BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Uždegiminiai procesai: kas juos sukelia ir kaip juos sumažinti?

Ūmūs uždegiminiai procesai yra labai svarbūs gijimo procese, ypač traumos ar su(si)žeidimo atvejais. Jie taip pat apsaugo nuo įvairių įsibrovėlių į mūsų organizmą ir yra svarbi įgimtos imuninės sistemos dalis. Ūmus uždegimas paprastai praeina per keletą dienų, kai žaizda ar kitas sužeidimas yra išgydomas ar pašalinama infekcija

Vis dėlto, užsitęsęs chroniškas uždegimas yra didelė problema, sukelianti įvairias ligas. Uždegiminių ligų pavadinimai paprastai baigiasi galūne -itas, pvz.: artritas (reumatoidinis), gastritas, pleutritas, mastitas, ir t. t., bet yra ir išimčių, tokių kaip astma.. Taip pat labai svarbu pažymėti, kad chroniškas uždegimas per ilgą laiką susilpnina imuninę sistemą ir taip organizmas tampa pažeidžiamas infekcinėms ligoms, taip pat vėžiui. Esant vėžiui dažnai būna labai padidėję  uždegiminių testų rodikliai. Chroniški uždegiminiai procesai taip pat padidina diabeto, Alzheimerio, širdies ir kraujagyslių ligų riziką.

Dažnai uždegimas siejamas su autoimuninėmis ligomis, ir tradicinė medicina teigia, kad imuninė sistema pradeda atakuoti savus audinius. Bet šis organizmo bandymas nužudyti save yra ne be priežasties. Ir, deja, tos priežastys dažnai ignoruojamos, ir gydomitik simptomai - uždegimas  Simptomų gydymas sukelia daug pašalinių efektų ir žmogus tampa priklausomas nuo vaistų visą likusį gyvenimį. Taipogi dažnai prireikia vartoti dar daugiau ir kitokių vaistų, kurie gydo ankstesnių vaistų sukeltus simptomus.

Tarp kitko, nuo legaliai rinkoje esančių ar buvusių vaistų miršta tūkstančiai žmonių. Štai nuo gerai žinomo Vioxx vaisto mirė daugybė žmonių (bent 25 tūkst.). Nuo aspirino ir kitų nesteroidinių priešuždegiminių vaistų žmonės miršta kiekvienais metais, dar daugiau atsiduria ligoninėse.

Yra teorija, kad autoimuninės uždegiminės ligos atsiranda dėl audiniuose besislepiančių L-formos bakterijų, kurios nuo antibiotikų pakeičia formą ir tampa nematomos -daugelis testų jų neranda. Imuninė sistema atakuoja tas L-formos bakterijas - taip atakuojami savi audiniai. Tačiau ši teorija nėra tinkamai patikrinta ir ištirta.

Uždegimą gali sukelti daug veiksnių

Viena pagrindinių chroniško uždegimo priežasčių yra bloga dieta, kurioje dominuoja uždegimą skatinantys produktai - cukrus, baltų miltų gaminiai, saldumynai, rafinuoti angliavandeniai, pasterizuoti pieno produktai, mėsos produktai, gluteino turintys gaminiai iš kviečių, rugių ir miežių. Uždegiminius procesus taip pat skatina rafinuoti aliejai, kuriuose dominuoja omega 6 riebalinės rūgštys (saulėgrąžų, kukurūzų, sojos, žemės riešutų aliejai ir kt.). Nors tam tikras kiekis omega 6 yra reikalingas, bet juos reikia gauti iš geros kokybės šaltinių, tokių kaip avokadas, riešutai, nerafinuoti aliejai. Taip pat labai svarbus santykis su omega 3, ir šis santykis turėtų būti ne daugiau nei 1 su 5, t.y., 1 g omega 3 su 5 g omega 6. Bet idealiai šis santykis turėtų būti 1:1 ar 1:2. Šiandien daugelis žmonių vartoja 15-30 kartų daugiau omega 6 nei omega 3. Dar blogiau, tie aliejai dažniausiai yra sugadinti - rafinavimo procese jie tampa dalinai hidrogenizuoti (jie išlieka skysti, bet vis tiek pažeisti - taip pratęsiamas galiojimo laikas). Tokie aliejai yra viena pagrindinių uždegiminių ligų plitimo priežasčių ir taip pat skatina vėžinius auglius bei širdies ir kraujagyslių ligas (būtent tokie sugadinti aliejai randami ant susiaurėjusių ir sukietėjusių kraujagyslių sienelių).

Namuose esantys pelėsiai taip pat gali paskatinti uždegiminius procesus.

Pieno produktai taip pat sukelia uždegiminius procesus

Piene dominuojantis baltymas yra kazeinas, kuris yra labai sunkiai virškinamas. Kai toks nesuvirškintas baltymas per išretėjusias žarnyno sieneles patenka į kraujotaką, imuninė sistema jį pradeda atakuoti. Kasos Beta ląstelės (gamina insuliną) ir sąnarių audiniai turi panašių į kazeiną baltymų, todėl tuo pačiu yra atakuojami ir savi audiniai, šiuo atveju kasos ir sąnarių ląstelės. Ir todėl kuo anksčiau vaikui pradedamas duoti karvės pienas, tuo didesnė I diabeto rizika. Tad jei sergate kokia uždegimine liga, reikia būtinai atsisakyti pieno produktų. Plačiau apie pieno produktų žalą atskirame straipsnyje.

Alergijos taip pat sukelia imuninį atsaką ir kartu uždegimą. Todėl labai svarbu vengti alerginių produktų, kurių dauguma yra įvardinta aukščiau.

Yra tokia daržovių grupė - ‘NIghtshades’- kuriai priklauso pomidorai, bulvės, visi pipirai, baklažanas. Šie augalai turi medžiagos - Solanino (alkaloidas). Yra manoma, kad kai kuriems žmonėms solanino turinčios daržovės gali paskatininti uždegiminius procesus ir sukelti reumatoidinį artritą, šios daržovės taip pat siejamos su odos ligomis - egzema ir psoriaze (žvynelinė). Todėl jei jūs segate šiomis ligomis, būtų geraibent kokiam mėnesiui atsiakyti šių daržovių ir žiūrėti, ar kas nors keičiasi.

Viršsvoris ir uždegimas

Vis daugiau žmonių dėl blogų mitybos įpročių, sėdimo gyvenimo būdo ir aplinkoje dominuojančių sintetinių estrogenų turi viršsvorio (BMI daugiau nei 25) ar yra nutukę (BMI daugiau nei 30). Riebalų ląstelės ir kraujyje padidėjęs trigliceridų (kraujo riebalų, kurie transportuojami į kitus organus, dažniausiai į riebalines ląsteles) kiekis skatina uždegiminius procesus. Ir, beje, būtent padidėjęs trigliceridų kiekis yra daug svarbesnis širdies ir kraujagyslių ligų rodiklis, nei cholesterolis, ir rizika dar didesnė, jei trigliceridų kiekis didelis, o cholesterolio žemas. Normalus trigliceridų lygis yra < 1.7 mmol/L (<150.1 mg/dL), bet gali skirtis priklausomai nuo šalies bei amžiaus. Trigliceridų kiekį labai pakelia cukraus, saldumynų ir rafinuotų angliavandenių vartojimas.

Uždegimus tai pat skatina padidėjęs estrogenų kiekis ir estrogenų dominavimas, kas būdinga pomenopauzinio amžiaus moterims ir merginoms, vartojančios hormoninę kontracepciją. Riebalinės ląstelės taip pat gamina estrogenus, tad jei turite viršsvorio - padidėja uždegiminių procesų rizika. Daugiau apie estrogenus ir kontracepciją atskirame straipsnyje.

Tiesa, natūrali estrogeno forma - estriol(E3)- mažina uždegimą (Dr. J. Wright), bet ši estrogenų forma nėra duodama su pakaitine terapija ar kontracepcija.

Sintetiniai estrogenai taip pat skatina uždegiminius procesus.

Mūsų aplinkoje pilna sintetinių estrogenų - BPA (esančių plastikiniuose buteliuose ir po to patenkančių į maistą/vandenį), pesticidų, herbicidų, įvairių valiklių, ploviklių, skalbimo miltelių, sintetinių skaidulų drabužiių ir kt. Į organizmą patekę sintetiniai estrogenai skatina uždegimą.

Ir, beje, esant uždegiminiams procesams organizmas pradeda gaminti daugiau cholesterolio, kuris yra kaip remontinė medžiaga, nes visos ląstelių membranos savo sudėtyje turi cholesterolio. Cholesteroliui mažinti gydytojai daznai skiria Statin vaistais, kurie daugiau žmonių sužaloja, nei pagydo.

Čia vėlgi viskas labai susiję: bloga mityba-viršsvoris-hormonai-uždegimai. Ir todėl kai pradedama gydyti simptomą, o ne priežastį, rezultato nebūna, tik pernas farmacinėms kompanijoms. Esant uždegiminiams procesams taip pat padidėja kraujo krešėjimas, gali padidėti geležies kiekis kraujyje.

Dantų ir dantenų infekcijos

Dantų ir dantenų infekcijos yra dar viena uždegiminių procesų priežastis bei ligų sukėlėjos. Dantų infekcijos dažnai slypi dantų kanaluose ir gali būti vėžio ir širdies bei kraujagyslių ligų priežastis. Dantų kanalai, kai sutaisomas ir paliekamas negyvas dantis, yra labai gera vieta aenerobinėms bakterijoms (kurios klesti mažai deguonies turinčioje aplinkoje) veistis.

Stresas - dar vienas uždegimo sukėlėjas

Chroniškas, nuolat patiriamas stresas yra dar vienas svarbus veiksnys, sukeliantis uždegimines ir kitas ligas. Gerai žinoma, kad dauguma žmonių dėl įtempto gyvenimo stiliaus pastoviai kenčia stresą. Chroniškas uždegimas pagreitina senėjimo procesus, žmogus greičiau pavargsta.

Uždegimą parodantys testai

Vyraujant uždegimams dažnai būna padidėjęs C - reaktyvaus baltymo (CRB) - kiekis kraujyje (jį gamina kepenys). Padidėjęs CRB kiekis yra širdies ir kraujagyslių rizikos rodiklis, ir daug geresnis nei cholesterolis. Nors CRB testas buvo labai sukritikuotas viename meta-analizės tyrime, manau, jis gali būti naudingas. Padidėjęs cholesterolis taip pat siejamas su uždegiminiais procesais. Taip pat galima testuoti uždegiminius Cytokinus kaip IL-1, IL-6, IL-17., taip pat TNF-alfa (tumour necrosis faktor alfa) ir factorius kappa B (NF-kB). Bet šie testai retesni, ir nežinau, ar Lietuvoje kas nors juos atlieka.

Vienas tyrimas parodė, kad vyresnio amžiaus žmonės, turėję aukščiausią CRB ir IL-6, turėjo 260% didesnę riziką mirti per sekančius 4 metus.

Kaip gydyti uždegiminius procesus?

Pirmiausia reiktų pakoreguoti dietą ir atsisakyti mano minėtų produktų. Juos pakeisti šviežiomis daržovėmis, vaisiais, sėklomis. Ypač svarbu - žalios spalvos daržovės ir omega 3 riebalinių rūgščių turintys produktai, kaip chia sėklos, kanapių ir linų sėmenų aliejus ir sėklos. Tačiau vėlgi noriu pridurti, kad labai daug riebalų vartoti taip pat nereikia (max 100 g per dieną, bet dažnai užtenka mažiau).

Uždegimą mažina imbieras, tumerikas, bazilikas, žalioji  arbata ar jos ekstraktas, oregano ekstraktas, cyenne pipiras (jei jūs nesate jam jautrus ar alergiškas), kuris turi kapsicino medžiagos , taip pat česnakas, svogūnai (kurie turi quercetine medžiagos ), granatai ir granatų ekstraktas, brokoliai. Šias vaistažoles, daržoves ir vaisius yra labai patartina vartoti net ir nesergant uždegiminėmis ligomis, nes jos yra labai naudingos, turi daug antioksidantų. Tyrimai rodo, kad vyšnios sumažina uždegimą geriau nei aspirinas ir neturi nemalonių pašalinių efektų, tokių kaip vidinis kraujavimas, skrandžio ir virškinamojo trakto opos. Vienas tyrimas (Blow, 1950) parodė, kad tyrimo dalyviams, kenčiantiems nuo podagros, per dieną valgant 120 g vyšnių podagros simptomai išnyko. Kitas tyrimas parodė, kad vyšnios daugmaž prilygsta antiuždegiminiams vaistams Ibuprofen, naproxen, kurie dažnai naudojami artritui ir kitoms uždegiminėms problemoms gydyti ir net skausmui mažinti (Seeram et al., 2001).

Vyšniose ir granatuose esantys dariniai blokuoja/mažina enzimo COX veiklą. COX enzimai vaidina svarbų vaidmenį uždegiminiuose procesuose. Ir beje, COX enzimų veiklą taip pat blokuoja aspirinas, Ibiprofen, ir kiti nesteroidiniai antiuždegiminiai vaistai (NAISD).

Riešutai taip pat mažina uždegimą

Riešutai turi geros kokybės riebalų, todėl nenuostabu, kad tyrimai rodo, kad riešutų vartojimas mažina uždegiminius procesus. Štai pistacijų riešutai sumažino uždegiminius rodiklius, taip pat LDL cholesterolį ir padidino HDL. Bet reikia, kad jie būtų nekepinti.

Tyrimai rodo, kad graikiški riešutai, linų sėmenų aliejus (abu turi daug omega 3 riebalinių rūgščių - alfa linoleninė riebalinė rūgštis) sumažina uždegiminius rodiklius, ir taip pat sumažina cholesterolį. Omega 3 riebalinės rūgštys mažina IL-1 ir tai yra vienas iš omega 3 uždegimo mažinimo mechanizmų.

Dar galima naudoti žuvų taukus, kurie turi ilgųjų omega 3 riebalinių rūgščių - DHA ir EPA, kurios mažina uždegimą. Tiesa, kaip parodė tyrimai, nemažai žuvų taukų turi vienokių ar kitokių toksinų. Taip pat jų išgavimo procesas nėra labai ‘draugiškas’. Dar yra teigiančių, kad žuvų taukai nėra gerai, ir net gali sukelti problemų (Dr. Jubbs, Brian Peskin ir Dr. Brian Clemente). Nepaisant to, labai daug tyrimų parodė, kad žuvų taukai mažina uždegiminius procesus, taip pat sumažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką, bent jau plačiajai visuomenei, kuri valgo įprastą maistą.

