BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Enzimų svarba

Kas yra enzimai?

Vis žinome apie vitaminų ir mineralų svarbą gerai sveikatai, bet yra dar vienas labai svarbus ir, deja, vis dar ignoruojamas sveikatos veiksnys - enzimai, apie kuriuos šiandien kaip tik ir pakalbėsiu. Enzimai yra sudėtiniai baltymai, kuriuos gamina kiekvienas augalas ir gyvas organizmas.

Yra trijų kategorijų enzimai:

 1. Metaboliniai enzimai - remontuoja ląsteles ir optimalų organizmo funkcionavimą. Jie daugiausiai gaminami pačiose ląstelėse.
 2. Virškinimo enzimai (daugumą gamina kasa) - padeda suvirškinti valgomą maistą (suskaido maistą į pasisavinamą formą). Virškinimo enzimai atlieka tris pagrindines funkcijas:1) virškina baltymus - suskaido į amino rūgštis, 2) virškina riebalus - suskaido į
  riebalines rūgštis ir gliceridus ir 3) virškina angliavandenius -suskaido į gliukozę. Bet tie patys virškinimo enzimai gali būti panaudojami ir kaip metaboliniai - ląstelių remontui.
 3. Maisto enzimai - enzimai randami žaliame, aukštos temperatūros (iki 47C), nepaveiktame maiste. Visas augalinis temperatūroje neapdorotas maistas turi savų enzimų, kurie maistui patekus į organizmą padeda jį virškinti ir taip organizmas nenaudoja savų enzimų - neapkraunama kasa ir ji gali gaminti daugiau metabolinių/sisteminių enzimų ląstelių remontui. Maistą verdant ar kitaip apdorojant aukštesnėje nei 47C temperatūroje visi enzimai žūva. Ir, deja, dauguma žmonių šiandien daugiausia vartoja apdorotą, rafinuotą maistą, kuriame nėra enzimų. Virškinimo ir maiste randami enzimai atlieka tą pačią funkciją - virškiną ir skaido maistą, kad ląstelės jį galėtų pasisavinti. Savų enzimų turi šviežios daržovės, vaisiai, nepasterizuoti ar kitaip temperatūroje neapdoroti pieno produktai, žali kiaušiniai, ir net mėsa (cathepepsinas)

Organizmas funkcionuoja enzimų dėka

Mūsų kūno organai ir audiniai funkcionuoja metabolinių enzimų pagalba. Kaip teigia Dr. Edward Howell, enzimų terapijos pionierius, enzimai palaiko gyvybę žemėje, be enzimų nebūtų gyvybės. Nei vitaminai, nei mineralai, nei hormonai negalėtų nieko padaryti be enzimų pagalbos. Kaip rodo tyrimai su gyvūnais, įdėjus kateterį ir iš kasos nuleidus  enzimus (taip, kad jie nepatektų į virškinamąjį traktą) gyvuliai labai greita išsekdavo ir numirdavo. Enzimų pagalba dirba visi audiniai ir organai - širdis, kepenys, inkstai, skrandis, žarnynas ir kt.

Kiekvienas organas turų savo enzimų

Kiekvienas organas ir audinys bei ląstelės gamina savo specifinius metabolinius enzimus, kurie reikalingi užtikrinti šio organo veiklą. Vienas tyrimas nustatė, kad arterijose veikia net 98 skirtingi enzimai. Kepenys turi labai daug skirtingų enzimų įvairioms funkcijoms atlikti (kepenys atlieka apie 1500 skirtingų funkcijų). Šiuo metu yra identifikuota maždaug keletas tūkstančių skirtingų enzimų.

Ar mūsų organizmas pasigamina pakankamai enzimų?

Anksčiau buvo manoma, kad organizmas sugeba pasigaminti pakankamai enzimų. Deja, kaip vėliau paaiškėjo, žmogaus ‘enzimų bankas’ gali išsekti ir ši tendencija labai paplitusi šiandien, nes žmonės beveik nebevalgo žalio maisto ir dar blogiau, valgo labai rafinuotą maistą, kuriame yra tik tuščios kalorijos ir beveik nieko daugiau.

Su amžiumi enzimų gamyba mažėja

Taip pat, kaip rodo tyrimai, su amžiumi enzimų (ir virškinimo ir metabolinių) gamyba mažėja ir labai galimas daiktas, kad mažėja dėl per gausiai valgomo temperatūroje apdoroto maisto. Ir yra manoma, kad viena iš senėjimo priežasčių yra enzimų trūkumas.

Enzimai

Dabar pažiūrėkime į keletą enzimų atskirai:

 • Lipazės - virškina riebalus, taip pat padeda palaikyti gerą tulžies pūslės veiklą. Todėl valgant daug temperatūroje apdorotų riebalų tulžies pūslei enzimų gali ir nebeužtekti. Ir dėl to per ilgą laiką jos funkcija gali pablogėti.
 • Proteazės. Šios grupės enzimai padeda virškinti baltymus ir suskaido juos į amino rūgštis. Jei kasa gamina nepakankamai proteazės, baltymai yra nesuvirškinami ar suvirškinami nepilnai. Tokie baltymai ne tik kad yra toksiški, bet dar pro pralaidžias (dėl suprastėjusios žarnyno funkcijos) patekę į kraują sukelia įvairias alergijas.
 • Laktazė - skaido piene esantį cukrų - laktozę. Yra manoma, kad apie 70% suaugusiųjų stokoja šio enzimo ir todėl jiems šviežio pieno vartoti nereikėtų arba jiems reikėtų vartoti enzimų papildus, kurie, jei yra geros kokybės, gali būti labai naudingi.
 • Amilazė (dažnai vadinamas ptailinu (ptyline)) - skaido kompleksinius angliavandenius į paprastus (maltozę). Šis enzimas išsiskiria su seilėmis ir todėl labai svarbu gerai kramtyti maistą ir ypač kompleksinius angliavandenius (duoną, košes ir kt.), nes be amilazės šie angliavandeniai ilgiau užsilaiko skrandyje ir dažnai net pradeda fermentuotis. Bet kramtyti reikia visą valgomą maistą, nes jau patekus maistui į burną, kasa gauna signalą, kiek ir kokių enzimų reikia gaminti, ir jei maistas yra nekramtomas ar kramtomas mažai, šis signalas gali būti netikslus ir dėl to enzimų pagaminama nepakankamai ir maistas lieka nevisiškai suvirškinamas.
 • Maltazė - skaido sudėtinius ir paprastus angliavandenius. Taip pat suskaido nepanaudotą glikogeną raumenyse. Glikogenas yra raumenyse saugoma gliukozė.
 • Celiulazė - suskaido skaidulas - celiuliozę (randamą vaisiuose ir daržovėse) ir taip padidina mitybinę vaisių ir daržovių vertę. Celiulazė yra negaminama žmogaus organizme ir gaunama tik valgant šviežius vaisius ir daržovės.
 • Papainas (randamas vaisiuje papaja) ir bromelainas (randamas ananase) - padeda virškinti baltymus. Todėl yra manoma, kad valgant baltyminį maistą gerai kartu suvalgyti truputį papajos ar ananaso. Bromelainas taip pat yra natūralus antiuždegiminis vaistas (mažina uždegiminius procesus), todėl gerai sergant reumatoidiniu artritų ir kitomis uždegiminėmis ligomis

Žalias maistas turi savų enzimų

Žalioje natūralioje formoje daugelis maisto produktų turi pakankamai enzimų, kad suvirškintų savyje esančius ingredientus. Puikus pavyzdys yra bananas. Neprinokęs bananas (tokie dažnai parduodami parduotuvėse - kai yra žalios spalvos) turi apie 20% krakmolo. Natūraliai banane esantis enzimas amilazė šį krakmolą paverčia į cukrų ir dėl šios priežasties bananas tampa saldus ir žievės spalva pasikeičia į geltoną (valgant žalios spalvos bananą jis dėl jame esančio krakmolo yra nesaldus, todėl nusipirkus žalius bananus reikia juos palikti kelioms dienoms šiltoje vietoje ir jie savaime prinoks). Prinokę bananai ir kiti vaisiai yra idealus energijos šaltinis ir juos valgant organizmas neeikvoja savų enzimų. Ir dažnai klaidingai bijoma valgyti vaisius dėl juose esančio cukraus, bet, kaip jau ne kartą esu rašęs, vaisiuose esantis cukrus yra pasisavinamas lėčiau ir yra ne tas pats, kas baltas cukrus. Nepaisant to, diabetikai vaisius turi vartoti saikingai, nes per didelis jų kiekis gali per daug pakelti gliukozės kiekį kraujyje.

Yra manoma, prinokę vaisiai jau yra beveik suvirškinti pasirengę įsisavinimui.

Žalią maisto valgo tik nedaugelis

Deja, vien žalią maistą valgo tik labai nedaugelis žmonių, o ir žmogaus organizmas nėra sutvertas valgyti žalias kruopas, bulves, žuvį, mėsą, kuri taip pat turi enzimų. Todėl valgant šilumos apdorotą
maistą labai gerai kartu valgyti žalias daržoves, kurios gali palengvinti mėsos ir kito maisto virškinimą. Enzimų papildai taip pat gali būti naudingi.

Dauguma žmonių taip pat nevalgo žalių kiaušinių (žali kiaušiniai yra labai naudingas maistas, tik prieš valgant juos reikia gerai nuplauti su muilu ir geriausia pirkti laisvėje vaikštančių vištų kiaušinius) ir taip pat valgo pasterizuotus pieno produktus, bet pasterizacija pakeičia pieno struktūrą ir taip padaro beveik nevirškinamą ir dėl to organizmas jo nepasisavina ir taip pat,
nesuvirškinti pieno produktai sukelia įvairias alergijas, įskaitant ir astmą. Nepasterizuotame piene yra lipazės pieno riebalams virškinti ir dėl to sviestas, pagamintas iš nepasterizuoto pieno, gali būti labai sveikas produktas.

Negyvas’ maistas užsilaiko skrandyje

Kaip teigia Dr. Edward Howell, negyvas, be enzimų maistas patekęs į skrandį ’stovi’ kokią valandą nieko neveikdamas ir net pradeda fermentuotis (rūgti). Tuo tarpu enzimų turintis maistas patekęs į
skrandį iškarto pradedamas virškinti ir net skrandžio rūgštis jų nesunaikina.

Stresas vagia enzimus

Kai žmogus patiria stresą, organizmas neturi pakankamai laiko ir pajėgų enzimams gaminti, todėl maistas yra blogai suvirškinamas ir taip pat dėl nepakankamos metabolinių enzimų gamybos ląstelės yra ‘nesuremontuojamos’. Taip per ilgą laiką pasireiškia ligos.

Daugelis ligų dėl enzimų stokos

Yra net manoma, kad daugelis ligų kaip tik ir yra dėl organizmo išsekusių enzimų atsargų. Kadangi šiandien žmonės labai mažai vartoja žalio maisto ir pagrinde valgo rafinuotus produktus, tai dažnai enzimų pradeda trūkti vis jaunesniame amžiuje ir dėl to vis jaunesniems žmonėms yra diagnozuojamos chroniškos ligos.

Organizmui yra svarbiausia užtikrinti pakankamą energijos, vitaminų, mineralų bei kitų nepakeičiamų elementų tiekimą organizmo veiklai palaikyti, todėl pirmiausia enzimus skiria maisto
virškinimui ir dėl gausiai vartojamo rafinuoto ir temperatūroje apdoroto maisto organizmo remontui enzimų nebelieka ar lieka nepakankamai. Teigiama, kad net iki 80% organizmo energijos yra sunaudojama virškinamajame procese.

Žmogaus kasa yra didžiausia

Žmogus yra bene vienintelis sutvėrimas, kuris valgo ne žalią, bet temperatūroje apdorotą maistą. Lyginant pagal kūno svorio procentą, žmogaus kasa yra pati didžiausia (kasa yra pagrindinis virškinimo enzimų gamintojas). Tai tikrai ne atsitiktinumas ir yra dėl gausaus rafinuoto maisto vartojimo, nes nuolat apkraunamas organas padidėja (tas pat atsitinka su kepenimis (geriant alkoholį ar vartojant per daug riebaus maisto), širdimi (per daug aktyviai sportuojant) ir kt.). Tai patvirtina ir lyginant laukinius ir naminius gyvūnus (kuriuos žmogus priverčia valgyti temperatūroje apdorotą maistą) - naminių gyvūnų kasa yra didesnė nei laikinių. Todėl enzimų stoka ir nenatūralaus maisto vartojimas yra bene pagrindinės priežastys, dėl kurių vis daugiau ir daugiau naminių gyvūnų serga chroniškomis ligomis ir jiems reikia vaistų, kai laukiniams gyvūnams veterinaro nereikia.

Reikia valgyti daugiau žalio maisto

Idėja valgyti vien žalią, temperatūroje nepadorotą maistą, daugeliui žmonių yra nepriimtina, todėl siūlau vartoti kuo daugiau žalių vaisių ir daržovių, kurie turi savo enzimų. Galima vartoti geros kokybės enzimų papildus, bet aš jokiu būdu nepateisinu enzimų vartojimo, kaip atsvaros persivalgymui (kaip teigiama vieno papildo reklamoje ir, mano nuomone, tai mažų mažiausiai neatsakinga ir tokie dalykai turėtų būti uždrausti), blogai mitybai.

Gera sveikata labai priklauso nuo metabolinių ir virškinimo enzimų veiklos ir pakankamos jų gamybos. Metabolinių ir virškinimo enzimų nepakankamumas per ilgesnį laiką sukelią įvairias ligas.

Straipsnis parengtas pagal:
Dr. Edward Howell, Enzyme nutrition
www.naturalnews.com

Tikiuosi, kad ši informacija jums bus naudinga ir prašau palikti savo komentarus ir atsiliepimus žemiau. Laisvai reikškite savo nuomonę. Jūs nebūtinai turite su manimi sutikti - aš gerbiu visas nuomones. Jei turite kokių nors klausimų ar norėtumėte gauti papildomos informacijos, palikite žinutę žemiau (Kometarai būnant kitose šalyse pagal blogas.lt nuostatus neleidžiami, čia dėl spamo). Arba apsilankykite mano naujame forume Buk Sveikas, ypač gyvenate svetur, nes ten  komentarai leidžiami. Ir taip pat per Facebook, kur dažnai įdedu nuorodas į naujai rastą aktualią informaciją.

P.S.Taip pat blog’ą galite prenumeruoti į savo asmeninį kompiuterį per RSS srautą (tai tikrai ne virusas ir jo nereikia bijoti), kuris randamas kairėje pusėje, žemiau ‘Kategorijos’. Reikia paspausti ant RSS ir išsaugoti kaip ‘bookmark‘.

P.S.1 Jei manote , kad mano blog’e pateikiama informacija gali būti naudingajūsų draugams, artimiesiems ir kolegoms būčiau labai dėkingas, jei jiemsnusiųstumėte mano blogo adresą.

Andy

http://www.buksveikas.net/

Facebook

Rodyk draugams

komentarai (176) | “Enzimų svarba”

 1.   Petras rašo:

  Buvo idomu skaityti, nes dar nieko panasaus nebuvau skaites apie enzimus. Beje, lietuviskai enzimai reiskia fermentai.
  Kaip supratau, pasterizuoto pieno produktu isvis nereiketu vartoti, o nepasterizuoto pieno produktai ir pats pienas kaip ir nieko blogo?
  Dar noreciau suzinot apie zalius kiausinius. Kuo jie yra geriau negu virti? Siaip verdant baltymas, esantis kiausinio viduje denaturuoja, t.y. supaprasteja jo struktura.

 2.   andy rašo:

  Del pieno tai apie ji esu rases atskira straipsni, nepaisant visu neigiamu savybiu, nepasterizuotas rugpienis ar sviestas gali buti naudingas, nes rugpienis turi naudingu bakteriju, kurios pagerina zarnyno flora.
  Net ir sviezias nepasterizuotas pienas dar puse bedos. Tik aisku piena reikia gauti is kaimo zomniu, nes didelese fermose karves dazniausiai visus metus buna tavrte ir ne eda sviezia zole(kaip jos yra sutvertos), o seriamos ivairiais priedais, sojas, kukuruzais ir dar priedo antibiotikais. Tokiu karviu pienas tikrai neturi jokios naudos.

 3.   andy rašo:

  Del zaliu kiausiniu, tai kaip jus teisingai pastebejote verdant baltymas denaturalizuojasi, tai yra pasikeicia jo struktura. Paaiskinti denaturazicaija pateiksiu viena pvz, zmogus dazniausiai mirsta kuno temperaturai pakilus virs 42-43C, o mirsta del to, kad baltymai tokioje temperaturoje pradeda denaturatizuotis - kreseti.
  Taip pat verdant sunyksta kai kurie trinyje esantys vitaminai bei antioksidantai - luteinas ir zeaxanthin (abu labai gerai akims) ir aisku zuva enzimai/fermentai.

