BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ar kalcio vartojimas duoda stiprius kaulus?

Kalcis ir kaulų sveikata
Daugelis stiprius kaulus sieja su kalcio vartojimu ir dažai teigiama, kad pieno produktai yra geriausias kalcio šaltinis ir automatiškai stipria kaulus. Deja, tai labai toli nuo tiesos ir pienas kaip kalcio šaltinis yra labai išreklamuotas norint parduoti daugiau pieno ir jo produktų. Apie pieno žalą atskirai esu rašęs straipsnyje - ‘Pienas -sveikatos šaltinis ar ligų sukėlėjas’.

Kalcio papildai
Daug sveikata besirūpinančių žmonių vartoja papildus, ir kalcio papildai yra vieni populiariausių ir ypač tarp vyresnio amžiaus moterų, kurios turi didesnę kaulų lūžių riziką. Deja, daugelis papildų yra labai prastos kokybės ir jų pasisavinimas tiesiog apgailėtinai mažas (vos keli procentai tokio kalcio patenka į organizmą). Dažniausiai yra naudojamas kalcio karbonatas (jis yra labai pigus ir duoda gera pelną) - beveik tas pats kas kreida, su kuria anksčiau mokykloje buvo rašoma ant lentos. Daugelis koralinių kalcio papildų taip pat labai prastai pasisavinami ir jie dar kartais gali būti užteršti sunkiaisiais metalais.  Taip pat, kai kurie teigia (David Wolfe), kad kalcio papildų vartojimas prilygsta kieto vandens gėrimui. Dr. Thomas Levy teigia, kad kalcio papildų vartojimas yra pavojingas ir papildais suvartotas kalcis dažniausiai atsiduria ne kauluose, o ant kraujagyslių sienelių ir sukelia aterosklerozę (kraujagyslių susiaurėjimą ir sustandėjimą).

Kalcio papildai neduoda naudos?

Dar daugiau, kaip parodė Harvardo Universiteto Medseserų tyrimas, didelis kalcio kiekis padidino kaulų lūžių skaičių. Moterys, kurios vartojo 900mg kalcio per dieną, patyrė du kartus daugiau kaulų lūžių nei tos, kurios vartojo tik 450mg. Kitame tyrime, kuriame dalyvavo 36 000 moterų, viena grupė gaudavo 1000mg kalcio per dieną, o kita - palcebą (kapsulę, neturinčią kalcio ir tik neveiklias medžiagas). Taip pat abi grupės gavo vitamino D. Abiejų grupių kaulų lūžių skaičius buvo toks pat, kas reiškia, kad didelės kalcio dozės nedavė efekto.

Magnio ir kalcio santykis

Vien kalcio papildų vartojimas iškreipia ir taip jau daugelio žmonių organizme iškreiptą  kalcio magnio santykį ir taip sukelia dar daugiau problemų. Daugeliui žmonių labiau trūksta magnio nei kalcio, nes žemėje, kurioje auginamas maistas, magnio yra vis mažiau ir tik labai nedaugelis  ūkininkų naudoja magnio trąšas. Dėl kalcio ir magnio santykio yra įvairių nuomonių. Teigiama, kad kalcio ir magnio santykis turi būti 2:1 ir tuo pagrįstos daugelio šalių mineralų rekomendacijos. Tačiau kiti teigia, kad šis santykis turi būti 1:1 ar net 1:2 magnio naudai. Dideli kalcio kiekiai sumažina magnio pasisavinimą ir taip per ilga laiką sukelia jo trūkumą.

Kaulams reikia kitų elementų
Net ir geriausi kalcio papildai nėra vienintelis ir svariausias geros kaulų sveikatos veiksnys. Kaulams reikia kitų elementų, kurie yra daug svarbesni nei kalcis. Gerai dirvinis asiūklis (horsetail), kuris turi silicio, ir, kai kurių teigimu, yra daug naudingesnis nei kalcio papildai. Kitas geras natūralus silicio šaltinis yra liucerna (alfalfa).  Kaulų mineralizacijai dar reikalingi magnis, vitaminas K ir D, stroncis ir kt.

Stroncis skatina kaulų mineralizaciją

Keli tyrimai parodė, kad Stroncis yra daug svarbesnis norint turėti stiprius kaulus nei kalcis. Yra virš 200 tyrimų, tyrusių stroncio įtaką kaulų sveikatai. Mayo Clinic atliktas tyrimas parodė, kad moterims virš 80 metų duodant stroncio papildus kaulų lūžių rizika sumažėjo 59-iais procentais. Kitas tyrimas, publikuotas The New England Journal of Medicine, parodė, kad stroncio papildų vartojimas kaulų lūžių riziką sumažino 49%, lyginant su grupe, kuri vartojo kalcį ir vitaminą D. Čia yra straipsnis žurnale The New England Journal of Medicine, kuriame diskutuojama stroncio įtaka kaulų būklei. Ten buvo naudojama strontium ranelate forma.

Skaitantiems anglų kalba pateikiu nuorodą į dar vieną straipsnį apie stroncio naudą kaulams.

Kaip stroncis veikia?

Stroncis skatina naujo kaulinio audinio augimą. Patekęs į kaulinį audinį stroncis pritraukia kitus mineralus (kalcį, magnį ir fosforą). McGill Universiteto tyrimas parodė, kad  pavartojus stroncio papildus 6 mėnesius kaulinio audinio formavimasis padidėjo 172%.

Kodėl trūksta kalcio?

O kalcio žmonėms dažniausiai trūksta dėl nepasisavinimo ir perteklinio kiekio gyvulinių baltymų - jie sumažina organizmo ph ir jam neutralizuoti imamas kalcis ir kiti mineralai iš kaulų ir taip privedama iki osteoporozes.
Kalcio trūksta dėl blogos kepenų veiklos
Kad būtų pagerintas kalcio pasisavinamą reikia, kad būtų pakankamai tulžies (turėtų būti pagaminta 1-1,5L per dieną), daugelio žmonių kepenų latakai užsikimšę akmenimis ir taip tulžies gamyba ir nutekėjimas labai sumažėjęs - to rezultatas sumažėjęs kalcio, riebalų ir riebaluose tirpstančiu vitaminu pasisavinimas.
Kepenų veiklos gerinimas

Galima daryti kepenų ir tulžies pūslės plovimus, bet jei tai darysite, atsakomybę turite prisiimti patys. Saugesnis bet ne lėtesnis metodas yra vaistažolės. Tulžies gamybą skatina karčios vaistažoles: imbieras, tumerikas, kiaulpienes šaknys, todėl jas gerai vartoti po kiekvieno valgio.

Vitamino D Svarba
Kad pasigamintų pakankamai vitamino D, kuris kaip tik skatina kalcio pasisavinimą ir kaulų mineralizaciją, reikia vasaros laikotarpiu 20 minučių pabūti saulėje tarp 11-14 val. apnuoginus puse kūno ir be jokio  saulės kremo. Jie tik rankas - reikia būti ilgiau. Jei oda jautri, tai pradėti nuo 5 min. Bet Lietuvoje saulė  yra pakankamai aktyvi (vitaminui D gaminti reikia, kad UVB bangos būtų 280-320 nm ilgio) ir tai būna  balandžio - spalio mėnesiais, o nuo spalio iki kovo UVB spinduliai yra per ilgi ir jie nesugeba skatinti vitamino D gamybos. Čia yra vitamino D kalkuliatorius, galima pasiskaičiuoti, kiek laiko jums reikia būti, kad būtų pagaminta pakankamai vitamino D. Reikia įvesti gyvenamą vietovę, odos tipą ir t. t.

Kaip gaminamas vitaminas D?
Odoje yra cholesterolio darinys (7-dehydrocholesterol). UVB spinduliai(280-320 nm) stimuliuoja odoje esančius receptorius ir tai atidaro vieną iš keturių 7-dehydrocholesterol žiedų. Taip jis paverčiamas į colekalciferolį (vitaminą D3), bet tai dar nėra aktyvi vitamino D forma. Kepenys D3 paverčia į 25 dihydroxy D3 (pridedama viena OH molekulė), bet tai vis dar nėra aktyvi vitamino D forma. Paskutinis žingsnis įvyksta inkstuose, kur 25 hydroxy D3 paverčiamas į 1,25 dihydroxy D3 ( kalcitriolis). 1,25 dihydroxy D3 yra aktyvi vitamino D forma ir jos gamyba labai griežtai reguliuojama, ir todėl dauguma vitamino kraujyje circuliuoja kaip 25 ħydroxy colecalciferol. 1,25 dihydroxy D3 reguliuoja daugiau nei 1000 genų. Ir vienas iš jų yra skatinantis kalcio pasisavinimą iš žarnyno bei kalcio atidėjimą į kaulus (mineralizaciją). Vitamino D gamyba sumažėja vyresniems žmonėms (virš 70 metų), nes jų odoje yra mažiau 7-dehydrocholesterol, iš kurio gaminamas vitaminas D. Taip pat šie žmonės ir taip dažniausiai būna uždarose patalpose ir rečiau išeina į lauką.

Vitamino D papildai

Dar galima vartoti papildus, bet reikia bent 2000 tarptautinių vienetų per dieną ar net dar daugiau, bet geriausia gauti deginantis saulėje. Vitamino D taip pat yra riebioje žuvyje, žuvų taukuose, į kai kuriuos produktus yra pridedama vitamino D (margarinas). Iš papildų tai reikia kad būtų D3 (colecalciferol), o ne D2 (ergocalciferol), kuris išgaunamas švitinant grybus UVB spinduliais. Bet D2 pasisavinamas daug blogiau ir vartojant jo reikia daugiau, taip pat jo apykaita yra du kartus didesnė nei D3 ir todėl jis iš organizmo greičiau pašalinamas. Jei vartosite papildus, tai po kelių mėnesių gerai pasidaryti 25 Hydroxy vitamin D testą. Nes maža dalis žmonių vartodama dideles vitamino D dozes gali perdozuoti ir tai gali sukelti audinių kalcifikaciją. Bet tai atsitinka labai retai ir vartojant dideles dozes ilgą laiką.  Optimali  vitamino D (25 hydroxy vitamin D3) kraujo norma turi būti 50-65ng/ml arba 125 - 162 nmol/L (nanogramai (1g=1 milijardas nanogramų) viename mililitre).  Mažiau nei 20ng/ml ( arba 50 nmol/L) rodo žymų vitamino D trūkumą. Tiesa, kartais dėl laboratorijos įrengimų testai būna apgaulingai geri. Taip pat testas gali būti kitais vienetais - nmol/L.

Kas svarbiau: kalcis ar vitaminas D?
Kaip parodė vienas tyrimas, kalcio vartojimas daugiau nei 566 mg/dieną davė naudos tik toms moterims ir 626 mg vyrams, kurių vitamino D lygis kraujyje buvo 20ng/ml (25 dihydroxy vitamin D) ar mažiau. Tos moterys, kurios turėjo vitamino D 20ng/ml ar daugiau nei 566mg/d kalcio nedavė didesnio efekto. Tad dar kartą pasikartosiu, kad kalcio pasisavinimas ir atidėjimas į kaulus labai priklauso nuo kitų veiksnių ir vitaminas D yra vienas iš svarbesnių, nes jis pagerina jo pasisavinimą.

Magnio svarba kaulams

Dar kaulams labai svarbus magnis. Geriausia gauti iš maisto, magnio yra žalios spalvos daržovėse (salotos, brokoliai ir kt.), riešutuose ir raw cacao pupelėse, bet jų naudingumas yra kontraversiškas ir aš bent jau jų nevartočiau. Tiesa, reikia prisiminti, kad dėl intensyvios žemdirbystės dirvos labai stokoja magnio ir dėl to maiste jo yra vis mažiau. Iš papildų, tai, mano žiniomis, magnis gana gerai pasisavinamas per odą. Yra toks magnio aliejus/ magnio chloridas, kurį reikia tepti ant odos. Dar gana gerai pasisavinamas jonizuotas magnis, kuriame yra ir kitų elementų. Magnis atlieka daugiau nei 300 skirtingų funkcijų, tokių kaip gliukozės metabolizmas, energijos gamyba, enzimų gamyba, nervinių signalų perdavimas ir kt.

Natūralūs kalcio šaltiniai

Iš natūralių produktų kalcio daug yra žalios spalvos daržovėse, taip pat migdolų ir kituose riešutuose, taip pat carrob milteliuose, kurie gaminami iš carrob pupelių. Bet juose taip pat yra nemažai cukraus ir reikia, kad būtų termiškai neapdorota (raw organic carrob powder).

Jei jau taip norite kalcio papildų, tai jie turėtų turėti daugelį mano išvardintų elementų. Gana geras yra Perque Bone Guard Forte. Perque parduoda čia, bet reikia užsiregistruoti, nes kitaip šių produktų nerodys. Dar gana geras yra New Chapter. Bet jūs iš ten tikrai neprivalote pirkti - aš iš šių internetinių puslapių nieko negaunu.

Kas dar stiprina kaulus?

Dar kaulams labai didelę įtaką turi fizinis krūvis. Todėl norint turėti stiprius kaulus reikia sportuoti, gerai bėgiojimas ir kita fizinė veikla, kuri duoda krūvį kaulams. Vienas tyrimas, kuriame buvo tirti jaunį tenisininkai nustatė, kad dominuojančioje rankoje kaulų tankis buvo žymiai didesnis. Tai patvirtina, kad fizinis krūvis priverčia kaulus tapti stipresniais.

Čia yra labai geras Dr. McDougall straipsnis apie kalcio poreikį, pieno produktus ir kaulų sveikatą.

Tikiuosi, kad ši informacija jums bus naudinga ir prašau palikti savo komentarus ir atsiliepimus žemiau. Laisvai reikškite savo nuomonę. Jūs nebūtinai turite su manimi sutikti - aš gerbiu visas nuomones. Jei turite kokių nors klausimų ar norėtumėte gauti papildomos informacijos, palikite žinutę žemiau (Kometarai būnant kitose šalyse pagal blogas.lt nuostatus neleidžiami, čia dėl spamo). Arba apsilankykite mano naujame forume Buk Sveikas, ypač gyvenate svetur, nes ten  komentarai leidžiami. Ir taip pat per Facebook, kur dažnai įdedu nuorodas į naujai rastą aktualią informaciją.

P.S.Taip pat blog’ą galite prenumeruoti į savo asmeninį kompiuterį per RSS srautą (tai tikrai ne virusas ir jo nereikia bijoti), kuris randamas kairėje pusėje, žemiau ‘Kategorijos’. Reikia paspausti ant RSS ir išsaugoti kaip ‘bookmark‘.

P.S.1 Jei manote , kad mano blog’e pateikiama informacija gali būti naudingajūsų draugams, artimiesiems ir kolegoms būčiau labai dėkingas, jei jiemsnusiųstumėte mano blogo adresą.

Andy

http://www.buksveikas.net/

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (216) | “Ar kalcio vartojimas duoda stiprius kaulus?”

 1.   gerbejas rašo:

  puikus straipsnis

 2.   Česlovas rašo:

  Puiki apžvalga. Ačiū.

  Kažkada dirbau statybose su patyrusiu meistru. Jis man paaiškino, kad daugiau nei reikia cemento nesustiprina betono, bet jį susilpnina. Visko turi būti atitinkamos dozės.

  Panašiai su kaulais. Ir išties - galima suvalgyti daug daug kalcio, bet kaip jis paklius į reikalingas kaulo vietas? Ir ar tik kalcio reikia? Ir kur atsidurs į kaulus nepakliuvęs kalcis?

  Į visus šiuos klausimus atsako Andy savo puikiame straipsnyje.

  Man regis, kad realybėje reikalas išties gerokai sudėtingesnis. Mano žiniomis, kaulus sustiprina geros prisotintų riebalų dozės ir t.t.

  Tarp kitko, karvės pienas - taip pat natūralus produktas. Tik problema tame, kad jis skirtas ne žmonių, bet karvių kaulams auginti.

  Būkime sveiki -

  Česlovas

 3.   Daiva rašo:

  Tikrai labai geras straipsnis i kuri ideta daug darbo,svieciant mus.Daug ka zinojau,bet kai ko ir ne.Pavyzdziui,kad kepenys turi dideles reiksmes kalcio pasisavinime.Nors intuityviai geriu arbata su imbieru,bet nezinojau,kad jis padeda isskirti tulzi.Aciu uz puiku straipsni ir kitus,kuriuos rasete.Gaila,kad ne visiems yra aktuali sveikos gyvensenos tema ir zmones nesidomi tuo.Manau,kad jie, neturedami to poreiko,nesuras ir tos geros informacijos,kuria skleidziate.Bet rasyti verta ir del tu, kurie randa ja:)Didelis dekui!

 4.   Violeta rašo:

  Dekoju uz info -daug ka panaudoju

 5.   Kaukysa rašo:

  Andy, Tavo blog’e man nepavyko rasti ko nors apie aukšto kraujo spaudimą - gal ši tema tiesiog čia negvildenta :). Labai aktualu - mano mama jau ketverius metus kasdien vartoja cheminius vaistus ir nerimauja, nes neišgėrus dozės, ima drebėti rankos ir pan. Taigi, ieškom alternatyvų.

 6.   BiteMaja rašo:

  Aciu,naudingas straipsnis:)

 7.   Andy rašo:

  Kaykysa, Kito straipsniu komentaruose esu atsakes apie kraujo spaudima, ziurek si ir keleis kometarus zemiau:
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/bloga-mityba-tiesus-kelias-i-ligas-10.html#comment-2259

 8.   antanis rašo:

  truputi papildysiu
  klausantis garsiu pasaulio mokslininku(SAB nariu)ptarimu kalcis santykyje su magniu butini papildai,kad isvengti osteoporozes ,osteochondrozes,bei kt su kalcio ir magnio trukumu susijusiu susirgimu.Sitie du makroelementai reikalingi ir raumenu ir smegenu veiklai reguliuoti,jie reikalingi linkusiems i alerginius susirgimus.Mano aplinkos zmones naudoja GNLD “KAL-MAG+D”(profilaktine dienos norma 450mg.)As pats su minetu papildu susidraugavau pries gera desimtmeti ir dziaugiuosi galedamas kitiems parekomenduoti veiksminga naturalu papilda.
  Informacija surasite http://www.harmonija.visiems.lt(lietuviu klb.),www.gnld.com
  (anglu klb.)
  Padekime savo kaulams ir ne tik!

 9.   Andy rašo:

  Jie gali idek visa sudeti su ingredients, nes GNLD del kazkokios keistos priezasties slepia arba man bet jau nepavykorasti.

 10.   Andy rašo:

  Na radau aprašymą, kad jūsų tame išgirtame KAL-MAG+D” kalcio forma yra karbonatas, ir tokio kalcio net pats vartočiau nei kitiems patarčiau. Tai pati pigiausia kalcio forma ir jos pasisavinimas ir panaudojimas labai prastas.
  Tokiam kalciui pasisavinti reikia gero skrandžio rugstingumo ir daugelis vyresniu žmonių jo stokoja.
  Todėl patarčiau tokio kalcio nepromotinti ir rasti geresnį pakaitalą.

 11.   antanis rašo:

  gal pasiulysit alternatyva.I vaistines seniai neinu pirkti papildu.Viena tokia mociute pries 50 metu trindavo kiausiniu lukstus,dabar ir ji nerekomenduoja sito daryti,sako pavojinga,nerizikuok.

 12.   Andy rašo:

  Na bent jau kaimisku kiausiniu lukstu audijias tikrai neturetu kelti pavojaus, zinoma daug vartoti nereikia ir aisku kiausinius reikia gerai nuoplauti su geros kokyes muilu. Ir kaip neseniai parode viena studija, kiausiniu luskatai dave geresni rezultata nei gliukozamino papildai
  http://www.nutraingredients.com/Research/Eggshell-membrane-may-outperform-glucosamine-for-joint-health

  Taip pat straipsnyje yra isvardyta ne viena alternatyva kalcio papildams ir kaip sakiau visu pirma reikia pageriti jo pasisavinima bei sumažinti salinima, o ne gydyti simptoma vartojamt kazkokius papildus.
  ZInoma zmones megsta papildus, nes nori toliau daryti tai ka dare, bet deja toks paprastas sprendimas neduoda rezultato ir tik isleidziami veltui piningai.

  Priedo dar kartais nuo tokiu papildu net toksinu gaunama ar isbalansuojamas mineralu santykis. Vartojant kalci sumazeja gelezies pasisavinimas bei magnio.

