BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

KAIP APSISAUGOTI NUO KORONA VIRUSO IR SUSTIPRINTI IMUNITETĄ

Nevaldomai plintant korona virusui, Covid - 19 pandemijos sukėlėjui, žmonės bando naudoti vieną ar kitą papildą, kad sustiprinti imuninę sistemą bei apsisaugoti nuo viruso. Kadangi maisto papildų pasiūla yra didžiulė, kyla klausimas kokius preparatus reikėtų vartoti būtent korona viruso susirgimų prevencijai ir organizmo atsparumo prieš korona virusą didinimui.

Būtent dėl šio viruso sukeltos pandemijos du JAV mokslininkai publikavo straipsnį, kuriame pateikė keletą medžiagų, kurios skatina imuninę sistemą kovoti su gripo ir korona virusais. Straipsnyje detaliai aprašomos organizmo stiprinimo priemonės ir mechanizmai apie kuriuos išsamiai galite paskaityti žemiau, o čia pateiksime keletą svarbesnių. Įspėjų, kad straipsnyje minimi papildai negarantuoja pilnos apsaugos nuo korona viruso ir turite butinai imtis visų kitų rekomenduojamų apsaugos priemonių.

Alaus mielės

Alaus mielės (min 250 - 500 mg per dieną) vienas paprastesnių dalykų, kuriuos galima naudoti. Alaus mielės turi Beta gliukanų, kurie stimuliuoja imuninę sistemą ir padeda apsisaugoti nuo gripo viruso. Bet perkant papildus svarbu, kad jie būtų jokių priedų (kaip silikono dioksido ir kitų), sudėtyje tik alaus mielės ir nieko daugiau. Beta gliukanų taip pat turi kai kurie medicininiai grybai kaip chaga, reishi shiitake ir kt. Daug Beta gliukanų taip pat yra avižose.

Cinkas

Cinkas atlieka svarbų vaidmenį imuninių ląstelių gamybos procese. Todėl norint turėti stiprią imuninę sistemą, kuri pajėgia kovoti su virusais, svarbu gauti pakankamai cinko (15 - 20 mg per dieną). Tyrimai rodo, kad vyresnio amžiaus žmonėms suvartojant rekomenduojamą kiekį cinko sumažėja mirtingumas. Reikia atkreipti dėmesį, kad naudojant dideles dozes cinko gali atsirasti vario ar geležies trūkumas, ypač jei šių dviejų mineralų su maistu gaunama per mažai. Šeivamedžio, aronijos uogos (ang. k., elderberry) sumažina gripo ir slogos simptomus, stiprina imuninę sistemą.

Selenas

Selenas yra svarbus kofaktorius sintetinant peroksidazės fermentą (enzimą), kuris naudojamas neutralizuoti į organizmą patekusius „priešus”, įskaitant virusus. Epidemiologiniai tyrimai rodo, kad teritorijose, kur dirvožemyje mažai seleno, žmonės turi didesnę gripo susirgimų riziką. Bandymai, atlikti su gyvūnais parodė, kad tiems, kuriems trūksta seleno, gripas pasireiškia stipriau ir greičiau mutuoja (keičiasi). Minimali vartojimo dozė yra 100 mikro gramų (1 gramas = 1000 mikro gramų (mcg)), galima padidinti iki 200 mcg, nes šis mineralas taip pat labai svarbus apsisaugant nuo onkologinių bei kitų ligų. Daug seleno turi braziliški (bertoletijų) riešutai, tačiau jei jie buvo auginami dirvoje, kur nėra pakankamai seleno, tai riešutuose seleno nebus arba bus labai mažai. Jei riešutai užauginti seleno turinčioje žemėje, suvalgius keletą riešutų kiekvieną dieną, galima gauti pakankamai seleno. Daugiau apie seleno naudą galite paskaityti kitame mano straipsnyje (Kaip braziliški riešutai sumažina cholesterolį)

Kiti papildai

Antioksidantai padeda sumažinti uždegimą, kurį plaučiuse sukelia į organizmą patekę virusai. Tad svarbu valgyti vaisių bei daržovių, kurie turi daug antioksidantų. Taip pat labai naudinga naudoti spiruliną, bei N - Acetylcysteine amino rūgštį (1200-1800 mg), kuri naudojama glutationo (glutathione) gamybai. Glutationas yra labai stiprus antioksidantas, kurį organizmas pasigamina pats.

