BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Saulės kremai ir odos vėžys

Gąsdinantys straipsniai

Vos tik sušilus orui ir dažniau šviečiant saulei pasirodo įvairūs straipsniai, gąsdinantys žmones, kad saulė sukelia odos vėžį. Deja, tie straipsniai būna užsakyti norint daugiau parduoti vėžį sukeliančio saulės kremo arba žurnalistai rašo nežinodami, ką rašo ar neturėdami ką rašyti. Ir tokių nesąmoningų straipsnių apie saulės pavojų yra prirašyta labai daug. Tačiau faktas yra tas, kad saulė yra naudinga ir reikalinga žmonių organizmui. Būnant saulėje organizmas gamina vitaminą D, kuris atlieka labai daug svarbių funkcijų.

Mūsų protėviai odos vėžiu nesirgo (ar beveik nesirgo) ir jie praleisdavo daug daugiau laiko atvirame ore nei dabartinė karta ir nenaudojo jokių saulės kremų, kurie yra tik reklaminis triukas pinigams daryti. Pagal mokslinius tyrimus, tarp lauke dirbančių žmonių (statybininkų, gelbėtojų) odos vėžys yra daug retesnis atvejis, nei tarp kitų profesijų žmonių. Šie du pavyzdžiai rodo, kad ne saulė yra odos vėžio priežastis.

Nudegimai yra pavojingi

Tiesa, noriu įspėti, kad piktnaudžiavimas saule, kaip ir bet kuo kitu yra pavojingas ir dėl odos nudegimų vėliau gali išsivystyti odos vėžys.

Saulės kremai sukelia odos vėžį

Dauguma saulės kremų yra pagaminti iš sveikatai pavojingų chemikalų, kurie kaip tik ir yra viena pagrindinių odos vėžio priežasčių.

Kodėl saulės kremai yra kenksmingi?

Saulės kremuose esantys chemikalai kaitinami saulėje virsta laisvaisiais radikalais, kurie
kenkia odos ląstelėms ir taip sukelia odos vėžį. Saulės kremuose esantys sintetinai chemikalai yra įsiurbiami per odą ir kaupiasi riebaliniame sluoksnyje. Kadangi šie chemikalai - toksinai - yra svetimi žmogaus organizmui, tai jis nežino ir nesugeba jų pašalinti.

Amerikos ligų kontrolės centro atliktas tyrimas parodė, kad 97% saulės kremų turi oxibenone (jis nėra nurodomas etiketėje). Yra manoma, kad šis chemikalas sukelia alergijas, sutrikdo hormonų pusiausvyrą, pažeidžia ląsteles. Šis chemikalas padaro odą pralaidžią kitiems saulės kremuose esantiems chemikalams. Taip pat kai kurie saulės kremai skatina estrogenų (moteriškų hormonų) gamybą ir tai berniukams sutrikdo lytinį vystymąsi, o vyrams erekciją. Moterims taip padidina menopauzės simptomus. Šie chemikalai skatina estrogenų gamybą ar juos mimikuoja: benzophenone-3, homosalate, 4-methyl-benzylidene camphor (4-MBC), octyl-methoxycinnamate ir octyl-dimethyl-PABA. Saulės kremuose randami estrogenai ir kiti chemikalai randami motinų piene, kas yra labai pavojinga kūdikiui. Kiti pavojingi saulės kremuose randami toksinai ir chemikalai:

 • Para amino benzoic acid…
 • Octyl salicyclate…
 • Avobenzone…
 • Cinoxate…
 • Padimate O…
 • Dioxybenzone…
 • Phenylbenzimidazole…
 • Homosalate…
 • Sulisobenzone…
 • Menthyl anthranilate…
 • Trolamine salicyclate…
 • Octocrylene…

Dioxybenzone and oxybenzone yra du vieni pavojingiausių laisvųjų radikalų, kurie sukelia vėžį.

Saulė ir vitaminas D

Kad žmogaus organizmas pasigamintų vitamino D (2000-4000 tarptautinių vienetų) reikia, kad oda gautų saulės. Yra manoma, kad apnuoginus pusę kūno ir būnant saulėje bent 20 minučių per dieną organizmas pasigamina pakankamai vit. D. Užtepus saulės kremo ant odos šis procesas sutrinka, nes saulės kremas blokuoja ultravioletinius spindulius (UVB), kurie kaip tik ir skatina vitamino D gamybą, bei paverčia jį į tokią formą, kad organizmas jį galėtų pasisavinti. O vien pakankamas vitamino D kiekis organizme padėtų išvengti 4 iš 5 vėžio atvejų (visų rūšių). Deja, to niekas neskelbia, nes tai nepelninga gobšioms ir korumpuotoms farmacijos kompanijos.

Ką naudoti vietoj saulės kremo?

Jei jus būnate lauke daug laiko ar norite ilgiau pasilepinti saulėje, tai alyvuogių aliejus - viena geriausių priemonių nuo odos nudegimų. Jis ne tik kad apsaugo odą nuo nudegimų ,bet jame esantys riebalai yra labai naudingi odai. Saulė aktyviausia tarp 11 ir 14 valandos, ir būtent šiuo periodu reikia pabūti saulėje 15-20 min. Nes tada UVB bangos yra geriausio ilgio vitaminui D gaminti. Bet reikia būti tik 15-20min. ir ne ilgiau. Ilgiau galima pabūti kitu metu, kai saulė mažiau aktyvi.

Kodėl daugėja odos vėžio atvejų?

Tyrimai parodė, kad saulės nudegimą ir odos vėžį sukelia antioksidantų trūkumas - vitaminų A, C, E, kurie yra tarsi natūrali organizmo apsauga nuo ultravioletiniu spindulių. Šis antioksidantų trūkumas padaro odą pažeidžiamą ir tik tada dėl radiacijos odos ląstelės pradeda mutuoti (susidaro įvairūs apgamai, kurie vėliau gali tapti piktybiniais augliais - odos vėžiu). Todėl jei jūsų organizmas su maistu gauna pakankamai antioksidantų, jūs turite natūralią apsaugą nuo saulės (nepaisant to, saulėje degintis reikia atsargiai ir stebėti, kaip jūsų organizmas reaguoja, jei oda pradeda tapti rausva, reiktų ją pridengti). Deja, šiandien tokių žmonių yra labai mažai, nes daugumos mityba yra nepilnavertė. Dėl papildų tai pasakysiu tik tiek, kad tik aukštos kokybės papildai yra naudingi ir tokių Lietuvoje man dar neteko matyti. Beje, aš jokių papildų neparduodu. Geros kokybės papildai brangiai kainuoja, o pigūs sintetiniai ne tik kad neduoda jokios naudos, bet dar ir nuodija organizmą. Beje, antioksidantai taip pat apsaugo akis nuo ultravioletinių spindulių žalos. Tada nereikėtų jokių saulės akinių, kurie dažnai yra prastos kokybės ir tik dar labiau atveria vyzdžius ir taip padidina ultravioletinių spindulių pralaidumą ir žalą akims. Įdomus sutapimas, kad odos vėžio atvejus padažnėjimas sutampa su padidėjusiu saulės kremų pardavimu. Tai išvadas pasidarykit patys.

Chloruotas vanduo sukelia odos vėžį

Dar viena odos vėžio padažnėjimo priežastis yra chloruotas vanduo, nes chloras yra žalingas sveikatai ir chloruotą vandenį reikia filtruoti. Beje, plastikiniuose buteliuose parduodamas vanduo yra taip pat kenksmingas sveiktai (plačiau apie tai ateityje), nes iš plastiko į vandenį patenka Bisphenolis A (BPA).

Soliariumai pažeidžia odos ląsteles ir skatina odos vėžį.

Tyrimas parodė, kad dirbtiniai ultravioletiniai spinduliai (soliariumai) pažeidžia odos DNR, kas veda į odos vėžį. Todėl lankymasis soliariumuose labai padidina odos vėžio riziką, ypač jei tai daroma dažnai. Soliariumuose naudojamos ultravioletinės lempos papildomai skleidžia tokius pat spindulius kaip rentgeno aparatai.

Kodėl saulės kremas vis dar parduodamas?

O parduodamas todėl, kad tai labai pelninga. Todėl ir pasirodo straipsniai apie odos vėžio pavojų taip norint įbauginti žmones ir paskatinti saulės kremų pirkimą. Kita priežastis yra ta, kad prireikia daug laiko, kol mokslas išsiaiškina, kad vienas ar kitas produktas kenkia sveikatai. Tik pagalvokit, kiek metų praėjo, kol buvo nustatyta rūkymo žala sveikatai, o po to praėjo dar keli dešimtmečiai, kol rūkymas buvo uždraustas viešose vietose.

Suplonėjęs ozono sluoksnis neturi reikšmės

Norvegijos vėžio instituto mokslininkų tyrimas parodė, kad nuo 1957 iki 1984 metų Norvegijoje melanomos (odos vėžio) atvejų padaugėjo 350% tarp vyrų ir 440% tarp moterų. Per šį laikotarpį virš Norvegijos esantis ozono sluoksnio storis nepakito, todėl mokslininkai daro išvadą, kad ozono sluoksnio suplonėjimas neturi tiesioginio ryšio su padažnėjusiais odos vėžio atvejais.

Pabaigoje

Pradėti degintis saulėje reikia pamažu - pradžioje 5-10 minučių ir pamažu laiką ilginti.

Dar galite paskaityti kitą straipsnį -Lietuviai labiau bijo odos vėžio, nei vitamino D trūkumo

Straipsnis parengtas pagal:

http://www.skinbiology.com/toxicsunscreens.html

http://www.naturalnews.com

http://www.mercola.com

Tikiuosi, kad ši informacija jums bus naudinga ir prašau palikti savo komentarus ir atsiliepimus žemiau. Laisvai reikškite savo nuomonę. Jūs nebūtinai turite su manimi sutikti - aš gerbiu visas nuomones. Jei turite kokių nors klausimų ar norėtumėte gauti papildomos informacijos, palikite žinutę žemiau (Kometarai būnant kitose šalyse pagal blogas.lt nuostatus neleidžiami, čia dėl spamo). Arba apsilankykite mano naujame forume Buk Sveikas, ypač gyvenate svetur, nes ten  komentarai leidžiami. Ir taip pat per Facebook, kur dažnai įdedu nuorodas į naujai rastą aktualią informaciją.

