BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Hormoninė kontracepcija - farmacinis vandalizmas prieš moters fiziologiją

Šiandien labai daug jaunų merginų vartoja vienokius ar kitokius hormoninius kontraceptikus. Deja, jų vartojimas turi labai daug pašalinių efektų, apie kuriuos gydytojai net neįspėja. Kad moterims ir merginoms dažnai nepaaiškinama kontraceptikų veikla, parodo tyrimas, teigiantis, kad moterys daugiau žino kaip veikia mobilius telefonas, nei menstruacinį ciklą.

Kaip veikia hormoninė kontracepcija?

Pirmiausia trumpai paaiškinsiu, kaip kontraceptinės piliulės veikia. Paprastai ovuliacija vyksta kartą per mėnesį (kas 28/29 dienas), per kurį subrandinama viena kiaušialąstė, kuri keliauja iš kiaušintakio į gimdą, ir, jei apvaisinta, ‘įsodinama’ į gimdą. Jei kiaušialąstė yra neapvaisinama, tai gimdos sluoksnis, prie kurio būtų ‘pritvirtinama` apvaisinta kiaušialąstė, yra pašalinamas. Tada prasideda mėnesinės/kraujavimas ir po to ruošiamasi naujos kiaušialąstės priėmimui, kitam ciklui.

Dauguma hormoninės kontracepcijos preparatų savo sudėtyje turi didelį kiekį sintetinių ar iš arklių šlapimo išgautų estrogenų, kurie yra daug stipresni nei žmogaus. Taip organizme pastoviai palaikomas aukštesnis nei normalus estrogenų lygis. Tada hipofizės liauka galvoja, kad mergina ar moteris yra nėščia ir dėl to nebeskatina organizmo brandinti naujo kiaušinėlio, sustoja ovuliacija, ir, žinoma, tokiu atveju mergina ar moteris nepastos. Kadangi organizmas suklaidinamas, kad jis yra nėščias, automatiškai sustorėja gimdos gleivinė.
Nustojus vartoti kontraceptikus, estrogenų lygis sumažėja ir mėnesinės sugrįžta, bet tokie nereguliarūs mėnesinių ciklai turi labai rimtas pasekmes.

Dar kai kurie kontraceptikai padidina gleivių gamybą ir jas sutirština - taip blokuojamas spermatozoido priėjimas prie kiaušinėlio. Jei kiaušinėlis net ir yra apvaisinamas, daugelis kontraceptikų dirgina gimdos paviršių/gleivinę ir taip net ir apvaisinta kiaušialąstė negali prisitvirtinti prie gimdos ir yra pašalinama.

Nuolat dirbtinai pakeltas estrogenų lygis turi daug pašalinių efektų

Hormoninių kontraceptikų vartojimas labai padidina vėžio ir ypač krūties bei gimdos riziką. Taip pat moterims dažnai pradeda sparčiau augti veido plaukai ir tai, beje, dažnai pastebiu universitete, kur dauguma merginų vartoja šiuos pavojingus preparatus.
Taip pat toks hormonų išbalansavimas dažnai gali sukelti odos bėrimus. Gali padidėti svoris, kisti bei svyruoti nuotaika ir emocijos, padidėti krūtys, nes estrogenai skatina skysčių sulaikymą.

Estrogeninių kontraceptikų vartojimas taip pat padidina širdies infarkto ir smegenų insulto riziką, kraujo krešumą, kuris yra širdies ir kraujagyslių ligų rizikos faktorius. Estrogenai taip pat gali pakelti kraujo spaudimą, sukelti galvos skausmus.

Estrogenai sutrikdo skydliaukės hormonų veiklą

Dirbinai padidintas estrogenų kiekis blokuoja skydliaukės hormonų gamybą ir taip gali sukelti sulėtėjusią skydliaukę (hypothyroidismą).Nnuo šios ligos kenčia ne viena moteris. Sulėtėjusi skydliaukė gali sukelti depresiją ir po to moterims paskiriami antidepresantai, kurie visiškai sugriauna moters  gyvenimą. Dar estrogenai stimuliuoja antinksčius, kurie gamina streso hormonus (kortizolį, adrenaliną) ir per ilgą  laiką juos išsekina. Išsekę antinksčiai yra dar viena didelė problema ir pasireiškia nemiga, alergijomis, nuovargiu.

Estrogenų ir progesterono santykis

Santykinai aukštas estrogenų kiekis ir žemas progesterono lygis gali sumažinti kaulų tankį. Daugelis gydytojų klaidingai mano, kad estrogenai naudingi kaulams, bet, deja, yra priešingai.
Nors osteoklastai (ardantys kaulinį audinį) turi estrogeno receptorių, ir estrogenas slopina jų veiklą -tai iš pirmo žvilgsnio atrodo gerai, tačiau osteoblastai, kurie stato naują kaulinį audinį - deda kalcį ir kitus mineralus prie kaulų matricos - estrogenų receptorių neturi. Osteoklastai turi tik progesterono receptorius, ir būtent todėl progesteronas, o ne estrogenai, skatina naujų kaulų formavimą. Todėl kontraceptikų ir pakaitinės hormonų terapijos vartojimas, kuris padidina estrogenų dominavimą, tuo slopindamas progesterono veiklą, padidina osteoporozės ir kaulų lūžių riziką. Osteoporozės riziką taip pat padidina progestino vartojimas, kuris blokuoja natūralaus progesterono veiklą. Beje, progestinas taip pat dedamas į kai kurias spirales.

Estrogenai skatina kandidozę ir grybelines infekcijas

Dar viena didelė problema - perteklinis estrogenų kiekis skatina kandidozės ir kitų grybelinių infekcijų vystymąsi. Nuo šių problemų kenčia labai daug moterų. Kontraceptikai sunaikina gerąją žarnyno florą ir todėl pradeda dominuoti kandid. Deja, apie tai jaunos mergaitės ir merginos nėra įspėjamos. Taip pat susilpninama imuninė sistema ir organizmas tampa mažiau atsparus infekcijoms, dažniau serga.
Kontraceptikų vartojimas turi neigiamą poveikį kepenims, nes kepenys turi neutralizuoti perteklinį estrogeną, bei padidina alergijų riziką. Padidėjęs estrogenų kiekis kraujyje taip pat gali sutrikdyti kai kurių vitaminų balansą - vitamino A lygis padidėja, o štai vitamino C ir b12 sumažėja. Estrogenai taip pat ‘vagia’ cinką

Kontraceptikai žaloja žuvis ir vyrus

Kontraceptikų vartojimas taip pat žaloja gamtą. Estrogenai iš organizmo pašalinami su šlapimu ir po to patenka į upes ir kitus vandenis. Nuo estrogenų vyriškos lyties žuvys virsta moteriškos lyties žuvimis. Beje, dideliuose miestuose, kur geriamam vandeniui naudojamas upių vanduo, žmonės su vandeniu taip pat gauna estrogenų ir kitų vaistų, ir taip vyrai gali ’sumoteriškėti’. Vidutinis virš 50 metų vyras ( ypač tie su didžiuliu pilvu ir atsiradusiom krūtimis) savo kūne turi daugiau estrogenų nei pomenopauzinė moteris. Estrogenų dominavimas vyrams padidina II diabeto, širdies ir kraujagyslių, prostatos vėžio riziką ir kt.

Kai kurie kontraceptiniai preparatai turi estrogenų ir taip pat sintetinio progesterono (progestin) arba vie progesterono (Depo-Provera, Norplant). Ir beje, daugelis gydytojų nemato skirtumo tarp natūralaus, identiško ir sintetinio progesterono - progestin. Deja, toks sintetinis (panašus, bet ne identiškas natūraliam) progesteronas taip pat turi labai daug neigiamų poveikių. Jis blokuoja natūralaus progesterono veiklą, užblokuodamas/okupuodamas progesterono receptorius. Sintetinis progesteronas gali būti palygintas su panašiu raktu, kurį galima įkišti į rakto skylę (šiuo atveju receptorių), bet durų su juo neatrakinsi. Ir be to, kol tas raktas įkištas, į skylę neįkiši kito rakto (natūralaus žmogaus organizmui progesterono). Tad sintetinis su kontraceptikais ar pakaitine hormonų terapija gaunamas progesteronas yra labai pavojingas, nes jis praktiškai sukelia simptomus, kurie dominuoja esant progesterono trūkumui. Todėl sintetinio progesterono reiktų vengti.

Sintetinio progesterono neigiamas poveikis

Progestinas gali sukelti depresiją, galvos skausmus, skysčių sulaikymą, kepenų veiklos sutrikimus (nes kepenys jį neutralizuoja), nemigą, svorio padidėjimą, į premenstruaciją panašius simptomus, veido plaukų augimą, bėrimą, padidina gimimo defektų riziką. Progestinas sutrikdo ne vieną svarbų organizmo procesą.

Kai progestinas vartojamas su progesteronu, jis gali padidinti kraujo spaudimą, sutrikdyti skydliaukės hormonus, sukelti nuovargį, galvos svaigimą, sumažina HDL (gerojo cholesterolio lygį, nors, kaip ne kartą sakiau, ‘geras cholesterolis’ yra labai neteisingas pavadinimas). Tyrimai rodo, kad 10 metų vartojant estrogenus kartu su progestinu, padidėja krūties vėžio rizika .

Kontraceptikai ypač pavojingi jaunoms mergaitėms

Estrogenus metabolizuoja/neutralizuoja kepenys, ir kontraceptikai gali pakeisti apie 150 cheminių darinių jaunų mergaičių organizme. Šių pokyčių pasekmės, ypač ilgalaikės, nėra gerai ištirtos.

Kadangi jaunų mergaičių organizmas intensyviai auga, jų krūties audinys yra labai jautrus estrogenams. Kontraceptikų (kurie turi estrogenų) vartojimas labai padidina krūties vėžio riziką, be to, augliai būna didesni ir blogesnė gydymo prognozė.

Tyrimas, publikuotas Cancer (1991) žurnale, parodė, kad hormoniniai kontraceptikai jaunoms mergaitėms pakeičia krūties audinio chromosomas ir tai padidina vėžio riziką. John Wikls (knygos ‘A Consumer’s Guide to the Pill and Other Drugs’ autorius) teigia, kad kontraceptikai yra vaistų sukeltas vandalizmas moters fiziologijai.

Štai naudodama kontraceptinį poveikį turintį pleistrą (nuolat per oda įsisavinami hormonai), viena mergaitė mirė nuo kraujo krešulio.

Mergaičių lytinis brendimas prasideda vis anksčiau
Šiais laikais mergaičių lytinis brendimas prasideda žymiai anksčiau nei prieš kelis dešimtmečius, ir jis gali prasidėti net apie 10-12 metus ar net anksčiau. Tai greičiausiai yra dėl mūsų aplinkoje padaugėjusio xeno (svetimų) estrogenų, kurių yra plastike, pesticiduose, herbiciduose ir kituose dirtinai sukurtuose chemikaluose. Tyrimai rodo, kad ankstyvą lytinį brendimą gali paskatinti dažnas mėsos vartojimas. Ir tai nenuostabu, nes šiandieną gyvuliai šeriami įvairiais hormonais, ir dažnai valgant mėsą organizmas su ja gaunama hormonų, kurie taip pat gali padidinti vėžio ir kitų ligų riziką.

Ar kontraceptikai subalansuoja nereguliarų menstruacinį ciklą?

Egzistuoja mitas, kad kontraceptikai gali subalansuoti nereguliarų ir skausmingą menstruacijų ciklą. Tačiau vėlgi natūralus brendimo procesas paverčiamas liga norinti pasipelnyti, ir tai labai gerai išnaudoja korumpuotos farmacijos kompanijos ir jiems atstovaujantys reprezentantai, kurie niekuo nesiskiria nuo narkotikų pardavėjų.

Davus laiko, daugeliu atveju, menstruacijų ciklas susireguliuoja natūraliai ir nereikia jokių pavojingų hormoninių kontraceptikų. Dar galima pakoreguoti mitybą, sportuoti.

Kontraceptikai taip pat padidina nevaisingumo riziką

Kontraceptikų naudojimas taip padidina nevaisingumo riziką ir padidėja galimybė susilaukti vaiko su įvairiais gimimo defektais. Teigiama, kad prieš pastojant reikia bent šešių mėnesių, kad būtų pašalinti kontraceptiniai hormonai ir bent dalinai neutralizuoti jų sukelti biocheminiai pokyčiai.

Kartais maitinančioms moterims patariama naudoti vien progesteroną (kaip kontraceptiką). Deja, tyrimai rodo, kad sintetinis progesteronas sumažina mineralų ir vitaminų kiekį motinos piene ir taip vaikas gauna nepilnavertę mitybą. Taip pat, kūdikis gauna sintetinių hormonų. Maitinimas krūtimi yra natūralus kontraceptikas. Maitinant krūtimi gaminasi hormonas - oksitocinas- kuris stabdo ovuliaciją, ir tai natūralus gamtos procesas. Tačiau reikia pasakyti, kad šis metodas nėra 100%  patikimas, ir priklauso nuo individualios moters. Šiaip rekomenduojama maitinti vaiką tik motinos pienu iki šešių mėnesių ir po to duodant maistą maitinimą pienu tęsti iki dviejų metų ar net ilgiau. Ir maitinimas krūtimis yra bene geriausias dalykas, ką jūs galite duoti savo vaikui. Tyrimai rodo, kad krūtimi maitinti vaikai yra sveikesni, sumažėja vėžio, astmos, diabeto, alergijų , viršsvorio ir kitų ligų rizika.

Natūralus progesterono kremas

Natūralus progesterono kremas (identiškas žmogaus organizmui) yra labai naudingas ir saugus (nors kai kurie net ir jo saugumu abejoja). Jis gerai pasisavinamas per odą, tinka gydyti osteoporozei, menopauzės simptomams, kurie klaidingai gydomi duodant sintetinių estrogenų. Dažniausiai moterims daug labiau trūksta progesterono nei estrogenų, nes sustojus menstruacijoms, organizmas beveik nebegamina progesterono (jį dar gamina antinksčiai, bet daugumos žmonių antinksčiai nuo streso yra labai išsekę, todėl progesterono taip pat gamina labai mažai). O štai estrogenų net ir menopauzės metu gaminama bent 40-60 % mažiau palyginus su periodu, kai buvo menstruacijos. Tad naudojant išskirtinai estrogenus (yra bent trys skirtingi estrogenai (metabolitai) - estrone (E1), estradiol (E2), and estriol (E3) - kurie turi šiek tiek skirtingą poveikį, ir, deja, dažniausiai moterims duodamas tie, kuris turi daugiausiai neigiamų poveikių - estrone and estradiol (čia dr. J.Wright paaiškina išsamiau) - tik dar labiau paryškinamas progesterono trūkumas ir atsiranda estrogenų dominavimas ir su juo susiję simptomai bei ligos. Beje, pakaitinė hormonų terapija tūkstančiams moterų sukėlė krūties vėžį ir širdies infarktą. Tyrimai rodo, kad sumažėjęs krūtų vėžio skaičius per pastaruosius metus būtent siejamas su sumažėjusiu pakaitinių hormonų vartojimu. Estrogenų dominavimas padidina kraujo krešumą (trombocitų kiekį).
Daugiau apie progesterono kremo naudą galima pasiskaityti Dr. Ray Peat ir Dr. John Lee puslapiuose
Taip pat perkant reikia žiūrėti, kad tai būtų natūralus progesterono kremas, o ne progestin. Čia yra du natūralūs progesterono kremai - Progest-E ir Pro-gest.

Kaip natūraliai apsisaugoti nuo nenorimo nėštumo?

Pirmiausia reikia, kad moteris gerai pažintų savo organizmą ir menstruacinį ciklą, galima net vesti kalendorių. Žinoti, kada yra vaisingas periodas ir kada ne. Vaisingas periodas yra vos kelios dienos visame cikle (apie 12-14 dieną). Subrandinta kiaušialąstė išgyvena vos 12-24 valandas, tačiau išskirtiniais atvejais dvi kiaušialąstės gali būti subrandinamos per vieną ciklą. Taip pat reikia prisiminti, kad spermatozoidas gali išgyventi net iki penkių dienų, bet daugeliu atveju ne daugiau nei dvi dienas.

Tad pavojingomis dienomis galima tiesiog susilaikyti nuo lytinių santykių ar naudoti alternatyvią kontracepciją.

Tačiau būtent per vaisingą periodą moteris labiausiai siekia lytinių santykių, nes tai natūralūs instinktai siekiant pratęsti kartą. Tada moters organizmas išskiria įvairius chemikalus - feromonus, kuriuos net ir neįtardami daugelis vyrų sugeba identifikuoti/užuosti. Taip pat reiktų stebėti savo temperatūrą (12 valandų prieš ovuliaciją temperatūra nukrinta bent keletą dešimtųjų dalių), bet reikia gerai žinoti pastovią kūno temperatūrą, matuoti reiktų ryte tik atsibudus. Dar galima stebėti gleivių išsiskyrimą, mėnulio fazes. Jei skaitote anglų kalba, daugiau apie natūralią vaisingumo kontrolę galima pasiskaityti čia http://www.fwhc.org/. Beje, prezervatyvų naudojimas taip pat nėra idealu, nes plastikas trinasi į gyvą audinį ir gali būti pavojingas.
Jei vis dėlto mergaitė ar moteris, nepaisant mano išvardintų rizikos veiksnių, nusprendžia vis tiek vartoti hormoninę kontracepciją, tai reiktų bent jau kompensuoti galimus mitybos trūkumus (vitaminų ir mineralų), kaip b12, vitamino C, cinko ir kt.

Jie organizme dominuoja estrogenai ar norite jį apvalyti nuo sintetinių estrogenų, tai galima vartoti raudonųjų burokėlių sulčių, kurių gaminimas yra aprašytas čia. Jei mėnesinės nereguliarios ar skausmingos tai dar galima vartoti nakvišų aliejų. Ir, beje, dažnai skausmingos ir sunkios menstruacijos būna dėl užsiteršusio ir toksiško organizmo, tad reiktų jį išsivalyti, o ne estrogenus gerti.

Gimdos pašalinimas - moterų kastracija

Dar vienas šiuolaikinės medicinos barbarizmas prieš moteris yra gimdos pašalinimas. Dr. West, kuris yra  New Yorko Medcinos koledžo profesorius ir knygos The Hysterectomy Hoax autorius, teigia, kad  90 % gimdos pašalinimo operacijų, kaip ir beje kitų operacijų, yra visiškai nereikalingos. Ir gimdos pašalinimas (su ja dažnai pašalinamos ir kiaušidės) turi labai neigiama poveikį, apie kurį moterys nėra įspėjamos, organizmui:. padidėja širdies ir kraujagyslių ligų rizika (nes gimda gamina prostacikliną, kuris yra natūralus kraujo skystintojas - mažina krešumą), taip pat padidėja depresijos, osteoporozės rizika. Bet daugia apie tai kitą kartą.

Pabaigoje išvardinsiu visus su kontraceptikais susijusius pašalinius poveikius, kurie yra paimti iš Dr. Sherril Sellman knygos ‘ Hormone Heresy’.

Mažesni pašaliniai poveikiai:

 • Alergijos
 • Kraujavimas
 • Sumažėjęs imunitetas
 • Sutrikdyta kepenų veikla
 • Regėjimo sutrikimas
 • Veido plaukų augimas
 • Skysčių sulaikymas (odema)
 • Plaukų slinkimas
 • Astmos rizika
 • Odos bėrimai
 • Galvos skausmai
 • Pykinimas
 • Savižudybės rizika
 • Padidėjęs svoris
 • Šlapimo takų infekcijos
 • Pokyčiai makštyje ir bėrimas
 • Kandidozė
 • Venų varikozė

Pagrindiniai/žymūs pašaliniai poveikiai:

 • Sutrikęs kraujo gliukozės metabolizmas, kuris padidina II diabeto riziką
 • Smegenų insultas (rizika didėja su amžiumi ir naudojimo trukme)
 • Kraujagyslių aterosklerozė ( sustandėjimas), kuris sukelia padidėjusį kraujo spaudimą
 • Padidėjęs kraujo krešumas, kuris padidina širdies ir kraujagyslių ligų riziką.
 • Padidėjusi tulžies akmenų rizika
 • Kepenų vėžys
 • Nėštumo sutrikimai
 • Padidėjusi įvairių vėžių rizika
 • Padidėjusi osteoporozės (silpni išretėję kaulai) rizika
 • Šešis kartus padidėja širdies infarkto rizika.

Beje, panašius pašalinius poveikius turi ir pakaitinė hormonų terapija, kuri taip pat yra labai pavojinga.

Taip pat noriu jūsų paprašyti, kad persiųstumėte šį straipsnį pažįstamoms moterims, merginoms, mamoms, nes reikia, kad jaunos moterys sužinotų apie kontraceptikų pavojų sveikatai. Reikia sustabdyti šį moterų ir mergaičių nuodijimą.

Susiję straipsniai:

Organizmo Valymas Raudonųjų Burokėlių Sultimis

Kepenų ir tulžies pūslės plovimas išgydo daugelį ligų

Kaip žmonės yra apgaudinėjami ir nuodijami su chemo

Straipsnis parengtas pagal:

Dr. Sherril Sellman knygą ‘ Hormone Heresy’, kuri yra parašyta remiantis mokslinių tyrimų ir gydytojų informacija. Dr. S. Sellman skaito paskaitas apie sintetinių hormonų pavojų. Knyga yra parašyta rementys moksliniais tyrimais ir iš bešališkų gydytojų paimta informacija.

Fertility Awareness Method (FAM)
http://www.fwhc.org/birth-control/fam.htm

Dangers of birth control pill
http://www.bodyecology.com/08/05/29/dangers_birth_control_pill.php

http://www.all.org/article.php?id=10126
http://www.zebra.lt/lt/aktualijos/sveikata/Kas-antra-moteris-daugiau-zino-apie-telefona-nei-apie-hormonine-kontracepcija-2010-03-25.html

Less HRT, Fewer Cases of Possible Breast Cancer Precursor

Dr. J.V Wrigth, MD, Beyond hot flashes: How the right forms of estrogen may help fight cancer, MS and more
Tikiuosi, kad ši informacija jums bus naudinga ir prašau palikti savo komentarus ir atsiliepimus žemiau. Laisvai reikškite savo nuomonę. Jūs nebūtinai turite su manimi sutikti - aš gerbiu visas nuomones. Jei turi kokių nors klausimų ar norėtumėte gauti papildomos informacijos, palikite žinutę žemiau. Arba apsilankykite mano naujame forume Buk Sveikas, kur sukūriau atskirą temą apie kontracepciją.

P.S.Taip pat blog’ą galite prenumeruoti į savo asmeninį kompiuterį per RSS srautą (tai tikrai ne virusas ir jo nereikia bijoti), kuris randamas kairėje pusėje, žemiau ‘Kategorijos’. Reikia paspausti ant RSS ir išsaugoti kaip ‘bookmark‘.

P.S.1 Jei manote , kad mano blog’e pateikiama informacija gali būti naudingajūsų draugams, artimiesiems ir kolegoms būčiau labai dėkingas, jei jiemsnusiųstumėte mano blogo adresą.

Andy, BSc Nutrition

http://www.buksveikas.net/

Facebook

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (221) | “Hormoninė kontracepcija - farmacinis vandalizmas prieš moters fiziologiją”

 1.   mėnulis rašo:

  šiaip mėnesinių ciklas turėtų atitikti mėnulio ciklą, tačiau dirbtinis apšvietimas, naktinis darbas, elektromagnetinė spinduliuotė išbalansuoja visa organizmą ir ciklas sutrinka, todėl ir mėginama dirbtiniu būdu jį sunormalizuoti.tačiau reikėtų šalinti priežastis, ir pats organizmas susitvarkys pats
  “Labai glaudžiai su mėnuliu siejasi moterų lytinio ciklo pokyčiai. Pastebėta, kad moters biologinis ciklas dažniausiai trunka vieną Mėnulio mėnesį, 28 dienas.

  Beje, ir nėštumas trunka vidutiniškai 40 savaičių, arba 280 dienų, kitaip sakant, 10 Mėnulio mėnesių. Statistika rodo, kad daugiausia naujagimių išvysta pasaulį per 3 pirmąsias pilnaties dienas. Šiame straipsnyje panagrinėsime mėnesinių ciklo kitimą ir kitus moters organizmo pokyčius, susijusius su Mėnuliu.

  Pirmoji menstruacijų ciklo fazė trunka nuo 1 iki 4 dienos - menstruacinis kraujavimas. Tuo periodu pablogėja nuotaika, gali kamuoti skausmai (ypač pirmąją dieną). Šios ciklo dienos, sutampančios su mėnulio jaunaties pradžia, retai būna palankios.

  Moters organizmo gyvybinis aktyvumas sumažėja minimaliai: susilpnėja imunitetas, kamuoja nepagrįstas nerimas, slogutis, depresija. Šiuo periodu sustiprėja vartojamų vaistų gydomasis ir šalutinis poveikiai, bet geriau pasisavinami vitaminai ir mineralinės medžiagos, ypač magnis, kalcis ir geležis. Todėl vitaminų ir mineralų kompleksus rekomenduojama pradėti vartoti būtent nuo jaunaties pradžios. Bet negalima pamiršti, kad šiuo periodu organizmas jautresnis intoksikacijai.

  Antroji menstruacijų ciklo fazė trunka nuo 5 iki 14 dienos - pomenstruacinė, ji vystosi pilnėjant mėnuliui ir per pilnatį. Šiuo laikotarpiu stiprėja organizmas, pagerėja moters nuotaika, savijauta, išvaizda. Jos organizme bręsta kiaušialąstė, kuri išslenka iš kiaušidės (ovuliacija) pirmąją pilnaties dieną. Mėnulis padeda užsimegzti naujai gyvybei.

  Šioje mėnulio fazėje kiaušidė gamina daugiau estrogenų - hormonų, reguliuojančių kiaušialąstės brendimą. Tačiau šie galingi hormonai veikia ne vien lytinę sferą, bet ir širdies bei kraujagyslių, kaulų ir raumenų sistemas. Jie suteikia moteriai žvalumo ir energijos.

  Trečioji menstruacijų ciklo fazė trunka nuo 15 iki 28 dienos - priešmenstruacinė. Ji sutampa su delčia. Silpnėja moters jėgos, ji pasidaro dirgli, verksminga. Šiuo periodu moters organizme gausiai gaminasi kitas hormonas - progesteronas, kuris padeda kiaušialąstei slinkti kiaušintakiu, ruošia gimdą gemalo įsitvirtinimui, bet nepalankiai veikia psichiką.
  Jeigu moteris nepastoja, 27-tąją ciklo dieną kiaušidė nustoja gaminti šį hormoną. Dėl staigaus jo kiekio sumažėjimo pasireiškia kraujagyslių spazmai, todėl gali išsivystyti priešmenstruacinė migrena.”

 2.   linas rašo:

  labai geras straipsnis, visgi įdomu būtų sužinoti plačiau apie alternatyvas.

 3.   noriu pasveikti rašo:

  Sveiki,
  Del straipsnio sutinku 95 proc. Tai tiesa, drasiai sakau, nes vartojau 10 metu. Beveik visos mano pazistamos moterys, taip pat, ilga laika vartojo kontraceptikus. Kada vartojau, dziaugiausi ir liaupsinau visoms ir visur, kad tai GERIS!!! O dabar gailiuosi, kad apskritai su tabletem prasidejau. Kodel dziaugiausi, tuoj paaiskinsiu. Butent cia ir tie 5 proc., su kuriais nepritariu straipsniui. Kreipiausi i ginekologe, del baisingu pilvo skausmu, imdavau biuleteni keliom dienom, nes negaledavau vaikscioti is skausmo, vemdavau, viduriuodavau, raitydavausi lovoje is skausmo, kartais prarasdavau samone. Rasot, reikia islaukti :))) Laukiau nuo 14 iki 24, kankinimu uzteko. Tabletes mane isgelbejo. Oda tapo be jokio spuogelio, plaukai nustojo slinkti, nuotaika pasidare puiki, sokinejau, praejo plaukuotumas, ciklas buvo tikslus kaip laikrodis, susirgdavau minute i minute. Visos kurios vartojo kontraceptikus, atsiliepe beveik panasiai. Ypac pas visas pagerejo oda. Ir as galvojau, stebuklas, ne tik grazi, laiminga ir sveika jauciuosi, bet ir dar vaiku nera kai nenori :) Praejo 10 metu ir tada prasidejo informacijos srautas…… Niekas negali atsakyti ar mano ligos butent del kontraceptiku, bet kodel ne. Gal. Pasirodo, mano kepenys nebuvo sveikos nuo vaikystes, tad kontraceptikai per 10 metu kenke joms pamazele ir sistemingai, jos prastai apdorodavo baltymus, vienas gydytojas pasake, kad mano stuburo isvarza gali buti labai susijusi su baltymu nepasisavinimu ir blogu kepenu darbu, atsirado tulzies akmenlige, del kurios (gal but) issivyste siaubingas viduriu putimas, uzkietejimas, skrandzio skausmai, stemples grauzimas, smaugimas, refliuksas ir pan…. Rasot, kad organizmas apgaunamas lyg butu nescias. Paklauskit visu gimdziusiu moteru, dauguma po gimdymo turi problemu su akmenimis tulzyje, nes nestumo metu tai ypac daznas reiskinis (cia reiketu medicininio paaiskinimo, bet jo nesugebu isdestyti), o jei organizmas yra 10 metu nescias???? Mano daktarai ant ausu stovi, kad as iki siol dar nesioperuoju tulzies, juk tai nuolatinis organizmo kankinimas su tokiu letiniu uzdegimu…O apie kandida, gryna gryniausia teisybe, ji (gal but) ir sukele endometrioze. Ech, kokia brangi buvo ta mano laisve ir grozis. Kai pradejau dometis sveikata, atradau, kad imanomas ir kitas grazios odos palaikymas, plauku slinkimo sustabdymas, ciklo reguliavimas ir skausmu nuemimas. Tiesa, kai nustojau vartoti tabletes ir prasidejo visi vargai, lyg organizmas tokiu budu valytusi ir kartu baustu mane. 5 metus, slinko plaukai, storejau, spaudinejau spuogus ir pan., bet po truputi ciklas susireguliavo iki klasikinio menulinio ciklo, skausmai taip pat, nuotaika taip pat. Bet buvo labai sunku ir skaudu. Bet vis dar bedos tesiasi. Dabar visas gasdinu ir prasau nevartoti kontraceptiku, taip pat jau pradejau girdeti ir dar baisesniu savo pazistamu istoriju apie pasekmes. Todel dekui uz straipsni, tik del teisybes, reikia pripazinti, kad kelios mano drauges pastojo tik po gydomojo kontraceptiku kurso, kitoms susireguliavo skausmingi ciklai, pagrazejo oda ir plaukai. Nera taip jau baisu, is pradziu, bet veliau… kas ten zino, gal genai, gal gyvenimo tempas ir stilius, blogos, negatyvios mintys, o gal ir kontraceptikai kenkia sveikatai. As kaltinu pastaruosius, taip lengviau :)
  P.S. vartoju PREFEMIN, ar teko ka nors girdeti apie sias tabletes, mano ginekologe, sake, kad jie gaminami augalu pagrindu ir yra nekenksmingi, bet butent jie po kontraceptiku metimo sureguliavo cikla ir oda. O gal tai dar viena farmacininku apgaule, gal ir ten prideda ko nors negero. Nes jau susidaro nuomone, kad jei esi spuoguotas, riebaluotas ir kenti skausmus, tai esi naturaliai sveikas :) Tiesa, naturopatas A.Malovicko, perskaites Prefemin sudeti, patvirtino ju nekenksminguma ir nauda.

 4.   andy rašo:

  PREFEMIN, kiek suprantu is aprasymo yra augalinis preaparatas, kuris tikriausiai turi augaliniliu fotoestrogenu ir gali buti naudingas.

  Dar jums galima butu pabandyti mano mineta progesterono krema.
  O del kepenu tai valgi jums reiktu arba naudoti burokeliu sultys, chanca piedra arba issiplauti naudojant alyvuogiu alieju ir epsom/karciaja druska.

 5.   Ema rašo:

  Perskaičiau straipsnį, ir supratau, kad kontraceptinės tabletės ne išeitis, seniai jau tą galvoje turėjau, bet dabar visiškai įsitikinau. Tačiau ką daryti, jei man jau 20 metį, o mėnesinėmis sergu 2-3 kartus į metus… Dariausi hormonų tyrimus, kažkurio trūko, tad ir išrašė tabletes. manau jog kito būdo su padėti nelabai yra, ar į manoma “priversti” tam tikrą liauką gaminti hormonus?

 6.   Andy rašo:

  Reiktu ziureti i jusu mityba taip pat emocijas. Taip pat gerai butu pasidaryti hormonu testas, geriau daryti seiliu nei kraujo.
  Gal jums truksta geros kokybes riebalu, nes is ju ir ypac cholesterolio gaminami steroidiniai hormonai.

  Dar galima butu panaudoti mano mineta progesterono krema.

 7.   Kristina rašo:

  kazkaip kuo toliau, tuo labiau man cia darosi panasu i progesterono kremo reklama, nes po kiekvieno atsakymo i klausima vis paiminite… :)

  Bet jei taip nera, is anksto atsiprasau…

  O kur Lietuvoje daro Hormoninius tyrimus is seiliu? ir kuo jie pranasesni uz kraujo tyrimus?

 8.   Andy rašo:

  Na jus to progesterono kremo, tai neprivalote pirkti ir as is ten negaunu jokiu komisiniu. O si apie si kremi rasiau tik tai kad dauguma moteru turi dominuojančius estrogenus.

  Lietuvoje laboratorijos seiliu testui nezinau.

 9.   Inga rašo:

  Straipsnis patiko, bet sutinku apie 90% su juo, rasoma daug teisybes. Man jau 28 m., bet iki siol taip ir nesusireguliavo ciklas, visada buvo nereguliarus. Kuri laika vartojau Kt zieda ir pleistra (tableciu nevartojau ir nenoriu ju vartoti, pries jas ypac nusistacius, beto turiu skrandzio problemu), tai jie man patiko, patogus, sureguliavo cikla, bet prasidejo kandidoze ir kartojosi nuolat, kol nenutraukiau kontraceptiku, tuomet issigydziau kandidoze ir siuo metu kol kas nieko nevartoju. Bet deja gyvenimas toks jau yra, negali zinoti kada gali vel prireikti naudoti kontraceptikus, zinau kad jie yra negeras dalykas, bet siais laikais jau nieko naturalaus ir patikimo nerasi, jei nenori 10 vaiku, turi kazkaip saugotis, ypac po gimdymo, kai organizmas tik ir gaudo kaip pastoti… naturaliu saugojimusi kaip matavimus ivairius, kuriuos cia minejot nepasitikiu visiskai, labai jau jie man atrodo nepatikimi ir sugaisina daug laiko, tam reikia daug kantrybes, esu daug girdejus, kad besisaugant sitokiu budu daznai pastojusios moterys… Manau kad daug priklauso ir nuo organizmo, kiekvienos skirtingai reaguoja i kontraceptikus. Jie turi savu pliusu ir minusu ir nieko cia nepadarysi, noriu pasakyti, kad nesu nei uz nei pries, negaliu sakyti kad niekada ju nevartosiu, nes gal kito pasirinkimo nebus kaip tik juos vartoti, bet ir pati pajauciau ju salutini poveiki, tikiuosi man ju per savo gyvenima nereiks daug vartoti:) siuo metu kai ju nevartoju ciklas grizo i savo senas vezes ir yra nereguliarus, manau toks jau mano organizmas, taip pat turejau truputi problemu, tai man gydytoja parekomendavo PREFEMIN, geriu, tikiuosi pades, nes vis delto augalinis preparatas:)

 10.   andy rašo:

  Na uz patoguma po to galima brangiai sumoketi.
  O kad po nestumo organizmas bando greitai pastoti tai tu manau dalinai klysti. Kaip sakiau jei matinama krutimi, tai veikia kaip naturali kontracepcija, nes tada gaminamas oksitocinas, kuris stabdo ovuliacija. Ir cia gamtos sureguliuota, nes jie motina augina viena vaika, tai kito bent jau kuriam laikui nereikia.

