BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Rapso aliejus - sveikas ar nuodingas?

Rapsų aliejus žalingas sveikatai?

Šiandien rapsų aliejus yra vienas labiausiai vartojamų riebalų ir rapsų pramonės atstovai bando jį pateikti kaip labai gerą ir sveikatai naudingą produktą. Aš pats anksčiau vartojau šį aliejų ir galvojau, kad jis yra labai sveikas, kol maždaug prieš metus sužinojau tikrą tiesą apie rapsus. Nors rapsų aliejus turi omega 3 riebalinių rūgščių, bet turiu jus nuvilti, nes šis aliejus faktiškai yra nuodingas. Taip, jūs perskaitėte teisingai - jis yra nuodingas ir padidina vėžio riziką ir kartu su sojos aliejumi tai vienas blogiausių aliejų rinkoje. Dar rapsų aliejus gali būti vadinamas ‘canola’ ar ‘kanola’ (Kanados aliejus), bet reiškia tą patį rapsų aliejų. Dar gali būti užslėptas kaip daržovių aliejus.

Laukinis rapsas yra labai toksiškas ir nuodingas. Jis yra piktžolė ir jokie vabzdžiai jo neliečia, nes jis turi mirtinų nuodų - erucic acid (erusik riebalinė rūgštis). Kadangi gerai žinoma, kad alyvuogių aliejus yra labai sveikas (dėl didelio oleines riebalinės rūgšties kiekio), tai maisto pramonės atstovai pabandė rasti pigesnį pakaitalą - rapsų aliejų, tačiau jis niekuo neprilygsta alyvuogių aliejui.

Dabar žemdirbių auginamas rapsas yra kaip tik ir išvestas iš toksiško laukinio rapso (Brassica campestris ir B. napus) taip sumažinant erusik riebalinės rūgšties ( c22 - 22 anglies atomų grandinės riebalinė rūgštis) kiekį ir padidinant oleinės (omega 9 riebalinių rūgščių, kurių gausu
alyvuogių aliejuje). Be to, daugelis rapsų rūšių yra genetiškai modifikuotos. Jų sėklas daugiausia gamina Monsanto firma (tai viena korumpuočiausiu pasaulio firmų, kontroliuojanti ir gaminanti daugumą pasaulio kultūrinių augalų sėklų, chemikalų ir dirbtinių hormonų). Ir tikrai netikėkite tuo, ką sako etiketės, nes visi rapsai yra genetiškai modifikuoti ir jo pasekmių dar niekas neištyrė, bet, pasak kai kurių nepriklausomų (neįtakotų) mokslininkų, ilgalaikės pasekmės gali būti labai liūdnos ir nepataisomos.

Rapsų aliejus legalizuotas papirkinėjant

Šokiruojantis faktas, kad Kanados (Kanada yra didžiausią rapsų augintoja) vyriausybė sumokėjo 50 milijonų dolerių pasaulio sveiktos organizacijai ir FDA (Amerikos maisto ir vaistų asociacijai), kad rapsų aliejus būtų pripažintas kaip ’saugus maisto vartojimui ir leistas eksploatuoti.

Rapsų aliejus sukelia ligas
Rapsų aliejaus vartojimas gali sukelti plaučių vėžį ir kitas plaučių ligas, gliaukomą (labai pavojingą akių ligą), anemiją, širdies ligas, labai padidina riziką gauti vėžį. Rapsų
aliejaus efektas yra kaupiamasis ir gali užtrukti 10 -20 metų, kol jūsų organizme prisikaups pakankamai toksinų ir nuodų, kad atsirastų ankščiau minėtos ligos.

Prieš gerą dešimtmetį vakarų Europos šalyse rapso išspaudos (kas lieka išspaudus aliejų) buvo šeriamos gyvuliams ir buvo pastebėta, kad daug gyvulių pradėjo prarasti regėjimą. Todėl po kurio laiko šis pašaras buvo nustotas naudoti ir gyvulių apakimo atvejai labai smarkiai sumažėjo. Tai išvadas pasidarykite patys.

Rapsų aliejuje gausu taip vadinamų ilgos grandinės riebalinių rūgščių (c22 ir c 28), kurių vartojimas sugadina apsauginį nervų sluoksnį (mieliną) ir tai vedą į nervų degeneraciją (irimą). Rapsų aliejus blokuoja kai kurių enzimų veiklą. Ypač jis sumažina Acetylcholine aktyvumą, kuris yra labai svarbus perduodant nervinius signalus. Tai sukelia išsėtinę sklerozę, nervinį nejautrumą (neuropatiją). Kai moterys vartoja rapsų aliejų, tai labai padidina riziką, kad kūdikis gali gimti su cerebrini paralyžiumi.

Rapsų aliejus slopina imuninę sistemą

Rapsų aliejuje yra glycosidų, kurie slopina imuninę sistemą ir taip atveria kelią infekcijoms ir sukelia autoimunines ligas, tokias kaip artritą ir kt.

Rapsų aliejus labai rafinuotas

Kad rapsų aliejų būtų įmanoma vartoti mastui, jis turi būti labai rafinuotas (perdirbtas, filtruotas), dažnai naudojant įvairius pavojingus chemikalus. Nes kitaip jis būtų labai neskanus. Taučiau dauguma perdirbėjų, norėdami išgauti kuo daugiau aliejaus ir taip gauti daugiau pelno, naudoja pigius rafinavimo metodus ir procesą atlieka labai aukštoje temperatūroje - taip aliejus tampa labai panašus į hidrogenizuotus riebalus, apie kurių žalą rašiau ankstesniame mano blogo įraše. Taip pat rapso aliejus labai lengvai oksiduojasi ir taip tampa dar pavojingesnis sveikatai. O jei dar naudojate ir kepimui, tai jau visiškas nuodas. Kepant ar kitaip kaitinant rapsų ir daugumą kitų aliejų susidaro pavojingi kancerogenai (kurie sukelia vėžį), tokie kaip 1,3-butadiene, benzene, acrolein, and formaldehyde.

Ekologiškas rapsų aliejus

Ne visi rapsų aliejai yra vienodi. Ekologiškas šalto spaudimo rapsų aliejus yra daug geresnis pasirinkimas nei daugelis Lietuvos supermarketuose parduodamų aliejų. Pagal vieną šio blogo skaitytoją, E. H. Jastramsko spaudžiamame aliejuje erusic (eruko) rūgščių yra 0,0 proc., (na ir tikrai jis genetiškai nemodifikuotas) ir jei tai tiesa, tai šis  aliejus turėtų būti saugus. Todėl šis rapsų aliejus nėra nuodas ir, manau, jį galima vartoti.

Rapsas - cheminis ginklas

Garstyčių dujos (2,2′-dichlorodiethyl sulfide ), kurios yra cheminis ginklas, yra išgaunamos iš rapsų. Šis ginklas buvo panaudotas pirmajame pasauliniame kare ir kareiviams sukėlė plaučių ir odos pūsles. Dar rapsai naudojami žurnalų puslapiams blizginti.

Jei norite išlikti sveiki, patarčiau rapsų aliejaus nevartoti ir jį pakeisti sveikesniais aliejais ir riebalais, tokiais kaip linų sėmenų aliejus, alyvuogių, vynuogių sėklų, palmių ar kokoso aliejai, kurie yra labai sveiki. Apie šiuos gerus aliejus pakalbėsiu ateityje.

Susiję straipsniai:

Hidrogenizuoti riebalai - legalus nuodas?

Omega 3 riebalinių rūgščių svarba

Alyvuogių aliejus ir kiti sveikatai naudingi riebalai

Tikiuosi, kad ši informacija jums bus naudinga ir prašau palikti savo komentarus ir atsiliepimus žemiau. Laisvai reikškite savo nuomonę. Jūs nebūtinai turite su manimi sutikti - aš gerbiu visas nuomones. Jei turite kokių nors klausimų ar norėtumėte gauti papildomos informacijos, palikite žinutę žemiau (Kometarai būnant kitose šalyse pagal blogas.lt nuostatus neleidžiami, čia dėl spamo). Arba apsilankykite mano naujame forume Buk Sveikas, ypač gyvenate svetur, nes ten  komentarai leidžiami. Ir taip pat per Facebook, kur dažnai įdedu nuorodas į naujai rastą aktualią informaciją.

P.S.Taip pat blog’ą galite prenumeruoti į savo asmeninį kompiuterį per RSS srautą (tai tikrai ne virusas ir jo nereikia bijoti), kuris randamas kairėje pusėje, žemiau ‘Kategorijos’. Reikia paspausti ant RSS ir išsaugoti kaip ‘bookmark‘.

P.S.1 Jei manote , kad mano blog’e pateikiama informacija gali būti naudingajūsų draugams, artimiesiems ir kolegoms būčiau labai dėkingas, jei jiemsnusiųstumėte mano blogo adresą.

Andy

http://www.buksveikas.net/

FacebookRodyk draugams

komentarai (128) | “Rapso aliejus - sveikas ar nuodingas?”

 1.   vitalijus rašo:

  gal galima butu gauti saltiniu nuorodu, is kuriu buvo paimta si informacija? :)

 2.   andy rašo:

  Zinoma, kad galiu. Bet saltiniai yra anglu kalba. Informacija paimta is keleto saltiniu:
  'Fats That Heal, Fats That Kill: The Complete Guide to Fats, Oils, Cholesterol and Human Health' Udo Erasmus
  http://www.amazon.com/Fats-That-Heal-Kill-Cholesterol/dp/0920470386/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1214550973&sr=8-1

  Mercola.com
  http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2002/08/14/con-ola1.aspx

  http://www.breathing.com/articles/canola-oil.htm
  http://www.bhawkindustries.com/blank?pageid=41&catstart=0&prodstart=0
  http://www.aspartame.ca/page_oho3.htm

  Straipsniuose nurodomas Canola oil yra tas pats kas rapsu aliejus(rapeseed oil).

 3.   Saulius rašo:

  darzoviu aliejus - cia tikriausiai tureta galvoje: augalinis aliejus?

 4.   andy rašo:

  Turbut, tokiu pavadinimu daznai vadinami rapso, sojos. saulegrazu ir kukuruzu aliejai

 5.   Circle rašo:

  Alyvuogių, vynuogių aliejai kasdieniniam vartojimui yra gana brangūs. Ar yra pigesnis aliejus, kuris ne taip kenktų. Pvz. saulėgrąžų, kukurūzų ?

 6.   pegasus rašo:

  o kokios naujienos apie saulegrazu alieju, mat as jis nuolat tik ir naudoju, nes kiek zinau saulegrazu dar ne modifikuoja…
  kazkaip apie ji neuzsiminiai,..
  na kokuruzu kaip suprantu ir sunku rasti nemodifikuotu

 7.   andy rašo:

  Saulegrazu aliejus nera modifikuotas, bet jame dominuoja omega 6 riebalines rugsti kurios skatina uzdegiminius procesus todel ji reiktu vartoti saikingai, taip pat daugelis saulegrazu alieju ,kai ir kitu, yra rafinuoti ir spausti naudojant ivarius chemikalus.
  Jei ne kepimui tai ger naudoti nerafinuota.
  Bet kepti su nerafinuotu negalima.
  O geriausia kepto maisto is viso nevalgyti nes jis yra nesveikas.
  Ji reikti keisti troskintu, virtu ar virtu ant garu. Taip pat valgyti daug nevirtu darzoviu, nes apdoraojant maista prarandama didele dalis vitaminu ir mineralu.

 8.   Rima rašo:

  to Circle : alyvuogiu aliejus brangesnis, bet kepant jo reikia zymiai maziau.
  o ati kad vabzdiai po rapsus neskraido, abejoju, nes pati maciau kaip bites duzgia

 9.   andy rašo:

  Bites tai duzgia , bet amerikoje ir vakaru europas salyse bites smarkiai nyksta ir viena versija yra ta, kad bites nyksta del genetiskai modifikuotu augalu.
  Taip pat manoma, kad bitems kenkia mobiliuju telefonu operatoriu antemos, kurios skleidzia elektromagnetine radiacija.
  Ir aisku bitems kenkia ant lauku purskiami chemikalai

 10.   andy rašo:

  Del kainos, tas pigumas po kiek laiko gali brangiai kainuoti ir mokesite brangiausiu savo turtu sveikata. Ir tada gali tekti tuos sutaupytus pinigus vaistams ir gydytojams isleisti.
  O geriausia tai is viso kepto maisto nevalgyti.