  Daugelis bijo salmoneliozes, net pagal Gyd. Mercola valgant kiausinius uzsikresti salmonelioze yra maziau sansu nei laimeti aukso puoda - amerikoje salmonele apkrestu kiausiniu yra 0.003%. Ir priedo skrandzio rugstis sunaikina 99% visu su maistu patekusiu virus, bakteriju, mikrobu. bet aisku 100% niekas negarantuota, bet jei kiausinius gerai nuplausite su muilu tai pavoju bevei eliminuojate.
  Beje blogiausia valgyti kiausiniene ar keptus kiausinius, nes kepant oksidauojas cholesterolis ir tik oksiduotas cholesterolis yra pavojingas, o taip valgant zalius ar virtus kausinius cholesterolio tikrai nereikia bijoti, nes kiausinio trinys turi lecetino(apsaugo cholesteroli nuo oksidacijos) ir phosfolipidu. Ir tik oksiduotas cholesterolis yra pavojingas ir atisduria ant kraujagysliu sieneliu, o nepanaudotas neoksiduotas cholestreolis(cholesterolis naudojams lasteliu sieneliu gamybai bei hormonu sintezavimui) yra pasalinamas su ismatomis.
  Todel geriau jau valgyti skystai virta kiausini ar net keitai virta nei kepta.

  Teisa kartais valgant daug zalio/nevirto kiausinio baltymo gali sutrikti biotino (vieno is B grupes vit. )pasisavinimas - del baltyme esancio glycoproteino -avidino, kuris verdant deaktyvuojasi , bet kartu dekatyvuojasi ir visi kiti blatymai. Todel kaip rekomenduoja gyd. mercola galima butu valgyti zalia trini ir o baltyma isvirti arba viena diena valgyti baltyma o kita trini. Bet ir siuo klausimu vieningos nuomones nera, nes teigiama, kad trinyje yra pakankamai biotino kad ji kompensuotu.
  Teisa niescioms moterims del galimos biotino stokos zalio baltymo geriau nevartoti ar vartoti gera biotina papilda.
  as asmeniskai valgau trini ir baltyma kartu.

  Taip pat kai kurie zmones yra alergiski kiausiniams, bet valgant zalia alergija daznai nepastebima.

 4.   andy rašo:

  Dar del nerudyjancio plieno puodu, kur anksciau atrodo Petras rase, kad jie nera visiskai saugus ir neseniai radau info, kuri tik patvirtina ka Sake Petras. Nes siu puodu pavirsius yra padengatas chromu ir nikeliu, pastarasis issikires gali buti pavojingas. Bet ne visi nerudyjancio plieno puodai yra vienodi, jie turi numeri, kuris nurodo chromo ir nikelio kieki(pvz 18/10).
  minimalus reikalaujamas chromo(chromas suformuoja apsaugini sluoksni kuris apsaugo nio gelezies oksidacijos) kiekis turi buti 10.5% ir kuo daugiau tuo geriau, 18(pirma skaicius nurodo chromo kieki) yra vienas geresniu.
  dar pridedamas ir nikelis kuris dedamas del blizgejimo ir antras skaicius norodo nikelio procenta.
  Pagal http://www.only-cookware.com/stainless_steel_cookware.html
  kuo didesni abu skaiciai tuo geriau, bet man logiskai mastant jei nikelis yra tokssiskai tai jo reiektu maziau, todel reiks dar paeiskoti daugiau info sia tema.
  Bet pagal si tinklalapi jei skaiciai yra 18/10 ar 18/8 tai nurodo gera puodu kokybe.

 5.   andy rašo:

  http://www.only-cookware.com/what_is_18_10_stainless_steel_cookware.html
  Dar viena nuoroda.

  Aukstesnis nikelio procentas puodui duoda geresne isvaizda, bet nesu tikras ar tai geriausia sveikatai. Nes kiek zinau didelis nikelis yra toksiskas ir todel antrasis numeris turetu buti kuo mazesnis.

  Taip pat dar yra dvieju tipu nerudyjantis plienas, vienas prie kurio kimba magnetas , o prie kito nekimba. Gyd. Mercola rekomenduoja pirkit ta prie kurio magnetas kimba.

 6.   Petras rašo:

  Seniau valgydavau kiausinius dazniausiai kietai virtus, o retkarciai ir keptus :D Dabar jau net keptuves nebeturesiu :D
  O kaip patartumet, Andy, valgyti zalius kiausinius? Tiesiog kurnors perdauzus ipilti ir isgerti? Gal dar ko uzsidet kad skaniau butu? :) Reikia bandyti pereiti ant zaliu, daznai pavyksta gauti ir grynai EKO kiausiniu, kur vistos laisvej vaiksto ir valgo ka randa, zole ir pan. :)

  O del puodu, tai ziuriu, kaip sako patarle, kuo gylyn i miska, tuo daugiau medziu… Nebezinau ka ir besirinkti. Siaip nikelis yra vienas toksiskiausiu ir daugiausiai alergiju sukeliantis metalas, cia pats is universiteto dar prisimenu :) Visgi ir pats medicinos mokslus kremtu, nors sveiko gyvenimo dalyku mazai isgirsi, bet kartais pasitaiko ka galima pritaikyt gyvenime :)

 7.   andy rašo:

  As tai tiesiog perdausiu supilu i stikline ir isgeriu. dar aglima su geru mikseriu sutarkuoti kokias nors darzoves ir tada i maisyti kiausini.

  O kai pradede ieskoti informacijos tai dazniausiai randi viena ka nors negero ar priestaraujancio ir pasirinti tikrai nera lengva.
  Beje tas pats ir apie sarmini vandeni yra daug geru dalyku apie ji prirasyti, taciau jusu paskatintas ir paeiskojes alternatyvios nuomones atradau kontraversiskos informacijos ir turbut reiks eiskoti kito vandens filtro. Bet velgi nuspresti kur tiesa nera lengva ir visiskai paneikgti sarminio vandens nauda negaliu.

 8.   Petras rašo:

  Na, as perskaites apie vandeni, kad gi jis sarminis, o zmogaus skrandyje taigi tikrai rugstine terpe, ir i ji patekes sarmas tik daugiau bedos gali pridaryti, arba net geriausiu atveju neutralizuotis, tai kaip ir nebera jau to sarmo… Kaip supratau, jau geriau isigyti gerus vandens filtrus, daugiau naudos bus… Zmones tukstancius metu neturedavo vandens jonizatoriu ir niekas nemirdavo, o vat vandeni, tai gerdavo neuztersta, saltiniu. Taigi vandens zmogui reikia gryno, nesvarbu, kad jo pH ir i rugstine puse pagal ORP rodo… Apie ora taspats, nereikia jokiu jonizatoriu, geriau tada gerus oro filtrus isidet ir dazniau buti gryname ore, toliau nuo miesto dulkiu :)
  Gamta pati viska puikiausiai sureguliuoja, nereikia jokiu elektroniniu prietaisu…
  Dar norejau paklausti, nes esu beveik zalias toje srityje, kokius sampunus, muilus prastis naudojate, jei isvis tokius dalykus naudojate aisku :) As tai dazniausiai perku vaikiska muila bei sampuna, ziuriu gana neblogi, dar vaiku taip nezudo kaip suaugusiuju, nors tam tikruose vaikiskuose produktuose kartais ir randu koki agresyvu komponenta…
  Ir dar, ka naudojate plauti indams? Seniau naudodavau tradicinius ploviklius, dabar dazniausiai su vandeniu tik iskart po maisto plaunu, bet kartais ir riebalu daug prikibusiu lieka, tai reikia vistiek kokios nors priemones, bandziau soda, bet nelabai patiko… Girdejau zmones plauna su kazkokiu muilu specialiu, bet dar reiks pasiklaust…

 9.   andy rašo:

  Del sarminio vandens tai su jumis sutinku.
  O sampunai ir kiti kuno prieziuros produktai tai labai plati tema ir ateityje butinai parasysiu atskirai, bet cia trumpai pabandysiu atsakyti.
  Vien paziureje i sampunu ar zele ingredijentu sarasa pamatysite, kad sarasas yra labai ilgas ir bent puse normaliai perskaityti neiseina, nes tai cheminiai / techniniai vardai ir daugelis ju yra toksiski, nes per odoje esancias poras jie patenka i oraganizmas.
  Beveik visi sampunai ir zele turi Sodium Laureth Sulfate (SLES) arba sodium lauryl sulfate(SLS), kurie yra labai panasus . SLS ir SLES dedama tam kad sampunas ar zele putotu, bet abu sie chemicalai randami varikliu plovikliuose, tai iseina, kad zmones savo kuna plauna su varikliu plovikliais ir tik moka brangiau. Net ir labai maza 0.5% SLS concentracija dirgina oda, o 10-30 % nudegina oda. Mazu maziausiai SLS sunaikina ar pazeidzia odos apsaugini riebalini sluosni ir oda tampa sausa, ypac tai pastebima daznai plaunant rankas su antibakteriniu muilu, kurie daznai turi triklosano. Antibakterinio muilo ingredijentai lieka ant ranku ir kaip parade vienas tyrimas ant to sluksnio veisiasi ivairius bakterijos.
  Sampunams ir muilams nusausinus oda tada zmones nieko neitardami perka drekinancius kremus kraudami pelnus juos gaminnacioms kompnijoms. Ir beje daugelis kremu turi labai ilga ingredijentu sarasa ir kai kurie ju yra toksiski ir visi tie toksinai yra sugeriami i organizma. Todel geriausia rankas pasitempti su trupusiu gero aliejaus - alyvuogiu ar kitokio, tai geriausia daryti vakare.

  Gristant prie SLS jis taip pat labai pavojingas patekes i akis ir gali jas pazeisti. Taip pat gali sutrikdyti hormonu balansa ir net yra kancerogeniskas.O deda si ingredijenta visur nes jis yra pigus.
  Kartais ji bamdoma uzslepti nurodant, kad jis gautas is kokosi reisutu, bet tai tik puse tiesos.

  Dar kiti pavojingi ingredijentai kuriu reiketu engti
  * Mineral Oil, Paraffin, and Petrolatum – Petroleum products that coat the skin like plastic, clogging pores and creating a build-up of toxins, which in turn accumulate and can lead to dermatologic issues. Slows cellular development, which can cause you to show earlier signs of aging. Suspected cause of cancer. Disruptive of hormonal activity. By the way, when there’s an oil spill in the ocean, don’t they rush to clean it up – fast? Why put that stuff on your skin?
  * Parabens – Widely used as preservatives in the cosmetic industry (including moisturizers). An estimated 13,200 cosmetic and skin care products contain parabens. Studies implicate their connection with cancer. They have hormone-disrupting qualities – mimicking estrogen – and interfere with the body’s endocrine system.
  * Phenol carbolic acid– Found in many lotions and skin creams. Can cause circulatory collapse, paralysis, convulsions, coma and even death from respiratory failure.
  * Propylene glycol – Used as a moisturizer in cosmetics and as a carrier in fragrance oils. Shown to cause dermatitis, kidney or liver abnormalities, and may inhibit skin cell growth or cause skin irritation.
  * Acrylamide– Found in many hand and face creams. Linked to mammary tumors in lab research.

  * Toluene – Poison! Danger! Harmful or fatal if swallowed! Harmful if inhaled or absorbed through the skin. Made from petroleum or coal tar, and found in most synthetic fragrances. Chronic exposure linked to anemia, lowered blood cell count, liver or kidney damage, and may affect a developing fetus. Butylated hydroxytoluene (BHT) contains toluene. Other names may include benzoic and benzyl.
  * Dioxane– Found in compounds known as PEG, Polysorbates, Laureth, ethoxylated alcohols. Common in a wide range of personal care products. The compounds are usually contaminated with high concentrations of highly volatile 1,4-dioxane, easily absorbed through the skin.

  Dioxane’s carcinogenicity was first reported in 1965 and later confirmed in studies including one from the National Cancer Institute in 1978. Nasal passages and liver are the most vulnerable. Dioxane is easily removed during the manufacturing process by “vacuum stripping”. Warning: It is a synthetic derivative of coconut. Watch for hidden language on labels, such as “comes from coconut”.
  info paimta is mercola.com

  Ivairius vadzio instutucijos bando paneigti SLS pavoju, bet as asmeniskai tikrai nenoriu, kad sis chemikalas - nuodas patektu i mano organizma.

 10.   andy rašo:

  Plaunant kuna su sampunais ir gele , jie isskiria ivairius kvapus, kurie mano nuomone yra mazu maziausiai pavojingi ir kartais po zmoniu maudymosi vonia primena nuodingu duju kamera. Tai ne tik kad tie ingredijentai patenka pro oda( prausiantis karstame vandenyje odoje esancios poros atisveria ir taip visi toksiski sampunu ir gele ingredijentai lengvai patenka i roganizmas ir plus dar vandenije esantis chloras ir net esu girdejes , kad prausdamasis po dusu zmongus gauna tiek chloro kiek isgerdams 10l vandens) dar jus juos ir ikvepiate.

 11.   andy rašo:

  Taip pat yra labai klaidinga socialine norma , kad galaa reikia plauti kiekviena diena, taip daznai plaunant galva nuplaumas apsauginis riebalu sluoksnis.
  Tikrai uztenka galva plauti 1-3 kartus per sav, na aisku yra isimciu, jei jusu plaukai labai riebaluoti.

  As asmeniskai naudoju geros kokybes muila kuris padarytas vien is naturaliu ingredijentu - alyvuogiu , kokoso ar kitu alieju. vienas pvz butu cia http://www.beyondhealth.com/Olivella_Soap-1.aspx
  taip pat naudoju aubrey firmos sampuna, kuris yra vien is naturaliu ingredijentu
  http://www.beyondhealth.com/Green_tea_Shampoo.aspx
  ir man 1 buteliuko uztenka labai ilgai.
  Ir si kompanija yra viena geriausiu perkant kuno prieziuros produktus.
  nes yra labai daug taip vadinamu sveiku, ekologisku kuno prieziuros produktu, kurie turi pavojingu ingredijentu ir neseniai nuskambeje, kaip daugelijy 'sveiku' ir ekologisku kuno prieziuros produktu buvo rasta ivairiu toksinu ir net dioksino. todel teikia rinktis rupestinagai ir neuzkibti ant reklaminio kabliukos, nes daugeliui verslininku rupi tik pelnas , o zmoniu sveikata cia maziausiai rupi.

  del vaiku smapunu tai gal jie ir geresni, bet nemazai vaiku sampunu turi pavojingu ingredijentu, todel reikia analyzuoti ingredijentus.

 12.   andy rašo:

  Del indu plovimo, kai as valgau pagrinde zalia maista tai indu beveik ir nereikia , o jei ir reikia ka isplauti tai pakanka silto vandens.

  Mano mama tai niekada jokiu plovikliu nenaudoja ir sugeba viska issiplauti karstame/siltame vandenyje, na dar kartais naudoja soda ar sveistuku.

  Soda ir obuoliu atstas yra labai geri universalus valikliai ir juos naudojant jokiu ten toksisku nereikia, nes dauguma valiksliu yra taip pat pavojingi.

  Dar esu girdejes, kad zmones indus plauna su geros kokybes muilu.
  Taip pat yra geresniu plovikliu bet velgi dauguma yra tik reklaminis triukas.

  Beje visi plovikliai ir valikliai turi dirbtiniu kvapu ir man jie tai labai nosi dirgina.
  Priedo daugelis indu plivikliu taip pat turi SLS. Ir dar daugelis zmoniu plaudami indus su plovikliais nenaudoja k#jokiu pirstiniu ir taip nureibalina/nusausina ranku oda ir plius dar per oda isiurbiami ploviklio chemikalai.
  Taip pat darbe daznai matau , kaip kolegos anglai ar afrikieciai isploe indus su plovikliu jo tinkamai net nenuskalauja.Bet net ir gerai nuskalavus dalis ju vis tiek lieka ant pavirsiaus ir taip is tu indu valgant su maistu patenka i organizma.

  Idndu plovikles tai dar pavojingiau, nes ten darbe kai atidarai plovikles duris tai tenk kaip nuodingu duju kamera ir net nere kuo kvepuoti, tai patys pagalvokit kokiuose chemikaluose indai yra plaunami.