  O pasirinkimas visada yra , tik jis priklauso nuo jusu preoritetu, ir deja daznai sveikata ir ypac ilgalaike nera auksciausias preoritetas. Bet velgi vartoti ar ne tai kiekvieno asmeninis reikalas, o mano pareigia yra ispeti, apie ju pasalinius poveikius, apie kuriuos moterys nera ispejamos.

 11.   Vilma rašo:

  O ka pasakytumete apie hormonine spirale Mirena? Daktarai aiskina, kad ji veikia tik vietiskai gimdoje ir neturi jokio sisteminio poveikio. Be to daktarai man ja paskyre ne tik kaip kontraceptine priemone, bet kaip gydyma nuo endometriozes. Kontraceptiniu tableciu nesu naudojusi.

 12.   andy rašo:

  Mirenoje yra sintetinis progesteronas, kuris kaip sakiau blokuoja naturalaus progesterono veikla, ir sukelia ivairias problemas. na jei tiketi kad ji veikia tik lokaliai, tai zinoma tie pasaliniai efektai bus mazesni, nepasant to as neleisciau i savo organizma deti spirales su sintetiniais hormonai.
  Geriau jau butu vartoti naturalu progesterono krema.

 13.   andy rašo:

  Dar del maitinimu krutimi, tai velgi reikia pasakti , kad sis metodas nera 100 % patikimas ir priklauso nuo moters.

  Kiti alternatyvus metodai yra - barjiero - kaip kaip diafragma, gimdos kaklelio kepurele (nezinau ir kaip jis lietuviskai vadinasi 0 angl. cervical cap).

  Dar yra spermatocidiniu kremu, kurie nuzudo spermatozoidus, bet velgi ju saugumas kelia abejoniu

  Cia yra gana geras Dr. Mercolos straipsnis apie kontracepcija, kuris patvirtina daugeli mano straipsnyje minetu faktu.

  http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2010/07/10/real-contraceptive-choices-alternatives-to-risky-hormone-pills-patches-and-shots.aspx

 14.   gina rašo:

  Na man irgi kontraceptikai Yarine priskirti del endimetriozes,kaip daktarai sako tai nepagydoma.

 15.   Andy rašo:

  Na Yarine yra dar vienas preaparatas turintis sintenio progesterono ir estrogenu - ethinyl estradiolv ir drospirenon. Kurie kaip sakiau daro zala.
  O kad gydytojai teigia, kad liga neisgydoma, tai velgi nieko nuostabaus. Jie taip ismokyti, ir deja ju gydymo arsenalas ribotas iki sintetiniu vaistu. Ir zinoma kai pasakai kad liga neisgydoma ir tik simtomu valdmyas tai labai geras bizniukas farmacininkams, nes jus tuos sintetinius hormonus pirksite visa likusi gyvenima, arba kol galu gale jums pasiulys pasalinti gimda.
  Nes kaip sakiau daugelis gydytoju nemato skirtumo tarp identisku ir neidentisku (sintetiniu hormonu), Deja tai didelis skirtumas.

  Jusu vietoje geriau naudociau naturalu identiska progesterono, kuris taip pat naudojamas endimetriozes gydymui. Jei skaitai anglu kalba gali paeiskoti daugiau info apie naturalaus progesterono naudojima, DR. John Lees ir Dr. Ray Peat ir kt.

  Taip pat reiktu ziureti kepeninis, ir kiek zinau jus tai jau daroti.

 16.   gina rašo:

  Jo,uzvakar vel ploviau kepenis,ka tik isgeriau burokeliu sultis,valgau obuolius ir laukiu efekto. Tuos kontraceptikus nutraukiau pries du men,nes pamaniau kad per ilgas laiko tarpas,apie 4 metai kaip vartojau juos. Siaip tai tikrai prasidejo visokie uzdegimai gimdos,ko nebudavo kai vartodavau kontraceptikus.Ir siaip baugu del endimetrijozes,nes kai gydytojas papasakoja kas ten kaip vyksta,baisoka.
  Aciu Andy uz info,pabandysiu paieskoti,siaip mano anglu nera super,ypac apie medicina,bet pabandysiu.

 17.   Inga rašo:

  Noreciau daugiau suzinoti apie ta naturalu krema, kuri cia taip reklamuojat, kaip jis naudojamas, kiek patikimas, kur galima nusipirkti ir pan.? Idomu pasidare, bet iskart sakau anglu nemoku, todel neskaitau anglisku straipsniu.

 18.   andy rašo:

  Reklamuoti to kremo cia tai as nereklamuoju, o kur nusipirkti tai buvo pora vietu nurodyta straipsnyje. Lietuvoje tikriausiai niekas neparduoda.

  O naudoti tai tiesiog tepti ant odos, Priklausomai nuo situacijos galima pradeti nuo 1/10 saukstelio ir net iki 1/2 saukstelio per diena ar net dar daugiau. bet kaip visada pradeti geriau nuo maziau ir po to didinti, ziurint kaip organizma reaguoja.
  http://www.emerita.com/

 19.   andy rašo:

  Dar del vartojimo tai, jei moterims yra menstruacijos tai per menstruacijas (kraujavimo perioda , paprastai 1-7 dienas), progesterono patartina nenaudoti. Nes tuo metu naturaliai organizma buna mažiausiais progesterono ligis. kremą galima pradeti tepti 8 diena arba kai nustoja kraujavimas.

  Jei menstuaciju ciklai nebevyksta vis tiek geriau padaryti 7 dienu pertrauka, tiesiog reikia daryti pagal kelendoriu ar menulio fazes..
  Taip pat dar vartojomas priklauso nuo progesterono kremo koncentracijos kreme.
  Jie yra aliejus tai reikia vartoti 3-10 a deti po liezuviu arba taip pat tepti ant odos.
  http://www.vitaminexpress.com/product_info.php/products_id/526

 20.   andy rašo:

  Dar galima butu vartoti nakvisu alieju, kuris taip pat kai kurioms moterims buna naudingas.

 21.   laura rašo:

  Sveiki, skaiciau daktares, mokslininkes Huldos Regel Clark knyga “Kaip issigydyti visas ligas”. Apie kontracepcija ji taip pat siek tiek raso ir rekomenduoja moterims viena naturalu, salutinio poveikio neturinti preparata-laukine dioskoreja, kuria galima rasti sveikaus maisto parduotuvese (deja Lietuvoje nemaciau). Ji raso, kad tai kontracepcija be baimes (Wild Yam for Birth Control Without Fear), sio preparato vartojant 2 kartus per diena po 3 kapsules, galima visiskai apsisaugoti nuo nestumo,-su salyga, kad pirmus du menesius, kol atsiras poveikis, saugosites kitomis priemonemis.

 22.   laura rašo:

  Radau docento Algimanto Paulausko straipsni apie kontraceptikus, ten taip ziauriai ir teisingai raso, kad norejau ikelti ne nuoroda, o pilna straipsni, jog visi paskaitytu:
  III. Hormoniniai.
  1. Piliulės. Jos yra 3 rūšių: didelės dozės progestino ir estrogeno; mažos dozės, maždaug po pusę progestino ir estrogeno; mini piliulės su mažu kiekiu progestino ir be estrogeno. Smegenų pagumburis PNA hipotaliamas veikia hipofizę, kuri išskiria folikulą stimuliuojantį hormoną FSH. Šis hormonas brandina folikulą, kuris gamina estrogeną. Nuo liuteinizuojančio hormono LH folikulas plyšta, ir kiaušinėlis iš kiaušidės patenka į kiaušintakius (ovuliacija). Didesnio hormono kiekio dirbtinis palaikymas paprastai sutrikdo ovuliaciją, o mažos dozės dažniausiai nesutrikdo ovuliacijos. Piliulės turi dar kitus du veikimo efektus: pirma, jos pakeičia gimdos kaklelio gleivių sąrangą. Gleivės sutankėja, ir spermijomos tampa sunkiai įveikiamos. Antra, jos pakeičia gimdos gleivinę - endometriumą taip, kad pradėtas vaikas negali implantuotis ir žūsta. Kaip dažnai gleivės užkerta kelią spermatozoidams? ~ Drs. Chang ir Hunt darė eksperimentus su triušiais. Davė atitinkama kiekį kontraceptinių priemonių. Dirbtinai apsėklino, po kiek laiko paskerdė ir su mikroskopu tyrė, ar spermatozoidai pasiekė kiaušialąstę, kiek jų yra kiaušintakiuose. Rasta 72%. Tai ne įrodymas, nes gyvuliai skiriasi nuo žmonių. Tačiau būna, kad bandymai su gyvuliais pritaikomi žmogui. Po mėnesinių palaipsniui endometriumas darosi turtingesnis ir tankesnis, nes ruošiasi naujai pradėto vaiko atvykimui. Padidėja kraujo indai, galėsiantis aprūpinti maistu ir deguonimi vaikutį. Padidėja glycogeno atsargos, kurios tarnaus vaiko maistui. Praėjus maždaug 6 dienoms po prasidėjimo, vaikas įsitvirtina gimdoje. Jei nepavyksta įsitvirtinti įvyksta persileidimas. Jei persileidimas yra įtakotas cheminių ar mechaninių priemonių, tai vadinama abortu (žmogžudyste). Piliulės sutrukdo endometriumui pasiruošti (sugadina, suardo paviršių) ir sutrikdo maisto bei deguonies tiekimą. Sienelės storis sumažėja net iki 58%. Minimalus endometriumo storis, galimas pastojimui, turi būti nuo5 mm iki 9 mm ar13 mm , kai, tuo tarpu, imančios piliules storis būna1,1 mm. Tai buvo nustatyta magnetinio rezonanso skanavimu O dėl šių priežasčių vaikas miršta. Jo likučiai pasišalina per kraujavimą, kuris klaidingai laikomas sekančiomis mėnesinėmis. Dėl šios priežasties dauguma tablečių yra abortuojančios, t.y. žudančios vaiką. Estrogenas ir progestinas gali keisti gimdos ir kiaušintakių raumenų susitraukimus. Tai gali pagreitinti pradėtos žmogiškosios būtybės kelionę į gimdą. Tačiau gimda dėl sutrumpėjusio laiko gali nespėti pakankamai subręsti implantacijai. Dr. Speroff tai vadina ,,kiaušintakių peristalsis“.1984 m. leidiny “Facts About Oral Contraceptives,“ JAV Sveikatos ir Žmogaus tarnybos departamentas pabrėžė: Abiejų rūšių piliulės… dėl pasikeitimų kiaušintakių susitraukime ir gimdos paviršiuje apsunkina apvaisintam kiaušinėliui implantuotis. Piliulės gali ir prailginti embriono kelionę ir dėl šios priežasties jis neišgyvena.
  2. Mini piliulės. Tai tabletės su mažu dirbtinio hormono progesterono kiekiu. Jų veikimas abortuojantis. Žr. aukščiau.
  3. Rytas po (lytinio akto) piliulės. Jose yra didelės dozės hormonų, kurie sukelia ankstyvą abortą pažeisdami endometriumą, tuo pačiu embriono maitinimą, sukeldami kiaušintalių raumenų susitraukimus.
  4.Injekcijos, kurių veikimas tęsiasi mėnesį: Lunelle; 3 mėnesius: Depo-Provera; ar kiti kontraceptikai, kurių veikimas gali tęstis 1 metus. Depo-Provera naudojant 40-60% įvyksta ovuliacija ir galimas ankstyvas abortas.
  5. Implantantai. Tai ilgo veikimo hormoniniai kontraceptai. Pvz. Norplant. Poros centimetrų kapsulė įsiuvama į žmogaus kūną, kurios veikimas trunka metus, o su įvairių hormonų ir cholesterolo kombinacija be operacijos ir papildymų gali tęstis trejus metus. Jie kaip piliulės sukelia abortą. Norplant naudojant 50-65% įvyksta ovuliacija ir galimas ankstyvas abortas. Kitas ilgai veikiančių steroidų metodas yra spurgos pavidalo polisiloksaninis makšties žiedas, turintis įvairių progestinų. 5 cm skermens lankstų žiedą moteris gali įsprausti ar išimti kaip diafragmą. Bet priešingai negu diafragma neuždengia gimdos kaklelio. Ištraukiamas tik dėl mėnesinių. JAV buvo patvirtintas naujas abortuojantis pradėjimų kontrolės metodas. Food and Drug Administration (FDA) suteikė licenziją NuvaRing priemonei, kurią sukūrė Organon Inc. ir kurią pradės platinti 2002 metų viduryje. Kontraceptinė priemonė yra maždaug 7,5 cm žiedas, įdedamas kas mėnesį į vaginą, kur per 21 dieną paskleidžia į organizmą nuolatines estrogeno ir progestino dozes. Priemonė veikia kaip ir kombinuotos piliulės, kurios gali sutrukdyti naujai pradėto vaiko implantaciją, jei ovuliacija nesutrikdoma.
  http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/articles/A2433-2001Oct3.html
  Vyrams po oda galima įsiūti cholesterolo.
  IV. Abortuojantys.
  1. Gimdos spiralės, IUP (intrauterinės priemonės). Būna įvairių formų ir dydžių, plasmasinės ar padengtos variu bei kitomis medžiagomis. Jos įstatomos keleriems metams į gimdą, kurios gleivinę taip išdarko, sukelia uždegimą, kad kūdikis negali implantuotis ir per mėnesines pasišalina. Arba prisitvirtinusį kūdikį spiralė judėdama, ypač per lytinį aktą, nuplėšia ir jis žūva. Šis metodas nusižiūrėtas iš arabų ir beduinų, kurie kelionėse per dykumą norėdami išvengti kupranugarės apsivaikinimo, į jos gimdą įsprausdavo uolos nuolaužą.
  2. DES (Diethylstilbestrol). Galingas hormonas, priverčiantis endometriumą nusilupti. Jei jau yra vaikas, jis sunaikinamas. Šis narkotikas sutrikdo ovuliaciją. Jis sukelia daug problemų.
  3. Prostaglandinas. Taip pat stiprus hormonas vartojamas per burną, injekciją ar makšties supozitorius. Sukelia gimdos traukulius, kurie išstumia gyvą vaiką. Naudojamas antro trimestro abortams, žymimas Prostin E2, Prostin 15M.
  4. RU-486. Vaistai vartojami, kai nesusergama mėnesinėmis ar po nėštumo teigiamo testo iki 6 nėštumo savaitės. Neefektyvus po 8 savaitės. Jis blokuoja vaikų hormoninį maitinimą, kuris dėl to miršta ir iškrenta.
  V. Priešnėštuminė vakcina. Kai moteris naudoja šią vakciną, joje atsiranda antikūnų, neutralizuojančių žmogaus horioninį gonadotropino hormoną (HGC). Šio hormono dėka vaikas sustabdo moters mėnesinių periodą po prasidėjimo. Jei moteris patirtų mėnesines, vaikas su mėnesinėmis būtų pašalintas. Todėl nauja gyvybė per placentą persiunčia HGC, kuris cirkuliuodamas moters organizme duoda signalą: ,,Tu nėščia, negali turėti mėnesinių”. Jei HGC kiekis sumažėja, įvyksta persileidimas (spontaniškas abortas). Ši vakcina ir sumažina HGC. Įvyksta abortas. Per moters kraują HGC patenka į inkstus ir ,,kaip nepriklausanti moteriai medžiaga” pašalinima su šlapimu. Vienos rūšies nėštumo testai ir remiasi HGC kiekiu šlapime. Jei jo yra, testas bus teigiamas.
  12 MITŲ APIE KONTRACEPCIJĄ
  1.Mitas Tėvams reikalinga kontracepcija planuoti šeimų dydį.
  2. Mitas Kontracepcija apsaugo jaunimą nuo nėštumo ir ligų.
  3. Mitas Kontracepcija sumažina aborto reikalingumą.
  4. Mitas Piliulės ir ,,avarinė kontracepcija“ nėra abortuojančios.
  5. Mitas Kontracepcija yra dalis biblinio atsako į krikščionišką užvaizdavimą.
  6. Mitas Katalikai gali naudoti kontracepciją su ramia sąžine.
  7. Mitas Natūralus šeimos planavimas yra tik viena iš kontracepcijos formų.
  8. Mitas Kontracepcija pagerina santuokos instituciją.
  9. Mitas Kontracepcija yra būtina moters lygybei.
  10. Mitas Kadangi vyra negali sutvardyti savo lytinio potraukio, moterims reikalinga kontracepcija.
  11. Mitas Mums reikalinga kontracepcija išvengti persidauginimo.
  12. Mitas Kontraceptikai yra dalis geros bendros sveikatos priežiūros

  Paskaitos temos

  Kontracepcija ir jos pasekmės
  ,,NUO KONTRACEPCIJOS PRIE ABORTO Kodėl Lietuvoje nutrūksta kas antro pradėto vaiko gyvybės siūlas? Pirma mintis -labai trūksta kontracepcinių priemonių arba nemokama naudotis esamomis. Tokia versija suabejojame, apklausę 300 Lietuvos moterų - kaimiečių ir miestiečių, su aukštuoju išsilavinimu ir be jo, gimdžiusių ir negimdžiusių. Daugiau abortų turėjo tos moterys, kurios praeityje ar dabar naudojosi dirbtinėmis priemonėmis - gimdos spiralėmis, prezervatyvais ar hormoninėmis piliulėmis. Čia pateikiamos tik dažniausia pasitaikančios ligos ir blogybės, kurias sukelia kontraceptinės priemonės moters bei vyro kūnams ir sieloms.
  1.Didėja seksualinė laisvė, neištikimybė.
  2. Venerinės ligos. Piliulės ir kitos priemonės neapsaugo nuo venerinių ligų.
  3. Susilpnina lytinį potraukį
  4. Organizme sumažėja vitaminų ir mineralinių medžiagų.
  5. Kūno masės didėjimas 15-40%, nes pakinta angliavandenių apykaita.
  6. Mirtys. Ypač dėl nukraujavimo, dėl netvarkingo gyvenimo, dėl priepuolių, kurie ne visada baigiasi mirtimis, dažniausia paralyžiais. Nuo kotraceptinių piliulių JAV per metus miršta 1090 moterų.
  7. Dėl piliulių sukelto paralyžiaus apankama, prarandama kalba. Kalifornijoje teismas priteisė iš kontraceptinių piliulių kompanijos vieną milijoną dolerių moteriai, kuri nuo jų apako.
  8. Migrena (galvos skausmai).
  9. Skausmai pilvo srityje ir strėnose, mėšlungis, stiprūs spazmai. Gimda susitraukinėdama bando pašalinti spiralę. Moteris jaučia skausmingus spazmus. Retsykiais traukuliai sėkmingai pašalina (pagimdo) IUP.
  10. Depresija, dirglumas.
  11. Poveikis krūtims: a) Vėžys. Krūtų vėžys labai dažnas. Tiriant 452 moteris, kurios turėjo krūties vėžį, pasirodė, kas šios ligos progresijos tikimybė išaugo 250% toms, kurios vartojo piliules 2-4 metus. Tų moterų, kurių krūties biopsija anksčiau buvo nevėžinė, po piliulių vartojimo tikimybė susirgti vėžiu išaugo 1000%. Piliulės sukelia vėžį 6 k. greičiau, nei rūkymas. Merginos gauna krūties vėžį greičiau nei Japonijoje likę gyvi po atominiu bombų. b) Krūtyse gali atsirasti pieno sekreto. c) Kiti pasikeitimai. Jaunoms merginoms krūtys pasidaro sunkios ir pilnos skaudžių cistų. Krūtys anksčiau laiko nukarsta ir atrodo kaip senės. Tokioms merginoms atsiranda vėžio baimė (fobija), nes cistų vis gausėja. d) Pieno pakitimai. Piliulės sumažina pieno kokybę, kiekį ir pakenkia vaikui. Motinos negali maitinti vaiko, nes pagausėja įvairių ligų, pasitaiko, kad kūdikis net miršta.
  12. Menstruacijų nereguliarumai. 25% moterų nutraukia kontracepciją dėl kraujavimo. Mėnesinės gali būti ilgos ir skausmingos, periodas minimaliai sutrumpėti. Kai kurioms moterims mėnesinės visiškai dingsta (amenorėja).
  13. Pykinimas (nausea) ir vėmimas.
  14. Alergija.
  15. Negimdinis nėštumas. Vien dėl spiralių padidėja 140%. ~ Dr. Larimore 5 tyrimuose įrodė, kad negimdiniai nėštumai pas piliulių vartotojas padidėjo nuo 70% iki 1390% .Kai jis tai patyrė, negalėjo naktimis užmigti ir dėl sąžinės ramybės nustojo moterims išrašinėti piliules ir minipiliules.
  16. Gimdos pakenkimai. a) Spiralės įaugimas į gimdos sienelę. Reikalinga operacija, kuri dažnai būna komplikuota. b) Spiralė gali perplėšti, perdurti gimdos sienelę. c) Įdedant spiralę, pažeidžiamas gimdos kaklelis.Iš laiško: ,,Sveiki. Labai norėčiau sužinoti apie gimdos cistas. Niekur nerandu informacijos, t.y. kokie yra šios ligos požymiai, pasekmės…”(Ar esate nešiojusi spiralę, naudojusi kontraceptikus?) ,,Taip, nešiojau spiralę tris metus. Kontraceptikus (regividon) naudojau 3 mėnesius gydytojos rekomendacija, paaiškėjus, kad gimdoje yra cista. J.”Naujausi tyrimai rodo, kad spiralės iššaukia rimtus susirgimus. Kaip rašė Sunday Times 2001 03 04, Oxford Health Research Unit mokslininkų komanda ištyrė 1 071 bevaikių moterų, kurios buvo stebimos nuo 1982 iki 1994. Pusė vartojo piliules, kita pusė buvo įsistačiusi varines spirales. Pastarosios, nešiojusios spirales daugiau nei 6 metus, turėjo tik vieną ketvirtąją galimybę turėti vaiką po 1 metų laikotarpio po spiralės išėmimo. Jos turėjo didesnę persileidimo ir negimdinio nėštumo galimybę. Seniai yra pripažinta, kad jos gali sukelti ar pabloginti venerinių ligų infekcijas ir užkrėtimus, rašė Sunday Times.
  17. Nevaisingumas. Laikinas ar nuolatinis.(40-50% moterų dėl pašalinio piliulių poveikio metų bėgyje nustoja jas vartoti)
  18. Infekcijos, ypač gimdos, kiaušintakių, makšties (vaginitis, salpingitis) uždegimai, makšties grybelinės ligos.
  19. Retencija (šlapimo susilaikymas)
  20. Reinaudo sindromas.
  21. Poliploidija.
  22. Vėžys (carcinoma): endometriumo, gimdos kaklelio, kiaušidžių, kepenų, vidinių organų, odos (melanoma).
  23. Juodoji akantozė (acanthosis nigricans).
  24. Įtaka odai. Pavydžiui, negali būti saulėje.
  25. Vaikų apsigimimai. Kai moterys vartojo DES, daugiau nei 50% berniukų gimė su pakenktais lytiniais organais, nevaisingi. Mergaitės, sulaukusios 20 metų, susirgdavo reta lytine liga - makšties vėžiu, ir šį organą reikėdavo išpjauti. Kartais būdavo gimdos kaklelio vėžys, t.p. nenormali gimda. Kitos kontraceptinės priemonės taip pat labiausiai pakenkia vaikų lytinius organus.
  26. Kepenų augliai (hepatoma). Moterims, kurios vartoja kontraceptus 5-7 metus, susirgti tikimybė yra 5 kartus, o 9 metus vartojančioms -25 kartus didesnė už nevartojančias.
  27. Kiti kepenų susirgimai. Sukelia vidinius kraujavimus, geltligę, kepenų padidėjimą.
  28. Tulžies pūslės ligos. Du kartus daugiau turi tulžies pūslėje akmenų tos, kurios vartoja kontraceptikus.
  29. Trombozė. Dėl estrogeno veikimo pagreitėja kraujo trombų susidarymas. Kraujo krešuliai gali užkimšti kraujagyslę svarbiame organe ir dėl to ištinka mirtis, infarktas, insultas. Po chirurginės operacijos moteris, vartojusi piliules, turi 4 kartus didesnę tikimybę, kad gali atsirasti trombozė. Tai žino chirurgai. Toks efektas išlieka daugelį mėnesių nustojus kontraceptus vartoti.
  30. Susirgti širdies miokardo infarktu tikimybė padidėja 400%.
  31. 9,5 karto didesnė tikimybė gauti insultą.
  32. Padidėja kraujospūdis 5-20%. Sukelia estrogenas, kuris veikia kraujagysles. Po 3 metų visoms moterims padidėja 20 mm.
  33. Makšties pokyčiai. Bjaurus kvapas. Dėl piliulių makšties ląstelėse padidėja cukraus. Todėl pagausėja balšvagrybių (monilia). Dėl to vykstantys pasikeitimai vandenilio jonuose pH apsunkina sąlygas. O tai sukelia bjaurų kvapą ir niežėjimą. Dauguma piliulių vartotojų kenčia nuo šios komplikacijos
  34. Smegenų pokyčiai. Prof. Jerome Lejeune atrado, kad estrogenas padeda vystytis smegenims. O jie vystosi beveik iki žmogaus subrendimo. Todėl sunku nusakyti poveikį, kuris dar neaiškus.
  35. Kvėpavimo infekcijos ir sinusitas, bronchitas.
  36. Konjunktyva. Ji padidėjo dėl piliulių vartojimo tiek, kad kai kurios moterys negali nešioti kontaktinių linzių. Moterys, vartojančioms kontraceptikus, kur kas dažniau eina pas gydytojus dėl visokių ligų.
  37. Veikia kaip AIDS magnetas. Kaip rašė Toronto Star, August 15, 2000, tirtas nonoxynol-9, aktyvi kontraceptinių kremų, žele, putų, supozitorių, kempinių cheminė medžiaga. Buvo rasta, kad tokias kontraceptines priemones naudojančios moterys yra daug lengviau pažeidžiamos AIDS viruso. Buvo tirtos 990 prostitučių iš 4 Afrikos šalių. Tos, kurios vartojo kontraceptikus, kurių sudėtyje yra nonoxynol-9, buvo daug didesnės viruso platintojos. Šį pranešimą perskaitęs Durban, P.Afrikoje vykusioje AIDS konferencijoje 2000.07. mėn. mokslininkas iš Belgijos Antverpeno Tropiniės Medicinos Instituto Lut Van Damme sukėlė auditorijai šoką. Tačiau jau ir ankstesni tyrimai parodė ryšį tarp genitalinių žaizdų, AIDS ir kontraceptikų su nonoxynol-9 vartojimu.
  38. Kontracepcijos didžiausias blogis yra a) anti-Dieviškumas, nes ėjimas prieš Dievo valią; b) anti-Bažnytiškumas, nes ėjimas prieš Bažnyčios vienybę, silpninimas moralės ir tikėjimo; c) anti-Socialinis, nes mažina visuomenėje meilės lygį ir didina egoizmą, gašlumą; d) anti-Šeimyninis, nes paverčia jungtuvinę priesaiką melu, pakeičia save atiduodančią meilę į vedybinio piktnaudojimo neapykantą; e) anti-Sutuoktinė, nes veda į abipusį porininko sąžinės piknaudojimą; f) anti-Sava, nes kuria egoizmą ir išnaudoja asmenis. Mons. V. Foy.
  39. Triskart padidėja persileidimai po piliulių naudojimo.
  Pasekmės vyrams Dėl vazektomijos.
  1.Hepatoma.
  2. Epididymitis. Dėl jo atsiranda karšligė, skausmas, negalia, infekcija.
  3. Išsivysto antikūnai. Dėl jų poveikio, nors ir sėkmingai atliktos mikrochirurginės vaisingumo atstatymo operacijos rezultatų neduoda.
  4. Ilgalaikis psichinis ir fizinis kastracijos poveikis nėra ištirtas, bet ir taip aišku, kad ypač smarkiai pažeidžiama psichika. Vyrai jaučiasi praradę pilnatvės jausmą, savo vertę, savigarbą.
  5. Studijos Oregone parodė, kad vazektomija pagreitina arterijų kalkėjimą, didina infarkto galimybę.
  6. Atsiranda skydliaukės, sąnarių, kraujotakos sutrikimų.
  7. Diabetas.
  8. Radiaciją, kaip kastracijos metodą, išbandė naciai. Veikia genus, atsiranda ilgalaikės komplikacijos

  Pasekmės gyvūnijai
  Kontraceptinės piliulės teršia aplinką, dėl jų mutuoja vandens gyvūnai. Pirmoji Europoje aliarmą paskelbė Šveicarija, po to JAV. Mokslininkai ištyrė, kad žmogaus estrogenai sukelia lytinius pokyčius žuvims - endokrininiai pokyčiai blokuoja hormonų veiklą. Žmogaus estrogenai 17b - estradiolo formoje ir jų metabolitai kaip ethinyl estradiol ir mestranol - daugiausiai naudojami kontraceptinių piliulių ir hormonų pakaitalų terapijose - buvo aptikti Europos ir JAV nutekamuosiuose vandenyse. Estrogenu užterštame vandenyje pas žuvų patinėlius pasigamina trynio proteinas, vadinamas vintellogenin, kuris normaliai gaminasi tik patelėse. Lytiniai pokyčiai atsiranda ir kitoje~ vandens gyvūnijoje. Kaip tyrimai parodė, sintetinis estrogenas taip greit nesuyra, kaip natūralus. Mokslininkai ieško išeities. Jei statyt membraninius filtrus- būtų brangu. Norima kontraceptines priemones gaminančias kompanijas apdėti dideliais mokesčiais. Kai einama prieš Dievo tvarką- visada atsiranda daug problemų. Geriausia išeitis- ekologiškai švarus ir nieko nekainuojantis natūralus šeimos planavimas. Mikrobiologas Mark LeChevallier. New Jersey. Literatūra: ,,CCL Family Foundations” Volume xxv, Nr.6,1999
  March 19, 2002 (LSN.ca) - BBC’s Countryfile ir Independent atlikti tyrimai parodė, kad dirbtiniai estrogenai, naudojami kontraceptinėse piliulėse per nutekamuosius srutų vandenis patekę į Britanijos upes pakeitė pusės žuvų lytį. Independent praneša, kad mokslininkai ir aplinkosaugininkai bijo, jog galingi chemikalai, patekę į geriamą vandenį, gali paveikti žmogaus vaisingumą. Laikraštis praneša, kad tyrimai, padaryti daugelyje pasaulio vietų rodo, kad per pastaruosius 50 metų viename mililitre sėklų spermijų sumažėjo nuo 160 milijonų iki 66 milijonų. Vandens kompanijos Britanijoje sako, kad geriamajame vandenyje hormoninių chemikalų nerasta, tačiau Independent rašo, kad Vakarų Vokietijos Ulm universitetas rado mažus kiekius kontraceptinių hormonų 4 iš 10 mėginių. Independent: http://news.independent.co.uk/world/science_medical/story.jsp?story=275396
  Moteriškų kontraceptikų sudėtyje vartojami hormonai patekę į aplinką, užteršia vandenį ir patekę į laukus persiduoda augalams. Moteriškų dirbtinių hormonų jau randama sojoje, aluje. O tai jau turi įtakos vyrų impotencijai ir vaisingumui. Studijoje netirta žuvų patinėlių impotencija dėl moteriškų piliulių hormonų pragaištingo poveikio ir žuvų maisto įtaka vyrų vaisingumui

 23.   Ema rašo:

  Na bet jei ciklas niekaip nesusitvarko - ir sportuoju, ir sveikai maitintis stengiuosi, streso tikrai minimaliai - tai ieskoti rimtos ligos, ar tiesiog leisti viskam vykti kaip yra? kaip supratau, kontracptikai pliusu neturi… Ypac kalbant apie sveikata.

 24.   andy rašo:

  Ema , na visu pirma reiktu isbandyti naturalesnes priemones , kaip nakvisu alieju, progesterono krema. Taip pat reiktu paziureti emocine bukle.

 25.   andy rašo:

  Laura, aciu uz si straipsni, kuris tik dar karta patvirtina daugeli mano minetu faktu ir parodo , kad kontraceptikai yra labai pavojingi ir po to gali tekti labai brangiai sumoketi sveikatos kaina.

 26.   andy rašo:

  Dar nereguliarios menstruacijos gali buti del mazo riebalu kiekio organizme, motermims kad butu pastovios menesines reikia bent 22% riebalu (body fat percentage). Mensines taip pat sutrikti jei labai intensyviai sportuojama.

  Bet menesines taip pat pasidaro nereguliaros jei turite virsvori ar esate nutukusi (BMI virs 30). BMI yra kuno mases indeksas, jis nera idealus bet ideja galma gauti. Jis skaiciuojamas svoris kg, padalitas is ugio pakeltu kvadratu (ugis metrais)kuri reikia pakelti kvadratu. pvz jei ugis svoris 70 kg, ugis 1.82 m tai bmi yra 21.1

 27.   andy rašo:

  Dar vienas naturalus metodas yra gleiviu stebejimas, jis dar vadinamas The Creighton method CrMS .
  Teigiama kad jis yra 99% patikimas
  http://www.creightonmodel.com/

 28.   andy rašo:

  Jie skaitote anglu kalba cia yra geras straipsnis
  http://aartiana.wordpress.com/2010/05/26/my-6-step-herbal-contraceptivebirth-control-program/

 29.   andy rašo:

  Dar nereguliarus menstruacinis ciklas gali buti del gluteino, tad bent jau kuriam laiku butu patartinae eliminuoti gluteino turincius produktus, mieziu, kvieciu ir rugiu bei net avizu produktus.