 11.   Rima rašo:

  omega-6 rugstys. klausimas-jei jos kenksmingos, tai kodel gaminamos omega3 su omega6 kapsules, kurios parduodamos vaistinese?
  P.S. isvis sveikiausi-negyventi :)

 12.   andy rašo:

  Omega 6 nera knkesmingos jei vartojama mazais kiekies, Ir jos ne tik , kad ne kenksmingos bet reikalingos.
  Bet svarbiausia yra oemga3 ir omega 6 santyrkus, kuris idealiai turi buti 1:1 ar 1:2.
  deja sieandian tas santykis yra 1:16 ir net daugiau. Kas sis santykis yra pakites tai prasideda omega 6 problemos - uzdegimai, organizmas nebesugema gamingti DHA ir EPA (sias riebalines rugstis organizmas gamina is omega 3, bet kai organizme vyrauja omega6 jis mechanizmas sutrinka).

 13.   andy rašo:

  Radau idomia ir juokinga video kaip galima namuose pasigaminti gripo vakcina
  http://uk.youtube.com/watch?v=x5GS7nZi924&eurl=http://rogerhaeske.com/?s=flu+shots

 14.   Yulius rašo:

  Kiek musu organizma veikia saltasis ir tamsusis metu laikas (D,C)? Ar suletejes gyvenimo tempas, ilgesnio miego poreikis, apsnudusios nuotaikos tai nepakeiciama biologinio laikrodzio faze ar nemokejimas prisitaikyti? Ir kaip vertini cesnaka?

 15.   andy rašo:

  Zinoma, tamsusis ir saltasis metu periodas mus daugiau ar maziau veikia:
  ziema organizmas del saules trukumo negamina vit. D, kuris yra labai svarbus.
  Taip pat saule reguliuoja hormono - melatonino gamiyba ir tai yra viena priezasciu kodel zmones yra labiau mieguisti ziema.

  Tai taip pat paaiskina kodel zmones ziema miega ilgiau. Tai aiskiai budunga ir man asmeniskai:
  stai velyva rudeni ir ziema as naturaliai atsikeliu pries 7 ryto, kai tuo tarpu vasara
  apie 6.Nor miegoti einu visada tuo paciu metu - 21.30-22.00 val.

  Beje atsikelus labai naudinga is karto iseiti i lauka ir gauti naturalios sviesos, taip organizmas naturaliai prasibunda ir tada jokios kavos nereikia.
  Bet trumpos dienos tikrai nepakankama priezastis depresijai ir kitom ligom, nes taip tiesiog nusikratoma atsakomybe radus lengva pasiteisinima.

 16.   andy rašo:

  Sumazejus sviesai - vakare, melatonino gamyba padideja ir tai ir todel tai naturalus signalas organizmui , kad reikia miegoti, deja siendiena zmoniu bioritmai yra taip labai sudarkyti, kad tokiu zenklu daugelis tiesiog nebepazista.
  Miegoti reikia visiskoje tamsoje ir jei gatveje sviecia lempos tai reikia uztraukti uzuolaida ar net specialius aciu dangalus nusipirkit ar paciam pasisiuti. Nes kitaip organizmas gamins nepakankamai melatonino ir bus sunku uzmigti ir miegas bus nepilnavertis.
  Ryte pakilus saulei melatonino gamyba sumazeja ir zmogus naturaliai pabunda. todel kaip sakiau atsikelus labai svarbu iseiti i lauka ir pabuti sviesoje, kad organizmas gauti signala ir sumazintu melatonino gamyba.

 17.   andy rašo:

  del cesnako, tai apie ji yra priestaringu nuomoniu. Vieni teigia, kad jis yra labai naudingas ir turi daug gydomuju savybiu.
  Kiti teigia, kad jis yra lengvas antibiotikas ir jo vartoti nereiketu. Cesnako priesininkai teigia, kad jis yra toksinas ir net sukelia autoimunine reakcija.Taip pat jie teigia, kad maziem vaikam cesnako neduodama, tai kaip ir zenklas kad suaugusiems jo nereiketu.

  Nepaisant to mano nuomone cesnakas yra naudingas ir saikingai vartojant gali prisideti prie geros sveikatos, nes jis turi antibakteriniu, antivirusiniu savybiu, skystina krauja, mazina cholesteroli ir kai kas teigia, kad net letina senejimo procesa.

 18.   andy rašo:

  Asmeniskai cesnaka vartoju po keleta skilciu per savaite(2-3).

 19.   Yulius rašo:

  Na, pries du, tris metus tamsiuju metu laiku ko gero budavo dienu, kurios pretenduotu i depresija (2 laipsnio). Sakyti, kad tai tik tingejimo pateisinimas ir nieko daugiau negalima, tuolab, kad sudetingiems biocheminiams reiskiniams smegenyse ytakos turi ir genai (taigi ne visiem vienodai).
  Smegenys matyt sudetingiausias ir maziausiai "isnarpliotas" zmogaus organas. Nepaisant to zmones patiki si jautru organa neismaneliskai pavirsutiniskoms ir brutalioms "gydymo" metodikoms.

 20.   andy rašo:

  Daugelis smegenu biochemijos yra prozakui parduoti ir nieko daugiau.
  Dauguma depresiju galima isgydyti vien menesi pavaiksciojus 30% greiciau, ar susiradus megiama uzsiemima.

 21.   andy rašo:

  O del genu tai velgi, nereikia per daug sukti galvos del genu, nes daugelis genu ramiai sedi uzkulisiuose, kol jiems nesudaromos salygos.
  Svarbiausi sveikatos veiksniai yra aplinka ir musu gyvenimo stilius bei kasdieniniai pasirinkimai. Ir aisku teigiamas poziuris i gyvenima.

 22.   Yulius rašo:

  As per savaite suvalgau vidutiniskai apie 4 riebias cesnako skilteles is savo sodo. Bacilu uzmusimo efekta pats pajauciu. Svarbu, kad tai neuzmustu kokiu kitu brangiu mano lasteliu, bet simtus metu truke bandymai neaptiko salutiniu efektu;)

 23.   Yulius rašo:

  Beabejones, zmogus pats turi visus irankius kontroliuoti savo busena, su tuo nesiginciju.

 24.   Yulius rašo:

  Bet depresija ir tinginyste - tai ne tas pats.

 25.   andy rašo:

  Zinoma ne tas pats bet kazkoks, tai daugiau neturejimas gyvenimo tikslo ir nematymas prasames.
  Yra tokia klininkines depresijos stadija, bet gavus tokia diagnoze atsudurtum psichiatrineje ligonineje ir sia sunkia forma turi labai nedidelis procentas.
  Daugelis turi taip vadinama lengva forma, kurios niekas nediagnozuodavo , kol neatsirado prozakas ir kiti antidepresantai.
  Tai sukurta liga vaistams parduoti. Seniau tokie zmones tiesiog buvo vadinami- nuliude ar panasiai, bet va medicina tuoj rado pavadinima ir vaista sukure.
  Ir to kiu ligu prikurta ne viena.
  Del cesnako, tai velgi yra manoma, kad perteklinis kiekis gali kenkti zarnino florai, bet 4 skilteles per sav. tai neturetu kelti problemu.
  Beje praradau tavo paskutini emaila apie inkstus todel , negalejau atsakyti, jei sios problemos dar egzistuoja tai persiusk is naujo ar palik komentara.

 26.   Yulius rašo:

  Neprisimenu, kad buciau siuntes toki emaila, tuolab, kad inkstais nesiskundziu. Jei kas neduoda ramybes tai sirdies/kraujagysliu neidealus darbas (gydausi homeopatiniais vaistais), bet neprisimenu, kad ir apie tai buciau uzsimines.
  Ziurek, pas mane namuose radiatorius (komunalinis karsto vandens sildymas) buvo pries pora, trejeta metu nudazytas (speju ne paciais brangiausiais dazais) ir dabar mastau ar negali jis ikaites garinti juos, is ant jo padziautu drabuziu(kai kada) gaves dregmes? Kaip manai?

 27.   andy rašo:

  Tada atsiprasau, busiu sumaises su kuo nors kitu.
  del dazu , tai prastus dazus daznai isduoda sklindantis kvapas, jei karstas radiatorius skleidzia dazu kvapa tai reiskia jis skleidzia ir toksinus.
  Taip pat labai svarbu nuo radiatoriaus pastoviai nuvalyti dulkes, nes kitaip jos pasilus vel pakila i ora ir dalis atsiduria plauciuose

 28.   Yulius rašo:

  Kvapo nejauciu, visa laime, bet musu uosle toli grazu ne tobula, taigi mazesnes konsentracijos priemaisu nepajustume. Vistik daug laiko yra praleidziama namuose, iskaitant ir miega…

 29.   Yulius rašo:

  Esi mates filma "The secret" ? secrethttp://nwolt.freehostia.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=13

 30.   Yulius rašo:

  Esi mates filma "The secret" ? http://nwolt.freehostia.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=13

 31.   andy rašo:

  Viso nesu mates, tik istraukas ant youtube.com
  Visualizavimas teigiamas mastymas yra labai veiksmingi, bet vien ju nepakanka, reikia imtis aktyviu veiksmu.
  Deja THe secret kurejai atroda ta pamirso ir todel nemazai zmoniu buvo nuvilti.

 32.   andy rašo:

  dekui uz nuoroda reiks kada visa paziuret

 33.   Yulius rašo:

  Pritariu. Ten nuoroda su visais mano pastebejimais.

 34.   Yulius rašo:

  Smagu butu pamatyt ten ir tavo atsiliepimus

 35.   Anonimas rašo:

  grishiu prie jau diskutuotos temos; jei reikia rinktis is dvieju : saulegrazhu ar rapsu alieju (ir ant salotu ir kepimui) - kuris yra sveikiau?
  Aciu

 36.   andy rašo:

  Sunku pasakyti, nes nei vienas nera idealus.
  Saulegrazu aliejus turi daug omega 6 riebaliniu rugsciu, kurios kepant oksiduojasi ir taip tampa cancerogeniskos, plus perteklinis omega 6 kiekis skatina uzdegiminius procesus, kaip artrita ir vezio vystimasi.

  rapso aliejus yra pigi alyvuogiu aliejaus versija, bet deja jai neprilgystas.
  Jis turi daugiau omega 9 riebaliniu rugsciu, kuris saikingai vartojant yra naudingos. Deja rapsas nera gerai ir apie tai kodel rasiau pagrindiniame straipsnyje.
  priedo jis dazniausiai buna genetiskai modifikuotas ir labai purskiamas chemikalais.

  Geriausia nevartoti nei vieno. taip pat nevalgyti kepto maisto, nes jis tikrai nesveikas.

  Geriau kepti ant 100% sviesto, nes sociosios rugstys nesisoksiduoja. Arba at kokoso riesutu aliejaus , bet jis brangus).

  I salotas geriau jau deti linu semenu ar alyvuogiu.

  Spresti palieku paciai, nes tikrai sunku pasakyti kuris is dvieju maziau blogas. Nes abu daznai buna labai prastos kokybes, rafinuojant naudojami ivairius chemikalai.

 37.   Dainius rašo:

  laba diena. Nusimato mano draugui tarpuplautyje auglys.Metu jam 32. Kaip manai- ar liaudiskomis zolelemis imanoma augli issigyditi? pvz -berzo grybas ar auksinis usas. Neduok Dieve tau ta liga butu,koki gydyma tu pasirinktum? Ir ar Diagnoze auglys- tai jau "batu pakabinimas ant vinies"?

 38.   andy rašo:

  Zinoma, kad galima isgydyti, bet priklauso nuo pacio asmens noro ir pastangu. Taip pat priklauso nuo stadijos.
  O del chemo tai asmeniskai as jos niekada nenaudociau ir mano ziniomis ji duoda rezultatu tik pries lymphomas ir kai kuriuos limfmazgiu vezius, bet ir siuos galima isgydyti kitais maziau zalingais metodais.
  Nes chemo sugriauna imunine systema, kuri kaip tik ir kovoja su vezinemis lastelemis. Ir sugriovus imunine sistema net ir sunaikinus vezi jis daznai sugrizta , ypac jei zmogud nepakeicia mitybos ir kitu blogu iprociu.
  Norint naturaliais budais isgydyti vezi pirmiausia reikia atisisakyti cukraus, baltu miltu gaminiu (balta duoda, bandeles, saldumynai, tt.), pieno produktu, vengti mesos.
  Daugiau apie tai gali pasiskaityti
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/361808/cukrus-legalus-narkotikas.html
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/359901/bloga-mityba–tiesus-kelias-i-ligas.html
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/359337/viena-liga-ir-daug-vardu.html

  Jei skaitai anglu kalba galiu atsiusti daugiau nuorodu.