 13.   Andy rašo:

  Gana geras mineralu saltinis yra juros kopustais, juros darzoves( sea weeds).
  Juose mineralai yra labiau balansuoti, tiesa juose nemazai natrio todel riekia jas valgyti saikingai.
  Taip pat svarbu, kad nebutu uzterstos sukiaisiais metalais.

 14.   Tiliukas rašo:

  Labas rytas!

  O ka Jus manote apie Mumijų? Neseniai perskaiciau nemazai informacijos apie jo naudą ir gydomąsias savybes ypatingai del kaulų.

 15.   antanis rašo:

  o ka jus zinote apie TRANSFER FAKTOR(4life.ru)

 16.   antanis rašo:

  Andy,
  noriu tik paklausti,ar jus gaunate honorara uz straipsniuose skelbiama info,kad draudziate pamineti maisto papildus,su kuriais susipazine skaitytojai paraso komentaruose saltinius,kur galima ir kitiems pasiziureti,susipazinti,o gal ir padeti isspresti sveikatos problemas?

 17.   Andy rašo:

  As nesu gaves nei cento nei is viena mano paminetu websitu ir jei suprantate HTML coda, tai galite pasiziureti, ten jokiu affiliate linku nera ir dar karta pasikartosiu, nei vieno neverciu ir neskatinu is ten pirkti. Ir kaip sakiau vien papildais daugelio problemu neisspresi.

  Del papildu, tai as nieko pries kai zmones pamini viena kita papilda, bet manau yra per daug vos ne kiekviename komentare pamineti koki nors papilda ir prieda kai tas papildas yra kalcio karboato formos. As juk negaliu tyleti kai toks papildas pateikiamas kaip geros kokybes.

  Del transfer faktor,taik kiek ten ziurejau yra platinami medicininiai grybai, kurie stipria imunine sistema ir su salyga kad jie yra geros kokybes tai gali buti naudingi, bet velgi gydant ligas vien papildais negydoma priezastis ir tai labai panasu i gydyma vaistai kai gydomas simptomas, o ne saknine priezastis.
  Zinoma gydymas naturaliais papildais geriau nei vaistais, bet daugeliu atveju vien papildai rezultato neduoda arba jis buna trumpalaikis.
  Irvisu pirma ka reikia padaryti , tai apsivalyti organizma , issiplauti kepenis, o ne pulti pirkti papildu, kas labai populiaru, nes daugelis zmoniu isgere viena ar kita papilda tikisi pagerejimo nieko nekeiciant deja stubuklu buna retai.
  IR kaip sakiau nei vienas mano pasisakymas neskirtas kazka asmeniskai izeisti, tai yra tik atsakas i komentarus.

 18.   Andy rašo:

  daugelis zmoniu pakeite mityba ir atsisake blogu produktu gautu zymiai geresnius rezultatus nei pirkdami daugeli papildu. O jei dar isvalytu kepenis, tulzies pusle, zaryna.

 19.   Andy rašo:

  APie mumiju isgirdau visai neseniai viename Dr. Jubb interviu, ir jis tik trumpai uzsimine, kad ji turi naturaliu anabolioko, gerai raumenims. Todel daugiau apie ja negaliu pasakyti.
  Jei gali įdėk nuoroda, kur yra daugiau info apie ja.

 20.   antanis rašo:

  BAMP(biologiskai aktyvus maisto papildai)Rusijos Federacijos Sveikatos ministerija patvirtino amerikieciu gamybos maisto papilda bei nukreipe gydytojams spec. metodini laiska,kuriame rekomenduojama naudoti TRASFER FACTOR kaip pagrindini preparata esant sioms ligoms:AIDS,virusiniui hepatitui B ir C,skrandzio opai,veziui,alergijai,osteomielitui.
  Stai ka gali maisto papildas!

 21.   Tiliukas rašo:

  Deja, nuorodos nelabai galiu idet, nes radau Malovičko knygose “Netradiciniai budai išvalyti ir gydyti sąnarius” ir “Gydo dievas ir gamta”.
  Labai sutinku su visais išsivalymais. Na, o kai jau “apsišvarini”, natūralios priemonės (žolės, bičių produktai, mumijo, kt.) galėtų mums švelniai padėt išsigydyt savo bėdeles.

 22.   Tiliukas rašo:

  Na, esu girdejusi , kad maisto papildai visai gali buti netgi ir ne papildai, o normalus vaistai, netgi labai veiksmingi, tik ju farmacijos mafija neduoda kitaip uzregistruot kaip tik papildus.Cia apie Vetom skaiciau:http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/turinys/virusologija_bakteriologija/bacillus_subtilis

 23.   Andy rašo:

  Aciu uz nuoroda i gera straipsni. O del papildu tai dauguma ju yra izoliuoti ir daznai laboratorijose sintetinami komponentai, kurie tikrai ne tas pats kas naturalus ensatys maiste. Nes maiste yra visas kompleksas kitu kurie reikalingi tiek pasisavinimui tiek oragnizmo funkcionavimui ir yra daug ivairiu komponentu kurie iki siol nera atrasti ir izoliuoti. Todel mineralus ir vitaminusi r mineralus geriausia gauti su maistu ir jei ju neimanoma gauti su maistu ( tai yra nepaprastai sunku) tai geriau gauti is ivariu vaistazoliu, biciu ziedadulkiu/duoneles, spirulinos, chlorelos, dziovintu dilgeliu ir kt, o net ten kokia galas zino is ko padaryta kapsule gerti.

  Taip pat esu keleta kartu girdejes , kad pvz. sintetine askorbine rugstis net skorbuto nesugea isgydyti.

  Del tu medicininiu grybu tai jie gali padeti, taciau reikia pripaziti, kad organizmas grybu nestokoja, o imunine sistema nusilpsta uzsitersus organizmui, uzsikimsus kepenims, isivyravus blogai zaryno florai, nuo kurios priklauso 50-80% imunines sistemos.
  Todel pirmiausia ka reikia padaryti tai issivalyti kepenis ( metoda galima susirasti internete, bet darant reikia prisiimti atsakomybe arba susirasti zmogu kuris jus priziuretu ir reikalui esant padeti).
  Taip pat reikia atstatyti gera zarnyno floros santyki.
  Ir tada ir tie medicininiai grybai ir kiti papildai turetu daug didesni efekta. DEja zmonems daznai patariama, vartok ta ar ta ir viskas tai pades isspresti visas sveikatos problemas, deja daugeliu atveju zmones buna nuvilti.

 24.   Erikas rašo:

  noreciau paklausti kodel suvalgius vaisiu ima kauptis dujos? suprantu kad jos kaupias kai skrandyje prasideda puvimas. bet kodel kai valgau mesa ir kita valgi dujos nesusidaro?

 25.   Andy rašo:

  Vaisius reikia valgyti ant tuscio skrandzio, o jei maisoma su kitu maistu tai zinoma jie pradedu rugti , fermentuotis ir taip susidaro dujos ir viduriu putimas. Dar reiktu nemaisyti rugsciu vaisiu su saldžiais - pvz citrusiiu su bananais. Taip pat kartais buna kad didesnis skaidulu kiekis pradeda ferentuotis storajame zarnyne, ypac kai yra bloga zarnyno flora.

  Del mesos dujos nesusidaro ( ar susidaro maziau) nes ji neturi skaidulu. Su saliga kad ta mesa yra gerai suvirskinama. Bet daznai mesa nera tinkamai suirskiama ir bet jau kaz kiek tu duju susidaro. Ir smirdacios dujos yra nesuvirskintu baltymu zenklas. Kai paprastai fermentuojantys angliaadeniai buna bekvapiai ( issiskiria CO2 aglies dioksidas).

 26.   vida rašo:

  reikalingas straipsnis. ačiū labai.

 27.   Artas1 rašo:

  Dar reiktų prisiminti iš ko sudarytas kaulas be Kalcio???
  Pirmiausiai tai amino rugštys būtent kolagenas, jis jungiasi Sieros pagalba į gijas , kurios ir sudaro kaulo konstrukcija panasiai, kaip Eifelio bokstas. O tarpuose issidesto Kalcis ir Natris - būtent jis leidžia išlaikyti vandenį kauluose. Kauluose turi būti apie ketvirtadalis viso Natrio esančio organizme. Taigi sekanti medžiaga - Vanduo - jis atsako už kaulo tvirtumą.
  Jau komentaruose buvo lyginami kaulai ir betonas.
  Taigi kaulai su vandeniu - betonas, be vandens, tiesiog cemento milteliai.
  Kalcis - apsaugo kolagenines gijas nuo fermentų poveikio, be jo prasideda kolageno skaidymas(jis grazinamas i kraują), o kaulas pradeda irti. Kalcis iš kaulų imamas, kai užrugštėja organizmas.
  Taigi tam , kad neįjungtume šio proceso arba sustabdytume, reikia pirmiausiai gero vandens. Žinoma , kad atstatytume kaulus, reikia ir amino rugsciu, ir kalcio, ir druskos, ir dar daugybės elementų išvardintų straipsnyje. Tad geriau to proceso neįjungti.
  Neužrūgštinkime savo organizmo!

 28.   andy rašo:

  Cia yra geras straipsnis apie calcio mitus
  issiverskite su google translator
  http://www.naturalsolutionsmag.com/index.cfm/fuseaction/articleSearch.article/articleID/15403/TheCalciumMyth

 29.   Vydmantas rašo:

  Andy, jus ne karta nurodote, kad spirulina vartoti. Ar tai apie sita eina kalba, nes noreciau pavartoti. Kaip tik dabar renkuosi, ieskau ka pavartoti.

  http://www.tianshi.lt/spirulina.php

  Taip pat, ka manote apie indiskus ajurvedinius papildus:

  http://www.sveikiproduktai.lt/lt/main/products?pid=17429&id=17449

  http://www.sveikiproduktai.lt/lt/main/products?pid=17533&id=17757 ir t.t.

  Nepykite, kad idejau nuorodas, cia ne reklama. Tiesiog gavau dovanu ir man juos labai rekomendavo gerti.

 30.   Andy rašo:

  Del spirulinos tai ten jusu nurodyta galima vartoti. Man asmeniskai geriau kai buna miltelia o ne tabletes, bet labai dideliu skirtumo nera.

  Del tu ajurvediniu papildu
  http://www.sveikiproduktai.lt/lt/main/products?pid=17429&id=17449
  visi ten nurodyti turi kalio sorbato, kuris yra konservantas tiesa ne pats pavojingiausias
  SIaip ten yra vaistazoliu kurios gali buti naudingos, tik tas potasiusm ( kalio) sorbatas kliuva. Asmeniskai produkt su konservantais nelinkes vartoti.

  http://curezone.com/foods/enumbers.asp

  O kitoje nuorodoje tai labai daug produktu nezinau ten apie kuri jus kalbate.

 31.   Andy rašo:

  Dar del spirulinos ir chlorelos tai jie turi b12 analogu ir vartojant labai daug ( po kelis saukstus per diena) gali per ilga laika issivystyti b12 trukumas.

 32.   Vydmantas rašo:

  Aciu uz atsakyma. Tai galbut spirulina gerai pavartoti tik pavasari ir rudeni, profilaktiskai. O is tu nuorodu, pvz http://www.sveikiproduktai.lt/lt/main/products?pid=17429&id=17449 - sitas produktas.

  Dar Andy, atsiprasau, nerandu, kad kur butumete rekomendaves, ka is Magnio preparatu yra patikima vartoti.

 33.   Andy rašo:

  Na siaip tai spirulina galima vartoti bet kada, tik karts nuo karto reikia padaryti pertraukas ir nevartoti po labai daug.
  Del ten nurodytu papildu, tai gali ir butu geras bet tas konservantas E202 kliuva. Siaip gera kompanija jo geletu ir nedeti.

 34.   Katrin rašo:

  Labai idomus ir verciantis susimastyti straipsnis. Bet vis del to is savo patirties turiu pripazinti, kad kalcio papildai (as naudoju koralini kalci, miltelius, kuriuos isgeriu su vandeniu) man padeda susitiprinti nagus. Nezinau kaip kaulai, bet nagai tai tikrai sustipreja ir maziau skilineja kai vartoju kalci. As vartoju nedidelemis dozemis, puse rekomenduojamos normos, kartais net pamirstu isgert. Seip esu tikra, kad su maistu kalcio gaunu nepakankamai…

 35.   Andy rašo:

  Na jei jums padeda tai vartokit. Kiek zinau siame papilde yra ne vien kalcio bet ir kitu m ineralu, kas yra geriau nei vartojant vien kalci.
  Taip pat kaip sakiau zmonems daugiau truksta magnio nei kalcio ir cia apie kalcio nauda visiems i galva ikale pieno pramone ir dabar pigiu kalcio papildu pardavejai.
  Kaip jau minejau pirmiausia reikia pagerinti kalcio pasisavinima, nes daugeliu atveju pasisavinama 30% ( is maisto) o is daugelio papildu tai dar maziau ( karbonato maziau nei 10%).

 36.   sas rašo:

  Andy komentaruose buvo minejes, kad transfer faktoriai yra grybai, bet tai yra ne taip. Andy taip pat yra pasitaises ir pripazines savo klaida kituose komentaruose. Kad blogo skaitytojai zinotu apie ka eina kalba - visa info apie transfer faktorius puslapyje http://www.life4you.lt ir siek tiek http://blog.lrytas.lt/transferfaktoriai/

 37.   Danute rašo:

  Ar galima vartoti kalci laktato pavidalu, jeigu as netoleruoju pieno produktu. Ir dar norejau paklausti apie infraraudonuju spinduliu pirtele. Ar galiu ja naudotis, jei dar maitinu kudiki.

 38.   Danute rašo:

  Patikslinsiu turime infraraudonuju spinduliu saunariuma Bauer firmos. Ar efektas tas pats.

 39.   andy rašo:

  Na laktato kalcio forma nera gera, ir kaip sakiau tokie papildai daznai atsiduria ant kraujagysliu sieneliu.

  DEl saunos, ,tai as tokia pat turiu, tai bene pigiausias varjantas. Mano ziniomis neturetu pakenti vaikui per jusu piena. Priesingai, ji padeda atsikratyti toksinu ir sunkiuju metalu, kurie kitaip daznai per piena patenka i vaiko organizma.

 40.   Kate rašo:

  Gal galetumet pakomentuoti sio kalcio sudeti vaikams? http://www.tianshi.lt/biokalcis_vaikams.php Gal be reikalo duodu savo vaikui? :(

 41.   Andy rašo:

  Na ten tas pats kalcis gal ir nieko, del pasisavinimo negaliu gincyti, bet didziausia problema yra ta, kad jame yra prideta aspartamo (saldiklis), ir jis yra pavojingas ir nezinau kodel ji deda (tikriausiai, kad butu saldu vaikams).
  Aspartamas yra suskaidomas i Phenylalalina , Asparic rugsti ir metanoli. O metanotlis kaip zinoma yra labai pavojingas produktas, zaloja kepenys ir net blogiau uz alkoholi.
  Tai taip iseina kad vaikams duodamas techninis spiritas, nepaisant to kad kiekis yra mazas tokio produkto nevartociau.

  Ir beje diabetikai, kurie vartoja aspartama ir kitus saldiklius, labai sau kenkia, zaloja kepenys ir net blogina regejima ( gali net apakti).
  Tai dar blogiau nei cukrus.

  Ir beje aspartamas yra vienas is excito toksinu - dirgina smegenu lasteles, ir todel vartodami aspartama ( jo dedama i labai dau produktu, ypac i visokius gerimus, saldumynus) vaikai tampa hyperaktyvus , negali sukapti demesio, issiblaske ir t.t.
  Jei supranti anglu kalba paziurek sia video
  http://video.google.com/videoplay?docid=-2384105525501310962#
  Cia yra daugiau video apie aspartama
  http://www.aspartamekills.com/

 42.   andrej rašo:

  TIANSHI produktu geriau nevartot,nes yra mylteliu pagrndu,sausi ir produktu sudetis neideali.
  enzimolitiniai kaulų kalcio milteliai (įsisavinimas 95 – 98%); tarkime GERAI
  kiaušinio trynio milteliai BLOGAI
  sojos grietinėlė; BLOGAI
  vitaminai A, C, D; ( AR TAI is naturaliu produktu ar hemijos deka pagaminti vitaminai ,nepabreziama. )
  taurinas; Lb gerai+
  nenugriebto pieno milteliai Pieno MIlteliai - Blogai! Blogai
  cinkas (cinko laktatas);
  geležis (geležies laktatas);
  aspartamas; LB blogai.reik naudot fruktoze.
  gliukozės sirupas

 43.   Skysto jonizuoto kalcio kapsulės Haicao Gai rašo:

  Skysto kalcio kapsulės Haicao Gai
  Pirmą kartą pasaulinėje praktikoje,aukstų technologijų dėka kinų korporacijai „Fohow” pavyko is dumblių isskirti jonizuota kalcį, kurį zmogaus organizmas pasisavina praktiskai visąs(apie 95%) ir gana lengvai ir nesukelia jokių pasalinių reakcijų.
  Ypac dera pazymėti esantį didelį kiekį vitaminų (beta-karotino, vitaminų C, E, B grupės ir kt.) bei mineralų (magnio, jodo, gelezies, seleno, cinko ir kt.), tarp jų ir kalcio.
  Sudėtis: jonizuotas kalcis iš jūros dumblių, augalinis aliejus, želatina.
  http://www.fohow777.lt +37067150870

 44.   andrius rašo:

  Kalcio reikšmė didelė, ypač kai mes susiduriame su osteoporozės problemomis, kaulų lūžiais, širdies veiklos sutrikimais ir t.t. Nepakanka vartoti daug kalcio turintį maistą; kalcį dar reikia įsisavinti. Tuo tikslu kalcį būtina paversti į joninę formą. Tai vyksta skrandyje, veikiant druskos rūgščiai, o sumažėjus jos gamybai, sutrinka kalcio pasisavinimas

 45.   andy rašo:

  Kalcis reikalingas, bet nereikia jos isskirti is kitu mineralu ir atskirai be proto vartoti, nes kaip sakiau isbalansuojamas magnis ir kiti mineralai. O daznai tas kalcis atsiduria ant kraujagysliu sieneliu.

  O osteroporoze tai daug daugiau nei kalcis, kuris tik vienas is faktoriu. Vien kalciu osteoporozes neisgydisi nei sustabdysi.

 46.   andy rašo:

  Idek nuoroda i visus to papild ingredientus.

 47.   andrius rašo:

  http://www.fenixlive.ru/capsule-haiso-gai/

 48.   andrius rašo:

  Deja ten tik raso kad daug elementu,o kiek neaisku. Duodu vertima lt
  Yra kinieciu Labai palaciai aprasyta angliskai ,bet neturiu tos knygos apie 1 preparata.galima disertacija apgint :)
  Sudėtis: Kalcis iš jūros dumblių, augalinis aliejus, želatina. Be gelio kapsulėse yra kalcio, beto jame yra papildomai 67 mikro-, makro-elementų, kurie padeda įsisavinti kalcio kaulų ir mūsų organizme .
  Kuo greičiausiu laiku išsisprendzia osteoparozes bedos ir 120 kitų ligų, įskaitant: artritas, aritmija, diabetas, aterosklerozė, depresija, degeneracinės disko ligos, paradontoze.issivyastancioos pasekmeje to kad , kad kalcis organizme negali isisavinti reikiamose dozese

 49.   andrius rašo:

  Kiek suprantu tai toks kalcis kuris pasisavyna tesiogiai i lastele,ir tikriausia padeda tai kad jis skystas,is Luciao dumbliu .Dumbliose yra vos ne visa mendelejevo lentele. o jodo.vitamnod ir kitu vitaminu kekiai vyrsija kitose produktuose esama

  Juose gausu:
  pektinų (užpildo sienelės karkasą ir padeda ląstelėms susiklijuoti);
  baltymų;
  angliavandenių;
  makro- ir mikroelementų: chloro, kalio, natrio, magnio, sieros, silicio, fosforo, kalcio, jodo, geležies, bromo, boro, boro, stroncio, mangano, vanadžio, cinko, aliuminio, arseno, rubidžio, kobalto, titano, nikelio, molibdeno, kadmio, radžio;
  vitaminų: A, B grupės, C, D, E, K, PP;
  algino rūgščių - gamtinių polisacharidų, kurių neturi antžeminiai augalai. Šie polisacharidai pasižymi stipriu sunkiųjų metalų sorbcijos efektu, todėl iš organizmo pašalina sunkiuosius metalus, tokius kaip toksinai, radionuklidai (cezis, stroncis);
  fosfolipidų ir bromfenolų, kurie pasižymi antioksidaciniu aktyvumu (suriša laisvuosius radikalus, stiprina ląsteles, palaiko jų gyvybingumą);
  poliprisotintų riebiųjų rūgščių Omega-3 tipo- gamtinių chlorofilo darinių, kurie pasižymi imunokoreguojančiu veikimu, esant įvairiems imunitetiniams organizmo disbalansams.

