BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šarminis vaduo

Šarminis vanduo

Praėjusį kartą rašiau apie organizmo šarmų ir rūgščių pusiausvyrą. Šiame straipsnyje plačiau pakalbėsiu  apie šarminį vandenį (pH 8.5-12). Šarminiam vandeniui pasigaminti reikia vandens jonizatoriaus ir, deja, geros kokybės jonizatorius kainuoja nemažai. Jonizatrorius, naudodamas tankų filtrą ir elektros srovę, iš vandens pašalina rūgštinių mineralų jonus (geležis, fosforas, chlorą ir kt.) ir taip vandenyje padidėja šarminių jonų (magnio, kalcio, kalio, natrio ir kt.) koncentracija ir tuo būdu paaukštinamas vandens pH (vandentiekio vandens pH būna 7.7-8.4, bet priklauso nuo regiono), šarminis vanduo išteka pro vieną čiaupą ir rūgštus pro kitą. Naudojant jonizatorių, galima nustatyti, kokį nori ph lygį ir pradėti reikia nuo žemesnio ir po to laipsniškai didinti, nes iš karto pradėjus gerti 11-12,  detoksifikacija gali būti per greita ir galima pasijusti labai blogai. Taip pat jonizavimo procese sumažinama H+ (vandenilio) jonų koncentracija ir padidinama OH- jonų koncentracija ir taip šarminiame vandenyje atsiranda daugiau deguonies. Kai vandenyje yra daugiau H+ jonų, nei OH- jonų, vanduo yra rūgštus (rūgštų vandenį labai mėgsta augalai, todėl juo gerai laistyti gėles, taip pat rūgštų vandenį (žemo pH) gerai naudoti valant - sunaikina bakterijas ir kitus mikrobus, bei plauti rankas. Kai vandenyje yra daugiau OH- jonų nei H+ jonų vanduo yra šarminis. Geriant šarminįi vandenį organizmas geriau šalina atliekas ir taip normalizuojasi kūno pH.

Kuo skiriasi šarminis ir distiliuotas vanduo?
Yra didelis skirtumas tarp šarminio ir distiliuoto vandens (virinto). Iš distiliuoto vandens yra pašalinami visi elementai ir todėl toks vanduo yra vadinamas mirusiu ir jo pH yra neutralus - 7. Yra tokia nuomonė, kad ilgai naudojant distiliuotą vandenį organizmas gali prarasti per daug mineralų, todėl ilgą laiką vartoti distiliuotą vandeni nepatartina, bet jis gali būti vartojamas trumpą laiką, pvz., badaujant, pasninkaujant, ar valant organizmą. Taip pat vandens distiliavimo procesas yra gana ilgas ir vandenį reikia ilgai virinti, kas sunaudoja nemažai energijos ir užima laiko. Tuo tarpu šarminio vandens pH yra 8.5-12 ir jame yra daugiau deguonies bei šarminių mineralų.

Gerdami šarminį vandenį gaunate daugiau deguonies
Visi žinome, kad vandens cheminė formulė yra H2O, kas reiškia, kad vanduo turi dvi vandenilio molekules ir vieną deguonies molekulę. Vandenilio molekulės prie deguonies molekulių yra prisijungusios ne 180 laipsnių kampu, o 104.5 ir tai vandeniui suteikia skystą formą.
Geriant šarminį vandenį jūs gaunate daugiau deguonies, bet ne O2 forma, o OH- . Deguonis OH- formoje yra labai stabilus, nes jis apsuptas šarminių mineralų. Du OH- jonai gali suformuoti H2O molekulę ir dar lieka vienas deguonies (O) atomas. Šarminiai mineralai padeda iš organizmo pašalinti susikaupusias atliekas, o likęs deguonies atomas mažina vėžio ir kitų ligų riziką, nes, kaip jau esu rašęs, vėžinės ląstelės nemėgsta daug deguonies turinčios aplinkos. Organizmui reikia abiejų formų deguonies - O2 ir HO-. Jie jūs nustosite kvėpuoti, tai organizmas nebegaus O2, ir jūs labai greitai numirsite. Jie HO- tiekimas nutrūktų, jūs taip pat mirtumėte. Nustojus kvėpuoti organizmas pirmiausia sunaudoja O2 atsargas, po to HO- ir jie deguonies tiekimas neatnaujinamas
organizmas numirs po 3 minučių. Tai reiškia, kad jei organizme vyrauja šarminė aplinka nutrūkus O2 tiekimui, jūs išgyvensite truputį ilgiau.

Šarminis vanduo gydo ligas
Geriant šarminį vandenį ir normalizavus kūno ph galima išgydyti daugeli ligų ar palengvinti jų simptomus - aukštą kraujo spaudimą, aukštą cholesterolį ir trigliceridus, artritą, podagrą, inkstų ligas ir net diabetą ir vėžį. Bet įspėju, tai nėra panacėja ar stebuklingas vaistas nuo visų ligų ir tai nereiškia, kad geriant šarminį vandenį jūs išsigydysite visas ligas. Žmogaus organizmas yra holistinis - ir jo geras funkcionavimas priklauso nuo teigiamų minčių ir geros psichologinės būklės, geros mitybos,  švaraus oro ir kt. Šarminio vandens negalima vartoti esant inkstų nepakankamumui ar jei jums atliekamos dializės procedūros. Tokiu atveju geriau vartoti distiliuota vandenį. Beje, tikrai nesutapimas, kad dializės mašinos naudoja distiliuotą vandenį, kuris padeda pašalinti iš kraujo atliekas ir toksinus.

Rūgštingumas ir aukštas kraujo spaudimas
Dr. Kancho Kuninaka (vienas iš gydymo šarminiu vandeniu pionierių) teigia, kad aukštą kraujo spaudimą turintys žmonės turi žemą ph ir jų organizmas yra labai rūgštus (acidozė). Ir jis atliko
daug įvairių tyrimų, kuriuose įrodė, kad šarminio vandens vartojimas padeda normalizuoti kraujo spaudimą.
Yra kelios priežastys, kodėl šarminis vanduo normalizuoja kraujo spaudimą:

 • Jeikraujo pH yra aukštesnis (daugiau deguonies), tai palengvina širdies darbą.
 • Kai kraujyje yra daugiau deguonies, kraujas yra skystesnis ir tai taip pat palengvina širdies darbą, nes kuo skystesnis kraujas tuo lengviau teka.
 • Kalcio jonai šarminiame vandenyje tirpdo ant kraujagyslių susikaupusias nuosėdas (dėl jų kraujagyslės susiaurėja ir dėl to padidėja kraujo spaudimas) ir cholesterolį ir taip padidėjus kraujagyslių spindžiui spaudimas normalizuojasi.

Daugelis gydytojų žino, kad jei prieš matuojant kraujo spaudimą pacientas keletą kartų lėtai įkvėps ir iškvėps, tai duomenys bus žemesni. Atsiradus daugiau deguonies laikinai padidėja deguonies kiekis kraujyje ir tuo pačiu kraujo ph, bei sumažėja CO2 kiekis ir taip sumažėja spaudimas. Bet lėtai kvėpuojant, taip pat įsijungia parasimpatinė nervų sistema, kuri lėtina arba normalizuoja visus organizmo procesus (jai priešinga yra simpatinė nervų sistema, kuri ypač dominuoja žmogui patiriant stresą). Todėl yra manoma, kad darant kvėpavimo pratimus ir geriant šarminį vandenį galima normalizuoti kraujo spaudimą.
Jei kraujo spaudimas yra nuolat aukštas ir tai tęsiasi keletą metų, labai galimas daiktas, kad jūsų kraujagyslės yra labai susiaurėjusios ir todėl gali užtrukti apie metus, kol ant kraujagyslių susidariusios nuosėdos ištirps/išsivalys. Žinoma, reikia pakeisti mitybą, nes jei toliau nesveikai maitinsitės, tai net ir geriant šarminį vandenį ir darant kvėpavimo pratimus poveikis greičiausiai bus labai nežymus. Dar vienas privalumas yra tas, kad šarminis vanduo, kvėpavimo pratimai neturi pašalinių efektų, skirtingai nei pavojingi kraujo spaudimą mažinantys vaistai.

Podagra, artritas ir šarminis vanduo

Podagra (viena iš artrito formų) yra šlapimo rūgšties (atliekų) susikaupimas sąnariuose (dėl medžiagų apykaitos sutrikimų ir dėl inkstų nesugebėjimo pašalinti šlapimo rūgštį). Šiuolaikinė
medicina šiai ligai gydyti neturi tinkamų vaistų ir gydytojai dažniausiai išrašo nuskausminančius arba nesteroidinius antiuždegiminius vaistus. Bet tokie vaistai tik simptomų valdymas ir po 2-3 metų juos vartojančių žmonių situacija būna blogesnė nei nevartojant šio tipo vaistų.
Podagros simptomus galima labai palengvinti ar net visiškai panaikinti  iš organizmo pašalinus atliekas ir šarminis vanduo čia tikrai galėtų padėti, nes šarminis vanduo skatina organizmo
detoksikaciją ir atliekų šalinimą ir gali būti naudingas gydant kitas sąnarių ligas - reumatoidinį artritą ir kt.

Chroniškos ir senatvinės ligos
Yra manoma, kad viena iš senėjimo priežasčių yra organizmo atliekų susikaupimas organizme. Žmogus gimsta su aukštu šarminių mineralų kiekiu ir aukštu pH. Po gimimo organizmas laipsniškai
pradeda rūgštėti - žemėja pH ir kaupiasi atliekos.
Dėl šios priežasties jauni žmones beveik neserga chroniškomis ligomis (nors šiandien dėl pakitusios mitybos ir gyvenimo stiliaus chroniškos ligos diagnozuojamos vis jaunesniems ir net
vaikams. Kai organizme susikaupia pakankamai atliekų, kad būtų sutrikdyta vieno ar kelių organų veikla, pasireiškia ligos.
Palaikant tinkamą kūno ph ar jį atstačius, chroniškų ligų galima galimą išvengti, išgydyti ar bent jau palengvinti simptomus.

Inkstų ligos
Inkstų akmenys, kaip ir kitų organų akmenys, yra organizmo metodas neutralizuoti atliekas, kai jų nebesugeba pašalinti. Inkstuose akmenys formuojasi dėl per rūgščios aplinkos, jie yra fosforo ir šlapimo rūgštys, susijungę su kalciu ir magniu. O magnis ir kalcis prisijungia prie šių rūgščių, kad neutralizuotų fosforo ir šlapimo rūgštis. Šarminis vanduo, kuriame gausu kalcio ir magnio jonų, padeda ištirpdyti inkstų akmenis ir dažnai padėtų išvengti vaistų ir operacijos. Taip pat galima vartoti geros kokybės magnio ir kalcio papildus. Tik reikia vengti pigaus kalcio - kalcio karbonato, kurį vartojant greičiau susidarys dar daugiau inkstų akmenų nei ištirps. Vartojant šarminį vandenį ar geros kokybės kalcį, inkstų akmenys tikrai nesusidarys. Esu parašęs straipsnį, kaip atsirinkti geros kokybės papildus. Jei domina, atsiųskit į e-paštą info@lifecoachandy.co.uk .

Astma ir kitos alergijos
Visos alergijos yra dėl nusilpusios ir per jautrios imuninės sistemos bei išsekusių antinksčių. Net ir astmą galima visiškai išgydyti ir bent jau labai palengvinti simptomus ir priepuolių dažnumą bei vaistų vartojimą (steroidiniai bronchinei astmai gydyti vaistai turi žalingus šalutinius efektus). Tik reikia atstatyti imuninę sistemą ir antinksčius bei sureguliuoti mitybą - manoma, kad astmos simptomus labai palengvina pieno ir kviečių produktų atsisakymas. ‘Reverse Aging’ knygoje teigiama, kad geriant šarminį vandenį astmos ir kitų alergijų simptomai palengvėja. Nes imuninė sistema nusilpsta dėl susikaupusių atliekų, o jas pradėjus šalinti imuninė sistema palaipsniui sustiprėja. Bet plačiau apie astmą ir jos gydymą ateityje.

Šarminis vanduo gerai plauti vaisiams ir daržovėms

Dar šarminis vanduo labai gerai plauti daržovėms ir vaisiams. Manau tikrai pastebėsite, kad  keletą minučių palaikius vaisius ar daržoves šarminiame vandenyje atsiras įvairių nešvarumų, ko aš nepastebėdavau plaudamas paprastame vandenyje iš krano. O rūgštus vanduo, kuris išteka pro kitą jonizatoriaus čiaupą labai gerai valymui, dezinfekcijai r taip pat rūgštų vandenį mėgsta augalai. Kurį laiką palaisčius gėles rūgščiu vandeniu, jos tikrai turėtų pradėti geriau augti.

Pasiekti optimalų ph balansą gali užtrukti
Pasiekti optimalų ph gali užtrukti nemažai laiko, todėl nereikia nuleisti rankų ir pamažu to siekti. Geras rūgščių ir šarmų balansas suteiks jums daugiau energijos ir jūs jausitės daug geriau. Ir vien dėl to, manau, verta pakeisti mitybą ir gyvenimo būdą ir taip pat sutaupysit pinigų ir laiko lankydamiesi pas gydytojus ar pirkdami nuodingus vaistus. Dėl objektyvumo pasakysiu, kad yra ir prieštaringa nuomonė apie šarminio vandens naudą (žiūrėti komentarus). Vienas iš argumentų yra tas, kad skrandžio rūgštis šarmino vandens šarmingumą neutralizuoja. Todėl turbūt geriausiai organizmą šarmina šviežių vaisių ir daržovių valgymas, atsisakymas rafinuotų produktų, bei saikingas gyvulinių produktų bei baltymų vartojimas. Todėl patarčiau susilaikyti nuo didelių investicijų į vandens jonizatorių. Nepaisant to, manau, kad vandens jonizatorius gali būti naudingas. Šarminis vanduo nėra vaistas nuo visų ligų, bet padėti gali, nors, aišku, visiems 100% niekas nepadeda.

Čia yra įdomus straipsnis lietuvių kalba apie jonizuota vandenį, pateikiamos keltas nuomonių.

Straipsnis parengtas pagal:

Sang Whang, Reverse Aging knygą

Tikiuosi, kad ši informacija jums bus naudinga ir prašau palikti savo komentarus ir atsiliepimus žemiau. Laisvai reikškite savo nuomonę. Jūs nebūtinai turite su manimi sutikti - aš gerbiu visas nuomones. Jei turite kokių nors klausimų ar norėtumėte gauti papildomos informacijos, palikite žinutę žemiau (Kometarai būnant kitose šalyse pagal blogas.lt nuostatus neleidžiami, čia dėl spamo). Arba apsilankykite mano naujame forume Buk Sveikas, ypač gyvenate svetur, nes ten  komentarai leidžiami. Ir taip pat per Facebook, kur dažnai įdedu nuorodas į naujai rastą aktualią informaciją.