  Darbe kolegos naudoja
  Dar labai pavojingi oro gaivintojai(nezinau ar cia tikslus lietuviskas pavadinimas - angl. - airfreshener.)
  Vietoj ju galima naudoti eterinius aliejus, galima nusipirkti ir garintuva.
  Bet tirkai patarciau nenaudoti toksisku gaivikliu kuriu dabar pilni namai ir net masinos. Tie gaivikliai gali sukelti astma ir kitas kvepavimo taku ligas
  Beje daugelis kuno prieziuros ir valymo ingredijetu nera tinkamai istirkti, o zmogaus sukurtu chemikalu siuo metu jei gerai pamenu yra apie 10 tuks ir daugumos ju ilgalaikis poeikis nera istirtas

 13.   andy rašo:

  Beje dar as daznai valau dantis su geru muili ir truputi sodos ir tai tikrai geriau nei dauguma dantu pastu, nes dauguma ju turi toksisku ingredijentu iskaitant fluora, kuris yra toksine atlieka ir tikra nesamone , kad apsaugo nuo eduonies, veliausi tyrimai tai tik patvirtina ir beje japonijoje dauguma pastu yra be fluoro ir japonu dantys yra vieni sveikiausiu.
  taip pat yra pastu be fluoro ir specialaus dantu muilo, bet dauguma ju elgi tik reklaminis triukas ir nieko negeriau nei geras muilas tik aisku poto reikia burna iskalauti, bet tas pats ir su pasta jos burnoje nepaliekama, bet kadangi burnos gleivine yra labai pralaidi tai net ir valant dantis dalis fluoro ir kitu toksinu ira isiurbiami, o fluors sutrikdo skydliaukes veikla ir sukelia kitas sveikatos problemas,
  apie dantu pastas butinai parasysiu ateitytje.
  Taip pat jei yra galimybe po valgio gerai burna paskalauti su sodos tirpalu ( puse saukstelio sodos i stikline), bei su siulu isvalyti tarpudancius.
  Taip pat dauguma zmoniu dantis valo per trumpai (maziau nei 1 min) o reikia apie 3 min.

 14.   Petras rašo:

  Dar valant dantis svarbi pati valymo technika. Beje, valyti su siulu geriau pirmiau nei valyti su dantu sepetuku, o sepetuka reikia keisti kas 1-3men, o dar geriau yra tureti kelis, viena vakarui, kita rytui pvz, kad nebutu vienodi
  Hm, labai idomu del floro, reiks pasiskaitinet, universitete yra teigiama, kad floras kaip tik labai gerai dantims, t.y. vykdo dantu remineralizacija pakeisdamas hidroksiapatitu calci, emalio hidroksiapatito junginys su floru yra patvaresnis nei su kalciu, taip danties emalis yra atsparesnis neigiamam rugsciu poveikiui. Negi visa tai melas? :D

 15.   andy rašo:

  Del valymo technikos tai 100% sutinku.
  O del fluoro tai officiali nuomen yra , kad jis stiprina dantu emali, bet vis daugiau gydytoju siai nuomnei priestarauja, ir tai parodo kai kurie tyrimai.
  Priedo amerikoje ant dantu pastos yra ispejimas
  "WARNINGS: Keep out of reach of children under 6 years of age. If you accidentally swallow more than used for brushing, seek PROFESSIONAL HELP or contact a POISON CONTROL center immediately."

  kas dar tik patvirtina, kad fluoras yra toksine atlieka, nes rasoma, kad prarijus daugiau pastos neireikia vality dantims kreiptis i Apsinuodijimo kontroles centra

  http://www.aroma-essence.com/research-reports/fluoride.html

  cia pateikiama 50 klausimu ir atsakymu apie fluora
  http://www.fluoridedebate.com/question01.html
  cia yra pateikia 50 priezasciu pries fluoram, bet cia daugiau kalbama apie vandens fluoravima.

  http://www.tldp.com/issue/157-8/157fluor.htm

  Zinoma yra ir fluoro salininku, bet reikia pasakyti, kad daugeli dantistu asociaciju ir mokyklu remia dantu pastas gaminancios firmos.
  Nors 100% paneigti fluoro naudos negaliu, bet asmeniskai pastos su fluori tikrai nebenaudoju, nes nuodas ir mazomis dozemis yra nuodas.

 16.   andy rašo:

  cia dar viena nuoroda apie fluora
  http://www.lovethetruth.com/truth_about_fluoride.htm

  taip pat siulau paziureti kelis video siame site http://www.fluoridealert.org/
  ir ypac 'fluoride deception'
  ir 'dont swallow yr toothpaste'

 17.   andy rašo:

  Beje fluoras yra dedamas i ziurkiu nuodus

 18.   andy rašo:

  dar veinas neblogas sitas
  http://drfluoridefree.com/whyfluoridefree.htm

 19.   Anonimas rašo:

  to Petras
  idomu, kur tu mokiniesi, negi medicinkej?, Jei taip, tai kokiame fakultete ir kokioje specializacijoje

 20.   Petras rašo:

  Odontologija ;) O ka? Gal kolega kartais? :)

 21.   Almantas rašo:

  na ne , ne kolegos, tik tiek kad gal but "truputi isproteje" kas liecia sveikatinguma:)))
  Kas del fluoro dantu pastose ir vandenyje, mano galva med. darbuotojus turetu informuoti ir apie alternatyvias nuomones. Deja gaila, kad studentai pirma karta suzino apie fluoro galimas neigiamas puses is interneto platybiu:))), o tokiu kaip jus nera daug, kurie domisi ir kita informacija. Cia vel gi "samokslo" teorijos, kodel taip daroma :)
  Aciu Endy uz straipsni ir komentarus:)

 22.   Petras rašo:

  Hm, bet jei fluoras blogai, tai labai neitiketinai butu, jei pradetum kazka destytojams panasaus aiskint, daug odontologiniu proceduru pagrista fluoro poveikiu… Nors gal jis tikrai dantu emaliui gerai, bet va bendriniu poveikiu kenkia… Siaip visa vaiku odontologija pagrista fluoro preparatu vartojimu… Reiks rimtai apie tai skaityt, bet va tos informacijos tiek daug, kad visko gaudyt nespeju :) Dabar skaitymo eileje yra kelios knygos ir koks simtas straipsniu, taip greitai neinasi, nes jie visi anglu kalba, tikrai leciau skaitosi jei gimtaja, bet is kitos puses ir gerai, kalba labiau pramoksti :D
  Beje, Almantai, kokios srities atstovu jus busite?

 23.   andy rašo:

  Labai gaila, kad Medicinos profesoriai savo studentams net nepateikia alternatyvios nuomenes. Bet labai galimas daiktas, kad daugelis ju apie fluoro zala net nezino, nes dauguma gydytoju ir medicinos destytoju skaito tik pripazintus medicinos zurnalus, tuose zurnaluose kitokia nei oficiali nuomone labai retai praeina cenzura. O alternatyvias nuomones daugeslis porfesoriu laiku pseudo mokslu ar sarlatanizmu.
  Ir dar blogiau , kad daugelis studentu ( iskyrus keleta tokiu, kaip Petras kurie netingi pasieskoti alternatyvios nuomones) aklai pasikliauja ka profesorius saka.
  Beje nezinau kaip lietuvoje, bet US ir vakaru europos salyse daugiau nei puse medicinos mokyklu mokymo turinio sudaro farmacijos kompaniju pateikta medziaga ir taip jau nuo jaunu dienu ruosiami vaistu platintojai.

 24.   Almantas rašo:

  Na jo Andy teisus, su medicininiais mokslais kazkas nenormalaus, dabar farmacija eina priekyje medicinos ir jie mokina kaip ka gydyti:))))
  Petrai, malonu kai studijuojantis iesko alternatyvines informacijos, ji tikrai kaip specialistui atveria kitas galimybes. O as esu suristas ne su med. mokslais, tik ieskau galimybiu pagerinti belekokiomis priemonemis gyvenimo kokybe. Su tradicine medicina tai neiseina. Na nesu as ligonis, smulkios problemeles, kurios sprendziasi taikant mityba ir kt.naturalias priemones. Daug sveikatos problemu(praktiskai visos) kyla galvoje, stengiames mokintis gyventi pozityviai, tuomet viskas ore….:)

 25.   andy rašo:

  Petrai cia pateikiu nuorodas i alternatyvia nuomone apei dantu skanu kanalu gydyma. Nes yra manoma, kad saknu ustaisytuose saknu kanaluose veisiasi infekcijos ir jos yra ligu sukelejos (tokiu kaip artritas, sirdies ligos ir kt. )Itariu, kad profesoriai apie tai taip pat nieko negirdejo.
  http://www.healingdaily.com/exercise/root-canals.htm
  http://www.mercola.com/article/dental/rootcanal/root_canals.htm
  http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2001/04/25/cavitations.aspx
  http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2004/03/10/dental-disease-part-two.aspx

  taip pat yra knyga 'root canal cover-up'
  http://www.amazon.com/s?ie=UTF8&tag=mozilla-20&index=blended&link%5Fcode=qs&field-keywords=root%20canal%20cover-up&sourceid=Mozilla-search

  Tikiuosi bus idomu paskaityti apie dantu saknu kanalus.

 26.   andy rašo:

  Del skaitymo greicio tai yra keletas knygu apie SPeed reading ir pritaikius technikas skaitymo greiti galima bent kiek padidinti.
  Bet pasiekti dideli greiti kaip 1000 zodziu per minute reikia daug pastangu ir praktikos.
  Ovidutinis zmoniu skaitymo greitis yra apie 200z/min.
  Bet zinoma zusienio kalba skaitosi leciau, nors man asmeniskai jau nera skirtumo, nes bebereikia perversti i lietuviu.

 27.   Anonimas rašo:

  dar siaip , del dantu valymo:)))
  Logiskai galvojant, dantis valyti reikalinga tam, kad pasalinti maisto liekanas ir apnasas. Visa tai puikiausiai atliekama dantu sepetelio pagalba mechaniskai. Klausimas tuomet, kokia dantu pastos funkcija? Maisto atliekas pasalint ji itakos nedaro, apnasas salinti - efektas abejotinas, jas salina dantu sepetelio seriai, balinti dantis - na nezinau, jei smarkiai balina, tuomet gal but greiciausiai del to, kad nutrinamas plonas emalio sluoksnis- tokiu budu turbut perspektyvos ne kokios, nes nusidroz emalis. Antibakterinis efektas - na nezinau, kuomet bakterijos sluojamos visos is eiles manau kad issluojamos ir gerosios, kurioms ir vieta buti burnoje, kurios ir sudaro salygas dantims buti sveikiems. Tuomet kyla klausimas - po velniu, naher ta dantu pasta is vis reikalinga, gal is vis be jokios dantu pastos yra naudingiausia ir sveikiausia valyti dantis, naudojant tik dantu sepeteli, siula ir tarpdanciu sepeteli. Kaip mano specialistas Petras?:))))
  Argumentai uz dantu pasta turetu buti tikrai argumentuoti:)))Jei argumentu nebus….na nezinau, tada gal kokia akcija paskelbt ant LT, kad butu nutrauktas das dantu pastu lohatronas:)))))

 28.   Petras rašo:

  Dantu pasta tikrai reikalinga. Vienos is svarbesniu medziagu joje yra abrazyvines medziagos, kurios geriau nuvalo nuo danties pavirsiaus mikroorganizmus, neleidzia jiems sudaryti kolonija ant kolonijos sluoksniais(skirtingos bakterijos viena kita veikia teigiamai, t.y. viena gamina metabolitus, kuriuos kita gali vartoti kaip maistines medziagas ir pan., medziagos, kurios neigiamai veikia danti, yra rugstines, remineralizacijos ir demineralizacijos procesai pasistumia i demineralizacijos puse, tada formuojasi kariozine ertme).
  Taip pat svarbios medziagos, kurios putoja, jos geriau isvalo nesvarumus is neprieinamu vietu ( pvz gilios okliuzinio pavirsiaus vageles ir pan.).
  Taip pat dedama dar visokiausiu ivairiausiu medziagu, kurios gal ne itin reikalingos: grynai antibakterines medziagos (pvz chlorhexidinas, kuris, kaip niekur neminima, turi du pagrindinius neigiamus poveikius: mazina liezuvio skonio receptoriu jautruma bei kaupiasi pigmento pavidalu ant danties)), dar deda visokius kvalus, kad butu gaivus skonis/kvapas, deda saldiklius, kad nebutu karti (dazniausiai ne aspratama), kitur esu uztikes ir parabenu :D O siaip aisku, pagrindine veiklioji medziaga fluoro kokie nors junginiai… As tai asmeniskai tikiu, kad fluoras danties emali veikia teigiamai (dar nesu perskaites visu straipsniu apie fluora kuriuos turiu perskaityt :D ),cia vietinis fluoro poveikis, o bendrinis, tai gali buti, kad neigiamas… Ypac jei daugiau… Bet siaip jei visiskai negautumet fluoro, jusu organizmui manau kad blogai baigtusi, jis yra tikrai reikalingas skeleto strukturoms bei imuninio reaktyvumo palaikymui. Aisku, nemanau, kad reikalingos dideles dozes, pvz prarydamas jauciama kieki pastos tikrai sau pakenktum… Ir ne vien del fluoro.
  Na mazdaug parasiau ka zinau siuo klausimu, gal kas neaisku ar kur neaiskiai issireiskiau? Siaip sia tema dar per mazai as apsiskaites, nes turbut vienos puses nuomone tezinau :D

 29.   Petras rašo:

  Aciu andy, tikrai bus idomu skaityt, praeita pusemti ir ateinanti beveik vien kanalus gydom :D Negali buti, kad tai visiskai nereikalinga… Nors buna taip kaip nebuna, bet jei kanalu netvarkyti, tada tik viena iseitis, jei nori tureti ta danti kuri galetum sutvarkyti - sukti implanta, na dar galima nesioti ivairias ploksteles, na bet jos teatkuria kramtymo funkcijos maximum iki 60%

 30.   pamirsau rašo:

  Žalią kiaušinį išgerdavau kiekvieną rytą 30 metų iš eilės ir jokios salmoneliozes negavau. Gasdinimai psichologiškai labai veikė. Mečiau. Gal blogai padariau. Tiesa, kiaušinius vartojau parduotuvės rudu lukštu.
  Niekada jų neploviau.

 31.   andy rašo:

  Siandiena zmones yra labai gasdinami ivairiais tikslais - norint pasipelnyti, norint privesrti balsuoti, nornt kontroliuoti zmones.
  Ir tie gasdinimai yra dazni - gazdinama saules pavojumi norint parduoti daugiau saules kremu, kai tieas yra , kad cremai sukelia odos vezi ir blokuojavit d gamiba kuris kaip tik ir apsaugo nuo vezio.
  gasdinama terorismu, norint uzkariauti salis turincias naftos.
  Gazdinama salmonele norint radiacija svitinti darzoves(us)
  gazdinam , kad alternatyvios terapijos yra pavojingos, norint priversti zmones dydytis tradicine medicina, kuri daugeliu atveju valdo tik simptomus ir letai nuodija zmones, nekalbant jau apie chemo.
  dardazdinama krutiesveziu norintpasipalnyti is mamogramu, kurios yra labai neefetyvios ir priedo ju naudojama radijacija kaip tik ir sukelia krutiesvezi, nes kruties audinys yra labai jautrus radijacijai. ir dazanai jas darant kr. vezio rizika labai padideja.
  Todel tikrai nereikia uzkibti ant tokiu gazdinimu kabliuko.

 32.   andy rašo:

  Dar del pastu, kaip sakiau ja galiam pakeisti geru muilu, kuris ir putoja ir turi antibakteriniu savybiu, dar pridek truputi sodos ir bus naturalios abrazyvines medziagos, plius dar galima prideti druskos.

  Del fluoro, patiems dantims jis gal ir duoda kokios nors naudos, bet fluoras yra toksiskas ir per odos gleivine bei liaukas labai lengai patenka i organizmas. Todel klausimas ar fluoro nauda dantims yra pakankama ir atsveria jo toksiska poveiki.

  O valyti tarpdancius su siulu yra labai svarbu , nes ten kaip tik labiausiai ir veisiasi bacteriju kolonijos, kuriu dantus spetuskas ir pastos dazniausiai nepasiekia.

  Ir as tikrai nenaudociau ivairius skysciu burnai skalauti, kuriu skoni burnoje gali jausti kelias valandas. Geriau jau paskalauti sodos ar druskos tirpalu.

 33.   Petras rašo:

  Hm, na abrazyvas abrazyvui nelygu, abrazyvumas irgi negali buti per didelis, nes tada bus pazeistas emalis, nes paprasciausiai bus mechaniskai sumazintas emalio sluoksnis, tada atsiras labai nemaopnus jausmas - dantu jautrumas… Tiksliai nezinau kaip su sodos abrazyvumu, ar tinkamas, galbut, ir tinkamas…
  O burnors skalavimo skysciu nenaudoju ir niekam nepatariu, pilnai uztenka dantu sepetelio, siulo, bei taisyklingos (!) valymo technikos.

 34.   Judas rašo:

  to petras jei studijuoju VU odontologija turėtum iš visuomenės sveikatos mokslo žinoti kad fluoro konc. žemiau pusės gramo litre vandenyje sukelia kariesą, o didesnės nei 1,5 mg/l sukelia dantų fluorozę bei didesnės nei 3 mg/l sukelia kaulų fluorozę. Lietuvos geriamajame vandenyje fluoro per mažai todėl mes jo turime gauti su kitais šaltiniais: maistu, dantų pasta.

