BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kava - dar vienas legalus narkotikas

Geri kavą - nuodiji save

Daug žmonių geria kavą norėdami gauti daugiau energijos ar prabusti net neįtardami, kad jie taip nuodija save. Dauguma yra priklausomi nuo kavos arba, kitaip tariant, legalūs narkomanai.

Mokslininkas S. Cherniske 10 metų tyrė kavos ir kofeino poveikį žmogaus organizmui ir gavo šokiruojančius rezultatus, kuriuos plačiai išdėstė knygoje ‘Caffeine Blues’ (kofeino depresija).

Jau pirmajame puslapyje galima perskaityti:

 • Kofeinas nesuteikia energijos, jis yra tik cheminis stimuliatorius ir tai gali sukelti irzlumą, nuotaikos svyravimus ir net panikos priepuolius (ekstremalus atvejis).
 • Kofeinas duoda klaidingą padidėjusios energijos pojūtį išplėsdamas vyzdžius, pagreitindamas širdies ritmą ir pakeldamas kraujo spaudimą. Iš tikrųjų, kofeinas nepagerina protinės veiklos aktyvumo.

Kas atsitinka išgėrus puodelį kavos?

Po penkių minučių kofeinas pradeda stimuliuoti centrinę nervų sistemą ir taip organizmas pradeda gaminti streso hormoną adrenaliną, kuris sukelia taip vadinamą ‘flight (čia: staigiai atsitraukti) ar fight (kovoti)’ atsaką. Dėl jo padidėja kraujo spaudimas, padažnėja širdies ritmas. Stresas naudingas ekstremaliose situacijose (bėgant nuo priešo, skęstant t. t.), bet ne sėdint ofise prie kompiuterio ar žiūrint TV. Po valandos,  kai adrenalino kiekis kraujyje sumažėja, žmogus pradeda jausti nuovargį, energijos trūkumą ir alkį. Tokiu atveju kavos mėgėjai siekia kito kavos puodelio ar saldumynų ar net abiejų kartu. Tai duoda dar vieną laikiną pagerėjimą ir dienos pabaigoje toks žmogus būna labai išsekęs.

Su saiku viskas gerai?

Turbūt visi esate girdėję nesąmonę, kad su saiku viskas gerai ir tai nekenkia sveikatai. Deja, realybė yra tokia, kad nuodas net ir mažomis dozėmis yra nuodas ir tik žmogaus organizmas yra labai stiprus ir bent jau kurį laiką mažus nuodų kiekius sugeba neutralizuoti. Tas pats pasakytina apie alkoholį, blogą maistą, rūkymą ir t. t. Prie šios klaidingos nuomonės, aišku, prisideda kavos pramonė ir spauda, nes nori gauti daugiau pinigų. Spauda ir kitos masinės žiniasklaidos priemonės gauna pinigų iš reklamos.

Dažnai yra sakoma, kad kava yra pavojinga tik tada, kai jos geriama labai daug, o po nedaug kava net gali būti naudinga. Bet kada gi nuodas gali duoti naudos ar suteikti sveikatos? Kofeinas yra kaip narkotikas ir po kurio laiko kavos geriama vis daugiau ir stipresnės. Bet kiekvienas organizmas į kofeino poveikį reaguoja skirtingai - vienus jis veikia daugiau, kitus mažiau. Taip pat organizmas pripranta toleruoti nuodą.

Kofeinas yra nuodas

Kofeinas yra nuodas ir  kepenys turi jį išfiltruoti ir pašalinti iš organizmo per šlapimą. Bet šiame procese naudojamas kalcis (dažniausiai imamas iš kaulų), kalis ir kiti organizmui svarbūs mineralai. Taip pat prarandamas vanduo (neutralizuoti vienam puodeliui kavos reikia 3-4 puodelių vandens (vidutiniškai). Todėl daugelis kavos mėgėjų dažnai vaikšto į tualetą

Kavos  suteikta energija - pašalinis nuodų šalinimo efektas

Visa kavos stimuliacija yra tik nuodų šalinimo pašalinis efektas, nes organizmas privalo sutelkti visus išteklius nuodams šalinti ir, aišku, tai žmogus kurį laiką junta kaip apgaulingą energijos antplūdį. Ir kas, atrodytų, duoda jums energijos, iš tikrųjų sekina organizmą. Tikra energija gaunama tik iš tinkamo poilsio (geros kokybės miego), sveikos mitybos ir aktyvaus gyvenimo būdo.

Chemiske rašo, kad suvokiama energija yra dėl padidėjusių streso hormonų (adrenalino, noradrenalino,  kortizono ir kt.) kraujyje, ir tai trumpam suteikia energijos (dėl adrenalino poveikio). Tai trumpalaikė palaima vedanti į ilgalaikį prakeikimą.

Botago poveikis

Kofeino poveikis yra toks pat kaip ir botago arkliui. Botagas neduoda arkliui daugiau jėgų, bet reaguodamas į skausmą ir taip patirdamas stresą arklys kurį laiką sugebą palaikyti tempą ar net bėgti greičiau. Tačiau tai veikia trumpai ir anksčiau ar vėliau efektas baigiasi ir gyvulys, net ir plakamas botagu, nebeturi jėgų greičiau lėkti. Tas pats ir su žmonėmis - kuri laiką kofeinas veikia, bet per ilgesnį laiką organizmas yra nualinamas ir jau reikia vis stipresnės ir daugiau kavos, bet po dar kurio laiko ir tai nebepadeda. Taigi, kofeino mėgėjai, nustokite save plakę botagu.

Kaip mes pradėjome gerti kavą
Kofeinas ilgą laiką buvo vartojamas kaip vaistas bandant atgaivinti nusilpusius ligonius, bet rezultatai būdavo ne kokie. Ir tik tryliktame amžiuje arabų vienuolis padarė revoliucinį
atradimą. Pakepino kavos pupeles ir iš jų padarė gėrimą, kuris jiems padėjo neužmigti per ilgas naktines maldas. Greitai ši žinia pasklido po daugelį vienuolynų ir vėliau apie tai sužinojo kiti žmonės.
Kai septynioliktame amžiuje kava buvo atgabenta į Europą, žmonės buvo pasibjaurėję jos skoniu ir kvapu (ir jums pirmas kavos puodelis buvo bjaurus). Žinoma, per kurį laiką jūs pripratote taip, kaip priprantama prie cigarečių, alkoholio ir kitų narkotinių medžiagų. Tačiau kai žmonės patyrė jos stimuliuojantį efektą, kava buvo paskelbta gamtos stebuklu.
Bet faktas yra tas, kad kofeinas yra psichiką aktyvinanti medžiaga ir žmonės linkę trokšti medžiagų, kurios pakeičia pojūčius (būklę). Tokios medžiagos yra kofeinas, morfijus, nikotinas, kokainas, cukrus ir kt. Visos šios medžiagos yra chemiškai panašios ir nuodingos, bet turi skirtingą stimuliuojantį poveikį.

Kava turi šimtus žalingų medžiagų
Kava yra ne maistas ir ne gėrimas - ji yra nuodas. Kava turi šimtus žalingų medžiagų (įskaitant chemikalus, kurie naudojami auginimo ir paruošimo procese), įskaitant daugiau nei 200 rūgščių. Beje, kavos pupelės yra vienas labiausiai purškiamų augalų. Kad organizmas neutralizuotų visus šiuos nuodus, jis turi sutelkti išteklius ir taip filtruoti su kava gautus chemikalus - nuodus.


Kofeinas biologinis nuodas

Kofeinas yra biologinis nuodas, kurį augalai naudoja kaip natūralų pesticidą (kofeino turi ir kai kurie kiti augalai). Kofeinas sėkloms ir lapams duoda kartų skonį, kuris atbaido vabzdžius ir gyvūnus. Jei vis dėlto gyvūnas ar vabzdys pradeda ėsti kofeino turintį augalą, kofeinas greitai sutrikdo centrinę nervų sistemą ar net sukelia mirtį. Todėl dauguma vabzdžių ir gyvūnų greitai supranta, kad tai yra nuodas. Deja, nors žmogus save laiko protingiausia būtybe, daugelis to niekaip negali suprasti.

Skonių receptorių klaidinimas
Žmogus yra toks protingas, kad net sugebėjo apgauti savo natūralius instinktus ir skonio receptorius ir paversti kavą į geriamą gėrimą dažnai pridėdamas pieno ir cukraus. Tas pats pasakytina ir apie
šokoladą. Tik nedaugelis valgytų žalią kakavos pupelę, iš kurios kaip tik ir gaminamas šokoladas. Tam, kad jas būtų įmanoma valgyti, žmones sugalvojo maišyti su cukrumi, riebalais ir pavadino tai
šokoladu. Bet mūsų jutimo organai (šiuo atveju skonio receptoriai) vis tiek sugeba aptikti kofeiną ir daugelį kitų žalingų medžiagų ir tai padeda pasiruošti organizamą jo neutralizacijai/filtravimui.
Kofeiną, kaip ir feobrominą (theobromine, randamas šokolade), kepenys turi detoksikuoti ir išfiltruoti. Taigi, kofeinas, kaip ir alkoholis, nuodija ir žaloja kepenis. Bet kofeinas ne vienintelė toksinė medžiaga, randama kavoje. Tarp labiausiai pavojingų yra polycyclic aromatic hydrocarbons (PAHs), kuri yra vėžį sukeliantis kancerogenai, kurie taip pat susidaro kepant mėsą, ypatingai ant ugnies.


Šokoladas

Šokoladas taip pat turi nedidelį kofeino kiekį ir feobrominą (theobromine). Feobromino poveikis labai panašus į kofeino. Kad būtų objektyvu pasakysiu, kad gryni kakavos (cacao) pupelės ar iš jų padaryti gabaliukai turi labai daug antioksidantų, bei magnio. Taučiau jų skonis yra gana kartus ir tai atbaido daugumą žmonių.

Bet beveik visi geria kavą
Kai aš pradedu kalbėti apie kavos žalą, mano kolegos sako, kad žmonės kavą geria jau labai ilgą laiką. Bet tai nieko vertas argumentas, nes yra daug istorinių pavyzdžių, kaip milijonai žmonių
ilgą laiką darydavo tą pačią klaidą. Pavyzdžiui, kinai dažnai naudoja vieną vaistažolę sinusų uždegimui gydyti, bet naudojat šią vaistažolę ilgą laiką, padidėja grėsmė susirgti gerklės vėžui. Tai rodo, kad daugelis žmonių gali būti neteisūs, ypatingai, kai jie nežino faktų. Kartais būna, kad liaudies išmintis yra klaidinga.

Aš negaliu pradėti dienos be kavos puodelio’
Daugelis žmonių sako nuvalkiotą frazę: ‘aš negalių pradėti dienos be kavos puodelio’. Bet tai reiškia, kad vis šie žmonės yra priklausomi nuo kavos ir yra legalūs narkomanai. Beje, tas pats ir su cukrumi, kuris yra dar vienas legalus narkotikas. Bet kadangi cukraus ir kavos vartojimas yra socialiai priimtinas ir pelningas biznis, tai narkomanijos faktas yra nuneigiamas.

Kofeinas sutrikdo virškinimą
Blogas virškinimas yra didesnė problema nei daugelis žmonių galvoja ir dažnai net nesupranta, kad jie turi virškinimo sutrikimų ir galvoja, kad tai yra normalu. O kofeinas virškinimą dar labiau
pablogina. Kava gali būti viena pagrindinių vidurių pūtimo, pilvo skausmų priežasčių ir šiuos simptomus patiria apie 50% išsivysčiusių ir besivystančių šalių populiacijos. Bet kadangi tai patiria dauguma žmonių, tai galvojama, kad tai yra normalu ir ne problema. Iš tikrųjų, nesuvirškintas ar blogai suvirškintas maistas keliaudamas per virškinamąjį traktą skleidžia toksinus, kurie yra įsiurbiami į kraują ir taip nuodija organizmą.

Kava sumažina kraujagyslių elastingumą

Viena studija parodė, kad kavą geriačių žmonių kraujagyslės yra standesnės/mažiau elastingos nei kavos negeriančių žmonių. Kas reiškia kad kavos mėgejai turi didesnę aterosklerozės bei padiddėjusio kraujo spaudimo riziką.

Kofeinas ir miego sutrikimai
Daugelis žino, kad gerti kavą vakare negerai, nes bus sunku užmigti. Bet tik nedaugelis žino ir supranta, kad net ir anksti ryte geriama kava sutrikdo miegą, ypač jei jūs dar patiriate nuolatinį stresą (kas yra būdinga daugeliui šiuolaikinių žmonių).
Mokslininkai nustatė, kad kofeinas sutrikdo svarbiausią miego fazę - gilų miegą, per kurią organizmas remontuoja per dieną nualintą organizmą ir jei ši fazė yra nesutrikdoma, ryte žmogus atsikelia gerai pailsėjęs ir kupinas jėgų pradėti dieną, kas šiais laikas yra labai reta.

Užburtas ratas
Taip gaunasi užburtas ratas - kofeinas sutrikdo gilaus miego fazę ir žmogus ryte atsikelia nepailsėjęs ir, aišku, siekia kavos puodelio. Organizmas gauna dar vieną kofeino dozę ir tai reiškia, kad ateinančios nakties miegas vėl bus nepilnavertis. Deja, tokioje karuselėje sukasi labai daug žmonių, kol galų gale nualina organizmą ir prireikia medikų pagalbos, kurie, aišku, nemato jokio ryšio tarp kavos vartojimo ir sveikatos sutrikimo ir paskiria kokių nors nieko su sveikata daryti neturinčių vaistų, kurie per kurį laiką sukelia dar didesnes sveikatos problemas ir reikia dar kelių vaistų.

Vyresniems kava dar pavojingesnė
Beje, vyresniems žmonėms kofeinas yra dar žalingesnis, kadangi jų medžiagų apykaita yra lėtesnė ir dėlto kofeinas ilgiau išlieka kūne. Tyrimai parodė, kad kofeinas labai pablogina vyresnių žmonių protinę veiklą ir sveikatą.

Kava sutrikdo vitaminų ir mineralų pasisavinimą
Nuodingos medžiagos, esančios kavoje, skatina B grupės vitaminų pašalinimą su šlapimu ir, kaip jau minėjau, prarandamas gyvybiškai svarbus kalcis bei kiti mineralai. Tyrimai parodė, kad kofeinas trečdaliu padidina kalio praradimą. Ir mineralų praradimas dar labiau padidėja, kai kava geriama su cukrumi. Mokslininkai mano, kad mineralų praradimas yra dėl to, kad kofeinas sutrikdo inkstų funkciją sugrąžinti (resorbciją) į kraują kalcį, magnį, kalį ir kitus mineralus.

Visai neseniai į šį sąrašą buvo įtrauktas ir dar vienas labai svarbus mineralas - cinkas. Kofeinas taip pat pablogina ir geležies įsisavinimą.

Kofeinas ir protinės ligos
Yra manoma, kad net ir saikingas kavos vartojimas sukelia lengvą depresiją, kas labai būdinga šiuolaikiniam žmogui.
Tyrimuose žmogui suleidus 500mg kofeino (vienas puodelis kavos vidutiniškai turi apie 100mg kofeino), po valandos išsivystydavo sunkios protinės ligos simptomai - haliucinacijos, paranoja,
panika, depresija. Suleidus tą patį 500mg per vieną dieną, bet reguliariais intervalais, išsivystė lengvos formos simptomai, kuriems slopinti žmonės paprastai vartoja raminančius vaistus ar antidepresantus.

Kofeinas ir galvos skausmas
45 milijonai amerikiečių (iš 300 milijonų populiacijos) kenčia nuo galvos skausmų. 17 milijonų turi sunkesnę galvos skausmo formą - migreną. Daugelis net nepagalvoja, kad kava yra viena pagrindinių galvos skausmo priežasčių ir galvos skausmą malšina nuskausminamais vaistais, kurie tik nuodija organizmą. Dar daugiau, 95% analgetikų turi kofeino (kofeinas sutraukia išsiplėtusias smegenų kraujagysles, kas atsitinka išgėrus alkoholio). Jie veikia panašiai kaip narkotikas - gavus dozę kuriam laikui skausmas praeina ir pasidaro geriau, bet, aišku, tik labai trumpam. Ir taip toks žmogus tampa priklausomas ne tik nuo kavos, bet ir nuo vaistų, bei krauna pelnus farmacijos kompanijoms. Taip pat galvos skausmas tampa vis intensyvesnis.
Kofeino (kofeino nebuvimo) sukeltas galvos skausmas yra dėl kraujagyslių plėtimosi, o reguliarus kofeino vartojimas galvos kraujagysles susiaurina. Kai kofeinas yra nevartojamas, kraujagyslės sugrįžta į normalų diametrą (ar beveik normalų) ir taip pagerėja kraujotaka ir daugiau kraujo patenka į smegenis. Šis netikėtas kraujo antplūdis ir sukelia galvos skausmus. Priedo neseniai buvo nustatyta, kad kavos ir  nuskausminamųjų vaistų kokteilis per kuri laiką gali labai sugadinti kepenis.
Taip pat galvos skausmas dažnai būna dėl dehidratacijos (vandens trūkumo) ir kava kaip tik ir prisideda prie organizmo dehidratacijos (vandens praradimo).


Antinksčių išsekimas

Kava (ir stresas) prisideda antinksčių išsekimo, ko rezultatas yra visokios alergijos, nemiga, dažnas nuovargis (plačiau apie antinksčių išsekimą ateityje).


Kofeinas ir moterys

Kofeinas labiau kenkia moterims ir dar labiau kenkia vaisiui (kai moteris yra nėščia). Kofeinas sukelia geležies trūkumą, ištraukia iš kaulų kalcį, kas sukelia osteoporozę (greitai lūžtantys kaulai dėl mineralų (daugiausia kalcio) praradimo). Kofeinas trumpam pakelia nuotaiką, bet tai veda į ilgalaikę depresiją. Jei moteris geria kavą (2-3 puodeliai per dieną) per nėštumą, tai rizikuoja, kad kūdikis gims mažesnio svorio. Kofeinas, kaip ir alkoholis, per placentą labai lengvai patenka į vaisių ir taip jį nuodija. Todėl kofeino vartojimas padidina persileidimo tikimybę ar priešlaikinį gimdymą.

Kūdikiai, kurių motinos per nėštumą gėrė kavą ar kitus kofeino turinčius gėrimus, gali gimti su kofeino nebuvimo sindromu (šis atvejis nėra dažnas bet pasitaiko): dažnai verkia, nemiega. Šis sindromas labai panašus į narkomanių motinų vaikų. Todėl, mielos moterys ir būsimos mamos, jei nesirūpinate savo sveikata, tai bent pagalvokite apie savo būsimus vaikus.

Kofeinas ir kontracepcija

Moterims, vartojančios kontraceptines piliules, prireikia dvigubai daugiau laiko pašalinti kofeiną iš organizmo. Kofeinas vidutiniškai organizme išbūna 3-7 valandas.

Kofeinas ir vaisingumas

Pagal American Journal of Epidemiology, moterys, kurios per dieną suvartoja 300mg ir daugiau kofeino (apie 3 puodelius kavos), dvigubai pablogina šansus pastoti. Tokioms moterims gali prireikti metų ar net daugiau kol jos pastos.

Kava pupelės vienas labiausiai vartojamų  produktų
Kava yra vienas labiausiai paplitusių maisto produktų, nes ji yra legalus narkotikas ir dauguma žmonių yra nuo jos priklausomi. Taip pat kavos pupelės yra vienas labiausiai purškiamų augalų, kas ne tik teršia aplinką, bet ir labai kenkia jūsų sveiktai. Taip pat dėl kavos ir kitų produktų išaugusios paklausos yra kertami Amazonės miškai, kurie vadinami žemės plaučiais.
Kavos auginimas ir paruošimas reikalauja labai daug gamtinių (vandens ir kt.) bei energetinių išteklių. Per metus pasaulyje suvartojama 12 tūkst. tonų kavos. Kai vienas kavamedis (ant kurio auga kavos pupelės) per metus duoda apie 1kg kavos pupelių, tai reikia 12 milijardų kavamedžių, tai galite įsivaizduoti, kokių plotų reikia (apie 50 milijonų hektarų). Jei dar pridėsime kakavos medžių - cacao (kakava, iš kurios gaminamas šokoladas), cukranendrių ir vynuogių (vynui), tai gausime milijonus hektarų žemės ploto, kuris yra naudojamas gaminti legaliems nuodams, kai ši žemė galėtų būti naudojama geros kokybės maistui auginti ir taip padėtų išvengti maisto trūkumo.


Kaip atsikratyti kavos priklausomybės?

Kavos atsisakyti yra nelengva, nes, kaip jau sakiau, tai yra narkotikas (vis dar legalus), kurį jūs vartojote daugelį metų. Kofeino detoksikacija (kai nustojama gerti kavą) gali sukelti galvos
skausmus, lengvos formos depresiją, nuovargį ir kitus nemalonius simptomus. Savo knygoje Chemske aprašo metodą, kaip laipsniškai lengvai atsikratyti kavos priklausomybės pakeičiant kavą žolelių arbata. Tačiau šis procesas yra gana ilgas. Užtrunka apie 60 dienų, kol organizmas išsivalo nuo kofeino, bet tai galima pagreitinti pasninkaujant ar valgant tik žalią maistą (vaisius ir daržoves).

Kava be kofeino - ne išeitis
Jus turbūt žinote, kad yra taip vadinama kava ir arbata be kofeino, bet tai toks pat skirtumas kaip tarp kolos ir dietinės kolos. Iš kavos išimti kofeiną naudojami chemikalai, kas be kofeino kavą padaro dar labiau nuodingą.

Kavos klizmos
Ar kava gali būti naudinga? Taip, ji gali būti naudinga tulžies pūslei ir žarnynui valyti. Tam gerai kavos klizmos. Bet įspėju, kad reikia daryti su specialisto priežiūra, nes didesni akmenys gali užblokuoti tulžies lataką. Jei domina, parašykite e-paštą - galiu atsiusti straipsnį apie kavos
klizmas, bet klizmos turi pašalinių efektų ir reikia gerai pasverti visu už ir prieš.

Kofeino turi ir arbata

Visi žino, kad kava turi kofeino, bet tik nedaugelis žino, kad arbata taip pat turi kofeino, todėl ja piktnaudžiauti taip pat nereikėtų. Tačiau iš arbatos kofeinas yra įsisavinamas daug lėčiau ir taip pavojingas kofeino poveikis labai sumažėja.

Kofeinas energetiniuose gėrimuose

Daugelis energetinių gėrimų turi labai daug kofeino. Ir jų poveikis labai panašus į kavos. Šioje website galite pasižiūrėti, kiek kofeino yra įvairiuose energetiniuose ir putojančiuose gėrimuose. Pvz., Redbull skardinėje yra 80mg, dietinėje koloje - 45mg. Pabaigoje pateikiu kofeino poveikių organizmui sąrašą


Kofeino poveikis organizmui:

 • Energijos svyravimai ar nuovargio periodai
 • Nuotaikos svyravimas ir depresijos periodai, galvos skausmai
 • Blogas virškinimas - vidurių pūtimas it t. t.
 • Padidėję priešmenstruaciniai simptomai, skausmingos krūtys
 • Nemiga
 • Padidėjęs nerimas, nervingumas, irzlumas, piktumas
 • Atsikėlus jaučiamas nuovargis
 • Aukštas kraujo spaudimas
 • Opos
 • Anemija (mažakraujystė)
 • Dėl pablogėjusios kraujotakos šąlančios galūnės

Kofeino atsisakymo simptomai:

 • Galvos skausmas
 • Depresija
 • Stiprus nuovargis
 • Dezorientacija
 • Padidėjusi raumenų įtampa
 • Pykinimas
 • Vėmimas

Straipsnis parengtas pagal knygą ‘Caffeine Blues: Wake Up to the Hidden Dangers of America’s #1 Drug’
http://www.amazon.com/Caffeine-Blues-Hidden-Dangers-Americas/dp/044667391

Tikiuosi, kad ši informacija jums bus naudinga ir prašau palikti savo komentarus ir atsiliepimus žemiau. Laisvai reikškite savo nuomonę. Jūs nebūtinai turite su manimi sutikti - aš gerbiu visas nuomones. Jei turite kokių nors klausimų ar norėtumėte gauti papildomos informacijos, palikite žinutę žemiau (Kometarai būnant kitose šalyse pagal blogas.lt nuostatus neleidžiami, čia dėl spamo). Arba apsilankykite mano naujame forume Buk Sveikas, ypač gyvenate svetur, nes ten  komentarai leidžiami. Ir taip pat per Facebook, kur dažnai įdedu nuorodas į naujai rastą aktualią informaciją.