P.S.Taip pat blog’ą galite prenumeruoti į savo asmeninį kompiuterį per RSS srautą (tai tikrai ne virusas ir jo nereikia bijoti), kuris randamas kairėje pusėje, žemiau ‘Kategorijos’. Reikia paspausti ant RSS ir išsaugoti kaip ‘bookmark‘.

P.S.1 Jei manote , kad mano blog’e pateikiama informacija gali būti naudingajūsų draugams, artimiesiems ir kolegoms būčiau labai dėkingas, jei jiemsnusiųstumėte mano blogo adresą.

Andy

http://www.buksveikas.net/

Facebook

Rodyk draugams

komentarai (205) | “Šarminis vaduo”

 1.   Almantas rašo:

  kai kurie momentai(del distiliuoto vandens) diskutuotini, bet siaip viskas kaip visada informatyvu, suprantama ir aisku. Nesigilinau i jokius beveik vandenius, tik esu girdejes,"gyvas", "negyvas", sidabruotas, polaidzio ir pan. Gal but sis sarminis kokiam norsvandeniui is siu isvardintu priklauso?

  Siaip logiskai galvojant, sarminis vanduo, patekes i skrandi smarkai sumazintu skrandzio rugstine aplinka(ypac padidinus vandens sarminguma), kas gal but trukdytu baltymu virskinimui. Kuomet skrandzio rugstingumas sumazejes(ypac manau tai pasireiske vegetarams) manau kad tokiu atveju siuo vandeniu nereiketu piktnaudziauti. Visiems kitiems, tame tarpe ir man, manau kad tiktu:)))

 2.   andy rašo:

  Tikrai nesu tikras kokiam vandeniui priskirti sarmini vandeni, bet greiciausia tai gyvas vanduo , bet 100% teigti negaliu. Taip pat jis dar gali buti vadinams juonizuotu vandeniu. Negyvas vandu o yra distiliuotas. Sidabruotas tai kiek zinau kai vandenyje yra mirkomi sidabriniai saukstai ar nuplautos monetos ir po to toki vandeni geriama.

  Del skrandzio rugstingumo sumazinimo tai labai idomus pastebejimas. Kad sarminis vanduo sumazintu skrandzio rugstinguma dar nesu girdejes.

 3.   Petras rašo:

  Pas mane inkstuose yra smulkiu akmenuku, kazkaip juos reikia istirpdyti, tai gal ir vandens jonizatorius pagelbetu… I ka atkreipt demesi perkant vandens jonizatoriu?

 4.   andy rašo:

  Pirmiausiai reikia ziureti, kad butu galima reguliuoti sarminguma, nes pradeti reikia nuo mazesnio ir didinti palaipsniui, todel reikia pirkti jonizatoriu, kuris turi sia funcija.

  Dar reikia, kad butu anglies filtras, nes naudojant krano vandeni reikia ji filtrtuoti.
  Geriausi yra su platinos -titano elektrodais.

  Vienas geriausiu yra Jupiter, bet jis kainuoja apie $1000, bet yra ir pigesniu.
  ant ebay net maciau kaip uz keleta $ parduoda instrukcijas kaip paciam pasidaryti vandens jonizatioriu namie, bet tikrai nezinau kaip ten daroma.

  Tik nepirkit labai pigiu kinietisku, nes ju kokybe prasta.

 5.   Petras rašo:

  O tie jonizatoriai yra jungiami i vandens tiekimo sistema ar tai yra kaip atskiras irenginys, i kuri reikia ipilti vandens is krano?

 6.   Petras rašo:

  beje, ta vandeni galima vartoti kaip paprasta vandeni, t.y. pastoviai gerti?

 7.   regimantas rašo:

  eilini karta parasytas idomus ir bent jau man labai naudingas straipsnis.
  Butinai reikes isigyt ta jonizatoriu, nes turiu problemu su inkstais.Mazam man buvo rade juose smelio, o dabar jau nuo to laiko praejo apie 10 metu tai speju jog neuzilgo prades rastis ir akmenys,todel sakiau suskubsiu nusipirkt ta jonizatoriu, tikiuosi pades ://
  beje mityba jau pradejau kazkiek reguliout nuo senesniu straipsniu.Ir turiu pastebet, kad savijauta tirkai pagerejusi.Dabar zymiai lengviau visa diena islikt energingam ypac tada jei nevalgau baltu miltu gaminiu, bent jau man labai jaucesi kai tik uzvalgau ju iskart pasijunta kazkoks apslabimas ir nuovargis :)
  aciu andy uz tuos straipsnius ;)

 8.   andy rašo:

  Ta sarmini vandeni galima vartoti kaip paprasta vandeni(ir as pats tik toki paskutinius 7 men ir geriu), tik netinka virti nes sako, kad istraukia visus vitaminus ir mineralus is verdamo produkto ir ypac darzoviu, nors tai nera 100% patvirtinta.

  Bet jei organizmas taps per daug sarminis tai reikia gerti maziau(kiekio) arba sumazinti jonizuoto vandens ph.

 9.   andy rašo:

  Regimanatai, labai dziugu girdeti, kad pakeitus mityba jauciautes geriau ir matote rezultatus, o jonizuotas vanduo tai dar vienas elementas sienkiant geros sveikatos.

 10.   andy rašo:

  Jonizatoriai dazniausiai jungiasi prie ciaupo(bet atskiro ciaupo nereikia), bet yra visokio.

 11.   andy rašo:

  Taip pat noriu ispeti, kad esant silpnai inkstu funcijai ar jei jums daromos dializes proceduros vartoti negalima, tada reikia vartoti distiliuota vandeni.

 12.   andy rašo:

  Dar sarminis vanduo labai gerai plauti darzovems ir vaisiams. Manau tikrai pastebesite kad vandenije atsiras ivariu nesvarumu, ko nepastebedavau plaunant paprasteme vandenije is krano.

  O rugstus vanduo, kuris isteka pro kita jonizatoriaus ciaupa labai gerai valymui ir taip pat rugstu vandeni megstau augalai

 13.   Petras rašo:

  hm, man patogiau butu, kad nesijungtu prie ciaupo, o atskirai ipilciau vandens. O kokio pH vandeni geriate Andy? Ir ar isvis/ ar daznai reikia keist filtrus? Beje, koki tiksliai jonizatoriu naudojate jei ne paslaptis? Nes ziuriu yra ivairiu…

 14.   andy rašo:

  As siuo metu naudoju is http://theofficialwaterionizer.com/index.php?lang=en
  ji nuomoju, bet kaip turbut zinote as gyvenu uk.
  Tai nera pats geriausias jonizatorius, bet gana neblogas ir siuo metu man tai prieinamiausias varjantas.
  Anglies filtra reikia keisti kas 6-12 men,arba po 20 tuks litru.
  Elekrodams duodama 10 metu garantija.
  Jei skaitote angliskai tai gailte pasiskaityti dazniausiai uzduodamus klausimus
  http://theofficialwaterionizer.com/index.php?option=com_easyfaq&Itemid=64

 15.   andy rašo:

  As geriu ph 9-10. O darzovems ir vaisiams plauti naudoju pati auksciausia 10 -11

 16.   andy rašo:

  cia nuoroda i kokiom ligom sergant sarminis vanduo gali buti naudingas
  http://theofficialwaterionizer.com/index.php?option=com_content&task=view&id=21&Itemid=59

 17.   andy rašo:

  Taip pat sis jonizatorius pasalina bakterijas, vaistu likucius ir chlora, kuris yra pavojingas sveikatai ir gali sutrikdyti skydliaukes veikla bei yra manoma , kad gali sukelti odos ir kitu rusiu vezius.
  Placiau apie chlora ateityje.
  Bet tikrai siulau nusipirkti duso filtra jis tikrai nera brangus, nes is karsto vandens chloras garuoja ir taip jus ikvepiate i organizmas, ir ira manoma, kad puse chloro zmones gauna prasudamiesi po dusu o kita puse su vandeniu ir druska.
  Chloras yra toksiskas ir chloro dujos buvo naudojamos koncentracijos stovyklose, beje chloruoti vandeni taip pat pradeji koncentracijos stovyklose, nes buvo manoma,kad chloro doze su vandeniu kalinius/zmones nutildo/padaro nesiprisinanciai.

 18.   Petras rašo:

  Va radau dar viena nebloga bloga apie sveika gyvenimo buda: http://www.sp.lt/moblogas/HOMOSANITUS , yra tikrai idomiu straipsniu.

 19.   Petras rašo:

  Ieskojau vandens jonizatoriu Lietuvoje, ir radau viena firmele, gaminancia tokius gan primityvokus jonizatorius: http://www.burbuliukas.lt/index.php?id=881 Cia vienas is ju produktu, negaminantis sidabro jonu, o kiti gaminantys. Jie turi talpa, i kuria ipilamas vanduo, ir nera jokiu filtru. Kaina atrodo irgi nedidele. Ph nusistato pagal veikimo laika. Ziuriu maziausias ph sarminis imanomas 8.74. Jie raso, kad: Profilaktiškai šarminis vanduo vartojamas tokių parametrų: pH = 8,5 - 9,5.
  Ar verta isvis pirkt toki produkta? Man kaina butu priimtina, o ir patogu, kad yra atskiras indas, kuriame kaupiamas vanduo, nes jungt prie vamzdziu mazai galimybiu.

 20.   andy rašo:

  Na sunku paskyti ar verta ji pirkti, bet kiek ziurejau pakankama sarminguma pasiekia.
  Truputi itarima kelia plastikinis indas ir gana ilgas gaminimo laikas, nes mano jonizatoriui tai veikia labai greitai.
  Filtro nebuvimas ir sioks toks minusas taip pat.
  Pabandyti galit, bet zinoma galutini sprendima turite priimti pats.

  O del jungimo prie vamzdziu tai paprastai juos jie jungiami ne prie vamdziu o tiesio prijungiami prie krano/ciaupo ir ciaupa tai pat galima naudoti, nes yra irangimas kuris perjungia tekejimo krypti.

 21.   Petras rašo:

  Plastikinis indas turbut nelabai gerai arne?
  Beje, dabar renkuosi puodus virtuvei, nes senieji jau nebekokie, ka patartum? Is kokios medziagos turetu buti puodai? Kiek domejaus, stikliniai gana neblogi, tinka net alergiskiems zmonems. O kaip dabar placiai naudojami nerudijancio plieno?

 22.   andy rašo:

  Na stikliniai indai ir nerudijancio plieno tai kiek zinau yra gerai ir nekemksmngi, apie juos dar nieko blogo nesu girdejes.
  Dar yra tokia Enameled Cast Ironpuodai ir keptuves (nesu tikras kaip tiksliai isversti - emaliuota grudinta gelezis ar panasiai) , kurie yra be teflono ir prie jos nekimba, ir galima gaminti be riebalu ir virti ilga laika.
  Bet ju kaina yra gana nemaza.
  o atrodo jie taip
  http://products.mercola.com/cast-iron-cookware/

  del jonizatoriaus kaip jau sakiau plastikinis indas nera idealu, ypac kai tame inde 5-15 min bus vykdoma jonizacija. Nezinau kaip elektra veikia plastika, bet ka gali zinoti.

 23.   Petras rašo:

  Hm, kiek skaiciau, tai emalis atseit gerai tol, kol jo nepazeidi, jei pazeidi gali mest jau lauk puoda. O nerudijantis plienas tai irgi siaip nera priskiriamas prie nereguojanciu metalu, visgi yra kazkox, kad ir mazas reaktyvumas. Visiskai inertiski tik stiklas bei molis, bet ju savybes nekokios… Gali but, kad teks pirkti nerudijancio plieno puodus…

  O del jonizatoriaus net nezinau, dabar nelabai yra tiek pinigu kad ipirkciau normalias, na uz keliu menesiu gal jau ir bus uztektinai pinigu, bet nenoreciau tiek laukt, daug prisiskaiciau apie jonizuota vandeni straipsniu ir moksliniu tyrimu, dabar jau pradejau manyti, kad tikrai dauguma ligu yra del zmogaus organizmo uzrugstejimo :) Beje, paskaiciauvau, kad zymiai pigiau yra gerti sarmini vandeni nei is stikliniu buteliu mineralini uz 0.75l mokant 4 litus! :D

 24.   Anonimas rašo:

  Kas del puodu tai nesenai isigijau nerud plieno, bauer firmos. Viska ten gaminu, kepu. aliejus atpuole visiskai ka nors kepant, skonis super.Siaip dar geresni mano galva Zepter.Galma pradziai tik keptuve, po to kitka

 25.   Petras rašo:

  As tai jau beveik nieko nebekepu, man aktualesnis garu puodas, bei paprastas didelis puodas.
  O kazin kaip kepimas be tauku? Ar tai sveika?

 26.   Yulius rašo:

  Jokio vandens filtro namuose deja nera, bet jeigu chloras garuoja reiskia, kad sis pasilieka virdulyje (gal butent del siu elementu yra gadinamas virdulio gyvatukas/kaitintuvas), o tai reiskia, kad arbata lieka beveik nukenksminta nuo nuodu.

 27.   Yulius rašo:

  Bet jugi kita karta naudodamasis virduliu "susirenku", jame nusedusi chlora atgal. Taip, kad nieko gero.

 28.   Almantas rašo:

  to Petras
  tuose puoduose galma ne tik kepti be papildomu riebalu bet ir virti be vandens. Pvz bulves, islieka visos min medziagos, skonis ryskiai skiriasi, kaip beje ir kepta mesa be riebalu ir net be prieskoniu ir druskos. Sakyciau sie puodai tikrai prideda sveikatos:))))
  to Yulius
  virdulyje ant gyvatuko renkasi kalkių nuosėdos (del per "kieto" vandens). problema issisprendzia naudojant tik vandens filtrus, kuri rekomenduociau tureti - svarus vanduo -gera sveikata.

 29.   Petras rašo:

  Hm, kazin kame paslaptis tuose stebuklinguose puoduose ir keptuvese? Beje, tai kaip ir sveikas maistas keptas gaunasi, jei nepili aliejajus, arne? :)

  Beje, del vandens jonizatoriaus, idomu, ar elektrolizuojant vandeni susidaro kokiu nesveiku junginiu, jeigu nera jokiu filtru?
  Dar vis mastau apie burbuliukas.lt parduodama jonizatoriu, ziurejau ji, be sidabravimo kainuoja kazkur 440lt, tikrai nebrangu. O del plastmasinio indo minetame jonizatoriuje, pagalvojau, kad su plastmase vistiek susiduriame, gi pvz elektriniai virduliai, kuriuos naudojame, daugiausia yra plastmasiniai…

 30.   andy rašo:

  Tikrai gali buti, kad irnerudyjantis plienas nera idealus, bet siuo metu tai vienas geresni sprendimu.
  Su stikliniais indais kiek zinau galima gaminti tik orkaiteje , bet ne ant liepsnos.

  Ten kur anoonimas kalba apie keptuves tai tikiuosi ji be teflono??, Jeisu teflonu , tai passiskaitykit straipsni apie tefloniniu keptuviu sveikatai keliama pavoju.

 31.   andy rašo:

  O del kepto maisto, nors jis ir skanus bet gana nesveikas ir siulyciau jo atsisakyti arbavalgyti saikingai. Nes kapant susidaro kancerogenai ir kitos sveikatai pavojingos medziagos ir kartais net pakinta riebaliniu rugsciu struktura. O jei dar keptuve teflonine.
  Todel siulaupabandyti gaminti ant garu tai vienas sveikesniu virimo budu

 32.   andy rašo:

  Su plastmase tikrai susiduriame kiekviena diena ir visiskai jos isvengti neimanoma. Taciau plastikinio virdulio as tikrai nenaudociau ir ji pakeisciau nerudyjancio plieno.

  Kiek esu skaites tai jonizuojant jokiu papildomu pavojingu junginiu nesusidaro. Siame procese tik atskiriami sarminiai ir rugstus mineralu jonai, bei pridedama papildoma deguonies molekule.

  O del pirkimo tai cia jus turite nuspresti ir kaip sakiau pabandyti galite.
  Nors yra toks posakis pirkti pigu daikta yra per brangu.

 33.   andy rašo:

  Na stikliniuose buteliuose mineralinis tikrai brangus ir pastoviai ji geriant kainuotu gana daug ir tikrai daug ekonomiskiau investuoti i jonizatoriu.

 34.   andy rašo:

  Del kepimo be tauku, tai priklauso ka kepate ir kokioje temperaturoje. Nes kaip esu sakes ankstesniuose komentaruose, kepant mesa aukstoje temperaturoje susidaro junginiai kurie skatina vezi.Todel net ir orkaiteje kepta mesa nera idealu, bet geriau nei keptuveje.

 35.   andy rašo:

  Na verdant vandeni visas chloras tikrai neisgaruoja, o ir tas kuris isgaruoja greiciausiai atsiduria jusu plauciauose.
  Dar pavojingesnis yra chloraminas, kuris taip pat daznai dedamas i geriama vandeni - nezinau ar lietuvoje ji naudoja.

  Kiek zinau chlora pasalina brita filtras. Jis nera brangus ir bet jau si filtra tikrai siulau isigyti.
  Deja jis nepasalina chloramino

 36.   Petras rašo:

  Tai vat ir as manau, kad nesu dar toks turtingas, kad pirkciau pigius daiktus… Tik va tingiu laukti kelis menesius ar daugiau, kol bus atliekamu pinigu normaliam jonizatoriui… Ai bet jauciu palauksiu, ka padarysi, zmones visa gyvenima geria paprasta vandeni ir vargo nemato, o cia del keliu menesiu pergyvent… :)

 37.   Petras rašo:

  Va ka raso apie nerudijanti pliena: These guidelines can help limit your exposure:
  Use glass, cast iron, carbon steel, titanium, and enamel cookware. Both aluminum and Teflon are well known for their toxic dangers, and stainless steel can expose you to carcinogenic nickel

 38.   Petras rašo:

  Ka manot apie si prietaisa: http://www.biodetox.lt/apie.html ziuriu panasiai veikia kaip sarminis vanduo, nes irgi ikrauna organizma neigiamais jonais, o teigiamus pasalina :)

 39.   andy rašo:

  Na nezinau ar pats efektyviausias metodas pasalinti toksinus per pedu poras. Ir produkto kaina gana nemaza.
  Taip pat esu girdejes ivairiu negatyviu atsiliepimu apie tokio tipo aparatus.
  Jei skaitote angliskai tai cia yra nuoroda
  http://www.cyclingforums.com/showthread.php?t=255662

  Teigiama, kad nuosedos (toksinai) atsiranda nuo geleziniu elektrodu.
  Taip pat vandens spalva gali pasikeisti idejus i vandeni druskos.

  O kvapas atsiranda kais is chloruoto vandens issiskiria chloras.

  Bet velgi 100% paneigti sio aparato veiksmingumo negaliu.

 40.   Petras rašo:

  o ka manot apie oro jonizavima ir jonizatorius? Ar nekenkia susidares ozonas?

 41.   andy rašo:

  Jei geros kokybes jonizatorius tai gerai ir deguonis neturetu kenkti, bet elgi nieko nera 100% garantuoto.

  taip pat daug pigiu oro joniztoriu nedaro tai kas teigiams
  http://www.air-zone.com/ebayfraud.html

  taip pat yra skirtumas tarp oro jonizatoriaus ir ozono generatoriaus, ir pastarasis yra geresnis, nes jis gamina didelsnes koncentracijos ozona. Kai daugelis jonizatoriu nepagamina pakankamai jonu, kad gerai isalytu ora.

  Ozonas yra aktyvyotas deguonis- O3, kuris susidaro ora veikiant elektros srovve. Ozonas yra nestabilios dujos, kurioms susidarius trecias deguonies atomas bando issigelbeti/atsiskirti. Jis issigelbeja oksiduodamasis so ore esnaciom bakterijom, virusais tai jas sunaikindamas, taip po sios reakcijos lieka grynas O2 ir co2.

  Geras oro filtras taip pat geras dalykas tik va nera lengva surasti geros kokybes.

 42.   Petras rašo:

  Pats ozonas zmogui ir nuodingas. Bet uztat gerai juo dezinfekuoti patalpas, kai tuo metu nera zmoniu. O as kalbu apie oro jonizatoriu, kuris, pasak gamintoju, ore padidina geruju neigiamu jonu, ir nusodina dulkes. Bet faktas tas, kad visi, ar bent dauguma jonizatoriu isskiria ozona kaip salutini produkta, ir labai idomu ar jis, kad ir mazomis dozemis, yra nuodingas…

 43.   Petras rašo:

  Va idomu ir priestaringa straipsniuka radau, kad visi tie jonizatoriai yra visiska nesamone ir moksliskai nepagrista: http://globalnation.inquirer.net/cebudailynews/opinion/view_article.php?article_id=80901 Kazin kiek teisybes tame?

 44.   Petras rašo:

  va dar: http://www.wellness.com.au/Home/Comparisons/AlkalineIonisers/tabid/37/Default.aspx

 45.   andy rašo:

  Na sie du straipsniai pateikia gana svarius argumentus paneigiancius vandens jonizatoriu nauda.
  Taip pat radau dar viena kur taip pat teigiama ,kad vandens jonizatoriai yra apgavyste.
  http://www.chem1.com/CQ/ionbunk.html

  Bet kaip ir sakiau straipsnyje sarminis vanduo nera panaceja nuo visu ligu ir tikrai negali pakeisti geros mitybos ar kompensuoti blogus iprocius.
  Nepaisant visu neigiamu faktu manau, kad kazkiek naudos vandens jonizatorius duoti gali, bet kaip sakiau 100% niekas niekam nepadede.
  O teiginis , kad medicinio pagrindo nera tai nereiksmingas, nes medikai paneigia labai daug terapiju ir patys praktikuoja labai neefektyvius gydymo budus, kaip vaistus, chemo, radiacija. Sio terapijos taip pat neturi pateisinamu moksliniu irodimu, kad jos yra veiksmingos, bet praktikuojamos del pinigu.

 46.   andy rašo:

  Del oro jonizatoriu ir tai kaip ir Petras sake visi jie generuoja ozona ir radau, kad Kalifornijos valstijoje leistina nr#orma yra iki 0.05ppm. Bet velgi kalifornijoje net ir nepasterizuota piena nori uzdrausti , taip pat amerikoje jau pasterizuoja visus migdolus.
  Kanados standartu asocijacija taip pat teigia, kad ozonas ir ozonu generatoriai yra pavojingi, bet cia taip pat officiali organizacija, kuria 100% pasikliauti negalima, bet visiskai ignoruoti taip pat negalima.
  Siame site http://breathebetterair.com/air-ionizer-ozone.html
  teigiam, kad mazomis dozemis ozonas nera pavojingas, bet jie yra oro jonizatoriu pardavejai, tai jais tiketi 100% visiskai negalima.

 47.   andy rašo:

  Dar del vandens saugumo, daugumos miestu valdzia teigia, kad geremas vanduo atitinka visas normas ir yra absoliuciai saugus vartoti, bet tai yra absolitus melas, nes dideliu miestu vandenyse randama ivairiu sunkiuju metalu, vaistu , nekalbant jau apie nuodinga chlora, fluora ir chloramina.
  Todel tik absoliutus cinikas galiti tiketi, kad krano vanduo yra saugus gerti ir jo nereikia filtruoti. Bet gera filtra nera lengva atsirinkti.

 48.   andy rašo:

  Cia dar vienas straipsnis apie oro jonizatoriu nesauguma, http://www.usatoday.com/news/health/2005-04-04-air-filters_x.htm

  Bet cia velgi usa today laikrastis ir pagrindines medios zurnalistai daznai perdeda arba paima is tyrimo tik dali isvados.

 49.   andy rašo:

  Petrai, labai gerai , kad jus pats aktyviai ieskote informacijos ir aklai viskuo nepasikliaujate.

 50.   andy rašo:

  Dar pridursiu, kad turbut geriausiai organizma sarmina gausus svieziu vaisiu ir darzoviu valgymas ir sumazinimas rafinuoto maisto produktu , bei baltymu.

 51.   Petras rašo:

  Gerbiamas Andy, as taip pat manau, kad reikia ivairios informacijos isgirst, ir tik tada jau gali pradeti skirti kas tikras o kas melas…

  O del organizmo sarminimo, as irgi tokias pacias isvadas padariau, todel didele tikimybe, kad jos tikrai teisingos :)

  Dar karta ACIU Andy uz si foruma, jo pagalba as pradejau truputi kitaip i viska ziuret ir ieskot, kas is tikro yra teisinga, o kas ne.
  Didziausios Jums sekmes gyvenime ir, aisku, sveikatos, kurios per daug nebuna :)

 52.   Genutė rašo:

  jei ant vandentiekio bokšto pastatoma mobiliojo ryšio antena -ar nesigauna kad elektromagnetinis laukas paveikia vandenį ir jo struktūrą kaip jonizatorius /

 53.   Jonas rašo:

  Na kas del vandens tai tiesa gerai pasisalina naudojant bionet, konkreciau bio detox prietaisa, cia jie raso placiau: http://www.biodetox.lt

 54.   Jolita rašo:

  Gal kas žinote kur galima ÄÆsigyti Å

 55.   Dija rašo:

  Sveiki, aš pirkau Vandens jonizatorių už 400 litų. Gamintojo kontaktai http://www.burbuliukas.lt Tai yra gana geras variantas - nebrangus, patikimas, gamina tris vandens tipus - šarminį, rūgštinį ir sidabringą. Yra instrukcijos kaip naudoti, o taip pat knygelė, kaip gydyti įvairias ligas. Šarminį vandenį naudojame visa šeima. Vaikams duodame gerti silpnesnį, profilaktiškai. Suaugusi turime sveikatos problemų, todėl vartojame pagal instrukcijas ir nurodymus. Manau tai iš tiesų efektyvus ir moksliškai įrodytas gydymo būdas. Ypatingai alerginės kilmės ligoms, taip pat sąnarių ligoms ir inkstų akmenligei. Man asmeniškai netgi migreną žymiai palengvina šarminio vandens vartojimas. Tikiuosi ją ir visiškai išsigydyti.

 56.   andy rašo:

  Visada malonu isgirsti asmenine patirti ir dar geriau kai ta patirtis semninga.
  kaip sakiau apie sarmini vandeni yra priestaringu nuomoniu, bet jusu pavyzdys rodo, kad sarminis vanduo padeda. Taciau velgi nereiskia , kad jis padeda 100% visiems.

 57.   andy rašo:

  del milteliu , tai manau jonizatorius yra ekonoiskesnis varjantas.

 58.   karolina rašo:

  Norejau pasiteirauti Andy, ar jus jauciate teigiama poveiki? As asmeniskai manau , kad zmones anksciau kvepavo neuzterstu oru ir gere saltiniu vandeni, bet vis viena sirgo…Nemanau, kad jonizatorius yra kazkoks stebuklas, bet jeigu filtruoja vandeni nuo chloro ir fluoro, tai gal ir verta nusipirkti…O kaip zmogui praustis tada, vien tik saltu vandeniu ar kaip? Geriausia, aisku, butu upelyje nusiprausti, bet kad nedaug ir svariu upiu beliko…

 59.   andy rašo:

  Kaip rasiau straipsnyje apie jonizatoriu,
  Apie jonizuota/sarmini vandeni yra priestaringu nuomniu ir todel nesenei as nusprendziau jonizatoriaus atsisakyti ir siuo metu naudoju akvasana filtra.
  Ir turbut bene geriausiai organizma sarmina sviezios darzoves(ypac zalios) ir sviezus vaisiai.

 60.   vismantas rašo:

  Andy, perskaiciau viska nuo pat pradziu, idomu suzinot kas jus isgazdino, kad pakeitet nuomone apie jonizatoriu ir jo zadat atsisakyt, turetu but kazkas rimta, nes anksciau taip gyret… kas nutiko???

 61.   vismantas rašo:

  Gal kas zinot ar neistirpins rugstintas vanduo dantu plombu, kai skalaujama daznai burna?

 62.   andy rašo:

  Paskatintas keliu skaitytoju komentaru pasidomejau apie kitokia nuomone apie H20 jonizatoriu. Jeis skaitai anglu kalba siulaup apsilankyti puslapiuose kurie norodyti auksciau.
  Todel snusorendziau i jonizatoriu ziureti atsargiau ir nusprendziau jo atsisakyti. Negaliu tvirtinti , kad tai 100% teisingiausias sprendimas, ir palieku jums paciam spresti.
  Bet reikia sutikti, kad jonizuotas vanduo nera gamtoje randama form

 63.   andy rašo:

  Del rugstau vandens tai reikia labai zemo ph, toki kaip putojantys gerima, kad pradetu tirpti dantys.
  Ir zemo ph tikrai nepatarciau vartoti, nebent odos dizenfectijai, ar paskalaut burna su mazu kiekiu.

 64.   vismantas rašo:

  Na del dantu tai as neabejoju, bet baugina kad plombos gali aptirpti ir vel bus vargo su plombavimu….

 65.   andy rašo:

  na nuo vandens blombos tikrai neistirps, dantys kaip sakiau isskyrys putojancius gerimaus.
  O , kad pasaugoti dantis reikia juos valyti, ir geriausia atsiakyti fluoro paswtu nes fluoras yra nuodas, net ir mazomis dozemis.
  Siulau po kiekvieno valgiu burna bent vandeniu paskalauti, jei yra galimybe so sodos tirpalu , nes jis labai gerai neutralizuoja rugstis

 66.   andy rašo:

  Dar apie dantis siulau pasiskaityti komentarus
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/410182/enzimu-svarba.html?#c610226

 67.   vismantas rašo:

  O kaip del Sidabringo vandens? Turiu jonizatoriu tai daraus ir sarmini ir rugstini ir sidabringa. Kurio daugiau naudot?
  Ar nesigaus neigiamai veikiantis kokteilis kai gersiu ir sarmini ir sidabringa??? Gal negalima viena paskui kita gerti?

