BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vanduo turi atmintį

Vanduo

Vanduo sudaro 70% organizmo, vandeniu padengta apie 70% žemės paviršiaus. Be vandens nebūtų gyvybės ir be vandens žmogus paprastai išgyvena apie 3 dienas, kai be maisto gali prabūti keliasdešimt dienų.

Deja, daugelis žmonių nevertina vandens ir net jį be reikalo eikvoja palikdami atsuktą kraną, ilgiausiai maudydamiesi duše ar vonioje. Todėl siūlau pradėti gerbti ir vertinti vandenį bei jį taupyti. Prieš geriant vandenį reikia padėkoti ir net kokią gerą mintį ir energiją ‘nusiųsti’.

Vanduo brangesnis už naftą

Gėlo vandens ištekliai senka ir yra manoma, kad greitai vanduo bus brangesnis už naftą ir net gali kilti karas dėl vandens. Nafta anksčiau ar vėliau bus pakeista kitais energijos šaltiniais (tikėkimės švaresniais), o vanduo tai nepakeičiamas ir jo poreikiai kasdien auga. Jau šiandieną virš milijardo žmonių neturi priėjimo prie saugaus ir švaraus geriamo vandens. Taip pat vandens kokybė darosi vis prastesnė ir ypač dideliuose miestuose, kur tas pats vanduo yra filtruojamas ir vėl iš naujo naudojamas (taip gaunasi, kad žmonės geria vieni kitų šlapimą).

Vaistų likučiai vandenyje

Vandenyje jau randama vaistų likučių, hormonų ir kitų chemikalų. Negana to, į vandenį dedamas chloras ir kiti chemikalai, kurie yra pavojingi sveikatai. Štai chloras naikina žarnyno florą ir net sukelia odos ir kitas vėžio rūšis. Gerai, kad dar Lietuvoje nededa fluoro, kuris yra dar vienas lėtas nuodas.

Chloro dujos per dušą

Yra teigiama, kad per 10-ties minučių dušą žmogus gauna tiek pat chloro, kiek gautų išgėręs 40 litrų vandens. Nes iš karšto vandens chloras (chloras yra toksiškos dujos, kurias naudojo koncentracijos stovyklose, dujų kamerose) garuoja ir per plaučius patenką į organizmą, taip pat chloras į organizmą patenką per odoje esančias poras. Negana to, žmonės vartoja įvairius toksiškus šampūnus, želė, kuriuose esantys chemikalai taip pat patenka į organizmą ir jį nuodija. Pakanka vien į sudėtines dalis pažiūrėti - daugumos jų net perskaityti paprastus žmogus nesugeba, nes tai ilgažodžiai chemikalų pavadinimai, todėl tokių kūno priežiūros priemonių reikia vengti. Dar patarčiau nusipirkti dušo filtrą jis nekainuoja labai daug. Čia galima pažiūrėti, kaip atrodo http://www.healthy-house.co.uk/. Nors plaukimas yra labai gerai sveikatai, deja, baseinuose esantis vanduo yra labai stipriai chloruotas ir taip valandą mirkstant tokiame vandenyje į organizmą patenka nemažai chloro. Todėl asmeniškai prieš keletą metų nusprendžiau į baseiną daugiau nebeiti. Beje, tyrimai rodo, kad baseinų prižiūrėtojai žymiai dažniau serga kvėpavimo takų ligomis.

Vandens filtrai

Labai patarčiau nusipirkti bent jau Britta vandens filtrą, kuris nėra idealus, bet bent jau išfiltruoja daugumą chloro. Jei leidžia finansai, tai galima ir geresnį įsigyti, bet nepatarčiau pirkti reverse osmosis, nes šie filtrai pakeičia vandens struktūrą.

Butelių vanduo ne išeitis

Vis daugiau žmonių perka buteliuose parduodamą vandenį, bet šis vanduo nėra geras, nes plastikiniai buteliai skleidžia tokius toksinus kaip Bisphenol A ir jie neigiamai veikia organizmą. Taip pat, buteliuose parduodamas vanduo dažnai būna tiesiog iš krano. Be to, plastikiniai buteliai labai teršia aplinką ir dabar vandenynuose ir jūrose yra susikaupę didelis kiekis plastiko ir jau net yra keleto kilometrų spindulio taip vadinamos ‘mirusios zonos’

Ateityje būtinai parašysiu daugiau apie vandens naudą sveikatai. O šį kartą siūlau pažiūrėti video rusų kalba apie vandenį. Tai labai įdomus filmas kaip vanduo turi atmintį ir veikia jį geriančius žmones.

Siūlau pažiūrėti dokumentiją - Water - The secrets of memory in water

O čia yra dar viena gera video  rusų kalba apie vandenį.

Tikiuosi, kad ši informacija jums bus naudinga ir prašau palikti savo komentarus ir atsiliepimus žemiau. Laisvai reikškite savo nuomonę. Jūs nebūtinai turite su manimi sutikti - aš gerbiu visas nuomones. Jei turite kokių nors klausimų ar norėtumėte gauti papildomos informacijos, palikite žinutę žemiau (Kometarai būnant kitose šalyse pagal blogas.lt nuostatus neleidžiami, čia dėl spamo). Arba apsilankykite mano naujame forume Buk Sveikas, ypač gyvenate svetur, nes čia komentarai leidžiami. Ir taip pat per Facebook, kur dažnai įdedu nuorodas į naujai rastą aktualią informaciją.

P.S.Taip pat blog’ą galite prenumeruoti į savo asmeninį kompiuterį per RSS srautą (tai tikrai ne virusas ir jo nereikia bijoti), kuris randamas kairėje pusėje, žemiau ‘Kategorijos’. Reikia paspausti ant RSS ir išsaugoti kaip ‘bookmark‘.
P.S.1
Jei manote , kad mano blog’e pateikiama informacija gali būti naudinga
jūsų draugams, artimiesiems ir kolegoms būčiau labai dėkingas, jei jiems
nusiųstumėte mano blogo adresą.

Andy, BSc Nutrition

http://www.buksveikas.net/

Facebook

Rodyk draugams

komentarai (168) | “Vanduo turi atmintį”

 1.   jzuk rašo:

  Ačiū už vandens gėrimo taisykles. Labai praverčia. Blogai, kad neturiu įpročio gerti vandenį. O jį susiformuoti ne taip lengva, nes nejaučiant natūralaus poreikio, paprasčiausiai tai…pamirštu. O šios taisyklės padeda įsiminti, kada reikia gerti ir taip lengviau susidaryti įprotį, nei geriant be tvarkos.

 2.   Anonimas rašo:

  o jus pats vartojate reverse osmosis?

 3.   andy rašo:

  Ne, sako kad toks tankus filtras tiesiog sulauzo vandens molekules bei viska isfiltruoja ir ta vandeni padaro negyvu.
  Naudoju aqasana anglies filtra. Tai ne pats geriausias bet gana prieinama kaina, kuria galiu sau siuo metu leisti. Geresni filtrai kainuoja po kelis tuks $.

 4.   Kukulis rašo:

  Gerti vandenį- puiku, bet ir jo nebeturime. Iš čiaupo- negalima, iš butelių- negalima, filtruotas ir gi nuodas. Gal iš balos? Kadangi visas maistas parduotuvėse gryna chemija, vanduo apnuodytas, tai belieka iškarto gult į grabą ir laukti smerties…

 5.   Anonimas rašo:

  sveiki.andy
  o jus pats turite vandens jonizatoriu,ir ar patartumet ji isygyti man?
  dekui

 6.   andy rašo:

  Jonizatoriu kuri laika turejau, bet poto apie jonizuota vandeni atradau priestaringos info ir jo nutariau atisakyti.Dabar naudoju paprasta aquasana anglies fluosto filtra.
  Beje asmeniskai varotjant jonizuota vandeni bent jau slapimo ph(kuri matuoju) beveik nepakito. O slapimo ph pagerejo tik pradejus valgyti vien zalia maista( buna virs 7).
  Reikia pasakyti, kad slapimo ph ne visada atspindi tikra organizmo ph, bet tai gana geras rodiklis.
  Daugiau del ko atisakiau jonizatoriaus yra atskirame straipnsyje ir komentaruose po juo.
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/406660/sarminis-vaduo.html

 7.   Povilas rašo:

  Dėkoju už straipsnius.

 8.   andy rašo:

  Nera uz ka , svarbiausia , kad naudos butu ir zmones bent viena dalyka praktiskai panaudotu.

 9.   Disobey rašo:

  Dėkui už vandens gėrimo taisykles, kelios iš jų pasirodo jau buvo mano įpročiai. :)

  O dėl Reverse Osmosis kaip tik skaičiau, kad tai vienintelis patikimas būdas pašalinti fluoridą.
  Kaip rašėte, Lietuvoje vanduo nefluoriduojamas, bet tarkim gyvenant užsienyje kur jis yra fluoriduojamas, kaip tuomet pašalinti fluoridą, jei ne su Reverse Osmosis? Ar informacija, kurią buvau radęs, kad paprasti filtrai to padaryti nepajėgūs yra klaidinga?

 10.   andy rašo:

  Pasalinti fluorida reikia gero filtro ir kaip jus sakete dauguma paprastu filtru fluorido nepasalina.
  Geras Reverse osmosis filtras pasalina beveik viskas, ir kaip jau sakiau toks vanduo nors ir svarus , bet deja nebe naturalus.

  Yra kitu filtru kurie pasalina fluorida.
  Jei domina galima paeiskoti internete.

 11.   andy rašo:

  Cia yra vienas
  http://www.gnhealthyliving.com/scripts/prodView.asp?idproduct=101

 12.   andy rašo:

  Ciar irgi atrodo geras, taip pat paaiskinami ROS trukumai ir privalumai.

 13.   andy rašo:

  http://products.mercola.com/water-filters/

 14.   Viktorija rašo:

  Laba,

  Gaila bet neveikia nuoroda i "Vandens gerimo taisykles". Gal galima ja atnaujinti?

 15.   andy rašo:

  Kaz kas nutiko tam internetiniam puslapiui kur jos buvo publikuotos. Pabandysiu paziureti po keliu dienu , gal atisinaujins ir vel veiks.

 16.   susidomejes rašo:

  Kadangi esu mates nemzai filmu apie vandeny todel susidomejau kaip galeciau pagerinti savo geriama vandeni ir apskritai savo sveikata. Andy buciau dekingas jei idetum i savo bloga "vandens gerimo taisykles", nes puslapio neatidaro, o is komentaru supratau, jog tai naudingas dalykas.
  P.s. labai geras blogas, man dziugu jog yra nemzai zmoniu, kurie domisi ir dalinasi informacija apie sveikatair jos gerinima! :)

 17.   andy rašo:

  Vandens kokybe pagerinti galima nusipirkus filtra. Filtru yra labai ivairiu ir taip pat skiriasi kaina. Priklauso nuo jusu finansiniu galimybiu.
  Pradeti galima nuo britos, bet jei leidzia finansai tai siulyciau nusipirkti geresni.
  As siuo metu naudoju aquasana, tai ne pats geriausias bet kaina yra prieinama.
  http://www.aquasanastore.com/aq-water-filter.html
  Jei geresni yra
  http://products.mercola.com/
  http://www.gnhealthyliving.com/scripts/prodList.asp?idCategory=26
  Sie filtrai jungiasi prie ciaupo, taip pat yra panasiu varjantu kurie jungiasi po kriaule.
  Dar yra filtru kurie filtruoja viso namo vandeni , bet zinoma jie brangesni, taip pat reikia santechniko kad pajungtu.

  Butinai reikia tureti duso filtra, ir jis nera brangus.
  http://www.amazon.co.uk/s?ie=UTF8&tag=firefox-uk-21&index=blended&link%5Fcode=qs&field-keywords=shower%20filter&sourceid=Mozilla-search
  Ar ka nors panasaus.

  Del vandens gerimo taisykliu tai deja ne nuo manes priklauso nes ten tam puslapiui kazkas atsitiko , siulau pabadyti po keleto dienu gal susitvarkys.

 18.   Anonimas rašo:

  Noreciau paskaityti ta bloga info apie vandens jonizatoriu.Ta vandeni naudoja ir ligonines.
  Del vandens kokybes. Girdejau, kad per daug isvalytas vanduo irgi nera gerai.

 19.   andy rašo:

  Cia yra keletas straipsniu anglu kalba
  http://www.chem1.com/CQ/ionbunk.html
  http://globalnation.inquirer.net/cebudailynews/opinion/view/20070806-80901/Water_%27ionizer%27-A_scam%3F
  Cia yra mano atskiras striapsni apie sarmini vandeni.
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/406660/sarminis-vaduo.html
  Bet kaip sakiau parases si straipsni atradau kitokios info apie si vandeni ir i ji pradejau ziureti truputi atsargiau. Ten gali pasiskaityti komentarus.

 20.   Irma rašo:

  http://www.alenis.lt/index.php?id=721
  kokia Jusu nuomone stai apie situos prietaisus?

 21.   andy rašo:

  Kad ten metodas tai labai neaiskus, ir raso , kad pasalina tik iki 50% chloro, kas yra labai mazai - brita pasalina beveik visa.
  Ir kiek suprantu sis irengimas daugiau skirtas vandens minkstinimui nei filtravimui.

 22.   Gintas rašo:

  Sveikas, turiu klausimą…
  Pažiūrėjau filmą apie vandenį…kažką turiu nuveikti :)

  Gyvenu nuosavame name, iškasus šulinį, vanduo buvo krištolinis, bet po poros savaičių pagelto. Higienos centre ištyrė ir išrašė pažymas - notratai, nitritai ir visi kiti š. - 0. Tiesiog pasaka, jei ne geležis, kuri viršija leistiną normą dvigubai. Prausiames ir skalbiames šulinio vandeniu, bet maistui parsivežu iš miesto iš krano plastikinėje taroje…
  Po filmo, tai siaubingą vandenį vartoju, kai galėčiau savo ir be jokių didesnių jo gainiojimų vamzdynais.
  Klausimas: ar teko “sutikti” filtrų tik nugeležinimui, o gal neverta ir geriau rinktis universalų, tipo, gal kada nors atsiras nitratų ir nitritų? :)
  Būsiu dėkingas, už bet kokią protingą mintį…

  Geros dienos su geru vandeniu…

 23.   andy rašo:

  Kiek zinau, dauguma aglies turinciu filtru bent dali gelezies pasalina. Galit pradeti nuo britos, nes net ir sis filtras pasalina dali gelezies. Ir jei jusu vanduo geras, tai labai brangaus filtro ir nereikia. Jei britos nepakanka, tai galima brangesni nusipirkti.

