BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Galvos skausmas ir maisto alergija

Alergijos pasireiškia įvairiais simptomais

Nediagnozuotos alergijos maistui (kai kurių maisto produktų netoleravimas) gali sukelti nuovargį, sąnarių skausmą, chronišką sinusitą (plačiau apie sinusų plovimą atskirame straipsnyje), niežėjimą, pajuodusius paakius, bėrimus ir dar daugelį kitų simptomų. Ankstesniame straipsnyje esu išsamiai rašęs apie alergijas ir jų priežastis.

Šį kartą apie galvos skausmą ir alergijų ryšį. Jau ankščiau buvo manoma, kad maisto netoleravimas gali sukelti galvos skausmą (migreną), ir vienas  naujas tyrimas kaip tik tai ir patvirtino.

Dėl ko atsiranda galvos skausmas?

Galvos skausmas dažniausiai būna dėl išsiplėtusių arba besiplečiančių smegenų kraujagyslių. Priežasčių yra labai daug - aterosklerozė (įvairių apnašų (cholesterolis, riebalai, kalcis) nusėdimas ant kraujagyslių sienelių), vandens trūkumas, organizme vyraujantys uždegiminiai procesai, kofeinas, alkoholis, stresas, rūkymas, kontraceptinės piliulės, hormonų svyravimai, menopauzė, įvairūs maisto priedai, tokie kaip MSG, nitratai. Plačiau apie galvos skausmą ir kofeiną ankstesniame straipsnyje.

Taip pat galvos skausmą gali sukelti kraujagyslių dirginimas, kas ir atsitinka esant alerginei reakcijai.

Nuo migrenos kenčia vis daugiau

Pagal Allergy and Immunology Journal, nuo migrenos kenčia bent 18% pasaulio populiacijos ir viena iš priežasčių yra alergijos maistui ar jo netoleravimas. Galvos skausmą sukelia IgG antikūniai, kuriuos imuninė sistema gamina norėdama neutralizuoti i kraują patekusius alergiškų produktų baltymus. Skirtingai nuo IgE antikūnių (alerginė reakcija pasireiškia iš karto maistui patekus į organizmą), IgG antikūnių reakcija pasireiškia ne iš karto, todėl nėra lengva atrasti problematinį produktą. Dažnas kaltininkas yra gluteinas (beveik visi žmonės turi bent nedidelį gluteino netoleravimą). Gluteinas yra baltymas, randamas gaminiuose iš kvietinių miltų - duonoje, bandelėse, blynuose ir kt., taip pat gluteino turi rugiai, avižos (gana mažas kiekis ir dažnai problemų nesukelia). Kiti alergiški produktai - soja, kukurūzai, šokoladas, pieno produktai (daugiau apie pieno žalą atskirame straipsnyje), kiaušiniai, kava, riešutai (ypač žemės riešutai).

Tyrime nuo galvos skausmo kenčiantys žmonės buvo testuoti su 108-iais maisto produktais. Nustačius alergeną ir jį eliminavus tyrimo dalyviams galvos skausmas išnyko be jokių vaistų. Deja, IgG testas labai retai yra pasiūlomas galvos skausmą turintiems žmonėms. Todėl jei jūs kenčiate nuo galvos skausmo, alergeno eliminavimas gali būti paprastas ir efektyvus metodas. Beje, net ir be testo eliminavus kviečių gaminius - soją, pieno produktus, žemės riešutus - daugelio sveikata ir savijauta po kurio laiko tikrai pagerėtų.

Žinoma, iš pradžių gali būti nelengva, nes alergiški produktai yra kaip narkotikas ir jo trokštama, nes smegenys siunčia signalą. Deja, po trumpalaikio malonumo vėliau pasireiškia nemalonūs simptomai (panašiai kaip pavartojus narkotikų ar alkoholio). Todėl jei be kurio nors produkto jūs negalite gyventi (ypač blogo) tai labai galimas daiktas, kad jūs esate jam alergiškas.

Taip pat galima alergišką produktą atrasti ir eksperimentuojant. Reikia pasirinkti 1 kokį nors produktą (pvz. pieno produktus), jų nevartoti bent tris savaites ir po to pradėti vartoti ir žiūrėti
organizmo reakciją, simptomus. Jei simptomai pasireiškia, tai jūs šiam produktui esate alergiškas (ar bent jau turite jo netoleravimą) ir jo reikia atsisakyti. Tada reikia pasirinkti kitą produktą ir daryti tą patį. Tik problema ta, yra kad kartais simptomai gali būti užslėpti ir ne kiekvienas juos iš karto pastebi.

Dienoraštis čia labai praverstų. Reikia trumpai užsirašyti, ką valgei ir po to kaip tą dieną jauteisi, ar pastebėjai ką nors neįprasto ir t. t.)

Alergijos silpnina imuninę sistemą

Nuolatinis alergiškų produktų vartojimas labai silpnina imuninę sistemą (plačiau apie tai ankstesniame straipsnyje). O nusilpus imuninei sistemai pradeda kibti įvairius ligos, suprastėja miegas. Imuninę sistemą taip pat silpnina vakcinos ir cukrus.

Dėl ko atsiranda alergija maistui?

Alergija pasireiškia, kai nesuvirškinto maisto baltymai pro išretėjusias žarnyno sieneles patenka į kraują ir juos imuninė sistema atakuoja. Ši ataka ir pasireiškia alerginiais simptomais. Ir, kaip jau rašiau, dažniausiai nesuvirškinamos yra didelės baltymų molekulės (soja, žemės riešutai, kukurūzai, kiaušiniai, kviečiai (gluteinas)).

Žarnyno sienelės išretėja dėl išnykusių gerųjų žarnyno bakterijų ir įsivyravusių blogųjų, tokių kaip kandida ir kitos. Žarnyno disbakteriozė pasireiškia dėl daugelio priežasčių - antibiotikų vartojimo, kviečių vartojimo, streso, blogo maisto derinimas (maišomi kompleksinai angliavandeniai ir baltymai ir tada  maistas fermentuojasi ir eidamas per virškinamąjį traktą pūva ir nuodija organizmą), cukraus vartojimas ir kt.

Žarnyno bakterijų vartojimas gali padėti, bet problema yra ta, kad daugelyje papildų tos bakterijos jau yra mirusios (dėl transportavimo ir sandėliavimo) ir naudos beveik nėra. Čia yra nuoroda į straipsnį apie žarnyno bakterijų papildų tyrimą. Straipsnyje nurodomi du papildai, bet ir dėl jų 100% garantijos nėra, nes nežinau, kas tą tyrimą finansavo. Labai galimas daiktas, kad būtent tos dvi firmos ar bent jau viena iš jų.

Taip pat patarčiau eliminuoti kviečius ir pieno produktus (ypatingai šviežią ir pasterizuotą pieną) ir vengti streso. Stresą mažina gilūs lėti kvėpavimo pratimai ir juos galima daryti bet kur ir bet kada. Taip pat reikia kvėpuoti pilvu, o ne krūtine (turi judėti pilvas).

Nuskausminamieji vaistai tik trumpalaikis sprendimas

Galvos skausmą malšinantys vaistai yra tik trumpalaikis sprendimas, kuris gydo simptomą, o ne jo priežastį. Vaistai tik kuriam laikui praplečia kraujagysles ir numalšina skausmą, bet kaip ir visi vaistai, jie turi nemalonių pašalinių poveikių. Todėl jų patarčiau nevartoti, o jei vartojate - atsisakyti.

Galvos skausmas dėl vandens trūkumo

Dar galvos skausmas dažnai būna dėl vandens trūkumo (dehidratacijos). Ir dažnas atvejis, kai pradėjus gerti pakankamai vandens galvos skausmas išnyksta. Tik patarčiau vandenį bent jau Brita filtru filtruoti, nes chloras naikina žarnyno bakterijas ir gali sukelti kitas ligas. Buteliuose parduodamas vanduo taip pat ne išeitis ir dažniausiai pinigų švaistymas. Nes plastikiniai buteliai skleidžia toksinus - Bisphenol A(BPA), kurie gali sukelti daugelį ligų ir tame tarpe vėžį. Taip pat, vanduo dažnai būna iš krano

Natūralios galvos skausmą malšinančios priemonės

Galvos skausmą galimą malšinti dedant šaltus kompresus. Tai sumažina kraujo tekėjimą į galvą ir kuriam laikui neutralizuoja skausmą. Dar gali padėti imbieras ir ženšenis.

Tikiuosi, kad ši informacija jums bus naudinga ir prašau palikti savo komentarus ir atsiliepimus žemiau. Laisvai reikškite savo nuomonę. Jūs nebūtinai turite su manimi sutikti - aš gerbiu visas nuomones. Jei turite kokių nors klausimų ar norėtumėte gauti papildomos informacijos, palikite žinutę žemiau (Kometarai būnant kitose šalyse pagal blogas.lt nuostatus neleidžiami, čia dėl spamo). Arba apsilankykite mano naujame forume Buk Sveikas, ypač gyvenate svetur, nes ten  komentarai leidžiami. Ir taip pat per Facebook, kur dažnai įdedu nuorodas į naujai rastą aktualią informaciją.

P.S.Taip pat blog’ą galite prenumeruoti į savo asmeninį kompiuterį per RSS srautą (tai tikrai ne virusas ir jo nereikia bijoti), kuris randamas kairėje pusėje, žemiau ‘Kategorijos’. Reikia paspausti ant RSS ir išsaugoti kaip ‘bookmark‘.

P.S.1 Jei manote , kad mano blog’e pateikiama informacija gali būti naudingajūsų draugams, artimiesiems ir kolegoms būčiau labai dėkingas, jei jiemsnusiųstumėte mano blogo adresą.

Andy, BSc Nutrition

http://www.buksveikas.net/

Facebook

Rodyk draugams

komentarai (40) | “Galvos skausmas ir maisto alergija”

 1.   aššš rašo:

  odą niežtėti gali ir nuo elektromagnetinio smogo ,gyvenant elektromagnetine spinduliuote užterštoj aplinkoj ;man 4 metus niežtėjo odą, dariausi įvairius tyrimus ir tik kai padidėjo limfmazgiai ant kaklo, buvo diagnozuota Hodžkino limfoma -limfmazgių vėžys -sužinojau kad odos niežtėjimas -vienas iš šios ligos simptomų …Gyvenau prie mobiliojo ryšio antenos už 50 metrų …

 2.   as rašo:

  o pvz man galva skauda sinusito (galbut ar kazko panasaus,nes nosis yra truputi uzkimsta) Tai ka patartum daryt,kokiu naturaliu budu gal yra,kad nereiktu vaistu pirkt

 3.   andy rašo:

  Viena pagrindiniu sinusito priezasciu yra pieno produktu vartojimas, todel pirmiausia patarciau ju atsisakyti. Nes pieno produktai labai skatina gleiviu gamyba.
  Uzdegiminius procesus taip pat skatina saldumynai, baltu miltu gaminiai gluteinas(randamas kveiciuose , rugiuose, mieziuose), perdirbti produktai.
  Todel ju reikia atsisakyti.

  Is papildu tai labai gerai vitaminas C, bet mega dozes (po kelis gramus per diena) galima vartoti tik geros kokybes , o kur lietuvoje gauti geros kokybes vit C as nezinau.
  Taip pat vid D. reikia varotit bent 2-4ooo tarptautiniu vienetu ar net daugiau, bet velgi tik geros kokybes. Ir ne ilga laika.
  Dar cinkas labai naudigas.
  Cesnakas gerai esant daugeliui ligu ir reiktu valgyti bent kelias skilteles per diena.
  Taip pat reikia stiprinti imunine sistema, assisakant blogu produktu kaip cukraus, baltu miltu gaminiu,m pieno produktu.
  Kandangi didele dalis imunines sistemos priklauso nuo geros zarnyno bakteriju bukles tai geros kokybes zarnyno bakteriju papildai butu naudingi su salyga , kad jie yra geros kokybes. Nes daugelis tu papildu yra su mirusiom bakterijom ir naudos mazai jei is viso.

  Zinoma, reikia valgyti svieziu vaisiu ir darzoviu.

  Dar vienas metodas - pasninkas.

 4.   andy rašo:

  Reiktu bent viena diena nieko nevalgyti ir gerti tik vandeni. Pasninkaujant ilgiau reikia apie tai pasiskaityti , nes kitaip galima daugiau zalos pasidaryti nei gauti naudos.
  Bet 1-2 dienos tikrai niekam nepakenks, na nebent jus esate niescia, labai mazas kuno svoris , issekimas ar labai zemas hemoglobino kiekis.