P.S.Taip pat blog’ą galite prenumeruoti į savo asmeninį kompiuterį per RSS srautą (tai tikrai ne virusas ir jo nereikia bijoti), kuris randamas kairėje pusėje, žemiau ‘Kategorijos’. Reikia paspausti ant RSS ir išsaugoti kaip ‘bookmark‘.

P.S.1 Jei manote , kad mano blog’e pateikiama informacija gali būti naudingajūsų draugams, artimiesiems ir kolegoms būčiau labai dėkingas, jei jiemsnusiųstumėte mano blogo adresą.

Andy, BSc Nutrition

http://www.buksveikas.net/

Facebook

Rodyk draugams

komentarai (254) | “Kava - dar vienas legalus narkotikas”

 1.   tyliaityliai rašo:

  o taip, ir dar parašyk straipsnelį apie tai, kaip kenksminga yra kvepuoti miesto oru.

 2.   andy rašo:

  Taip ateityje tikrai parasysiu , bet problema yra ta, kad namuose ir ofisuose oras yra daug prastesnės kokybes nei lauke ir šiuolaikiniai žmones dauguma laiko praleidžia uždarose patalpose

 3.   Vaiva rašo:

  aciu….straipsnis patiko,noreciau suzinoti apie kavos klizmas…Visiskai pritariu ,kad kava - narkotikas ir sunku jos atsisakyti.

 4.   Vaiva rašo:

  aciu….straipsnis patiko,noreciau suzinoti apie kavos klizmas…Visiskai pritariu ,kad kava - narkotikas ir sunku jos atsisakyti.

 5.   andy rašo:

  Aciu uz komplimentus
  Na jei angliskai skaitote tai galit paskaitit straipsni apie kavos klizma
  http://www.naturalnews.com/022905.html,
  Bet kaip sakiau su kavos klizmom reikia elgtis labai atsargiai, nes galima pasodaryti daugiau zalos nei naudos

 6.   Petras rašo:

  Puikus straipsnis, su daugeliu teiginiu kaip medikas sutintu, bet va su situo nesutinku:
  Dažnai yra sakoma, kad kava yra pavojinga tik tada kai jos geriama labai daug o po nedaug kava net gali buti naudinga. Bet kada gi nuodas gali duoti naudos ar suteikti sveikatos.

  Nuodas nuo vaisto skiriasi tik doze. Pvz kofeino "draugas" nikotinas irgi gali buti nuodas, bet gali but ir vaistas. Tik viena beda, kad terapine doze atitaikyt yra begalo sunku, todel nevartojamas kaip vaistas. Taigi, vaistas nuo nuodo skiriasi tik doze!

 7.   andy rašo:

  Dziugu, kad gydytojai domisi alternatyvia nuomone ir yra atviri kitokiai nuomonei.
  Beje jei nepaslaptis nori paklausti kokioje kokios srities gydytojas jus esate.
  Taip pat nors as kartai kritikuoju siuolaikine medicina ir gydytojus, bet tikrai tikiu, kad dar yra nemazai gydytoju, kurie dar gydo(moko) zmones o ne vien tik israsineja vaistus.Tikrai tokiu gydytoju labai reikia, kurie nepasiduotu farmcjos kompaniju ir ju agentu itakai, nes pvz amerikoje apie pusie medicinu mokyklu mokymo medziagos suformuoja farmacijos kompanijos, kas mano nuomone yra absurdas

  del nuodo ir vaisto to tai su tuo sutinku, ypac ekstrmaliose situacijose(patekus i avarija ar susizeidus). Bet net ir maza doze kuri laikoma vaistu gali tureti pasaliniu efektus(kaip daugelis vaistu).
  O del dozes tai jus esat 100% teisus. ir cia yra labai didele problema. Farmacijos kompanijos testuodamos vaistus neatsizvelgia i zmogaus svori, nekalbant jau apie metabolizma - medzigu apykaita. Taip pat ne visada yra atsizvelgima ir i lyti.
  Dar baisiau kad kartais vaikams yra duodamos suaugusiuju vaistu dozes.
  Beja tas pats pasakytina ir apie vitaminu bei mineralu rekomenduotinas paros normas, nes vienam zmogui reikia daugiau vieno ir maziau kito ar atvirksciai. Priedo ir kai kurios rekomenduotinos paros normos atvirai pasakius yra juokingai zemos.

 8.    Julius rašo:

  Labai patiko tavo straipsnis apie kava, toks aiskus ir issamus. Aciu!

  Nesutinku tik su viena vienintele vieta, kad kavos, kaip ir kitu narkotiku, atsikratyti yra sunku. Na zinoma, toks pasakymas ya labai
  reliatyvus - sunku galbut tiems, kurie yra isitikine, kad kava jiems duoda naudos - tokiu atveju nebutu lengva apsispresti jos nebegerti, ir TIK neapsisprendimas sukeltu tuos sunkumus. O jei zmogui pavyktu
  atverti savo prota ir suvokti kofeino priklausomybes varikliuka ir tai, ka rasei - tokiu atveju nutraukti ta grandine butu vienas malonumas.
  Taip sakau todel, kad jei pameni, as beveik 7 metus buvau priklausomas
  nuo nikotino, ir priklausomybes nuo jo mechanizmas yra 99% vienodas kaip ir
  kavos - nikotino salinimas sukelia nesaugumo ir tustumos jausma, o
  kita jo doze uzslopina tuos simptomus. Kol to nesupratau - "metyti"
  (kadangi tai dariau ne karta) buvo sunku. Kai viena karta ji perpratau - nustoti rukyti buvo vienas juokas - ne tik lengva, bet ir malonu. Ir
  tas galioja visoms priklausomybems, net heroino. Svarbu tik protobusena ir suvokimas.

 9.   andy rašo:

  Aciu ua komplimentus.
  Del sunkumo tai tai sutinku, kad jei labai nori tai atsikratyti lengva, taciau problema yra at kad daugelis zmoniu nemano, kad kava yra narkotikas arba isitine, kad jie be jos negali gyventi.
  Taip pat sunku ir delto , kad zmones ziuri I tai ka jei praras negerdami kavos o NE I tai ka gaus.

 10.   J rašo:

  Aciu uz issamu straipsni. As pati kava reguliariai geriau kokius 3 metus. Is ryto be kavos - ne zingsnio.Darbe streso taip pat netruko, dar darzelinuko vaiko prieziura.Na, ir po triju metu jauciu, kad neissimiegu, miego kokybe prasteja, tad is ryto butinai kavos ikalu.Na ir kas toliau? Po stresines situacijos pradejo mirguliuoti vaizdas akyse, labai pakilo kraujo spaudimas, eme dauzytis sirdis. kaip ir panikos, nerimo priepuolis. Pamazu atsisakiau kavos, nes itariau, kad ji prisidejo prie mano organizmo pervargimo. Po menesio viskas susinormalizavo, vel gerai issimiegu, jauciuosi gerai.Sitas straipsnis tik patvirtino man kilusius blogus itarimus del kavos poveikio. Beje, internete rasti apie kavos zala sunkoka.Radau tik, kad perdozavus kofeino gali kilti panikos priepuolis.

 11.   Haroldas rašo:

  Geras straipsnis.

  Na, tik akis bado labai didelis kiekis rašybos/skyrybos klaidų. Aišku, esmė ne tame, tačiau, kaip žinome iš tos, kartais teisingos, senolių išminties: "dalykas" yra tiek stiprus, kiek stipri jo silpniausia vieta. Taigi.

  O šiaip.. nervina, tai, kad užaugus mažo miestelio "daugiabučio kieme", reikia radikaliai keisti… - viską. O, kaip sakoma, - įpratimas - baisiau už įgimimą. Ir dar suvokiant, kad visko taip ir nepakeisi..

  Ir šiaip visokie egzistenciniai dalykai - iš kur mąstančią žmoną gaut. Nes tai juk pagrinde ji diegs vaikams suvokimą apie mitybą ir panašiai. O jei pati besilepindama šokoladu juo lepins ir mažus vaikus.. Mes tai jau ar taip ar taip sugadinti, bet neramu darosi, kad savo vaikus auklėsim pagal savo "sugedimo laipsnį"..

 12.   Blondie rašo:

  Kas blogiau: kava ar beraštystė?
  liagalųs narkomanai
  kafeino poveiki
  vaikšto į tuoletą

 13.   andy rašo:

  Del rasybos klaidu tai is karto atsiprasau, ir kaip esu minejes taisyklinga rasyba nera mano stipriausia puse, ir as pasikluaju spell check, o jis aisku nera tubulas.
  Bet nemanau , kad kelios rasybos klaidos trukdo suprasti straipsnio esme.
  O kava tikrai blogiau nei nerastingumas, jau nuo jauno amziaus reikia formuotis teisingus mitybos ir sveiko gyvenimo igudzius.

 14.   Anonimas rašo:

  Kava nepakelia spaudimo, bet čia juk tik dar vienas mokslo įrodytas faktas, kitais žodžiais sakant, skirtingi mokslo vyra įrodinėja skirtingas tiesas ir neigia bet ką, kas prieštarauja jų pačių sukurtai teorijai.

 15.   Anonimas rašo:

  Gal patarsite, kaip susidaiginti kavos pupelę ir išsiauginti sodinuką. Mėgstu kavą, bet labiau visokius egzotiškus augaliukus

  Ačiū

 16.   andy rašo:

  Del spaudimo, tai bent jau lakinai kava spaudima pakelia, aisku kuri per kuri laika jis sveikam zmogui atsistato, bet gali ateiti diena kai organizmas to nebesugebes padaryti.

  Del daiginimo tai reikia is kur nors gauti nekepinta kavos pupele ir ja pamirkius laikiti kur nors dregnai ir ziureti ar dygsta.
  O kepintos pupeles tai jus niekada nesudaiginsit, nes ji jau mirusi.

 17.   andy rašo:

  Del moksliniu irodymu, na sutinku, kad labai norint irodyti galima bet ka, bet visada reikia ziureti is kur tie yrodymai ateina, kas financuoja tyrima,
  Taip pat reikia ziureti i 'didesni piesini', ir ziureti ar vartojant produkta bus daroma daugiau zalos ar naudos. deje, pasverus visus uz ir pries kava tikrai daro daugiau zalos nei duoda sveikatos, ir as jos tikrai negerciau

 18.   MarryJane rašo:

  zinau gera recepta energijai gauti:

  Jeigu jaučiate spengimą ausyse, nuolatinį nuovargį, visąlaik esate mieguisti, išmėginkite beveik visiems tinkamą energijos gėrimą: vienoje stiklinėje karšto kmynų nuoviro ištirpinkite ne daugiau kaip vieną valgomąjį šaukštą medaus ir karštą mišinį išgerkite prieš miegą. Gliukozė, fruktozė ir sacharozė, kurių yra meduje, per naktį virsta gliukogenu - smegenų ląstelių maistu. Iš ryto ląstelės energijos pagamina tiek, kad užtenka visai dienai. Gliukogenas svarbus ir audinių, organų energijai, raumenims, žarnynui. Kmynuose esančios veikliosios medžiagos atpalaiduoja lygiuosius raumenis.

 19.   Anonimas rašo:

  labai praverte si informacija.kava geriu jau 2 metai beveik ir gana stipria nors man dar tik 16 :( ar gali nuo kavos sirdi skaudet?

 20.   andy rašo:

  Zinoma, kad gali, nes kofeinas stimuliuoja ir taip pagreitina sirdies ritma(nuolat per greitai dirbdama sirdis gali pervargti ir del to kartais juntamas skausmas), taip pat kavos vartojimas sukelia organizmui stresa.
  Bet sirdi skaudeti gali del daugelio priezasciu - pervargimo, nervines itampos,streso, labai intensyvaus sportavimo, magnio ir kt elemtu trukumo ar sirdies ligu, kaip voztuvu prolapsas, sirdies raumens padidejimas ir t.t.Bet jus esate jauna tai rimtu sirdies ligu dar neturetu buti, bet jei skausmas vargina pastoviai ir ilgesni laika, butinai reiktu nueti pas gydytoja ir bent jau kardiograma pasidaryti.

 21.   Kofemanė rašo:

  Aš irgi noriu kavos klizmų!!!

 22.   andy rašo:

  Na kavos klizma tikrai duos daugiau naudos nei jos gerimas, tik aisku reikia zinoti ka darote, nes nezinant ka darote galima daugiau zalos prisidaryti nei gauti naudos.

 23.   ulan rašo:

  labai blogas straipsnis ne savo tematika, bet stiliumi, esu tikra kad darytas vertimas… labai nenusisekes :( atrodo, kad autorius parase (ar ishverte) ir nei karto neperskaite kas ishejo…
  nemalonu skaityti buvo, net nebaigiau iki galo, apeliavimas i kavos geriku "sazine" ar nzn i ka, tokiomis frazemis kaip "Tai trumpalaikė palaima vedanti į ilgalaikį prakeikimą" arba "priklausomi nuo kavos ir yra legalūs narkomanai" is viso atrodo kvailai, jeigu norejai parashyti informatyvu, moksliniais faktais paremta straipsni apie kavos zala, tai asmenishkumu turejai atsisakyti. ishejo kazkokia makalyne, terminai - neaishkus vertalai is anglu kalbos, dar neaishku ar tokie lietuviu kalboje egzistuoja…. na vienu zodziu labai labai prastas ir neitikinantis darbas

 24.   andy rašo:

  Gerbiu jusu nuomone ir nereiskia , kad su ja sutinku.
  Del vertimo tai straipsnis parentas pagal info anglu kalba, bet manau daugelis skaitytoju yra pakankamai protingi suprasti esme.
  Tikrai nesu profesonalus zuranlistas ir jau ne viena karta atsiprasiau del netaisyklingos kalbos.
  Faktas yra tas , kad kava kenkia sveikatai.

  Beje isreiksdamas nuomone apie straipsni net neisdrisote tikro savo emailo ideti.

 25.   mrtnz rašo:

  gal butu galima literaturos saltiniu ar nuorodu sarasa pamatyti? labai jau daug beletristikos ir mazai pagristu faktu.

 26.   Anonimas rašo:

  Buvau pripratus p0rie kavos metus.Kai atsikelus is ryto griebdavau virtis kava.Bet…Tai praejo,nepripratau prie to.Po to meciau ir nebereikejo,ir rankos nebedrebejo ir miegas neime.Dabar geriu kava tik tada kai uzsinoriu,tiesa geriu su pienu,nes juodos negaliu pakesti.Taigi megaujuos kava ne taip daznai ir netodel kad man jos reikia,o todel kad skanu :)

 27.   andy rašo:

  Gerai, kad sumazinote kavos vartojima ir siulau per kuri laika jos is viso atsisakyti. Arba yra azuolo gyliu kava ir pieniu saknu kava. Tik nzinau ar lietuvoje jas parduoda. Reiktu paklausti sveiko maisto parduotuvese.

 28.   Anonimass rašo:

  Labai patiko,tik kad ta informacija galejau suzinot pries keleta metu. Dabar turiu gan dideles pasekmes del kavos padaryto poveikio, kitaip sakant pernelyg didelio perdozavimo, patikekit tikrai didelio perdozavimo. Tad norejau paklaust gal yra tiesiog koks nors preparatas kuris padetu atstatyt kavos padaryta zala? turiu omeny plauku slinkimas bei susilpnejusi nervu sistema. Manau kad tam labai dideles itakos ir padare kava.

 29.   andy rašo:

  Na tokio preaparato nezimau. Siulciau valgyti kuo naturalesni maista.
  Del plauku slinkimu tai greiciausiai kava is organizmo isplove mineralus , kaip kalci, magni ir kitus.
  taip pat labai galimas daiktas, kad kava sutrikde jusu hormonu balansa, del kurio taip pat gali slinkti plaukai.
  Nervu sistema stiprina b grupes vitaminai , magnis, vit c jie taip pat gerai padeda antinkciams kurie del kavos gerimo taip pat nusilpsta.

 30.   andy rašo:

  Ir tai tik dar vienas pavyzdys, kaip kava zaloja sveikata.

 31.   andy rašo:

  Del konkreciu papildu tai nezinau kokios jusu financines galimybes, taip pat gerai but pasidaryti mirenalu testa ir paziureti kokiu butent jums labiausiai truksta. Galima daryti plauku testa, kuris nustato kokiu mineralu joms labiausiai truksta, zinoma jis nera 100% tikslus, bet bendra vaizda duoda.

 32.   meta rašo:

  Labai geras straipsnis,o kas nenori tegu neskaito,kad kava kenke cia tikra tiesa.nustojus gerti kava nebeliko jokiu pasyrdziu putimo ir miegas pagerejo.

 33.   andy rašo:

  Smugu isgirsti asmeninius pavyzdzius, kurie tik dar karta patvirtina, kad kava ir kofeinas yra kenksmingi.

  Dar del miego tai gerai pakvepuoti lavandos eteriniu alieju, nes jis veikia raminanciai

 34.   Aukse2 rašo:

  As manau, kad maza kofeino doze nepripratins prie kavos, bet tik tada, jeigu zmogui ji labai labai nepatinks. Bet net ir tokiu atveju…nesvarbu ko tu paragauni, tai uzsitvirtina pasamoneje ir anksciau ar veliau tu noresi to dar ir dar ir dar…ziurek jau ir ,,narkomanas kavos''…Beje, juk mes tiek daug zinome apie sveika gyvenimo buda, neapsimeskime durnais. Bet vis tiek darome savo ir apgaudinejame save.

 35.   andy rašo:

  Tikrai nemazai zmoniu zino , kad jie valgo visoki bruda ir taip prievartau savo organizma, bet kol sveiki i sveikata daug demesio nekreipia (labai didele klaida), nes kad pasireikstu liga gali praeiti ir 20-30 metu ir tada jau gali buti per velu.
  Todel reikia pradeti kol esi sveikas.

  Taip pat daug zmoniu yra tiesio maisto narkomanai ir jiems reikia pagalbos ir taip kokio soko.

 36.   frida rašo:

  Smagu skaityti buvo.Kaip tik turiu parasyti referata tema,, kava ir jos poveikis zmogaus organizmui''.Gal dar kokios info apie kava turi?Aciu

 37.   Cezaras rašo:

  Septynios priežastys, kodėl vertėtų išgerti puodelį kavos 2008-10-13 09:10

  Jei esate kažkur girdėję apie neigiamą kavos poveikį ir ketinate iškeisti šį gėrimą į kur kas „sveikesnį“ – neskubėkite. Mokslininkai iš įvairių pasaulio kampelių prieina prie išvados, kad gerti kavą yra be galo naudinga, rašo mail.ru.

  1. Mitas, jog kava skatina skysčių pasišalinimą iš organizmo ir gali sukelti dehidrataciją. Tam, kad taip įvyktų, organizmas turi gauti mažiausiai 550 miligramų kofeino. Puodelyje kavos tėra 100 miligramų šios medžiagos. Vienas puodukas kavos iš ryto nesukels jokių neigiamų organizmo reakcijų, greičiau priešingai – leis pasijusti žvaliau.

  2. Kava gali sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų susirgimų tikimybę, be to, šis gėrimas niekaip nesusijęs su infarktu. Hipertonikai, bijodami padidėjusio kraujospūdžio, vengia kavos, tačiau mokslininkai tikina, jog nėra jokio ryšio tarp infarkto atvejų ir kavos vartojimo. Penkiolikos metų tyrimai parodė, kad vienas puodelis kavos sumažino žmonių infarkto tikimybę trečdaliu.

  3. Kava mažina riziką susirgti kai kuriomis vėžio formomis. 1980 metais kava buvo paskelbta žalinga, nes, anot kai kurių medikų, šis gėrimas skatino susirgimus skrandžio vėžiu. Tačiau po ilgų metų tyrimų paaiškėjo, jog pati kava nėra kancerogenas ir jokia vėžį sukelianti medžiaga. Skrandžio vėžys dažniausiai atsiranda nuo cigarečių, nes žmonės nevengia užsirūkyti prie puodelio kavos. Ilgamečiai moterų tyrimai taip pat atskleidė, kad nėra jokio ryšio tarp kavos ir krūties vėžio.

  4. Tiesa, jog kofeinas šiek tiek mažina kalcio kiekį organizme, todėl medikai įspėja, jog kavos mėgėjai dažniau rizikuoja patirti kaulų lūžius. Tačiau dietologai tvirtina, kad kaulų trapumą lemia ne išgertos kavos kiekis, o tai, jog daugelis žmonių nemėgsta arba vartoja per mažai pieno produktų. Užtenka vos dviejų šaukštų pieno puodeliui kavos, kad visas su šiuo gėrimu prarastas kalcio kiekis grįžtų.

  5. Kava žvalina ir gerina nuotaiką – tai mokslininkų įrodytas faktas. Kava mobilizuoja organizmą ir suteikia energijos, padeda susikaupti bei padidina dėmesingumą. Tačiau, kad žmogus taip jaustųsi, kavą reikia vartoti reguliariai ir nedideliais kiekiais. Dviejų puodelių šio gėrimo pakanka, kad sumažėtų tikimybė susirgti depresija. Tačiau medikai įspėja, jog jei žmogus turi psichologinių problemų – nuo kavos jam geriau atsisakyti, nes kofeinas gali padidinti aktyvumą ir agresyvumą.

  6. Kava padeda atsikratyti nuovargio po sunkių fizinių krūvių. Tokias išvadas pateikia su sportininkais dirbantys medikai, kurių užduotis yra padėti atletams kuo greičiau atgauti prarastas jėgas. Kava, sumaišyta su įprastiniu sportininkų gėrimu, padeda atstatyti raumenų tonusą dvigubai greičiau nei įprastai. Toks kavos poveikis paaiškinamas paprastai – kofeinas skatina angliavandenių pasisavinimą, o angliavandeniai ir yra pagrindinis raumenų maistas bei organizmo energijos šaltinis.7. Kava saugo nuo diabeto ir Alzhaimerio ligos. Amerikiečių medikai teigia, jog kofeinas saugo smegenų ląsteles nuo kenksmingo cholesterino poveikio, kuris ir skatina Alzhaimerio ligos atsiradimą. Taip pat tyrimai parodė, kad žmonės, išgeriantys po vieną kavos puodelį per dieną daug rečiau serga diabetu.

  Nepaisant visų kavos privalumų, šis gėrimas turi ir trūkumų. Visų pirma, kofeinas sukelia priklausomybę. Taigi jei žmogus įpras gerti kavą, atsisakyti įprasto puodelio kavos bus labai sunku. Tyrimai parodė, kad jau pirmą dieną neišgėrę kavos žmonės jautė stiprius galvos skausmus, jiems sunkiau sekėsi susikaupti. Tie, kas išgeria daugiau nei aštuonis puodelius kavos per dieną, rizikuoja nevaldyti savo emocijų, tapti agresyviais ir paranojiškais. Dažnai „perdozavus“ kofeino jaučiamas kūno, o ypač rankų drebulys.