P.S.Taip pat blog’ą galite prenumeruoti į savo asmeninį kompiuterį per RSS srautą (tai tikrai ne virusas ir jo nereikia bijoti), kuris randamas kairėje pusėje, žemiau ‘Kategorijos’. Reikia paspausti ant RSS ir išsaugoti kaip ‘bookmark‘.

P.S.1 Jei manote , kad mano blog’e pateikiama informacija gali būti naudingajūsų draugams, artimiesiems ir kolegoms būčiau labai dėkingas, jei jiemsnusiųstumėte mano blogo adresą.

Andy

http://www.buksveikas.net/

Facebook

Rodyk draugams

komentarai (87) | “Saulės kremai ir odos vėžys”

 1.   dode rašo:

  ar galite man patarti? noriu siandien vaziuoti prie ezero ir nezinau ka daryti.mano pazystami sako kad sestadienio saule yra lb pavojinga tiesiog nzn ka daryti.gal patrat galite?

 2.   dode rašo:

  Labai man patiko jusu straipsniai

 3.   dode rašo:

  as gyvenu marijampoleje

 4.   andy rašo:

  aciu uz komplimentus, atsiprasau , kad netasakiau iskarto, nes buvau savaitei isvykes.

  apsisaugoti nuo saules nudegimo patarciau pridengti savo kona plonai drabuziais , ypas tarp 11-14 val kai saule yra labiausiai aktivi, tureti kepurele nuo saules.
  Dar galit pasitepti alyvuogiu alieju ar naudoti geros kokybes krema be zalingu chemikalu, bet nezinau ar tokiu lietuvoje kas nors parduoda. Galima nusipirkit online at http://products.mercola.com/Summer%2DSurvival%2Dkit/
  bet aisku jis nemazai kainuoja ir uztruks kokias 2 sav kol atsius is us

  Ir aisku nuolat stebekit save, jei oda pradeda rausti ar jauciate skausma is karto prodenkite ar nueikite i pavesi

 5.   kiri rašo:

  esu sauleje anksciau ne viena karta nudegusi,daznai lankydavausi soliariume.Tai buvo anksciau,to nusprendiau nebedaryti ir jau 7mesiai taip.Turiu labai daug apgamu smulkiu,sviesiu ir tamsiu ir man toks jausmas kad ju daugeja.Esu turejusi ir pigmentiniu demiu,karts nuo karto apsilankau pas odos gyd.,tepaliukais pasitepu ir praeina.Ka man daryti?Dabar vasara,noreciau degintis prie juros ir vaziuoti i siltus krastus,ten saule neisvengiama…Ka patarumet?

 6.   andy rašo:

  Tepaliukai yra ne iseitis ne jie gydo tik simptomus o ne priezastis. Viena priezasciu kodėl atsiranda vis dagiau apgamų - antioksidantų trūkumas (vitaminai A, C, E, D, vynuogiu sėklų ekstraktas, luteinas ir kt.)
  Todėl suliuciau valgyti daugiau sveiziu vaisiu ir darzoviu.GAlima vartoti papildus , bet problema yra ta, kad 90% rinkoje esnaciu papildu yra prastos kokybes ir neduoda jokios naudos, jei nori galiu atsiusti straipsni kaip atsirinkti geros kokybes papildus. Atsiusk emalai info@lifecoachandy.co.uk
  Bunant saulei ilgesni laika geriausia butu pridenti kuna plonai drabuziais, deveti kepurele nuo saules. Taip pat galima oda pasitepti alyvuogiu aliejumi, jis nera labai patogus, bet daug saugiau nei nuodingi saules kremai.
  Bunant sauleje reikia oda stebeti, jei ji pradeda rausti ar jauciate perstejima, reikia butinai pridengti ar eiti i pavesi, nes kitaip galima nudegti ir nudegimai yra labai pavojingi ir gali sukelti odos vezi.

  Dar galima vartoti geros kokybes saules kremus, bet jie aisku kainuoja daug brangiau.
  Linkas yra http://products.mercola.com/Summer%2DSurvival%2Dkit/
  Ar ananlizuojant ingredijentus susirasti kita, bet lietuvoje tokiu turbut sunku rasti

 7.   kiri rašo:

  labas
  aciu uz atsakyma,kas tas yra luteinas ir vynuogiu seklu astraktas?

 8.   kiri rašo:

  man sitas jusu duotas "products mercola" nepasileidzia!

 9.   andy rašo:

  Ten ant ju sito yra daug visokiu security programu, tai kartais neatidato. pabandykit mercola.com ir ten ten ziurekit Sumer suvirval kit

 10.   gintare rašo:

  tik nesitepkite alyvuogiu aliejumi "vietoj saules kremo"!!!!!!!!!!! sutinku,kad jis nuramina sudirgusia oda PO NUDEGIMO-bet uzteptas ant odos kaitinantis sauleje kaip ir bet koks kitas aliejus jis IKAISTA ir Degina jusu oda!!!!!!!!pasitepe alyvuogiu aliejumi pries deginantis GREICIAU idegsite-t.y.-nudeginsite savo oda ,jis JOKIU BUDU neapsaugo jusu odos nuo uv spinduliu kenksmingo poveikio!!!!! Esu kosmetologe-straipsnyje yra tiesos apie kenksminga kremu sudeti,bet taip pat ir daaaaaaug nusisnekejimo kaip beje ir gramatiniu klaidu…..

 11.   Aurimas rašo:

  Labas, įdomus straipsnis. na esu ne kartą girdėjąs, kai odos gydytoja pasakojo, kad reikia deginti oda nuplauta ir švaria, be jokių kremų, kurie tik labiau kenkia. Tiosiog reikia oda priziureti, riboti deginimosi laika, drekinti oda po deginimosi, nes kitaip ir negali būti - saulė , kai jos daug, kenkia odai. Kaip sakokma, sena taisyklė, kas perdaug tas nesveika. Vitaminai ir tu per didelis kiekis gali liga iššaukti. Tik va man įdomu apie tos apgamus, tiksliau gal pigmentines dėmes. Na man ir po vasaros padaugeje šių dėmeliu. Na pradžiai atsiranda maži židinėliai - rausvi. vėliau jo vietoje apgamėlis. na daržvių tikrsai valgau daug, stengiuosi sveika maistą valgyti. O ir oda prisižiūriu, na ne manijakiškai ja prižiūriu, tačiau, manau, skiriu tam laiko. toks tas klausimas, daugiau apie jų atsiradimo priežastis išgirsti.
  ačiū

 12.   andy rašo:

  Sutinku su jusu odos gydytoja. Ir zinoma kas per daug viskas kenkia, bet klausimas yra kiek tas per daug. Stai saules vasara uztenka 20 minuciu apnuodignus virsutine kuno dali.
  Del vitaminu tai zinoma perduozuoti irgi galima ypac jei papildai yra prastos kokybes, bet bet daugelio vitaminu minimaliu doziu daznai nepakana optimaliai sveikatai palaikyti, nors cia taip pat yra visokiu nuomoiniu.

  O del pigmentu tai labai galimas daiktas, kad jums kaip tik ir truksta antioksidantu - vit A (carotinu), E, C ir kt. Nes UV spinduliai gali pazeisti odos lasteliu DNR.

  O del odos priziurejimo tai odai kenkia ivairius zele ir muilai su toksiskais ingridientais, kaip Sodium Lauryl Sulphate (SLS) ir kt. Labai daznai plaunant oda nuriebalinama, pasidaro sausa ir poto zmones tepa visokius toksiskus kremus.
  Visokie antibakteriniai ranku plovikliai ir indu plovikliai labai nuriebalina ranku oda. Todel reikia naudoti gera muila.

 13.   andy rašo:

  Beje, dar gerai oda patepti su trupuciu alyvuogiu aliejaus ar kokoso reisutu aliejaus.Ypac gerai sausao ranku odai.

 14.   Garmina rašo:

  Gėda skaityt
  gausybė gramatinių klaidų
  Patarimas dėl alyvuogių aliejaus deginimosi metu, o ne po jo - labai įtartinas. Dar kas netyčia ims ir pasinaudos, nudegs vargšelis.

 15.   Vytanas rašo:

  Jomajo Siejp ir valgit nesveika ir kvepuoti isvis gyventi nesveika , net vaiksciuoti nesveika nes dyla sanarei :DDDDD Zinot pone daktare :D Kas daugiausei sauguosi vo tam ir buna visuoke veziukai ir augliukai ir net visoks sudas.Jomajo gyvenkit ir dziaukites gyvenimu visko neprisiziuresi :D Kiek to gyvenimo 100 metu max :D ir tai gyvenimas pats yra nuo 15 metu iki 40 o poto prasideda ziauri neapsakoma rutina .Net ir rukit sveika ,Rukai save sudai nerukisi tai sukirmisi o rukyta mesa ilgiau laikosi .O Tarp kitko snapsa daktarai rekomenduoja :D Zinot ir dar viena jum pasakisiu cia isvis lietuvoi visi perdaug protingi vienas uz kita geresnis:D O kas baisiausia kad seimunai tokie .Vat paliginkit europos Rimtas valstybes pvz Germany ,Great Britain ir tt ten pas jos univeruose kursas eina toks ,kai lietuvoi sestokas mokinasi.O tai ka galbet kai tas sestokas uzauga ir univere mokas taigi mokslo daktaras :D Tai vat as ta norejau pasakiti kad lietuvoi ir liks toks pat visad ubaginas ir amzinas zmoniu susiraukimas o europos Respect salyse buvo ir bus Kultura,Valstybe,Ekonomika ir bebejo zmoniu draugiskumas ir tt bla bla .

 16.   Anonimas rašo:

  o taip - alyvuogių aliejus deginantis - gėris :))) ar autorė pati išbandė tokią apsaugą? galiu tik pasakyti, kad šiais laikais tikrai yra iš ko pasirinkti… jei pirksite apsauginį kremą iš bobutės prie parduotuvės ar iš pc lentynų, tai pritariu, kad rasite jų sudėtyje čia išvardintus kenksmingus ingredientus :) pati turiu natūralų ir nekenksmingą produktą savo lentynoje- laukiu deginimosi sezono :))

 17.   andy rašo:

  Zinoma yra ir geros kokybes saugesniu kremu, bet juos deja naudoja tik nedaugelis ir matyt jus busit viena is ju, jei is tiesu jusu naudojamas kremas jau toks geras.

  Bet del alyvuogiu aliejaus, tai velgi ven jo gali nepakakti, reikia kad organizme butu pakankamai antoksidantu, kaip Vit A, E, C, glutathionine, carotinu, kurie yra naturalus saules kremai.

  Ir neje degintis uztenka 20 min per diena tarp 11-14 val, kad pasigamintu pakankamai vitamino da. Ir 20 minuciu reikia degintis be jokio kremo, nes net ir geri kremai blokuoja UVB, kurie skatina vitamino D gamibyma ir jokie kremai neapsaugo nuo UVA, kurie stimuliuoja melanino gamyba ir yra manoma, kad perteklinis kiekis sukelia vezi. Ir beje nei vienas kremas neapsaugo nuo UVA.

  Ir tikrai nematau reikalo degintis sauleje vienu karu ilgai.

 18.   andy rašo:

  Zinoma yra ir geros kokybes saugesniu kremu, bet juos deja naudoja tik nedaugelis ir matyt jus busit viena is ju, jei is tiesu jusu naudojamas kremas jau toks geras.

  Bet del alyvuogiu aliejaus, tai velgi ven jo gali nepakakti, reikia kad organizme butu pakankamai antoksidantu, kaip Vit A, E, C, glutathionine, carotinu, kurie yra naturalus saules kremai.

  Ir neje degintis uztenka 20 min per diena tarp 11-14 val, kad pasigamintu pakankamai vitamino da. Ir 20 minuciu reikia degintis be jokio kremo, nes net ir geri kremai blokuoja UVB, kurie skatina vitamino D gamibyma ir jokie kremai neapsaugo nuo UVA, kurie stimuliuoja melanino gamyba ir yra manoma, kad perteklinis kiekis sukelia vezi. Ir beje nei vienas kremas neapsaugo nuo UVA.

  Ir tikrai nematau reikalo degintis sauleje vienu karu ilgai.

 19.   hm rašo:

  O būna taip, kad tenka saulėj praleist didžiąją dalį dienos - ne deginantis, užsiiminėjant kitokiais dalykais. Iš dermatologės išgirdau, kad turiu labai daug pavojingų apgamų ir man reikėtų stengtis kuo mažiau būti saulėje. Tai kaip suderinti neišvengiamą buvimą saulėje su jautria oda, kurioje po kiekvieno tokio pasibuvimo atsiranda vis naujų apgamų? O įvairias daržoves valgau kaip triušis, tad manau, kad ne vitaminų kiekyje problema. Juolab, kad mano mama turi tokią pačią problemą.

 20.   andy rašo:

  Bunan sauleje ilgesni laika galima oda pridengti vilkint lengvus drabuzius bei kepurele.

  O del darzoviu valgymo, tai kad valgot tai gerai, bet dar nereiskia kad uztenka, arba gali buti kad tuose darzovese mazai tu vitaminu, priedo priklauso nuo pasisavinimo, gali buti kad jusu organizmas blogiau pasisavina.
  O kad mana turi panasia problema, tai itariu kad jus turit panasius gyvenimo igudzius kaip mama, nors zinoma paveldejimas siek tiek itakos turi, bet jis yra daznai per daug sureiksminamas.

  Todel geriausias varjantas, sauleje degintis trumpai, o po to pridengti.
  Ir beje nesu naudojes jokiu saules kremu ir nudeges oda buvau tik budamas mazas, o per paskutinius 10 metu jokiu nudegimu nepatyriau.

 21.   Londonas rašo:

  Pilnai pritariu Gintarei. Zmones, negi Jus jau prasilenkiant su sveika nuovoka ir gydytoju patarimais, kad reikia Jums klausyti neurolingvistiko psyhologiniu svaiciojimu???
  Ponas Andriau, Jusu pasirinktos studijos Londone Jusu laukia nesulaukia. Gal bet po ju suprasit, kad zmones klaidinti neturint medicininio issilavinimo gali uztraukti baudziamaja atsakomybe.

 22.   Jurate rašo:

  Labai geras straipsnis! Siais laikais yra is visko daromi pinigai ir kas turi sveika nuovoka ir bent kiek masto, tai tikrai ta supranta.

 23.   andy rašo:

  Londone, Tikrai nemanau, kad as cia klaidinu zmones, tiesiog pateikiu informacija ir leidziu patiems spresti. Nesakau, kad visada esu teisu, bet kad saules kremai yra pavojingi ir saikingas buvimas sauleje yra sveikas, bet jau taip mano daugelis sveiko proto gydytoju nesusijusiu su farmacija ir saules kremu gamintojais.
  O medicininis issilavinimas dar nieko nereiskia ir siuolaikine medicina yra viena is triju pagrindiniu mirties priezasciu.

  Siandiena yra labai daug mediku, kuriu daugiau balti chalatai stumiantis vaistus o ne tikri gydytojai.

  Beje labai daznai darydamas priesingai ka sako vidutinis gydytoja priklausomas nuo farmacijos kompaniju, busi sveikesnis nei sekdamas ju patarimo, kuris dazniausiai buna vaistai. O daugelis vaistu yra leti nuodai kurie stabdo ir trikdo tikra organizmo gyjima ir valymasi.Ir beje beveik kiekviena liga yra organizmo badymas apsivalyti

 24.   Artas1 rašo:

  “Dėl papildu tai pasakysiu
  tik tiek, kad tik aukštos kokybės papildau yra naudingi ir tokių
  Lietuvoje man dar neteko matyti.”
  todėl siūlau pasidomėti, tikrai vienais geriausių Lietuvoje, taip vadinamų “papildų” : http://arturas.ucoz.com/

 25.   andy rašo:

  Arta, info apie si kluba neseniai atsiunte viena is jusu klubo nariu ir pasakysiu, kad kai kurie papildai yra gana geri, bet tikrai ne visi.

 26.   Artas1 rašo:

  Tai vis tik yra Lietuvoje “aukštos kokybės” (kjaip suprantu veiklių) papildų ar ne?
  Ir labai man butu įdomu sužinoti, kaip galima nustatyti ar tai aukštos ar žemos klasės papildai?

  Kita vertus, mano manymų aukštos klasės papildų yra Lietuvoje daugiau negu pakankamai. Tik bėda ta, kad tai ne vaistai, kad jų poveikis nėra staigus, kompleksinis, be to priklauso nuo to ka mastai, ka geri ir valgai, kiek vandens isgeri ir kaip smarkiai esi uzsiterses.
  Taigi papildu yra , tik reikia žinoti gamtos desnius ir juos bandyti vykdyti, kitaip - net super aukstos kokybes jokiems papildams neuzteks :)

 27.   Artas1 rašo:

  Londonui,
  kaip bebutų gaila, gydytojai sveikata neuzsiima. Jie uzsiima ligomis, o sveikata kiekvienas is musu turim rupintis patys. Tam reikalinga info, ir ta info skverbiasi ir skleidziama, neziurint to , kad jei visi busime sveikesni kazkas neteks dideliu pelnu.
  Bet kol kas vis dar imanoma - paskatinti vaistu pirkimus ivairiu baubu pagalba: pauksciu, kiauliu,… kas toliau? Kaciu? Sunu? o gal zuvu?
  Informacija reikalinga smegenims , o jos nori ar ne ras kur galai nesueina…

 28.   Tany rašo:

  Vieno dalyko aš vistiek nesuprantu, jei produktas kenksmingas, tai kaip jis patenka į rinką??? Juk prieš tai turi būti atliekami testai!!!! Dermatologiniai, higienos ir pan. Aišku anksčiau žmonės mažiau sirgdavo, o jei ir sirgdavo, galbūt tokia liga nebuvo vadinama odos vėžiu?…

 29.   andy rašo:

  I rinka patenka dar ir dauk labiau pavojingu produktu, kai vioxx, kuris sukele bent 50 tukst. sirdies smugiu (mirciu). NUo saules kremo tikrai nemirsite is karto, bet kaip ir visi chenikalai, tai ir saules kremuose bei kituose kosmetikos priemonese esantys kaupiasi organizme ir gali prireikti keliasdesimt metu kol jie sukombinavus su kitais palankiais faktoriais sukels liga. Bet nuodas ir mazomis dozemis yra nuodas, todel geriau saves nenuodyti.

  Tas pats ir su blogu maistu, nuo jo nemirsite is karto ir gali praeit kelesdesimt metu kol atsiras ligos simptomai, deja siais laikais zmones taip privartauja savo organizma , kad ligu simptomai atsiranda vis ankstesniame amziuje.

  Tas pat ir su mob. telefonais, tikrai negausit vezio pakaleje metus, bet per 10-20 metu rizika gauti smegenu vezi labai padideja.

  Del diagnozovaimo tai mano ziniomis zmones tikrai tiek nesirdavo ir vezio atveju labai padaugejo per paskutinius 50 metu.

 30.   Aušra rašo:

  na šiuo metu didėjantis odos vėžio skaičius siejamas ir su nuolatiniu savanorišku savęs švitinimu mikrobangomis iš mobiliujų telefonų info aišku ieškoti anglų kalba…

  viena citata”radikalus cheminis užterštumas žmogaus rūšiai yra ypač pavojingas belaidžių technologijų amžiuje, nes yra žinoma, kad RF/mikrobangos padidina kai kurių cheminių mutagenų poveikį. 1996 metų Belgijos ataskaita parodė, kad iš artimo atstumo sklindančios belaidžio ryšio bazinės stoties mikrobangos padidina DNR kenkiančio cheminio agento poveikį žmogaus kraujo ląstelėms, dėl ko padidėja chromosomų aberacijos. 2008 metų medicinos pranešime iš Irano teigiama, kad mobiliųjų telefonų spinduliuotės pasekoje į žmogaus gleivinę patenka didelis gyvsidabrio kiekis iš amalgaminių dantų plombų.”
  kiek čia tiesos-nežinau …bet yra mokslininkų ,kurie teigia:
  “Visai neseniai atliktas tyrimas teigia, kad beveik visos dvidešimtajame
  amžiuje atsiradusios rimtos ligos, pavyzdžiui, ūmi
  limfoblastinė leukemija vaikų tarpe, moterų krūties vėžys, piktybinė melanoma ir astma, gali būti susijusios su mūsų elektros energijos naudojimu. Todėl vyriausybės ir individai privalo nedelsdami imtis visų reikalingų žingsnių ir iki minimumo sumažinti poveikį, kurį visuomenei daro
  elektromagnetiniai laukai”.
  Samuel Milham
  tad dabar kai beveik nėra saugių vietų kur nebūtum veikiamas elektrosmogo visiškai įtikima kad ta “vežio epidemija ” tikrai to pasekmė…

  o gramatinės klaidos- juk kai ilgai gyveni užsienyje ,kalbi ir rašai angliškai ,nenuostabu kad lietuviškai po truputį ima strigt…Bet ,svarbiausia- ne kaip rašoma,o ką rašo .Yra internete ir daugybė taisyklingai parašyto melo…Sėkmės Andy…!!!