  Beje visi gyvunai susirge nieko nevalgo ir deja tik zmogus toliau kemsa visoki bruda ir tikisi pasveikti gerdamas vaistus.

  Kiekviena liga yra organizmo signalas, kad reikia kazka keisti ir bandymas apsivalyti.
  Todel siulau pasinaudoti si proga ir apvalyti savo kuna.

  Pats asmeniskai pasninkauju 1 diena per menesi ir tai tikrai nera sunku, tik reikia truputi noro ir siek tiek pastangu.

  Jei jau nesugebate apseiti be maisto , tai galima vien sultis gerti, bet tik sviezias , ka tik isspaustas o ne is parduotuves.

  Dar galima valgyti vien vaisius ir darzoves )bent kelias dienas. tai taip pat geras organizmo valymo metodas.

 5.   Richa rašo:

  tureciau pataisyti, jog galvos skausmas atsiranda del issipletusiu galvos kraujagysliu, o ne susiaurejusiu ir atsiradus migrenai reikia kraujagysles siaurinti. Pavyzdys: daznai suskaudus galvai dedame kanors salto, pvz salta leda prie galvos, o saltis siaurina (sutraukia).

 6.   andy rašo:

  Aciu uz pataisyma, tu teisus , daugelis galvos skaumu atsiranda buten del prasipletusiu kraujagysliu.

 7.   lauryna rašo:

  kalbant dar apie viena naturalu galvos skausmo gydymo buda - skaiciau, kad kvepavimas padeda - http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/turinys/Kvepavimas/Vaistas_kuris_nekainuoja

 8.   andy rašo:

  Taip kvepavimas (letas ir gilus) padeda. Kvepavimas taip pat gerai sumazinti stresa, nusiraminti. Buvo atveju kai net vezi kvepavimu issigyde, nes sakoma, kad veznines lasteles neisgyvena jei yra pakankamai deguonies.

 9.   Lina rašo:

  Norejau paklaust, ka manai apie badavima 10 dienu, geriant tik svieziai spaustas sultis ir vandeni? ar tai naudinga septiniolikmetei? ar badavimu galima padaryti zalos organizmui? ar tiki tuo kad tai naudinga ir siuo budu pravalomas organizmas? kokiom ligom sergant gydytojas pataria badauti? ar po badavimo atsistatys buves svoris? o tu ar esi toki dalyka isbandes?

 10.   Sveikuolis rašo:

  Na del jusu jauno amziau toks badavimas/pasninkavimas gali buti per ilgas. Nes ribojant kaloriju ir ypac reibalu kieki galima sutrikdyti hormonus.
  Beje del kokios priezasties tu nori daryti si badavima?
  Beje dar labai priklauso nuo jusu svorio, jie turite virsvorio tai velgi tai pabadauti galimas. Bet jei jusu svoris yra zemas , tai tiek ilgai badauti nepatarciau, ypac tokiame jauname amziuje. Nebent jei jums yra kokia nors lliga.

  SIaip galite sviezias suktis pagerti 1-3 dienas arba 1-2 kartus per menesi pabadauti po viena diena, beje as tai darau jau kokie metai.

  Dar galima tiesiog 10 dienu valgyti sveizius vaisius ir darzoves, tai esu dares po keleta kartu. Jei skaitai anglu kalba galiu duoti nuorodas kaip tai daryti. Bet siaip ilgiau nei 10 dienu del tavo jauno amziau riebalu riboti nereiktu.

  Dar del suciu tai yra toks apelsinu sulciu pasninkavimas, kai geriama apelsinus sultys, ir priedo plaunama tuszies pusle. Bet su tulzies pusles plovimu reikia labai atsargiai ir zinoti ka darai, nes galima ligoniineje atsidurti, del istrigulio tulzies pusles akmens ir uzblokuoto latako.
  O siap jei skaitai anglu kalba galiu duoti nuoroda daugiau paskaityti apie orange juice fast. Bet kaip sakiau del tavo jauno amziau geriau to dar nedaryti.