 30.   andy rašo:

  Jei skaitote anglu kalba galite paskaityti knyga Muculess diet, dieta be gleiviu, kuriu gamyba buten skatina gluteinas, pieno produktai.
  http://www.amazon.co.uk/Mucusless-Healing-System-Arnold-Ehret/dp/0879040041

 31.   Katrina rašo:

  Man tai niekad tie kontraceptikai pasitikejimo nekele, nes versti manyti organizma, kad jis laukiasi kelis metus, ar net keliasdesimt, tai visiska nesamone. Nestumo metu moters organizme vyksta visokie pakyciai, atsiranda yvairus negalavimai, bet tai juk tik 9 menesiams… ir del vaiko, o cia organizmas alinamas metu metus.
  Del nereguliariu menesiniu, tai man padejo nakvisu aliejus ir vaistas agnuscaton (nelabai atsimenu pavadinimo, bet jis pagamintas augaliniu pagrindu) Seip tai kontracptikai neiko jie ten nesurguliuoja, tiesiog ju pagalba sukuriamas dirbtinis ciklas.
  Del menesiniu skausmu, tai man labai padeda vegetariska dieta, jei valgau maziau mesos, geriusiai 1-2 savaites pries menesines isvis jos nevalgyt, tada skausmai labai mazi, nereikia net vaistu. Jei valgau mesos, tai buna skausmingos menesines, kartais net sustoja skrandis, pykina. Tenka tada vartoti nuskausminamuosius, kurie net nevisad padeda.
  Va del plauku ir spuogu, tai straipsnis neteisingas, kaip tik plaukai slenka kai yra per daug vyrisku hormonu, spuogai taip pat isnyksta pradejus vartot kontraceptikus, bet tai cia ne priezastis juos varoti. Deja kaikurios paaugles taip elgiasi, zinau ne viena taveji, kad vartoja kontrceptikus tik tam, kad turetu grazia oda.
  Nuo kontraceptiku atsiranda celiulitas, ta patvirtino mao neviena drauge, Ir labai sunku jo atsisakyti.

 32.   Aš rašo:

  sveiki,
  Turiu ir aš nuomonę apie kontraceptikus. Prieš kelius metu dėl padidėjusio plaukuotumo. Jokio teigiamo poveikio tik neigiamas, kuris man kėlė susirūpinimą- atsirado šaltumas, nenoras mylėtis. Todėl manau, kad tai tik komercija ir žinoma geras farmacininkų marketingas.
  ačiū

 33.   andy rašo:

  Na plaukotumas kaip sakiau daznai atsiranada del estrogenu dominavimo , ypac jaunesnems merginoms vartojancioms kokntraceptikus.

 34.   Aš rašo:

  Kadangi paliečiau, manau daugumai moterų aktualia tema. Gal galėtumėte pakomentuoti depiliacijos būdus? Ačiū
  http://www.depiliacija.lt/

 35.   andy rašo:

  Na i tokius prietaisus ziureciau atsargiai, geriau sureguliuoti hormonus, arba tiesiog tuos plaukus nuskusti.

 36.   Aš rašo:

  Bėda ta, kad tai kas auga augs ir toliau. Neturiu problemų su hormonais, manau tai genetika-mama turi tą problemą. Skutimas ne išeitis nes atauga dar vešliau. Plaukų šalinimui naudoju pincetą ir epiliatorių. Mano nurodytas prietaisas mane šiek tiek suintrigavo. Dar reikia pagalvoti. Ačiū

 37.   Aš rašo:

  http://translate.google.lt/translate?hl=lt&langpair=en|lt&u=http://www.healthyhairplus.com/Vector-Permanent-Hair-Removal-System-p/hhpvectorhair.htm

 38.   Erika rašo:

  maniau, kad plaukuotumas padideja del progesterono dominavimo…

 39.   Aš rašo:

  Sutinku, tačiau gyventi reikia dabar ir norisi kokybiškai. Todėl daugeliu atvejų siūlomi produktai, prietaisai tik priemonės pašalinti pasekmes. Visų nuomonės yra teisingos, bet nėra objektyvios. Gyvename laikmetyje, kuriame vyksta mokslo progresas. Todėl kategoriškai teikti ar neigti visgi negalima…
  ps nukrypau nuo temos, atsiprašau.

 40.   andy rašo:

  na naturalus progesterono dominavimas labai retas atvejis, taip pat koki testa jums dare, kad nustatytu progesterono ligi.

  Daznai progesteronas gali buti padidejes vartojant sintetini progesterona ar tepant labai daug progesterono kremo.

  O jei dominuoja sintetinis progeseteronas, tai jis dar gali padidinti estrogenu dominavima ir todel pradeti augti veido plaukai.

 41.   andy rašo:

  Teigiama kad kuo toksiskesnis organizmas tuo sunkesnes buna menesines.

 42.   Zenonas rašo:

  labai išsami analizė, moksliškai gerai pagrįstas straipsnis. Ir dar gerai, kad iš komentarų matosi, kad moterys susidomėjo, ir dauguma jų vertina teigiamai, netgi panašias išvadas yra pasidariusios iš savo patirties. Straipsnyje nėra nepagrįstos isterijos, mados klyksmo, kaip dažnai matome kitų autorių straipsniuose pvz.: apie modifikuotų organizmų “daromą žalą”. Sveikintinas toks griežtai mokslinis , objektyvus požiūris. Sėkmės autoriui tolesniame visuomenės švietime sveikatos klausimais.

 43.   Uždegiminiai procesai: kas juos sukelia ir kaip juos sumažinti? rašo:

  [...] Sveikatos Saltinis Sis blogas yra apie sveiką ir naturalų gyvenimo būdą.Bus publikuojami straipsniai apie tai kaip gyventi ilgai, sveikai ir laimingai naudojant natūralias priemones ir be nuodingų vaistų. « Hormoninė kontracepcija - farmacinis vandalizmas prieš moters fiziologiją [...]

 44.   andy rašo:

  Dar Robertas tegia, kad burokeliu sulciu protokolas taip pat padeda sumazinti padidejusi estrogenu kieki, tada galite ji panaudoti taip pat.

 45.   Andy rašo:

  Zenonai, GMO maistas ir augalai yra labai pavojingas eksperimentas su zmonija yra ne viena studija kuri parodo gmo zala,
  Staip viena studija , peles buvo seriamos gm maistu, pelems burnoje pradejo augti plaukai, naujagymiu mirtingumas buvo 5 kartus didesnis nei tu kurie buvo serti ne GMO maistu.
  http://www.responsibletechnology.org/utility/showArticle/?objectID=4888#hair

  Prisidengiant bado mazinimu, monsanto ir kitos kompanijos nori uzgrobti maisto ir seklu kontrole. Ir priedo GMO kaip tik besivystanciose salyse sukels bada, nes fermeriai tures kiekvienas metais pirkti seklas.

  Taip pat maitinant BT kukuruzu, kuris modifikuotas taip kad pats gamintu pesticidu. Bt kukuruzu paserus gyvynus zarnyno flora pradea gaminti toksinus.

 46.   Andy rašo:

  Taip pat sulau perskaitti mokslini sttraipsni
  The Genetic Engineering of Food and the Failure of Science – Part 1: The Development of a Flawed Enterprise
  http://www.ijsaf.org/contents/16-1/lotter1/index.html
  abi dalis
  http://www.ijsaf.org/contents/16-1/lotter2/index.html

  Taip pat paziurekite sia video
  http://video.google.co.uk/videoplay?docid=4147551008386395793#

 47.   VitaminasC rašo:

  kad jau pradejom apie GMO, tai ka Andy pasakysi i sita komentara? Man jis logiskas ir nematau nieko blogo jame:
  pavyzdžiui, su GM bulvėmis, kurios yra atsparios didžiausiam bulvių priešui – dryžuotam kolorado vabalui. Buvo atlikti tyrimai – viename lauke pasėtos paprastos bulvės, kitame – antikoloradinės. Suskaičiuoti visi tame lauke gyvenantys vabaliukai – jų pavyko suskaičiuoti po 96 rūšis abiejuose laukuose. Paprastas bulves saugojo nuo kolorado tradiciniais purškalais, genetiškai modifikuotų purkšti nereikėjo – jas saugojo įterptas genas. Užaugus derliui, suskaičiavo koks išliko vabaliukų rūšių kiekis abiejuose laukuose. Genetiškai modifikuotų bulvių lauke vabaliukų išliko 95 rūšys (išnyko tik koloradas – neturėjo ką ėsti), tradiciškai purkštame lauke išliko tik 15 rūšių (ir tos pačios su pažeistomis populiacijomis). Alio! Kovotojai už populiacijos įvairovę! Kaip jums patinka vazdelis? Ir kodėl taip aršiai kovoja žalieji prieš GMO, o prieš tradicinius kovos su kenkėjais būdus balsai pritilę? O gal tie nekaltai žuvę nuo žemdirbio purškalo vabalėliai kuo nors kalti?

  Į bulvę yra įmontuojamas tam tikros bakterijos genas, kuris gamina tos bakterijos vieną iš penkių toksinų ir šis kaupiasi tik bulvių antžeminėje dalyje. Tačiau jau 40 metų kovai su koloradu taip pat yra naudojamas ekstraktas iš tos pačios bakterijos, kuriame yra visi penki toksinai – juo purškiamos bulvės. Iki pirmo lietaus. Po to visas tas kokteilis pakliūna į dirvą, o tai reiškia ir į pačias bulves, ir į dirvožemį, jo vandenį. O koloradas ramiai tada išropoja vėl ant stiebų ir tęsia savo puotą. Na o jei vėjukas yra stiprokas ir gretimai auga salotytės, tai viena kita nuodo molekulė ar atomas yra vėjo užmetamas ir ant kaimynų – pagardinimui.

 48.   Andy rašo:

  Na velgi tokie augalai kai kada turi pranasumu, bet daugeliu atveju, augalai yra sukurti taip kad jie pakeltu didesne chemikalu doze, kaip roundup ready soy ar corn. Ir priedo kiekvienasi metais reikia pikti naujas seklas, kas padaro zmnes priklausmoanis nuo monsanto.

  Dar kaip sakiau as nenoreciau buti bandomu triusiu, nes po to gali paaisketi ka dtokei augalai labai labai kenksmingi sveiktai.
  Kaip sakiau gmo seriami augalai sukelia nevaisinguma gyvunams.
  beje net yra manoma, kad bites nyksta nuo GMO augalu.

  Priedo reiktu skatinti ekologine zemdirbyste ir yra metodu kaip nuo koroloda vabalu apsisaugoti naturaliom maziau zalingom priemonem.

  Tada nereiktu nei toku aplinkai zalingu chemikalu, kuriuos velgi stumia to dideles kokmpanijos, kaip monsanto ir kt.

  Ir dar tokios studijos daznai gali buti finansuotos ar net atlikos MOnsanto, ar kitu su genetine modifikacija susijusiom kompanijoms.
  Jei zinai idek nuoroda ar pavdinima i ta studija.

 49.   Rute rašo:

  „Daugelis gydytojų klaidingai mano, kad estrogenai naudingi kaulams, bet, deja, yra priešingai.“ O autorius yra toks protingas, kad žino geriau už daugelį gydytojų…
  „Nuo estrogenų vyriškos lyties žuvys virsta moteriškos lyties žuvimis.“ Žuvys – ne kokie hermafroditai, jos lyties nekeičia ;)
  „Štai naudojant kontraceptinį poveikį turintį pleistrą (pastoviai per oda įsisavinami hormonai), viena mergaitė mirė nuo kraujo krešulio.“ Vau. O viena mergaitė mirė, pavalgiusi bananų – juos irgi reikia uždrausti kaip pavojingus sveikatai.
  „maitinimas krūtimi yra natūralus kontraceptikas“ O čia kas per „čiūdas“? Per gerai būtų, iš kur tada šitiek pametinukų atsiranda?
  Kažkokių grybų prirašyta. Hormoninė kontracepcija – blogis, prezervatyvai turbūt irgi yra nedovanotinas nenatūralus kišimasis. Palikti viską gamtai – ir turėtume visos po dešimt vaikų netyčiukų. Skaičiuoti dienas bepigu toms, kurių ciklas kaip pagal laikroduką eina, o ką daryti, jei sulaukus dvidešimt, trisdešimt jis vis dar nereguliarus? Kas tada, susilaikymas belieka?

 50.   andy rašo:

  Rute, Jus net nebandet tu mano pateiktu faktur patikrinti, ir is karto kategoriskai pareiskete, kad tai nesamone, kas velgi parodo jusu ignoruma.

  O del mirciu , tai nuo pakaitines hormonu terapijos mire tukstanciai moteru.

  Bet velgi, neikas juse nevercia mano pateikta info tiketi, jie jus aklai pasitikite gydytojai ir farmacija tai velgi linkiu jums sekmes, bet anksciau ar veliau tiks nusivilti.

  O del 10 vaiku, tai yra daug seimu, kur nenaudoja hormonines kontracepcijos ir kiek kaipp ir daugelis turi 2-3 vaikus. Tiesiog reikia gerai pazinti savo organizma, ir deja, daugeliui tai atrodo #rocket science’.

 51.   VitaminasC rašo:

  Rute rašo:
  „maitinimas krūtimi yra natūralus kontraceptikas“ O čia kas per „čiūdas“? Per gerai būtų, iš kur tada šitiek pametinukų atsiranda?

  Gal tu pasidomek kiek tu mamu siulaikiniu maitina krutimi kudikius. Maitina - turiu omenyje ne tris dienas kol ligoninej, ar puse menesio, o normaliai kaip priklauso iki 1.5 ar 2 metu ? jauciu koks 20% moteru tik tai daro.
  Po to stebisi kodel problemos su vaiku sveikata, kodel ju psichika sudirgus, kodel jie siaip nieko gyvenime nenori ir auga looseriais ir t.t. Uzauga vaikai ant dirbtinu mishinuku be rysio su motina ir visos bedos del to… + dar prisideda gimdymas ne naturaliu budu o cezariu…

 52.   andy rašo:

  Nezinau lietuvos duomenu, bet stai Uk, tai iki 6 menesiu, krutimi maitina vos keli procentai moteru. Tiesa, sioje salyje maitinimo krutimi procentas yra vienas zemesniu pasaulyje.

 53.   urte rašo:

  Bet as nelabai suprantu, man jau 28 metai, lytini gyvenima gyvenu nuo 17, niekada nenaudojau kontraceptiku, tik kelis kart esu bandziusiu prezervatyvus (tik del idomumo). Niekada dar nepastojau, nes mano vyras “nuleidzia” ne i vidu. Sis budas yra labai senas, kiek esu kalbejusi, juo naudojosi tiek mano seneliai, tiek tevai, tiek dabar naudojasi ir visos drauges , draugai. Ir niekada nesupratau ir nesuprasiu, moteru naudojanciu chemija, tik tam kad patirtu ta malonuma, kai vyras “nuleidzia ividu” tai yra baisu, juk ta tablete reikia suvalgyti kiekviena diena, moterys jas valgo diena is dienos po kelis ar net keliasdesimt metu. Net jeigu ir nezino tikro salutinio poveikio, tai vistiek ant kiek kvailas turi buti, kad nesuprastum, jog tau po metu ar net daugiau tai pakenks, ir svarbiausia del ko. Daug labai jaunu paneliu pradeda kontraceptikus kimsti jau nuo pirmuju lytiniu santykiu (kaikurios dar anxciau). Ar cia vyrai pasidare lepsiai, kad nebegali ar nebenori baigti ne i vidu, ar cia kas

 54.   ieva rašo:

  to VitaminasC
  na cia mes apioe kontraceptikus, tai apie tuos GMO, gal ne i tema, bet as kiek esu skaiciusi, tai didelis nuodas tas GMO, ir dar normaliai neistirtas, nes cia dar naujiena, kaip jis veikia zmogu, dar tiksliai nenustatyta, nes tik nelabai seniai ji pradejo naudoti, reikia kad zmogus bevalgydamas tokias darzoves uzaugtu ir savo palikuoniu susilauktu, tada ir pamatysim GMO zala, arba nauda :) Beja yra kazkokios studijos, kur dave atrodo pelem ir vabalam tokiu GMO ir jie negalejo susilaukti palikuoniu, as asmeniskai nenoriu buti tokiu banduomuoju triusiu.
  O del bulviu, ar kitu darzoviu, svarstyti kuris budas geresnis, ar purskti, bei tresti chemija, ar seti modifikuotas, tai manau net nesvarstytinas, nes jie abu labai blogi. Reikia stengtis auginti ekologiskai, yra daug butu atbaidyti kenkejus. Pvz. nuo koloradu bulves saugo tarp vagu pasetos pupeles, cia senas patikrintas budas, taip augina mano senneliai ir kiti pazystami, ir jau nebesiskundzia kenkejais. Yra daug ivairiu zoliu nuoviru, kuriais mama laisto savo darzoves, kartu jas taip patresdama ir atbaidydama nuo tam tikru vabzdziu, tai ir yra ekologija

 55.   VitaminasC rašo:

  Urte: vyrui “nuleist” ne i vidu tai tas pats kas ziurint filma ir priejus pati idomuma (atomazga) - isjungt televizoriu ir neziuret toliau. cia visa beda :)
  Prezervatyvai yra labai super patikima apsaugos priemone ir manau kad nekenksminga visai.

  Ieva: kad ekologiskai galima augint tai jo jo, bet kalbekim apie 80% dauguma, kurie neaugins ekelogiskai arba neipirks tokiu ekelogiskai uzaugintu, jiems reikia masinio produkto, reikia pamaitinti gi beproto augancia populiacija zmoniu :)
  Skaites as tokius pamastymus kad bites bedulkindamos GMO augalus pasidarys atsparios kam nors, susikryzmins su pomidorais ir pan ir gausis monstras bite - nu cia man skamba kaip is fantastiniu knygu aukso fondo… nors idomu butu pamatyt. :)

 56.   andy rašo:

  Urte, aciu uz si pateikta metoda ir pasidalinta patirti. Ir esu girdejes, kad yra techniku, kaip vyrai gali ta nuleidima is viso sustabdyti, teisa nesu skaites tos knygos tai negliu pasakyti. Ir taip pat ten buvo teigiama, kad daznas spermos praradimas nera naudingas vyrams ir net gali juos issekinti.
  Knyga vadinasi ‘Taoist Secrets of Love: Cultivating Male Sexual ‘
  http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/0943358191/ref=dp_olp_used?ie=UTF8&qid=1279905828&sr=1-1&condition=used

  O siaip tai litinis santykiavimas yra geras ir sveikas dalykas, ir tai daug daugiau nei vien fizinis santykiavimas. Pasidalinama energija, taip pat tai ir fizine veikla. Deja kaip rodo tyrimai del ivairiu problemu tas litinas aktas yra labai trumpaas vos kelios minutes.

 57.   andy rašo:

  O del gmo tai tai manau naivu kad jie isgelbes zmonija. Yra saugesniu nei chemikalai metodu, ir jei leistu ir duotu siek tiek pinigu tai jie tikrai atsirastu.

  Bet velgi cia chemikalai ir gmo, tai kaip siuolaikine medicina, kiti yra paprasciausiai blokuojami.
  yra tokiu technologiju, kaip juros vandens naudojimas ir kt. kurios galetu pakeisti zemdirbyste.

  preido reikia prsiminti kad 60-80% visu grudu yra suseriami gyvyliams, sumazinus mesos ir pieno produktu vartojima liktu daug laisvos zemes ir gal net nereiketu tokiu dideliu derliu.

 58.   sanchias rašo:

  kontracepcija ardo moteru sistema, todel daug nevaisingu

 59.   sanchias rašo:

  kontracpcija ardo moteru reprodukcijos sistema, surinka hormonu balansas.
  Pav., po vienos postinoro tabl, moters organizmui atsistatyti reikia 3-12 men.
  Lt ginekologai nezino nieko isskirus kontraceptikus, maitinomos bigfarma ir maitino mergaites jau nuo 15 metu sutrikus menesinems hormonais, nors jems patis amerikonai aiskina , kad negalima taip. …..vistek varo, o paskui prasideda encefalopatu klidisei…is kur atsiranda vezys?…is kur atsirado nevaisingumas? pradiedama kova su nevaisngumu, ir vel harmonai…

  Homus Sapiens - zmogus mastantis, o tas kuris nemasto ir givena is reklamos, anksciau ar veliau krenta ant bigfarmos altoriu, druchinomas nevaisingumo klinikose, paskui onkoistaigose…

 60.   andy rašo:

  Dar yra vienas metodas, kai naudjant aprata testuojamas horonas - Lutenizing hormonas/ liuteinizuojantis hormonas, ir taip nustatoma, kada moteris gali tapti nescia, tiesa tie testo stripai nera pigus. Pats monitorius tai nebrangus £5.
  Testas vadinas Persona

 61.   Inga rašo:

  Na gaila, kad sio kremo negalima nusipirkti lietuvoje ir isbandyti… ir jo kaina doleriais nemaza…

 62.   Ema rašo:

  Is Jusu, Andy, komentaru atrodo, jog nereguliarios menstruacijos gali atsirasti tik del netinkamos dietos. Taciau hormonu sutrikimas gali buti ir igimtas, ar ne? ka tuomet daryti? Jei pavyzdziui keleta metu is eiles menstruacijos buna tik pora kartu i metus.

 63.   andy rašo:

  Na zinoma mityba nera vienintele priezastis, gali buti chemikalai, kurie mimikuoja estrogenus.
  Taip pat priklauso nuo emociju, streso, minciu. Yra manoma kad beveik kiekviena problema turi kazkoki emocini rysi.

  Del paveldejimo, tai daugeliu atveju aplinka daug svarbesni nei genai, nes dauguma genu ramiai sedi , kol jiems nesudaromos palankios salygos pasireiksti. Taip pat reikia prisiminti, kad daznai paveldimi mitybos igudziai, poziuris i gyvenima ir t.t.

  Bet siaip manau suversti genams sveikatos problemas yra labai lengvas bet klaidingas sprendimas. Geriau prisiimti atsakomybe uz savo sveikatos problemas ir kazka daryti, kad jas isspresti. Bet velgi nereikia saves smerkti, ir visu pirma reikia sau ir kietiems atlesti.

 64.   egle rašo:

  Ema, cia sunku dabar taip pasakyti, ka daryti. Reikia ziureti koks Jusu amzius, gal tik viskas prasidejo, paprastai pradzioje jos nebuna reguliarios, ir tai normalu. Aisku, jeigu i metus pora kartu, tai nera geras zenklas, net ir tuo atveju jeigu tai pirmosios menesines. Juk sie sutrikimai rodo kad kazkas organizme ne taip, o nereguliarios menesines, tai yra tik kokios nors didesnes priezasties pasekme. Menesiniu nebuvimas, skausmingumas ir pan. tai tik didesnes ligos pradzios arba problemos rodiklis. O viso to spresti kontreaceptinem piliulem ne iseitis. Tai tas pats kas skaudancia galva “gydyti” nuskausminamaisiais vaistais. Pirmiausia Jus turite pazvelgti i savo kasdienybe, ka valgote, kaip valgote, ka dedate i savo vidu ir ant kuno, kaip gyvenate, kur ir kaip dirbate. Gal ten kenskmingos salygos, gal kvepuojate labai uzterstu oru, nors to nejauciate ar net nezinote, gal naudojate daug buitines chemijos, kuri per plaucius ir per oda patenka i kuna. Gal kasdien geriate labai uztersta vandeni. Gal patiriate daug streso. Pasitikrinkite krauja, atlikite ivairius tyrimus. Gal yra susikaupe organizme tirpikliu, sunkiuju metalu, kirmelyciu ir kitokiu tarsalu. Isvalykite savo kuna ir daugiau nebeterskite. Tai didelis darbas, reikalaujantis dau pastangu ir laiko. Ir tik tada, kai pagyvensite sveikai bent metus pamatysite rezultatus. Net jei ir tada nesusitvarkys menesines ir kiti negalavimai, galesite kaltinti genus.

 65.   karolina rašo:

  sveiki, norėčiau ir aš pasidalinti savo patirtimi. Man jau 30 metų, su vyru susituokę 5 metus, o kartu iš viso 7 metus. Auginame du vaikučius, ir abu buvo planuoti, pagal natūralų šeimos planavimą. Kad pasisaugoti nuo kitų nėštumų, apsiėjome be jokių sintetinių priemonių ir kontraceptikų. O pastoti pavyko bu kartus iš karto. Saugomės kaip čia kažkuri anksčiau komentavo, kad vyras “nenuleidžia į vidų”, o į išorę, nes visiškas sustabdymas manau vyrui iš tiesų gali pakenkti.
  Dėl maitinimo krūtimi, tai daug kur esu skaičiusi ir girdėjusi, kad jeigu vaikas yra maitinamas pastoviai ne rečiau kaip kas 3-4 val.m, moteriai pastoti tikimybė maža. tačiau, kaip žinome, maždaug apie 6 mėn. vaikutį reikia primaitinti ir tirštu maistu, tuomet rizika pastoti didėja sulig kiekviena diena. Aš savo antrąjį vaiką maitinau iki 1,2 m., ir 8 mėn. mėnesinių visai nebuvo, tačiau vyras “į vidų iki tol neleisdavo”, nes niekada nežinai, kad prasidės pirmos mėnesinės, o prieš jas įvyksta ovuliacija. Todėl, bent jau mums, tai nekelia visiškai jokių problemų, kolkas jokių netyčiukų nebuvo, nežinau kaip bus toliau, tačiau net ir tuo atveju, netyčiukas nėra kažkokia gyvenimo tragedija, ypatingai tuomet, kai turi tvirtą šeimą ir mylimą žmogų šalia. Turėtų būti gėda toms moterims, kurios dėl figūros gadinimo, dėl savanaudiškumo atsisako motinystės, ir turbūt būsiu visiškai teisi sakydama, kad daugekis iš jų tikrai nebūna laimingesnės, nei tos, kurios džiaugiasi būriu vaikučių.
  Žinoma, gali atsirasti visokių komentarų, kad ką daryti skurdžioms šeimoms, arba vienišoms moterims, tačiau, tai jau kita medalio pusė, į kurią įeina moralės, vertybinė sistema, tikėjimas, požiūris į gyvenimą. Kiekvienas žmogus turi galimybę pasirinkti, ir susikurti beveik tobulą gyvenimą, bet ne kiekvienas tą nori padaryti pats. Kažkodėl dauguma žmonių laukia iš kitų, kaltina kitus, kaltina genus, kaltina aplinkybes, kaltina visuomenę, nors pats yra tos visuomenės dalis. Rūpinkimės savimi patys ir mokinkimės ugdyti valią, atsisakyti kai kurių malonumų, pajusti saiką įvairiose gyvenimo srityse.

 66.   andy rašo:

  Stai dar viena nauja studija parode, kad hormonines kontracepcijos vartojimas padidina kruties vezio rizika
  http://www.sciencedaily.com/releases/2010/08/100803112815.htm?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+sciencedaily+%28ScienceDaily%3A+Latest+Science+News%29

 67.   Inga rašo:

  Sveiki, noreciau pasikonsultuoti. Mano vyrui atsirado ant desines kruties, salia spenelio, nedidelis guzelis. Jis neisnyksta apie puse metu. Neskauda, bet neramu kas tai ir del ko atsirado. Jam dar tik 25m. Jis ruosiasi eiti pas gydytoja pasikonsultuoti. Kadangi nelabai tiki tradicines medicinos gydytojais, nes patirtis su jais nekokia buvo. Tai pamanem parasysim cia, gal ka nors suzinosime, bent jau nuo ko pradeti, ar kokius tyrimus reiktu pasidaryti, kokios galimos priezastys. Nezinau ar tai susije su hormonais, gal net ne i ta tema parasiau..Siaip pas ji krutys nera padideje ar dideles, virsvorio neturi. Sportuoja, del maitinimosi nera labai sveikuolis, bet greito maisto taip pat nevalgo. Siaip nei jis, nei as niekada nevarotom kotraceptiku, bet kazkodel visus guzelius ar krutu bedas sieju su hormonais, nors gal ir nesu teisi. Gal ten yra kazkokiu limfmazgiu? Ir jis tiesiog padidejes. Nors dabar ziuriu, kad limfmazgiu krutyse lyg ir nera. Aciu uz patarimus is anksto

 68.   andy rašo:

  Siap tai geriau reiktu nueti ir kad gydotja paziuretu, nes kruties vezys gali buti ir vyram, bet velgi nenusigaskit, tiesgiog nueikit kad paziuretu, gal ten tik taip kas nors nieko rimto. TIk atsargiai su biopsijoms, pries darant reikia labai gerai pagalvoti ar verta, nes galima tik dar labiau ji ’supikinti’ ir paskatinti jo plitima.
  Geriau butu silimine tomografija, bet nezinau ar lietuvoje kas nors daro.

  Dar vienas varjantas butu padaryti HCG testa (sis hormonas buna padidejes per nestuma, bet jei jis padidejes vyrams ar moterims kuri yra nescia tai gerai indikacija kad gali buti vezys.

  Jei ten limfos mazgeliai gali buti del blogos limfos cirkuliacijos. Limfos cirkuliacijai pegerinti labai gerai tinka trampolinas/batutas.
  Taip pat reiktu kepenis issivalyti jas galima plauti , naudoti chanca piedra taip pat naudoti burokeliu sultys.

  Dar galite tepti jodo, tiesiog nusipirkit lugolio ir tepkite aplinkui
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/36-36.html

  TOkei dalykai taip pat gali buti del hormonu sutrikimo, ypac kai pradeda moninuoti estrogenai, todel reiktu vengti kiek galima visokio plastiko, ir patartina net neliesti kasos aparatu cekiu, nes kaip rodo tyrimai daugelis jut turi BPA, kuris labai panasus i estrogenus.
  O ar jo krutis padideje, taip pat ar didelis pilvas, nes tokie zenklai yra indikacija kad yra per daug estrogenu.
  Dar visokiems tokisnams salinti gerai sauna ir ypac infra raudonuju spinduliu, tad butu patartina bent jau paprasta reguliariai lankyti.

  Dar reiktu panaudoti kokiu nors probiotiku, nes zarnyno flora yra labai svarbu.

 69.   :P rašo:

  Sveiki, rafinuotas nakvišų aliejus tikriausiai netiktų menstruacijų sureguliavimui?

 70.   laura rašo:

  Rafinuotose aliejuose isvis nieko gero nelike po tu rafinavimu, tik riebalas. Tai net nesvarbu koki vartosite ar saulegrazu, ar nakvisu ar dar belekoks, nes juose nieko nera. Tai geriau isvis jo nevartoti, nes tai tuscios kalorijos. Aplamai naudojant rafinuotus produktus tik zalos organizmui padarysite. O vat nerafinuotas ir ekologiskas, ir dar ne kapsulese, o butelyje, tai labai super. Juose daug moterims naudingu dalyku. Ji net profilaktiskai patariama naudoti, del jame esanciu vitaminu. Bet vaistinese nelabai tokiu dalyku buna. Nenoriu reklamuoti, bet pareklamuosiu :) yra viena vietele Vilniuje, kurioje prekiaujama isskirtines kokybes aliejais - “Kvapu namai”. Kad bus i nauda toks aliejus tai tikrai, bet nereikia labai tiketis, kad viska ten sureguliuos, priezastys gali buti gilesnes ir didesnes. Bet man, kai budavo jos skausmingos, tai labai padedavo, bet reikia gerti ilgai, bent 3-5men. kruopsciai kasdiena.

 71.   :P rašo:

  Ačiū Laura. Šiandien radau prieskonių ir aliejų parduotuvėlėj nerafinuotą, šalto spaudimo nakvišų aliejų :D. O koks aliejaus kiekis turėtų būti geriamas ir atskirai ar su maistu?

  Na, man mėnesinių nebuvo jau kelis mėnesius, gal padės aliejus. O gal šeip kas žinote kaip turėčiau maitintis, kad padėčiau sau dėl šios problemos? Mėnesinės dingo kai pakeičiau mitybą į “gyvo maisto”. Pirmosiomis savaitėmis nežinojau kad reikia gauti pakankamai kalorijų, greitai nukrito svoris (nors jis ir taip buvo pradėjęs kristi vasarą, bet lėtai). Taigi dabar mano kūno svoris per mažas - stengiuosi priaugti. Kitą mėnesį mano mityba atrodė taip - 12 procentų kalorijų iš baltymų, 22 iš riebalų (apie 50g) (kokie nors riešutai arba sėklos) ir 66 iš angliavandenių (daugiausia bananai su keliais kitais vaisiais). Tačiau pastebėjau, kad labai pradėjo berti ir nežinau ar nuo pačio cukraus ar nuo bananų :D. Taigi atsisakiau cukraus ir kol kas spuogai nyksta labai gerai. Kai išnyks bandysiu eksperimentuoti su vaisiais. Apie keturias dienas valgau štai taip - 43 iš riebalų (90g) (riešutai sėklos, kartais avokadas), 43 iš angliavandenių (daiginti ankštiniai, taip pat įtraukiau ruduosius ryžius, kelis kartus valgiau virtus (gal mano organizmui stresas nuo “gyvojo maisto” ir jis norėtų virtojo? :/), rečiau - mirkytus) ir 14 iš baltymų. Ir kokius tyrimus galėčiau atlikti Lietuvoje, kad išsiaiškinčiau ką turėčiau daryti? Matot aš dar jauna, nesu pilnametė, todėl esu pakankamai susirūpinusi dėl šitos problemos ;(

 72.   :P rašo:

  Dar prie maisto: taip pat valgau visokias daržoves, geriu daržovių ir žalumynų sultis, dar valgau kelp ir ką nors rauginto :)

 73.   VitaminasC rašo:

  nu žinok “:P” nuoširdžiausiai giriu tave, kad nuo mažens rūpiniesi savo sveikata! Čia tikrai rasi patarimų ir pagalbos.

 74.   laura rašo:

  Na galima pasidaryti kraujo turimus, gan issamus yra “gyvo krajo laso” tyrimai. Parodys kokiu elementu ir mineralu truksta, arba ko per daug. Siaip as irgi beveik “zaliavalge”, tai man kaip tik viskas labai susitvarke. Kaip maitintis cia gal Andy atsakys, be to kitose temose labai daug naudingos info. Temoje VAISIU IR DARZOVIU VARTOJIMAS IR STIPRUS KAULAI, komentaruose aprasoma kiek reiktu valgyti tu vaisu ir darzoviu, tiesiog siulau paskaityti visas temas ir komentarus, pasiziureti, palyginti savo mityba su pavyzdine, pasiziureti kiek ko nesveiko valgai ir ar ne per mazai sveiku dalyku. O gal gali buti, kad per staigiai perejote prie “gyvo maisto” ir organizmui sokas buvo? Pagal tai ka valgote, tai mano manymu reiktu daugiau ivairoves, t.y. daugiau ivairesniu darzoviu, vaisiu, netgi kruopu.Pasiziurekite kiek riebalu per diena suvartojat, riektu bent poros ar triju saukstu gero, nerafinuoto, kokybisko aliejaus (semenu, kanapiu ir pan.). geriausia aliejus su morkom derinti ar kitom darzovem turinciom vit. A, tada ir tas vitaminas geriau pasisavina ir aliejus, arba jeigu nera tuo metu galimybes, galima viena gerti, bet geriausia ne ant pilno skrandzio, nes aliejai siek tiek apsunkina virskinima. As pastebejau, kad man sunkiai buna jeigu pries ar po aliejaus greit uzvalgau kosiu ar grudu. Cukru siulyciau pakeisti medumi, galima pavartoti ir kitu biciu produktu, biciu duoneles, ziedadulkiu, ten daug reikalingu mineralu.

