BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mikrobaginėje krosnelėje ruošiamas maistas – lėta savižudybė

Mikrobangų krosnelės - pavojus sveikatai

Šįkart pakalbėsiu apie labai populiarų virtuvės įrengimą - mikrobangų krosnelę. Daugiau kaip 90% Amerikos namų (neradau duomenų apie lietuvius) nuolat naudoja mikrobangų krosnelę ir taip aukoja sveikatą dėl patogumo. Mikrobangų krosnelė yra greitas ir patogus būdas paruošti maistą, ypatingai šiandieną, kai visiems trūksta laiko. Bet problema yra ta, kad mikrobangų krosnelėse pašildytas ar virtas maistas yra labai pavojingas sveiktai. Taip pat ir pačios mikrobangų krosnelės spinduliuoja elektromagnetines bangas, kuros taip pat yra pavojingos sveikatai. Deja, daugelis žmonių apie mikrobangų krosnelių pavojų net neįtaria.

Kaip veikia mikrobangų krosnelė?

Jos veikia gana paprastai: krosnelėje esantis elektroninis vamzdis (magnetronas) sukelia besikeičiantį elektromagnetinį lauką. Dėl besikeičiančių elektromagnetinių bangų, maiste esančios vandens, riebalų ir baltymų molekulės yra priverstos suktis aplinkui (iki 5 milijardų kartų per sekundę). To rezultatas - labai didelė trintis tarp vandens ir kitų maiste esančių molekulių ir tai sušildo maistą (panašiai kaip trinant delnus sušyla rankos arba trinant du pagalius įžiebiama ugnis). Mikrobangų maistas šyla iš vidurio (centro) į šonus, todėl pati mikrobangų krosnelė ir net indas išlieka nesušilęs. Procesas yra visiškai priešingas naudojant tradicinius maisto apdorojimo būdus (virimą, kepimą), kai šiluma sklinda konvekcinių būdu (nuo kraštų į centrą). Tam, kad būtų išvengta susikirtimo su aukšto dažnio radijo bangomis, mikrobangų krosnelės skleidžia 2450Mhz dažnio bangas (mikrobangas), kurių vidutinis ilgis yra apie 12 cm. Beje, mikrobangų trinties fenomenas atsitiktinai buvo atrastas 1946 m darant eksperimentus su magnetiniais laukais. Vienas mokslininkas pastebėjo, kad kišenėje buvęs šokoladas išsilydė. Šis atradimas kaip tik ir davė pagrindą sukurti mikrobangų krosnelę ir jau 1952 m. mikrobangų krosnelės pasirodė rinkoje.

Oficialiai mikrobangų vis dar saugios?

Oficialiai vis dar teigiama, kad mikrobangų krosnelės yra absoliučiai saugios ir nekelia jokio pavojaus sveikatai. Bet ar tikrai saugios? 1991 metais vienoje Amerikos ligoninėje prieš perpilant kraują jis buvo pašildytas mikrobangų krosnelėje - kraujas buvo šildomas labai trumpą laiką ir tik iki kūno temperatūros (37 laipsnių). Deja, perpylus mikrobangų krosnelė pašildytą kraują ligonis mirė. Tai buvo skausmingas, bet svarbus įrodymas, kad šildymas mikrobiologinėje krosnelėje žymiai pakeičia objekto cheminę struktūrą. Jei tik iki 37 laipsnių pašildytas kraujas tampa pakankamai toksiškas, kad sukeltų mirtiną autoimuninę reakciją, tai kas atsitinka su maistu, kuris būna šildomas ilgesnį laiką ir aukštesnėje temperatūroje.

Mikrobangų krosnelėje vyksta daugiau nei šildymas

Mikrobangų krosnelėje vyksta kur kas daugiau procesų nei šildymas. Labai didelis kiekis energijos, veikiantis šildomą maistą, suskaido baltymų molekules, ir sukelia reakcijas, kurios normaliai nevyktų naudojant kitus maisto gaminimo būdus. Taip sukuriamos naujos ir organizmui neatpažįstamos molekulės, kurios yra toksiškos ir net gali būti kancerogeniškos. Tai paaiškina biomechaninius pakitimus, kurie buvo nustatyti vieno tyrimo dalyviams.

Šveicarų eksperimentas

Eksperimentą atliko Šveicarijos Federalinis Technologijos institutas (Swiss Federal Institute of Technology) ir jis patvirtino, kad mikrobangų krosnelės kenkia žmonių sveiktai. Buvo tiriamas savanorių (kurie valgė mirkobangėje paruoštą maistą) kraujas. Rezultatai buvo šokiruojantys:

 1. Tyrimo dalyviams sumažėjo hemoglobino kiekis kraujyje- ir dėl to sumažėjo deguonies pernešimas į ląsteles.
 2. Taip pat savanoriams padidėjo cholesterolis ir baltųjų kraujo ląstelių (leukocitų) kiekis. Padidėjęs leukocitų kiekis rodo, kad organizmas patiria stresą - į organizmą pateko
  infekcija/toksinas (ar kitas neatpažįstamas svetimkūnis) arba atsirado pažeista ląstelė, kurią reikia sunaikinti.
 3. Limfocitų kiekis sumažėjo, kas yra imuninės sistemos silpnumo požymis.
 4. Negana to, savanorių kraujo serume buvo rastas padidėjęs šviesą skleidžiančių bakterijų (light-emitting bacteria) kiekis. Tai paaiškinama tuo, kad elektromagnetinių bangų energija išlieka maiste, kas ir sukelia energijos pokyčius kraujyje ir bakterijų dauginimąsi bei švytėjimą. Šis atradimas parodo, kad net vanduo, šildytas mikrobangų krosnelėje, yra nesaugus vartoti.

Tyrimo išvadoje teigiama, kad mikrobangų krosnelėje paruoštame maiste pakinta molekulinė ir energetinė struktūra. Taip pakitusio maisto patekimas į organizmą yra nepalankus sveikatai.

Šiuos faktus patvirtino palyginamasis tyrimas, kurį atliko Raum ir Zelt (1992m).

Kiti mokslininkų tyrimai

Vakarų šalyse mikrobangų žala biologiniams objektams (įskaitant žmones) buvo pastebėta per Antrąjį pasaulinį karą. Tuo tarpu Sovietų Sąjungos mokslininkai jau 1930- taisiais metas nustatė, kad mikrobangos neigiamai veikia gyvūnų ir žmonių nervinę sistemą. Deja, vakarų šalių mokslininkai šiuos atradimus ignoravo. 1980 - taisiais Wašingtono (USA) valstijos mokslininkai tyrė namuose naudojamas mikrobangų krosneles ir nustatė, kad per tirpinimo, virimo ir kepimo procesus (visa tai atliekant mikrobangų krosnelėmis), mikrobangų spinduliavimas buvo vidutiniškai ketvirtadaliu didesnis nei leistina norma - 10m W/cm2. Tyrimas nustatė, kad 24 iš 30 modelių neatitinka reikalavimų ir turėtų būti išimti iš rinkos. Mikrobangų emisija šiuose krosnelėse siekė iki 20m W/cm2. Deja, korumpuoti Amerikos politikai, apsvarstę šio tyrimo rezultatus, neišdrįso mikrobangų krosnelių uždrausti, nes didžiausias mikrobangų krosnelių gamintojas ‘užtikrino’, kad sveikatai keliamo pavojaus nėra.