  Jei skaitai anglu galba gali pasiskaityti apie sulciu pasninkavima
  http://www.stevepavlina.com/blog/2008/10/juice-feasting/
  Ir beje yra net tokia 90 dienu vien sultys.
  http://juicefeasting.com/

  O cia gali pasisakytity asmenine patirti zmogaus kuris dare 30 dienu sulciu pasninkavima
  http://www.stevepavlina.com/blog/2005/11/polyphasic-sleep-log-days-25-30-final-update/

 11.   Zita rašo:

  laba diena, mane nuolat kankina migrenų priepuoliai, nebežinau,ką ir bedaryti, gal galit patarti ką? Kur pasidaryti igG testą? Ačių

 12.   andy rašo:

  Zita, tuose testus man atrodo daro alergologai arba privacios klinikos, bet pirma siulau pabandyti pigesni varjanta ir eliminuoti dazniausius ‘kenkejus’: kviecius, rugius , miezius ( visi jie turi gluteino) bei ju gaminius, soja, zemes reisutus, kiausinius, pieno produktus. Ir ziureti ar kas keiciasi, bet reikia duoti bent 2 sav.
  Dar gerk daug vandens- bet negerk tiesiai is krano ar parduotuveje pirkto ( plastikinime butelyje). Nusipirk bent paprasta brita filtra ir gera stiklini buteli ir ta vandeni nesiokis su savimi ir gerk. Taip pat valgyk daugiau vaisiu ir darzoviu, kurie turi daug vandens. Bet su vaisiais, tai kai kurie zmones del juose esanciu chemikalu gali taip pat buti alergiski, tad bent kuri laika vartok saikingai.

  Dar reiktu geros kokybes magnio, kuris atpalaiduoja kraujagysles, idelia turi buti jonizuotas ( bet ne koloidinis), niekada nepirk magnio oksido ar hidroxido, nebent nori kad laisvinti vidurius.
  Taip pat stengis kiek galima vengti streso, bei daryk gilius kvepavimo pratimus, arba joga , meditacija. Kvepavimo pratimus galima daryti bet kada ir bet kur, tiesiog reikia letai ir giliai ikvepti ir po to iskvepti.

  Dar veng dihidruojanciu maisto produktu, kaip kava alkoholis, puteojantys gerimai, sadumynai..
  Parasyk kaip seksis

 13.   Lukrecija rašo:

  O grikiai kaip ir avizos gali buti kanksmingi??

 14.   Andy rašo:

  Grikiai tai gerai, avyzos turi truputi gluteino, bet kiekis labai mazas ir daugeliui jos problemu mesugeba

 15.   Sandra rašo:

  atsirado toks duriantis skausmas galwos kairiajame smilkinyje…isgeriau wiena tablete ibumetin-padejo.nakciai desiu salta kompresa kad skausmas nesikartotu..priezasciu daug,idomu del ko?

 16.   andy rašo:

  Na sunku pasakyti del ko tas skausmas, bet pirmiausia patarciau gerti pakankamai vandens, nes daznaas galvos skausmas buna del vandens trukumo.
  Po to reiktu ziureti atskirus maisto produktus, gal buten suvalgius ko nors prasideda skaumas.

 17.   inga rašo:

  andy,mane visa gyvenima kamavo galvos skausmai,kol nepasidariau vega testo,o pasirodo- galvos smegenu lastelese “sedi” citomegalo virusas,beje sis virusas yra ir stuburo nervu lastelese,o su nugaros skausmu kaip ir jau buvau susigyvenusi..dar didesne tikimybe ,kad galvos skausmo priezastis-psichologine..bet taip sunku dirbt su paciu savimi…tai geriau makt ir tablecike ikali ir simptomu nera,o priezastis tai niekur nepabega,priezastis tai kaip koks koloradas nuo vienos bulves prie kitos-sugraus viska paeiliui..

 18.   Andy rašo:

  Na reiktu ta virusa kaip nors pasalinti ar apriboti jo veikla. Vienas is budu butu sustiprinti imunine sistema, kuri tada ta virusa sudorotu.

 19.   inga rašo:

  tradicine medicina virusa tik slopina,juk kaip kitaip isgyventu pasaulio farmacija :)o imunine sistema stiprinu tikrai ne vaistinese siulomais preparatais..

 20.   Sandra rašo:

  man atrodo skausmas buwo del slapios galwos skerswejo autobuse.