Uždegiminiai procesai ir pH

Žemas ląstelių (daugelio audinių) ph taip pat skatina uždegiminius procesus. Todėl, kad būtų atstatytas ir palaikomas rūgščių ir šarmų balansas organizme, reikia valgyti vaisių ir ypač daržovių. Ir vengti (ar  vartoti retai) rūgštinančių produktų - mėsos, pieno produktų,cukraus, taip pat kavos. Daugiau apie organizmo pH atskirame straipsnyje.

Reumatoidinio artrito simptomus galima palengvinti ar išgydyti labai sumažinus riebalų kiekį ir pagrindinę energiją gaunant iš angliavandenių: bulvių, grūdų, vaisių, taip pat daržovių. Vienas tyrimas (McDougall et al., 2002) parodė, kad laikantis mažai riebalų turinčios dietos - riebalai turi sudaryti ne daugiau nei 10% kalorijų (ne daugiau nei 20 g riebalų per dieną) keturias savaites - CRB tyrimo dalyviams vidutiniškai sumažėjo 16 %, reumatodinis veiksnys - 10 %. Abu rodikliai buvo statistiškai reikšmingi. Tiesa, tokios dietos laikantis ilgą laiką kai kuriems gali pritrūkti riebalų, taip pat gali būti per daug angliavandenių.

Taip pat patartina išsiplauti kepenis, apie tai plačiau atskirame straipsnyje, ar jas išvalyti naudojant burokėlių sultis ar kitus metodus.

Iš papildų gerai vitaminas E (geriau gauti su maistu), Co Q10, geros kokybės vitaminas C, karotinai (geriau gauti su maistu) taip pat vitaminas D (reikia vasarą pabūti saulėje tarp 10-12 valandos, apie 20 minučių apnuoginus bent pusė kūno ir be saulės kremo, kuris ne tik kad blokuoja vitamino D gamybą, bet ir gali sukelti vėžį. Bet vėlgi noriu įspėti, kad degintis reikia atsargiai, ir nudegimai yra pavojingi. Jei jūsų oda yra jautri, tai reikia pradėti nuo 5 min per dieną. Taip  pat galima vartoti  vitamino D papildus.  Dar gerai selenas, alfa-lipoinė riebalinė rūgštis. Vitaminas K mažina uždegiminius procesus ir gali padidinti jautrumą insulinui. Vitamino K turi žalios spalvos daržovės (K1, phylloquinone), jį taip pat gamina žarnyno flora (K2, menaquinone), todėl labai svarbu turėti gerą žarnyno floros balansą.

Dar uždegiminius procesus mažina sisteminiai enzimai, juos reikia  vartoti ant tuščio skrandžio, bent 1 val., prieš valgį, geriausia ryte ar prieš einant miegoti. Bet kad būtų pasiektas efektas, jų reikia gana daug, kartais net 10 - 30 kapsulių per dieną. Dr. Gonzalec vien profilaktiškai pats vartoja po 30 per dieną.

Žarnyno flora svarbi stabdant uždegiminius procesus

Labai svarbu turėti gerą žarnyno florą, nes jei flora yra išbalansuota, tai skatina uždegiminius procesus. Taipogi, jei vyrauja uždegiminiai procesai, atstačius gerą žarnyno floros balansą jie dažnai sumažėja ar net visiškai išnyksta. Todėl reiktų valgyti raugintus kopūstus, kuriuos geriausia pasidaryti namuose ar pirkti iš močiučių turguje, nes parduotuvėje būna pasterizuoti ir naudingosios bakterijos jose žuvusios. Dar galima vartoti geros kokybės probiotikus.

Gera žarnyno flora skatina T imuninių ląstelių gamybą, ir ypatingai T reg, kurios mažina uždegiminius procesus, reguliuoja imuninę sistemą ir pristabdo, jei ji yra per aktyvi. Taip pat žarnyno flora neleidžia išretėti žarnyno sienelėms, pro kurias tada lengvai patenka įvairūs nesuvirškinti ar nepilnai suvirškinti baltymai, ir imuninė sistema juos atakuoja - prasideda alergija ar bent jau nepastebimas imuninis atsakas.

Insulinas ir uždegiminiai procesai

Padidėjęs insulino kiekis kraujyje skatina uždegiminius procesus. Padidėjęs insulino kiekis būna dėl nejautrumo insulinui. Tai būdinga dažnam žmogui, ir ypatingai tiems, kurie turi viršsvorio bei  II diabetikams Organizmas, norėdamas kompensuoti ląstelių nejautrumą insulinui, pradeda gaminti daugiau insulino ir tai kuriam laikui padeda sureguliuoti cukrų kraujyje ir išvengti diabeto (ši stadija yra vadinama hyperinsulinimia), bet po kurio laiko kasos Beta ląstelės išsenka ir atsiranda sindromas X (prediabetinė stadija, kuriai taip pat būdingas padidėjęs insulino kiekis, ir po to II diabetas) ir taipogi ląstelės tampa dar labiau nejautrios insulinui.

Padidėjęs insulino kiekis taip pat gali padidinti kraujo spaudimą, bei širdies ir kraujagyslių ligų riziką, todėl II tipo diabetikų gydymas insulino injekcijoms yra absurdiškas ir po to turi labai daug pašalinių efektų. Čia priminsiu, kad daugelis II diabetikų, bent jau ligos pradžioje, turi daugiau insulino nei reikia, bet ląstelės joms yra nejautrios, ir kompensuoti jų nejautrumą leidžiant daugiau insulino  yra labai  kvailas gydymo metodas, nuo kurio diabetikams tik priauga svoris,  kadangi insulinas skatina riebalų sintezę ir  jų atidėjimą  į riebalinį audinį. Didėjant riebalų kiekiui organizme, ląstelės tampa dar mažiau jautrios  insulinui ir to rezultatas dar labiau padidėjęs cukraus kiekis kraujyje.

Taip pat reikia pastebėti, kad nejautrumas insulinui gali atsirasti būtent dėl uždegiminių procesų ir dabar mokslininkai diskutuoja, kuris sukelia  kurį -ar padidėjęs insulino kiekis sukelia  uždegiminius procesus, ar uždegiminiai procesai sukelia nejautrumą insulinui. Mokslininkai mano, kad IL-6 (viena iš uždegiminių cytokinų) sutrikdo insulino signalus ir taip uždegimas skatina nejautrumą insulinui.

Straipsnis parengtas pagal:

McDougall et al. (2002) Effects of a Very Low-Fat, Vegan Diet in Subjects with Rheumatoid Arthritis The Journal of Alternative and Complementary Medicine 8(1), 71-75. http://www.vegsource.com/articles/McDougall_Arthritis.pdf

Dr. Frank Mangano, A Holistic Approach to Reduce the Pain and Swelling of Inflammation

Seeram et al. (2001) Cyclooxygenase inhibitory and antioxidant cyanidin glycosides in cherries and berries. Phytomedicine. 8(5), 362-9.

Dr. Mercola, Foods Rich in This Vitamin Reduce Your Diabetes Risk by 20%

Dr. Mercola, 6 Ways to Reduce Inflammation — Without a Statin Drug

Dr. Mercola, The Top Six Reasons Why Cherries are Naturally Good for You

Blow, I.W. (1950) Cherry diet control for gout and arthritis Tex Rep Biol Med. 8(3), 309-11

Jacob at. at. (2003) Consumption of Cherries Lowers Plasma Urate in Healthy Women, .J Nutr. ;133(6):1826-9.

Tall et al. (2004) Tart cherry anthocyanins suppress inflammation-induced pain behavior in rat Behav Brain Res. 153(1):181-8.

Does Inflammation Trigger Insulin Resistance and Diabetes?

Natural Painkillers and Strong Antioxidants Found in Tart Cherries

Pomegranate’s anti-inflammatory effects strengthened

Miracle Cure for Gout and Arthritis Pain? Six Cherries a Day

Fresh cherries to prevent gout

Cherries and arthritis

Pomegranate extract may stop inflammation, says Bugs

Shukla  et al. (2008) Bioavailable Metabolites of Pomegranate (Punica granatum L) Fruit Extract Preferentially Inhibit COX2 Activity ex vivo and IL-1b-induced PGE2 Production in Articular Cartilage Chondrocytes in vitro

Z. Rasheed et al. (2009) Polyphenol-rich pomegranate fruit extract (POMx) suppresses PMACI-induced expression of pro-inflammatory cytokines by inhibiting the activation of MAP Kinases and NF-κB in human KU812 cells Journal of Inflammation 6 (1).

Fish oil may cut breast cancer risk

http://www.drmcdougall.com/misc/2009nl/jun/fav5.htm

University of Meryland Medical Center, Ginger.

Dr. Gerald H. Smith Dental/Rheumatoid Arthritis Connection

What are nightshades and in which foods are they found?

Anti-Inflammatory Effects Of Omega 3 Fatty Acid In Fish Oil Linked To Lowering Of Prostaglandin

Tikiuosi, kad ši informacija jums bus naudinga ir prašau palikti savo komentarus ir atsiliepimus žemiau. Laisvai reikškite savo nuomonę. Jūs nebūtinai turite su manimi sutikti - aš gerbiu visas nuomones. Jei turite kokių nors klausimų ar norėtumėte gauti papildomos informacijos, palikite žinutę žemiau (Kometarai būnant kitose šalyse pagal blogas.lt nuostatus neleidžiami, čia dėl spamo). Arba apsilankykite mano naujame forume Buk Sveikas, ypač gyvenate svetur, nes ten  komentarai leidžiami. Ir taip pat per Facebook, kur dažnai įdedu nuorodas į naujai rastą aktualią informaciją.

P.S.Taip pat blog’ą galite prenumeruoti į savo asmeninį kompiuterį per RSS srautą (tai tikrai ne virusas ir jo nereikia bijoti), kuris randamas kairėje pusėje, žemiau ‘Kategorijos’. Reikia paspausti ant RSS ir išsaugoti kaip ‘bookmark‘.

P.S.1 Jei manote , kad mano blog’e pateikiama informacija gali būti naudingajūsų draugams, artimiesiems ir kolegoms būčiau labai dėkingas, jei jiemsnusiųstumėte mano blogo adresą.

Andy, BSc Nutrition

http://www.buksveikas.net/

Facebook

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (137) | “Uždegiminiai procesai: kas juos sukelia ir kaip juos sumažinti?”

 1.   linas rašo:

  kaip visuomet - liuks straipsnis! :) dėkui už info.

 2.   bluebu rašo:

  o jus neturite savo profilio facebooke? manau, daug daugiau zmoniu apie jus suzinotu ir po truputi pratintusi prie “nepatogios tiesos”.. :)

 3.   Andy rašo:

  Turiu idek ‘Andy Jaksevicius’ ir turetu parodyt, taip pat yra tokia facebook grupe - Sveika gyvensena, tad galite prie jos prisijungti
  http://www.facebook.com/home.php#!/group.php?gid=104419129591930

 4.   ula rašo:

  sergu reumatojdiniu artritu ir plauciu obstrukcija-tai autoimunines ligos,daug skaitau ir suprantu kad galima valgyti tik kelis produktus,bet gyvenimo kokybe labai suprasteja,visa laika turi save kontroliuti

 5.   Aukse rašo:

  Aciu, kaip visada labai issami, pati naujausia ir su meile parengta informacija. Sutaupau laiko, nes perskaicius straipsni daugiau nesigilinu - jau zinau, jog tai padaryta uz mane ir tam skirta zymiai daugiau laiko negu galeciau skirti as. Dekoju is visos sirdies.

 6.   Siaip rašo:

  Is kur gavai informacijos apie tai, kad kazeinas iseina is zarnyno i krauja?
  Gal gali duoti linka i straipni?

 7.   EthicRanger rašo:

  Ok. Kad jau suminetas vegsource.com bei Low-Fat privalumai
  Galbut sudomins, kito vieno garsiausių vardų Raw pasaulyje Dr. Doug Graham idejos bei kasdieniniai atsakymai i skaitytoju klausimus http://www.vegsource.com/talk/raw/

  Virs 4 menesiu daug maž periimu mitybos bei sveikatos filosofiją. Super.

  Jo knyga pavadinimu 80 10 10, buvo kaip naujas lygis supratime, nors jau ir buvau Raw Living Food pasaulyje apie 2metus.

  Ultra atletu pokyciu ir atsiliepimu, galite rasti Doug puslapio bloge:
  http://www.foodnsport.com/blog

  Linkejimai visiems,

 8.   andy rašo:

  Dr. Graham zinau, ir jo stiliaus dieta as pats daug maz seku, tiesa as naudou truputi daugiau riebalu.
  Bet kaip sakiau sekant ilga laika tokia dieta kai kuriems gali pradeti trukti riebalu.
  Taip pat kai kuriems gali buti per daug vaisiu, ypac tiems kurie mazai aktyvus.

 9.   Rankena rašo:

  Dekui ANDY uz straipsni.Kai ka jau zinojau,kai ka naujo suzinojau.

 10.   Andy rašo:

  Siaip cia yar nuoroda
  http://resources.metapress.com/pdf-preview.axd?code=h743130428073347&size=largest

  ‘These observations corroborae the finding os Sxhloos and his coworkers who suing imumological methods showed that ingested native proteins from milk eggs and almonnds will enter the blood stream of normal young childldren.. Another study showed that 88% of normal aduls whom of this foods ‘

  Dar apie kazeina kaip opiata
  http://danmahony.com/breadinvestigation.htm

 11.   Siaip rašo:

  Gal gali pateikti straipni apie zarnyno flora, kaip ji skatina T reguliaciniu lasteliu proliferacija, nes pateiki labai daug straipniu ir neina surasti is kurio cia paemei?
  Koks skirtumas ar bakterijos zus pasterizuotos ar tavo skrandyje? Pasterizuojamos bakterijos sporizuojasi t.y. pereina is augimo faze i laukimo faze pasidengdamos storu sluoksniu ir gali nukeliauti i zarnyno reikiama vieta.
  Kiek zinau ten kur gyvena bakterijos - storojoje zarnoje absorbuojamas vanduo ir vitaminai, tai kaip iki ten nueina nesuvirskinti baltymai, jei iki jos viskas absorbuojama. Galima daryti isvada, kad tokio zmogaus virskinimo fermentu pagaminama nepakankamai ir jie nespeja suskaldyti baltymu, arba yra genetines priezastys. Tai kuo sergant sumazeja virskinimo fermetu gamyba skrandzio opa, kasos uzdegimu ar kitomis ligomis?
  Kodel atsiranda tarpai tarp enterocitu? Tai kodel bet koks maistas nesukelia alergiju? (gal gali duoti straipni)
  T lasteles nera aktyvos, jei antigenu yra daug (infekcijos pikas), kai antigenu mazeja i infekcijos pabaiga jos pasidaro aktyvios. T lasteles vystosi uzkrucio liaukoje, tai kaip flora gali stimuliuoti ju vystymasi? (gal gali duoti straipni) T lasteliu vystymasi gali ir skatinti ir neskatinti zarnyno flora gali skatinti kiti faktoriai.
  Ir siaip idomus faktas: jei zmogus serga autoimunine liga, tai uzkretus ji maliarija, autoimunines ligos simptomai sumazeja, nes maliarija pasitelkia t-reguliatorines lasteles kad slopintu imunine sistema, nors ir yra infekcijos pikas.
  Kazeinas virskinamas lengvai: http://www.ajcn.org/cgi/reprint/63/4/546.