 39.   andy rašo:

  Komentaruose esu aprases kelis naturalius vezio gydymo metodus,
  linkas yra cia, siulau visus juos paskaityti.
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/361808/cukrus-legalus-narkotikas.html?#c675629

  Copy ir paste linka i nauja langa.

  Buk sveikas ir linkiu visokeriopos sekmes jums ir jusu draugui.

  Ir svarbiausia niekada neprarasti vilties, nes yra daug atveju kai zmones ir 4 stadijos vezi issigyde.

  Ir beje jei jusu draugas ruko, tai butinai reikia mesti, ir is karto.

 40.   akfak rašo:

  Aš suprantu visą tą svarbą ir pan, bet pripažinkit, kad taip sveikai, kaip Jūs visakaip siūlote, sunkiau gyvenantiems praktiškai neįmanoma. Kad nekenkt sau kokiais nors neduok die keptais, pigesniais produktais, tai nors imk ir mirk.
  Česnakas, ir tas kainuoja.
  Apie aliejų jau nešneku.
  Nenori susirgt tuo, nevalgyk to, nenori šitos ligos, nevalgyk šito, jai myli vaiką, neduok jam visko.
  Nu neįmanoma gi be mėsos gyvent mūsų krašte, be cukraus ir saldumynų irgi liūdnoka.
  Aš jau geriau nesulauksiu 100 metų, bet laimingai praleisiu tuos, kiek jų ten bus. Rapsų aliejaus gal ir nebepirksiu, bet kad atsisakysiu bulvinių blynų (troškinti blynus? kažin…), ar kitų labai skanių ir iš esmės nelabai pavojingų kepinių, tai labai abejoju.
  Na, ryžiai sveika, bet net ir jie tūlą japoną turbūt gali užknist iki nukritimo.

 41.   andy rašo:

  Deja sveikai mantintis galima ir vartojant nebrangius produktus. Ir nebutina viska ka as rasau pirkti.

  Beje yra manoma, kad sveikata labiausiai priklauso nuo to ko jus nevalgote. Todel svarbiausia vengti curkaus ir jo gaminiu, margarinu, pasterizuoto pieno produktu, visokiu rafinuotu produktu, putojanciu gerimu ir kitu blogu produktu.
  Del mesos tai nenoriu ce gyncytis ir 2-3 kartus per savaite geros kokybes mesa tikrai ne pats blogiausias pasirinkimas.

  O kai sakote, kad be suckraus gyvenimas nesaldus tai jau rodo , kad jus nuo jo esate priklausoma.

  Kai sakote , kad geriau jau 100 metu nesulauksit, tai velgi gerai pagalvokit ka sakot.
  Ne visi susisrge taip staiga ir misrta, daugeliui tenka dar ilgai su kokia liga pavargiti ir pasikankinti ir tikrai turbut nenoretumete paskutinius savo 5-10 metu su pampersais kokiuose seneliu namuose ar ligonineje praleisti.

 42.   Algis rašo:

  Aliejų etiketėse yra užrašyta, kad jie išgauti pirmojo spaudimo ar šaltojo spaudimo būdais. Kiek žinau, pirmojo spaudimo aliejus išgaunamas jį kaitinant. O šaltojo spaudimo aliejus išgaunamas mechaninėmis priemonėmis, šaltuoju būdu (t.y. nekaitinant). Akivaizdu, jog sveikiausias ir tikriausias yra šaltojo spaudimo aliejai. Gi ant alyvuogių aliejų etikečių (pačių geriausių ir brangiausių - Extra virgin oil ir pan.) yra nurodoma, jog jie išgauti pirmojo spaudimo būdu (t.y. panaudojus ir kaitinimą). Kaip šiuo atveju dėl alyvuogių aliejaus geriausių savybių?

 43.   andy rašo:

  Terminas 'salto spaudimo' yra labai miglotas ir ji sunku apibrezti.
  Nes net ir nenaudojant silomus, vien nuo spaudimo , spaudimo masinose tempetartura pasidaro gana auksta. Bent jau taip teigia UDO Erasmus - knygos 'fat that heals and fat that kills ' autorius.
  Bet net ir ispaudus saltu budu , daugelis alieju yra rafinuojami, naudojant ivariuos chemikalus ir taip pasalinant daugeli naudingu ingredijentu. Todel rafinuoti aliejai tokie kaip soju, rapsu, kukuruzu, saulegrazu nera geri.

  Del alyvuogiu, tai is ju aliejus spaudziasi daug lengviau nei is seklu(saulegrazu, rapsu ir t.t) todel bent jau extra virgin spaudziamas saltai.

  Jei skaitot anglu kalba cia yra ivariu spaudimo budu apibrezimai
  http://www.oliveoilsource.com/definitions.htm
  http://en.wikipedia.org/wiki/Olive_oil

  Beje skirtumas tarp virgin ir extra virgin skiriasi tik rugstingumu. Abu budai yra pirmo spaudimo.

  Bet tarp kitkto kas ant etiketes uzrasyta tai dar ne visada tiesa, pries keleta metu buvo skandalas , kai buvo nustatyta, kad alyvuogiu aliejus yra skiedziamas su kitas aliejais ir parduodamas kaip extra virgin.

  Priedo esu skaites, kad italiskas alyvuogiu aliejus daznai buna tik ispilstytas italijoje, bet pagamintas kituose salyse.
  Manoma, kad kiek yra parduodama italisko alyvuogiu aliejaus tai reiktu visa italija alyvuogem apsodinti.

  Nepaisant to alyvuogiu aliejus yra daug geresnis nei rapsu, saulegrazu, soju, kukuruzu,

 44.   andy rašo:

  Ant mano butelio uzrasyta

  oragnic extra virgin olive oil. superior category olive oil obtained directly from olives and solely by mechanical means.

  Ekologiskas extra virgin alyvuogiu aliejus. Auksciausia katergorija, isgautas tik is alyvuogiu ir vien tik mechaniniu budu.
  http://www.flipporberio.com

  Nesuprantu kodel jus sakydamas pirmo spaudimo, darote isvada, kad naudojama sildymas

 45.   Algis rašo:

  Andy, aciu uz atsakymus. Man idomios ir svarbios visos Jusu aptariamos temos, patarimai ir pasiulymai.
  Na, apie alieju spaudimo budus perskaiciau internete, jog pirmo spaudimo aliejai išgaunami kaitinant zaliava.
  Na, o del to, jog alyvuogiu aliejus (ypac Extra virgin olive oil kategorijos) yra geriausias (ir sveikiausias) aliejus, net neabejoju. Ji dazniausiai ir naudoju. Tik, aisku, jo naudojima riboja auksta kaina, tad daugiau jo prisiperku akciju metu. O aki ji baigiu, naudoju saulegrazu(stengiuosi nerafinuota). Aciu uz issamu ir argumentuota paaiskinima del saulegrazu ir kukuruzu alieju, kuriuos maniau esant zymiai naudingesnius.
  Alieju naudoju labai daznai su ivairiais maisto produktais (kosemis, virtomis ir tarkuotomis morkomis, atsikelus ryte pries valgi). Gaunasi daugiau nei 2 valgomieji saukstai. Gal ir daugoka. Turiu problemu su kietais viduriais, tad bandau ir aliejumi ta problema spresti. Ar nekenkia didesnis aliejaus kiekis kepenims, kasai? Juo labiau, jog pasalinta tulzis.
  Ir dar. Kaip Jus manote apie tai, jog yra nuomone, kad geriausias yra alyvuogiu aliejus is Graikijos?
  Aciu uz atsakymus.
  Sekmes.

 46.   andy rašo:

  Kepenims gali pakenti tik dideli keikiai aliejau - daugiau nei 80-100g per diena.
  Taip pat kenkia blogi aliejai ir ant aliejaus kepti maisto produktai.

  O gerps kokybes riebalai tai reikaligi. Du valgomieji saukstai tikrai nera per daug, bet geriau juos suvartoti per pora kartu.

  Del geriausio aliejaus, tai labai priklauso kokiomis salygomis buvo augintos alyvuogges ir kaip spaustas, todel vien salies nustayti aliejaus kokybei nepakanka.

  Del viduriu uzkeitejimo, tai didelies riebalu kiekis suletina peristaltika ir maistas ilgiau uzsilaiko virskinamajame trakte.
  Galima pasazuoti pilva sukant ratus pagal laikrodzio rodykle (taip skatinamo storojo zarnyno veikla), tai gerai dayrti ryte ka tik prabudu.
  Viduriu uzkietejima gerai palengvina sviezus vaisiai ir darzoves. tik vaisius reikia valtoti nemaisant su kitais produktais , geriausia bent 30 min pries valgi arba valgyti kaip pagrindini valgi, pvz pusrycius, bet tada reikia valgyti daugiau.

 47.   andy rašo:

  Taip pat viduriu uzkietejimas gali buti del uzsitersusio zarnyno , bei zemo organizmo ph, didelio baltymu kiekio.
  APie organizmo ph galima pasiskaityti
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/402961/oraganizmo-rugsciu-ir-sarmu-pusiausvyra.html

  Organizma gerai valo ir sarmina kuri laika valgant vien vaisiur ir darzoves, ir tai daryti geriausia vasara kai yra daug sveiziu vaisiu ir darzoviu.

 48.   Algis rašo:

  Aciu uz paaiskinimus.
  Na, kepto, rukyto maisto, fermentiniu suriu, gyvuliniu riebalu, majonezu, kvietiniu produktu, makaronu, bulviu, tortu vengiu jau daug metu. Kiekviena ryta valgau vandeny virtas kruopu (grikiu, ryziu) ir dribsniu (avizu, mieziu)koses kartu su tarkuotomis morkomis, burokeliais, svogunais, imbierais, ipildamas koki sauksta aliejaus, nusilupes skiltele cesnako. Sriubas verdu dazniausia burokeliu su morkomis, svogunais, imbieru, be jokios mesos, tik aliejaus saukstas. Kartais (neilgais etapais) naudoju kefyra, liesa varske (pries kuriuos, kaip suprantu, turi tvirtu argumentu, kurie ir man atrodo rimti).Druskos ir cukraus i joki namie ruosiama maista nededu visiskai (ju net neturiu namie). O darzoviu (morku, burokeliu, svogunu, cesnaku, imbieru - ir zaliu, ir virtu, daznai pabarstant selenomis) ir vaisiu (ypac obuoliu ir ypac derliaus metu) tai stengiuosi valgyti kuo daugiau. Ir as jauciu, jog zarnynas uzterstas. Daznai pilva pucia, jis pavalgius ispamsta, kartais net galva ima ksudeti ir svaigti, jei ilgokai nepasitustinu (o taip buna daznai). Iki siol tas problemas bandydavau mazinti, didindamas peristaltika (taip rekomendavo :) ) sausu vynu ar 50 gr stipraus gerimo po valgio. Na, si paskutini buda bandau neseniai, nes iki tol buve bandymai - bevaisiai.
  Pridursiu, jog nuo pat ankstyvos vaikystes iki dabar (man virs 40 -ties metu) esu gan judrus (daug sportavau ir dabar sportuoju pagal galimybes, kariuomenej ismustruotas, dalyvavau nuo seno ir dabar tedalyvauju saviveikloje, o ir siaip laisvu laiku (kurio nera daug del minetu priezasciu) retai bunu pasyvus ar guliu prie TV. Bet ir svoris labai krenta (esu kaulu rinkinys su issiputusiu pilvu).
  Tai stai taip yra. Ka manai, gerb. Andy, apie tai? Kokias klaidas darau? Ka tureciau daryti kitaip?
  Aciu uz atsakymus.
  Sekmes

 49.   andy rašo:

  Alkoholis naikina ne tik blogas bet ir geras bakterijas todel ne pats geriausias budas.

  Del svoriu kritimo tai gali buti daug priezasciu.
  Bet jei pilvas yra issiputes tai labai galimas daiktas, kad jusu organizme yra per mazai testosterono (vyriskas hormonas) ir per daug estrogenu(moterisku hormonu). Ir beje vidutinis 50 metu vyras turi daugiau estrogenu negu jo zmona. Bet ta patvirtinti reiku pasidaryti siu hormonu testa, tikiuosi juos lietuvoje kas nors testuoja.
  Jei per daug estrogenu ir per mazai testosterono, tai raumenys pradeda virsti i riebalus. Tai atsitinka ir su amziumi, bet tai galima sustabdyti sportuojant, kaip kilnojant svorius pagal jusu organizmo galimybes, darant atsispaudimus ir kitus pratimsu. Aktyviai sportuojant tada ir hormonai susinormalizuoja.
  Beje pakile estrogenai tai pat didina diabeto rizika, ir jei svoris krenta be priezasties reiktu pasidaryti gliukozes testa, nes II tipo diabeto simptomai buna labai uzslepti.