 35.   andy rašo:

  Cia velgi officiali vyriausybine nuomone, kuris deja daznai buna klaidinga ir tarnauja ne zmoniu sveikatai o farmacijos ir kitu industriju labui

 36.   andy rašo:

  Cia velgi officiali vyriausybine nuomone, kuris deja daznai buna klaidinga ir tarnauja ne zmoniu sveikatai o farmacijos ir kitu industriju labui

 37.   Judas rašo:

  Visgi reikėtų pasitikėti tuo kas turi didžiausią kompetenciją šioje srityje ;)

 38.   andy rašo:

  Nemanau , kad vyriausybes institucijos ir medicinos istaigos bei farmacijos kompanijos tikrai nera vertos pasitikejimo ir apie kompetencija cia nera kalbos. Ju motyvas yra piningai o ne zmoniu sveikata.
  Todel ir yra legalu zmones nuodyti chemo,
  teigti, kad naujasi cholesterolio vaistai sumazina sirdies ligu skaiciu 40%, parodant reltivius skaicius ir vengiant tikros tiesos.
  Taip pat deti i vandeni fluora atseit apsaugant nuo dantu gedimo.
  Taip pat teigti, kad vaistu likuciai vandenije yra nekenksmingi ir si sarasa galima testi.

 39.   andy rašo:

  Ir deja labai apmaudu, kai daugelis medicinos studentu aklai pasikliauja tuo ka moko ir nebando pasieiskoti kitokios nuomones ar bent jau ta fakta patikrinti pasieskojus informacojos kitur.

 40.   Vitalzymas rašo:

  fermentus vartoti sveika nes jie uzmusa virusus. mieli odontologai ka manote apie liezuvio valyma????

 41.   andy rašo:

  Fermentai mano ziniomis su virusais neiko bendro neturi. Jie skirit maistui virskinti. dar sisteminiai fermentai/enzimai skysina krauja ir 'remontuoja lasteles.

  O liezuvi tai reikia valyti keikviena ryta.
  As valau su sidabriniu sauksteliu, nubraukiu viska kas per nakti susikaupia.
  yra specialiu liezuviui valyti prietaisu.

 42.   Česlovas rašo:

  Pagaliau!

  Jau buvau visiškai nusivylęs, kad nerasiu JOKIOS informacijos apie enzimų svarbą sveikatai Lietuviškame internete.

  Ir štai pagaliau radau - likau labai patenkintas. Ačiū.

  Esu didžiulis enzimu šalininkas, nes būtent prieš daugiau nei 10 metų jie padėjo man visiškai vadinamą baisią nepagydomą ligą Išsėtinę Sklerozę. Nenaudojau jokių sintetinių medikamentų, nesilankiau pas medikus.

  Dabar žinau žymiai daugiau - ir dėl to tapau dar didesnis enzimų ‘fanas’.

  Plačiau - mano tinklapyje Nugalėk Išsėtinę Sklerozę

  Būkime sveiki

 43.   Sveikuolis rašo:

  Dziugu girdeti kad jums pavyko iveikti sia liga.

 44.   Andy rašo:

  Beje Ceslovai, ten savo bloge turi gera straipsni apie gydytoju klaidas ir sukeltas mirtis.
  http://is.kulvis.com/rimciausios-medicinos-klaidos/
  Ir beje siuolaikine medicina pagal skiritngu duomenis amerikoje yra 3-cia pagal skaiciu mirciu priezastis. Kitais duomenimins , pagal Gary null, ji yra net pirmojje vietoje.
  Todel pries vartojant bet kokius vaistu gerai pagalvokit ar verta.
  Ir beje farmacijos kompanijoms zmoniu sveikata maziausiai rupi, jiems svarbiausia pelnas ir kad zmones butu nuo prie tu vaistu priklausomi visa likusi gyvenima, todel labai pelninga valdyti simptomus, o ne gydyti.
  Ir beja dauguma gydytoju siandiena tarnauja ne zmonems , o farmacijos kompanijoms ir tik padeda platinti vaistus.
  Ir deja daugelis gydytoju to net neitaria, jie tiki, kad duodami vaistus daro gera, nes taip juos ismoke.
  Cia velgi , noriu pasakyti , kad gerbiu visus gerus gydytojus, kurie gydydo= moko zmones sveikai gyventi , o ne vien stumia vaistus.
  IR beje geda visiems vaistu platintojams, kurie primeluoja gydytojams nuslepdami pasalinius efektus.

  Atnaujinta:

  Cia radau viena idomu straipsni, kur isetine skleroze isgydma atstacius kraujo cirkucialija is smegenu. Ten hipotezuojama, kad MS sukelia pertekline gelezi smegenyse, ko resultats yra suzalojamos kraujagysles ir suprasteja cirkuliacija. gerai iznoma kad gelezis yra radikalas galintis suzaloti lasteles. Atidarius dvi pagrindeines smegenu venas MS simptomai isnyko. http://www.oneradionetwork.com/newsflash/italian-doctor-may-have-found-surprisingly-simple-cure-for-multiple-sclerosis-article/

 45.   andy rašo:

  Beje aptikau gera straipsni apie vitamino D svarba gydant issetine skleroze.
  Ir beja pastaruosius keleta metu vitaminas D yra labai tiriamas ir jo trukumas siejamas su daugeliu ligu,
  http://www.naturalnews.com/026384_Vitamin_D_multiple_sclerosis_disease.html
  Todel dabar kai yra saule siulau pabuditi sauleke koki 20 min apnuoginus puse kuno. Kad pasigamintu vitaminas D reikia buti tarp 11-14 val ir ne jokio kremo, kurie kaip tik ir sukelia vezi, bet ispeju nudegimai pavojingi, ir todel ilga laika bunant lauke reikia oda pridengti vikint plonus marskinius ir nesioti kepuraite, o ne krema tepti.

 46.   Česlovas rašo:

  Andy - ačiū už gerus žodžius.

  Maža pastabėlė - manau, kad būtų aiškiau, vietoj žodžio ‘vaistai’ naudoti ‘medikamentai, o vietoj ‘gydytojas’ - ‘medikas’.

  Be to, jau virš 10 metų esu priverstas būti išsėtinės sklerozės tyrinėtoju. Skaičiau tą straipsnį apie vitamino D svarbą. Man jis nelabai patiko - ten ne viskas taip gera ir puiku, kaip oficialios medicinos atstovai sako…

  Taigi įdėjau žinutę į savo tinklapį anglų k.: MS, children and vitamin D

  Būkime sveiki

 47.   Andy rašo:

  Zinoma, vitaminas D nera panaceja nuo visu ligu, bet kad jo daugeliui truksta tai yra faktas ir tai gali prisideti prie labai daug ligu iskaitant issetine sklerozes.
  Aciu uz pastabas, man sie zodziai daugiau maziau yra sinonimai , todel tarp ju didelio skirtumo nematau.
  Beje anglu kalba vaistai ir narkotikai yra vienas ir tas pats zodis - ‘drugs’ ir manau tai labai geras apibudinimas, nes tarp ju beveik nera skirtumo ir kai kurie vaistai dar net ir pavojingesni nei narkotikai.

 48.   Andy rašo:

  Ten jusu norodytame straipsnyje geraip pastebeta, kad reikia ziureti i visuma , o ne i viena rodykli.
  O beje vakcinos, tai dar vienas absurdas ir imunines sistemos grioveja, ir net yra manoma, kad daugelis suaugusiu chronisku ligu yra butent del vakcinu, nes jos tiesiog sugriauna imunines sistema, nes iki visai nesenai daugelis ju turejo gyvsidabrio, ir jis beja dabar byvo pakeistas ne ka maziau pavojingu aliuminiu.

  Beje dar viena mazai zinima ligu priezastis yra dantu kanalai ir ju infekcijos, ir beje dantu kanalai yra dar vienas pelningas stomatologu pasipelnymo budas.
  Yra atveju kai istraukus danti zmoniu sveikata zymiai pagereja.
  http://www.mercola.com/article/dental/rootcanal/root_canals.htm

 49.   Andy rašo:

  Beje dar radau viena idomu straipsni, kur teigiama, kad maitinimas krutimi, sumazina MS simptomus ir ligos atsinaujinima.
  http://esciencenews.com/articles/2009/06/08/breastfeeding.associated.with.a.reduced.risk.relapse.women.with.multiple.sclerosis

 50.   sima rašo:

  O tai ka tai reiskia, kad geriau danti istraukti, nei tvarkyti kanala ir issaugoti danti? Cia nelabai supratau…

 51.   Andy rašo:

  Jo, nes tai mires organas ir puiki terpe bakterijoms veistis , nuo kuriu ir prasideda daug ligu.

 52.   sima rašo:

  Andy aciu labai uz atsakyma, tik nesuprantu kaip ta bakterija patenka i ta kanala kai ten viskas uzplombuota? O jei dantis dar apvilktas tai manau ten jai nera sancu patekti, o gal ir klystu. Cia tik mano pamastymas. Su anglu kalba man prastai, tad negaliu issiversti tavo ideto straipsnio.

 53.   Andy rašo:

  Visu pirma ten nera gerai viskas isvaloma, priedo tas dantis nebeturi kraujotakos ir antibiotikai jo nepasiekia. Priedo kad ir uzdengus danti tai nereiskia, kad ten niekas negali patekti. Taip pat dantis turi labai ilgus kanalus kuriuose cirkuliuoja skystis, bet negeyvame dantyje to skyscio nebera ir tie kanaleliai yra puiki terpe bakterijms veistis

  Jei skaitai anglu kalba paskaityk siuos straipsnius, arba isisversk su google translator, bet zinoma toks vertiimas nera labai tikslus
  http://www.healingdaily.com/exercise/root-canals.htm
  http://www.naturalnews.com/025412.html

 54.   Inna rašo:

  del vandens plastike, skaiciau kad tas Bisphenol A(BPA) yra tik dideles talpos buteliuose, kurias pvz naudoja firmose ir istaigose, net ligoninese. jei pirkti tai reikia ziureti, kad butu parasyta pet, jeigu teisinai prisimenu.

 55.   Andy rašo:

  BPA yra visuose plastikiniuose buteliuose, todel geriau ju nevartoti, ir kuo minkstensi plastikas tuo labiau skleidzia, taip pat BPA labiau patenka i vandeni, kaip toks butelys laikomas aukstoje temperaturoje, pvz karsta diena , masinoje. Todel geriau plastikiniu buteliu vengti ir turetu stiklini buteli, ir bei namuose filtra ir ji pastoviai nesiotis.
  Bet siaip vanduo is plastikinio butelio geriau nei cocacola ir kitas brudas.

  Siaip tai dabar BPA siejami su veziu, diabetu, virsvoriu, hormoniu sutrikdymu.

 56.   Rita rašo:

  Jei enzimai naudingi gydant išsėtinę sklerozę, tai kokius preparatus patartumėte vartoti? Ar užtenka valgyti tik žalią maistą?

 57.   andy rašo:

  Rita, pradek nuo dietos, or ar uzteks zalio maisto tai velgi priklauso nuo individo. Priedo zalias maistas zaliam maistui nelygys, priklauso kokie krypti jus pasirinksit ( daug vaisiu minimaliai riebalu, mazai vaisiu , daugiau darzoviu ir riebalus).

  Kas del enzimu papildu tai lietuvoje as nezinau, jie leidzia finansai tai galima parsisiusti is US, bet siuntimas kai kuriuos enzimus gali paveikti.

  Taip pat jums butinai reikia B12 gero sublinginio papildo, nes nervu degeneracija yra vienas is B12 stokos, Taip pat reiktu dideliu doziu vitamino D ( po keleta tukst, vitanetu per diena), bet dabar vasara tai reikia tiesiog pabuti sauleje tarp 11-14 val reikia apnuoginti puse kuno ir pabuti apie 20 min, jei oda jautri tai pradekit nuo 5 min, nes nudegimai pavojingi, ir nenaudokit jokio saule kremo.

  Dar butinai reikia omega 3 nes jos reikalingos nervu dangalui - myelinui gaminti. Gerai linu semeneu aliejus ar linu semenys, plius galima zuvu tauku, bet jums reikia tik geros kokybes isvalytu, nes MS ( isetine skleroze, labai asociuojasi su Gyvidabrio toksiskumu.

  Beje ar turite turejote amalgaminiu plombu.

  Galite pabandyti gordan research sunkiuju metalu valymo papildus, bet reikia labai atsargiai, nes kartais ismetus sunkius metalus i krauja galima pasidaryti daugiau zalos
  http://www.longevityplus.com/store/home.php?cat=4

  Jei skaitai anglu kalba cia rasoma apie MS gydyma vitaminu D, siuloma naudoti 10-14 tuks tarpautiniu vienetu per diena
  http://www.naturalnews.com/026384_Vitamin_D_multiple_sclerosis_disease.html

  Gary null pataria eliminuoti alerginiu produktus, kaip kviecius ir ju gaminius, rugius miezius, avyzas, pieno produktus.

  Taip pat reikia vengti blogu riebalau, kur dominuoja omega 6 - margariai, soju, kukuruzu , saulegrazu aliejai.

  Siap sunkius metalus gerai valo chlorela ir cilantro.

  Is enzimu , tai ziurekite , kad butu bromelain ir papain
  Geri yra DR. Bischi, bet jie nemazai kainuoja
  http://www.therawfoodworld.com/product_info.php?products_id=1001257

  Dr.Jubb turi idomu produkta, kuri siuo metu pats bandau
  http://lifecolloid.com/index.php

 58.   andy rašo:

  Dar gali isbandyti nrbrangu metodad Naudojant MMS (miracle mineral supplemet) , jis pafrinde chloras naudojamas oraganizme esantiems grybams ir kitokiems kenkejams sunaikinti
  http://www.miraclemineral.org/stories.php#s5
  http://www.mmsmiracle.com/

  Kaina tik 20 $, bet pradekit nuo vieno laso,

  Bet kaip ir bet koks papildas nera garantijos kad butinai pades.

  Dar reikia stiprinti imunine sistema.

  Priedo ligos daznai susijosios su emocijomis,

  siulau perskaityti L.Hay knyga ‘ myledamas isgydyk save’ arba myledams isgyddik savo gyvenima.

  dar yra tokia emocinio issilaisvinimo teknika, manuala anglu kalba nemokamai galima parsisiuti is emofree.com

 59.   andy rašo:

  Mediciniai grybai yra tokie kaip reishi, sheitaki, cordyceps
  Gana stipurs yra
  http://www.vitacost.com/New-Chapter-Host-Defense-120-Capsules#IngredientFacts

  http://www.vitacost.com/New-Chapter-Cordyceps#IngredientFacts
  http://www.vitacost.com/New-Chapter-REISHI-1-000-mg-60-Vegetarian-Capsules

 60.   Rita rašo:

  andy, dėkui už paaiškinimus, bet problema tame kad aš nemoku angliškai.Vaistinėse yra pirkti lietuviško kordicepso.Ar jis tiktų vartoti? Ir dar nors trumpai apibūdinkite kokį poveikį daro Dr.Jubb produktas.Enzimus jau radau ir pamėginsiu atsisiūsti iš jūsų nurodyto adreso. Žuvų taukus su Omega-3 ir B gr vitaminus aš kartais vartoju.Ar juos reikia gerti nuolat?

 61.   Rita rašo:

  Skaičiau, kad išsėtinei sklerozei gydyti tinka žydrasis bandrenis. Gal žinote kokiuose preparatuose jo yra?

 62.   Andy rašo:

  Apie zydraji bandreni nesu girdejes todel negaliu pasakyti.

  O zuvu taukus ir geros kokybes vitaminus tai jums reikitu vartoti nuolat. Tiesa zuvu taukaus galite kai kuriom dienom pakeisti linu semenu aliejumi, bet reikia sumazinti omega 6 dominuojancius aliejus kaip kukuruzu, soju, saulegrazu, nes jei daug omega 6 tai organizmas nepavercia omega 3 is linu semenu i DHA ir EPA, kurios randamos zuvu taukuose.
  Del kordicepso tai galit ir lietuvoje nusipirkti,
  Ziurejau Tianshi taip pat parduoda kordicepa,
  http://www.tianshi.lt/kordicepsas.php
  Is bent jau sis papildas apart titano dioxido neturi pavojingu ingredientu.
  I jusu emaila nusiunciau straipsni kaip atsirinkti gerus papildus.

  Bet kaip ne karta sakiau vien papildu nepakaks reikia keisti mityba, taip pat emocijas ir stresa.

  D. JUbb produktas yra probiotikas (zarnyno bakterijos), bet tai daugiau nei probiotikas,nes jame yra mineralu, enzimu, taip pat humic ir fulvic rugsties ir kaip ten teigiam apie 50 tuks skiritngu gyvu organizmu (bakteriju).

  Si produktas gerai detoxifikacijai, atstato zarnyno flora.
  Vartojimo metodas yra truputi netradicinis ir jis pataria vartoti sauksteli produkto su sauksteliu medaus ir sauksteliu kokoso reisutu aliejaus ar tiesiog kokoso reisutu. Teigiama, kad aliejus ir medus reikalingi tiems organizmams maitintis.

  O jei nesuprantate anglu kalba tai kai kurios straipsnius galima issiversti per google.lt
  reikia i google langa ideti internetinio puslapio adresa ir po to paspausti ant isversti, bet zinoma vertimas nera super ir kartais labai betikslu.