 75.   :P rašo:

  Ačiū VitaminaiC! Laura, abejoju ar per greit perėjau, beveik metus prieš tai nebevalgiau pieno produktų, prieš pusmetį nebevartojau mėsos ir beveik nebevalgiau produktų iš miltų, taip pat manęs netraukė visokie limonadai, o iš saldumynų dažniausiai valgydavau gerą juodą šokoladą. Dėl cukraus - turėjau omenyje cukrų, kuris yra vaisiuose ;>, rafinuoto cukraus jau seniai nevartoju, o kai yra medaus kabinu šaukštais :D. O mano mityba dabar grynai “žalia”, neskaitant to, kad kartais valgau virtų ryžių, tad nemanau, kad būtų kokių nesveikų dalykų. Ačiū už info, stengsiuos paskaityti straipsnius ir jų komentarus.

 76.   Aleliuja rašo:

  o man vienas daktaras pasakojo kad kaip tik kraujo tyrimas negali tiksliai aprodyti koiu elementu ar mineralu tikrai truksta tavo organizmui ar per daug. kraujas rodo momentini, kraujyje esanti kieki, bet ne toki koks yra audiniuose, lastelese ir pan …

 77.   VitaminasC rašo:

  Kiek aš suprantu tai per mažai kolorijų suvalgei pradėjus taip maitintis ir tiek. Kažkodėl man susidaro įspūdis kad vegetarės merginos pradeda labai mažai valgyti iš esmės, nekalbant apie tai kad kai kuriuos elementus jos turi paieškoti kur rasti jei nevalgai mėsos. Kelias pažįstu ir taip ir yra :)

  Pasiskaičiuok kolorijas ir stenkis palaikyti reikalingą jų kiekį. Plius kuo įvairesnį maistą valgyti nes gyventi tik ant riešutų, bananų ir kelių žalių lapų nemanau kad labai sveika - truks daugelio elementų labai reikalingų.

 78.   laura rašo:

  Aleliuja, koki tyrima tuomet patartumet pasidaryti, kuris parodytu ko truksta ar ko per daug organizme?

 79.   :P rašo:

  Dar nežinau kokius tyrimus darysiu, jei ir toliau nebus mėnesinių, dar reikės pasidomėti :)

  Mityba mano kitokia negu aprašei, gal blogai nupasakojau ankstesnioje žinutėje. Kalorijas skaičiuoju kasdien ir suvalgau 200-300 kalorijų daugiau negu reiktų :). O toje programoje taip pat yra nurodyti vitaminai! Čia kokių dviejų savaičių vidutiniškai išvesta, tiesa visko ten neradau, o kartais ir nesuvedžiau, nes iš esmės naudojuosi, kad skaičiuočiau kalorijas, bet štai - http://img696.imageshack.us/i/82444461.jpg/ . Na kaip? :D

 80.   VitaminasC rašo:

  kalba tikriausiai eina apie plaukų tyrimą, kažkur skaičiau kad jis yra 2tras pagal tikslumą po DNR… (nežinau ar čia faktas ar reklaminis triukas).
  Jei domina - test.your.hair @ gmail.com

 81.   andy rašo:

  Siaip del gyvo kraujo laso tyrimu, tai ten elementai ne paciame kraujyje testuojami, bet is kraujo bukles sprendziama ko jums truksta.
  O siaip kraujyje daugelis mineralu yra gana griestai kontroliuojami ir todel organizmas daro viska kad palaikytu reikiama ligi imdamas juos is kaulu ir ribodamas kitus organnus. Tad testuojant krauja mineralu trukumu nepamatysi.
  Teisa gelezies ir kai kuriu kitu mineralu liga galima pamatuoti testuojant kraujyje esantciu baltymus kaip feritina, ir kt.

  Plauku tirimas taip pat nera idealus, bet jei leidzia finansai manau pasidaryti verta.

 82.   andy rašo:

  :P, ten tau menesines greiciausia sutrikoo del sumazejusio svorio ir riebalu sumazijusio kuno riebalu procento, nes jei organizma bandauja, tai reprodukcija yra paskutineje eileje. Reikia kad merginoms kuno riebalu procentas butu ne maziau nei 22,5%.
  Dar kartais menesisnes sutrinka del dietiniu riebalu trukumo, ypac geros kokybes. Todel reiktu valgyti linu semenu, ir aliejaus, kanapiu seklu ar aliejaus, chia seklos, avokadas. Dar gerai geros kokybes riesutai. Bet velgi net ir geros kokybes riebalu labai daug vartoti nereikia. TIesa jums gal reiktu daugiau nei 20% kaloriju, nes gali buti kad 20% kaloriju is riebalu jums per mazai ir del to sutriko menesines.
  Taip pat gal pas tave cholesterolis labai zemas, nes is jo gaminami visi steroidiniai hormonai.

  O del berimo tai gali buti kad beria del vaisiuose esanciu chemikalu, arba kai kuriems del didelio kiekio vaisiu ir juose esancio cukraus padidejo kandidos kiekis. Jie kandida tai ja gerai sureguliuoja burokeliu sultys ar patys burokeliai.

  Jei vien is zalio maisto sunku gauti pakankamai kaloriju tai velgi galima kaz kiek ir virto naudoti, nes labai jauname amziuje trukstant kaloriju, galima sau pakenkti.

  Siaip streso nuo zalil maisto neturetu buti, tik staigiai pereinant gali buti stipri detoksifikacija. Taip pat jei organizmas visiskai neprates virskinti didesnio kiekio zalio maisto gali pradetu pusti vidurius.

  O siaip stresas tai bus daugiau del virto maisto, ir ypac rafinuoto.

 83.   laura rašo:

  Andy, o koks tyrimas butu idealus, DNR? Kazkaip niekada negirdejau, kad zmones darytusi, nebent del kazkokiu galimu paveldimu issigimimu ar pan. Jeigu tai idealus, kaip ji ir kur galima pasidaryti?

 84.   andy rašo:

  Na idealu tyrima sunku rasti, taip pat priklauso ka jus specifiskai norite tirti.
  Kaip sakiau gelezi gerai parodo ferritino testas, bet magnio, kalcio ir kitu mineralu trukuma nustatyti sunkiau, nebent jau yra zymus trukumas. Bet siaip is plauku tyrimo manau bent ideja gali gauti.

  DNR tyrimas gana brangus.

  Taip pat reiktu ziureti i savijauta, jei jauciates gerai, pakankama energijos tai greiciausiai jus gaunate pakankamai vitaminu ir mineralu. Bet siaip zinoma laiks nuo laiko b12 ir gelezi gerai pasimatuoti, ypac jei propogojate vegetarine mityba.

 85.   Agn@ rašo:

  Andy, dėkoju už Jūsų iniciatyvą ir puikius straipsnius.
  Labai malonu, kad savo patirtim, išsilavinimu bei nuomone pasidalinate
  su mumis. Norėčiau Jūsų paklausti nuomonės apie veido priežiūrą.
  Dabar dažna moteris geriau jaučiasi naudodama makiažo priemones. Ar tai
  yra labai žalinga (dekoratyvinė kosmetika)? Kokias priemones naudoti veido odos nuplovimui, drėkinimui, defektų maskavimui? Ar normalu yra riebi/mišri oda, komedonai, sebumas T zonoje, išsiplėtusios poros? Kaip turėti apskritai gražią odą?
  Būčiau labai dėkinga už išsakytą nuomonę, galbūt ateityje parašytumėte apie tai straipsnį?

 86.   andy rašo:

  Siaip jei sveika oda tai nereiktu jokiu makiazu, ir kremu. O dauguma veido kosmetikos yra toksiskos, ir teigiama vidutinis moters organizmas per metus sugeria 2-3 kg kosmetikoje esanciu chemikalu. Nes reikia prisiminti, kad didele dalis ant odos dedamu chemikalu yra sugeriami per oda ir taip patenka i organizma. Tad reiktu vadovautis paprastos taisykles, jie negali savo kosmetikos valgyti , netepk ant odos. ZInoma visda yra viena kita isimtis.

  Odos problemos daznai siejamos su bloga kepenu ir inkstu veikla, taip pat uzsitersusiu zarnynu, hormonu disbalansu, bei blogu riebalu vartojimu (rafinuoti aliejai, tepieji misiniai, margarinai). TOdel patarciau ju atsisakyti ir pakeisti geros kokybes riebalais - avokadas, linu semenu aliejus ir seklos, kaanapiu aliejus iir seklos, kokoso riesutu aliejus, riesutai ( bet turi buti nesskrudinti ir geriau pries valgant betn 12 val pamirkyti vandenyje).

  Taip pat reiktu atsiakyti ar bent sumazinti saldumynus, rafinuotus produktus - balta duona ir baltu miltu gaminiai, balti ryziai, gerai atsisakyti pasterizuotu pieno produktu, bei gluteino ( kveiciu , rugiu ir mieziu gaminia).

  Taip pat reiktu issivalyti kepenis, gerai jas prasiplauti naudojant alyvuogiu alieju
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kepnu-ir-tulzies-pusles-plovimas-202.html
  Arba naudoti burokeliu sultis, kurisio taip pat labai gerai atjaunina odaa
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/organizmo-valymas-raudonuju-burokeliu-sultimis-266.html

  Dar veidui galima naudoti molio kaukes, taip pat oda galima patepti geru aliejumi.
  Jei yra spuogu vakare galima juos patepti jodu.

  CIa as ivardinau daug daliku, tad gali pradeti nuo keliu ir po to ivesti kitus.

 87.   Agn@ rašo:

  Aciu uz patarimus

 88.   karolina rašo:

  Andy, dėl kremų, truputį abejoju, kad per metus net 3 kg nuodingų medžiagų įeina į mūsų kūną, tokiu atveju kokiais kiekiais turi būti tepamas tas kremas? Asmeniškai aš, per metus sunaudoju maximum du mažus indelius kremo, tai iš kur tie kg?
  O šiaip, aš iš esmės pritariu, kad kosmetika tikrai sveikatos nepriduoda, tačiau kai gyveni tik kartą, norisi atrodyti gražiai, patraukliai, todėl tenka ir pasidažyti, ir pasipudrinti retkarčiais,. pati esu muzikantė, o į sceną neišeisi pilkom kaip pelytės akim :) o grojant tampu raudona kaip burokas, tad tenka ir pudrytės šiek tiek užsitepti. Beje, nenaudoju jokių valomųjų pienelių, tik alyvuogių aliejų, arba nerafinuotą saulėgrąžų, jie puikiai nuvalo makiažą. Tik bijau, ar oda nepripras prie to riebumo? Nors jau tepu keletą metų, esu patenkinta.

  Dar vieną pastebėjimą turiu iš komentarų. Turiu nemažai pažįstamų vegetarų, veganų, ir pasakysiu štai ką, nė vienas jų nėra normalūs. Na, gal, negražiai išsireiškiau, tačiau jie visi turi identiškų panašumų. Visi yra spuoguoti (sakyčiau organizmas valosi, tačiau kai kurie iš jų sveikuoliai jau keliolika metų), pastoviai yra apsilpę, kažkokie nupiepę, su jais negali nei smagiai paplepėti, nei padiskutuoti, nes įsikandę savo sveikos mitybos, savo požiūrio ir jokiu būdu netoleruoja kitų nuomonės, pastoviai bando įtikinti kokie jie laimingi ir sveiki, ir tai gan dažnai atrodo labai nenatūraliai. viena iš jų, jau gal10 kartų nualpo bendrabučio duše, plaukai išslinko perpus, tačiau vis tiek toliau “sveikai ” gyvena. Jai gimė vaikutis, jam jau 1,5 , bet svoris kaip 8 mėn. kūdikio, nes maitina tik augaliniu maistu. Asmeniškai man net baisu žiūrėti, ar nesužalos vaiko sveikatos laikydami jį pusbadžiu. Aš viskuo pritariu, kad augalinis maistas tikrai galbūt vienintelis geriausias ir nepakartojamas, tačiau kad jo užtektų visai organizmo energijai ir sveikatai išlaikyti, reikia labai uoliai tuo rūpintis. Juk neužtenka, kad sode obuoliukų pasiskynei, morką sugraužei, bulvę išsikepei. Todėl jeigu jau žmonės ryžtasi tokiai mitybai, reikia tiesiog rašytis kiekvienos dienos valgiaraštį, žiūrėti, kas pakeičia mėsą, pieną, žuvį ir pan. Pats rašot, kad reikia visokių sėklų, riešutų, gerų aliejų, bet ne visi ir tų pinigėlių turi geriems aliejams, šiaip kokiems kokybiškiems papildamas, nors aš visada laikiausi nuomonės, kad žmogui turėtų pakakti maiste esančių medžiagų. Kodėl aš dabar turiu gerti kažkokius tai kalnų mineralus, nors gyvenu Lietuvoje ir čia tokie net neegzistuoja? Aš ir pati labai norėjau būti vegane, pries 4 metus bandžiau po truputį mažinti gyvulinio maisto vartojimą, nors ir taip nebuvau mėsėdė niekada( šiaip nuo pat paauglystės domėjausi sveika mityba, gana sveikai maitnausi), su vyru ir iškrovos dienas darydavom, kuriomis vien tik daržoves ir vaisius valgydavom (to pasekmė itin didelis skrandžio rūgštingumas, refliuksas) tačiau kai laukiausi antro vaikučio nusilpo kraujas, mažakraujystė buvo du metus,(nežinau net dabar ar jau atsistatė hemoglobinas), dažnai atsiranda visokie moteriški uždegimai, o tai rodo, kad organizmas nusilpęs. tad kurį laiką vėl viską valgom, aišku, saikingai, visko po truputį, išskyrus visokį parduotuvinį šlamštą, rūkytas dešras, ir pan. Kepu savo naminę ruginę duoną su natūraliu raugu, jokios bulkos, čipsų. Dabar tikrai geriau jaučiuosi, ir nežinau ar grįšiu prie bandymo gyventi veganiškai. Manau, tam turi būti sudarytos labai labai geros sąlygos,
  ir daug daug žinojimo ir domėjimosi.
  Vat tokia mano patirtis tos sveikos mitybos. Žinau, kad reikėtų ir kepenis valyti, ir dar daug daug ką daryti savo labui, tačiau pripažinkit visi, reikia tam kantrybės, valios, laiko, pinigų.

 89.   karolina rašo:

  o šiaip, džiaugiuosi, kad yra tokių straipsnių, vienokiu ar kitokiu atveju tai daugeliui suteikia žinių, ačiū visiems :)

 90.   VitaminasC rašo:

  Pritariu Karolinai. Pažįstu ir aš vieną veganę, tai sveria jaučiu kokius 38 kg, nors moteris jau ~28 metų - tikrai nenormalu. Irgi visa persikreipus, paliegus tokia, atrodo vėjas papūs stipriau ir šakės.
  Mano išvada tokia, kad tie žmonės nepasidomėję iki galo griebiasi tokio gyvenimo būdo ir labiau save žaloja, negu gelbėja.

  Dėl kremo tai aš santūriai tyliu ir nežinau ką ir beparašyti, bet turiu šalia kelis pavyzdžius kai moterys jau rimtame amžiuje, 40-60 metų ir naudoja geros kokybės kremus (gali sau tą leisti), ir atrodo kokia 10-15 metų jaunesnės. Sulyginu savo pažįstamus kurie žinau kad savęs neprisižiūri visai, neskiria nei lito savo išvaizdai - atrodo kaip seneliai ir senelės prieš tuos…
  Tai tada jūs man paaiškinkit kodėl tie žmonės tokie jauni ir gražūs?

 91.   andy rašo:

  Karolina, del vagenu , tai tu teisi, tikrai nemazai nesveiku. Taip pat apribojus nera lengva gauti reikiamu medziagu, ypac vitaminu ir mineralu.
  Dauguma vartoja nepakankamai kaloriju todel labai nukrinta svoris.

  Priedo nemaza dalis veganu vis tiek valgo visokio junk, nemazai veganu atisake mesos valgo daznai valgo zemes reistu sviesta ant ant skrudintos duonos. Priedo vartoja daug sojos, kas gali isbalansuoti hormonus, sutrikdyti skydliaukes veikla. Dar spuogai gali buti del kandidos, ypac jie maiso dziovintus vaisius su riesutais ar kitais riebalais.

  Dar yra labai daug nesveiko veganisko maisto, vien svieko maisto parduotuve paziurejus, rasite labai daug prastos kokybes produktu.

  Jei sveikata suprasteja esant veganu, tai manau zmogus kazka netaip daro, ir tada reikia arba kazka keisti, arba ivesti kito maisto, nes aklai veganaujant galima sau pakenkti, ypac tai pasakytina apie jaunas mergaites.

  Del kosmetikos, tai cia kartu ir visokios pudros, makiazai ir t.t.

  O jei pastoviai yra spuogai tai cia ne organizmo valymosi or uzterstumo simptomas, arba dar gali buti del hormonu disbalanso.

  Asmeniskai nesu 100% veganas, nes kai kada valgau zalius kiausinius, bet mano daugumu maisto yra augalines kilmes. Kaip ne karta sakiau, as negaliu tvirtinti, kad visi zmones turi buti veganai ar vegetarai, ir cia velgi palieku nuspresti patiems koki gyvenimo ir mitybos stiliu jus norite sekti.

  Bet velgi nusprendi isbandyti veganiska ar zalio maisto dieta ziurekite, kad bent jau koloriju pakankamai gautumete, kad nezmoniskai nenukristu svoris.

 92.   karolina rašo:

  To vitaminasC

  Dėl tų kremų ir veido priežiūrų, aš irgi pritariu, kad tie, kurie tepasi, dažniausiai atrodo geriau už tuos, kurie nieko nedaro. manau, kad saikingas naudojimas didelės žalos tikrai nepridaro, be to, nereikia prikti neaišku kokios kilmės kremų ir nenaudoti kilogramais. Aš jeigu naudoju, tai dažniausiai rusiškus kremus, į kurių sudėtį įeina daug natūralios žaliavos. be to, kaip minėjau praeitam komentare, per metus sunaudoju kokią vieną tūbelę kremo, pusę tūbelės pudros (juk nereikia tepti penkiais sluoksniais), vieną tušą, kurime iš viso keli ml.
  Beje, jeigu norite ilgai ilškiti gražios, galima naudoti daug liuadiškų naminių priemonių, tokių kaip ledo kubelio apsitrynimas ( aš užsšaldau žalios arbatos, ramunėlių, mėtų), įvairių daržovių, vaisių kaukėsi (kad ir agurkų ar medaus).

 93.   haris rašo:

  to karolina, o kiek dar sunaudojam sampunu, duso zeliu, dantu pastu, ir dar daug visokio s… paskaiciuok gal pan. ir susidarys tie kg…

 94.   Andy rašo:

  Stai viena studija teigia, kad vidutine UK moteris per diena at savo oragnizmo uzdeda virs 500 skirtingu chemikalu
  http://www.reuters.com/article/idUSTRE5AI3M820091119

 95.   Andy rašo:

  Cia yra detaliau pateikta ir kokie pavojingiausi
  http://www.dailymail.co.uk/femail/beauty/article-1229275/Revealed–515-chemicals-women-bodies-day.html

 96.   Andy rašo:

  O cia straipsnis kur teigima kad vidutine moteris per oda sugeria iki 5 lb kosmetikos per metus. 5 pppoundai = 2,3 kg.
  http://www.dailymail.co.uk/health/article-462997/Women-absorb-5lbs-damaging-chemicals-year-thanks-beauty-products.html

 97.   jura rašo:

  andy ,cia pasisakete kad moterims geriau nesiryzti pasalinti gimdos,norejau paklausti gal zinote kaip naturaliai pagyti nuo baisius skausmus ir aplamai sveikatos pablogejimus sukeliancios gimdos adenomiozes. siandienai tradicineje medicinoje ji neisgydoma,visu negalavimu imanoma atsikratyti tik pasalinus gimda,labai nenoreciau jos netekti, bet nebegaliu pakesti saves tokios, o man dar tik 30m.jau beveik 5menesius laikausi veganiskos ,organines,kuo daugiau naturaliu svieziu produktu mitybos,del autoimunines ligos,ir tikrai jauciu milziniska skirtuma-pagerejima, bet tie skausmai is gimdos sueinantys i kirksnis ir kojas taip kad mane jauna mama prirakina prie lovos, kaip kokia invalide, todel nebematau kitos iseities kaip hysterektomija, bet jei butu imanoma kazka naturaliai, bet ka isbandyciau,buciau labai dekinga uz pasiulymus

 98.   andy rašo:

  Na velgi pirmiausia patarciau pabandyti Progesterono krema, taip pat nakvisa.

  Taip pat siulau pakeisti poziuri i save ir liga, net ir tokioje situacijos save nekesti tikrai nereikia, nes cia labai neigiama ir destruktivi emocija.

  Dar kai kuriais atvejais padeda jodas ir selenas tada galite nusipirkti ir pavartototi. Su saliga, kad jums nera tiroiditom ar kokios kitos skydliaukes autoimunines ligos
  http://www.iherb.com/TPCS-Iosol-Formula-II-1-fl-oz-30-ml/4785?at=0
  http://www.iherb.com/New-Chapter-Organics-E-Selenium-Food-Complex-60-Vcaps/4263?at=0

  Taip pat reiktu apriboti omega 6 riebalus bei naudoti daugiau omega 3 kaip linu semeys ir aliejus, kanapiu seklos ir aliejus, chia seklos, graikiski riesutai.
  Ir zinoma atsiakyti visokiu prastu riebalu, kaip rafinuti aliejai, margarinai, tepieji misiniai.

 99.   andy rašo:

  Ir si jusu problema kaip tik greiciausiai yra del estrogenu dominavimo.
  Ar jums dare kokius nors tyrimus. Gal tu vis dar naudoji hormonie kontracepcija ar kokius gydytoju paskirtus sintetinius hormonus?
  Estrogenu dominavimui gerai linu semenis reikia sumalti , po to uzpilti vandneiu, leisti kad isbrinktu ir valgyti tokia kaip kose, bet malti tik tam kartui, nes sumalti jie oksiduojasi. Malti reikia kavamele

  Dar galima panaudoti Black Cohosh vaistazole - 40-80 mg per diena.

  Taip pat si problema gali buti susijusi su kandidoze, tad reiktu panaudoti geros kokybes probiotikus kaip theralac ar ka nors panasau. Arba bent namuose daryutus fermentutous probuktus kaip rauginti agurkai ar kopusutai.

  Dar patarina atsisakyti gyvuliniu riebalu, kad jus keik suprantu jau ir padarete.

  Dar gerai brokoliai , kopustai, ziediniai kopustai.
  Taip pat reiktu vengti kavos bei alkoholio. dar jie yra virsvorio tai reiktu ji mazinti ir pasiekti idealu jusu sudejimui svori.

  Ir kaip sakete jei pagerejo ant vegetariskos dietos tai gal dar reikia duoti daugiau laiko.

  O pasalinus gimda po to gali buti daug pasaliniu efektu kaip padidejusi sirdies ir kraujagysliu ligu rizika, osteoporoze ir kt.

  Dar galima naudoti dilgeles. zolininke Susan weed rekomenduoja naudoti dilgeliu istrauka, reikia paimti 28 g dilegeliu uzpilti bent pusel litro karso vandens ir suvynioijus siltoje vienoje palaikyte bent 4 valandas ir po to gerti. Bet 28 gr. dilgeliu yra gana daug tad siulau pradeti nuo maziau ir taip pat atsargiai jei yra padidejes kraujo kresumas.
  Ir dar butinai reiktu kiek galima vengti plastiko, cia yra atskiras straipsnis
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/plastiko-bpa-pavojus-sveikatai-387.html
  Dra velgi gali buti naudinga issiplauti kepenis
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kepnu-ir-tulzies-pusles-plovimas-202.html
  ar bent jau panaudoti burokeliu sultys, chanca piedra
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/organizmo-valymas-raudonuju-burokeliu-sultimis-266.html

  Sekmes parasyk kaip seksi

 100.   Inga rašo:

  Sveika Jura, nezinau ka jums patarti, bet galiu pasidalinti savo patirtim. Man pries 40 metu buvo pasalinta gimda. As iki siol, ir manau iki gyvenimo pabaigos, del to turiu ir turesiu problemu. Gimda skirta ne vien vaisiui uzauginti. Ji kazkaip reguliuoja hormonus. Man ja pasalinus viskas labai sutriko. Yra toks hormonu disbalansas, kad gydytojai stebisi. Del tokio disbalanso daug problemu atsirado, tiek fiziniu, tiek emociniu, tiek isoriniu, pasikeite oda, plaukai ir t.t.. As galiu tik patarti, kad bandytumet ieskoti ivairiu budu kaip skausmus sumazinti ir issigydyti liga, kad nereiktu salinti gimdos. Nes pasalinus gimda vienos problemos atsikratysite, taciau kita turesite ir dar nezinia ar mazesne. Cia vos ne tas pats, kad jeigu skauda koja, tai pasalinkim ja.

 101.   andy rašo:

  Dar tokioms problemoms gerai kiaulpienes, milk thistle (cia lietuviskai atrodo margainis), yellow dock. Sios vaistazoles padeda metaboliszuoti perteklini estrogena.
  Taip pat kitos vaistazoles black cohosh, Siberian ginseng, red clover, goldenseal, red raspberry, licorice root, dong quai, and motherwort.
  http://www.naturalnews.com/029820_fibroid_tumors_shrink.html

 102.   R. rašo:

  Sveiki,

  Jūsų bloge pateikiama iš tiesų nemažai naudingos informacijos ir, manau, Lietuvoje ir apskritai ko gero visoj Vakarų Europoje visuomenė per mažai informuojama apie įvairiausių vaistų vartojimo pasekmes. O juk kontraceptikai yra tikrų tikriausias vaistas. Dėkui Dievui, kad jau keletą metų jie bent jau su receptais pardavinėjami, kadangi žinojau net tarp savo pažįstamų merginų nemažai tokių, kurios eidavo jų nusipirkti odai gražinti ir savo nuožiūra rinkdavosi dažniausiai tokius, kokius geria draugės, apie kokias tabletes skaitė žurnaluose…
  Beje, esu pati būsima medikė, todėl šiaip ar taip turiu prie ko prisikabinti :) Sako, kad konstruktyvi kritika žmogų turi maitinti ir skatinti tobulėti, todėl ir aš šį tą iš savo varpinės norėčiau pasakyti:
  1. Kažkuriame komentare šiame bloge žmonės kalbėjo apie prastą medikų parengimą. Tai aukštojo mokslo lygis visoje Lietuvoje krinta, ne tik medicinoje. Visgi nesutiksiu, kad yra taip blogai. Yra daugybė medikų, kurie pirma domisi ligų ir sutrikimų prevencija ir priežasčių šalinimu nei gaisrų gesinimu, t.y. kovojimu tik su pasekmėmis. Be to, nereikia pamiršti, kad tam tikrais atvejais priežastys yra grynai genetinės ir iš kelių blogybių vis tiek vieną tenka pasirinkti. Svarbiausia, kad ji būtų mažesnė.
  2. Matau keletą akis badančių fakto klaidų arba galbūt autoriaus neteisingus vertimus, kaip buvo parašyta ir Rutes komentare.
  3. Kelios logikos spragos, pažymėtos tame pačiame komentare: “Daugelis gydytojų klaidingai mano, kad estrogenai naudingi kaulams, bet, deja, yra priešingai.” Iš kur jūs žinote, kad daugelis? Apklausų juk neatlikote. Be to, taip manantys gydytojai taip pat remiasi atitinkamomis studijomis. Sutinku, jų duomenys dviprasmiški ir gali būti netikslūs, bet mes visi žinome, koks “objektyvus” mokslas yra statistika ir kokių tik koreliacijų nėra padaryta…
  4. Medicinoje nėra vienos objektyvios tiesos. Yra daugybė vienas kitam prieštaraujančių tyrimų. Teko skaityti panašią studiją apie hormoninių kontraceptikų daromą žalą, kurią finansavo viena kompanija, siūlanti homeopatinį gydymą kaip vienintelę panacėją. Žinoma, homeopatija baisios žalos nepadaro, bet turbūt neneigsite, kad kompanija kažkokių interesų turėjo. Tai kas paliudys, kad toji studija buvo visiškai objektyvi?

  Kad ir kaip bebūtų, reiškiu tikrai didelę pagarbą autoriui. Vis dėlto noriu paklausti paties, ar turite medicininį išsilavinimą, o gal išsilavinimą gamtos mokslų srityje? Įdomu, nes nors ir labai daug tiesos pasakančios, Jūsų įžvalgos atrodo šiek tiek per daug kategiriškos.

  Pagarbiai,
  medicinos studentė Rūta

 103.   R. rašo:

  Atsiprašau, paskutiniame žodyje įsivėlė klaida. Turėjo būti “per daug kategoriškos”.

 104.   Andy rašo:

  Ruta, visu pirma aciu, kad cia apsilankete ir isreiskete savo nuomone. Taip pat aciu uz issakyta kritika. Ir tikiuosi, kad baigusi tu busi gera gydytoja ir pirmiausia akcentuosi prevencija o ne vaistu stumima.

  Del issilavinimo tai esu pakutinio kurso mitybos studentas ( Bsc Nutrition) Kingston University, UK. Tad esu studijaves Imunologijos pagrindu, fiziologija, biochemija, taip pat ne viena su tiesiogiai su mityba susijusi moduli. Dar kita semestra studijuosiu klinikine biochemija. Zinoma medikai siuos dalykus mokosi giliau, bet bent jau kazkiek siose srytise as gaudausi.

  Nereiskia, kad as esu visada teisus ir kaip jau tu sakei siandiena yra labai daug studiju ir gerai paeiskojus norimam faktui paremti beveik visada galma rasti mokliniu straipnsiui.

  O del to kad homeopaatijos kompanija finansuoja studija, tai manau klisti, nes jie tokiu studiju ir yra tai vienetai, nes daugelis homeopatiniu ir kitu alternatyvios medcinios kompaniju studijoms neturi pinigu. Juk turbut pati zinai kiek studija kainuoja, ypac jie darant tokiu lygiu kaip testuojami vaitai. tai atseina miljardus.

  Apklausu nedariau, bet kad osteoporose siejama su menopauze ir sumazejusiu hormonu kiekiu tai rasome ne viename vadovelyje, is kuriu taip pat mokosi ir gydytojai. Taip pat vienas is pakaitines hormonu terapijos argumentu kaip tik ir yra kad ji pades isvengti osteoporozes.

  O del kontracepcijos tai jie ja vartoji tai labai gerai pagalvok ar verta nes po to gali tekti galetis.

 105.   Andy rašo:

  Beje, kad kazkas negerai medicinos sistemoje rodo ir faktas, kad trecdalis (vuru) ir 1/5 (moteru) zemsnio ranko gydytoju vartoja narkotikus arba yra priklausomi nuo alkoholio.
  http://www.naturalnews.com/029883_doctors_alcohol.html

 106.   R. rašo:

  Andy,

  Labai ačiū už atsakymą. Linkiu sėkmės studijose. Dabar pati pagal mainų programą esu Erasmus Medical Center Olandijoje, kur teko iš arti pamatyti įvairių įdomių atvejų. Truputį pakomentuosiu Jūsų atsakymus, nes pasirodė verti dėmesio tai daryti.

  Taigi taip, tikrai teko analizuoti studiją, kurią tiesiogiai rėmė homeopatijos kompaniją. Klystat truputėlį, kad jų biudžetų tam neužtenka, priešingai, homeopatinių preparatų reklama daug kur nėra uždrausta, tad homeopatiniai preparatai reklamuojami ir per televiziją, ir radiją, ir spaudoje. Žmonės į tai dažnai pasižiūri kaip į vitaminus, ir perka, reikia ar nereikia. Beje, jei dar domitės Lietuvos situacija, tai homeopatijos kompanija “Aconitum” turi netgi savo laidą (kalbu apie “Sveikatos ABC”, kurioje žmonės tiesiogiai mulkinami, o laidos vedėja yra kompanijos akcininkė; beje bent jau anksčiau laidos metu netgi nešviesdavo ženkliukas “R”, leidžiantis suprasti, kad laidos turinys reklaminio pobūdžio; dar daugiau galiu pasakyti, kad ten dalyvaujantiems gydytojams, paprastai iš rajonų ligoninių, firmos atstovai atsiunčia tekstukus, kuriuos gydytojas išmoksta ir išpila kaip žirnius prieš kamerą, kaip puikiai nuo visų ligų saugos vienas ar kitas mano minėtos firmos preparatas). Tokią informaciją turiu, nes tiesiogiai pažįstu vieną mediką, kuris toj laidoj dalyvavo. Beje, Andy, galite paklausti vaistininkių, kiek senukų po laidos ateina į vaistinę ir prašo “to, kur nuo osteoparozės, kurį padarė gydytoja per tv”, “to, kuris gerina atmintį, kurį patarė daktaras per tv”.Taigi nebūkite naivus manydamas, kad šios firmos dirba iš altruistinių paskatų. Beje, pasitikrinkite statistiką, kiek vitaminų, tame tarpe ir homeopatinių preparatų suvartojama išsivysčiusiose šalyse profilaktiškai. Ir pamatysite, kad viskas nėra taip nekalta ir kodėl homeopatinių kompanijų biudžetai toli gražu nėra tokie maži. Tai rašydama aš nenoriu pasakyti, kad šie preparatai veikia taip pat, kaip antibiotikai ir hormoniniai kontraceptikai. Žinoma, jie turi žymiai mažesnį šalutinį poveikį, bet vis dėlto turi. Tiek apie komercinius interesus…

  Antras dalykas grynai apie hormoninius kontraceptikus yra tas, kad egzistuoja daug atvejų, kada jie neišvengiami. Ką jūs pasiūlytumėte 18-metei, kurios mėnesinių ciklas yra nereguliarus, (t.y. negalime taikyti natūralaus skaičiavimo metodikos)? Tarkime, kad ji yra abiturientė ir Jūs pats suprantate, kokias pasekmes ateityje jai sukeltų neplanuotas nėštumas? Taip, yra dar barjerinė kontracepcija, prezervatyvai, bet tai taip pat mažiau patikima. Beabejo, lieka susilaikymas, bet pats suprantate, to nebus. Kalba ir Jūsų bloge nevisai teisingai užsisukusi. Su jaunais žmonėmis reikia kalbėti ir apie “lytinių santykių ekologiją” (kažkurioje knygoje teko aptikti tokį terminą). Ką gi tai reiškia? Kad iki lytinių santykių reikia pribręsti, kad juos pradėti, turi atsirasti tam tikras ryšys tarp partnerių, būtų visiškas pasitikėjimas. Tik tada žmonės nebijos pasekmių ir dar ryžtųsi planuoti natūraliai, nes žinotų, kad net įvykus “nelaimei” nebus didelės tragedijos. UK, kur Jūs mokotės ir gyvenate, yra didžiausias nepilnamečių motinų skaičius pasaulyje. Dėl to, jei neklystu (pataisykite, jei klystu) hormoninė kontracepcija turint medicininį draudimą šioje šalyje yra nemokama. Juk nemąstančiai penkiolikmetei, turinčiai jau trečią vaikiną, nepasakysi, kad gal tu susilaikyk. Ji nesusilaikys vis tiek. Atsiprašau, bet dėl to ir sakiau, kad nemąstanti. Kas jai lieka? Arba abortas (Jus tikriausiai pasiekė statistika, koks anksčiau buvo nepilnamečių abortų skaičius UK, kol nesutvarkė hormoninės kontracepcijos reikalo, ir po kiek abortų turėdavo kai kurios nepilnametės…), arba gimdymas (kas reiškia motina potencialiai neturės išsilavinimo ir potencialiai būsimas toks pats vaikas; nekalbu absoliučiail, bet kalbu apie daugumą). Ir, žinote, aš pati kaip medikė pagalvoju ne taip vienpusiškai: gal ir gerai, kad tų abortų bus mažiau arba kad bus mažiau nelaimingų, neaprūpintų, o ne taip jau retai tokiais atvejais ir asocialių būsimų piliečių. Deja, mes čia ir vėl turime dvi blogybes. Tik aš, priešingai nei Jūs, neteigiu, kad šiose mano išvardytose situacija kontraceptikai būtų didesnė.