  Taip pat galia buti , kad zarnynas yra uzterstas ir organizmas tiesiog nesugeba pasiavinti reikiamu medziagu.
  Dar daznai vyresniems buna , kad del sumazejusio skrandzio rugstingumo baltymai yra nesuvirskinami ir del to nepasiavinami, ir priedo dar nesuvirskinati baltymai eidami per virskinamaji trakta skleidzia toksinus ir jei patenka i kraujotaka sukelia alergijas.
  Todel valgant baltymini maista gerai kartu valgyti truputi ko nors astraus ir rugstaus, kaip imbieras, truputi citrinos, bet ne perdaug,
  Priedo skrandzio rugsciai gaminti reikalingas cinkas, bet chloras. Todel truputis geros kokybes druskos , kaip himalaju kalnu ar juros gali buti naudinga. Keli grudeliai per diena nepakenks, nebent jums yra auskts kraujo spaudimas ar vandens sulaikymas.
  Sios 2 druskos rusys yra nerafinuotos. Alternatyviai galima valgyti saliera.

  Beje dar del pilvo tai labai galimas daiktas, kad ten yra susikaupe keli kg ismatu, ir jas isvalyti deja nera lengva, skaidulinis maistas padeda, taip pat kaip sakiau kuri laika valgant vien vaisius ir darzoves irgi labai gerai.

  Priedo patarciau daryti kvepavimo pratimus, tiesiog letai ir gyliai kvepuoti, galima iskeliant ir nuleidziant rankas.
  Nes deguonis labai valo ir sarmna organizma.

 50.   andy rašo:

  Dar gerai zarnyna valo linu semenys. Juos reikia sumalti su kavamale ir koki 1-2 saukstu ideti 1/2 stiklines vandens ir tokia kosele valgyti. Tai taip pat gerai nuo viduriu uzkietejimo.

 51.   Ramune rašo:

  Sveiki Andy,
  Gal but ne i tema, bet labai noreciau suzinoti Jusu nuomone stai kokiu klausimu: man 33 metai, po vaiko gimimo niekaip negaliu numesti 4 kilogramu, kas labai erzina. Mano ugis 160cm, o sveriu 58,5kg. Na, is sono ziurint normalus tas svoris, arne. Ta prasme - virssvorio nera.Bet as jauciuosi nepatenkinta, kaip ir daugelis moteru :-)))). Erzina rinkes ant pilvo :-)))) Todel noriu jusu paklausti, koks butu naturalus ir greitas (svarbiausia) budas atsikratyti 4 kg. Pavyzdziui per 4 menesius???

 52.   andy rašo:

  Visu pirma del metimo, jusu pasamone nieko mesti nenori, todel geriau siulau sutelti demesi i tai kad jus norit suliekneti ir igauti daugiau energijos, graziau atrodyti.
  Taip pat nepatarciau ant saves pykti,visu pirma priimk save tokia kokia esi ir tik poto keis ka nori pagerinti.

  O svori numesti galima tik reikia pastangu. Reikia pradeti sportuoti - nereikia vaikscioti i sporto klubus, galiam sportuoti namie(pirtupimai, atsispaudimai, joga ar dar kas jums patinka), gaiam greitai vaikscioti, vazineti dviraciu , begioti. Pradeti gali ir nuo 4 minuciu per diena ir taip po truptui ilginti(patiket net ir kelios minutes per diena per ilga laika padarys dideli skirtuma.

  Taip pat reikia valgyti maziau kaloriju jei sunaudojama(cia elementarus termo dimikos desnis. Nes energija niekur nedingsta ji tik gali buti sunaudojama (sportuojant) ar paverciama i kitas formas.
  Visokios dietos dazniausiai nepadeda, nes nustojus svoris sugrizta ir net dar daugiau priaugama, todel reikia keisti gyvenim stiliu.

  Butinai patarciau atsisakyti blgu maisto produktu, kaip cukraus, saldumynu, piemo produktu, rafinuotu alieju(rapsus, kukuruzu, saulegrazu, soju), tepiuju riebalu , margarinu, baltu miltu gaminiu(batonai , bandeles, balti ryziai).

  Taip pat labai patartina valgyti daug svieziu vaisiu ir darzoviu, nes jie uzpildo skrandi ir turi daug minrealu ir vitaminu ir mazai kaloriju.
  Bet vaisiu geriausia valgyti ant tuscio skrandzio bet 30 min pries pagrindini valgi, ar ba valgyti kaip pagrindidniu valgy pvz pusryciai ar pietus, bet tada reikia valgyti daugiau.

  Priedo labai patartina laikyti maisto derinimo taisykliu, kap nemaistyti baltymu(mesa, zuvis pieno produktai, kausiniai riesutai) ir koncentruotu angliavandeniu(duona, koses, bulves)

  Mesa ir kitus baltymu vlegi geriausiai valgyti su svieziom darzovem.
  Siulau paskaityti si straipsni
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/359901/bloga-mityba–tiesus-kelias-i-ligas.html
  Taip pat svoris daznai susijes us organizmo ph
  ir reibalai kaip apsauginis mechanizmas neutraizuoti ph
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/402961/oraganizmo-rugsciu-ir-sarmu-pusiausvyra.html

 53.   andy rašo:

  Dar daznai svoris auga ar ba nekrinta del suletejus skydliaukes veiklos todel gali pasitikrinti skyliaukes homronus kaip T3 ir T4 ir THS(skydliauke stimuliuojantis hormonas).

  Taip pat svoris auga del to kad zmnes labai stokoja vitaminu ir mineralu, nes vartoja tuscias kalorijas, ir taip valgoma daug maisto(nes organizmas siuncia signala, kad jam truksta maistingu medziagu), deja valgomos tuscios kalorijos ir tiap auga svoris , bet lasteliniame lygyje organizmas badauja.
  Todel reikia valgyti daug sveiziu vaisiu ir darzoviu. galima geros kokybes papildus varototi, bet tik geros, nes dauguma yra pigus ir blogai pasisavinami ir priedo toksiski.

  Labiausiai zmones stokoja magnio., bet tik nevartokiti pigaus magnio oksido ar hydroksido, nes jis tik laisvima vidurius ir jo beveik nepsiavina.geriausia mganio citratas, malatas.

 54.   Ramune rašo:

  Labai aciu uz atsakymus!!!! Bandysiu taip ir daryti, derinsiu maista, sportuosiu (nors nelabai megstu, bet kaip nors prisiversiu :-)) ir vartosiu vitaminus. O gal galetumet kokius nors gerus maisto papildus parekomenduoti?
  Ir dar , man iskilo stai koks klausimas: mano 1,5 metu vaikui as duodu smulkinta blenderiu maista, ir pagrindinis jo maistas yra mesyte su makaronais, mesyte su virtom darzovem, mesyte su ryziais… Na, kazkaip smulkinti vaikui zalia darzove su mesa nedrystu… Kaip, jusu manymu, galima butu maitinti tokio amziaus vaika? Jis kolkas pats nevalgo, todel tenka viska smulkinti…

 55.   andy rašo:

  Vaikui tai jei sunku kramtyti tai galima su mikseriu sutarkuiti darzoves ir duoti taip kaip kose. Kopustines seimos darzoves kaip brokoliai, kopustai, kalfiorai yra sunkiau virskinami todel ju vaikui daug neduokit arba is viso venkit. Bet salotos, salieru lazdeles, morkos tai labai lengvai virskinamos, Bet pries duodant butinai tas darzoves reikia dar gerai nuplauti.
  Taip pat vaikas geli valgyti vaisius ir juos taip pat galit su blenderiu susmulkint. Vaisiai turi lengvai pasisavinami ir duoda daug energijos, ir jie zymiai geriau makaronai, kuriu is viso patarciau vengti, nes tai tuscios kalorijos.

  Del papildu tai priklauso nuo jusu finansu, ir geri yra brangoki ir siustis reikia is US

 56.   andy rašo:

  Del motyvacijos, kaip sakiau valgant sveika maista ir sportuojant reikia matyti sveikata, energija, o ne kaip saves kankinima.
  Vien valia toli nenueisi, bet pradzioje valios reikia. Reikia kad sportavimas butu malonumas.
  Pakeitus valgymo igudzius taip pat pradzioje sunku, bet po kokio menesio tai tampa naturalu tai blogo maisto nebesinori.

 57.   andy rašo:

  Cia savihypnose gali buti naudinga, yra visokiu irasu kur galima atsisedus ramiai klausyti.

 58.   andy rašo:

  Dar niekada nereikia valgyti bunant strese, nusiminus, ieskant paguodos, nes emocinis valgymas kaip tik ir veda ir svorio augima ir tai dar kaip emocine apsauga.

  Blogo skaitytoja Lina rekomendavo paskaityti Aleno Carro knyga \"Lengvas budas suliekneti\".
  taip pat yra jo elektronine knyga apie rukyma.
  Is sios knygos kai ka galima pritaikyti ir keiciant mityba.
  http://joga.365.lt/knygos/Lengvas-budas-mesti-rukyti_Alenas-Karas
  is cia parsisiusti galima nemokamai

 59.   Anonimas rašo:

  Sakoma, kad valgyt reik, kad gyventum, o ne gyventi, kad valgytum. Jūs šiek tiek pakeitėt šito posakio reikšmę, bet iš esmės gyvenat tam, kad valgytumėt, tokią svarbią vietą jūsų gyvenime užima maistas, paranojiškas galvojimas apie tai, kas sveika ir kas nesveika. Nesakau, kad reikia gyventi vien skrudintom bulvytėm, bet ar nemanot, kad perlenkiat, ir per "sterilizuojat" gyvenimą savo košėm be riebalų ir druskos? Atrodo, kad jūsų gyvenime nebeliko vietos spontaniškumui ir gyvenimo džiaugsmui. Brrr… nenorėčiau taip. Jau geriau rapsų aliejus :)

 60.   vida rašo:

  Sveiki.
  Su malonumu skaiciau ir straipsni ir komentarus. Mintys - visokios ;) Isties - visiskai nera jokiu garantiju renkantis maista… Kad ir kaip stengtumeisi, labai gali buti, kad pirksi pacius brangiausius ir geriausius produktus, o pataikysi "ant aferos", kai konkreciai tas produktas praslydo pro kontrole ir yra pilnas nuodo, kai puiki firma prazioplino koki kenkeja, kai konkretus obuoliukas tiesiog super "apiperstas" tersalais is oro, zemes ar dar bala zino is kur… Nesi apsaugotas, jei lemta susirgti. Tikiu Dievu. Manau, saugotis reikia, bet nuo visko tikrai neapsisaugosi. Vienam zmogui konkretus dalykas gali labai pakenkti, o kitas - gyvena ir kaifuoja tokiose paciose salygose, kuriose kitas dusta……..

 61.   andy rašo:

  Sutinku, kad nuo visko apsiaugoti neimanoma, bet rizika sumazinti tikrai galima. Ir buten tas sumazinimas daug ka lemia. Todel labai svarbu kasdieniniai veiksmai, pasirinkimai ir igudziai.

  Del aferistu ir produktu, tai vel, perkant geresni produkta, daug didesne tikimybe kad jis bus sveikesnis(zinoma gali pasitaikyti, kad kas nors koki bruda supils ir atiketes uzklijuos. Bet perkant pigius rafinuotus, tai 100% garantija, kad sis produktas sveikatos tikrai neprides ir vartojant ilga laika pakenks.

 62.   andy rašo:

  Man nera didesnio malonumo, kaip gerai jaustis, buti energingam, prabudus ryte buti pilnam jegu ir teigiamai ziureti i ateinancia diena.
  Sveikai maitindamasis as matau energija, dziaugsma, laime malonuma. Deja daugelis zmoniu,tarp kuriu deja esate ir jus, sveika mityba ir gyvenyma associauojate su kancia, prievarta. Su tokiu poziuriu tikrai toli nenueisi. Del tos pacios priezasties daugelis dietu nedauoda naudos ir dar ne pridaro zalos.
  Ir deja tie trumpalaikiai isivaizduojami malonumai veda i ilgalaiki skausma.
  Todel kaip valgote bloga maista matykit vezi , ligas, vaistus, gydytojus, t.t.

  Ir Hypokratas yra pasakes, kad maistas turi buti vaistas, deja siais laikais daugeliui maistas(jei ji dar galima maistu vadinti) tai kazkokia pasilinksminimo priemone.