 31.   giedre rašo:

  Siūlau rinktis EKOLOGIŠKUS kremus nuo saulės pvz http://www.kvapunamai.lt/lt/naujiena/21/

 32.   Edita rašo:

  žodžiu.. perskaičius straipsnį, baisu pasidaro.. gyventi išvis yra pavojinga… kur bepasisuktum, ten tas nesveika.. kur tik kveptelėtum ten nuodinga.. Kaži ar iš tikrųjų taip yra… tikiu, kad ne visi saulės kremai yra geri, sveikatai palankūs, tačiau kita vertusyra tikrai gerų, efektyviai apsaugančių odą nuo žalingų saulės spindulių.

 33.   Ramune rašo:

  Norejau paklausti kur galima isigyti tu geru kremu nuo saules? rasote kad tik is uzsienio imanoma ir kad siuncia dvi savaites,gal galite pasakyti kur ir kaip galma ju uzsisakyti,man nesvarbu kad dvi savaites reikes laukti:))))) ir kaina kiek zinau nesiekia 100lt tai nera brangu sakyciau……..

 34.   andy rašo:

  Patarcia tiesiog ilgai nebuti sauleje bei vilketi lengvus darbuzius, taip pat oda butu pridengta ir tada nereikes kremu, bet jie norite tai galite is Dr. Mercola uzsisakyti
  http://products.mercola.com/summer-survival-kit/

 35.   Ramune rašo:

  dekui uzatsakyma,tai as noriu degintis ruda buti o ne su rubais sedeti balta visa vasara:)))))) bet siaip radau ekologisku prekiu parduotuvese butent vienoje yra lyg neblogas is aprasymo kremas degintis sauleje toks Natur&sun tai manau kad geri ekologiski nesukelia vezio,kaip jus manote?

 36.   andy rašo:

  Na jei nera blogu ingredientu tai ne , bet problema yra ta, kad ne visi net ir geri kremai blokuoja UVA, kurie duoda odos idegima/ ruduma, bet taip pat siejami su veziu. Dauguma kremu blokuoja tik UVB, kurie nudegina oda.

  Todel noriu ispeti, kad net ir su kremu nera labai gerai guleti visa diena sauleje, ypac jei oda labai sviesi.
  Taip pat reikia, kad organizmas turetu pakankamai antioksidantu, ir tada oda bus atsparesni nudegimamas ir pazeidimams.

 37.   Ramune rašo:

  na balta nelb esu,einu ejau tiksliau i soliariumus:DDDD taciau nutraukiau si procesa,nebeisiu nes jau bijau geriau sveikai sauluteje pasideginsiu:)))) aisku ne visa diena po truputi pagal oda ziuresiu,manau per diena kad galima degintis 5val kokias ipratinus oda prie saules naturalios,nors mano oda prie dirbtines soliariumu ipratusi tai nelb ir smulkinsiuos po tas 5 ar 10min pabusiu ilgeliau sauleje:)))) ten butent ir parasyta kad saugo nuo UVA UVB UVC ten is vis raso kad be cheminiu sintetiniu UV spinduliu filtru,konservantu ir t.t. naturalus produktas,manau atradau gera krema kuri galima isigyti ir lietuvoje:))))))) kam idomu radau as ji http://www.dvisirdys.eu puslapyje,sveiko deginimosi mielieji:)))))

 38.   Ramune rašo:

  o beje tame deviejusirdziu tinklalapyje kur galima rasti to gero nekenksmingo kremo nuo saules:))) jo taip galima rasti ir kaune svanoriu pr 206 ekologisku prekiu parduotuveje http://www.naturalis.lt tik cia jie kitaip raso ne Natur&sun o BEMA paciame puslapyje jie taip raso tiesiog gamintoja,siaip vadinasi jis taip pat Natur&sun.,esu labai patenkinta kad radau nekenksmingo kremo,nesukeliancio vezio!!! ir lietuvoje:))))))))

 39.   andy rašo:

  Aciu uz nuorodas, manu nos bus naudingos kitiems, nor jie ten visu ingredientu neraso, tik pateikia ko nera.

 40.   Ramune rašo:

  prasom ner uz ka:)))))

 41.   lovemoon.lt rašo:

  visiems, kurie abejoja - mes tepames alyvuogiu aliejum (aisku, kokybisku) ir patys, ir vaikus (1,5 ir 3 metu) - nei vienas nenusvilo, o tik lengvai irudo, o vaiku, patys zinot, kokia balta ir jautri odele.

 42.   inga rašo:

  naudojam alyvuogiu alieju pries einant i lauka, deginantis- pati geriausia priemone, ir oda pamaitinta ir nenudegam, o idegis rusvas ir lygus :) tik! kunui: odai, plaukams reikia paties geriausio “extra virgin” aliejaus! tik jis tinkamas isoriskai naudoti ant kuno! taip pat pries deginimosi sezona, patartina gerti Karoteno alieju, tai apsauga odai is vidaus.
  siltos saules visiems!! :)

 43.   andy rašo:

  Inga ir Lovemoon, aciu uz patvirtinima, kad alyvuogiu aliejus tinka odai apsaugoti, nepaisant to siulau saule megautis saikingai , nepersideginti.

 44.   lovemoon.lt rašo:

  taip, andy, visur reikia saika jaust :)

 45.   odos ligos rašo:

  puikus straipsnis, aciu uz sitiek daug informacijos.

 46.   andy rašo:

  Ir stai viena studija teigia, kad saule net tik kad nesukelia melanomu (odos vezio), bet net sumazina ju rizika.
  http://www.naturalnews.com/029258_sunlight_exposure_health.html
  http://www3.interscience.wiley.com/journal/122453431/abstract?CRETRY=1&SRETRY=0

 47.   VitaminasC rašo:

  kazkodel man atrodo (ar net esu bandes su seimyna prasktiskai)., kad jei ant odos uztepi aliejaus (bety kokio, bet kokia forma), tai sauyle taip griebia kad ojojoj, per 10 min busi raudonas kaip vezys.

  Idomu ar su alyvuogiu aliejum nebus tokio pacio efekto … reiks pabandyt kada.

 48.   andy rašo:

  Asmeniskai siuo metu netepu nieko ir per paskutinius keleta metu nudeges nebuvau, tiesa as sauleje labai ilgai nebunu ir jei bunu ilgiau tai tiesiog pridengiu , vilkedamas lengvus ilgu rankoviu marskinelius , taip pat kepuraite.

 49.   Irte rašo:

  Geru ekologisku kremu nuo saules Lietuvoje yra ne mazai. Yra parduotuve “Aromata Mirabilia” ten visa produkcija 100% ekologiska. Yra dabar ir daugiau tu ekologisku parduotuveliu, jose manau irgi turetu buti nuo saules kremu, bet visada reikia paskaityti sudeti, nes nevisada buna ji tokia jau ekologiska ir nekenksminga. Beja, cia buvo keli zmones, kurie sukritikavo alieju, kad negerai juo tepti pries deginantis. Yra visokiu mangu sviestas, sviestmedzio, burnocio aliejai, jie tai tikrai saugo nuo UV spinduliu.

 50.   VitaminasC rašo:

  kad raso “EKO” ar uzsiklijavę kokį nors žalią lipduką dar nereiškia kad taip ir yra iš tikrųjų. Kiniečiai kai gamina prekes tau gali bet kokį lipduką užklijuot ir bet ką parašyt, kad ir “druska iš Marso”.

  Kad sudėtyje parašyta ne viskas kas iš tikrųjų yra - irgi yra tokių kontorų. faktas. Nei tu ištirsi pats namų sąlygomis ne pamatuosi, todėl rašo ką nori, kas gražiau atrodo. o valstybinės kontroliuojančios institucijos neturi pinigų arba laiko kad viską kontroliuoti.

  Taip kad ne viskas auksas kas auksu žiba …

 51.   VitaminasC rašo:

  Į temą delfi straipsnis - UV filtrai – vienos pavojingiausių medžiagų kosmetikoje
  http://www.delfi.lt/news/daily/Health/uv-filtrai–vienos-pavojingiausiu-medziagu-kosmetikoje.d?id=35461623

 52.   Irte rašo:

  Na jei jau “Delfi” raso.. :) o siaip galiu pasidziaugti yra ir Lietuvoje keletas partuotuviu, kur uzejes gali net neskaityti etikeciu ir nesirupinti del ju ekologiskumo ir kokybes. Ten dirba isties sviesus zmones ir dirba ne del pinigu, ne del “biznio”, prioritetai kitokie. Taip pat yra daug “Ekologisku” parduotuviu, kur butina skaityti sudeti, nes ne visi produktai yra ekologiski, o tik dalis..

 53.   VitaminasC rašo:

  nu tu man pasakyk kokie gali būti prioritetai jei ne dėl biznio? tipo čia jų hobis ir net neuždirbdami jie paradvinėtų tas EKO prekes? Netikiu.
  Viskas vistiek galų gale susiveda į pinigus ir naudą.