  Taigi, kaip teigia dietologai ir medikai – kava yra puikus gėrimas, tačiau mėgautis juo reikia saikingai.

 38.   andy rašo:

  Reikia ziureti is kur ta info imama ir kokie mokslininkai teigia, nes yra labai daug studiju, kurias financuoja kavos pramone, noredama padidinti pardavimus.
  Pasilieku prie nuomones, kad kava yra zalinga ir jos vartoti nereikia.

  Taip pat siulau negerti kavos koki 20-30 dienu ir tada paziureti ar yra koks nors skirtumas ar kaip jauciates. Daug kavos geriantiems , kad pasisjustumete geriau gali prireikti daugiau laiko, nes atsisakant priklausomybes pradzioje buna nemaloniu pojuciu.

 39.   andy rašo:

  Keli faktai jau is karto arodo klaidingi. Stai , kad kava sumaisyta su sportiniu gerimu padeda atstatyti nuovargi.
  jau tie patys sportiniai gerimai yra prikimsti ivariu chemikalu ir yra zalingi sveikatai, ir viska pasakanti faktas, kad Amerikos futblo ligoje sportiniu gerimu buteliai yra naudojami tik reklamai ir sportininkai i juos tiesiog prisipila vandens.
  tai isvadas pasidarykit patys.

  kad kava apsaugo nuo diabeto tai irgi netiesa, nes kava kaip tik pakelia cukraus kieki kraujyje placiau apie tai esu rases atskirame straipsnyje
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/393110/kofeino-poveikis-diabetikams.html

 40.   Ingrida rašo:

  Manau, kad tai tikra tiesa, daugelį minėtų požymių pastebėdavau kai gerdavau kavą (tiksliau beveik visus). Tada mesdavau, organizmas atsigaudavo, bet nejučia po kokių 2 mėnesių vėl pradėdavau gerti. Kai pasidarydavau pikta ir irzli, vaikai prašydavo, kad aš negerčiau daugiau kavos, įdomu iš kur jie suprasdavo, kad čia kavos nuopelnas.

 41.   gabi rašo:

  nesinori kavos atsisakyti :) labai jau geras dalykas ji yra, tikras malonumas, kuriu nedaug siame pasaulyje like ;)
  daug kas zmonems kenkia, o tas kavos puodelis palyginus yra niekis. na ir kas isto kad negersi, nerukysi ir uzkris plyta kokia diena- sveikas numirsi- kas is to ? :)
  manau galima tureti siek tiek "nesveiku malonumu". geriau parsykite- kas neutralizuotu ta poveiki. O tik rasote kas blogai blogai..

 42.   susidomejusi rašo:

  Nesuprantu kai kurių komentuojančių ir kritikuojančių.Andy deda straipsnius , verčia ir t.t., o Jūs skaitote ir dar nepatenkinti, tai Jums stilius nepatinka, tai dar kažkas. Kritikuoti proto nereikia.
  O dėl kavos : juk ir juoda duona ne kiekvienam tinka, reikia savo organizmą įsiklausyti, ir vienas puoedelis šviežios kokybiškos kavos per dieną tikrai nepakenks, jei Jūs norite. Tik nereikia pirkti surogatų ar sumaltos kavos marketuose. Tiesiog pirkite šviežiai skrudintą kavą . Ačiū Andy už įdomius straipsnius ir savo pozociją.O kiekvienas atsirinkime kam ko reikia.
  Sėkmės

 43.   sudie kavai rašo:

  pries puse metu pradejau lankyti joga. ir mokytoja pasake "nenustebkite, jei po kurio laiko nenoresite maisto, be kurio neisivaizduojate savo gyvenimo". Neisivaizdavau savo ryto be puodelio kavos. Taip sutapo, kad perskaiciau si straipsni ir supratau, kad kavos daugiau nenoriu. Jau pora menesiu jos visai negeriu (truputi zalios arbatos, o geriau vanduo su medum ir citrina ar metos). Taigi: geriau miegu (ir miego maziau reikia), lengviau keliuosi, zvali visa diena (nera popietines "komos", kai reikedavo ko nors saldaus, pagrazejo oda, ir susitvarke virskinimas. Linkiu suprasti kad kavos jums tikrai nereikia :)

 44.   andy rašo:

  dekoju uz pasidalinta asmenine patirti, kuri tik dar karta irodo, kad kava yra nuodas organizmui ir jos reikia butinai atisisakyti.
  Ir net ir labai saikingas vartojimas kenkia sveikatai.
  O zmones negalis jos atsisakyti todel kad yra priklausomi nuo kafeino ir randa priezasciu kad kava yra nekenksminga ar net naudinga.

 45.   :) rašo:

  Prisimenu, kai gerdavau kavaą, nirs ji buvo ypač siplna, po ilgesniolaiko ėmė kamuoti skausmas šone, tai negalėdavau užmigt, tai taipogi įtariau, kad nuo kavos man taip. O paskui viskas susitvarkė. Dar, va, neseniai gėriau kavą kelias dienas iš eilės, tai irgi pasikartojo skausmas.

  Šiaip, dėl arbatos nustebau, nes kiekvieną dieną nemažai išgeriu mėtų arbatos, o labai neigiamo poveikio nepasrebėjau apart sunkaus kelimosi ryte, bet čia man visąlaik taip buvo, tai net nežinau…

 46.   andy rašo:

  Kafeis is arbatos isisavinamas daug leciau, todel neigiamas poveikis yra daug mazesnis.
  O metu arbatoje tai kafeino nera.

 47.   Anonimas rašo:

  Dziaugiuosi pagaliau radusi si puslapi. Cia radau visus atsakymus i man iskilusius klausimus del sveikatos

 48.   Toni rašo:

  Labas, idomus puslapis,noriu paklausti ar kmynu arbata turi kofeino?

 49.   andy rašo:

  Kmynu arbata kofeino neturi.
  Kofeino turi tik juoda, zalia ir balta arbata(maziausiai), bet kaip jau sakiau, is arbatos kofeinas isisavinamas daug leciau nei is kavos todel poveikis yra minimalus

 50.   andy rašo:

  Malonu girdete, kad info jums naudinga.

 51.   Anonimas rašo:

  Kazkokia pisliava. 95% interneto informacijos yra klaidinga ir manau, kad sitas puslapis prisideda prie siu procentu. Labiausiai juokiausi, kai isgirdau, kad cukrus yra narkotikas. Vaikas su ciulpinuku burnoje - narkomanas…Zodziu, geriu kava ilgai ir netgi labai daug ( 3-5 puodeliai i diena ) ir geriu vien del to, jog ji man skani. Kartais buna, kad jos negeriu keletos dienu ir nebuna to noro, jog jos LABAI jau norisi. Yra progo ir pasidarau, o jei nenoriu - nesidarau. Zodziu, labai jau cia man itartinai viskas parasyta…

 52.   andy rašo:

  Jusu teise rinktis.
  O del vaiku, tai daugelis tevu net neitardami nuodija savo vaikus duodami visoki bruda ir poto tik stebisi, kad vaikas irzlus, neklauso, nesugeba sutelti demesio. Nezinau apie lietuva, bet amerikoj tokiam vaikui tuoj israsoma vaistu, kad smegenu veikla slopintu.

  Del skonio, tai skonis yra propratimo reikalas, per koki menisi skonio rceptorius galima pakeisti, ir atsisakius visokio brudo galima pradeti pajusti tikra nuralu skoni - tada vaisiai ir darzoves tampa skanus ir nereikia naturalaus skonio skandinti ivairiuose padazuose ir prieskoniuose

 53.   andy rašo:

  Del interenetu, tai zinoma, kad daug infromacijos yra klaidinga,taciau yra labai daug geros informacijos, tik reikia atsirinti.
  Ir deja daugelis zmoniu nera pasirengi priimti ar bent jau isklausitu alternatyviai nei daugeliuo priimtina nuomone. Dar blogiau kitaip galvojantys yra smerkiami ir niekinami .

  Deja televizija ir laikrasciai taip pat teisos pasako nedaug, ir labai daug melo kuris tarnauja visokiems magnatams, kaip viastu gamintojams.

 54.   andy rašo:

  Jie sis straipsnis dar neitikino, kad kava yra nuodas tai siulau paskaityti Gary Null report su nuorodom i tyrimus
  Gary Null yra kosultaves ir isgydes tukstancius zmoniu, parases daug knygu.
  http://www.gnhealth.com/articles/whichArticle.php?article=19

 55.   Anonimas rašo:

  aciu uz gera straipsni, reikia dar vieno "kaip atrpasti nuo kavos"…

 56.   andy rašo:

  Cia nuoroda i straipsni , kai esant niesciai kava gali pakenkti isciuose esanciam vaisiui
  http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2009/01/03/how-caffeine-during-pregnancy-can-damage-your-baby.aspx

 57.   andy rašo:

  Cia dar nuoroda i straipsniu apie kavos zala
  http://search.mercola.com/Results.aspx?q=coffee&k=coffee

 58.   andy rašo:

  Del kavos atsisakymo tai reikia rasti pakankamai gera priezasti del kurios jus norite atsisakyti kavos. Kad kavos gerimias butu skausmas o atsisakymas malonumas. Pvz, nustoju sgerti kava po kurio laiko turesiu daugiau energijos , geriau meigosiu, sumazes kraujo spaudimas. Jei toliau gersiu kava, padides kraujo spaudimas, padidinsi diabeto rizika, ir t.t.
  Gali sau net koki priza isteigti, kaip pvz jei menesi negersi kavos tai gali ka nors sau nusipirkit ar kas nors panasaus.

  Kadangi kava yra kaip narkotikas tai jos atsisakyti nera legva.
  Galima pradeti mazinant. Jei per diena isgeriate 4 puodelius tai sumazinkit iki 2 ir po kurio laiko vel mazinkit kol galu gale jos visai atsiakysit.
  Jei naudojate 2 saukstelius dekit viena.

  Dar galima kava pakeisti pieniu saknu kava ar azuolo gyloiu kava tik nezinau ar juos lietuvoje kas parduoda.
  Linkiu sekmes ir parasyk kaip seksis atsikratyti sio zalingo yprocio ir pasidalink savo patirtimi su kitais

 59.   andy rašo:

  Dar vienas straipsnis su ivairiom nuorodom apie kavos zala sveikatai.
  http://www.naturalnews.com/012352.html

 60.   andy rašo:

  dar galima naudoti savihypnoze, ar klausyti hypnozes iraso.

 61.   andy rašo:

  Cia yra straipnis apie kavos atsisakymo metodus.

  http://www.stevepavlina.com/blog/2005/05/how-to-give-up-coffee/
  Jame rasoma, kad kava galima pakeisti arbata kuri taip pat turi cofeino, bet jis isisavinamas daug leciau ir netur tokio neigiamo efekto.
  O cia dar keletas geru priezasciu del kuriu reikia atsisakyti kavos.
  http://www.teeccino.com/motivation.aspx

 62.   Kaukysa rašo:

  Ačiū autoriui.
  Aš turiu keturmetę dukrytę, kuri jau yra "narkomanė". Šokoladukai, čiulpinukai… Aš pati jai niekad neperku, bet… Tereikia išeiti į miestą, ir suaugusieji, norėdami įtikti mano mažajai gražuolei, tik ir kaišioja visokius saldumynus.
  Arbatą be cukraus gerdavo. Bet svečiuose pas senelius gėrė arbatos su cukrum, ir jau dabar visad reikalauja CUKRAUS CUKRAUS.

 63.   andy rašo:

  Isejus i miesta tai mandagiai galima pasakyti, kad ji saldumynu nevalgo ar ka nors panasau, ar net pasakyti, kad gydytojas patare vengti saldumynu.
  Su seneliais taip pat galima pakalbeti ir manau jie patys supras, kad cukrus nera gerai.

  Gerus igudziu labai svarbu suformuoti jauname amziuje todel labai svarbu savo mergaiti pratinti valgyti daugiau vaisiu darzoviu ir vengti blogo maisto. Ir geriausiai uzkrecia asmeninis pavyzdys, nes tokiame amziuje vaikai kopijuoja savo tevus.

 64.   andy rašo:

  Taip pat galima paprastai paaiskinti, kad jei nuri buti sveika ir grazi, augti dideli tai cukraus reikia vengti.

 65.   Greddy rašo:

  Diletantiskas rasinys ir tiek. Tie patys seni faktai, nieko naujo. :) Ka noriu pasakyt, kad daugelis cia parasyta yra netiesa. Turbut autorius kentejo nuo kavos. :D

 66.   andy rašo:

  Deju tu labai klysti, pateikti faktai yra tiesa, bent jau absoliuti dauguma.
  O del mano atvejo, tai kava gal esu geres koki 1 karta gyvenime. ir tai budamas gana mazas.Ir aciu dievui , kad mama nuo mazu dienu sugebejo paaiskinti jos zala.

 67.   andy rašo:

  Beje, kava ir kitus blogus maistus dazniausiai gina tie, kurie nuo ju yra priklausomi. O tada visada galima rasti, kad tas produktas gali kazkuo buti naudingas ar ne toks jau zalingas. Pvyzdziu netruksta - curkus , pienas, balti, alkoholis.

 68.   Anonimas rašo:

  geras straipsnis

 69.   Anonimas rašo:

  Visiškas briedas…. Kavą geriantis - narkomanas? Tai kodėl man nekyla noras dėl kavos puodelio nužudyt? Juk tai normalus priklausomo nuo narkotikų noras. Nėra ir nereikia, o kai yra - geriu.

 70.   andy rašo:

  Ne visi narkotikai vienodi ir vienodai stiprus.

 71.   Anonimas rašo:

  miltai kenkia jusus sveikatai

 72.   praeive rašo:

  :)
  Aciu uz straipsni ir kantrybe komentuojant :)…
  Visuose komentaruose :)

 73.   Mega rašo:

  na, taip, kava turi daug blogųjų savybių, apie kurias mes kartais net nesusimąstome..Tačiau, turi ir vieną gerą - kofeinas, kuris teikai energijos. Tikriausiai dėl to žmonės kavą daugiausiai ir geria.. 
  Tačiau aš šią žiemą įsitikinau, jog nereikia gertio kavos vien tam, kad pajaustum energijos antplūdį reikalingu momentu - tam tiesiog pakanka naudoti atitinkamus vitaminus, ar maisto papildus. Tamsiuoju metų laiku, naudojau Tonussan - jis augalinis, negraužia skrandžio, tačiau puikiai energizuoja, žvalina ir vaiko miesguitumą - ne ką prasčiau nei kad kava!

 74.   Anonimas rašo:

  Aš kažkodėl abejoju šito straipsnio faktais vien dėl to, kad tai žaidimas į vienus varuts. Manau, kad straipsnis turėtų pateikti ir kontraargumentų. Be to, nelabai supratau, kodėl cukrus yra narkotikas. Juk sacharozė yra vienas iš svarbiausių energijos šaltinių. Tokiu atveju ir vanduo narkotikas?? Žmonės be jo irgi gyventi negali. Gal ir pats klystu, be reikalo mokykloje miegodavau per literatūros bei chemijos pamokas :)

 75.   andy rašo:

  Del energijos saltiniu, tai ne sacharoze, o gliukoze yra pagrindinis energijos saltinis, kuri organizmas pavercia i ATP.
  Saccharose(kitaip zinomas kaip cukrus) yra gliuoze+fruktoze.
  Bet kaip sakiau curkus cukrui nelygys. Baltas cukrus yra rafinuotas froduktas, paliekant tik tuscias kaorijas. O stai vaisiu cukrus(fruktoze) yra kitas dalikas, su vaisiais gaunami mineralai, vitaminai ir enzimai, bei skaidulos korios suletina cukraus isisavinima.
  Siulciu cukrus tai ne kja geriau(parduotuveje irktu sulciu, o sviezios namie spausto ssultys yra gerai.)

 76.   medi rašo:

  kavos gerimas zmonems tampa mielas ritualas is ryto ar per pertraukeles darbe. todel tai tampa psishologine prisirisimo priezastimi..

  o fiziologines prisirisimo priezastys, manau, puikiai atskelidziamos siame straipsnyje.aciu Tau;)

 77.   sigute rašo:

  Ačiu dievui, lietuviai irgi apie tai rašo. Aš irgi maniau, nekenksminga, siurbdama kada ne kada, kol viena kart pabuvau pora dienu be kavos… NARKOTIKAS. patariu mesti, ypač jei turit hormoniniu problemu ar chroniška nuovargi. Pati dabar skaičiuoju antra detoksikacijos nuo kofeino savaite, ir manau, SIAUBAS, kaip priešinasi kūnas… Tačiau nebesijaučiu amžinai pavargusi, nors energijos antplūdžio irgi dar nera. Kokia aštunta diena pabudau ir jaučiu kad spalvos ryškesnes, kad viena kart neprievartauju saves lipdama iš lovos, rūkas iš galvos išsisklaide. Tiesa, tebejaučiu galvos skausma, bet silpnesni, nuotaiku permainos mažesnes. jaučiuosi grižtant i nuosava kūna. Netgi vyras pastebejo teigiamus pokyčius ir planuoja mesti amžina kavos siurbima darbe. Planuoti patariu, mažinti kieki kavos palaipsniui, kad kūnas mažiau priešintusi.Tikiuosi kad nebegrišiu prie šiu narkotiku.P.S. pabandykit nevalgyt burokeliu arba negerti pieno, kažin ar jausit trukuma visu kūnu ir siela… 100% NARKOTIKAI

 78.   sigute rašo:

  APIE CUKRU. Irgi teisybe. Zalinga vartoti, bet isvengti neimanoma, pilna paruostuose produktuose. Cukrus vargina antinkscius, atsakingus uz adrenalina, ir prie jo priprantama taip pat kaip prie kavos. Endokrinologu pakalauskit

 79.   Anonimas rašo:

  hmmm…gincytinas straipsnis… manau, arbata taip pat kenkia, ypac paziurejus kokios nuosedos nuseda ant puodelio sieneliu…

 80.   andy rašo:

  NUosedos nuosedoms nelygios, bet siaip arbata nera pats geriausias gerimas, nes ji kaupia fluora, kuris yra toksiskas.

 81.   andy rašo:

  Cukraus isvengti tikrai galima, tik reikia valgyti naturalu maista. Bet jei visiskai jo nesugebat isvengti tai bent jau venkit tu produktu kur cukraus labai daug ( saldumynai, cukraus dejimas i gerimus, putojantys gerimai).

 82.   andy rašo:

  Sigute, aciu uz pasidalina patirti is sveikinu tapus nepriklausoma nuo cukraus

 83.   AnoniMAS rašo:

  Bet pas mane mažas spaudimas ?Man labai padeda kava . Ką jus patartumėte vietoj kavos ?

 84.   andy rašo:

  Spaudima pakelia saldymedis. Bet jei vartosis papildus tai reikia , kad butu nepasalinta kraujo spaudima kelenti medziaga , kad nebutu delgycerised.

 85.   andy rašo:

  Dar beveik garantuoju, kad jusu kraujo spaudimas yra zemas del nusilpusiu antinksciu, ir kava kaip tik juos dar labiau alina. Todel reiktu stiprinti antinkscius, jiems gerai ashwaganda, Rhodiola Roseas ,sibiro zenscenis, dideles dozes vitamino c bet tik buffered, nes kitaip dideliu doziu vartoti negalima. Priedo, negalima vartoti jei yra inkstu nepakankamumas.

  Dar yra specialus papildai antinksciams.

  Taip pat reiktu pasitikrinti jusu skydliaukes veikla, nes zemas kraujos spaudimas gali buti del suletejusios skydliaukes veiklos.

 86.   Gedas rašo:

  Gal žinot ar džiovintų uogų bei žolelių arbata taip pat turi kofeino?

 87.   andy rašo:

  Uogos tai tikrai neturi kafeino, dauguma zoleliu taip pat ne.

 88.   Erika rašo:

  Keletas pastebėjimų. Ne viena esu, kuri vemdavo net nuo kavos kvapo tada, kai būdavo nėščia. Jei pykina nuo kavos - gali būti pastojus, toks tekstas tinka jautrioms.
  Kad į kavą dedama kažko, pasak autoriaus kava purškiama, taip pat aišku, nes yra ir pašaliniai poveikiai, ne vien kofeino kaip medžiagos.
  Jei padidėjęs rūgštingumas ar šiaip skrandyje problemos dėl refliukso, galima prisišaukti ir nelaimę. Ypač, kai išgeriate nevalgę. Pati kelis kartus vos neapalpau nuo sukelto staigaus rūgščių padidėjimo - na, užsipilkit ant žaizdos ar pragulos acto…
  Žinoma, žiauriai erzina klaidos. Irgi pykina kaip nuo kavos.

 89.   Kaukysa rašo:

  Šį nuostabų pavasarį mano dviems bičiuliams - jauniems vyrams - lūžo po koją. Galima sakyt, "lygioj vietoj". Abu - didelį stažą turintys kavos mylėtojai.
  Vienam iš jų taip ir pasakiau: kalta kava. Ir nors skaitė Jūsų straipsnį (nes aš įpiršau), tačiau kavos gerti nesiliauja - apgaudinėja save, kad "naudinga protui" :(

 90.   inga rašo:

  Ir as dedu tashka kavai. Labai dziaugiuosi kad suradau toki straipsni. Vis bandydavau atsisakyti sio skanaus gerimo, bet buvau prisirishusi prie jo psichologiskai, nes man kava reishke dar ir malonia poilsio pertraukele. Ir tikrai sutinku jog tai narkotikas, nes kaip rase viena komentatore, burokeliu ar pieno juk lengva atsisakyti, o pabandykime atsisakyti kavos..
  Aciu uz toki straipsni.

 91.   Monika rašo:

  Ačiū Tau už išsamų straipsnį. Jo dėka, visiškai atsisakiau kavos. :)

 92.   andy rašo:

  Monika, aciu uz pasidalintas sekmes ir manau tai bus paskatinimas kitiems. Ir taip pat siulau nesustoti ties kava ir palaipsniui atsisakyti kitu sveikatos nepridedanciu produktu.

 93.   a rašo:

  pritariu andy, atsisakykime visko ir gyvensime po 200 metu!!! ne kavai, ne sexui, ne viskam.. tegyvuoja sveika gyvensena..

 94.   andy rašo:

  Na visko atsisakyti tikrai nereikia, ir taip sakydami zmones tiesiog nenori prisiimti atsakomybes uz savo sveikata ir kitas gyenimo srytis. Ir taip pateisina savo neveikluma.

 95.   Arbate rašo:

  Man tai kava yra slykstaus skonio, kaip ja isvis imanoma gert? Jinai neskani!!! Tai jau savaime parodo, kad kazkas su ja ne taip.

 96.   Lina rašo:

  Andy,gal galetum parekomenduoti koki pirkti kalci,magni,vit. C.Noreciau profilaktiskai panaudoti.Gal dar ka patartum savo nuoziura.Nesiruosiu saujom gerti bet bent jau namuose turesiu del sventos ramybes.Vaisiu,darzoviu valgau daug,mesos jau keturi metai nevartoju,labai ikvepia tavo straipsniai.Aciu.