 63.   Andy rašo:

  Cia yra geras straipsnis aie ms,
  http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2009/08/01/Insights-on-Multiple-Sclerosis.aspx
  issiverskit su google.lt
  taip pat ten minima low dose naltrexone terapija
  daugiau apie tai
  http://www.lowdosenaltrexone.org/
  velgi issiverkit su google.lt

 64.   Rita rašo:

  Andy, pas mus Lietuvoje yra platinami enzimų papildai, kuriuos pagamina amerikiečių farmacijos kompanija Enrich. Kaip manai, ar šios kompanijos produkcija gera?

 65.   Andy rašo:

  Duokite nuoroda i sio produkto aprasyma, nes man pavyko rasti tik angliska varjanta, ir ten yra keletas produktu.

 66.   Rita rašo:

  nuoroda į papildus http://www.papildai.lt/?pid=3148id=246

 67.   Andy rašo:

  Na ten atidaro keturis produktus, bet kazkodel enzimu papildo nera. Ten gal automatiskai tame site peradresuojams linkas.

 68.   Andy rašo:

  Ar jus cia apie sita kalbate
  http://www.papildai.lt/?pid=17&id=246

 69.   Andy rašo:

  Na sitas atrodo neblogas ir galete ji pagerti. TIk sisteminius enzimus reikia gerti ant tuscio skrandzio, geriausia pries einant miegoti arba bent 1 val pries valgi.
  Ir jei yra sveikatos problemu tai reikia pagerti nemazai. Vezio atveju geriam net po keliasdesimt kapsuliu.

 70.   Rita rašo:

  O po kiek reikia gerti šitų papildų sergant išsėtine sklerozę?

 71.   andy rašo:

  DEl issetines sklerozes nezinau, bet kaip sakiau gydant vezi geria po keliasdesimt kapsuliu per diena.
  Dr. Gonzalez, kuris gydydo ir yra isgydes kelete tuks sunkiu vezio atveju profilaktiskai geria po 30 per diena.

  Pradekit nuo maziau ( 3-5) ir po to padidinkit. Laiks nuo laiko galit pasitikrinti kraujo kresuma, nes kartais vartojant labai daug gali labai sumazeti trombocitu kiekis ir net sukelti kraujo issiliejjima i smegenis, bet tokie atvejai labai reti.

  Bet su issetine skleroze taip pat reikia valyti ( letai ) sunkius metalus.

  Dar del issetines sklerozes, tai butinai paskaitykit siuos du websitus, kurs zmogus pats issigyde issetine skleroze.
  http://is.kulvis.com/ ( lietuviu kalba)
  http://kulvis.com/

  Taip pat butinai reikia vitamino D, dabar pabukit sauleje o baigiantis rudeniui ir ziema reikia bent 4000 tarptautiniu vienetu per diena ar net daugiau, bet velgi gerai pasidaryti testa po keliu menesiu.Nes perdozavus gali buti toksiskas.

 72.   alma rašo:

  andy, o kokius sisteminius enzimus reiketu vartoti kruties vezio atveju? kokiais kiekiais ir kada pradeti vartoti?

 73.   andy rašo:

  Galima vartoti ivairius, dr. gonzalez kuris yra isgydes labai daug net ir sunkiu vezio atveju naudoja kiaules enzimus
  http://www.allergyresearchgroup.com/MetabolicZyme-900-tabs-p-267.html
  profilactiskai jis sau vartoja apie 30 capsuliu per diena o ligoniams duoda dar daugiau.
  Jei fianasai neleidzia tai reiktu bent 10-20 per diena.

  Kiti vartoja vitalzymes, jie yra augaliniai ir kai kurie teigia, kad jie geriau nei kiaules, bet zinoma kiti teigia, kad buten kiaules geriau.
  http://www.vitacost.com/World-Nutrition-Incorporated-Vitalzym.

  Dar vartoja wobenzyme, bet jie dazniausiai yra isgaunami is karviu, kurios turi skirtinga nei zmogaus virskinomo taktar su skirtingu ph, todel teigiama , kad jie maziau efektyvus, nepaisant to net ir juos naudodami kai kurie issigyde vezi
  http://www.vitacost.com/productResults.aspx?ss=1&Ntk=products&x=13&y=1&Ntt=wobezyme
  gali pasiziureti lietuvoje, wobezyme man atrodo parduoda.

 74.   andy rašo:

  gali pasiziureti lietuvoje, wobezyme man atrodo parduoda.

  Pigesnis varjantas butu mega-zme ar koks kitas bet del ju efektyvumo negaliu pasakyti, bet manau bent kiek naudos bus, ypac jei vartojama didelem dozes
  http://www.iherb.com/Enzymatic-Therapy-Mega-Zyme-Systemic-Enzymes-200-Tablets/2203?at=0

  dar jei neskaitei tai siulau paskaityti keleta mano straipsniu apie vezio gydyma, jodu , tai ypac tinka kruties veziui, taip pat cesnaku ir zuvu taukais, bei soda.
  Plius reiki issiplauti kepenis
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/
  desineje puseje bus straipsniu sarasas
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kepnu-ir-tulzies-pusles-plovimas-202.html
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/vezio-gydymas-cenaku-zuvu-taukais-ir-pipiru-50.html

  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/36-36.html

 75.   Ema rašo:

  Žalio maisto valgymo propoguotojai vengia valgyti ir tarkim košes, nes jos yra verdamos. O kaip tarkim su grikiais? Juos vakare uzmerkus iš ryto jau valgyti galima, net virti nebereikia :)

 76.   andy rašo:

  Na mirkytos kruotpos taip pat gana sunkiai pasisavinamos, ir geriau jas bent truputi pavirti.
  Arba bandyti daiginti, bet tada reikia neskrudintu grikiu.

 77.   Kostas rašo:

  Andy, o kaip lietuvoje pardavinejamas Kreon, ar tai ir yra enzymas? Kaip sis produktas? Pastebiu ismatose nesuvirskintu daleliu, gal but truksta enzymo. Ir kaip juos vartoti kasdiena ar su pertraukomis, beje pats vartoji juos ar ne? Jei taip tai butu idomu suzinoti kokius, nes pas mus lietuvoje labai mazas ju pasirinkimas, dar yra tokie Mezym.

 78.   andy rašo:

  Jei ismatose yra dideliu maisto gabaliuku tai pirmiausia reikia geriau ir ilgiau kramtyti.

  Ta kreon gali pabandyti, yra teigianciu, kad kiaules fermentai turi labai siaura ph ir zmonems nelebai tinka, bet Dr. Gonazalec butent naudoja kiaules enzimus ir juo0s duoda vezininkams.

  TIk zinoma reiktu pasiterauti is kokiu kiauliu jie tuos fermentus isgauna.

 79.   Aura rašo:

  Sveiki, Andy, gal galetumete rekomenduoti kokiu nors geru enzimu papildu? Kaip supratau, skaitydama straipsni, ju enzimai buna 3ju kategoriju: metaboliniai, virskinimo ir maisto. Dar kaip supratau ir tie enzimai yra skirtingi, t.y. visokie lipazes, proteazes, laktazes ir t.t.. Ar galima ju nusipirkti, ar jie buna visi vienoje vietoje, t.y. galima arsti vienoje pakuoteje, ar tai yra atskiri. Nelabai ta dalyka supratau, tik supratau, kad enzimai labai jau svarbus, o zaliu darzoviu ir vaisiu nors ir vartoju nemazai, bet manau neuztektinai, todel enzimu papildai nepakenktu. Labai dekui

 80.   andy rašo:

  Dauguma papildu turi lipazes, proteazes ir dar kai kuriuos kitus.

  Cia ankstesniame komentare yra nutrodyta keletas
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/enzimu-svarba-25.html#comment-4749

  Ir proteolitinius enzimus reikia vartoti antk tuscio skrandzio betn 1 val pries valgi, geriausia ryte ar einant miegoti.

  Dar jei specifiskai kalcio fosfatu nuosedom, tai gerai Lumbrakinase enzimas,
  kraujo kresuma gerai mazina Nato.

 81.   sveikuole rašo:

  sveiki, su malonumu perskaičiau Jūsų pokalbius.puiku,kad yra tokių žmonių,rašančių apie viską.

 82.   VitaminasC rašo:

  apie enzimus virskinimo, tai asmeniškai man kiaulės enzimai irgi skamba žiauriai, todėl vartojam kai reikia NUTRILITE Digestive Enzyme Complex http://www.amway.com/Shop/Product/Product.aspx/NUTRILITE–Digestive-Enzyme-Complex—90-Count?itemno=A8903
  kuris yra padarytas iš visokiu vaisių, ananasų, mielių ir pan. - daug natūraliau atrodo man asmeniškai, o veikia super.

 83.   sveikuole rašo:

  manau,Andy,kad Jūs daug žinote,tai gal galite patarti,kaip gydyti epilepsiją,kuria sergama oi kaip seniai žmonijos istorijoje.

 84.   Loreta rašo:

  Vit C, o kaip pasireiskia veikimas? Greiciau suvirskina, lengvumo pojutis ar kas? Idomi jo kaina.
  O jus uzsiimat amway reklama? viska is ten vartojat ;)

 85.   VitaminasC rašo:

  Enzimų poveikis paprastas - prisivalgai cepelinų pas močiute kaime, kad ir 5-8 iš karto - nu neina paeiti beveik, įkali 2 kapsules enzimų, už pusvalandžio nori eit valgyt, nes skrandis tuščias. :)
  Ta pati daro koks nors Mezym forte su kiauliu skrandzio/kasos enzimais.

  Kaina priklauso iš kur pirksi - iš platintojų ar per savo parduotuvę tiesiai iš gamintojo (30proc pigiau). Aš neužsiimu reklama Amway, aš tik turiu asmeninę parduotyvę Amway ir perku ten kai ką (kas man tinka patinka)sau ir savo šeimai.

 86.   Loreta rašo:

  aisku. aciu.

 87.   andy rašo:

  Na siaip enzimu poveikis yra daug platesnis nei vien maista virskinti. Sisteminiai enzimai ‘remontuoja pazeistas lasteles, ‘valgo’ vezines lasteles, tirpdo kraujo kresulius ir t.t. Todel jie naudojami veziui ir kitoms ligoms gydyti, taip pat ir virskinimui gerinti.
  Ir taip pat nuo enzimu priklauso kiekviena organizme vykstanti reakcija.

 88.   andy rašo:

  Epilepsijai naudingas magnis, taip pat reikia gerti pakankamai vandens.
  Dar kai kuriais atvejais epileptikams truksta druskos, tai saikinga butu galima vartoti geros kokybes juros ar himalaju druska, juros darzoves.
  Teigiama, kad net 30% epilepsijos atveju yra klaidingai diagnozuojama, ir faktiskai zmones neturi epilepsijos, ir tada zmones visam likusiam gyvenimui varotja Epilim/SOdium valproate ar kitus vaistus, kurie slopina smegenu veikla ir zmones padaro kaip zombius.

  Dar reikia apsivalyti dieta -atsiakyti produktu su MSG, taip pat visokiais saldinkliais, cukrumu, gerai atsisakyti gluteino. Nes visi sie produktai gali sudirginti smegnu lasteles ar veikti kaip neurotransmitoriai iri taip paskatinti epilepsijos priepolius.

 89.   andy rašo:

  Dar reiktu atstatyti zarnyno flora. Taip pat bent kuriam laikui atsisakyti pieno produktu, ypac pasterizuoto.

 90.   Yulius rašo:

  Sveikas, prastesiu tema apie dantis (jei kas - permesi). Kokia is cia ( http://www.100metu.lt/433/groziui_ir_kunui/burnos_prieziuros_priemones )
  dantu pasta pasirinktum?

 91.   Loreta rašo:

  Ar virintas piena tas pats kas pasterizuotas?

 92.   Aleliuja rašo:

  ne tas pats… beveik.
  Virinat pieną jis užverda prie ~100 laipsnių temperatūros.
  Pasterizuojant prienas kaitinamas tik trumpam laikui iki 72-75 laipsnių temperatūros.

 93.   andy rašo:

  Na nera visikai tas pats, bet abiem atvejais enzimai yra sugriaunami , taip pat pakinta baltymu struktura, kas gali padidinti alergijas, ir jautruma .

  Buvo dariti tyrmai su katemis , ir kurios maintintos pasterizuotu pienu, ju sveikata zymiai suprastejo. Ypac tai buvo pastebima velesnese kartose.
  , tad galima daryti prielaida, kad toks pienas zmonems taip pat nelabai tinka
  http://www.hps-online.com/troph9.htm

  Pottenger, F.M., Jr. “The Effect of Heat-Processed and Metabolized Vitamin D Milk on the Dentofacial Structures of Experimental Animals.” American Journal of Orthodontics and Oral Surgery, Vol. 32, No. 8, 467-485, August, 1946.

  Tai sena studija ir orginalas deja mokamas, bet bandymai atlikti su 900 kaciu.

 94.   andy rašo:

  Ten del pastos tai sita gana gera
  Apropos® DENTIFRICIO 75 ml. Natūrali dantų pasta su propoliu,baltuoju moliu ir vit. C

  O ten pati pirmoji yra su fluoru, tai tokios nenaudociau.

 95.   Agn@ rašo:

  Norėčiau pasiteirauti Jūsų nuomonės apie Wobenzym fermentus.
  Ar tiesa yra visos indikacijos? Jei taip, kokiu budu fermentai patenka
  i kraują ir jį dar suskystina? Nes kaip žinia, fermentas yra baltymas ir žarnose
  jis skaidomas i rūgštis, tai tokiu atveju i kraują patenka amino rūgštys ir tiek?
  Ar verta mokėti 400lt už Wobenzym tabletes?

 96.   Loreta rašo:

  Tai pasterizuotas geriau nei virintas?

 97.   laura rašo:

  Pienas, ypac karves yra blogai. Bet jeigu jau labai norisi, tai gerkite visiskai nepasterizuota, jeigu nera galimybes tokio gauti, tada gerkite pasterizuota, o virintas, turbut is visu blogiausias. Bet labai didelio skirtumo tarp pasterizuoto ir virinto nera. Jeigu norite daugiau suzinoti apie piena, paskaitykite tema “Pieno žala”

 98.   andy rašo:

  Ne geriau, juk pavirink piena ir pamatysi kas pasidaro, jis pasidaro kaip klijai, ir beje butent is piene esancio kazeino gaminami kai kurie klijai.

  Del Wobenzyme, tai jei yra rimtu problemu juos , ar kokius kitus verta vartoti , ypac jei yra vezys. Dr. GOnzalez teigia, kad Wobenzyme, yra is karviu ir turi siaura ph veikimo ruoza, ir jis nauodojam kiauliu enzimu, kuriei pagal ji yra efektyvesni. Dar kiti teigi, kad reikia augaliniu enzimu, bet Dr. GOnzales teigia, kad is jo patirties butent kiauliu enzimai geriausiai tinka veziuo gydyti.
  Jis siulo naudoti Allergy research Metabolic zyme, bet velgi jiei yra rimtu problemu reikia naudoti nemazai. Bet velgi laiks nuo laiko reiktu pasitikrinti kraujo kresuma, nes vartojant didelem dozem gali sumazeti trombovbocitu kiekis.
  http://www.allergyresearchgroup.com/MetabolicZyme-900-tabs-p-267.html

  Is augaliniu tai vienas geresniu yra Vital zyme
  http://www.iherb.com/World-Nutrition-Inc-Vitalzym-Vegetarian-Formula-450-Capsules/13364?at=0
  Is pigesniu tai Megazyme
  http://www.iherb.com/Enzymatic-Therapy-Mega-Zyme-Systemic-Enzymes-200-Tablets/2203?at=0

  Del enzimu suvirskinimo, tai kaip tu sakiai , kai kurie teigia, kad jie yra suvirskinami. Nepaisant to bent jau dalis su papildais gaunau sisteminiu enzimu i kraujotaka patenka, visu pirma dauguma kapsuliu ar tableciu turi apsaugini sluoksni, kuris padead isvengti skradzio rugsties. Taip pat sisteminiai enzimai vartojami ant tuscio skrandzio, kas velgi padidina pasisavinima.

  Sisteminius enzimus naudoja veziui gydyti, pvz Dr. Gonzalez, kuris yra isgydes, labai daug sunkiu veziniu ligoniu, ir jis savo pacientams skiria labai dideles dozes sisteminiu enzimu.

  Dar del isgyvenimo, tai tie enzimai randamini sistemineje cirkuliacijoje, kas parodo, kad jie atlieka daugiau funciju nei m aisto virskinimas.

 99.   Agn@ rašo:

  Man idomus jų realus poveikis imuninei sistemai stiprinti, ne vežiui.
  Indikacijoje rašo, kad padeda esant kvepavimo takų chroniškoms ligoms,
  šlapimo takams, ginekologinėms problemos.

 100.   andy rašo:

  Na jie gali buti naudingi imuninei sistemai taip pat. bet del imunines sistemos tai pirmiausia reiktu tureti gera zarnyno flora, tad geras probiotikas padetu, arba reiktu naudoti namuose pasigamintus raugintus kopustus.
  Taip pat galima naudoti medicininius grybus, kaip reishi, shitake, cordycep, bet velgi nepirk paciu pigiausiu.
  Dar gerai biciu ziedadulkes taip pat pikis.