 54.   Irte rašo:

  Nu pvz. tau labai patinka kazkokia veikla ir tu pamanai, kad labai gera butu kartu ir uzsiimti ta veikla, o kartu ir kad tai nestu pelna, na kad galetum is to gyventi ir dirbtum megstama darba. Taip pat visiem gi gyvenime kartais norisi kazka padaryti ne tik del saves, ar savo seimos, kazka gero, palikti po saves. Arba bent jau jei nieko gero nepalikti, tai bent jau sudu kruvos nepalikti, kaip kad dauguma. Ir tada dazniausiai reikia rinktis. Kuri “svaru” versla, dirbi megstama darba, tavo sazine rami, dziaugiesi, kad darai kazka gero, priimdamas svarbesni sprendima pagalvoji apie ateinancias kartas, kaip tai jas paveiks, ar nepaveiks, bet nesusikrauni dideliu materialiniu turtu, bet ir nejauti nepritekliaus. Arba dirbi megstama darba, taciau nelabai “svariai”, pats eini pries savo isitikinimus (kaikurie gal ir neina, nes nezino kas yra blogai), palieki po savo verslo siuksliu ir atlieku kruva ateinancioms kartoms, bet uztat sau, savo vaikams ir anukams palieki nekilnojamo turto ir kitu materialiniu gerybiu. As nekalbu, kad neuzdirbdami, tiesiog galbut maziau uzdirbdami. O yra tokiu krautuveliu, kurios saziningai dirbdamos net labai daug uzdirba :) Ekologiska produkcija, bent jau eliejai, kremai, kvepalai yra brangus. Juos importuoja is vargingu saliu, kaip Indija, Afrika ir t.t.. susisiekia su mazom bendruomenem, kaimo zmonem, kur jie viska daro rankom, jokio metalu,jokiu masinu. Rankom gaminti kokosiu, sviestmedzio, kakavos ir t.t.. aliejai. Cia jie yra gan brangus, o ten pigus. Nesu feministe, bet toks verslas yra vadinamas moterisku, o ne vyrisku, kaip kad dabar patriaarchalineje visuomeneje jis dominuoja. Pastebiu, kad tokiu zmoniu ir verslu daugeja. Stai draugai atidare kavine, jie paskaiciavo, kad butu pelningiau jeigu jie prekiautu patiekalais su mesa ir siaip nesveiku greitu maistu, bet jie nusprende prekiauti sveiku, svieziu, vegetarisku maistu. Ju toks tikejimas ir poziuris, jie jaustusi blogai “eidami pries save”, bet po keliu sunkesniu metu, jie nemazai uzdirba, sekasi verslas gerai. Jie negamina ir neteikia maisto uz dyka, bet neparduoda jo ir labai brangiai, viskas paskaiciuota, kartais ir vargsus pamaitina nemokamai. Juk yra gamtos desniai, jie galioja visiems ir viskam, verslui taip pat. Priezastis ir pasekme.

 55.   VitaminasC rašo:

  nu tai va, viskas ok, pati paneigei prieš tai pasakytą mintį kad “ir dirba ne del pinigu, ne del “biznio”, prioritetai kitokie. ”
  pasirodo dirba dėl pinigų, tik “sąžiningai” :)
  Tada klausimas kur ta riba kai sąžinė švari, ir kaip ją nustatyti ir t.t. :) Tarp “juoda” ir “balta” yra milijonai milijardai kitų spalvų ir pustonių.

 56.   andy rašo:

  Na kartais ir pagrindene media viena kita gera straipsni paroso ir malonu ji paskaityti. Taip pat malonu, kad net medicinos progersoriai pasisako apie saules kremo zala.

  O aklai pasikliauti produktu , net neskaicius etiketes kad ir is labai etiskai dirbancios parduotuves tai labai naivu.

  Itariu, kad paanalizaves produktu etiketes toje parduotuveje rasciau ne viena bloga produkta. Siaip teigiama, kad vidutineje eko/sveiko maistoparduotuveje/health shop yra apie 15% geru produktu, o visa kita yra slamstas, naiviam pirkejui, kurs galvoja, kad sveiko maisto parduotuveje viskas yra sveika.

  O del etisku principu, tai zinoma, gerai kai zmogus i pirma vieta stato ne pinigus o etiskuma, bei kitas vertybes. Bet reikia pripazinti, kad tokiu zmoniu maza.

  Beje, dabar labai daug kompaniju pabrezia, kad jiems rupi gamta, ir nes zino, kad vis daugiau zmoniu pirkdami galvoja apie produkto itaka aplinkai. Deje daznai tie pasisakymai lieka tik kalbomis ir kompanijai pirmiausia rupi pelnas. Telieka pasiziureti vien i ipakavimus, ar ingredientus ir t.t.

  Taip pat pries perkankt visu pirma reikia gerai pagalvoti ar jums to reikia, ypac perkankt drabuzius ar koki naujasia prietaisa. Ypac del etiskumo patarciau nepirkti kinietisku drabuziu, ir taip neremti zmoniu isnaudojimo. Geriau jau pirkti padevetus ar kitus kokius.
  Bet velgi cia tik mano pasiulymas, kiekvienas sprendzia pagal savo vertybiu sistema.

 57.   buves keliautojas rašo:

  SAULĖS SPINDULIAI IR DIRBTINIS ULTRAVIOLETINIŲ B SPINDULIŲ SKLEIDIMAS

  Protingas deginimasis saulėje gali suteikti pakankamą vitamino D3 kiekį, kuris saugomas kūno riebaluose ir atpalaiduojamas žiemą, kai vitamino D3 pagaminti neįmanoma. Dažnai pakanka nuo 5 iki 30 minučių (priklausomai nuo dienos meto, metų laiko, platumos ir odos pigmentacijos) tarp 10-15 val. du kartus per savaitę atidengti saulei rankas ir kojas. Viena minimali eriteminė dozė dėvint tik maudymosi kostiumėlį prilygsta 20 000 TV vitamino D2 nurijimui. Oda sugeba labai gerai gaminti vitaminą D3, net vyresniame amžiuje, kad sumažintų lūžio riziką. Dauguma soliariumų skleidžia 2-6 % ultravioletinių B spindulių. Nuosaikiai naudojami, jie yra rekomenduojamas vitamino D3 šaltinis. Besideginantiesiems soliariume buvo būdingas aukštas 25-hidroksivitamino D lygis (maždaug 45 ng/ml [112 nmol/l]) žiemos pabaigoje ir aukštesnis kaulų tankis palyginti su nesideginančiais (jų 25-hidroksivitamino D lygis buvo maždaug 18 ng/ml [45 nmol/l]). Pacientams, kenčiantiems nuo riebalų absorbcijos sutrikimo, 30-50 % rekomenduojamo degintis laiko pasikaitinimas soliariume (ant veido tepant apsaugines priemones) yra puiki vitamino D trūkumo prevencijos priemonė bei puikus būdas gydyti vitamino D trūkumą (3 lentelė). Tai sumažina odos vėžio, susijusio su ultravioletiniais B spinduliais, riziką.

  Šios rekomendacijos grindžiamos publikuota literatūra ir asmenine autoriaus patirtimi.

  Rodyk draugams

  temos: Be temos | Komentarai (0)
  AR TIKRAI PAVOJINGAS SOLIARIUMAS?
  2009-12-18 parašė soliariumas
  soliariumo viduje,

  soliariumo viduje,

  Tanning and Medical
  Mokslo veidrodyje

  FAKTAI IR IŠANKSTINIAI NUSISTATYMAI

  AR TIKRAI PAVOJINGAS SOLIARIUMAS?

  Ir internete, ir spaudoje vienodai paplitę nepatvirtintos bauginančios žinios apie deginimosi soliariume pavojus, ir tos žinios sukuria itin neigiamą soliariumų vaizdą. Bet ar tikrai pastoviai auga susirgimų odos vėžiu skaičius dėl „mirtiną pavojų” keliančių „ masinio naikinimo” aparatų?

  Tam, kad į šį klausimą galėtume atsakyti, reiktų grįžti 60-80 metų atgal, kuomet susirgimų vėžiu skaičius dar buvo visai nedidelis, ir taip dinamiškai neaugo.

  PASIKEITĖ RŪBŲ DĖVĖJIMO ĮPROČIAI

  Jeigu patikrintume praėjusių dviejų šimtų metų rūbų dėvėjimo, vasarojimo ir deginimosi įpročius, pamatytume, kad mūsų gyvenimas pasikeitė iš esmės. Apie 1800 metus įprastas vasaros rūbas moterims būdavo ilgas sijonas, pirštinės, siekiančios pečius ir skrybėlė plačiais kraštais arba skėtis nuo saulės, o vyrams ilgos kelnės, švarkas ilgomis rankovėmis ir skrybėlė. Tik nuo 1900 metų prasidėjo procesas, kurio dalyviais esame dar ir šiandien, kas vasarą dėvėdami vis trumpesnius rūbus. Ir maudymosi kostiumai labiausiai pasikeitė 20-ame amžiuje. Jeigu praeito amžiaus pradžioje moterys maudymuisi dėvėdavo maudymosi kojines ir skrybėlę, šiais laikais metai iš metų mažėja maudymosi kostiumų išmatavimai. Bet pasikeitimas įvyko ne tik mūsų vasarinėje aprangoje…

  PAKITIMAI MŪSŲ VASAROJIMO ĮPROČIUOSE

  Nuo 1970 m. rodome susidomejimą vasarojimu tropiniuose kraštuose. Šiais laikais lengvai pasiekiamų kelionių į tropinius kraštus metu esame linkę pamiršti apie tam kraštui būdingą, mūsų odai nepatirto stiprumo UV spinduliavimą, nekalbant jau apie tai, kad vasaros atostogų metu laikome vos ne privalomu dalyku grįzti namo, įrudus saulėje.
  Taigi, didžiausius pasikeitimus galima pastebėti mūsų deginimosi saulėje įpročių srityje, per metus saulėje praleistų valandų skaičiuje ir mūsų aprangoje.
  Europos gyventojai jau 50 metų reguliariai deginasi saulėje. Seniau nuo saulės įrudusi oda buvo visai nemadinga, atvirkščiai, sniego baltumo oda įrodydavo aristokratiškų šeimų kilmę. Tik laukuose, gryname ore dirbančiųjų oda būdavo pastoviai pratinama prie pietų saulės spindulių. Žmoniu, besivertusių iš žemės ūkio, stogų dengimo, namų statymo, lauko darbų, oda įrusdavo jau nuo pirmų „silpnų” pavasario saulės spindulių, sustorėjęs ir įdiržęs odos sluoksnis užtikrindavo jiems 6-8 faktorių. Todėl jie mažiau nudegdavo saulėje, nei jų baltaodžiai draugai. Bet tais laikais buvo mažiau užterštas ir oras, ozono sluoksnio storumas ir ozono skylės išmatavimai teikė kur kas didesnę apsaugą nuo UV C spinduliavimo.
  O šiais laikais, jeigu tik galime ir jei tik leidžia geras oras, visi einame į lauka, į saulę. Vasarodami beveik visą laiką norime būti lauke, šviečiant kaitriai saulei.
  Deginimasis saulėje tapo pagrindiniu laiko leidimu. Vis platesniam ratui, jau ir jauniems žmonems jis yra labiausiai patraukli laisvalaikio leidimo forma. Paplito kosmetikos priemonės, kurių sudėtyje yra šviesos apsaugos faktorių, ir, jas naudojant, besideginant dar ilgiau išbūname saulėje.
  Per pastaruosius 30-40 metų esminiai pasikeitimai įvyko ir vasarinėje aprangoje, vasarojjmo ir deginimosi saulėje įpročiuose. Vasarodami mes be jokio saiko būname lauke, plieskiant saulei, ir sakome, kad „kosmetinės priemonės su šviesos apsaugos faktoriais „ ir taip mus apsaugos”. Tokiu elgesiu leidžiame, kad mūsų kūnas patirtų stiprų ( net ir UV C intervalo ) spinduliavimą, tuo didindami nudegimo riziką. Ir taip elgiamės dabar, kuomet mūsų žemės rutulį saugantis ozono sluoksnis pastoviai plonėja, ir vis didėja laikas nuo laiko atsirandančios ozono skylės išmatavimai.