 21.   andy rašo:

  Na skersvejis tai tikrai nera pagrindeine galvos skausmo priezastis, juk kitems autobuse buvusiems zmonems galvos skaudeti nepradejo.

 22.   laura rašo:

  As turiu tipiska migrena, domiuosi jau seniai ja, bet nerandu atsakymu kaip issigydyti… Man i pora savaiciu bent karta skauda desinia galvos puse. Skausmas pagrinde apima smilkini, veliau pleciasi, apima desini zandikauli, dantis, akis.. Kaip perskaiciau knygose tai yra tipiska migrena. Skausmas sunkiai pakeliamas, labai nemalonus. Visada pykina, kartais net vemiu. Tokiu metu norisi tik visiskos tylos ir tamsos. Skausmas nepraeina ilgai. Jei jau pradejo skaudeti, tai skaudes kokia para, ar net daugiau. Net nuskausmnamieji nepadeda, turiu praryti kelias ketanov tabletes, kad bent kiek sumazintu. Paskutiniais metais stengiuosi nevartoti tokiu “vaistu”, tai labai labai blogai, bet kartais neimanoma kenteti. Ta migrena tesiasi gal kokius 8 metus. Esu dar jauna, paskutinius pora metu esu beveik zaliavalge. Nevartoju pieno produktu, atsisakiau gliutteno, rafinuotu produktu. Kaskart, po kiekvieno galvos skausmo rasausi ka priestai valgiau, ka v

 23.   laura rašo:

  ka veikiau, bet atsakymo nerandu. Gal galetumete ka nors patarti?

 24.   andy rašo:

  O tu nepastebejai rysiu tarp kokio nors produkto ir galvos skausmo. Reiktu uzsivesti dienorasti ir kai tas skausmas atsiranda, tai reiktu uzsirasyti ka tu ta diena ar net diena pries tai valgei.

  Dar gal tai susije su stresu ar kitom neigiamom emocijoms.

  Dar pradejus skaudeti patarciau isgerti 1-2 stiklines vandens, teigima kad nemazai galvos skaumu galima isgydyti tiesiog geriant pakankamai vandens.

  Dar butu galima panaudoti magni, jis taip pat kai kuriais atvejaiais padeda.
  Galima valgyti sea vegetables, bet tik reikai ziureti kad jos turetu daug magnio. Taip pat magnio turi kanapiu seklos.
  Arba reiktu koki gera papilda panaudoti.

  Dar gali nueiti pas koki osteopata ar chiro practor, gal tau koks slankstelis pasisklinkes ar sutrikusi laikyse ar dar kas nors panasaus.
  Taip pat gal tu akinius nesioji?

 25.   Andy rašo:

  Dar galvos skausmas kartais gali buti del per zemo glukozes kiekio arba padidejusio kraujo spaudimo.

 26.   laura rašo:

  Veduosi dienorasti, bet jokio rysio tarp maisto produktu ar ju derinio nepastebejau ir aplamai nieko neatrandu. Tik neseniai pastebejau, kad stresines situacijos netgi padeda, bet to negaliu teigti 100%, nes tai buvo tik paskutinius pora kartu, kai stipriai skaudejo galva, o darbe buvo streso ir adrenalino, ir skaumas pranyko, nors gal jis isnyko nuo ko nors kito…
  Del magnio ar kitu mineralu, tai kasdien naudoju cholera ir spirulina, nemanyciau, kad jo truksta. Kraujo spaudimas ne per didelis, netgi linkes i zema ir netgi pastebejau, kad priepolio metu jis buna gerokai pazemejes, nors to irgi dar negaliu 100% teigti. Gliukozes kiekis normalus. Del vandens taip pat sita dalyka zinau, geriu jo aplamai nemazai, o priepoliu metu isvis nieko nevalgau ir daug vandens geriu.
  Bet kas liecia laikysena ir akis tai nera gerai. Stuburas kreivokas, to pasekoje ir kitos kuno dalys kreivos, na tai nera vizualiai matoma, bet visgi laikysena nera gera. Darausi masazus, sportuoju. Su regejimu, tai taip pat nera gerai. Turiu akinius, nors praktiskai nenesioju. Be to yra astigmatizmas. Ir ta akis, kuria apima galvos skaumas, labai gerai isiziurejus yra siek tiek mazesne. Niekada negalvojau, kad tai gali buti susije. Gal galetumet parasyti placiau, kas cia galetu buti, kas vyksta priepolio metu. Del stuburo tai kiek esu lankiusis pas masazistus, tai jie sako, kad nera bloga situacija, “palauzo” , patiesina mane kelis seansus ir sako, kad viskas daug maz gerai, tiesios kaip sokejos manes nepadarys, bet kas del slanksteliu ar rimtesniu dalyku, tai sako, kad viskas vietoje.