  Ir zinoma reikia vengti blogu produktu, kaip cukrus, saldumynai baltu miltu gaminiai. taip pat patartina vengti gluteino ( kvieciu, mieziu, rugiu produktai), taip pat pasterizuoto pieno produktu, blogu alieju - rafinuoti aliejai, tepieji misiniai , margarinai, ir tt.t.

  Taipi pat reiktu kad kepenys butu savarios
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kepnu-ir-tulzies-pusles-plovimas-202.html
  Dar gali naudoti burokeliu sultis.

 101.   Lina rašo:

  Andy, o kaip padėti mažiems vaikams, kūdikiams, susirgusiems vėžiu, pvz., kraujo ar kitu? Ar enzimai pagelbėtų?

 102.   laura rašo:

  Kiek as zinau, tai veziui labai gerai reishi gano ir kiti medicininiai grybai. Bet ju reikia gan didelem dozem, vos ne 10 ar net 20 kart didesnem, negu kad siaip imunitetui stiprint reikia. Ir net to neuztenka, reikia kompleksinio gydymo. Kaip su vaikais, kudikiais tai net nezinau, bet tarkim suaugusiem, tai reikia pakeisti is esmes gyvenima. Reikia gydyti ne tik kuna (mityba, sportas, masazai ir t.t..) bet ir siela, prota. Kartais ligu priezastis gali buti ne fizine, o psichologine.

 103.   andy rašo:

  JO medicininiai grybai gerai ir veziuo ir siaip benrai imuninei sistemai gydyti

  O del enzimu, tai jie butu naudingi ir vaikui, jei jis gali juos nuryti, vaikui galima miltelius.
  bet siaip vaika daugeliu atveju yra sunkiau gydyti, bet imanoma, bet su vaikais geriau kai tai daro alternatyviso terapijos gydytojas, kuriu lietuvoje deja as nezinau.

  Dar vaikui butu galima duoti dideles dozes vitamon D, taip pat vitamino C, ant odos tepti joda.

  bet siaip daug ka reikia daryti atsargiai, nes mazu vaiku inkstu pajegumas yra mazesnsi ir staigi detoksifikacija gali buti per daug.

 104.   BGZ rašo:

  Turejau problemu su kepenim, sirgau (o gal ir tebesergu) hepatitu C. Po gydymo sutriko virskinimas. Naudoju fermentus Enzosystem. Kiek ilgai, t.y. be pertraukos, galima naudoti virskinimo fermentus? Ar nepakenks ilgas virskinimo fermentu vartijimo periodas kitiems organams?

 105.   andy rašo:

  Na mano ziniomis virskinimo fermentai yra nekemsmingi ir juos galima naudoti pastoviai ir net didelem dozem, ypav jei yra kokia liga.

  O del kepenu tai jums reiktu issiplauti kepenis daugiau apie tai ir procedura aprasyta atskirame straipsnyje
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kepnu-ir-tulzies-pusles-plovimas-202.html

  taip pat galima naudoti burokeliu sultys, chanca piedra ar kitas vaistazoles.
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/organizmo-valymas-raudonuju-burokeliu-sultimis-266.html

 106.   Lina rašo:

  Andy, būčiau labai dėkinga, jei parašytum, kaip išsirinkti gerą sisteminių enzimų produktą. Vyras serga ankiloziniu spondilitu - autoimuninė liga, vaikui norėčiau duoti, jei susirgtų (peršaltų ir pan.), imunitetui pastiprinti, ir pati norėčiau po gimdymo pavartoti jėgų atstatymui. Dabar mėtausi tarp Wobenzym http://www.mucos.lt/Gydytojui.html ir Česlovo nurodyto Purezyme http://www.enzymeessentials.com/HTML/purezyme.html.
  Kas tas, pvz., Wobenzyme, Bendras amilolizinis aktyvumas 4030 F.I.P. vienetų. Bendras lipolizinis aktyvumas 4525 F.I.P. vienetai.
  O Purezyme proetazinis aktyvumas 125000 HUT (anglų k.). Kaip žinoti, kokio mums reikia? Kaina irgi nemažai skiriasi - vyras, jei gertų po 10 tabl. per dieną, Wobenzym mėnesiui kainuotų apie 130 Lt, o Purezyme apie 260 Lt su atsiuntimu. Šiuo atveju, pinigai nesvarbu - svarbu vartoti kokybišką enzimų preparatą. Ačiū

 107.   andy rašo:

  Siaip tai tas pure zyme turi platesni veikimo ph ir turetu buti geresnis. Kai wobebzyme yra pagrinde gyvylines kilimes (is galviju) ir del to teigiama kad jie turi gana siaura veikimo ph ir del to maziau efektyvus. nepaisant to net ir juos naudojant yra zmoniu kurie issigyde vezi ir kitas ligas.

  Delto aktyvumo skaiciu nesu tikras, nes man atrodo ten naudojami truputi skirtingi metodai arba bent jau tas aktyvumas yra isreikstas truputi kitaip. Taip pat esu girdejes, kad tas aktyvums ne visada nurodomas objektyviai ir daznai klaidina pirkejus, bet dabar nebepamenu kaip ji tiksliai reiktu vertinti.
  Dar is pigesniu nelbogas megazyme
  http://www.iherb.com/Enzymatic-Therapy-Mega-Zyme-Systemic-Enzymes-200-Tablets/2203?at=0
  Bet kiek jis efektyvus negaliu pasakyti.

  Dr. Gonzalez naudoja kiauliu kilmes enzimus ir teigia, kad is jo praktikos augaliniai ne visada padeda. Jis naudoja metabolic zyme is Allergy research, kurie yra is kiauliu, kurie kaip jis teigia turi daugiau tripsino bei chemotripsno. Nors siaip paziurejus tai megazyme turi daugiau tripsino bei chemotrypsino.
  Pure zyme nenurodo kiek jie turi trypsino bei chmotripsino.
  http://www.allergyresearchgroup.com/MetabolicZyme-900-tabs-p-267.html
  Dar yra toks serazyme,
  http://www.serrapeptase.info/
  http://www.goodhealth.nu/GHN_Store/GHN_Store_UK.html#S80
  Kuri tiksliai negaliu pasakyti, tiesiog reiktu pabandyti ir ziureti, kuris jusu atveju duos bent minimaliu rezultatu. Siaip tas megazyme yra gana stiprus. Galite isbandyti serazyme ar wobemzyme, kurie yra pigesni.

 108.   inga rašo:

  ger. Andy, labai aciu uz Jusu mintis. Norejau paklausti ar galima 7 metu vaikui taikyti enzimus pvz. Wobenzym alerginei astmai gydyti. Anksciau ji bere, bet issigydem homeopatijos pagalba, dabar karts nuo karto uzeina dusimo priepuoliai ir sunku pasakyti kas alergizuoja, aisku butu geriausia isgydyti.

 109.   Andy rašo:

  Galima, tik velgi pradekite nuo mazesniu doziu. Bet dar vaikams su astma gerai zuvu taukai, ar geros kokybes omega 3 riebalai kaip linu semenu aliejus. Taip pat vitaminas D ir reiktu bent 1000 tarptautiniu vienetu per diena ar net daugiau. PO kurio laiko gerai pasidaryti 25hydroxy coleciferol testa (tai vitamino D testas, kuris parodo kiek kraujyje yra neaktivios vitamino D formos, kuris po to reikalui esant paverciama i aktyvia).
  Taip pat eteriniai aliejai kaip eukaliptu, lavanda.
  Dar sergant astma svarbu magnis nes jis padeda atpalaiduoti kvepavimo takus. Bet tik nepirkit magnio hidroxido.

  Ir taip pat probitikiai, nes labai svarbu tureti gera zarnyno flora.

 110.   Inga rašo:

  aciu uz issamu atsakyma, tik dar norejau paklausti koki vit d naudoti, nes paziurejau, kad pas mus vaistinese galima d2 ir d3 pirkti.

 111.   inga rašo:

  skaiciau lietuvio gyd. Ruolios komentarus, kad jei ilgiau nei menesi geri fermentus, tai kasa gali nustoti gaminti savo fermentus ir galime sulaukti kasos vezio. Kaip Jus pakomentuotumete si jo teigini. Aciu.

 112.   Andy rašo:

  Na kiek zinau is kitu gydytoju, tai yra netiesa.

 113.   Andy rašo:

  Zinoma, su kiekvenu maistu virskinimo fermentuvartoti nereiktu, nebent jus sutrikusi kasos veikla. bet siaip sisteminiu enzimu vartojimas ant tuscio skrandzio tikrai nesukelia kasos vezio. Dr. Gonzalez, pats profilaktiskai naudoja 30 tableciu per diena, savo vezio pacientasm paskiria net po 100-200 tab./kapsuli per diena. Ir yra isgydes neviena sunku ir jau nurasyta kaso ir kitu rusiu veziu serganti ligoni.
  http://www.dr-gonzalez.com/index.htm

 114.   Andy rašo:

  Geriau naudoti D3, cia yra vienas nebrangus ir uzteks ilgam
  http://www.vitacost.com/NSI-Vitamin-D-Drops

 115.   ruta rašo:

  Gal kas galit pasakyti kaip veikia zmogaus sveikata enzimu ir probiotiku naudojimas valymo-skalbimo priemonese (Binatec firmos produkcija su enzimais ir probiotikais, Natural produkcijoj i sudeti ieina enzimai). Ar tos priemones ekologiskos, ar jos kenkia zmogaus sveikatai, nes keliose vietose internete radau kad enzimu naudojimas valymo priemonese kenkia zmogaus sveikatai ,nes “enzimai išlieka visuose gyvuose organizmuose. Jie gali sukelti sunkų odos suerzinimą, astmos priepuolius ir plaučių hemoragiją.” Bet jeigu jie yra valgomi, kaip jie gali buti kenksmingi, jais gydomos ligos. Gal kas paaiskins man nes tiesiog pasimeciau ir nesuprantu.

 116.   egidijus rašo:

  andy veiloke apie jonizuota vandenį pirma pagerk o paskui pagal kazkoki lapausi sutik ka raso

 117.   andy rašo:

  Na esu pageres daugiau nei puse metu.

 118.   enga rašo:

  Man labai neaisku su tais enzimais, va per radija klausiau kad enzimai negerai, nes tada nustoja dirbusi kasa kada gauna enzimu, ar cia kalba ne apie siuos enzimus? Rasote, kad gerti enzimus ant tusio skrandzio, bet juk jie skirti padeti suvirskinti maista, tai kaip cia ?

 119.   andy rašo:

  Na kiek zinau tai netiesa, O vartojant enzimus ant tuscio skrandzio jie skirti atlikti ne virskinimao kitas funcijas, kaip suvirskinti pazeistas lasteles ir t.t.

  Jjie jums blogas virskinimas ir norite ji pagerinti tai reikia varotoi su maistu.

 120.   enga rašo:

  Na pvz. mezym informaciniame lapelyje raso, lad vartojant ji ilga laika zarnu apatine dalis gali susiaureti, cia irgi netiesa?

 121.   andy rašo:

  Na tokiu atveju nesu girdejes, bet jie raso tai gal darant to enzimo tyrimus su zmonemis kokiam viena zmogui tai ir buvo pastebeta.

  Bet jie tai ir atsitinka tai labai retas reiskinys. Kiek esu pirkes sisteminiu enzimu tokio ispejiom niekur nemaciau.

 122.   vanda rašo:

  noriu paklausti - esu alergiška nikeliui ir turiu 4 implantus, ar jie gali sukelti odos bėrimus? kad esu alergiška šiam metalui nustatė jau po implantacijos. Praėjo 4 mėn. kai išbėrė veidą, klinikose nustatė kontaktinę alergiją kelioms cheminėms medžiagoms ir nikeliui.

 123.   andy rašo:

  Na zinoma, kad gali, bet ar berimai tikrai del nikelio tai negaliu pasakyti.
  Siaip dantu implantai ir kanalai yra labai didelis rizikos faktoriius , jie siejami su padidejusia vezi rizika, autoimuinem ligom ir t.t.
  Idealiai reiktu juos pasalinti.
  Bet taip pat reiktu ziureti kepenis ir zarnyna
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kepnu-ir-tulzies-pusles-plovimas-202.html
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/organizmo-valymas-raudonuju-burokeliu-sultimis-266.html#comments

  bei atsatyti gera zarnyno flora naudojant raugintus kopustus ar geros kokybes stipru probiotika (zarnyno baakteriju papildai).

 124.   laura rašo:

  Mano mama neseniai susidejo implantus ir jai nuo to laiko stovi gerkleje kaip gumulas. Jinai tikrai zino, kad tai nuo implante esanciu metalu, tai nepraeina jau ilgai, gal pusmeti. As manau jums reiktu pasikeiti i kazkokios kitokios medziagos implatus, ir tai jie turetu padaryti nemokamai, nes jie sudejo juos netyre jusu. Jeigu dar ilgai juos nesiosite galite susigadinti organizma, nes berimai ir spuogai rodo, kad viduje vyksta kur kas rimtesni dalykai.

 125.   andy rašo:

  Maziau alergeniski yra is zirkonio bet labai brangus, Siaip teigiama, kad bet koks implantas sukelia imunine reakacija ir anksciau ar veliau tai sukels vieniokias ar kitokias sveikatos problemas, kaip vezi auotimunhines ligas ir t.t.

 126.   laura rašo:

  Bet o ka daryt… be dantu gi nevaiksciosi, ypac jei dar priekiniai…

 127.   andy rašo:

  Na yra protezai, zinoma jie nepatogus, bet velgi dedamiesi implantus labai rizikuojate savo sviekata. Is bedos dar butu galima, jie pirma padaromi testai, kaip tavo roganizmas i reaguoja.
  Cia yra geru interviu apie dantu problemas
  http://www.oneradionetwork.com/blogcategory/dental_healing/
  ypac Su dr. Huggins, , Dr. Hines,  Dr. Stuart Nunnally D.D.S.

 128.   VitaminasC rašo:

  o gal geriau be dantų negu su vėžiu ir visom pasekmėm?

 129.   kestas rašo:

  Andy, kaip tavo manymu ar verti demesio sie enzymai?
  http://www.iherb.com/Natural-Factors-Chewable-Papaya-Enzymes-120-Tablets/2665?at=1

 130.   Kotryna rašo:

  manau,Andy,kad Jūs daug žinote,tai gal galite patarti,kaip gydyti uzesi ausyje? jau isbandziau cheminius vaistus, dabar geriu visokiausius vitaminus ir papildus, tarp ju nusipirkau ir fermentu ( food enzymes) o gal tik reikia susitaikyti su tuo kaip daugelis kitu(niekur neradau jokios informacijos kad kam kazkas padejo ;( gal galetumet atsiusti atsakyma i mano elektronini pasta, is anksto dekoju

 131.   Vida rašo:

  Sisteminiu enzimu galite Lietuvoje isigyti:

  http://reico-vitalumas.com/000001985f0d7940e/index.html

 132.   Vida rašo:

  Apie firmos Reico enzimus noreciau dar informuoti, kad tai yra kaskadines fermentacijos budu (patentuotas gamybos procesas) pagaminti gyvenimiskai svarbus enzimai is vaisiu, darzoviu ir riesutu ir yra aktyviojoje formoje. Jie yra padauginti ir koncentruoti, turi labai maza molekulini dydi, tuo greitai patenka per gleivines, oda i kraujotaka. Kaskadines fermentacijos eigoje sie enzimai igauna svytavimo energija, del to veikia kaip ir savi organizmo enzimai sekundes greitumu. Tuo sie enzimai reguliuoja ir aktyvina organizmo enzimus.
  Jie saugo nuo ligu, padeda isgyti ( suteikia organizmui tam jegu,t.y. salina rukstis, nuodus, sastovius ir blokadas, reguliuoja hormonine sistema, isikisa i klaidingai valdoma autoimunine sistema), jaunina, suteikia energijos, isoriskai pagreitina odos gijima, nuskausmina iki sanariu, oda suminksteja ir atjauneja.

  http://reico-vitalumas.com/000001985f0d7940e/index.html

 133.   Nijole rašo:

  Seniai domiuosi enzimasi ir juos vartoju. Todėl labai prašau Vidą atsiliepti, ar parašyti į mano emailą,kadangi nurodyta nuoroda niekas neatsidaro ir neduoda žinių kur nupirkti REGA SAFT ar LEVI SAFT?
  mano emailas n.kontautiene@gmail.com

 134.   vilija rašo:

  susidomejau jusu diskusija,man irgi uzesys ausyse,gal Andy ar kas galetu ka patarti,niekur nerandu tokios info

 135.   laura rašo:

  O kaip tas uzesys? Koks jis? Abiejuose ausyse? Ir istisai? Man po ausies uzdegimo irgi pasikeite viena ausis, Ji kazkaip keistai girdi tam tikro daznio garsus, ne visus aisku. Ir taip pat gaunasi toks kaip uzimas, kaip dilgciojimas, jis nemalonus labai, bet gerai, kad tik prie tam tikru garsu, tai gan retai tai patiriu. As tai sieju su ausies uzdegimu, nes viskas po jo ir prasidejo. Gal buvo pazeistas ausies bugnelis ar kazkas pan. gal jum irgi kazkas panasaus?