 12.   Siaip rašo:

  Gali pateikti naujesni straipni nes sis 1935 daug patikimumo nesukeliai, tuo labiau kai neimanoma gauti straipniu kuriais naudojosi autorius ir patikrinti ju rezultatu.

 13.   VitaminasC rašo:

  o kaip giliai reikia tikrinti straipsniu patikimuma? siaip idomu.
  tarkim vienas remesia kitais ,tie kiti dar kitais, tie kiti dar kitais ir t.t., tai ka ir tikrinsi visus 50 straipnsiu i gyli ? :)

 14.   andy rašo:

  Del nuorodu tikrinimo, taig gerai kad zmogus tikrina.

  Del regulaiciniu T cell, pirmiausiai reikia pazymeti,

  The composition of intestinal flora has been shown to influence the development of natural Treg cells [40]. It is therefore possible that Treg cell depletion in genetically identical mouse strains housed in various animal facilities could lead to different infection outcomes if such mice differ in the composition of bacteria in their gastrointestinal tract.

  http://www.plospathogens.org/article/info%3Adoi%2F10.1371%2Fjournal.ppat.1000771
  Bet secondary referencing, ten cituota is
  Tas 40 yra is Strauch UG, Obermeier F, Grunwald N, Gurster S, Dunger N, et al. (2005) Influence of intestinal bacteria on induction of regulatory T cells: lessons from a transfer model of colitis. Gut 54: 1546–1552.
  http://ukpmc.ac.uk/articles/PMC1774752%3bjsessionid=CD87D0923995B4C941FEDEFD48CBEE30.jvm1

  Del kazeino virskinimo, tai velgi tie kurie turi gera skrandzio rugstinguma, ji daug maz suvirskima, bet tiems kuriems rustingumas sumazejes kazeinas ir kiti dideli baltymai (pagal molekulini svori) sukelia alergija, ir yra gerai zinoma, kad skrandzio rugsties gamyba pradeda mazeti su amziumi.

  Bet net ir ji suvirskinus, issiskiara opiatai, kaip casomorphines (1/10 morphiaus stiprumo).

  http://danmahony.com/breadinvestigation.htm

 15.   andy rašo:

  Priedo kazeinas yra kaip klijai.

 16.   Ūla, išmėgink rašo:

  http://www.neriba.lt/kuno-prieziura/eteriniai-aliejai/aromatika-arbatmedziu-malaleuca-alternifolia-5-ml.html?shp=oxbaseshop

  Inchaliacijos 1–2 lašus arbatmedžių eterinio aliejaus įlašinti į indą karšto vandens, apsigaubti rankšluosčiu ir 5–6 min. kuo giliau kvėpuoti. Būti užsimerkus.

  mano negrįžtama II laipsnio plaučių obstrukcija negrįžtamai dingo jau po trijų dienų ,(inhaliacijos ryte ir vakare ),būtinai išmėgink…Jau du metai praėjo- vis dar negrįžo :))

 17.   saule rašo:

  Ula, gal gali pasakyti plauciu obstrukcijos kokie simptomai, nes jauciu kad ir ji mane kankina jau keli metai. Tu rasai kvepuoti 5-6 minutes, bet man gaunasi tik kokie 5 ikvepimai ir nebejauciu arbatmedzio kvapo ( as naudoju ekologiska arbatmedzio alieju is sveiku produktu parduotuves) o gal vistiek yra koks poveikis kad ir kvapo nebesijaucia.

 18.   andy rašo:

  Ula, velgi reikia rinktis kur jusu preoritetai, ar naudoti, visokius vaistus, kaip steroidus, ar rinktis maista ir t.t.

  O kad nebejauciate kvapo, tai manau nera didele problema, gal cia organizmas teisiog tampa maziau jautrus,
  taip pat gerai lavanda, eukaliptu eteriniai aliejai.

 19.   dėl arb.aliejaus rašo:

  Aš niekad nerūkiau , man tą II laipsnio negrįžtamą plaučių obstrukciją nustatė po gydymosi chemoterapija (atseit nuo tos chemijos surandėjo plaučių audinys)
  gydžiausi tik tokiu aliejumi,juo preikiauja rusiškų vaistų pardavėjai arba Eurovaistinės.
  Ligos simtomai -dusulys ir kosulys vos pasijudinus,nieko negalėjau dirbti.
  Po to tą pat aliejų dabar šeimoje sėkmingai naudojame slogos, kosulio, gripo atveju. Sloga baigiasi per tris dienas be jokių snargliavimosi. Vyras taip pat per tris dienas įšsigydė oficialiai nustatytą bronchitą.
  Padės jums ar ne-išmėginsit sužinosit, skęstantis ir šiaudo griebiasi,man pasisekė…

 20.   Siaip rašo:

  Apie baltymu patekima i krauja ir tai yra normalus procesas:
  The fact that the reaction occurs in most individuals when physiological amounts of fish and egg protein are taken under physiological circumstances, indicates that the absorption of these undigested proteins is a normal phenomenon.
  http://www.jimmunol.org/cgi/content/abstract/14/3/143
  Tai sako, kad zmogaus zarnyne yra tarpu ir viskas priklauso kaip i juos reguoja imunine sistema, nes jei antigeno yra labai daug, pvz kaip ziedulkiu, imunine sistema turetu nereaguoti (manyciau turetu susidaryti T-reg lasteles, kurios slopintu tas lasteles. kurios reaguoja i ziedadulkiu antigenus), jei antigeno mazai infekcijos atveju imunine sistema reaguoja, nors yra slopinanciu lasteliu. Kazkas sutrinka kaip imunine lasteles reaguoja i labai daug antigeno, tai gali buti susije su pasikeitusia aplinka ir imunines sistema nespejo evoliucinuoti kad prisitaikytu prie pasikeitusios aplinkos.
  Del opiatu is kazeino, o kas cia tokio, juk zmogus pas gaminasi opiatinius polipeptidus, gaminasi ir kanabinoidinius polipeptidus primenancius gaunamus is kanapes. Butu nesuprantama, kad zmogus turi opiatinius receptorius ir pas zmogu nera nieko kas prie ju prisijungu.
  Is krakmolo irgi gaminami klijai.
  Del T-reguliaciniu lasteliu tame straipnyje, kuri pateikei, tai susiformuoja tos reaguliacines lasteles, kurios slopina lasteles, kurios reaguoja i bakteriju, kurios gyvena pas mus zarnyne, antigenus. Taip turi buti, nes gi nenori sirgti nuolatos gastritu :) ir reikia kazkokios tolerancijos toms bakterijos, nes jos naudingos.
  Neatsakei i klausimus:
  Koks skirtumas ar bakterijos zus pasterizuotos ar tavo skrandyje? Pasterizuojamos bakterijos sporizuojasi t.y. pereina is augimo faze i laukimo faze pasidengdamos storu sluoksniu ir gali nukeliauti i zarnyno reikiama vieta.
  VitaminasC:
  Gal tu nori patiketi faktai, kurie gauti nepatikimais eksperimentiniai metodais?:)
  Nereikia tikrinti visu i gili jei yra trys ir daugiau straipniu kuriu rezultatai sutampa tai jau gali bandyti patiketi, nes tikras moklininkas yra visada skeptiskas. Bet jeigu nera patvirtinanciu straipniu tai reikia ziureti kokius metodus autorius naudojo ir ar jei patikimi kituose straipniuose, taip gali gilintis ir i 50 straipniu, bet mokslininkas vel bus skeptiskas, nes absoliucios tiesos pasiekti neimanoma, nes jos nera.

 21.   Virginija rašo:

  Gerb. Andy, ar galima naudoti Zaperio aparata, jei sergi issetine skleroze.

 22.   andy rašo:

  Galima ir kai kuriems net pavyksta ja isgyti.

  Bet dar del MS tai ji daznai siejama su sunkiais metalai, todel juos reiktu valyti, gerai chlorela, cilantro, tai pat kiti metodai.

  Dar gal jus turite amalgamo (sidabriniu) plombu, jei taip tai reiktu jas pasalinti, bet susiraskit dantista kuris moka tai tinkamai padaryti, nes elinis dantisas grezdamas paskleis ta gyvsidabri ir bus dar blogiau. Jei turite dantu kanalu juos taip pat patarciau pasalinti, nes ten veisiasi infekcijos , kurios gali sukelti IS (MS) ir kt. ligas.

  Dar sergant sia liga labai svarbu tureti pakankama kieki vitamino D, todel reiktu pabuti sauleje be saules kremo * tarp 10-14 val, apie 20 min apnuginos puse kuno, arba jei tik rankos ir veidas tai ilgiau, bet nenudegti, nes nudegimai pavojingi. Is bedos galima varoti paildus, jums reiktu nemazu doziu, kuri laika gal net 2000-5000 tarptautiniu vienetu (IU).

 23.   andy rašo:

  Dar siulau paskaityti si tinklalapi, jis lietuviu kalba, ten zmogus pats ja issigyde
  http://is.kulvis.com/

  Taip pat patarciau vartoti enzimus ir velgi kad pajusti terapeutini efekta reikia dideliu doziu.

  Dar paskaityk straipnsi ir komentarus apie enzimus
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/enzimu-svarba-25.html#comment-2041

 24.   andy rašo:

  Siaip del pieno pasterizavimo naudojant auskta temperatura ar skrandzio rugstimi tai velgi, is pirmo zviglsio gal nera dedelio skirtumo. Ir del paciu bakteriju, tai gal ir nera didelio skirtumo.
  Esu per viena radio interviu girdejes, taip pat tai teigia nepasterizuoto pieno salinina kad pasterizavimas pakeicia bakterju strutura ir tokie pakite bakterijos (ju baltymai) ir gali sukelti alergija pienui, skatinama histamino gamyba. Velgi netvirtinu kad taip yra istikruju, ir negliu irodyti mokslinias eksperimentai, tad cia tik hipoteze, kuria pateikiu.
  http://www.organicpastures.com/faq.html

  Bet velgi reikia prisiminti, kad pasterizuojant net tik bakterijos sunaikinamos , tai ivyksta ne viens pokytis, ir galima daiktas, kad visi tie pokyciai net nera atrasti ar gerai istirti.
  Taip pat yra gerai zinoma, kad vaikai ir net suauge kurie turi pieno alergija, daznai buna, kad pradejus varotoi nepasterizuota pieno alergija isnyksta.

  Priedo sunaikinami naturaliai esantys enzimai, kurie tikriausiai prisideda prie pieno virskinimo. CIa zinoma jus greiciausiai sakysite, kad tie enzimai vis tiek bus sunaikinti skrandyje. Bet yra bent nedideliu irodymo, kad tie enzimai padeda virskinti butent skrandyje dar pries jiems zustant, virsutineje skrandzio dalyje (fundus), pre-acid phase.
  http://www.jonbarron.org/baseline-health-program/2009-10-12.php
  O enzimu aktyvuvo skrandyje daugelis nepastebi todel, kad dauguma valgo virta maista ir tokiame maiste enzimu nebera tad jokio enzimu aktyvumo skrandyje nepastebima. Bet tyriant zalia maista valgancius zmnes buvo pastebeta, kad tie enzimai veikia skrandyje. CIa info ne is mokslinio straipsnio bet is vieno gydytojo - Dr. Jon Barron.
  http://www.jonbarron.org/
  Tad sakyti, kad nera skirtumo tarp pasterizuoto ir nepasterizuoto pieno neteisinga.

 25.   andy rašo:

  O del tikrinimo saltiniu ir info , ir skeptiskumo tai zinoma gerai ir siuo poziuriu yra gerai. Bet manau kartais mokslininkai demontruoja per dideli skeptiskuma ir ypac kalbant apie mityvos svarba sveikatai. Daznai net ir studijose gauti rezultatai yra ignoruojami, arba dar blogiau, kad gydytojai su mityba susijusiu moksliniu straipsniu neskaito ir dauguma ju skaitomu straipnsiu yra apie vaistus arba info gauana is farmacininku, kas yra labai blogai, nes farmacininkai objektyvios info niekada nepateiks, ju interesas vienas kaip nors ikalbeti gydytoja, kad jis israsinetu ju vaistus.

 26.   andy rašo:

  Cia dar vienas stgraipsni kur teigiama, kad maisto antigenai ir antikuniai randami sistemineje cirkuliacijoje

  Food antigens, food antibodies and their complexes have been detected in the systemic circulation of healthy subjects [13, 14]. Animal models indicate that the gut is an important trigger of and pathway for the immune response. Encounters with complex proteins, like gluten and milk proteins, lead to either oral tolerance or sensitization and possible loss of self-tolerance to cross-reacting epitopes [15].
  http://rheumatology.oxfordjournals.org/cgi/content/full/38/11/1039

  Beje ten tai pat teigiama, kad artrito simptomus palengvina badavimas.

 27.   andy rašo:

  Dar Through the “leaky gut” pass foreign proteins from foods and bacteria into the blood stream. The food proteins are recognized by the body as “not self,”– as something harmful, just like it recognizes the proteins of viruses, parasites, and bacteria as foreign. Then it makes antibodies against these invaders. Elevated levels of antibodies to gut bacteria and to food have been found in various forms of inflammatory arthritis (Rheumatol Int 1997;17(1):11-16; Clin Chim Acta 203:153, 1991).