 97.   andy rašo:

  Lina, jei kalcio nori vartoti del kaulu, tai geriau vartoti ne kalci , o dirvini asiukli ( horsetail), kuris turi silcio, taip pat kaulams reikalingas magnis, vitaminas K ir D, strotis.
  O kalcio zmonems dazniausiai truksta del nepasisavinimo ir perteklinio kiekio gyvuliniu baltymu - jie sumazina orgnizmo ph ir jam neutralizuoti imamas kalcis ir kiti mineralai is kaulu ir taip privedama iki osteoporozes.

  Kad pagerinti kalcio pasisavinoma reikia kad butu pakankamai tulzies, daugelio zmoniu kepenu latakai uzsikimse akamenimis ir taip tulzies gamyba ir nutekejimas labai sumazejes - to rezultatas sumazejes kalcio, riebalau ir riebaluose tirpstanciu vitaminu pasisisavinimas.
  Galima daryti kepenu ir tulzies pusles plovimus, bet jei tai darysite atsakomybe turite prisiimti pati.
  Tulzies gamyba skatina karcios vaistazoles, kaip imbieras, tumerikas, kiaulpienes saknys, todel jas gerai vartoti po kiekvieno valgio.

  Is naturaliu produktu kalcio daug yra zalios spalvos darzovese, taip pat migdolu ir kituose riesutuose. dar daug kalcio yra carrob milteliuose, bet juose taip pat yra nemazai cukraus.

  Kad pasigamintu pakankamai vitamino D, kuris kaip tik stimuliuoja kalcio pasisavinima ir kaulu mineralizacija, reikia, vasaros laikotarpiu pabuti sauleje . Reikia 20 minuciu pabuti sauleje tarp 11-14 val apnuoginus puse kuno, ir be jokio kremo. Jei oda jautri tai pradeti nuo 5 min, dar galima vartoti papildus, bet reikia bent 2000 tarptautiniu vienetu per diena ar net dar daugiau, bet geriausia gauti is saules.

  Jei jau taip norite papildu tai gana geras yra perque
  http://www.perque.com/pdfs/PERQUE-Bone-Guard-Forte.pdf
  Perque parduda cia bet reikia uzsiregistruoti nes kitaip siu produktu nerodys.

  ir new chapter
  http://www.vitacost.com/New-Chapter-Cal-Mag-Complex#IngredientFacts

 98.   Lina rašo:

  Dekui tau Andy uz atsakyma.

 99.   andy rašo:

  dar del kalcio, kaip parode viena studija, kalcio vartojimas daugiau nei 566 mg/diena dave naudos tik toms moterims, kuriu vitaminos D ligis kraujyje buvo 20ng/ml ar maziau. Tos moterys kurios turejo vitamino D 20ng/ml ar daugiau daugiau nei 566mg/d kalcio net nedave didesnio efekto.
  Tad dar karta pasikartosiu, kad calcio pasisavinimas ir atidejimas i kaulus labai priklauso nuo kitu faktoriu ir vitaminas D yra vienas is svarbesniu, nes jis pagerina jo pasisavinima.

 100.   antanis rašo:

  saugiausia siais laikais vartoti GNLD “KAL-MAG+D”(kalcis,magnis ir vit.D)
  50 darbo patirti papildu gamyboje turinti kompanija suteikia galimybe vartoti naturalius mitybos papildus kiekvienam.O kad ju siandien gyvybiskai reikia,negincytinas klausimas.REIKIA!O ypac kalcio,nes osteoporoze ir kt. del kalcio trukumo organizme susirgimai tai pasako .
  Mes esame sveiki tiek,kiek sveikos musu lasteles
  http://www.harmonija.visiems.lt

 101.   Andy rašo:

  del , kalcio tai jo sarba sureiksminta, ir zmonems, reikia, tiesiog sumaziti jo praradima ir pagerinti pasisavinima. Todel labai svarbu vitaminas D, kuris pageria kalcio pasisavinima, ir kaip parode viena studija, daugiau nei 566mg kalcio per diena davė naudos tik toms moterims kurios turejo zema vitamno D ligig kraujyje ( 25 hydroxy vitamin D) maziau nei 20ng/ml.
  dar kaulams reikia vitamino K, kuris reikalingas kaulu mineralizazijai ( osteoclastų veiklai - lasteles kurios skatina naujo kaulinio audinio gamyba).

  dar kaulams gerai dirvinis asiuklis , kuris turi silicio, taip pat kaulams reikia strocio ir magnio.

  Kai kurie teigia, kad daugelis kalcio papildu tiesiog atsiduria ne kauluose o ant kraujagysliu sieneliu, ir kalcio papildu vartojima priligina kieto vandens gerimui.

  Ir kalci zymiai geriau gauti is zaliu darzoviu, riesutu, seklu, ir zinoma sumazinti jo praradima, daug kalcio turi carrob powder, bet turi namazai cukraus.

  Tad siulau neskubeti pirkti kalcio papildu ir ypac kalcio karbonatu, kurie yra tiesiog greida.

 102.   Andy rašo:

  Cia nuoroda i studijos aprasysma,
  http://www.betterbones.com/blog/post/vitamin-d-more-important-than-calcium.aspx?

 103.   Laura rašo:

  Mano žemas kraujo spaudimas, daug kavos negeriu – rytais užtenka vieno puodelio nestiprios ir taip jau ilgą laiką. Bet jei to puodelio neišgeriu, apie pietus pradeda skaudėti galvą (kas, sutinku, rodo priklausomybę). Gal gali plačiau parašyti, kaip atsisakyti kavos (geriausia nenaudojant papildų)? Kokias žoleles naudoti? Kaip kovoti su tuo galvos skausmu, kuris atsiranda neišgėrus kavos? Ar galima kavos pradėti atsisakinėti sergant peršalimo ligomis, kai organizmui ir šiaip sunkiau?
  Be kitų priežasčių, turiu labai gerą priežastį atsisakyti kavos - jei nebegersiu kavos, mano vaikinas nebegers degtinės :) (šiaip ją ir bet kokį alkoholį geria labai retai, bet vis tiek…) O jei ir be cheminių kavos pakaitalų apsieičiau, tai jokio alkoholio nebegertų.
  Ąžuolo gilių kavą Lietuvoje parduoda (“Sveikų produktų” parduotuvėse – Vilniuje Pilies gatvėje tikrai yra, turėtų būti ir kitose, daugumos ekologiškų produktų parduotuvių ar turgelių Lietuvoje sąrašas čia: http://gyventisamoningai.lt/vegan/kur-pirkt-kur-valgyt/). Ar gilių kava gali pakeisti kavos pupelių kavą? Juk tai irgi būtų priklausomybė? O kaip keliaujant – tada turi su savim vežiotis gilių kavos, irgi būsi priklausomas? Pienių šaknų kavą galima pasidaryti pačiam, internete yra receptų, galbūt jos irgi parduoda, bet vėlgi tas pats klausimas – būsi priklausomas nuo pienių :) Sakai, spaudimą pakelia saldymedis, bet jis juk ir migdo – jo yra arbatose “Saldžių sapnų” ir panašiose.

 104.   Laura rašo:

  Jeigu šokolade yra 90 procentų kakavos, ar jis vis tiek kenkia? Gal žinai, kaip pasigaminti gerą kakavos gėrimą (ant pakelio yra receptas su pienu ir cukrumi, o pieno ir cukraus nesinori)?

 105.   andy rašo:

  Na geriausi butu nusipirkti kakavos pupeliu(raw cacao beans) ar gabaliuku (cacao nibbles)ir jas sumalus daryti gerima.
  Bet man asmeniskai nuo tu kakavos pupeliu po to nesimiega, ir tai greitai suprates ju atsisakiau.
  Nes kakavos pupelese esantis theobrominas yra taip pat stimuliantas.

  Žinoma, 90% kakavos turintis sokoladas yra geriau nei 50%, bet vis tiek ir tokiame sokolade daznai buna ivairiu priedu, hidrogenizuotu riebalu ir t.t.
  Todel idealiai ju valgyti nereiktu.

 106.   andy rašo:

  Del kraujo spaudimo tai visu pirma reikia ziureti ir ieskoti priezasties, o jo kelimas kava tai tik simptomo gydymas ir antinksciu sekinimas, nes kava kraujo spaudima pakelia del sukelto streso.

  O spaudimas daznai buna zemas buten del issekusiu antinksciu, kuriuos kava ir kiti stimulinatai dar labiau alina, taip pat labai kenkia nuolatinis stresas.

  Antinsciau reikia mineralu, geriausia yra jonizuoti, nes koloidiniu ir metaliniu formu mineralai yra neorganiniai ir juos daug blogiau pasisavina(molekules yra per dideles).
  Vienas gana neblogas yra
  http://www.bodykind.com/product.asp?CatID=187&ProdID=1319
  Ir zinant kad jei is paprastu papildu pasisasvina tik kelis procentus ( pagal andreas moritz, dr. david jubb ir kt).
  Ir tada pigus papildai nera jau tokie pigus jei zinai kad mokedamas 10lt gauni tik 1lt vertes ( cia kaip pavyzdys).
  Dar del antinsciu gerai geros kokybes juros ar himalaju nevalyta druska, kurs yra apie 80-90 mineralu.
  Paprasto druskos geriau visai nevartoti.
  MIneralu turi juros darzoves, taip pat gerai zalios spalvos darzoves, kaip salieras, salotos, ir kt.

 107.   andy rašo:

  Del kraujo spaudimo tai visu pirma reikia ziureti ir ieskoti priezasties, o jo kelimas kava tai tik simptomo gydymas ir antinksciu sekinimas, nes kava kraujo spaudima pakelia del sukelto streso.

  O spaudimas daznai buna zemas buten del issekusiu antinksciu, kuriuos kava ir kiti stimulinatai dar labiau alina, taip pat labai kenkia nuolatinis stresas.

  Antinsciau reikia mineralu, geriausia yra jonizuoti, nes koloidiniu ir metaliniu formu mineralai yra neorganiniai ir juos daug blogiau pasisavina(molekules yra per dideles).
  Vienas gana neblogas yra
  http://www.bodykind.com/product.asp?CatID=187&ProdID=1319
  Ir zinant kad jei is paprastu papildu pasisasvina tik kelis procentus ( pagal andreas moritz, dr. david jubb ir kt).
  Ir tada pigus papildai nera jau tokie pigus jei zinai kad mokedamas 10lt gauni tik 1lt vertes ( cia kaip pavyzdys).
  Dar del antinsciu gerai geros kokybes juros ar himalaju nevalyta druska, kurs yra apie 80-90 mineralu.
  Paprasto druskos geriau visai nevartoti.
  MIneralu turi juros darzoves, taip pat gerai zalios spalvos darzoves, kaip salieras, salotos, ir kt.

  Del saldymedzio tai jis turi butu ne DGL -deglycerized, nes jie DGL -deglycerized, tai kraujo spaudima kelianti medziaga yra pasalinta ir jis spaudimo nekels, bet tai buna dazniausiai tik papilduose parduodamo saldymedzio(licorice).
  Nesu skaites kad jis padarytu zmones mieguistus, jei turi info apie tai idek nuoroda.

 108.   andy rašo:

  Dar del zemo kraujo spaudimo gerai burokeliu sultys,
  Taip pat reikia vitamino C, geriausia gauti is vaisiu ir darzoviu, galima suvalgyti keleta apelsinu per diena, taip pat gerai brokolis.
  Vitamino C ir mineralu turi Chia seklos.
  Geros kokybes B grupes vitaminai taip pat gali buti naudingi.
  Dar naudingos vaistazoles yra ashwaganda, sibiro zenscenis ir kt.
  CIa yra vienas antinsciams stiprinti skirtas papildas, bet vien papildais gera sveikata pasiekti beviek neimanoma.
  http://mindbodyhealth.com/RoexAdrenalSupport.htm

  Lengvas sportavimas taip pat gerai kraujo spaudimo kelimui, tik nereikia persistengti.

  Dar reikia ziureti i skydliauke, nes jos problemos daznai susije su antinksciais. Jai reikia jodo, daugiau apie tai
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/36-36.html

  Taip pat reikia ziureti inkstus, nes jie taip pat gamina kraujos spaudima reguliuojancius hormonus, kaip renin ir kt.
  Dar kepenis ju lataku uzsikisimas siejamas su daug ligu, kepenu veiklai skatinti gerai imbieras, tumerikas, kiaulpieniu saknys ir kitos karcios darzoves, dar galima daryti kepenu ir tulzies pusles plovima, bet ja darant reikia prisiimti visa atsakomybe paciai.

  O del kavos atsisakymo, tai giliu kava ir kiaulpieniu saknu kava geri pakaitalai. Dar pradzioje kava kalima pakeisti kakavos pupelem ( raw cacao beans), bet jos taip pat stimuliantas ir tai tik pereinamajam laikotarpiui.

  Del atsisakymo metodu, tai pirmiausia pradekit nuo sumazinimo, jie geriate 4 puodelius per diena tai gerkite 3 po to 2 ,1 taip pat gerkite silpnesne ir pastoviai ja silpninkite. PO to galite pradeti geri kas antra diena.
  Atsisakant kofeino vyksta detoksifikacija, todel pradzioje gali buti sunku, bet pasistengti verta. REikia gerti pakankamai vandens.

  Andreas moritz pataria neuzdrausti sau kavos visiskai, nes jei ka nors sau draudi tai pasamoneje labai norisi ta draudima sulauzyti ir anksciau ar veliau atkrintama.
  Todel visa pasilikite teise, kad jus galite tos kavos atsigerti jei labai norisi. Ir kai jos atsiakote tai neatsisakykite per prievarta, o sakykite sau ir kitiems kad jus samoningai pasirekate jos vartoti maziau ir pasirenkate visiskai jos nebevartoti.

  Del kelioniu tai priklauso kaip daznai jus keliaujate, zinoma geriau su savimi turetu tuos pakaitalus, bet geriausia tai is viso kavos atsisakyti ir kelionese jos nevarototi.
  Jei nera priklausomyebes, tai velgi retkarciais jei ir isgersite tai dar ne tokia beda. Svarbiausia yra ka jus darote kiekviena diena.

 109.   Asta rašo:

  Na pagal savo organizmą sprendžiu kad kava nėra gerai - dažnai įsiklausau į organizmo poreikius, tad ir neseniai pastebėjau, kad visai nereikia kavos, nuo jos net pykina ir pan. , o ir jaučiuosi daug geriau kai jos neišgeriu. Kai labai jau norisi kavos skonio - išgeriu cikorijų arba miežių kavą. Ir to visai pakanka. Ir iš tiesų, man pasakojo žmogus susijęs su medicina, kad kai daro skrodimą, tai žmogaus geriančio kavą, ypač dideliais kiekiais, tai kepenys yra tokios pat kaip pas alkoholiką.

 110.   andy rašo:

  Kava kaip ir kiti stimuliantai labai apkrauna kepenis, kurios turi visa ta bruda isvalyti.
  O del kepenu tai net ir daugelio sveiku zmoniu jos yra uzsikimse akmenimis ir andreas moritz rekomenduoja jas praplauti naudojant alyvuogi alieju ir epsom salt bei greipfruktu sultys, bet kaip sakiau darant sia procedura reikia prisiimti atsakomybe ir nes labai retai galima uzkimsti lataka ir net atsidurti logonineje.

  Asmeniskai jau dariau pora kartu, bet akmenu dar neisploviau, sako kad kartais prireikia triju ir net daugiau kartu kol akmenys pasirodo, arba tiesiog pas mene ju nera. Bet tai pagal andreas moritz, dr. david jubb buna labai retai.
  Ir beje liver and gallblader flush ( kepenu ir tulzies pusles plovimas), issaugotu miljonus tulzies pusliu ir butu isvengta nereikalingu ir brangiai kainuoujanciu bei poto labai neigiamus pasalinius efektus turincius tulzies pusles alinimo operaciju.
  Ir beje sako, kad per skrodimus, neranda tulzies pusles be akmenu.

  Dar kepenys labai grietai atisinaujinantis organizmas ir problemos daznai pasirodo tik kepenims funcionuojant maziau nei 10%.
  tad reikia pradeti jomis rupintis kol nevelu, nes kepenys atlieka 1500 skirtingu funkciju.

 111.   Laura rašo:

  Dėkui už patarimus. Ar būtina tirtis antinksčius, jei kraujo spaudimas visada, kiek save atsimenu, būdavo žemas? Ar negali kai kurių žmonių spaudimas būti tiesiog žemas, iš prigimties, gal dar dėl mitral.vožtuvo prolapso, ir tada užtektų truputį pasportuoti, pavalgyti daugiau tų gerųjų daržovių ir vaisių?

 112.   andy rašo:

  Na visada buna isimciu, ir zemas kraujos spaudimas gali buti del kitu priezasciu. bet kartais kai kurie organai gali buti silpni nuo vaikystes. Galite pradeti nuo vaisiu ir darzoviu bei kitu mano isvardintu produktu kurie turi daug mineralu ir po to ziureti. Bet antinksciams atstatyti reikia laiko.

 113.   Aiste rašo:

  Būtų labai neblogas tinklaraštis, jei autorius rašytų tvarkingai lietuviškai, nors be klaidų, nes tokios klaidos “gadina” jaunimą, kurie ir taip ne visi moka parašyti lietuviškai. Kur gi taip skubate, kad darote tiek klaidų. Jūs ramiai rašykit, nes skubat - reiškia nervinatės, o tai kenkia sveikatai :)

  O dabar klausimas: ar galima valgyti imbierą su medum ir citrina, jei nustatė GERL su erozija.

 114.   Dzeneta rašo:

  Sveiki,

  perskaiciau kelis Jusu straipsnius ir labai maloniai nustebau. Tiek protingu dalyku apie sveika gyvensena :)) Pati 5 men nebevalgau jokios mesos, apskritai stengiuosi “ziureti” ka valgau., t.y. stengiuosi kiek galima valgyti sveikesni maista. Auginu dukra, kuriai 10 metu ir ji passtoviai manes klausia koks maisto produktas sveikas, o koks ne. Pas mus jokiu cipsu, coca colu, apskritai limonadu ir visokio kito slamsto namie nera. Mano nuomone zmogaus organizmas ne siuksliadeze i kuri mestum visoki smalsta, be to, nuo fizines bukles manau priklauso ir dvasine.
  Todel

  Tiesiog skaitau ir dziaugiuosi, nes kolegu tarpe o ir draugu esu nesuprasta, klausia i kokia sekta istojai, kad to nevalgai, to atsisakei, tipo sveika mirti nori ir kt. panasios nesamones. Tai va, tiesiog dziugu kai randi panaisiai mastanciu zmoniu.
  Sekmes
  Ir lauksime daugiau ivairiu straipsniu

 115.   Andy rašo:

  Dzeneta aciu uz pasidalinta patirti ir malonu girdeti, kad jus palaikote ir propaguojate sveika gyvenimo buda.

 116.   zombis rašo:

  hm…neseniai, nepamenu kokiame informacijos saltinyje, skaiciau,kad britu ar tai amerikieciu mokslininkai po ilgamecio tyrimo padare atradima,kad vienas kavos puodelis per diena, sumazina kepenu vezio rizika 20% ,2 puodeliai 40% ir t.t. o dar ten visokiu antioksidantu sako,kad apstu…tai vat ir pasimeciau biski… :)

 117.   andy rašo:

  Reikia i tokias studijas ziureti placiau, jos tire tik viena komponenta ( kepenu vezi), bet neziurejo i kitus kur zala tikriausiai buvo didesne uz nauda.
  Taip pat reikia ziureti kas ta studija finansuoja.
  Antioksidantu joje gal kiek ir yra bet taip pat yra blogu medziagu, taip pat ir kakavos pepelese, yra labai daug antioksidantu ir magnio bei kitu mineralu, bet jos yra stimuliantas ir man bei kai kuriems kitiems ju uzvalgius tiesiog po to nesimiega. Zinoma gal eiliam zmogui pastovia vartojanciam stimuliantus to nesjaus ir bus geriau nei ten koks cukraus pilnas sokoladas, bet bendrai kakavos pupeliu geriau vengti.

 118.   Edgaras rašo:

  Sveiki,
  as irgi parasysiu komentara, be to sveplai, nes nemanau kad nuomones esme keiciasi nuo rasybos taisyklingumo. Kai nori prisikabinti, visada rasi prie ko. Nereikia net faktu, kad matytum, kas kenkia o kas ne. Kuri laika nevartoji kazko ir jauti, tau geriau ar ne. Jei yra zmoniu, kurie negali rytais atsikelti be kavos, nors visada anksciau galedavo, kol negere, vadinasi tai sukelia priklausomybe ir yra negerai. Yra daugybe zmoniu, kurie pateisina rukyma, nors tai tera ne pateisinimai, o pasiteisinimai. Yra lengva apgaudineti kitus, save dar labiau. Tikrai gerai, kad yra zmoniu, kurie apsiima parasyti ka nors naudingesnio nei blevyzgos is pramogu pasaulio ar pan. Jei ne zmones, kurie turi altruizmo ir uzsiima panasia veikla, mes amzinai gyventume susiktame stereotipu pasaulyje. Jei norit, gerkit kava bet tuo paciu nerasinekit nesamoniu, nesikabinekit prie kalbos. Jei jautiesi teisus, tau nereikia kazkam kazko irodineti. P.S Aciu autoriui, man buvo idomu. Taip ir toliau.

 119.   moteris 29 rašo:

  Aciu uz gera straipsni!!! Atsakete i daugeli mano klausimu. Kavos daugiau nebegersiu!

 120.   Selene rašo:

  Na, tai atitinka ir mano pažiūras. Kavos atsisakiau jau keli metai, ggyvenimas privertė. Kartais laaabai silpnos vis dar išgeriu -gal kartą per mėn. -kai trūksta jėgų. Jų atsiranda, bet…kitą dieną jaučiuosi kaip išsunkta citrina, labai blogai. Geriausiai -visai jos nevartoti.
  Ačiū už straipsnį :-)

 121.   Erika rašo:

  Labas. Mano nuomone straipsnio vertę sumenkina faktas, kad jame nagrinėjama tik kavos žala, o apie naudą kažkodėl nutylima (paminima tik kavos klizma, kuri neatskleidžia visų kavos teigiamų savybių). Aš, kaip medikė, pritariu, jog kava, tiksliau joje esantis fermentas, sukelia minėtus virškinimo, širdies ir kraujagyslių, nervų sistemos sutrikimus, nes slopina vitamino B1 veiklą. Na, o tai, savaime suprantama, yra pavojingiau vyresnio amžiaus žmonėms. Kodėl apie tai šneku? Nes tokio pobūdžio straipsnyje trūksta įsigilinimo, detalesnės priežasčių analizės, visos žalingos savybės priskirtos kofeinui ir kitoms NENURODYTOMS medžiagoms. Taigi, apie naudą. Kad ir mažas pavyzdukas: kavos mėgėjų organizmas sintetina daugiau DTL, kuris perneša cholesterolį į kepenis, kur iš jo pertekliaus gaminamos tulžies rūgštys (taip iš organizmo pašalinamas cholesterolis). Beje, tas pats DTL jungiasi su MTL receptoriais, dėl ko cholesterolis nenusėda ant ląstelių sienelių (stabdo aterosklerozės vystymąsi). Yra ir daugiau tokių pavyzdžių, kurių autorius turėtų paieškoti, norėdamas apšviesti visuomenę visapusiškai informatyviu straipsniu.

 122.   andy rašo:

  Erikia, malonu, kad cia kartais apsilanko ir gydytojai. Ir su dauguma jusu pastabu sutinku.