  VISA EILĖ KLAUSIMŲ

  O paklausus, kodėl per pastaruosius metus tiek daug kartų išaugo odos susirgimų skaičius, ką atsakome ? Aišku, kad visa tai dėl soliariumo…Dėl soliariumo, net neskleidžiančio spinduliavimo UV C intervale! Kuris, esant kontrolei, gali suteikti sveiką, praporcingą įrudį, nepaisant žemės rutulio zonos, metų laiko ir paros laiko?
  Kuris stiprina imuninę sistemą, gerina kraujotaką, stabdo kaulų retėjimą, mažina vėžio ir širdies susirgimų atsiradimo riziką?
  Kuris yra naudingas sveikatai ir, protingai naudojant, turi gydantį poveikį?

  Ar mes tikrai turime kaltinti aparatą? Ar dėl mūsų iš esmės pasikeitusių deginimosi saulėje, gulėjimo pliaže įpročių, dėl vis didesniu mąstu mus pasiekiančio UV C spinduliavimo, dėl žmonių, be saiko naudojančių soliariumus ir besideginančių saulėje, mums iš tiesų reikia laikyti kaltu tik tą aparatą?!

  Zoltan Kovacs
  Vengrijos Soliariumų Asociacijos narys
  Soliariumų eksploatacijos ekspertas

  Rodyk draugams

  temos: Be temos | Komentarai (0)
  soliariumas,pranešimas apie soliariumų poveikį
  2009-12-15 parašė soliariumas
  soliariumas megasun tower

  soliariumas megasun tower

  Nyderlandų Mokslo taryba, Sveikatos apsaugos taryba

  Pranešimas spaudai

  Nyderlandų Sveikatos apsaugos ministerija pradėjo remti saikingą soliariumų naudojimasi.

  Veldhoven(Olandija),gruodžio 11, 2009 (SRF)
  Pagal pareikšta nuomonę Sveikatos Mokslo tarybos
  ir sveikatos apsaugos ministerijos , Nyderlandų Dutch Health Council (Olandijos Sveikatos taryba) praneša, kad
  nėra jokių įrodymų prieš vidutinės insoliacijos į atvirą orą,arba į
  soliariumą.
  (insolicija [lot. insolatio - ilgas buvimas prieš Saulę]: 1. švitinimas Saulės spinduliais; 2. Saulės energijos kiekis, tenkantis per tam tikrą laiką vienetiniam plotui.
  Šaltinis: Tarptautinių žodžių žodynas, © Vyriausioji enciklopedijų redakcija, 1985)

  Taigi
  savo pranešimu kuris skirtas vyriausybės ministerijoms, taip pat organizacijų
  susijusių su sveikatos ir vartotojų apsauga ir mokslo taryba,Nyderlandai atkreipia
  dėmesį, kad nėra jokios priežasties, teigti,
  kad yra kokių nors sąsajų, tarp soliariumų naudojimo ir didesnę riziką susirgti
  odos vėžiu ryšį.

  Sveikatos Mokslo tarybos pakankamai išreikštas skepticizmas ir dėl
  neseniai priimtų tarptautinių tyrimų agentūros Cancer (IARC) sprendimu,
  siekiant didinti spinduliuotės rizikos šaltinių ir ultravioletinių spindulių rizikos į pirmąją kategoriją. Tai, pasak mokslininkų, nėra jokių mokslinių įrodymų.
  Savo nuomonę pateikė dalis autoritetingų mokslininkų taryba, be kita ko,
  paaiškino teigiamą poveikį užtikrinant tinkamą žmogaus organizmą su
  vitamino D gamyba, kurio susidarymas, dėl ultravioletinių spindulių, yra daugiau
  kaip 90% procentų.

  Tokios organizacijos, kaip Nyderlandų Sveikatos Mokslo taryba ,
  (Olandijos Sveikatos taryba) įvertinimai apsiriboja, tik
  objektyviai įrodomais kriterijais ir todėl pagal įvertintas išvadas - tai
  yra labai teigiamas signalas”, - praneša Ed Brand kuris atstovauja mokslinių tyrimų Forumą Sunlight (Sunlight tyrimų Forumas - SIS Nepelno organizacija)

  Olandijos Sveikatos taryba yra-
  labiausiai žinomas mokslo patariamasis organas Nyderlandų sveikatos
  srityje. Jų tyrimų vertinimai, rekomendacijų rezultatai ir išvados dažnai yra panaudojami teisės aktų projektų turiniui.

  Forumas Saulės šviesa (Sunlight tyrimų Forumas - SIS) yra nepelno organizacija, kurios būstinė yra Olandijoje. Jos
  tikslas yra viešai skelbti apie naujausius medicinos ir mokslinių
  tyrimų, vidutinio poveikio ultravioletinių spindulių poveikius žmogui
  rezultatus.
  Sunlight Research Forum

  P.O. Box:71,
  5500 AB Veldhoven,

  The Netherlands

  Phone: +31 (0)651 358 180 begin_of_the_skype_highlighting +31 (0)651 358 180 end_of_the_skype_highlighting

  Fax: +31 (0)40 205 1967

  *

 58.   Andy rašo:

  Del vitamino D gamybos tai patikslinsiu, kad odoje is 7-Dehydrocholesterol gaminamas vitamino D precursorius (pirmtakas), kuris veikiant UVB paverciams i colecalciferol, . Sis po to kepenis ir paverciamas i 25 hydroxycolecalciferol ir tada inkstai pavarcia i aktyvia forma - 1,25 dihydroxicolecalciferol.
  http://www.vivo.colostate.edu/hbooks/pathphys/endocrine/otherendo/vitamind.html
  Del soliarimu saugumo nesu tikras, bet ten ju yra ivairiu rusiu, vieni saugesni kiti maziau.

 59.   Andy rašo:

  O del vitamino D svaarbos , saules, vezio ai tu absoliuciai teisus.

 60.   budulis rašo:

  nepasitikiu jokiais apsauginiais kremais nuo saules ir zinoma gyvenime ju nenaudoju. pasitikiu tik savo sveiku protu, todel idegu letai, per visa vasara tik paruduoju kazkiek, nes manau, kad saule irgi yra pakankamas blogis, todel ja megautis reikia labai saikingai. zodz, stengiuos idegt palaipsniui, per visa vasara, ir tai, dazniausiai taip iseina, kad rudeni bunu tik svelniai rudas. bet tiek ir uztenka. ne itin megstu ir pasitikiu saule, todel daznai vengiu jos. taigi, baltaodziai mano, nenorekit tapt kazkokiais nigeriais. bukit savim, nebijokit ziema pabut ir balti, tiksliau naturalus. o vasara nenaudokit jokiu apsauginiu kremu, paprasciausiai negulekit tiek. o daznai issiteplioja ir paskui voliojasi puse dienos kaip beprociai. nesuprantu logikos. kam degintis ilgai naudojant apsisaugojimo priemones, kai galima degintis saikingai be jokiu priemoniu. koks tolkas teptis neva apsauga ir paskui ilgai guleti. tai gal geriau trumpai paguleti ir nieko nereiks. geriau aktyvia veikla uzsiimt, nei gulineti, o jei jau noris gulineti, tai galima persikelt i pavesi, ar pasiimt su savim sketi nuo saules ir gulet sau saugiai po juo. suprasciau tik tuos, kuriems neisvengiamai reik but saulej, kai ner pasirinkimo (tarkim darbas), ir tai, geriau turbut devet kokius labai plonus rubus bei skrybele, o ne kremus naudot. geriausia apsauga nuo odos vezio (ir nuo kitko) yra jusu smegenys, o ne kazkokie kremukai (ar dar kas nors). ir vapse, kalbant apie viska, neisgelbes jusu nei kremukai, nei kokios nors stebuklingos tabletes, anei piliules. stebuklu nebuna. nepasitiketik jokiais vaistais ir stenkites isvengt ju vartojimo. gydykites kiek imanoma naturaliau, o dar geriau - rupinkites savo sveikata ir isvis stenkites nesusirgt. as, pvz, gyvenime antibiotiku nevalges, nebent vaikystej tevai kada nors buvo dave, bet kiek pamenu tai neturejau reikalu su tokiais sudais. kaip ir su kokiais nors siais laikais populiariais sudais - antidepresantais. patikekit manim, vargas jums, kurie sedo ant to sudo, ar ruosiasi sest.

 61.   Neringa rašo:

  dabar lietuvoje yra eile produktu is kuriu galima pasigaminti paciam naturalu ir sveika krema nuo saules.. aisku spf bus tik mazdaug 5-8. toki filtra turi naturalus nerafinuoti tam tikri aliejai ir sviestai tai - avokado sviestas sviestmedzio sviestas, raudonasis palmiu aliejus, sezamu seklu aliejus, tas pats alyvuogiu aliejus, makadamiju riesutu aliejus maisant siuos aliejus tarpusavyje galima pasigaminti naturalu deginimosi alieju aisku aliejai turi buti aukstos kokybes nerafinuoti nedezodoruoti. aisku naudojant toki misini taip pat nereiktu piknaudziauti saule.. kiek teko dometis tai avieciu kauliuku aliejus turi viena geriausiu filtru nuo saules jo spf sieka iki 25 bet pati nebandziau tai nezinau jis gana brangus naudojamas su kitais aliejais.. taigi geriau naudoti naturalia apsauga ir nepiknaudziauti saule ir viskas bus gerai.

 62.   VitaminasC rašo:

  nu tu man papasakok kaip tu namie pasidarysi aviečių kauliukų natūralų aliejų?
  Eisi į mišką kur nuo artimiausio kelio 500km ir prisiskinsi ten aviečių, nuo jų nurankiosi tas 1mm dydžio sėklikes ir spausi aliejų namie?