  Todėl aš manau, kad Jūs savo blogu, nors ir siekdamas labai kilnių tikslų, taip pat nepateikiate visapusiškos informacijos arba pateikiate ją taip, kad kažkas vienareikšmiškai blogis (cituoju Jūsų viršelį: vaistai - nuodai). Taip, vaistai turi šalutinį poveikį, tačiau negalima neigti, kad tam tikrais atvejais tik tam tikri vaistai, tegul ir turėdami šalutinį poveikį, gali padėti arba net išgelbėti gyvybę. Vienas pavyzdys iš medicinos centro, kuriame dabar tenka matyti įvairių atvejų. Trumpai tik primenu, kad šis centras yra laikomas vienas moderniausių Europoje. Taigi ateina moteris su smarkiai karščiuojančiu vaiku, kuriam buvo diagnozuota kiaulytė (temperatūra apie savaitę dienas virš 39 laipsnių). Prieš tai motina jau kartą atsisakė stipresnių vaistų motyvuodama tuo, kad vaiką gydys natūraliai. Deja… nepasiteisino. Kaip kiaulytės komplikacija, atsirado meningitas. Turbūt žinote, kaip rimta tai yra. Dabar grįšiu prie temos ir susiesiu su Jūsų blogu. Matote, ir Jūs žiūrite į tam tikrus dalykus kaip į visišką blogį. Nėra taip. Nėra ir moksle vien “juoda” ir “balta”. Yra medicinoje atskiri sprendimai pagal konkrečias diagnozes, pacientų ligos istorijas. O Jūs rašote apibendrinimais…

  Mokslas, tame tarpe medicina ypač, progresuoja. Nežinau, ar turėjote medicinos istoriją ir apskritai analizavote žmonių gyvenimo trukmės ilgėjimą, jei vienareikšmiškai rašote, pavyzdžiui, “antibiotikai - nuodai”, “kontraceptikai - vandalizmas”. Pažiūrėkite statistiką, kaip stipriai pailgėjo žmonių gyvenimo trukmė (ir beje, ji vis dar ilgėja) atsiradus antibiotikams, kokį perversmą medicinoje padarė skiepai ir kiek pailgino vidutiniškai gyvenimą jie. Jūs sakysite, jie turi šalutinių poveikių, ir būsite visiškai teisus. Taip, turi, bet in general gyvenimo trukmė vis tiek ilgėja. Tad štai siūlymas grįžti prie visiško natūralumo būtų apskritai absurdiškas. Čia tas pats, kas pasakyti “nesinaudokite lėktuvais, nes teršiate atmosferą”. O tai irgi yra progreso kaina. Tad manau, kad ir šiame bloge vertėtų šiek tiek sumažinti radikalaus požiūrio (Jūsiškis moksliškai būtent toks ir yra) ir skatinti žmones domėtis, domėtis ir dar kartą domėtis tuo, ką ir kaip jie vartoja. Beabejo, jei tik moterys turi galimybes natūraliai planuoti šeimą, skatinkite, kalbėkite, kad jokių sintetinių hormonų visada sveikiau už kasdienį tablečių gėrimą. Aš palaikau šį požiūrį. Tiesiog kaip medikė suvokiu, kad šios galimybės dažnai būna ribotos ar jų visai nėra. Tada klaida kalbėti radikaliai (”gersi - nebepastosi” ir pan. frazėm), užuot čia pat parašius: mielos moterys, aiškinkitės su savo ginekologais, tegul jie dirba savo darbą ir atlieka visus, prieš skiriant Jums apsisaugojimą nuo neplanuoto nėštumo ar skiriant pakaitinę hormonų terapiją, reikalingus medicininius tyrimus. Tai atsakingas dalykas. Negalima jų vartoti, jeigu yra buvę ūminių kraujotakos sutrikimų, įtariamas arba jau diagnozuotas krūties vėžys, vyresnėms nei trisdešimt penkerių metų moterims, kurios rūko, sergančioms sunkia migrenos forma moterims, turint krūties BRACA1 geną, kuris lemia krūties vėž, turint Leideno faktoriaus mutaciją, t.y. kraujo krešėjimo problemąį. Beje, esti ir ne tiek mažai atvejų, kai atsakingai paskyrus hormoninius kontraceptikus esant moteriai visiškai sveikai, jokių šalutinių poveikių nėra. Daugeliu atvejų šalutiniai poveikiai kyla iš aplaidaus skyrimo, o tai yra ne tik gydančio gydytojo, bet ir moters aplaidumas… Taigi kalbėkimės pozityviai, suprasdami, kad kartais nėra kitos išeities, tenka pasirinkti vieną iš blogybių, tada tenka rinktis mažesnę. Ir rinktis ATSAKINGAI.

  Beje, dėl geriančių gydytojų, tai vėlgi Jūs bandote atrasti koreliaciją tarp nesusijusių dalykų. Beabejo, aš nesakau, kad sistemoje yra viskas gerai. Tikrų tikriausiai ne, tačiau paimti vieną faktą ir tiesiogiai jį susieti su visomis sistemos ligomis, sutikite, nelabai logiška. Priklausomybes turinčių žmonių daugėja visose srityse, tai yra bendra tendencija, ji nepasireiškia išimtinai medicinoje. Ir beje, turbūt dar praverstų paklausyti grynai medicininių paskaitų, pavyzdžiui, psichiatrijos kursą, ten išgirsite, kad nuolatinis stresas ir įtampa darbe ženkliai didina potencialių priklausomybių riziką. Toks yra medikų darbas. Todėl pateikta statistika pirmiausiai signalizuoja streso ir įtampos problemų darbe įtaką priklausomybių atsiradimui ir tikrai moksliškai mažai ką bendro teturi su sistemos bėdomis (tos bėdos yra, bet moksliškai toks faktas jų tikrai nepagrindžia; bet galite surasti tų, kurie pagrindžia). Beje, atsargiai su statistika. Lengvai išsitraukiate vienus duomenis ir suvedate priklausomybę. Statistinę priklausomybę galima išvesti beigi tarp parduotų per mėnesį ledų vienetų ir ešerių populiacijos kuriame nors ežere, tik deja, “statistically insignificant” (statistikos mokslo terminais šnekant)…

  Taigi, mažiau radikalumo. Kuo ilgiau studijuojama medicina, tuo labiau suprantama, kad šiame moksle nėra nieko vien tik juodo (t.y. blogo) ir vien tik balto (t.y. gero). Taigi… sėkmės gilinantis.

  Pagarbiai,
  Rūta

 107.   VitaminasC rašo:

  Pagarba Rūtai, kad bent viena medikė čia nesiplėšo iš karto ir nesiunčia visų velniop, o rašo protingai ir apgalvotai.
  Pritariu Rūtai dėl homeopatijos - tai didelis biznis, turbūt tokio pačio masto kaip ir skiepai, manau kad Andy mažai toje stiryje pasistudijevęs.

  Beje šiek tiek iš kitos temos, bet gal Rūta žino atsakymą - esu girdėjęs, kad homeopatiniams vaistams ir maisto papildmas (vitaminams) nėra taikomi griežti patikros ar kažkokių atestavimų reikalavimai, todėl beveik kiekvienas “ūkininkas”, tarkim aš sugalvojų homeopatinį vaistą, padarau gražią dėžutę, pridedu ten cukraus tabletyčių kokios nors nematytos rožinės ar elektrinės žalios spalvos, prastumiu krūvas reklamos, sutariu su vaistinių tinklu ir voblia - mano vaistą pardavinėja dideliais mąstais.
  Ar visgi tai pasenusi informacija ir homeopatiniams bet vitaminams yra taikomi griežti reikalavimai iki kol jie patenka ant lentynų?

 108.   Andy rašo:

  nei homeopatiniam nei kitems naturalios medinos preaparatams nerikiai daryti tokiu dideliu studiju kaip daro vaistu kompanijos tad kol vaistas patenka i rinka praeina apie 10 metu. Tiesa kai kuriuos vaistus ant veziniu ir kitu sunkiu ligoniu eksperimentuoja daug anksciau.
  Taip pat reikia pasakyti, kad vaistu kompaniojos pacios testuoja to vaisto efektyvuma ir sauguma ir poto pateikia duomenis tarnyboms kurios leidzia vaistus vaitus pradeti pardavineti ir reklamuoti. Tai tas pats kas studentai patys istaiso ir ivertina savo darbus ir po to pazymius pateikia destytojui.
  Todel ir buna atveju kaip Vioxx, Avandia ir kt. Kurie po to nuzudo desimtis tukstanciu zmoniu.

  Dabar norima papildams taikyti tokius pat standartus kaip ir vaistams, bet tai reikstu, kad beveik visi preaparati diks is parduotuviu, nes nei viena kompanija netures pinigu tokius tyrimus atlikti.

  O del homeopatiniu ir kitu alternatyvios medicinos papildu, tai tikrai yra daug apgavinejimo ir sioje srityje. Kompanijos taip pat nori pasipelnyti. Todel daznai naudoja reklama perdedami to papildo nauda, arba naudoja labai pigius ingredientus. Taip pat kaip lietuvoje moka gydydytojams ir t..t
  Nepaisant to beveik visi tokiu preaparatu tikrai daug saugiau nei vaistai ir jie jei ir ne duoda norimo efekto tai bent jau nesukelia pasaliniu efektu (retais atvejais gali). taip pat svarbu vaidmeni vaidina placeba, tad kartais ir nieko neturincios kapsules pakanka kad zmogui pageretu.

  Panasiai kaip zmones sveikatos laidose, taip gydytojus mulkina vaistu reprezentantai, tereikia internete pasiziureti ju prisipazinimus. Ir po to jie tokius vaistus skiria zmonems.
  Taip pat naudojama reletyvi statistika apie kuria daugiau esu rases atskirai
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kaip-zmones-yra-apgaudinejami-ir-nuodijami-chemo-116.html

 109.   Andy rašo:

  Del medinos ir mokslo progreso tai Ruta jusu noriu paklausti, kaip jusu galvojate kur siandiena butu Moderni medicina jei pagrindinis tikslas butu padeti ir isgydyti zmogu o ne pasipelnyti??

  mano nuomone ji butu visiskai kitokia.
  Ne karta sakiau, kad ir kai kurie vaistai ir siuolaikines medicinos metodai turi savo vieta. Ypac traumu suzeidimu atveju.

  Taip pat kai kuriais atvejais esant labai sunkiai bakterinaii infekcijai ir antibiotikai gali isgelbeti zmogu, Bet reikia pripazinti kad juos israsineja zymiai per daug ir per daznai.

  Del kontracepcijos, tai velgi, kaipsakiau uz patoguma galima po to moketi sveikatos kaina. manu merginoms visu pirma reiktu paaiskinti apie kitas apsaugos priemones, kaip prezervarvy naudojima taip pat kai kurias kitas, kurios nereikalauja fiziologijos pakeitimo.
  Juk tikrai nenormalu, kai jaunoms merginoms nuo kontraceptiku (zinoma gali buti ir kitu priezasciu), pradeda augti ant veido plaukai. taip pat kaip sakiau padidej vezio rizika, tad manau yra labai neatsakinga patarti merginoims naudoti hormonine kontracepcija joms padidinant vezio rizika.

  Dar griztant prie papildu, tai jie daznai taip pat neduoda efekto , nes zmones juos geria kaip vaistus tikedamesie pagerejiom be pasaliniu efektu, taciau net nesirauosia pakeisti mitybos , atsisakyti blogu ipraociu. Tokiu atveju pagerejima jie ir buna tai daznai trumpalaikis.

 110.   Andy rašo:

  Beje, dar radau viena idomia studija, kur teigiama, kad jei zmones turetu pakankama serumo vitamino D ligi, tai butu isventa 58 tukstanciuS nauju kruties ir 49 tuks storosios zarnos vezio atveju kas met (cia kanadoje ir US), bei butu isvengta 3/4 mirciu nuo siu rusiu veziu. Tereiktu pasiekti serumo 25 hydroxy vitamin D ligi 40 to 60 ng/mL (100–150 nmol/L).
  Bet velgi apie tokia studija beveik niekas nerase, ir daugelis gydytoju apie tai tikriausiai negirdejo, vitamino D papildu taip pat niekas nesiule vartoti.
  ‘Vitamin D for Cancer Prevention: Global Perspective’
  http://www.annalsofepidemiology.org/article/S1047-2797%2809%2900105-7/abstract

  Jei tai butu vaistas tai visi laikrasciai rasytu ir visiems stumtu, kaip tai daroma jaunoms merginoms su HPV vakcina.
  bet vitamino D juk neuzpatentuosi ir Merk ar kita farmacijos kompanija dideliu pinigu nepadarys, tad velgi vitamino D rekomenduoti niekas neskuba ir priesingai dar net teigia, kad jo jo nauda nera irodyti. Kaip tai buvo atmesta pasiulimas visai Skotinos pupuliacijai skirti vitamino D papildus, ir kaina butu netokai jau didele apie 15 ml EUR.

  Velgi nenoriu buti konspiracininku, bet manau tikrai yra iteresu grupiu kurioms vezinia ligoniai reikalingi.

  Siaip manau jie pagrindinis tikslas butu ne pasipelnyti tai medcina butu daug pazangesne.

  Bet deja, siediena nemaza dalis moklininku tarnauja finansiniu interesu grupems o ne zmonems. Su truputi kitaip mananciais mokslininkais kurie netinka modelio tiesiog susidorojama , ju projektams nebeskiriami pinigai, jie atleidziami is darbo. Kas atsitiko vienam gerai zinomam UK moklininkui Arpad Pusztai, kuris yra publikave virs 300 moksliniu straipnsiu, bet uzteko zmogui pasisakyti pries GMO tai kita diena buvo atleistas ir jo reputacija tiesiog sujuodinta. tas pats atsitiko ir su A.Wakefield ir daugeliu kitais, kai kurie buov net nuzudyti.

 111.   Andy rašo:

  Bet velgi tai nereiskia, kad visi gydytojai blogi. Nes yra nevienas gydytojas kurio pagrindinis tikslas padeti zmogui ir ji isgydyti o ne prastumti vaistus ir pasiplenyti.
  Cia velgi del objetyvumo pasakysiu, kad ir yra ir alternatyvios medicinos gydytoju ir terapeutu kurie siekia pasipelnyti o ne isgydyti zmogu. Bet taip pat yra geru, kurie isgyde ne viena nurasyta zmogu.

 112.   :P rašo:

  Kokios jūsų nuomonės apie Duphaston ir ar yra kas nors natūralesnio kuo galėčiau jį pakeisti? :/

 113.   andy rašo:

  Duphaston yra sintetinis progesteronas, paprasta alternatyva yra mano minetas progesterono kremas. Taip pat dar galima butu naudoti wild yam arba DHEA, is kurio organizmas pats pasigamintu progesterona.

 114.   :( rašo:

  Liudna, taciau apie kontraceptiniu zala susimasciau tik pries 2 metus. 7 metus nuodijau savo organizma Diane 35. Zinoma, kol vartojau dziaugiausi pagrazejusia veido oda, taciau pradejo slinkti plaukai, padidejo svoris, sumazejo libido ir kt. Po nutraukimo vel atsinaujino berimai, taciau daug stipresni ir skausmingesni. Beria per menesines bei ovuliacijas, o kitu metu tik gyja. Dziaugiuosi atsistaciusiu svoriu bei ataugusiais plaukais. Menesines tapo daug skausmingesnes, kartais jauciu toki skausma, jog neistverusi nualpstu.. Skauda ir dubens srityje, padaznejo uzdegimai (slapimo pusles ir kt.).
  Suprantu, jog organizmo bukle pasikeite, taciau ar galima ji isgydyti naturaliomis priemonemis? Nejaugi pasaulyje nera priesnuodzio kontraceptikams? Tikiuosi, jog merginos susimastys pries pradedamos naudoti kontraceptines tabletes ir pagalvos apie pasekmes…

 115.   V. rašo:

  Laba diena,
  Gal kas galite patarti , kaip sureguliuoti menstruacijas , kad jos būtų normalios , nes kai jos man būna , tai turiu sėdėti tik namie , nes kraujavimas buna žiaurus , - iki batų kaip sakau… Kas tai galėtų būti - sutrikusi hormonų veikla ar kas? Ką daryti? Gydytojai nieko neranda , nei cistų , nei endometriozės. Viską sureguliuoti siūlo tik kontraceptikais , o aš nusistačiusi prieš betkokią chemiją…
  Ačiū.

 116.   laura rašo:

  O gal cia tiesiog labai silnos kraujagysles, kapiliarai is kuriu ir kraujuojama?

 117.   V. rašo:

  Na , taip ne visada buvo. Pagimdžiau vaiką ir po to prasidėjo… Jau kokie 4 metai…

 118.   andy rašo:

  Na gali pnaudoti nakvisu alieju, taip pat ta pati progeterono krema. Dar reitktu ziureti gal jusu organizmas labai uzsiterses. Nes daznai sunkios menstruacijos buna kai organizmas tiesiog tokiu budu apsivalo.
  Tad reiktu organizma pavalyti kitu budu, kaip mano aprasytom burokeiul sultymis
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/organizmo-valymas-raudonuju-burokeliu-sultimis-266.html

  Taip pat sureguliuoti dieta, valgyti naturalesni maista, gerai butu atsisakyti pieno produktu, bent jau is pasterizuoto pieno.

 119.   Vysnia rašo:

  labas,
  o kaip del hormonines spirales “Mirena”? Isidejau ja pries metus, nes turiu pametinukus, norejau bent du metus ramiai atsigauti, nes labai isseko organizmas p 2 nestumu iskart. Prasidejo visokie blogumai, kaip organizmo issekimas, dazni persalimai, veido berimas, daznai pucia pilva, bunu irzli-aisku ta ir del to kad pavargstu , neisimiegu..
  Kazkodel itariu spirale. Dabar domiuosi organizmo valymusi, kepenu valumu aliejumi bei karciaja druska.- siuo metodu valysiuos antra kart..bei jusu aprasytu metodu burkeliu sultimis. bei priziuriu mityba. Uzsiimu joga….
  KOkia jusu nuomone apie Mirena?

  Aciu.

 120.   andy rašo:

  Del Mirenos, tai ji turi sintetinio progesterono, kas tik sukels daugiau problemu, todel jos nepatarciau naduoti.
  Geriau naudoti progesteronon krema.
  Taip sumazinti perteklini estrogena, kas yra labai daaaznas atvejis.

 121.   ramune rašo:

  Laba diena,
  hormoninę spiralę Mirena naudoju apie 2 metus. Daug pašalinio poveikio nejaučiu, tik įtariu, kad ji galėjo iššaukti padidintą jautrumą, širdies permušimus.Perskaičius straipsnį supratau, jog tai gali būti daugelio ligų priežastis. Ar nuspręndus išsiimti spiralę didelė tikimybė, kad man sutriks mėnesinės, prasidės įvairios bėdos, ko ankščiau nebūdavo. Ar šios spiralės poveikis pažeidžia ir išbalansuoja kiekvienos moters organizmą. Kokių sveikatinimo priemonių pasiūlytumėt imtis išėmus spiralę?
  Aciu

 122.   andy rašo:

  Na kaip jau rasiau straipsnyje sintetinis progesteronas nera gerai ir daznai dar tik labiau paryskina jo trukuma bei estrogeno domionavima.

  Galima butu naudoti progesterono crema, taip pat reiktu sumainti estrogenu ir ypac blogu jo formu kiekie. Tam gerai jodas, daugiau pie joda esu rases
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/36-36.html

  Taip pat gerai linu semenys. Taip pat reiktu ziureti svori, nes riebalu lasteles taip pat gamina estrogena.

  Dar yra toks pine pollen ir deer antler (pastarasis gaminamas is elnio/briedzio ragu).

 123.   andy rašo:

  Dar gerai brokolis, taip pat hormonams subalansuoti reikalingi geros kokybes riebalai , tad galite suvalgyti koki kaiusini, gerai zalias ar skistai virtas, bet tik riekia kad butu is patikimo saltinio. Taip pat gerai kokoso riesutu aliejus.

  Dar reiktu pasiziureti kepenis, nes jos dalyvauja hormonu gamybojoje,
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kepnu-ir-tulzies-pusles-plovimas-202.html
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/organizmo-valymas-raudonuju-burokeliu-sultimis-266.html

 124.   andy rašo:

  Ir dar reiktu vengti cukraus,saldumynu, rafinuotu baltu miltu gaminiu, rafinuotu alieju, nes tai tik dar labiau isbalansuoja hormnus, skatina insulino gamyba, kas dar labiau padidina estrogenu dominavima.

 125.   andy rašo:

  Dar galima butu vartoti nakvisa, ir kai kurias kitas vaistazoles, gerai dilgeliu istrauka kuria esu parases forume
  http://www.buksveikas.net/viewtopic.php?f=2&t=263&sid=a0835af8957a8e1d0bc83c1f0296c518&start=10

 126.   Vysnia rašo:

  aciu labai Endy uz issamu atsakyma.

 127.   andy rašo:

  Viena studija parode, kad 2 g nepakeiciamu riebaliniu rugsciu (omega 3 ir omega 6), pagerina pre-monopauzes simptomus. Tokiu riebalu galima gauti varotjant chia seklas, kanapiu seklas ir alieju, linu semenu seklas ir alieju, avokadas geros kokyybes riesutai. Zinoma geriau pamaistyit kad gauti didesne ivairove tu riebaliniu rugsciu

  http://www.sciencedaily.com/releases/2011/01/110116214606.htm?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+sciencedaily+%28ScienceDaily%3A+Latest+Science+News%29

 128.   andy rašo:

  Stai dar vienas tyimar parode, kad moteris vartojancios daugiausiai B grupes vitamin su miastu ( ne is papildu) patiria lengsvesniu PMS simptomus.
  http://www.ajcn.org/content/early/2011/02/23/ajcn.110.009530.abstract

  B grupes vitaminu yra zalios spalvos darzoves, kai kuriuose riesutuose, linu semenyse, chlorela, spirulina, biciu ziedadulkes ir duonele, kepenys, kanapiu seklos, avokadas.

 129.   Dange rašo:

  gal turite kokių nuomonių apie “Mireną”? Ačiū!

 130.   Laura rašo:

  Paskaitykite 7-niais komentarais auksciau.

 131.   andy rašo:

  Kaip jau rasiau mirenos reikia vengti, nes cia sintetinis progesteronas.
  Jei skaitote anglu kalba, cia yra geras straipsnis kur rasoma apie sintetinius hormonus kontracepcija, palyginimi sintetiniai ir naturalus hormonai.
  http://www.jonbarron.org/natural-health/pharmaceutical-hormones-women-YAZ-pill

  Ir beje Amerikoje zmones jau net i prisiteisia is YAZ hormonines contracepcijos (pagrindinis ingredientas yr sintentinis/nenaturalus progesteronas, kuri galma uzpatentuoti ir po to plesti nezmoniskus pinigus) gamintojo kompensacijas uz padaryta zala.

 132.   Laura rašo:

  po kiek laiko kai isimta spirale galima pastoti?

 133.   andy rašo:

  Cia yra labai geras straipsnis apie menstruacijas, ar jos butinos, kodels buna didelis kraujavimas ir t.t.
  http://www.sveikata.info/menstruacijos

 134.   laura rašo:

  Labai teisingas straipsnis, zinau keleta zaliavalgiu moteru, kurioms jau keli metai nebera menesiniu. Viena net pastojo, nors menesiniu nebuvo, kas velgi irodo, kad jos nera butinos norint susilaukti vaiko.

 135.   Saule rašo:

  Sveiki.Noreciau jusu paklausti ir tuo paciu patarimo.Mano situacija nekokia,t.y. pries metus cezario metu gime mano mergyte. Cezari dare,nes ilgai ilgai mane skatino,kol galiausiai pakilo temperatura,pradejau prarasti samobe ir skubos tvarka isveze i operacines.Kaip veliau pasake pakliuvo streptikoko b infekcija ir infekcija nuoejo i plaucius ir i gimda.Pumpavo savaite antibiotikais,zodziu nukraujavus buvau per opercija,nusilbau.Baisu prisiminti,kaip kas buvo,bet..Noreciau paklausti del bakterines vaginozes.Man ji atsirado 2 menesiai po operacijos.Niekas is klaustu daktaru negali pasakyti,kodel man taip tas uzdegimas maksti atsirado.Suprantu kad vyko tuo metu hormoninei pokycia,nes maitinau,bet juk visos mamos maitina.Pajutau perstejimus,niezejimus.Nuejau pas ginek.,jis skire vaginalinius hormonus(pav.neprisimenu,bet ko pasekoje visai dingo mano pienas) ir naudojauantibiotikus vaginalinius.Bedos niekur nedingo iki sios dienos.Vargstu po kiekvienu santykiu su vyriu ir nebutinai po santykiu,kuriu ir taip nedaug teturime,nes tai persti,tai menesines,tai siaip ne kas.Zodziu per tuos metus daug sykiu su vyru gerem antibiotiku kursus(vieni vyrui skiria gerti,kiti sako kad tai tik mano poblema), as naudojau to gydytojo skirtas zvakutes ir antibiotikus vaginalinius daug sykiu.Tikrai prisiziuriu save,kad tik nadaryciau to,kas gali isaukti tuos uzdegimus ir infekcijas,turi omeni rubai,higiena , maistas ,savijauta.Vyras tas pats ,bakterijos tos pacios.Turejau siame laikotarpyje nehormonine spirale,tai kraujavau daug ir ilgai,kad pagalvojau visai ji mane issekins,o tuo labiau turiu anemija ir dar gal ji man maksties bakteriju disbalansa isauke.Bet va neturiu jos kokius 2 menesius,o kaip tesiasi po santykiu visas vargas taip nesibaigia.Pries savo dukryte tikrai neturejau tokiu problemu.Po spirales isemomo meneinem sergu kas dvi savaites,baisu pasdare.Gydytoja pasiule hormonu testa padaryti,paziures kas ir kaip,o kas toliau?Ka jus manot,aisku visko sklandziai neisina papasakoti,bet turbut bendrai paemus turbut suprasite mano situacija.

  Andy:

  Na del infekciju, tai reiktu sustiprinti imunine sistema, tam velgi gerai probiotikai, tik reikia kad butu stiprus, kaip theralac, ar sie http://www.vsl3.com/about.asp. Taip pat gerai rauginti kopustai, dar galite si toki gerima pasidaryti http://www.buksveikas.net/viewtopic.php?f=2&t=446&p=1342#p1342 . Ir antibiotikai tik dar labiau sunaikina zarnyno flora. Taip pat pries infekcijas gerai vitaminas C , tik reikia didesniu doziu, bent keleto gramu per diena. Taip pat galite naudoti cesnaka. bei vitamina D, jo reikia bent 2000 IU/tarptautiniai vientai per diena ir net daugiau
  Taip pat venkite cukraus, saldumynu.
  Bendrai imunine sistemai stiprinti, gerai ryte nusiprausti po saltu dusu.

  O hormonu testa tai zinioma pasidarykite.

  Daznos ir sunkios menesines gali buti del organizmo uzterstumo, tad galite panaudoti burokeliu sultis , pavalgyti daugiau vaisiu ir darzoviu
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/organizmo-valymas-raudonuju-burokeliu-sultimis-266.html
  Ir jei organizmas svarus menesiniu beveik nebuna, bet velgi tai nereiskia kad jus nevaisinga ar negalite pastoti. Ir kiek zinau gamtoje nei vienas gyvunas neturi menesiniu, http://www.sveikata.info/menstruacijos

  Dar kai istirs hormonus, tai jei zemas progesteronas, tai galite progesterono krema panautoti, ir jokiu butu nevartotikite sintetiniu, nebiodentisku hormonu.

  O tas spirale, galejo ir prisideti prio jusu problemu, ad jos daugiau niekada nedekite.

 136.   Saule rašo:

  Aciu Jums uz atsakyma labai.

 137.   Andy rašo:

  Cia nauja meta analyzes studija parode, kad vartojant hormonine kontracepcija padideja insulto/smegenu infarkto rizika
  http://www.sciencedaily.com/releases/2009/10/091026152820.htm

 138.   Dance rašo:

  Nuejus pas gydytoja del varginanciu pms simtomu, siulo tik kontraceptikus. Ar man tiks progesteronas, jeigu mano tokios busenos: menesiniu ciklas 25 dienos, po menesiniu praejus savaitei uzeina kazkokia depresija. Su vyru santykiaujam retai. Prasidejus vaisingoms dienoms praktiskai prasideda kosmarai, kas liecia emocine busena. Po to kazkur dvi savaites iki menesiniu nuluzineja nagai, slenka plaukai, nervai nelaiko nerealiai. Trys dienos iki menesiniu susikaupia skysciai, jauciuosi labai stora ir esu nes drabuziai nepatogus tampa. Ir taip gyvenu jau kokie 2 metai, vasara pagereja o atejus rudeniui vel tas pats. Praktiskai savaite jauciuosi laiminga, o po to pastoviai pavargusi, nemotyvuota.Galbut ta itakoja reti lytiniai santykiai, tiksliau vyro artumo trukumas.Lytinius santykius gali tureti su bet kuo ir tai ne taspats kas gauti meile is vyro? Man jo labai truksta, gal tai sutrikde hormonus. Gal skydlaiukes problemos, nes tirta tik pries tris metus? Geriu spirulina , zuvu taukus su nakvisa, kalci magni cinka citrato pavidalu ir niekas nepadeda.

 139.   Dance rašo:

  As esu skaiciusi, kad estrogenai vyrauja pirmoje ciklo puseje. Tuomet moteris jauciasi gerai, ji svyti. Kai neapsivaisina kiausialaste isijungia progesteronas, kuris pradeda naikinti tas lasteles, kurios buvo suruostos naujai gyvybei (nezinau ar tiksliai issireiskiau, galbut tuos pacius estrogenus naikina).Zodziu del to moteris nesijauciai taip puikiai, pradeda slinkti plaukai, luzta nagai. Tai vyksta ir man. Su metais as stipriau jauciu visus hormoninius svyravimus. As norejau paklausti, jeigu progesteronas taip itakoja mano plauku, odos ir nagu grozi antroje ciklo fazeje, tai ar jis to nepadarys ir pirmoje. Visai nesinori jaustis negrazia :)

  Andy:

  Na estrogenu yra keleto tipu/rusiu, estrone (E1), estradiol (E2), estriol (E3) and estetrol (E4), yra daug smulkesene klasifikacija ir yra priskaiciuojama net 16 ar daugiau estrogenu rusiu. Vienas is estrogenu (dabra nepamenu kuris yra susijes su groziu . Bet menopauzeje daznai dominuoja ne tie estrogenai ir daznai buten tie kurie asociuojasi su kruties ir kitu rusiu veziais. Nemanau, kad progesteronas neigiamai veiktu grozi, nagus plaukus, plaukai slinksta ne del progesterono pertekliaus. Priedo daznai pradejus naudoti progesterono krema menopauzes simptomai sumazeje ir beje menopauzeje progesterono beveik nebegaminama.

  Plaukai gali slinkti ir del DHT (deihydro testosterono pertekliaus), kuris gali buti del didelio kiekio gyvyliniu produktu ir ypac gyvyliniu riebalu vartojimo. Ir didelis kiekis DHT naikina plauku folikules ir taip sukelia plauku slinkima/plikima tiek vyram tiek moterim. Daugiau apie tai
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/dilgeliu-saknu-ekstraktas-apsaugo-nuo-prostatos-hyperplazijos-546.html

  Bei siame komentare
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/organizmo-valymas-raudonuju-burokeliu-sultimis-266.html#comment-27282

 140.   Dance rašo:

  http://www.coral-club-lt.eu/vai_apr.php?vaiid=115
  stai cia radau dar viena krema ar jis kokybiskas ?

 141.   Vilma rašo:

  Agnucaston tabletes, esu girdejus gerai padejo pms susvelninti.

 142.   Saule rašo:

  Sveiki dar karta.Labai buciau dekinga jums Andy,jai galetumet ka patarti apie vaistus Aciklovir,tai yra jie yra geriami ir gydo herpesa 1 ir 2 tipo.Turiu antro tipo genitaliju herpesa ir jis kartojasi kas menesi.Dakrarai keli sake,kad visada gerti tas tabletes kai tik pajuntu simptomus,bet paskaicius apie salutini poveiki susidaro ispudis kad jai taip daznai gersiu liksiu turbut sugadintom kepenim,inkstais ir taip toliau.Gal jus zinote kokiu kitu vaistu ar prieminiu,kaip bent butu retsni tie herpeso protrukiai.Esu nevilty.

 143.   Eglė rašo:

  Kad būtum kuo geresnės sveikatos, visos tavo kūno dalys turi atlikti savo funkcijas. Kaip maistas turi būti valgomas pirmiausia dėl savo funkcijos - aprūpinti kūną energiją ir reikiamom medžiagom, taip ir seksas turi pirmiausia atlikti savo funkcija - pradėti naują žmogų. Jei valgome maistą tik dėl malonumo, sergame. Visos ligos susiję su lytiniais organais, pirmiausia siejasi su tuom, kad jie neatlieka savo funkcijos.

 144.   Evelina rašo:

  Sveikas, Andy, gal turėsi kokios informacijos arba bent jau išsakysi savo nuomonę.
  Situacija tokia - šiuo metu man beveik 22metai, pirmosios mėnesinės prasidėjo 12metų, ir nuo to laiko jos visą laiką nereguliarios, būdama 17metų dėl to kreipiausi į ginkologę, rado policistinę kiaušidę, paskyrė gerti kontraceptikus pusei metų, po to daryti pertrauką ir žiūrėti kas bus. Mėnesinės nesusitvarkė. Per tą laiką pakeičiau 3 ginekologes, tačiau šiuo metu vis dar vartoju KT, nes mėnesinės vis das nereguliarios….
  O tas nereguliarumas ne kelių dienų, o tarpai tarp mėnesinių būna negeriant KT nuo 1 iki 6 mėnesių. Niekada negimdžiau ir nesilaukiau.
  Tarp kitko, geriant KT nėra jokių pašalinių poveikių, nei neigiamų, nei teigiamų, absoliučiai jokio skirtumo (tik kad kandida (vadinamoji pienligė) atsinaujina į metus po 2 kartus maždaug).