 63.   Vida rašo:

  Nepyk, mielas zmogau.Duodamas tai, ka Tu duodi cia, turbut nekarta esi "gaves per galva". Kitaip ir negali buti. Tokia zmoniu prigimtis. Kad zmogus keistusi, reikia, kad jis pats to noretu. Dauguma pradeda noreti tik prarade… Prarade sveikata, drauga, seima, dar ka nors brangaus ir grazaus… Atsidurus dugne, galva gali kelti aukstyn. Kol riedi nuo kalno, ziurisi dazniausiai tik zemyn :) Jei isties esi tikras, toks, koks mataisi is cia rasomu minciu, dekui Tverejui, kad padejo ir padeda Tau tokiam buti :) Nesanciam sviesos trupiniuka, atiduodanciam Savo laika ir zinias tiem, kam to reikia :) Sekmes Tau! :)

 64.   Zenonas rašo:

  Norėčiau padėkot , matyt, ne vien tik savo vardu, už tai, kad tiek daug laiko skiriate sveikai mitybai ir moksliškai argumentuotai pagrindžiate savo nuomonę.
  Gal dar pridėčiau, kad esu prieš daug metų dalyvavęs diesertacijos gynime apie sunkiųjų riebalų (t.y. aliejų) ir sočiųjų (pvz. taukai) riebalų reikšmę. Pristatomi tyrimai parodė, kad su aliejais per tulžį pašalina į žarnyną cholesteriną.
  Dėl česnako: jis ir jame oksalo (rūgštynių) rūgštis gali pakenkti inkstams. Todėl jo vartoti nereikėtų, kaip ir antibiotikų. Tik kai susergi, ar gresia infekcinis susirgimas.
  Dėl daržovių - kaip tik ant tuščio skrandžio negerai - dirgina skrandį. Nebent kam negresia padidintas rūgštingumas.
  Dėl užkietėjimo - suplakus kefyrą su pora šaukštų aliejaus - galima lažytis, ar spėsi nulėkt iki unitazo. Bet veikia tik porą - trejetą kartų, paskui organizmas nebereaguoja taip audringai.
  Dėl modifikuotų augalų - pats dirbu šiek tiek su rapsais - tam jie ir modifikuojami, kad juose neliktų Eruko rūgšties. O spekuliuoti modifikavimo baubais yra truputį antimoksliška. Bet pastangos beveik neduoda laukiamų rezultatų - tampa rapsai neatsparūs grybelinėms ligoms. Tinka tik biokurui.
  O aš nusiteikęs prieš globalistų pastangas maistą versi benzinu. Priversti 100 žmonių pusbadžiauti, kad vienas jų galėtų įsipilti į baką kelis litrus aliejaus. Dėl biokuro avantiūros - dirbamos žemės kaina auga.

 65.   morkų sriuba rašo:

  ačiū už informaciją. tikiu pravers, įtikinėjant šeimą maitintis sveikiau

 66.   andy rašo:

  Visu pirma dekoju, uz komplimentus.
  Del cesnako, tai yra taip par priestaringu nuomoniu, ir sutinku , kad perteklinis varotjimas gali pakenkti. Taip pat reikia sutinkti, kad cesnaku taip pat galima pagindyti nemazai ligu.

  Del rapso tai dabartinis rapsas yra Lear(low erusic acid rapeseed). Ir zinoma , kad ta rugstis sumazinta. Bet vis tiek kazkiek tos rugsties ten vis dar yra.

  Del genetines modificacijos tai sutikti sis experimetas gali nuvesti i labai skausmingas pasekmes. Beje kai sakote antimoksliska, tai velgi jus ziurite tik is savo darbo sferos, yra daug mokslininku kurie nesutinka su GM produktais, bet ju niekas neklauso, nes GM yra didelis biznis ir ju lydere viena korumpuociausiu pasaulio kompaniju - MOnsanto.
  Beje kuriant GM seklas siekiam igauti kontrole - norima kontroliuoti seklas - taip ukininkai nus priversti kiekvienas metais pirkti seklas is monsanto uz beportiskus piningus.
  Del sios priezasteis tukstanciai ukiniku indijoje, kinijoje ir kituose salysi nusizudo.

  Del bio kuro tai su jumis 100% sutinku, nes tai tik planetos griovimas, daugiau kuro sunauodjam ta rapsa paruosi ir bio diseli pgaminti ir taip neturtingu saliu zmones badauja.

 67.   andy rašo:

  Kai kalbate apie riebalus tai jus turite galvoje sociuosiu riebalus( o nesunkieji).
  Bet cia velgi sotieji sotiesiems nelygus. Nes kokoso riesutu, palmiu aliejai turi vidutiniu ilgumo riebaliniu rugsciu(kaip lauric acid) ir sios riebalines rugstys yra lengvai pasiavinamos ir naudingos.

  O pavojingiausi yra margarinai ir hodrogenizuoti riebalai, nors jie pristatomi kaip nosotieji riebalai(riebalines rugstys), bet pateke i organizma jie elgiasi kaip sotieji reibalai ir dar blogiau kad organizmas ju neatpazista ir jos daznai atiduria ivairiuose organuose, kaip ant kraujagysliu sieneliu ir t.t..
  Todel geras naminis sviestas tikrai geriau nei margarinas.

  Taip pat dar del nesociuju riebaliniu rogsciu, taip dauguma parduodamu alieju (saulegrazu, soju, kukuruzu, safflower ir kt) turi labai daug omega 6 ir labai mazai omega3. Ir siendiean omega 3-omega 6 santykis yra per didelis 1:16 ( priklauso nuo salies ir is kur imami duomenys. Idealus antykis turetu buti 1:2 ar 1:3 kai kuriais atvejai net 1:1.
  Nes perteklinis omega 6 riebaliniu rugsciu kiekis skatina uzdegiminius procesus ir net yra manoma , kad butent siu alieju varotjimas yra viena pagrindiniu vezio , kraujagysliu ir kitu ligu priezasti. Ir beje daugelis ligu yra buten del uzdegiminiu procesu.

  Priedo visi sie mineti aliejai , taip pat rapso yra labai rafinuoti naudojant ivairius chemikalus ir ju tirkai nepatarciau varoti.
  Yra labai gera knyga apie aliejus 'Fat that kills and fat that heals' udo Erasmus.

 68.   andy rašo:

  Dar siulau paskaityti kita straipsni apie riebalus
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/363908/hidrogenizuoti-reibalai–vis-dar-legalus-nuodas.html

 69.   andy rašo:

  dar del GM, tai GM augalu ziedadulkes uztersia kitu augalu genoma ir del to net yra manoma, kad amerikoje nera augalo kuris neturetu GM genu likuciu. Del sios pirezasties japonai net grasino nebepirkti ryziu is US, bet poto tai buvo uzglasityta.

 70.   andy rašo:

  del darzoviu valgymo ant tuscio skrandzio tai velgim jei jas sukramtysite gerai tai nebus problemu, dar galima su blenderiu susmulkinti.
  Sunkiau virskinami yra tik brasica - kupustines seimos darzoves, kaip kopustai brokoliai, kalfiorai.
  O tokios kaip salotos, salierai tai tikrai skrandzio rugstingumo nepakels, priesingai sumazins.
  beto daugelis ypac vyresniu zmoniu stokoja skrandzio rugsties.
  O skausmas buna del laisvo skradnzio sfinklerio.
  O geriant rugsti slpinancius vaistus, tai prives prie problemu, nes taip maistas yra nesuvirskimas ir is jo nepasisavinamos medziagos, priedo nesuvirskintas maistas skleidzia toksinus.

 71.   andy rašo:

  Vida, pikti ant zmoniu tai nera tikslo ir as to niekada nedarau, nes pyktis labai kenkia ir taip svaistoma energija, kuri gali buti panaudota geriems dalikams.

  Zinoma per galva gaunu ir ne visi su manimi sutinka, bet ir gerai , nes tada vyksta diskusija. Jie visi sutiktu tai kazkas negerai, nes visi sutinka tik cenzuruojant.
  Ir beje nesu istrynes nei vieno komentaro(net ir tu kurie nesutinka).

  Taip pat jus gerai pastebejote, kad zmones sveikata susirupina ir pradeda keisti tik susrige.

  Todel mano tikslas kaip tik ir yra sviesti zmones, kad jie pradetu rupintis savo sveikata kol sveiki, nes islikti sveikam ir yra zymiai lengviau nei gydytis susirgus.

 72.   andy rašo:

  Dar del cesnako. Cesnake esantis Alicin yra siejams su labai teigiamu poveikiu sveikatai.
  Ciar yra gana geras straipsni anglu kalba apie cesnaka

  http://whfoods.org/genpage.php?tname=foodspice&dbid=60&utm_source=bulletin_click&utm_medium=email&utm_campaign=bulletin_email
  Tiesa reikia pasakyti, kad yra nuomone, kad per daug varotojant galima pakenti zarnyno florai ir sunaikinti kai kurias gerasias bakterijas, bet su tuo sutika ne visi.

 73.   Vida rašo:

  Andy, ka Tu manai apie tirpsmo vandeni?
  Koki vandeni pats geri?

 74.   andy rašo:

  Del jonizuot vandens tai esu parases atskira straipsni
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/406660/sarminis-vaduo.html
  Kuri laika pats turejau jonizatoriu ir geriau sarmini vandeni, bet poto atrades kontraversiskos informacijos info nusprendziau jo atsisakyti ir siuo metu naudoju aquasana wandens filtra
  http://www.aquasanastore.com/

  Beje is asmenines patirties naudojant jonizatoriu pasakysiu, kad bent jau slapimo ph jis beveik nepakeite.
  O kaip pradejau valgyti vien zalia maista slapimas pasidare labiau sarminis. Tad isvada galetu buti , kad tas sarminis vanduo tur mazai itakos bendram organizmo rugsciu ir sarmu balansui, bet tai tik mano asmenine patirtis, todel siulau nusipirkti ph juosteliu ir pabandyti.

 75.   Vida rašo:

  Pastaruoju metu saldau vandeni saldiklyje ir gerimui naudoju nupilta virsutine vandens dali. Apacioje nuseda baisiai daug baltu nuosedu… Bandziau uzzsaldyti sulinio, parduotuvini mineralini bei saltiniu vandeni. Nuosedu maziau, bet - yra. Vienintelis - saltinio vanduo - nuosedu beveik neturejo. Kiek turejau stiklines taros, nors nepilu pilnu, ji susproginejo. Tad, naudoju plastikinius buteliukus. Jauciu, kad tai nera gerai. Atsildytas vanduo daug skanesnis. Gal tai ir isitikinimas, bet kai matau ant dugno nuosedas, gerti krano vandeni visiskai nesinori……..

 76.   andy rašo:

  Apie toki vandens metoda nesu girdejes todel negaliu pasakyti, bet zinau, kad ledu kobeliuose buna labai daug visokiu bakteriju.
  Jei yra kur apie si vadeni parasyta atsiuk nuoroda.

  O krano vanedine gerti galima tik prafiltravus.

 77.   Vida rašo:

  http://www.inventum.lt/vanduo/gv.html
  (apie filtra - nieko negaliu pasakyt)
  ir
  Štai kas apie vandenį rašoma „Čžud-ši": „Vanduo esti lie­taus, sniego, upių, šaltinių, šulinių, mineralinis ir medžių. Ši eilė neatsitiktinė - pirmiausia išvardintas vertingiausias van­duo. Vanduo, krentantis iš dangaus, yra beskonis, bet malonus, pasotina, „vėsus", „lengvas", primena .eliksyrą.
  Šaltas vanduo padeda nualpusioms, pagiringiems, kai svaigsta galva, vemiama, kamuoja troškulys, karštinė, tulžies ir kraujo ligos, taip pat apsinuodijus.
  Verdantis vanduo sušildo, skatina virškinimą, sustabdo žag­sėjimą, šalina gleives, malšina vidurių pūtimą ir dusulį.
  Atvėsintas virintas vanduo nedirgindamas gleivių varo tul­žį, bet po dienos jis jau veikia kaip nuodas ir sužadina visas ydas".
  Mūsų protėvių nuovokumas yra stulbinantis, o svarbiau­sia - pritaikomas gyvenime.
  ir
  …..
  :)

 78.   Vida rašo:

  http://209.85.129.132/search?q=cache:_C6H1yEfQwwJ:www.dieta.lt/forumas/rodyti-tema/konferencija/produktai-ir-maisto-prekes/tema/gerimai/puslapis/4/%3Fcat_uid%3D3+tirpsmo+vanduo&hl=lt&ct=clnk&cd=7&gl=lt

 79.   andy rašo:

  Dekuoju uz nuoroda ten yra idomiu ir geru minciu.

  DEl lietaus vandens tai esu girdejes kad zmones ji naudoja, bet pries naudodami filtruoja.