  Ir beje tas leaky gut nera jau toks retas atvejis, ir jis ne tik Celiac’as (kurie visiskai netoleruoja gluteino).

 28.   andy rašo:

  Another fate of the foreign proteins is they can cause the body to make antibodies that are not solely specific to that foreign protein, but also interact with similar human proteins. This mechanism is known as molecular mimicry. The body attacks itself and the resulting diseases are referred to as autoimmune diseases. Rheumatoid arthritis, lupus, psoriatic arthritis, ankylosing spondylitis, and the other inflammatory forms of arthritis are autoimmune diseases.

  http://drmcdougall.com/med_hot_arthritis_diet.html

 29.   andy rašo:

  Cia specifiskai apie piena kur teigiam kad MOlelucar mimicry siejama butent su karves pienu, ir teigiama pieon proteinu amino rugsciu issidestimas /seka yra labai panasi i sanariu audini.

  Molecular mimicry in rheumatoid arthritis has been identified with cow’s milk. One analysis showed that the amino acid residues 141-157 of bovine albumin were essentially the same as the amino acids found in human collagen in the joints (Clin Chim Acta 203:153, 1991). The antibodies synthesized to attack the foreign cow’s milk proteins, end up attacking the joint tissues because of shared sequences of amino acids between the cartilage and the milk proteins, that the antibody is directed to attack.

 30.   algisv rašo:

  o ką manai apie pieno transfer faktoriaus galimybes - teigiama, kad daro stebuklus? Ačiū.

 31.   Česlovas rašo:

  Andy šiame straipsnyje analizuoja labai plačiai paplitusius ir pavojingus sveikatai reiškinius.

  Iš tiesų, vis daugiau mokslininkų visame pasaulyje sutinka, kad praktiškai visi degeneraciniai susirgimai, įskaitant vėž-į ir autoimunines ligas, seka po užsitesusio uždegiminio proceso.

  Man pavyko dar 1997-ais sustabdyti visus Išsėtinę Sklerozę sukeliančius uždegiminius procesus ir suderinti bei sustiprinti imuninę sistemą vartojant bene galingiausią natūralų papildą - sisteminius enzimus.

  Man taip pat pavyko išsiaiškinti gerokai daugiau uždegiminius procesus sukeliančių agentų (trigerių), įskaitant sunkiuosius metalus ir pesticidus. Daugiau informacijos - mano tinklapyje anglų k. Beyond MS.

  Esu įsitikinęs, kad gerokai daugiau pagerintų sveikatą, išmokę dorotis su uždegiminiais procesais natūraliomis priemonėmis.

  Ačiū, Andy

 32.   andy rašo:

  Ceslovas savo tinkklalapyje turi labai geros info, todel siulau visiems ji paskaityti.

 33.   VitaminasC rašo:

  Česlovai, idėjau jūsų puslapio nuorodą į wikipedia, anglišką ir lietuvišką versijas. Nustebau, kad ten visur rašoma kad “IS pagydyti neįmanoma” ir nieko daugiau, jokių alternatyvių versijų.
  Tikiuosi taip daugiau žmonių sužinos apie galimybes išsigelbėti.

 34.   apie transfer rašo:

  Transfer faktorius gaminamas iš karvės priešpienio .Karvės priešpienis-krekenos apsaugo veršiuką,sustiprina jo imunitetą.Tačiau tik toms infekcijoms,su kuriom susidūrė ta karvė tame tvarte. Jei karvė nesusidūrė su kažkokiais mikrobais, tai kaip ji gali pagaminti apsaugą nuo jų? Be to,po kaitinimo džiovinimo ir kitokio perdirbimo,jus manote gali kas nors naudingo tame dalyke likti? Tai tik dar viena reklama …

 35.   andy rašo:

  Del tu transfer faktoriu, tai kai kuriems gal ir padeda, bet velgi mano nuomone yra geresniu budu imuninei sistemai pagerinti, kaip mediciniai grybai -reishi, shitake, cordycep ir kt. Dar reiktu atsatyti gera zarnyno flora.

  Dar del tu priespienio papildu, tai kiek esu girdejes, dauguma ju yra is tranzitinio pieno (kuris yra po 48 val po gimimo ir velesnis, teigiama, kad tokie naudos duoda mazai). Jei vartoti tai teigiama , reikia , kad tas priespienis butu milztas per pirmas 48 val po gimino , bet tai labai retas atvejis. Is kokio priespienio trasnfer faktoriai tai negaliu pasakyti.
  Bet jei taipnorite galite pabandyti, bliogiau tikrai nebus.

 36.   andy rašo:

  Vitaminai C, juk siuolaikine medicina, nesigydo nei vienos chroniskos ligos ir tik valdo simptomus, ir is to pelnosi. O kai gydytojai taip ismokyti medicinos mokyklose, kur bent puse turino sudaro farmacininkai, tai zinoma jie sakys kad neisgydoma.
  Bet kaip ne karta sakiau labai norint galima kiekviena liga isgydyti.

 37.   laura rašo:

  Andy, jus kazkuriame straipsnyje, o gal forume minejote apie kazkoki labai tikslu kraujo tyrima, ieskau skaitau visus straipsnius, bet neberandu. Jus minejote, kad kai jum buvo jis atliktas, jusu kraujas buvo pats geriausias, koki buvo maciusi gydytoja per savo praktika. Pats blogiausias kraujas vezininku ir autistu. Gal galite placiau parasyti apie si kraujo testa. Gyvenu Anglijoje. Kur ji galima pasidaryti, kiek kainuoja ir pan. kaip tiksliai ir ka jis parodo. Labai dekui.

 38.   andy rašo:

  Tai live blood analysis, mano tyrimas kainavo 150£, as dariau
  http://www.sarahbowlesflannery.co.uk/

  Bet daro ir kiti priklausomai kur jus gyvenate, cia yra SW londone, richmond.

 39.   laura rašo:

  Ok labai dekui, suzinojus pavadinima pradejau dometis placiau, ziuriu kad ir Lietuvoje jis atliekamas, tik uz lietuviskas kainas (120-150lt). Lyg ir is aprasimo toks pat “gyvo kraujo laso” tyrimas.

 40.   Hari rašo:

  Laura, o kur atlieka si tyrima lietuvoje?

  http://www.sveikiproduktai.lt/content/ekorutuliai-ecoballs-2-rutuliu-komplektas-ecozone
  Andy kaip tavo manymu ar verta isigyti si daikta

 41.   VitaminasC rašo:

  patinka man tokie gaminiai :) EKO EKO visur, zalios pakuotes ir t.t.
  o sudeti paskaitai yra žiūri yra tokie kaip “Laureth 9″ kas yra baisus nuodas jei jau kalbam apie EKO, arba “Epoxy resin” - kurio sudetyje yra taip visiems gerai žinomas BPA (atsimenat, iš plastikinių butelių?) ir t.t. ir panašiai…

  nerašytų EKO, nesireklamuotų kaip visiškai natūralus produktas tai dzin, bet dabar… eilinė apgaulė.

 42.   andy rašo:

  Kraujo tyrimas lietuvoje atliekamas cia
  http://www.gera-sveikata.lt/index.php?page=alias
  Ta skalbimo produkta gali pirkti, ir bet jei labai purvini ar deveti ,tai ne visada isskalbia.

  O del EKO , tai velgi visada reikia ziureti etiketes, tas pats ir su ekologiskais produktais, VISADA REIKIA SKAITYTI ETIKETES, ir ziureti kokie ingredientai, o ne pamacius uzrasa aklai pasikliauti.

 43.   AIRA rašo:

  Gal ką galit konkretaus patarti dėl besikartojančių šlapimo pūslės uždegimų? Jei jis ūmus, o toks dažniausiai būna, daktarė iš karto skiria antibiotikus, o ir laukti ar bandyti kitais būdais gydytis nėra kada, savijauta bjauri. Tokie metodai kaip spec. arbatos, žoliniai preparatai menkai tepadeda. Mityba aš prisižiūriu, bet skaitau kad esant šiam uždegimui reikia vengti citrusinių vaisių, nes jie dirgina pūslę, o kaip tada granatų sultys, mažina uždegimą pasak straipsnio, ar ne?
  Daktarai teigia, kad jei vieną kart apturėjai šią ligą, ji kartosis vėl ir vėl..

 44.   andy rašo:

  Pirmiausia pasakysiu apie emocijas, nes slapimo pusle ir kiti su slapimu susije organai siejami su teritorija , jusu zona. Juk gamtoje gyvunai savo teritorija taip pat pazymi slapimu ir jei kas ta teritorija pazeidzia tai prasideda kova ir t.t.
  Tad gal kas nor i jusu teritorija pastoviai isiverzia.
  Rugstus vaisiai gali dirginti slapimo pusle. Del slapimo taku infekciju tai gerai spanguoles, del granatu nezinau.
  Dra esant infekcijoms naudoja manoze/D-mannose (cia toks cukrus), ir jei skiria antobiotikus, tai greiciausiai jums tas uzdegimas yra butent del bakteriju.
  Tad galite nusipirkti manozes ir ja pavarotiti, Manoze pasisalindama su slapimu pasalina bakterijas.
  http://www.iherb.com/Now-Foods-D-Mannose-Powder-3-oz-85-g/531?at=0

  Taip pat reiktu stiprinti imunine sistema atstatyti gera zarnyno flora

 45.   Siaip rašo:

  Cia toks klausima: ar moketes imunologija?
  Alergija yra kai imunine sistema reaguoja i daznai sutinkama antigena (pvz.: maisto, kurio antigenai patenka i krauja ir pas sveika zmogu).
  Kodel sutrinka tolerancija galima spelioti, nes vieniems geriantiems piena pasireiskia artritas del sutrikusios pvz.: kazeino antigenu toleravimo, o kiti geria piena visa gyvenima ir neturi jokio artrito.
  Jie pienas butu toks alergiskas tai visi zmones sirgtu artritu ir nezinau kiek populiacijos geria piena, bet 0.1% populiacijos serga rematoidiniu artritu (http://en.wikipedia.org/wiki/Rheumatoid_arthritis#Epidemiology). Pienas nera pagrindinis veiksnys sukeliantis artrita.
  Pieno antigenu netolerancija labiau yra pasekme sutrikusios imunines sistemos (gal susilpnejusios), negu priezastis. Tai akivaizdu, kai supranti kad zarnyne gyvena daugiau bakteriu negu zmogus turi lasteliu, ir i bakteriju antigenus imunine sistema nereguoja, jei nusitrinka jos veikla.

 46.   andy rašo:

  Na imunologija mokiausi, nors nesu imunologas, bet mechanismus suprantu.
  Zinoma, kiekvienas geriantis piena artrito negaus. Bet pienas gali prisideti, ypac jei yra kiti rizikos faktoriai. Ir atsisakius pieno bent jau kai kuriems artrito, astmos ir kitu ligu simptomai pagereja ar net isviso isnyksta.

  By allergic (immune system) reactions dairy proteins cause rheumatoid arthritis in many people (Welsh C. Int. Arch Allergy Appl. Immunol 80:192, 1986; Ratner D. Israel J Med Sci 21:532, 1985; Park A. Br Med J 282:2027, 1981; Panush Arthritis Rheum 29:220, 1986). Other forms of inflammatory arthritis as mild as the daily aches, pains, and stiffness troubling millions of people, and as serious as Lupus are caused and aggravated by dairy proteins.

  Taip pat su pieno vartojimu siejamos ir kitos imunines ligos, kaip astma, egzema, chroniska sloga. VElgi nesakau kad pienas yra vienintelis ir svarbiausias faktorius, bet bent jau kai kuriems jis tikrai sias ligas paskatina.

  Kad susilpnejusi imunine sistema yra atsakinga, tai sutinkau, bet gali buti, kad pienas ir jo produktai taip pat prisideda, prie imunines sistemos susilpnejimo.

  O zarnyne esanciu bakteriju imunine sistema neatakuoja todel ,kad jas laiko ’savom’, cia tikriausiai todel, kaip ir neatakuoja savu baltymu.

  Beje aciu tau is kritika, nes tavo paskatintas, atradau nemazai idomios info.

 47.   Siaip rašo:

  Pasikartosiu:
  1. Maisto baltymai patenka i krauja ir tai yra normalus procesas:
  (The fact that the reaction occurs in most individuals when physiological amounts of fish and egg protein are taken under physiological circumstances, indicates that the absorption of these undigested proteins is a normal phenomenon. http://www.jimmunol.org/cgi/content/abstract/14/3/143)
  2. Kodel pas vienus i baltymus reaguoja, o pas kitus tuos baltymus toleruoja, neaisku. (Api T-reguliacines lasteles yra mazai zinoma, bet vyksta intensyvus ju tyrimai).
  3. I svetimus antigenus, jei jie panasus i musiskius (molewkuline mimkrija) imunine sistema neturetu reaguoti. (Vystantis imunines sistemos lasteles kurios reaguoja i savus antigenus yra: arba eliminuojamos arba pavirsta i T-reguliacines slopinancia del viso pikto, nes atrankos sistema nera ideali).

 48.   Siaip rašo:

  Pasikartosiu:
  1. Maisto baltymai patenka i krauja ir tai yra normalus procesas:
  (The fact that the reaction occurs in most individuals when physiological amounts of fish and egg protein are taken under physiological circumstances, indicates that the absorption of these undigested proteins is a normal phenomenon. http://www.jimmunol.org/cgi/content/abstract/14/3/143)
  2. Kodel pas vienus i baltymus reaguoja, o pas kitus tuos baltymus toleruoja, neaisku. (Api T-reguliacines lasteles yra mazai zinoma, bet vyksta intensyvus ju tyrimai).

 49.   andy rašo:

  Beje, tu taip pat ankstesniuose komentaruose sakei pateikti irodanciu straisniu, kad kazeinas patenka i krauja, ir dabar pats susiradai irodancios info. Taip pat pastebejau , kad sis straipsnis taip pat senokas 1926, nepaisant to esmes nekeicia.

  Dabar del reakcijos i tuos baltymus, nes reakcija reakcijai nelygi, ir yra keleto tipu imuninis atsakas, yra keleto tipu immune hypersensitivities.