  Kadangi nuolat jaučiamas jodo stygius, tai jūros dumblių vartojimas itin reikšmingas, nes juose jodo yra keletą tūkstančių kartų daugiau nei augaluose, kurie auga ant žemės. Jūros kopūstuose iki 95% jodo yra organinių junginių pavidalu, iš jų 10% junginyje su baltymais. Tai svarbu, nes vartojant neorganinį jodą (pvz. joduota druska), jeigu yra perdozuojama, tai galimos įvairios nepageidaujamos reakcijos (pvz. alerginė sloga, išbėrimai), o organinio jodo vartojimas nesukelia jokių pašalinių reakcijų, net jeigu vartojami dideli kiekiai.

  Jodas svarbiausias yra skydliaukės veiklai, nes dalyvauja hormonų sintezėje ir yra jų sudedamoji dalis. Jodo stoka ar perteklius neigiamai veikia skydliaukę, kuri gamina hormonus, palaikančius normalią organizmo medžiagų apykaitą. Nuo skydliaukės veiklos priklauso ir žmogaus išvaizda, temperamentas, intelektas. Skydliaukės hormonų gamybai reikalingas jodas, todėl jo būtinai turime gauti pakankamai. Suaugusiems žmonėms per parą reikia 150 mikrogamų jodo. Nėščiosioms - 180 mikrogramų, savo pienu maitinančioms - 200 mikrogramų.

 50.   sas rašo:

  Nezinau ar cia kokia puga, bet paskaitom :))))). Straipsnelis kazkoks , siulo priesskydines liaukas salint :)))

  PADIDEJES KALCIO KIEKIS – SKYDLIAUKES LIAUKOS AUGLYS
  Neatliktas tyrimas pasmerkia kančioms ir priešlaikinei mirčiai (18)
  Jei šeimos gydytojai žinotų, jog daugelį sparčiai plintančių ligų sukelia mažytės prieskydinės liaukos liga, daugybė žmonių pasigydytų osteoporozę, inkstų akmenligę, depresiją, išvengtų infarkto ir insulto.
  Deja, jie nesiūlo pacientams išsitirti, ir pagal ligos diagnostiką nuo Vakarų Europos atsiliekame 40 metų.
  Šią sukrečiančią informaciją pateikęs Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) Pilvo ir endoskopinės chirurgijos skyriaus vedėjas dr. Algirdas Šlepavičius prieskydinių liaukų ligomis domisi jau daug metų. Ji tapo ir daktaro disertacijos tema.
  Per metus KUL atliekantis apie 30 prieskydinės liaukos vėžio operacijų, daktaras viliasi, jog urologai, psichiatrai, traumatologai ir ypač šeimos gydytojai sužinos apie šią ligą ir nusiųs rizikos grupės pacientus išsitirti kalcio kiekį.
  Šis tyrimas prieinamas visiems - net be gydytojo siuntimo kreipiantis į KUL ambulatorinės konsultacijos skyrių, tekainuoja 4 litus. Jei nustatomas kalcio padaugėjimas - galima įtarti prieskydinės liaukos auglį arba užleistą kitos lokalizacijos vėžį.
  JAV kasmet diagnozuojama ir operuojama apie 100 tūkst. naujų ligonių, susirgusių prieskydinės liaukos vėžiu. Lietuvoje - vos 50.
  JAV, Švedijoje 80 proc. šių ligonių operuojami dar nespėjus pasireikšti simptomams, neišsivysčius komplikacijoms. Lietuvių chirurgai pacientus “gauna” užleistus - dėl inkstų akmenligės jie dažnai operuojami urologų, kartais net šalinami akmenligės pažeisti inkstai, operuojami lūžę kaulai, juose susiformavusios cistos, juos kankina stuburo skausmai.
  Jei kalcio per daug
  Kiekvienas žmogus, pasakoja A. Šlepavičius, turi keturias prieskydines liaukas, kurios dažniausiai būna kakle šalia skydliaukės. Pagrindinė liaukų funkcija - gaminti parathormoną, reguliuojantį kalcio kiekį kraujuje. Kalcis, žinia, reikalingas tam, kad būtų stiprūs kaulai ir dantys, kad normaliai funkcionuotų raumenys ir nervai.
  “Kartais dėl iki šiol dar nežinomų priežasčių vienoje ar keliose prieskydinėse liaukose atsiranda auglys. Tada liauka padidėja ir pradeda gaminti daugiau hormonų. Dėl per didelio jų kiekio kraujuje iš kaulų išsiurbiamas kalcis. Prasideda kaulų retėjimas osteoporozė. Ligonius vargina kaulų ir raumenų skausmai. Užleistais atvejais galimi kaulų lūžimai. Kadangi didelis kalcio kiekis išsiskiria iš organizmo pro inkstus - susidaro inkstų akmenys”, - mechanizmą, kaip liaukos auglys gali paveikti organizmą, paaiškino A. Šlepavičius.
  Tiesa, inkstų akmenligės priežasčių yra ir daugiau, tačiau prieskydinės liaukos auglys nustatomas kas dešimtam ligoniui.
  Kalcio perteklius, nusėdęs ant kraujagyslių sienelių, susiaurina jų spindį ir žmogus gali mirti dėl hipertoninės ligos komplikacijų: širdies infarkto ar insulto. Nustatyta, kad negydant prieskydinių liaukų auglio žmonės gyvena vidutiniškai 12 metų trumpiau.
  Padidėjęs kalcio kiekis kraujuje neigiamai veikia ir smegenis - vystosi depresija, apatija, mieguistumas, raumenų silpnumas. Jei kalcio itin daug - ligonį ištinka koma ir jis miršta.
  “Ligoniai kreipiasi į tos srities gydytoją, kurio kompetencija - gydyti komplikacijas. Traumatologai operuoja kaulų lūžius, reumatologai gydo osteoporozę, psichiatrai skiria daugybę vaistų nuo depresijos, urologai šalina inkstus. Ir niekas neįtaria, kad viso to galima išvengti, kad gydyti reikia prieskydinės liaukos auglį”, - pasakojo A. Šlepavičius.
  Gydymas sėkmingas
  Jei kalcio ir parathormono kiekis kraujuje yra padidėję - prieskydinės liaukos auglio diagnozė, tikina gydytojas, nekelia abejonių.
  Nesveikos prieskydinės liaukos vieta prieš operaciją nustatoma atlikus echoskopiją, magnetinį branduolinį rezonansą ar radionuklidinius tyrimus.
  “Jei žinome, kur liauka yra, galime daryti mažą pjūvį ir ją pašalinti”, - sakė daktaras.
  Tačiau šią liauką, patį mažiausią žmogaus organą, ne visada lengva aptikti. Ji tesveria 20-40 miligramų. Jei joje atsiranda auglys, net ir padidėjusi ji tesveria 60-80 mg. Tačiau ilgiausiai tenka jos ieškoti, kai liauka būna neįprastoje vietoje - liežuvio šaknyje, kakle, prie širdies, po krūtinkauliu, tarpuplautyje.
  Teisingai diagnozavus ligą, operacinis gydymas būna sėkmingas apie 98 proc. ligonių.
  Prieš 6 metus KUL medikai pirmieji Lietuvoje šiai ligai gydyti pradėjo taikyti minimaliai invazinį operavimo metodą - fokusuotą operaciją. Po tokios operacijos ligoniai jau kitą dieną išleidžiami namo, o randas po operacijos kakle būna vos pastebimas.
  Po sėkmingos operacijos greit atsistato išretėję kaulai, nustoja augti akmenys inkstuose, išnyksta depresija.
  Traumatologai operuoja kaulų lūžius, reumatologai gydo osteoporozę, psichiatrai skiria daugybę vaistų nuo depresijos, urologai šalina inkstų akmenis. Ir niekas neįtaria, kad viso to galima išvengti, kad gydyti reikia prieskydinės liaukos auglį

 51.   andy rašo:

  Idomi ideja, bet mano nuomone tai dar vienas budas daryti daugiau tyrimu, operuoti ir zinoma is to pinigus daryti. Zinoma kalcio kieki kraujyje galima istirti bet nereikia panikuoti.

  Taip prieskidine liauka reguliuoja kalcio ligi kraujyje be jo issivacinima. Kai kalcio ligis kraujyje nukrinta prieskydine liauka isskiria hormonus, kurie skatina kalcio imima is kaulu kad kompensuotu trukuma, bei taip pat padidina jo isiurbima zarnyne.

  Mano nuomone geriau reiktu daryti viska kad to vezio nebutu, ir priedo si vezi tikriausiai turi labai nedidelis procentas zmoniu, zymiai maziau nei osteoporozes atveju. Tad visu osteoporozes atveju siuo mistiniu prieskydines liaukos vezio pateisinti negalima.

 52.   andy rašo:

  Andriau, siaip ten tikriausiai gana geras produktas ir tikrai geriau nei pigus kalcio papildai - kur sumalti akmenys ar koralai.
  Bet mano nuomone geriau ( idealiai) vartoti maista ir siuo atveju vartoti tuos juros dumblius, spirulina, chlorela ir juros darzoves, is kuriu tas jusu papildas yra gaminamas.
  Zinoma, cas sakysite kad pasisavinimas geresnis ir t.t. Taciau visgi pirmenybe teikciau naturalesnei formai.
  Ir beje daznai panaudojant technologijas bandoma pasiplenyte parduodant paprasta produktu. Kaip pvz, visokius dribsnius, cornflakes ir , kur pasalinamim visi naturalus vitaminai ir pridedama sintetiniu, vietoj to kad paprasciausiai parduotu paprasta naturalu produkta. Arba parduoda sokolada prikimsta cukraus ir kito brudo vietoj to kad parduotu kakava.
  Parduoda baltus miltus vietoj to kad paduotu naturalu produkta ( bent jau nevalytus miltus nors ir jie nera geras produktas), chipsus vietoj paprastu bulviu ir t.t.
  Zinoma visada yra isimciu ir gal but jusu produktas vienas is ju.

 53.   Andrius rašo:

  Aciu ANDY mes bendraminciai .
  Maitinuos sveikai,megstu uzvalgyt juros kopustu,pieno produktu nevartoju.
  Mane isvys gasdina ka is produktu padaro. kam isvys suri fermentuota daryt? ar pelesini?negi negalima paprast.juk fermentuotas dar labiau zmogaus organizmas nepriima.kaip ir visus rukytus maisto produktus.
  Apskritai ,gyvunas valgo zalia mesa,ar gryna zole,vaisius.
  Zmogus viska termiskai uzmusa ,ir poto valgo..
  isverda baltymus poito nori kad jie lengvai pasisavintu….
  A pie piena straipsnis jusu viskas gerai.
  Tik beda ta kad mesaedziams su ju nevalytais zarnynais isvys nesiulyciau nei Pieno produktu.nei kitu geru produktu . nes Vistiek per zarnyno sieneles nieko gero isskirus SLakus i krauja neina :) .
  Valykites zmones,bent diena savaiteje nieko nevalgykit.
  Alkis tai ne alkis ,bet skrandzio tustejimo pozymiai,
  pripratot kad skrandis butu visada uzkrautas iki rybos .
  o poto visos organu funkcijos sutrinka. juk jei valgo zmones tai butynai iki noserykles kemsa.cepelynu (kur nei bulve netinka nei vienam zmmogui,nei ta mesa -kiauliena)
  Saldumynu ryja,ir auksciau myneta sokolada vadynama tol kol isberia .
  Pats viska tai perejau .ilgai valiausi,
  Dabar varskes apkepa valgau darydamas ji su Abrikosais,ir kiausynije asanys tryniai pagerina kalcio isisavina iki 75 % mazdaug.
  Nereik bijot valgyt ,Bet zynot kaip valgyt,ka ,kiek ,ir kada .

 54.   A.G rašo:

  Andy, ka patrtum del sanariu. Niekada su sanariais neturejau problemu. Jau metai kaip nevalgau pieno produktu ir keiciantis orams pradejo mausti sanarius. Nezinau kas tai leme gal ir ne pieno atsisakymas. Man 30 metu. Patark kazka. Dekui

 55.   Andy rašo:

  Reikia ieskoti priezasties, gal tu labai daug sportuoji? Ir beje siendiena del sportavimo nemazai jaunu zmoniu kencia nuo nusidevejusiu sanariu.
  Gal truksta omega 3 riebaliniu rugsciu, kurios reikalingos sutepti sanariams.

  Dar gali buti susije su autoimuninem ligom, kaip reumatoidinis artritas.
  Ar arganizme vyraujanciais uzdegiminiais procesai. Jei leidzia fiansai pasidaryk C-reaktyvaus baltymo testa, jis rodo organizme vykstancius uzdegiminius procesus.
  Uzdegimminius procesus gerai mazina tumerikas, cesnakas, vitaminas C, bei systeminiai enzimai ( geriami ant tuscio skrandzio ir bent valanda pries valgi), jie padeda remontuoti pazeistas lasteles,
  Kartais sanarius gali pradeti skaudeti nuo labai didelio kiekio grudiniu produktu vartojimo, ir ypac gluteino( kvieciai, mieziai rugiai).

  dar reikia ziureti gal jus esate alergiskas ar jautrus kokiam nors maisto produktui ir tada organizmas pradeda atakuoti savus audinius. Nes maiste esantys baltymai * ypac netinkamai suvirskinti) gali buti panasus i kai kurias lasteles, pvz pieno baltymai panasus i kasos Beta lasteles( gamina insulina) ir todel kartais buten del pieno vartojimo vaikai tampa pirmo tipo diabetikais.

  Dar yra tokia terrija, kad kai kuriuose organuose isiveisia nematomos L-formos bakterijos ( tai pakitusios normalios bakterijos, kai vartojami antibiotikai, sios bakterijos praranda lasteles sienele ir dauguma laboratoriju metodu ju neranda). Ir tada imunine sistema ten slepiancias bakterijas pradeda atakuoti. Daugiau apie tai bacteriality.com

  Taip pat anksciau esu rases apie vitamino d vartojimo del uzdegimu ir imuninei sistemai stiprinti, bet visiskai neseniai atradau naujos info, kad faktiskai vitaminas D gali nes slopinti imunine sistema ir nor trumpam pasijuntama geriau priezastis negydoma.
  Ta nuo mano minetu dideliu doziu susilaikyciau, nes gali buti kad jos kaip tik ir slopina imunine sistema.

  Nes simtpmai dazniausiai bune ne del bakteriju, o del imunines sistemos reakcijos ir bandymo jas sudoro.

 56.   Andy rašo:

  Cia ra nuoroda i straipsni kur teigiama, kad is kiausiniu lukstu kalcis yra gerai pasisavinamas ir geras saltinis. Tik kaip sakiau reikia gerai nuplauti, ir pavirti. Ir naudoti ekologiskus ar kaimiskus kiausiniu lukstus. Tiesa ten neraso kie reikia vartoti.
  http://www.naturalnews.com/028049_calcium_eggshells.html

 57.   Karves pienas rašo:

  Labai nuliudino sitas sumautas straipsnis apie piena…

  Tu, vaikeli, paziurek ka sako Ajurveda apie pieno nauda.

  Daugiau ner ka sakyt……/

 58.   andy rašo:

  Kad Ajurveda sako tai dar nereiskia kad ten absoliuti tiesa. Taip pat Ajurvedos laikais niekas pieno nepasterizuodavo ir karviu neserdavo soja, kukuruzais, neduodavo antibiotiku.

  Jei nori tai gerk ta savo piena i sveikata ir te padeda tau dievas :D.

 59.   Sonata rašo:

  Noreciau suzinoti,jei norint pradeti vartoti kiausiniu lukstus,ar juos zalius sumalt,ar tuos lukstus pavirti. Skaiciau straipsni,kad reikia 5 min. pavirt del gyviu ir bakteriju. Bet ar pavirimas nesunaikina geruju savybiu.

 60.   andy rašo:

  Na geriau pavirti, ir verdant bent jau kalcis nedingsta.

 61.   laura rašo:

  Sveiki, noreciau suzinoti ar raumenu meslungis susijes su mineralu trukumu. Jauciu meslungi koju srityje, blauzdose, pedose. Meslungis visada sutraukia raumenis ne fizinio aktyvumo metu, bet ramybes busenoje, miegant. Paprastai tai buna kelis kartus per savaite, jau apie metus. Fiziskai mazai sportuoju, raumenu nepertempiu. Ar tai kaip nors susije su mineralu trukumu organizme? Jei taip tai kokiu truksta? Kokios dar kitos galimos priezastys? Aciu.

 62.   Andy rašo:

  Greiciausiai truksta magnio, nes jis reikalingas raumenims atpalaiduoti. bet velgi nepirk pigaus magnio oksido ar hidroxido, daug magnio turi kanapiu, chia seklos, zalios spalvos lapines darzoves, kai kurie riestutai ir seklos.

 63.   vilius rašo:

  Labas Andy.ar galetum parasyti kokius B12 papildus vartoji,arba rekomenduoti kokius gerus..

 64.   andy rašo:

  Siuo metu vartoju Perque B12
  Activated B-12 Guard, 100 Sublingual Lozenges, Perque
  Ten reikia uzsiregistuoti, nes kitaip sio firmos nerodys
  https://www.naturalhealthyconcepts.com.

  REnkantis reikia kad butu arba methylcobalamin arba hydroxycobalamin, bet ne cyanocobalamin.
  Sublinginis geriau nes dali jo pasisavina per poliezuvine liauka.

  Taip pat aciu uz info apie foruma, istryniau tuos spaminius irasus.

 65.   vilius rašo:

  Labas Andy..kokia tavo nuomone apie ajurveda?juk tai naetradicine medicina…?.klausimelis tai kokia tavo nuomone apie Oil pulling?turbut esi apie tai skaites arba girdejes?(http://www.oilpulling.com/) ir dar kai kas is ajurvedos ir jogu pasaulio…Net pot…as pats asmeniskai darau Oil pulling kiekviena ryta bet kadangi esu 100proc sveikas jokiu pagerejimo pokyciu nematau,iskaitant baltus dantis kurie naturaliai pabalo..dekui ..

 66.   andy rašo:

  Is ajurvedos manau galima pasiimti daug geru dalyku, bet zinioma yra dalyku kuriu nedaryciau.
  Del oil pulling tai jis manau gerai, ir as pats daznai ji darau.

  O del pagerejimo, tai velgi jei esi sveikas tai sunku pamatyti pastebima pokyti, man daugeliu atveju taip pat panasiai buna.

 67.   he rašo:

  Kas tas oil pulling?

 68.   andy rašo:

  Tai burnos skalavimas aliejumi, alieju reikia laikyti burnoje keleta minuciu ji ‘varinejant is vienos vietos i kita’ ir po to isspjauti. Aliejus paprastai pasidaro baltas. Yra manoma kad taip istraukiami toksinai.

 69.   he rašo:

  Aciu!
  Na man cia naujiena!
  O kodel dantys pabala?

 70.   vilius rašo:

  AS jau 3 men darau Oil pulling,tai tokiu baltu dantu nesu turejes iki siol..protokolas paprastas;is ryto nieko nevalgiu ir negerus paimti viena sauksta nerfinuoto sesamo(Sesamas geriau baltina dantis) arba saulegrazu aliejaus ir varineji ,skalauji apie 15 -20min,tik nenuryji to aliejaus,o viska isspjauni i toaleta,paskui plauni dantis su pasta arba bicki Celtic sea salt su vandeniu..idomiausia tai kad kai nuleidi toaleta,daug kartu,iskyla ant toaleto toks sluoksnis ivairiuasiu vaivorykstes spalvu(panasiai kaip benzinas vandenyje)pazvelgi is kampo ir matai spalvas..nu nemoku paiskinti..sorry jei skaitot angliskai visks yra(http://www.oilpulling.com/)

 71.   Organizmo Valymas Raudonųjų Burokėlių Sultimis rašo:

  [...] Ar kalcio vartojimas duoda stiprius kaulus? [...]