 24.   Gintas rašo:

  O ką yra brita, kurią galima pastatyti viso namo vandens įvade?
  Reikia pasidomėti

 25.   andy rašo:

  Ne Brita yra tik toks kaip asotis su anglies kasete, su brita galima filtruoti tik maistui, o jei norit visam namui tai reikia didesnio filtro. Kaz ka panasau kaip cia
  http://www.freshwatersystems.co.uk/vwhousefilters.htm

 26.   andrius rašo:

  asilai jsu nelaimingi, gerkit ir dziaukites kad turit

 27.   Gedas rašo:

  kaip manot, kuris filtras gali būt geresnis: Brita, ar šis http://www.vandensfiltrai.lt/kasetinis_vandens_filtras_F1.htm ? Dėkui

 28.   Sveikuolis rašo:

  Na zinoma, tas jusu nurodytas yra geresnis.

 29.   Artas1 rašo:

  Paprasčiausias ir optimaliausias budas įmesti i geriama vandeni koraliniu mineralu paketelį ir po 5 minuciu turi - gyva, silpnai šarmini, mineralizuotą, takų, o svarbiausiai strukturuotą vandeni (info iš amžiu glūdumos, kai nebuvo iv.ligų), tai yra biologiskai isisavinama vandeni.
  Kaip gerti vandenį galima paskaityti cia:
  http://vanduolt.blogspot.com/2007/11/kaip-gerti-vanden.html

 30.   antanis rašo:

  Andy,
  Jus toks visazinis.Sakykite,o kaip su sidabruotu vandeniu?Bulgaru gamykla Pharma rekomenduoja Dr. Silver-tai vos 15cm.ilgio ir 4cm plocio prietaisas,kuriuo galima tiksliai apskaiciuoti jums reikalinga sidabro jonu koncentracija vandenyje.Turbut sutiksite,kad sidabruotas vanduo-saugus ir pats stipriausias naturalus antiseptikas.jis slopina daugiau nei 700rusiu ligas sukelianciu mikroorganizmu,virusu,grybeliu ir parazitu veikima.Taciau skirtingai negu cheminiai preparatai,jis neveikia gerosios zarnyno mikrofloros.Per 20sekundziu galime pasigaminti litra strukturizuoto vandens.Su minetu prietaisu galima toko vandens “pasigaminti”20000litru.
  Pats naudoju vietoj filtro,koralu milteliu ir panasiu “sveikatintoju”,prisimenu ir mociute kalbedavo,kad i sulini butina imesti sidabrine moneta,ar sauksteli.Senu zmoniu ismintimi gal nesuabejosime.

 31.   andy rašo:

  Na, kad colloidal silver (jei jus cia turite ta galvoje) tai naikina ir geras zarnyno bakterijas todel manau ji reiktu vartoti tik esant infekcijai ir po to vartoti zarnyno bakterijas kad ja atstatyti.

  Ir kaip teigia Dr. Gordan, kuris beje ir pats parduoda sibabra, coloidal silver pardavejai apgaudineja zmones, sakydami, kad jis nezaloja zarnyno flors.

  Jei suprantate anglu kalba paklausykite si interview
  http://www.oneradionetwork.com/dr_garry_gordon_-_oral_and_intravenous_chelation_therapy_-_may_21st/

  Dar priedo colloidal silver labai priklauso nuo stiprumo ppm, nes daugelis parduodami ir labai silpini ir is ju naudos nedaug , ypac susrigus.

  O toki aparata tai tureti gerai, nes nezinai, kada kas paleis koki virusa, populiacijai naikinti.

  Jei gali idek nuoroda i ta BUlgaru gydytojo websita.

 32.   antanis rašo:

  http://www.eeg-bulgaria.net
  http://www.euro-electro-group.ru
  pats pirkau is Lietuvoje dirbancio vadybinnko,pries tai isigyjes VIP kortele.

 33.   andy rašo:

  Aciu uz nuorodas

 34.   antanis rašo:

  andy,
  laukiu komentaru

 35.   andy rašo:

  Kadangi sis Dr.Silver aparatas pakeicia vandens struktura, tai mano nuomne( bet tai tik mano nuomone ir nereiskia, kad as esu absoliuciai teisus) visa laika sio vandens vartoti nereiketu, bet jei yra kokia liga tai manau butu labai gerai. Tiesa ten neraso kokia koncentracija galima pasiekti. Taip pat nesu tikras ar ten toks sidabrinis vanduo yra tas pats kas parduodamas colloidal silver.

  Beje kiek tokio aparato kaina, nes ten jos neraso.

 36.   Artas1 rašo:

  Sidabruotas vanduo - saugus nuo mikroorganizmu.
  Strukturuotas - turintis atmintį (Dr.Silver pagamintas vanduo apie ka turi atmintį?) Mūsų ląstelėms reikalinga info apie sveiką ir ilgą gyvenimą.
  Beje, be saugumo ir struktūros, geriamasis (vanduo kuris patenka į ląsteles) turi būti:
  mineralizuotas (ne iš mineralinių šaltinių)
  mažo paviršiaus įtempimo;
  Gyvas (neigiama ORP reikšmė)
  silpnai šarminis 7-10 pH

  Tokį vandenį organizmas gali gerti visą gyvenimą

 37.   andy rašo:

  O tai kokiu principu jis ten veikia, panasiai kaip jonizatorius ( ionizer), kuriu dabar gausu.

 38.   antanis rašo:

  andy,
  perkant aparata vartotojas gauna instrukcija kaip juo naudotis,kurioje aprasoma ir gaunama vandens koncentracija ir daug kt.informacijos,skirtos ligu gydymui.
  Kainuoja aparatas 217.00lt.
  Jeigu gyvenate Vilniuje,galiu supazindinti su ten dirbanciu vadybininku,jei arciau uostamiescio,su ten gyvenanciais konsultantais.
  Gero laiko su bendraminciais pasnekovais.

 39.   zombis rašo:

  As susaldau vandeni is ciaupo i leda ir atitirpdau kambario temperaturoje ir dar perleidziu per Brita. Pabandykit, atitirpus vandeniui ant indo dugno nuseda kruvos tersalu, net negalejau patiketi,kad taip gali buti…

 40.   andy rašo:

  Aciu uz pasidalinta patirti ir ideaj reiks butinai pabandyti.

 41.   Tiliukas rašo:

  Sveiki! Turiu problemele. Dukra dirba baseino priziuretoja 8 val. per diena.. Pastaruoju metu jai asaroja, persti akys, kosti. Itariu, kad nuo chloro. Darba dabar Lietuvoj sunku rasti, tai pakeisti kazkuo geresniu sunkoka. Andy, gal patartumet, kaip padeti mano 18 metu “mazylei”, kad nors kiek neutralizuoti ta poveiki. Vaistu visokiu ten nuo alergijos nesinori…

 42.   andy rašo:

  Vienintelis patarimas keisti darba, nes chloro garai yra pavojingi ir labai kenkia ypac kvepavimo takams ir kaip rodo tyrimai baseinu priziuretojai daug dazniau serga kvepavimo taku ligomis. Todel neaukokit sveikatos del pinigu ir pirmai progai pasitaikius pradekit dirbti kita darba. Nes po gali tekti isleisti pinigus gydymui.
  Taip pat chloro perteklius organizme isstumia joda ir prasideda skydliaukes problemos.
  Beje net ir prausiantis po dusu zmones gauna labai daug chloro nes jis garuoja. ir teigiama 5 minutes po dusu tai gaunamas toks kiekis kaip isgerti apie 40L chloruoto vandens. Todel reikia duso filtro. Taip pat reikia filtruoti ir geriama vandeni bent jau brita filtru, nes chloras labai naikina zarnyno bakterijas, taip pat sukelia kitas problemas.

 43.   Ale rašo:

  O kokia tavo nuomone butu apie sias kasetes,mane butent domina tinkanti geriamam vaneniui.http://www.somis.lt/index.php?mact=Pcatalog,cntnt01,default,0&cntnt01pr=73&cntnt01cat=13&cntnt01lang=&cntnt01returnid=24

 44.   andy rašo:

  Na ten yra gana daug visokiu. Mano ziniomis geriau yra aktyvuotuos/granuliuotos anglies pluosto, nes kitos yra is plastiko ir labai galimas daiktas kad tas plastikas atsiduria vandenyje ir dabar BPA siejamos su labai daug ligu.

  Kiek ten ziurejau geriamam vandeniui geriausiai tiktu
  Aktyvuotos presuotos anglies filtrų kasetės
  http://www.somis.lt/index.php?mact=Pcatalog,cntnt01,default,0&cntnt01pr=34&cntnt01cat=13&cntnt01lang=lt&cntnt01returnid=24

  Tik ten ta filtra reiktu gerai priziureti ir pastoviai su kuo nors praplauti, kad kokie pelesiai ar kiti microbai nepradetu kauptis.

 45.   Ale rašo:

  As butent isigijau ta kasete su skaidriais burbulais ir galiu pasakyti, kad nieko gero is jos. Ko gero teks pasilikti prie brita filtro. Nors rasai, kad prideta visokio plastiko, o brita filtras taip pat turi jo. Tai ir nezinau.

 46.   andy rašo:

  Na visiskai siais laikais plastiko sunku isvengti, bet reiktu bent jau, kad kasetes viduje nebutu plastiko, o pacios kasetes tai ne plastikines nelabai ir rasit.

  Brita nera idealu, bet geriau negu nieko.

 47.   janina rašo:

  nuoroda į vandens gėrimo taisykles nebeveikia. o gaila, nespėjau pamatyt.

 48.   vilma rašo:

  sveiki. as tikiu ,kad daugelis zmoniu maitinasi gerai nesubalansuotu maistu ir del tos priezasties kenciame del visokiu diskomfortu kuriuos jauciame skirtinguose kuno vietose.viska subalansuot be galo sunku.gal yra kokiu naturaliu budu vandeniui jonizuoti,kad padetu neutralizuoti rugstines atliekas is musu organizmu.esu girdejus kad vandeni ipylus i sidabrini inda ir ji palaikius per nakti jis savaime jonizuojasi,ar tai gali but tiesa?

 49.   andy rašo:

  Del sidabriniu indu tai jie ne jonizuoja, o tik dezinfekuoja, taip pat i vandeni issiskiria truputi sidabro, kuris gali buti naudingas. Gaunasi panaisiai kaip namu darbu koloidal silver ( koloidinis sidabras).

  Del naturalaus jonizavimo tai vanduo naturaliai jonizuotas buna is saltinio, bet toki rasti sunku. Taip pat yra visokie jonizatoriai, bet ju nauda labai abejotina.
  Daugiau pai ejonizuota vandeni straipsnyje ir komentaruose
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/sarminis-vaduo-24.html#comments

  Labai geras vanduo yra svieziuose vandeninguoe vaisiuose ir darzoves jie jie auginti be chemikalu. Valgant toki maista ir vandens reikia maziau.

  Ir taip pat vien vanduo visu ligu neisgydis, bet geras ir svarus vanduo yra labai reikalingas

 50.   sas rašo:

  Gal but pats geriausias prieinamas geriamas vanduo - tirpsmo vanduo, Jokiu filtru, milteliu ir kt priemoniu, tik saldytuvas :). Gamyba - vanduo is krano, inda su vandeniu ideti i saldymo kamera, palaukti kada 1/3 vandens susals. Ledus ismesti. Po to vel saldome. 1/3 kuomet susala, likusi vandeni ispilti. Likes ledas atitirpinamas ir vartojamas. Sveikatai toks vanduo -geris :)))). Aisku cia gaunasi truputi paziuozimas, bet atliekant organizmo valymosi proceduras (kepenu, zarnyno, lasteliu, badaujant ir t,t) - idealus geriamasis vanduo, kuris gali pagelbeti sprendziant ivairias problemas.

 51.   Noriu pasveikti rašo:

  SAS, jetau marija, tikrai nuciuozimas :). As pilu vandeni is brangaus filtro (po kraukle pastatyto), ji susaldau plastikiniuose buteliuose. Kepenu valymo temoje uzdaviau si klausima, bet nesulaukiau atsakymo: ka daryti jei plastikiniai buteliai skeidzia nuodus? I kur pilti vandeni, juk isgerti reikia nemaziau 2 l. Stiklas sprogsta, emaliuoti indai? Dar kazkur skaiciau, kad plastmase tuos nuodus skleidzia tik esant karstam orui, palikus ant saules, ipilus karsta vandeni, o kambario temperaturoje, juolab saldytuve - ne.

 52.   andy rašo:

  Na, aukstoje temperaturoje tie toksinai - BPA ir kt skleidziasi labiausiau, taip pat priklauso nuo laiko: kuo ilgiau vanduo buna tame butelyje tuo daugiau toksinu skleidziasi.

  Jei jus filtruojate su geru filtru, tai gal jums sis metodas ir nereikaligas. Bet siulau pabandyti ir paziureti ar atitirpinus kas nors nuseda.

  Jei norite daryti ta tirpsmo vandeni tai ideliai reiktu pasieskoti buteliu kurie neturi BPA, bet nezinau ar tokiu lietuvoje yra. Nepaisant to jie gali skleizti kitus toksinus, kurie gal net ir neidentifikuoti siandiena.
  Arba is bedos tiesiog naudoti paprastus buteliu, nes kaip sakiau trumpas laikas ir zema temperatura sumazina ju issiskyrima.

  Beje parasyk ar po filtravimo ir saldymo bei atitirpinimo vis dar buna nuosedu.