Mikrobangos kenkia akims

Deja, tyrimą atlikęs profesorius teigia ką kitą: mikrobangų radiacija (spinduliavimas) pasiekusi akis sukelia ilgalaikius pokyčius. Nors mikrobangų skleidžiami spinduliai yra neskausmingi ir nesukelia žalos iš karto, per ilgesnį laiką tai labai pakenkia akims. Pakartotinė (dažna) mikrobangų radiacija (spinduliavimas) sukelia kaupiamąją žalą akims (žala pasirodo po kurio laiko). Tas pats pasakytina ir apie mikrobangines krosneles. Žmonės nuolat naudojantys mikrobangų krosneles gali labai pakenkti akims ar net visiškai prarasti regėjimą.

Berlyno mokslininkas Berliner Stiftung Warentest (Berlin Foundation for Product Tests) 1990 - taisiais metais patvirtino faktą, kad visos rinkoje esančios mikrobangų krosnelės skleidžia sveikatai pavojingas elektromagnetines bangas.

Mikrobangų krosnelės buvo uždraustos Sovietų Sąjungoje

Kinsko Radijo technologijų instituto mokslininkai nustatė, kad mikrobangų krosnelių skleidžiamos bangos ir mikrobangų krosnelėje virtas maistas sukelia rimtas sveikatos problemas ir to pasekmė - 1976 m. visoje Sovietų Sąjungoje mikrobangų krosnelės buvo uždraustos ir nustatyti labai aukšti mikrobangų naudojimo standartai. Taip pat sovietai apie mikrobangų krosnelių pavojų įspėjo visą likusį pasaulį. Deja, šis draudimas vėliau buvo panaikintas (dėl verslininkų įtakos). Kinsko mokslininkų tyrimai taip pat nustatė, kad šildant maistą labai sumažėja jo maistinė vertė (60-90 %) - vitaminų ir mineralų kiekis ir net baltymų kokybė. Taip pat buvo pastebėtas hormonų pakitimas, ypatingai disbalansas tarp moteriškų ir vyriškų hormonų. Dažnas valgymas mikrobangėje virto/ šildyto maisto sukelia atminties pablogėjimą ar net praradimą, nesugebėjimą susikoncentruoti, emocinį sutrikimą ir sumažėjusį protinį pajėgumą.

Augalai ir mikrobangų krosnelės

Dar viename eksperimente, viena grupė gėlių buvo laistoma paprastu vandeniu, o kita mikrobangų krosnelėje pašildytu ir atvėsintu vandeniu. Mikrobangėje šildytu vandeniu laistomi augalai labai greitai sunyko. Išvadas darykit patys.

Mikrobagų krosnelėje šildytas motinos pienas

Stanford University School of Medicine, California mokslininkai atrado, kad kaitinant motinos pieną mikrobanginėje krosnelėje (72 -98 laipsnių) daug greičiau dauginasi bakterijos: E. Coli bakterijų kiekis šildytame piene padidėjo 18 kartų . Taip pat sunyko 96% immunoglobulin-A antikūnių, kurie labai svarbūs kovojant su į vaiko organizmą patekusiais mikrobais. Net ir šildant 20-25 laipsnių temperatūroje E. coli padidėjo 5 kartus. Tyrimo išvada - mikrobangų radiacija turi pro-infekcinį poveikį, kuris yra nepastebimas naudojant vien šiluminį efektą.

Kitame Vienos (Austrija) mokslininkų atliktame tyrime nustatyta, kad kūdikių maistas, šildytas mikrobangų krosnelėje, kelia pavojų vaiko sveikatai ir ypač imuninei sistemai. Doc. Lita Lee 1989 - tųjų metų žurnale Lancet (Britų medicininis žurnalas) rašo: „mikrobangų krosnelėje pašildytame kūdikių maiste trans-amino rūgštys (baltymų molekulės) virsta į sintetinius cis izomerus. Sintetiniai izomerai - cis-amino rūgštys ar trans-riebalinės rūgštys yra biologiškai neaktyvios. Dar daugiau - viena amino rūgštis - L-proline - pavirsta į d-izomerą, kuris yra žinomas kaip neuro-toksinas (nuodija nervų sistemą) ir nephra-toksinas (kenkia inkstams)”.

Mikrobanginis maistas’ sukelia vėžį

Straipsnyje ‘Health Effects of Microwave Radiation - Microwave Ovens” doc. Lita Lee rašo, kad kiekviena mikrobangų krosnelė skleidžia sveikatai pavojingą elektromagnetinę radiaciją ir verdant/šildant maistą mikrobangų krosnelėje susidaro organiniai toksinai ir kancerogenai. Taip pat ‘mikrobanginis maistas’ skatina vėžį, kenkia smegenims ir širdžiai. Mokslininkė tvirtina, kad mikrobangų krosnelės yra daug pavojingesnės nei daugelis galvoja. Išvadoje pažymima:

 • Mikrobangėje ruošiant mėsą susidaro d-Nitrosodienthanolamines - gerai žinomas kancerogenas.
 • Mikrobangėje verdant/šildant pieną ir grūdinius produktus (pvz.: košes), kai kurios amino rūgštys pavirsta į kancerogenus.
 • Mikrobagėje atšildant šaldytus vaisius, juose esanti gliukozė (cukrus) tampa kancerogeniška.
 • Kancerogeniniai laisvieji radikalai susidaro mikrobangėje verdant/šildant augalinį maistą ir ypač šaknines daržoves (morkas, burokėlius).
 • Labai sumažėja maistinė vertė (prarandami vitaminai ir mineralai)

Mikrobangų krosnelių liga

Aprašydami mikrobangų krosnelių skleidžiamą radiaciją Rusijos mokslininkai net išskyrė ‘mikrobangų krosnelių ligą’. Pirmieji jos simptomai yra žemas kraujo spaudimas ir lėtas širdies ritmas. Vėliau pasireiškia chroniškas simpatinės nervų sistemos aktyvumas (streso požymis) ir aukštas kraujo spaudimas, taip pat gali būti galvos skausmas, galvos svaigimas, skausmingos akys, nemiga, irzlumas, skrandžio skausmai, nervinė įtampa, nesugebėjimas susikoncentruoti, padidėjusi apendicito rizika, kataraktos, reprodukcinės (lytinės) sistemos sutrikimai ir net vėžys. Šie chroniški simptomai gali privesti prie antinksčių išsekimo (nuolat jaučiamas nuovargis, alergijos) ir išeminė širdies liga (vainikinės arterijos užsikimšimas ir širdies smūgis).

Tiesa yra slopinama

Kai Šveicarijos mokslininkai doc. Hertel ir Blanc paskelbė tyrimo rezultatus, kurie buvo nepalankūs mikrobangų krosnelių gamintojams, elektros prietaisų asociacija jiems pradėjo grasinti teismais ir net susidorojimu. Nepaisant to, doc. Hertel tvirtai laikėsi savo nuomonės ir neseniai prisiteisė kompensaciją.

Mikrobangų krosnelių maistas - lėta savižudybė

Vienas mikrobangų pašildytas/virtas valgis žmogaus nenužudys, bet per ilgesnį laiką, nuolat vartojant šitokį maistą organizmas yra alinamas ir anksčiau ar vėliau jį užklups ligos. Anksčiau ar vėliau oficialiai bus paskelbtas faktas, kad mikrobangų krosnelės sukelia vėžines ir kitas ligas bei yra ne mažiau pavojingos nei rūkymas (prisiminkit, kiek laiko praėjo, kol buvo oficialiai paskelbtas rūkymo pavojus sveikatai). Valgymas mikrobangų krosnelėje virto/šildyto maisto - tai lėta savižudybė. Ruošdami maistą mikrobangėje žmonės sutaupo laiko, bet už tai moka sveikatos kainą ir trumpina savo gyvenimą.