  DEl vandens atminties tai siulau paziureti gera rusu video.
  http://zorba-budda.ru/zen/files/water/

 80.   Vida rašo:

  Aciu :)

 81.   andy rašo:

  Zenonai , del GM tai siulau pasiskaityti si websita
  http://www.responsibletechnology.org/GMFree/Home/index.cfm

 82.   praeive rašo:

  http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/turinys/skiepai/skiepai_nuo_gripo

 83.   lauryna rašo:

  griztant prie to ant ko galima butu kepti.gerb. andy, ka manote apie Ghi laiudiskai sakant islydyta sviesta. ajurvediniuose rastuose teigiama, jog toks sviestas neturi jokiu neigiamu savyviu (skirtingai nuo paprasto sveisto, ant kurio kepti tikrai negalima). kokia jusu nuomone apie Ghi sviesto naudinguma zinant termini jo apdorojimo buda.

  o reaguodama i polemika apie vandeni, tai siai dienai mokslui jau yra zinomas lengvas ir sunkus vanduo, kurio jokie filtrai ir jonizatoriai neatskiria. istirta taip pat ir tai, kad butent sunkiajame vandenyje yra susikaupusios medziagos salygojancios ivairius susirgimus. be to sunkus vanduo uzsala prie kus kas aukstesnes tempereturos nei lengvas. taigi noredami gert is tiesu vertinga vandeni, po penkiu saldymo valandu nuimkite susidariusi pirma ledo sluoksni, po to dar desimt valadu saldykit. nupilkit tai kas neuzsalo, atitirpinkit, leda ir i sveikata!

 84.   andy rašo:

  Kaip jau nekarta sakiau ant gryno 100% sviesto ar GHi kepti yra geriau nei ant nesociuju riebaliniu rugsciu alieju ( nes jie oksiduojasi ir taip tampa pavojingi).
  Bet geriausia tai kepto maisto nevartoti arba valgyti labai retai.

  O siaip geriausias sviestas yra kaimiskas is nepasterizuoto pieno, toks sviestas turi vitamino A ir E, bei dar kitu naudingu medziagu, kaip vidutinio ilgumo riebaliniu rugsciu.
  Ir tikrai nereikia baimintis del cholesterolio, nes tai ispustas burbulas cholesteroli mazinantiems vaistams parduoti.
  Ir beje cholesterolis yra reikalingas, nes is jo gaminami hormonai, vitaminas D ( kuris veikia kaip hormonas).

  Del sio tipo vandens tai jau kazkas kito straipsnio komentaruose buvo apie ji truputi uzsimines, ir atrodo kad tai idomus ir dideli potenciala turitis paprastas vandens naudojimas sveikatai gerinti.

 85.   Linas rašo:

  Vienu zodziu dar vienas "Andy" ar kas ten. Butinai reik apversti viska aukstyn kojom. Cholesterolis visada buvo blogai, dabar jau gerai. kazkada klyke visa gerkle kad ant sviesto kept negalim , dabar jau galima. Jus geriau ziurekit kaip nervus susireguliuot ir stresa ir nemaisys gyvent jokie aliejai. Aisku jei grausi zole tai busi sveikas. Kam man toks ilgas gyvenimas, jei skaniai pavalgyt negali. Kaip kokia slykstyne tai labai sveika, o jei skanu - butinai nuodais isvadina. Na varykit ka dar negalima?

 86.   andy rašo:

  Linai, taigi niekas taves per prievarta nevercia pradeti sveikai maitintis. Bet is karto matosi kad tu turi klaidingu ribojnaciu isitikinimu, nes tau sveikas maitinimasis associaojuojasi su kancia, taip tu tikrai nieko nepasieksi ir kaip pats sakei bus tik stresas.

  Bet skonis yra pripratimo reikalas ir valgant bruda organizmas prie jo pripranta ( dar priedo dedama ivairiu chemikalu, kad zmones nuo ju taptu priklausomi, kaip narkomanai, ir pastoviai pirktu). Todel zmones gyvenantys ant rafinuoto maisto nebesugeba atpazinti naturalaus skonio.
  Bet skonio receptorius galima labai greitai atgaivinti, pradejus valgyti naturalu maistas po kokiu 4-6 sav. organizmas pradeda pajusti naturalu skoni vaisiuose darzovese, ir tada nebereikia nei druskos ar cukraus.
  Nes druska ir kiti prieskoniai nuskandina naturalu skoni. Beje prieskonius, druska ir cukru ir daugeli produktu deda vien del to kad zmones juos valgytu, nes kitaip to beskonio brudo niekas nepirktu.

  O del ilgo gyvenimo, tai velgi zmones,galvoja, kad jie va valgydami bruda taip staiga ir numirs. Bet realibe yra tokia,kad daugelis tokiu valgytoju, paskutinius 5 metus praleidzia kankindamiesi, vaiskciodami pas gydytojus, gaudami chemo ir kitokias genocidines terapijas. Arba leidzia dienas seneliu namuose. Tad jei tokia ateitis vilioja valgyk i sveikata.

  Bet prisimink, kad ateis laikas, kai uz gydyma reiks paciam moketi, nes greitai nebebus sveiku zmoniu , kad meketu uz visu, malonumu besivaikanciu zmobiu gydyma.

 87.   VaiZduoKle rašo:

  Klausykite gerbiamasai Andy, labai čia gražiai viską surašėte. Turite rašliavų rašymo dovaną … Atleiskit, bet negaliu kitaip pavadinti šito straipsnio kaip rašliava. Susidaro įspūdis, kad tamsta rašote tik tam kad rašyt (arba galbūt turite iš to sau naudos). Nors sakote, kad tai tik patarimai, bet manau visiškai nesuvokiate, kad jie gali atnešti ne tik naudos bet dar daugiau žalos.
  Ką jūs manote apie rapsų aliejų spaudžiamą šaltuoju būdu Lietuvos ekologiniuose ūkiuose, iš tuose pačiuose ūkiuose išaugintų ekologiškų rapsų, kai tas aliejus tiriamas pastoviai ne tik Lietuvos, bet ir užsienio laboratorijose bei įvertinamas aukščiausiais balais, o taip pat turi liudijimus visų sveikatos institucijų, kad yra sveikas ir naudingas sveikatai? ar taip įvertinamas mirtinas nuodas?
  pats rašote, kad Canola Oil yra Kanados aliejus. Jis gaminamas iš genetiškai modifikuotų rapsų. Tikrai sutinku, kad šis aliejus yra nuodas, bet nereikia čia skleist "erezijų" apie absoliučiai visą rapsų aliejų. Jūsų "patarimai" tokiu atveju tik žlugdo sveikų ekologinių produktų gamybą (kas jums turėtų būti aktualu ir skatintina).
  Siūlyčiau sugrįžti Tėvynėn ir pasidomėti tikrai sveikais produktais, kurie, ačiū Dievui, Lietuvoje tampa vis populiaresni.
  P.S. Vartoju rapsų aliejų mažiausiai 5 metus (kepu, verdu, dedu į salotas ir t.t.) ir jokiais ypatingais negalavimais nesiskundžiu. Net gi atvirkščiai galiu pasakyt, kad imuninė sistema sustiprėjo (kai anksčiau reikėdavo visko saugotis, nes dažnai sirgdavau). Neteigiu, kad vien nuo aliejaus viskas susitvarkė, įtakos turi ir kiti kartu vartojami produktai… bet vis dėl to, dar neapsinuodijau.

 88.   dar prie to paties rašo:

  "Gamtoje augantis laukinis rapsas yra piktžolė ir jokie vabzdžiai jo neliečia"-visiška nesamonė. Vabzdžiai rapsus puola kaip ir kitus augalus.

 89.   andy rašo:

  Cia rasiau kad nepuola tik laukinio, o kulturini tai puola.

  Dabar del rapso. Visu pirma gerbiu visu ekologiskai uzsiimancius ukininkus.
  Bet ne kiekvienas sveikai atrodantis produktas yra is tikruju sviekas.
  O kad ivertintas auksciausiais balais tai velgi dar labai priklauso kas vertina.
  O del sveikatos instituciju , tai jomis tikrai nepasikliausciau. Stai cia anglijoje sirdies draugija, rekomenduoja margarina, bet nuo jo greiciau sirdies infarkta gausi nei sveikata. Kiek zmoniu mire nuo FDA pripazintu saugiaus vaistu.

  Bet velgi ekologiskai rapso salto spaudimo aliejus tikrau geresnis nei daugelis siandiena parduodamu alieju. Ir priedo rapse nera tiek daug omega 6.
  Todel nenuostabu, kad jusu sveikata pagerejo jie rapso alieju vartojate vietoj rafinuotu kukuruzu, soju, saulegrazu ar margarinu.

  Bet siaip jei esate ekoligiskas ukininkas tai geriau auginkit linu semenu alieju, jis daug naudingesnis nei rapsas.

 90.   Linas rašo:

  Tai ka, nepatinka diskusijos ir astresni komentarai? Paprasciausia pasalinti irasa ir toliau knisti smegenis moterytems :D

 91.   Linas rašo:

  sorry , nepamaciau …

 92.   VaiZduoKle rašo:

  Malonu, kad atsakėte į mano komentarą.
  Na aš ne ūkininkas:) bet pažįstu tą ūkininką.:) Gerai, kad žmogelis garbaus amžiaus ir nemoka internetu naudotis, o tai turbūt infarktas ištiktų perskaičius tokį straipsnį. Nepadėtų nei aliejus nei margarinas :D
  Dėl sėmenų aliejaus tai pritariu. Jis ko gero ir gaminimo perspektyvoje yra.Bet jo kaina, kiek žinau, paprastai yra žymiai didesnė. Kas sunkmečio sąlygomis vienas iš pagrindinių pasirinkimo faktorių. Todėl vis tik manau, kad rapsų aliejus geriau negu tas kurio daug kas negali įpirkt ir todėl perka rafinuotą saulėgrąžų ar dar kokį brudą.
  Jūsų straipsniai galbūt labiau pritinka Anglijos tikslinei auditorijai, kuri yra žymiai didesnė, turtingesnė ir žymiai nesveikiau maitinasi. Juk kur daugiau skubančių žmonių ten mažiau kreipiamas dėmesys ir į mitybą, todėl klesti nesveiko maisto restoranai, pusfabrikačiai, dažnai gaminami primaišant įvairių genetiškai modifikuotų ar visokių ten cheminių medžiagų. Jūsų straipsniai galėtų būti tikru baubu. Na gal ir yra, nežinau.

 93.   andy rašo:

  Kaip jau sakiau nerafinuotas salto spaudimo ekoligiskas rapsu aliejus yra tikrai daug geriau nei dauguma masiskai parduodamu aileju supermarketuose.
  Del auditorijos tai manau yra ir lietuvoje zmoniu kuriems sveikata yra svarbi ir nori zinoti daugiau nei vidutinis vartotojas.
  O taip pat nemanau kad daug vidutiniu vartotoju pirks ekologiska nerafinuota rapsu alieju, ir mano nuomone net ir ji labiau pirks tie kuriems rupi sveikata. O tokie skubantys lekiantys tai pirks is maximos pati pigiausia.

  Beje gal gali paklausto to ukininko ar jis to rapso seklas perka kiekvienas metais ar naudoja is praejusiu metu derliaus.

 94.   andy rašo:

  O kas del kepimo, tai rafinuotas nelabai tinka.
  Ir taip pat idesiu pastraipa i pagrindini straipsni, kad ekologiskas nerafinuotas geriau nei daugelis supermarketuose parduodamu alieju.