 53.   Noriu pasveikti rašo:

  Sveiki, po filtravimo ir uzsaldymo nebuna jokiu nuosedu. Apskritai, kai virinu metaliniame inde filtruota vandeni, siek tiek atausus nesimato absoliuciai jokiu demiu ar nuosedu. Anksciau, kai virdavo vanduo is paprasto ciaupo, po dvieju virimu turedavau inda plauti spec. priemonemis, kad nuimciau kalkes. Ir dar, turejau labai labai sena gelyte, kuri buvo tokia sena, kad viena diena ji nebeisleido nei vieno zalio stiebelio, galvojau ismesti, bet pora sykiu uzpyliau jai filtruoto ir atsaldyto vandens (anksciau pildavau tik filtruota), tai po poros dienu ji isleido 12 nauju graziu zaliu stiebeliu ir gan ilgai dar taip stovejo, tad manau, kad vien filtruoti vandens neuztenka, nes matyt, jis tikrai turi neigiama informacija, nors ir isvalytas nuo tersalu, juk vis tiek eina pro visus tuos kaimynu vamzdzius. Ussaldytas vanduo neveltui vadinamas strukturizuotu, nes neturi jokios salutines informacijos, isskyrus ta, kuria ir turi tureti vanduo. Bet tik 12 valandu. Paziurejus rusiska filmuka “vandens paslaptis”, galvojau, kad paistalai, bet kai paprasciausios geles pamerktos filtruotame vandenyje isstovi dvigubai, o filtruotam ir atsaldytam trigubai ilgiau, tai tada kazkaip pradedi tiketi tais paistalais :) Del plastikiniu buteliu, uzvakar nusipirkau kelis (po 1 litra) Tupperware plastikinius butelius, pasak gamintoju, jie neturi BPA ir specialiai tam pagaminti, kelionems, saldymams ir pan. Taigi, atrodo jie neblogai, patogus, o kai atsisildau vandenuka perpilu iskar i kristolini vazona su dangteliu. Gal, galvoju, maksimalai sumazinu toksinu pasisavinima.

 54.   vytis rašo:

  Pabandziau uzsaldyti filtruota vandeni is britos, atitirpus vandeni buvo nuosedos ir gana nemazai…

 55.   Noriu pasveikti rašo:

  Nezinau, kaip ten ne Lietuvoj, bet cia Britos filtrai labai nekokybiski, jau seniai nustojau juos vartoti, gal net pries 10 metu. Bet, kaip sakoma, geriau kazkas nei nieko. Be Britos filtru butu dar daugiau nuosedu. Taip pat, reikia nepamirsti, kad negalima vartoti vienkartinio filtro daugiau nei 1,5 menesio, nors ir rasoma, kad 2. Geriausia keisti kas menesi.

 56.   vytis rašo:

  Na, o as Brita filtra keiciu kas 3 savaites. Man jo tokiam laikui uztenka, o paskiau pradeda arbatinuke kauptis nuosedaos tada ir keiciu. Koki filtra rekomenduotum Noriu pasveikti?

 57.   sas rašo:

  britos filtro efektyvumas tik akiu dumimas… 10 kart geresnis yra polaidzio vanduo, bet aisku vargelio reikia. Osmosiniai vandens filtrai duoda gryna vandeni, cia diskutuojama apie jo gyvybinguma, bet manau kad per tanku filtra perejes vanduo negali netekti savo pagrindiniu savybiu, jis elementariai tampa svarus be jokiu kietuju daleliu. Yra sveikuoliu net naudojamas distiliuotas vanduo, o jie tai daro ne siaip sau, o noredami is vandens isgauti max naudos… testu rezultatai: brita - na nesviezias apie 300 salyginiu vienetu, vandentiekio vanduo apie 350 vnt; teisingai padarytas polaidzio vanduo (noriu atkreipti i tai demesi - uzsales ir atlaidintas vanduo tai dar nera polaidzio vanduo) apie 50 vnt; osmosinis vanduo apie 14, distiliuotas apie 1-2-0. Isvadas pasidarykite patys

 58.   Noriu pasveikti rašo:

  SAS, o tie salyginiai vienetai, tai kas? Kuo maziau tuo geriau? Ka tik pasiziurejau Vadimo Zelando interviu (apie 40 min.), kas moka rusu, gali pasiziureti, bet ten beveik apie ta pati, kas cia parasyta, o ypac apie distiliuota vandeni - http://coralforce.org/node/129. Kartais pasimeti, vieni sako viena, kiti kita… O Vyciui parekomenduociau, nepagaileti pinigeliu (nes apie gyvybe, ne apie pramoga kalba eina) ir nusipirkti filtra 1. var. pagal Zelanda - distiliatoriu, ir veliau melstis ar kitaip daryti gyvaji vandeni koralais ar kitkuo, 2 var. Amway filtrai, 3. var. “Aqua filter” filtrai (firma tokia), Lietuvoj yra kelios firmeles, kurios stato brangius (nuo 3 iki 4 tukst. litu). As fizikos ir chemijos nelabai suprantu, tad mane yra lengviau itikinti visokiais skaicias ir terminias, negu as ka nors, todel neguldau galvos, koks yra geriausias vanduo, bet manau SAS apie vandeni zino tikrai nemazai. Ar vaistinese galima gauti dislitiatoriu ir kaip pats Zelandas sake (aparatas, kuris vandeni daro gyvu) “elektro-aktyvatoriu” ;) ?

 59.   sas rašo:

  Apie vartotina vandeni yra l.ivairiu nuomoniu. Na gerai, pamastome logiskai atmetant visus “burtus”. Organizmas vandeni virskina kaip ir bet kuri maista. Isisavinamas tik grynas H2O. Idealiausias toks yra distiliuotas - be jokiu priemaisu ir priedu… Yra sios teorijos sekeju, kurie perka vandens distiliatorius ir sekmingai vartoja toki vandeni. Mums gi viesai skelbiama, kad vandenyje is krano ir pan. yra visokiu mums butinu mineralu, pagrinde drusku. Bet pazvelgus i reikalingas paros mineralu normas, mums to vandens reiketu isgerti apie 20 litru ir daugiau.isvada viena, geriamas vanduo praktiskai nelemia musu organizmo mineralu poreikio.
  Einame toliau - vandentiekio paprastas vanduo , nors jis ir atitinka chigienos normas ( o kas tas normas sugalvojo ? ir kaip jos atsirado?) vaizdziai parodo savo kokybe truputi pastoveles arba isvirintas nuosedu pavidalu. Ant to zaidzia ir filtru gamintojai ir visokie ” gyvo -negyvo vandens burtininkai”.
  Viena tik zinau, kuo vanduo turi maziau visokiu priemaisu, tuo jis lengviau pasisavinamas. I krastutinumus gal neverta kristi (distiliuotas vanduo), bet pasirupinti vandens svara reikia. Idealiausi mano akimis - polaidzio vanduo ir filtruotas osmosiniu budu svarus, kristolinis, be jokiu pribumbasu pats skaniausias H2O.
  Nurodyti salyginiai skaiciukai yra kietosios daleles vandenyje (druskos, min medziagos, kiti chem junginiai)

 60.   agnis rašo:

  Polaidzio vanduo tai cia koks? Atitirpintas?

 61.   Andy rašo:

  Kuo kietesnis vanduo tuo didesnis sirdies ir kraujagysliu ligu atveju skaicius, nes tokie valdenyje esantys mineralai * ypac kalcis) nuseda ant kraujagysliu.

  DEl distiliuoto vandens tai yra teigianciu kad jis gali isplauti is organizmo mineralus, ROE ( reverse osmosis) taip pat negyvas vanduo, ten vandeni stumia per labai tanku filtra ir pasalinama viskas, bet taip pat pakeiciama vadens struktura - sulauzomos vandens molekules.

  Bet krano vandeni filtruoti bent jau brita filtru reikia, reikia bent jau pasalinti chlora. Taip pat brita filtras pasalina dali kietu mineralu ir suminkstina vandeni.

 62.   Andy rašo:

  DEl britos filro tai bent jau skonis tai tikrai buna geresnis, bet jau kol nauja kasete. bet zinoma tai elementarus filtras ir jis nera idealus.

 63.   pikkolo rašo:

  Šis straipsnis labai jau kvepia reklama: pirkit filtrą ir ilgai gyvensit. Nesąmonė. Lietuvoje vandentiekio vanduo yra pakankamai švarus ir grynas, kad būtų galima jį gerti nesukant galvos. Išskyrus pajūrio regioną, kur vandenyje yra nemažai fluoro. Chloras naudojamas tam, kad dezinfekuoti vandenį. Lietuvoje jo pilama labai mažai, net kvapo nesijaučia kaip kad kokioj Čekijoj. Be to, chloras labai lakios dujos, stipriau paleidus čiaupą savaime išgaruoja ar ilgiau palaikius stiklinėje. Brita filtrai labiau skirti surišti kitus kvapus - sieros vandenilio, taip pat šiek tiek nukalkinti (Lietuvoje vanduo yra vidutiniškai kietas, kietas arba labai kietas). Tačiau nenugeležina. Nors jau daugelyje vandenviečių yra nugeležinimo įrenginiai. Yra mažesni nugeležinimo įrenginiai skirti indivualiem namam, tik jie labai brangūs ir nebūna kartu su kitais filtrais, t.y. teks pirkti atskirai nugeležinimo, nukalkinimo (jei reikia), nunitritinimo ir pan.
  Žinoma su baseinais kita kalba. Kai per dieną ten tiek apsilanko žmonių, naudoti dezinfekcines priemones yra būtina. Chlorkalkės yra pigiausias būdas. Antroje vietoje - bromas. Mažesni baseinai gali naudoti UV lempas, ozoną tačiau tada vanduo turi keistis pastoviai

 64.   andy rašo:

  Na nera cia jokios reklamos, niekas jusu to britos filtro pirkti nevercia, taip pat cia nera jokiu nuorodu kur parduodami brita ar kitokie filtrai.

  DEl chloro kiekiu tai nezinau, bet greiciausiai jus teisus, nepaisant to ji taip pat geriau isfiltruoti. Dalis jo gal ir isgaruoja bet tikrai ne visas ir net isgaraves jis daznai atsiduria zmogaus organizme, nes isgaraves ji nedingsta o zmogus or kvepuoja, ir todel buten dusai yra net daugiau pavojingi nei to vandens gerimas, nes is karsto vandens labai garuoja. Ir esu girdejes (nezinau ar tai tiesa), kad per 10 miuciu po dusu gaunama tiek chloro kaip isgerus apie 40 litru vandens.

  DEl pigumo tai taip , bet kad chloru zmones nuodijami (letai). Baseinams gali buti net jodas. Ir Los Angelo olimpiadoje europieciai atsisake dalyvauti varzybose chloruotame vandenije ir jis is karto buvo pakeis ozonuotu.

 65.   Margo rašo:

  O as britos pirkti ir nepatariu. Tai idealus filtras salyse, kur svarus vanduo: Norvegijoje, Kanadoje, N.Zelandijoje ir kt. Anglis geriausiu atveju pasalina chlora, kvapus, spalvinguma, naftos produktus. Ant britos tipo filtru uzrasyta, kiek litru vandens isvalo kasete. Atsiprasau, kokio vandens? Norvegijos, Suomijos, Kanados, Lietuvos? Lietuvos vandenyje yra tokio “gerio” kaip radioaktyvieji elementai, sunkieji metalai, gyvsidabris, pesticidai, asbestas, herbicidai, svinas, sulfatai, nitratai, nitritai, virusai, bakterijos, istirpusios druskos (neorganines, o kadangi zmogus - ne augalas ir fotosintezes neatlieka, neorganiniu drusku mes nesugebame paversti organinemis, ju nepasisaviname ir jos nuseda inkstuose, kraujagyslese, etc.). Lietuvoje vandeni isvalyti galima molekuliniame lygmeny, o tai daro tik Reverse Osmosis vandens valymo sistemos.

 66.   Margo rašo:

  P.s Osmoso budu isvalytame vandenyje pamerktos mano tulpes grazios jau sesta diena, kai ciaupo vandeny jos issilaikydavo ilgiausiai 3 dienas. :P Manau, jau tai daug pasako, kiek naudos organizmui is tokio vandens.

 67.   andy rašo:

  Margo, Reverse osmosis isvalo gerai, bet kai kurie teigia, kad jis pasalina visus mineralus (gerus ir blogus) taip pat pazeidzia vandens struktura. Bet jusu eksperimentas rodo ka kita.
  Taip pat del vandens mineralu yra skirtingu nuomoniu ir kai kurie teigia, kad jus zmogus nepasisavina arba kad jie atsiduria ant kraujagysliu sieneliu.

 68.   Margo rašo:

  Is vandens organizmas pasisavina labai maza dali mineralu, juos mes gauname is maisto. Pvz, augalai saknimis siurbia vandeni. Pro lasteles burna praeina tik pati maziausia gamtoje vandens molekule ir vandens istirpdytos maisto medziagos (tobula gamta jas sukure taip pat labai mazas). Sunkieji metalai ir tersalai i augalo vidu nepatenka. Taip pat ir mums reikalingas kuo grynesnis vanduo tam, kad galetu istirpdyti maisto medziagas, kurias gauname valgydami, ir nunestu jas iki lasteles. O kai yra geriamas tirpalas, jis jau vargiai ka begali istirpdyti, tada mes is maisto sunkiai bepasisaviname maisto medziagas, ima trukti vitaminu, prisireikia gerti papildus.
  Kas del strukturos, vandentiekio vandens struktura jau nera ta, kokia priimtina musu organizmui. Ta vandeni musu organizmas turi perdirbti i toki, koks yra musu lasteles viduje, nes tik toki vandeni lastele isileis vidun. Tam tikslui organizmas isnaudoja be galo daug gyvybines energijos, kuria, jei nereiketu perdirbinet vandens, naudotu lasteliu atsinaujinimui, kovai su infekcijomis, ligomis ir t.t. Siuolaikines RO sistemos yra su yvairiais priedais, energetiniais pakrovejais, jonizatoriais, kurie istrina vandens atminti ir atstato jo struktura. Galeciau pasakot ir pasakot… :)

 69.   Margo rašo:

  80% ligų tiesiogiai susiję su geriamo vandens kokybe (Pasaulinės Sveikatos Organizacijos (PSO) išvada).

 70.   andy rašo:

  PSO labai korumpuita organizacija ir ja pasikliauti nepatarciau.
  Bet zinoma geras ir svarus vanduo yra labai svarbu.