Ant mikrobangės reikia dėti spyną

Susipažinus su visais straipsnyje išvardintais  pavojais ant mikrobangų krosnelės reikia dėti didelę spyną ir niekada jos daugiau nebenaudoti. Jie dar būsite neatsisakę ‘mikrobanginio maisto’, tai kitą kartą pateiksiu 10 priežasčių išmesti mikrobangų krosnelę.

Straipsnis parengtas pagal :

http://www.curezone.com/

http://www.mercola.com

http://www.laleva.cc/

http://www.4hoteliers.com

http://www.beyondhealth.com

R.Francis ‘Never Be Sick Again: Health is a Choice, Learn How to Choose It’

Tikiuosi, kad ši informacija jums bus naudinga ir prašau palikti savo komentarus ir atsiliepimus žemiau. Laisvai reikškite savo nuomonę. Jūs nebūtinai turite su manimi sutikti - aš gerbiu visas nuomones. Jei turite kokių nors klausimų ar norėtumėte gauti papildomos informacijos, palikite žinutę žemiau (Kometarai būnant kitose šalyse pagal blogas.lt nuostatus neleidžiami, čia dėl spamo). Arba apsilankykite mano naujame forume Buk Sveikas, ypač gyvenate svetur, nes ten  komentarai leidžiami. Ir taip pat per Facebook, kur dažnai įdedu nuorodas į naujai rastą aktualią informaciją.

P.S.Taip pat blog’ą galite prenumeruoti į savo asmeninį kompiuterį per RSS srautą (tai tikrai ne virusas ir jo nereikia bijoti), kuris randamas kairėje pusėje, žemiau ‘Kategorijos’. Reikia paspausti ant RSS ir išsaugoti kaip ‘bookmark‘.

P.S.1 Jei manote , kad mano blog’e pateikiama informacija gali būti naudingajūsų draugams, artimiesiems ir kolegoms būčiau labai dėkingas, jei jiemsnusiųstumėte mano blogo adresą.

Andy, BSc Nutrition

http://www.buksveikas.net/

Facebook

Tikiuosi, kad ši informacija jums bus naudinga ir prašau palikti savo komentarus ir atsiliepimus žemiau. Laisvai reikškite savo nuomonę. Jūs nebūtinai turite su manimi sutikti - aš gerbiu visas nuomones. Jei turite kokių nors klausimų ar norėtumėte gauti papildomos informacijos, palikite žinutę žemiau (Kometarai būnant kitose šalyse pagal blogas.lt nuostatus neleidžiami, čia dėl spamo). Arba apsilankykite mano naujame forume Buk Sveikas, ypač gyvenate svetur, nes ten  komentarai leidžiami. Ir taip pat per Facebook, kur dažnai įdedu nuorodas į naujai rastą aktualią informaciją.

P.S.Taip pat blog’ą galite prenumeruoti į savo asmeninį kompiuterį per RSS srautą (tai tikrai ne virusas ir jo nereikia bijoti), kuris randamas kairėje pusėje, žemiau ‘Kategorijos’. Reikia paspausti ant RSS ir išsaugoti kaip ‘bookmark‘.

P.S.1 Jei manote , kad mano blog’e pateikiama informacija gali būti naudingajūsų draugams, artimiesiems ir kolegoms būčiau labai dėkingas, jei jiemsnusiųstumėte mano blogo adresą.

Andy

http://www.buksveikas.net/

Facebook


Rodyk draugams

komentarai (151) | “Mikrobaginėje krosnelėje ruošiamas maistas – lėta savižudybė”

 1.   tipu rašo:

  Neprieštarauju, kad kenkia, tačiau pusryčiams gal jau du metus valgau mikrobangėje šildytus sumuštinius ir mano kraujas vis dar geras. Ligų aišku turiu… bet abejoju ar susiję…

 2.   Haroldas rašo:

  Kartais šildau popkormus mikrobangėj. Tai viskas..

  O šiaip nieko daugiau - nesnakus maistas gaunasi, pašildžius su mokrobange.

  Mikrobangę greitu laiku reikės parduot, kad ateity nebekiltų pagundų. :D

  P.S. sraipsnis geras… bet nelabai išsamus- medikam ir fizikam, manau, būtų kur prikibt (t.y. neaiškumų.)

 3.   Anonimas rašo:

  Pilnai sutinku, kad maisto šildymas mikrobangų krosnelėje nėra gerai, bet įdomu, ar toks pat poveikis jei naudojama funkcija „Convection“, t.y. kai naudojama aukšta temperatūra skirta maisto kepimui (kaista spiralė) panašiai kaip orkaitėje…

 4.   regimantas rašo:

  mikrobangų krosnelės nenaudoju ir net nezadu naudot.Apie tai jog ji kenkia zinojau budamas 10m.
  Straipsnis tikrai issamus, ir labai noreciau jog daugiau zmoniu ji skaitytu, ir apskritai cia lankytus, nes net gaila kartais buna ziuret kaip zmones save nuodija.Tiesa ir pats saves gailiu, jog seniau maitinaus taip nesveikai… :)

 5.   Aurimas iš neįspūdingo blogo rašo:

  Žinosiu dar daugiau dabar apie mikrobangų krosnelę.

 6.   Katenina rašo:

  Išsiaškinau, mikrobangų krosnelės - mirtinas ginklas. Keista, jau ilgokai šildausi joje maistą ir dar nenumiriau, jeigu numirsiu, žinosiu kas kaltas.

 7.   Anonime rašo:

  Geriau rasyti apie tai kas nekenkia sveikatai, zmonem butu lengviau tai isiminti. Musu laikais daugiau dalyku kurie kenkia.

 8.   pacanas rašo:

  ar kas girdejo apie ta bobute, kuri savo mikrobangej iskepe gyva katina ir prisiteise nenormalia suma pinigu, ek tos mikrobanges…

 9.   J rašo:

  Pašildžius blynus su varške mikrobangėje, jie tampa kažkokie nenormalūs: tąsūs, neskanūs.Stengiuosi naudoti kuo mažiau, nes natūraliai pašildytas maistas skanesnis.

 10.   andy rašo:

  Tipui,
  Na du metai tai nera daug, kartais praeina 10 ar net daugiau metu kol pasorodo simptomai. Nes zmogaus organizmas yra labai atsparus visokiems musu zalojimo budams ir tikrai reikia gerai pasistengti norint gauti liga. Deja daugelis siandienos zmoniu taip stengiasi ir ivairiais budais prievartauja savo organizma, kad pradeda sirgti vis jaunesni ir jaunesni zmones.

  Taip pat teigi, kad tavo kraujas dar geras, ir taip pat turi ligu.Tai tos ligos ir yra signalas, kad kazkas ne taip ir reikia kazka keisti. Priedo geras bendras kraujo tyrimas automatiskai nereiskia, kad jusu kraujas yra idealiai gerai, ir kadangi turi kazkokiu ligu tai speju, kad ir kraujas nera be priekaistu.

 11.   andy rašo:

  Haroldui, Buciau labai dekingas jei koks fizikas ir medikas pataisytu straipsnyje paminetus netikslumus.

 12.   andy rašo:

  Del termino 'konvekcija' tais as cia ji naudoju tik pacia paprasciausia reiksme (Convection is the flow of heat through a bulk, macroscopic movement of matter from a hot region to a cool region), bet zinau , kad yra ivairios kovekcijos rusys ir budai.

 13.   Petras rašo:

  Labai geras straipsnis, kaip ir visi kiti, ACIU tau Andy :)
  Beje, gal kada bus straipsnis apie maisto pakuotes - plastmase, plastikas, popierius, stiklas ir pan.? Labai laukciau, nes irgi domiuosi sveiku gyvenimo budu bei mityba.