  Del naudos, tai ypac paskutiniu metu pasirode ne viena studija parodanti vienokia ar kitokia nauda ( ten kai kursio studijos teigia, kad naudinga kitos kad zalinga): kaip apsaugo nuo ALzheimerio, mazina hepatito rizika , jusu mineta nauda ir t.t.

  http://www.nutraingredients-usa.com/content/search?SearchText=coffee&sort=relevance&view=all&SearchType=all&SearchDate=all

  http://www.sciencedaily.com/search/?keyword=coffee

  Taciau kiekviena studija reikia ziureti placiau ir rezultatus vertinti visapusiskiau.
  Pirmiausia reikia prisiminti, kad dazniausiai studija tiria viena izoliuota dalyka ( kaip kavos itakaa hepatito atvejams, alzheimeriui ir t.t.) ir dazniausiai visiskai ignoruoja kitus. Ir zinima kava kai kuriais atvejais gali duoti siokia tokia nauda. Bet reikia paklausti ar ta nauda atsveria zala ir ar verta ja vartoti jie ji daro nemazai zalos kituose srityse - kaip sekina antinkscius, sukelia trumpalaiki stresa, pakelia gliukozes ligi ir t.t.

  Taip pat reikia paziureti kas tas studijas finansuoja, daznai buna kad studijas remia suinteresuota pramones grupuote ( siuo atveju kavos asociacija ar kas nors panasaus), kuri suinteresuota gauti palankius rezultatus. Ir beje tokios gruputes pastoviai seka jiems nepalankias studijas ir daznai greitai pateikia kokia kita palankia. Todel ir daznai buna, kad viena diena pasirodo, kad raudona mesa blogai, po kurio laiko pasirodo kita studija kad raudona mesa gali buti naudinga. Taip zmones suklaidinami ir nebezino ka daryti ko klausyti ir todel viska ignoruoja.

  Dabar del metodologijos, si semestra kaip tik ja studijavau ir deja nemazai mmitibos studiju turi labai daug trukumu. Ir vienas is ju yra kad zmones, daznai meluoja ar pateikia netikslius rezultataus, taip pat daznai naudojamos food frequecy questrionairre metodas, kaip klausiama kiek daznai tu vartoji viena ar kita produkta, ir patys pagalvokit kiek toks metodas yra tikslus.

  Dabar del cholesterolio, ir jus kaip gydytoja manau apie tai labai daug girdejote. deja dauguma cholesterolio studiju yra fianasuota farmacijos kompaniju ir ju tikslas vienas kad kuo daugiau zmoniu vartoti cholesteroli mazinancius vaistus ir zinoma pasiplenyti.
  Stai viena Pfizer 2006 metais pardave LIpotor ( cholesteroli mazinantis vaistas) uz 13.8 milijardo USD. Ir siuo metu Statin vaistu ( visi cholesteroli mazinantys vaistai) metine rinka verta apie 20 milijardu doleriu.
  Cholesterolio mazinimas daugeliu atveju neduoda naudos ir ypac naudojant vaistus, kurie daro labai didele ilgalaike zala, blokuoja Co q10 gamyba ir po to zmonems truksta energijos ir kt.

  Taip pat cholesterolis yra tik simptomas, atsirandanti del vienokiu ar kitokiu priezasciu kaip uzdeigiminiai procesai, perteklinis cukraus vartojimas , ir t.t. Bet priezastis niekam neidomios ir net nebandoma ju issiaiskinti.

  Ir dar net ir tas MTL (LDL) nera blogis ir yra naudingas, nes cholesterolis yra kaip remontine medziaga, jo reikia kiekvienai lastelei. Cia big pharma ikale i galava kad jis kazkoks blogis.
  Ir labai zemas cholesterolis blogiau nei didelis. Zinoma jei labai didelis tai reikia ziureti kodel jis didelis, mazinti uzdegima, o ne gerti vaistus.
  Ir beje tik oksiduotas cholesterolis yra pavojingas, nes tada jis nuseda ant kraujagysliu sieneliu, kad apsaugoti oksidacija reikia pakankamai antioksidantu

  Gyd. Erika, jei domina galiu pateikti daugiau info, kur parodo, kad cholesterolis yra nereiksmingas arba zymiai sureiksmintas.
  Ir taip pat manau zinote, kad maiste esantis cholesterolis nera labai reiskmingas, nes apie 80% cholesterolio pasigamina pacios kepenys pagal poreiki.
  Kiti rodykliai zymiai svarbesni, kaip homcysteinas, trigliceridu kiekis (aukstas trigliceridu kiekis ir zemas cholesterolis(ypac MTL(LDL) yra labai blogas zenklas) , glikuoas hemoglobias ( AC1 testas) , C-reaktyvus baltymas ( parodo uzdegima, bet neseniai viena studija tege, kad sis testas neduoda jokios nauodos.

 123.   andy rašo:

  http://www.jpands.org/vol10no3/colpo.pdf
  Cia yra mokslinis straipsnis kur gerai aprasomos cholesterolio melas
  LDL: bad cholesterol or bad science.

  http://www.sciencedirect.com/science?_ob=ArticleURL&_udi=B6T1B-43P2CC4-8&_user=10&_rdoc=1&_fmt=&_orig=search&_sort=d&_docanchor=&view=c&_searchStrId=1162341125&_rerunOrigin=google&_acct=C000050221&_version=1&_urlVersion=0&_userid=10&md5=b73c0b7c8fbee3de0050169414780c5f

  PIlnas Pdf. cia
  http://www.sciencedirect.com/science?_ob=MImg&_imagekey=B6T1B-43P2CC4-8-5&_cdi=4886&_user=6733290&_orig=search&_coverDate=08%2F04%2F2001&_sk=996410720&view=c&wchp=dGLbVzz-zSkWb&md5=02d8123831e861b78753886099dcd0e2&ie=/sdarticle.pdf

 124.   andy rašo:

  Doubtful effect of cholesterol lowering
  http://www.bmj.com/cgi/eletters/339/sep16_3/b3513#221343
  British medical journal

  ir dar
  A hypothesis out-of-date: The diet–heart idea
  http://www.sciencedirect.com/science?_ob=ArticleURL&_udi=B6T84-47HJBBP-1&_user=6733290&_rdoc=1&_fmt=&_orig=search&_sort=d&_docanchor=&view=c&_searchStrId=1162377944&_rerunOrigin=google&_acct=C000010020&_version=1&_urlVersion=0&_userid=6733290&md5=12c5a8cd32611042de736e2ddbd87fd7

  Why cholesterol theory is wrong
  http://www.thincs.org/Malcolm.choltheory.htm

 125.   sas rašo:

  na ka belieka sakyti Andy - bravo. Idomu, ka medikai galvoja. Suprantu kad jiems sunku perlauzti savo pasauleziura, arba bent jau pasidometi placiau.

 126.   Kriste rašo:

  aciu,buvo labai idomu paskaityti. Aciu Andy, kad bandai padeti.kas nores supras ir patys atsirinks ka jiems vartoti. o kas nenori suprasti ,tik sugeba tiek ,kad kabinejasi prie rasysenos klaidu ir panasiai.svarbu zinoti, o toliau jau jie renkasi kelia.aciu

 127.   Inesa rašo:

  sveikas, Andy. Saunuolis, padarei dideli darba:) nezinau, cia gal nelabai i tema (nes nekomentuosiu turinio), bet noreciau patarti del straipsnio strukturos. Cia siaip mano pastebejimai:) is dalies pritariu gydytojai Erikai, na del tos vietos, jog galetum itraukt ir kavos pliusus, o tada parasyt, kaip ir minejai, kad tai neatperka neigiamu savybiu:) pagal viska tai psichologiskai nuteiktu palankiau skaitytojus, be to tikrai praturtintu straipsni, parodytu visapusiskuma… Ir va dar del argumentu trukumo, aisku cia blog’as, bet manau butu saunu iskart straipsnyje pateikt kuo daugiau informacijos ar bent nuorodas straipsnyje/po straipsniu, tada skaitytojams nereiktu simta kartu to paties perklausinet:) gal net butu gerai nurodyti originalaus straipsnio nuoroda:) na nezinau, cia tik keli patarimukai ateiciai, bet pastebejau, kad ne man vienai taip atrodo, tai manau butu neblogai, jei pakoreguotum stuktura, tuo labiau, kad pats matai, jog straipsnis susilaukia didziulio susidomejimo:) sekmes:)

 128.   andy rašo:

  Inesa, aciu uz pastabas ir su daugeliu ju sutinku. Pagrindine nuoroda yra straipsnio pabaigoje, kitas bus galima ideti taip pat.

  Stai cia yra nuorodu i studijas apie kava ir kofeina.
  http://www.garynull.com/documents/CaffeineEffects.htm

  http://www.google.co.uk/url?q=http://www.garynull.com/articles/Caffeine_April.19.08.doc&ei=BPtZS4z6Mcq6jAfBy9GUAg&sa=X&oi=nshc&resnum=1&ct=result&cd=2&ved=0CAkQzgQoAQ&usg=AFQjCNHcCcddOROGATY_aoy9iVq7KFpzjQ

 129.   Andy rašo:

  Cia MIke Adams, Health ranger surinkes info is ivairius saltiniu apie kavos zala.
  http://www.naturalnews.com/012352_caffeine_coffee_sugar.html

 130.   andy rašo:

  Cia Linus Pauling INstituto website yra pateikta kavos pliusai ir minusai, ir bent jau mano nuomone minusai yra tikrai didesnis nei pliusai .
  http://lpi.oregonstate.edu/infocenter/phytochemicals/curcumin/

  Ir beje ten teigia, kad kavos vartojimas ir kavoje esancios medziagos - Cafestol and kahweol kaip tik padidina cholesterolio kiekie ( LDL), o ne sumazina.
  Bet zinioma studiju yra visokiu ir todel daznai buna priestaringu rezultatut ir isvadu.

 131.   andy rašo:

  Ir beje ten taip pat teigiama, kad isgerus puodelis kavos prarandama 4-6 miligramai kalcio, tai neatrodo daug, bet per ilga laika susidaro didelis kiekis, ypac jei geriama daug

 132.   wiwa rašo:

  Aciu Andy uz straipsni.
  Ieskojau informacijos kaip gydytis nuo reumatinio poliartrito ( kas gerai o kas blogai musu sveikatai), perskaiciau apie kava , mane uzvede, o ir tie komentarai…
  Jau menuo kaip negeriu kavos, bet pastebejau kad ne kiek artritas aprimo o sirdies gelimai dingo !!!! ir niekad nepagalvociau kad taip paprastai, gal tai tik sutapimas, bet dziaugiuosi kad jusu visu déka -nebegeriu kavos ;)
  aciu
  sekmes jums !

 133.   andy rašo:

  Reumatoidinis artritas yra uzdegimine liga ir kava kaip tik skatina uzdegiminius procesus. Bet vien kavos atsisakimo siai ligai pagydyti gali neuztekti, ypac jei ji isisenejjusi.
  Dar gerai uzdegimama mazinantys maistas kaip zuvu taukai (bet reikia is patikomo salitnio, nes gali buti uztersti su platiku ar sunkiais metalais), linu semenu aliejus, chia seklos, kanaiu skelos ir aliejus, graikiski reisutai.
  Taip pat gerai tumerikas, cesnakas, gvazdykeliai.

  Dar reikia butinai atsisakyti pieno produktu, ypac pasterizuoto.

  Artritui gdyti naudoja DMSO, bet tai stipri medziaga ir ja reikia naudoti labai atsargiai. Ja tepa ant sanarius.

  Taip pat reiktu prasiplati kepenis, protokolas yra cia
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kepnu-ir-tulzies-pusles-plovimas-202.html
  Atssakyti blogu riebalu kurie skatina uzdegima, kaip rafinuoti aliejai - soja, saulegrazos, margarinai, tepieji misinia, beii juos pakeisti gerai riebalais, kaip linu semenu aliejumi , seklomis, graikiskais reistuais, kokso riesutu alieju, avokadu, alyvuogiu aliejumi.
  Taip pat reikia ziureti emocijas, tai autoimmunine liga, gal jus saves nemegstate, smerkiate??
  Yra gera L.Hay knyga myledams isgydyk save ( pavadinimas gali truputi skirtis).
  taip pat reikia atsiakyt cukraus, saldumynu, nes jie taip pat skatina uzdegima,
  patartina vengit kveiciu , rugiu, mieziu ir ju gaminiu, nes jie turi gluteino kuris daugeliui sukelia problemas.

 134.   andy rašo:

  Dar priedo galima vartoti gliukozamina su kondroitinu, bet reikia kad kartu vartoti imbiera, tai duoda daug geresnius rezultatus, taip pat reikia ziureti is kur perkami papildai, nes daznai buna, kad veikliu medziagu buna labai mazai.

 135.   wiwa rašo:

  aciu Jums uz atsakyma andy
  Gal ir ne i tema bet pratesiu cia pokalbi, o gal tureciau zinoti kur rasyti?

  Zinokite atvaziavus i Prancuzija valgiau diena ir nakti ta balta duona, zinojau kad negerai, vis kartojau sau panoseje -negerai, bet valgyti tai norisi :D
  Lietuvoje visada valgydavau juoda duonyte, o cia jos nerasi arba reikia ieskoti, arba perbrangu :(
  Aciu uz visus patarimus, pradzioje atsisakiau kavos, sokolado ir cukraus kelias dienas labai gerai jauciausi,skraidziau padebesiais, o ant trecios dienos pradejo blogeti nuotaikos ( gal kavos valimasis prasidejo !, beje jau metai kaip kavos aparata buvome nusipirke, tai lepindavausi ewpres kava :((( vat.) vos darbe nepargriuvau, nes valgiau tik kruopas, arbatele ir t.t. maniau prasivalysiu, bet supratau kad organizmo valyma reikia daryti per atostogas.
  dabar ir pieno ( pakeiciau i ryziu piena) - aciu uz jusu patarimus, o ir bandysiu toliau keisti gyvensena.
  Nusipirkau bio parduotuveje linu seklu rudu, yra ir baltu. Raso kad yra - omega3, tai ir paemiau.
  Pas daktara prasiau papildu , tokiu kaip zuvu tauku, kitu nespejau isvardyti kaip pareiskia kad nesupranta apie ka as cia sneku. jis man tik vaistu ir vitamino B parupina.
  kokius turetume pirkti zuvu taukus? as norejau naturaliame pavidale, bet ” bio ” parduotuves pardaveja pasiule kapsulese, kaip manote ar tiktu ?
  Mano vyrui taip pat nugara skauda, del per dydelio sporto ir darbo. Jam slankstelis susidevejas labai, pastovi ir skauda; sako kad tai jau chroniskas artritas. Siuliau nuo kavos atsisakyti- atsisake, o del pieno nebesutinka, nes nebeliks jam kas valgyti.

 136.   Andy rašo:

  Zuvu tauku kapsulese nepirkciau, nes viena studija parode, kad kapsulese daznai buna pasene, oksiduoti ir tokie taukai nera gerai.
  Taip pat kaip parode tyrima visi zuvu taukai turi daugiau ar maziau PVC chemikalu, tai su zuvu taukais reikia atsargiai ir saikingai.
  Anksciau esu vartojes carlson , kurie yra vieni geresniu
  http://www.vitacost.com/Carlson-Norwegian-Cod-Liver-Oil-Lemon
  Bet velgi daug nevartociau, nes nesenai atradau teigianciu, kad dideles DHA ir EPA dozes esancius zuvu taukuose nera gerai, ir geriau kai organizmas pats pasigamina is alfa linolenies rugsties - linu semenis, semenu aliejus, kanapes ir ju aliejus, graikiski riesutaim, bet tokiu atveju reikia labai saikingai varototi omega 6.

  Dar vakcinu neigimam efektui neutralizuoti kartais padeda geras probiotikas, kuris taip pat gerai pries uzdegima.

  O kad atsisakius pieno nera ka valgyti tai nesamone reikia teisiog pakeisti poziuri i maista.

  Dar jusu atveju reiktu atsisakyti baltos duonos , nes jis labai skatina uzdegiminius procesu, taip pat kveiciu.

  Dar vakcinu zala kartais sumazina geras probiotikas - zarnyno bakteriju papildai. Jie taip pat gerai pries uzdegimus.

  O kad atsisakius pieno nera ka valgyti tai nesamone, tiesiog reikia pakiesti poziuri i maista. Nes piena skatina uzdeigminius procesus ir nuo jo kaip tik gali skaudeti nugara ir t.t.

 137.   Andy rašo:

  Beje jusu atveju, taip pat nereiktu valgyti be proto daug grudu, nes kaip kuriems jie taip pat sukelia uzdegiminius procesus, ypac kvieciai, rugiai, mieziai.

 138.   wiwa rašo:

  aciu Andy Jums uz atsakymus bei patarimus

 139.   AS rašo:

  Labai ACIU, labai idomus straipsnis. As siaip esu jautri visokiam aplinkos ir maisto poveikiui, todel galiu tikrai teigi, kad kava dar zalingesne yra tiems, kurie ja geria labai retai. Todel man negerenciai kavos, isgerus jos rodosi kad sirdis issoks is vietos… Na o tie kurie to nejaucia yra tiesiog priprate…

 140.   Andy rašo:

  Jo zinoma, nes organizmas prisitaiko ir daznai geriant efektyviau ta toksina salina, nepaisant to didesne ar mazesne zala padaroma.
  Na man net suvalgius keleta kakavos pupeliu po to ilgai nesimiega.

 141.   Laura rašo:

  Sveiki, Andy. Noreciau paklausti apie ekologiska nerafinuota cukranendriu cukru. Gyvenu Anglijoje, tokio cukraus galiu gauti beveik kiekviename prekybos centre. Praktiskai ji ir naudoju. Zinau, kad net tokio cukraus reikia vengti, bet ar jis irgi taip pat blogai? Esu skaiciusi, kad sis cukrus susideda iš sacharozės (50%), invertinio sirupo (20%) ir vandens (20%). Likusią dalį sudaro netirpios medžiagos, tokios, kaip cukranendrių atliekos, baltymai ar anglis. Jame, kitaip nei rafinuotame cukruje, lieka mineraliniu drusku. Dar netgi skaiciau, kad toks cukrus netgi gali būti naudojamas gydymui kaip ir medus – peršalimo, plaučių ligoms gydyti. Ar tai gali buti tiesa?
  Cia apie ji parasyta placiau: file:///C:/News/receptai/receptai/jogosmityba.wordpress.com/2010/02/14/susipazinkime-nerafinuotas-cukranendriu-cukrus/index.html

 142.   andy rašo:

  Toks cukrus labai mazai kuo skiriasi nuo iprasto cukraus, tai raffinuotas produktas. CUkrus paprastai yra 50% gliukozes ir 50% fruktozes.

  Is bedos butu galima naudoti melasa, kuris poto rafinuojamasi is jo pagaminamas cukrus.

 143.   Jurga rašo:

  Ačiū už straipsnį. Taip pat ketinu atsisakyti kavos, kurią geriu su pertraukomis jau gal 15 metų. Sakau “ketinu”, nes mesti (turbūt, kaip kai kuriems rūkyti) niekaip nepavyksta. Jeigu man galų gale pavyks, tikiuosi pasidalinti savo “kavos metimo” istorija.

 144.   susirupinusi rašo:

  aciu, labai geras straipsnis, pakankamai itikinantis atsisakyti kavos, tik noreciau paklausti kaip dell zaliosios arbatos ir jos placiai eskaluojamu geruju savybiu ir skatinimo gerti jos kuo daugiau, nes tai juk vaistas nuo visu ligu, ir geriausia ja kuo gausiau pradeti gerti kol dar nekamuoja rimtos ligos, bet girdejau kad zaliojoje arbatoje kofeino yra netgi daugiau nei kavoje, tai dabar nebezinau ar galiu jos gerti ar ne????

 145.   susirupinusi rašo:

  del baltojo rafinuoto cukraus sutinku kad tai narkotikas, dar anksciau buvo vadinamas baltaja mirtimi, o kaip jo pakaitalai tokie kaip fruktoze arba xylitol(kuris saugo dantis nuo eduonies)arba naturalus saltiklis STEVIA , kurio saldumas pranoksta cukraus net 300 kartu ir jis yra netgi naudingas sveikatai… galbut reiketu zmones apsviesti sveikomis alternatyvomis, nes dauguma tikrai to nezino, ir vartoja viska is iprocio

 146.   andy rašo:

  Del zalios arbatos, tai ji turi kafeino, kiekis skiriasi nuo 7 iki 75 mg viename puodelyje, bet dauguma turi 15-40. Kava turi 50-100 mg /pudelyje, juoda arbata 40-80 mg.

  Yra nemazas skirtumas tarp kavos ir arbatos, nes kofeinas is abatos isisavinamas leciau nei is kavos, todel neigiamas efektas mezesnis, cia truputi panaisiai kaip valgymas visu grudu koses ir cukraus.

  Asmeniskai zalios arbatos negeriu, nepaisant to ji gali buti naudinga, nes turi antioksidantu ir vienas kitas puodelis per diena nepakenks. Taciau reiktu rinktis ekologiska, kuri turi daugiau antioksidantu ir maziau chemikalu.

 147.   andy rašo:

  Fructose tai negerai, ir rafinuota grina fructoze dar blogiau nei cukrus, kuris turi 50 % gliukozes ir 50% fruktozes. Ne viena studija parode, kad rafinuotos frutozes naudojimas, kaip HFCS labai padidina diabeto rizika ir insulino nejautruma.
  Bet frutoze vaisiuose nera taip blogai, nes vaisiai turi kitu medziagu.

  Xylitolis, kiek zinau tai nieko ir net gerai dantims.
  DEl stevios tai velgi yra visokiu nuomoniu, ji nepakelia gliukozes kraujyje, bet jie vartoti tai saikingai. O geriausia butu jos vengti, nes tai salyginai naujas produktas ir nezinia kas atietyje paaiskes.

 148.   ginte rašo:

  o gal tiesiog MEDUS? ;)

 149.   andy rašo:

  Geros kokybes nekaitintas medus vartojant saikingai gerai.

 150.   dai rašo:

  Sveiki, placiaja prasme - kas naturalu yra sveika, o visa, kas nenaturalu nesveika. Taip pat galioja taisykle: kas per daug - tas nesveika. Cia tokios gaires.

 151.   VitaminasC rašo:

  O ka tada daryti zmogui kuriam pastoviai mazas kraujo spaudimas, pvz 90/58. Ir tas zmogus visada jauciasi kaip priplotas prie zemes, miego nori ir diena ir vakare ir ryte tik prabudes, jegu neturi ir t.t.
  Yra kazkokia reali priezastis del mitybos kad taip darosi ? ka daryt?

 152.   andy rašo:

  Zemas kraujo spaudimas greiciausia yra del issekusiu antinsksciu, juos atsatyte nera lengave bent galima, gerai Sibiro zenscenis, Ashwaganda, taip pat B grupes vitaminai, magnis, vitamin C.

  Dar kraujo spaudima kelia saldymdis, tik reikia kad butu nepasalinta spaudima kelianti medziaga. Turi bute ne DGL, nes jeii DGL , tai reiskia kad ta medziaga yra pasalinta.

 153.   VitaminasC rašo:

  o kaip de arbatos, kokia arbata gert kad butu gerai?
  ROOIBOS kazkokia yra raudpona, sako kad jis visai be kofeino ir nekenkia, ar tiesa? ar cia tik reklama tu kas pardavineja ja?
  http://en.wikipedia.org/wiki/Rooibos
  ?

 154.   andy rašo:

  Rooibos yra gana gera arbata ir ja gali gerti, ji yra be kofeino. Nes ji yra ne is arbatos augalo, is kurio lapu daromos juoda, zalia, ir balta arbatos ir cia skiriasi tik nueimo ir paruosimo laikas ir budas.