 95.   VaiZduoKle rašo:

  Nerafinuotas šalto spaudimo aliejus labai tinka kepimui ir jokių ten kenksmingų medžiagų neišsiskiria. Bent jau man dar nei karto neišsiskyrė :) O va kas dėl sėmenų aliejaus tai kiek žinau kepimui visai netinka. Bet kaip supratau Jūs Andy beveik nieko nekepate. O pabandykit atpratint mūsų tautiečius nuo keptų patiekalų (blynai, žemaičių blynai, įvairūs plokštainiai ir t.t. gi kuo daugiau riebalų per barzdą varva tuo skaniau :)) misija pasmerkta žūti :) Kaip ir saugelis gerų medžiagų aukštoje temperatūroje, nepriklausomai nuo aliejaus rūšies.
  Na nemažai vidutinių vartotojų mieliau renkasi ekologišką šalto spaudimo ūkininkų pagamintą rapsų aliejų nes jis nėra toks brangus kaip alyvuogų (išlaidos tik rapsų auginimui, aliejaus gamybai, fasavimui ir įrengimų priežiūrai, o reklamos visai nėra) ir toks pat sveikas.
  O kokias sėklas ūkininkas sėja priklauso nuo rapso rūšies. Tai gal užsukit kai būsite Lietuvoje. Jis mielai Jums viską papasakos.
  O kas dėl institucijų papirkimo, tai diedukas dar tiek bapkių iš aliejaus "neužkalė", kad galėtų papirkinėt Lietuvos, o ypač užsienio institucijas :)
  P.S. Nu bet klausykit kas per pasakymas "Jei norit išlikti sveiki tai meskit rapsų aliejų į šiukšlių dėžę ir niekada jo daugiau nebepirkit." Kaip mesčiau aš tamstai į dantis iš margarino pakuotės (kokio 1 kg)! jokių blogų ketinimų, tiesiog panašus fantazijos polėkis:)

 96.   andy rašo:

  Kaip sakiau tai buvo kalbama apie rafinuota rapsu alieju. O del semu tai jus teisus jis kepimui tikrai netinka. Beje parasyk tikslu to aliejaus pavadinina - 'branda'.
  Kas del alyvuogiu aliejaus, tai manau geros kokybes jis tikrai geresnis nei rapsu. Rapsu yra kaip pigesne alyvuogiu aliejas versija. Bet deja atrininkas dazniausiai yra zemesnes kokybes.

 97.   VaiZduoKle rašo:

  Nea andy, toje vietoje rašyta apie rapsą kaip cheminį ginklą (na jei gerai pabezdėsi į sandarią talpą tai irgi jau šiokia tokia bomba gausis:))
  Paprasto žmogelio ūkininko gaminamo produkto pavadinimo taip skambiai (brand'u) kažkaip nedrįstu vadinti. Tiesiog ekologiškas šalto spaudimo nerafinuotas rapsų aliejus (gaminamas E. H. Jastramsko ūkyje, Lazdijų raj.).
  o kodėl antrininkas žemesnės kokybės?

 98.   VaiZduoKle rašo:

  http://www.balsas.lt/naujiena/249910/rapsai-pavojingi-sveikatai-piktas-gandas-ar-realybe/rubrika:naujienos-gyvenimas-sveikata/?utm_source=mama.lt&utm_medium=html_infoblock&utm_campaign=savireklama

  Oj gerbiamas Andy, kiek Jūs čia painiavos su šituo savo parašymu sukėlėte. Gal Jus jau kas nors informavo, kad Jūsų straipsnio fragmentai keliauja po visą Lietuvą gąsdindami tuos kurie vartoja rapsų aliejų tačiau neturi apie jį pakankamai žinių? Aš pati jau gavau kokius 4 iš skirtingų adresatų su raginimais nevartoti rapsų aliejaus nes jis mat yra didelis nuodas.

 99.   andy rašo:

  Kas del cheminio ginklo, tai faktas ir viskas. Ir beje net tik cheminis ginklas bet ir labai daug vaistu yra is augalu isgauti.

  Beje sis jusu norodytas straipsnis tik patvirtina, kad rapso aliejus turi erusic riebalines rugsties. Ir as laikausi, nuomones, kad nuodas net ir mazomis dozemis yra nuodas, ir per ilga laika gali tureti neigiamas pasekmes, nes kiekvienas nuodas turi kaupiamaji efektas. Tas pats kaip ir su gyvsidabriu, kuris atseit mazomis dozemis nepavojingas, ir ji net it datu plombas sumaste deti, bei vakcinas, o deje nuo jo vaikai tampa autistais, nusilpninama imunines sytema ir t.t.
  Bet velgi si info bepatinka farmacininkams ir oficialiai tai vis dar neigiama.
  Deje atviros ir jiems nepatinkamcios tiesos daugelis su ja susije zmones (siuo atveju augintojai gamintojai) nemegsta.

  Tas pats buvo , kai pasorode laidos ir info apie zuvu fermas.

  Ir beje mano ziniomis lietuvos supermarketuose yra genetiskai modifikuotu produktu.
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/491324/genetiskai-modifikuoti-produktai-lietuvos-supermarketuose.html

 100.   VaiZduoKle rašo:

  Kad produktų su genetiškai modifikuotom priemaišom yra Lietuvos parduotuvėse seniai aišku. Tačiau genetiškai modifikuotų augalų augintojų pas mus nedaug arba visai nera.
  Ir nesupratau truputį, Jūs rapsų aliejų ar eruko rūgštį su gyvsidabriu palyginote ?
  E. H. Jastramsko spaudžiamame aliejuje eruko rūgščių yra 0,0 proc., (na ir tikrai jis genetiškai nemodifikuotas) Taigi dar kartą pasikartosiu, nekarksėkite, kad visas absoliučiai rapsų aliejus yra nuodas.
  Kaip ir su produktais parduotuvėse. Jei ten koks "tramtamtėnų" sviestas yra su gen. modifikuotom priemaišom, tai dar nereiškia, kad ir mano močiutės pagamintas kaimiškas sviestas su tuo pačiu brudu. Manau, kad kritikuodamas rapsų aliejų truputį "perlenkėte". Gal sutarkime, kad šalto spaudimo nerafinuotas ekologiškas rapsų aliejus, pagamintas iš genetiškai nepakeistų rapsų, turintis 0,0 proc. eruko rūgšties NĖRA NUODAS.

  Taigi, užbaigiant šią visą savo komentarų epopėją norėčiau palinkėti, jog ateityje nebūtumėte toks kategoriškas. Taip pat rašydamas straipsnį būtinai nurodykite informacijos šaltinį. Jūs ne mokslininkas ir ne daktaras. Žmonės mokslus baigia, begalę metų pradirba atlikinėdami rimtus tyrimus ir tik tada daro vienokias ar kitokias išvadas. Jūsų tiesa nebūtinai yra tiesa. Juolab jei verčiate svetimus straipsnius (neišvengiamas šioks toks nuokrypis nuo tiesos).
  Geros kloties :)

 101.   andy rašo:

  Velgi, aciu uz pataisymus, ir jei eruku rugsties yra 0%, tai zinoma, jis nera nuodas.
  O apie kaimiska svieta taip pat jau ne karta sakiau kad jis yra gana geras produktas.

  Del mokslo tai zimona dar nesu nei mokslininkas nei daktaras, bet siais laikai kiekvienu mokslininku pasikliausti negali, ypac oficialia n uomone, kur daznai tarnauja ne zmonems, o pramonininkams, gamintojams ir kitiems magnatams kaip monsanto. Ir siendiena deja vyrauja moksline diktatura.

  Taip pat nesakau, kad viska zinau ir visada atviras kritikai ir pataisymams.

 102.   andy rašo:

  Idejau atskira pastraipa apei ekologiska rapso alieju i pagrindini straipsni. Ir beje jei ateityje turesi internetini puslapi apie si alieju, tai galesiu ir nuododa ideti.

 103.   VaiZduoKle rašo:

  Ok. Ačiū :)

 104.   vilma rašo:

  O garstyciu aliejus extra virgin taip pat kaip rapsu nieko gero??

 105.   andy rašo:

  APie garstyciu nesu daug skaites ir girdejes, bet kaip raso wikipedia, jis turi 42% erucic riebalines rugsties, kas yra gana daug.
  http://en.wikipedia.org/wiki/Mustard_oil
  Todel sio aliejo privengciau, nors ten taip pat rasoma, kad erucic rugsties yra zymiai pavojingesnes pelems nei zmonems, kurie atseit kitaip metabolizuoja ( apdoroja , isisavina), bet galimas daiktas , kad tai buvo padaryti norint sumazinti rapso aliejaus baime.

 106.   Kanoja rašo:

  "Vikipedija yra interneto enciklopedija, kurią nemokamai ir be jokių apribojimų gali skaityti, tobulinti ir pildyti visi žmonės. Vikipediją galima skaityti daugiau nei dviem šimtais kalbų, o lietuviškuosiuose puslapiuose jau yra daugiau nei 85 tūkstančiai straipsnių ir jų skaičius nuolat auga."
  Taigi remtis vikipedija taip pat yra neatsargu, nes tai tiesiog visų skaitytojų žinių kratinys.

 107.   andy rašo:

  Sutinku, kad wikipedia nera labai auksto lygio saltinis, bet ten galima rasti geros ir suprantamai parasytos info, bet zinoma gerai ta info patikrinti.

 108.   juozas rašo:

  geraisiais rebalais organizma papildau vartodamas GNLD “OMEGA3PLUS”,
  “TRE-EN-EN”.Parasykite suazelgofje@gmail.com ir Jums atsiusiu rekomendacijas,kur isigyti.

 109.   jurate rašo:

  Girdejau, kad lietuviams kaip siaurieciams labai tinka salto spaudimo kanapiu seklu aliejus. Tik jis negali buti ilgai saugomas

 110.   Andy rašo:

  Gali buti, ir tai labai geras aliejus, nes jame yra bene idelus omega 6 ir £ santykis,
  Taip pat gerai kanpiu seklos, nes turi daug baltymu.
  Beto kanapiu lapu tinktura ar uzpilas taip pat labai gera vezio gydymo priemone.

  Viena problema su kanapen , kad jose yra namazai phyto estrogenu ( augalines kilmes estrogenu), ir labai didelis kiekis gali sutrikdyti hormonu balansa, paveikti skydliauke,
  Phyto estrogenu taip pat turi, soja, linu semenys ir kai kurie kt.
  Bet saikingai varotojant linu semenis daugumai problemu bebuna ir tai labai geras produktas.

 111.   nejuokinkit rašo:

  Andy jus turbut nevykusiai juokaujate..Cheminis ginklas? Ar pats bent pasidomejote kas yra garstyciu dujos ir kaip jos gaminamos?

 112.   Andy rašo:

  Zinima, kad pasidaomejau, ir tai yra vienas is cheminiu ginklu, naudotas koncentracijos stovyklose. Ir net reguliuojamos pagal cheminiu ginklu konvencija 1993.

 113.   siaubas rašo:

  Nezinia ar juoktis ar verkti. Matosi, jog autorius neturi net menkiausiu biologijos ziniu. Kai kurie teiginiai tiesiog kelia juoka. pvz.:”Rapsas yra garstyčių šeimos augalas ir yra labai toksiškas ir
  nuodingas”,rapsas is tiesu yra kryzmaziedziu seimos augalas kaip ir kopustas ir garstycia, bet nera tokios garstyciu seimos, apie toksiskuma nera net ko kalbet:).”visas rapsas genetiškai
  modifikuotas”, Lietuvoje yra auginamos tik dvi rusys genetiskai modifikuotu augalu, ir jos abi yra kukuruzu.
  “Rapso aliejaus vartojimas sukelia plaučių vėžį ir kitas plaučių ligas,gliaukomą, anemiją, širdies ligas, labai padidina riziką gauti vėžį.” Visiska nesamone kurios joks saziningas mokslininkas negaletu pagrysti.
  “Garstyčių dujos(2,2′-dichlorodiethyl sulfide ), kurios yra cheminis ginklas, yra išgaunamos iš rapso.” yra trys siu duju gamybos budai ir ne viename nenaudojamos organines medziagos, sios dujos taip vadinamos nes turi stipru garstyciu kvapa.
  Ir cia tik keletas juoka kelianciu teiginiu, manau patys galite padaryti isvadas apie straipsnio autoriaus kompetencija. Baisu darosi.

 114.   Andy rašo:

  Siaube, visu pirma aciu uz isamu paaiskinima ir kai kuriuos pataisymus.

  O del ligu, tai rapsu aliejus gali buti vienas is minetu ligu faktoriu, bet seriant gyvynus sios ligos butent ir pasireiske.

  O kad juoka kelia tai irgi gerai, nes juokas yra sveikata :)

 115.   Linas rašo:

  Dar kartą perskaiciau komentarus. Ir peršasi vienintelė išvada: autorius yra puikus demagogas, gaudamas kritiką sugeba į ją nesureaguoti, nukreipti mintį kita linkme. Butų puikus politikas, kaip ir daugelis mūsiškių, kurie visada randa būdų pasiteisinti ir neatsakyti tiesiogiai į jiems nepalankius klausimus ir teiginius. Viena džiugina, kad ne visiems skaitytojams įmanoma “užpūdrinti” smegenis. Linkiu kad kuo mažiau patiklių žmonių užkibtų ant šitos rašliavos.
  p.s. Beje užsukau čia vien todėl, kad į mano e/paštą atkeliavo SPAM’as iš jūsų tinklapio. Todėl prašau, pašalinti mano e/mail iš savo duomenų bazės. Ačiū.