 50.   Siaip rašo:

  Apie mimikrija:
  I svetimus antigenus, jei jie panasus i musiskius (molekuline mimkrija) imunine sistema neturetu reaguoti. (Vystantis imunines sistemos lasteles kurios reaguoja i savus antigenus yra: arba eliminuojamos arba pavirsta i T-reguliacines slopinancios del viso pikto, nes atrankos sistema nera ideali).
  Cia siek tiek grubiai apie antigenu-peptidu pateikima:
  Antigenu pateikimas priklauso nuo zmogaus genetikos ir pas kiekviena yra skirtingas. Peptidus pateikia MHC molekules, kurios pas kiekviena pateikia skirtingus peptidus, tiek savo, tiek svetimus. Taigi vieniems svetimas baltymas gali sukelti uzdegimini procesa, kitiems ne nes nesutaps pateikiami peptidai. Skirtingi peptidai pateikiami nes MHC molekuliu giminiskumas yra skirtingas skirtingiems peptidams.
  Imunines sistemos lasteles tikrina savu lasteliu antigenus - peptidus su MHC (ar nera uzsikretusi) ir antigena pristatanciu lasteliu pvz.: makrofagu suvirskintus maisto baltymu peptidus. Uzdegimas gali kilti reaguojant tiek i savo antigenus tiek i svetimus. I svetimus antigenus uzdegimas kyla kai uzsikreciame. I savus ir panasius svetimus antigenus uzdegimas kyla kai po lasteliu vystymosi isgyvena, kurios reaguoja i savus antigenus (autoimunine liga), kad tokios lasteles nesukeltu uzdegimo yra t-reguliacines lasteles (jei ju vystymasis sutrinka tai ir kyla tokia liga). Apie imunine sistema yra mazai kas zinoma ir daug kas neaisku, bet veliau ar anksciau suzinosime, ir tada galbut galesime pagydyti autoimunines ligas, alergija ir kt.
  Cia labai grubiai ir nerisliai papasakojau ir jei norite placiau paskaitykite imunologijos vadoveli ir kitus saltinius

 51.   VitaminasC rašo:

  Vitamino D nepakankamumas siejamas su Parkinsono liga - nustate Suomijos mokslininkai.
  http://www.savigydosasociacija.com/index.php?id=488

 52.   andy rašo:

  Na jei trumpam paliksime ’saliginai sveikus zmones ‘ ramybeje, man kyla klausimas, kodel beveik nei vienas reumatologas, RA sergantiems zmonems nepataria bent jau pabandyti atsisakyti pieno produktu, ir taip pat gluteino.

  O del imunines sistemos tai jie labai susijusi su gera zarnyno flora, tad jei zarnyno floros balansas yra blogas, dominuoja ‘blogos’ bakteriju rusys tai gali tureti labai neigiama itaka imuninei sistemai. Bet velgi zarnyno floros ir imunines sistemos rysis daugelio gydytoju yra ignoruojamas.
  Ir cia velgi galimas daiktas, kad pieno produktai, gluteinas galie neigiamai paveikti zarnyno flora.

  Dar kazkas buvo minejes apie kraujo perpilima ir kad jis nezalingas, bet kaip parode vienas naujas tyrimas, po kraujo perpilimo labai padideja sirdies infarkto rizika, kuria kaip manoma sukelia uzdegimine reakcija i svetimas kraujo lasteles.
  http://www.dailymail.co.uk/health/article-1299787/They-supposed-save-lives-blood-transfusion-heart-attack.html

 53.   andy rašo:

  Dar del normal fenomena, tai velgi, daznai tas normal fenomena nera toks jau normal, nes tiriami zmones kuri laikomi saliginai sveiki (bet velgi cia jusu atvejui gal ir ne visai tinka, nes tyrimas buvo darytas senai kai zmones dar buvo daug sveikesni). Pvz, siandiena daugelio zmoniu zarnyno flora yra suprastejusioje buklesje, daug mazesnis batkeriju rusiu kiekis (pagal DR. David Jubb, vidutinis zmogus turi vos 400 rusiu, kai turetu buti bent keliasdestint tukst.).

  Tad jei tirtu labai sveikus zmones kaip Dr. Jubb, D.Kepeni, Gary Null gal svetimu maisto proteinu ju kraujyje ir nerastu.

  Ir dar kareiviu skrodimai rodo, kad jau dvidesimtmeciai tyrai turi nemazai plako at kraujagysliu.

  Ir beje daugelis testu normu nustatyta, imant 95% ’sveikos; populiacijos intervala, tai nenuostabu, kad kai kurie zmones pagal testus yra sveiki, bet faktiskai turi labai daug sveikatos problemu, ypac tai pasakytina apie TSH testa.

 54.   Siaip rašo:

  Jeigu butu atliktas tyrimas, paimti ir palyginti antikuniai, T-lasteliu receptoriai, kurie sukelia RA, is RA pacientu naudojanciu ir nenaudojanciu piena. Jei antikuniai is nenaudojanciu pieno pacientu, neturetu kazeino/sanario epitopu, kurie geria piena, tai butu neirodymas, kad pienas sukelia RA, nes is Lietuvoje gerianciu piena nezinau, sakykim 50%, o RA serga 0.14%, santykis 0.0028. Bet, jeigu negerianciu kraujyje butu anksciau minetu epitopu tai …
  Jei tureciau galimybiu tai tikrai atlikciau toki tyrima. Gal yra tai mielai toki straipni perskaityciau.

 55.   Siaip rašo:

  Koreliuoja(gali) nelygu sukelia, problema visada kompleksiska.
  Disruption in the development or function
  of Tregs is a primary cause of autoimmune and inflammatory
  diseases in humans and animals. (Regulatory T Cells and Immune Tolerance)
  Jei sutrinka imunine sistema, tai kad ji atakuoja kazeina, tai jau ne pieno kalte, nes jei butu priesingai, visi geriantys piena sirgtu RA, visu zarnyno flora butu sutrikusi, zarnynas “kiauras”, …
  Kodel gydytojai nerekomenduoja, todel kad nera irodymu. Jus pasakysiti, stai koreliuoja tas ir anas bet koreliuoja nelygu sukelia. Daugelis naudoja indukcini metoda tirti ivairiu faktoriu itakas vienam ar kitam, ir kai isimi viena detale is paveikslo negali spresti apie visa paveiksla.

 56.   Siaip rašo:

  Visu pirma apibrezkite kas yra laikomas sveiku zmogu, ir kaip nustatoma ar visuomene sveika ar serganti (nes jeigu as paimciau pvz kaip rodikli vidutine gyvenimo trukme tai dabar zmones tikrai gyvena ilgiau negu XX a. pradzioje, bet sis kriterijus tikriausiai netinkamas, nes vidutine ligonines liguniu temp. yra mazesne negu 36.6, tai galima palyginti simtameciu skaiciu sis rodiklis geresnis http://www.statistics.gov.uk/cci/nugget.asp?id=1875, matome irgi auga ir sparciai, tai kyla klausimas, kada zmones buvo sveikesni 1926 ar dabar?
  Ir del salyginai sveiku zmoniu. Tai jus norite istirti tik sveikus zmones, bet kaip pasakytu statistikas imtis nera reprezentatyvi ir is jos jokiu isvadu negalima daryti, tai tas pats ismatuoti lavonu temp ligonine ir sakyti, kad ligonines vid temp temperatura lygi lavonu temperaturai.
  Zmogaus sveikatai daro itaka daugelis veiksniu ir koks kokia neaisku, dar gali buti ju kombinacijos ir kaip nustatyti ar zmogus sveikas? Todel reikia imti didele ivairialybe imti.

 57.   Siaip rašo:

  Del to straipnio 1926, bandziau ieskoti naujesniu straipniu:
  per google scholar gali rasti kas cituoja ta straipni. Tai naujausias jei neklystu 1979 (seniai ziurejau), tai ne viename straipnyje nebuvo pakartoti sitokie tyrimai, o per pubmed perziures 100+ straipniu neradau ko ieskojau.
  Prie to 1926 straipnio as radau 3 ar 4 panasiu metu, kurie gavo panasiu rezultatus, tai lyg ir sako, kad baltymai patenka i krauja, bet …
  Man kelia itarima ar ju antikunai nustatinejo, ta ka reikejo, ar jie nesuirdavo, ir kaip nustatydavo ar cia daugiau negu pas “sveika” zmogu, as is dalies sutinku su ju teiginiu, bet ir abejoju

 58.   Aukštų kulnų batai ir sąnarių problemos rašo:

  [...] Uždegiminiai procesai: kas juos sukelia ir kaip juos sumažinti? [...]

 59.   Andy rašo:

  Na kaip sakiau senai daryti studija dar nereiskia, kad ji bloga.
  Bet siaip dar griztans prie antikuniu tai tu is dalies teisus, kad nemaza dalis artritu serngaciu zmoniu pieno baltymams antikuniu neturi. Bet velgi daznose studijose testuojame tik IgE, ir ignoruojami IgG.

  Taip pat karves pienas yra vienas labiausiai alergisku produktu
  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9531166

  Taip pat alergija yra yra tik ledkalnio virsune ir daug daznesnis atvejis yra maisto netoleravimas ( nezinau ar cia tinkamas lietuviskas terminas, food sensitivities). Kai reakcija yra sunkiai pastebima ir pasireiskia veliau, todel jas sunku diagnozuoti.

 60.   deime rašo:

  Vaikui nerode crb auksto, nors buvo kepenu vezys, o dabar galvoju, kad issivyste nuo pieno, nes jis buvo alergiskas jam… dabar uzsigrausiu nuo kaltes jausmo, kad kisau jam pienuka, pati nuo streso susirgsiu ir vel uzdaras ratas…

 61.   andy rašo:

  Na saves gausti tai nereikia, nes patirdama tokias neigiamas emocijas tai tik sau ir net vaikui dar labiau pakenksite. Tuo metu jus dareta geriausia ka zinojote, todel saves smerkti jokiu budu nereikia. Reikia ziureti , kad dabar galima padaryti, kaip padeti vaikui (tikuosi jis yra gyvas) ir sau.

  Priedo, vien pienas tikriausiai nebuvo vienintelis to vezio faktorius.

 62.   Siaip rašo:

  Ar yra atliktas tyrimas: ar sergantys RA turi pieno antikunus, bet negeria pieno pvz.: Azijoje, kur zmones negali gerti pieno, nes neturi laktazes. Butu labai idomu.
  Alergijas sukelia IgE, RA sukelia kiti Ig tipai.
  Man tiesiog persasi logiska isvada skaitant straipnius sia tema: kad sutrikusi imunine sistema kalta, kad zmogus suserga RA, o ne pienas, nes is gerianciu 1/1000 ar mazesne dalis serga RA. Ir dar sunku butu paaiskinti fakta su azijieciai.
  Labai noreciau atlikti tyrimus, bet neturiu galymybiu. Gaila.

 63.   andy rašo:

  Butu idomu atlikti tokius tyrimus, deja tokiems tyrimams labai sunku rasti finansu.
  Del RA, ai zinoma, imunine sistema yra labai svarbi, bet galima buti, kad bent bent jau kai kuriems RA zmonems pieno produktu vartojimas turi itakos, bet jau atsisakius pieno produktu kai kuriems RA simtomai pagereja.

 64.   andy rašo:

  Dar radau, kad karves pien esanti enzimas Xantine oxizedase yra nesuvirskinamass, ir patenka i kraujotaka, ypac jei naudojams homogenizuotas pienas. Ten ciuojams, kad nemaza dalis sirdies ligu pacientu turejo

  http://www.notmilk.com/x.html
  http://www.realmilk.com/homogenization.html

  Ten cituojama is studiju, et jos yra virs 30 metu senumo ir ju orgninalu neskaiciau, todel info patikrinti negaliu.

  Tiesa velgi nagliu tviritnti, kad si Xanthine oxidase terorija yra 100% teisinga, nes yra studiju kur ja paneigia.
  nepaisant to idomi info.

 65.   Andy rašo:

  Dar vienas tyrimas parode, kad po krizminiu raisčiu suzeidimo sanaryje sumazeja skycio/lubricant. Ir tai padidina osteo artrito rzika.
  http://www.sciencedaily.com/releases/2010/08/100805103920.htm

 66.   haris rašo:

  sakykite koks buna normalaus slapimo ph? mano rytinis rodo 6.0 ar tai norma? Ir dar tyrimas CRB - CRPla 0.50mg/l ir dar yra toks skaicius 5.00 bet nezinau ar jis cia ka reiskia, pakonsultuok..

 67.   Andy rašo:

  Siaip CRB yra geras, beje gal cia yra labai jautrus CRB (high sensitivity CRB). Nepaisant to jis taip pat geras.
  O koks to tyrimo kur 5 pavadinimas?
  DEl slapimo ph, tai yra visokiu nuomoniu, siaip 6 nera taip blogai, bet geriau kab butu bent 6.5. Bet velgi dar priklauso ka vakare valgai, pvz, jei as vakare valgau daugiau riebalu ar riesutu tai ritinis buna apie 6, bet jie vakare valgau tik darzoves , vaisius, arba labai mazai riebalu ( ne daugiau nei 20 g) tai slapimo ph buna virs 7.

  Bet kaip sakiau kitur, slapimo ph ne visada atspindi audiniu ph. Bet bent jau mano atveju, uzvalgius ph zeminanciu produktu slapimo ph sumazeja.
  Beje suvalgius 1-2 saukstus spirulino ar chlorelos ar dar kitu zalumynu, po 2-3 slapimas pasidaro daug daugiau sarminis, net pasiekia 8.
  Beje kai valgydavau grudus, neikaip rytinio ph nepakeldavau daugiau nei 6, bet valgant zalio maisto diena ir nedaug riebalu, ph buna virs 7.

 68.   Siaip rašo:

  Kai pradejau dometis imuninemis T-reguliacinemis lastelemis, tai suzinojau, kad A: visalaika yra autoreaktyviu lasteliu, kurios sukelia pvz.:AR, jei ju neslopina T-reguliacines lasteles tai ir tada pasireiskia autoimunines ligos
  http://download.cell.com/pdf/PIIS0092867408006247.pdf.
  Labai geras straipnis.
  http://www.notmilk.com/x.html galiu pasayti:
  a) irodymas netiesioginis: “Bovine milk xanthene oxidase (BMXO) MAY be absorbed and MAY enter the cardiovascular system.”
  b) straipnyje nenustatynejo is kur atsiranda lasteles kurios gamina tuos antikunus, pagal mano supratima jos vislaika buna
  b) ar lasteliu buvo pries pieno vartojima, pagal mano supratima buvo
  c) pas sergancius zmones autoimunine liga automatiskai padideja lasteliu kurios sukelia uzdegima, nes ju neslopina T-reg lasteles (nes jos slopina ir reaktyviu lasteliu dauginimasi)
  d) noreciau suzinoti ar nera panasiu vietu XO ir zmogaus baltymuose
  e) bet antikunu ir taip buna: BMXO antibodies are found in GREATER quantities in those patients who consume the LARGEST volumes of homogenized milk and milk products. Antikunu padidejimas nesako kad bus uzdegimas, nes ji gali nuslopinti T-regs.