  Ar visig nueisi į pardę ir nusipirksi tokie aliejų jau padarytą, kur neaišku kaip jis daromas, iš kokių uogų ir kiek laiko jis jau oksiduojasi lentynojke, nes žiauriai nepopuliarus produktas ir užsistovėjo lentynoj keletą metelių…

  nereikia perdėti jau taip stipriai su tuo natūralumu…

 63.   buves keliautojas rašo:

  Šiandien jau žinomi faktai, kad protingai išnaudojama saulės šviesa ir soliariumas yra
  - atsakingi už vitamino D3 gamybą
  - mažina kaulų retėjimo atsiradimo riziką
  - mažina širdies ir kraujagyslių sistemos ligų riziką
  - mažina krūties vėžio atsiradimo riziką
  …- mažina prostatos vėžio atsiradimo riziką
  - gerina kraujo apytaką
  Vitamino D lygis kraujyje ypač sumažėja žiemos
  mėnesiais, nes tada ultravioletiniai spinduliai būna blokuojami arba
  yra netinkamo ilgio. Dėl to žmonėms padidėja gripo ir kitų
  kvėpavimo takų ligų rizika. Taip atsitinka todėl, kad imuninė
  sistema dėl vitamino D stokos nepagamina pakankamai natūralių
  …antibiotikų. Pasigirs…ta teiginių, kad vitaminą D vartoti
  saugiau, nei skiepytis nuo gripo.

 64.   Martynas rašo:

  Na ir straipsnis… Kažkoks žmonių gazdinimas ir tiek. Juk yra žmonių sergančių yvairiomis ligomis, tuomet kremai nuo sualės yra būtini. Dėl to aliejaus patyliu… Jei norite odą apsaugoti aliejumi, jį reiktų tepti kelis kartus per valandą ar net dažniau. Pats kremą nuo saulės naudojau ir naudosiu, nėra blogiau, kaip nuo saulės subliuškusi ir anksčiau laiko pasenusi oda… Be to kremus nuo saulės reikia rinktis vaistinėse, o ne PC.

 65.   laura rašo:

  Vaistinese? Juokaujate, ten kosmetika viena is prasciausiu. Kosmetika, kaip ir visa kita reikia rinktis ne pagal tai kur ji pardavinejama, ne pagal firma, sali, kur ji gaminta ir panasius dalykus, o pagal sudeti. Jei zinotumet, ka reiskia kiekvienas igredientas, manau tikrai nesitepliotumet. Aciu dievui, jau yra ekologisku stiprios apsaugos kremu, kuriu vaistinese su ziburiu nerastumet, nes ten vien chemikalai. O del subliuskusios ir pasenusios odos, saule bene maziausiai itakos turi. Gera mityba, vengimas cukraus, sveikas kuno vidus pagrindiniai dalykai, kurie lemia kaip jus atrodote ir jauciates. Visi kremukai gali daugiausia 30% viso to odos grozio sudaryti ir jie toli grazu ne is vaistiniu turetu buti, o nuo saules apsauga dar maziau.

 66.   VitaminasC rašo:

  na atskiras ingridientas jei kenksmingas tai nebūtinai mišinys iš kelių ingridientų bus kenksmingas, chemijoj daug tokių pavyzdžių…

 67.   Kenija rašo:

  Sveiki,
  Labai patiko Jūsų straipsnis, jau keli metai kaip atsisakiau apsauginių kremų, nes pastebėjau, kad kai tik jais pasitepu, tai man nusilupa oda tose vietose kur tepuosi. Pradėjau teptis aliejais: alyvuogių, sezamų, veidui naudoju arganų. Bet kiekvieną kartą perskaičiusi kokį straipsnį apie fotosenėjimą ir apsauginius kremus suabejoju savo teisumu ir pradedu galvoti, kad gal mano įsitikinimai nėra teisingi. Manau, kad be saulės gyvybė mūsų planetoje neegzistuotų, saulės reikia visiems - augalams, gyvūnams, o ką ir kalbėti apie teigiamas emocijas, kurias sukelia saulė. Mes visus metus tūnome namuose, darbe, ir atostogu metu pasideginame tik kelias savaites. Klausimas būtų toks - ar tai gali pakenkti jei tas kelias savaites deginsiuosi intensyviai 3-4 val/diena. Esu gelsvos odos ir degu iškart rudai. Kitas klausimas, kiek galima pasitikėti Jūsų straipsnio teisingumu, nes dermatologai siūlo naudoti apsauginius kremus, bet juk jie kremų nuo saulės neparduoda ir pinigų už tai negauna? Kodėl jie siūlo juos naudoti? Paskutinį kartą dermatologo atvirai paklausiau kai jis man pasiūlė teptis apsauginiu kremu - ar jis nepakenks - jis atsakė, kad aš tikriausiai kažkokių straipsnių prisiskaičiau. Kaip iš viso atsirinkti, kuris straipsnis pirktinis, kuris ne. Nes dabar pilna ekologiškų parduotuvėlių, kurios skatina naudoti natūralius aliejus vietoj asauginių kremų, nes turi iš to naudą?

 68.   laura rašo:

  Mano manymu pakenkti saule gali tik tuomet, kada persideginame, t.y. pradedame jausti odos skausma, nemalonu tempima, dideli karsti ir pan. Manau daugelis esame ta patyre, nebent esate tamsaus gymio ir niekada nesate nudegusi. Tada manau net ir neverta del to sukti galvos. Ir siaip ziurekite i savo odos bukle, kaip ji reaguoja i saule. O trys-keturios val. i diena mano manymu nera kazkas labai jau intensyvaus. Tuo labiau, kad jus, kaip sakote, gelsvos odos ir ruduojat iskart. Pirma diena del atsargumo galite pabuti ir perpus maziau, kita ryta matysite, kokia odos bukle, ar nera tempimo, skausmo. O del cheminiu ir ekologisku kremu, tai nu faktas, kad geriau ekologiski. Tiek jusu odai, tiek kunui, nes kazkiek isigeria i giluminius sluoksnius ir net teigiama, kad pakliuva i kraujotaka. Tiek geriau gamtai, nes zmones dazniausiai deginasi prie vandens telkiniu, po to issiteplioje cheminiais kremais eina maudytis ir tersia ezerus, upes, juras ir nuodyja ju gyventojus. Be to vitaminas D zmogui labai reikalingas, jei busite sauleje su apsauga, jo negausite. O del dermatologu, tai visokiu ju yra. Jie spuogus siulo gydytis kremais su stipriais antibiotikais ar net hormonais,o paklausus ar nepakenks, atsako kad ne. Gi yra gydytoju, kurie dar ne tokius chemikalus israso ne tik teptis, bet ir naudoti i vidu ir teigia, kad nepakenks, o netgi pades. O kodel nznau….jie pinigu uz tai gi lyg ir negauna? O del sito ir kitu siame blog’e straipsniu, tai kiek zinau Andy (autorius) irgi pinigu negauna :))) ir siaip sie straipsniai nera grynai jo, dauguma yra atrinkta is moksliniu tyrimu ir uzsienio gydytoju. Po straipsniu turetu buti info is kur kokia informacija paimta ir nukopijuota. Pasiskaitykite.O pasitiketi ar ne, tai reikia intuityviai jausti ir logiskai mastyti. kaip jau sakete, saule visiems gyviems padarams zemeje be galo reikalinga, o dabar jau kazkas pradejo teigti, kad ji net kenkia, ar ne keista? Aisku viskas turi buti proto ribose, turime jausti saika, visame kame, mes yra gamtos desniai.

 69.   VitaminasC rašo:

  paskaityk čia apie senėjimą: http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/turinys/gerontologija/kodel_mes_senstame

 70.   VitaminasC rašo:

  ir čia http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/turinys/gerontologija/melatoninas

  ir kai suprasi kas vyksta mūsų organizme veikiant jį šviesa, suprasi ar reikia kremo ar nereikia.

 71.   andy rašo:

  Kad dermatologai nepraduoda kremu tai tiesa, bet kad jie nezino apie saules kremu pavoju sveikatai ir vitamino D svarba. Ir jiei paklausite, tai itariu, kad daznas dematologoas nezino ir nesidomejo kremu ingredientais, ir bent jau trikai nezino tu ingredientu pasaliniu paveikiu. Jie dazniausiai gauna nurodymus ir is associaciju ar kitu didesniu organizaciju. Ir priedo danzai dermatologai ir gydytojai aklai tiki ta ka jie buvo ismokyti medicinos mokykloje.

  Bet nepaisant to net ir dermatologai pradedu suprasti kad reikia saules ir bent trumpai degintis be kremo.
  Professor Rona Mackie, from the British Association of Dermatologists, said: “Total sun protection with high factor suncream on all the time is not ideal, in terms of vitamin D levels.
  http://www.bbc.co.uk/news/health-12013332

  Nepaisant to degintis po 3-4 valandas nepatartina, ir siaip kokio galo tiek degintis, jus galima kuna pridengti lengvais drabuziais. Baltaodziams pasigamina pakankmai vitamino D per 20 minuciu (cia paytiksliai pirklauso nuo odos sveisumo) apnuoginus puse kuno. Ir kaip sakiau reikia kad butu tarp 10-14 valandos, bet velgi cia reikia pasiziureti koks yra is tikru laikas jusu vietoveje, nes jis gali skirtis net daugiau nei valanda nuo faktisko saules laiko.
  Cia galite susiznoto tikra jusu vietos laika, ant google map susirastkite savo koordinates ir po to iveskite skaicius.

 72.   Justina rašo:

  Aciu, Andy, uz visus visus straipsnius ir uz laika,kuri skiriate siems straipsniams rasyti ir uz tai kad atsakote i zmoniu klausimus. O tiems, kurie perskaite straipsni dar turi gedos parasyti neigiamus komentarus, siulau paprasciausiai neskaityti arba patyleti. Tiesa, kas isdryso parasyti komentarus del gramatiniu klaidu tai pasakysiu tik tiek…isigilinkite i straipsnio esme, o ne zodziu gramatika!!!
  Aciu dar karteli, Andy! Nuostabus straipsnis, su faktais ir paaiskinimais. Dekui!

 73.   inesa rašo:

  Sveiki turiu klausima. Rasot apie alyvuogiu alieju, o ar tinka pvz. kokosu ar sviestmedzio aliejus? O vaika 2 metu aprenkti rubais kad dengtu kuna, tai yra nelengva, kai jis visas baisiai prakaituoja ir net beria nuo prakaituoja. tada stengemes per pati karsti but namie, o i lauka iseiti kai jau nekaitrina tokia saule.