 116.   andy rašo:

  Jei buciau demagogas tai paprasciausiai tokius kaip jusu komentarus istrinciau, bet komentaru net ir su manimi nesutinkanciu as netrinu. O del politikos tai tikrai juo nebuciau, nes politika labai nesvarus biznis ir manau mano pasisakymai labai nepatiktu daugeliui interesu grupiu.

  O del pasalinimo is duomenu, tai jei tu gauni komentarus tai man atrodo ir automatiska unsubscribe zinutes pabaigoje.

 117.   Laura rašo:

  o as esu labai dekinga uz visa sia informacija, perskaiciau visus straipsnius ir komentarus (nes ir juose daug idomios info) net po kelis kartus. Tai bene vienintelis lietuviu kalba blogas kur galima daug visko suzinoti ir informacija labai aiskiai ir issamiai pateikta ir paaiskinta kaip kas ir kodel vyksta. Kad ir kaip keista butu, bet tai pakeite mano gyvenimo buda ir sveikata i geraja puse. O autorius kaip supratau studijuoja mityba ir ne pelno siekdamas suteikia informacija. Labai jam dekui. Lauksiu kitu straipsniu.

 118.   Justė rašo:

  Šalto spaudimo rapsų aliejus yra sveikas ir skanus. Tai didžiausias visų aliejų konkurentas. Nes turi unikalią sudėtį ir jį galima kaitinti. Ir jo net nereikia rafinuoti.
  Argi nekeista, kad šis rašinėlis parašytas kaip tik tuo metu kai Lietuvoje rapsų aliejus buvo pradėjęs įgauti populiarumą?
  Šia pasakėčia gąsdinamos bobutės.

 119.   patyres skoni rašo:

  Straipsnelyje tamsta minejai:
  “Kad rapsų
  aliejus būtų įmanomas vartoti mastui jis turi būti labai
  rafinuotas (perdirbtas, filtruotas) dažnai naudojant ivairius
  pavojingus chemikalus. Nes kitaip jis būtų labai neskanus. ”
  Rekomenduoju paragauti paciam tik ka saltai (mechaniskai) spausto rapsu aliejaus, ir si savo teigini manau tikrai istrinsi.
  Tai puikaus skonio aliejus ir nereikia jam jokiu priedu, nei jokiu ten kaitinimu.

 120.   andy rašo:

  Na paziurekite si video, kur net pesticidus is rapso aliejaus gamina, klausimas kyla kodel mes ji vis dar valgome?
  http://naturalnews.tv/v.asp?v=AEE77E1636E97778AB05E6F31D6B1C27

 121.   Vilija rašo:

  Gerbiamas ANDY, prieš rašydamas ir skleisdamas, kaip teisingą nenuginčijamą informaciją apie sveikatą, sveiką ir žalingą sveikatai mitybą, prašau prisistatyti, t.y. parašyti savo vardą, pavardę, išsilavinimą, specialybę, kokiai mokslo įstaigai atstovaujate. Kitu atveju galite forumuose dalyvauti rašydamas ne kad ” taip yra ir tai tiesa “, o kad “taip aš galvoju, manau ar apie tai skaičiau”. Turėkite savigarbos, neprisistatęs ir neįrodęs savo kompetencijos analizuojamais klausimais, daugiau nerašyti.

  Andy:

  Neatstovauju jokiai istaigai ir nesiruosiu atstovauti, bet jei galvoji kad kokia sveikatos ministerija ar WHO/PSO pasirupins tavo ir kitu sveikata ir pasakys tiesa, tai gyveni iliuziju pasaulyje. Mitynos ir sveikatos strityje dauguma teiginiu yra diskutuotini ir beveik visada galima rasti priestaringos info. TIketi ar ne palieku patiems skaitytojams, per prievarta info nei vienam nekisu, ir manau dar yra zodzio laisve, kuria jau bandomas suvarzyti visokiais istatymais kaip ACTA, kuri korumptuoti lietuvos ir kitu saliu politikai pasirase, bei SOPA.
  Del cia isreiksto poziurio rapsu alieju, tai jis yra gana neigiamas. Yra ir geresniu nuomoniu apie si alieju. Nepaisant to dauguma to rapso aliejaus yra rafinuotas ir tokio tikrai nereiktu vartoti, jei jau nuspresite vartoti tai vartotyte bet jau ekologiska nerafinuota (tiesa nerafinuotas nelabai tinka kepimui, bet ir taip kepto maisto valgyti nepatarciau). Ir dar riebalu is viso patarciau vartoti minimalia, geriau juos gauti ne is alieju o is avokadu, geros kokybes riesutu, chia, linu semenu ar kanapiu seklu.

  Dar viena priezastis nenaudoti rapso aliejaus yra ta, kad didele dalis jo yra pagaminta is genetiskai modifikuoto rapso.

 122.   Vytautas rašo:

  Labai nustebino Jūsų parašymas ,kad rapsai nuodingi ir jų nelanko vabzdžiai.Tai kaip bitės neša rapsų gydomąjį medų.Matomai jums kaip tam geram katalikui: skambino varpais tik neaišku kurioje bažnyčioje.

 123.   www.rapsualiejus.lt rašo:

  Straipsnyje ir autoriaus komentaruose pateikiama informacija akivaizdžiai klaidinanti ir net melaginga.
  Apie viską iš eilės:
  “Rapsų aliejus nuodingas”. Tai akivaizdus melas. Jei tai būtų tiesa, juo nebūtų leidžiama prekiauti ES.
  “Didina vėžio riziką”. Kaip tik atvirkščiai. Rapsų aliejuje ypač daug Omega-3. Omega-3 yra nepakeičiama, nes organizmas jos nepasigamina. Ji gerina širdies ir smegenų veiklą.
  “Rapsų aliejuje yra eruko rugšties”. Kaip tik atvirkščiai, selekcijos būdu yra išvesti rapsai, kurie eruko rūgšties neturi (leidžiama norma yra 2%, realybėje jo yra mažiau nei 1%).
  “Rapsų aliejus neprilygsta alyvuogių aliejui”. Iš tiesų rapsų aliejus prilygsta, o kai kuriais aspektais net ir lenkia alyvuogių aliejų. Pvz rapsų aliejus turi daugiau Omega-3.
  “Daugelis rapsų rūšių yra gentiškai modifikuotos”. Europos sąjungoje (tame tarpe ir Lietuvoje) yra DRAUDŽIAMA auginti genetiškai modifikuotus rapsus, o tuo labiau spausti iš jų aliejų. Tai yra ypač griežtai kontroliuojama.
  “Legalizuotas papirkinėjant”. Visiška netiesa. be to jis naudojamas ne tik Šiaurės Amerikoje. Visos Europos šiaurės šalys, Skandidavija, UK ir kt. daugiausia naudoja rapsų aliejų.
  “Rapsų aliejus sukelia ligas”. Absoliučiai iš piršto laužtas faktas. Jei taip būtų, toks aliejus jau senai būtų uždraustas. Išvadas darykitės patys.
  “Rafinuotas rapsų aliejus yra labai rafinuotas”. LOL. Rafinavimo metu kaip tik iš aliejaus pašalinamos visos nepageidaujamos priemaišos, tame tarpe laisvosios riebalinės rūgštys, oksidacijos produktai ir pan. Todėl rafinuotą aliejų tikrai geriau rinktis, ypač jei jis naudojamas kepimui.
  “Rapsas - cheminis ginklas” “Garstyčių dujos yra išgaunamos iš rapsų”. Ipritas (liaudyje vadinamas “garstyčių dujomis” dėl specifinio kvapo) neturi nieko bendro su garstyčiomis ar tuo labiau rapsais. Tai pačiai šeimai kaip ir rapsai dar priklauso ir ropės, kopūstai, ridikai, krienai ir kt.

  Apie straipsnio autoriaus kompetenciją išvadas pasidarykite patys…

 124.   jūs juokaujat? rašo:

  Didesnių nesamonių sukoka būtų ir rasti interneto platybėse. Ant rapso jokie vabalai netupia? Pats meginu auginti ekologiškai, nenaudojant chemijos, iš žieminio rapso po vabalų antplūdžio tik stiebai telieka, visus žiedus nuėda.
  Tarp kitko, jei mėgstate samokslo teorijas, tai štai jums viena. Del eruko rūgšties kenksmingumo buvo atliktas tik vienas abejotinas tyrimas su žiurkėmis, po kurio ji buvo pripažinta kenksminga. Manoma, kad taip buvo atvertas kelias į indijos rinką amerikonų sojos aliejui, kur iki to buvo labai plačiai naudojamas garstyčių aliejus. Čia žinoma tik teorija, tačiau šis straipsnis net iki teorijos nesiekia, absoliutus farsas ir nekompetetingumas.

 125.   Ina rašo:

  Techniniai rapsai gali turetu daugiau eruko rugsties, TACIAU MAISTINIS RAPSU ALIEJUS TIKRAI NERA KENKSMINGAS KAIP RASOTE. Maistinis rapsų aliejus yra spaustas iš išvestinių rapsų veislių, kuriose minėtos rūgšties visai nėra, arba yra nedidelis, sveikatai nepavojingas kiekis. Jungtinių valstijų maisto ir vaistų administracija pripažino aliejų saugiu sveikatai. Įstatymais yra ribojamas eruko rūgšties kiekis iki 2% JAV ir 5% Europos sąjungoje. Tokie maži eruko rūgšties kiekiai nedaro žalos net naujagimių organizmui.
  Lietuvoje daug ukininku augina rapsus ir tikrai laikosi visu reikalavimu. O jus savo melaginomis ziniomis kuriate mitus kuriais zmones tiki. Taip kenkiate Lietuvos ukinikams, nes zmones neperka gero aliejaus prisiskaite tokiu straipsniu.

 126.   ertu rašo:

  uzejau netycia i debilo bloga..

 127.   Edmundas rašo:

  Sveiki, įdomią diskusiją vedate. Savo laiku turėjau daug neaiškumų su aliejais. Kas yra aliejus. Tai perdirbtas produktas, kuriame dominuoja tam tikri elementai. SAKOMA, buterbrodai ant medžių neauga. Taip pat ir aliejaus upės gamtoje neteka. Mano požiūriu,- geriau vartoti natūralius produktus su vadinamaisiais Omega trys, šeši…. Kur jų yra,- visi žinome. Savo laiku teko bendrauti su natūropatu A. Čuprunu iš Ukrainos. Jis buvo parašęs straipsnį: -Kuo pietauja papuasas?- Tai ten įrodo, kad pas juos( papuasus) švari neužteršta žarnyno mikroflora ir joje pasigaminama tai, ko trūksta organizmui. Jie valgo pagrinde batatus. O pagal PSO normas turi būti vienas gramas baltymų vienam kūno kg. Tai pas juos išeidavo tik dvylika gr baltymų suaugusiam žmogui.(??) O jie sveiki ir jiems PSO rekomendacijos nesvarbios… Ir iš tikro, mes tapome labai priklausomi nuo visokių patarimų, reklamų, sveikatos guru ir pan. Vienuolis iš Rytų Azijos ( rodė per TV) jau penkiasdešimt metų valgo tik apelsinus. O jam jau virš devyniasdešimt metų. Mokslininkai darė bandymus su krabais. Krabą be šarvų (numetusį savo šarvus) įdėdavo į distiliuotą vandenį, kur nėra visai kalcio. Šarvai vis tiek krabui išaugdavo. Taigi, visa esmė žmogaus organizmo mikrofloroje. Žinoma, kad tam tikros mielės ir antibiotikai ją suardo…. Mūsų organizmai yra unikalūs, jie sugeba tiek, kad mes ir įsivaizduoti negalime. Bet prie visko reikia eiti palaipsniui….

  Andy:

  Aciu gera info. JO zarnyno flora galima pagaminti daug zmogui reikalingu medziagu. Pvz neseniai vienas tyrimas parode, kad zarnyno bakterijos gali net vitamina C pagaminti. http://www.greenmedinfo.com/blog/germs-help-body-produce-vitamin-c-breakthrough-discovery

  Taip pat pavyzdziui, atsisakius gyvulinio maisto pasikeicia zarnyno floros kompozicija, padaugeja bakteriju, kurios gamina amino rugstis, zinoma ar jos is storojo zarnyno yra pasisavinamos neaisku, pirmiausia tos bakterijos tas medziagas gamina savo ar kitu bakteriju reikmems.

  Problema ta, kad daugumos zmoniu ta zarnyno flora labai prastoje bukleje, del prastos dietos, antibiotiku, GMO ir t.t.
  Taip pat dabar nemazai ivairiu vitaminu yra gaminama naudojant bakterijas.

 128.   vytis rašo:

  Kokia butu gydytoju nuomone siuo klausimu ?

Rašyk komentarą