 14.   andy rašo:

  Ateityje butinai parasysiu apie plastika, kuris taip pat yra zalingas ir reikia jo vengti kiek galima

 15.   Almantas rašo:

  Straipsnis verciantis pamastyti, kuomet ruosiamasi si prietaisa naudoti pagal paskirti. Geras straipsnelis, kad tik i nauda visiems…

 16.   Anonimas rašo:

  Isvada:mikrobangines krosneles netinka netik katinams bet ir kojinems dziovint…

 17.   andy rašo:

  Jus padarete labai teisinga isvada, ir as dar nesu girdejes, kad mikrobangeje galima kojines dziovinti.
  O katina deti i mikrobange tai gyvunu kankinimas ir prasau palik gyvunelius ramybeje. O gyvuneliai nuo to 'specialius' ir 'subalansuoto maisto bei namuose naudojamu chemikalu vis daugiau ir daugiau serga.

 18.   WASP rašo:

  Cia man kazkur nesueina tokie tvirtinimai,kad issilyde sokoladas kelniu kiseneje.O kaip slaunis-ar neapkepe???

 19.   Algirdas rašo:

  marš atgal į mokyklą lietuvių kalbos mokytis… o straipsnis - šiukšlė

 20.   aurora rašo:

  labas ,nieko baisaus deltu klaidu nepergyvenk,salomeja neris irgi su klaidom rase bet edelto jos kuryba netapo prastesne.aisku tobulejimas irgi niekam nepakenke.man malonu paskaityti tavo straipsnius kai ka netgi segmingai pritaikyti.
  keletas zodziu ponui algirdui jus tikras kakutis ir dar vidury kelio.

 21.   andy rašo:

  Sveika Aurora, aciu uz paskatinima. Del klaidu tai turiu pripazinti, kad ju buvo nemezai, bet daug panaudojes kita programine iranga daugeli ju pataisiau.
  Taip papt kaip jau nekarta esu sakes, klaidos tikrai netrukdo suprasti esmes.

  Labai gerai , kad ne tik skaitot bet ir pritaikot perskaityta informacija. Nes vien zinojimo nepakanka reikia tai pritaikyti ir gyvenime.

 22.   Laura rašo:

  O tai ka daryt, jei pavyzdžiui, universitete (čia užsieny) visi pietums valgo iš namų atsineštą, iš vakaro pasigamintą maistą ir šildosi jį mikrobangų krosnelėje? Kai pats gamini, juk žinai, ko į maistą pridėta, kitaip nei kai valgai kavinėje. Ką daryt, jei nenori valgyt kavinėj? Juk ir gamtai, ir žmogui geriau, kai valgai ne pusfabrikačius ir ne kavinėje. Kokią alternatyvą mikrobangų krosnelei gali pasiūlyti? Atsinešti savo kokią elektrinę krosnį ir ten šildytis?

 23.   Andy rašo:

  Atsinesus is namu nebutinai reikia sildyti mikrobangeje, nemanau, kad maista butinai reikia valgyti silta.
  Alternatyviai galima valgyti vien vaisius - keleta bananu abouliu.
  Dar gali pasidaryti vaisiu ir darzoviu salotas, kuriu tikrai nereikia sildyti.
  O kad dauguma kavinese parduodamo maisto yra pusfabrikaciai tai tikra tiesa ir jo valgyti tikrai nepatarciau

 24.   Andy rašo:

  Dar del kitu, tikrai nereikia bijoti daryti ka nors skirtinagai nei kiti.
  nes dazniausiai buna, kad mases daro blogai.
  nemanau, kad tavo kolegos prades i tave keistai ziureti jei nevalgysiu mikrobanginio maisto, priesingai, gal net ir patys susimastys apie sveikta ir prades ka nors kita valgyti. Ypac jei pastebes kad tu gerai jautiesi turi energijos ir t.t

 25.   Anonimas rašo:

  skeptikams vertėtų pasiskaityti : http://www.geramama.lt/node/281 Be to, pėsčiomis vaikščioti kur kas sveikiau nei važiuoti automobiliu…

 26.   irena rašo:

  Mano organizmas, o gal siela mane lyg ir apsaugo nuo pvz. tokiu pirkiniu. Eile metu galvoju, kad gal reiketu isigyti mikrobange, bet vis randu priezasciu, kaip nepirkti. Tikiuosi, kad ir nebepirksiu. Kiek teko girdeti, skaniausias maistas, ruostas ant ugnies (ir dar tikros, malkines)

 27.   Lina rašo:

  pas mus namie stovi gal jau 2 metai nenaudojama ir norėjau paklaust ar stovedama mikrobangė virtuvėje neskleidžia tų elektromagnetinių bangų?(jas skleidžia tik kai ją įjungi?)

 28.   andy rašo:

  na stovedama tai zalos nedaro, bet geriau ja dar ir is elektros tinklo iszungti.
  Taip pat ja galima panaudoti indams ar kam nors kitam susideti.

 29.   Marius rašo:

  Tai kad kenkia zinau ir sutinku. bet tai ka daryt? Kai skubi gi nelauksi kol ten kokia orkaite pasils ir pansiai. O jei paziurejus dbar ka tie mokslininkai kalba tai kenkia viskas, kas egzistuoja, jie suranda priezasciu tam pateisint:)

 30.   andy rašo:

  Kad nera laiko tai nesamone.Nes visi turi tiek pat laiko 24 val per para. Ir cia reikia kalbeti apie preoritetus.Ir is karto matosi, kad jusu atveju sveikata yra antroje vietoje.

  Jei nera laiko maisto gaminti tai geriau jau koki vaisiu suvalgyti. Taip pat sutaupius laika sildant microbangei poto geli tekti ta laika praleisti ligonineje ar gydytoju laukiamajame.

  Del to kad viskas kenkia, tei velgi lengvas pasiteisinimas, kad nuo musu niekas nepriklauso ir to negalima isvengti.
  Deje 80% procentu sveikatos priklauso nuo zmogaus asmeniniu pasirinkimu, ir kuriuos uz kuriuos visada atsakingas pats zmogus.
  Zinomo 100% visko isvengti neimanoma, bet dauguma rizikos veiksniu sumazinti tikrai galima tik riekia noro ir truputi pastangu.

 31.   Anonimas rašo:

  Tik nereikia NUSIŠNEKĖTI! Pirmiausiai šyla produkto VIRŠUS, o ne vidus. Pats bandžiau. Ir fizika tą patį byloja, o kad apsisaugoti nuo magnetrono - reikia krosneles įžeminti. Taip, kad…

 32.   Anonimas rašo:

  Dėl moters mirties - gal moteris būtų išgyvenusi, jei kraujas būtų pakaitintas keptuvėje? :)))) Juk bangos veikia vandenį ir objektas negali įkaisti daugiau nei 100 laipsnių, o puode ar keptuvėje kontaktuoja su daug didesniu karščiu, kuris ardo paviršių

 33.   Anonimas rašo:

  Gal gerbiami mokslininkai galėtų palyginti kiaušinienės kepimą? Gal ant keptuvės kepta kaišinienė su kaitintu aliejumi, kur susidaro kancerogenai, suardomas baltymas, pasvyla apačia, yra sveikiau, nei mikrobangėje, kur mikrobangos nepajėgia suardyti medžiagos?