 72.   Dovile rašo:

  Bet ką daryti kai organizme per daug kalcio? Mano vakas paveldėjo šią savybę, tiek aš, tiek jis organizme kaupiame kalcį, kaulai ir dantys tvirti, bet kaupiasi akmenys inkstuose. Gaila vaiko, jam dar nėra 6 metų, o jau turi akmenuką. Skaldymui vaikas per mažas, bandome vaistais ištirpdyti. Bet, kad ateityje nesikartotų, norisi sureguliuoti mitybą, kad kalcis susibalansuotų. Net mineralinio vandens etiketes skaitau. Mažesnis druskų kiekis yra “Vittel” ir “evial”, bet nepatinka jų plastikiniai buteliai (girdėjau, kad geriau stikliniai), tiesiai iš čiaupo irgi nesaugu, nes jis pakankamai kietas. Filtrai? Nors ir turime, bet man jie pasitikėjimo nekelia… Taip, kad net vanduo darosi prabanga. Vaikas turi išgerti nemažiau 1,5l, aš - 2,5l. Pieno produktus sumažinome. Įdomu, ar žuvis turi įtakos mūsų mitybai, nes mes jos nevalgome, pykina vien nuo kvapo. Gal galite ką nors patarti? Ačiū.

 73.   andy rašo:

  Na pirmiausia reikia ziureti kodel to kalcio per daug ir kur. Ar jusu vaiko kraujyje per daug kalcio? Beje ar jusu vakui yra kokia medicinine diagnoze, nor siaip tai ji daznai nieko nereiskia ir yra tik kaip etikete.
  Jei kraujyje tai reiktu patikrinti Prieskydzio liaukos hormonas PTH, kuris reguliuoja kalcio lygi kraujyje. Taip pat reiktu pasiziureti kokie skydliaukes hormonai nes jei taip pat turi itakos kalcio reguliacijai.

  Taip pat reiktu pasimatuoti vitamino D lygi , 25 hydroxycholecalciferol (vit. D test), nes labai aukstas jo ligis gali paskatinti minkstu organu kalcifikacija.
  Bet siaipp aukstas ligis gali buti tik vartojant didelius kiekius vit. D papildu, bet del visko reiktu pasidaryti.

  DEl pieno tai jo paatarciau is viso atsisakyti, ypac jei naudojante pasterizuota, nes jis kaip tik ir gali skatinti inkstu akmenu gamyba,
  Dar kalcio nuoseda , neorganini kalci is organizmo gerai salina burokeliu sultys, bet su vaiku tai atsaargiai, ir pradeti kad ir nuo sauksto ir praskiesti su vandeniu. Taip pat butina suvalgyti obuolius po gerimo. Daugiau apie tai atskirame straipsnyje
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/organizmo-valymas-raudonuju-burokeliu-sultimis-266.html

  Dar reikia ziureti ka vaikas valgo, gal valgo labai daug rugstinanciu , gyvyliniu produktu, kurie taip pat skatina inkstu akmenis.
  Dar akmenis galima valyti naudojant vaistazole chanca piedra, bet velgi su vaiku pradekit nuo mazu doziu.

 74.   Vaisių ir daržovių vartojimas ir stiprūs kaulai rašo:

  [...] sienelių ar kitų organų, nei pateks į kaulus. Daugiau apie tai atskiruose straipsniuose -  Ar kalcio vartojimas duoda stiprius kaulus? ir Kodėl su papildais gaunami mineralai atsiduria ant kraujagyslių [...]

 75.   aleliuja rašo:

  Andy - gal turi info kas gali atsitikti blogo nuo per didelio (ziauriai per didelio) kalcio kiekio organizme?

 76.   andy rašo:

  Uzkalkes ir kalcifikuosis kraujagysles, jos pasidarys standzios, todel gali padideti kraujo spaudimas, ir taip pat rizika susirgti sirdies ir kraujagysliu ligomis.
  Ir todel zmones, kurie gyvena vietovese kur yra vandenyje daugiau kalcio (kietas vanduo) labiau serga sirdies ir kraujagysliu ligomis.
  Kalcifikuotas nuosedas gerai valgo burokeliu sultys.
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/organizmo-valymas-raudonuju-burokeliu-sultimis-266.html

 77.   andy rašo:

  Dar gali susidaryti inkstu akmenys, taip pat kalcifikuotis kiti organai.

 78.   andy rašo:

  Dar del kalcio papilidu, stai viena didele meta analyzes studjia (12 tuks zmoniu is 15 attskiru studiju) parode , kad kalcio papildu vartojimas padidina sirdies infarkto rizika.

  http://www.bmj.com/cgi/content/full/341/jul29_1/c3691
  http://www.nutraingredients.com/Research/Risks-outweigh-benefits-for-calcium-supplements-Meta-analysis?utm_source=RSS_text_news

 79.   Vasare rašo:

  As vartoju korporacijos FOHOW biologisku skystus papildus FENIKSAS, SANBAO, kapsules LINCZI pakaitomis jau 3men. o dabar pradejau skysta kalci HAICAO GAI o pasirodo kad papildu nauda, tai tik grazi pasaka. As esu po dideles fizines traumos, buvau komoje dabar turiu visokiu problemu su sveikata ir dar po keliu savaiciu laukia operacija, tikejau kad tie papildai pades atsistatyti organizma, bet kol kas pagerejimo nejauciu. gydytojai nesiulo nieko iskyrus IBUFENA ir PARACETAMOLI. Jie sako reika laiko kol viskas nusistoves tada ir bus matyti pasekmes. Po traumos jau 2metai. Ka naudot nebezinau.

 80.   Andy rašo:

  Siaip tai jums reiktu panaudoti geru sisteminiu enzimu, kurie padetu suremontuoti traumos pazeistas laseles. Ir taip pat valgyti kuo naturales zalia maista.
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/enzimu-svarba-25.html#comment-2041
  Dar galite panauto burokeliu sultis
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/organizmo-valymas-raudonuju-burokeliu-sultimis-266.html

  Dar galite sukoneti ant batuto , zinoma tik atsargiai ir jei jusu fizine sveikata leidzia, nes tai labai skatina gyjima
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/trampolino-nauda-sveikatai-378.html

 81.   Vasare rašo:

  Aciu, labai idomi ir naudinga informacija. As tikrai ja pasinaudosiu kai grysiu i lietuva. Sportuoti galiu, vaikstau lauke po 4km. kartais daugiau jei leidzia oro salygos, darau jegos pratimus, bet nedaug. Per trauma labiausiai nukentejo kaukole, sonkauliu luzimas ir kiti sumusimai. Todel tebesvaigsta galva, ausise spengia, pablogejes regejimas, skauda sanarei, dustu,smaugimo jausmas,sirdis dirba stiprei, kartais pamelinuoja koju nagai, krecia saltis vienu zodziu visa puokste negalavimu, bet manau kaip nors issikapstysiu. Cia medikai labai nedziugina su prognozemis ir siulo naudoti antidepresantus ilga laika, as atsisakiau ir nezinau ar teisingai padariau, nes sunkei tvarkausi su stresu.

 82.   Andy rašo:

  Antidepresantu tai niekada nevartok, nes jie sukels daug daugiau problemu. Taip pat neviena studija parode, kad jie ne geriau nei placebas. O medciku prognozes, nera ant akmens parasytos, ir norint jas galima paneigni.
  Taip pat reikia tiketi, kad jus pagysite, galima net daryti vizualizacijos pratimus ir isivaisduoti kaip tavo kuna gyja lasteliniame ligije, kaip yra paalinoamos blogos laseles ir jas pakeicia naujos sveikos, ir t.t

  Del streso, tai velgi reiktu daryti gilius kvepavimo pratimus, nes tai ;padeda atsipalaiduoti.

 83.   Vasare rašo:

  Sakykit prasau, ka galvojat apie rosacea as ja turiu ir bandau gyditi su dermatologu pagalba jau 1m. bet padetis nesikeicia. Dermatologe minejo gydyma lazeriu bet sake kad liga gali atsinaujinti. Kokios priezastys leme ligos atsiradima ir kaip galeciau ja iveikti.

 84.   Andy rašo:

  Siaip tai dazniausiai ji atsiranda del silpnu kraujagysliu. JOms stirpinti gerai vitaminas C, geriau gauti naturalu su maistu, bet reikia suvalgyti nemazai vasiu ir darzoviu ir geriau nevirtu.
  Dar galima naudoti geros kokybes papildus , kur vitaminas C isgautas is naturaliu uogu kaip kamu kamu ar kitu
  kaip sis
  http://www.iherb.com/North-American-Herb-Spice-Co-Purely-C-Bulk-Raw-Food-Vitamin-C-120-Grams/13731?at=0
  Ir reikia nemazu doziu, net reiktu nemazu doziu, bet 1 grama per diena ar daugiau.
  Siaip pigesnis varantas butu tiesiog varlgyti daug svieziu vaisiu ir darzoviu.
  Dar velgi tinka tos pacius burokeliu sultys.
  Dar gerai geros kokybes B grupes vitaminai.

  Taip pat vaistazoles kaip Gotu kola, Cat Claw
  Dar reikalingi geros kokybs reibalai, kaip linu semenys , linu semenu aliejus, chia seklos, kanapiu seklos ir aliejus, avokadas, geros kokybes alyvuogiu aliejus, kokoso riestutu aliejus. Ir beje ja gali patepti alyvuogiu ar k okoso reisutuu aliejumi.

  Dar velgi svarbu tureti geras zarnyno flora,

 85.   Andy rašo:

  Dar velgi reiktu issivalyti kepenis , ir zarnyna, nes si kondicija kaip ir daugelis kitu gali buti del blogos kepenu veiklos. Taip pat patartina vengti pasterizuotu pieno produktu ,gluteino, blogos kokybes riebalu - rafinuoti aliejai, nargariniai, tepieji misiniai.

  Dar gali buti naudingas resveratrolis,

  Dar si liga gali buti susijusi su H.pilori skrandyje esancia bakterija, ja turi nemaza dalis zmoniu, bet daugeliui ji problemu nesukelia. Ir jos negydyk natiobitkais nes tai sukels dar daugiau problemu.

  Ji taip pat gali buti del streso, bei kitu neigiamu emocijuju
  http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2009/08/01/a-misunderstood-skin-condition-sweeping-the-baby-boom-generation.aspx

 86.   Andy rašo:

  Teigiama, kad viena is emociju yra savo tikro veido praradimas ar norejimas pasauliu parodyti kitokia save. taip pat siejama su geda ar drovumu, kuklumu, nedrasumu.

  Dar ja gali sukelti antiobiotiku varotjimas, kas net naudojams jos gydymui, bei nuo ju issivysciusi kandidoze.

  Taip pat gali buti del blogai funcionuojaancios imunines sistemos ir autimuniu ligu.

  Bet velgi reiktu pradeti, nuo keppenu valymo, vitamino C, naturalaus maisto valgymo.

 87.   Vasare rašo:

  Taip, antibiotiku as gavau labai daug. Gydimas po traumos, pries pusmeti zandikauliu inplantai o po keliu savaiciu laukia tikiuosi paskutine operacija ir rosacea gyde su Doxylin100mg. 8men. Kandidoze turiu, vartojau Candizol 150mg 2 tabl atrodo praejo. Bet manau ji dar pasikartos. Labai aciu uz informacija. Pasinaudosiu jusu patarimais.

 88.   Andy rašo:

  Siaip del kandidos tai velgi gerai burokeliu sultys.

 89.   Vasare rašo:

  Aciu Andy

 90.   Vasare rašo:

  Kokia jusu nuomone apie koloidini sidabra, jis vis placiau reklamuojamas.

 91.   laura rašo:

  Sveiki, del koloidinio sidabro tai ir as noreciau paklausti. Kai reklamuoja ji, tai raso, kad jis pasisavinamas lasteliniame lygmenyje, bet kiek as zinau, tai tik jonizuotas pasisavinamas lastelese, o koloidinio molekules per stambios ir jis nepasisavinamas ir reiskia niekam tikes, daugiau problemu bus toki geriant, negu naudos. Ar as teisi, ar kazka painioju?

 92.   Vasare rašo:

  Kai reklamuoja raso pagerintas koloidinis sidabras, pav. 91619 Silver-Max arba 41.r.Silver-Max 118ml. ir raso svarbu neperdozuoti kad nepasireikstu salutinis poveikis tai odos papilkejimas. Ko gero jus teisi, nes neraso kad jonizuotas. O kaip su Coral-Mine koralinis vanduo.

 93.   Andy rašo:

  Koloidinis sidabras kai kuriais atvejais gali padeti ir buti naudingas, bet velgi su juo reikia atsargiai, yra teigianciu, kad nano dydzio molekules gali net patekti i smegenis. Geriau naudoti isoriskai.

  Taip pat daug koloidinio sidabro produktu yra prastos kokybes, daznai buna labai maza koncentracija, Reikia ziureti is kur perkama.

  Bet taip tai gerai tureti, nes jis gerai jei kokia pandemija ar kas panasaus. Nes jis labai geras antibakterinis, antivirusinis.

  Ji galima butu n audoti ligonines, bet velgi, del pelno, ji net siekama uzdrausti.

  O kad pamelinuos oda, tai cia labai ekstramalus atvejis, ir sia nuotrauka bandoma isgasdinti zmones, kad jie nenaudotu.

 94.   ugne rašo:

  dekoju andy uz visus labai gerus parasymus is kuriu tikrai galima pasimokyti kaip priziureti savo sveikata.aciu

 95.   Dalia rašo:

  dekoju tiems kas rupinasi visu musu bendru zinojimu, ir jeigu kas turit issamios informacijos apie vitaminus, buciau dekinga

 96.   VitaminasC rašo:

  kokios informacijos apie vitaminus reikia p. Dalia? jos yra labai daug. konkretizuokite. turime visko. bet viskas čia netilps.

 97.   LA rašo:

  Ar galit patart, ar verta gerti KORAL WATER, ar geriant ji reikalingi papildomi kalcio papildai, pagyvenes žmogus serga osteoporoze.Keleta dienu geria šį vandenį, tačiau kažkodėl (ar tai sutapimas, ar šiaip) pradėjo šokinėti spaudimas, durti širdies plote. Papildomai vartojamas Osteolis.

 98.   Laura rašo:

  Cia jus apie tuos koralu miltelius, is “Aukso koralo” kalbat, kur i vandeni deti? Ten jau kazkur rase, kad tas koralinis kalcis neisisavinamas, jo per stambios molekules, kad jis tik nuses ant kraujagisliu sieneliu ir pridarys daugiau zalos negu naudos.

 99.   andy rašo:

  Na greiciausiai cia tas kalcis atsiduria ant kraujagysliu sieneliu jie kraujo spaudimas pradejo sokine. Priedo didelis kiekis kalcio dar labiau paryskino magnio trukuma. Magnis atpalaiduoja kraujagysles ir jo rtukumas susijes su padidejusiu kraujo spaudimu, zinoma , tai ne vienintelis faktorius, bet tokiu atveju geras magnio papildas butu naudingas.
  O vien kalciu osteoporoze pagydyti bus labai sunku ir beveik neimanoma. reikia vitamino D, magnio, barono, silicio (daug yra horstail vaistazoleje), stroncio, vitamino K.

  Tame osteolije yra vitamion D ir K,bet nera magnio, nei silicio. Taip pat ten neraso koks tas kalcis, Ir jei neraso tai greiciausia kalcio karboatasar sumaltos juru kriaukles

 100.   datule rašo:

  Geras straipsnis,aciu

 101.   Teresė rašo:

  Gal žinote apie kompanijos Royal Body Care papildus. Yra papildas Magical-magiškasis kalcis. Apie jį rašoma, kad ten subalansuotas būtiniausių mikro-makroelementų, gautų iš jūros nuosėdų šaltinis(ypač kalcio). Norėčiau Jūsų nuomonės apie šį papildą.

 102.   andy rašo:

  Negaliu specifiskai teigti apie si papilda, bet siaip esu girdejes, kad juros nuosedos nera idealu zmonems. Taip nors ten neraso kalcio formos, itariu kad greiciausiai yra kalcio karbonatas, kuris tikrai nera geriausia kalcio forma.
  Bet kaip sakiaau buna isimciu ir gerai nezinodamas nenoriu sakyti, kad jis blogas.

 103.   kestas rašo:

  Pradejo skaudeti kaklo slanksteli, itariu, kad nuo netaisiklingos laikysenos, kartais net nakti nubundu nuo maudimo. Gal reiktu kokiu papildu pavartoti? TV pastoviai ziuredavau gulscim tai turbut nuo to pasislinko slankstelis, o gal kokiu pratimu zinai.Aciu

 104.   andy rašo:

  Na papildai cia vargu ar pades, pirmiausiai reiktu laikysena pataisyti, patarciau nueiti pas geras osteopata ar chiropractor.

 105.   nijole rašo:

  Sergu reumatoidiniu artritu ir osteoporoze . Kokia tavo nuomonė apie gydymą stroncio citratu, ar užteks man 340mg/d, kadangi mano svoris 45kg. Dar įdomu, ką manai apie “Eidon Ionic Minerals Produtcts” iš VitaCost, ar tai ir yra angstremo dydžio, kad išvalytų blogų mineralų nuosėdas iš organizmo, nes apie 5m naudojau kalcio karbonato papildus ir turiu problemų su širdimi. Ar jų užtenka ir didesnių dozių nereikia? O gal geriau naudoti tavo minėtus New chapter Cal Mag, Bone Health?

 106.   VitaminasC rašo:

  Andy, ar skaitai rusiškai? turiu labai gerą nedidelę knygelę vieno amerikiečių daktaro apie tai kaip ir kodėl yra žmonių kurie gyvena 150 ar net 200 metų ir apskritai apie mitybą. man žiauriai daug atsakė klausimų… galėčiau nuskanavęs atsiūsti, ten keliolika psl tik.

 107.   andy rašo:

  Jie gali atsiusk, nors siaip mano rusu kalba labai ribota, bet pasiziuresiu gal suprasiu.
  Is anksto dekoju.

  Del del osteoporozes, tai viens stroncio nepakaks, reiktu kartu vartoti vitamina D, kuris taip pat sicilio, magni. Tai pat gerai horstail (turi daug silicio).
  Beje kaulamas gerai raw cacao pupeles ar gabaliukai, kuris turi visokiu minraralu.
  Del artrito tai taip pat reikia mazinti uzdegimijniu procesus atstatyti zarnyno flora, taip pat vitaminas D, dar ne krat amano mineti cesnakas.

  O vien kalcio papildais kaulu osteoporozes tikrai nezigydysi ir be vitamino D ir kitu rekalingu elemtu jis greiciau atsidurs ant kraujagysliu sieneliu o nekaulsuos.

  Taip pat butu patartina nusiprikti gera trampolina, ir lengvai sokineti, nes jis labai gerai kaluas, tik zinoma tokiu atveju reikia lengvai, pradeti net nepakeliant koju nuo trampolino
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/trampolino-nauda-sveikatai-378.html
  Ten del Eden mineralu tai jie gal ir geri, bet dozes labai mazos.

  DEl new chapter tai galima butu vartoti, bet reiktu kartu varoti vitamina D, kurio ten nera. Ir vitmaino D jums reiktu bent 2000 IU per diena (tarptautiniu vienetu a) ar net daugiau.
  Kaip sis
  http://www.iherb.com/Bluebonnet-Nutrition-Liquid-Vitamin-D3-Drops-2000-IU-Natural-Citrus-Flavor-1-fl-oz-30-ml/27906?at=0

  Be jei yra problemu su sirdimi tai reiktu daugiau magnio nei kalcio nes kacio.

  O delcalcifikacijai del kurios gali buti ir artritasibei labai daug kitu ligu gerai burokeliu sultys.
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/organizmo-valymas-raudonuju-burokeliu-sultimis-266.html

 108.   andy rašo:

  Dar delcaficikuoti padada tas pats magnis bei organizmo sarminimas, patratibna butu varototi daug sveiziu zaliu darzoviu , ypac kai ateis jus sezonas.
  Is magnio gerai tepamas ant odos, teigiam kad js geriau pasiavinimas
  http://beneficialhealth.co.uk/shoppingcart/products/Ancient-Minerals-Magnesium-Oil-%252d-237ml-.html
  Ji reikia tepti ant odos.