 155.   Uždegiminiai procesai: kas juos sukelia ir kaip juos sumažinti? rašo:

  [...] Žemas ląstelių (daugelio daudinių) ph ir  taip pat skatina uždegiminius procesus. Todėl, kad atstatyti ir palaikyti rūgščių ir šarmų balansą organizme reikia valgyti vaisių ir ypač daržovių. Ir vengti  ar  vartoti retai rūgštinančius produktus - mėsa, pieno produktai, cukrus, taip pat kavos. [...]

 156.   Jura rašo:

  Daug dalykų nežinojau apie kavą. Ačiū.

 157.   Jura rašo:

  AČIŪ. Pakraupau perskaičius, nes šitokių faktų nežinojau !
  Antra diena be kavos. Aišku, lengvas galvos skausmas, esu pikta, bet manau tai laikina. Išgeriau stiprios, juodos arbatos - iškart pagerėjo.
  Nežinau, ar kava liautis gerti iškart, kaip kad rekomenduoja Allen Carr mesti rūkyti, ar kaip kiti - palaipsniui mažinant kavos kiekį ar keičiant ją arbata, turinčia mažiau kofeino.
  Gal kas čia turi kokios patirties?, nes akivaizdu, kad su kava papuoli į tokius pat spastus, kaip kad rūkantieji į nikotino :(

 158.   Vilma-v.sivic@gmail.com rašo:

  Ačiu, labai Andy, be galo teiki daug naudingos, svarbios ir tikrai reikalingos informacijos !
  ;)

 159.   Loreta rašo:

  O cia raso kad kava prailgina gyvenima, vadinasi gerai :) http://www.sveikaszmogus.lt/index.php?pagrid=mityba&lid=2&rodyti=str&strid=35977&subtema=40

  Atsisakant kavos, kokia arbata reiktu rinktis? Raset, kad zalia irgi nera gerai? Tai ka gert ryte, kad galetum zvaliai pradet diena?

  Andy, man patinka jusu straipsniai. Gal galetumet parasyti straipsniuka ir apie save? O gal jautoks yra, tik as nerandu.

 160.   VitaminasC rašo:

  Oj kiek daug tokių nupirktų straipsnių, patikėk manim… kita vertus galbūt ji ir turi 1 teigiamą savybę, bet tuo pačiu turi 10 neigiamų savybių - todėl ir reikia spręsti logiškai ar tau reikia šito produkto.
  Skiepai irgi turi teigiamą savybę -apsaugo nuo ligos (su kažkokia tiikimybe), bet kiek neigiamų ?

  Žalia, juoda irgi turi ale kofeino savyje, nors žalia turi daug antioksidantu, tai kartais gerti manau kad super.
  o visiškai nekenksminga arbata yra raudonoji Rooibos + daug medžiagų ir mineralų joje. arba kokia nors giliukų ar pienių kava (jei pats pasidarysi).

 161.   Andy rašo:

  Velgi, del kavos, ten tiriama viena aspektas ir visiskai ignoruojami kiti. Priedo, daznai tokie tyrimai yra finansuojami is kavos gamintoju pinigu, ir tada zinoma rezultatus gauna kokius reikia.

  Stai buvo viena studija, kad daznas valgymas padeda sumazinti svori ir pasirodo, kad keletas to tyrimo autoriu susije su didelems maisto kompanijom, ir tokiu atveju begale.

  Apie mane cia yra trumpai,
  http://www.buksveikas.net/aboutus.php
  Bet velgi as nesu joks guru ar dar kas nors kuri reikia aklai sekti ir viska daryti taip kaip as dariau. Geriau daznai tiesiog reikia su savimin paeksperimentuoti, isbandyti, ziureti, kaip organizmas reaguoja ir taip per laika issiaiskinti kas jums tinka kas nes.

 162.   Loreta rašo:

  O kas pasakys, kurie straipsniai nupirkti, kurie ne?
  O gal Andy straipsniai irgi nupirkti? Tik Andy nepyk…

  Oi kaip sunku atsirinkti.

 163.   VitaminasC rašo:

  niekas nepasakys, pati turi susidelioti faktus, argumentus, pagrindimus ir t.t. taip aklai tiketi negalima niekuo. nes jei siandien lengvai patikejai Andy, rytoj lengvai patikesi margarinu rama su daug naudingu omega 3 ir vitaminais :)

  taigi visur ieskok faktu pati ir spresk pati.

 164.   Loreta rašo:

  taip taip taip, sutinku.

 165.   andy rašo:

  Na galiu garantuoti , kad mano straipsniai nenupirkti. Bet velgi tai nereiskia, kad viskas ka rasau yra absorliuti negincijama tiesa. Mityba yra toks dalykas, kad yra labai daug diskutuotinu dalyku, ir ekspertu nuomones issiskiria. Taip pat kaip sakiau vieno mitybos stiliau negalima taikyti visiems, vienas toki stiliu sekdamas bus sveikas, o kitam gal jis visiskai netiks. Tas pats ir del mesos, kai kuriu kitu produktu. Bet benrai tai reikia valgyti k uo naturalesni maista, ir vengti sintetinio , rafinuoto ir t.t.

 166.   Sena tarka rašo:

  Straipsnis tiesiog persunktas primytyviu supratimu, jau nekalbant apie tragišką vertimą. Geriausia gyventi mėnulyje, būsit sveiki ir gyvensit 1000 metų. Bet kam toks gyvenimas įdomus. Nepūskit žmonėms miglos į akis ir negąsdinkit. Smegenų plovimas - blogiau nei kava, o jums akivaizdžiai trūksta išsilavinimo, kad galėtumėt mokyti kitus.

 167.   Haris rašo:

  Na nebutum sena tarka…….Jau niekam esi nebeidomi, tai gal i menuli?

 168.   VitaminasC rašo:

  “smegenu plovimas” - gera frazė, buvau jau pamiršęs :) :) :) visi runkeliai tik išgirsta ką nors negirdėto, nesuprantamo jiems, to ko nekalba su xebra prie butelio vakare gerdami samanę - iš karto vienintelis atsakymas - “čia smegenų plovimas”. :) super.
  Sėkmės toliau gyvenant pagal TV ir laikraščius ir pagal tuos kurie smegenų neplauna.

 169.   laura rašo:

  Sveiki, bandau vyra atkalbet mazint kava, tai jis pradejo gerti tirpia kava. Bet as manau, kad ji dar labiau kenksmingesne, nes naudojami cheminiai tirpikliai. Ar tai tiesa? Jeigu rinktis tarp dvieju blogiu-tirpi kava ir malta pupeliu kava, kuri blogesne?

 170.   Andy rašo:

  Na siaip tai geriau jau malta, nes tai bent labiau naturalus produktas. Priedo dar reiktu ekologiska, nes kava labai purskiama.
  Bet siaip tai reiktu kavos kuo maziau ar isviso vengti.

 171.   virginija rašo:

  Sveikas, Andy, visai neseniai aptikau tavo blogą ir labai džiaugiuosi radusi daug naudingos info. Be to, maloniai nustebau, kad yra tiek daug šviesių ir sveiku gyvenimo būdu besidominčių žmonių:)) O tu šaunuolis, kad taip nuoširdžiai daliniesi savo patyrimu bei įvairiais patarimais, kuriems negaili laiko :)) Lauksiu naujų straipsnių. Itin domina mamografijų žala moterų organizmui.

 172.   andy rašo:

  VIrginija, aciu uz konplimentus, apie mamogramu zala pasistengsiu parasyti ateitije. Jei skaitote anglu kalba tai info yra daug.

 173.   Vienas rašo:

  Ką Andy mano apie tirpią cikorijų kavą (sudėtis: instantized chicory)? Kokie jos trūkumai gali būti? Mačiau tik, kad komentaruose rašei apie AGE (skrudintuose dalykuose) ir tai, kad tai gal geriau už kavą su kofeinu?
  Ar norint kažko kartaus, geriau reikėtų vartoti kokį nors kitą produktą?

 174.   Andy rašo:

  Uz iprasta kava tai tikrai geriau, bet velgi del skrudinimo tokio produkto daznai nevartociau. Bet jie kuriam laikui ji naudosite kaip pakaitala kavai tai zinoima jums bus geriau.

 175.   Romka rašo:

  tai o kaip su arbata ipac zalia irgi nuodas ;)

 176.   MERFISE rašo:

  aisku, galima gyventi be kavos, bet kad tai narkotikas suprantu - nei skanu, nei ten ka, o atsikelus ryte neuzmirsti - reikia isgerti kavos.. Dabar bandau mesti, bet ne siandien ;) Kai baigsis kavos pakelis.. Tada.. Tiesa, vienas pasibaige lietuviskas.. Tai tada issitraukiau uzmirsta is Kretos parsivezta smulkiai smulkiai malta kavute.. Pradzioj neskani buvo (todel ir uzsilikus), bet narkotiko joje matyt uztenka :))
  O siaip pereinu kone prie veganu mitybos, tai ta kava ryskiai ne i tema mano valgiarastyje pradeda atrodyti..

 177.   MERFISE rašo:

  O andy, aisku, slapyvardis?

 178.   MERFISE rašo:

  radau ir varda pavarde

 179.   andy rašo:

  Na zalia arbata tai nieko galma vartoti, tik geriau butu ekologiska.

 180.   Romka rašo:

  kava narkotikas ane, zalia,juoda arbata tipo galima ;) tai sudetije tas pats KOFEJINAS ir pox kaip jis isisavina…..

 181.   andy rašo:

  TU teisus, kad ir arbatoje yra koffejino, bet jis pasisavinamas ziymiai leciau, ir priedo yra maziau. CIa panasiai, kaip gliukoze yra ir cukruje ir avyzose, bet velgi cukrus ir aviza turi visiskai skiritnga mitybine verte.

  Zinoma nereikia gerti 5-10 puodeliu ir arbatos

 182.   Romka rašo:

  AS teisus kad arbatoje yra koffejino ;) Kofeinas yra nuodas

  Kofeinas yra
  nuodas ir kepenys turi jį išfiltruoti ir
  pašalinti iš organizmo per šlapimą. Bet šiame procese naudojamas
  kalcis (dažniausiai imamas iš kaulų), kalis ir kiti organizmui
  svarbų mineralai. Priedo prarandamas vanduo (neutralizuoti vienam
  puodeliui kavos reikia 3-4 puodelių vandens(vidutiniškai). Todėl daugelis kavos mėgėjų dažnai vaikšto į tualetą

 183.   vilnietis rašo:

  Jau seniai galvoju, kad kavą ir juodą arbatą vartojų kaip psichiką aktyvuojančias medžiagas… Jau kuris laikas (gal kokie trys metai) prastai miegu - užmiegu lengvai, bet paskui paryčiui prabundu, kartais net porą valandų negaliu užmigti, arba miegas būna paviršutiniškas… Ryte, paprastai pabundu gerokai pavargęs, sunkiai randu jėgų keltis… Padeda mintis apie pusryčius su saldžios juodos kavos puodeliu ar juodos arbatos arbatinuku ir ko nors saldaus… Tiesą sakant apie cukrų šimtą kartų girdėjau, kad negerai, bet nesusimąstydavau, kad jis gali ištikrųjų kenkti mūsų sveikatai - labai jau mėgstu saldumynus, ypač šokoladą…:) Pietūs be deserto palieka tuštumos jausmą, lyg kažko esminio truktų… Kavos, atrodytų, geriu nedaug - puodelį (tiksliau puodą arba pusantro) iš ryto ir viskas… Stengiuosi keisti kavą - vieną rytą kavos puodas (su daug cukraus), kitą rytą du-trys puodai stiprios juodos gerai pasaldintos arbatos, po kurios porą valandų jaučiuosi labai neblogai (na, tiesa, širdis plaka neįprastai stipriai, praėjus stiprios arbatos poveikiui kartais užeina lengvo nerimo būsena ir pan.)… Na, o po pietų (iš karto ar už kokios valandėlės) būtinai turiu išgerti kokius du puodus stiprios žalios arbatos (vėlgi gerokai pasaldintos) ir užkrimsti šokolado (na, nedaug, gal tik kokį trečdalį plytelės:)… Tai va, nežinau, ar čia jau priklausomybė ar tiesiog norma, “mano organizmo ypatumas”, natūralių poreikių patenkinimas? Kai pagalvoju, kad būtų gerai apseiti be kavos-arbatos ar cukraus, apima tuštumo jausmas, pusryčiai ir šiaip mitybą netenka patrauklumo, gyvenimas ima rodytis pilkas ir pan. Kartais apseinu be kavos (pvz., kai būnu peršalęs ir natūraliai jaučiu, kad be kavos-juodos arbatos greičiau pasveiksiu), kai pasijuntu geriau, vėl su nauju entuziazmu išgeriu kavos, o po ilgesnės pertraukos jos poveikis būna nuostabiai stimuliuojantis… Suprantu, kad verta atsisakyti tokio prisirišimo prie stimuliantų ir ne tik dėl sveikatos, bet ir laisvės vardan! Juk vidinė laisvė - tikra vertybė. Tačiau įprotis yra kaip antra prigimtis, pirmiausia reikia keisti mąstymą… Neveltui Kristus sakė: pažinkite Tiesą ir Tiesa jus išlaisvins! Tiesos pažinimas sulaužo inercijos ratą ir pastato akistaton prieš tikrovę… Žinoma, galime save teisinti tuo, kad visas pasaulis kąžką daro ir nieko, kad yra žymiai blogesnių dalykų, kurių pavyko išvengti, bet taip tik pateisiname save, užsimerkiame prieš tai, kas akivaizdu ir prisitaikome prie to, ką vertėtų keisti… Ačiū už straipsnį!

 184.   VitaminasC rašo:

  Nu akivaizdu kad prisirišimas ne tik prie kavos yra bet prie cukraus gal net didesnis. Galiu iš savo patirties pasakyti, neperseniausiai gerdavau arbatos puodelį su 3 - 4 šaukšteliais cukraus. Nes man kitaip buvo neskanu ir nelabai supratau kam, gerti arbatą be cukraus, juk ji neskani tada. Tas pats su kava.
  Dabar bandau pereiti prie “be cukraus”, vartoju medų arbatai, deduosi 1 ar tik pusę šaukštelio, tai iš pradžių tas “tuštumos” jausmas buvo ir man, bet žinok kokį mėnesį, po to viskas pasikeičia. Užtenka mėnesio kančios ir pamirši tą cukrų ir saldumynus.

  Ar žinai kad cukrus 2 val “išjungia” 50 procentų imuninės sistemos. Tokiu peršalimų ir slogavimų metu tai yra nuodas numeris 1, štai dėl ko vaikai taip serga ir menkiausius kosulius ir slogas parsineša namo iš darželių ir t.t. - dėl to kad jie ištisai sėdi ant cukraus dietųm, ištisai valgo saldmynus ir jų imunitetas ištisai prislopintas…

  už pasikeitimą

 185.   laura rašo:

  Vilnieti, man irgi panasiai buvo. Dabar isgeriu tik viena puodeli kavos per diena. Labai ir del jo grauziuosi. Cia tokia priklausomybe. O del to tustumos jausmo, labai gerai apibudinote. Anksciau ir rukiau nemazai ir kavos daugiau geriau. Kaip atsikelus nepradet dienos su kavos puodeliu ir cigarete, arba i darba is ryto atejus su kolegom nepatraukt dumelio ir neprisest kavos puodelio. Atrodo kazko truksta, tustuma viduje, nebetas bendravimas su rukanciais zmonem. Bet kartu suvokiau, kad tai iliuzija. Dabar irgi kartais uzsinori kokio nesveko maisto, kartais ir suvalgau. Bet dabar nemazai zinau apie mityba, ka daro cukrus, kava ar kiti nesveiki produktai pateke i organizma. Sitos zinios niekada neissitrins is antminties, ir as visada jas prisimenu ir mane jos sustabdo. Labai svarbu zinoti ne tik kad nesveika, bet del ko nesveika ir kas tuo metu vyksta.

 186.   budulis rašo:

  geras dalykas yra tie andy straipsniai. labai gut. gaila, kad tingiu skaitinet. bet as ir taip esu baisiai didelis naturalistas ir mazdaug nutuokiu kas ir kaip. negeriu kavos, nerukau, negeriu alkoholio, narkatos nevartoju, dar daug ko nedarau, bet dvesiu pirmas;D. bet is tikruju visa tai yra gerai (bent jau taip turetu but), turiu omeny, sveika mityba, sveika gyvenimo buda, bet dar ne ka maziau svarbu - psichologine gerove.

 187.   VitaminasC rašo:

  kodėl manai kad dvėsi pirmas ? :) ar čia bajeris toks?

  ir iš kur tas begalinis tingėjimas? :)

 188.   budulis rašo:

  manau, ir tiek. juk buna taip. pasitaiko. pas man dviprasmiski jausmai ir mintys: jauciu, kad dvesiu pirmas, bet uztat noreciau patraukt maziausiai iki 80m., gal net iki 100tuko. ooo, kaip to tikiuosi. be to, del dvesimo nuogastauju, nes siek tiek praeity buvau prisidirbes, del ko veliau turbut ir pradejau labiau vertint sveikata, bei ja rupintis. kartais turbut reikia ir prisidirbt, kad kazka suprastum, praregetum, pakeistum poziuri, ar atrastum kitokiu vertybiu. taigi, kaip sakoma - nera to blogo, kas neiseitu i gera. pasiteisina kartais. aisku, kad geriausia - niekada neklysti. bet is kur zinot, kaip teisingiausiai gyvent. niekas mums to nepasako, o jei ka ir pasako, ar moko, tai velgi yra labai subjektyju. juk kiekvienas turi savo tiesa. bet dar nereiskia, kad ji teisingiausia ir geriausia. o galiausiai visvien tenka surast savo tiesa, nors ir tai turbut subjektyvu. bet svarbu ja turet ir tiket, ir taip gyvent, kaip ismanai. o tingiu baisiai. net nezinau is kur tas tingumas. nekenciu mokintis. tiksliau niekad taip ir neismokau mokintis ir nepripratau prie to. todel ir nieko keisto, kad nemegstu nei skaityt, nei rasyt. galiu, zinoma, koki viena kita straipsniuka perskaityt, ir net megstu kartais, bet ne daugiau. as - laukinis. gamtos vaikas. ir sutinkt mane gali dazniau lauke. o laikyt knyga rankose - ne man. uztikrinu, neisvysi tokio stebuklo;P o jei dar giliau paziuret, tai as nieko nebenoriu zinot, jau ir taip visko pilnas. jau mano hardas uzpildytas, o gal jis tiesiog buvo mazos talpos, galbut atrofuojasi, ar belenkaip, kas ten zino, bet koks skirtums - nebenoriu, ir tiek. ir vapse, man atrodo, geriausia but durneliu, nieko nezinot ir nieko nesuvokt, ir busi laimingiausias. nes, ziuriu, kuo daugiau visko suzinai, kuo daugiau suvoki, tuo labiau viskas tave liudina, ir, tuo paciu, tuo labiau apsisunkina gyvenimas.

 189.   budulis rašo:

  bet pasistengsiu prisiverst save dar kada paskaitinet andy straipsniu, gal blogiau nebus. gal dar ka naudingo suzinosiu. tik bijau, kad pamirsiu. nu bet ner ko nerimaut, visad galima sugrizt ir paskaityt, bent jau tol, kol egzistuos sits blogas.

 190.   Lina rašo:

  labai sudomino straipsnis iskart atsirado noras sios priklausomybes atsisakyti ,bet prasau padeti rasti argumentu kodel taip tureciau daryti jei ne vieno kofeino blogo poveikio is straipsnyje pateiktu pavyzdziu nejauciu

 191.   Lina rašo:

  perskaiciau beveik visus straipsnius,labai idomu,nesuprantu ko zmones prie rasybos kabinejasi ,cia juk sveikatos temos ,na ir ka pastebejau ,o kaip del cikorijos juk jos gerimas labai primena kavos gerima ir manau svekas produktas?ka manai andy

 192.   Lina rašo:

  buduli .del zinojimo ir laimingumo laipsnio tu teisus as turiu pavyzdi kuo esi protingesis kuo daugiau zinai tuo nelaimingesnis ,laimingi buna tik kvailiai

 193.   Lina rašo:

  aisku tikiu kad ir protingu pasitaiko laimingu

 194.   andy rašo:

  Na cikorija tikrai geriau nei kava, ir taip pat turi naudingu medziagu. Bet velgi geriau naudoti ne skrudinta. Be siaip kaip pereinamasis varjantas tai net ir skrudinta geriau nei kava.

 195.   laura rašo:

  Lina, jus sakote, kad nejauciate blogo kofeino poveikio. Aiskiai ir stipriai to dar ir ilgai galite nepajausti. Juk kava tai nestiprus, mazais kiekiai nuodas. Apkraunamos kepenys. Jau butu virs visko, kad po kavos puodelio iskart pradetu jas mums skaudeti. Ir ju gali ilgai nepradeti skaudeti. Gali reikstis kitokie negalavimai, jums bus net sunku suprasti, kad tam turejo itakos kavos gerimas. Ir dauguma negalavimu nepsireiskia tik ka isgerus kavos. Geriant kava nepasisavina organizmas daug mineralu ir vitaminu, to pasekoje atsiranda ivairiu negalavimu, jus galite to net nesuristi su kava. Prastesnis virskinimas, viduriu putimas. Negrazus plaukai, trapus nagai ant odos spuogeliai, tai irgi zenklas kad kazkas negerai su kepenimis, truksta mineralu, o ta itakoti kava taip pat gali. Galvos skausmas. Kava labai isderina kraujo spaudima.
  Mano vyras taip pat teigia, kad nejaucia nieko blogo, kad isgeres pries nakti, gali ramiai miegoti ir pan. na kad kava jo neveikia. O kaip paklausiu, tai kodel tu ja geri ir dar taip daznai, jis atsako, kad skanu. Nors kava istikruju ra neskani. Jam to skonio reikia tik prameskus akis, tai pirma mintis, isgerti kavos. Kavos reikia ir po pusryciu, ir po pietu, ir pavakariam, ir pries einant miegoti. As jam aiskinu, tu pazvelk i save is salies, kaip tu prie to priprates. Tu priklausomas nuo kavos. O tai jau irgi pasalinis poveikis.

 196.   VitaminasC rašo:

  man kava skani dėl to, kad ji saldi su cukrum ir dar jei gietinėlės ar pieno tai mh… bet išimk cukrų iš kavos ir ji didžiausias brudas. Tai gal ir vyrui tas pats? Atimkit cukrų :)

 197.   andy rašo:

  Na nejauciate tik pavirsutiniskai, isgere kavos po kurio laiko pamatuokite pulsa, taip pat galite pasimatuoti kraujo spaudima, bei kraujo gliukoze. ZInoma yra kitu brangesniu testu kur paziurejus giliau ta zala galima pamatyti.

  Bet siaip per laika organizmas kazkiek adaptuojasi, ir daro viska kad ta zala neutralizuotu, sumazintu. Taip pat organizmas pripranta ir akivaizdus poveikis nepasireiskia, bet jau is karto.

 198.   anė rašo:

  ačiū labai už gerą straipsnį, kurį spausdina matyt tą reikalą išmanantis žmogus. Ačiū už kitus patarimus. Tikrai nuo šiandien mano šeima “užriša” kavai kelią ant mūsų stalo. Tikiuosi, kad pavyks, nes jau daug metų “vargstame” su ja. (: Truputi gaila, nes jau buvo tapę tiesiog ritualu, tačiau nepageidaujamų simptomų tikrai jaučiame. Jau taip pakankamai visokio brudo per maistą gauname to nežinodami, o kad žinant save nuodyti, tai nusikaltimas pačiam sau…

 199.   merfise rašo:

  Aciu Andy, kad rupiniesi ir Lietuvos zmoniu sveikata. Tai superpuslapis.. Tik va, valios tereikia palinketi zmonems, jei jau turi zinojima..