  Dabartinių KT sudėtis:
  Veikliosios medžiagos. Vienoje tabletėje yra 0,02 mg etinilestradiolio ir 0,075 mg gestodeno.
  Pagalbinės medžiagos. Natrio kalcio edetatas, magnio stearatas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, povidonas, kukurūzų krakmolas, laktozės monohidratas, D + C Yellow Nr. 10 (E 104), titano dioksidas (E 171), makrogolis 6000, talkas, kalcio karbonatas, sacharozė.

  Net nežinau kokį klausimą užduoti… Visgi, gal yra kokių kitų priemonių be KT sunormalizuoti joms, jei tau tos tabletės tokios negeros?
  Ko gali organizmui trūkti/būti perteklius, kad taip yra?
  Gal turi kokios nuomonės/info šiai situacijai aptarti?

  P.S. neturiu viršsvorio, tačiau ir nesu labai liekna, KMI ~20. Turiu neblogą gelbėjimosi ratą ant pilvo, plačius klubus, kai buvau 14metų susiformavo celiulitas ir strijos…
  Dažniausiai maitinuosi namie savo pačios gamintu maistu, mityba nėra pati taisiklingiausia, tačiau visokio šlamsto visgi į save negrūdu.

 145.   monika rašo:

  Noreciau suzinoti, kokiu budu pakeisti hormonus, jei neveikia skydliauke?
  O buvo taip, du metus ejau pas vidaus gydytoja ir skundziausi, kad labai daug miegu ir pastoviai jauciuosi pavargus (esu sirgus mazakraujyste, tad daktare visada patikrindavo krauja, jei geras-namo) na ir viena diena man besiskundziant, ji pasiule man pasitikrinti skydliauke, ekoskopijos budu buvo uzmatytas -tiroidito vaizdas, kraujo tyrimas parode ta pati, daug antikuniu, skydliauke labai silpnai veikia, ondokrinologe zinoma iskart israse L-tiroksina, geriu jau 1.5 metu, gal kiek ir geriau, miego tikrai maziau noriu, na ir .t.t su daktare kalbejau apie naturalius hormonus, bet man ji graziai paporino, kad neaisku kiek yra mg hormonu tame hormoniniame preparate, tad rizikinga naudoti, arba labai daznai tektu tikrintis krauja ir vis stebeti ta hormonu kaita, tad nebezinau ka daryti..ar gerti ta tiroksina (kuri deja turesiu gerti visa gyvenima)? ar naudoti papildomai kazkokius vitaminus? beje pasak gydytojos, mano skydliauke jau savarankiskai nedirba, tad nezinau, ar nustojus vartoti tiroksina ji atsigautu, jei negauciau tu hormonu gali visapusiskai organu veikla pakrikti(beje man nustatytas tas tiroidito atvejis kai skydliauke gamina per mazai hormonu(kitaip sakant tas nepagydomas atvejis) laukiu patarimu :(

  Andy:

  Na skydliaukes autoimunines ligos gali buti susije su gluteinu, todel butu patartina atsiakyti gluteino, jo yra kvieciuose, mieziuose ir rugiuose bei ju gaminiuose, tad nusprendus tai padaryti reikia gerai skaityti etiketes ir ingredientus, bet dar geriau valgyti naturalu maista, be ingredientu, kaip vaisiai , dazoves, seklos, gluteino neturinciu grudu koses kaip soros, quinoa, grikiai.

  Skydliaukes sutrikimai taip pat gali buti susije su bloga zarnyno bukle, tad velgi patartina butu issivalyti, yra visokiu budu, kaip sis http://sveikatossaltinis.blogas.lt/organizmo-valymas-raudonuju-burokeliu-sultimis-266.html
  Taip pat paziurek tema forume

  Gerai organizma valo zalio maisto dieta, kai valgoma pagrinde vaisiai ir darzoves, tad kuri laika tai gali panauti. Tik zinoma valgyk pakankamai, kad uztektu energijos.

  Dar gali paeksperimentuoti su jodu, tik velgi stebek, nes kai kuriais atvejais dideli jodo kiekiai gali problema dar pabloginti http://sveikatossaltinis.blogas.lt/36-36.html
  Ir jei vartosi joda butinai vartok selena

  Sekmes , parasyk kaip seksis.

 146.   monika rašo:

  tai cia taip reiktu daryti jei man grestu kazkas panasaus, bet man jau ta liga yra, skydliauke issideformavus, kitaip sakant ji isdidejus ir panasi i kempine, tad manau i pradine bukle jos jau niekaip neatstatysiu, mano klausima,s ar man gerti toliau tiroksina, ir ar vartoti papildomai kazkokius vitaminus, kad sumazinti to tiroksino zala? jei atsisakysiu tiroksino man reikes is kazkur kirut gauti hormonu, arba atgavinti skydliauke (kas manau neimanoma) tad nezinau ka daruti su tiroksinu blogai be jo irgi..

  Andy:

  Na tiroksina tai vartokit bent kol kas, nes tai hormonas T4, kurio siuo metu jusu skydliauke negamina. Ir tas T4 nera taip jau blogai tai naturalus T4 hormonas. Beje dar buna kar organizmas nesugeba T4 paversti T3. T3 yra aktyvi skydliaukes hormono forma, kuri reguliuoja visa metabolisma ir kitas funkcijas. Visiskai skydliaukes veiklos gal ir neatstatysi, bet manau situacija pagerint galima.

 147.   Rita rašo:

  As 5 menesius nesiojau hormonine spirale Mirena. Kadangi turiu viena vaikuti ,artimiausiu metu neketinau pastoti,todel ginekologe man labai rekomendavo spirale Mirena ,atseit ji veikia tik vietiskai ir i krauja patenka tik labai mazas hormono kiekis … Taciau netrukus man eme slinkti plaukai-is pradziu negausiai (visada turejau labai storus ir ilgus plaukus iki juosmens) ,paskui kuokstais ,ypac po galvos plovimo … Siai dienai galiu pasakyti ,kad netekau daugiau kaip puse savo plauku (apie 60 % ) . Niekada gyvenime neturejau panasiu problemu ir esu sventai isitikinus ,kad tai Mirenos kalte . Noreciau suzinoti kaip Mirenoje esantis sintetinis progestinas veikia plaukus ir ar yra viltis ,kad mano plaukai kada nors ataugs :( nes kazkur uzsienio straipsniuose skaiciau,kad progestinas kazkaip sutrikdo androgenu gamyba ir gali gresti netgi nuplikimas ? Kad nebesigamina naturalus progesteronas del to … Per kiek laiko is organizmo pasisalina sintetinis progestinas? As jau nebeturiu spirales 3 savaites. Plaukai vis dar slenka… zinoma maziau,bet jei ir toliau slinks,bijau kad prireiks peruko…

  Andy:

  Na jusu pavyzdys tik dar karta parodo, kad tokie sintetiniai hormonai yra pavojingi. Per kiek laiko pasisalina sintetinis progesteronas negalu pasakyti, tai priklauso nuo jusu kepenu veiklos, ir beje tokie sintetinia nenaturalus hormonai labai neigiamai veikia kepenis, nes ji nezino ka su tokia molekule daryti. Todel galima butu pastiprinti kepenis, naudojant milk thistle, taip pat galima naudoti burokelius sultys ar pacius burokelius http://sveikatossaltinis.blogas.lt/organizmo-valymas-raudonuju-burokeliu-sultimis-266.html
  Manau galima butu kuri laika panaudoti naturalu progesterono krema. Taip pat reiktu pasiziureti skydliauke, gali buti kad tas sintetinis hormonas sutrikde is skydliaukes veikla.

 148.   Rita rašo:

  Na ,skydliaukes tyrimus jau dariausi diena pries spirales pasalinima. Visi rezultatai geri. Taip pat skaiciau apie valyma burokeliu sultimis - jau pora dienu jas pageriau (beje,skonis visai geras) ,patiko :) . Net nezinau kas dar galetu padeti …. as jau nekalbu kaip man buvo pakitusi psichika nesiojant Mirena : nuotaiku svyravimai ,depresija ,galvos skausmai buvo nepakenciami ,bet isemus spirale jau po dienos pasijauciau gerai ,lyg rukas nuo akiu nuslinko,gryzo nuotaika . Vienintelis dalykas ,kuris mane dar neramina ,tai plaukai - jau galiu virsugalvyje matyti skalpa , sunku darosi paslepti plaukus ,visur vaikstau su kepure … labiausiai jie isplonejo sonuose ir virsuje … Progesterono kremo cia Lietuvoje pirkti nera . Ar tiketina ,kad plaukai ataugs ? Gal pats organizmas susitvarkys ir plaukai nustos slinke? Ar tai ,kad prasidejo menstruacijos ,rodo ,kad hormonu veikla gryzta i senas vezes ?

  Andy:

  Manau tiketina ir bent jau turetu toliau nebeslinkti. Jei neatsigaus yra kitikiu metodu jiems atstatyti, how vaistazole hou shu wu, cinkas ir kt. Taip pat esu skaites kad moterims plaukai atsistato naudojant naturalu progesterono krema.

 149.   Rita rašo:

  Dar norejau paklausti kas tai yra “milk thistle” ? Aciu uz atsakymus .

  Andy:

  Tai vaistazole gerinanti kepenu veikla, lietuviskai marganinis http://lt.wikipedia.org/wiki/Tikrasis_margainis

 150.   Ruta rašo:

  ”noriu pasveikti”rašė,kad vartojo kontraceptikus dėl skausmingų menstruacijų ir turbūt todėl susirgo endomerioze.Aš tokius skausmus kenčiu jau apie 30metų,kontraceptikus vartojau per tuos visus metus turbūt kokius 8mėnesius,ir skirtingais laikotarpiais,po 3mėn.Bet sergu endomertioze,gydytojai negydo šios ligos,naudojau PREFIMIN-nieko gero,jokių pokyčių i gerą pusę.Tad manyčiau,kad šitos ligos kontraceptikai nesukėlė.Taip pat turiu refliuksą,stuburo problemų,pučia vidurius,ėda rėmuo…

 151.   Ruta rašo:

  Dar norėčiau pridurti,kad gan ilgą laiko tarpą,apie 7metus,valgiau pagrinde augalinį maistą,mėsos ypatingai retai,maisto kiekiai būdavo maži,bet mėnesinės buvo labai skausmingos,daug sykių kviesdavau greitąją pagalbą.Tad kažkaip čia nesiriša,kad jei organizmas užterštas,tai mėnesinės būna skausmingos.Esu daug ką išbandžiusi,bet situacija negerėja

  Andy:

  Ruta, dar labai priklauso koki tu ta augalini maista valgei? Augalinis augaliniam nelygus. Taip pat priklauso koks procentas kaloriju gaunamas is riebalu, kiek gramu riebalu tu suvartoji per diena.
  Zinoma gali buti issimciu ir kad jums yra kitu problemu.

  Bet pries atmetant organizmo uzterstumo galimybe reiktu taip pat paziureti kokia tavo organizmo bukle buvo pries pereinant prie augalinio maisto, taip pat dar reikia ziureti hormonu balansa, skydliaukes veikla.

  Neseniai viena studija parode, kad labai didele vitamino D dose sumazino menstruacinius simptomus. Buvo per karta suvartota 300 000 TV vitamino D ir problemos sumazejo dviem menesiam. Cia labai didele doze ir per karta tiek geriau nevartoti. Geriau butu suvaroti tokia doze per ilgesni intervala, kaip pvz 10 000 per diena. Taip pat po kurio laiko gerai pasidaryti vitamino D testa, kad kartai neperdozuoti http://www.naturalnews.com/035114_vitamin_D_mega-dose_menstrual_cramps.html

  http://archinte.ama-assn.org/cgi/content/extract/172/4/366

 152.   Vyšnia rašo:

  Sveiki, peskaičiau šį gera straipsnį ir pasimečiau, tad norėjau paklausti patarimo: su draugu pradėjau gyventi ir nežinome kokia kontracepsija pasirinkti. Dėl cistų vartojau pries pora metų tabletes, taciau turėjau nerviniu problemu dėl jų, po pusės metų mečiau,kai praejo cistos. Dabar paprasiau gydytojos išrasyti kontraceptinį žiedą, mat jis mažiau kenksmingas. Bet turbūt po šio straipsnio neaišku kaip ten yra. Su dienų skaičiavimu man atrodo labai rizikinga, atrodo,kad bent kuria dieną galėčiau pastoti,jei neturėsiu apsaugos priemonių. Kokį apsisaugojimo būdą parekomenduotumėte man? :) Ačiū už atsakymą :)

  Andy:

  Jei supranti anglu kalba paziurek sita video, ten kalbama apie keleta. Bet kaip sakiau turbut savo cyklo sekimas, bei taip pat temperaturos matavimas, dar gleives

  http://www.youtube.com/watch?v=0Tqz6aQ2Qz4&feature=channel_video_title

  Taip pat pasiskaityk si ir kai kuriuos kitus komentarus siame forume

  Ten video taip pat yra minimas ladycomp, kuris faktiskai matuoja temperatura ir po to parodo, kokioje ciklo stadijoje jus esate ir po to parodo ar galima ta diena tureti litinius santykius ar ne. Bet neveikia jei yra hypothyroidismas (suleejusi skydliaukes veikla). Ten video yra demo. Tiesa apratas yra brangokas, bet beveik ta pati galima pasidaryti tiesiog su termometru, tik zioma reikia tinkamai pamtuoti.

 153.   Gintare rašo:

  Sveiki,

  Labai žaviuosi jog viešinate visą šią informaciją. Galbūt ką nors galėtumėte patarti mano situacijoje - man nustatyta baisi liga endometriozė, prirašyti kontraceptikai (išsiprašiau, kad tik dviems mėnesiams, nes puikiai suvokiu kokios gali būti pasekmės ir šalutiniai poveikiai). Norėčiau bent kažkokios informacijos ką iš natūralesnių būdų galėčiau rinktis savo situacijoje, nes esu dar jauna ir nenoriu savęs sąmoningai nuodyti. Ačiū iš anksto už atsakymą.

 154.   Julija rašo:

  SVeiki, nuostabus straipsnis. pasidalinsiu savo patirtimi, gal ka patarsite. kazkur 8 men. geriau KT (ginekologe sake kad susitvarkytu menesines), nepatiko atsirade nepageidautini simptomai, meciau ta reikala. po nutraukimo menesinem dar normaliai sirgau 6 -8 men. mazdasug kas menesi. dabar va kaip dingo taip dingo :) tuoj 3 menuo bus kaip ju ner.. as nenescia, dare echoskopija, viskas tvarkoje, tik suplonejus gleivine biskiuka. Ginekologe vel man kisha KT kai susirgsiu liepe pradet gert… tik palinksejau galva, nes JU JOKIU BUDU NEGERSIU.. na ka bandysiu tikrintis skydliauke ir sake pasidaryt kiausidziu hormonini tyrima … bet numanau kad esu sveika, nes nuo pirmu menesiniu, kurios prasidejo 13 metu, iki dabar, o man jau 23 as sergu 5-6 kartus per metus…nakvisu tabletes gerdavau, kazkaip efekto nepajutau.. ech nezinau ka net daryt :)

  Andy:

  Na visu pirma tai reiktu pakeisti naudojamus terminus, menesines nera liga, tai daug maz naturalus procesas. Dabar gydytojai ikale zmonems i galva kad menesine, nestumas, liudesys ir t.t. yra ligos.

  Dabar griztant prie jusu problemos. O jusu svoris normalus? nes jei svoris yra labai mazas tai menesines isnyksta ar tampa nereguliarios.
  Dar kaip su stresu gal jus pastoviai patiriate stresa? Gal tu rukai?

  Dar galima butu panaudoti maca, cia tokia kaip saknis, manau paeiskojus gali rasti ir lietuvoje, jei nenori siustis. Taip pat vaistazole dong quai (Angelica sinensis), bei Agnus Castus

  Taip pat dar galima naudoti linu semenis, 1-2 saukstus sumalti su kavamale, uzpilti vandeniu , truputi palaukti kol isbrinks ir tada tokia kosele valgyti, gerai ryti pries valgi. Tik malti reikia tam kartui, nes sumalti greitai oksiduojasi, ir nepirkti maltu.

  Taip pat patarciau apsivalyti dieta, pereiti pagrinde ar visiskai prie augalinio maisto, kaip valgoma pagrinde vaisiai, darzoves, dar nerafinuoti grudai, koses kaip grikiai, rudi ryziai, avyzos, aviziniai dribsniai, quinoa/bolivine balanda, soros, plius truputis seklu, riesutu. Dar gerai avokadas, tik be proto nereikia ir reikia valgyti prinokusi, nusipirktu palaikyti keleta dienu kambario temperaturoje, kol taps minkstas, beje tas pats pasakytina apie kitus vaisius, bananai turi tapti graziai geltoni, ir net su rudais taskeliais, ir turi buti saldus.

  Beje kai kurioms veganems, valgancioms ’svaria’ mazai riebalu turincia dieta menesine isyksta naturaliai, bet jos ovuliuoja ir gali pastoti.

  Dar bendrai del organizmo valymo gali panaudoti burokeliu sultis http://sveikatossaltinis.blogas.lt/organizmo-valymas-raudonuju-burokeliu-sultimis-266.html
  bei bent lengvai pasportuoti.

  Ir labai gerai kad nusprendei nenaudoti gydytoju kisamo brudo

  Sekmes , parasyk kaip seksis.

 155.   Julija rašo:

  Mano ugis 172, svoris 66, nerukau. Jau menesis kaip perejau ant vegetarisko maisto, valgau daug vaisiu, riesutus, pupeles, darzoves ir visa kita geri ,viska stengiuos derinti kad organizmas viska gautu, dar vasara bus savos darzoves isvis bus pasaka. bet menesines dingo dar prie siuos pokycius. Seip pati manau esu ganetinai irzli, gal man del to nera tu menesiniu. gyvenu gerai, turiu mylima vaikina, gyvenam dviese, problemu nera viskas gerai. Bet kai buna kazkokia rimta uzduotis as puolu su visa galva ir po to pati jauciu kad persidirbau, bet man tai netrugdo, jauciuosi gerai, esu laiminga …manau reiktu daugiau judet, pasportuot, ir vis tik pradet valgyt maista kuri siulot, pvz linu semenis. Ir seip parduotuvinis maistas kaip paziuru galvoju kaip ten gali likti kazkokiu vitaminu tai jis visaip apdorojamas..Tikrai kad va ikalta kad menesines turi buti kas menesi ir jei ne tai jau liga ir reikia gydyt, kuo toliau tuo labiau pradedu tam priestarauti, na jei pas zmogu ciklas toks o jam viskas gerai sveikatos atzvilgiu .. tai kam kist ta chemija ir priversti organizma elgtis taip kaip jam neiprasta

 156.   Rūta rašo:

  Sveiki,
  Įsigijau natūralų progesterono kremą. Nustatyta endometriodinė cista, galima endometriozė, kyla sunkumų pastoti. As jis neveikia kaip kontraceptikas?

  Andy:

  Na norint pastototi reiktu naudoti tik tam tikra laika: krema reikia radeti naudoti 12-ta diena skaiciuojant nuo pirmos kraujavimo dienos, naudojima testi apie pora savaiciu ir nustoti 1-2 dienos iki sekancio kraujavimo. Kitas skaiciavimas yra , kai tepima reikia pradeti, 14 dienu iki kraujavimo dienos ir nustoti 1-2 dienos iki kraujavimo. Bet cia su salyga kad jusu cylas yra reguliarus 28-30 dienu, jei ne tai tada reikia pasikoreguoti pagal savo cikla. Patartina vesti toki dienorasti, kad zinotumete kada prasideda jusu ciklas , kiek jis tesiasis ir t.t. Jei skaitai anglu kalba cia yra placiau aprasyta kaip naudoti. Patarimas naduoti 15-30 mg per diena. Progesterona per pirmas nestumos savaites padeda islaikyti nestuma, sumazina persileidimo rizika.

  Beje idealiai reiktu pirmiausia issigydyti cista ir tik po to galvoti apie nestuma, bet zinoma viskas priklausono nuo jusu situacijos.

  Cia yra geras straipsnis bendrai apie progesterona.

 157.   Rūta rašo:

  Dėkoju už atsakymą. Cistai gydyti buvo pasiūlyta operacija (laporoskopija) ir/arba kontraceptikai (kurių gyvenime nebuvau lyg tol vartojusi). Man 29-eri. Deja, sutikau pamėginti porą mėnesių pavartoti, nes intervencija, man, dar niekada negimdžiusiai, pasirodė mažiau priimtina alternatyva dėl galimų komplikacijų ir pan…Progesterono kremą įsigijau visai nesenai (būčiau gal geriau nuo jo pradėjusi, įtariamai endometriozei ir jos sukeltai cistai gydyti, dėl kurios, tikriausiai, ir kyla sunkumų pastoti).
  Anglų kalbą išmanau, dėkoju už nuorodas. Kelerių mėnesių bėgyje parašysiu, kaip man sekasi, ta prasme, kai pradėsiu naudoti kremą.

  Andy:

  Dar del cistu tai yra mananciu, kad jos atsiranda del jodo trukumo (bet cia velgi nekalbama apie jodo kieki kurio reikia skydliaukes veiklai palikyti. Reikia bent keleto mg per diena , Dr. Brownstein naudoja net keliasdesimt. Bet geriau pradeti nuo maziau, esu rases straipsni apie joda

  Cia yra vienas nebrangus,
  Bet jei ne tai galima net is is vaistines nusipirkti lugolio ir naudoti.

 158.   Rūta rašo:

  Truputį Jus pataisysiu, nes dirbu srity, kur anglų k. būtina: nuorodoje teigiama “norint pastoti, progesterono kremą reikia tepti pradėti ne pirmą ciklo (kraujavimo) dieną, o dvi savaitės iki menstruacijų pradžios, pvz, jei ciklas apie 28-30 dienų, tai pradėti tepti nuo 12dienos ir nustoti dieną - dvi prieš menstruacijų pradžią”.
  Vadinasi, maždaug nuo spėjamos ovuliacijos pradžios.

  O dėl jodo, reiks pamėginti pasidomėti atidžiau ir taip pat pavartoti. Beje, lugolis - tai pateikiamas kaip purškalas nuo gerklės skausmo, na gal yra ir kitokiu pavidalu.
  Dėkoju už operatyvų atsakymą.

  Andy:

  Aciu, kad pataisei, tiesiog ne taip parasiau, cia tikrai ne del anglu kalbos nemokejimo :D.

 159.   Vika rašo:

  Ka manote apie spuogu gydyma Rokutano tabletemis?

  Andy:

  Tai sintetiinnis vitaminas A, tokio tikrai nenaudociau. Spuogus gydyti reikia atsakant pieno produktu, mesos ir kiausiniu, taip pat valgyti nerafinuota, kuo maziau apdorota maista. Taip pat reiktu kad kaloriju kiekis is riebalu mevirsytu 10-20% (20-50 g riebalu per diena). Siame stttraipsnyje tokia dieta yra aprasyta placiau. Tiesa jaunoms merginoms 10% riebalu gali buti per mazai, tad galima truputi daugiaiu ir todel cia palikau iki 20%.

 160.   Vika rašo:

  Na pas mane atvirksciai. Trukumas organizme gerojo cholestelorio, o diagnoze - sutrikusi riebaliniu liauku funkcija. Truksta riebalu, bet tiesiog visas veidas blizga nuo ju :). Dermatologo patarimas gerti kontraceptikus arba rokutana, kad sureguliuotu riebalines liaukas. Bandysiu pirma pasinaudoti jusu patarimais, kaip progestorono kremo naudojima, valgyti linu semenis, avokadus ir t.t, dar naudoti Prefemin, nes hormonu pusiausvyra taip pat sutrikus. Dar jodo pabandysiu, nes gali ir jo trukti pagal visus aprasymus. Dekui uz patarimus. Parasysiu rezultatus po 3 men.:)

  Andy:

  Is kur tu cia tokia nesamone istraukei, kad sutrikusi riebaliniu liauku funkcija susijusi su gerojo cholesterolio trukumu? Is vis ar tau ta cholesteroli matavo?
  Kaip sakiau daugeliu atveju atsisakius gyvuliniu produktu (ypac pieno produktu), issivalius organizma, atstatciu zarnyno flora, susireguliuoija hormonai, pagereja odos bukle.
  TIk zinoma reikia laiko ir pastangu, rezultatu nebus per 1-2 dienas.

 161.   Vika rašo:

  Na nesakiau, kad susije. Nesupratot humoro - “is kur tie riebalai ant odos, jei ju truksta organizme”. O kraujo tyrimus dariausi. Diagnoziu sau neissigalvoju ypac tokios kaip cholestelorio trukumas. Riebaliniu liauku funkcijos sutrikimas susijes su hormonu disbalansu. O ir pats raset, kad hormonu disbalansas gali buti susijes su geruju riebalu trukumu organizme. Tai taip iseina, kad nesusije tada. Nes tas gerasis cholesteloris kaip suprantu ir yra gerieji riebalai, kur minejote yra tokiuose produktuose kaip linu semenys ir t.t. gal cia pasenusi informacija tada. Na o pieno produktu nevartoju, gyvulinius tik su saiku, kiaulienos visai nevalgau. Maitinuosi sveikai, todel si patarima atmetu.

  Andy:

  Del to gerojo cholesterolio tai velgi nelabai supratote. Visu vadinamas geras cholesterolis (HDL ar DTL (lietuviskai), ne visada jau toks geras. Tas DTL yra kaip siuksles surenkantis sunkvezimis kuris pargabena perteklini cholesteroli is audiniu atgal i kepenis. Tad nei DTL yra mazas tai gali buti teisiog kad valgoma mazai riebalu ir jis yra nereikalingas. Bet tokiu atveju turi buti mazas ir bendras ir taip pat trigliceridai.
  IR DTL tikrai nera tas pats kas linu semenys, avokadas, kanapiu ar chia seklos, kokie geros kokybes riesutai. Geros kokybes reibalu truputi reikia, bet ne be proto. 20-40 g per diena pilnai p akanka. Visi sie isvardinti produktai turi riebaliniu rugsciu, kuriu yra ivariu rusiu, kaip alfa linolenine, linolejine, ir kitos.

  Taip retais atvejai hormonai gali sutrikti del geros kokybes riebalu trukumo, bet daugeliu atveju hormonai sutrinka del perteklinio guvuliniu produktu ir kitokio brudo vartojimo.

  O koks tavo svoris, gali yra virsvorio?
  Priedo kai sakai kad maitiniesi sveikai tai cia labai miglota savoka, ir zmogaus suvokoiama ’sveika mityba’ gali buti toli tuo tikrai geros dietos.

  Surasyk ka tu valgai tipine savo dieta, bet surasyk viska, neismesk jokiu uzkandziu, tada bus galima gauti ideja, kur tavo problema.

  Bet kaip jau sakiau pagrindinis gydymas butu veganiska mazai riebalu turinti dieta.

  Net ir be kiaulienos kita mesa turi visokiio brudo, priedo mesos vienos nevalgoma, daznai ji kepama, pridedama riebalu ir t.t.
  Plius dar kiausiniai.

  Kaip su saldumynais, sokoladu?

  Ir dar gal tu naudoji hormonine kontracepcija?

  Jei darei testus tai koks tavo cholesterolis trigliceridai?

  Taip pat gerai butu pasidaryti progesterona, estrogenus.

 162.   Vika rašo:

  Dariausi kraujo tyrimus pries puse metu. Tas lapelis ir guli toj klinikoj. Koks tas cholesteloris nepasakysiu. Telefonu pasake, kad tyrimai tokie: diabetu nesergu, skydliauke tvarkoj ir pasake, kad truksta gerojo cholestelorio tik tiek ir tezinau. Folijo metodas parode, kad yra kazkas netvarkoj su kasa tai ir liepe issitirti krauja, papildomai issityriau ir cholestelori, ir prolaktina, nes jis vienu metu buvo gerokai auksciau normos :).
  Progesterona ir estrogena planuoju tirtis. Kai tyriausi pries kokius tris metus buvo normoj, tik testosteronas beveik sieke leistina riba, bet ne virsijo. Is savo busenos galiu spresti, kad hormonai netvarkoj. I menesi tik savaite gerai jauciuosiu ir tai buna po menesiniu.
  Kontraceptiniu nevartoju, bet kazkada vartojau. Riebalines liaukas sureguliavo, bet atsirado kiti nepatogumai, kaip krutu skausmas(be paliovos), galvos skausmas, isryskejo kraujagysles, celiulitas, bloga nuotaika. Tai va ir buvau pradejusi galvoti apie rokutana, nes kontracepcines netiko.
  Virsvorio neturiu, sakyciau gal net per kuda. Apie veganiska dieta dar nesidomejau. Na saldumynu visiskai neatsisakau, bet ir saujom nevalgau. Pieno produktu ir kiaulienos nevalgau ne del to, kad sveika ar nesveika, o del to, kad nemegstu. Sveika laikau vaisius, kuriuos daznai valgom, renkames produktus be E, valgom daug pomidoru, kitu darzoviu:).
  Man kas nepatinka, kad randu daug informacijos apie produktus, kurie sveika, kurie ne, bet receptu kaip sveikai pasigaminti ir pvz. visos savaites sveikos mitybos plano niekur nerandu. Gal zinot kokia knyga ar k.t.?

  Andy:

  Na del receptu, tai pasiziurek yra tokia Facebook grupe, kur zmones pasidalina receptais, nes asmeniskai jokiu receptu nenaudoju, valgau kaip yra.
  http://www.facebook.com/#!/groups/223254271104244/

  Jei skaitai anglu kalba, tai pagooglink ‘Vegan low fat recipes’ arba ‘Raw vegan low fat recipes’ rasi daug.
  Cia yra Dr. McDougall

  Cia taip pat ivedusi email gali gauti zalivalgiu receptu
  http://www.fredericpatenaude.com/
  Ten pasirink Resource, po to Free reports

  Sekmes

  O kad po menesiniu pagereja tai gali buti kad organizmas taip pat pasalina dali organizme susikaupusio brudo.

 163.   VitaminasC rašo:

  Folio metodas yra elementarus šarlatanizmas, ypač Lietuvoje vaikščiojantys su varžos matavimo prietaisais žmonės. Galima labai lengvai patikrintiir suvaryti jų metodiką - pamatavus kokias nors kepenis ir nustačius ten ką nors, trumpam įkišk rankas į šaltą vandenį, ištrauk ir vėl duok matuoti, pamatysi kaip pasikeis rezultatai :D

  o jei reikia mitybos plano rimto (patvirtino mokslų medicinos daktarų ir tyrimais sustatyto) ir apskritai organizmo balansą medžiagų nustatyti etc - rašyk man emeilu (ant vardo paspaudus yra emeilas mano), duosiu kontaktus kur galima pigiai tai gauti,tai bent negaila pinigų kai naudą ir veiksmingumą pamatai.

 164.   Vika rašo:

  Tai va, kai nebezinai ko imtis tai ir bandai visokius stebuklus, kaip folio metodas ir k.t. :). Siaip tai daug ka teisingai parode tas metodas, bet tik tiek, kad isvardijo sutrikimus, kuriuos as ir taip zinojau esant, o problemu joms spresti nera. Prirase ivairiausiu homeopatiniu vaistu nervu sistemai, sanariams, kraujotakai daugiau ir neprisimenu, bet nieko man tas nepadejo. Galunes kaip salo, taip ir sala :). Imunine sistema taip pat nepagerejo. Na vasara gerai buna:). Tas maisto toleravimo testas man irgi nieko daug nereiskia. Butu taip porcijom isvardinta pvz. pusryciam pasigamink nedideli arba dideli bliudeli to ir to, o ne gramais ir procentais, pietums ta ir ta, vakarienei ka kita. Kuo paprasciau. O dabar turiu sarasa produktu, kurie man tinka, kurie ne ir ka su jais veikti nezinau:).

 165.   VitaminasC rašo:

  Reikia ne šarlatanų produktus griebti vieną po kito, o rimtai domėtis ir pradėti logiškai mąstyti.
  Jei ieškai formulės, ar piliulės kurią išgėrus tavo bėdos susitvarkys kaip ranka nuims, tai gyveni iliuzijų pasaulyje. Atsiprašau kad rašau tiesiai negrąžindamas.

  Kai n metų gyveni griaudamas savo organizmą, o po to ieškai vienos piliulės ar lašiukų kurie viską išspręs - tai geriau jau tikėk Kalėdų seneliu. Daugiau šansų.

  Reikia išmokti suprasti kaip veikia tavo organizmas, kaip sąveikauja, kokie ryšiai, kokia įtaką daro maistas, gyvensena ir tavo poelgiai ir tik tada galėsi pradėti konstruoti iš lėto kelią į sveikatą. Bet tai nebus greitai. Tai pareikalaus daug darbo ir daug pastangų. Ir laiko.

  Horoskopai irgi tinka daugeliu atvejų, nors jie neturi nieko bendro su realybe. Paprasčiausiai yra technikos kaip parašyti tekstą, kad jis tiktų 95proc atvejų. :) taip ir su tais Folio….

 166.   paulina rašo:

  kokiose maisto produktuose galima gauti estrogenu ?:(

  Andy:

  Yra augalu turinciu phytoestrogenu, kurie veikia kaip silpni estrogenai ir jei dazniausiai turi teigima poveiki, ypac moterims, kurios kencia menopauzes simptomus, taip pat kruties vezio, kuris daznai buna estrogenu stimuliuojamas.

  Augalai turintis phytoestrogenu: linu semenys, soja, taipat kai kurios vaistazoles kaip dong quai, dobilas, alfalfa/liucenra, dzensenis/ginseng.

  Beje o tu cia nori ju vengti ar gauti.

  Beje yra nemazai perdeta apie soja ir jos estrogenus, phyto estrogenai sojoje ir kituose augaluose nera tokia didele problema, kaip mano mesos ir pieno pramone bei ju finansuojami tyrimai, ir po to apie tuos tyrimus rasantys visokie WPF ir palea salininkai.
  Nepaisant to sojos geriau vengti del kitu priezasciu, nes dauguma sojos yra GMO.

 167.   Vika rašo:

  Piliules isgelbejo ne viena gyvybe, isgyde daug ligu, taip visiskai spjauti ant ju negali. Apie homeopatinius vaistus turiu kita nuomone. Sutinku, kad mityba, sportas yra svarbu. Bet kaip suderint mityba, kad ji tiktu visai seimai. Kaip prisiderint sveikai maitintis ir surasti laiko sportui prie spartaus gyvenimo tempo? Labai retas, kuris siandien gali sau leisti visa diena praleisti virtuveje. Gali dometis kiek nori, pilna mokslininku ir visi su savo nuomonem. Kuo tiketi? Jei vienas sako, kad mesa butina valgyti kitas sako, kad reikia buti vegetaru. Kaledu seneliu tiketi nera blogai:). Tikejimas gydo zmones. Vien nuo tikejimo galios gali ligos isnykti. Technologijos zengia i prieki, jei yra galimybiu mano nuomone reikia jas isbandyti ir pasidalinti patirtim su kitais. Be to ar gali siandien pasikliauti maistu, kuri perki parduotuveje ir teigti, kad sveikai maitiniesi? Galbut siandien maisto papildai yra naudingiausias budas praturtint savo organizma reikalingomis medziagomis. Pasidalink savo patirtim, kaip ismokai suprasti, kaip veikia tavo organizmas. Nes man sunku ta suprasti. Gal ir kitiems padetum.