  Taip pat patarciau varoti zalumynu kaip spirulina, chlorela, mieziu, kvieciu zelmenu milteliai.
  Dar gerai kanapiu seklso, jos turi magnio taip pat mano jau minetors chia seklos, jos taip at turi mangio calcio
  kaip sios ar is kuri kuturs
  http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-Chia-Seed-16-oz-454-g/15743?at=0

  Ir bejej siulau pasiklausyti David WOlfe interview apie kalcifikacija
  http://www.youtube.com/watch?v=zOXQB20bFog
  http://www.youtube.com/watch?v=R9VEz2Px8QM

  IR dar siulau pavakiskcioti basomis ant zemes, susijungti su zeme, tai labai gerai, jei leidzia finansai nusiprikti grouding paklode,
  http://www.longevitywarehouse.com/SearchResults.asp?Search=barefoot

 109.   andy rašo:

  Beje ar kalcifikaciju vietose gali buti bakteriju, kurias galima butu pasalinti naudojant zaperti, bet po to zinoma reiktu panaudoti probitkau, nezs zaperis gali taip pat niegmai paveikti zarnon flora.
  Ciar yra geras zaperis, bet jie neleidzia finansai yra pigesniu atn ebay.
  http://www.worldwithoutparasites.com/order.html

 110.   Iveta rašo:

  Andy, pirma karta girdziu apie tokia paklode, kuria butent is ten siulai? Ir kuo ji gera? Vitaminas C pateik ta knyga cia gal bus idomu visiems…

 111.   andy rašo:

  Na ten king size geriausia, ir reikia pirkti us rode, kuri po to reiks ikisti i zeme.
  Tad netinka jie gyvenante kur daugiamutije kelintame aukste. Taip pat reiktu paziureti kad arti nebutu pozeminu ekeltros laidu.

 112.   laura rašo:

  Andy, noriu paklausti del probiotiku, kiek menesiu apytiksliai reiktu vartoti, kad atstatyti pilnai zarnyno mikroflora suaugusiam zmogui? Zinau, kad cia labai individualu, daug veiksniu i tai ieina, bet gal yra vistiek kazkokie terminai, kad zmogus orientuotusi. Ar tai yra menesiu ar metu dalykas? Kaip pavizdi paimkim paprasta eilini pilieti, kuris nei per daug serga, bet nera ir labai sveikas.

 113.   Iveta rašo:

  Pabandziau isiversti tai nieko daug ten apie ji neraso, ir is vis kam jis skirtas? Ar ir sveikam zmogui naudinga ant jo miegoti? Ir idomu ar pats toki turi.

 114.   andy rašo:

  Na kiek varototi tai priklauso kiek ta flora buvo paziesta ir taip pat zinoma priklauso nuo zmogaus ir ktiu fakctoriu kaip streso mitybos ir t.t.
  Ten theralac teigia, pavartotjus keleta savaiciu po tik to profilaktiskai - dvi kapsules per savaite.

  Cia yra aprasyti keletas varotjimo vartjant ir kiek ilgai
  http://theralac.com/Potency.aspx

  DEl grounding tai paklausiyk si interviu, taip pat yra daug video, gogling barefoot technology ar grounding
  http://www.earthinginstitute.net/index.php/site/blog/is_there_a_best_way_to_get_grounded/
  http://www.youtube.com/watch?v=te4WPdIsBtQ&feature=related
  http://www.youtube.com/watch?v=XumPQLTzPWI
  http://www.youtube.com/watch?v=0SEdf6JBY7I

  http://www.oneradionetwork.com/health_-_podcasts/products_%E2%80%93_new_technologies/barefoot_technology_-_being_%27groundedto_the_earth_indoors_-_amazing!_20081231696/

  Taip pat pasakysiu, kad kaip visada apie tai yra priestaringu nuomoniu, bet jie leidiza finansai nusipirciau.
  Ir sveikam zmogui glaima miegoti, pats turiu ir miegu ant jos.

 115.   Iveta rašo:

  Pas mane su anglu kalba labai prastai,tai nesuprantu ka ten kalba. Nenoriu but ikiri, bet jei nesunku papasakok koki poveiki taai daro zmogui, as pati miegu ant dormeo ciuzinio ten taip pat yra laidas kuri tiesiog reikia padeti ant grindu, ar cia nebus taspats? Pati gyvenu name, bet miegu antrame aukste tad ar tiktu ta paklode?

 116.   nijole rašo:

  Andy, dėkui už išsamią informaciją, pasinaudosiu tavo patarimais.Dar dėl stroncio dozių, ar užteks osteoporozei gydyti 340mg, ar naudoti 680mg? Dar klausimas - naudosiu New chapter papildus ir vit D, o kiek dar pridėti ca ir mg, nes su mano ligom gali būti mažai. Informacija internete yra labai įvairi ir netgi priešinga, sunku susigaudyti, o tavo patarimais aš tikiu.Ačių tau

 117.   Rimas rašo:

  Andy sergu hepatitu, ziauriai skauda kaulus. Tyrimai rodo, kad truksta kalcio. Koki naturaleni kalcio papilda patartum naudoti? Chlorele netinka, nes ten gelezies nemazai, kas kenkia kepenims. Geriu Higher Nature UltraTrace - Ionic Trace Mineral Drops. Tik neaisku kiek ten kalcio yra.

 118.   andy rašo:

  Na chlorela ir spirulinaa turi ne-heme gelezies, kuri mano ziniomis nekenkia kepeinims ir nerta toksiska, ja organizmas labiau pasivavinam pagal poreiki.
  Kai mesoje randama heme gelezis yra labiau toksiska, ypac jie yra perteklius.

  Bet visu pirma jums reiku ne kalci gerti o issivalgyti kepenis. Nes kalcio varotjimas daznai duoda daugiau zalos nei naudos, ypac kai daugelis papildu prastos kokybes, ir taip pat varotjant reiktu varotit kartu su magniu, nes kalcio varotjiams gali dar labiau paryskinti magnio trukuma.
  Calcio ir magnio nemazai turi chia seklos.

  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kepnu-ir-tulzies-pusles-plovimas-202.html
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/organizmo-valymas-raudonuju-burokeliu-sultimis-266.html

  Nes vien kalcisi tikrai neisspres problemu, ir dar kaip jums nustato kad truksta kalcio?

 119.   VitaminasC rašo:

  dar į temą apie kalcio vartojimą vieną tyrimą radau:
  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21505219

  kurios išvados tokios, kad jei žmonės trumpai vartoja kalcio papildus (7 metai) tai nuo to netgi padidėja 13-23 proc širdies smūgių rizika. BET jei žmonės ilgiau vartoja kalcio papildus, tai 16proc sumažėjka rizika širdies smūgių ir apskritai mirtingumo

  žodžiu tie tyrimai taip dažnai sumaišo kortas visas ir tai ką žinai atrodo jau nuo seniau, pakeičia, sunku suprasti kur yra tiesa, kodėlvienas tyrimas rodo kitam tyrimui priešingus rezultatus or t.t.

 120.   andy rašo:

  Na po kitu staipsniu buvau idejes sia studija, ir dar karta acentavau, kad kalcio papidlu varojimas gali padidnti sirdies ligu rizika. Bet nezinau is kur tu paemei info, kad vartojant ilgiau sumazeja rizika, sioje BMJ publikuotoje studijoje to as neradau.

  Bet siaip i tokios metaanayles tidjoe irgi ne be trukumu.

 121.   VitaminasC rašo:

  iš čia:
  http://articles.latimes.com/2011/apr/20/news/la-calcium-heart-20110420
  ir dar iš kitų vietų kur kalba John Hathcock, Ph.D., of CRN .

 122.   andy rašo:

  Na perskaiciau as ten BMJ editorial ir neradau kur butu teigiama, kad vartojant ilgiau nei 7 metus sumazina rizika, ten tik reigiama, kad analizuojant moteris kurios kurios pacios savo nozoiura vartojo kalcio papildus ir dar josms duodant ta pacia interventicija (kalcis plius vit D) rizika sumaje 16%. Bet mano nuomone, cia ta rizika greiciausiai sumazejo, ne del kalcio papildus, o del to kad paprastai patys papildus vartojantys zmones yr sveikesni, valgo sveikesni maista, sportuoja, rupinpasi savo sveikata ir t.t.

 123.   VitaminasC rašo:

  nu čia tokia išvada buvo padaryta, be abejo kad sunku pasakyti ar čia tiksliai nuo kalcio ilgesnio laiko, ar nuo to kad apskritai sveikesnių žmonių kategorija pasitaiko tada…

 124.   Slyvos stiprina kaulus rašo:

  [...] Apie  pieno produktų žalą esu rašęs anksčiau.  Taip pat esu parašęs straipsnius ‘Ar kalcio vartojomas duoda stiprius kaulus’ bei ‘Vaisių ir daržovių vartojiomas ir stiprūs kaulai‘, ‘Kodėl su papildais [...]

 125.   dance rašo:

  Laba,
  Noriu paklausti, ka tu manai apie lecitino papildus. Jei as teisingai supratau kad tai sojos lecitinas. Kiek teko skaityti, kad soja netgi kenksminga.

 126.   Ieškanti rašo:

  Pagal knygą ,,Nauja optimalios mitybos biblija” kokybiškai gyventi be papildų neįmanoma. Ar gali būti natūralių papildų? Ar galima tikėti GNLD tikinimu, kad jų papildai patys natūraliausi. O gal galite pasiūlyti natūralesnių?

 127.   VitaminasC rašo:

  Ieškanti - pirmiausiai apibrėžk kas yra natūralu pagal tavo supratimą. Ar sudžiovintas obuolys yranatūralus ar jau ne? O jei tą sudžiovintą obuolį dar sumalsim smulkiai ir tie miltukai - natūralu ar jau ne? O jei iš tų miltukų užpylę skysčiu kokiu nors “ištrauksim” gerąsias medžiagas, tas skystis natūralu ar jau ne? O jei iš to skysčio išgarinsim vandenį ir liks tik gerosios medžiagos ir jas supresuosim į tabletę - tai natūralu ar jau ne? ir t.t. :)

  Su kuo susiduriu aplink klausydamas kaip žmonės šneka ir ko klausia- visiems rūpi “natūralumas” nes tas žodis iš savęs turi teigiamą prasmę, bet mažai kas žino kas tas natūralumas yra, ar ką reiškia EKO, ar ką reiškia AGRO ūkis ir pan. Pirmiausiai reikia žinoti ką tai reiškia, kad suprastum ar tai gerai, geriau, ar tau to reikia ir pan.

  GNLD atveju - platintojai tau papasakos ką tik nori, jie mato ką tu nori išgirsti ir ta linkme pasakoja, todėl imkis atsakomybės ir pasitikrink, ieškok, lygink, analizuok, bandyk ir t.t. Nesu jų bandęs, bet manau kad turi jie vieną kitą gerą daiktą, bet reikia žiūrėti konkrečiai. Pilna itikiu kad analogiškos kokkybės produktą gali gauti pigiau.

  Ką aš esu bandęs ir žinau kokybę, tai http://www.nutrilite.com Pasižiūrėk, paskaitinėk, pasilygink, paanalizuok.

 128.   monika rašo:

  kur rasti to stroncio papildu?

  Andy:

  Na kaulams reikia ne vien stroncio, reikia vitamino D, K, silicio, . Gerai vaistazole horse tail/dirvinis asiuklis (ji turi silicio). Stronciu turi salotos, salierai iri kai kurios kitos darzoves.
  Bet jei jau taip nori ciayra gryno stroncio http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Strontium-Bone-Maker-340-mg-120-Veggie-Caps/8006?at=0

 129.   monika rašo:

  aciu uz patarimus, ketvirtad einu tikrintis kaulu tankio i poliklinika, pasitikrinau vaistineje aceit osteopatija -1.7,isgazdino, o man tik 24m :( tai ziuresiu ka normali iranga pasakys..

  ANdy:

  Na cia turbut osteoporoze, o ne osteopatija, nes osteopatija yra kitas terapija kur manipuliuoja kaulus, ja atlieka osteopatas.

  Viena is silpnu kaulu priezasciu yra vitamino D trukumas, nes zmones beveik nebebuna sauleje, o net jei ir buna tai tepa saules kremus. Taip pat hormonines kontracepcijos vartojimas http://sveikatossaltinis.blogas.lt/hormonine-kontracepticija-farmacinis-vandalizmas-pries-moters-fiziologija-297.html

  Ir beje siulau sio testo dar nedaryti, o pavartoti vitamino D, K, stroncio, silicio, dirvinio asiukliu/horse tail, kokio gero kalcio, magnio. Ir testa daryti po keliu menesiu. Nes tokie testai naudoja radiacija, ir ju daznai geriau neatlikti.
  Taip pat reiktu sumazinti gyvuliniu produktu naudojima, ypac mesos.

  Ir dar sokineti ant trampolino, nes tai taip pat stiprina kaulus http://sveikatossaltinis.blogas.lt/trampolino-nauda-sveikatai-378.html

 130.   monika rašo:

  oj osteopenija(ne osteopatija), osteoporoze nuo -2.5. kontraceptiku nevartoju, ant saules bunu daug , bet turiu slubuojancia skydliauke, tai gal del to, o tyrsiuos kazkokiu brangiu metodu, su ”beveik be radiacijos” neramu, nenoriu ilgai laukti..

 131.   monika rašo:

  beto esu girdejus, kad vaistiniu aparatai daznai ”neteisingai rodo” todel nenoriu viso to gerio gerti be reikalo.pirma issiaiskinsiu realia situacija tada ziuresiu ka daryti, o del to tramplyno, nelabai turiu kur ji deti :))

 132.   monika rašo:

  na ka beveik osteoporoze :(

 133.   monika rašo:

  Sudėtis:
  Austrių kalcis, vitaminas D3 ( cholekalciferolis), magnio stearatas. Emulsikliai: natrio karboksilmetilceliuliozė, hidroksipropilmetil-celiuliozė, mikrokristalinė celiuliozė.

  2-ose tabletėse yra: RPN%*

  Kalcio( austrių) - 1000,0 mg -100

  Vitamino D3 ( cholekalciferolis) - 6,25 µg - 25

  kaip sitie?

  ANdy:

  Na diziausia klaida norint sustiprinti kaulis yra pulti eiskoti kalcio ir ignoruoti visa kita. Cia tas papildas tai vienas prasciausiu, sumaltos juros kriaukles, kalcio karbonatas. Geriau jau sumalti kiausiniu lukstus uzpilti obuoliu actu ar citrinu sultim ir po to varototi, tik reiktu kaimisku kiausiniu ir gerai su muilu nuplauti, arba bent ekologisku.
  Kaip sakiau reikia vitamino K, taip pat reiktu zymmiai daugiau vitamino D, tada pageres pasisavinimas ir to kalcio reiks maziau. Nes toks kalcis ir be vitamino K gali atsidurti ne kauluose o ant kraujagysliu sieneliu. Taip pat reikia silicio, stroncio, magnio

  Bet taip pat reikia ziureti skydliauke, jei nes butent ji gali buti pagrindine jusu prastos kaulu bukles priezastis, ir gerimas ten kokio kalcio gali ir nepadeti.
  Taip pat reiktu pasiziureti progesterono ir estrogenu ligi, nes progesteronas svarbus kaulu buklei. Ir jei progesteronas zemas, tai reikia vartoti bioidentiska, is progesterono kremo, o ne kokia pakaitine hormonu terapija, kur yra sintetitinis http://sveikatossaltinis.blogas.lt/hormonine-kontracepticija-farmacinis-vandalizmas-pries-moters-fiziologija-297.html

  O trampolina tai yra mazu 1-1.5m skersments ji galima kambaryje laikyti yra sulakstomu. Ir norint stiprinti kaulus butinai reikia fizines veiklos http://www.wholisticresearch.com/shop/home/m/Shop/id/586/page/1/
  Yra net kur per puse parsilenkia

 134.   monika rašo:

  zinau, as jau visuo kitu kaip ir po biski apsirupinau, reikia kalcio, ir tramplyno, nezinau ir kur gauti, lietuvoj bent internete nemaciau geru, is uzsienio atsisiusti uztruks amzinybe :(

 135.   monika rašo:

  http://www.rinkaplius.lt/eshops/treniruociu-suoliukai-ir-kita/ kokia nuomone apie toki batuta? kettler pavadinimu..

  Andy:

  na ten spiruokles tai paprastos neisgaubtos, cia yra paliginimas kur paprastos ir kur isgaubtos spiruokles
  http://www.wholisticresearch.com/shop/home/m/Shop/id/586/page/1/

  O del kalcio tai velgi kaip sakiau pirma reikia skydliauke pasiziureti. Ir stentis calci gauti sumaistu, kaip cia seklos (salvia hispanica), taip pat brokolia, kalafiorai, romaine salota, migdolai. Net ir apelsinas turi apie 40 mg kalcio,

 136.   monika rašo:

  nu zodziu, batutu normaliu lt nera, tiks tai kas yra.. o kiek laiko per diena reikia sokineti?

  Andy:

  Na reiktu 20-30 min. per diena bet net ir 5 min bus geriau nei nieko.
  Na jei negautni gero batuto, tai nusipirk pigu. Bet ispeju, kad gali buti problemu, pvz truksta pspiruokles.

 137.   monika rašo:

  atsiprasau, kad tiek daug klausineju, bet iki galo noriu viska issiaiksinti. Zodziu taip, turiu dirvinio asiuklio(bjaurus skonis :D ) , vitamino D3 aliejine forma( pradziai, veliau gal rasiu geresni) kalci nusprendziau gauti is kiausiniu lukstu (kaimisku) , del stroncio preparatu tarsiuos su gydytoja, nes papildu stroncio nera, tik vaistas , kuris labai nepigus. K vitamino dar neturiu, o magnis toks http://www.100metu.lt/250/2198/vitaminai_mineralai_ir_maisto_papildai/magnesium_diasporal_300. Mano klausimas, ar galetumete visu situ vitaminu K, D ir mineralu, Kalcio, magnio, stroncio surasyti geriausias chemines formules, ta prasme , kad kalcio karbonatas blogai, jau supratau, bet kokia jo forma geriausia, lygiai tas pats klausimas apie stronci, magni, D ir K. aciu uz pagalba :) keliu savaiciu beguje susidarysiu tvarkarasti ka po kiek vartoti, kada sokineti ant batuto ir .t.t tiesiog dabar manau pirmos poros savaiciu bus blaskymasis, nes reikia praeiti per gydytojus, paklausyti ka jie pasakys, beto uzsirasiau, pas ondokrinologe, kuri uzsiima homeopatiniu gydymu.. :)

 138.   monika rašo:

  dar norejau paklausti, lietuvoje yra toks kaip ir vaistas, ten stroncio renelatas, o tam papilde, kur jus rekomendavot yra stroncio citratas, jie vienodai geri?

  Andy:

  Dauguma studiju yra atlikat su stroncio renalatu, bet Dr. J/Wright teigia, kad stroncio citratas , stroncio laktatas taip pat veikia gerai.

 139.   monika rašo:

  dar norejau paklausti, pasidomejau apie Protelos vaista (stroncio renalatas) tai yra net mirties atveju, dideli salutiniai poveikiai, dar girdejau, kad kol vartojama labai pagereja kaulu bukle, bet nutraukus vartojama labai pablogeja :( ar su tais papildais butu panasiai? jei jie panasiai veikia..aisku, galiu rizikuot, pajutus salutini poveiki iskart nutraukciau vartojima, bet kuo tada ji pakeist? bandyt atstatyt kaulus be stroncio visai?

  Andy:
  Idek nuoroda i saltni apie tuos pasalinius efektus, nes as ziurejau angliska inforamcini lapeli, tai ten tokiu pasaliniu efektu nebuvo, bet velgi visko gali buti.
  Tad geriau butu naudoti, ten mano nurodyta is iherb, arba is viso nenaudok stroncio, naudok vitamina D, K, dirvini asiukli/horstail, valgyk chia seklas, lapines darzoves, apelsinus, morkas, sportuok. Ir taip pat kaip sakiau pasiziurek skydlaiek, nes jie jos veikla prasta, tai visi tie papildai gali buti neefektyvus arba maziau efektyvus.

  Ir dar naudo avizu siaudu istrauka, http://www.naturalnews.com/034830_oat_straw_calcium_bone_health.html ji turi daug kalcio.
  Cia esu aprases kaip pasidaryti

 140.   monika rašo:

  http://www.pasveik.lt/sveikatos-ir-medicinos-naujienos/ispejimai-del-padidejusio-jautrumo-vaistiniam-preparatui-protelos/21357 dar norejau paklausti ar kalcio gliukonatas gerai?