 27.   andy rašo:

  Na kaip sakiau gali buti del laikysenos, siaip masazistai daugiau dirba su minkstais audiniais, raumenism jie sanariu ir kaulu neatstatineja. Tai daugiau daro chiro practor ar osteopatai. Na nebent jusu masazistas yra kartu ir osteopatas ar chiropractos.
  O akiniai tai gali paveikti laikysena, eisenai ir kai kuriais atvejais net sukelti galvos skausmus. Del magnio velgi is spirulinos ir chlorelos gali nepakakti ir nemazai daliai zmoniu jo trukstu, galite pavartoti arba juros darzoviu/sea vegetables arba yra tokio kur tepa ant odos/ ,magnesium oil

  O del gliukozes kiekio tai gerai butu pasimatuoti priepolio metu , reikia nusipirti glucose meter, jis kainuoja apie 5 GBP and ebay, plius dar stripai.

 28.   laura rašo:

  Ok labai dekui uz info

 29.   andy rašo:

  Cia Dr. Milne pateikia tokį galvos skausmo gydymo metodą:

  vitamin B2 – iki 400 mg per dieną
  vitamin B3 – 50 to 250 mg per dieną su maistu
  vitamin C – 1,000 to 3,000 mg per dieną
  vitamin E – 200 to 800 IU per dieną
  magnesium – 300 to 400 mg per dieną
  nepakieciamu riebaliniu rugsciu – 3 to 4 mg per diena is žuvų taukų (reikia 2-3 arbatini7 sauksteliu ) ar nakvisu ailejaus.

  Dr. MIlne yra parases knygą ‘
  Say GOODBYE to HEADACHES for the Rest of Your Life’

 30.   laura rašo:

  O labai dekui, butinai perskaitysiu.
  Cia ne i tema, bet noreciau jusu, kaip mitybos specialisto, paklausti, ka manote ir zinote apie molekuline gastronomija? Tokio maisto restoranu vis daugeja, kadangi toks maistas dar gan brangus, tai zmones i tokius restoranus eina labiau patirti nauju ispudziu, o ne pavalgyti, bet manau po kiek metu tokio maisto ir patiekalu dauges, kainos mazes. Ar toks maistas negali pakenkti? As kiek ziurejau video kaip tai gaminama, tai mano nuomone jis tikrai kenksmingas. Nors pati galvoju del idomumo apsilankyti ir paragauti kokiu ledu, saldytu su azotu :D

 31.   andy rašo:

  Na manau tokio maisto geriau vengti.

 32.   andy rašo:

  Dar vienas galvos skausmo gydymo budas butu tiesiog pakvepuoti lavandos eterinio aliejaus.

 33.   laura rašo:

  O del situ vitaminu B2, B3 kokios jie formos turetu buti, gal galetumet rekomenduoti kokius nors aukstos kokybes?

 34.   Andy rašo:

  Cia sitas bene geriausias, taip pat B grupes vitaminnu randama biciu ziedadulkese, spirulinoje ir chloreloje.
  http://www.wellnessresources.com/products/super_b_complex.php
  B6 pyridoxal 5′ phosphate, ten kitas pasiziurek , ten visos geros formos.
  Arba sitas, cia siuntimas pigesnis
  http://www.iherb.com/Premier-Research-Labs-Max-Stress-B-2-fl-oz-59-ml/23344?at=0

 35.   Donatas rašo:

  Na va yra it zmoniu suprantanciu, kad vaistai tik slopina.. Pilnai pritariu, pati kamavo pavasarine, vasarine alergija. Kol nepakeiciau budo. Pasidares maisto netoleravimo testa (dariausi zveryno medicinos centre, lygtais apie tukstanti kainavo) gavau man naudingu ir kenksmingu produktu valgiarasti, kurio daugiau maziau laikiausi. Tai ne tik dingo alergija, bet ir savijauta daug geresne. Viskas prasideda nuo maisto, ypac nuo visokiu konservantu, chemikalu, todel ir daugeja alerginiu, veziniu susirgimu..