 34.   Anonimas rašo:

  Kas dėl tyrimų: KOKIO dydžio tie pakitimai? Gal jie visai nekelia realaus pavojaus? Dulkių siurblys generuoja daug didesnį elektromagnetinį lauką. Gal geriau valgyti virtas daržoves, kur vanduo išplauna naudingas medžiagas, o liečiant įkaitusias puodo sieneles ardoma medžiaga ir gali susidaryti toksinai? Kita vertus, geriau, jei išplaunamos nuodingos medžiagos ir išpilamos.

  Realus pavojus - nestovėti arčiau 1 metro, jei neįžemintas magnetronas, nes gali kenkti sveikatai.

 35.   andy rašo:

  Keptas maistas yra nesveikas ir tai jau ne karta rasiau, ir jo valgyti nepatarciau.
  Geriau valgyti faruose virta maista arba is viso zalia nevirta(vaisiai darzoves).

 36.   andy rašo:

  Daugiau atsakiau komentare po kitut straipsniu
  http://www.blogas.lt/SveikatosSaltinis/400992/10-priezasciu-ismesti-mikrobangine-krosnele.html?#c682831

 37.   andy rašo:

  Taip pat jei skaitai anglu kalba siulau paskaityti si straipsni.
  http://consciouschoice.com/2001/cc1411/healthconscious1411.html

  Jame teigiama
  Buck Levin, Ph.D., R.D., who’s a specialist in environmental nutrition, respected researcher, educator, and author of Environmental Nutrition: Understanding the Link Between Environment, Food Quality and Disease, says that he has reviewed articles in the Journal of Microwave Power and Earthletter that have shown that microwave leakage can damage human tissue and alter body concentrations of certain nutrients (vitamin C and glutathione, the body’s primary antioxidant).

  While newer microwaves have tighter seals around their chambers, the Food and Drug Administration still permits a leakage rate above what opponents say is safe (one milliwatt per square centimeter versus one-half of a milliwatt per square centimeter).

  Louis Slesin, Ph.D., oversees the New York-based magazine that covers the health effects of products emitting nonionizing electromagnetic radiation. This includes power lines, cell phones, and microwave ovens. While Dr. Slesin is more concerned with the direct effects of exposure to radiation rather than the effects of radiation on food, he says he pursued a study from the University of Vienna that indicated microwaving milk for babies caused the production of toxic substances but couldn’t verify it. "I spent a tremendous amount of time trying to dig through that and get confirmation and basically got nowhere. So you have to be very careful. There’s a lot of stuff in the literature [about microwaving] that really just doesn’t bear out."

  One interesting study was published in the medical journal Pediatrics in April 1992 and conducted by researchers at Stanford University School of Medicine. It demonstrated that microwaving human breast milk — even at low settings — can break down antibodies that fight disease. This, of course, could compromise infants’ immune systems making them vulnerable to disease. The authors wrote: "Microwaving appears to be contraindicated at high temperatures, and questions regarding its safety exist even at low temperatures."

 38.   andy rašo:

  Ask Dr. Weil, as "America’s most trusted expert" on health, also adds a sobering note to the realities of uninhibited microwaving. "Microwave ovens," he says in his book "are generally safe…. But they can alter the chemistry of protein foods cooked in them for long periods of time." His recommendation is to use microwaves for defrosting and quick heating, rather than long cooking of main dishes.

  Sis expertas teigia, akd mikrobanges atseit yra saugios, bet pripazista, kad jos gali pakeisti baltymo struktura, kas kazkaip nesuteikia per pasitikejimo, nes pakeista baltymo struktura gali tureti neigiamas sveikatai pasekmes, nes tokio baltymo organizmas gali neatpazinti ir ivykti autoimunine reakcija, kas silpnina imunine sistema

 39.   andy rašo:

  taip pat dar reikia prideti, kad daugelis sildo maista uzdenge konteineri plastikine plevele ar net plastikiniame konteineryje, ir sildant is plastiko isiskiria nuodingso medziagos keliancios pavoju sveikatai.

 40.   andy rašo:

  Dar siulau paskaityti si straipsni
  http://www.mercola.com/article/microwave/hazards.htm

 41.   Anonimas rašo:

  Andy, turėtum suprasti, kad rašant reikia remtis faktais, o ne sensacingomis prielaidomis, spėliojimais ("can"), kuriems nėra realaus pagrindo. Aš galiu tau pasakyti viena - jei prie pat kūno (netoliau 5 cm)apsidėsi 20 krosnelių pilna galia, tau sumažės kraujospūdis. Norint pakenkti realiai - reikia 200 krosnelių! Tada pakenksi smegenims, sėklidėms ir kt organams. Jei jų bus 2000 - varlei sustos širdis. Tai yra faktai.

 42.   andy rašo:

  Dar karta pasikartosiu, kad yra tyrimu kurie parodo, kad microbanges kenkia sveikatai ir siulau paskaityti ausciau nurodytus straipsnius.

  Ir kaip jau sakiau, geriau imtis atsargumo ir ju nenaudoti, nei ignoruoti ir po koki 10 metu suzinoti, kad jos yra kenksmingos.

  Nepaisant to dekoju tau uz isreiksta kitokia nuomone. Nes visada yra gerai isgirsti ir kita puse, bei kitaip galvojancius.

 43.   Lsv rašo:

  Švitinimas yra matuojamas elektromagnetinės energijos srauto tankiu (vatai į kvadratinį metrą). Krosnelė gali spinduliuoti max 0,5 W/m2 5 cm atstumu, o toliau tankis ima sparčiai mažėti. Leistina norma yra iki 10 W/m2. Ką žinai, kokią galią ėmė mokslininkai? Gal jie tyrė tik mikrobangų dažnį ir norėdami išsiaiškinti tendencijas, ėmė didinti tankį. Dabar, kas tas Buck Levin yra? Mitybos specialistas ar fizikas? Ką gali pasakyti mitybos specialistas? Jis gali tik postringauti, spėlioti, daryti prielaidas, nepateikdamas savo tyrimo skaičių (nemačiau nei vieno skaičiaus!). Duok man straipsnį su konkrečiais skaičiavimais - kokios formulės buvo naudotos, kokios sąlygos ir kokie rezultatai, t.y. kokie skaičiai ką įtakoja ar sudaro realią grėsmę. Duok man skaičių, kokį naudojo elektros lauko stiprumą voltais per metrą, arba tankį vatais į kvadratinį centimetrą. Kaip jį keitė ir kokius gavo rezultatus.

 44.   Lsv rašo:

  Švitinimas yra matuojamas elektromagnetinės energijos srauto tankiu (vatai į kvadratinį metrą). Krosnelė gali spinduliuoti max 0,5 W/m2 5 cm atstumu, o toliau tankis ima sparčiai mažėti. Leistina norma yra iki 10 W/m2. Ką žinai, kokią galią ėmė mokslininkai? Gal jie tyrė tik mikrobangų dažnį ir norėdami išsiaiškinti tendencijas, ėmė didinti tankį. Dabar, kas tas Buck Levin yra? Mitybos specialistas ar fizikas? Ką gali pasakyti mitybos specialistas? Jis gali tik postringauti, spėlioti, daryti prielaidas, nepateikdamas savo tyrimo skaičių (nemačiau nei vieno skaičiaus!). Duok man straipsnį su konkrečiais skaičiavimais - kokios formulės buvo naudotos, kokios sąlygos ir kokie rezultatai, t.y. kokie skaičiai ką įtakoja ar sudaro realią grėsmę. Duok man skaičių, kokį naudojo elektros lauko stiprumą voltais per metrą, arba tankį vatais į kvadratinį centimetrą. Kaip jį keitė ir kokius gavo rezultatus.

 45.   Lsv rašo:

  Išvada viena. Mums gali pakenkti ne mikrobangų dažnis, o elektromagnetinio lauko tankis ir per didelė šiluma. Nuo pirmo esi apsaugotas (žr. skaičius), o antrą gali reguliuoti pats :))

 46.   andy rašo:

  Jei to microbanges taip jau nekenksmingos, tai kodel sovietu sajungoje jos kuri laika buvo uzdraustos?

 47.   andy rašo:

  Matavimu ir prietaisu deja negaliu pateikti.
  bet Swiss Federal Institute of Technology atliko studijas maitinmi savanorius microbangeje virtu maistu ir nustate pakitimus.
  http://www.cam.net.uk/home/aaa315/healing/microwaves.htm
  Jis bovo ne fizikas, bet bovo tirtas mikrobangu krosneleje gaminto maisto poveikis sveiktai,
  Ir beje pablikavus rezultatus mokslininkui Dr Hans Ulrich Hertel buvo pradeta grasinti, ir informacija buvo uzslopinta. Kas dar tik padidina itarima.

 48.   andy rašo:

  norint suzinoti , kokius prietaisus naudojo reikia susirasti orginalia Wašingtono(USA) valstijos mokslininku studija. Deja sios publikuotos studijos dazniausiai yra mokamos ir prieinamos tik akademikams.

 49.   andy rašo:

  Sovietu studijos buvo atlikotos
  Institute of Radio Technology at Kinsk, Byelorussian Autonomous Region; and, at the Institute of Radio Technology at Rajasthan in the Rossiskaja Autonomous Region.

 50.   andy rašo:

  Buvo naudojama
  In most cases, the foods used for research analysis were exposed to microwave propagation at an energy potential of 100 kilowatts/cm3/second, to the point considered acceptable for sanitary, normal ingestion. The effects noted by both German and Russian researchers is presented in three categories:

  *

  Category I, Cancer-Causing Effects
  *

  Category II, Nutritive Destruction of Foods
  *

  Category III, Biological Effects of Exposure

 51.   andy rašo:

  Apie sios studijos rezulatus ir isvadas daugiau
  http://www.mercola.com/article/microwave/hazards.htm
  Bet tai nera orginali publikacija.

 52.   andy rašo:

  Pacioje straipsnio pabaigoje

 53.   andy rašo:

  Dar vienas orginalaus straipsnio pavadinimas
  FORENSIC RESEARCH DOCUMENT
  Prepared By: William P. Kopp
  A. R. E. C. Research Operations
  TO61-7R10/10-77F05
  RELEASE PRIORITY: CLASS I ROO1a

 54.   andy rašo:

  In 1990 during a microwave oven testing program conducted by the Berliner Stiftung Warentest (Berlin Foundation for Product Tests) it was found that all of the tested ovens emitted microwaves while in operation.

 55.   andy rašo:

  he main effect of microwave treatment is, of course, quick heating of food compared to conventional heating methods. This quick heating of food-substances can lead to uneven and non-calculable heat distribution in the food - causing so-called "cold spots" and "hot spots" respectively. Thus germs are often not sufficiently inactivated and eliminated. Short heating periods of microbiologically contaminated food are a serious health hazard [7]. At the Department of Medical Microbiology, Leeds University, England, the uneven heat conduction was also studied: two British scientists reported that the salt content in a defined portion of mashed potatoes influenced the temperature inside - the greater the salt content, the lower the temperature. The authors came to the conclusion that "the poor penetration of microwaves into the test food with high ionic concentrations may result from the induction of electrical/ionic flow in the sur face of the food. This would also explain why commercial food heated in microwaves commonly boils on the surface but is cool on the inside" [8]. This may result in salmonelosis and listeriosis through insufficient cooking of, for example, chicken.

 56.   andy rašo:

  Sio straipsnio pabaigoje yra nurodos i studijas kuriomis rementis buvo teigiama, kad mikrobanges yra pavojingos sveikatai
  http://www.curezone.com/art/read.asp?ID=112&db=7&C0=1

 57.   Lsv rašo:

  http://www.curezone.com/art/read.asp?ID=112&db=7&C0=1.

  Aiškiai rašoma, kad aptiktas tankis buvo iki 20 mW/cm2.
  Kažkokie kliedesiai, briedas kažkoks - mikrobangės negali viršyti 0,5 mW/cm2! Jau prie 10 mW/cm2 sumažėja kraujo spaudimas. Įrenginio specifikacijose rašomas dydis arba pagal formules reikia persiskaičiuoti iš v/m. Tereikia matuoti ir, jei viršys normą (pgl. WHO Regional Office for Europe duomenis, mikrobangų krosnelė gali spinduliuoti maksimaliai 0.5 mW/cm2), gali duoti į teismą, pakeisti į naują. Nepamiršk vieno - visi, kurie tyrė, tyrė mikrobangų dažnio poveikį, neatsižvelgdami į tankį! Tą patį ir rusai padarė! Prisidėjo ir natūraliai šilumos sukeliami reiškiniai.

  Kas liečia kraujo perpylimą - pats kraujas galėjo būti su toksinais, galėjo nepriimti organizmas - tų priežasčių velniai žino, kokių galėjo būti. Gal patys ką negerai padarė, kokį užkratą įmetė, o po to viską suvertė krosnelei. Šildymo būdas gal netiko, nes fizikiniai reiškiniai kitaip pasireiškia. Šito mes nežinome, tdl kaltinti tik krosnelę, mano nuomone, labai jau trumparegiška.

 58.   andy rašo:

  Kad instrukcijoje rasoma tai dar nereiskia, kad tiek ir spinduluoja.

  Nepaisant to, galimas daiktas, kad siuose dveijuse argumentuse tu teisus, ir elektromagnetine radijacija is mikrobangiu nera pavojinga. Ir dar karta dekoju uz issamu moksliska paaiskinima.

  Bet kaip tu paneigsni fakta, kad mikrobangeje gamintas maistas sukele ivairius pakitimus kraujyje.
  Taip pat pakeite baltymu struktura.

 59.   Lsv rašo:

  Kitur, tai ten išvis kliedesiai. Jei valgysi mikrobangėje šildytus hotdogus ar kt. žalingą maistą, jei virsi ar šildysi daržoves su smarkiai normą viršijančiais nitratų kiekiais, tai galą gausi greitai. Aš tokį mokslininką, kuris velniai žino, kokį maistą valgė ir bėdą suvertė krosnelei, pasiusčiau į Maximą dirbti - nors realią naudą neštų :)))

 60.   Lsv rašo:

  Baltymą gali suardyti per didelė kaitra, pvz. kontaktuojant su keptuve. Be to aš nieko neverdu, o tik pasišildau max 3-4 min. Taip, kad gali pasišildyti sriubą, arbatą ar kt maistą (kukuliui pašildyti pakanka 3-4 min, jei nori greičiau - supjaustyk smulkiau). O vaisių ir daržovių nereikia virti išvis. Ir gyvensi ramiai bei saugiai :))

 61.   andy rašo:

  Palaukit, taigi vieni savanoriai valge mikrobangini maista o kiti ne. O pakitimai kaip tik ir buvo pastebeti tuose savanoriuose kurie valge mokro bangu krosneleje gaminta maista.

  Velgi del objektyvumo, pasakysiu, kad suvalgius bet koki virta maista kraujyje siek tiek padideja leukocitu kiekis, bet kiek suprantu mikrobangiu maista valgiussiu savanoriu kraujyje tas padidejimas buvo didesnis.