 69.   Plastiko (BPA) pavojus sveikatai rašo:

  [...] ir mineralų bei kitų medžiagų pasisavinimas. BPA taip pat paskatino uždegiminius procesus (plačiau apie uždegiminius procesus ir jų gydymą atskirame straipsnyje), kurie gali sukelti sunkias žarnyno trakto ligas, tokias kaip Krauno ligą ir kt. Tada labai [...]

 70.   Dovile rašo:

  Laba diena,idomu buvo skaityti komentarus. As paprasta “mirtingoji” nei medicinos,nei mitybos specialybiu neturiu,bet labai idomu,skaitau… Man diagnozuota reaktyvus artritas,bet kodel ne reumatoidinis? Kaip gydytojai sake,tai autoimunine liga,kada savos lasteles kovoja su savom…pieno produktu vartoju tikrai mazai,pienu balinu kava ir dar sviesto uzsitepu pusryciams ant sumustinio.dar neseniai ir jogurto,ir ypatingai varskes valgiau. kai buvau kudikis,nuo metu mano skrandis neprieme pieno,ziaukciodavau…ir dabar vieno pieno negaliu gerti,net ragauti,bet su kitais dalykais -gerai. Maisto kiekiai (suvalgomo) pamazejo,kokie 4-5 kg maziau sveriu..bandau vis,ieskau,kas man padetu,cheminius vaistus meciau s.m.rugpjuti,perejau prie papildu,nepablogejo! Pries gera savaite pradejau gerti alijosiaus sultis (daug geru dalyku ten yra),bukle paprastejo,jauciausi kaip sulauzyta. Nueinu karta per savaite pas psichokineziologe,ji padirba su aplink sanarius esanciais raumenim ir pan. Ji sako,ieskok problemu viduje. Bandau…
  Tik mano “vidus” nuojauta sako,kad as turiu savo imuniteta stiprinti,o ne visai pieno atsisakyti,kur jo ir taip mazai vartoju. Vis delto 8 men praejo po gimdymo ir tada pasigavo mane si liga… Ka as dariau ne taip? Niekas nepasakys. jau atrodo ir maisto kokybe ziuri,ir higienos priemones kurias kasdien vartojam ziuriu,kad kuo maziau “sudo” (atsiprasau) butu prideta,bet liga vis dar tesiasi ir pagal paumejima sprendziant dar pabendrausim su ja,tik as tikiu kad tikrai pasveiksiu,nes nejudriom kojom as nereiklainga savo vaikuciui…. Aciu

 71.   karolina rašo:

  Andy, ką žinote apie šios firmos preparatus? http://www.fohow.lt/home
  Labai susidomėjau, atrodo, kad ten visai geri dalykai, bet norėčiau užsitikrinti, gal kartais ir pats tokuis naudojate?

 72.   andy rašo:

  Na is aprasymo bent jau kai kurie lyg i nieko, bet problema, kad jie prie daugumos nenurodo visu ingredientu. nesu naudojes is jus, bet siaip medicininius grybus vartoju.

 73.   VitaminasC rašo:

  Andy klausimas tau - ką galėtų reikšti (rodyti) pageltę pirštų galai?

 74.   Andy rašo:

  Dazniausia kepenu ligas, taip pat kartais nuo kai kuriu vaistu, vienai mano kolegei buvo pagelte nuo kraujo spaudimo mazinanciu vaistu.

 75.   nijole rašo:

  25metai sergu RA, jau endoprotezuoti abu keliai ir klubas. Labai norėčiau išsaugoti paskutinį sveiką klubą. Kokius papildus naudoti (nenaudoju), gal ką nors galite pasakyti apie ANIMAL FLEX? Kaip reklamuoja, tai čia viskas viename. Stengiuosi sveikiau gyventi, bet jau ir prie infarkto buvau privesta. Gal turite gerų patarimų, kaip man pagerinti savo būklę?

 76.   Vytas rašo:

  Andy, man buvo diagnozuota ITP. Norejau paklausti, ar siuo metu yra koks nors budas isgydyti liga? Ar tik esamais vaistais bandyt stabdyt imunine sistema nuo “trombocitu zenklinimo”? Man 25 metai, jauciuosi gerai, jokiu demiu kraujo neturiu.

 77.   VitaminasC rašo:

  ŽVYNELINĖ arba SEBORĖJA - ar kas nors iš čia dalyvaujančių turi patirties kaip su ja kovoti?

 78.   laura rašo:

  Galiu tik pasakti, kad zmones pereje prie zaliavalgystes ja pilnai issigydydavo. odos ligos susijusios su bloga kepenu veikla, uzsitersusiu organizmu, manau reikia labai valyti organizma, kepenis, keisti mityba.

 79.   gina rašo:

  Andy,noriu taves paklausti gal zinai nuo ko galetu skaudeti padus? Ne visus,tik islinkimus. Jau kuri laika skauda,bet negaliu suprast nuo ko. Na as cia truputi ne i tema,bet idomu isgirst is taves, gal zinai su kuo tai galetu buti susije.

 80.   andy rašo:

  O jusu svoris normalus?
  Dar gali del blogs avalynes

 81.   tikras lietuvis rašo:

  Gali padus skaudėti dėl pervargimo - tiesiog reikia pailsinti kojas, pamasažuoti, patrinti, pvz., su šaldančiu spiritu ir pan.

 82.   Arbatmedžio aliejus rašo:

  http://www.vyras.lt/1593-Kad-per-neapsiziurejima-nevirstum-moterimi/
  Ar arbatmedžio aliejus netinka vyrams?….

 83.   andy rašo:

  Na esu as apie tai girdejes is Suzan Weed ir kt. bet nemanau, kad pakvepavus si alieju ensant kvepavimo taku ligoms, tikrai krutys augti vyrams ir berniukams neprades. ZInoma jie ji tepsite ant odos, ar valysite dantis ir tai darysite ilgai laika tai gali isbalamsuoti hormonus. Bet kaip sakiau retkarciais ar susirgus si aliejus naudoti tikrai galima net ir vyrams.

 84.   Arbatmedžio aliejus rašo:

  Dėkui, muilu su arbatmedžių aliejum šeimynos vyrukai kasdien nebesipraus.

 85.   laura rašo:

  Sveiki, noreciau suzinoti apie venos uzdegima. Pirma karta isgirdau, kad ir tokios kuno dalies uzdegimas buna. Kas ji itakoja? Ar cia viskas taip pat, kaip ir kitu kuno vietu uzdegiminiai procesai? Be to, toje venoje, kurioje uzdegimas, dar ir tromba atsirado. Kaip gydyti? Del ko tos trombos? Del to paties cholesterolio? Ar tai labai pavojinga, nes tromba, sprendziant pagal skausmo vieta, siek tiek juda. Kol kas viskas vyksta kojos apacioje, prie pedos, bet skausmas is leto persikele siek tiek auksciau, baisu, kad ta tromba nenueitu dar auksciau, link pavojingesniu vietu. Gydytojai siulo gydyti cheminiais vaistais, kurie ta tromba istirpintu.

 86.   andy rašo:

  Na tokia problema daznai buna kai yra issipletusios venos. O pavojus yra kad tas trombas nueis iki sirdies ar semegu ir uzblkuos kraujagysle, ir to resultatas Sirdies infarkatas ar insultas. Bet velgi nereikia panikuoti, nes tai baisiausia kas gali nutikti, ir nereiskia kad butinai atsitiks.

  O istirpdinti ta tromba geriau bent jau pabandyti naturaliom priemonem. Gerai yra caynne pipiras, jis yra labai astrus, tad geriau ji varoti su kokiu nors riebalu turinciu maistu ar saukstu gero aliejaus, arba kapsuleje.
  Dar gerai cesnakas, vitaminas E, zuvu taukai, taip pat imbieras.
  Del bendro uzdegimo maznimo vel omega 3, taip pat vitaminas C, polyohenoliais kaip resveratrolis, quercetine. Daug polyphenoliu ir antioksidantu turi dziovintos petrazoles, rosemary, sage. Taip pat gerai tumerikas, kuri geriau vartoti kartu su juodu pipiru, teigiama kad buna gersenis efektas.

  Dar kresulius gerai tirpdo proteolitiniai gerai enzimai.

 87.   Siaip rašo:

  “Dar kresulius gerai tirpdo proteolitiniai gerai enzimai.”

  Kaip tie fermentai pateks i organizma? Per virskinimo trakta bus suskaldyti iki aminorugsciu, ir nieko nepades. Jie i krauja leidziami tai ne tik istirpdys kresuli, bet pazeis ir kraujaugysles ir organus kaip daro gyvaciu ir kt. nuodai.

  Ar komentaro autorius supranta apie ka raso, nes is komentaro nesupranta nei kaip virskinima, nei kad fermentai yra nespecifiniai - t.y. jiems tas pats kas pasitaikys kelyje, jie visviena ji suskaldys.

 88.   andy rašo:

  Na cia velgi jus kaip ir daugelis tradicines medicinos atstovu teigia, kad fermentai negali patekti i sistemine cirkuliacija, nes atseit jie bus suvirskinti.

  Nepaisant to ne vienas alternatyvios medicinios gydytojas juos naudoja ir pasiekia geru rezultatu.
  Zinoma, jie juos vartosite su maistu tai greiciausiai bus suvirskinti, bet vartojant ant tuscio skrandzio bet kaz kiek patenka i sistemine cirkuliacija.
  Ir beje enzimai taip pat yra randami sistemineje circuliacijoje ir tai rodo, kad jie ten yra reikalingi. Taip pat ne viena kompaniija sisteminiams enzimamas naudoja kapsules ir taip juos supakuoja, kad sumazintu skrandzio rugsties zala.

  Enzymus naudoja Dr. Gonzalez, kuris yra isgydytes labai daug sunkiu veziniu ligoniu.

  CIa paskaityk si straipsni ir kitas gydytojas raso apie enzimus.
  http://www.jonbarron.org/enzymes/digestive-health-physiology-small-intestine-2
  Ten kur Proteolitic enzymes skyrius, Ten taip pat jis teigia , kad priesingai kai kurie enzimai veikiami skrandzio rugsties net yra aktivuojami.

  Ir beje Dr. Gonzalez yra kalbejes, apie viena tyrima, kur teige, kad nezimai buvo imesti i HCl rugsti, taip pat virti vandenyje ir nepaisant to jie vis dar nebuvo sunaikinti. TIesa negaliu pasakyti to tyrimo pavadinoim, nes tai js sake per viena interviu.

  O kresuma enzimai mazina ‘valgydami’ perteklini fibrina.

 89.   andy rašo:

  Yra ne viena studija kuri parodoma, kad proetolitiniu enzimu (jie daznai naudojimas kaip sinonimas sisteminiams enzimamas) efektivimas mazinant uzdegiminius procesus ir kaip kurias kitas problemas.
  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10666820

  Ir beje si studija teigia, kad enzymai sumazina uzdegima panasiai taip pat kaip ir NAISDs vaistai.

  Tad gerb. siaip pries sakydamas kad as nezinau apie ka kalbu truputi paieskokite info.

 90.   Laura rašo:

  Tai kaip su gerosiomis bakteriju kapsulemis? Anot jusu Siaip jos irgi negali patekti i zarnyna, nes gi susivirskina skrandyje ir zuva, bet cia taip pat netiesa. Gerai pagamintos ir supakuotos i gera spec apvalkala jos kuo puikiausiai patenka i zarnyna, o skrandzio sultys tik siek tiek aptirbdo kapsules plevele, kad zarnyne ji atsidarytu. O gal as klystu?
  O kaip su kitu maistu, kuris taip pat turi be galo daug geruju bakteriju? Pvz.: rauginti kopustai, jogurtas. Juk jie be pleveliu, skrandyje susivirskina, bet kazkokiu budu vistiek teigiamai veikia zarnyno mikroflora? Ar cia mitas?

 91.   andy rašo:

  Del zarnyno bakteriju produktu ir papildu, tai kiek zinau dalis ju zuva, bet jie ju yra pakankamai (kapsuleje, tegima kad reikia bet 10 miljardu, kad butu efektas), dalis sugeba isgyventi ir pasiekia plonaji ir storaji zarnyna. Zinoma dar pirklauso nuo kapsules.
  Taip pat vienos bakteriju rusys sugeba geriau isgyventi skrandzio rugsti nei kitos. Taip pat kai kurios sugeba prisitvirtinti prie zarnyn sieneliu ir po to daugintis, o kai kurios tiesiog preina per zarnyna ir neprisitvirtina prie zarnyno sieneliu.

 92.   Virginija rašo:

  Laba diena, Andy,

  atsirado problema. Kadangi esu garbaus amziaus, tai jau turejau susideti dantu protezus. Jie uzima nemaza dantu dali. Po menesio prasidejo problemos: nenuryto kasnio jausmas giliai gerkleje, gerkles perstejimas, issausejimas. Issiaiskinau protezu sudeti, tai sake, kad nikelio ir chromo lidinys, kuris naudojamas stomatologijoje. Ir as tik pirmoji paciente, kuriai taip atsitiko. Niekas dar nesiskunde. Ar man galetumet atsakyti, patarti kaip man toliau elgtis: ar nesioti toliau ir kenteti, ar gaminti is VOLPLASTO (tai plastmase) ar dar ka nors. Aciu.

 93.   andy rašo:

  na jie jusu organizmas taip neigiamai i nikeli ir chroma reaguoja, tai zinoma tokiu nesioti nereiktu, ir darykites VOlplasto ar kokius kitus.

  Nes jus aiskiai vyksta alergine/imunine reackcija, ir per ilga laika toks imunines sistemos dirignimas galia prie rimtu ligu privesti.

 94.   Siaip rašo:

  Baltymai nepatenka i organizma, nes jei patektu mes ilgai negyventume,bet kaip rodo faktas, mes gyvenam pakankamai ilgai, o tai paneigia fakta, kad baltymai patenka i kraujotaka.
  Si fakta gali paneigti, jie surasi straipni kuria TIESIOGIAI nustate maisto baltymus kraujyje.