 71.   Margo rašo:

  Taip taip, visas pasaulis viena korupcija. :) Kuo jus man patariate pasikliauti? Jumis, kai jus remiates neaisku kieno NUOMONEMIS? Ar mokslininku tyrimais ir isvadomis? :)

 72.   andy rašo:

  Na manimi pasikliauti aklai taip pat nereikia. Ir jei skaitote anglu kalba tai siulau pasieskoti mano info remenciu ir priestaraujanciu fakctu ir nuomiu ir tada spresti. Deja dauguma vyresniu lietuviu anglu kalba dazniausiai neskaito, ta jiems info yra ribota.
  O su tyrimais tai velgi problema kad ju siais laikais yra labai daug ir gerai paieskojus viena ar kita fakta remencios medziagos rasi.
  IR blogiausia yra tai kad labai daug studiju yra suklastota, ypac apie vaistus.
  Priedo studija studijai nelygia, i mitybos studijas taip pat reikia ziureti atsargiai, rezultatai labai priklauso nuo metodu, kuriuos deja dauguma ignoruoja ir ziuri i rezultatus.
  Tad kartais tenka tiesgiog bandyti ir ziureti kas tinka.

  O kad visas pasaulis viena korupcija tai deja liudna realybe.

 73.   Margo rašo:

  Nezinau, kodel padaret isvada, kad as is “vyresniu lietuviu”. :)
  Skaitant jusu straipsnius susidaro ispudis, kad jus pats nebezinote, kuo tiketi. Cia jus pasitikit, cia paskaitot kazkieno nuomone ir nebepasitikit, kyla itarimai ir t.t. Gal tada isvis nerasykit jokiu straipsniu, kol pats neisbandysit ir neisitikinsit nauda ar zala? :)
  As geriu svaru RO vandeni ir galiu vardinti tik jo pliusus, nes minusu nematau ir nejauciu.
  O jums patariu paskaityti literaturos apie vandeni, pvz: Klaus Oberbeil: Vanduo gyvybes eliksyras; Gerhardas Jegeris: Vanduo daro stebuklus; Anatolijus Malovicko: Viskas apie vandeni; Dr. F. Batmanghelidj: Duska ir vanduo, Jusu kunas saukiasi vandens. Siose knygose raso kaip ruosiamas vandentiekio vanduo, kokiu medziagu jame yra, koki poveiki sveikatai turi vanduo.
  Ir siaip, pamenat kiek procentu kuno sudaro vanduo? 75-80. Tai kaip galvojate, ar vandens svarumas turi itakos musu sveikatai? :) Gal tuomet ir PSO isvada nebe tokia itartina?

 74.   andy rašo:

  Del RO vandens tai kaip sakiau yra ir minusu tik reikia gerai paieskoti ir as juos buvau isvardijes.

  Kad vanduo svarbus gerai sveikatai sutinku, bet negaliu tvirtinti kad buten RO yra geriausias varjantas.

  Kad zmogaus organizma sudaro 60-80 % vandens ( moterys paprastai turi maziau ir daugiau riebalu) tai tiesa, bet tas vanduo tikrai ne RO. Ir idealiai bet dali vandens reiktu gauti su zaliu maistu - vaisiai darzoves ir juose esantys vanduo daug naturalesnis nei vien vanduo.

  Ir pagal kai kuriuos ekspertus valgant naturalu maista gerti paprasto vandens be prodo nereikia.
  Ir beje vandens gerima pirmiausia pradejo reklamuoti, kai buvo pradetas pardavineti vanduo buteliuose.
  Nepaisant to geras vanduo organizmui reikalingas, ypac kai dauguma valgo ne naturalu maista.

  Bet kaip sakiau mano turima info neliedzia teigti kad buten RO yra geriausias varjantas.

  Beje vandeni pries geriant reiktu palaiminti, padekoti ir taip pat su maistu, padekoti kad jo yra padekoti tiems kas ji uzaugino ir taip pat paprasyti kad jis organizmui duotu energijos, vitaminu, mineralu , ir t.t.

 75.   Margo rašo:

  Ne, jus idejot nuoroda, kur reklamuojami kitokio tipo filtrai, tai savaime aisku, kad geriausiais jie laiko savus, o ne RO ar kitus. :) Ir atsiprasau, kaip galima sulauzyti VANDENS molekule? RO valo molekuliniam lygyje, ir tikrai neiskaido molekuliu iki atomu. Galu gale, vanduo yra takus, tai ne medzio saka, kuri, jei buvo nulauzta, daugiau tikrai nesuaugs. Vandens struktura keiciasi nuo to, kas yra vandenyje ir kokios jis temperaturos. Del vandens gyvybes, ciaupo vanduo jau pats yra negyvas, juk chloras sunaikina visus gyvus organizmus vandenyje (ir musu zarnyne), tai kaip RO isvalytas vanduo gali tapti negyvas, jei jis jau toks yra? Vandeniui gyvybe grazina energetiniai pakrovejai (kurie jau yra prijungiami prie RO sistemu. Kaip, beje, ir mineralizatoriai. Taigi, si sistema pagamina ir geriama vandeni ph 7,4, ir idealu vandeni tik maisto gaminimui ph 5,6).
  Gyvo vandens zmogui per diena reikia isgerti apie 2 litrus. Ir be reklamos zones gere vandeni. :)
  1 litras svaraus vandens is organizmo isplauna 10 miligramu slaku. Tad ka negero ikvepsite su oru, suvalgysit su maistu, vanduo gali isplauti. Juk pagrindine vandens savybe ir yra plauti.
  Kas dar… Kiekvienam organizme vyksta naturalus osmosas: lastele pro savo membrana praleidzia tik vandens molekule ir maisto medziagas, o tersalai lieka tarplasteliniuose tarpuose, nes jie tiesiog per dideli patekti pro membranos pora i lasteles vidu. Tai ir yra osmosas.

 76.   andy rašo:

  Sutinku, kad vandentekio vanduo yra prastos kokybes ir ji galima laikyti negyvu. Bet velgi nesu tikras kad ji RO gali atgaivinti ir padaryti gyvu. Nepaisanto to RO tikrai yra geriau nei gerti krano vandeni.

  DEl 2l per diena tai velgi priklauso nuo zmogaus, jei zmogus valgo naturalu maista kaip pagrinde vaisiai ir darzoves tai jam reikia maziau. PVz man uztenka kokio 1 l per diena. Nes dauguma mano maisto turi virs 90% vandens.
  Del 10 mg tai taip pat priklauso nuo individo. Bet taip pat dideli kiekiai vandens isplauna ir dali gerlu mineralu.
  DEl vandens gerimo tai pries 50-100 metu tai tikrai niekas su buteliu nevaiskciodavo ir 2 l per diena negerdavo. Del pagrindines vandens savybes tai taip pat diskutuotina, bet sutinku, kad vanduo padeda detoksifikuoti.

 77.   Margo rašo:

  RO jo ir neatgaivina, tai padaro energetinis pakrovejas. :) RO isvalo vandeni nuo tersalu. Pagalvokit ir pasakykit, ar gali buti per svarus vanduo? Ar kada nors isskalbes balta ruba pasakote, kad jis issiskalbe per svariai? :)
  Gerai, del skysciu kiekio per diena… Jei gaunat su maistu, ir sugebate pasiskaiciuoti, kad jo uztenka, puiku. Vienam kuno kilogramuo turi tekti 33ml per diena.
  Vanduo negali isplauti to, ka organizmas pasisavino. Jei mineralu kiekis per didelis, jie nuseda sanariuose, kraujagyslese ir reikia tik dziaugtis, kad imanoma juos isplauti. :) Juk tik del pertekliaus ir formuojasi akmenys, kalkeja kraujagysles.
  Kaip galvojate, kaip zmogus isgyveno negerdamas vandens iki 2010m? :)
  Tiesiog pries 50-100 metu buvo pakankamai svaraus vandens suliniuose, vandentiekyje ir nebuvo reikalo jo pardavineti buteliuose, o dabar is to daromas biznis. :)
  Vandeniu juk plaunate grindis, skalbiate, prausiates, organizmo valymas irgi vandens pagrindu… Tai kokia pagrindine jo savybe? Taip, organizme vanduo turi ir kitu funciju, tiksliau, be vandens organizme nevyktu jokios funkcijos, nes be jo net gyvybe nebutu atsiradusi. :)
  Galima paklausti, kiek jums metu?

 78.   Liiudmila rašo:

  Aciu labai uz naudinga informacija.

  O ka galite pasakyti apie si filtra

  http://dw.h15.ru/tehn.html

  Mano draugai juos giria.

 79.   Liiudmila rašo:

  dar klausimas- kur galima patikrinti vandeni?

  Aciu labai.

 80.   andy rašo:

  Deja as rusiskai techniniu dalyku nesuprantu todel, man sunkoka apie ji pasakyti.
  Yra laboratorijos, Siauliuose tai viena zinau buvo miesto centre ( bulvare), kituose miestuose manau taip pat yra. Jie turia nitratus ir kai kuriuos kitus parametrus.

 81.   Margo rašo:

  Liiudmila, o jus is kokio miesto?

 82.   Gema rašo:

  Buciau labai dekinga uz palyginima dvieju varijantu.

  Diskusijoje minetas Zeland siulo destiliuoti vandeni, po to ji jonizuoti, ka Lietuvoje galima padaryti su UAB Burbulioko parduodama iranga. Antras gi varijantas - RO sistemos.
  Gal abu varijantai duoda ta pati rezultata? Belieka tik pasirinkimo laisve. Tai kuriam gi vandens paruosimo budui teikti prioriteta?

 83.   Audrius rašo:

  gal tam, kuris mažiau laiko užima? :)

 84.   Lora rašo:

  Andry,
  ka jūs manote apie Amway kompanijos vandens filtrą eSpring. planuoju isigyti.

 85.   Laura rašo:

  Sveiki, noreciau paklausti apie distiliuota vandeni. Zinau, kad ji gerai naudoti organizmo valymui. Bet ar ji galima gerti kasdien, vietoi paprasto vandent? Galiu sau tai leisti, bet ar tai i nauda? Jei negalima jo kasdien gerti, tai kiek maximum dienu galima ji naudoti?

 86.   andy rašo:

  Yra teigianciu, kad ilga laika varotjant distiliuota vandeni ispplaunami mineralai is organizmo, todel manau geriau imtis atsargumo ir jo kas diena negerti. del max velgi sunku pasakyti, bet kokia savaite tai galite pagerti.
  Nepaisant to vien geriant distiliuota vandeni gali nepakakti, taip pat reikai ziureti ka valgai, vengti blog maisto.

 87.   Audrius rašo:

  o per RO filtra perfiltruotas vanduo jau yra distiliuotas? pvz Polis Bregas rekomenduoja gerti tik distiliuotą vandenį. jis taip pat ir prieš druskos vartojimą, nors dabar mokslininkai teigia, kad kūno hidracijai reikia druskos.
  o jeigu distiliuotą vandenį praleidus pro mineralizatorių? ką manote? :)
  šiaip rimtai nusprendžiau įsigyti RO filtrą, tik dar nežinau kokį. kažkaip susidariau nuomonę, kad kitokio filtro nelabai ir verta pirkti, nereikia atskirai anglies filtro, minkštintojo, nugeležintojo ir t.t. pro membraną prateka ir viskas. gal kas žinote ar būna nešiojamų RO filtrų?

 88.   Audrius rašo:

  žiūrėjau, per ebay laviau apsimoka atsisiųsti RO.

 89.   andy rašo:

  Nesiojamu RO tai kiek zinau nera, nes reikia stiprios stroves, kad ta vandeni prastumtu pro labai tankia membrana/filtra.
  Renkantis reiktu ziureti, kad kazko panasau kaip sis
  http://www.beyondhealth.com/Home-Personal-Items/Water-Filters/BH_water_filtration_system

  Nepirk labai pigaus, nes teigiama kad membrana gali buti prastsos kokybes.

 90.   Audrius rašo:

  manau pirksiu pure pro ec106m filtra, radau su akcija uz gera kaina,
  http://www.purepro.net/ec106m.htm
  ka manai?
  ir siaip, Vilniuje domejausi filtru kainomis, tai susidariau ispudi, kad daug kur pardavejas tiesiog uzsimeta dideli antkaini, todel sunku susigaudyti kokybeje. kainos svyruoja nuo 700 lt iki 2000 lt ir daugiau. ebay is viso gali nusipirkti uz 100-200 doleriu filtra. mano mintetas filtras su akcija kainuoja 400lt, o kainavo 650 lt. surizikuosiu. be to, manau blogesnio vandens negu dabar tikrai neteks gerti :) o kai ateis laikas keisti filtrus ir membrana, isigysiu kokybiskesnius filtrus ir membrana.

 91.   andy rašo:

  Na daugeliu atveju bet koks filtras geriau nei nieko ir visada po kurio laiko finansams leidziant galima geresni nusipirkti.

 92.   Vartotojas rašo:

  sako, kad nr 1 namu filtras pasaulyje yra http://www.espring.com, taip jie skelbiasi ir reklamos prieziuros istatymai patikrine nebaudzia :)

 93.   lina rašo:

  Labai dekui uz straipsni ir komentarus, perskaiciau viska po kelis kartus, taciau nepriejome vieningos nuomones. Yra begalo daug vosokiu filtru ir vandens. Vieni teigia, kad tik distiliuotas vanduo pats svariausias, net ir mokslininkai sutinka, kad jo ir tik jo formule yra H2O, bet ar net ir pats svariausias vanduo yra kasdienai vartoti geras ir tinkamas, nezinome. Nors perskaicius P. Brego knyga, jis su tokiu vandeniu ir ne kitokiu, badavimo metodu isgyde per kelis simtus ligoniu, ir visa gyvenima gere bei vire maista tik ant distiliuoto vandens ir savo ligoniams taip patare. Pasveikusiu daug, kiek nepasveiko neskelbiama. Taip kad supratau, jog patys turime priimti sprendima, koki vandeni gerti. Beja, Andy, noreciau paklausti kur Anglijoje galima isigyti distiliuoto vandens? Buvau keliose vaistinese, jie turi tik purified water. Taip pat buvau degaliese, masinu daliu parduotuvese, ten jie taip pat turi kazkoki isvalyta vandeni bet ne distilled water. Kiek ieskojau internete ir forumuose tai ten beda su juo, galima nebent uzsisakineti internetu, kad atveztu backom, bet man tai nepatogu, noretusi nueiti ir nusipirkti tam kartui nedideli kieki, kaip kad galima Lietuvoje, kiekvienoje degalineje, ar vaistus gaminancioje vaistineje. Gal galetumet ka nors patarti, ateityje, manau pirksiu distiliavimo aparatuka, bet kolkas tam neturiu lesu. Labai dekui

 94.   lina rašo:

  gal but tas distiliuotas vanduo pas juos kazkaip kitaip vadinamas?