 136.   Andy rašo:

  Vilija, o jusu kraujo spaudimas normalus?

 137.   Jurate rašo:

  Dabar tiek tos informacijos visur,kad zmogus turi buti labai atsargus.Ir parodoksalu,kai visa ivari informacija priestarauja viena kitai. Nors man sis straipsnis labai patiko. Dabr apie tuos pasterizuotus ir nepasterizuotus produktus? Pasirodo,vartojant nepasterizuota piena ar jo produktus galima irgi nukenteti. Na nebent pats karve ar vista augini ir zinai kuo jas seri (arba galima gauti is patikimu ranku) -tada gal ir nebaisus nei tas pienas nei tas kiausinis. Nesciosioms ir zindyvems grieztai draudziama vartoti nepasterizuotus pieno produktus ir rekomenduojama valgyti tik gerai apdorota mesa ir zuvi (tai reiskia pervirta ar perkepta :) ) tam,kad neuzsikresti salmanelioze. Tai vat ir buk tu mandras,turbut nebegris tie laikai,kai kaime pas senelius ir silto pieno atisgerdavom,ir pasirinke naminiu kiausiniu gardzia kiausiniene su svogunais gardziuodavomes,ir morka issirove sugrauzdavom su zemem ir kas tau,nieko ! Ne i galva neateidavo,kad kas nors gali buti blogai :))) Dabar maisto technologija taip ismandrejo,kad mes tapom “narkomanais” ir nebegalime be ju modifikuotu, pilnu nuodu ju produktu gyventi. Baisiausia,kad mazi vaikai jau kencia nuo begales alergiju ir negalavimu,jau ju organizmai uztersti,kas bus kai jie uzaugs ….? Ogi farmacijai milijardiniai pelnai…

 138.   laura rašo:

  Jurate, info labai daug, reikia viska atrinkti ir sau pritaikyti, ir pagal savo galimybes. Kas turi galimybe gauti nepasterizuoto svaraus pieno, tas gali kazkiek jo gerti. O kas neturi, ne beda, be jo galima gyventi:) Kas liecia nesciasias, tai jom isvis reiktu pieno atsisakyti. Pienas skatina gleives, kudikiai gimsta apsigleiveje, tiek nosytes, tiek gerklytes, plauciukai ir t.t.. Kalcio, baltymu kituose saltiniuose yra kur kas daugiau. Buvo daryti bandymai, moterys, kurios nestumo metu visiskai atsisake pieno ir jo produktu, rafinuotu angliavandeniu pagimde labai svarius vaikucius, jiem net nereikejo su pipetem is nosytes ir gerklytes nieko traukti, kas yra gan reta. Beja, rode laida kazkokia, kur tiria nepasterizuota piena is musu didzioju prekybos centru. Kaikuriose ju yra pastatyti automatai, ar kaip jie vadinasi, kur i buteli, sumokejus keleta litu, galima prisipilti nepasterizuoto, o kai kur ir ekologisko, ta diena atvezto pieno. Laidos kurejai buvo labai skeptiskai nusiteike ir buvo isitikine, kad pienas bus ne tik neekologiskas, bet dar ir su ivairiom bacilom, nu nes nepasterizuotas ir ju nuostabai pienas buvo idealiai svarus. Taip, kad net miestietis turi galimybe isigyti gero ekologisko, nepasterizuoto pieno. Bet klausimas ar jo reikia?

 139.   Diabetas - pagydoma liga rašo:

  [...] kiekio kraujuje ar padidina labai nežymiai, nes jie turi skaidulų. Priedo švieži vaisiai turi enzimų kurie padeda juos suvirškinti ir taip organizmas nenaudoja savo enzimų ir tokiu būdu sumažina [...]

 140.   Cukrus – legalus narkotikas? rašo:

  [...] Taip pat vaisiai turi enzimų kurie padeda suvirškinti ir įsisavinti. [...]

 141.   aristokrate rašo:

  As spaudziu vaisiu ir darzoviu sultis su mums iprasta, centrifugine saulciaspaude. Taciau buvau naujos sulciaspaudes pristatyme ir ten buvo sakoma, kad spaudziant sultis tokiu budu, enzimu nelieka. Kokia Jusu nuomone? Ar tai ne reklaminis triukas?

  Andy:

  Na teigiama, kad naudojanmt centrifugenes sulciaspaudes dalis enzimu zuva, ir todel jie finansai leidzia geriau naudoti mastikatine sulciaspaude. Nepaisant to net ir spaudziant centrifugine sulciaspaude bent jau dalis tu enzimu lieka, tik zinoma reikia gerti is karto. Tad jie nera pinigu brangiai labai nepergyvenkite.
  Cia yra atkira teme forume apie sulciaspaudes http://www.buksveikas.net/viewtopic.php?f=2&t=677

 142.   VitaminasC rašo:

  Enzimai suyra tik nuo temperatūros ir pH terpės pasikeitimo, tai jei nekaitini sulčių, ar nešaldai, tai enzimai lieka nepakitę.

 143.   Daiva rašo:

  Sveiki,
  gal galite parekomenduoti kokie enzymai tiktu 6 metu vaikui? Diagnozuota lengva astmos ir sienliges forma, ir siaip vis paalergizuoja, gal jie pastiprintu organizma.

  Dar klausimas del saves, as prisimenu mazdaug pries 10 metu man buvo israse gerti lyg ir wobenzym, jei gerai pamenu, bet tada isgerus pirmaja doze apie 6 tabletes man pradejo detis visokie negeri dalykai, buvo siaubingai bloga, pragulejau kelias valandas atsijungus. Veliau daktare net prieme atgal tas tabletes ir grazino pinigus. Ar tai gale buti susije su tuo, kad as alergiska anansams ir ar tai reiskia, kad as is principo negaliu gerti enzymu preparatu, ar tiesiog reikia ziureti kokios nors sudetines dalies?

  Aciu!

 144.   andziala rašo:

  Labas.Kokia jusu nuomone,apie deguones terapija?Aciu.

 145.   laura rašo:

  Perskaiciau daug lteraturos apie enzimus. Bet iskilo toks klausimas. Kiek zinau fermentu daugiausia fermentuotuose produktuose. Is kitos puses, fermentai, tarkim sultyse, zusta labai greitai, jau vos ne po pusvalandzio. Tai kaip cia iseina? Tarkim, rauginti kopustai. Juos sugruda, kad issiskirtu sultys ir jie per kelias dienas susifermentuoja. Bet kaip jie gali susifermentuoti, jeigu ju fermentai, pagal kita teorija turejo zuti per pusvalandi? Ir kuo skiriasi fermentuotas ir suruges? Tarkim naturalios paruge obuoliu sultys? Cia jau skaitosi irgi fermentuotas produktas? Jeigu taip tai velgi kaip cia gaunasi su tais fermentais, jie gi turejo zuti. Ir kas svekiau, sviezios ar pasifermentavusios (prarugusios) sultys.

 146.   VitaminasC rašo:

  Laura, fermentuoti produktai ne dėl to kad ten daug fermentų, ten paprasčiausiai užsiveisė bakterijų kultūros kurios tą produktą fermentuoja, ir valgydamos vienus baltymus (ar kokias medžiagas) gamina kitas medžiagas, ir paprastai jos būna kokie nors enzimai. Kaip kad rūgstančiame piene pieno rūgšties bakterijos gamina fermentą kuris skaido laktozę, todėl laktozės surūgusiam piene mažiau.
  Gal kopūstuose kitos bakterijos gamina kitus fermentus ir gal jie išlieka tik pusvalandį.
  Bet mano manymu čia du skirtingi dalykai - fermentuoti produktai ir fermentai. :) tik pavadinimai sutampa.

 147.   laura rašo:

  Na del skirtingu dalyku, tai vel neaisku. Fermentuoti produktai jau “apvirskinti” bakteriju pagalba. Todel jie geriau virskinasi ir skrandyje, ir zarnyne. Jie turi ir bakteriju, kurios ir susidaro fermentuojantis, tuo papildo zarnyno mikroflora. Kiek supratau fermentai ir fermentuoti produktai visiskai tas pats. Tiesiog produkte be fermentu yra ir kitu medziagu, na tai yra ne grynas fermentas. Cia zinoma virskinimo (maisto) fermentai. Straipsnio pradzioje yra rasoma kokiu kitokiu dar ju buna. Tai dabar vel nebeaisku:)) kiek klausmu cia man iskilo. Iseina, kad fermentuotas produktas turi ir virskinimo fermentu daug ir geruju bakteriju. Bet kaip tuomet su tom bakterijom? Jeigu pirkti kapsulese tai jo buna su spec kapsule, saugancia nuo skrandzio sulciu, arba buna milteliai irgi su apsauga. nes kitu atveju jos susivirskintu. Kaip tuomet su prduktais fermentuotais, visur raso, kad jie labai naudingi mikroflorai, kad cia naminiai probiotikai, taigi tos bakterijos turetu zuti skrandyje net nepasiekurios zarnyno.

  Andy:

  Na abejoju ar ten fermentuotose produktuose yra apciuopiamas kiekis fermentu kurie patektu i systemine cirkuliacija. Kaip jau sake tos bakterijos gamina fermentus kurie skaido kai kurias medziagas kaip laktoze, kai kuriuos baltymus. Teigiama, kad tokius apvirskintus produktus lengviau pasisavinti. Taip pat teigiama, kad zalias maistas turi kazkiek fermentu, kurie padede ji suvirskinti (bet del to diskutuojama). Motinos pienas ir taip pat sviezias nepasterizuotas karves pienas turi kai kuriu enzimu, kurie padeda ji suvirskinti. Negaliu pasakyti kie ten tu orginaliu fermentu lieka piena surauginus.
  Bet velgi svetimu gyvynu pieno vartojimas ne vienam zmogui sukelia ivairiu sveikatos problemu.

  Skrandzio rugstis sunaikina dali bakteriju, bet velgi teigia, kad bet dalis isgyvena, ypac jie buna didesni kiekiai. TOdel teigiama , kad pasiektu zarnyna ir turetu fektua reikia bent keleto miljardu, zinima dar labai priklauso nuoo kapsules ir mikrokapsuliu. Nes taip padeda aapsaugoti bakterijas ir tai pagerina ju sansus pasiekti zarnyna, su salyga, kad tos bakerijos ten toje kapsule dar gyvos pries vartojant.

  Bet bakteriju turinciame maiste kaip raugintuose kopustuose, kaimiskame rugpiejyje yra daug didesne tu bakteriju ivairove, nei kapsuleje, kur yra tik keletas specifiniu rusiu.

 148.   VitaminasC rašo:

  todėl valgant rūgpienį ir nesimato tokio efekto kaip vartojant probiotikus, nes ne toks kiekis rūgpienyje ir ne tokia efektinga “pakuotė” bakterijos…

  o šiaip vien valgant kelis fermentuotus produktus neužteks tų bakterijų gerųjų, nes: žmogaus žarnyno mikroflorą sudaro apie 400 įvairių rūšių bakterijų

  dar svarbu kad vien bakterijų neužtenka,reikai ir maisto joms. jos gi nevalgo cepelinų ar dešrelių. Bakterijoms reikia prebiotikų, natūraliam maiste jų yra artišokuose, svogūnuose, česnakuose, poruose, cikorijose, dar šiek tiek javuose.

 149.   VitaminasC rašo:

  visai neseniai pasirodo mokslinikai atrado kad tų bakterijų rūšių žmogaus organizme yra apie 1000, todėl kelių rūšių išgerimas kapsulės pavidalu varguar gali padėti.

  “Tik visai neseniai mokslininkai išsiaiškino (tam pagelbėjo atsiradusi galimybė tirti genomą), kad žmogaus žarnyne gyvena apie tūkstantį bakterijų rūšių, iš kurių apie 160 gyvena vienu metu. Daugelis bakterijų yra tokiame glaudžiame sąryšyje su organizmu, kad ne jame jos negali gyventi ar būti dirbtinai padaugintos ne žarnyne, net jei ir būtų sukurta maksimaliai artima terpė žarnynui. Nuo šios sudėtingiausios žmogaus organizmo ekosistemos priklauso didžioji dalis sveikatos ir apie 75% imuniteto.”

  „Mes radome apie tūkstantį bakterijų rūšių, ir mes vargu ar žinome kas tai per bakterijos, ir supratimo neturim ką jos veikia“, – pareiškė Erun Ras iš Briuselio laisvojo universiteto, tarptautinės mokslininkų grupės, kuri užsiiminėjo genų dešifravimu, narys.

  geras…

  Andy:

  Na manau yra zymiai daugiau nei tukstantis rusiu, zinoma dar priklauso kaip ten rusiuojama. Manoma, kad zmogaus zarnynas yra tnakiausia ekosistema zemeje.

  Taip pat tu bakteriju rusiu santykis labai priklauso nuo dietos, vienas tyrimas parode, kad net per kelias dienas pakeitus dieta stipriai pasikeicia zarnyno bakteriju sudetis ir ju gaminami produktai. Stai sumazinus angliavandeniiu kieki ir varotjant daugiau gyvuliniu baltymu ir riebalu zymiai padideja bakteriju kiekis kurios gamina carcinogeniskus metabolitus, tie metabolitai poto patenka i kraujotaka ir padidena vezio rizika. Kaip vartojant daugiau anglivandeniu, skaidulu padideja tu bakteriju kiekis kurios gamina pries=vezinius metabolitus, taip pat tu kusios pacios sugeba gaminti azota ir amino rugstis, cia del to kad dietoje mazeja baltumu ir jos pacios turi juos pasigaminti.
  http://www.ajcn.org/content/93/5/1062.abstract
  Dar esu klauses viena tos pacios autores (dr. W. Russel) prezentacija kur buvo pateikti jos kitu tyrimu rezultatai.

  Taip pat kai kurios pailduose esancios bakteriju rusys yra tanzitines, t.t. yra nesugeba prisitvirtinti prie zarnyno sienliu ir zarnyne uzsibuna labai trumpa laika, todel efektas vartojant papilda buna trumpalaikis. Esu girdejes, kad is zmogaus zarnyno izoliuotos bakteriju rusys isgynea ir isitviritna geriau nei is divos izoliuotos bakterijos.

  Ir beje dar zmogaus bamboje, ant odos buvo rasta virs 50 skirtingu bakteriju rusiu, cia priklauso nuo zmogaus.
  http://blogs.discovermagazine.com/loom/2011/06/27/discovering-my-microbiome-you-my-friend-are-a-wonderland/
  http://www.independent.co.uk/news/science/and-you-thought-it-was-just-fluff-new-bacteria-found-in-bellybuttons-2308796.html

  Taip pat diabetikai turi skirtinga zarnyno flora palyginus su diabeto neturinciais zmonemis.

 150.   BULLSHIT rašo:

  Jūs suvokiate, kad blogą gali rašyti bet kas, bet kokia intencija ir bet ką. Keisčiausia, kad kai kurie žmonės į šio blogo autorių kreipiasi kaip į specialistą, turintį 10 metų patirtį, deja, tik interneto puslapiuose. Ironiška.

  “nesuvirškinti pieno produktai sukelia įvairias alergijas įskaitant
  astmą”; “laukiniams gyvūnams veterinaro nereikia”…

 151.   Inga rašo:

  laba diena,
  kaip vertintumet alaus mieliu tabletes kaip vitamino b saltini?

  Andy:

  Manau galima naudoti, bet jei pradejus vartoti atsiranda viduriu putimas tada vartojima reiktu nutraukti, kai kuriais atvejais mieles gali skatinti kandida.

 152.   Inga rašo:

  kaip vertintumet siuos enzimus, kuriuos galima isigyti ir lietuvoje http://www.naturalways.com/ppenzyme.htm
  Ir dar, perskaiciau knyga fermentu faktorius, autorius Hiromi Shinya, kuris yra zymus gastro ligu gydytojas. Sudomino mintis, kad papildomai i organizma ivedamos lactobacillos niekada nesutars su jau gyvenanciomis zarnyne bakterijomis ir kiek jis tyre jogurtus vartojancius zmones, ju zarnyno bukle niekada nebuvo gera (aisku jogurta kaip pieno produkta autorius ivardino irgi netinkama zarnynui).

  Andy:

  Tuos nurodytus enzimus galite naudoti

 153.   andre rašo:

  kokiu dar geru enymu galite kas pasiulyt su hcl kad butu?

 154.   nijolė rašo:

  Patiko indų mityba, Jie pieną labai vertina, bet naudoja tik virintą pieną ir iš jo pagamintus produktus(sviestą, varškę ir jogurtą). Indai sako, kad pienas kenkia, jei neteisingai naudojamas. Pieną reikia gerti vakare 2val. prieš miegą, verdant dėti prieskonių - kardamono, ciberžolės, gvazdikėlių ir kt., vienu kartu 3rūšių. Tada pienas pasisavinamas, o virimas taip pat tam padeda. O saldaus pieno varškę bei sūrį naudoja daržovių patiekalams. Kuo daugiau gilinuosi tuo labiau man patinka jų pažiūros ne tik maisto ruošimo klausimais.