 141.   monika rašo:

  Sudėtis: kalcio gliukonatas, kalcio stearatas, bulvių krakmolas, lipnumą reguliuojanti medžiaga talkas.
  Vienoje tabletėje yra 500 mg kalcio gliukonato, atitinkančio 44,7 mg kalcio; tai sudaro 5,6 % kalcio rekomenduojamos paros normos.

  Vartojimo būdas: gerti po 2–6 tab. 2–3 kartus per dieną prieš valgį arba 1–1,5 val. po valgio. Rekomenduojama tabletes prieš geriant sutrinti.

  ar tinka toki vartoti?

  Andy:

  44 mg kalcio galima gauti is 1 apelsino, tad geriau pinigus isleisk apelsinam nei tam papildui, suvalgyk kokis 5 per diena. Priedo, ten yra talko.

 142.   monika rašo:

  ar uztenka to kalcio kuri gauciau su ta istrauka ar riektu dar paildomai pagerti, ir tas pats klausimas ar uztenka to silicio kuri is dirvinio asiuklio gaunu ar reiktu dar papildomai pagerti? be to ka galvojate apie kalcio ortofosfata?

  Andy:

  Na ar uzteks ar ne sunku pasakyti, priklauso kaip jusu organizmas ji pasisavins ir kaip po to panaudos. Bet juk ne vien is avizu siaudu reiktu kalcio gauti, kai sakiau galima naudoti chia seklas, plius darzoves, apelsinai, brokolis ir migdolai, figos. Ir kaip ne karta sakiau kad kalcio pasisavinimas butu geresnis reikia vitamion D.

  Del ortofosfato, negaliu pasakyti ar ji pades kaulams, kie radau tai jis naudojamas kaip maisto priedas taip pat naturaliai randamas vaisiuose ir darzovese. http://www.food-info.net/lt/e/e338.htm

  beje isivek ant cronometer.com ka tu valgai ir paziurek kiek tu to kalcio gauni su iprastu maistu.

 143.   monika rašo:

  tai ka as dabar valgau sunku pavadinti naudingu maistu, siaip maitinuosi gerai vasaros laikotarpiu, todel, kad gyvenam nuosavam name ir visas darzoves ir vaisius auginam patys, bet ziema… neperku darzoviu paduotuvese,esu pries jas nusistacius, suvalgom ka turim savo, kas uzkonservuota ir baigiasi darvoes, reikia vel laukti vasaros :)) plius dirbu toki darba kur neimanoma zmoniskai papietauti.tenka kazka prabegom parduotuvej nusipirti, valgau figas, abrikosus dziovintus,,, dar skaiciau, kad sezamo seklose yra kalcio daug, tai gal riekes pradet daryti tokius kokteilius: figos, abrikosai, sezamo seklos ir apelsinai. :D

  Andy:

  Na maistyti vaisius ir seklas nera idelu ir toks maisymas gali sukelti kandida ir viduriu putima. Asmeniskai beveik niekada nemaisau vaisiu ir seklu ar riesutu. Jei nori gali pameginti, dar priklauso nuo zmogaus, bet jei prasides mano minetos problemos tai zinosi kas kaltas.

 144.   indre rašo:

  Labas Andy,
  Norejau issiaiskinti,tai kuri kalcio esanti papilduose yra geriausiai pasisavinama? juk,kad ir maisto produktuose jis turi tureti kazkokia forma,nebus vienas elementas,as as neteisi?

  Andy:

  Na ideliai butu jonizuotas kalcio bet tokio sunku gauti. Is drusku formos papildu tai geriausiai pasisavinamos formos yra kalcio citratas, taip pat kalcio malatas, kalcio fumaratas, ir kalcio askorbatas. Kaip parode viena meta-analyzes studyje, kalcio citratas pasisavinamas apie 22-27%% geriau nei dazniausiai papilduose randamas kalcio karbonatas. Geriau pasisavinama kai vartojama su maistu.
  Kalcio formatas pasisavinams net geriau nei citratas, bent jau taip rodo si studija. Bet as sio formos kalcio papildo nemaciau pardavime .

  O maiste tai buna organinis kalcis. Kalcio citratas, kalcio laktatas, galciu gliukonatas yra organines kalcio drukos, bet tai ne tas pats kas maiste randamas ar is maisto isgautas organines kilmes kalcis. Organines kilmes kalcios ir kiti mineralai turi prisikabine organiskos kilmes anglies atoma, kaip pvz kokia amino rugsti (chealeated minerals), cia yra geriau paaiskinta anglu kalba. Beje yra net manaciu, kad ne organisku mineralu organismas is viso negali panaudoti, tiesa tai negaliu patvirinti moksliniais tyrimais. Nepaisant to kaip jau ne kartas sakiau geriau mineralus gauti is maisto, o ne tiketis kad kokie papildai kompesuos trukumus..

  Kad butu pasisavinamas Su druskomis gaunamas kalcis turi buti jonizuotas, tos druskos turi dissociuotis, panasiai kaip natrio chloridas dissociuojasi i natri ir chlora (Na+ ir Cl-).

  Augalai sugeba is dirvos paimti ne organiskus mineralus, ir juos ikorporuodami i savo struktura pavercia organiskais.
  Kad kalcio druskos dissociuotusi priklauso nuo skrandzio rugsties, jie jos gaminama nepakankamai arba naudojami skrandzio rugsi mazinantys vaistai tai kalcio bus pasisavinama maziau.

 145.   monika rašo:

  :( velnias, tada reikes tik vaisiu kokteilius daryti, bet tas seklas visgi nepamaisytu karts nuo karto pavartoti,, dar neisigijau tu avizu siaudu.. bandysiu gauti bellicon batuta is lenkisko psl.. gal pavyks parsisiusti..

 146.   monika rašo:

  Gal Andy kazka pakomentuotu del tos nuorodos, kur idejau apie Protelos?

 147.   Jogos pratimai stiprina kaulus rašo:

  [...] Ar kalcio vartojimas duoda stiprius kaulus? [...]

 148.   Kodėl su papildais gaunami mineralai atsiduria ant kraujagyslių sienelių? rašo:

  [...] Ar kalcio vartojimas duoda stiprius kaulus? [...]

 149.   monika rašo:

  sveiki, pagaliau isigijau batuta. susidariau tvarkarasti kiek ko gerti, bo jau neatsmenu viena diena ta pamirstu isgerti kita diena kitka pamirstu isgerti. siandien galvoju nusipikrti magnio nes visa estafete pradesiu tik nuo ryt. tai va domina ar magnio citratas gerai? 300mg(magnesium diasporal) ar geriau 375mg(magnetrans) gerti? dar rytoj pasidarysiu kalcio, jonizuoto kalcio ir D3 vitamino kraujyje tyrimus, tai noreciau suiznoti ten tas normas. ir vis dar neapsisprendziu kiek to vitamino D naudoti, viena daktare sake ne daugiau kaip 400TV kita sake nuo 800-1200TV.. tai kaip cia geriausia nei nezinau.. stroncio nusprendziau nenaudoti.

  Andy:

  Magnio citratas yra viena is geriau pasisavinamu formu, bet kad ten TO diasporal sudetyje yra cukraus, tas magnetrans tai is viso kazkos brudas, ten magnio oksidas, plius kitas slamstas ir yra net saldiklio aspartano.

  Sudėtis: saldiklis sorbitolis, magnio oksidas, rūgštingumą reguliuojanti medžiaga citrinų rūgštis, tirštiklis karboksimetilceliuliozė, aromatinės medžiagos, stabilizatorius riebalų rūgščių magnio druskos (E470b), saldiklis aspartamas.

  Del vitamino D, tai 400 TV yra pats minimaliausia minimumas, reiktu zymiai daugiau, bent jau 1200 TV kaip ta kita gydytoja sake, bet galima zymiai daugiau.

 150.   Zita rašo:

  3 kiaušinių lukštų milteliai + pusės citrinos sulčių + šaukštelis medaus. Kiaušinio lukšto miltelius užpilti citrinos sultimis,arba miltelius įsiberti tiesiog į košę.

 151.   monika rašo:

  zodziu supratau, kad geriau magnesium diasporal, nes magnio citrato radau tik si varianta..aciu uz patarimus.

 152.   monika rašo:

  sveiki , pasidariau tyrimus: jozinuotas kalcis 1.0 mmol/l
  kalcis 2.33 mmol/l
  vitD 65.11 mmol/l
  tai kaip suprantu vitamino D man truksta.. kalcio pats tas, o jonizuoto kalcio irgi gerai, bet ant ribos… ar cia tas D kiekis labai zemas?

  Andy:

  Na vitamino D reiktu kad butu zymia ausktenis, kai kurie kaip Dr. Mercola rekomenduoja kad butu bent 150 mmol/l arbar 50 ng/ml Tad galite drasiai bent kelis menesius panaudoti vitamino D , bent po keleta tuks TV, ir po to vel pasidaryti testa.

  O kraujo kalcio testas, tai mazai ka turi bendro su kaulu sveikata, nes organizmas visada palaikys panasu kraujo kalcio kieki, ypac jonizuoto, ir jei kraujyje kalcis nukrinta tai organizmas pradeda gaminto priskydzio liaukos hormona, kuris stimuliuoja kaulus isleisti kalci i kraujotaka, kad butu atstatyta reikiama koncentracija. Nes kalcis reikalingas raumenu susitraukimui.

 153.   monika rašo:

  dabar geriu aliejini vit D, bet galvoju paskui pirkti D-pearls:
  Sudtis: uzpildas-alyvuogiu aliejus, kapsules apvalkalas- zelatina, dregme islaikanti medz- glicerolis ir isgrynintas vanduo, vitaminas D3
  kapsuleje 800TV..

 154.   R rašo:

  O kaip jums šis kalcis
  http://www.iherb.com/Now-Foods-Calcium-Citrate-Powder-8-oz-227-g/481?at=0

  Andy:

  Na geriau butu sis http://www.iherb.com/New-Chapter-Take-Care-Bone-Strength-240-Tiny-Tablets/39500?at=0

 155.   R rašo:

  Na bet jūs rašėte, kad kalcio citratas yra geriau negu kalcio karbonatas, todėl aš pamaniau, kad šis būtų neblogai. Šiaip tai kalcio reikia ne man, o mano mamai, ji jį vartoja pastoviai, taigi šis jūsų nurodytas būtų brangokas. Ji dabar perka visus tuos papildus iš vaistinės kaip Calcigran ir pan. Aš jai sakiau, kad jie nėra gerai. Jai beje, yra osteoporozė. Dar ji vartoja tokį vaistą Fozavance, jį reikia vartoti kartą per savaitę ir tada negalima nei sėdėti nei gulėti, o reikia būti tiktai horizontalioje padėtyje. Dabar jai netgi pasiūlė kažkokius leidžiamus vaistus, kuriuos reikėtų leisti tiktai kartą per metus. Tai būtų vietoj to Fozavance. Žinote, man tai išvis keista tas didelis sergamumas osteoporoze. Juk prieš keliasdešimt metų aš tikrai nemanau, kad tai buvo išvis paplitę. Ar tai nebus dar vienas gydytojų biznis. Juk tie vaistai yra taip pat labai brangūs. Kiek žinau, gydytojai siūlo šį vaistą nemažai pagyvenusių žmonių. Dar man atrodo, jūs esate kažką rašęs apie kaulų tankį, jei neklystu, kad tie testai nėra teisingi.

  Andy:

  Na tie vaistai tai dar viena nesamone, ir geras bizniukas farmacininkams bei gydytojams. Tie vaistai veikia blokuodami osteoklastu veikla. Cia trumpai paaiskinsiu, kad kaulinis audinys yra pastoviai ardomas ir atnaujinamas. Senus kaulus ardo lasteles vadinamos osteoklastais, o naujus kaulus/kaulini audini stato/formuoja osteoblastai. Kai yra balansas tarp osteoklastu ir osteoblastu veiklos kaulu tankis ir kiti parametrai islieka nepakite. Bet jei del vienu ar kitu priezasciu osteoklastu veikla virsija osteoblastu tai kaulai pradeda ir per ilga laika prieinama iki osteoporozes. Tie vaistai blokuoja osteoklastu veikla, bet is to naudos mazai, nes paliekamas senas kaulinis audinys ir net jei vartojant toki vaistas kaulu tankis truputi padideja, tokie kaulai daznai buna trapus ir daznai buna kad zmonems ilgesni laika vartojant tokius vaitus is niekur neiko luzta kaulai, kaip slaaaaunikauliu kaklelis.
  TIe vaistai taip pat padidina zandikaulio ir kai kuriu kitu veziu rizika
  Taip pat turi kitu pasaliniu efektu: kaulu skausmas, pilvo skausmai, raumenu skausmas ir t.t http://www.drugs.com/uk/alendronic-acid-70mg-tablets-30.html
  Fozavance (cia marketingo pavadinimas) , kitaip zinomas kaip alenronic acid/alendronine rugstis.
  . Daugumos sios grupes vaistu efektyvumas vos keli procentai, tai reiskia, kad jei is 1000 zmoniu vartojusiu si vaista luzius patiria 2 zmones, o is 1000 nevartojusiu luzius patiria 4, vaistu kompanijos manipuliuodamos relatyvia stastistika teigia, kad vaistas sumazino luziu rizika 50%, 2/4*100%=50%, bet faktas yra tas kad jo efektyvumas buvo mezesnis nei 1%, nes is 1000 vartojusiu zmoniu buvo tik dviem luziais maziau nei to vaisto nevartojusiu. O 996 zmones ta vaista naudojo be jokios naudos ir dar tikriausiai patire vienokiu ar kitokiu pasaliniu efektu, neskaitant jauveltui isleistu pinigu. Tad meskit tuos vaistu is siuksliu deze.

  DEl kalcio na jei finansai neleidzia tai galite pirkti ir sita, bet kaip jau ne karta sakiau, kad osteoporoze yra zymiai daugiau nei kalcio trukumas ir vien kalciu osteoporoze tikrai neisgydysi, bet deje ne gydytojai nei dauguma zmoniu to vis dar nesupranta.
  Labai svarbu vitaminas D , vitaminas K kurie reikalingi kalcio pasisavinimui bei kaulu formavimui.

 156.   R rašo:

  Ačiū už išsamų paaiškinimą. O gal galite dar duoti nuorodų paskaityti apie osteoporozės gydymą. Ir dar aukščiau minėjote, kad jeigu yra problemų su skydliauke, tai papildai gali nepadėti. Mano mamai irgi buvo nustatyta tireoktikozė, t.y. skydliaukės padidėjimas, jei neklystu. Tai jei aš teisingai supratau, osteoporozė gali būti ir dėl skydliaukės. Gal jūs ką patartumėte, kaip skydliaukę gydyti ar dar kažką daryti ir pan.

 157.   Ruta rašo:

  Kokia JUsu nuomone apie Čiavanpraša?

  Andy:

  Ta Čiavanpraša galima naudoti, su salyga, kad ten nera kokiu nors konservantu ar kitu pagalbiniu medziagu.

  Taip pat kai jau ne karta esu sakes galima naudoti vaistazoles kaip avizu siaudus ir kitas, cia yra aprasyta kaip paruosti.

 158.   Simona rašo:

  Ar gerai supratau, kad nutrilite papildai geri?

 159.   VitaminasC rašo:

  Žiūrint kurie, žiūrint su kuo lygini ir t.t.

  Šiaip paėmus kaip gamintoją, NUTRILITE yra pirmoje vietoje pagal daugelį reitingų vitaminų ir maisto papildų pasaulyje, čia faktas. Man imponuoja tai, kad jie vieni iš nedaugeliokurie viską daro patys, augina savo EKO ūkiuose, patys renka, džiovina, daro koncentratus ir t.t. O jei kažkurias papildomasžaliavas reikia pirkti (pvz vandenynų krevetes) tai joms keliami reikalavimai tokio aukšto lygio, kad nesukompromituotų 4 mlrd USD metinių pardavimų dydžio kompanijos. PLIUS tokio dydžio kompanija turi labaratorijas ir mokslininkų komandas ant tiek aukštame lygyje, jog jokia balbieriškių vaistinė niekada nesukonkuruos… paprasčiausia logika. Labaidaug patentuotų turi atradimų ir t.t.

 160.   Simona rašo:

  Dekui! Taciau kalcio papilduose tiek vaikams tiek suaugusiems kalcio karbonatas, turbut neverta ju naudoti. 3m. mergaitei darem folio tyrima (kokia jusu nuomone apie ji?) tai naudojom nutrilite kalci, celiulioze. Nuo pat gimimo labai irzli, nervinga. Meniu dabar gan siuras,Dziugu kad kasdien suvalgo tikrai nemazai zaliu darzoviu salotos, pomidorai,agurkai, morkos, svogunai. Pavartojus probiotiku linksmesne pasidaro ir valgo daugiau, po kiek laiko vel irzli. Esam porai metu emigrave, kita savaite griztam bandysim augint paseli. Budavo ryte burnos kvapas lb nemalonus, dabar nebebuna, dar labai rugstumo nori, gali visa citrina iskart suvalgyt. Gal pastoviai probiotikos naudot, aciu uz pastabas!

 161.   VitaminasC rašo:

  Jau prieš tai kurioj tai temoj kalbėjom apie FOLIO, tai pasikartosiu - žmonių apgaudinėjimas, jei nors kiek fiziką mokinaisi, ir atsimeni kas yra varža (omo dėsnis etc), tai suprasi iš karto. Gaila kad taip žmones mulkina ir dar žmonės susimoka už tai …

  probiotikus jei turi pinigų vartok ištisai. bet šalia to dar reikia kad jie būtų geri. o dar svarbiau ,kad su probiotikais būtų ir maisto gerosioms bakterijoms, nes gal jūsų mityboje nėra celiuliozės kuria minta gerosios bakterijos (tirpi ir netirpi celiuliozė)…

  o šiaip tai reikia daryti rimtus tyrimus tam vaikui, stebėti ir imtis teisingų veiksmų.

 162.   VitaminasC rašo:

  beje dėl nutrilite kalcio tai aš pozityvios nuomoonės, nes ten įeina ne tik karbonatas, - CALCIUM (from CALCIUM Carbonate, Calcium Citrate, Calcium Amino Acid Chelate) pliusdar krūva visokių elementų,čia info detali - http://www.amway.com/lcl/en/ResourceCenterDocuments/Visitor/nutr-nut-nutr-v-en–NutriliteCalMagD.pdf

 163.   Simona rašo:

  Aciu! O kokius tyrimus patartumet atlikt?

 164.   VitaminasC rašo:

  aš sau/savo šeimai ir aplink daugeliui žmonių padėjau su plauko tyrimu, kur nustatomi visi mikro elementai ir netgi toksiniai elementai organizme, ir nustatomi jie ne iš oro, ne išburiami, o grynai iš plauko molekulių spec aparatūra yra nustatoma. Tai nevienintelis būdas aišku, bet kiek man žinoma ir kiek jie “reklamuojasi” tai antras pagal tikslumą po DNR… aišku pasaulyje viskas greitai keičiasi, reikia sekti naujoves.
  Jei reiktų informacijos, atsiųsiu - rašykit privačiai į emeilą (jis po mano vardu slepiasi).

 165.   Feta rašo:

  Gal autorius pakomentuos, kai tik pradedu valgyti daug neapdoroto maisto t.y. zalios darzoves ir vaisiai pagrinde, pradeda suktis galva, vandens taip pat nemazai geriu, nepadeda.
  Jau kelinti metai pavasariais bandau zaliavalgiauti, bet vis griztu prie iprasto meniu, nes baisu kai taip pradeda suktis viskas:) kame cia beda?

 166.   Judita rašo:

  Laba diena Andy,
  Norejau kad jus i mano el.pasta parasytumete atsakyma:)
  turiu bedu su sanariais, pasidariau tyrima, uzkalkejes isilginis stuburo raistis, buvo problemu su kylanciu spaudimu, kraujotaka.
  Siuo metu ruosiuosi pirkti ir gerti kalci magni cinka, nes nustate kaip ir trukuma siu vitaminu kaulams.
  Norejau kad jus isvardintumete kokiu vitamin man geriausia butu pagerti ir kur ju butu galima nusipikrti? Zadejau jau eiti i vaistine ir ten nusipirkti kalci+magni+cinkas, bet paskaiciusi jusu straipsnius to nebedarysiu, reikia nusipirkti geru vitaminu, o ne bet kokiu, kurie net gali ir pakenkti.
  Aciu Andy:)

  ANdy:

  Na jei jau jums yra uzkalkejimas, tai nereiktu pulti vartoti kalcio, nes pas jus del kazkokiiiiu priezasciu tas kalcis neina kur turetu. Visu pirma tai butu patarimas panaudoti vitamina K2, kuris stimuliuoja kalcio atidejima i kaulus o ne i kitus audinius.
  Dar patartina panaudoti burokeliu sultis
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/organizmo-valymas-raudonuju-burokeliu-sultimis-266.html

  Del sanatiu ar cia stuburas jums vienintele sanariu problema, ar dar yra koks artritas?