  Andy:

  VIka, tikejimas yra svarbu ir jis isgyde ne viena zmogu, bent jau kol tikejo to vaisto ar papildo galia. O kad norint sveikai maitintis reikia visa diena praleisti virtuveje tai visiska nesamone. As asmeniskai virtuveje beveik nieko nedaurau. Taip pat isvirti kokia kose ar darzoviu tikrai neuzima daug laiko, ir cia nereikia saves tesinti laiko neturejimu. Paziurek kiek laiko praleidi ant telefo, prie TV ir compo. Jei neturi laiko nusipirk gera blenderi, tada maisto gaminimas uztruks vos kelias minutes, i ji sumesk visokiu vaisiu ir darzoviu, pasidaryk tokius kaip koktelius ir gerkt. Gali nusipirkti Viktorijos Butenko knyga , Zaliu kokteiliu revoliucija.
  Jei visa seima nenori, pradek nuo saves, poto ir vaikai paseks, bent jau koks vienas. Priedo tu juk esi mama ir nuo taves priklauso ka vaikai valgo, tad daug brudo gali pasalinti, paprasciausiai nebepirk cukraus, baltu miltu gaminiu, rafinuotu alieju, paslinsi ne viena liga, nebereiks tiek daug vizitu pas gydytojus.

  Tau asmeniskai patarciau bent jau kuri laika isbandyti veganiska dieta, tik zinoma valgyk pakankamai kaloriju, ypac jei nera padidejes svoris, laikas nuo laiko pavartok b12.

  Kaip pazinti savo organizma cia velgi sunkus klausimas, bet manau pradeti reikia nuo to, kad eliminuoti visa bruda, ir valgyk produktus kur yra tik vienas ingredientas, kaip obuolys bananas, melionai, grikiai, ir t.t. Nes valgant visoki bruda kokio nors maisto norai yra apgaulingi, cia kaip rukanciam reikia cigaretes, ar narkomanui narkotiku. O jei nori suprasti kaip anatomiskai veikia organizmas tai reikia pasiimti kokia fiziuologijos knyga, zinoma reikia tam tikru background ziniu, kad suprasti ka ten raso. Asmeniskai sveikai maitintis pradejau budamas gana mazas nuo kokiu keliokos metu, kai mama pakeiti mityba, buvo pasalinta daug blogu produktu, pradedatas valgyti pagrinde vegetariskas, veganiskas maistas bent velgi dieta keitesi, nuo pagrinde kosiu/makrobitines iki dabar kai yra pagrinde vaisiai ir darzoves.

  O vien papildais ir vaistais sveikas tikrai nebusi ir jie tikrai neisgydys blogos mitynos ir kitus blogu gyvneimo igudziu.

  Taip pat reikia sportuoti, bent jau koki trampolina nusipirk, arba bent vaiskciok, vazinek dviraciu, begiok. Velgi nesakyk kad neturi laiko, jo tikrai galima rasti.

  Visu folio tyrimu rezultatu tikrai nepriimciau uz gryna piniga, ypac jei tas testas naudojamas homeopatiniams vaistams parduoti. Jei tie homeopatiniai vaistai nepadejo tai ju nebepirk, tiesiog tuos pinigus investuok i vaisius ir darzoves.

  Sekmes.

  Dar del salanciu galuniu tai gali pameginti cayenno pipira, jis pagerina cirkuliacija, kas velgi turetu pagerintu jusu problema, taip pat sportavimas.

 168.   VitaminasC rašo:

  Homeopatija - iš vis ne vaistai. ir ne gydymas. ten visiškas PLACEBO. Jei tau to reikia -super. Jei ne tai - tai esi maustomas.

  Dėl mitybos ir suderinimo su gyvenimu - niekas ir nesako kad lengva. Dėl to ir vaikšto visi aplink daugumoj su virsvoriu, rūko, geria, nesirūpina sveikata, valgo šlamštą, galiausiai 40 gauna širdies smūgį ir miršta ir t.t. nes taip paprasčiau. Bet tu nesilygiuok į juos. Tu geriau lygiuokis į tuos kurie sveiki ir rūpinasi ir gyvena ir kitiems pavyzdį rodo. Geras pavyzdys čia net bloge buvo vienas komentatorius (sorry neprisimenu vardo) kuris išgydė labai sunkią ligą, kiekvieną dieną sportuoja labai daug,dirba su savimi, maistą derina labai stipriai, ir visą tą daro turėdamas normalią šeimą, normalų darbą ir normalų užimtumą ir gyvena šalia mūsų. Taip kadviskas įmonoma kai nori.

  Aš kaip ir daugelis kitų dar tik pakeliui į savo organizmo supratimą ir pažinimą jo. Tai mes čia bloge ir dalinamės ta patirtimi, būk čia, skaityk, domėkis, ieškok, klausk ir rasi.

  dėl autorių ir straipsnių ir mokslininkų įvairovės - taip tu teisi. Čia lygiai tas pats kaip ir bet kurioje gyvenimo srityje - tau reikia “atsitraukti” ir pažvelgti į tą masę mokslininkų ir publikacijų iš toliau, kad susidarytum platesnę nuomonę ir kiek įmanoma teisingesnį vaizdą. Niekas nesako kad ta tiesa kuri šiandien tiesa bus taip visada, juk keičiasi ir atradimai, ir tyrimai ir nuomonės. Tas pats ANDY kuris čia bloge yra dievas mitybos apie kai kuriuos dalykus pakeitė nuomonę per kelis metus, nes sužinojo kažką papildomai, kažkas pasikeitė pasaulyje ir t.t. tai yra gerai, jei esi lansktus ir prisiderini prie pasaulio, o ne užsiciklini kaip senas bambeklis su savo nuomone kaipo vienintele ir nejudinama.

  Vien maisto papildais gyventi negalima, ypač negalima su jais “žaisti” jei nesi įsigilinęs kaip jie veikia, kas tai yra, kaip jie paveikia tavo organizmą ir t.t. - žodžiu jei esi mėgėjas. Reikia būti profesionalu, eiti link to mažais žingsneliais, tada maisto papildai labai padeda ir duoda DAUG naudos.

 169.   Vika rašo:

  Dekui uz patarimus:). Reiks i koki knygyna uzsukti. Kai kuriems reikia tureti zmogu salia, kuris skatintu ar bent knyga. Gal kas isleis dar kokia stebuklinga knyga. Gal tu Andy planuoji:). O su maistu, kai yra seima su skirtingais skoniu receptoriais tikrai yra sunku surasti tinkama mitybos plana. Be to vaikui atsisakyti picos tas pats kas atsisakyti vaikystes:). Nekalbu net apie maista, kuri gamina mokyklos valgyklose. O vyrui valgymas tai kas yra neskanu nors ir sveika - tai isvis negyvenimas :). Na pradeti nuo kazko reikia. Man atrodo kiekvienas zmogus yra bent pagalvojes apie sveika gyvensena. Tik tam reikia ziniu ir uzsispyrimo. Zinojimui reikia skirti pakankamai daug laiko, ypatingai kai tiek yra visokiausios informacijos. Sia tema galima diskutuoti ir diskutuoti:). Mano dabar tikslas uzsivesti receptu knygele su sveikais receptais ir susidaryti pradziai bent vienos savaites mitybos planeli. Tai turi palengvinti apsipirkimo parduotuveje procesa. Ir siaip lengviau gyventi, kai planuoji:).

 170.   Rūta rašo:

  Sveiki,

  Rašau po mėnesio, pavartojus progesterono kremą (pirkau iškart sudozuotą mažuose paketėliuose - labai patogu). Galiu pasidžiaugti bent, kad mažiau vargina buvę itin stiprūs menstruaciniai skausmai. Šįsyk paskaudėjo, bet galėjau iškęst (o daugel metų net leisdavausi nuo skausmo vaistus ir gerdavau tabletes, vos nuimdavo skausmą :(). Nuotaikų kaita žymiai mažesnė, savijauta tikrai geresnė. Tik “gandrai” dar užtrukę, bet turime vilties, kad išsispręs ir tolia naudojant kremą…
  Taip kad tikrai rekomenduoju - nesunku pasitepti kas vakarą (tam tikromis dienomis, tai yra 14 dienų kas mėnesį iki menstruacijų), tik bėda, kad Lietuvoje šio produkto nėra, tenka siųstis.

  Andy:

  Ruta, aciu uz pasidalinta patirti, manau bus naudinga kitiems. Kremo vartojima patarciau testi.

 171.   Sima rašo:

  Rado polipa gimdos kaklelyje, po menesio laukia operacija, o gal yra koks kitas budas ja isgydyti, ir nuo ko jos atsiranda?

 172.   Rūta rašo:

  Sveiki,
  Jau anksčiau rašiau, jog man nustatyta endometriodinė cista. Progesterono kremą vartojau porą mėnesių. Kaip jau minėjau, sureguliavo ciklą, sumažino nuotaikų kaitą, apmalšindavo menstruacinius skausmus - taigi tinkamas moterims, patiriančioms hormonų disbalansą, kai nėra didesnių patologijų, pvz. cistų, miomų ir pan. ( tinka bet kokio amžiaus moterims, ypač klimakterinio laikotarpio metu). Siekiant pastojimo galimybės, teko vis dėl to pasiryžti skausmingai, bet reikalingai laparoskopijai. Kaip Jūs ir pradžioje teigėte, kad reikėtų pašalinti. Taip, kad progesterono kremas tik pagalbinė priemonė, skirta ciklui reguliuoti, PMS lengvinti, migrenai valdyti, endometriozės vešėjimą stabdyti, klimakso sukeltų nemalonių pojūčių slopinimui. Be abejo, kiekvienas atvejis individualus. Geriausias vaistas nuo visų moteriškų ligų - gimdymas ir maitinimas krūtimi.

 173.   Tina rašo:

  Labas Andy,
  Ačiū už bloga! Daug įdomios ir naudingos informacijos. Norėčiau patarimo del maisto papildu/vitaminų komplekso moterims. Man virš 40 metu. Turiu Mirena, kuri, apart teigiamu reiškiniu, duoda ir pasalinius reiškinius. Vienas jų yra ženkliai susilpnejes libido, sausejanti oda.
  Dėkoju is anksto!

  Andy:

  Na visu pirma tai issiimk ta nesame is savo organizmo, tai sintetinis progesteronas, ir tai yra viena is priezasciu kodel oda negrazi. Geriau naudo progesteronio krema.
  Taip pat patarciau pereti prie pagrinde ar visiskai veganisko mazai riebalu turincios mitybos.

  Dar patarciau panaudoti cia nurodytas arbatas/istraukas , kurias galima pasidaryti namuose.
  Taip pat reikia sportuoti.
  Del papildu tai sita galite pasiziureti, bet viena papidais problemu neisspresi, reikia pakeisti mityba, sportuoti, tureti teigiamas emocijas ir mintis
  http://www.iherb.com/New-Chapter-Organics-Every-Woman-120-Tablets/23316

 174.   Lina rašo:

  Andy, dėkui už straipsnį. Pati esu gėrusi kontraceptines 7 metus, prieš 5 metus mečiau, po mėnesio pastojau. Daugiau niekada nenorėčiau jų vartoti. Pirmo nėštumo metu oda buvo baisi, po gimdymo taipogi, nors šiek tiek mažiau. Praėjus 1,5 metų po sūnaus gimimo, pastojau vėl. Oda buvo graži, dar kelis mėnesiu po dukrytės gimimo irgi. O šiaip oda mano - veido, krūtines ir nugaros, nuo paauglystės nėra švari. Po pirmo vaiko gimimo, įsigijau Ladycomp, padėjo man pažinti savo organizmą. Puikiai žinau, kada ovuliacija, nes jaučiu skausmą pilvo apačioje. Noriu pasakyti, kad temperatūros matavimas tikrai nesudėtingas metodas, galima matuoti su įprastu termometru, žymėtis sąsiuvinyje rodiklius, brėžti kreivę.
  Dėl sporto - aš jau beveik 2 metus sportuoju namuose. Ir tai trunka 30-50 minučių per dieną. Sportuoju 3-4 k. per savaitę. Kol kas dar nedirbu, bet turiu 2 mažamečius namuose, kurie mamai netrukdo sportuoti, nes taip yra įpratinti.
  Maitinuosi gana sveikai, pastaruoju metu praradus potraukį lapinėms daržovėms. Dabar valgom daug naminių obuolių, pomidorų, ko yra. Šlamšo nevalgom. Vartojam nedaug nerafinuoto cukraus, aliejai nerafinuoti, vietoj baltų miltų laukinių kviečių spelta miltai, mėsą valgom saikingai 3-4 k. per sav., žuvį 2 k. per sav.
  Taigi kaip minėjau, oda nėra vistiek graži, vyras serga autoimunine liga - ankoloziniu spondilitu. Nuo šnd pradėsim gerti burokėlių sultis, užsakiau cayenne, imbiero, chanca piedra kapsulių, probiotikų iš iherb. Kol kas galvoju, kad progesterono kremo nepirksiu (beje, iherb prekiauja emerita kremu, siuntimas į LT 6 dol.). Pažiūrėsiu, kas bus po valymo ir šių papildų vartojimo. Ar ne per daug vienu metu iš karto?

 175.   Rūta rašo:

  Laba diena,
  Perskaičiau paskutinį pasisakymą ir noriu įspėti dėl progesterono kremo pirkimo - iš JAV - turėkime omenyje, jog kainuoja dar ir muitas, net iki 100Lt, vis tiek tenka susimokėti - antraip neatgausite siuntinio :( taip, kad finansiškai naudinga ir garantuotai pasiekia siuntinys pvz. iš UK. Pirkau ir iš ten, ir iš ten - kalbu iš patirties. Naudoju progest kremą, sudozuotą, jaučiuosi gerai, rekomenduoju - jau seniau rašiau ;). Gydytoja ginekologė norėjo paskirti geriamo progesterono, sakau, o aš turiu kremo pavidalu - natūralaus, nustebo, bet “palaimino”, nes atitinka kiekis, o man ir priimtiniau natūralūs, o ne sintetiniai produktai. Manau, nereikia užsiiminėti savigyda, bet atlikus tyrimus dėl progesterono kiekio nustatymo, verta jį pavartoti. Manau, tris mėnesius į metus patepti galima ir profilaktiškai :)

 176.   Lina rašo:

  Rūta, ačiū už info. Muito kaip ir nereikėtų mokėti, jei pirksi tik kremą, nes 75 Lt vertės siuntos neapmuitinamos. Bet iš tikro siųstis iš EU pigiau. Kainuoja apie 70 Lt. Man dabar draugė parveš Emeritos Pro Gest kremą. Be dabar suabejojau, ar man jo tikrai reikia. Mano ciklas reguliarus, ovuliacija taip pat įvyksta 12 ciklo dieną pastoviai. Vienintelė mano bėda - oda, ji tokia nešvari, pilna kamedonų ir vis karts nuo karto spuogai-gūzeliai iššoksta. Visgi reikėtų pasidaryti hormonų testą. O ar LT daro ne kraujo, o seilių? Nes aš nežinau, kaip man vartoti, kokios dozuotės. Tiek pasiskaičiau, kad tikrai abejoju, ar yra hormonų disbalansas pas mane, nes galiu pažymėti tik 1-2 simptomus prie progesterono ar estrogenų trūkumo.

 177.   Ieva rašo:

  Kaip issigydyti miomas, kad isvengt operacijos ? neimanoma ?

 178.   Urtė rašo:

  Sveiki, turiu kelis klausimus apie kontracepciją. Tačiau pirmiausiai nupasakosiu savo situaciją. Man yra 20 metų. Pirsmosios menstruacijos buvo 12,5 metų. Nuo maždaug 16 gyvenimo metų menstruacijos patapo itin skausmingos, negalėdavau nieko daryti, už pilvo susiėmus sėdėdavau beveik visą dieną. Prie to prisidėdavo ir vėmimas bei viduriavimas. Kažkiek numalšinti skausmus ir vėmimą padėdavo sudžok metodas, tačiau ne iki galo. Taip pat mėnesinės nebūdavo reguliarios, pats ciklas ilgas virš 31 dienos. Truputį mažiau nei prieš vienerius metus pradėjau vartoti kontraceptinį pleistrą. Pati gyvenu su vaikinu, tačiau neesame vedę, nors jis yra pastovus mano lytinio gyvenimo partneris, tad nėštumas pakolkas nėra pageidaujamas. Lytinius santykius pradėjau nuo 17 metų su tuo pačiu vaikinu. Niekada nevartojome prezervatyvo, niekaip nepavyksta jo uždėti, nes vaikinui yra fimozė ir jam tai sukelia skausmą. Taigi prieš “baigiant” vaikinas tiesiog ištraukdavo varpą ir “baigdavo” išorėje. Nors ir dabar vartojant kontraceptinį pleistrą elgiamės taip pat. Taigi šio pleistro priežastis ir tikslas man yra apsauga nuo nėštumo. Žinoma, ciklas dabar eina tarsi laikrodis, menstruacijos yra trumpos, negausios ir palyginus neskausmingos. Jokio didesnio šalutinio ar neigiamo poveikio pakolkas nepajutau, gal tik mano pačios šaltumas partneriui (kalbant apie lytinį aktą).
  Pastaruoju metu skaičiau nemažai straipsnių apie kontracepciją, nes turiu paruošti savarankišką darbą apie apsisaugojimo nuo nėštumo būdų ir priemonių įvairovę. Ir radau tiek teigiamos, tiek neigiamos informacijos būtent apie harmoninę kontracepciją. Todėl pati šiek tiek sunerimau dėl savęs. Ir galvoju, ar nutraukti kontracepcijos vartojimą visai, ar pakeisti kontracepcijos būdą kokiu kitu.
  Taigi norėčiau sužinoti apie konjuguotus geriamuosius hormoninius kontraceptikus ir naujos kartos kontraceptines tabletes. Čia yra toks “gražus” straipsnis apie jas: http://www.lrytas.lt/gyvenimo-budas/sveikata/naujos-kartos-kontraceptines-tabletes-naturalumo-link.htm?p=2 Tai įdomu, ar čia tiesa, kas tame straipsnyje, ar tai tiesiog komercinis farmacininkų straipsnis.

 179.   Lina rašo:

  Urte, tas straipsnis - užsakyta reklama kaip rašoma pabaigoje. Kiek suprantu, progestinas jose yra sintetinis, o tai jau, kaip Andy rašė, yra blogai. Nesuprantu, kam naudoti pleistrą ir iki galo nebaigti akto tuomet? Koks tikslas? Verčiau jau pažink savo kūną, juk tikrai tai nesudėtinga. Natūralus planavimas yra geras dalykas, pastoti po ovuliacijos neįmanoma, o po mėnesinių kelias dienas geriau taikyti nutrauktą lytinį aktą. Svarbiausia, patogu ir jokios žalos organizmui.

 180.   VitaminasC rašo:

  kad kiek girdžiu aplinkui, tai šitas kontraceptikų biznis turėtų greitu laiku baigtis, nes krūvos žmonių NEGALI pastoti net planuodami nėštumą ir gerdami vitaminus ir folio rūgštį. Panašu kad maistas, gyvenimo būdas ir stresas gyvenimo tempe pakeitė arba keičia labai stipriai tą pasakymą “kad tik nepastoti” į naują pasakymą “kad tik pastoti”…

  gal čia jaunimas iš baimės ir marketingas vis dar stiprus promotina tas tabletes, nes jie nesusiduria dar su bėda kad sunku pastoti šiais laikais.

 181.   Inga rašo:

  Gal zinotre, Andy ,kokiuose maisto produktuose daugiausiai yra naturalaus estrogeno? Tikiuosi sulaukti atsakymo. Aciu.

  Andy:

  Linu semenys, linu semenu aliejus, sojas (bet patarciau naudoti tik ekologiska, ne GMO), taip pat daugelis riesutu turi siek tiek estrogenu. Ir beje jie neturi tokio negiamo poveikio kai psintetinia estrogenai. Priesingai daugeliu atveju phytoestrogenai yra naudingi , ypac moterim, apsaugo nuo vezio.

 182.   Ingrida rašo:

  Perskaiciau straipsni ir labai issigandau, man labai rupi mano sveikata, domiuos kontraceptikais, bet tokio straipsnio dar nebuvau skaicius ir bijau kad nebuciau pakenkusi sveikatai jau 6 metus juos vartodama. Galvoju jau mesti, o geriu pagrinde del apsisaugojimo ir del poveikio odai. Apsisaugoti rasim kitu budu, bet oda mano nuo vaikystes tragiska, paveldimumas, mano toks darbas kad privalau buti tobulos odos, daugybe priemoniu, vaistu isbandziau ir neisivaizduoju kas padetu taip kaip tabletes. Prasau patarkite kaip suzinoti, ar nepakenkiau sveikatai su tabletemis, kokius galeciau tyrimus atlikti ar pan., kad buciau rami. Labai prasau atsakykite.

  Andy:

  Na velgi suzinoti, kiek ir kaip ta hornonine contracepcija tau pakenke tai sunku, ir turbut beveik neimanoma ir priedo neverta. Nes dabar jau praeities nepakeisi. Geriau jau sutelkti visa demesi ir pastangas kaip ta oda pagerinti.
  Jei butent del hormonu problemos ta oda yra prastos bukles tai galima butu panaudoti progesterono krema, kuris yra bioidentiskas ir todel netures tokio pasaliniu efektu kaip sintetinis progesteronas. Priedo reiktu sumazinti ar visiskai atsisakyti gyvulinius produktus kurie gali isbalansuoti hormonus, ypac pieno produktus ir daug riebalu turincius produktus.

  Taip pat oda daznai atspidi zarnyno bukle, ir jei prastas zarnyno floros balansas, tai gali buti negrazios odos priezastim. Galima naudoti probiotikus, bet taip pat reiktu perti prie pagrinde ar visiskai augalnio maisto dietos atsisakant visu rafinuotu produktu (cukrus, baltu miltu gaminiai, paruosti produktai ir t.t.

  Sekmes

 183.   Rūta rašo:

  Jau seniau (skaitykite ankstesnius pasisakymus) rašyta apie alternatyvą kontraceptikams - progesterono kremą. Paskaitykite straipsnius nuorodose - paaiškinta, kada tepti, kai norima pastoti; o kada, tai yra kokiomis ciklo dienomis tepti, kai siekiama subalansuoti hormonų pusiausvyrą, dėl kurios disbalanso ir pvz. beria odą, tuo pačiu jis veikia ir kaip kontraceptikas (kai tepama visas dienas, išskyrus menstruacijas); taip pat jis skiriamas ir endometriozės gydymui ir/ar jos vystymosi stabdymui. Lietuvoje nėra, teks įsigyti internetu iš UK. O tabletės - tai nuodas, pardavimai nesuinteruosi medikai pripažįsta, jog šalutinis poveikis itin didžiulis ir neverta aukoti sveikatos (nebent ji skiriami trumpam laikotarpiui - kaip vaistas).

 184.   VitaminasC rašo:

  Ingrida, odos būklė rodo žmogaus filtravimo sistemų (kepenų, inkstų ir t.t.) būklę. Jei norite iš tikrųjų pagerinti sveikatą, reiktų iš esmės išsiaiškinti kas negerai organizme, iš kur tas disbalansas ir bandyti jį sureguliuoti.
  Mano manymu tai įmanoma padaryti tik sureguliuotos mitybos dėka, tam reikia duoti laiko (nėra sprendimo - išgerti vieną piliulę ir būti sveiku, tai tik reklamos aukoms skirta) ir pats tokiu būdu išsigydžiau (panaikinau) seborėją.

 185.   Urtė rašo:

  Čia galbūt Linai adresuoju, kad jau prieš tai pakomentavo mane.. Bet taigi lytinio akto nutraukimas nėra garantuota apsauga. Lygiai taip pat ir natūralus planavimas. Aš kažkodėl įsivaizduoju, kad tai sau leisti gali tik poros, kurioms nebaisu būtų pastoti, pvz., sutuoktiniai ar jau esant šeimai. O aš šiuo metu esu studentė, tai pakolkas nenoriu dar susilaukti vaikučio, gal tik po kelių metų. Taigi hormoninė kontracepcija man atrodo vienintelis patikimas sprendimas šiuo metu. Ar aš klystu? :)

  Andy:

  Manau, kad bent jau kazkiek tu klysti. Nes net ir hormonine kontracepcija neduoda absoliucios garantijos.
  Bet taip pat reiktu saves paklausti ar verta del karjieros rizikuoti savo sveikata naudojant hormonine kontracepcija, kuri sugriove ne vienos moters sveikata.Todel po ilgalaikes hornonines kontracepcijos naudojimo po to gali tekti susidurti su sveikatos problemom, isleisti nemazai piningu, ir t.t.
  Mano nuomone reiktu pazinti savo organizma, taip pat naudoti kitas priemones kaip prezervatyvus (teisingai naudojant efektyvumas yra apie 98%) (beje jie taip pat gali tureti neigiama poveiki sveikatai), ir t.t. kurie daro mazesne itaka.

  Sekmes

 186.   Pati rašo:

  Sveiki,

  Prieš puse metų nustojau vartoti kontraceptikus, dabar turiu didelių odos problemų ir ieškodama sprendimo radau jūsų straipsnį. Norėčiau pasidalinti savo istorija ir galbūt gauti patarimų. Kontraceptikus vartojau po kiaušidės cistos operacijos, šiaip visada buvau prieš juos, bet labai bijojau, kad vėl neužaugtų tas blogis, taigi paklausiau gydytojų… pirmieji kontraceptikai labai netiko smarkiai bėrė veidą per du mėnesius priaugau 4 kg svorio… tada pakeitė juos, yarina, tai jie tiko labiau oda pasidarė ideali, sumažėjo plaukuotumas ir tt., bet nuolat augo svoris, labai pakenkė nuotaikai, pasidariau visiškai apatiška sekso srityje..vėliau vasara pradėjo be proto tinti kojos, net kapiliarai sproginėjo.. žodžiu po metų vartojimo mečiau juos gerti, nes organizmas labai priešinosi šiai invazijai…
  Metai su trupučiu kontraceptikų vartojimo sąlygojo tai, kad priaugiau 10 kg, susigadinau kraują (tipo tirštas, trombozės galimybės ir pan.), plaukai riebaluojasi kaip niekada gyvenime, plaukuotumas dar didesnis nei buvo prieš tai, o jau oda. Kemšasi viso kūno poros, nugara baisi negaliu nusirengti… Kaip suprantu organizmas valosi… Taigi kaip man padėti jam išsivalyti ir ir sureguliuoti tuos hormonus? Ir kiek laiko reikia, kad viskas būtų kaip buvę (prieš tai turėjau šiek tiek spuogų priklausomai nuo ciklo laiko, bet jie buvo tokie jaunatviški, o dabar baisūs kamščiai ir jų yra visur ant krutinės nugaros, pilvo, kaklo…) Mano ciklas gana tikslus, neskausmingas, man 26 metai.
  Lauksiu atsakymo ir tikrai smagu rasti tokio tipo blogą, kurio autorius linkęs išklausyti ir patarti :)

  Visoms damoms, jeigu tik galite (greičiausiai galite) NEGERKITE šito šūdo!!!

  Andy:

  Na gerai butu pasidaryti hormonu testus ir pasiziureti kokia situacija. Bet jei tu testu neiseina pasidaryti, galima butu panaudoti progesterono krema. Taip pat patarciau pereiti prie visiskai ar pagrinde augalinio maisto, atsisakyti gyvuliniu riebalu kurie gali isbalansuoti hormonus.

  Dar reiktu ziureti zarnyna, nes odos bukle taip pat priklauso nuo zarnyno, ir deja kontraceptikai taip pat neigiamai veikia zarnyno flora. Tad galima butu panaudoti kokiu nors geros kokybes probiotiku.

  Ir beje jusu pavyzdys dar karta parodo, kad aukojant sveikata del patogumo/saugumo/karjieros po to tenka brangiai moketi sveikatos saskaita.

  Sekmes

 187.   lina rašo:

  sveiki,norejau paklausti ar del per amzo kiekio progeserono gali lsinkti plaukai? Ir ar gali buti per mazas progesterono keikis,jeu mnesines reguliarios? aciu

  Andy:

  Na gali buti ir del per zemo progesterono, bet plaukai slinkti taip pat gali ir del kitu problemu, kaip skydliaukes sutrikimu. Taip pat del kai kuriu mineralu ir vitaminu trukumo, kaip cinko, vario

 188.   Skaiste rašo:

  Sveiki,esu labai nusiminusi ir pasimetusi,nezinau ka daryti.Man 44 metai,pries pora metu pradejo trukineti menesines ir siuo metu gydytojai patvirtino,kad man klimaksas.Menesiniu nebera apie 14 menesiu.Prasidejo visiska organizmo griutis,kaulu bukle kaip 65 metu zmogaus(pasidariau tyrimus),oda smarkiai vysta,plastaku oda visiskai susiraukslejo,ranku oda kabo kaip “skarmalai”,regejimas labai suprastejo,karscio bangos,gyvenu baisiam kosmare.Zinau,kad esu tam stipriai per jauna,kitaip priimciau jei tai butu ivyke bent 10 metu veliau.Gydytojai nori skirti pakaitine hormonu terapija,as labai jos nenoriu,zinau zala.Kaip sustabdyti sitoki greita organizmo senejima,gal dar imanoma sugrazinti menesines,kodel taip anksti?Aciu.

  Andy:

  Prie to kad jau ten Lavitabella patare, dar vienas varjantas butu panaudoti progesterono krema.
  Pakaitines hormonu terapijos tikrai nepatarciau naudoti, nes ji padidina kruties vezio rizika, sirdies ligu rizika.

 189.   Lavitabella rašo:

  Skaiste man labai skaudu skaityti tavo zinute , nes man paciai 40 metu ir as jauciuosi atvirksciai , ta prasme mano oda blizga , mano kaulai fantastika , jauciuosi kaip spiruokline , energijos turiu nors per krastus liek ir padedu daugeliui zmoniu taip pat jaustis ir issikrapstyti is ligu ….taigi bent jau ismok malti zalius kokteilius pamatysi nusausi kelis zuikius ,.Zalias kokteilis atjaunina oda , faktas , pagerina zymiai kaulu struktura , pakele sarma organizme ( vat tavo organizmas yra labai rugstus del to ir gaunasi tie visi senejimo procesai ) pagerina tustinimasi , o kai tustiniesi reguliariai tada toksines medziagos nebesilaiko zarnyne kune vadinas buni svari ir tavo oda blizget pradeda , nagai auga ir blizga …nu vienu zodziu skrandis veikia gerai viskas tik i gera puse nera jokio salutinio poveikio : Isigyk malikli ir keleta vaisiu bei pasirauk is lauku keleta sauju zaliu lapu . Mesk i kokteili banana , obuoli , apelsina ( ar ananaso ketvirti ) tada pridek gera sauja spinatu arba kiaulpienes ir dilgeliu lapu , tada ipilk dvi stiklines vandens ir ispausk viena citrina i vidu ir malk . Paskui gerk rytais iki triju stikliniu …stenkis vakare nevalgyti virto maisto arba vaisiai arba salotos didelis bliudas ( ivairiu salotu morkom tarkuotom , pomidorai , agurkas , lapai salotu , zalias brokolis patarkuotas sesamo seklos ir t.t. su olyvuogiu aliejum ir va valgyk i sveikata ) Plius pasirupink sau sesamo seklikiu ir suvalgyk po sauksteli kiekviena diena ( tai del kaulu kalcis ) paskui lino semenu jas sumalk ir idek po du saukstus i kokteili tai del omegos alieju ir t.t. del kaulu ir del gero tustinimosi , paskui nusipirk arba chlorello arba spirulinos ( tai labai tave pajaunins :))) taigi griebkis imkis darbo ir pamatysi pati man pasakysi po dvieju triju menesiu kaip atrodai gerai …sekmes nenuleisk ranku

 190.   Dzo rašo:

  Progesteronas gali sukelti kruties , nors jis ir apsaugo nuo gimdos vezio. Nesvarbu a jis naturalus ar sintetinis vistiek jungiasi prie receptoriu kruties audiniuose. Beje i krauja patenka nes yra lipofiliskas.

  Andy:

  Siaip tai kruties vezys siejamas daugiau su estrogenai, nei su progesteronu. Nesu girdejes, kad progesteronas sukeltu kruties vezi. Jei turi daugiau info apie tai idek nuoroda. Kad turi receptoriu, tai dar nebutinai reiskia, kad tai sukelia vezi ar yra blogai.

 191.   Egle rašo:

  Andy, gal esi girdejes kaip moterys gydosi endometrioze naturaliais budais.
  Pas mane jau kuri laika hormonuose visiska betvarke. Skydliauke, antinksciai, endometrijoze. Skaiciau, kad del visko gali buti kaltas estrogenu dominavimas. Kaip suprantu naturalus progesterono kremas duoda moterisku hormonu balansa esant estrogenu dominavimui, taiciau reikia kazko, kas isvalytu estrogenu pertekliu. Internete paskaiciau apie Xeno Stat http://www.healthbeyondhype.com/premier-research-labs/xenostat-90-vcaps-p-31.html. Pabandziau, tai poveikis buvo dramatiskas. Po triju dienu vartojimo staiga eme begti nosis, sukilo temperatura, nuovargis siaubingas. Nosis atsilaisvino tik po menesiniu. O menesines po to buvo tokios varginancios, kokiu niekada nesu turejusi. Lyg ir panasu i detoksikacija, bet su tokiom reakcijom ilgainiui nesusidorociau - nuvarginciau organizma ir prasidetu kokie tai salutiniai reiskiniai. Bet gal taip nutiko, nes tuomet nevartojau progresterono, kad subalansuot? na siaip sunku atsirinkti, kas prie ko. Nors stengiuosi skaityti ir dometis, bet kartais lieku nesupratus, kodel organizmas duoda tokias reakcijas.
  Esu valiusi kepenis. Kol kas dar tris kartus tik, del blogos savijautos daznai negaliu, bet nieko baisus net man neiseina i tu kepenu. Siek tiek riebaliniu akmenuku, bet nedaug ir nedideliu. Ketinu valymus testi.

  Andy:

  Na greiciausiai ten detoksifikacija. Nezinau ar kartu vartojams progesterono kremas padetu sumazinti tuos simptomus, bet gali pameginti.
  Bet siaip tai labai svarbu sureguliuoti dieta, patarciau bent kuriam laikui pereiti prie visiskai augalinio mazai riebalu turincios maisto, valgoma pagrinde vaisiai, darzoves, taip pat galima butu koses, bulves, lesiai. Paprastai moterys/merginos kurios valgo tokia dieta turi labai lengvas menesines.

  Dar jei dominuoja estrogenai, tai gerai yra linu semenis, juos reikia sumalti 1-2 uzpilti trupuciu vandens, ir kai ismirks valgyti tokia kose.