 68.   vismantas rašo:

  Andy, Na reikes issiversti tuos straipsnius kurie tamsta taip isgasdino… gal ten nepatikimi saltiniai, propoganda… Gal labai trumpai parasysit, o gal blogai kuom pasijutot?
  Apie jonizuota vandeni girdejau tik labai teigiamus atsiliepimus.

 69.   andy rašo:

  Mano nuoone rugstaus vandens gerti nereiketu, nes jis tik zemins kuno ph, ji kaip jau sakiau nadoti dizenfectijai, gerai valyti ivairius pavirsius.

  Del sidabro, tai kiek zinau jis turi antibakteriniu, antimikorbiniu savybiu, ir taip pat manoma, kad i vandeni imestas sibabras dezinfekuoja, valo vandeni.
  Bet velgi, dideles sidabrao dozes gali buti kenksmingos.
  Yra toks colloidal silver kuri naudoja kai kurioms ligoms (hepatitas) gydyti, taip pat profilaktiskai.

  Del ivairiu rusiu vandenu maisymo tai negaliu pasakyti. Bet kaip sakiau nematau reikalo gerti zemo ph vandeni.
  Del kokios priezasties ji geri

 70.   andy rašo:

  Del isvertimo, tai on firefox3 browzerio uzmesk norima sita ant google ir ten bus vertimo pasirinkimas, aisku vertimas nebus 100% tikslus, bet manau ideja suprasist

 71.   vismantas rašo:

  Del rugstinio vandens…. Priezasciu yra daug ji gerti. Ar skaitete http://www.burbuliukas.lt ten yra daug receptu kaip gydytis. Cia idedu tik bendra trumpa aprasyma:
  Rūgštinis vanduo (ORP = +180 - +250 mV) rūgštoko skonio, pasižymi baktericidinėmis savybėmis. Jo poveikis priešingas: lėtina organizmo bioprocesus, mažina kraujospūdį. Negyvasis vanduo palaipsniui tirpdo ataugas, akmenis, slopina skausmus sąnariuose, greitai išgydo slogą, anginą , stabdo viduriavimą. Reguliariai skalaujant burną, nustoja kraujuoti dantenos, tirpsta dantų akmenys. Vartojant šį vandenį, organizmas natūraliai pasipildo teigiamais vandenilio jonais (protonais), kurių trūkumas yra daugelio susirgimų priežastis.
  Pakaitinis šarminio ir rūgštinio vandens naudojimas padeda išgydyti gripą, alergiją, hemorojų, kepenų uždegimą, net psoriazę ir žvynelinę, dedervinę bei kitas ligas.

  O del sidabro idejimo i vandeni, tai man atrodo kad nieko gero is to nesigaus. Per ta sidabra prabos 999 turi praeiti jonai 2 sekundes tada jis gaunamas sidabruotas, vanduo su 0,01 mg/i sidabro jonu koncentracija.

 72.   vismantas rašo:

  Andy, reiketu uzvesti nauja tema apie elektroakupunktura. Apie tradicine akupunktura tai jau yra literaturos. As turiu elektroakupunkturos prietaisiuka ir gan daznai naudoju, bet yra mazai informacijos.

 73.   andy rašo:

  Electo acupuncture idomi tema, iki siol apie ja beveik nebuvau girdejes, bet pagooglines atradau informacijos.

 74.   andy rašo:

  Del negyvo vandens, kiek suprantu tai tas taps kas distiliuotas vanduo, kurio ph yra 7 ir jis yra be jokiu mineralu.

 75.   andy rašo:

  Na jusu minetami site atradau atsakyma ir pasirodo, kad negyvas vanduo yra rustinis.
  Nemanau, kad tai geriausias apibrezimas.
  Nes negyvas vanduo labiau tiktu distiliuotam vandeniui apibudinti.

 76.   andy rašo:

  Dar del tos electro acupunkturos aparato tai kiek suparntu ji galima naudoti paciam namie, be specialisto.

 77.   vismantas rašo:

  Taip electro acupunkturos prietaisas yra ir buitinis kiekvienam skirtas ir nebutina pataikyti tiksliai i taska kuri nori stimuliuot (kas tradicinej akupunkturoj labai svarbu), bet gal kas pasakys ar electro acupunktura tik nuima skausma (kaip girdejau toki atsiliepima), nors man atrodo ir skaiciau kad galima ir GYDYTIS.

 78.   OH- rašo:

  Pastoviai profilaktiskai geriant sarmini vandeni,kaip suzinoti kur riba,kad nepazeist rugsciu-sarmu balanso?Daug kur yra aprasyta per dideliu rugstiniu atlieku kieki,kokios tada vyksta reagcijos organizme.O kokios organizmo reagcijos vyksta per dideleje sarmineje aplinkoje ir kokios pasekmes?

 79.   andy rašo:

  Per daug nusarminti organizma irgi negerai, bet asmeniskai nemanau , kad geriant sarmini vandeni tai galima padaryti. Sarmine aplinka kartais susidaro kai organizmas pradeda naudoti raumenis kaip energijos saltini(pvz badaujant).
  Jei kraujo ph pakils virs 7.4 tai bus alkaloze. JAUSIS silpnumas, drebes rankos, gali buti raumenus spazmai, ir net galima prarasti samone.
  Kaip jau sakiau asmeniskai geriant net ir labai sarmiska (8-10ph) slapimo ph beveik nepakilo.
  Tiesa kai kurie autoriai teigia, kad sarminis vanduo gali per daug praskiesti skrandzio rugsti, bet bet ne visi su tuo sutinka.

 80.   andy rašo:

  O taip jei jau geriat sarmini vandeni , taip patarciau nusipirkti tokiu ph matavimo litmuso juosteliu ir testuoti rytini slapima, turetu buti tarp 7-7.6.
  Slapimas gana gerai atspindi bendra bukle, nors kartais buna isimciu,
  Dar kai kurie matuoja seiliu ph.
  Kiti naudoja slapimo ir sleiliu vidurki.

 81.   OH- rašo:

  Patarkit, kur galima Kaune nusipirkti latmuso juosteliu PH matavimui?

 82.   andy rašo:

  Kaune negyvenu tai nezinau, bet gali paklausti vaistinese ar sveiko maisto parduotuvese.

 83.   rugstingumas rašo:

  turiu dideli rugstinguma jau daugeli metu, turiu jonizatoriu. kai tik rugstys sukyla, kelias dienas geriu sarmini vandeni pries valgi. jau 10 metu nevartoju vaistu siai ligai gydyti, ir apskritai vaistus vartoju labai labai retai.

 84.   andy rašo:

  Aciu uz pasidalinta patirti, dziugu kad tau pavyko sureguliuoti rugstinguma naturaliu budu.

 85.   Tina rašo:

  O kokia Jusu nuomone apie tirpsmo vandeni? Esu sakiciusi , kad tai labai naudingas strukturizuotas vanduo.Manau viskas yra genialu kas paprasta.

 86.   andy rašo:

  Nesu daug apie si vandeni girdejes todel daug negaliu pasakyti, truputi yra diskutuota komentaruose auksciau. Siaip atrodo idmomus metodas, bet vien problemele, kad saldant vandeni kazkodel dauginais bakterijos, nezinau kodel.

  Kaip paorde viena tyrimas, saldyto vandens kubeliuose yra zymiai daugiau bakteriju nei paprastame vandenyje.

 87.   solis rašo:

  Kaip prekybos centre atskirti sarmini mineralinini vandeni nuo rugstinio?
  I ka atkreipt demesi?

 88.   andy rašo:

  Reiktu ziureti i ph, jie jis yra uzrasytas, 7 ir auksciau reikstu sarmini.
  As tai mineralinio ir kitokio vandens neperku, todel nezinau, bet reiks nuejus i parduotuve paziureti.

 89.   Asta rašo:

  šarminis yra Borjomi

 90.   solis rašo:

  Deja pas mus neraso ph, ir prie Borjomi etiketes ph neradau.

 91.   Edvinas rašo:

  jei norit gerti sarmini vandeni tiesiog nueikit i puslapi ir poto susisiekit su manim…

 92.   Tomas rašo:

  Sveiki, kiek ziurejau tai tiek biodetox, tiek bionet ar spa cleanse yra to pacio poveikio aparatai, kyla klausimas kodel bezimilijoje jis kainuoja 5000Lt o kituose, pvz http://www.biodetox.lt tik 1600Lt ar gali but toks zenklus skirtumas uz ta pati aparata?

  Aciu

 93.   andy rašo:

  Daug kas priklauso nuo marketingo, bet apskritai as linkes skeptiskai ziureti i tuos detox aparatus.

 94.   Tomas rašo:

  Na kaip uz tokius pinigus jau galima ir surizikuoti. Realiai jei principingai ziuresim tai ir vanduo daugeliu atveju yra daugiau maziau vienodas.

 95.   aqua rašo:

  Neseniai perskaičiau T.Laucevičiaus knygą “Jonizuotas vanduo- gyvenimas be ligų”. Super knyga. Labai pagrįstai ir įtikinamai išdėstyta šarminio vandens poveikis žmogaus organizmui. Perskaičius knygą galima atrasti atsakymus į daugelį čia keltų klausimų, taip pat, ir kas vyksta skrandyje išgėrus šarminio vandens. Iš ties, tik galima stebėtis, kaip protingai surėdytas mūsų organizmas ir kaip mes mažai žinom apie savo organizmo galimybes.

 96.   andrius rašo:

  Laba vakara. Gal kas turit ENERGETIX magnetine lazdele,ar ji istiesu efektinga-gyvina vandeni?

 97.   Ema rašo:

  O ka manote apie tirpsmo vandenį? Jis kitaip vadinamas “gyvuoju vandeniu” ir kalbama, jog jis labai tinka įvairioms ligoms gydyti.

 98.   andy rašo:

  Na apie si vandeni esu truputi girdejes, bet negaliu pasakyti ar jis gydo ar net, reikia paciai bandyti ir ziureti.
  Kazkas buvo man emeila atsiuntes ir teige, at atitirpinus labai daug visokiu nuosedu nuseda, bet as to ekspreimento vis dar nepadariau. Tad jei nori pabandyk.

  Bet taip pat pries kuri laika viena studija parode, kad ledo gabaliukuose yra zymiai daugiau bakteirju.

 99.   Audrius rašo:

  Mielas rasytojau, matosi, kad esate didelis diletantas. Jusu nuomone formuoja google ir visi aiskus/neaiskus straipsniai. Straipsnyje giriate jonizuota vandeni, o po kiek laiko komentaruose jau rasote, kad jo nebegeriate, nes yra priestaringu nuomoniu. I klausima, kokie argumentai paskatino atsisakyti jonizuoto vandens, neatsakote, o mykiate apie nuomones ir nuorodas. Jei jau rasai viska, tai rasyk iki galo, jei nezinai - visai nerasyk. Tikiuos, kad skaitytojai aklai nepasikliauja tamstos sapaliojimais

 100.   Deima rašo:

  Labas…
  Man labai idomu ar gerent sarmini vandeni tikrai galima sumszinti blogojo cholesterolio kieki kraujuje???

 101.   andy rašo:

  Gal ir gali, bet manau vien sarminio vandens nepakaks.
  IR beje nera cia tokio blogojo cholesterolio, cia farmacininkai noredami prastumti cholesteroli mazinancius vaistu viems iskaitant gydytojus smegenis isplove.

  CHolesterolis yra reikalaingas ir net LDL ( taip vadinamas blogasis), nes is cholesterolio gamini hormonai, taip pat cholesterolis yra remontine medziagai ir jei jis padidejas tai greiciausia organizme yra daug pazeistu lasteliu ir joms remontuoti kepenus gamina cholesteroli.

  Ir siaip cholesterolis yra labai blogas sirdies ir kraujagysliu rodiklis, reikia ziureti C reaktyvyji baltyma ( del kurio padidejimo - vyksta zudegiminiai procesai , kaip tik ir gali padidite cholesterolis), plius homocysteinas.
  CHolesterolis pavojingas tik kai jis oksiduojasi ir tai atsitinka kai truksta antioksidantu.
  Zinoma jie cholesterolis yra aukstas tai reikia eiskoti priezasties, daugiau apie tai komentaruose
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/bloga-mityba-tiesus-kelias-i-ligas-10.html#comment-4787

 102.   Antanas rašo:

  Buvau prieš trisdešimtį metų pasidaręs tą aparatą.
  Du stiklainiai sujungti (iš viršaus) sifonu, angliniai elektrodai ir iš tinklo išlyginta U=220 V.
  Seansas - 1-2 min.
  Sifoną panaudijau todėl,kad visas tasdiafragmas skaitau mikrobų inkubatoriumi.
  Mano konstrukciją labai paprasta valyti ir užlaikyti sterilia. Pasigaminti, turint visas medžiagas, galima per nepilną valandą.

  Vandens skonis stiklainiuose labai skyrdavosi. Naudojausi ne ilgai, nes, be skiriančiojo trafo, toks įrenginys, kaip kad ir visų pardavėjų siūlomi, labai pavojingas. Jokio poveikio nuo to vandens nepajutau.

  Dabar žmona vėl susidomėjo, tai padarysiu jai su trafuku ir automatiniu įtampos blokavimu, kad būtų saugesnis.
  Saugumo sumetimais nepatariu niekam naudotis įžeminimais. Geriau nusipirkit dif.relę už 80 Lt. Patikimiau.

 103.   V rašo:

  Visiškai pritariu Audriui !

 104.   krista rašo:

  sveiki,gal jonizuotu vandeniu galima atsikratyti tulzies pusleje akmenu,nes jau kesinasi gydytojai ja ispjaut.

 105.   neringa rašo:

  Sveiki,
  gal galite pasidalinti patirtimi apie rugstini ar sarmini vandeni onkolijos gydymui(prostatos,kaulu )
  Aciu

 106.   andy rašo:

  Na abejojo ir vien vandens pakaks, ir siaip bent jau is asmenisnes patirties organizma daug labiau sarmina zalio maisto dieta- ypac zalios spalvos zalios darzoves, vaisiai, o ne vanduo.

  Dar del vezio tai suliau perskaityti kitus mano straipsnius apie vezi.