 74.   laura rašo:

  Taigi tikras sviestmedzio aliejus labai sunkus, riebus. Gal jis ir tiktu, bet manau butu labai nemalonu, jis nelabai isigeria i oda. Juo geriau tepti nedidelius odos lopinelius kur suskeldejusi oda, ar siaip ziema, kai salciai ji gerai naudoti. Kad visa kuna su juo issitempi tai labai daug jo reikejtu, nes jis toks lipnus, sunkus ir jaustumetes nemaloniai, liptu. Kokosu zymiai geriau

 75.   Andy rašo:

  Del alyvyuogiu aliejaus, ar kito aliejaus tai velgi, su juo taip pat atsargiai, nes tai tikrai nera 100% apsauga, nepaisant to pabandykite, bet tad vaika reikia stebeti, taip pat reikia kda vaikuo dietoje butu antioksidantu, sviezus vaisiai darzives, nes tada jie apsaugos oda nuo nudegimo (zinoma iki tam tikro laipsnio, nes jie bus labai stipri saule ir busite visa diena tai vargu ar antioksidantai apsaugos).

  Siaip kaip sakiau geriau oda pridengti lengavais medvilninais marskineliai, bei kepuraite nuo kuriu prakaituoti daugiau nei plikas tikrai neturetu.

  Jie nei viena is siu priemoniu netika, tai bent geresni, be pavojingu ingredientu krema nusipirkite kaip sis, ar dar koki bet visada skaitykite ir tikrinkite ingredientus http://products.mercola.com/summer-survival-kit/
  Bet bent trumpai vaikui kiekviena diena reikia leisti sauleje pabuti be kremo, kad pasigamintu vitamino D. apie 20 min, bet jie neprates pradeti nuo trumpiau.

 76.   JOlissim rašo:

  sveikas Andy,
  gal galėtumėte pasakyti ar šio kremo sudedamosios dalys yra labai kenksmingos. tai paprasto veido kremo sudėtis, kurį pirkau vaistus ir kremus gaminančioje vaistinėje. (žinau iš Jūsų straipsnių, kad geriau nevartoti veido kremo, tačiau kolkas negaliu jo atsisakyti bent kartą per tris dienas. esu desintoksikacijos procese, bet dar ne viskas nugalėta, vėliau manau pasiseks atsisakyti ir kremo).
  - aqua, glycenin, collagen, cera alba, stearyl actanoate, cetyl palmitate, triticum vulgare, stearyl alcohol, steareth-7, stearyl caprylate, borrago officinalis, isopropyl miristate, steareth-10, myristyl alcohol, dimethicone, paraffinumliquidum, quaternium-15, hidroviton.
  Nuoširdžiai Jums dėkoju už atsakymą ir toki begaliniai naudingą darbą.

 77.   Kaip be vakcinų apsisaugoti nuo gripo? rašo:

  [...] gąsdinami saule Dar daugiau žmonės yra gąsdinami saule ir visa vėžio pramonė su dermatologais priešakyje skatina žmones temptis nuodingus saulės [...]

 78.   Jolanta rašo:

  Noreciau Andy paklausti,
  komentaruose kazkas parase, kad gerai yra pries deginimosi sezona pagerti KAROTENO ALIEJU (ar cia tas pats vit A (carotinas)). Ka manot?

  O gal reiktu panaudoti Jusu isvardintu vitaminu-antioksidantu: vit A (carotinu), E, C ir kt. Gal galit parasyti kokie papildai yra geros kokybes?

  Kokie maisto produktai daugiausiai turi siu vitaminu?

  Andy:

  Na tas karotino aliejus yra palmiu aliejus (palm oil), jis ne tas pats kas koks sintetinis carotinas, jame yra naturaliai esanciu karotinu. Bet tai nereiskia, kad pasitepus siuo aliejumi galima visa diena buti sauleje. Asmeniskai manau daug geriau yra tiesiog vilketi lengvus drabuzius, ilgom rankovem, plius kepuraite nuo saules.
  Karotinu (kurie po to paverciami i vitamina A) turi morkos, salotos, spinatai, lapinis kopustas (kale), moliugas.

  Vitamino E (riesutai - migdolai, braziliski ir kt, tik reikia kad butu nepasene), mango,saulegrazos, moliugu seklos, kiwi, brocoli, papaja.

  Vitamino C, tai daug turi epelsinai, kiwi, brokoliai, petrazoles, taip pat kiti vaisiai ir darzoves.

  Del papildu tai galima butu panaudoti, bet nezinau tokio kur butu normalio doze vienoje vietoje ir geros kokybes. Manau pigiau ir geriau bus pinigus investuti i morkas ar vaisius.
  Kita alternatyva butu naudoti chlorela ar spirullina.

 79.   Marija rašo:

  Noreciau suzinoti ar spirig linijos produktai t.y. kremai nuo saules yra geresnes kokybes? nes perskaiciusi jusu straipsni susirupinau, kadangi pati esu labai sviesios odos ir man tiesiog neimanoma idegti, neigaunu rudo atspalvio, o tiesiog visada nudegu raudonai. Todel ir pradejau naudoti krema nuo saules Spirig Daylong extreme 50+SPF - taigi sis kremas mane garantuotai gerai apsaugo nuo nudegimu (bet vstiek lieku balta), taciau ar jis nedaro didesnes zalos mano odai? Be to atsibodo sleptis nuo saules pavesyje ar po rubais ir visada buti BALTA kaip suris :DDD Ka patartumet?

  Andy:

  Mano muone, daug geriau ir saugiau yra ne krema tepti, o tiesiog deveti kepurale, ir taip pat lengvus/plonus drabuzius, kurie pridentu oda ir taip aptsaugotu nuo UV spinduliu. Taip pat kaip jau sake reikia gauti karotinu ir kitu atioksidantu, kurie taip pat apsaugo oda nuo UV, bet vien antioksidantai tikrai jusu neapsaugos jei visa diena kepsite sauleje.

  Del tu Spring kremu, tai asmeniskai ju nenaudociau, pasiziurek ingredientus, tokiu dalyku ant odos netepciau.

  Aqua Pentylene Glycol Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol Cocoglycerides Dicaprylyl Carbonate C12-15 Alkyl Benzoate Bis-Methoxyphenyl Triazine Ethylhexyloxyphenol Ethylhexyl Triazone Butyl Dimethicone Methoxydibenzoylmethane Cetearyl Alcohol Polymethyl Methacrylate Tetraisopalmitate Ascorbyl Panthenol Glycerin Glyceryl Stearate Cetyl Phosphate Tocopherol Retinyl Palmitate tricaprylin Coco-Glucoside Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer Decyl Glucoside Propylene Glycol Xanthan Gum Phytic Acid Sodium Hydroxide Sodium Hyaluronate BHT Fragrance

 80.   VitaminasC rašo:

  Naudok multi carotene, oda parusvės :)

 81.   Olga rašo:

  Sakykite, esant kokiam nors veziui organizme CRB tyrimas gali butu normalus, ar jis bus pakites? Krenta svoris gydytojas siulo pasidaryti krutu mamograma, svarstau ka daryti , man 31 m. Gal geriau butu vezio zymens tyryma pasidaryti siai diagnozei patvirtinti arba paneigti.O gal pakaktu echoskopijos?

  Andy:

  Labai abejoju ar krutu vezys ypac pradineje stadijoje sukels svorio kritima. O tu pati kada nors bandei savo krutis patirineti, ar ten nera kokiu kietu dariniu. Mamogramos daryti nepatarciau, geriau butu pasidaryti termografija, kuri yra daug geresne nei mamogramos ir neturi pasaliniu efektu, bet nezinau ar LT kas nors tokia diagnostika atlieka.
  Del CRB tai negaliu pasakyti ar visais vezio atvejais jis buna pakiles. Zarnyno vezys dazniausiai diagnozuojamas zmonems virs 50 metu, nebent pas jus yra retai dignozuojama paveldima storos zarnos vezio forma.

  Bet jei svoris krenta tai manau pirmiausia reiktu ziureti zarnyna, kaip pas tave su viduriais, virskinimu. Ka tu valgai, kiek kaloriju gauni. Gal pas tave didelis stresas?
  Taip pat koks tavo svoris, per kiek laiko ir kiek to svorio nukrito?

 82.   Apgamai rašo:

  Tai taip ir likau nesupratusi, ar apgamai atsiranda nuo natūralios saulės, ar nuo soliariumų? Ar čia bet kokiu atveju, kai tik organizme trūksta antioksidantų? Ačiū už atsakymą

 83.   saule rašo:

  Patarkite prasau del odos apsaugos Liepos menesi vaziuoju i Turkija esu baltaode kaip apsaugot oda visu lauksiu issakytos nuomones labai aciu

 84.   Toma rašo:

  Kremais ;)

 85.   Lavitabella rašo:

  Saule , sveika as esu lietuve ir gyvenu Italijoje …beveik niekada nenaudoju kremu …aisku esu pripratusi vaikstau pastoviai gatvemis , ir priprato gal mano oda prie saules …taciau jei eisi guleti prie juros tai reikia buti tik nuo ryto iki 11:30 paskui tik po 15:30 valandos vel gali gultis degintis …tuo metu beveik kremu nereikia …as jeigu bunu prie juros su mano vaiku tai tomis valandomis kur svyla sedime po skeciu skaitau knyga , o siaip labai labai retai tepu krema ( ieskau kiek imanoma bio …bet siaip nieko gero nera ) normaliai gera maista valgant ypac vysnias ir kitas rugscias uogas , patenka daug vitamino C i musu kuna , tai ir yra didziausia apsauga nuo saules nudegimu …as beveik niekada nenudegu …bet esu ruda :) …taigi megaukis saule o per pacius vidurdienio karcius grisk i viesbuti ir valgyk ten daug vaisiu ….ir bus viskas gerai po 16 valanos vel gali eiti pasivaikscioti ar degintis tikrai oda nenukentes ….

 86.   Egle rašo:

  Puikus straipsnis

 87.   Odos ligos rašo:

  Realiai baisu gyvent ant šio svieto darosi - nes odos ligos puola iš visų galų. Pradedant atrodo nekaltomis: karpomis, apgamais ir baigiant visokiais tai atopiniais dermatitais, moliuskais ir soborėjomis. :)

Rašyk komentarą