 192.   Egle rašo:

  Na bandau aš progesterono kremą. Tikrai labai stebuklingo poveikio nepajutau. Nors jaučiu, kad toleruoju daug daugiau detoksikuojantį poveikį turinčių preparatų.
  O kaip iš tiesų išsiaiškinti, ar estrogenai dominuoją? Iš kraujo gamina? Ar belieka tik spėti, kad jeigu yra endometrijozė, tai būtinai ir yra estrogenų dominavimas?

  Andy:

  O kiek laiko tu ji naudoji? Reiktu bent kokius 2-3 menesius. Yra testai, kiek esi girdejes, gerai yra testai is seiliu, bet nezinau ar lietuvoje juos kas nors atlieka. Kraujo taip pat butu galima meginti.
  Dar pasiskaityk si straipsni ten minema keletas kitu budu siai problemai sprestihttp://www.naturalnews.com/028673_endometriosis_natural_remedies.html

 193.   Egle rašo:

  Andy dar norėjau paklausti. Siaip tai negaliu nekreipti demesio i uzrasa ant progesterono pakuociu. Ten toks buna Warning of State of California. Na ir zodziu tieisiai sviesiai ten aprasyta, kad progesteronas sukelia vezi. Kiekviena karta vartojant man tai bado akis. Na ka as zinau, ar tikrai? Gal sintetinis sukelia, o sitas nesukelia? Bet is kitos puses, jeigu pati medziaga sukelia vezi, tai koks skirtumas: sintetinis ar naturalus… Kaip cia yra?

  Andy:

  Visu pirma tai pasakau, kad nei vieno neverciu vartoti sio ar kitu produktu. Cia yra paaiskinta kodel Californios valstijeje reikalaujama deti si uzrasa. Tai pagrinder yra kad tyrimai atlikti su sintetiniu progesteronu, priedo daznai kartu buvo vartojami ir sintetiniai estrogenai.
  http://jillsnaturalpath.blogspot.co.uk/2009/10/progesterone-cream-causes-cancer-in.html

 194.   Egle rašo:

  Dėkui. Na tikrai jo nevartočiau jeigu ne progresuojanti endometrijozė.
  Man dar visiškai neaišku kaip su ja tvarkytis. Atrodo ši liga nenoriai reaguoja į visas mano detoksikacijos ir pan. pastangas. Tai kažką visgi reikia bandyt, nes jeigu nieko nedarysiu perspektyva ne kokia…

 195.   VitaminasC rašo:

  Egle, aš tai viską perskaitęs matau didelį disbalansą organizme ir bandyti atstatinėti vieną dalį kurią nors, sunku tikėtis rezultato ilgam laike, nes žmogaus organizmas didelė “mašina” su tūkstančiais jei ne milijonais operacijų ir procesų.
  Aš matyt jūsų vietoje bandyčiau atstatyti organizmą į balansą, yra priemonės įvertinti pilnai ir tiksliai kas darosi dabar pas jus kūne, ir pot to imtis atitinkamų korekcijų. Kalbu apie mitybą, mikro ir makro elementus, o visa kita gamta sustato pati į vėžes.

 196.   Egle rašo:

  VitaminaiC, neabejotinai. Per paskutinius penkis metus galima sakyt tik tuo ir teužsiimu. Tik dažnai nusivažiuoju ne ten kur reikia :) ir priešingai visiems lūkesčiams gaunu rezultatą tokio, kurio tikrai niekaip nesitikėjau ir niekas neaprašė. Taigi gyvenu eksperimentais, apie save žinau kur kas daugiau negu eilnis žmogus nuėjęs pas gydytoją. Kol kas klaidžioju keliais ir klystkeliais, o kol tai darau liga nelaukia - progresuoja. Man reikia kažkaip ją sustabdyt, kad taip neprogresuotų ir leistų man valytis. Ir taip jau patyriau vieną operaciją, gerai, kad šį kartą dar jokio organo nepašalino, bet vėliau ką gali žinot.
  Na bet vienaip ar kitaip, jeigu bet kam duotų kažkas pasirinkti, tai rinktųsi endometrijozę, tikrai ne vėžį :) Tai tas progesteronas man galvosūkis. Sako šiaip intensyviai valantis, gali užtekti pusės metų progesterono kurso. Gal tai nėra labai ilgas laikotarpis?

  Jeigu apie mitybą - tai prieš metus bandžiau raw veganišką variantą. Baigiau šį eksperimentą, nes nebegalėjau apsikęsti ryte brain fog’o. Kodėl jis atsirado, pati išsiaiškint nesugebėjau niekaip, visi tyrimai (B12, cukrus, bendri) buvo geri, o aplinkui rodosi niekam to nebuvo nutikę. Bet faktas, kad sumažinus vasių kiekius jis liovėsi. Tuomet nušokavau į dagmaž raw Paleo. Man ši mityba netiko visiškai ir totaliai, nors tikrai buvo panašių į mane ir išsigydžiusių sunkias ligas. Daug riebalų ir kalnai mėsos - ne man. Taigi šiuo metu apsistojau ties tokiu +- kompromisiniu variantu. Dominuoja raw daržovės ir vaisiai, bet valgau ir virtų grūdų, miltų, skystai virtų kiaušinių ir nedaug mėsos su žuvim. Kokosų aliejus dominuoja kaip riebalas, bet nepadauginu.

 197.   Nijole rašo:

  Sveiki,

  Noreciau parasyti apie sao patirti naudojant MIRENA SPIRALE. visu pirma sutriko skydliaukes veikla nuolatiniai galvos skausmai pykinimas, svorio augimas virskinimo sutrikimai Candida grybelio isvesejimas zarnyne, neliko jokio imuniteto sirgau pusles uzdegimu tris kart per metus ir t.t. Po isemimo to slamsto dar blogiau kazkoks hormoninis sokas :drebulys, nemiga,pykinimas ,nesmoniska migrena ,nuolatiniai pilvo skausmai, sutrikes menesiniu ciklas, plauku slinkimas, sutrikusi horono progesterono gamyba, naktiniai prakaitavimai, karscio pylimai, spuogai ir t.t.

  Andy:

  Nijole, aciu uz pasidalinta patirti, kuri tik dar karta parodo, kad tokio sintetinio brudo nereikia leisti i savo organizma. Manau tai pades apsispresti kitoms moterims ir merginoms.

  Kas del isemimo, tai velgi reikia kad organizmas vel adaptuotusi, nes tas sintetinis progesteronas dar labiau sutrikde jusu hormonus. Cia gaunasi kaip alcoholikui ar rukoriuo atsisakius rukyti/gerti. Galima butu pameginti panaudoti naturalu progesterono krema, arba nakvisa, black cohosh.

  Taip pat reikia pakeisti mityba, patarciau pereiti pagrinde ar visiskai veganiskos mitybos, ar bent jau zymiai sumazinti gyvulinius riebalus, nes didelis kiekis gyvuliniu riebalu viena is hormonu sutrikimo priezasciu.

  Gerk pakankamai vandens - apie 2L per diena.

  Sekmes

 198.   Egle rašo:

  sveiki, Andy jeigu galima siek tiek ziniu noreciau. Menuo kaip vartoju progesterono crema. Vienu zodziu pirkau du variantus. Progest-E ten aliejus ir naturalaus progesterono krema kremo konsistencijoje. Progest E man is pradziu viliojo, nes ten beveik nera dirbtiniu konservantu. Bandziau ji tept ant odos - siaubingai nesigeria, tada parasiau pardavejams ir paklausiau kaip vartot, tai sake itrint i dantenas. Rezultatas - pykinimas 4 valandas po to ir vandeny plaukiancios ismatos. Itariu, kad to riebalo kazkaip nepaima kepenys ar kazkas, nezinau. Tada perejau ant progesterono kremo. Vartojau kaip raso Mercola straipsnyje. Pradejau 14 ciklo diena ir uzbaigiau viena diena pries naujam ciklui prasidedant. Efektas toks:
  anksciau man buvo ziauriai salta. Tik lauko temepratura 27+ mane sugebedavo susildyt. Visiskai nenormalu. O dabar pasidare silta. Liuks. Pasiilgau normalios silumos pojucio. Labai gerai jauciuosi. Menesines praejo labai lengvai, mazai kraujavimo ir kankinimosi. Pliusas!
  Anksciau man budavo sunku priaugti svorio, ka bevalgyciau ir kaip besistengciau, visvien svoris neauga nors tu ka. O jeigu pasitaikydavo susirgt, tai is viso nukrisdavo. Taciau su progesterono kremu per dvi savaites sugebejau priaugt 8 kg. Na is dalies tai lyg ir neblogai, bet svorio augimo tempas is tiesu nugasdino. Tai nenormalu tikrai. Paskaiciau forumuose, tai daug kam taip nutinka, nes padidinti progesterono kiekiai susije su nestumu. Organizmas galvoja, kad esi nesciau ir pradeda augint svori. Taip rodosi vyksta su manim. Reiketu gal sumazint kiekius, ar padaryt pertrauka, kad perteklius issibalansuotu… nezinau ka daryt. Nu aisku cia reiketu klaust gydytoju, bet apie tuos naturalius kremus ir pan. Bet eiles, kol sulauksiu eiles savo… O sprendima tai reikia priimt dabar.

  Andy:

  Na visu pirma tai aciu uz pasidalinta patiriti.
  To Progest-E naudojimas velgi parodo, kad tai jusu organizmui del kazkokiu priezasciu netiko.

  Kas del kremo ir svorio priaugimo, tai 8 kg per dvi savaites yra labai daug, nebent jus buvote labai ekstremaliai liekna. Tau nera kokiu skysciu susilaikymo, nepabrinke paakiai?
  Siuo metu padaryk pertrauka, o po to pamegink naudoti trecdali arba ketvirtadali rekomenduotinos normos, gal tau tiek daug nereikia.

  Sekmes

 199.   Egle rašo:

  Ne, skysciu susilaikymo tikrai nera. Pas mane skysciu susilaikymas pasireiskia retu ir negausiu sisiojimu, o paakiai niekada nebudavo pabrinke, bet si karta nera jokio skysciu susilaikymo. Viskas tvarkoje.
  Labai liesa irgi nebuvau, bet baranku ant pilvo kaip dabar atsirado irgi nebuvo :). KMI buvo 20.
  Beje as esu dariusi progesterono tyrima, jis buvo normalus, man is tiesu jo netruksta. Bet zmones pastebejo, kad nestumas sugeba sustabdyt endometrijoze. Tai cia lyg ir bandoma apkvailint organizma ir susimuliuot nestuma. Nu tai jis ir elgiasi atitinkamai :). Na dekui, paeksperimentuosiu su mazesniais kiekiais.

  Andy:

  Cia yra video kur viena moteris issigyde endometrioze. Ji perejo prie 80/10/10, kuria kiek suprantu tu esi kazkiek bandziusi. Ji taip pat atliko badavima

 200.   Egle rašo:

  Aha, esu žinok išbandžiusi 80/10/10. Man netiko, nes rytais palaipsniui atsirado brain fogas. Rodosi jau rašiau. Tyrimais nesugebėjau aptikti kodėl taip nutiko, bet supratau, kad į nieką gerą tai nenuves, nes viskas tik gilėjo. Kuo toliau, tuo sunkiau būdavo išsiblaivyt. Įtariu, kad kažkaip susiję su cukrum, nors gliukozė lyg ir buvo tyrime normali. Todėl tenka suktis ir ieškot kitų būdų. Badavimas man irgi deja netinka, ilgai svarsčiau, atidėliojau. Nutariau išbandyt, bet ilgai nesugebėjau. Nenorėjau eskperimetų, ėmiau skaityt ir bandyt suprast, kas darosi, tai radau parašyta, kad su silpnais antinksčiais geriau su badavimu neprasidėt. Na bent jau 99 rekomendacijos prieš ir 1 už. Maždaug toks pasisakančiųjų santykis. Bet net ir tuos dalykus atmetus, yra nemažai visokių švelnesnių ir drąstiškesnių detoxo būdų. Tai su jais ir draugauju. O dabar kai svorio priaugau atsirado galimybė ir didesį procentą raw laikyt. Seniau nepakako kalorijų, o dabar rodosi turėtų būti per akis.

 201.   JOGA rašo:

  Jaučiasi, kad vyras rašė….. “Paprastai ovuliacija vyksta kartą per mėnesį (28/29 dienas)” Straipsnis neblogas, bet siūlau išsitaisyti šitą klaidą - ovulaicija vyksta ciklo viduryje 12-16 dienomis (priklausomai nuo ciklo ilgumo), o 28-29 prasideda mėnesinės, o ne ovuliacija. Manau, čia kertinė klaida rašant tokio tipo straipsnį.

 202.   JOGA rašo:

  Tik būkit protingos moterys - nesidėkit Mirenos…turėčiau daugiau pinigų, paduočiau Bayer kompaniją į teismą dėl sugadintos sveikatos per 10 mėnesių nuo jos įdėjimo iki išėmimo….o pasekmės dar vis dabar jaučiu…..ir kas mėnesį viliuosi, kad išsivalysiu organizmą vis labiau…

 203.   Ramune rašo:

  http://koralinisklubas.weebly.com/odos-prie382i363ra.html

  Ar čia minimą Pro Gest kremą patartumėte naudoti?

  Andy:

  Keleto siame kreme esanciu ingredientu geriau nebutu, bet gali ismeginti. Pasiskaityk komentarus auksciau, ten Egle pasidalino savo patirtimi vartoant progesterono krema.

 204.   Egle rašo:

  Na stai kam idomu. Galiausiai progesterono krema metu lauk. Po ilgesnio vartojimo pasidare stai kokie reiskiniai. Ant veido atsirado dvi perstincios demes, jos prie smakro, gydytoja sake, kad nuo progesterono. Atsirado siaubingas nuovargis, toks, kad sunku egizstuoti ir sunku pateisinti tokia savijauta bet kuria liga. Emdometrijoze beje tikrai sumazejo, pilva nustojo mausti, tikrai padejo, taciau kol kas sunki galva ir siaubingas nuovargis man blogiau negu endometrijoze. Anksciau rasiau, kad progesterono kremas mane susilde, o dabar nebesildo visai. Visa drebu, toks jausmas, kad sirgciau.
  Taigi sekantis dalykas, ka reiketu isbandyt - mesti lauk mesa ir kiausinius. Ir greiciausiai kviecius. Atradau viena dalyka - man susilt padeda kopustai! nenuostabu, nes tikrai raso kad kopustiniu seimos darzoves atbalansuoja estrogenus. Bet tik idomu, kaip jos tai daro, ar isima ir pasalina pertekliu, ar tik pristabdo skydliaukes aktyvuma (kas irgi nera super gerai) ir ten tie estrogenai kazkaip patys sumazeja nuo skydliaukes?…
  Andy, dar turiu viena klausima, nors ir ne prie tos temos. As jau dariau 6 kepenu valymus su aliejum, pagal viska, man reiketu dar minimum tiek pat, nes tikrai zinau, kad mano kepenu bukle yra ar tai is dalies ar 100% kalta del endometrizjoes. Bet kiekviena karta patiriu nemenka endometriozes paumejima kai darau sia procedura, susiformuoja cistos, kurios paskui negingsta. Ir manau todel, kad paryciui labai uzsitersia organizmas, nes pajuntu siaubinga troskuli. KAdangi pagal protokola nieko neparasyta, kad galima gerti, tai negeriu. Bet vis galvoju, o kas jeigu kai pajuntu ta siaubinga troskuli imciau ir atsigerciau dar vandens??? Gal procedurai tai nepamaisytu…? Na jeigu ir kristu jos efektyvumas kiek nors, bet geriau svelniau ir dazniau, bent jau man.

  Andy:

  Visu pirma tai aciu, uz pasidalinta patirti, galai kad tau vis nepavyksta isspresti sios problemos, bet velgi kartais kelias is sveikata buna ilgas ir su issukiais.
  Vandeni gali gerti visada, ypac jei troskina. Bet jie tau ta endometrioze po plovimo pauema,
  tai geriau bent kuri laika tos proceduros neatlikti. Gali buti kad tai tiesiog detoksas, bet gali buti kad si procedura kazkaip neigiamai veikia sia liga. Dar del kenepu tai panaudok tokias vaistazoles kaip milk thistle/margainis, kiaulpienes. Taip pat galima naudoti infra raudonu spinduliu pirtis, kurios skatina detoksifikacija.
  Kodel kopustai tau padeda susilti nezinau. Kopustuose yra medziagu kurios padeda/skatina estrogenu metabolizma, bet nezinau ar tai kaip nors susiju su susilimu. Taip pat kopustuose (zaliuose) yra siek tiek goitrogenu (vartojant labai dideleiais kiekiais gali slopinti skydliaukes veikla), tad teoriskai kopustai turetu slopinti skydliaukes veikla (bet kaip sakiau kad butu zymus efektas reikia dideliu kiekiu, ir mazi kiekiai daugumai zalos nepadarys, priesingai si darzove turi daug naudingu medziagu.

  Sekmes

 205.   Egle rašo:

  Aaa, dar pamirsau parekomenduoti geros sudeties progesterono krema jeigu kam idomu. Geresnes nesu maciusi tikrai Premier Reseach Labs —Gersterone Cream.

  Andy:

  Dar nebeatsimenu ar sakiau, bet uterine fibroids taip pat gali buti del jodo trukumo, pagooglink ”iodine AND uterine fibroids” rasi nemazai info.

  Iodine is also critically important for maintaining estrogen balance
  within the body. Based on a controlled clinical trial with 1,365 women,
  4mg daily of molecular iodine quickly “resolves” fibrocystic breast
  disease - it makes breast lumps and cysts disappear usually within only
  two months for most women. Iodine can similarly reduce uterine fibroids
  and one of the first conventional medical treatments for severe fibroids
  was to paint the uterus with iodine.”

  http://www.florahealth.com/flora/home/canada/healthinformation/encyclopedias/Iodine.asp

 206.   Daiva rašo:

  sveiki, norejau paklausti nuomones: pries metus sausi sugalvojau biski pasiliekninti, sveikai maitintis, sportuoti, meciau rukyt, valgiau daug darzoviu, vaisiu, riebaus nieko, dingo menesines, atsirado geguze, geguze ir atsirado naujas gyvenimo draugas, tai gal ir delto. tada kazkiek per vasara priaugau, rugseji vel sugalvojau lieknet, tai rytais krosus begiojau, nevalgiau, paskui vien darzoves, vaisiai. vel dingo. sia sav dariausi hormonu tyrimus, gyd.paskyre akaitine hormonu terapija, trim menesiam gert hormonus, nes mazai estrogenu, del to ner menesiu. du menesius jau valgau kaip nenormali, priaugau gal 5kg, sokaladas, duona, bandeles, viska valgau, nuejo perniek mano sveika gyvensena, bet negaliu atsispirti, labai trauka blogas maistas :( ka daryt? ar gert hormonus ar ne? kaip sutvarkyti tuos hormonus?

  Andy:

  Menesines gali dingti, jei labai sumazinamos kalorijos, reikia ant cronometer.com suvesti ka tu valgai ir paziureti kiek gauni kaloriju.

  Taip pat kai kuriais atvejais menstruacijos gali nustoti labai sumazinus riebalu kieki, kai kurioms moterims/merginoms 10% kaloriju is riebalu gali buti per mazai, galima butu pameginti padidinti iki 15-20%, gali valgyti truputi avokado (tik riekia kad butu prinokes minksta, jeikietas tai reikia keleta dienu palaikyti kambario temperaturoje), chia seklu, kanapiu seklu, riesutu, saulegrazu, moliugu seklu, sezamo seklu.

  Dar perejus prie veganiskos mazai riebalu turincios dietos menesines gali isnykti, bet tai nebutinai reikia blogai, yra ne viena vegane mergina moteris, kuriai nera menesiniu bet vis tiek vyksta ovuliacija ir ji gali pastoti.
  Pasiskaityk cia http://www.sveikata.info/menstruacijos
  Bei cia kur merginos pasidalina savo patirtim cia ir cia

  Sintetiniu estrogenu gerti nepatarciau, jei nau nori geriau naudoti bioidentiskus. Taip pat gali panaudoti linu semenis, kurie turi fito-estrogenu ir gali buti naudingi. http://sveikatossaltinis.blogas.lt/linu-semys-sumazina-vezio-rizika-878.html

  Ir tie tavo naudojami sintetiniai estrogenai tik dar labiau isbalansavo tavo hormonus, ir del to norisi augti, auga svoris ir t.t.

 207.   Daiva rašo:

  andy, aciu uz atsakyma! man tik siandien gydytoja paskyre tuos hormonus, tai bijau pradet gert, o norisi visko valgyt, nes siaucia hormonai turbut, ir siaip baime atsirado, is streso, is tikro biski nualinau savo organizma, gydytoja pasake, kad nieks nevyksta, jokia ovuliacija, sake labai plona gleivine, kaip lyg butu klimaksas, o man 26, dar negimdzius. tai jei pradesiu gert, dar labiau issibalansuot galiu, o gydytoja gasdina, kad kuo greiciau reikia kazka daryti, nes paskui bus dar sunkiau. jau menesi koki geriu zalius kokteilius, dedu po sauksta traiskytu linu semenu, rytais i kose dedu sviesto, paprasto arba ghee. zodziu ivare baime, sake naturaliai man nieks neatsistatys :( bandysiu ieskotis bioidentisku, radau, kazkokius soju papildus, kuriuos geria moterys palengvint menopauzei ar pan.

 208.   etysaR rašo:

  Sveiki. Kuris laikas, kaip mano mėnesinės pasidarė nepastovios, labai gausios ir kartais trunkančios labai ilgai. Ta prasme būna mėnesių kuomet kraujuoju apie 3-4 savaites. Kreipiausi į gydytojus. Nuėjus pas savo ginekologę, sužinojau, kad man policistinių kiaušidžių sindromas. Ji nieko man neišrašė, bet nusiuntė pas kitą gydytoją. O kitas gydytojas apžiūrėjo pasakė, kad toji diagnozė atkrenta ir man čia greičiausiai viskas dėl hormonų, todėl paskyrė hormonus išrašė kažkokias mažai ten kažko tai turinčias tabletes, (net nesiklausiau kokias, esu kategoriškai nusiteikusi prieš kontraceptines tabletes). Paskui liepė pasidaryti tyrimus. Na ir gavosi taip, kad tabletės yra išrašytos prieš tyrimo rezultatus tiesiog taip iš oro. Kitas dalykas, kad gydytojas man pasakė, kad greičiau nei per 3 mėn, man net su tabletėmis nesusitvarkys ciklas.
  Taigi, turiu tyrimų rezultatus ir pastebėjau, kad trūksta progesterono, o kitų hormonų kiekis kiek sukilęs, tai kaip suprantu nesusidarė geltonkūnis. Ar įmanoma kaip nors atsireguliuoti hormonų kiekius negeriant kontraceptikų? Netikiu, kad dirbtinai sukėlus ciklą, bus išgydyta priežastis.

 209.   Vaida rašo:

  Sveiki, kadangi tenka susidurti su merginomis ir ju dingusiomis menesinemis pakeitus mityba :) ypac kai pradedama atsisakyti gyvunines kilmes produktu ir vietoj jo nepakeiciame atitinkamai augalines kilmes baltymu. ir tik susireguliavus mityba ivyksta pokyciai! labai rekomenduoju ismokti skaiciuoti baltymu poreiki ir jeigu nevalgome gyvunines kilmes aprupinti pakankamai augalines kilmes produktais - tokiais kaip soja, pupos, pupeles, lesiai, kinva, avinzirniai, riesutai, seklos ir pan. be abejo akd daro itaka, stresas, emociniai dalykai - is esmes visuma! bet jeigu organizmas gauna per mazai maistines vertes ir ivairoves jis “uzdaro” kai kurias savo “funkcijas” :) ner gero kuro - masina gerai nevaziuoja :) vien tik vaisiais ir darzovemis gyvi nebusim - baltymai pagrindine lasteliu statybine medziaga! maitinkimes samoningai portingai ir subalansuotai!

  Andy:

  Na dazniausiai jei isnyksta menesines perejus prie vegeniskos mitybos tai ne del baltymu trukumo, del kaloriju. Tiesiog perejus prie tokios mitybos bent is pradziu yra sunkiau gauti kaloriju, ir jei gaunama nepakankamai kaloriju, arba yra labai mazas kuno riebalu procentas menesines gali isnykti.
  Bet gali buti ir taip kad isnyksta menesines, bet net ovuliacija. Tiesiog kai valgoma ’svari’ dieta tu menesiniu arba is viso nebuna arba buna labai lengvos. Daugiau apie tai siame komentare nurodytuose straipsnsiuose.
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/hormonine-kontracepticija-farmacinis-vandalizmas-pries-moters-fiziologija-297.html#comment-55298
  Taip pat nebutina valgyti vien vaisius ir darzoves, tavo nurodyti produktai yra gerai, apart sojos, kurios geriau vengti, nes dauguma yra GMO. Nebent jus naudosite kokia ekologiska, bet ir tai yra geresniu produktu nei soja.

 210.   Simona rašo:

  Įdomu kaip pasikeičia menstruacijos pakeitus mitybą? Ar jos nedingsta?
  Šiaip manau, kad yra tiesos tame, kad sunkus PMS rodo organizmo užterštumą, gal būtent dar ir todėl man asmeniškai po gimdymo praktiškai neliko PMS požymių, nes išsivalė ir organizmas (sveikesnė mityba).

 211.   Simona rašo:

  t.y. norėjau paklausti apie žaliavalgių moterų mitybą ir menstracinį ciklą, įdomu, negi nedinsta mėnesinės.

  Andy:

  Pasiskaityk sita komentara ten esu apie tai rases
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/hormonine-kontracepticija-farmacinis-vandalizmas-pries-moters-fiziologija-297.html#comment-55298

 212.   Simona rašo:

  Labai įdomu, skaičiau nuorodose nurodytą straipsnį, niekad nebūčiau pagalvojusi.
  Bet ten paminėta, kad jau ir seksas blogai?! (Nekalbu apie kraštutinumus)

 213.   Urte rašo:

  Skaitau jūsų blogą ne vienerius metus ir daug įdomių straipsnių ir naudingų komentarų tikrai radau, pritaikiau ir naudoju.
  Bet hormonai, moters reprodukcinė sistema, tai tema, apie kurią išmanau nemažai. Ir nesutikčiau, kad menstruacijos- tai brūdas ir toksinai. Tai juk pasišalinanti cikliškai gleivinė, kuri auga drauge su folikulu kas mėnesį.Augantis folikulas išskiria estradiolį, nuo kurio gleivinė auga ir storėja, ruošia “namus” kūdikiui. Į gimdos gleivinę implantuojasi t.y. įsitvirtina embrionas ir iš “to brūdo ir toksinų” (kaip čia buvo pavadinta) susiformuoja placenta, kuri maitina kūdikį. Jei apvaisinimas neįvyksta, hormonų lygis krinta, sunyksta geltonkūnis, gaminantis progeteroną ir gleivinė pasišalina- tai yra menstruacijos.
  Ir vėl viskas iš pradžių, dažnai ir sutampa su mėnulio ciklu. Kaip ir gamtoj ciklai.

 214.   Simona rašo:

  Andy, gal esatę skaitęs kokią nuomonę, kodėl taip sparčiai padidėjo nevaisingumas? Aš linkusi manyti, kad maiste ar dar kažkur yra pridėta kažkokių dalykų, kurie veiktų žmonių nevaisingumą. Galybė porų gydosi pas gydyotojus, kreipiasi į astrologus ir pan. dėl vaisingumo problemų. Anksčiau to tikrai nebuvo. Puikiai žinome, kad žmonių skaičius sparčiai didėja, todėl mano nuomone tie, kas valdo viską pasaulyje, valdo ir tai. AIšku prisideda ir hormoninė kontracepcija, bet ne tik.

  Andy:

  Na manau yra daug priezasciu: xeno-estrogenai (kaip BPA is plastiko), visokie chemikalai pesticidai, ta pati jau mineta hormonine kontracepcija, taip pat dabar vis daugiau zmoniu turi virsvorio, kas velg isbalansuoja hormonus, sumazina spermos kieki ir t.t.
  Priedo, dabar vis daugiau ir daugiau moteru nori gymdyti tik virs 30metu amziaus, kas padidina nesekmingo nestumo sansus.
  Dar kiti galimi faktoriai yra gmo maistas bei strilizuojancios vakcinos (Bilo Gates fondas finansuoja vakcinu turimus ir taip nori sumazinti sparciai didejancia populiacija trecio pasaulio salyse, ypac afrikoje ir azijoje).

  Taip pat esu skaites/girdejes, kad HPV vakcina taip pat gali sukelti nevaisinguma, bet tai manau ateities problema, kadangi si vakcina pradeta naudoti nesenai ir tik vaikams.

 215.   Urte rašo:

  Taip pat užauga “pampersinių” berniukų karta, vyrų rodikliai vis blogėja.
  Endometriozė ir kitos moterų problemos pasireiškia su amžium. Pvz. jei motina pagimdė iki 25 m., o dukra bando jau po 30 m., natūralu, kas endometriozė jau išvešėjus, kuri motinai dar netrukdė (paveldėjimo atveju).
  Taip pat autoimuninės ligos, kurios šių laikų problema, irgi daro įtaką.
  Išpopuliarėję vandens prkai, sukūrinės vonios, kurios knibžda bakterijos, sukeliančios šlapimo takų infekcijas ir kai kurios gali įsiskuti į kiaušintakius, ypač jei pasilpęs imunitetas.

 216.   Lukrecija rašo:

  Pasirodo, kad maitinimas krūtimi naudingas ne tik vaikui, bet ir mamai :)

 217.   Amika rašo:

  Aš ir manau, kad tai mitas: Natūralus šeimos planavimas yra tik viena iš kontracepcijos formų.

 218.   VIRGINIJA rašo:

  Paskaiciau jusu komentarus ,daug diskutuojate apie harmonus,man kiek kitokia situacija.Esu 55m.menstruacijos dar yra beveik normalios,ti karta buvo sutrikusios 2 men.,bet po to vel normalizavosi.Pries 3 m.susidomejau sveikesne mityba,pradejau gerti zalius kokteilius;notreles,gerksvas,kiaulpieniu ziedus.Suveike-prasviesejo protas ,atsisakiau ir cukraus ,pieno produktu miltiniu ir mesos.Apie 18 d.itruko lupu kampuciai,supratau,kad truksta vitaminu tai kiek issigandau.vel po truputi itraukiau i valgiarasti mesa,bet jau nebe is maximine ieskojau namuose uzauguntos vistienos,triusienos ir t.t.,tik retinau jos vartojima.,naudojau shia seklas,daug zaliu darzoviu,dziovintu slyvu,datuliu,kai sumazedavo uogu ,vaisiu metas,zodziu visaip bandziau valytis ir sveikatintis :) .Nebenaudojau vaistu nuo padidejusio spaudimo,numeciau 25kg.,gal jau ir pakaktu,bet svoris krenta ir toliau ,daresi salta,ko anksciau nebudavo,iseidavau ziema ant sniego basa pavaiksciot. Visa beda pries men.kaires kojos plastaka tapo sunkoka,blogai valdoma,nezymiai patirpsta didysis kojos pirstas.Apsilankiau pas neurologa ,jis man israse medrol-harmoniniu vaistu,trental-plecianciu ir neurozan -b grp.vit.,siaip skaiciau ,kad harmonus skiria skydliaukes gydyt.bet man tyrimu jokiu nieks nedare,truksta tu harmonu ar ne.medrol jau vartoju 10 d.-pagal skirta grafika mazejancia tvarka.Man jie ”paspartino ”keliolika d. menstruacijas,cia skaitau jus rasot ,kad dingsta menesines.Tai mano atveju idomu,gerai ar blogai.o gal isvis nenaudot ju?Rasot,kad krutu vezi sukelia…Ir dar o gal man taip pasireiske detoksikacija,gal cia del tos kojos sunkaus valdymo bereikalo apsilankiau pas neurologa,gal taip tik pasireiske lb.uzterstas organas?ka patartumet,Andy.Issigandau,kad nusilpinau organizma,nes gydytojas ivardyjo,kaip neuropatija,pasidariau kraujo tyrimus,tai hemoglobinas 137.mikrolelementu visu pakanka,kalcio2,61,srb 0,12.CHolesterolis bendras(mmol/l) 7,08,(DTL)1,64,(mtl)4,65,trigliceridai1,76.Paskutiniu metu 20 d.geriau salieru sultis rytais,ryzius ruduosius valgiau, ,gyvuliniu produktu nenaudojau,darzoves minimaliai troskindavau ant kokosu aliejaus.Dabar atsiradus dvejonems ivedziau ghi sviesta i mytybai,savaiteje2-3 kartus .triusiena.Gal as ir nesitoje plotmeje ”ilindau’’su savo neismanymu,tad atleiskit.

  Andy:

  O jus b12 testa darete, gal tiesiog truksta b12 vitamino. Geriausiai pasidaryti testa,bet jei jo nedaro, tai galima arba susileisti keleta ampuliu arba panaudoti koki papida ,kur butu didesne doze, nes b12 gali buti prastai pasisavinams ypac vyresniame amziuje. Beje pabuvus 18 dienu veganu, jums trukumai taip greitai neissivystis, nebent jau tie trukumai buvo ant ribos pries atsisakant gyvylinio maisto, kas velgi labai galimas daiktas.

 219.   Lina rašo:

  Sveiki, esu nepaprastai dėkinga už užvedimą ant kelio, už pasidlainimą žiniomis ir nuorodomis. Esu jau beveik Progesterono kremo ekspertė, perskaičiau labai daug, ką tik galėjau rasti internetu, pirkau J.Lee knygas. Mano PMS buvo jau visai nebepakeliams, baisus nuovargis, krūtų tempimas ir skausmas, silpnumas, energijos trūkumas, juodos mintys ir depresinė būsena. Ginekologė taip ir pasakė: medicina tegali pasiūlyti hormoninius kontraceptikus, išrašė du receptus, vien progestinus ir kombinuotus. Receptus paėmiau, bet net neketinau jų vartoti. Logiškai masčiau- kaip 21a. niekas dar nerado PMS gydymo, juk tai labai dažna. Ir ką go, jau trečią mėnesį gyvenu su Progesterono kremu, jaučiuosi puikiai puikiausiai. Vien dėl krūtų skausmo dingimo verta jį išbandyti, man gyvenime taip nebuvo, kad krūtys neskaudėtų prieš menstruacijas. O dabar- neskauda. Nuovargio nebėra, vandens užsilaikymo nebėra, energijos pilna, nuotaika gal ne puiki, bet žymiai žymiai geresnė, mintys daug lengviau suvaldomos. Ačiū dideliausias už tai, ką darote. Lina

  Andy:

  Aciu uz pasidalinta patirti, sekmes :)

 220.   Baltlokis rašo:

  Visai idomu parasyta!

 221.   Brigita rašo:

  Laba diena. neradau man reikiamos temos, bet gal galite patarti kaip issigydyti mioma? Ji linkusi augti. Zinau kad tai problemos su endokrinine sistema. Dekui. Gal kam pavyko ja kaip nors “isprasyti” ? :)

Rašyk komentarą