  Taip pat daug esu skaites apie sekminga vezio gydyma , aprikosu kauliukais, naudoti riekia pradeti nuo keleto per diena o po to padidinti iki 20 ar daugiau.
  Taip pat issiplauti kepenis, nes jei kepenis ir tulzies pusle uzsikisusi tai sekme pasiekti sunku
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kepnu-ir-tulzies-pusles-plovimas-202.html#comments
  dar galima padarti kavos klizmas kurios labai gerai detokisfikuoja kepenis

  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kepnu-ir-tulzies-pusles-plovimas-202.html#comment-6429

 107.   andy rašo:

  Kiti straipsniai apie vezi
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kaip-zmones-yra-apgaudinejami-ir-nuodijami-chemo-116.html
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/vezio-gydymas-cenaku-zuvu-taukais-ir-pipiru-50.html

  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/pigus-ir-paprastas-vezio-gydymo-metodas-34.html

  Apie gydyma jodu
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/36-36.html

 108.   Virginija rašo:

  mano vyras jau du metus serga podagra.Kaip geriausia gerti sarmini vandeni

 109.   andy rašo:

  Na manau vien sarminio vandens podagrai isgydyti nepakaks. Pirmiausia tai reikia atsisakyti arba labai sumazinti mesa, nes ji labai paumina podagra. Taip pat reiktu venti pieno produktu ir ypac pasterizuotu.
  Ir pagrinde vartoti auglini ir kaip galima daugiau zalio maisto.
  Labai gerai zalios spalvos sviezios darvoes, geriausia valgyti nevirtas zalias. Nes jos labai sarmina organizmas ir daug labiau nei sarminis vanduo.
  Dar gerai organizmas sarmina chlorela, spirulina, bet reikia bent koki sauksta ar daugiau per diena.

  Dar galima gerti dilgeliu arbata. istrauka. Bet jos nenaudoti jei yra padidejs kraujo kresumas.

  Dar podagra susijusi su prastu kepenu darbu ir jas reiktu issiplauti
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kepnu-ir-tulzies-pusles-plovimas-202.html

  Bei zarnyna ir visa organizma.

  Taip pat zinoma reikia atsisakyti visokiu brudo kaip cukraus, kavos, saldumyn, baltos duonos gaminiu, rafinuotu alieju, tepiuju misiniu, margarinu ir juos pakeisti gerais reibalais kaiplinu semenu alieju, kokoso reisutu aliejumi, kanapiu aliejumi, geros kokybes layvuogiu a liejumi,

  Pagyjimui reikia laiko ir pastangu.

 110.   Audrius rašo:

  įdomus patebejimas apie šlapimą. P. Bregas knygoje pasiūlė mėnesį stiklainėlyje palaikyti šlapimą ir pažiūrėti kas nutiks. taip ir padariau. aišku buvo daug nuosėdų, bet rašau ne dėl to. turėjau 5 skirtingus stiklainėlius, tai po mėnesio atidariau juos ir pauosčiau. 3 iš jų kvepėjo rugštimi, o kiti 2 daržvių sultimis, kvapas buvo pakenčiamas. praktiškai kiekvieną dieną geriu šviežias daržovių ir vaisių sultis.
  manau tai tik parodo, kad daržovės ir vaisiai šarminą organizmą.

 111.   andy rašo:

  Idomus experimentas, o kad darzoviu sultys sarmina organizmas tai absoliutus faktas.

  Beje as keleta kartu testavau slapimo pries ir po chlorelos vartojimo. Suvalgius keleta saukstu chlorelos po poros valandu slapimo ph buna zymiau aukstesnis.

  Ir darzoves, chlorela, spirulina tikrai labiau sarmina nei auksto ph vanduo.

 112.   green rašo:

  Audriau, nesupratau, tie 5 stiklainėliai tavo paties???

 113.   Audrius rašo:

  taip, mano šlapimas, tik skirtingu metu šlapinausi. pvz, vieną kartą šlapinausi po badavimo ryte, kitus kartus vidurdienį ir pan.

 114.   laura rašo:

  Sveiki, visai pasimeciau del to vandens. Perskaiciau Polio Brego knyga, jis ir daugelis kitu gydytoju bei mokslininku teigia, kad vartoti galima tik distiliuota, lietaus vandeni arba istirpinta svaru sniega. P. Bregas labai aiskiai ir issamiai aiskina apie vandeni, nes tik tokiam vandenyje nera neorganiniu medziagu, nes neorganiniu musu organizmas negali pasalinti, arba salina labai sunkiai, jos kaupiasi ant kraujagisliu sieneliu, sanariuose, darosi organuose akmenys ir t.t.t.t….paprastam vandenyje, net ji filtruojant yra gausu ivairiu neorganiniu medziagu. Bet perskaicius si straipsni pasimeciau, nezinau koki vandeni geriau gerti, o sitas dalykas man labai svarbus, nes ji vartoju kiekviena diena, dideliais kiekiais, jau ruosiausi pirkti distiliavimo aparata. Andy gal galite patarti, kas bus jei vartosiu vien distiliuota vandeni? Ar gali nutikti kazkas negerai, gal tuo atveju tureciau daugiau vartoti organines kilmes vitaminu ir mineralu, nes sako kad distiliuotas vanduo per daug “isplauna” organizma. Be to ruosiuosi tureti vaikeli. Koki vandeni patartumet gerti nestumo metu ir kokiu vandeniu girdyti gimusi vaika?

 115.   andy rašo:

  Na apie vandeni kaip ir apie kitus dalykus ir ypac mityba yra labai ivairiu ir priestaringu nuomoniu.

  Bet velgi del distiliuoto vandens tai esu nekarta girdejes ( is ne vieno gerai ziniomo alternatyvia medicina pripazistancio gydyojo ar kito specialisto), kad ilga laika vartojant distiliuota vandeni jis gali isplauti mineralus. bet siaip organizmui valyti ji kuri laika vartoti galima.

  Priklausomai nuo jusu finansiniu galimybiu reiktu isigyti koki nors filtra. Pigiausias varjantas yra Brita, bet jis nera idealus ir ne viska isvalo, yra geresniu, kurie kainuoja daugiau, bet isvalo geriau.

  Nepirkciau Reverse osmosis, nes tegiama, kad jie taip pat gali isplauti mineralus.

  Siaip vaikui ir sau reiktu nauodoti filtruota vandeni, jie bijote visokiu bakteriju, tai galite ji dar pavirinti truputi.

  Beje labai svarbu kuo ilgiau vaika maintinti krutimi, rekomenduojama isskirtinai maitinti 6 menesius, tada net ir vandens vaikui nereikia, o po to pradeti ivesti maista, bet maitinima krutimi reiktu taip pat testi ir galima net iki 2 metu. maitinima krutimi, labai svarbus ir nulemia vaiko sveikata, sumazina, diabeto, vezio ir kitu ligu rizika.

 116.   mantas rašo:

  sveiki sergu podagra nors ji pasireiske visai nesenai stipriai apribojau mityba . Norejau Jusu paklausti koks mineralinis vanduo ira sarminis ? koki kieki rekomenduojate isgerti per para?

 117.   andy rašo:

  Pavadinimo tai nezinau reiktu skaityti etikete, kur turi buti nurodytas ph.
  Siaip del podagros, tai reiktu sarminti, organizma, tai labai gerai daro zalios spalvos darzoves, kaip salotos, agurkai, salierai. Taip pat gerai chloeral, spirulina.

  dar reiktu butinai atsiakyti pieno produktu, mesos, nes jos skatina slapimo rugsties ( uric acid) , kristalu susidaryma, nuo kurios kaip tik ir buna podagra.

  Dar reiktu apriboti fruktoze, gali buti kad jums net ir vaisiai problematiski, reiktu paziureti ar suvartojus vaisiu podagra paumeja.

  Taip pat paatarciau issiplauti kepenis, ar jas pavalyti burokeliu sultymis

  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kepnu-ir-tulzies-pusles-plovimas-202.html

  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/organizmo-valymas-raudonuju-burokeliu-sultimis-266.html

  Ne viens sarminio mineralinio vandens nepakaks.

 118.   andy rašo:

  Ten del fruktozes, tai ja apdorojant/metabolizuojant taip pat gali susidaryti slapimo rugstis.

 119.   mantas rašo:

  rasoma kad kategoriskai negalima gerti alaus kokia Jusu nuomone?

 120.   andy rašo:

  Sutinku, alaus kaip ir kito alkoholio reiktu vengti.

 121.   Rita rašo:

  Noriu suzinoti Jusu nuomone apie filtrus “Santevia” ir japonu “Kangen”.As esu nusprendusi pirkti kuri nors,labiau patinka “Kangen”,nes gali nustatyti koki nori ph.

 122.   andy rašo:

  Panasu i Santevia neseniai as pats nusipirkau ir dabar bandau, o tas Kangen tai gana brangus, esu skaites kad neverta tiek pinigu leisti. manau 4000 $ uz filtra yra gana daug. Nes ten kaip vandens jonizatorius, ir kaip sakiau del jonizuoto vandens nauda yra labai diskutuotina.

 123.   andrius rašo:

  Mantai, del podagros tai reikia ne tik sarmini vandeni gerti ir atsisakyti alaus. Reikia kur kas daugiau padaryti. Jusu organizmas labai uzrugstintas, jums ji reikia labai sarminti. Paskaitykite tema “Rugsciu ir sarmu pusiausvyra”, be to reiktu nors kuri laika atsisakyti druskos ir kitu neorganiniu mineralu, organizma rugstinanciu produktu, o riektu valgyti daug vaisiu ir darzoviu. Dar atkreipkite demesi i savo inkstus, gal jie nefunkcionuoja labai gerai. Del mineralinio vandens “Borzhomi” tai jis sarminantis, bet jis yra gazuotas. Kad sitos dujos pereitu per organizma, is kuno imamas kalcis, del to reikia vengti gazuotu gerimu. O del vandens tai mano manymu jums labiausiai tiktu distiliuotas vanduo, pagerkite bent kuri laiko tokio vandens, turetu sumazati podagra.

 124.   andy rašo:

  Mantai dar pasiskaityk straisni apie uzdegiminius procesus, ten kai kas tinka ir podagrai
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/uzdegiminiai-procesai-kas-juos-sukelia-ir-kaip-juos-sumazinti-313.html

  taip pat forumo skyriu
  http://www.buksveikas.net/viewtopic.php?f=2&t=29

  Siaip dar gali naudoti infra raudonu spinduliu pirtis ar paprastas pirtis.

 125.   andy rašo:

  dar podagrai labai gerai vysnios

 126.   Sveiki rašo:

  Nieko nebesuprantu. Firmos “Burbuliukas” tinklalapyje (http://www.burbuliukas.lt/lt/PTV-K/paskirtis) skelbiama: Šarminis vanduo suaktyvina visą organizmą, stimuliuoja ląstelių regeneraciją, šalina ląstelių energetinius sutrikimus. Jis švelniai kelia kraujospūdį… Rūgštinis vanduo veikia priešingai, nei šarminis: lėtina organizmo bioprocesus, mažina kraujospūdį…. Jūsų straipsnyje rašoma, kad šarminis kraujospūdį mažina. Prašau paaiškinti, kuo tikėti.

 127.   Andy rašo:

  Nesu girdejes, kad sarminis vanduo keltu spaudima, ir daug tikrai nepakelst siaip daznai buna, kad aukstas kraujo spaudimas buna del per zemo ph,
  tai sarminis vanduo bent kazkiek gali padeti.
  Bet kaip sakiau ankstesniuose komentariuose sis vanduo tikrai nera panaceja nuo visu ligu ir reikia dar kitu priemoniu.

 128.   Plastiko (BPA) pavojus sveikatai rašo:

  [...] krano vanduo turi chloro ir kitokių chemikalų, sunkiųjų metalų, vaistų likučių, pesticidų ir kitų [...]

 129.   Rasa rašo:

  Jau radau vandens jonizatoriu pirkti ir Lietuvoje
  o ir kaina nesikandzioja:
  http://www.akvasistema.lt/index.php?menu=goods&id=1&lang=lt&sid=&page=1&group_id=1

  reiks pasidometi placiau

 130.   Lx rašo:

  Daugiau nei metus geriu šarminį vandenį - iš pradžių gerą pusmetį pirkau koralinį. pastebėjau, akd man tai tikrai stebuklingas vaistas, tada pardėjau ieškoti, kaip supiginti išlaidas (mat 1,5 l vienai dienai kainuodavo apie 3 Lt). Įsigijau burbuliuko aparatą - dar labiau apsidžiaugiau, nes geriau šarmina. Ilgą laiką kenčiau nuo siaubingo rūgštingumo - apie 5 metus ištisai vartojau omeprazolį. Be jo negalėdavau nė dienos ištverti, o porą metų teko vartoti net arkliškas dozes - 40-80 mg… Galvojau, kad jau nebepavyks numesti omeprazolio. Ir tik vanduo padėjo. Iš pradžių pajutau, kad geriau darosi paprasčiausiai geriant daug vandens, ar bent arbatų. Jau nuo to mažėjo omeprazolio vartojiams. Bet vsi tiek turėdavau kaddien išgerti bent 20-10 mg. O štai jau geras pusmetis, kaip omeprazolio burnoj neturėjau…
  Bet šarminio vandenuko reikia daug… Jei kokais tris dienasdėl kokių nors priežasčių jo negaunu, tai pajaučių rūgščių antplūdžius… Labiau šarmina tiesiai iš krano “išvirtas” vandenukas. mažiau - filtruoto (turiu gerą filtrą)…
  Šiaip labai pagerėjo savijauta apskritai - esu labiau energingesnė, mažiau reikai miego, nebepuoja jokios rudeninės infekcijos, faringitai… kai anksčiau į metus po 5 kartus sirgdavau…
  Tiesiog ryte yra pirmasiis rutualas dvi stiklinės šarminio vandenuko (priklausomai nuo rūgščių pojučio - siplnesnio, ar stipresnio). Po to per pusrycius dar pora stiklinukiu…
  darbe - aks valandą dvi - bent po kelis srūpsnelius, o kaip daugiau laiko ir po porą stiklinukių. taip kas dien kokie 2-3 litriukai…
  Bet nuo to gyveniams tapo šviesesni, o tai budama 30 jau jauciausi kaip 60 metė…

 131.   Lx rašo:

  Dar, labai paskutiniu metu kenciau nuo alergijos - tiek odos, tiek kvėpavimo takų - vos užsukus į mximą ir praėjus pro miltelių skyrių užspaudavo kvėpavimo takus, sutindavo noisi ir galvą skaudėdavo keliatą dienų…
  Dabar nieko, praeinu… Manau, kad vandenukas padejo…

 132.   Brigita rašo:

  Esu skeptikų šalininkė. Vanduo yra labai vertingas daiktas. Faktiškai tik jis palaiko mūsų gyvybę, tačiau nepūskim burbulo. Vanduo ir lieka vandeniu. Čia jau placebas. Kaip galima tikėti stebuklingomis vandens galiomis, kai jas paneigia net patys mokslininkai
  http://www.zurnalistika-kitaip.lt/xxia-idomybes/jonizuotas-vanduo-astuntasis-pasaulio-stebuklas

 133.   laura rašo:

  Bet tai pala, perskaicia si mokslininku straipsni ir nesupratau. Anot ju, ar gersi sarmini ar rugstini vandeni, ji skrandzio sultys neutralizuos. Tai gaunasi, kad ir maista, tiek toki kuris rugstinti turetu organizma, tiek toki, kuris sarminti turetu, skrandzio sultys neutralizuos. Ir to pasekoje organizmas irgi neuzsisarmins arba neuzsirugstins, bet tai netiesa. Nes nuo maisto ir gerimo priklauso organizmo sarmu ir rugsciu pusiausvyra, Bet jeigu skrandzio sultys viska neutralizuoja, tai kodel pas zmones buna sutrikusi sita sarmu-rugsciu pusiausvyra

 134.   Ejana rašo:

  Daugeliu atveju manau kad jonizuoti ir šarminiai vandenys padeda tiek, kiek jais tikime. Sidabrinis - galbūt šiek tiek ir turi dezinfekcinių savybių, tačiau mano galva - geriausiai organizmą valo švarus vanduo, be chemijos, tik va, bėda, dažnai net nežinom ką turim iš krano, o perkamas buteliais stalo vanduo parduotuvėje ne išeitis (kaži kodėl 5l “bambalį” atidarius sekančią dieną jis žaliuoti pradeda), ypač kai neturi kaip patikrinti stalo vandens cheminę sudėtį ir iš krano. Darant tą gyvą vandenį, kur kameroje užšaldomas ir atšildomas - iškrenta kažkokios nuosėdos, matosi, kad vanduo iš krano ner tas idealus variantas (juk nuo švaraus vandens dumblas neužauga klozeto bakelyje, arbatiniai nekalkėja, o indo kuriame laikome varų vandenį dugnas neapauga). Vandens virinimas - deginimas, irgi ne išeitis, o distiliuotas vanduo tai ne užvirintas (kaip kad dauguma įsivaizduoja) o tas, kuris yra išgrynintas nuo galimos jame ištirpusios chemijos (juk į automobilį pilame distiliuotą(išgrynintą) vandenį, tam kad nesutriktų jo veikla). Sakoma, kad švariausias, tyriausias ir gryniausias vanduo yra iš kalnų šaltinių, kurie susidaro tirpstatn ledui. Namie galima pasidaryti tokį šitaip: 1) užvirini puode vandenį, ant puodo dangčio susikaupusius garus nupili į kitą indą, po to jį užšaldai ir atitirpini ir geri 2) pasistatai kokybišką vandens valymo sistemą, kuri vandenį valytų mechaniškai, atvirkštinio osmoso būdu.