 95.   andy rašo:

  Kur nuspirkti distiliuoto vandens tai nezinau, galima nusipirkti distiliatoriu, arba galima net namuose daryti, tik reikia ta vandeni ilgai pavirinti, kol nusedea kalcis ir kiti mineraliai ir tada virsutine dali nupilti ir naudoti. Atsimenu mama tai kuri laika darydavo kai perskaite Brego knyga.

  Bet kaip sakiau del ilgalaikio distiliuoto vandens naudojimo yra klaustuku. Ir tas pats del reverse osmosis.

 96.   andy rašo:

  O wadinasi tai Distilled water

 97.   Kęstutis Binkis rašo:

  Andy,
  susisiek su maninimi yra pokalbis.
  Manau busi suinteresuotas tema, tiesiog užsiiminėju nanotechnologijom vandens valyme.
  Mob. nr.: 868452729

 98.   VitaminasC rašo:

  o girdejot ka nors apie toki PERFECT watter? ale specialiai pamazintos vandens molekules tada daug geriau isiskverbia i lastele nes dydis atitinka, ir tipo isgerus buteliuko tokio vandens yra tas pats organizmui kad isgertum 5 litrus vandens? :)
  amerikoj populiarus - http://www.drinkperfectwater.com/

  ka manot?

 99.   Audrius rašo:

  domėjausi apie vandenį. priėjau asmeninę nuomonę, kad geriausia yra distiliuotą (filtruotą per RO filtrą) vandenį užšaldyti ir gerti atšildytą. kodėl? todėl, kad po distiliavimo vandens molekulė būna ne visiškai taisyklingos formos, o po atšildymo, vandens molekulė pasidaro graži lyg snaigė. tad gauname visiškai švarų vandėnį. po to, jei ra noro, galima aktyvuoti įvairiais mineralais, magnetu ar šiaip įkrauti mintimis (užkalbėti).

 100.   Kęstutis Binkis rašo:

  To VitaminasC:

  Na pradėkime nuo to, kad vandens molekulės sumažinti yra neimanomą (nelogiška), nes kaip žinome vandens molekulė yra H2O, kaip įmanoma sumažinti vandenilio ir deguonies atomus ;D??.. matyt padarei šiokia tokia klaidele rašydamas… Bet jeigu tu turėjai omeny, kad ten yra suskaidyti vandens klasteriai, kurie susideda iš vandens molekuliu, taip sumažindami vandens paviršiaus įtempimą, tarkime nuo įprastų 73 din/cm^2 iki 45 din’ų, tai buvai teisus :).. Žmogaus organizmo ląstelelių įtempimas yra daugmaž 43 din’ai, tai visiškai aišku, kad gerdami įprastą vandenį, mūsų kūnas nepasisotins tokiu vandeniu, nes organizmas negaus pilnos porcijos vandens… Vienas buteliukas TOKIO vandens tikrai neprilygsta 5 litrams įprasto vandens ^_^, remkimės logika ir matematiniais išskaičiavimais, tai tiesiog reklama :)

  Mano manymu apskritai buteliuoto vandens neapsimoka pirkti.. daugeliu prasmiu :), apsimokėtų statyti, filtrą kuris padaro tokį vandenį, tavo laimei tokie filtrai yra :)… daugiau info nr. 868452729

  To Audrius:

  Audriau, savo fantazija lenki patį Baroną Miunhauzeną.. :D (aiškinu kodėl)

  Po RO filtro gauname distiliatą, t.y. jame nėra mineralinių medžiagų, tai yra negyvas vanduo, BET LABAI ŠVARUS :D, tiek švarus, kad tai net yra nesveika žmogaus organizmui, netgi laabai.. Nes kaip mes žinome, distiliuotas vanduo išplauna iš organizmo mineralines medžiagas.. Užšaldęs ir atšaldęs vandenį, tu pakeiti informacinę klasteriu struktūrą, tai yra gerai, bet nuo to vandenyje neatsiras tavo organizmui reikalingų mineralų.. Mineralizuojant vandenį, tu nesugebesi aprupinti vandens visais reikiamais mikroelementais ir mineralais, toks vanduo visvien išplaus iš tavo organizmo mineralus..
  Pasidaro graži ne molekulė o, mažas vandens lašas, kuris susikristalizuoja :).. kalbant apie vandens molekulės formą.. o kokia ji būna ne visiškai taisiklingos formos? Molekulė lieka ta pati “H2O”, tik HOH kampas gali keistis (BET RO FILTRAI TIKRAI NEKEIČIA ATOMINIO KAMPO), įprasto vandens HOH atominis kampas yra 104,5 laipsniai, gero, tirpstančių ledynų, vandens HOH kampas yra 108 laipsniai.. Žinau tik vienus filtrus kurie sugeba tai padaryti, tų filtrų sorbentas yra grįstas nanotechnologijom… Beje, labai greit jie atsiras ir Lietuvos rinkoje :), už šitą atsakau.. ^_^

 101.   Andy rašo:

  Kestuti, aciu uz issamu paaiskinima ir pataisyma.

 102.   Kęstutis Binkis rašo:

  To Andy:

  Prašom :), man visada malonu padėti. Matyt, kuri laika pasedėsiu čionai :). Manau visi žmonės turėtų žinoti apie vandenį labai daug, gal net tiek, kiek pats Viktoras Šaubergeris, vat tada būtume visi sveiki :)

 103.   VitaminasC rašo:

  Visa beda kad Kestutis yra suinteresuotas savo filtru pardavejas, todel tai daugeliui zmoniu is karto kels abejones, net jei jis zino ka raso :)

 104.   Kęstutis Binkis rašo:

  To VitaminasC:

  Duodu savo numerį, tam kad galėčiau asmeniškai paaiškinti ir atsakyti į jūsų problemą išsamiau, kad suprastumėte. Jokiais būdais neesu čia tam, kad kažkam kažką įpiršti. Atleiskite, jei jum kylo toks įspūdis ^_^

 105.   Kęstutis Binkis rašo:

  Kas liečia Andy, turiu jam pasiūlymą susipažinti su aukštosiom “kosminėm” technologijom, nes jis berods yra šio straipsnio savininkas ir apie vandenį kaip suprantu išmano kiek daugiau už kitus. Todėl ir prašiau, kad jis su manimi susisiektų. Aš esu už tai, kad žmonės žinotų kuo daugiau, nes juos labai lengva yra suklaidinti pasakius porą protingų frazių prasidedančių žodžiais: “mokslininkai teigia, kad…” Deja, skačiau kas ką rašo čia ir tikrai nemažai yra nuklysta, esu čia tam, kad padėti… ^_^ Bet tuo tarpu aš pilnai suprantu, kad kiekvienas žmogus pats pasirenka kuom tikėti, o kuom ne.

 106.   Audriukas rašo:

  rašydamas apie formą urėjau omenyje vandens kristalo formą, bet nesvarbu, jūsų komentaras viską su kaupu paaiškino.
  o tirpsmo vandens HOH atominis kampas yra 108?
  kokius žinote vandens mineralizavimo būdus (be filtruose įstatomų minralizatorių).
  Kęstučiui Binkiui

 107.   Kęstutis Binkis rašo:

  To Audriukas:

  Mineralizuot įprasto vandens nereikia, jame ir taip yra pakankamai visokių mineralų ir mikroelementų, mes visi tai puikiai žinome. Taigi prieikime logiškas šaknis to, kodėl jum kyla mineralizacijos klausymas apskritai. Kadangi įprasto vandens mineralizuot nereikia, reiškias, kad mineralizuojamas vanduo yra tas, kuriame kažko trūksta. Kaip mes žinome to kažko trūksta distiliuotame vandenyje.:) Iškyla racionalumo klausymas, o kam distiliuoti vandenį, tam kad ji vėliau vėl mineralizuoti?… Jūs turbūt suprantate, kad noriu atkreipti jūsų demėsį į pradinę problemą.

  Aišku vandens distiliavimą galima pateisinti tuomet jei mes visai nebe turime išeities ir vandens taršos lygis yra LAABAI didelis, esu Vilnietis, tad tokios taršos mes čia neturime, tad ir RO naudoti neapsimoka.

  Vandens mineralizacijos procesas ir po šią dieną išlieka, menkai tariant, netobulas, jūs puikiai žinote kaip veikia mineralizatoriai filtruose ^_^..
  Bet yra vienas vandens mineralizacijos būdas sukurtas Viktoro Šaubergerio, kuri galimą būtų taikyti pramoniniame šaltinio vandens gaminime, tai yra biotechnologija grįsta “implosion” sąvoką, tai viskas yra susiję su Auksinę proporciją, sukurti tokį dalyką įmanomą, bet reikia labai daug lėšų ir nesugadinto proto. Bet, deja, mes žmonės neturime šio mineralizacijos būdo, nes kiek aš pastebėjau niekas nesigylina į vandenį taip kaip tūrėtų. Pats nagrinėju šitą išradimą ir kai atsiras pinigų, būtinai tai įgyvendinsiu. (Man tik 20 metų, bet nuvertinti, dėl to manęs nereik)

  Dabar kas liečia tirpstančių ledynų HOH atominį kampą :), tai yra visiškai natūralu ^_^, jei HOH atominis yra 108 laipsniai, tai atominių atkarpų HH ir OH santykis bus lygus auksinei proporcijai t.y. 0.618. Čia viskas elementaru ^_^, aš prišaukiu jūs nagrinėti tokius dalykus. Gylinkitės į auksinę proporciją.

  Aš labai tikuosi, kad atsakiau į klausymą. Šeip pilnų pilniausiai atsakyti į tokį klausymą raštu beveik neimanomą, nes pagrindas atsakymui yra LABAI platus, aš tikiuosi, kad jūs mane suprasite :) ^_^

 108.   VitaminasC rašo:

  Kodel mineralizacijos procesas RO filtruose netobulas, kas ten blogai?

  O jei vanduo ateina is grezinio arba kokio nors shulinio, kodel RO nera vienintelis ir geriausias budas ta vandeni isvalyti nuo visokio brudo ir veliau prideti mineralu papildomai tokiu kokiu reikia?

  Kazkur esu skaites ir girdejes nuomoniu, kad tu mineralu kuriu yra vandenyje + turint galvoje kiek zmones siu metu to vandes geria - tai tu mineralu ten visai nereikia, juk pilna ju maiste, papilduose, paskaiciuokit kiek % vandens mineralai sudaro dienos racione? tai sakyciau jei remtis tokia teorija - tai geri RO vandeni sau ir tiek, o mineralus gauni is ten kur reikia. bet bent jau brudo negeri (nitratu ir sunkiuju elementu ir t.t.)

 109.   Audrius rašo:

  nematau jokio racionalumo nefiltruoti vandentiekio vandens. sakykite ką norite, bet vandentiekio vanduo tikrai nėra tinkamas gerti netgi vilniuje. vien faktas, kad vanduo prateka pro vamzdynus padaro ne itin tinkamą gerti. nepaisant to, dar vandens kristalai pasikeičia tekėdami pro vamzdynus, prarandama bioinformacija. gyvenau justiniškėse, dabar šeškinėje. 4-5 kartus viršija leistiną normą. aišku daug metų gėriau tokį vandenį, nenumiriau ir gal nenumirsiu, bet norėtūsi kokybiškiau gyventi.

  šiandien žmonija tikrai nesiskundžia maisto trūkumu, tad mineralų su kaupu gauname. ne ką svarbesnis faktas yra gerti ne mineralų prisodrintą vandenį, bet gyvą, aktyvuotą vandenį. juk distiliuotas vanduo ne tik mineralus, bet ir toksinines medžiagas absorbuoja, o kaip žinome, didžioji dauguma maitinasi ne pagal mitybos rekomendacijas, valgo neišalkę ir t.t. tad esame pilni toksinų ir t.t.
  dėl prieštaringų nuomonių neteigiu, kad RO yra pati geriausia alternatyva, teks laukti jūsų “implosion: :)
  visoje visatoje galioja auksinė taisyklė, tik klausimas, kokiu būdu ją pasiekti, juk tiek daug teisingos ir klaidingos inf. visi teigia, kad jie ir tik jie teisingai kalba.genialu tas, kas paprasta. paprasčiausia gerti šaltinio ar kalnų upelių vandenį, bet mes neturime tokios galimybės… va tada ir reikia gilintis į HOH, 3.14 ir pan.
  visgi lieku prie RO su mineralizatoriumi ir vandens užšaldymo bei aktyvavimo :)

 110.   Kęstutis Binkis rašo:

  To VitaminasC:

  Todėl, kad jis negali aprūpinti distiliuoto vandens visais reikalingais mineralais ir mikroelementais, kurių naturaliame vandenyje yra gal pusantro tūkstančio, mineralizuojant yra papildoma vos keleta mineralų, todėl netobulas..

  Todėl, kad yra technologijos žymiai pranašesnės už RO, žymiai sveikesnės ir žymiai pigesnės, ilgaamžiškesnės nei RO, kur nereikės mineralizuoti vandens, as jau nekalbu apie granuliuotą aktyvintą anglį (GAA), kurio galimybės yra visai nulinės kas liečia vandens valymą :).
  Aš galiu papasakoti apie alternatyvas, bet nenoriu, kad jos būtų kvalifikuojamos kaip suinteresuotas jų pardavimas, kuom mane kaltinote anksčiau :/, noriu žmonėm gėrio.. Tikriausiai, geriausia būtų mums susitikti neformalioje aplinkoje ir aš galėčiau plačiau papasakoti apie jas :)
  Viskas priklauso nuo žmogaus geranoriškumo, aš per prievarta nieko niekam negrusiu, aš atviras tam, kad galėčiau pasidalinti su jumis savo patirtimi ir žiniomis :) ^_^

  Kas pasakė, kad vandeny esančiu mineralu mum nereikia ir kad jų pakanka, kuomet ateina su maistu?? :) Juk patys pagalvokite ir tegul nesutinkantis su manimi, pirmas i mane meta akmenį.. Kas sutinka, kad:
  1. Neliesta žmogaus gamta yra tobula?
  2. Naturalūs maisto produktai yra sveika ir turi daug mineralų?
  3. Naturalus šaltinių, tirpstančių ledynų, kad ir požeminių ežerų vanduo yra sveikas, pilnas energijos, gyvas, turintis tūkstančius ištirpusių mineralų ir mikroelementų ir t.t?