  Alternatyvi medicina visu pirma turi buti parodyta kad veikia. Alternatyvus metodas efektyvenis uz placeba, pvz.: homeopatiniai vaistai neveikia stipriau uz placeba.
  Alternatyvi medicina neturi buti psuedomokslas kaip homeopatiniai vaistai.

  Kokie fermentai randami kraujotakoje? Angiotenzino peptidaze, , trombinas, t.y. labai specifiniai fermentai.
  Nespecifines peptidazes kaip tripsinas ir kt. nerandami kraujotakoje, nes jie sukaldytu kraujo baltymus ir sukeltu organizmo mirti. Fibrina skaldanti peptidaze, kuria VIETISKAI iskiria makrofagai, paleidus i organizma laisvai - pazeistu kraujagysles ir sukeltu organizmo mirti.

  Taip kai kurie baltymai gali renaturuoti, bet kiausinio baltymas to nesugeba padaryti. Aisku bakteriju gyvenanciu geizeriuose baltymai atlaikys tokas salygas.

  Pepsinas veikia skrandyje tik kai ph zemas, kai kiti baltymai denaturuoti.

  Sito straipsnio kur davei linka negaliu gauti pdf ie nezinau kaip administruojami proteolitiniai fermentai, tai is straipnio negaliu pasakiti nieko proteolitiniu ferment cirkuliacija kraujyje.

  Ir gal gali duoti daugiau info apie Dr. Gonzalez, nes idomu pasidare.

  Ir pateik nauja info ne >10 senumo, nes sena informacija as +/- zinau.

 95.   Andy rašo:

  Kad sena studija tai velgi nereiskia kad ji neteisinga.
  Jus jie prisiminsi senesne diskusija jus pats buvote pateikes gana senokas studijas.

  IR velgi jei tie anzimai kaip jus sakot negali patekti i organizma, tai kodel bent jau kai kurie turimai rodo, kad enzimai padeda sumazinti uzdegima, pagrietina traumu gyjima ir t.t.

  O viena is priezasciu kodel tokiu studiju mazai, tai kad ju niekas nefinansuoja, juk enzimai yra kokurentai vaistams is kuriu daromas didziulis pelnas.

  Cia yra viena studija kur parodo, kad proteolitiniai enzmiai patenka i sistemine cirkuliacija

  F. Donath, I. Mai, A. Maurer, J. Brockmöller, C. S. Kuhn, G. Friedrich, and I. Roots. Dose-related bioavailability of bromelain and trypsin after repeated oral administration. Am S Clin Pharmacol and Therapeutics 61:157, 1997.
  http://flipper.diff.org/app/items/info/3135
  Cia yra daugiau studiju abstractu apie enzimu terapija
  http://www.enzymetherapy.at/cms/?p=555

  Beje, dar jusu deka, man vel pavyko rasti geros info.

  Cia yra dr. Gonzalez websitas.
  Cia yra daugiau aprasyta enzimu terapijos istorija , jo puslapija
  http://www.dr-gonzalez.com/history_of_treatment.htm
  http://www.dr-gonzalez.com/pilot_study_abstract.htm

 96.   Andy rašo:

  Cia yra pora geru interviu su juo, tiesa ten gali reikalauti uzsiregistruoti, bet viskas nemokama
  http://www.oneradionetwork.com/dr_gonzalez_-_finding_your_ancestral_diet_-__pancreatic_enzymes_-_detoxing_-_acid_alkaline_-july_2nd/
  Kad lengviau surasti po to prisijungus, vel ta atidarykite sia nuoroda, nes tame website sunku susirasti
  http://www.oneradionetwork.com/health_-_podcasts/healing_modalities/cancer_cure_-_enzymes_and_nutrition_withdr._nicholas_gonzalez_tuesday,_sept_28_-_9_am_central_201009271875/

 97.   zydrune rašo:

  Andy,noreciau paklausti taves ar imanoma kazka pakeisti,pagerinti bukle zmogaus kuris serga artritu (konkretaus pavadinimo nzn). Nesenai jam dare kraujo tyrima tai kraujo nusedimas 82,cia tipo nuo sanariu uzdegimo. Gydytojas sako kad atviras visu sanariu uzdegimas. Plius kaulu retejimas.Zmogus be vaistu praktiskai nei dienos neisbuna. Ar galima kokiu nors budu pagerinti to zmogaus bukle?

 98.   andy rašo:

  Zinoma, imanoma, bet zmogus turi pats to noreti , ideti pastangu. Taip pat reiks isbandyti ne viena dalyka, pasalinti nemazai produktu, ir pirmiausia kar reiktu padarti , tai atsisakyti pieno *bent jau pasterizuoto pieno ) produktu, tai ppat gluteino (kvieciai, rugiai, mieziai ir ju gaminiai).

  Taip pat issivalyti zarnyna kepenis, tulzies pusle.
  Atstatyti gera zarnyno flora.

  Dar vitaminas D, proteolitinia enzimai ir taip toliau. Bet kaip sakiau reiktu pradeti apvalant dieta ir poto prideti , vien papildais tikrai tokios problemos neispresi.

 99.   laura rašo:

  kazkur buvo rasyta apie kaulu retejima, ir kad per gera pusmeti ar metus kaulinis audinys visiskai pasikeicia. na kaip ir oda regeneruojasi, vienos lasteles mirsta, kitos uzauga. ir jeigu radikaliai pakeisti zmogaus mityba, atsisakyti visu kaulu audinius zalojanciu ir organizma rugstinanciu produktu, o valgyti daug darzoviu, vaisiu, choleros, spirulinos, vit D ir kitu kaulus stiprinanciu maisto papildu, ir pacio maisto, tai po gero pusmecio turesite naujus stiprius kaulus. paskaitykite tema apie rugsciu ir sarmu pusiausvyra, apie vaisius ir darzoves, palyginkite savo dienos mitybos raciona su rekomenduojamu. ar suvalgote reikiama kieki darzoviu ie vaisiu per diena, o gal valgote vien tik nesveikus ir kenksmingus produktus ( balti miltai ir ju gaminiai, pasterizuotas pienas ir jo produktai, rafinuoti aliejai, margarinai, tepieji misiniai, gaminiai turintys cukraus). Is vienos puses tai gali pasirodyti pernelyg paprasta, bet istikro pakeisti mityba, isisenejusius iprocius, atsisakyti kaikuriu produktu ir pradeti vartoti naujus, galbut nelabai skanius, yra labai sunku, bet veiksminga.

 100.   zydrune rašo:

  Andy,Laura,aciu uz atsakymus.

 101.   VitaminasC rašo:

  laura - kaulai žmogui visiškai regeneruojasi per 7 metus, ne per pusmetį.

 102.   andy rašo:

  Apie kaulus buvo daugiau rasyta
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/vaisiu-ir-darzoviu-vartojimas-ir-stiprus-kaulai-280.html
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/ar-kalcio-vartojimas-duoda-stiprius-kaulus-145.html
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/ar-kalcio-vartojimas-duoda-stiprius-kaulus-145.html

  Kad kaulai atsinaujima per vidut. 7 metus tiesa, bet pastebima pagerejima galima pasiekti daug greiciau net per keleta menesiu.

 103.   laura rašo:

  ooj sory, kazkaip man uzsifiksavo tas 7, bet kad ten metai, o ne menesiai. Na jo tada darbo cia ilgam, juos atstatyti…

 104.   sandra rašo:

  man 14 m sergu astma jau 5 m nedustu, bet pastovus buna kosuliai. dabar plauciu uzdegimas. kosulys nepraeina vartojau net 3 antibiotikus kaip pasveikti? ar astma galima isgydyti?

 105.   laura rašo:

  Cia yra apie astma: http://sveikatossaltinis.blogas.lt/tema/astma

 106.   andy rašo:

  Del astmos, tai visu pirma reiktu atstatyti zarnony flora, geras probitikas kaip theralac arba rauginti koputai.

  Taip pat reiktu atsisakyti pieno produtku bei gluteino (kvieciai, mieziai, rugiai ir ju gaminiai).

  Taip pat gerai buti issiplauti kepenis, ar bent panaudoti chanca piedra, burokeliu sultys
  .http://sveikatossaltinis.blogas.lt/organizmo-valymas-raudonuju-burokeliu-sultimis-266.html

  Dar reiktu vitamino D, bet 2000 tuks tarptautiniu vienetu per diena ar net 5000.
  Taip pat reikia magnio, nes jis padeda atpalaiduiti bronchus , magnio daug turi raw cacao beans ir nibs, cashew riesutai, juros darzoves/sea weeds, taip pat zalios spalvos lapines darzoves, kaip salotos. Arba galima butu koki gera papilda vartoti.

  Dar astmatikams padeda DHA ir EPA kuriu yra zuvu taukuose, reiktu koki sauksteli per diena, nes neseniai radau info, kad zuvu taukai gali tureti ir neigiam poveiki. Bet siaip del astmo tai dauguma sutinka kad zuvu taukai naudinga, tik reiktu pirktis pacius zuvu taukus o ne kapsules.

 107.   VitaminasC rašo:

  tikriausiai į temą prie šitos temos paklausti dėl vaiko problemos - ant peties išaugo kažkoks tai kremzlinis-kaulinis augliukas. Jis netrukdo, jo neskauda, dydis kokiu 1-2 cm. Nežinodamas nepamatysi.
  Padarė tyrimus: iš pradžių su rentgenu kelis kart, nelabai matosi (nes kremzlinis), tada su magnetu BMR ar BMI nu ir nustatė kad kremzlinis kaulinis, nepiktybinis bet yra.

  Daktarai sako šalinti, nes jie nepataria tokių laikyti ir “auginti”. Vaikui 7m. Operacija bus pilna kaip suprantu su narkoze. Savaite laiko gulės ligoninėj.

  Klausimas gal kas susidūrėt ar turit nuomonę - ar verta operuot, o gal pašalinis operacijos efektas bus didesnis ir blogesnis negu kad ta kremzlikė ant rankos?

 108.   Andy rašo:

  Na tokio specifino atvejo nezinau, bet manau reiktu ziureti ar tas auglis vaikui trukdo ir jie siuo atveju netrukdo, tai manau geriau palaukti. Juk buna kad nepyktybinai augliai isnyksta.

 109.   VitaminasC rašo:

  bet ar nebus tokio kad tas nepiktybinis auglys supiktybės?

 110.   Andy rašo:

  Na visaip gali buti, bet reikia prisiminti, kad ispjovimas niekada nepasalina priezasties, tad augliai gali atsirasti kitose vietose.

 111.   VitaminasC rašo:

  radau pavadinimą - Osteochondroma. Kiek internete randu tai gali būti visko, tipo nepiktybinis, bet gali kai kada supiktybėti…
  Gerai kad skausmo nėra jokio, skausmas jau rodytų kad negerai…

  bet klausimas ar laukti ar pašalinti.

  priežąstis tokiam vaikui… gali būti ir dėl augimo, vystymosi manau, gal išaugs ir neliks jo, o gal pradės augti kartu ir pan. Pašalinus gali išaugti per naują, visko rašo :(

 112.   antas77 rašo:

  Paskaiciau komentarus.Puiku,kaip zmogus,turiu omenyje Andy,padeda zmonems gryzti prie naturaliu gydymo budu.Daug gero ir konkretaus yra parases Polis Bregas,Galina Satalova,Eugenija Simkunaite,Seltonas ir daugybe kitu.As asmeniskai norejau paklausti del zmonos.Galvoje pas ja yra sasai,kurie labai niezti,ypatingai nusimaudzius.Vieni gydytojai,sako,kad zvyneline,kiti seborejinis dermatitas.O kas is tikruju?Tyrimu nedaro.Ar yra kokios liaudiskos priemones isgydyti sia liga.?Aciu uz labai naudinga ir reikalinga darba.

 113.   VitaminasC rašo:

  pas mane tas pats, kol kas per ~3m nesugebėjau rasti priemonių pilnai pašalinti problemą. Apgydžiau, bet tai atsiranda, paūmėja, tai vėl pamažėja…
  Bandau dabar derinti mitybą + maisto papildai aukštos kokybės klasės, žiūrėsim…

  p.s. odos ligų ligoninėse tai be šansų tokias ligas gydyti, jie geriausiu atveju hormonini tepaliuką išrašo kuris padeda tik tam kartui, kainuoja brangiau už auksą ir dar kenkia sveikatai.

 114.   Irma rašo:

  Ir as turejau galvoje ilgai negyjanciu zaizdu, visiskai pakeiciau mityba, atsisakiau pieno produktu, cukraus, miltu, ir jokiu chemiju plaunant galva nebenaudoju, ir dingo visi spuogai. Pabandykite bent jau sampuna pakeisti i kuo naturalesni.

 115.   laura rašo:

  Oj zinau apie tai..pirmiausia tai reikia suderinti mityba, bet tai ilgas procesas. Tuo metu kol jis vyks reikia naudoti ivairias kaukes, aliejus, nes kitaip nieko nebus. O su tom kaukem, aliejais tai irgi vargas, terliones, bet jau po menesio turetumet pamatyti rezultatus. Taciau jas reiktu testi, galima nebent siek tiek reciau daryti. Kai uzgis tai tiesiog reiks karts nuo karto jas daryti, kad palaikyti odos gera bukle. O pradzioje reikia pora kartu i savaite galvos oda tepti geros kokybes aliejais, masazuoti ir laikyti maksimaliai kiek yra laiko, geriausia per nakti, ir cia pries plovimus. Plauti irgi tik labai svelniais sampunais, kokiais ekologiskais kudikiams. Naudoti gausiai kondicionieriaus, balzamo, ar kaukes irgi reiktu ekologiskas, o ne chemines, kurios tik dar labiau sudirgins oda. Tom kaukem irgi itrinti galvos oda, buti maximaliai kiek yra laiko. Dar gerai yra visokios ampules po plovimo, kurios jau neissiplauna. Svarbiausia, kad tos zaizdeles uzgytu, cia prireiks gero menesio. O po to tik reiktu palaikyti kosmetinem priemonem sveika galvos oda. Apie sukuosenu formavimo priemones, bent jau chemines, reiktu pamirsti, fena taip pat naudoti kuo reciau. Ir svarbiausia stengtis nesikasyti, nes tie sasiukai labai niezti :) O siaip reiktu vitaminu geru pavartoti, vandens gal per mazai geriate? Biski mityba pakoreguoti.