 135.   VitaminasC rašo:

  šitas variantas:
  2) pasistatai kokybišką vandens valymo sistemą, kuri vandenį valytų mechaniškai, atvirkštinio osmoso būdu.

  išvalo vandenį ir nuo visų naudingų medžiagų. gauni visišką distiliatą kas yra netinkama ilgam laikui žmogui gerti pastoviai.

 136.   Audrius rašo:

  RO filtrai būna su mineralizatoriais

 137.   VitaminasC rašo:

  mineralizacijos kasetė atstato tik kalcį, magnį, natrį, kalį ir turbūt viskas.

  O normaliame grežinio/giluminio šaltinio vandenyje cheminių elementų ir mineralų kurie naudingi organizmui yra žymiai daugiau.

 138.   Jonizuotas vanduo. Pelnas yra, proto nereikia rašo:

  [...] jonizuotą vandenį negaili specifinių žodžių - maždaug, durnas nesupras, o protingas neklaus: šarminis vanduo lengviau prasiskverbia į audinius, šalina susikaupusius toksinus, įsotina ląsteles vandeniu, be [...]

 139.   andrius rašo:

  Labas Andy. Prisiskaiciau apie sidabruota vandeni,turiu sidabrini caro Nikolajaus rubli. Ar butu efektas palaikius ji vandenyje?

 140.   andy rašo:

  Na visu pirma ta rubli reiktu gerai nuplauti. Sioks toks efektas gal ir bus, bet rimta kondicija vargu ar su tokia zema koncentracija isgydysite.

  Nepaisant to sibabras gerai desinfekuoti vandeni, todel gerai naudoti sidabrinius saukstelius ir kitus indus.

  O ten del vandens, tai bene ideliausias vanduo zmogui yra is daug vandens turinciu darzoviu ir vaisiu, kaip salotos, salieras, kopustas, obuoliai, apelsinai ir kai kurie kt. Del vaisiu, tai labai daug kai kuriems gali buti per daug ir isbalansuoti kraujo cukru.
  Bet as pries daugiau nei menesi sumaziau vaisius, nes pstebejau kad uzvalgius daug vaisiu ir ypac babanu pakyla pulsas, kas yra gera indikacijas, kad per daug cukraus/gliukozes/fruktozes.

 141.   andy rašo:

  Todel , siuo metu valgau truptu grudiniu produktu kaip avyzos, grikiai, soros, quinoa.
  Nes man daug net riebalu net ir tu kurie daugiau ar maziau yra zalias maistas (nor techniskai nemaza dalis riebalu nera tikrai zalias maistas) nesinori vartoti, nes buna labai blogas kuno kvapas.

 142.   andrius rašo:

  Dekui Andy. Ta rubli nuploviau ir imeciau i filtra,niekuom nesergu,bet manau kad blogiau nebus…

 143.   Pijus rašo:

  Autoriui. Ar teko ką girdėti (naudoti) apie “Izumrud” :
  http://www.burbuliukas.lt/produktai/vandens-jonizatorius-izumrud/
  Ačiū už atsakymą.

 144.   Andy rašo:

  Esu girdejes ir apie tai jau buvo diskutuota komentaruose auksciau.

 145.   Ričardas rašo:

  “Visi žinome, kad vandens cheminė formulė yra H2O, kas
  reiškia , kad vanduo turi dvi vandenilio molekules ir vieną
  deguonies molekulę.”
  Tai ne visai teisinga.
  Molekulė (lotyniškai molecula – mažybinė žodžio moles (masė) forma), mažiausia medžiagos dalelė, turinti esmines tos medžiagos chemines savybes.
  Susideda iš atomų, susijungusių cheminiu ryšiu (kovalentinis ryšys).
  Atomų yra du ar daugiau, jie būna tokie pat arba skirtingi, pavyzdžiui, deguonies molekulę O2 sudaro du deguonies O atomai, vandens molekulę H2O – du vandenilio H ir vienas deguonies O atomas.

  http://lt.wikipedia.org/wiki/Molekul%C4%97

 146.   tarp kitko rašo:

  siulau viena rusu mokslininku isradima stebukla..tai kazkas panasau i filtra. pats vartoju naufoju ir pastebiu skirtumus..o beje ir akmenukus organizme tirpdo..ir kraujospudi reguliuoja ir daug kitu “stebukleliu” daro…kam idomu kreipkites. pagelbesiu. aciu
  daugiau apie stebukla
  http://rutube.ru/tracks/3114750.html

 147.   JUOZAS rašo:

  Kurį vandenį gerti gydant antro tipo diabetą?Nuo ko priklauso kiek turi būti įjungtas jonizatorius?

 148.   susirupinusi rašo:

  o ka manote apie vandeni su obuoliu actu?na pasigaminti toki gerimuka rytais stikline vandens ir puse a.s obuoliu acto?

  ANdy:

  Galite gerti, ir galit net valgomaji sauksta deti.

 149.   L. rašo:

  Kaip manot Andy ar geriant šarmini vandenį galima suliekneti?

  Andy:

  Gal ir galima, bet tai nebutu mano pagrindine lieknejimo strategija, pirmiausia reiktu ziureti ka valgai, taip pat sportuoti.

 150.   Viktorija rašo:

  Taip. Manau geriant daug vandens, mažiau norisi valgyti.

 151.   Egle rašo:

  laba diena,nusipirkome vandens jonizatoriu,su sidabru :) perskaičiau info..bet niekur neradau info apie vandens naudą ar nenaudą neščiosioms ar mažiems vaikams,kaip naudoti šarminį ar sidabruotą vandenį neščiosioms ir mažiems vaikams..ar iš viso galima naudoti neščiosioms???
  Ačiū už ats išanksto

  Andy:

  Na sarmini vandeni galima gerti ir bunant nesciai, del sibabruoto negaliu pasakyti. http://www.kangenwaterportland.com/2010/03/pregnancy-alkaline-water/

 152.   virginija rašo:

  Kiekviena ryta pradedu stikline salto sarminio vandens. Taciau,ziema(nors ir kambario temperaturos) man toks vanduo per saltas.Ar galiu ji pasisildyt?Ar galima ji virinti ir nauda bus tokia pat ?
  Aciu.

  Andy:

  Manau galima ji bent truputi pasildyti, taip pat i ta vandeni galiti issispausti svieziu cintrinos sulciu.

 153.   Kostas rašo:

  Man 64 metai. Prieš pora metų perskaičiau Batmanghelidj’o knygą “Jūsų kūnas šaukiasi vandens”. Perskaičius, reakcija buvo gan skeptiška, nes paprastai troškulį malšindavau alumi, sultimis, kava, arbata, vaisiais, gryno vandens gerdavau labai nedaug, nes paprasčiausiai nenorėdavau. Savijauta buvo kaip pagyvenusio žmogelio, paskaudėdavo galvą, nugarą, pilvo apačią, kartas nuo karto grauždavo rėmuo, sukdavo sąnarius. Visą tai malšindavau tabletėmis. Dėl įdomumo nutariau pabandyti vietoj alaus pagerti vandens. Geriu paprastą, iš krano, kartais virinta, kartais nevirintą vandenį, į dieną apie du litrus. Mano didžiausiai nuostabai jau du metai nesu išgėręs nei vienos tabletės, absoliučiai visi negalavimai kažkaip savaime pranyko. Ir čia joks placebo, nes aš visiškai netikėjau, kad paprastas vanduo iš krano žmogaus organizme kažką gali pakeisti į gerąją pusę. Su įdomumu perskaičiau Jūsų straipsnį ir komentarus. Šarminio vandens poveikiu net neabejoju, tačiau priemonės jam pasigaminti nėra adekvačios mano pensininko pajamoms. Tuo labiau įsitikinau savo kailiu, kad netgi paprastas vanduo irgi daug ką sugeba gero padaryti žmogaus organizmui. Ačiū Jums už įdomią informaciją. Sėkmės.

  Andy:

  Kostai, aciu uz pasidalinta patirti, ir zinoma bet koks vanduo yra geriau nei alus, putojantys gerimai ir t.t. Ir daugeliui zmoniu sveikata pageretu, vien jau pakeitus ju iprastus gerimus (kava, coca cola ir t.t) Ir jei norite gerti, geriau gerti is krano nei is viso negerti ir buti istroskus kelias valandas.

 154.   aira rašo:

  Aira,ruošiuosi pirkti burbuliuką ar apsimoka. na jis pigesnis ar ar iš akvasistem ,ten nerudijantis plienas.parašykite,,dekoju

 155.   Petras rašo:

  Aciu visiems uz idomias mintis. Turiu technini klausima: Ar galima paciam pasigaminti jonizotoriu naudojont elektrodos is nerudijancio plieno?

  Andy:

  Jei skaitai anglu kalba cia yra aprasyta kaip pasigaminti vandens jonizatoriu namuose.
  http://www.ionizeroasis.com/pages/build-your-own-water-ionizer.html
  Cia tai pat panasus varjantas http://www.ehow.com/how_2175430_build-water-ionizer.html

  Cia yra video

 156.   Rima rašo:

  Įsigijau jonizatorių. pradėjus gerti šarminį vandenį, jutau gaivų vandens skonį. Jį geriau bet kuriuo metu kai tik noredavau gerti. Tačiau paskutiniu metu išgėrus vandens pradėjau jausti rugšties skonį burnoje,lyg bučiau suvalgiusi visą citriną. Anksčiau tokių pojučių neturėdavau. Įdomu kodėl. Galman jo vartoti negalima?

  ANdy:

  Naiznau kodel jums atsirado rugstus skonis, gali buti, kad organizmas bando subalansuoti (cia jei sarminis vanduo per daug nusarmino, bet tai labai reti atvejai). Nepaisant to patarimas butu sumazinti to sarminio vandens doze, arba is viso kuri laika nevartoti ir po to vel pradeti.
  Dar jei turi tokiu popieriuku tai pasimatuok slapimo ph, pasiziurek ka rodo.

 157.   Kelyje rašo:

  Vandens jonizatoriumi naudojausi gal 30 metu,bet tik gydymosi tikslais.Buvau pasidares is ner.plieno ir anglies elektrodu. Anglis iro,bet vandeniui nekenke. Vien nerudijancio plieno negalima naudoti,jei vanduo bus geriamas.
  Mazdaug pusantru,gal du metus geriame “Burbuliuko” sarmni vandeni. Ph 8-8,3. Neseniai man sustreikavo sveikata.Zmonai ir dukrai nieko,o mane uzpuole kosulys, ilgos slogos,silpnumas. Pora kartu isivaliau kepenis,nes jau daug metu praejo nuo ankstesniu valymu. Niekas nepagerejo. Perskaiciau Bolotovo keleta knygu. Sieros rugsties nepuoliau gerti,bet rugscius produktus ir gira vartojant sveikata tikrai zenkliai pasitaise.
  Taip ir liko klausimu,ar tai buvo detoksikozes pasekmes ir per anksti supanikavau,ar vistik Bolotovas teisus.Sunku juo patiketi,kad sarminiame kune gyvena kirminai,vystosi vezys ir visos kitos ligos. Kur tiesa?
  Daugelis zmoniu rekomenduoja levituota vandeni.Tai du buteliai sujungti kaklais i viena. Vartant susidaro sukurys,kuris prisisotina deguonies ir givybes. Musu sulinio vandens ph 7,4. Po neilgai trukusiu buteliu vartymo ph nukrito iki 6,5, o gyvybe (ORP) nuo plius 109 nukrito iki plius 130. Ir vel kalusimas,kodel judantis vanduo sukuriu praranda savo gyvybe. Tiesa,niekur gamtoje neradau vandens,kurio gyvybe butu minusine,bent panasi i organizmo krauja,iskyrus dirbtiniu budu su “burbuliuku”. Ir tai tik kelioms valandoms. Po 8 valandu ORP jau vel pliusinis.
  Kuo toliau i miska,tuo daugiau medziu.
  Viena aisku,kad virinti vandens negalima. Gerokai pablogeja isisavinimas,organizmas eikvoja tusciai energija,kad vel perdirbtu vandeni,iskaidytu sukibusius didziulius klasterius. Zusta bakterijos,bet blogosios sugeba pirmos vel apsigyventi,o gerosioms reikia duoti daug daugiau laiko.
  Distiliuotas vanduo irgi ne vartojimui. Trumpam galima,tik ne pastoviai. Kalbant apie neorganines medziagas,organizme darosi iki siol mokslininkams nesuvokiami dalykai ir pasisavinama ne vien organines,bet ir neorganines kilmes medziagos.Bolotovas,stebedamas organizme vykstancius procesus,sukure salto veikimo atomini reaktoriu. Bent jau taip raso.
  Sarminio vandens nezadame atsisakyti. Eksperimentuosime toliau. Cia buvo mintis,kad augalai megsta buti laistomi rugsciu vandeniu,kai Bolotovas teigia,kad jiems reikia tik sarminio. Jis sako,kad zmogui reikia rugstinio. Paeksperimentuosime. Dali zoles laistysime parugstintu,dali sarminiu. Bus aiskiau.

  Andy:

  Aciu uz pasidalinta patirti. Abejociau ar zmogui reikia vandens su zemu ph, nebent laikinai mazom dozem.
  O kaip jus cia ta vandens gyvybe matuojate?

  Esu keliose vietose girdejes, kad pries geriant gerai vandeni keleta kartu perpilti is vieno indo i kita ar butelyje suplanti, bet nezinojau kad po to nukrinta jo pH.

  Siaip tai as abejoju, ar viena sarminis ar rugstinis vanduo isgydis ligas, manau reikia ziureti visapusiskiau, ka jus valgote, ar sportuojate, kokios jusu mintys ir t.t. Beje kaip jau rasiau komentaruose suabejojes sarminio vandens nauda as jo nutariau atsisakyti.

  Taip pat jei jau geriama, tai manau reiktu gerti tik dali sarminio, o ne kad visas per diena isgeriamas vanduo butu sarminis.

  Sekmes

 158.   Kelyje rašo:

  OPR matuokis matuoja gyvybe,tiksliau potensiala. Vilniuje kokiose 5 vietose maciau jais prekiaujant. Virs 600 litu pats paprasciausias prietaiselis.Kuo didesnis minusinis skaicius,tuo didesnis gyvybinis potensialas. Mirusio zmogaus potensialas lygus nuliui. Musu vanduo gerokai pliusinis,o gyvo vandens niekur naturaliai neradau. Kalba,kad dar pasaulyje yra kelios neuzterstos vietos,kur vanduo su dideliu gyvybiniu potensialu.
  Dar vienas idomus faktas. Dukra,pasirodo,naudoja daug obuoliu acto. Ir geria su medumi,ir su saltiena valgo. Matomai del to jai nieko ir neatsitiko geriant sarmini vandeni. Vakar kalbejau su mama. Pasirodo,ji irgi buvo stipriai nusilpusi,o kai mete gerti sarmini vandeni,po truputi atsigavo. Cia tik faktai….
  Bolotovo knygoje radau idomu dalyka,kad geriant visokias rugstis ,butina gerti sulciu ir valgyti daug darzoviu, vaisu,kurie turi labai daug antioksidantu.(Abrikosai,apelsinai ir pan.) Problema kaip ir isprendziama,nes kuno priesai- laisvieji radikalai bus nugaleti. O rugstis gerti reikia,nes vezys yra sarminis. Rugstys ne tik nuskausmina,bet ir pagydo.Soda,patekusi i skrandi,anot jo irgi rugstina,del to cia isakyta ideja apie gydymasi geriant soda labai gali buti,kad irgi veiksminga.
  Idomiai zmogus raso,tik labai jau gudriai,ne viska suprantu.Verta bent del susipazinimo su tomis idejomis perskaityti keleta knygu.
  Cia “Tarp kitko raso” parase ir dave nuoroda:
  http://rutube.ru/tracks/3114750.html
  Ne vienas as susidomejau situo prietaiseliu. Seniai joutubeje maciau,kaip prijungia aliuminini sauksta ir verda vandeni.Gaila,daugiau neprisimenu. Butu labai idomu daugiau suzinoti,o gal ir isigyti sitoki prietaisa.

 159.   Kelyje rašo:

  Peksperimentavau namie. Padariau sau isvada,kad sitas prietaisas kaip ir nereikalingas,nebent jis gerai isvalo vandeni. Pasilieku sau “Burbuliuka”. Sarminis vanduo nuo 7,4 per viena minute darbo pasarmejo iki 7,6. Givybe nuo mazdaug plius 100 pakilo iki minus 42,ko pilnai pakanka gerai sveikatai palaikyti.(kraujas apie minus 50). Tik reikia is kart gerti.Galiu rekomenduoti ir kitiems daryti viena,dvi minutes profilaktiniam naudojimui.
  http://www.youtube.com/watch?v=3u-vfsyR59o
  Geriant sarmini vandeni,dantys buvo pasidare labai jautrus viskam. Rugstinant organizma,po biskiuka atsistato,o tai negalejau jau kambario temperaturos vandens gerti.

 160.   Mielieji rašo:

  Perskaičiau neseniai išleistą knygą ” Jo didenybė vanduo” (pasirodo, tai antra to paties autoriaus knyga), kur daug dėmesio skiria jonizuotam šarminiui vandeniui.
  https://www.knygos.lt/lt/knygos/jo-didenybe-vanduo/
  Daug įdomios informacijos, ypač kur pateikiama Japonijos, Korėjos, Vokietijos mokslininkų tyrimai. Manau, kad ten galima rasti atsakymų į daugelį čia keltų klausimų.

 161.   marce rašo:

  Sarmini vandeni vartoju mazdaug dvi savaites, bet pastebejau jo isgerus labai pradeda skaudeti galva, kodel? Anksciau niekada neskaudedavo galvos.

  Andy:

  Gali buti kad tesiog detoksifikacija, bet jei tai tesis tai reiktu bent kuriam laikui ta sarmini vandeni sustabdyti.

 162.   ona rašo:

  sr sarminis vanduo kenkia kepenims

  Andy:

  Nesu girdejes kad sarminis vanduo kenktu kepenims. Nematau priezasties kodel jis turetu kenkti kepenims

 163.   ona rašo:

  pavartojus vandeni labai pradejo skaudeti ir padidejo

  Andy:

  Na jei pradejos skaudeti tai zinoma reiktu nustoti tokio vandens naudojima, bet tikrai abejociau, kad nuo jo jums padidejo kepenys. Ar jums jos buvo tirtos anksciau, nes jos galejo buti padideje ir anksciau.
  Beje kiek laiko jus ta vandeni ir kokiais kiekiais gerete, taip pat reiktu ziureti koki jonizatoriu jus naudojote, gal ten buvo ko nors.

 164.   ona rašo:

  sarmini vandeni geriu apie menesi skrandzio rugstingumas susitvarke kraujospudis taip pat kepenu nepakankamumas anksciau buvo bet iki siol jauciausi gerai o koki geriu sarmini vandeni net nezinau drauge padare pabandyti tikiuosi kad viskas susitvarkys i gera puse

 165.   andre rašo:

  o ar kas nors kas gaminates ta sarmini vandeni esat nese ji i laboratorija patikrint ar visi taip aklai ir tikit

 166.   DANUTE rašo:

  sveiki,
  o kaip jus žiūrite į šaltinio vandenį

  ANdy:

  Na tai labai geras vanduo, ir jei netoli jusu yra saltinis tai puiku, jus turite labai gero vandens.

 167.   marce rašo:

  Sveiki,
  Kiek laiko galioja pagamintas sarminis vanduo, t.y. kiek laiko jis gali dar stoveti ir buti sarminis?

  Andy:

  Nezinau tiksliai del sarminio, reiktu nusipirkti pH matuotikli ar tu ph popiereliu ir pamatuoti. Zinau kad distiliuoto vandens ph nukrinta laikant atvirame inde, nes vanduo sugeria CO2 is oro. Tad manau gali buti, kad jei laikysi atvirame inde tai tikriausiai is sarminio vandens pH gali nukristi.

 168.   andre rašo:

  andy o pas tave ten anglijoj yra tu aparatu sarminiam vandenui gamint nes cia lt nemanau kad galima tiket nes maciau per tv kaip nese i laboratorija tirt 5 meginius su vandeniu tarp ju buvo ir tas vadinamas sarminis nelebai kuom skyresi nuo paprasto is krano o vat rugstinis tai atitiko tai todel ir klausiau pries tai ar yra kas neses i laboratorija pasitikrint

  Andy:

  Na yra , as pries kokiu 4-5 metus viena nuomavausi, bet po to kaip sakiau nusprendziau atsisakyti. Na reiktu patikslinti kuo skiresi, ar cia tik pH, ar taip pat buvo tirti kiti dalykai?
  Kaip sakiau jei del pH tai reikia nusipirkti pH matuokli ir tada matuoti,

 169.   sigitas rašo:

  As ismatavau su Burbuliuku pagaminto vandens PH, jis yra toks koki nustatai ekranelyje mano atveju buvo 9. Is krano buvo 7,5.

 170.   sigitas rašo:

  Paguglinai apie sarminio vandens salutinius reiskinius. Deja, problemu yra daug, daug kam prasideda ivairus skausmai, yra keli atvejai kai zmogus teigia kad prarado inksta del jonizuoto vandens naudojimo. Mano supratimu kad problema gali buti paciame jonizavimo procese. Jonizacijos metu elektrodo metalas tirpsta vandenyje. Nors gamintojai teigia kad elektrodai pagaminti is titano, platinos ir inertiniu metalu bet niekas iki galo nezino ar mikroskopine tu metalu koncentracija nekenkia zmogui. O taipogi niekas negali patikrinti is ko tie elektrodai is tikro padaryti. Radau internete USA firma kuri daro pasyvius jonizatorius su pusbrangiais akmenimin, jie teigia kad ju pirkejai yta zmones kurie anksciau naudojo elektrolizes budu pagaminta vandeni, bet turejo problemu del to.

 171.   Joana rašo:

  Andy, ka manai apie si video apie vandeni, nuo 7 minutes ziureti.
  http://www.youtube.com/watch?v=SYmVbGEhO_A&feature=c4-overview&list=UUshRNTLRUC9NTAeKTI4EURQ

  Andy:

  Idomi video, iki siol nesu girdejes, kad is anglies filtru issiskirtu anglies mikrodeleles, ir jas pavirus jos pasidarytu toksiskos, bet galimas daiktas kad tai atsitinka. Pagooglinus nepavyko rasti daugiau info, kad patvirtinti sia info.

 172.   VitaminasC rašo:

  vien dėl to kad vienas sugalvojo ir leptelėjo, sakyti kad “galimas daiktas” yra blogiau nei bloga.

  Geriausais filtras medžiaginis :D ar jis bent supranta kokio dydžio dalelės yra vandenyje, kiek mikronų, o kiek mikronų medžiaga turi skylutes :D matosi kad fizikos net 5klasę praleido.

  baisu.

 173.   andre rašo:

  pirkit is parduotuves neptuno vandeni ph 7,6 taip ant butelio raso ir jokiu problemu o siaip rimti filtrai yra sitie tik kaina kandziojas

  Andy:

  Na buteliuose parduodamas vanduo taip pat nera labai geras sprendimas. Is plastiko i vandeni patenka BPA, priedo plastikiniai buteliai daro didele zala aplinkai, Esu skaites, kad pagaminti 1 plastikini buteli reikia apie 150L vandens sunaudoti.

 174.   Joana rašo:

  Na bet kas liecia elementaru brita filtra, isfiltuotame vandenyje plika akimi matosi kaip plaukioja angliukai, tik klausimas ar jie tikrai kenksmingi, manau , kad sveikatos neprideda..

 175.   VitaminasC rašo:

  dar nemačiau nei vieno kuris numirtų nuo medžio anglies.

  apibrėžimas jei ką: http://lt.wikipedia.org/wiki/Aktyvintoji_anglis
  paskaitykit.

  taip kad juodi grūdeliai jei ir išbyra, jie nieko nekenkia ivsiškai. ir kie ktu nori medžio anglį kaitink, virink su arbatinuku jokios cheminės medžiagos ar nuodai neišsiskirs.

  Aktyvintoji anglis gaminama iš įvairių organinių junginių, išgaunant medžiagą su daugybe porų, kurių dėka mažas gabalėlis anglies įgauna didelį paviršiaus plotą: 1g apie 500–2000m2. Būtent dėl tokios struktūros ji geba susiurbti lyg kempinė daug pašalinių medžiagų: dujų, garų ar skysčiuose ištirpusių medžiagų.

 176.   andre rašo:

  nebeidejau nuorodos del filtru cia butu sitie http://www.enagic.com

  Andy:

  Cia kiek suprantu yra Kengan firmos vandens jonizatorius. Ir kiek zinau jo kaina yra astronomine, priklausomai nuo modeliu kainuoja $2000-5000 USD. Abejoju ar tai geriausia investicija i savo sveikata.

 177.   andre rašo:

  andy mieste gyvent nesveika tersalai masinos fabrikai visa kita ideliai nebus jau cia nebent isikelt i negyvenama sala uzsiveist savo darzus sodus neziuret tv nesinaudot kompaais ir telefonais bet tai jug jau negyvenimas

 178.   VitaminasC rašo:

  andre kiek toks filtras kainuoja?

 179.   Siaip rašo:

  Tie filtrai ir jonizatoriai yra pinigų plovimas iš žmonių, kuriems lengvai praplauti smegenis. Tie filtrai niekuo nepadeda, gali ir pakenkti, nes nuo jonizatoriaus vanduo tampa kaip baseine - šarminis vanduo. Filtrai taip pat išvalo, vandeni taip kad jame nelieka jokių jonų, kas yra kensminga sveikatai.

 180.   VitaminasC rašo:

  Siai tai filtras filtrui nelygus…

 181.   Egle rašo:

  Iš visokių skaitalų esu aptikusi nuomonę, kad tiems, kas turi polinkį arba sumažintą skrandžio rūgštingumą, šarminio vandens geriau vengti. Nes šis vanduo pakliūva pirma į skrandį ir daro meškos paslaugą - dar labiau mažina skrandžio rūgįtingumą. O tie, kas turi padidintą skrandžio rūgštingumą - jiems turėtų būti labai geras dalykas. Veikti visai, kaip Andis čia aprašė.

 182.   Mėta rašo:

  ONA, norėčiau sužinoti, kokiais kiekais kaip gėrėte šarminį vandenį dėl kraujospūdžio problemų? Pasidalinkite patirtimi. Ačiū.

 183.   vi rašo:

  http://www.zurnalistika-kitaip.lt/xxia-idomybes/jonizuotas-vanduo-astuntasis-pasaulio-stebuklas

  o kokia Jusu nuomone apie tai?

  Andy:

  Yra teisos, ir labai daznai to sarminio vandens verte perdedama. Asmeniskai as kuri laika pavartojes toki vandeni nutariau jo atsisakyti.
  Cia yra geras interviu su vienu mokslininku, kuris tiria vandeni. Jis teigia kad pradejus vartoti sarmini vandeni, kuri laika gali buti pagerejimas, ypac jei zmogus iki tol gere mazai vandens. Bet pagal ji geriant ilga laika toki vandeni gali sukelti sveikatos problemu.

  http://oneradionetwork.com/diet-and-nutrition/joseph-bender-does-alkaline-water-really-promote-better-health-september-23-2013/

 184.   Giedre rašo:

  Geriame šaltinio vandenį (buvo ištirtas laboratorijoj) ir niekad nepastebėdavau jokių drumzlių, atrodė visai skaidrus, tačiau kelis butelius užšaldėme ir šiandien atšildžius ir įpylus į stiklinę pastebėjau, kad jame plaukioja daug mažų baltų drumzlelių, kurios vėliau nusėda ant dugno. Tas pats buvo ir su vandeniu iš čiaupo, tik drumzlių buvo daug daugiau. Gal galite pakomentuoti tokią situaciją?

  Andy:

  Geras klausimas, bet negaliu i ji atsakyti. O butelis buvo svarus? Pakratok dar karta, ir paziurek ar tai buna visada? Cia is saltiniu jus patys parsivezate ar perkate is parduotuves? Jei is parduotuves, tai kartais tiesiog buna prafiltruotas krano vanduo.
  Dar zinau, kad susaldytame ir atsildytame vandenyje buna daug bakteriju (bet maza tikimybe kad ten tos nuosedos bus bakterijos). Bet jau taip rodo tyrimai, kurie analizavo restoranuose i gerimus dedamus ledukus.

 185.   Giedre rašo:

  Butelys buvo švarus. Tą patį darėme tris kartus ir visais kartais buvo tų nuosėdų baltų. Vandeį parsivežam iš kaimo šaltinio, beto jis buvo tirtas laboratorijoj. Tas pats su nuosėdom, kai šaldau vandenį tiesiog iš krano. Šiandien pirksim Birtą filtrą ir bandysim tą šaltinio vandenį prafiltruot ir tik tada užšaldyt, žiūrėsim kas bus, nes nelabai suvokiu kodėl taip gali būti.

  Andy:

  Ok, pamegink prafiltruoti su brita filtru. Saip tai saltinio vandenyje yra siek tike mineralu (kiekis ir kokie mineralai tai priklauso nuo saltinio). Tik nezinau priezasties kodel pasaldzius tie mineralai nusistoja. O kai tyre, koki kiek mineralu ten rado, arba koks TDS (Total dissolved solids),

 186.   Jone rašo:

  Namuose turime šarminio vandens aparatą. Pagaminus šarminį vandenį, jis gaunasi balsvas, drumstas, todėl perpilame į švarų stiklainį ir paliekame nusistovėti. Pastovėjus visos baltos drumzlės nugrimsta į dugną, šarminį vandenį nusipilame ir geriame, o drumzles išpilame. Šarminį vandenį gaminame iš vandens iš čiaupo, tai drumzlių gaunasi nemažai.

  Andy:

  TIkriausiai jusu vandenyje yra labai daug kalcio.

 187.   Giedre rašo:

  Sveiki, Andy

  Šį kartą šaltinio vandenį prafiltravom pro filtrą ir užšaldėm, tai atšildžius baltų nuosėdų matyti, bet daug mažiau nei prieš tai. Kas tai galėtų būti?

  Andy:

  Kaip jau sakiau ankstesniame komentare, cia tikriausiai nuseda mineralai/kalkes/kalcis. Filtruojant brita filtru tu mineralu sumazeja, tad ir nuosedu maziau.
  O kai testavo jusu vandeni, koks buvo TDS (total disolved substances), ar bent jau kiek buvo kalcio, magnio? Saltinio vanduo paprastai buna minkstesnis (maziau kalcio ir kitu mineralu), bet zinoma priklauso nuo saltinio.

 188.   Jurga rašo:

  Sveiki, Andy ir kiti forumo dalyviai

  Kokia jusu nuomone apie koralini kalci. Ar sis koralas tikrai sarmina vandeni?

 189.   Remigijus rašo:

  Sveiki.
  Daug skaiciau apie jonizuota vandeni ir jo poveiki organizmui. Ir ne tik organizmui. Bet vis dar skaitineju atsiliepimus apie jonizatorius.
  Gal galit kasnors parasyt apie jo realia nauda, apie faktus. Tik nerasykit tie kurie jo net neturit, o girdeje tik gandus.
  Noriu isgirsti is tu zmoniu kurie naudoja ir pajaute arba nepajaute jo nauda.
  Aciu.

 190.   Emilija rašo:

  Naudingi patarimai, ačiū :)

 191.   vitalijus rašo:

  Keleta pastebėjimu ;visi kalba apie šarminį vandenį ,o kur jo galima įsigyti ne.
  Manau ,kad tai <<BURBULIUKO” agtacinė kompanija pats aparatas yra perbrangus .(350-850lt)
  Nejaugi mūsų pramonė ar net tas pats ,,burbuliukas” negalėtu užsiimti jo gaminimu ir prekyba.Ir klausimas būtų išspręstas ir visiems būtų patogu jo įsigyti per vaistines.

  Pagarbiai vitalijus iš Molėtu.

 192.   Vi rašo:

  Nuo kada distiliuotas vanduo yra virintas vanduo? Virink tu vandenį nevirinęs distiliuotu jis niekaip netaps. O grynai distiliuotas vanduo ( be jokių elementų, koks naudojamas mokslinėse laboratorijose) žmogui išvis nevartotinas.
  “Likęs vienas deguonies atomas mažina vėžio ir kitų ligų riziką”? Tai tas vienas deguonies atomas lieka kaip reaktyvi deguonies forma, OH- yra reaktyvi deguonies forma, kuri sukelia ląstelių pažaidas, DNR pažaidas, trūkius, kad veda prie ląstelių mutacijų ir vėžinių ląstelių susiformavimo.
  Nėra empirinių duomenų, kurie rodytų šarminio vandens naudą organizmui!!!

 193.   Remigijus rašo:

  o prie ko cia, leiskit paklausti, distiliuotas vanduo ir sarminis vanduo??
  Kazka labai jau painiojat..
  Jonizuotas sarminis vanduo visiskai skirtingas dalykas nei distiliuotas vanduo..

 194.   Sarminis vanduo rašo:

  Šarminis - vanduo – tai vanduo, kuris pasižymi šarminėmis savybėmis, reguliuoja šarmų – rūgščių pusiausvyrą organizme bei šalina laisvuosius radikalus.
  Viena dažniausių prastos savijautos, nuovargio ir slegiančios nuotaikos priežasčių – tai sutrikusi rūgščių ir šarmų pusiausvyra. Ją lemia netaisyklinga mityba, nepakankamas natūralių produktų, ląstelienos kiekis organizme, baltyminis maistas, riebūs produktai, gazuoti gėrimai, stimuliuojamieji produktai – kava, alkoholis, saldumynai, cigaretės. Tai sąlygoja mūsų kūno vidinės terpės rūgštingumo padidėjimą.
  Kažkas paklausė kur gi gauti to šarminio vandens.
  Ir tikrai visi tik kalba apie jonizuota, bet ionizacijos procesai nbaturaliai vyksta skrandyje ir pačiame organizme tad visi ionizatoriai- Graži reklama

  Radau šarmine lazdele su elementais (50 )Lt kurios dėka ir pavyksta gauti skanaus, savijauta neapsunkinančio skanaus tirpsmo vandens :)
  15 min ir puslitri skanaus šarminio vandens tavo skrandyje :)
  Akimirksniu numalšinu troškulį o nuo paprasto vandens iš čiaupo tik sunkumas skrandyje,

  http://sveikite.lt/sarminis-gyvas-strukturizuotas-jonizuotas-vanduo

  Dar šarmini vandeniui gamint rekomenduoja kita firma Coral club turi produkta koralini vandeni , daugiau nežinau

  http://sveikite.lt/koralinis-vanduo-coral-mine-sarminis-vanduo

 195.   Laima rašo:

  Kažką jūs čia nusišnekat. Vitalijus iš Mažeikių nežino, kur gauti šarminio vandens, bet pats toliau rašo apie “Burbuliuko” aparatus. Toliau piktinasi, kodėl “Burbuliukas” jų negamina. Tai juk, kiek žinau, būtent ir yra tie aparatai pas mus Lietuvoj pagaminti, Panevėžyje. Toliau “Šarminis vanduo” rašo kažkokias pasakas. Aš turiu tą aparatą, pirkau už 340 Lt, nepasakyčiau, kad brangus, jei duoda naudos sveikatai. O būtent, akivaizdžios naudos sveikatai ir gavau. Metus laiko negalėjau vaikščioti dėl podagros. Situacija vis ėjo blogyn ir blogyn. Maniau, kad tuoj teks sėsti į invalido ratukus. Bet ieškojau informacijos ir radau, kad podagra ir kiti panašūs sąnarių dalykai atsiranda, kai organizme susikauoia šlapimo rūgšties perteklius, kurio organizmas dėl amžiaus, ar kitokių dalykų negali pats pašalint. Ir būtent tą darbą gerai atlieka šarminis vanduo. Pasirinkimo neturėjau, tai pirkausi aparatą ir su viltimi, kas dien gaminausi po du reisus šarminio vandens. Ir gėriau. Ir ką, jau antri metai lakstau, kaip vijurkas, sąnariai tapo lyg nauji. Todėl bent jau nuo tokio negalavimo - rekomenduoju. Ir šeip, kažkaip lengviau kvėpuot buvo, kai gėriau tą vandenį, ištvermė padidėdavo, dviračiu lengviau važinėt buvo.

 196.   Remigijus rašo:

  Laima, o jusu aparatas gamina sidabringa vandeni?
  ar tas aparatas kiek padeda iveikti ligas (gripus ir t.t.) ? As noriu pabandyti jonizatoriu, bet vis va tokie komentarai ismusa is veziu. Ka patartumet? Pirkti jonizatoriu, ar ne?

 197.   Laima rašo:

  Mano aparatas sidabringo vandens negamina. Sidabringas gal labiau reikalingas, kai yra mažų vaikų. Gripui gydyti aš šio aparato nepirkčiau. Jei neturite tikslo išsigydyti kažkokią konkrečią ligą, tai profilaktiškai jį naudoti reikėtų ilgą laiką. Ir vis tiek, manau, kad efektas nebūtų kažkoks stulbinantis. Susišarminti savo organizmą aš patarčiau valgant daug vaisių ir daržovių, ir valgyti jas siūlau ne kaip priedą prie maisto, o kaip pagrindinį bent vieną patiekalą, pvz., pusryčius. Į jonizatorių reikia pilti vandenį, o jį kokybišką rasti yra gana sudėtinga. Iš čiaupo jis ne pats geriausias, nors aš naudojau iš čiaupo. Kokybiškiausias vanduo Žemėje yra vaisiuose ir daržovėse, juose jis teisingai strūktūruotas. Manau, kad jei labai rimtai pažiūrėtųmėte į vaisių ir daržovių vartojimą, tai pasiektumėt geresnį efektą, nei su jonizuotu vandeniu. Bet aš aparatą pirkausi ir turiu, jo dėka išsigydžiau, anot medikų, nepagydomą ligą - baisų sąnarių uždegimą. Medikai teigia, kad šios ligos jie neišgydo, tik nuskausmina. Natūraliomis priemonėmis aš išsigydžiau ir daugiau ligų, nes mūsų medicina negali išgydyti net paprasčiausio kraujospūdžio ar nemigos. Todėl atsižvelkite į savo situaciją ir nuspręskite pats.

 198.   Laima rašo:

  Remigijau, parašiau tik savo nuomonę, o jūs gal tą vandenį panaudotumėt visai kitaip, naudingiau, nes šis aparatas sugalvotas ne kokių šarlatanų, o rimtų mokslininkų. Bet, pvz., šaltuoju metų laiku šalto vandens gerti nesinori, o vaisius galima valgyti bet kada. Išsistudijuokit apie tą aparatą informaciją ir nutarkite pats.

 199.   Remigijus rašo:

  Na as jau kaip ir isstudijaves, daug komentaru skaiciau, knygu perskaiciau.. Tik sakau, labai jau “numusa” nora pirkti ta aparaciuka tokie komentarai, kaip kad auksciau yra, arba kituose tinklalapiuose.
  Todel ir idomu paklausti zmoniu kurie ta vandeni patys naudoja, o ne sedi prie kompo ir komentuoja bele ka.

 200.   Jolita rašo:

  Puikus straipsnis, aš asmeniškai pasisėmiau daug vertingos informacijos!

 201.   Dalia rašo:

  Esu girdejus, kad sarminis vanduo gerai padeda kai yra skrandzio gal kas esate bande?

 202.   hm rašo:

  įdomu, kaip paskui sužinoti, ar tavo organizmui dar to šarminio vandens reikia?.. nes aš nusipirkau tokią vandenį šarminančią lazdelę iš efarma svetainės, tai viskas ok, vanduo (kiek man rodo) yra šarminis, aš jį geriau ir normaliai jaučiuosi, tačiau baisu, kad “nepadauginčiau”.. niekas nežino kokių gerų rekomendacijų?

  Andy:

  Na daznai net ir krano vandui buna truputi sarmnis. Ten tie jonizatoriai pakelia vandens ph zymiai auskciau jei 7. Kaip zinoti ar organizmui reikia sarminio vandens tai velgi sunku pasakyti. Gali meginti pasiziureti koks tavo slapimo ph, bet velgi tei nera labai tikslus atspindys kas vyksta organizme.

 203.   Jana rašo:

  Perskaičiusi t.Laucevičiaus knygą apie ionizuotą vandenį ,susižavėjau ir nusipirkau vandens ionizatorių “Burbuliuką”.Pagėriau savaitę kasdien profilaktiškai po 2-3 stiklines šarminio Ph 8.4 ir likusį kiekį -paprastą vandenį.Lakmusu nematavau. Maždaug po savaitės “užblokavo inkstus” -nebeskyrė šlapimo, net 2 dienas beveik nesišlapinau, vos neprireikė dializės.Kaip gydytoja sakė -išderinau organizmo Ph , labai nušarminau inkstus ir pūslę , juose terpė kaip tik yra ir turi būti rūgštinė .Aparatą pardaviau ir sutinku su nuomone ,kad reikia kiekvienam sau prisitaikyti -geriau šarminti organizmą natūraliais būdais -daržovėmis ,žalumynais ,geriu spiruliną ar chlorelę , citrinos rytais į vandenį įsispausti.Be to ,pastebėjau ,kad geriant šarminį vandenį blogiau pradėjo skrandis virškinti , matomai sumažėjo skrandyje druskos rūgštis,reikėjo visad čiulpti druskos kelis kristalus. Man baisu darosi ,kai mamos rašo ,kad ir vaikams duoda šarminio vandens - po kurio laiko suardys inkstų darbą.Mano nuomone ,jis tinka ,kam labai didelis skrandyje rūgštingumas ir tai tik periodiškai ar nedideliais kiekiais. Draugei po 1m gėrimo skrandyje atsirado erozija ir “skylės”.Taigi -atsargiai su ta reklama -pučia “burbuliukus ” į smegenis.

  Andy:

  Na cia ekstremalus atvejis, asmeniskai as ta sarmini vandeni geriau kokius metus, ir jokiu pasaliniu efektu nebuvo. Zinoma, cia priklauso nuo zmogaus ir kai kuriais atvejais deja buna ekstremaliu reakciju net ir nuo nekaltai atrodanciu dalyku.

 204.   Zineta rašo:

  Sveiki, norejau paklaust, kodėl po vandens šarminimo vanduo gavosi toks balsvas?

  ANdy:

  O cia kiekviena karta taip gaunasi ar tik viena karta. Gal reikia ten paziureti pareguliuoti settingus.

 205.   Jolita rašo:

  o kas ka zinote apie koralini vandeni?

Rašyk komentarą