Nors Gliukozaminas labiau žinomas ir naudojamas turint problemų su sąnariais, bet jis taip pat naudingas imuninei sistemai stiprinti ir gali sustabdyti/sumažinti viruso dauginimąsi organizme. Reikia vartoti 3000 mg ir daugiau.

Vitaminas C

Teigiama, kad Kinijoje Covid - 19 gydymui buvo naudojamas intraveninis vitaminas C, viena Niujorko ligoninė taip pat naudojo vitaminą C (6000 mg du kartus per dieną). Tačiau tokia procedūra daugeliui neprieinama, tačiau didelę dozę vitamino C galima gauti naudojant liposominį vitaminą C peroraliniu būdu. Liposominis vitaminas C nedirgina skrandžio, taip pat nesukelia viduriavimo (nebent naudojama ypač didelė dozė, t.y. 10g ar daugiau, bet ir tokiu atveju priklauso nuo kiekvieno žmogaus individualiai.

Sergant korona virusų sukeltu gripu, reikia vartoti didelę dozę vitamino C. Jei vartojama paprasta askorbo rūgštis, tai galimas vidurių laisvinamasis poveikis, to nereikia išsigąsti ir, sumažinus dozę, vartojimą tęsti. Netgi prevencijai patartina naudoti bent 2 - 3 gramus. Šiuo metu, įsigalėjus Covid - 19 pandemijai, pravartu vartoti 3 - 4 gramus liposominio vitamino C, taip pat citrusinių vaisių, turinčių daug vitamino C ir stiprinančių imuninę sistemą (keletas apelsinų bei kivi kasdien). Dar galima naudoti acerola (kraštuotoji malpigija) uogų ar amla (indiškasis lapainis) vaisių ekstraktą, kurie natūraliai turi daug vitamino C.

Jei dar neskaitėte siūlau apsakaitytį straipsnį - Nuo ko miršta žymiai daugiau žmonių nei Covid-19?

Maliarijai skirtas vaistas Chloroquine Covid-19 gydymui

Prancūzų profesorius Didier Raoult siūlo korona viruso sukelto gripo gydymui  naudoti maliarijos gydymui skirtus vaistus - Chloroquine (600 mikro gramų per dieną ir naudojama 10 dienų) arba hydroxychloroquine. Bet jo veiksmingumas nera patvirtintas klinikiniais tyrimais ir ne visi sutinka su jo naudojimu esant korona virusui. Naudojant šį vaistą jūs arba turite pasitarti su gydytoju arba visą atsakomybę prisiimti patys.

Andrius-Vegan, BSc Nutrition, MSc,  PhD

Facebook

Strava athlete (ilgų distancijų bėgikas)

Kad išjungti blogas.lt dedamas reklamas užsidėkite reklamų blokerius ant Firefox naršykles, kaip Adblock plus. Arba naudokite naršyklę Brave, kuri automatiskai blokuoja daugumą reklamų.

P.S. Jei manote, kad ši informacija gali būti naudinga jūsų draugams, artimiesiems ar kolegoms, pasidalinkite savo socialiniuose tinkluose.

Straipsnis parengtas pagal:

McCarty MF, DiNicolantonio JJ. (2019 )Nutraceuticals have potential for boosting the type 1 interferon response to RNA viruses including influenza and coronavirus

Green Med Info. Three Intravenous Vitamin C Research Studies Approved for Treating COVID-19

A Concerned Doctor : Is It Allergies or COVID-19?

Patiko (1)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą