BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Liemenuko dėvėjimas padidina krūties vėžio riziką?

Iš pradžių paskelbę tokią hipotezę mokslininkai buvo išjuokti, kadangi nebuvo patvirtinančių mokslinių tyrimų. Tačiau 1990-aisiais JAV atliktos studijos (Šios studijos rezultatai aprašyti knygoje - ‘Dressed To Kill:The Link Between Breast Cancer and Bras‘, bet rezultatai nėra publikuoti ‘ peer-reviewed’ mokslinime žurnale), kurioje dalyvavo apie 4700 moterų, rezultatai buvo šokiruojantys. Moterys kurios nešiojo liemenuką daugiau nei 12 valandų per dieną (didelė dalis rytų Europos ir vakarų šalių moterų) turėjo žymiai didesnę riziką susirgti krūties vėžiu. Liemenuko nedėvinčių moterių krūties vėžio rizika buvo panaši į vyrų (čia pabrėšiu, kad ir vyrams gali būti diagnozuojamas krūties vėžys), kuri yra labai maža. Moterys, kurios liemenuką nešiojo 18-24 val. per dieną, turėjo 100 kartų didesnę krūties vėžio riziką palyginus su moterimis, kurios liemenuko nedėvėjo.

Liemenukas pavojingesnis nei cigaretes?

Moterims, dėvinčioms liemenuką 18-24 val. per dieną, yra 3-4 kartus didesnė rizika susirgti krūties vėžiu nei rūkantiems - plaučių (palyginus rūkančius su nerūkančiais). Yra nemažai moterų kurios liemenuką dėvi kiaurą parą ir nusiima tik kai prausiasi po dušu ar sekso metu. Vėlgi, ta pati studija parodė, kad 3 iš 4 moterų kurios dėvėjo liemenuką 24 val. per parą turėjo vėžio diagnozę. Moterims, kurios dėvėjo liemenuką daugiau nei 12 val. per dieną (bet ne lovoje) rizika buvo mažesnė - viena iš 7 moterų susirgo krūties vėžiu. Rizika dar labiau sumažėjo, jei liemenukas buvo dėvimas mažiau nei 12 val. per parą - tik 1 iš 152 moterų. Tarp liemenuko nedėvinčių ar dėvinčių retai moterų krūties vėžio rizika buvo 1 iš 168. Tad dėvint liemenuką kiaurą parą krūties vėžio rizika padidėja 125 kartus (procentais tai būtų 125 000%)·

Kita reta liemenukų ir vėžio riziką tirianti studija taip pat parodė, kad moterys nenešiojančios liemenuko turėjo per pus mažesnę riziką gauti krūties vėžio diagnozę (bet šis skirtumas nebuvo statistiškai reikšmingas). Tiesa tyrimo autoriai pastebėjo, kad liemenuko nedėvinčios moterys buvo lieknesnės ir taip pat turėjo mažesnio dydžio krūtis, ir tuo, spėja, gali būti paaiškinama sumažėjusi rizika. Tarp moterų, dėvinčių liemenuką, didžiausią krūties vėžio riziką turėjo tos, kurios dėvėjo didžiausią liemenuką, kurio dydis tiesiogiai susijęs su krūtų dydžiu bei dažnai su antsvoriu. Antsvoris yra krūtų ir kitų tipų vėžio rizikos veiksnys.

Kodėl liemenukas padidina vėžio riziką?
Visų pirma, krūtyse yra labai daug limfmazgių ir limfagyslių ir liemenukas apriboja limfinę cirkuliaciją. Jis padidina spaudimą limfagyslėse, kas vėlgi dažnai yra suprastėjusios cirkuliacijos rezultatas. Čia priminsiu, kad limfinė sistema yra kaip kanalizacijos sistema organizme, kur iš ląstelių nuteka skysčiai, įvairūs atliekų produktai (žinoma, ne tik jie), kai kurie iš jų yra kancerogeniški (padidina vėžio riziką). Taip pat, limfinėje systemoje yra labai daug imuninių ląstelių/limfocitų: natūralios žudikės (angl. natural killer cells (NK cells), bei B ir T limfocitai. Šie limfocitai labai svarbūs neutralizuojant vėžines ląsteles. Pablogėjus limfos cirkuliacijai gali susidaryti limfos stagnacija (žinoma, nekalbu apie absoliučią stagnaciją), taip suprastėja limfinės sistemos veikla: atliekų filtravimas, neutralizavimas ir t. t., taipogi, prastai cirkuliuojantys skysčiai yra labai palanki terpė veistis bakterijoms. Kai kurios bakterijos, ypač jų atliekų produktai, yra stiprūs kancerogenai.

Pratęsti aukščiau aprašytą studiją mokslininkai keliavo į Fiji, kur pusė moterų nenešioja liemenuko. Tuo gali būti dalinai paaiškinama, Fiji gyvenančioms moterims pradėjus eiti į darbą ir dėvėti liemenuką, padaugėjo krūties vėžio atvejų. Taip pat mokslininkai, aplankę kaime gyvenančias moteris, pastebėjo, jog iš 20 kaimo gyventojų diagnozuotų su krūties vėžiu visos jos dėvėjo liemenukus. Čia objektyvumo dėlei pasakysiu, kad asociacija nepatvirtina priežasties ir pasekmės ryšio ir todėl negalima teigti, kad būtent liemenuko dėvėjimas padidina vėžio riziką. Nepaisant to, šio potencialaus rizikos veiksnio ignoruoti nereikia ir jis turėtų būti geriau ištirtas.Nereikėtų išjuokti ir tai paskelbusių mokslininkų ir toliau ignoruoti fakto. Bet neigimas nestebina, kai krūties vėžio ‘gydymas’ krauna milijardus farmacininkams, medicinos įstaigoms ir gydytojams. Tereikia prisiminti, kiek laiko užtruko paskelbti, kad rūkymas sukelia plaučių vėžį, kai tai jau buvo žinoma daug anksčiau. Taip pat, kiek laiko praėjo kol rūkymas buvo pradėtas drausti viešose vietose. O ką kalbėti apie asbestą, DTT ir kt.

Kita nauda nedėvint liemenuko

Neskaitant krūties vėžio rizikos, taip pat buvo pastebėta, kad nustojus dėvėti liemenuką moterims pagerėjo su krūtimis susijusios problemos: išnyko krūtų skausmai ir kietumas, krūties cistos. Gali būti, kad fibrocistinė krūtų liga yra liemenukų dėvėjimo pasekmė ir net galėtų būti vadinama aptempto liemenuko sindromu. Tiesa, kad ir kiti veiksniai gali sukelti šią problemą, pvz., hormonų disbalansas, jodo trūkumas ir kt.

Beje, Jungtinėje Karalystėje buvo atlikta studija (2000-aisiais). Tyrime dalyvavo 100 moterų su krūtų cistine fibroze. Moterims buvo liepta 3 mėnesius nenešioti liemenuko ir rezultatai buvo stebinantys - daugumai moterų sumažėjo krūtų skausmas. Yra gerai žinoma, kad cistinė fibrozė padidina krūties vėžio riziką, ir kaip parodė žurnale Lacet publikuota studija - krūtų cistinė fibrozė pre-menopauzinio amžiaus moterims krūties vėžio riziką padidina 6 kartus. Beje, cistinei fibrozei  gydyti labai gerai jodas.

Japonų studija parodė, kad liemenuko dėvėjimas 60% sumažino meletoninio lygį, kuris labai svarbus ne tik reguliuojant miegą, bet ir stiprus antioksidantas apsaugantis nuo DNR žalojimo bei mutacijų ir taip sumažinantis vėžio riziką.

Mokslininkai taip pat nustatė, kad liemenuko dėvėjimas gali sukelti peties skausmus. Labai mažas/aptemptas liemenukas (palyginus su krūtų dydžiu ir kūno forma) gali net apsunkinti kvėpavimą. Aptemtų liemenukų dėvėjimas tai pat gali sukelti dirglios žarnos sindromą, odos problemas, nugaros skausmą. Todėl sportinius liemenukus reiktų dėvėti tik sportuojant.

Krūtų dydis svyruoja

Per menstruacijas ar joms artėjant padidėjęs estrogenų lygis sukelia skysčių sulaikymą. To pasekmė - padidėjęs limfos kiekis ir krūtų dydis. Bet moterys paprastai dėvi to paties dydžio liemenuką. Tad per šį periodą dar labiau apribojama limfos cirkuliacija krūtyse/iš krūtų.

Japonų studija taip pat parodė, kad liemenukai sumažina/apriboja/kenkia autonominei nervų sistemai. Sumažėja parasimpatinės sistemos (autonominės sistemos dalis) veikla, kuri atlieka labai svarbų termoreguliacinį vaidmenį. Drabužių (ypač liemenuko) sukeliamas spaudimas turi neigiamą įtaką autonominės sistemos veiklai bei moterų sveikatai. Kitos dvi Japonijoje atliktos studijos pateikė panašius rezultatus.

Beje, Japonijoje moterys liemenukus dėvėti pradėjo tik visai nesenai, kai buvo priimta Vakarų šalių kultūra. Ir galbūt nesutapimas, kad Japonija buvo bene vienintelė vakarų šalis, kuri iki neseniai turėjo daug mažesnį krūties vėžio atvejų skaičių nei kitos išsivysčiusios šalys. Žinoma, čia negalima visko priskirti vienam veiksniui, bet, manau, jo ignoruoti taip pat nereiktų.

Kokį liemenuką pasirinkti?

Dėl visų čia aukščiau išvardintų priežasčių ar bent jau dėl atsargumo būtų patartina liemenuką dėvėti kuo mažiau ir rinktis kuo laisvesnį. Renkantis liemenuką reikia, kad jis butų minkštas, pakankamo dydžio, neveržtų. O namuose, jei jūsų krūtys nėra labai didėlės, liemenukas iš viso nėra reikalingas. Liemenukas yra daugiau mados reikalas. Susidarė stereotipinės kultūros normos, kad moteris turi dėvėti liemenuką, kad palaikytų norimą krūtų dydį ir formą. Galbūt atėjo laikas sulaužyti dar vieną seną stereotipą?

Yra manoma, kad jie nenešiosite liemenuko, krūtys nukars. Bet viena studija parodė, kad yra priešingai - būtent liemenuko nešiojimas padidino krūtų nukarimą.

Vyrams taip pat reiktų neužveržti diržo ar nešioti labai siaurų kelnių ir kitų drabužių - tai taip pat pablogina limfos cirkuliaciją.

Kaip pagerinti limfos cirkuliaciją?

Bene geriausias būdas pagerinti limfos cirkuliaciją yra šokinėjimas ant batuto, apie kurį esu rašęs atskirame straipsnyje.  Dar gerai įvairias kūno dalis įtrinti ricinos aliejumi (caster oil), plačiau apie tai forume. Taip pat galima „šukuoti odą” specialiu šepečiu (skin brushing). Tai daryti reikia pagal veninę cirkuliaciją (į širdies pusę), kuri yra paraleli limfinei cirkuliacijai.

Strapsnis paregntas pagal:

Brassiers, Breathing and Breast Cancer

http://www.antibra.com/bras_breast_cancer.php

http://www.digitalnaturopath.com/data/Breast_disease_time_line.html

Save Your Breasts

http://www.theherbaladvisor.com/Healthy_Living_35/Bras_Still_Cause_Breast_Cancer_Are_Your_Patients_Dressed_To_Kill.shtml

http://www.dailymail.co.uk/health/article-182372/Is-bra-bad-you.html

A Healthy Lymph System is Vital for Flu Fighting Immunity
http://www.lymphnotes.com/article.php/id/151/
Tikiuosi, kad ši informacija jums bus naudinga ir prašau palikti savo komentarus ir atsiliepimus žemiau. Laisvai reikškite savo nuomonę. Jūs nebūtinai turite su manimi sutikti - aš gerbiu visas nuomones. Jei turi kokių nors klausimų ar norėtumėte gauti papildomos informacijos, palikite žinutę žemiau. Arba apsilankykite mano naujame forume Buk Sveikas. IR taip pat per Facebook, kur dažnai įdedu nuorodas į naujai rastą aktualią informaciją.

P.S.Taip pat blog’ą galite prenumeruoti į savo asmeninį kompiuterį per RSS srautą (tai tikrai ne virusas ir jo nereikia bijoti), kuris randamas kairėje pusėje, žemiau ‘Kategorijos’. Reikia paspausti ant RSS ir išsaugoti kaip ‘bookmark’.
P.S.1
Jei manote , kad mano blog’e pateikiama informacija gali būti naudinga
jūsų draugams, artimiesiems ir kolegoms būčiau labai dėkingas, jei jiems
nusiųstumėte mano blogo adresą.

Andy

http://www.buksveikas.net/

Facebook

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (34) | “Liemenuko dėvėjimas padidina krūties vėžio riziką?”

 1.   Geiša rašo:

  Problemos atsiranda tada, kai moteris dėvi netinkamo dydžio liemenėlę (o taip būna labai dažnai).

 2.   laura rašo:

  Tikra tiesa. Ir trusikai, ypac labai aptempti, spaudziantys kirksnius, kenkia. Ir bent jau nakciai reiktu nusimauti.

 3.   Riwa rašo:

  Na tokio dalyko nesitikėjau, baisu pagalvoti, kas tik nepadidina rizikos. Reikėtų užsidaryti kokiame steriliame kambaryje ir niekur nosies nekišti ir tai atsirastų kažkas, kas paskatintų ligą.. O šiaip turbūt reikėtų skelbti pasaulinį liemenėlių boikotą, manau daugiau negu pusė pasaulio neprieštarautų.

  O straipsnis labai įdomus :)

 4.   (pegaso.lt) Viskas arba Nieko rašo:

  Tas pats ir su triusikais

 5.   Ausra de Araujo rašo:

  Kokiu dabar tik straipsniu neatsiranda… Vanduo sukelia vezi, pienas sukelia vezi, mesa sukelia vezi, mikrobanges sukelia vezi, oras sukelia vezi… dabar dar ir liemenukai…

  Kartais man atrodo,kad jau perdedame.. nuo visko neapsisaugosi… Yra gerai zinoti ir dometis bet jauciu, kad tokie straipsniai jau yra beyond sveikos knowlegde :)))

  Jei tiek skaityciau apie tuos vezius…jauciu, kad net jei vien ant apelsinu ir organiniu pupu gyvenciau, vistiek koki psichologini vezi pasigauciau :)

  P.s. Ar jau esi kalbejes apie Master Cleanse? Nerealus dalykas.. As bandziau ir visiem rekomenduoju.. Issivalyti organizma NUO POTENCIALIU VEZIU :)))))

 6.   Vysnia rašo:

  tas tiesa, liemenuka reikai reciau nesioti.Pati jauciu kaip mane jis varzo, namuose nenesioju, o siaip gerai nesioti medvilniunius arba silkinius, kad butu laisvi…

 7.   Antanas rašo:

  Aciu uz puiku straipsni.Nesu moteris nuo komentaro atsisakau.Dar karta aciu uz jusu reikalinga ir naudinga darba/

 8.   Jana rašo:

  Staipsnio autoriui pritariu,Logika teisinga .Bet prie viso to reikia būtinai pridėti ir pažastų vaškavimo , įv dezodorantais purškimo ar tepimo žalingą įtaką krūtų cistų ir įv augliukų atsiradimui.
  Klausydama savo intuicijos -namie visada vaikštau be liemenuko-labai patogu laisvai jaustis, o dėl krūtų nukarimo -vėliau ar anksčiau ta problema atsiras,bet ,esant norui ,medicina viską gali pakoreguoti.

 9.   andy rašo:

  Jana, zinoma liemenukas ne vienintelis kruties vezio ir cistu rizkos faktorius. Jus gerai papildete, kad dzodorantai bei kita ant kuno tepama kosmetika bei ivairus kiti chemikalai taip pat prisideda. Ir deodorantu su aliuminiu tikrai reiktu venti del labai daug preizasciu ir jie zmones suzinotu mechanizma ir pasekmes kaip jie veikia tai gal pradetu galvoti pries pursksdami ar tepdami ta bruda. Asmeniskai nenaudoju jokiu deodorantu, fakstiskai nesu ne karto gyvenime ju naudojes nei pirkes ir ju nereikia. Kaip esu ne karta sakes sumazinus riebalu kieki 10-20 % kaloriju is riebalu kuno kvapo nebuna ar beveik nebuna ir deodorantas nereikalingas.

  Dar del chemikalu tai kirpejos ir nagu nagu lakuotoju profesija yra viena is pavojingiausiu. Nes moterys pastoviai naudoja chemikalus. Jos turi dedesni astmos rizika.
  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9211211

 10.   Lina rašo:

  oho,kokiu naujienu prisiskaiciau…

 11.   Daiva rašo:

  Cia tai geras! :))))

  Gerai, sakykime kad, buti be liemenuko sveika, bet kaip iseiti i gatve? Tam reiktu specialios vakarines sukneles kaip garsenybes nesioja.

  Kokius tinkamus rubus pasirinkti kasdieniam nesiojimui? Kaip atrodyti darbe?

  Aciu uz idomu straipsni. Tikrai buvo idomu skaityti.

 12.   laura rašo:

  Daiva, na jus dabar zinote rizika, o kaip elgtis, cia jau jus turite spresti. Cia tas pats, kaip zinoti, kad alkoholis arba rukymas kenkia. O jau gerti, rukyti ar ne, spresti turite patys. Tiesiog kai prasideda problemos su sveikata gerai yra zinoti, kas kenkia ir tu dalyku atsisakyti arba juos sumazinti. Tas pats su liemenelemis, juk niekas nesako, kad nereikia ju isvis deveti. Bet galima sumazinti ju devejimo laika, deveti geresnes kokybes, medziagos, atidziau pasirinkti dydi. Kaip jau raso straipsnyje, yra tikrai nemazai moteru, kurios liemeneles nusiima tik eidamos i dusa, net miega su jomis. Tuomet tai tikrai reiktu susimastyti ir kazka keisti.

 13.   jura rašo:

  geras straipsnis, dekoju uz informacija, visuomet geriau zinoti,nei nezinoti,o kaip elgtis ir kiek to naudoti zinodami bent jau turime galimybe nuspresti patys.norejau dar pasiteiraut del deodorantu,visiskai pritariu andziui kad prakaitavimas labai priklauso nuo to ka valgome, pati isitikinau kad maitinantis veganiskai be jokiu keptu riebalu prakaito kvapo nelieka,nors jei yra estrogenu dominacija vargina gan gausus prakaitavimas,todel pati naudoju naturalios druskos DEO kurio vienintelis ingridientas yra ammonium alum natural mineral salt,jis ir atrodo kaip vientisas didelis druskos gabalas kuri reikia suvilgyti ir patept juo pazastis,skonis daugiau rugstokas nei surus,bet su juo maziau prakaituoju,tik nezinau ar jis pakankamai saugus ar nekenkia sveikatai?

 14.   jura rašo:

  jeigu tas ammonium alum ne labai sveika tai gal skystas magnio aliejukas su eteriniais aliejukais kuris yra naudojamas ant odos kaip magnio papildas,jeigu tokiu pasitepus pazastis,greiciausiai nekenkia? o ir prakaito kvapa panaikina.dar gerai nuo kvapo negyvosios juros druska ,kai naudoju visam kunui jos pilinga su palmiu aliejumi ir eteriniais aliejais tai nepamirstu ir pazastu,tai po to visa diena nesijaucia nei prakaitavimo nei kvapo,tikiuosi kad ir nekenkia?

 15.   hm rašo:

  sakyčiau gal reikėtų kaip ką tik iš medžio išsikabarojusioms bežd-ionėms gyvent, palaidais papais, be triusikų ir be kitų blogybių?:D o dėl prakaito kvapo, tai aš irgi natūralų druskos gabalą naudoju alum naturalum :D visiškai gerai veikia :)

 16.   Genovaitė rašo:

  http://www.demokratija.eu/images/stories/grafika/naujienoms/auglis_ozkai.png

  tai mano ožka, ir matomas auglys tešmeny. Ta ožka (o ir jos mama) gyveno/a šalia antenų (mobilaus ryšio) Aš taip pat sirgau vėžiu, laimė, ne krūties. Nei ožka nei aš nenešiojam liemenėlės, valgom tik natūralų maistą :) .
  Todėl, mano nuomone, labai didelę įtaką sveikatai daro aplinkos elektromagnetinis fonas, kuris šalia bevielio ryšio bokštų ar įrangos namuose yra milijonus kartų didesnis nei natūralus.
  Todėl apsidairykite savo aplinkoje ir,jei tik galite, keiskite bevielio ryšio įrangą laidinėm alternatyvom, arba nors išjunkite, kai nesinaudojat.

  o čia ir daugiau auglių
  http://antenos.blogas.lt/mobilus-rysys-pavojus-ateiciai-622.html#more-622

 17.   Akvile rašo:

  tai ka? nutysusiais, atsiprasant, papais tures moterys dabar vaiksciot? puiku tom jauniklem nenuzindytom su staciais, o ka bobom daryt? lietuvoj nepavaiksciosi be liemenuko, isvadins kekse ar paleistuve ir jiem vienodai mazini rizika susirgt ar ne :)))

 18.   Genovaitė rašo:

  20 metų (po paskutinios dukros gimimo) jau taip vaikštau ir dar niekas paleistuve neišvadino :)

 19.   Andy rašo:

  O cia yra straipsnis apie deodorantus ir kruties vezi
  http://www.ekodiena.lt/dezodorantai-kruties-vezio-sukelejai1/

 20.   Andy rašo:

  Eteriniai aliejai tai gerai su salyga, kad jie yra kokybiski, magnio alieju taip pat galima tepti, bet negaliu pasakti kiek jis efektyvus kaip deodorantas.

 21.   Janina rašo:

  o čia straipsnis apie dezodorantą be aliuminio druskų ir parabenų
  http://www.aloe-vera.lt/aloe/catalog/product_info.php?cPath=28&products_id=52

 22.   gintare rašo:

  ko bambat moterytes- nenesiokit namuose ir patogu, ir vyrams samgu :)

 23.   laura rašo:

  ah, kaip palaisvejo :)

 24.   irena rašo:

  Keista,kai moterys,pacios,save ;bobom: vadina ir raso negerbdamos nei saves,nei tu -kur skaito. Tai nuostabus puslapis,ji skaito,viso pasaulio,lietuviai,tad gerbkit save,jei norit,kad jus gerbtu kiti.Visur reikia pusiausvyros,reikia liemenuko-buk su juo,nemiegok nakti su liemenuku,svarbu,kad jis nebutu sintetinis ir su metaliuku.-geriau plastmasinis laikiklis,o,dar,geriau be jokio laikiklio. Perkant reikia palenkti laikikli,jei linksta-metalinis,jei atsitiesia-plastmasinis,paprasta. Metalas,labai traukia radiacija. Saugokim save ir mylekim,nes viskas prasideda-nuo meiles sau,net musu sveikatyte,su pagarba…Irena

 25.   andy rašo:

  Cia yra keletas pratimu limfinei cirkuliacijai gerinti.
  http://www.unimed.lt/straipsniai/limfos-tekejimo-aktyvavimas/

 26.   kristina rašo:

  Manau, kad tikrai ne esme pats nesiojimas jo… o koki liemenuka nesiojate. Juk daugelis moteru nesitenkina paprasta, naturalios medziagos liemenele, siek tiek tik prilaikancia krutis - reikia gi detis visokiu sprifarsiruotus, ispustus, pakeliancius, spaudziancius…

  As jau keli metai renkuosi tik be pakietinimu liemeneles, tas kurios tik uzdengia kruti.. nejauciu jokio spaudimo, ar kad isvis deviu liemenele. svarbu tinkama apimtis aplink krutines lasta, ir jokio spaudimo pojucio!

 27.   Glorija rašo:

  Sveiki, straipsnyje yra tikrai naudingos informacijos apmastymui ir pritaikymui…Zinoma, liemenuko devejimas yra vienas is daugelio (kaip pasirode - itin svarbus) kruties vezio atsiradimo veiksniu. Cia galiu tik savyje pasidziaugti, jog itin retas liemenuko devejimas mano gyvenime buvo nulemtas kitu priezasciu nei vezio vengimas - priklausau retai kategorijai tu, kuriu grazios krutines formos nesugadino nei amzius, nei gimdymas… Is tikruju labai svarbi ideali laikysena. Aciu gerb. Andy uz sia ir kita siunciama naudinga informacija, geros Jums kloties vykdant savo tyrimus…

 28.   vile rašo:

  isivaizduoju moteri nesiojancia 6ism.be liemenuko…fantastika

 29.   laura rašo:

  Dar noriu papildyti, kad liemenuko nesiojimas turi itakos laktacijai. Net jei nesiosite labai patogu, laisva liemenuka pieno gali sumazeti ar net isnykti. Maitinancioms mamos reiktu jo nenesioti ir uzsideti, tik butiniausiu atveju. Cia ne visoms moterims tas galioja, bet liemenukas tikrai turi itakos.

 30.   arbitras rašo:

  Tik negalvokit, moterys, kad su liemenėlėm gražiau atrodot… Nesvarbu, koks tai būtų dydis ar forma, man visada gražu matyti natūralią krūtinės liniją, kuri kiekvienos moters nepakartojama kaip ir pirštų antspaudai. O krūtys, įspraustos į liemenėles, ir dar su armatūra (lankeliais) ir pakietinimais vargsta ir atrodo visų vienodos kaip maksiminės prekės, kaip protezai… Tad nedarykite iš krūtų skilandžių, tegu jos kruta po drabužiais ir kartu tegu būna gražios ir sveikos!

 31.   Eitnė rašo:

  jeigu ta liemenėlė tokia kaip įdėta straipsnio iliustracijoj - tai be abejo…

 32.   Lietuvis rašo:

  Sutinku su arbitru, moteris su liemenuku neatrodo patraukliai, plius kenkia sveikatai. Buvo klausimas kaip iseiti i gatve be liemenuko… Atkreipkit demesi, mieste kasdien matau (idemiai neziuriu) nuo 1 iki 4 ar 5 moteru nedevinciu liemenuko. Ir ne “staciais papais”, taciau atrodo naturaliai ir patraukliai, daug priduoda erotiskumo, moterisko pabreztinumo. Taigi, moterys, atkreipkite demesi vaiksciodamos mieste, tikrai pamatysite laisve megstanciu moteru.

 33.   Mamologas rašo:

  Manau net neverta kalbėti apie liemenėlės keliamą riziką susirgti krūties vėžiu, kadangi jokia padori moteris jo vis tiek neatsisakys. Tiesiog liemenukas neturi būti tinkamo dydžio, nespausti krūtinės, na ir reiktų reguliariai tikrintis dėl krūties vėžio.

 34.   Lepene rašo:

  Perskaičiau, ir tuojau nusegiau. Ir kaip lengvai atsikvėpiau…

Rašyk komentarą