  Taip pat buvo atliktas dar vienas ekperimentas su augalais, kai vienni buvo laistomi su mirkrobangu krosenleje sildytu vandeniu, o kiti ne.
  Nors velgi cia objektyvumui reikia pasakyti, kad augalams geriausia yra nesildytas vanduo ir galimas daiktas , kad neigiama poveiki turetu ir kitokiu budu pasildytas vanduo.

  Aisku hotdogais tai sildyk ji ar nesildyk tai nemaistas, o daugiau nuodas.
  Del vaisiu ir darzoviu tai 100% sutinku kad juos reikia valgyti zalius ir nevirtus.

 62.   staCy rašo:

  Aš turiu tik 1 nuomuonę. Nuo vieno ar kito daikto žmogus vistiek numirs. Ar nuo mikrobangų krosnelės, ar nuo rūkymo, ar nuo cukraus. Šiais laikais yra viskas "chemija" todėl viskas kenkia ir ne nuostabu jog nėra nieko vertingo.

 63.   andy rašo:

  Kiekvienas turi teise i muomone.
  Aisku, kad numirs, bet labai priklauso kaip ir kada. Dar pries mirstant gali tekti ir pasikankinti kuri laika.
  Priedo sakydama kad nuo kazko vis tiek numirsi, norima pateisinti nenora nieko daryti.
  O isvengti nemazai dalyku tikrai galima tik reikia pakankamo noro.

 64.   rimas rašo:

  1991 Metais vienoje Amerikos ligoninėje prieš perpilant kraują jis buvo pašildytas mikrobangų krosnelėje – kraujas buvo šildomas labai trumpa laiką ir tik iki kūno temperatūros(37 Laipsnių). Deja perpylus mikrobangų krosnelė pašildytą kraują ligonis mirė. Tai buvo skausmingas, bet svarbus įrodymas, kad šildymas mikrobiologinėje krosnelėje žymiai pakeičia objekto cheminė struktūrą. Jie tik iki 37 laipsnių pašildytas kraujas tampa pakankamai toksiškas, kad sukeltų mirtiną autoimuninę reakciją, tai kas atsitinka su maistu, kuris būna šildomas ilgesnį laiką ir aukštesnėje temperatūroje.

  koks kvailas medikas sugalvojo sildyti krauja, cia kazkokia nesamone

 65.   andy rašo:

  ziurint atgal zinoma atrodo nesamone, bet salto kraujo is saldytuvo niekas zmogui nepila ir ji reikia susildyti iki konu temperaturos. Tai yra daroma specialiame kraujo sildytuve arba jei jo nera galima ideti i silta vandeni. Kraujo sildymas iki 37 laipsni reikalingas tik reikiant greito kraujo perpilimo. Kitais atvejais kraujas tiesiog kuriam laikui paliekamas kambario temperaturoje.

  Beje, galbut po keliu desimtmeciu ateities kartoms atrodys kvaila ir nesamoninga, kad zmones naudojo mikorbanges, greita maista ir kitaip zaloja savo kuna ir aplinka.

 66.   andy rašo:

  O del to kad tokie dalykai atsitinka ligoninese tai nieko nuostabaus. Ivairios mediku klaidos ir apsileideimas bei legalios - genocidines terapijos bei vaistai keikvienais metais nuzudo miljonus zmoniu.
  Vien diabeto vaistas vioxx sukele maziausia 52 tukstancius sirdies ataku ir mirciu.
  NUo pakaitines hormonu terapijos mire 3 kartus daugiau moteru nei kareiviu vietnamo kare, bet del to niekas angu nekelia, nes medicina ira didelis biznis ir sveikata cia maziausiai rupi.

 67.   andy rašo:

  Aids antivirusiniai vaistais dar vienas legalus genocidas, nekalbant jau apie chemo.

 68.   atomus rašo:

  Kaip mazi vaikai su tuom mikrobanginem.
  Ar zinot kad mirkobangos yra visur, nuo radaru, radio rysio, mobiliu ir iki name stovincio Belaidzio routerio? Aisku ten daziniai kitokie.

  Gaminti maista mirkobanginei tik debilai gali sugalvoti. Ji skirta sildimui, o tai nemanau kad kenkia. Maistas kito skonio, nes sildimo principas kitoks nei orkaitei.

  Kodel del mikrobanginiu keliamas toks triuksmas? Automobiliu dujos kenkia zmogui daugeu, visokia chemije maiste irgi. Pilna daliku kurie kenkia, bet kaskodel vis snekama apie mikrobanges. Gal tam kad nukreipti demesi nuo daugeu zala nesenciu daliku.

 69.   andy rašo:

  Sutinku, kad kenkia ir kiti dalykai ir apie juos snekama taip pat siulau pasiskaityti kitus sio blog straipsnius, bei komentarus.

  Jei zmogus sildo maista mikrobangei tai taip pat jam bent jau teisingos informacijos truksta.
  Geriau jau salta valgyti arba is viso nevalgyti ir palaukti kol pareisi namo ar turesi laiko, nes is greito maisto ir skubaus valgymo daugiau zalos nei naudos

 70.   samone rašo:

  ir musiskai atliko experimenta, manau gali tai pasidaryti kiekvienas namuose isitikinimui
  http://www.geramama.lt/node/281

 71.   andy rašo:

  Aciu uz nuoroda, tai idomus experimentas.
  Bet i ji ziureciau atsargiai. Nes reikia prisiminti, kad po cernobilio katastrofos kai kurie augalai pradejo augti labai dideli.

 72.   statistika rašo:

  Sutikciau su viskuo. Tik kodel, pagal statistika, tose salyse, kur namu ukiuose daugiausia mikrobangiu, gyvenimo trukme ilgiausia?
  Yra dar vienas sio klausimo aspektas. Zmogus, kaip homo sapiens, didziausia zingsni i prieki padare, kai eme valgyti termiskai apdorota maista. O pati pradzia buvo maisto kepimas atvira liepsna, ant lauzo. Degant baltymams ir riebalams susidaro ypac kancerogeniski junginiai. Matyt neatsparus tiesiog ismire, naturali atranka. Liko tik tokie, kuriems net nuo kepamo maisto kvapo teka seles ir issiskiria skrandzio sultys.
  Tai gal ir su mikrobangem, isliks tik atspariausi.

 73.   andy rašo:

  Del gyvenimo trukmes, tai ji ne vien nuo mikrobangiu priklauso. Ir deja, ta gyvenimo trume amerikoje ir kotose isivysciusiose salyse pradeda trumpeti. Yra manoma, kad dabartiniai vaikai gyvens trumpiau nei nei tevei ar net mirs pirmiau nei tevei.
  del kepimo tai sutinku, tai labai blogas maisto gaminimo budas sukeliantis daug ligu, deje sunku pasakyti kuris metodas yra blogesnis: kepimas ar mikrobange.

  Del prisitaikymo, tai organizmas turi labai daug vidiniu resursu ir prievartaujams visokiais stimuliantais, toksinais, blogu maistu, oro tarsa sugeba prisitaikiti ir reikia labai pasistengti, kad gautum kokia liga, deje siandiena daugelis zmoniu savo pasirinkimais jau persistenge.

  Beje kiekviena liga yra organizmo prisitaikymas ir bandymas isvengti didesnes neleimes, net ir vezys yra organizmo bandymas isgyventi.
  Bet zmones tas ligas simptomus stengiasi slopinti visokiais vaistais. Ir deja uzlopingti simptomai greitai islenda kitur, ir kuo ilgiau slopinama tuo sunkesnes pasekmes.
  Ir beje kiekviena liga yra organizmo bandymas apsivalyti ir prasimas padeti, bet siam sauksmui daugelis zmoniu yra kurti.