  Kaip jum cia nustate kalci, magnio ir cinko trukuma?

 167.   Simona rašo:

  Vitamine C, prasau parasyk kur plauko tyrima rekomenduoji atlikt (Nerodo man Jusu el.pasto). Aciu!

 168.   VitaminasC rašo:

  rašyk - test.your.hair[eta]gmail.com permesiu info apie tą tyrimą. Tik adrese vietoje [eta] įrašyk @. :)

 169.   Indre rašo:

  Sveiki, ka manote apie si kalcio papilda? http://www.efarma.lt/ostron-n60-kaulams-stiprinti#.UA1T9WFo264, aciu

 170.   Kalcio šaltinis: 20 maisto produktų | Jokūbo receptai rašo:

  [...] Prisiminkime, kad kaulams labai svarbus ne tik kalcis, bet ir kiti mikroelementai, tokie kaip magnis, vitaminas K ir D, stroncis ir kt. (išsamus straipsnis apie tai yra štai čia). [...]

 171.   alva rašo:

  Sveiki visi. Siulau pasidometi apie kalci is korpuracicijos Sibiro sveikata- neapsiriksite… ir ne tik kalci… uz prieinama kaina- didelis veiksmingumas. turiu daug informacijos apie sia korpuracija, jei kam idomu galit parasyti el.p. kniuriene@gmail.com. Papasakosiu

 172.   VitaminasC rašo:

  sakot kurpuracija pasirupins musu kaulais….. padėk dieve tom kurpuracijom.

 173.   Rita rašo:

  Sveiki,
  Man 31 m. jauciu, kaip keiciasi mano oda :)
  Gal galetumete patarti kokius papildus vartoti, kad oda kuo ilgaiu isliktu stangri.
  Informacijos pilna, bet nesinoriu ju vartoti saujomis.
  Nezinau ka pasitinkti… Haliurionas, Colagenas, MSM, Reservatrolis, Liuteinas, ir t.t.
  Patarkite…
  DEKUI!

  Andy:

  Na visu pirma tai reiktu paziureti i tavo mityba, taip pat gyvenimo buda, nes vien su papildais tai isleisi veltui pinigus ir naudos bus mazai.
  Dar reiktu paziureti gal tu naudoji hormonine kontracepcija, kuri gali buti blogai atrodancios odos priezastis.

 174.   Rita rašo:

  Kontraceptiku nenaudoju. Maitinuosi Pietu pakrantes mitybos principu… bent jau stengiuosi. Mano mitybe gerokai ivairesne ir sveiksene, nei statistinio lietuvio. Reguliariai sportuoju kiek save atsimenu :)

 175.   dane rašo:

  Labai geras straipsnis,daug ka zinau,dekui ! sportas - sveikata

 176.   Rokas rašo:

  Iš esmės geriausia įsiklausyti ko nori organizmas. Man pavyzdžiui būna, jog labai norisi varškės ar jogurto. Ir išties gana nemažai valgau varškės, tad pastebėjau, jog nagai bei plaukai sutvirtėjo ;)

  Andy:

  Tokie dalykai tinka tik tiems kurie gerai pazysta ir supranto savo organizma. Daugelis zmoniu yra priklausomi nuo vieno ar kito produkto ir tai nieko bendro neturi su kokiu nors trukumu. Paziurek kiek zmoniu troksta kavos, saldumynu, ir t.t. bet tai nebutinai reiskia, kad jiems ju truksta. Jei vidutinis zmogus prades valgyti ta ko jam del labiausiai norisi tai greiciausiai priaugst svorio ir per ilga laika susidurs su kitom sveikatos problemoms.

 177.   Jana rašo:

  Gal galite pakomentuoti ar Ca ir kt mineralai ,esantys Ostron yra gerai įsisavinami :
  Kompanijai Lifeplan sukūrus OSTRON, turintį kalcio karbonato, kalcio citrato ir kalcio aminorūgščių chelato, jis pasauliniu mastu pripažintas ypatingai geros sudėties maisto papildu, skirtu kaulams stiprinti. OSTRON sudėtyje taip pat yra kitų aktyvių medžiagų, būtinų tinkamam kaulų tankio palaikymui: vitaminų D, B6, folio rūgšties, magnio, mangano, vario, cinko ir boro iš trijų šaltinių. Šios medžiagos skatina kaulų formavimąsi, apsaugo nuo kaulinio audinio rezorbcijos, jos yra būtinos kalcio pasisavinimui ir metabolizmui.

  Dviejose OSTRON tabletėse yra: Kiekis % RPN*
  Vitaminas D 5,0 μg 100
  Vitaminas B6 2,0 mg 100
  Folio rūgštis 400 μg 200
  Kalcis (iš trijų šaltinių) 800 mg 100
  Magnis 400 mg 133
  Cinkas 15 mg 100
  Boras (iš trijų šaltinių) 3 mg -
  Varis 2 mg -
  Manganas 2 mg -

 178.   Jana rašo:

  Šiandien daktaro Ozo laidoje per TV rekomendavo naudoti natūralų kalcį iš jūros dumblių -Algaecal :
  https://www.google.lt/#q=algaecal&start=0

  http://www.plant-calcium.com/
  Ar galite pakomentuoti apie jo įsisavinimą ir naudingumą.
  Dėkoju

  Andy:

  Del to agecal tai velgi ten reklamoje apie ji graziai raso, bet ingredinetuose raso, kad kalcio karbonatas. Jei jums yra problemu su kaulu tankiu, galite ji ismeginti, ten duoda kazkokia 6 menesiu garantija, nors dar pries perkant reiktu pasiskaityti tos garantijos salygas.

  Del jusu nurodyto kito produkto, kur teigia, kad kalcis yra is triju saltiniu/triju formu tai velgi, tikriausiai ten didziausia dalis to kalcio yra kalcio karbonatas.

  Siaip tai nebent jums yra kokia osteoporoze tai geriau naudokite daugiau jusu kitame komentare nurodytu maisto produktu, plius vitaminas D, vitaminas K.
  Dar gerai avizu siaudai, cia esu apraseses kaip paruosti

  Dar yra tokia vaistazoliu Dr. Christopher formule/papildas

 179.   Jana rašo:

  Radau ,kaip man atrodo ,naudingą info,kuria ir dalinuosi:
  Kalcis Suaugusio žmogaus organizme kalcio randama daugiau nei bet kurio kito mineralo – apie 1kg, iš kurio 99% – kauluose. Kalcis taip pat atlieka ir daugelį kitų svarbių funkcijų, pavyzdžiui, užtikrina gerą nervų sistemos veiklą.
  Per parą suaugusiam žmogui reikia apie 800 mg kalcio, tačiau šis kiekis gali būti ir didesnis arba mažesnis priklausomai nuo kitų faktorių. Tyrimai parodė, kad žmonėms, kurie nevartoja didelio kiekio baltymų (ypač gyvūninių, kurie skatina kalcio pasišalinimą iš organizmo dėl juose esančio didesnio kiekio aminorūgščių, turinčių sieros [šaltinis nr.2]) ir natrio (dažniausias šaltinis – druska, kuri taip pat skatina kalcio pasišalinimą) gali pakakti apie 500mg per parą. [šaltinis nr.2]
  Kalcio įsisavinimas, kaip ir geležies, priklauso nuo turimų atsargų organizme. Jeigu kūnas jaučia jo stygių, iš maisto kalcis pasisavinamas efektyviau nei paprastai. Jeigu turimas perteklius, vyksta intensyvesnis jo išskyrimas, o įsisavinimas blokuojamas.
  Kalcio įsisavinimui nemažą teigiamą įtaką daro ir vitaminas D, magnis, fosforas bei fizinė veikla. Tyrimai yra parodę, kad vien tik su maistu gaunamas didelis kiekis kalcio nepadeda išvengti kaulų retėjimo (osteoporozės). [šaltinis nr.3] Todėl būti gryname ore (saulėje) bei aktyviai gyventi ne mažiau svarbu nei gauti pakankamai šio mineralo.
  Dažnai manoma, kad pienas yra geriausias kalcio šaltinis, tačiau ištyrus paaiškėjo, kad iš kai kurių augalų kalcis įsisavinamas iki 3 kartų geriau. [šaltinis nr.4]
  Kalcio įsisavinimas iš kai kurių augalų, %
  (palyginimui) Pienas – 32
  Migdolai – 21
  Pupelės – 17
  Brokoliai – 53
  Briuselio kopūstai – 64
  Kopūstai – 65
  Kalafijorai – 69
  Ridikai – 74
  Sezamai – 20
  Sojos – 31
  Įvairios žalios lapinės daržovės – 50-75

  Neigiamą įtaką kalcio pasisavinimui gali turėti turėti oksalo (randama špinatuose, rūgštynėse ir rabarbaruose) bei fitino (aptinkama neapdorotuose grūduose bei ankštiniuose) rūgštys.
  Augalinių kalcio šaltinių pavyzdžiai, mg/100g
  Šio mineralo daugiausiai grūduose, ankštiniuose, sėklose bei žaliose lapinėse daržovėse.
  Aguonos – 1438
  Sezamai (su luobele) – 975
  Dilgėlės – 853
  Sojos – 277
  Linai – 255
  Žalios lapinės daržovės – 145-210
  Česnakai – 181
  Pupelės – 173
  Džiovintos figos – 162
  Lazdyno riešutai – 145
  Žemės riešutai – 106
  Graikiniai riešutai – 88
  Alyvuogės – 88
  Džiovintos slyvos – 72
  Svogūnų laiškai – 72
  Sezamai (be luobelės) – 60
  Rugiai – 56
  Juodieji serbentai – 55
  Avižos – 54 Razinos – 50 Brokoliai – 47 Grikiai – 41

  Andy:

  Gera ir teisinga info. Dekui.

 180.   Laima rašo:

  Janina, liuks informacija. Ačiū.

 181.   Laima rašo:

  Oi, atsiprašau, Jana, ne Janina:)

 182.   Simona rašo:

  O kaip šie žuvų taukai?
  http://www.vaistai.lt/maisto-papildai/%C5%BEuv%C5%B3-taukai/maisto-papildas-live-well-apelsin%C5%B3-skonio-%C5%BEuv%C5%B3-taukai-su-vitaminais-a-ir-d3-250ml.html
  Dabar nupirkau juos vaikui, bet neramu pasidarė paskaičius komentaruose, kad blogai OMEGA6?

  Andy:

  Kaip suprast omega6, ten tame papilde yra ilgu grandiniu omega 3 (DHA ir EPA). Daug zuvies tauku papildu yra prastos kokybes toks riebalines rugstys yra oksidavesi, ir tokie oksidave riebalai yra pavojingi. Mano muomone geriau jei norite DHA ir EPA tai geriau jau karts nuo karto suvalgyti kokia sardine (geriau ne is baltijos juros, nes si jura yra viena labiausiai uzterstu pasaulyje, svedije net yra ispejimas pardavinejant zuvi kad jos valgyti tik keleta kartu per menesi.

 183.   Simona rašo:

  Tai norit pasakyt kad šitie žuvų taukai net ne tai, kad sveiki, o pavojingi? O kokie yra geri žuvų taukai vaikui?

 184.   Simona rašo:

  Ant etikėtės didžiausiom raidėm rašo “OMEGA6″, o sudėtyje yra riebalų rūgštys omega 6 0,4 gr.

  Andy:

  As nepaziurejau zemiau tos lenteles. Bet kur raso ingredientus, tai ten tikrai nematau is kur butu omega 6, nes zuvu taukuose ju nebuna. Nepaisant to ten tas 0.4g yra labai mazas kiekis del jo nepergyvenciau, bet su salyga kad jie yra neoksiduoti. Omega 6 nera blogai, ir kazkiek ju reikia, tik geriau juos gauti is riesutu ar geros kokybes augalinio aliejaus. Omega 6 (linoleic acid, LA) nera gerai kai vartojama labai daug, ir kartu gaunama mazai omega 3 (alfa linolenine rugstis, ALA)

 185.   Simona rašo:

  Žinau, kad negalima iš Baltijos jūros, bet kad nėra kaip sužinoti dažniausiai iš kur ji (kai perki šaldytą)

 186.   Simona rašo:

  O iš čia yra kas nors gero? Yra dviejų rūšių vitaminas C, ar geriau siųstis iš jūsų rekomenduoto puslapio
  https://secure.iherb.com/editcart

  Andy:

  Idek arba nuoroda arba pavadinimus, nes cia jusu shopping cart ir man jo nerodo.

 187.   Simona rašo:

  Nes amway žuvų taukai tai kapsulėse, ko kaip supratau nerekomenduojate.

  Andy:

  Nebutinai, greitai oksiduojancius dalykus kaip riebalines rugstis, kapsules gali apsaugoti nuo oksidacijos, tik vartojant reikia ta kapsule perkasti, jei jei kapsule is kokiu itartinu ingredientu tai is viso ja po to isspauti. Beje jei zuvu taukai labai smirdi, tai beveik garantuota kad jie yra oksidavesi ir tokiu naudoti nereiktu.

 188.   Simona rašo:

  Ar šitą rodo?
  http://www.amway.com/Shop/Product/Product.aspx/Nutrilite-Kids-Chewable-C?itemno=A5353

  Bet kad nerašo sudėties.

  O tai galiu duoti minėtus savo žuvies taukus vaikui? (Beje smirdėti jie negali, juk įdėtas apelsinų kvapas kažkoks…)

  Andy:
  Na radau kitur ta sudeti, ten yra silicono dioxido, kurio geriau nenaudoti, jei nori naturalaus vitamino C, tai geriau sitas
  Madre lab is camu camu
  Arba koki kita is camu camu uogu.

  DEl zuvu tauku, tai as negaliu pasakyti ar jie geri ar ne as ju netestavau, bet anksciau esu mates viena turima kur rado, kad daug zuvu tauku yra oksidavesi. http://www.nutraingredients.com/Research/Oxidised-fish-oils-on-market-may-harm-consumer-warns-researcher

 189.   Simona rašo:

  Ačiū, reikės siųstis. O žuvies taukai šitie iš Madre? Įdomu, kad tokie pigūs lyginant su Vitaminu C. Ar jų produkcija apskritai kokybiškesnė visa?

  http://www.iherb.com/Madre-Labs-Omega-3-Premium-Fish-Oil-180-mg-EPA-120-mg-DHA-100-Softgels/37790

  Andy:

  Nezinau, as visada ziuri i kiekviena produkta individualiai. SIaip tai kaina labai maza, bet ar jie geri ar ne negaliu pasakyti.
  Beje dar del vitamino C, tai taip pat svarbu bent kiek gauti vitamino C su maistu, kad ir koki apelsina (prinokusi) ar pora kiwi suvalgyti. Kiwi taip at daznai reikia paplaikyti kambario temperaturoje, kol jis pasidarys bent truputi minkstesnis, nes kitaip valgant rugscius neprinokusius vaisius galima sugadinti dantis.

 190.   Simona rašo:

  Man labai pasisekė, nes mano mergaitė labai mėgsta vaisius, uogas, bet tikrai žinau kad yra vaikų, kuriems nė per kur neįkiši šviežių daržovių ir vaisių.
  Beje labai geras receptas, buvau pamiršusi, naminiai saldainiai:
  Reikia sumalti kavamale riešutus (migdolus, žemės ir kt), džiovintus vaisius (figas, persikus, slyvas), taip pat pridėti moliūgų ir saulėgrąžų sėklų ir įdėti skysto medaus tada daryti rutuliukus ir apvolioti kokoso drožlėse. Gaunasi tikra vitaminų bomba ir pats gamybos procesas vaikui patinka.

  Andy:

  Daznai tokie vaikai kurie atsisako darzoviu, ir ypac vaisiu tai yra del to kad jie yra priprate prie saldumynu ir kitokio brudo, taip pat labai daznai tokiu vaiku tevai patys tu darzoviu ir vaisiu nelabai valgo. Labai daug priklauso nuo to kaip vaikai mokomi namuose, kaip jiems paaiskinama kas yra gerai ir bloga/nesveika, zinoma tai nera lengva padaryti del draugu, reklomos ir kitokios neigiamos itakos.

 191.   Simona rašo:

  Kažin ar kalcis kažkaip dingsta verdant kiaušinius? Norėčiau vaikui duoti maltus putpelių lukštų miltelius, ar tas pats bus jei duosiu juos nuo nulupto virto kiaušinio, ar geriau naudoti nevirtų kiaušinių lukštus?

  Andy:

  Negaliu teigti 100%, bet taip neturetu dingti. Tad galite naudoti miltelius arba taip pat kad pagerinti kalcio atlaisvinima, galima tuos lukstu uzmerkti citrinu sultyse. Daugiau apie tai cia
  http://www.healingnaturallybybee.com/articles/supp2.php

  TIk svarbu kad kiausiniai butu gerai nuplauti su muilu ir taip pat geriau kad butu kaimiski, arba ekologiski, arba jusu mineti putpeles.

 192.   Simona rašo:

  Bet jei jie prieš tai buvo virti, tai juk nebesvarbu ar buvo plauti muilu, nes juk verdant jau zuva bakterijos?

  Andy:

  Na taip jei verdama tai plovimas su muilu nera toks svarbus/reikalingas.

 193.   Simona rašo:

  Ką manote apie tokį organizmo valymo būdą?
  http://www.sveikatoslinija.lt/Natures-Sunshine/Pau-darco?sort=rating&order=DESC&limit=25

  Andy:

  Na galite naudoti, bet kaip esu sakes anksciau organizma gerai valo kai kuri laika valgomi vien vaisiai ir darzoves. Taip pat galima naudoti linu senemis, chia seklas, chorela. Taip ne tik pinigu sutaupysit, bet dar ir pavalgysit.

 194.   sandra rašo:

  Laba diena. Puikūs straipsniai, tačiau kuo daugiau skaičiau, tuo labiau galva susisuko. Labai norėčiau Andy paprašyti patarimo: pas mano mamą rasta labai stipri osteoporozė, skubiai prieš metus laiko sulašinti bifosfonatai (Aclasta), kuriai kaip suprantu yra blogi. Mama nevartojo jokių kalcio papildų, nors gyd rekomendavo Calcigran forte. Teisa sakant, labai pergyvenu dėl jos būklės, ir jei bifosfonatai yra “blogis”, ką tuomet daryti? Kokią kalcio forma pirkti ir dar norim naudoti vit D, tik nzn kas geriau-ar lašiukais kelis kart per d ar vartoti tas spec ampoles kaip B.O.N., kurio sudetyje 200 000 TV/ml
  cholecalciferolis. Dar kalbant apie kalcio papildus, ar LT yra geresnių, kurių nereikėtų siųstis iš užsienio? LAbai dėkoju už atsakymą.

  Andy:

  Na vaistu tai nepatarciau gerti, nes su vaistais padidintas kaulu tankis duoda mazai naudos, tie kaulai nepaisant didesnio tankio yra trapus, padideja spontanisku kaulu luzu rizika, nekalbant jau apie padidejusia kaulu vezio rizika ir kitus pasalinius efektus.

  Kaip pakeisti situacija?