  Andy:

  Na patinka tai patinka, bet ar jusu sveikata nuo to gereja. Taip pat kaip jau ne karta sakiau jei dar pienas kur is kaimo, tai puse bedos.

 155.   Agnė rašo:

  Andy, ką manai apie tuos 2 litrus vandens per dieną?
  Vieni sako, kad dažnas gėrimas nualina inkstus, kiti sako, kad reikia tų bent 2 l/dieną.

  Andy:

  Labai abejociau ar 2L nualins inkstus. Siaip tai vandens poreikis gali skirtis, priklausomai nuo to kiek jus valgote vaisiu ir darzoviu, jie jus zaliavalge ir valgote daug vandens turinciu vaisiu ir darzoviu tai 2l gal ir nereikia. Priedo priklauso kiek jus sportuojate, kokiose klimato salygose gyvenate.

 156.   Lina rašo:

  Sveiki. Jei ką domintų, turiu atliekamus 6 buteliukus Purezyme.

 157.   Audra rašo:

  Domintu, parasyk man , Lina, adresu: audra45@gmail.com

 158.   Mija rašo:

  Sveiki, gal galit parašyt nuorodą kur galima Lietuvoje nusipirkti Purezyme.

 159.   Ingrida rašo:

  Sveiki. Skaičiau viską ir viskas labai įdomu buvo. Visada dėl sveikatos man iškyla daug klausimų ir įvairų minčių.
  Noriu paklausti dėl fermentų. Turiu problemą dėl žarnyno gurguliacijos. Visada pilvas pas mane ,,urzgia”. Skaudėti nieko neskauda, bet ta gurguliacija kamuoja dieną-naktį. Atrodo maitinuosi sveikai ( bent jau pati taip manau), bet gurguliacija nesiliauja. Mėgstu daržoves, vaisius. Bet nelabai galiu jų daug valgyti, nes mano pilvo ,,urzgimas” po to padidėja. Labai mėgstu svogūną, kurį dedu beveik visur. Mažai valgau obuolių ( nors kiek skaičiau reomenduoja per dieną suvalgyti po 2), nes jie man didina gurguliaciją. Kažkaip susidariau nuomonę jog mano organizmas nenori žalių daržovių, vaisių. Ką man valgyti, ar daryti, kad gurguliacija sumažėtų. Miegu gal 10 ar daugiau metų tik ant pilvo, nes kitaip nuo gurgimo garso ir vibracijos negaliu miegoti. Tas, žinoma labai vargina.Gyvenu Lietuvoje ir vargstu. 4 metus gyvenau GB ir tokie dalykai manęs nevargino. Vandens stengiuosi išgerti po 1,5 litro kasdien.

  Andy:

  Na cia Vitaminas C, labai gerai atsake, dar tik pakartosiu, kad svarbu vaisiu nemaisyti su kitais produktai, juos geriausiai valgyti atskirai, kaip pvz pusryciai viena vaisiai, arba valgti po truputi ir bent 30 min pries valgi. Vaisius galima butu maisyti tik su zalios spalvos darzovem kaip saltos, salieras, spinatai.
  Taip pat reikia jokiu budu nemaisyti vaisiu ir ypac dziovintu su riesutais ar kitais riebalais.
  Dar kad pagerinti virskinima galima naudoti imbiera, kai kurias kitas vaistazoles.

  Sekmes

 160.   VitaminasC rašo:

  Akivaizdu kad tai susiję su maistu ir jo derinimu, keista kad gurgimas toks didelis jog negalimamiegoti net :)
  o kaip su pilvo pūtimu? ar kaupiasi dujos ?
  O kaip su angliavandenių ir cukrų valgymu? gal šalia daržovių valgote daug angliavandenių turinčio maisto? desertų kokių nors ir pan ?
  O kaip su gyvenimo būdu - jis judrus, vaikštote lauke, darbasgal vaikščiojant, ar visą dieną sėdite kur nors ofise?

  Aš jūsų vietoje pabandyčiau nieko nekeisti, o įvesti šalia maisto geros kokybės gerasias bakterijas ir ~2 sav pabandyti pastebėti ar gerėja situacija ar ne.

  Kitas dalykas- vengti daržovių, kurios turi padidintą oligosacharidų kiekį (ypač ankštiniai ir kitos daržovės - kopūstai (Briuselio ir žiediniai), švieži svogūnai, brokoliai, salierai, ridikėliai, agurkai, kai kurie vaisiai - obuoliai ir arbūzai, vynuogės, razinos, bananai).
  Taip pat vengti maišyti saldžius vaisius su rūgščiais.

 161.   Ingrida rašo:

  Pirmiausia dėkui už atsakymą. Bandysiu derint maistą ir nemaišyt saldžių su rūgščiais vaisių .
  Mano darbas -fizinis. Dar kasdien einu pasivaikščiot ( maždaug apie 3 km.), mankštinuosi kasdien po 1 val. Pilvo pūtimo nėra tik gurgimas, kuris padidėja pavalgius. Desertų nelabai mėgstu, pyragų, tortų nevalgau.Labai retai-ledų ar šokolado ( bent paskutiniu metu). Geriu arbatų ( įvairių), ir gal kiek per daug kavos.

  Andy:

  O gal tu vandens ar kokiu kitu skysciu kartu su maistu daug prigeri?

 162.   VitaminasC rašo:

  O gal čia toks jau pas jus organizmas specifinis, specifinė žarnų forma ar kažkas ir girdisi tas gurgėjimas? gal nereikia kreipti į tai dėmesio.

  Nes jei padidėjusio pūtimo nėra, tai hm …

 163.   Ingrida rašo:

  Sveiki, manau greičiausiai kažkas su tuo mano organizmu negerai…dėmesio tenka nekreipti, bet žmonės iš pašalės truputį išsigasta ir miegot gurgimas trugdo…

 164.   VitaminasC rašo:

  na tai kažkas negerai bus su žarnynu…. nežinau ką dar patarti. bandykit eksperimentuoti ir klausykit savo organizmo. Arba jei rimti ketinimai galima dar viso organizmo mikroelementų tyrimą rimtą daryti su mitybos specialistų komentarais.

 165.   Inga rašo:

  sveiki,
  tai vis tik kuriuos enzimus geriau naudoti, su HCl ar be?

  Andy:

  O cia tada naudosit del virskinimo? Velgi priklauso ar jusu skrandis gamina pakankamai HCl.

  Jei naudosite kaip sisteminius ( ne del virskinimo), tai tada HCL nereikia.

 166.   preila rašo:

  gal kokiu patarimu apie opinio kolito gydyma??? :)))

  ANdy:

  Zalio maisto dieta, Paul Nison issigyde sia liga buten zalio maisto veganizka dieta, valgomi pagrinde vaisiai ir darzoves Jei supranti anglu kalba perziurek ten jo video serijas
  http://www.youtube.com/watch?v=q46n_01evfA
  Taip pat Paul Nison, Raw Food Author “Daylight Diet” Raw Health Expo
  http://www.youtube.com/watch?v=Jij0F9s3cwo

  Butinai reikia atsiakyti pieno produktu, mesos.

  Dar paskaytik Lavitabellos komentarus po siuo ir kitais straipsniais
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kaip-zmones-yra-apgaudinejami-ir-nuodijami-chemo-116.html#comment-46433

  Taip pat NUsipirk Viktorios Butenko knyga Zaliu kokteiliu revoliucija

  Sekmes

 167.   astilbe rašo:

  Sveiki, gal patarsite kokius enzimus galima 5 metukų vaikui ir kokiom dozem. Paskutinius metus labai dazni susirgimai (nosis, gerkle). Antibiotiku kursai praktiskai kas menesi-negaliu patiketi, kad taip daznai. Tai virusai, tai bakterija. Del viruso tai dar rizikuojam ir negeriam vaistu, bet su bakterija nepakovosi ilgai, nes karsiuoja iki 39-39.5. Beje paskutinius 1.5 metu periodiskai laikosi sufebrili temperatura 37.2 (i menesi po 1, 2 savaites).
  Tirta nuo begales ligu (visi rezultatai geri, imuninio sistemos deficito nera).
  Del sufebrilios temperaturos nurasom genams(teciui taip buvo ).
  Labai neramina daznas antibiotiku (ksenibiotiku) vartojimas ko pasekoje tersiame organizma, bijau kad nesugebes atsistatyti ir sutvirteti imunitetas ir turesime pasekmiu dideliu.
  Lankomes pas homeopatus-kaip matote dideliu pasiekimu nera, nes pastovus sinusitas, tonzilitas ir ju gydymas.
  Busiu dekinga uz nuomones. Gal kazka darau ne sistemingai ir ne taip kaip reiketu. Kokiais budais galiu padeti vaikui.

 168.   Lavitabella rašo:

  Sveika Astilbe , ta pacia problema turejau ir as su mano mazyliu prie 6 metus , kai jam buvo 4-5 metukai neislysdavau is antibiotiku ( as esu rasiusi cia daug komentaru ir niekaip negalejau atrasti kur kalbu butent apie sita pastovu puliuojancios anginos pas mano vaika ir kaip ja atsikraciau ) …kazkur kur buvo pokalbiai apie piena …ieskojau bet nesugebejau atrasti …taigi jei gali paieskok , jei nerasi mano patirtimi galiu pasidalinti placiau per emaila : yourlifesimply@yahoo.de tik parasyk apie ka eina kalba nes gaunu daug mailu paskui neatsirenku is kur atejo ir del kokios priezasties ..gerai svarbu atsikratyti visais pieno produktais , nutraukti visokiu sumustiniu valgyma , balta duona …ir ideti i vaiko raciona kuo daugiau vaisiu , sulciu isspaustu ir aisku darzoviu …taigi parasyk man patarimu turiu ..ziurek ka vaikas megsta , supranti as jau nebekalbu kad reikia pamazinti ir mesos valgyma ir pakeisti zuvyte …
  o vaisius visas uogas ji gali valgyti kuo daugiau , nes butent temperatura ir rodo kad kazkas kune yra pastovus virusas ar kas …as kaip tik atvaziuoju sekancia savaite i lietuva , taigi klausk paaiskinsiu ka ir kaip gali pakeisti del mazylio ..sekmes darbuose

 169.   jolanta rašo:

  broliui skrandzio vezys ir priedo hepatitas,hemoglobinas zemas, stovis blogas labai, gal galit pasakyti kokios rusies naudoti ir ar padetu.

  Andy:

  Na vien enzimai cia tikrai nepades. Jei jis namuose tai reiktu pameginti sviezias sultis, kaip morku burokele, obuoliu ir t.t. TIk zinoma reikia spaustis namie su sulciaspaude.
  Dar dideles dozes vitamino C (keletas gramu per diena), Yra toks lipospherinis, kuris net ir didelem dozem nedirgina zarnyno.
  http://www.lypospheric.co.uk/

  Dar vitaminad D , dedelem dozem velgi bent kokius 10 000 TV per diena.

  Jei hemoglobinas, hematokritas ir RBC labai zemi, yra toks EPO (erythropoteinas), kuri sportininkai taip pat naudoja kaip dopinga. Bet velgi tokie dalykai zemazai kainuoja - keli simtai EUR.
  Dar pasiskaityt kitus straipsniu ir kometarus apie vezio gydyma, ten yra daug ko prirasyta. Galima butu ir ta pacia soda ismeginti.
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/pigus-ir-paprastas-vezio-gydymo-metodas-34.html

 170.   Sky rašo:

  Sveiki, turiu tokį klausimą- 3mėn nevalgau mėsos (nėra poreikio), pagrindinis maistas buvo daržovės ir pieno gaminiai. Atsitiko taip, kad per 2 dienas atsirado baisulinė alergija- spėju, kad nuo baltymų ir galbūt silpno imuniteto ar pan. Išbėrė pirštus,delnus ir tarpupiščius spuogeliais, kurie po dienos virto kietom ir niežtinčiom pūslelėm. Kelias dienas apribojau maistą, bet nepadėjo. Kreipiausi į gydyoją- išrašė prednisolono. Vieną ir kitą dieną gėriau, alergijos požymiai pradėjo mažėti, perskaičiau apie enzimus ir pabandžiau vieną dieną gerti, jaučiu kad alergija atsinaujina. Nebežinau ką daryti, nes pas gydytojus eiti nesinori o kaip slopinti ir ką naudoti nežinau. Geriu gerąsias bakterijas ir galvoju, gal padėtų alavijų sultys.?

 171.   Vi rašo:

  Enzimai paprasčiausi baltymai - fermentai, juos sintetina organizmas, ir JŲ SU MAISTU ŽMOGUS NEPASISAVINA. Kokias jūs čia nesamones rašote ir žmones apgaudinėjate???

  Andy:

  Pries sakydama, kad tai nesamone geriau pirma patirinek, paieskok info. Nepaisant to visada gerai uzduoti klausimus ir tai tik padeda rasti daugiau geresnes info.

  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19116226

  These studies demonstrated that systemic enzyme therapy significantly decreased tumor-induced and therapy-induced side effects and complaints such as nausea, gastrointestinal complaints, fatigue, weight loss, and restlessness and obviously stabilized the quality of life. For plasmacytoma patients, complementary systemic enzyme therapy was shown to increase the response rates, the duration of remissions, and the overall survival times.

  Velgi, diskutuotinas faktas ar tie enzimai pasisavinami is maisto, bet bent jau is papildu vartojant dideles dozes jie pasiekia sistemine circuliacija.
  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7585873

  In spite of this fact systemic enzyme therapy has been repeatedly questioned by referring to an almost hundred year old dogma claiming the unabsorbality of enzymes in the macromolecular form. The authors present arguments denying the unexceptional validity of this dogma. The histological, radiological, biochemical (chromatographical, enzymological), immunological and biological methods have convincingly proven that a part of swallowed enzymes may pass the intestinal barrier in an undamaged macromolecular form and realize their activities in the body. The most important elements able to absorb macromolecules seem to be so called “M-cells” (FAE) which cover lymphoid foci of the organized gut lymphoid tissue. Other mechanisms of enzyme resorption are under discussion. The absorbed enzymes are rapidly complexed with naturally occurring blood antiproteases. In these complexes the potential immunogenicity of enzymes is restricted and they are concentrated into pathologically affected areas of the body. Complexes in addition display important immunoregulatory activities.

  Yra daugiau, pasieskok pati. Panasia tema diskutavome su Siaip, forume buksveikas.net

 172.   sal rašo:

  Sveiki,

  bet garsus biochemikas, atlikęs neapsakomai daug mokslinių tyrimų T. Colin Campbell teigia, jog fermentai, kurie yra neapdorotame maiste ir kurie, sakoma, yra labai naudingi ir padeda virškinti, yra paveikiami skrandžio sulčių, jo PH ir denatūruoja, o straipsnyje teigiama priešingai, tai šiek tiek kelia prieštaravimą…

  Andy:

  Na siuo klausimu yra skirtingu nuomoniu. Taip dali denaturuoja, bet labai galima daiktas kad dalis isgyvena. Priedo gerai zinoma, kad pvz ananasas pagerina virskinima.
  Priedo, su papildais capsuleje esantys fermentai/enzimai patenka i sistemine cirkuliacija (bent jau dalis ju). Pasiskaityk ankstesni mano komentara, yra apie tai daugiau.

  Bet enzimai nera pagrindinis faktorius del kurio turetume bent dali maisto valgyti zalio.
  Is kitos puses zalio maisto dieta nera panaceja nuo visu ligu, ir kai kuriais atvejais termiskai apdorojant maista, kaip pvz kai kurias kietas darzoves galima gauti daugiau naudos.

 173.   Marija rašo:

  Citata “Kaip rodo tyrimai su gyvūnais, įdėjus kateterį ir iš kasos nuleidus enzimus (taip, kad jie nepatektų į virškinamąjį traktą) gyvuliai labai greita išsekdavo ir numirdavo. “. Pastaba vertėjui ar autoriui - gyvūnai dvesia, o žmonės miršta.

 174.   Adelė rašo:

  Lietuvoje pasirodė naujas lietuviškas produktas su enzimais COLOMWELL ENZY… tikrai geras ir be jokiu chemijų… daugiau info galiu suteikti el.paštu lugnele@gmail.com

 175.   Krista rašo:

  Labas Andy
  Buvau pirkusi lietuvoje wobenzym.dabar noreciau vartoti ,bet nezinau ar verta del sudetyje esanciu dazikliu saulelydzio geltonojo ir ponso.vartoti ar geriau mesti i siuksline?

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

  Andy:

  Idek nuoroda, i ingredientus ar cia sarasa idek, pasakysiu savo nuomone. Beje del kokios priezasties tu juos nori naudoti?

 176.   Rasa rašo:

  Vis ieskau alternatyvos wobenzymui. Ne del sudeties, o del kainos. Linkstu prie ru preparatu. Mane labai uzkabino sie http://artlife-ukraine.net/kompleks-fermentov.html ka manote?

Rašyk komentarą