linke i sumazejusi kraujo spaudima.

 18.   andy rašo:

  Burokeliai gali sumazinti kraujo spaudima, nes jie skatina kalcio nuosedu valyma ir kalcifikuotis kraujagysles yra viena is padidejusio kraujo spaudimo priezasciu.
  Tad isvalius sias kalcio nuosedas kraujo spaudimas gali normalizuotis.
  Taip pat burokeliai turi NO3, is kurio organizmas gamina NO (azoto oksida - nitric oxide). NO kaip zinoma atpalaiduoja kraujagysles ir taip sumazina kraujo spaudima.

  Dar kraujagysles labai gerai atpalaiduoja magnis.
  Taip pat reiktu vengti streso, daryti kvepavimo pratimus, meditacijas.
  Sportavimas taip pat gerai.

 19.   jolita rašo:

  aciu! o tu patartum tai daryti karta i menesi ar kaip?
  kaip tu darai?

 20.   Faustas rašo:

  chia, kas tai per seklos? Ir is kur ju gauti?

 21.   andy rašo:

  Robertas pataria daryti 3 kartus per savaite, jie del profilaktikos.

  CHia seklos atrodo taip
  http://store.naturalnews.com/index.php?main_page=product_info&cPath=&products_id=1001333

  http://www.iherb.com/Search?kw=chia+seeds

 22.   Lina rašo:

  Chia seklos yra ispaninio salavijo seklos.

 23.   andy rašo:

  Taip ir cia turbut bus lietuviskas pavadinimas.

 24.   Mija rašo:

  Norėčiau paklausti, kadangi neturiu Ceylon cinamono tai pradedu nuo burokėlių sulčių, po to suvalgau obuolius, ar būtina prieš tai išgerti cinamoną. Dėkoju.

 25.   lina rašo:

  gal kas pasidalintumet informacija, kur Vilniuje gauti Ceylon cinamono?

 26.   Ages rašo:

  Na nafic, ciut neuzsiverciau nuo burokeliu sulciu! Alternatyva kepenu valymui ne kokia. Kepenu valymas su aliejumi nutolo lb toli.
  Taip kad su burokeliais taip pat atsargiai.

 27.   toma rašo:

  Ages,o kas tau buvo,kai isgerei burokeliu sultis?

 28.   Ages rašo:

  Buvo labai negera, atrode, kad mirsiu.

 29.   toma rašo:

  O ar pykino,ar vemei?Kiek isgerei ? Ar grynas sultis gerei ‘ar skiedei su vandeniu,ar su kitom sultim?

 30.   toma rašo:

  Matai,grynos burokeliu sultys yra labai tirstos,todel neprates prie ju organizmas,sunkiai isisavina.Todel ,pradzioje jas reikia praskiesti,gali su vandeniu arba su kitom sultim.As jas megstu su morku ir obuoliu sultimis.Is pradziu nereikia gerti is karto visa stikline.Rerikia pradeti nuo trupucio.

 31.   toma rašo:

  Kai pradejau gerti burokeliu sultis man irgi buvo sunkoka.Matyt buvo labai uzsiterse kepenys.Kai apsivaliau kepenis,tai dabar visai skanu.O jie tikrai valo kepenis.Kai eisi i tualeta,tai matysi,kad kur raudonai nusidaze nuo burokeliu ismatos,bus zymiai tirstesnes.Tai reiskia,kad kepenys valosi.

 32.   Ages rašo:

  Viska dariau pagal cia pateikta protokola. Geriau tik 1/4 stiklines neskiestu sulciu, na pries tai isgeriau stikline vandens. Kas del skonio tai gerti tikrai galima.
  Pasikankinau 10 min. tada neistveriau, bandziau pirstus kisti bet jau velu gal buvo:) isgeriau ~litra vandens ir padejo.

 33.   Ages rašo:

  Toma, o tu burokeliu sultis isspauDusi palaikai pora val. atvirame inde ? NES DAUG KUR RASO, KAD IS KARTO JU NEGALIMA GERTI, GAL TODEL MAN TOKS SALUTINIS POVEIKIS PASIREISKE.

 34.   toma rašo:

  As nezaidziu,isgeriu is karto.Kita karta pabandyk praskiesti,bus geriau.Bet jei tave sublogino,tai reiskia,kad tavo organizmas labai uzsiterses.Neskubant,po truputi,zingsnis po zingsniuko ir viskas bus gerai.As isgeriu rytais ant tuscio skrandzio,vietoje pusryciu.Burokeliai turi labai daug vitaminu,jie yra labai sotus,todel nenoriu valgyti iki pietu.Bet jeigu tu nori tai mazdaug po 20-30 min.gali valgyti ka nori.Valant kepenis reikia pavalgyti,kad turetum ka issitustinti,tik stenkis valgyti lengva maista,tada ir svoris po truputi kris,ir organizmui bus lengviau apsivalyti.

 35.   toma rašo:

  Ages,o gal tavo kraujas yra tirstas ir aplamai kodel tu nori valytis organizma?Ar tu turi kokiu sveikatos problemu?

 36.   andy rašo:

  Maryte, kaip rasiau straipsnyje, cinamones nera butinas, svarbiausia yra burokeliu sultys ir obuoliai, taip pat visada galima rasti morka.

  O Ages, tai kaip TOma sake, greiciausiai jusu organizmas yra labai uzsiterses.
  Taip pat ar tu suvalgei 2-3 obuolius po to ? Kurie kaip sakiau sumazinaa pasalinius efektus.

  Bet kaip toma sake, mazink doze , praskiesk, pradek kad ir nuo sauksto.

 37.   mija rašo:

  Geriu jau trečia diena ką tik išspaustas buokėlių sultis ir suvalgau 2-3 obuolius šiandien jau visiškai nepykino, tiesiog puiku.

 38.   toma rašo:

  Age,parasyk kaip tau sekesi siandien

 39.   Ages rašo:

  Sveikatos problemos pas mane tik tokios, kad mane beria.
  Na siandien sulciu negeriau, bet pasiskaiciau jusu komentarus, tai gersiu tik skiestas sultis.

 40.   toma rašo:

  Ages,valykis butinai organizma,nes tavo oda pasako,kad jis labai uzterstas.Bet vien tik burokeliu sultys nepades.Gal galetum parasyti kokias vietas tave beria.Mano ranku ir koju slaunu ir blauzdu oda yra labai sausa.Veido oda sausa,isberta ir sutrukineje kapiliarai.As valausi akmenis is kepenu,tulzies ir inkstu.Truputi pagerejo,bet ne iki galo.Uzvakar neistverus nuejau pasikonsultuoti pas kinieciu specialista,tai jis pasake,kad cia ne tik