 116.   andy rašo:

  Antai, odos ligos dazniausiai yra susije su kepenu problemom, nes jos neutralizuoja daugeli toksinu, ir jie jos tai nesugeba padaryti jie prade listi per oda ivairiom formom, taip pat reiku ziureti zarnyna, atsatyt zarnyno flora.
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kepnu-ir-tulzies-pusles-plovimas-202.html
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/organizmo-valymas-raudonuju-burokeliu-sultimis-266.html
  http://www.buksveikas.net/viewtopic.php?f=2&t=446&p=1342#p1342

  Dar butu galima patepti castor oil, ricinos aliejus
  http://www.buksveikas.net/viewtopic.php?f=2&t=461

 117.   Danute rašo:

  Ačiū labai, ypatingai įdomu ir manau naudinga, bandysiu daryti perversmą mityboje, nors manau nebus lengva.
  Ačiū

 118.   andy rašo:

  Labai svarbu nusiteikimas, nes jie galvosite kas sunku ir bus sunku, taip pat reikia matyti nauda ir visa demesi sutelkti jai o ne galvoti tai ka prarandate.

 119.   Noja rašo:

  gal galite pasakyti, kaip visgi vartoti sisteminius enzimus? kur ju gauti ir kurie yra geri, kokybiski?

  Andy:

  Noja na straipsnyje gana aiskiai parasyta kaip vartoti: Dar uždegiminius procesus mažina sisteminiai enzimai, juos reikia vartoti ant tusčio skrandžio, bent 1 val, prieš valgį, geriausia ryte ar prieš einant miegoti. Bet kad pasiekti efektą reikia gana daug, kartais net 10 - 30 kapsulių per dieną. Dr. Gonzalec vien profilaktiškai pats vartoja po 30 per dieną

  Kokius vartoti tai cia yra aprasyta siame kometare:
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/enzimu-svarba-25.html#comment-9144
  Dar galima vartoti serrapeptase enzimus
  http://www.serrapeptase.info/.

 120.   Noja rašo:

  o Lietuvoje nera pirkti tinkamu?? Exclzyme®EN vertas demesio?
  http://www.papildai.lt/exclzymeren.html

 121.   Angele rašo:

  Nuostabus puslapis. Aciu uz visapusiska informacija.

 122.   Vida rašo:

  o kaip ją atstaryti? Kaip atstatyti gerą žarnyno florą? Mano ar skrandis, ar virškinimas sutrikęs. Gal po antibiotikų vartojimo nuo Laimo ligos? Jaučiu nevirškina, maistas susistovi, svoris auga……

  Andy:

  Na kaip jau ne karta sakiau galima naudoti fermentuotus produktus, kaip rauginti kopustai, is kokoso pieno pagamintas kefyras,
  Taip pat reiktu pereiti pagrinde ar visiskai prie augalines dietos.
  Bei vengti produktu kurie neigiamai veikia zarnyno flora - kaip saldumynai, antibiotiku turintis produktai, kaip mesa, pieno produktai ir t.t.

  Dar bent jau kuri laika gerai panaudot koki stipru probiotika, cia esu norodes keleta

  Taip pat ir del svorio augimo, pereik prie veganiskos mazai riebalu turincios dietos ir tas svoris nukris. CIa esu ta dieta trumpai aprases.

  Taip pat reiktu sportuoti, bent kokiu dviraciu vazineti, ar greitai vaikscioti, galima nusipirkti stacionaru dvirati ir sportuoti namuose kada turi laiko.

  Del uzdegiminiu procesu tai velgi jie gali buti viena is svorio augimo priezasciu. Uzdegiminius proceus gerai mazina ciberzole/turmericikas, taip pat augeline dieta, cesnakai, svogunai ir t.t.

  Sekmes

 123.   Danute rašo:

  Man diagnozuotas letinis tonzilitas. Rekomenduoja tonziles salinti. Ar jos yra reikalingos. Man 34 metai. Siuo metu turiu 4 men mazyli, dar maitinu.

  Andy:

  Na tonziliu salinti tai nepatarciau, reiktu sueiskoti priezastikodel jos padideje ir ta priezasti pasalinti.
  Padidejusios tonziles gali buti del prasto linfos cirkuliacijos, jai gerinti gerai sokinejimas ant batuto.
  Taip pat linfos cirkuliacija suprasteja valgant daug riebalu.

  TOlziles taip pat gali padideti del arti jus vykstanciu infekciju. Gal jus turite sugedusiu dantu, ar dantu kanalu, dantu implantu?

  Ir taip pat reiktu pasivalyti dieta, pereti prie visikai ar pagrinde augalinio nerafinuoto maisto. Taip pat galima net pabadauti, kas apvalo organizma.
  Dar reiktu kad butu gerai funcionuojantis zarnynas , geras mikrofloros balansas.

  Sekmes

 124.   VitaminasC rašo:

  Labai stipriai pasvarstykite už ir prieš šalindami. Pasikalbėkite su kitais gydytojais…

  nes tonzinės yra natūrali organizmo savigynos priemonė prieš mikrobus ir virusus, barjeras neleidžiantis jiems pereiti į plaučius, gilyn. Seno kirpimo daktarai visadasako - pjaunam. Jiems taip patogiau, seniau taip ir mokindavo. Bet kad nuo to organizmui nėra gerai, jiems dzin. ateisi pirksi vaistus. jie darbo turės.

  Aš jūsų vietoje nešalinčiau, o ieškočiau netradicinių metodų ir netradiciinių žinovų kaip išgydyti lėtinį tonzilitą. Aišku spręsti reikia jums :)

 125.   Danute rašo:

  labai jums aciu:)

 126.   Burnos higiena rašo:

  Rašėte, jog dantų ir dantenų infekcijos yra vienos iš uždegiminių procesų priežasčių bei ligų sukėlėjų, o ar dantų akmenis būtų galima priskirti priežastims, kurios sukelia uždegiminius procesus?

  Andy:

  Na turbut pati zinai kad dantu apnasos/akmenys yra bakterijos. http://www.patient.co.uk/health/Dental-Plaque-and-Gum-Disease.htm
  Ir tos apnasos gali sukelta dantenu uzdegima. Nezinau specifiskai, bet kai kurios bakterijos taip pat gali gaminti ivairius toksinus, kurie taip pat gali skatinti uzdegiminius procesus.

 127.   Burnos higiena rašo:

  Tiksliau, kokias infekcijas gali sukelti dantų akmenys?

 128.   monika rašo:

  Labas Endy, grizau su naujomis problemomis, senai tavo puslapyje nesilankiau, ir stai nauja liga itaria-reumatodini artrita. Jau turiu skydliaukes problemu(per mazai hormonu gamina) Reino sindroma, osteopenija. Man 26m. Pasiskaiciau apie naftalano vonias, kad jos labai padeda, apie visokias zoleles, ir dietas. Chemijos gerti nesiruosiu, tad svarstau, kad kai jau gausiu patvirtinima del ligos, vaziuosiu i tas naftalano proceduras, pries tai susitvarkysiu visus dantis idealiai, kad nebutu infekcijos zidiniu, ens bet kokia infekcija, vel gali pazadinti liga.. Skaicau zmonem po tu naftalano voniu remisijos iki 10m tesiasi ir ilgiau. Tad turiu vilties(prasau man jos neatimti). Teks visgi atsisakyti saldumynu, jau senai norejau tai padaryti, bet neturiu valios. Dar bijau, kad nenustatytu kokios vilkliges :(( nes tada jau visai gyvenmo dizuagsma prarasciau..

  Andy:

  O tu esi bandziusi atsisakyti pieno produktu, nighshade (bulves, pomidorai, paprikos, pipirai, baklazanai ..), gluteino. Jie gali skatinti uzdegiminius procesus.
  Persiusiu daugiau info i jusu email, taip pat dar paskaityk si straipsni
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kurkuma-artritui-gydyti-897.html

  Dar sanariu problemos daznai susije su problemomis seimoje, blogais santykiais su partneriu, vaikas. Jei kazkas panasaus yra tai reiktu sias p roblemas ispresti. Nes nepasalinus emocines priezasties liga isgydyti bus zymiai sunkiau.

  Del enzimu, tai gali naudoti serapeptidase
  http://goodhealthnaturally.com/products/serrapeptase_enzyme/?cp=3-1i

  Dr. Gonzalez naudoja NUtricology

  Taip pat vitalzyme

  Na sitie Wobenzym tai naturi tu jusu nurodytu dazu.

  Sekmes

 129.   monika rašo:

  Kokius enzimus patartumet naudoti? wobenzym turi dažiklių saulėlydžio geltonojo (E110) ir ponso 4R (E124), kurie gali sukelti alerginių reakcijų. Gal yra geresniu?

 130.   monika rašo:

  aciu uz atsakyma.. grizau is daktaro, dar tik paeme krauja tyrimams, bet jis man itaria sistemine sklerodermija.. jau net nebezinau ko griebtis, kuo toliau tuo graziau..nu bet kokiu atveju, man skauda sanarius, klausinejo daug apie kruajo spaudima, apie plaucius, tikrino pirstu kapiliarus, jam mano odos spalva nelb patiko..zodziu turbut tik tais enzimais jau butu gydymas?

 131.   monika rašo:

  Na man nustate ir sklerodermija ir vilklige. Daktaras tik paguode, kad geriau dvi nepilnai isriekstos ligos, negu viena pilnai isrieksta. Gal kazkas turi kokiu patarymu, ka daryt toliau?

  PS. nezinau kas tas reklamas uzdeda, bet kai reklama islenda is apacios, uzdengia puse komentavimo laukelio ir neimanoma paspausti ‘’siusti komentara” plius jos neissijungia. Reikejo 10 kart perkraut puslapi kol reklama islindo is sono. :)

  Andy:
  Sorry del reklamu, ten prenumerata pasibaige, tai predejo kisti reklamas, ispresiu artimiausiu metu.
  Jei skaitai anglu kalba , i google ivest ”Natural Remedies for Scleroderma” ten pirmas nuoroda turetu buti Dr. Gabby pdf, kur yra aprasyta keletas gydymo budu.

  Taip pat pamegink paeksperimentutoi su dieta, kaip kuriam laikui atsisakant pieno produktu, nightshade, gluteino ir t.t.

  Taippat pasiskaityk cia yra vienos moters patirtis, ir kuri parodo, kad pagrindine sios ligos priezastis buvo emocine, ji naudojo EFT (emocinio issilaisvinimo technique), kurie nieko nekainuoja ir galima atlikti paciam. http://www.wholistichealingresearch.com/92schweikart.html

  Viena pagrindiniu neigiamu emociju buvo kaltes jausmas, saves smerkimas, tad jie pas tave kas nors panausaus yra butinai reiktu pasalinti sia emocija.

  Sekmes parasyk kaip seksis

 132.   monika rašo:

  kas nors?

 133.   monika rašo:

  aciu Andy, paskaitysiu ir pranesiu kaip sekas. Siaip pries meensi buvo daryti tyrimai, jokiu blogiu kepenyse, inkstuose ir kraujyje nerado, kolkas viskas ka jauciu, tai , kad kai pabunu ant saules isberia veida raudonai (cia manau vilklige pasireiskia) tad jau vengiu saules (nors labai ja megau) o del skleroderimjos net nezinau, nebeistiesiu kaires ranku pirstu pilnai, delnuose atsirado guzai(manau ten susiguzave sausgysles ir nebeleidzia issitiesti pilnai pristam, nors kai gerai ismasazuoju, tada issitiesia, bet skauda sulnekti :D ) riesus skauda, bet manau irgi ne sanariai, o sausgysles, nes kai lankstau sanari neskauda, o kai judinu mazaji pirsteli pradeda skaudeti, manau man tos sausgysles daug kur, nes ir kluba skauda ir peciu linija..skaiciau, kad sergant ta sklerodermija zmogus kazkaip raget pradeda, issilygina oda ir nebegali pajudet, tai man jau baisu daros.. Kolkas nusprendziau gerti ta wobenzyma, daktaras dar israses Plaquenill, zinau, cia sintetinis vaistas, bet bent kol aprims simptomai, gal reiktu pagerti? kad visai neuzleisciau, nes wobenzyma reik ilgai gerti kol jis suveiks, o per tiek laiko gali mane visai surakint..

 134.   kauniete rašo:

  pirma,noriu pasakyti,kad prie RA,negalima stiprinti imuniteto,Karolina !!! kas jums taip galejo pasakyti??? cia reikia ivesti balansa,nes imunas pavergtas parazito-isprotejo,kaip as sakau :) :( pati sia beda turiu 10m po gripo komplikacija,turejau ir visa puokste alergiju,o siai dienai jauciusoi super,1,5m negeriu jokiu cheminiu nuodu,nuo kuriu pradejo bireti viskas viduje,paskyre biologini gydyma,bet jo atsisakiau del pasalinio griaunancio galutinai sveikata poveikio ,nes radau ir vartoju imunomoduliatoriu.kam idomu rasykite,jums atsakys ir pades.www.4life-imunitetas.com Padejo jau ne vienam zmogui. (Y)

 135.   Gabrielius rašo:

  jei kamuoja ūmus sausgysliu uzdegimas ką patartumėte? Jis vis atsinaujina išsigydžius…

 136.   Omega: 10 patarimų kaip tapti sveikesniu rašo:

  [...] 2 Šaltinis 3 Šaltinis 4 Šaltinis 5 Šaltinis 6 Šaltinis 7 Šaltinis 8 Šaltinis 9 Šaltinis 10 Šaltinis 11 Šaltinis 12 Šaltinis 13 Šaltinis 14Turi papildomų klausimų apie omega rūgštis? Klausk [...]

 137.   Angelina rašo:

  laba diena. labai dziaugiuosi kad radau jusu puslapi.ir butent apie uzdegiminius procesus.sergu issetine sklroze ir salia einanti liga.2 tipo cukrinis diabetas.taip suzinojau kad cia taip pat uzdegimines ligaos.perskaicius straipsni suzinojau kaip toliau gyventi. maitintis kad palengvinciau ligos paastrejimus.dabar vartoju vaistus INTERFERONA B1 IR METFORMINA.bet labai noriu gyditis naturaliom priemonem.prasau patarkit ka dar as turiu daryti.kaip gyditis.ir dar noreciau daugiau suzinoti apie sia liga.ar mano naudojamas vaistas pades man.

Rašyk komentarą