 200.   Andy rašo:

  Beje dar viena studija parode, kad kafeinas padidina gliukozes bei insulino kieki
  http://care.diabetesjournals.org/content/27/8/2047.full

 201.   As rašo:

  Aciu, Andy uz visa informacija! Neseniai atradau tavo puslapi, nors jau mazdaug trys menesiai kaip gyvenu daugmaz veganiskai. Tik va kavos nebegeriu vos antra diena. Visada zinojau, kad ji kenkia, bet visada rasdavau ‘puikiu’ pasiteisinimu jos atsisakyti. Jauciu, kad po metimo rukyti, tai bus antras nuostabus atradimas! Veliau ateis ir cukraus eile :)

 202.   Veronika rašo:

  Kavą gėriau kiekvieną dieną kokius tris metus, poto pastebėjau, kad labai pavargstu vakarais ir miegas nevisada geras, kažkaip pagalvojau gal visgi čia kava kalta. Ir nustojau gerti, jau senokai nebegeriu ir sveikata laabai pagerėjo, geresnis miegas, vakare nėra tokio didelio nuovargio. O kai nustojau gerti kavą prasidėjo nuolatinis galvos skausmas, kuris trūko gal porą savaičių, sulėtėjo mąstymas (paskui po savaitės kokios susinormalizavo), gal šiek tiek apetito nebuvo ir labai skysčių norėjosi. Tai viskas pasitaisė, nelabai norisi vėl gerti kavą, vietoj jos mielai suvalgau skanių vaisių, man tai padeda.

 203.   VitaminasC rašo:

  jo, kava blogis, blogiausia kad skanūs vaisiai vietoj jos yra daug brangiau, kava pigus malonumas, vaisiai brangus. Dėl to žmonės ir nuodijasi kava. O dar ofise jos už dyką pridėta - tik gerk ir nuodykis.

 204.   Beatrix rašo:

  Kadangi pirmą kartą gyvenime matau tiek šviesių žmonių,besirūpinančių savo dvasios švarumu ir kūno sveikumu,negalėjau praleisti progos ir neparašyti čia komentaro. Nežinau kiek akių jį perskaitys, nes įrašas turbūt bus gerokai per ilgas (mušu tris kartus į krūtinę,bet pati neskaičiau nei vieno ilgesnio komentaro)ir pakankamai depresinis. Taigi,malonu susipažinti,aš- cukraus ir kavos narkomanė.Jau n metų geriu ją ir negaliu atsispirti saldumynams. Tiesa nepaminėjau,kad neseniai vėl pradėjau rūkyti. Turbūt dabar sveikuolis,skaitantis šį komentarą,galvos “Ei ir aš toks kadaise buvau…”. Bet žinot ką? Man tai patinka. Taip,tai yra nuodai,savotiškas savęs naikinimas,bet aš negalėčiau šių trijų nuodėmių atsisakyti. Prisiminkite, kai pirmą kartą surūkėte cigaretę ar išgėrėte pirmąjį butelį alaus. Negi nesijautėte mažaisiais maištautojais ? Laisvais ,galinčiais daryti bet ką? Žinoma ironiška,kad turintis priklausomybę žmogus kalba apie laisvę, tačiau mūsų visuomenė yra ir taip suvaržyta, įrėminta. Visiems į galvą kalama,kad reikia gyventi sveikai, saugoti savo kūną. Gerdama kavą, rūkydama ir mėgaudamasi martiniu susigrąžinu tą vidinį maištą, laisvę pasirinkti-naikinti ar saugoti save. Taip,gal kai man į gerklę kiš tą kraupią žarną į skrandį ir iš operuos opą,gal tada ir atsisakysiu šių “nuodų”,bet tada žinosiu,kad šis mens sana in corpore sano man visiškai netinka,nes savęs įspraudimas į dar papildomus rėmus, į susigalvotas taisykles man prilygsta mazochizmui.
  Kadangi jau ir taip užsikalbėjau,norėjau baigti klausimu. Kodėl Jūs save saugote?

  Andy:

  Maistauti ir jausti laisve rukant ir geriant tai manau ne pats geriausias pasirinkimas. As asmeniskai jauciuosi laisvas ir bent siek tiek nesutinkantis su daugumos nuomone, bet nei alkoholio, nei cigareciu (nesu ruges gyvenime, isskyrus pasyvus rukymas nuo salia esanciu), nei kavos. Man siu narkotiniu medziagu vartojimas daugiau asociuojasi su banda nei unikalumu ar maistavimu. Poziuris kad pasikeisiu tik kai susirgsiu tai velgi labai trumparegiskas ir saves apgavinejimas. Yra zymiai lengviau apsisaugoti nei po to ligas gydyti, tas pats kaip zymiai pigiau palaikyti tvarka kad namas neuzsidektu nei po to sudegusi nama atstatyti. Bet velgi sprendi pats, galbut rukant ir geriant alkoholi ar vartojant kava tau reikia ismokti kokia nors pamoka.

  KOdel as save saugau, tai man tiesiog neisivaizduojama save zaloti del trumpalaikio malonumu, kuris veda i ilgalaiki skausma, sunkias pasekmes. Zinoma, negaliima teigti kad sveikas gyvenimas apsaugos nuo visu ligu, bet bent jau sumazins rizika tai tikrai. Ir beje jie taip nevertini savo kuno, tai siulau nueiti i kokia veziniku ligonine, gal tada kitaip pradesi ziureti i gyvenima.

 205.   laura rašo:

  Beatrix, manau jus kaip dauguma zmoniu, suprasit, tik tada kai prades labai skaudeti ir pasijusit neigali. Mase zmoniu pradeda save saugoti, tik tada kai pasidaro neigalus, arba gresia nebebuti-mirti. Ir klausimas pries ka maistaujat? Ar tik ne pati pries save? Ka norite irodyti? Kad tai mano kunas ir darau ka noriu? Taip. Jus tai sau irodysit. Bet juk jus tai zinot, tai kam dar irodynet? O kitiem tai vienodai tas jusu kunas.
  Bent jau as, kai paauglysteje isgerdavau, rukydavau ir kitaip svaigindavausi, tai ne del maistavimo, o del idomumo, nes norejosi isbandyti, patirti nuotyki. Su laiku tai atsibodo, norejosi ko nors naujo. Kitos dienos bloga sveikata “nebeatpirkdavo” sventes malonumo. Tuomet ieskai ko nors kito, idomesnio ir nedarancio tiek zalos. Pvz.: ivairus aktyvus sportas (kaitai, banglentes, snieglentes), dvasiniu praktiku metu taip pat galima toli nukeliauti ir tai bus realu, o ne kazkokiu chemikalu ar alkoholio sukurta iliuzija
  As saugau save, kad nejausciau skausmo, gerai jausciausi, buciau igali daryti ka noriu, kad nebuciau nuo kazko priklausoma.

 206.   VitaminasC rašo:

  Beatrix - kol tu jauna, tavo organizmas puikiai susitvarko su tais nuodais, t.y. susitvarko tiek kad tu nejauti poveikio kitą dieną, po to. Kai bus >30m, pradėsi justi pokyčius, kai >40 sekančios dienos po išgertuvių ir apsinuodijimų kava ar cigaretėmis bus baisios, ypač jei nutrauksi ir negausi pakartotinai nuodų. Va tada suprasi pradėsi pajusti ką reiškia tai ir kaip organizmas yra nuodijamas, ir kai pabandai nevartoti ir pajunti tokią JĖGA ir SVEIKATĄ kūne, tada visiškai nesinori gerti nuodų vėl.

  Antras dalykas - kai prie nuo vėžio mirštančios mamos rauda 5kemečiai vaikai aplink ir vyras kuris tik pradėjo savo gyvenimą su nuostabia moterim, tik tada susimąstai kad galėjai to išvengti vien tik prisižiūrėdama.. bet būna per vėlu. Linkiu tau to niekada nepatirti. Aš patyriau.

 207.   Pigus ir paprastas vėžio gydymo metodas rašo:

  [...] mėsos, rafinuotu aliejų, margarinų, cukraus ir jo gaminių, baltų miltų ir jų gaminių, kavos, putojančių gėrimų. Juos pakeisti valgant daug šviežių vaisių ir daržovių, kurie labai [...]

 208.   radastra rašo:

  Man patiko šis straipsnis. Aš gėriau kavą jau apie 10 metų, man kava buvo pats skaniausias gėrimas…Neįsivaizdavau ryto be jos, beje, suzinojau, jog mano kraujo spaudimas zemas, taigi kava buvo kaip ir gerai. Bet as suzinojau, jog ji labai rugstina organizma, man prasidejo problemos su kelenu sitimi ir blauzdomis, sunku judeti…Tad atsisakiau vienu mostu, nebuvo gaila, kad tik galeciau vel normaliai gyventi. Buvo pora dienu tikrai labai sunku - labai skaudejo galva, bet paskui dar ir papildus pradejau vartoti, tai skausmai praejo. Nepergyvenu, kad 10 metu nuodijausi, nes taip tada negalvojau, ir rytas turejo savo zavesio vien del kavos puodelio…ir labai dizaugiuosi, jog dabar pasirizus gyventi be jos, nes tai nera tai, kas prideda sveikatos.

 209.   Gitana rašo:

  O kazi kaip yra su kofeinu kosmetikoje - ar jis irgi kenkia? Dabar populiaru deti kofeino i anticeliulitinius arba paakiu kremus.

 210.   cucu rašo:

  eilinė antireklama mažamečiams..

 211.   Rasa rašo:

  Coffee Associated With Lower Risk of Arrhythmias
  http://www.medscape.com/viewarticle/718217

  Modest Tea and Coffee Consumption Cuts CHD Risk
  http://www.medscape.org/viewarticle/724032

  Higher Daily Coffee Intake Not Linked to Hypertension Risk
  http://www.medscape.com/viewarticle/740745

 212.   Ruta rašo:

  Visų pirma, rašyba yra labai svarbi. Jei žmogus skaitydamas supranta autoriaus perteikiamą mintį, tai dar nereiškia, jog visi teiginiai skaitytoją įtikina. Daug labiau įtikintų nepriekaištinga rašyba, kas nepasėtų tokių abejonių dėl galbūt per menko tamstos išsilavinimo tokiems menamiems faktams teigti. Net jeigu faktai teisingi, ar esate pakankamai kompetentingas atsakyti i komentatorių klausimus? Štai kas mus domina, o ne tai, kiek gramatinių klaidų įvėlėte.
  Kavos mėgėjai į tokius straipsnius dažnai numoja ranka, ypač kai viskas pateikiama bele kaip… Jie į tai paprastai atsako: kodėl gi verta atsisakyti kavos, net jei gydytojai savo pacientams dažnai pataria gerti kavą dėl per mažo spaudimo.
  Ir šiaip kofeinas naudingas daug kur:
  priemonėse nuo plaukų slinkimo sudėtyje atsirado naujovė - kofeinas, skatinantis plaukų augimą; viena viksmingiausių priemonių kovoje su celiulitų yra kofeinas; ir kiek pilna straipsnių apie tai, kad kofeinas padeda išvengti Alzhaimerio ligos, gerina metabolizmą, budrumą, nuotaiką…
  Kodėl viso to nepaminėjote?
  Ir apskritai, jeigu kava yra narkotikas, kodėl siūlote daryti kavos klizmas? Pavyzdžiui, heroino, kokaino, amfetamino niekas nesiūlo vartoti kažkaip kitaip, nors tai yra narkotinės medžiagos. Be to, kava nesukelia tokių neigiamų pasekmių psichinei ir fizinei būklei, daug kas nugyvena produktyvų ir ilgą gyvenimą, būdami priklausomi nuo kavos… Vadinasi, viso to išvada, kad kava - gana silpnas narkotikas. Tuomet klausimas kyla: ar labai silpas? Ar, tarkim, silpnesnis už nikotiną? Manome, tikrai silpnesnis, nes kitaip nebūtų parduodamas nepilnamečiams.
  Aš manau, kad kava tikrai sukelia priklausomybę, tačiau jos atsisakyti šiais įtemptais gyvenimo tempais yra nepaprastai sunku. Tuo labiau, kai žmogui dažnai tenka daug ir įtemptai dirbti. Netgi darbe žmogus gali jaustis tam tikroje karo parengtyje. Juk įtemptas protinis darbas reikalauja daug protinių jėgų. O išsimiegoti ir pailsėti, deja, ne visi galime. Todėl ir ieškome būdų nenatūraliam budrumo režimui palaikyti, kurį mums ir suteikia kava. Jei atsisakytume kavos, atsirastume kitokį stimuliantą, su panašiu efektu, tik kitokia forma.

 213.   agne rašo:

  geras straipsnis,nors po kavos pablogeja savijauta taciau vistiek ja nori gerti,gal ateiti atsisakysiu visiskai:)

 214.   Viešpats rašo:

  Esu Visatos Kūrėjas ir Valdovas.
  Idant išgelbėti abejojančius ir paklydusius, kreipiuosi į jus šia kalba.
  Įdėmiai skaitykite, nes, jei aš ką kalbu, kalbu vieną kartą.
  Kai sukūriau šį pasaulį, jis buvo beveik tobulas. Visus gyvius aprūpinau stipriu savisaugos instinktu, sudėjau daugybę jutiklių: skausmo, blogumo, skonio, kvapo ir t.t., kad apsaugočiau juos mirtinguosius nuo nuodų, ligų ir greitos žūties, aprūpinau dauginimosi organais ir instinktais, kad jie daugintų ir plėstų kiekvienas savo giminę, genomose genus surikiavau taip, kad kiekvienas galėtų tobulėti, evoliucionuoti, prisitaikyti prie įvairių, neįprastų, atšiaurių gyvenimo sąlygų, kurios gali jų laukti kituose mano sukurtuose pasauliuose, kuriuos dar teks apgyvendinti.
  Pasaulių kūrimas yra be galo sunkus ir daug laiko reikalaujantis darbas, todėl man reikėjo daug man lygių padėjėjų. Iš geriausio molio nulipdžiau tokį pagal savo atvaizdą ir pavadinau žmogumi. Iš jo šonkaulio padariau moterišką kopiją, kad mano pagalbininkų armija sėkmingai daugintusi ir plistų. Aprūpinau jį viskuo, kuo ir kitus gyvius, protą įdėjau patį geriausią, kokį tik galėjau sukūrti - patį įmliausią, guviausią ir smalsiausią. Bet čia, ko gero ir persistengiau. Ilgainiui ėmiau manyti, kad padariau klaidą, kad gal jam būtų užtekę orangutango smegenų. Kaip ir visi gyviai, šis bet ko neįms į burną, o jei netyčia ir paims, tai pajutęs neįprastą skonį, ar blogumą, viską spjaus lauk ir daugiau tokio brūdo nelies. Paragavęs Ievos pažinimo obuolio, pernelyg smalsus Adomo protas tiesiog užsidegė pažinimu, noru viską išbandyti ir paragauti. Manote, jam reikėjo tą obuolį išspjauti? Tikrai ne. Obuolys yra geriausias mano sukurtas vaisius. Viskas prasidėjo, kai Izaokui gimė Abraomas (o gal atvirkščiai, jau nebepamenu, taip seniai viskas buvo) Būtent tada žmogus paragavo bjauraus kavamedžio vaisiaus. Šis užsisėjo man netyčia, kaip piktžolė, bet kai niekas jo burnon neėmė, tai ir neišroviau. Taip iš smalsumo beragaudamas visokius nuodus, žmogus pradėjo svaigintis ir kenkti sau. Padėtis dar pablogėjo, kai apsvaigęs Prometėjas pavogė iš manęs šventą ugnį ir išdalino žmonėms. Šie pradėjo gerą, šviežią maistą visaip gadinti, čirškinti, skrudinti ir kepti. Mano sukurtas organizmo apsaugos mechanizmas, ėmė nebesusidoroti su lavina nuodų ir šie pasiekė genus. Veikiami nuodų, genai ėmė mutuoti, išsibalansavo genoma, žmonija ėmė išsigimti ir aš nutariau, kad jau laikas instaliuoti jai būtinus atnaujinimus. Tačiau laiku pastebėjau, kad dalis žmonijos sugeba atskirti pelus nuo grūdų, nekiša bet ko į savę, ne tik patys gyvena sveikai, bet ir savo palikuonius sugeba tinkamai prižiūrėti ir išauklėti tinkamais mano padėjėjais. Galutinai nurimau, kai pamačiau, kad išsigymėliai neilgai gyvena ir ilgainiui praranda sugebėjimą daugintis. Juk jie tik veltui eikvoja mano sukurto pasaulio išteklius, neduodami pasauliui jokios naudos, tai kam jiems reikalingi mano atnaujinimai (updates)? Jei neišmirs patys, tokiems sumažinsiu apsaugos nuo priklausomybių failą, įmesių kokį savižudišką instinktėlį ir, atsikračiusi išsigymimų, žmonija pasveiks. Tik sveikas Žmogus užkariaus mano Visatos pasaulius. Ar jūsų palikuoniai bus mano pagalbininkų armijoje - spręsti jums. Tik nepavėluokite !!!

  Visada jūsų
  Viešpats

 215.   krivis rašo:

  Ačiū Viešpačiui, sudėjo visus reikiamus taškus !!!

 216.   is VLN rašo:

  Gerb Andy. Labai labai ACIU ir lenkiu pries Jus galva, uz tai ka darote ir rasote. Mes tiek mazai galime skaityti informacijos sveikos gyvensenos ar mitybos klausimais savo gimtaja kalba. O cia gauname isverstus straipsnius, ir dar veltui!!! Tik skaityk, domekis, priimk, zmogau , kas tinka/patinka. Atmesk, zmogau, kas nepriimtina/netinka. Tik labai prasau skeptiku netersti sio skyrelio savo nuomonem. Skeptikams siulau susikurt savo blog’a ir ten rasyti, o dar geriau, publikuoti isverstus straipsniu is kt, kalbu-skeptiku, be abejo!!!!

 217.   Įdomu rašo:

  O kakavą rekomenduojat? Joje truputis kofeino visgi yra

 218.   planky rašo:

  Kazkas paminejo, kad skeptikai cia neturetu rasyt. Jei skeptikai raso argumentuotai, jie tikrai cia privalo rasyt. Jei trolina provokuodami ir be arguymentu, tai juos siusti kuo toliau. Diskusijos taip ir vyksta - ivairiu nuomoniu samplaikoje ir tik taip islaikomas objektyvumas gali buti.
  Kad kava narkotikas, tai taip. Bet daugybe pasaulyje zmoniu isgyvena iki 90-100 metu ja gerdami. Lygiai kaip iki tiek isgyvena ir negerdami. Bet viskam tikrai turi buti saikas. Bet, mano nuomone, reiketu privengt kavos ir tik tikrai esant poreikiui jos ikalt o ne is skanumo ir pan. Pvz mano eksperimentas pernai geguzes menesi. Porai menesiu metes kava buvau. PRadzioje buvo labai sunku, paskui visai lengva. Ir, aisku, uzeidavo momentu, kai spaudimas krenta, tvanku, musa per galva oro slegis. Pasitaisau kavos ir ji veikia…zymiai stipriau nei vartojant kasdien. Kas man budavo seniau kasdiene doze, sis kavos puodelis veike kaip plaktukas :)
  Bet girztant prie ilgaamzisukumo. Daugybe zmoniu sulaukia didelio amziaus ir vartodami ir nevartodami. Negalima vienareiksmiskai sudet, kad kava vos ne zudikas. Taip - ji isprievartauja antinkscius ir kai musu sistemas. Bet nuo kavos niekas nemirsta. BET gyvenimo kokybe be jos geresne. Negaliu argumentuot, nes tai tik mano nuomone ir galioja tik man. Kitiems pakyla nuotaika ikalus kavos, o man tik geriau, kai kolega geros nuotaikos nei bando naturaliai kovot su zemu spaudimu ir panasiai. Ir jis tikrai nepuls grauzt saldymedzio saknies sededamas prie PC, kad reguliuotu spaudimo. Visgi esam kazkokiuose remuose gyvenadmi miestuose, dirbdami ofisuose. Kaime dirbant darbus man kavos isvis neprireikia dienu dienas. Bet mieste, sedint prie kompo ir panasiai…as jau geriau jos isgeriu ir man prasvieseja akys, nei puolu grauzt sakneles ir pritupimus daryt. :) Tai vat

 219.   Petrelis rašo:

  Nori buti nuo nieko nepriklausomas - eik gyventi y miska arba y vienuolynus…Toks gyvenmas - kad Tu busi prie ko nors “priristas”. :)

 220.   Migdole rašo:

  Labas, gal galetumet pakomentuoti,o kaip yra su zalios kavos papildais (tarkim siais: http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-Green-Coffee-Svetol-60-Veggie-Caps/45677 ) is ju taip pat nieko gero? nes kaip suprantu jie nera chemiskai apdoroti…

  Andy:

  Visu pirma tai del kokios priezasties tu nori vartoti tuos zalios kavos papildus, del antioksidnatu?? Ar kaip trumpalaiki kavos pakaitala?

 221.   jure rašo:

  zoleliu arbatos geriu, bet kartais norisi kazko kartaus su pienu,gal galit patarti vietoj kavos ka butu galima vartoti,gal tiktu mieziu kava?

 222.   jurgita rašo:

  sutinku su juliaus komentaru.kad svarbu proto busena ir suvokomas.rukyti man pasiseke numesti tik is antro karto.ir tik tada kai suvokiau kad man to reikia ir as to noriu.jeigu tikrai to nori ir sieki tai viskas yra imanoma.sekmes visiems kurie siekia.

 223.   fuste rašo:

  kava geriau 15 metu,paskutinius 10 metu gana stipria ir be cukraus,tiesiog man patiko tas kartus skonis burnoje.Bet…pradejau prastai miegoti,tiesiog neuzmigdavau iki 4 ryto,pasidariau labai nervinga,pradejo drebeti rankos,sutriko virskinimas…vienu zodziu nutariau,kad kalta kava ir pradejau ieskoti ieskoti literaturos sia tema ir radau…Labai aciu,Andy uz issamu straipsni.Po sio strapsnio neisgeriau ne vieno puodelio kavos!Galva skaudejo tik pirma diena,nejauciau jokio mieguistumo visa diena,pastorejo pinigine,nes kava gerdavau kavinese,dabar geriu tik arbatas arba vandeni.Tikiuosi numesti svorio,nes prie kavos pirkdavau ir pyrageli…

 224.   Simona rašo:

  Kava gerti meciau , nors buvo sunku labai. Stazas apie 10 metu kavos gerimo. Puse metu geriau kava be kofeino, o poto is viso nebeliko jokio noro gerti kava. Tiesiog nebesuprantu kodel zmones ja geria, skonis bjaurus.

 225.   Smiltė rašo:

  Manau tas perdėtas kavos laikymas nuodu yra tik išpūstas burbulas. Su saiku geriama kava ne tik nėra blogis, bet dar ir sveika, nes joje gausu antioksidantų. Žinoma, neturint proto ir geriant po 4-5 puodelius per dieną galima pajusti ir neigiamą poveikį.

 226.   sekme rašo:

  SMilte, jei geriau pasiaškinus tai kas čia parašyta yra tikra teisybė, kava yra tikras nuodas. Todėl kalbant apie antioksidantus ar dar ką nors kitą, tai tikrai neatsveria jos neigiamo poveikio. Net ir maži kiekiai daro neigiamą poveikį organizmui.