 36.   Timas rašo:

  Donatai, o prieš darant šiuos tyrimus buvo sunku susigaudyti kas tau netinka? Ar nebuvo taip kad lyg ir žinojai koks maistas tau sukelia alergiją bet šie testai tik patvirtino?

 37.   Egidijus rašo:

  Na as irgi dariausi ta maisto netoleravimo testa ten pat. Saves stebejimas tikrai nera toks lengvas. Nei esi stipriai kazkam alergiskas, tai gali is patirties susivokti, kas issaukia alergija. Taciau nemazai produktu turi velyvaja alergine reakcija. Kad pastebetum turetum kelias dienas vien ta produkta valgyt ir ziureti, savijauta. Tad tai nemanau, kad tai labai lengvas darbas. O cia sudaro tau individualu valgiarasti ir telieka arba pradet pradeta darba arba baigt. Na man po pusmecio dingo dauguma negalavimu. Ziurejau i tai irgi skeptiskai, bet dabar isleistu pinigu tikrai negaila.

 38.   Nosies plovimas druska rašo:

  Sveiki mielieji,

  Gera skaityti tiek atsiliepimų apie šia procedurą. Naudojų nosies plovimą druska jau nemažai metai, turėjau ir aš problemų su sinusitu, bei alergija, bet dabar gera ikvėpti tyro oro išsiplovus nosi. Kaip taisyklingai pakreipti galvą, kvepuoti plaunant, kaip ir kada išpusti nosį, kaip pasidaryti tinkama tirpala(kiekis, vandens šiluma, druskos kiekis), man pradedant buvo neramu ir neaišku. Viso šito išmokau jogoje, joga praktikuoju nemažai metu, kaip ir nosies plovimą. Supratau, kad žmonėms baisu pradėti patiems plauti nosį. Tad mielėji galiu padėti Jums viso šito išmokti. Jei norite plačiau kanors sužinoti, jei turite asmeniniu klausimu. Susisiekite su manimi elektroniniu pašto adresu: nosiesplovimas@gmail.com

 39.   Simona rašo:

  O kokia jūsų nuomonė apie AMWAY linijos vitaminus ir papildus?

  Andy:

  Kai kurie gana geri, bet ne visi, reikia ziureti individualiai i ingredientus.

 40.   Vaida rašo:

  Sveiki,noriu Jūsų pasiteirauti..jei galite atsakykite, iš anksto labai dėkui. Šiuo metu, esu maitinanti mama… Vaikystėje gana dažnai būdavo tokie priepuoliai, kai pradėdavo tokie tarsi “ratilai” akyse darytis (labai sunku nupasakoti, bet tarsi pradėdavau nematyti pusės daikto, daiktų ir pan.), vėliau sekdavo labai stiprus galvos skausmas, iki pykinimo ar net vėmimo, jei išeidavo užmigti, skausmas aprimdavo, tačiau dar parą ar dvi judinant galvą, jausdavosi aštrus skausmas.. suaugus, skausmas liovėsi, jo nebuvo iki kol pastojau.. kuomet laukiausi, labai dažnai stipriai skaudėdavo galvą, ypač pirmus mėnesius.. dabar, kuomet maitinu vaikelį (jam jau 10mėn), labai dažnai “užeina” stiprus galvos skausmas, kuris nesiliauja apie parą laiko..o du kartus buvo pasikartojęs ir priepuolis toks kaip vaikystėje.. vandens geriu daug, sportuoju tris kartus per savaitę, skausmas toks stiprus, kad jokie vaistai nepadeda, nors jų dažniausiai ir negeriu, nes maitinu vaikelį…Nuolat labai norisi saldūmynų, nors arbatą ir kavą geriu visiškai be cukraus, alkoholio, žinoma, taip pat nevartoju.. taip pat dažnokai būna sunku išsituštinti, nors vandens geriu tikrai daug..ačiū už atsakymą.

Rašyk komentarą