  Patarciau naudoti 200mikrogramu vitamino K2 per diena (padedead atideti kalci i kaulus). Taip pat vitamino D (5000 tarptautiniu vienetu, arba 125 mikrogramu per diena), kuris pagerna kalcio pasisavinima. Geriau naudokite lasiukus, o ne labai didele doze is ampules. Taip pat tokioje situacijoje patartina naudoti. 500-1000mg geros kokybes kalcio, kaip sita https://www.naturesplus.com/sourceoflife/products/productDetail.php?id=30729
  Arba calcio citrato. Dar gerai silica/silicis
  Is vaistazoliu gerai dirvinis asiuklis (horsetail), bei avizu siaudus, cia esu aprases kaip juos naudoti. Chia seklas gali toliau naudoti

  Beje kaip parode neseniai atliktas Svedu tyrimas, pieno vartojimas padidina kauliu luziu rizika. Jei jau vartoja pieno produktus, tai rektu naudoti koki rugpieni, ar gyva naturallu jogurta (be visokiu priedu cukraus ir t.t.).
  Dar patarciau sokineti ant trampolinio, kad ir nepakeliant koju nuo nuo, laikantis i specialia rankena, nes zine veikla padidina kaulu stipruma http://sveikatossaltinis.blogas.lt/trampolino-nauda-sveikatai-378.html

  Ar lietuvoje galima rasti tinkamu papildu? Vitamino D ir k2 tai manau tikrai galima rasti, kalcio citrato paieskojus taip pat manau galima rasti. Kalcigran tai paprastas kalcio karbonatas, jo pasisavinimas yra prastas, tokio geriau nanaudoti.
  Duokite bent kokius 3-6 menesius, po to galite testa pakartoti

 195.   sandra rašo:

  Andy, labai dėkoju už komentarą. Norėjau pasiteirauti, ką manote apie šį kalcį ? http://www.biofarmacija.lt/maisto-papildai/calcium-forte-800-mg/ ir ar būtų galima naudoti 2 pakelius per dieną, nes 600 mg Ca manau būtų per maža. Ačiū

  Andy:

  Gali kuri laika naudoti ir du pakelius per diena, bet kartu gerai butu naudoti ir bent kokius 300-500mg magnio, nes didelis kiekis kalcio gali padidinti/sukelti magnio trukuma.

 196.   audrone rašo:

  Labai įdomu būtų sužinoti Jūsų nuomonę apie Ossewellą.Ačiū.

 197.   Alda rašo:

  Laba,

  … kaip galima pigiau užsisakyti http://www.iherb.com papildus. Labai brangus parsiuntimas. Ačiū!!

  Andy:

  O tu ciam rimtai klausi? Kiek zinau tai jie siuncia uz 8.9 USD, kas kiek zinau yra vienas pigiausiu shippingu, nes kiti ima zymiai daugiau. Buvo dar pigiau siusdavo uz 4USD, bet neseniai jie pekele siuntimo kainas. Ten yra keletas option, pasirink International airmail, DHL sincia uz 14 USD.

  Bet diziausia problema yra ne siuntimas o muito mekesciai jei verte virsija norma - apie 21EUR

 198.   Rima rašo:

  Sveiki,
  Džiaugiuosi atradusi Jūsų straipsnius. Jie tokie informatyvūs ir labai naudingi. Šiuo metu man būtina vartoti kalcį. Norėčiau Jūsų patarimo, kuris naudingesnis.
  http://www.vaistai.lt/maisto-papildai/vitaminai-ir-mineralai/maisto-papildas-bioca-k-mg-zn-su-vit-d3-milteliai-n28.html
  http://ms-aloevera-forever.com/aloe-vera-products/aloe-vera-based-nutritional-supplements/forever-calcium/
  AČIŪ.

 199.   Laima rašo:

  Laba diena, labai įdomus ir informatyvus straipsnis. Man nuo 55 metų buvo nustatyta osteoporozė, todėl nuolat geriu Ca preparatus. Man tinkamiausias yra Bio-Calcium+D3+K Pharma Nord Danų kompanijos. Skaičiau, kad jų preparatai turi atliktus klinikinius tyrimus ir yra patikimi.

 200.   Liutauras rašo:

  Sveiki,
  ačiū už gražų straipsnį. Aš pats Ca preparatus naudoju nuolat, nes serdu osteoporoze. Naudojau įvairių firmų preparatus, tačiau geriausią poveikį pajutau pavartojęs Bio-Calcium PharmaNord.

 201.   Reda rašo:

  Man didelė osteoporozė..Žiauriai,jau dabar-4,9!Aš bandžiau gerti apie metus kalcio citratą,chia sėklų,vtaminaD,K,magni,ąsiūklių arbatelę,žalius kokteilius,daug žalios arbatos.Paskui labai atlaisvino žarnyną ir mečiau žalius kokteilius..Kažkas neduoda kalciui nueiti į kaulus ir tiek.Prarandu viltį,darosi baisu.Gydytojai siūlo gerti bifosfatus,aš jų nenoriu ir negersiu daug apie juos skaičiau.Kadangi niekas nepadeda,o viskas tik blogėja galvojau gerti Stroncio renelatą,bet jie turi daug šalutinių poveikių,perskaičiau čia. http://saveourbones.com/strontium-demistyfied/
  Tu rašei apie naturalų Progesterona krema,ar jis padetu man, kokį ir kur galečiau nusipirkti? Lauksiu tavo patarymo ,Andy.

  Andy:

  O tu vitamina K2 naudojai kartu nes jis reikaligas kad kalcis eitu i kaulus? Delto stroncio renalato tai gerk tiesiog paprasta stronci. kaip sita http://www.iherb.com/EuroPharma-Terry-Naturally-Strontium-60-Capsules/44568
  Dar kaulams svarbu fizinis kruvis/stimuliacija http://sveikatossaltinis.blogas.lt/trampolino-nauda-sveikatai-378.html
  Dar yra tokia virbracine masina (vibro machine) kuri irgi skatina kaulu augima, deja velgi padeda ne visiems bet jei leidzia finansai isbandyti galima.
  Del progesterono tai jei pas tave jis zemas tai galima butu naudoti ta progesterono krema ,gali parsisiusti is cia http://www.iherb.com/Source-Naturals-Natural-Progesterone-Cream-4-oz-113-4-g/4377

 202.   Reda rašo:

  Ačiu, Andy, už atsakymą. Aš vitaminą K vartojau apie pusantų metų, tai aconitum MenaCardin7, deje jis man nedavė gero povekio..Noriu paklausti apie stroncio papilda kurį rekomendavai, po kiek tablečių jį gerti ? Ir ar geriant stroncį butina naudoti progesterono kremą?

  Andy:

  Po kiek tu ten to K2 gerei, ten labai maza doze 22mcg. Reiktu koki 100-150mikrogramu per diena.
  Progesteronas ir stroncis veikia skirtingai, ta galima naudoti abu. Bet kaip sakiau del progesterono tai priklauso ar pas tave yra jis zemas.
  Na ten siulo naudoti 2 kapsules per diena ir kad butu bent dvieju valandu tarpas tarp kalcio ir stroncio

 203.   Reda rašo:

  Progesterono tyrimo atsakymas tik po savaites.. O vitamino K gerdavau tik po dvi capsules..Dabar as geriu naminiu kiausiniu lukstus, sumalu juos ,uzpilu citrinu sultimis ir palaikau kokia 5-6 val. Geriu po arbatini sauksteli. Ar juos geriant irgi reikia naudoti vitamina K?

  Andy:

  Na kiausiniu lukstuose nera k2, tad mana butu nauding ji naudoti, kaip sakiau k2 skatina kalcio atidejima i kaulus

 204.   Reda rašo:

  Pas mus sunku gauti vitamin K2, gal galit parekomenduoti is to paties puslapio koki atsisiusti vit K2. Aisku kaina man svarbi, turiu mazas pajamas..Ir dar atejo Progesterono atsakymas 0,94 nmol/l. Kaip ir norma man kaip esant menopauzeje jau 15 metu. Ar reiktu naudoti ta krema? Ir dar mano kraujuje vit D yra 50 nmol/l kiek reiketu naudoti Oiledixin 400TV?

  Andy,

  Na tada naudok ta pati K2 kur naudojai tik naudok kokias 5 kapsules per diena. Del D tai jusu gana zemas. reiktu bent 2000TV per diena, kas jusu atveju butu 5 lasai, padalinkite keleta kartu per diena. Kai kuriems zmones kad pakelti reikia daugiau kokiu 5000TV (12 lasu), bet velgi pradekit nuo 2000tv Dabar ateina vasara taip pat patarciau pabuti sauleje
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kada-reikia-degintis-sauleje-kad-gamintusi-vitaminas-d-856.html

  Po to pasidarykit testa jei nepadeda tai reikia padidinti doze.

  Del progesterono, velgi jis yra normoje pagal jusu amziu, bet jis yra zemesnis negu jaunu moteru. Kas velgi gali buti viena is priezasciu, kodel suprastejo kaulu bukle. Tad galite ji ismeginti, jei bus neigiami simptomai ar nebus naudos galesite po kurio laiko nutraukti.

  Sekmes

 205.   Reda rašo:

  Labai aciu Andy uz atsakyma. Dar noreciau paklausti taves jei pirkciau si Stonci kurio yra daugiau tableciu http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Strontium-Bone-Maker-340-mg-120-Veggie-Caps/8006 ar jis kitaip veiktu? O vitaminas K2 http://www.iherb.com/Carlson-Labs-Vitamin-K2-5-mg-60-Capsules/6116 ar jis per stipriai veikia? Nes 5mg gaunasi 5000 mcg..Lauksiu tavo komentaro.

  Andy:

  Ta stronci tai gali naudoti. Del k2 tai ten b e proto didele doze, Net ir esant kaulu problemoms uztektu 200-300mcg per diena. Tad geriau pirkti koki kita. Bene geriausias yra sitas http://www.iherb.com/Nature-s-Plus-Source-of-Life-Garden-Vitamin-K2-60-Vegan-Caps/24625

  Beje jei is iherb.com pirksi pirma karta ivedsu si koda JAK839 gausi $5 nuolada. Taip pat ispeju, kad jei siunciamu prekiu suma virsija neapmokestinama limita (apie 22eur), tai teks susimoketi pvm ir administarcini mokesti.

  Sekmes

 206.   Reda rašo:

  Laba diena. Dekoju uz patarimus ,Andy. As jau uzsisakiau ir laukiu siuntos. Dar noreciau zinoti kiek laiko man juos gerti, po kiek laiko galima tiketis poveikio? Ir dar, geriant kiausiuniu lukstu miltelius ,gal geriau ta arbatini sauksteli milteliu gerti per du kartus su vitamin K2? Ar arbatinis saukstelis nera perdaug geriant pastoviai? Kaip jus manote?

  Andy:

  Na del laiko tai minimum kokius 3 menesius, bet rezultatai ne taip greitai buna, cia pvz kur tyre algae kalcio efekta moterys ji naudoja metus http://www.medsci.org/v08p0180.htm
  Jo gali ta kiausiniu lukstu doze padalinti i dvi dalis, nemanau kad tai bus per daug.

 207.   Reda rašo:

  As turbut atsibodau jums su savo klausimais, bet tai rodo, kad pasitikiu jusu patarimais…
  Supratau, kad osteoporoze man yra paveldima, kad tai ne nuo smulkaus sudejimo ar ankstyvos menopauzes, nors tai irgi pablogino mano situacija. Greiciausiai mano kaulu bukle prastejo jau jaunysteje ,tik nebuvo tyriama. Mano teta, mama, sese irgi turi sia liga. O vakar dukra, kuriai tik 28 metai pasidare tyrima ir jos KMT yra -1,2 tai jau osteopenija…Ji gyvena sauletam kraste, lanko sporto kluba. Ar jai taip pat reiketu naudoti Stroncio ir Vit K2 papildus? Ar paveldimumas pasiduoda gydymui? Patarkite Andy..Beje ji naudoja kontraceptikus, kitos priemones jai nepanaikina veido ir kuno berimo. Zinau, kad labai blogai juos naudoti.

 208.   Reda rašo:

  Andy, gal galetumet atsakyti. Nes atsisiusti ilgai uztrunka. Ar jai reiketu gerti stronci, kalci, vit k2 ir t.t..? Labai laukiu jusu ats.

  Andy:

  Sorry, buvo daug darbu neturejau laiko atsakyt.
  Na bent jau kazka tai reiktu daryti, nes velgi neiko nekeiciant kaulu tankis tik mazes. Nes paprastai kaulu tankio pykas buna pries 30metu, ir po to pradeda mazeti, bet velgi svarbu tas mazejimo tempas.
  Tad manau tokei dalykai kaip kalcis, magnis, stroncis, vitaminas D, K2 jai butu naudingi. Bet taip pat reiktu ziureti dieta, kad nevalgyti daug gyvyliniu produktu, kurie gali padidinti kalcio praradima. Taip pat svarbu fizine veikla, kad kaulai gautu kruvio ir taip kaip adaptacija organizmas juos padarytu stipresniais. Gerai batutas, taip pat begiojimas.

  Kad gyvena sauletam kraste tai velgi, gali ji tuo metu kai gaminamas vit.D kokiam office sedi, arba naudoja saules kremus,. kas velgi sumazina ar is viso blokuoja vit D gamyba.
  O del kontracepcijos tai velgi zmogus turi nuspresti ar verta del to isbalansuoti savo hormonus ir po to tureti sveikatos problemu.

  Dar tegul nusiperka tokiu pH juosteliu ir pasimatuoja slapimo pH, nes gal del labai zemo pH ten daug kalcio praranda su slapimu. Jus taip pat galite pasidaryti si testa

  Sekmes

 209.   gnld rašo:

  Gal patartumėte, kokie veiksmingiausi būtų kalcio, magnio ir cinko papildai? Norėčiau profilaktiškai pavartoti.

 210.   Reda rašo:

  Laba diena. As keleta menesiu geriau jusu rekomenduota stronci http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Strontium-Bone-Maker-340-mg-120-Veggie-Caps/8006 man pagerejo, norejau ji vel uzsisakyti, bet nebera tokios dideles pakuotes, ji visai isimta…Gal galetumet patartiti kur gauti stroncio didele pakuote? Kazka panasaus radau siame puslapyje http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=doctor%27s+best+strontium+bone+maker+340&ul_noapp=true ar tai toks pat stroncis ir ar saugu is sio puslapio pirktis?

  Andy:
  Na ten ant ebay, tai toks pat koki naudojot itk tas pirmas uz $38, bet ir tai ten raso, kad i UK nesiuncia.
  Galit is amazon sita pameginti https://www.amazon.co.uk/Life-Extension-Strontium-Vegetarian-Capsules/dp/B004IYYAUK/ref=sr_1_1_a_it?ie=UTF8&qid=1488835662&sr=8-1&keywords=strontium+bone+maker
  arba sita http://www.iherb.com/pr/europharma-terry-naturally-strontium-60-capsules/44568

 211.   Reda rašo:

  Sveiki. Aciu Andy uz atsakyma ir aciu, kad padedi mums. As geriau stronci apie 8 menesius, noriu atsisiusti dar pusmeciui, didesne pakuote siustis pigiau ,nes muitine nuima pinigu ir pastas dar siek tiek. Jus siulote siustis is amazon, bet tokiu pat radau ir cia.. http://in.iherb.com/pr/Life-Extension-Strontium-Caps-Mineral-for-Bone-Health-750-mg-90-Veggie-Caps/29332 as siunciuosi kartu ir vitamin K2, noriu siustis is tos pacios parduotuves abu papildus. As geriau po 340 mg du kartus dienoje, o kur siulote jus, vienoje kapsuleje yra 750mg. ten poarasyta 3 kartus dienoje, tai labai daug.. Ar neuzteka gerti po viena tablete vakarais?

  Andy:

  Jo galit naudoti ir situos. Del dozes, tai jo galite naudoti maziau kaip viena kapsule per diena, ar puse kapsules du kartus per diena. Siaip siunciant is amazon ES muito mokesciu nera.

 212.   Reda rašo:

  Isties Translaineris nuima didelius mokescius. Jei is amazon nera mokesciu, kita karta butinai siusiuos is ten..Atsisiunciau vit K2 ir si stroni http://in.iherb.com/pr/Life-Extension-Strontium-Caps-Mineral-for-Bone-Health-750-mg-90-Veggie-Caps/29332 Sakote viena capsule nakciai gali buti per didele? Jei ja dalinti per puse, tai tektu gerti ir be apvalkalo tik miltukus. Ar tai nieko blogo, neisgraus gerkles ar skrandzio?

  Andy:

  Na jeigu jums uztekdavo mazesnes dozes tada galite gerti kiek gerdavot anksciau. O del kapsules atidarymo, tai nemanau kad tai butu problema. As visus papildus geriu be kapsules.

 213.   Rimvydas rašo:

  Informacija naudinga ir įdomi tik norėčiau paklausti :ar esi girdėjęs apie ibandrono rūgštį { vaistas BONVIVA }leidžiamą į veną {ne mžiau kaip 1,5 metų
  kas tris mėnesius tam kad organižmas pasisavintų kalcį nes pagal DEXA tyrimą
  jau >-4 ?Juk labai jau keista -rūgštinti kraują juk kalcis šarmas , ar ne bus blogiau ,gydytojas sako :kalcio nešėjas
  Ačiū R.V.

  Andy:

  mano zinomis, sis vaista yra is fosamax grupes, jis su kalcio pasisavinimu nieko bendro neturi. Sio vaisto mechanismas yra tiesiog blogkuoti osteoklastu veikla, kurie ardo sena kaulini audini. Deja dirbtinai sustabdzius seno kaulinio audinio ardyma is to naudos mazais, net jei ir dexa scan parodys kad kaulu tankis geresnins, tai is to naudos mazai, tiesiog net ir su didesniu tankiu tokie kaulai buna trapus, padideja spontanisku luziu rizika ir t.t. Asmeniskai tokkio vaisto nenaudociau. Tesiog reiktu naudoti vitamino K2, vit D, magnio , gal dar siek tiek kalcio jei su masitu gaunama mazai, taip pa reikia ziureti ka tu valgai, kad tie kaulai tokie silpni, gal byksta uzdegiminiai procesai.
  Dar kad kaulai sustipretu reikia apkorvos, gerai zukonejimas ant batuto. http://sveikatossaltinis.blogas.lt/trampolino-nauda-sveikatai-378.html
  Sorry, paskaiciau tavo antra komentara, tai batutas nelabai tiks.

 214.   Rimvydas rašo:

  Vėlgi , pas mane ryški ataksija {velyvoji smegenėlių ataksija - gal ką žinai ? }Tad kad lakstyti ,šokinėti neišeina - ir tai vos paeinu ,su lazda ,lygsvaros nėra .Operacija daryta prie stuburo , taip pat gavau nemažą švytinimo dozę . Viena ausis kurčia - su osteparoze panašu į Redą bėet prisideda ir CNS susirgimas o man 61 - eri ,operacija daryta prieš 43 metus .Andy ,tu tikrai daug žinai - gal ką patartum ? Laukiu
  Ačių tau iš anksto

  Andy:
  Zinok, kai yra problemu su smegenim ir nervu signalais tai naturaliai ka nors pakeisti siuo klausimu sunku, deja nezinau, kaip ta ataksija istaisyti.

 215.   Gertrūda rašo:

  Laba diena Andy, man sesė parodė Jūsų puslapį. Mano vyrui prieš savaitę echoskopuotojas pasakė,kad skydliaukėje mato mazgą- kuris tikrai yra piktybinis ir taip pat mato limfmazgiuoze metastazes.Paėmė biopsiją iš mazgo,jis didelis,2cm ant 3 cm.Mus ši žinia sukrėtė, laukiam rezultatų su baime. Vyrui 24metai. pakituose limfmazgiuose matyti mikrokalcinatai,o pačiam mazge taipogi.Labai daug skaitom, bet niekaip nesurenku informacijos ar kalcinatai susiję su kalciu?galbūt tai susije su bloguoju kalciu kuris randamas pieno produktuose?
  Mudu pakeitėme mitybą kardinaliai. valgom daržoves, šiek tiek košės, šiek tiek mėsos virtos ir geria jis sultys morkų su burokais. Michael Tombak knygoje rašoma,kad morkos su burokais išvalo organizmą, ar teisingai darome? taip pat jis geria citrinas į dieną po 5-6. Dar daro Nishi pratimus, valgo česnaką.Mes linkę kovoti su liga ir labai norėčiau ir būčiau be galo dėkinga jei Jūs pakomentuotumėte mūsų racioną ir galbūt kažką iš savęs pasakytumėte.
  Prieš tai vyras valgydavo labai daug saldumynų ir miltinių produktų,jo oda buvo spoguota ir ant odos buvo dedervinė. Dabar spuogai nyksta ir dedervinė blanksta. Labai bijome tyrimų rezultatųir gydytojų verdikto, žinome, jog jų nereik klausyti, tačiau vistiek nerimą kelia.
  Pagarbiai

 216.   Jurgita rašo:

  Sveiki gal galetumet pasakyt savo nuomone apie “viridian”papildus? Lietuvoje nieko gero nerandu o stai sie tikrai kelia pasitikejima. Kaip jus manote?

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Rašyk komentarą