  Tai dabar, kuomet mes valgome ir geriame natūralius dalykus, mat, tai jau tampa nebesveika, nes perdaug mineralų? tai gamta yra netobula?? ji daro neracionalius dalykus?? o.o

  Kalbant apie toksines medžiagas mūsų organizme ir jų šalinimą, ir jų šalinimą kartu su mineralais geriant distiliatą.. ^_^
  Juk tiesa sakau, kad vanduo yra geras tirpiklis? ir vanduo be natūralių mineralų (distiliatas) yra dar geresnis tirpiklis, nes skystis yra nesotus.
  Taip ar taip viena iš vandens funkcijų yra toksinių medžiagų šalinimas iš, imkime, žmogaus organizmo (aš tikiuosi man nereik pravesdinėti biologijos pamokos? mes, besidomintys vandeniu, tai žinome)
  Tai darome išvada, kad gerdami nesotųjį skystį (H2O - vandenį), mes ne tik pašaliname toksines mežiagas, kas taip ar taip įvyktų, bet dar šaliname ir mineralus, nes “nesotusis skystis” pasisotiną iš mūsų organizmo ^_^..

  P.S “Prašau, parašyki man, kuriame aspekte aš klystu ir mes galėsime padiskutuoti” ^_^

  To Audrius:

  Manau, jog nemažai pasakytų dalykų VitaminuiC, galima pritaikyti ir jum, Audriau, bet aš visiškai sutinku su tuo, kad tiek bioinformacinė, tiek klasterinė vandens struktūra yra begalo svarbus GERO, esančio harmonijoje, vandens aspektas.
  Pagalvokime.. juk natūralus vanduo, kuris yra struktūrizuotas, turintis mineralus ir mikroelementus, su jo perkrauta bioinformacija, t.y. atmintimi, kuri kaip tik ir slypi vandenyje susidarančiuose klasteriuose ir kai užšaldai ir atšaldai vandenį tie klasteriai susiardo, dėl to vanduo ir prarandą “BLOGĄ” atmintį, žodžiu toks vanduo yra harmonijoje, dabar atimkime iš jo nors vieną anksčiau minėtą aspektą. Kas bus?? Menkai tariant, mes iš jo atimsime ta hormoniją, ar nuo to vandens savybės pagerės?? Kai kažką atimame iš vandens mes tiesiogiai priešinamės ir einame prieš gamtos nustatytą tvarką, kas manau yra nenatūralu.

  Dabar kodėl, tekant vamzdžiais vanduo praranda struktūra ar žinote? ^_^ (su malonumu atsakysiu ;))

  Trumpai ir drutai :)..

  Vamzdiai yra tiesūs, vamzdynai ir visos sistemos yra tiesios, taip pat kaip ir kampuotos ir juose teka mūsų vanduo, kurį mes geriame.. :O.. dabar jūs pažiurėkite į natūralią gamtą, ar pamatysite ten nors viena tiesią liniją, viskas joje yra “švelnu”, aptaku, su daugybę išlenkimų, vanduo gamtoje yra laisvas, jis teka taip kaip nori, jis nevaržomas vamzdžių (nepatiria streso) ir teka gyvatukės šliaužimo formą.. :) Vamzdžiai uždaro vandenį, neleidžia laisvai judėti - stresas, iš to ir bloga bioinfo ir struktūra..
  Tiesiog palyginimui, įsivaizduokite, kad jūs esate vienutėje ilgą laiką.. :O

  Audriau, jei pripažysti tai, kad viskas pasaulyje yra pagal auksinę proporciją, tai jau yra didelis reikalas :), aš gyvenu Viršuliškėse, esame beveik kaimynai ^_^, betkada galime susitikti ir turėti diskusiją, esame bendraminčiai, galiu parodyti tau kelią, teisingam proporcijos suvokimui..
  Žaidžiau su Fibonačio skaičių sekom ir pastebėjau vibraciją, labai apsidžiaugiau, nes galvojau, kad kažką atradau :), pasirodo atradau atrastą dviratį xD.. pasigylinau ir radau info, kad tokios vibracijos buvo aprašomos prieš gal 500 metų kažkokioje, berods, “Elementų” knygoje, tiksliai dabar neatsimenu.. Esmė tame, kad kai parodžiau, vienam medikui vibraciją brėžinio pavidalu, jis pasakė: “o žinai, kad tai žmogaus pulsas?”… Žodžiu, apie tai gali valandom kalbėti.. ;)

  Žmonės stebėkime gamtą :), ji tikslingai rodo mum kelia, kuriuo turėtume eitį :)

 111.   Kęstutis Binkis rašo:

  To Audrius:

  Beje, norėčiau pamatyti arba linką arba kokį dokumentą, kuriame būtų parodytą, kiek kartų ir kokių elementų yra viršyta DLK (dižiausia leistina koncentracija). DLK normas galima pasižiūrėti Vilniaus vandenų internetiniame puslapyje :)

 112.   andy rašo:

  Andriau, kad zmones gauna pakankamai mineralu su maistu tai manau labai klysti, dauguma zmoniiu su maistu gauna nepakamai magnio, ir kai kuriu kitu mineralu.
  Taip pat reikia pazymeti, kad del intensyvios zemdirbystes, dirvos mineralai yra labai issekinti, o zemdirbai pagrinde tresia tik azotu, kaliu ir fosforu.

  Bet taip pat reikia pripazinti, kad su vandeniu gaunamu mineralu kiekis yra labai minimalus, taip pat del ju pasisavinimo taip pat diskutuotina.
  Bet jau kalcis esantis vandenyje gali sukelti kraujagysliu kalcifikacija, ypac jei jo yra daug.

 113.   VitaminasC rašo:

  Nu Kestuti tu cia apie vandeni jau sneki kaip apie gyva butybe, o gal net dievybe kokia nors. tai kad jau taip ir Vandeniui nepatinka buti uzdarytam vamzdziuose, tai galvoji kad Pomidorai is diddziosios P jauciasi gerai saldytuve? galvoji kad Salotos gainomos vejo kai augdavo preriju laukuose ir budavo laisvos dabar nepatiria streso augdamos vazonuose, kur nei kojos negali zengti tolyn, aplink nera begaliniu lauku? ir t.t. ir pan … sorry bet man cia jau per stipriai aukstos materijos.

  Duokit man nuoroda kur parasuyta konkreciai tie tukstanciai mineralu vandenyje, ju kiekiai, tada paprastai palyginsim su dienos normomis zmogui ir kiek tu mineralu (tu paciu) yra musu maiste (arba vienoje piliuleje multivitaminu geru) ir matysim kiek jau svarbus tie elementai ir ar tikrai ju negalima rasti kur nors kitur.

  Visa sita suprantu apie vandeni kai pries milijonus metu buvo tik vanduo, gamta, zeme ir ugnis, zmoniu beveik nebuvo, viskas buvo labai tyra ir grazu, is ledynu virsuniu lasejo toks vanduo…. bet dabar, sorry, atsibuskit. dabar mes gyvenam tokiam pasaulyje kur asafaltas, dulkes ir monolitiniai daugiabuciai uzgozia viska. nera anokio vandens jau. nera.

 114.   Audrius rašo:

  koks skirtumas kokie oficialūs skaičiai (o jie gražūs), kol vanduo atiteka, situacija pasikeičia. matavau su TDS meter. justiniškėse rodė 250, šeškinėje apie 170, o leidžiama 50, likusioje europoje 20, o po RO tik kelias padalas rodo. čia draugas, kuris pardavinėja filtrus rodė, jis turi tą matuoklį, niekaip nesugebu pats TDS meter įsigyti. beje, filtro iš jo nepirkau :)
  Kęstuti, teisingai rašai, praktiškai neturiu su kuo nesutikti, neteigiu, kad RO yra the best ir neabejoju, kad yra ir geresniu filtravimo sistemų, bet visgi, kokia geriausia prieinama alternatyva vandens filtravimui eiliniam žmogui tavo manymu? rašai, kad neiti prieš gamtą. neikim :)
  žmogus yra vibracija, ieškos šios paslapties savyje ;) OM
  o apie medikų aklumą patylėsiu.
  Andy, sutinku ir su tavimi, bet Lietuvoje situacija nėra tokia tragiška, daug kas turim kaimus, rudenį suaktyvėja ūkininkų turgus (nors jais visiškai nepasitikiu).
  Vitaminas C teisingai rašo, ar tik nėra su tai mineralų kiekiais padaryta propaganda kaip ir su kalciu, pieno vartojimu ir pan? kiek realiai žmogui reikia? aš kalbu apie tokį variantą, kai žmogus turi žinių apie mitybą ir stengiasi prisižiūrėti, o ne apie tuos, kurie minta vien rafinuotu miastu, cukrumi, kur realiai mineralai išplaunami iš organizmo. be to, naudojant uriną manau visiškai minimalizuojamas mineralų deficitas.
  gal urinoterapiją taikote? kol kas daug apie tai nežinau, bet šiek tiek domėjausi, taikiau, pasiteisino.

 115.   Audrius rašo:

  beje, tai taikoma ne tik vandeniu, juk ne veltui dvasininkai ir jogai prieš valgydami meldžiasi, t.y. su dėkingumu dėkoja ir aukoja maistą ir pan, … supratote ką norėjau pasakyti :)

 116.   andy rašo:

  Urineterapija - slapimo gerimas- tas as naudoju, daznai ryte isgeriu truputi savo slapimo.

  O RO, tai asmeniskai nenaudociau.

 117.   VitaminasC rašo:

  Urinoterapija tai tas pats kas gydymas homeopatija, arba as naudoju sitiems reikalams mokslo irodyti ir priimta pavadinima - PLACEBO. Jei labai tikesi tai gali valgyti kad ir moli kaip ta mociute gudziam Lietuvos kaime (vien tik moli) ir gyvensi sveikas ir laimingas…
  Guodzia bent tai kad su Urinoterapioja nera daromi didziausi milijoniniai bizniai kaip kad su homeopatija - pasisiojai i stikline ir turi vaistu :)

 118.   hm. rašo:

  Andy, ir ka tau duoda tas slapimo gerimas?

 119.   VitaminasC rašo:

  dar del plastikiniu buteliu ir ju skleidziamo BPA: ar gerai suprantu kad jei butelis pazymetas “6″ kategorijos plastiku, tai tada jis saugus ir neskleidziA BPA?
  radau info wikipedijoj: http://en.wikipedia.org/wiki/Bisphenol_A
  ?

 120.   Andy rašo:

  Na teigiama ,kad kai kurie kiti taip pat neskleidzia BPA, bet nuomones skiraisi,
  http://trusted.md/blog/vreni_gurd/2007/03/29/plastic_water_bottles#axzz0usN5RpFY

  Priedo vieur raso kad taip pat reikia vangti numerios 6
  http://hubpages.com/hub/How-to-Avoid-BPA-in-Baby-Bottles-and-Sippy-Cups

  Geriau plastikiniu buteliu vengti, galima nusipirkti nerudijancio polieno be BPA, kuris yra gana lengvas.

  Taip pat dar nezinai kokiu kitu chemikalu ten yra, ir kuriu zala gali buti net neistirta ar nezinoma.
  Juk apie BPA pradejo sneketi tik pries keleta metu , kaip plastika visi naudojo kelis desimtmecius.

 121.   Andy rašo:

  Na slapimo gydo ne viena liga, jame buna ivairiu hormonu, kitu medziagu, Juk slapimas tai praktiskai praskiestas kraujas be baltumu, raudonuju kraujo kuneliu, WBC, trombocitu.
  Taip pat reikia prisiminti kad urea naudoja kosmetikoje.

  Esu girdejes, geriant reiktu truputi aliejaus, atseit tada geriau tie hormonai pasiavinami.

  Tad manau , kad tai daugiau nei placebas, bet zinoma jis yra labai svarbus. Ir kaip vitamin C sake , si terapija nieko nekainuoja.

  jei idesi i google ‘urine therapy’ , tai ismes 1.7 ml puslapiu.

  Bet velgi, neturiu studiju parodanciu slapimo terapijos efektyvuma, cia daugiau liaudies medicina, bet tai nereiskia, kad ji neveikia, ar yra sarlatanismas.

 122.   Andy rašo:

  O wikipeadia, tai nera pats patikimiausias saltinis, nes ten kai kurie net specialiai pakeicia neteisingai. Nors siaip ten kai kada galima rasti naudingos info.

 123.   VitaminasC rašo:

  Kestuti, tu profas vandenyje, paaiskink prasau - pagrisk arba paneik tuos faktus apie vandens molekules ir ka jie cia raso http://www.drinkperfectwater.com/
  cia marketingas tavo nuomone ar kazkas tikrai pagrista fizikos desniais ir t.t. ?

 124.   laura rašo:

  Bet tai nera kad vandenyje esantys mineralai yra neorganines kilmes? O neorganines medziagos zmogaus organizmo nepasisavinamo, kaupiasi ant kraujagisliu sieneliu, sanariu, organuose kaip akmenys? Kietas vanduo pilnas neorganiniu medizagu? Mikstame ju mazai arba isvis nera?
  Ka manote apie lietaus, atitirpinto sniego vandeni?

 125.   laura rašo:

  Nu zodziu perskaiciau tai isvis neaisku pasidare. Tai koki gi vandeni gerti?
  Distiliuotas netinka, nes nieko jame nera. Is krano lyg ir tiktu, bet jis chloruojamas ir floruojamas (gyvenu uk), net skonis slykstus. Is buteliu pirkti isvis neverta, nes priedo juose ir tirpikliu yra ir siaip plastmases likuciu nuo butelio. Lietaus ar sniego sunku visada gauti. Del organiniu ir neorganiniu junginiu yra atskira tema, bet yra teigianciu, kad zmogaus organizmas gali pasisavinti tik organines ir gyvulines kilmes mineralus ir vitaminus, o visi neorganines yra nepasisavinami, del to netinka mineralizuotas ar iprastas vanduo is krano, kuriame tokiu mineralu gausu. Ar mum reikia tu mineralu? Gal cia galetu Andy atsakyti, jis studijuoja mityba.

 126.   Audrius rašo:

  o šulinio vandenyje mineralai yra organinės kilmės?
  nes jeigu neorganinės kilmės, tai visi mitai sugriūna.

 127.   andy rašo:

  Na su vandeniu gaunamu mineralu kiekis yra labai minimalus. Tie mineralai greiciausiai yra neroganiniai, bet dar priklauso koks tas vanduo.
  kalcis tai tikrai daugeliu atveju neorganinis, ir kaip sakiau kur vanduo kietas didesnis sirdies ir kraujagysliu ligu avteju kiekis.

  Bet velgi distiliuoto ar RO vandens gerti nepatarciau, bent jau ilga laika, nes labai daug kas teigia, kad jis galima prarasti organizmo mineralus.

  Paskaicius Kestucio info, jie ji yra teisinga, tai daugelis filtru gana prastos kokybes, nepaisant to daugeliu atveju net ir bet koks geriau nei nieko.

 128.   Audriukas rašo:

  bet man idomu kaip P Bregas gerė distiliuotą vandenį ir buvo kaip ridikas :/
  reikia tada neprisirišti prie vienos alternatyvos ir tiek.

 129.   egle rašo:

  Na as perskaiciau P.Brego knyga. Beja ja galima atsisiusti nemokamai is interneto. Tai ne tik kad jis vienas ji gere, bet ir savo pacientus juo gyde ir ne tik gyde, bet ir po gydymo rekomenduodavo tik toki vandeni gerti. Taip pat jis raso, kad kazkada jaunysteje labai labai susirgo, vaziavo i Sveicarija ir ji ten toks gydytojas badavimo budu ir geriant tik distiliuota vandeni ir isgyde, ir taip pat liepe visa gyvenima gerti tik toki vandeni, ka jis ir dare. Jis raso, kad zmogui nereikalingos neorganines medziagos ir labai isamiai paaiskina kodel, tarp neorganiniu anot jo yra ir visi mineralai is zemes, labai jis peikia ir mineralinius vandenis. Senoveje pagrinde zmones gerdavo tik lietaus vandeni ir atitirpinta vandeni. Toks vanduo labai svarus be jokiu mineralu, tai reiksia kaip distiliuotas. Nesu biologe ar chemike, nenusimanau, bet is bendro isprusimo zinau, kad lietaus vanduo ar sniegas, kol susidaro praeina panasius procesus, kaip ir distiliatas. Taip pat P. Bregas keliavo po pasauli ir ieskodavo ilgaamziu zmoniu, surades juos apklausinedavo, daguma ju gerdavo lietaus ar sniego vandeni. Aisku ilgaamziskumui to neuztenka. Kadangi mum sunku gerti lietaus ar sniego vandeni, belieka tik distiliuotas. Nenoriu gincytis, tiesiog norisi issiaiskinti, padiskutuoti, o sita daugelio zmoniu praktika ir gyvenimas visgi kazka parodo ir negalima jos atmesti ar ignoruoti.

 130.   VitaminasC rašo:

  logiskai mastant pasikartosiu, kad tai tik irodo, jog is vandens gaunamu mineralu kiekis toks “mizernas” kad dzin, gali ju ir negauti, o pasiimti tuos mineralus ir naudingas medziagas is kur nors kitur.
  Kita vertus distiliatas “plauna” tas medziagas is tavo organizmo kartu su toxinais, bet itariu gerai besimaitinancio zmogaus organizmui didesne nauda kad isplauna toxinus ir slakus netgi ivertinant kad dalis mineralu pasisalina irgi.

  Kuo toliau tuo labiau pradedu galvoti kad geras anglies filtras yra tai ko reikia ir yra daug geriau uz RO, daug geriau uz nefiltruota ir daug geriau uz bet kokia alternatyva.

 131.   Vytenis rašo:

  Sveiki,
  Polio Brego knygoje perskaiciau, kad vartoti reikia distiliuota vandeni. Ka manote apie tai?

 132.   andy rašo:

  Trumpa laika, valant organizma gerai, bet ilga laika vartojant gali atsirasti mineralu trukumas.

 133.   VitaminasC rašo:

  nes distiliuotame vandenyje labai gerai tirpsta mineralai, taigi jie ištirpsta distiliuotame vandenyje, o tu jį išsiusioji vėliau su visai mineralais :)

 134.   gabriele rašo:

  hm galvoju ar pirkti britta filtrą, o jo ąsotis nėra iš panašių medžiagų, kaip plastmasiniai buteliai? nes jis neatrodo iš stiklo..o sudėties nerašo :/

 135.   Audrius rašo:

  gabriele, perskaityk visus komentarus :)

 136.   Andy rašo:

  Na galima tbut tiesiog nusiusti brita firmos atstovams emaila ir paklausti.

 137.   RS rašo:

  Susipažinus su straipsniu ir komentarais kilo šie klausimai:
  -kokį vendens filtravimo ar paruošimo būdą siūlo Kęstutis Binkis? Gal yra koks linkas kur aprašomas tas būdas?
  - kokį vandenį reiktų vartoti žmonėm linkusiem į kraujagyslių ir širdies ligas, arterosklerozę? Jau keli metai spengia ausyse, nuo vaikystės prasta kraujotaka(šala galūnės).
  -Kaip supratau iš komentarų reiktų vartoti minkštą vandenį. Kokį vandens minkštinimo būdą(virinimą,cheminį ar RO) naudoti kad neorganinis kalcis nenusėstų ant kraujagyslių sienelių?
  -dabar naudoju rusišką 3 pakopų vandens filtrą Aquaphor Trio su vandens minkštinimo kasete (http://www.aquaphor.ru/filters/trio.htm) įdomu ar šis minkštinimo būdas pašalina kalcį ar tik pakeičia junginio struktūrą ir kalcis vistiek nusėda ant kraujagyslių sienelių?
  -ar patartina gerti mineralinį vandenį juk jame daug neorganinių junginių?

 138.   andy rašo:

  Cia yra gera video apie vandeni, jo struktura , video anglu kalba
  http://www.youtube.com/watch?v=WorIR0ibYLM

 139.   vim rašo:

  gramatines klaidas isrankiojus, straipsnis gal butu panasesnis i rimta ;)

 140.   Reda rašo:

  Taip ir nesupratau koki vandeni sveikiausia gert.Kiek zmoniu,tiek nuomoniu

 141.   VitaminasC rašo:

  :) apibendrinsiu - sveikiausia gerti natūralų vandenį iš savogrežinio ar miesto vandenų, bet išvalius su geru filtru.
  (geras filtras tai ne RO ir ne koks nors Britta).

  bet teisingai supratai - kiek žmonių tiek nuomonių, nes niekas neturi namie cheminės labarotorijos kad patikrinti, palyginti kokybę ir švarumą vandens, ir remiasi tikpaprasčiausiomis reklamomis arba subjektyviais argumentais.

 142.   Saulius rašo:

  Andy, 2009-03-17 komentaruose rašėte dėl ko atsisakėte jonizatoriaus ir priežastis nurodėte straipnyje:
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/406660/sarminis-vaduo.html
  Gal būtų kitos nuorodos, nes ši neatsidaro. Būtų įdomu tai paskaityti.

 143.   Qkas rašo:

  Andy, ką pasakytum, jei pabandyčiau sujungti dvi vandens išgryninimo sistemas: 1) išvalau vandenį su kokia nors RO sistema, o po to 2) gautą vandenį struktūrizuoju užšaldymo būdu :)

 144.   VitaminasC rašo:

  Qkas - su RO tu iš vandens pašalini ne tik brudą, bet ir visą gėrį, tai po to šaldyk nešaldęs, vistiek tas distiliuotas vanduo bevertis, nebent tau reikia išplauti organizmą nuo mineralų ir vitaminų….

 145.   Renna rašo:

  Skaitau, skaitau ir nebesuprantu, kokį vandenį gerti :) Turime RO filtrus, nepatingėjau ir kelių dešimčių Lt nepagailėjau, nunešiau ištirti vandenį į vandens laboratoriją. Vis tik vandenį geria mano dar visai maži vaikai.
  Taigi vandens tyrimas parodė kad visų druskų yra labai minimaliai ir vandens ph per mažas, t.y jis rūgštinis…
  Į ką verta investuoti papildomai pinigėlius? Į mineralizatorių ar jonizatorių? kas realiai šiek tiek pašarmintų vandenį?

 146.   vitka rašo:

  Andy, sakyk juosteles slapimo ph matuoti tiktu patikrinti ir vandens ph tomis paciomis, tik aisku nenaudotomis:)

  Andy:

  Taip galima

 147.   vaiva rašo:

  Laba, aciu, kad dalinates labai naudinga informacija apie sveikata.
  Ka galetumete pakomentuoti apie lietaus vandeni.
  siuo metu statomame name irenginejame lietaus vandens rezervuara, kurio vandeni planuojame naudoti indaplovei, wc bakeliams ir taip pat dusui.
  Del duso man neramu, - nenupliksim ilgainiui ??
  :)

  Dekoju uz atsakyma.

  Andy:

  Na priklauso kur jus gyvenate, bet siaip tai dusui manau bus gera, nepaisant to gerai butu ta lietaus vandeni nuvesti i laboratorija ir paziureti ko ten yra, bet zinoma sudetis gali skirtis priklausomai nuo dienos ir kitu faktoriu.

 148.   VitaminasC rašo:

  kiek aš suprantu, tai lietaus vanduo toks pat švaryus kaip ir oras aplink tave. Jei manai kad oras švarus ir nėra aplink pramonės įmonių su dideliais kaminais, tada turi ir vanduo būti ~švarus. Bet daugumoje atvejų tai abejoju…
  Aišku jei jūs jo nevalgysit tai dzin…

  Andy:

  Bet ora irgi pastoviai kvepuoji

 149.   kristina rašo:

  Ipilk i vandeni truputi citrinos sulciu ir pasarminsi, arba min.vanduo Akvile- silpnai mineralizuotas ir silpnai sarminis.

 150.   VitaminasC rašo:

  Andy, orą kvėpuoji taip, čia jau nieko nepadarysi (nebent galisau leisti persikelti į vidurį pušynų gyventi, orasbus švaresnis).

  Bet vandenį gali gerti išvalytą filtruotą ir bent taip apsisaugoti nuo elementarių kenksmingų dalykų patenkančių į organizmą.

  kaip vienas pasakė profesorius - per metus žmogus suvalgo ~1 toną maisto, ir tik nuo tavęs priklauso pačio, ar tai bus 1 tona šiukšlių, ar tai bus 1 tona naudingų medžiagų. :)

 151.   Kauniete rašo:

  daug idomaus cia perskaicaiui,bet vis tiek turiu savo nuomone kas link svaraus vandens,o ta nuomone suformavo daugybe perskaitytu pasaulio asu atliktu kliniku apie vandens itaka musu sveikatai. yra vandens kokybes ir kiekybes ligos!
  kas link ale mineralu esanciu musu vandent H2O,tai esame pamirse,kad musu organizmas geba isisavinti tik organika,o tai yra musu maistas! tai pulkime valgyti kalkes is virdulio,laizyti ivairias nuosedas nuo vamzdziu:)))neorganika seda musu organizme ir per laika sukelia sveikatos problemas,kaip ,kad sugadina musu santechnika namuose.
  5m naudoju tik filtruota H2O (RO) ir visi esame sveiki.,gyvi,o tiksliau atsikrateme ne vienos sveikatos problemos,kaip skrandzio erozijos,refliukso,padidinto rugstingumo,dingo alergijos,inkstu akmenys,atsirado kita nuotaika,energija,o jau odos svytejimas-be jokiu plastiku isikisimu:)) nuostabi.
  mielieji,tik reikia ijungti logika-mes neturi ir negalime tureti svaraus vandens,nes musu zemes pavirsius lb uzterstas,o vamzdynas-50-70 m senumo,ir kol pozeminis svarus vanduo pereina per tuos baisius faktorius,mes savo ciaupuose turime -nuoda:((
  tada,jei turite galimybe ,naudokite tik isgryninta ,tyra vandeni,kuris ir yra musu organizmo 75% naturali terpe.toki H2O naudoja issivysciusios salys,kaip NORVEGIJA,tai ka -jie kvailiukai,o eilinis norvegas 16m ilgiau pragyvena uz lietuvi:))) patys darykite isvadas! bukite sveiki ir gerkite daug vandens!

 152.   Siaip rašo:

  To Kauniete, tie Jūsų asai, net nežino, kad žmogaus organizmas įsisavina mineralus t.y. neorganiką, nes kaip jis kitaip pakeičia mineralus netenkamus per šlapimą ir prakaitą?

  Ir nekalbėtkite apie dalykus, apie kuriuos nepakankamai suprantate, nes tokie kaip Jūs ims ir patikės ir paskui nukentės, dėl Jūsų kaltės.

 153.   Kauniete rašo:

  to Siap :)) ar jus idemiai perskaitete ka pats parasete??? lai buna pagarbintas naujas asas” SIAIP”:)) ,o visi kiti-nukryziuoti:)) tada linkiu skaniai valgyti ir isisavinti kalkes is virdulio,gelezi vinies pavidalu,aliuminio sauksteli,chlora,asbesta,cinka,svina,fluora,nikeli ir t.t. ,esancius musu vandeni:(((
  nemanau,kad ir musu universitetu profai yra neismaneliai-paskaitykite atktus ju moksl. darbus,kas link musu vandentiekio vandens-praeis noras gerti:)),o ka jau kalbeti apie japonu,jav,rusu akademiku darbus. o mano issilavinimas man leidzia tai rasyti:))))

 154.   Kauniete rašo:

  to siaip:))Mineralai yra labai svarbūs žmogaus organizmui ir nuo jų priklauso mūsų sveikata. Mineralai reikalingi kaip papildomi veiksniai, kurie naudojami aktyvuoti vitaminus ir enzimus. Iš 90 organizme randamų mineralų, 23 yra labai svarbūs ir juos turime nuolat gauti su maistu. Maiste esantys mineralai yra jonizuotos formos ir lengvai pasisavinami.
  tada linkiu valgyti vamzdyno vandens mineralus,nuo kuriu iseina is rikiuotes net musu skalbimo masinos,indaploves,sild.katilai ir t.t.:))

 155.   Siaip rašo:

  Jūs parašėte “musu organizmas geba isisavinti tik organika”, tai yra neteisingas teiginys, nes organizmas įsisavina į neorganinius katijonus ir anijonus kaip NaCl ir taip organizmas įsisavins geležį iš vinies, bet dažniausiai organizmas geležį įsisavina femo ar geležies(III) pavidalu ir t.t.

  Universitetų profai iš kokios sryties? Gal galite atskleisiti Jų pavardes, kad galėčiau, patikrinti Jų kompetencija.

  Lietuvoje vanduo gaunamas iš gilumiių grežinių ir yra vienas švariausių pasaulyje, o Jūs prisiskaitėte, kažkieno propagandos, ir tada nusipirkote filrtus, kurie valo švarų vandenį ir nieko neišvalo. Akivaizdus smegenų ir pinigų plovimas tam, kad prastumti savo prekę.

  Ir labai mokate copy-paste daryti, bet klausimas iš ar suprantate ką kopijuojate? (http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kodel-su-papildais-gaunami-mineralai-atisduria-ant-kraujagysliu-sieneliu-194.html)

  Ir žmogus nėra skalbimo mašina ir naudodamas tą patį vandenį išgyvena ilgiau, nes jis yra biologinė sistema, kuri atsinaujina ir pan.

  Tai kitą kartą, kai klausysiste kieno nors propagandos, pasidomėkite ar ta propaganda turi pagrindą.

 156.   Kauniete rašo:

  to siaip:)) na tada,mes skaitome skirtingu mokslininku pateikta info:)) ir man kiek teko skaityti,tai musu organizmas geriausiai isisavina dvivalente gelezi:))) ir vel galetume gincytis:)) visai tarsai ,kuri papuola i musu orgnizma pasalinti ,naudoja resursus,kurie galbut reikalingi zmogaus vystymuisi,augimui ir taip mes iseikvojame ji ir su metais musu orgnizmai pavargsta ,nusilpsta,uzsirugstina,o tai puiki terpe veistis virusams,bakterijoms,pirmuonims,kurie sukelia iv.ligas:((( AS renkuosi masito pavidalu butinas medziagas:)) na,pagal jus parasyma ir PSO(pasaulio sveikatos orgn.) yra niekis su savo moksl.isvadomis,kad 80% ligu sukelia kasdienybeje vartojamas vanduo su visa tarsa.
  kita vertus,kopijuoju ka matau:)))ir tuo tikiu:))
  kas link musu vandens,taip-pozeminiai vandenys LT geri,bet toliau ijunkite savo vaizduote ir logika,per ka,kaip,kiek laiko jis teka????o zemes tarsa???
  na matote,kaip skirtingai mes gyvename,mastome,taip ir skirtingus daiktus isigijame:)) mano filtrai 3500lt ir jie tikrai isvalo vandeni ! tai net tikrinau laboratorijoje:))) o jei kiti isigija pigia preke,uz kokybe isties sunku garantuoti,kaip pigios “slapiankos”ir suo needa:)) jus ko gero “senuku” vartotojas:))
  jei nesidomeciau”propoganda”-cia ir neskaityciau:)) linkiu jums “atsinaujinti” su Mendelejevo lentele:))) skeptiku radom ir paliksime,o as lieku prie savo nuomones-sudie:)))

 157.   Siaip rašo:

  Tai Jus pripažįstate, kad žmogaus organizmas įsisavina ir neorganika “tai musu organizmas geriausiai isisavina dvivalente gelezi”, nors prieš tai sakėte, kad “musu organizmas geba isisavinti tik organika”. Akivaizdu, kad Jūs nesuprantate apie ką kalbate, todėl tęsti pokalbį yra neproduktyvu.
  Taigi ateityje patikrinkite faktus.

 158.   Kauniete rašo:

  tyo siaip)) dvivalentes gelezies jonai yra musu maiste!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!-tai isisavinama!

 159.   Labas:)) rašo:

  Andy,kodel vanduo perejes per osmosini valyma yra negyvas? kiek zinau,negyvas vanduo yra tik virintas ir distiliuotas.
  vanduo yra H2O,tai ko mes jame dar ieskome-tyrumo ar nuodingu priemaisu,kaip chloras,asbestas,cinkas,nikelis ,fluoras ir t.t.? yra terminas,kaip pilnaverte mityba,kurios deka mmes turime save papildyti visomis reikalingomis druskomis,mokroelemetais,vitaminais.kita tema-mineralinis vanduo,dazniausiai zmones yra maisomi su vandeniu gerimui ir maistui gaminti. jis gali buti vartojams tik,kaip vaistai prie sveikatos problemu,ribota kieki ir ribota laika.aciu

 160.   VitaminasC rašo:

  Labas - dar praleidai vieną esminį elementą - distiliuotas vanduo (po osmozės) yra pats geriausias tirpiklis mikroelementams (nes jame jų nėra). Tai jei vartosi ilgą laiką distiliatą, praplausi savo organizmą nuo mikroelementų ir mineralų gerai :) tik klausimas ar tu to nori.

 161.   Darius rašo:

  pasiskaiciau komentarus ir nutariau taip pat bruksteleti savo pamastymus.
  Taigi nesu maniakas ir neleidziu naktu skaitydamas viso pasaulio mokslinius str, apie H2O. Stengiuosi remtis ir vidine nuojauta.
  Pradesiu nuo vandens chemijos.
  Taigi buvau bepaklojes kone 4T litu uz RO sistema, bet atsisakiau kai suzinojau,kad perejes per RO H2O tampa distiliuotu.
  Nusprendziau isvis nestatyti jokios, bet rezultatas nekoks, nes kecia prietaisai,vamzdziai ir kunasnor Kaune vanduo is ciaupo gana geras,bet pagrindine beda kalkes ir gal siek tiek per daug gelezies. Nezinau kodel zmones cia taip blogai atsiliepia apie musu vandeni. Kiek pamenu tik mes, Norvegija ir Sveicarija turime tokios aukstos kokybes vandeni Europoje. Beda zinoma vamzdynai ir priedai kuriais vandenu imones pagardina ta geraji vandeni, bet vistiek jis yra geriamas is ciaupo.
  Ka gi daryti su tom kalkem. Kilo mintis irehgti sistema kuri tik nukalkintu ir nugelezintu, kuria maciau pas pazistama zmogu. Kaina apie 2000LT. Visai neseniai radau radau relamuojama elektrini prietaisa kuris hercais “zudo” kalkes,t.y. jos niekur nedingsta bet nesikristlizuoja o ilgainiui toks paveiktas vanduo neva tai isplauna ir jau esamas nuosedas vamzdziuose,ciaupuose ir prietaisu tenuose. Kaip teigia pardavejai is daro stebuklus, o be to jis turi didziuli privaluma pries nugelezinimo nukalkinimo sistema-daug pgesnis. Ketinu siusti jiems uzklausimasu papildomais klausimais. Jei imanoma si dalyka suderinti su neipatingu filtru prie ciaupo geriamajam vandeniu tada manau klausimas del chem. H2O kokybes kaipir isprestas.

  Visgi as manau, kad chemine H2O sudetis nera svarbiausias dalykas.

  Taigi pereikime prie fizikiniu. Per daugeli metu supratau, kad atitirpusiam vandeniui lygiu nera. Todel asjipaprasciausiai saldydavau nefiltruota is ciaupoir atitirpusi gerdavau. Veliau isbandziau viena fokusa su garsu, nes maciau filmuka, kad muzika ir pozityvus zodziai harmonizuoja H2O struktura. Nepuoliau iekoti moksliniu pagrindimu ar paneigimu tiesiog emiau ir isbandziau tiksiek tiek patobulindamas procesa. Atitirpusi vandeni padejau prie koloneliu ir uzleidau ne Mocarta, bet viena zinomiausiu induistiniu mantru. Norite tikekite norite ne, bet H2O tapo saldus tarsi pagardintas gliukoze (ispeju skeptikus, kad as visiskai nereligingas zmogus ;) ).
  Visai neseniai pamaciau vena rusa zmogeli, berods kaskadinikas kuri po nelaimes daktarai surinkopagal brezinius. Ispudingaka jis isdarineja su savo kunu dabar,t.y jis visikai pasveiko ir dbar yra puikus atletas, stiprus kaip titanas,lankstus kaip gyvate. Jis papasakojo,kadprisimine senelio patarima gerti atitirpdyta vandeni. kai pamaciau kaip jis ji ruosia supratau, kad man dar labai toli iki manaiku :D.Zodziu pila kaip ir as is ciaupo. Tada pavirina (nezinau gal todel, kad Rusijoje jis daug nesvaresnis nei musu), tada pilai i dideli plastikini negilu inda maistui ir ikamera. Susalesjis panasus i vistos krutinele :D. Tuomet istraukia ta ledo gabala kuris atrodo neskaidrus. Tada kisa ta gabala po karstu kranu ir tirpdo kol lieka skaidraus ledo gabaliukas. Anot jo tik tas gabaliukas yra idealus svarus vanduo kui jis atitirpines geria. Cia kaip alternatyva tik reik isbandyti ar daug zaidimo. jei nedaug gal visia neverta su tai filtrais zaisti.
  Na ir visai pries kelias dienas perskaiciau dar viena fokusa kuriuo glima pagerinti H2O. Buvo toks idomus zmogus Viktoras Šaubergeris. Remdamasi jo idejomis viena vokieciu firma jau eile metu gamina antgalius ciaupams. Tik, kad jie pagallietuviu pragyvenimolygi kainuoja nesveikai. Bet esme tokia kad vanduo teka is ciaupo naturaliai kaip gamtoje sukuriu kas prisotina vandeni deguonimi ir neva naikina bloga info. I ta antgali dar galima istatyti kapsules sudeciai pagerinti (ale sidabrine auksine ametisto ir t.t)

  Suma sumarum chemine sudetis nera svarbiausia bet jei isvalysite ne bus puiku.
  Antra-geriausia gerti atitirpinta.
  Trecia-atitirpusi vandeni uzkraukite gera muzika, malda ar mantromis. As panaudoju mantra nes mano galva tai patikimiausia. Muzikos is aukstu sferu sukurta labai nedaug o mantrose slypi tukstantmeciu akumuliuota galia. Dar lietuvio Eismonto metodu manau tiktu,bet tam jau ziniu ir prietaisu reik.

  P.S. Prasau kritikuokite ir patarkite kaip optimaliau man isspresti klausima del chemines sudeties. Su fizika ir energijomis kaip nors rasiu sutarima :)

  Skanaus ir tyro visiems vandens!

 162.   Laima rašo:

  Labai ačiū Dariui už pamąstymus. Ir aš labai domiuosi tuo, kas papuola į mūsų vidų, taip pat ir vandeniu. Labai vertinu tirpsmo vandenį, bet niekaip nepavyksta įvaldyti proceso, kaip nupilti, ar kitaip pašalinti užterštą vandens dalį ir palikti tiktai švarų. Būtinai pabandysiu mantrą:)

 163.   arbatinė rašo:

  Sveiki,
  Ar galima vandenį virinti antrą, trečią, ketvirtą kartą ir gerti? Kaip pakinta tokio vandens savybės? Ar toks vanduo nekenkia organizmui? (pvz., ryte pripilam pilną arbatinį ir dienos eigoje kelis kartus jį užvirinam, kol visą išgeriam).
  Ačiū!

  Andy:

  Na visu pirma tai bereikalo virinant pilna virduli jus eikvojate elektros energija ir taip svaistote savo pinigus. Geriau virti tiek kiek reikia tam kartui.
  Taip pat yra tokia nuomone, kad verdant vandeni kelis kartus koncentruojami vandenyje esantys toksinai, nes dalis vandens nugaruoja ir taip dideja vandenyje esanciu toksinu pvz arseniko koncentracija. Bet velgi, nemanau kad ten ta koncentracija padides labai zymiai, nes to vandens isgaruoja nedaug.

  Dar yra zmoniu, tarp ju ir mano mama, kur verda vandeni ant mazos ugnies (ant dujines) ilgesni laika, kad nusistotu jame esancios kalkes. Taip pasalinama dalis vandenyje esancio neorganinio kalcio ir kai kuriu kitu mineralu. Negaliu 100% teigti kad tai yra labai gerai, bet tai yra vienas is budu pasalinti is vandens perteklini kalci, ypac jei jusu vanduo yra kietas.

 164.   Vidas rašo:

  Puikus straipsnis, su taikliais pamąstymais :)

 165.   Minius rašo:

  Sveiki,

  ar plaukiojimas baseine valomame vario sulfatu yra žalingas?
  http://www.pristineblue.lt/lt/pristineblue-produktai.html
  yra nuomonių, kad tai taip pat kenksminga: http://www.drlwilson.com/articles/copper_toxicity_syndrome.htm
  bet gal tai perdėtas atsargumas ar bent ženkliai geriau negu chloruotas vadnuo?

  Andy:

  Manau jis tikrai geriau nei chloras. Ar i organizma is tokio vandens pateks per daug vario negaliu pasakyti. Jei pastoviai tokiame vandenyje plaukiojat, tai laikas nuo laiko reiktu pasidaryti vario testa, ir ziureti ar jo organizme ne daugeja, jei butu rasta kad per daug tai zinoma bent kuriam laikui rektu nustoti.
  Kiek esu girdejes, bene geriausia baseinu disinfekcija yra ozonas, ar jodas, bet tokiu beveik niekas nenaudoja.

 166.   TOny rašo:

  Sveikas,

  Daug komentaru, visus perskaiciau ir nelabai ka supratau, nes visos nuomones skiriasi. Galbut optimaliausias variantas butu veztis is kaimo sulinio vandeni?

 167.   TOny2 rašo:

  Antras variantas kazkaip istrigo tas H2O RO. Gal galit pakomenuoti kas tai yra? Filtras kaip supratau? Kur galima isigyti kokia kaina?

 168.   broxo druska filtrams rašo:

  Vandens tyrimai nemokamai

  Nemokamai patikriname pagrindinius vandens taršos parametrus. Vandens tyrimui naudojame sertifikuotas ir nekenksmingas medžiagas. Turime kompaktiškas nešiojamas vandens tyrimo laboratorijas, su kuriomis vietoje per keletą minučių nustatome pagrindinius parametrus. Esant reikalui, žinome kaip tinkamai paimti vandens mėginį tyrimams Higienos centre bei galime saugiai jį pristatyti. Tam naudojame specialius sertifikuotus indus su paruoštu mėginio konservantu, laikomės rekomenduojamų mėginio ėmimo procedūrų.

Rašyk komentarą