 227.   VitaminasC rašo:

  Sekme - Morfijus/Heroinas irgi gerai malšiną skausmą, tai kažin kodėl jį nutraukė naudoti ligoninėse ~kaip skausmo malšinimmo “vaistą” kai 1900 metais išsiaiškino kitą jo poveikį?

  suvalgyk saują serbentų vasarą ir gausi tiek antioksidantų, kad net 5kg JACOBS neišgelbės….

 228.   Roma rašo:

  Atrodo, kad viskas kenkia sveikatai… Straipsnyje įrašykite vietoj “kava” kitą maisto produktą pagamintą pramonės…ir nesuklysite…viskas yra NUODAS. Tik vieni stipriau nuodija, kiti - silpniau.

 229.   Gabija rašo:

  Šiuo metu dirbu įstaigoje, kur visi geria labai daug kavos ir stovi labai kokybiškas, prašmatnus, itin skanią kavą ruošiantis kavos aparatas, bei visada pilna įvairiausių rūšių kavos pupelių. Visada jaučiau, kad tai kenkia mano sveikatai, ir kad nuo kavos tampu lengvai priklausoma, nors prieš tai buvau visai nustojusi ją gerti. Tad straipsnis LABAI patiko.

  Tik norėčiau nurodyti už akies užkliuvusią klaidingą smlkmeną:
  arbatoje kofeino nėra, yra tik teino (jis, kaip ir kofeinas, priklauso santinams).

  Andy:

  Na del tos smulkmenos tai du tik dalinai teisi. Taip, arbatoje esantis kofeinas vadinams teinu (theine), bet tai absoliuciai ta pati kofeino molekule, ir teino vardas duotas tik todel, kad atskirti atskirti, kad kofeinas yra ne is kavos, bet is arbatos

 230.   SanDee rašo:

  Kavos esu gerus hm, gal kokius 5 puodelius per gyvenima (man 25). Ji man tiesiog neskani, dvokia (kad ir pati geriausia), o tie 5 puodeliai buvo paragavimas draugu is uzsieniu parveztu kavu (mamai, ne man).

  Negeriu tos kavos ir tuo didziuojuosi. Man atsibudinimui is miego puikiai pakanka salto vandens stiklines, kad ir is krano. O daug pazistamu kelias pusvalandziu anksciau, kad ikaltu kavos, kaip kad alkoholikas snapso :D

 231.   Sonata rašo:

  Labai noriu paklausti kokia arbata galima pakeisti kavą, kadangi savaitę laiko negeriu kavos, tačiau kasdien geriu vaistus nuo skausmo :) kadangi galvos skausmas nepakeliamas. Ar tinka mate arbata, nes geriant ją, galvos neskauda, tačiau kiek žinau mate arbata taip pat turi kofeino? Ačiū.

  Andy:

  O cia tuos vaistus nuo skausmo pradejot gert tik po to kai atsisaket kavos? Jei galva pradejo skaudeti tik atsisakius kavos, tai cia kaip detoksifikacijos simptomai, kaip kokiam narkomanui nustojus naudoti narkotikus. Bet po kurio laiko organizmas turetu adaptuotis prie jus pasikeitusiu gyvenimo budo ir tos galvos nebeskaudes. Dabar gerk daug vandens, koki 2L per diena, kas turetu palengvinti simptomus.

  Na bent jau kuri laika atsisakius kavos ja galima pakeisti arbata, bet ir jos be proto daug gerti nereiktu, nes ji taip pat turi kofeino.
  Kuo pakeisti, dar galima pameginti giliu, ar kiaulpieniu saknu kava, kiuruos kai kurie naudoja kaip pakaitala.

  Sekmes

 232.   Franklin rašo:

  Straipsnis apie kavą ,mano nuomone, labai teisingas,nes įsitikinau kaip blogai
  mano organizmą veikia kava. Bet tikriausiai ne visus vienodai kava veikia.

 233.   SAECO ROYAL PROFESSIONAL kavos aparatas rašo:

  Negalima vienareikšmiškai teigti, kad kofeinas yra nuodas. Jis turi ir gerų, ir blogų savybių.

 234.   akvile rašo:

  Dziaugiuosi radus si straipsni, kurio deka radau prastos savijautos (galvos skausmai, virskinimo sutrikimai, energijos stoka) priezasti. Ir tik dabar suzinojau, kodel nesciosioms negalima gerti kavos. Kai laukiausi, gydytojai neleido gerti kavos, arbatos, bet ne vienas nesugebejo moksliskai paaiskinti KODEL. O gramatines klaidos straipsnyje nekeicia jo esmes, tad ner cia ko kabinetis. Aciu Tau.

 235.   asta rašo:

  Sveiki, turiu ekologisku prekiu krautuvele, taip pat prekiauju ir ekologiska kava ir kakava, manau yra didelis skirtumas nuo prekybos centre pirkta kava ar ekologiska?Katik paragavau naujo produkto, ne kepintos maltos zalios kavos. Skonis visai nebogas !

 236.   dalia rašo:

  viskas teisinga sazininga neparsiduodancio akademinio zmogaus isdestyti faktai .Manau gerosios kavos savybes neatsveria bloguju bet,labai svarbu tiesas pritaikyti ivertinus konkretu zmogu jo sveikatos bukle surinkus jo anamneze.Skausmas teoriskai blogas organizmui bet medicinoje jis kartais naudojamas blokuoti kita skausma ,vaistai nepaneigsime blogybe bet kartais butini ,musmere nuodas bet medisinoje gaminami vaistai ir juk daug nuodingu medziagu gaminami vaistai.jai zmogus sakot zoleliu arbata daugelis gerai ismananciu zolininku ir gyd. Ruole galetu irodyti kiek ir koiais atvejais zoleles yra net zalingos ir ju veikliosios medziagos.As neginu kavos bet tai tik vienas faktorius kuris turi mums zalos o sa kvieciu paziureti i visuma nes lokalus dalikai tai ne sistema.Zmogiui reiketu pasiulyti alternatyva taip pat ne lokalia o tokia kuri jam padetu gauti tai ka jis kompensuoja vartodamas ta nesveika produkta.

  Andy:

  Na zinoma, individualus/personalizuotas poziuris i zmogu ir jo sveikata yra gerai, bet yra labai daug bendru dalyku, kuriuos gali pritaikyti abosoliuti dauguma ir taip pagerinti sveikata. Kaip pvz atsisakymas greito maisto, rafinuotu produktu, fizine veikla/manksta/sportavimas (zinoma, ta fizine veikla geriausia pasirinkti pagal zmogaus fizines galimybes, ir t.t.), nenaudojimas alkoholio, narkotiku.

  Del alternatyvu tai velgi, velgi, kartais zmogui reikia pazvelgi realibei i akis, ir tiesiog radikaliai pakeisti. Alternatyvos gali buti tik trumpalaikis sprendimas siekiant aukstesnio tikslo. kaip pvz metant rukyti, nikotino pleistras. Ir kai kuriais atvejais ta alternatyva dar blogiau, kaip pvz saldikliai, elektronines cigaretes, margarinai.

  Zinima yra pavyzdziu kur yra alternatyvu. Bet tikrai yra labai daug alternatyviu produktu, kurie siekia pakeisti nesveika produktu, bet naudos is to buna mazai ir priedo patustina zmoniu kisenes.

  Del vaistu tai velgi sutinku, kad kai kuriais atvejais jie reikalingi ir gali isgelbeti zmogaus gyvybe, bet siendina tu vaistu skiriama ir vartojama zymiai per daug. Yra jau dabar yra prognozuojama, kad antibiokams liko koks 10 metu, nes vis daugiau bakteriju tampa atsparios antiobikams.

 237.   dalia rašo:

  dar manau malonumas ar atsipalaidavinas naturalus organismo savyginos poreikis.Nera jokio malonumo be galimos zalos netgi paprasta manksta gali buti zalinga ir isprovokuoti pvz.stuburo isvarza jai zmogus nezinodamas apkraus stuburo segmenta kur yra problema.mus gali isgelbeti tik zinojimas kodel elgiames taip o ne kitaip pazinimas saves konsultavimasis su tai ismananciais zmonemis nors neparsidavusiu ir labai geru specialistu yra mazai,bet ieskant galima rasti.Aciu uz zinias jos pades daug kam darant pasirinkimus kai kokie piramydiniai prekeiviai kurie gali plikam isiulyti sukas mulkins zmones ir naudosis ju nezinojimu.Oas dar pagalvosiu kaip daryti su tuo kad gerti ar ne kava.Esu is tu kur negalint uzmigti turiu isgerti kavos ir krentu miegoti.Dirbu sveikatos srity matau kad daug mechanizmu norint padeti zmogui neveikia nes tik jis galitinkamai sau prisitaikes padeti sau niekas negali jo geriau pazinti tik sakykime jiems tiesa ir neparsiduokime ir tai bus daug

  Andy:

  Man sunku pasakyti kodel jus be kavos negalite uzmigti. Gal jums yra kokia hypoglikemia, kai cukrus nukrinta per zemai, o kava/kafeinas ji pakelia? Nes siaip kafeinas yra stimuliatorius, ir tiesiog logiskai nesuvokiama kad jis padetu uzmigti. Gali buti kad kavoje yra dar kazko ko jums truksta ir tai padeda uzmigti.

  Dejau dauguma siandieniniu malonumu, duoda trumpalaiki dziaugsma, bet veda i ilgalaikes neigiamas pasekmes.
  Kaip pvz, siandien valgymas tampa kaip pasilinksminimo/malonumo priemone, o ne energijos/gyvibingumo/sveikatos saltinis.
  Taip pat atsiranda vis kitokiu nesamoningu malonumu kaip shoppingas, seksas bet kur bet kada ir su betkuo; naktiniai klubai, narkotikai.

 238.   Arūnas rašo:

  Sveiki, o kaip žiūrite į gilių kavą, ar ji kenksminga?

 239.   Andrius rašo:

  Puikus straispsnis. Tikrai vertas demesio. Na, kad kava yra narkotikas jau supratau. Nusprendziau nustoti gerti kava kai pradejau jausti drastiskus pakitimus. Nuovargis, net ryte atsikeldavau pervarges, nors miegodavau apie 7 valandas ir vel griebdavausi puodelio kavos. Man kava taip pat sukeldavo atvirkscia efekta jei isgerdavau vakare. Beveik kiekviena nakti isgerdavau puodeli kavos pries einant miegoti ir uzmigdavau netgi greiciau nei jos neisgerus. Na neklausiau mediko apie tai bet manau kad taip buvo del kavos trukumo sukelto nerimo. Isgerus kavos atsipalaiduodavau, todel budavo lengviau uzmigti. Kava taip pat zenkliai sumazino mano apetita. Vietoj 3 sumustiniu ryte vos galejau suvalgyti viena nes jauciau pykinima. Kas apie galvos skausmus, jie buvo kasdienybe. Sunkiai beprisimenu diena be galvos skausmo. Galbut daugelis mano kad taip atsitinka tik vidutinio amziaus zmonem kure geria kava desimtmecius - NE. Man vos virs 20 todel ir susirupinau kai pradejau jaustis blogai. Jau 3 menesiai kai nebegeriu kavos ir sveikata zymiai pagerejo. Visiskai isnyko galvos skausmai, pagerejo apetitas, nebejauciu nuovargio, net ir nuotaika zymiai geresne. Aisku sunku nustoti gerti kava, ypac kai darbo diena labai ilga, bet kaip ir bandant atsikratyti kokio nors kito zalingo iprocio - pirmos 2 svaites sunkiausios, veliau palengveja. Aisku ne visiem vienodai… Cia tik mano situacia

 240.   Druidas rašo:

  Straipsnyje kalba eina apie pramoninę Jakobs tipo kavą. Gamybos metu iš tokios kavos paimamas kofeinas kuris vėliau naudojamas farmacijos pramonėje. O kava prisotinama sintetiniu kofeinu kuris ir sukelia nemalonius pojūčius - padažnėjęs širdies plakimas ir kt.
  Naudoti reikia gerą kavą šviežiai skrudintą ir sumaltą geriausiai prieš vartojimą. Tokia kava turi savybę apie kurią mažai kalbama. Kalba eina apie vandenilio peroksidą kuris papildo deguonies atsargas organizme. Trūkstant deguonies, ilgainiui organizme prasideda problemos. Aišku kavos nereikia gerti kibirais. Čia tik vienas stiprus pliusas kavos naudai.
  Norint sumažinti kenksmingą kavos poveikį į kavą reikia įdėti žiupsnelį cukraus, druskos ir kelis lašiukus obuolių acto. Atsirinksit pagal skonį.
  Pats geriu į dieną 1 puodelį geros kavos.
  Kiti gėrimai vanduo, arbatos - mate, lapačio, puerh, žolelės. šviežios sultys.

 241.   Druidas rašo:

  Pažiūrėkim į italus. Kavos italai išgeria 3 kartus daugiau negu mes ir neatrodo, kad būtų labai depresuoti ar vaikščiotų su drebančiom rankom ar gyventų trumpiau už mus. Aišku kavą geria gerą stiprią ir iš tokio dydžio puodukų ir kokių mes geriam stipresnius gėrimus.

 242.   irena rašo:

  Man 63m, geriu 1-2 puodukus kavos i diena…kaulu tankis geras, jaunatviska isvaizda…nezinau, as nejauciu nieko blogo del kavos vartojimo…

 243.   VIRGINIJA rašo:

  Sveiki, visi. Dekoju Andi, uz nuostabius Tavo straipsnius, o ypac uz atsakymus, i kuriuos visada atsakai ( ir netgi su pagarba ir kantrybe Tave kritikuojantiems). Perskaiciau viska, net kiekviena komentara, del to kilo noras atsiverti ir man paciai. ( Tiesa, gaila pasidare Budulio, kuriam nelengva). Gal ir as panasi i Buduli. Man 48 ir esu kofemane :( . Tikrai maskatuoja sirdis, tulzis pilna akmenu(kaip ir inkstai), kepenys padidejusios( daktaras sake-riebios). kai isgeriu daug puodeliu kavos, jauciu apsinuodijima ir tt. Tikrai zinau, kad kavinese i puodeli kavos dedama GUASO!!!!!! rudo guaso!!!!(zinot- vaikai piesia su guaso dazais) todel kavinese pacios padavejos kavos negeria. Vakar buvau Karolinos viezbutyje. Visai pamirsusi, kad reikes vairuti masina, isgeriau taure raudono vyno( tusciu skrandziu)….Ir, o siaube, visiskai apsvaigau! (o as negerianti). Reik vaziuot, o man ,,sukasi planetos,, Praryjau 4 gabaliukus torto ir isgeriau 3 puodukus kavos stiprios. Viskas vienu metu… Taip, prasiblaiviau, puikiai parlekiau namo, bet! kol lipau laiptais namo, mano slapimo pusle neatlaike……..Dabar, kai prisimenu kava, torta, tai purto, purto is bjaurumo. Ir saves gaila. Labai kirto per smegenis-is pradziu buvau labai agresyvi, o kai nuejau i vonia issimaudyti, patyriau didziausia depresija, net raudojau ir kandziojau sau kumscius. Taigi, stai koks kavos poveikis. Bet tiesa pasakysiu, kava as geriu namuose tipo skania, bet kaip vaistus nuo depresijos…..na, gerai, kaip narkotikus…..mano gyvenimas labai liudnas ir nelaimingas. Nepykit, kad jus apkroviau savo komentaru, tiesiog siame forume pasijauciau neviena. Bukite palaiminti visi geri zmones!

 244.   Kristina22 rašo:

  Andy. as labai megstu kava ir galima sakyti isties jos geriu labai daug. labai noreciau atsisakyti to iprocio, nes kava geriu ne vien del to, kad ji stimuliuoja, o del to, kad man tiesiog skanu ja gerti. ka patartumete gerti vietoj kavos? nejaugi vandeni tik galima, nes arbata ir tuti kofeino?

  Andy:

  Na gali pameginti pakeisti giliu kava, arba gerti kokia zalia ar kita zoleliu arbata. Arbata turi kafeino, bet jo poveikis nera toks stiprus. Yra ivairius zoleliu arbatu be kafeino kaipo Rooibos, metu, dilgeliu ir t.t.

 245.   irena rašo:

  Man 65[bus!], kasdien geriu kava…1,2,3 puodukus pagal aplinkybes…atrodau jaunai, esu optimiste,nesergu osteoporoze, o jei spaudimas aukstesnis, isgeriu kavos ir….man jis sumazeja…nejauciu nieko blogo del kavos naudojimo…juk ne visu organizmas vienodas ir nereikia cia kavos vadinti nuodais…ji tikrai maziau kenkia negu visi tie E E E EEEEEEEEEEEEEEEEEE, ESANTYS MAISTO PRODUKTUOSE , NETGI A.RUSIES!

 246.   Linas rašo:

  Jei tie faktai, minimi straipsnyje būtų tiesa, tai visa Italija būtų ligonių ligoniai….

 247.   Remigijus rašo:

  citata iš straipsnio “Neseniai JAV Nacionaliniame vėžio institute buvo atliktas tyrimas, kurio metu nustatyta, kad asmenys, kurie kavą geria reguliariai gyvena ilgiau nei tie, kurie to nedaro. Tyrime dalyvavo 400 000 įvairaus amžiaus žmonių. Nors priežastys dar nėra iki galo įrodytos, manoma, kad pagrindinis kavos privalumas joje esantys antioksidantai.” Ar JAV Nacionalinis vėžio institutas kokia nors nerimta kontora ir pateikia klaidingas išvadas ? Daug man žinomų žmonių, kurie reguliariai naudojo kavą sulaukė gilios senatvės. Nereikia taip dramatiškai gasdinti žmonių.

 248.   Arijus rašo:

  Geriant kavą reikalingi vitaminai, kad atstatyti jų pusiausvyrą organizme.

 249.   Laura rašo:

  O kaip tada su žalia ar balta arbata? Jos irgi turi kofeino, taip išeina, kad ir žalią arbatą gerti nesveika … O raudonoji arbata - turi tanino. Ar taninas jau nebėra toks blogis (irgi truputėlį stimuliuoja).

 250.   skaitytoja rašo:

  Straipsnis apie kavos žalą visiška nesąmonė. Manau straipsnis ir “tyrimas” užsakytas. Straipsnis lengvatikiams, neturintiems kuo užsiimti.

 251.   Aurelija rašo:

  Siaip tai tiesa. Pati daug metu geriau kava, prasidejo visi simptomai: nemiga, nuovargis, irzlumas, agresija, emociju kaita, truksta mineralu, kraujas blogas, slenka plaukai, priaugau svorio, prasidejo letinis uzdegimas sanariuose. Bandziau atsisakyti kavos, bet vyko tikru tikriausia narkomanu “lomke”. Buvo baisu, skaudejo galva, nieko nenorejau, gulejau kaip lapas lovoje, kol vyras neatnesdavo kavos ir vel viskas is naujo. Bet dabar pasakiau sau - stop, nes prasidejo rimtesne problemos, maudzia inkstus, bloga, pykina, jegu nulis. Kazkas paminejo Italija ? Taigi pradejau gerti butent gyvendama Italijoje. Pasakysiu, kad visu pirma jie geria ekspreso kava, tai yra 3 sauksteliai kavos, uzsigeria vandeniu, valgo daug darzoviu, vaisiu, kokybiska maista. Taciau visi italai po 40 metu atrodo seni, ypac moterys, tamsi oda, juodi paakiai, issausejusi oda. Dar mitas, kad italai geria daug ir daznai, tikrai ne. Be to ju kava kokybiska, jokiu Jacobs ir pan. dalyku nerasi. O Andy aciu uz visa informacija. Jus esate nuostabus apsiskaites zmogus ir dalinates surasta informacija. Labai gaila, kad zmones kritikuoja jo rasymo stiliu. Kaip sakant nepatinka, skaityk angliskai.

 252.   Narkomanas rašo:

  geriu kava nuo mazens, db man 19m ir kai darbe ar mokymo istaigoj atsigeriu kavos ir uzsirukau, kraujagysles susitraukia it siauri siulai, atrodo sirdis tuoj issoks ir uzspaudzia smegenis, atsiranda mirties baime. Taip jau buvo gal 200 kartu. Dazniausiai po rytinio kavos puodelio po isgertuviu. Maciau sviesa tunelio gale ir jau gulejau ligoninej prie laselines. Sergu nemiga todel ja vartoju, antraip vaikstau kaip zombis pamiegodamas po viena valanda per para. O darbe kuri dirbu turiu visada but budrus. Vyzdziai visada issiplete, net pamirsau savo akiu spalva. Kartais sededamas prie kavos puodelio galvoju, kad i kava idedama ir amfetamino ar kokaino. Jauciuos kaip narkomanas, kuriam neberupi ar gyvensiu ar mirsiu. Negerciau kavos, jei issimiegociau. Bet negaliu jos negert, nes nemiegu. Kodel valstybe neklijuoja sokiruojanciu nuotrauku ant kofeino turinciu prekiu ir skatina ja vartot zmonems? populiacija mazint kazkaip juk reikia. Pinigu taip pat. Vieno zmogaus mirtis = tragedija, milijonu = statistika, pasake kadaise stalinas. Bet siaip man kava patinka, ji tokia skani… einu pasidaryt dar.

 253.   Barista rašo:

  Sveiki,

  Na ką galiu tik garsiai pasijuokti, bet kiekvienas mūsų turi savus įsitikinimus ir nuostatus!

  Kava nėra ir nebus nuodas! Tikriausia šiame blog’e rašoma apie tą vidinamą “anglį” tai nekokybiška kava, jos gėrimai!
  Taip kava yra augalinės kilmės gėrimas ir tik pagalvokite kaip galima ją padaryti tokią nuodingą??? Šiame amžiuje viskas šmanoma, kaip ir sintetinį kaučiuką pasigamino Vokietijoje, taip ir kavą padarė sintetinę, taip pat šioje šalyje…
  Visi tie brendai, kaip Jacobs, Gold, Lavazza, Markus, Dallmayr ir t.t. yra hemiškai apdorota kava, siekian išlaikyti aromatą, skonį ir kvapą ir taip jiems pavyko, paskui pasekė ir kitos šalys, tada atsirado 2in1, 3in1, 4in1 ir daug daug variacijų, su saldikliais, cukrumi, pieno pakaitalais, E ir kitais Š… (tai kas įtakoje mūsų sveikatos neigiamus pokyčius labiausia)
  Bet ar teko gerti tikrai kokybiškos kavos, kuri dar net neturi breando, tik ranko išrinktos pupelės, paskrudintos ir paleistos smulkinti tik po 3 parų???
  Ar žinote, kad po malimo kavą rekomenduojama išgerti neilgiau kaip per 48h, o abdorotas pupeles sunaudoti per neilgesnį laiko tarpą 7 dienas??? Kodėl???
  O todėl, kad kiekvienas produktas turi savo galiojimo laiką! Niekada nebuvo gerai sintetinis, hemiškai abdorotas ar sugedęs, supelijęs maistas… Taip ir su kava!

  Taigi, labai skaudu matyti kaip ale “Sveikatos šaltinis” tokias blevyzgas rašo, čia reiktų daug ką pataisyti, labai daug ką, bent jau pakeisti tai kaip apie sintetinę kavą… F**K IT!!!

 254.   eziukas ruke rašo:

  geriausia kava budavo Lenkijos pakeles uzkandinese…ka jie ten parduoda ?rodos , kad maltas asfaltas…budavo nakti isgeri puodeli(as vairuotojas)-tai akis issoka ir bega priekyje automobilio…slykstesnes nesu geres, namie kartais malu rankiniu maluneliu silpnai skrudinta tik tam kartuj, bet vistiek neaisku sviezi ar ne, cia panasiai, kaip ryziai pas mus parduodami 3-5 metu senumo

Rašyk komentarą