 74.   andy rašo:

  Dar del gyvenimo trukmes tai amerikoje ir kituose salyse, paskutinius 5 metus zmones praleidzia sirgdami, gerdami vaistus , sededami slaugos nauose su pampersais. Vis daugiau zmoniu paskutiniais gyvenimo metais buna diagnozuojami su Demensija ir net nebezino kur jie esa ir ka jie daro.

  Beje idomus dalykas, kad gydytoju gyvenimo trukme yra gerokai trumpesne nei vidurkis.

 75.   saule rašo:

  Nuo ko shiandien ir ateityje bus mirshtama sunku nustatyti ir dar sunkiau bus nustatyti ateityje. Nuo ateities pabegti neimanoma. Su vilkais gyvenant teks vilkais kaukt. Mikrobange ishmetus reikes ishmest ir visa kita elektro technika. Juk viskas yra kenksminga, bet ar tai isheitis. Ish urvu jau ishkindome, ka - vel atgal list? Nejuokaukit. Geriau tobulinti reikia tai kas yra ir tiek. O mirtis? Tai naturali baigtis gamtoje. Ko gi jos bijot. Koks skirtumas kada mirt? Sakot vaikai mirs anksciau nei tevai. O ka, netolimoje praeityje argi ne taip buvo? Ish 10 vaiku sheimoje gal 3 ir likdavo, o tevai vis gyveno. Kas pasikeite? Dar 1940 m. vidutine gyvenimo trukme zmoniu tikrai nebuvo 60 m., tai kame cia tas skausmas? Vienu zodziu, aciu uz surinkta informacija, tokios informacijos galima apie bet ka pririnkt turint noro. Sekmes ir gyvenkit ilgai :)

 76.   andy rašo:

  Aciu uz palinkejimus. Ir linkiu jums taip pat gyventi sveikai ir ilgai.
  Jau ne karta esu sakes, kad nuo visko neapsiaugosi, bet nuo labai daug daliku apsisaugoti galima. Ir kiekvinas jusu pasirinkimas yra arba renkates sveikata arba renkates ligas. Pasakymas , kad apsisaugoti visiskai neimanoma yra tik savo neveiklumo pateisinimas.

  Del mirties tai aisku bijoti jos nereikia ir visi mirsime. Bet dar labai priklauso kaip mirsim., vis daugiau zmoniu mirsta kanciose sirrdami veziu ir kitom sunkiom ligom, Priedo pries mirdami praeina genodicidniu chemo ar radiacijos prodecuduras.
  Todel nuo gyvenimo styliaus priklauso kaip mirsit. Ir taip pat vis daugiau ir daugiau zmoniu paskutinius gyvenimo metus praleidzia kankindamiesi.
  Del vaiku , iki siol paprastai tevai mirdavo anksciau nei vaikai, (zinoma yra vienetiniu isimciu).
  Ismetus mikrobange bus didelis zingsnis sveikatos link, ir tikrai nebutina tapti vienuoliu ar gyventi urve norint buti sveikam. Prietaisas prietaisui nelygus, nors sutinku, kad kiekvienas elektros prietaisas kaz kiek spinduliuoja, bet nepalyginsi su mirkobenges daroma zala.

 77.   Toxis rašo:

  kaip man patinka prastai ishversti samokslu teoriju straipsniai:)

  gal priesh tai pasiskaitom chia http://findarticles.com/p/articles/mi_m0813/is_3_32/ai_n13664949/

  ir tada skleidzhiam tautai a?:)

 78.   andy rašo:

  Toxi, kritikuoti geriausia nieko nedarant, todel siulau paciam isversti geriau.
  Del nurodyto straipsnio, tai viens tis 'quack busting' straipsniu, bet jis tikrai manes neitikino, kad microbangiu maistas yra saugus.
  Nes pasikliauti FDA (food and drug administration), tai tas pats kas pasikliauti alkoholio, cukraus ar kitokio blogo produkto gamintojais. FDA tarnauja ne zmonems o korporacijoms ir yra labai korumpuota.

  Del peer review tai velgi , siais laikais peer review mazai ka reiskia, kai daugelis peer yra susije su farmacininkais, pramoninkais ir t.t. Todel daznai geros studijos i pagrindinius zurnalus net nepatenka, nes jos kenkia farmacininkams ir blogo maisto gamintojams.

 79.   mama rašo:

  Kazin kokia nuomone apie elektrines orkaites?Megstu pica,pasisildau mikrobangej,gal butu geresnis variantas tam naudot orkaite?

 80.   andy rašo:

  Orkaite geriau nei mikrobange, bet siaip bet koks keptas maistas nera gerai.
  Pica taip pat blogas maistas, ir jo patarciau atsisakyti.

 81.   GK rašo:

  Nesuprantu kaip gali motinos piene buti E.COLI bakteriju- jei jos atsiranda jei dirva arba vanduo uzkrestas fekalijomis?!

 82.   andy rašo:

  Nesu tikras , bet siais laikais motinos piene visko randama ir sako, kad daugelio motinu pienas yra taip toksiskas , kad jo legaliai nebutu galima parduoti. Beto zmogaus organizme yra labai daug bakteriju( tarp ju ir E.COLI ir MRSI ir kt) ir jos gyvena nedarydamos zalos. Problemos kyla kai viena kuri nors bakterija pradeda labai greitai daugintis. Tad labai galimas daiktas, kad motinos piene yra labai mazas kiekies E.Coli ir po to tas kiekis padideja.

 83.   elektromagnetines maistas padorojimas rašo:

  Jau 4 metus šildausi maistą mikrobangų krosnelėj, ir dėl kraujo jokių nusiskundimų neturiu.

 84.   andy rašo:

  Pakitimams issivystyti, gali prireikti ir keliu desimtmeciu.

 85.   vartotoja rašo:

  Man šis straipsnis buvo įdomus. Gal ne su viskuo vienareikšmiškai sutikčiau, tačiau pritariu šiai minčiai, kad mikrobangų krosnelė kenkia žm. sveikatai. Nors namuose turime ją, tačiau naudojamės retai. Aš - labai nešiuolaikiška, nes pasisakau už natūralumą, už namuose gaminamą maistą, t. y. verdamą, kepamą ant viryklės ir vaikams duodamą maistą ne iš indelio, o mamos pagamintą. Ir jokia firma manęs neįtikino, kad stiklainyje esantis maistas yra geresnis už mamos pagamintą.

 86.   Mida rašo:

  Taip tikejau kazka idomaus perskaityt, o perskaiciau kruva gasdinimu, bet jokiu paaiskinimu. Pirmmiausiai kas nustebino, tai kad krauja atsilde mikrobangej, neitiketina, kaip jie nustate tiksliai temperatura, ir kaip nustate, kad mire butent nuo to pasildyto kraujo?? Paskui ejo daug visokiu pagasdinimu be argumentu. Del regejimo labai jau baisiai parasyta, kiek zinau mikrobangos mazina akiploti, bet kad iki apakimo veiktu tai mazai tiketina.
  O geriausia, kad sovietai uzdraude mikrobanges 1976 m, idomu kiek zmoniu tais laikais tarybinej Lietuvoj turejo toki daikta - mikrobange ir plius ja jau spejo uzdraust???
  Siaip man mikrobanges ne prie sirdies. Bet straipsnis tikrai neitikinantis.

 87.   andy rašo:

  Del krauojo perpylimo atveju, tai detaliu nezinau, bet toks avejis tikrai buna. Ir beje ligoninese nutinka neitiketinu dalyku ir labai daug zmoniu mirsta nuo mediku klaidu ir pasaliniu vaistu efektu.

  Kas del gazdinimo, tai cia pateikiami faktai su irodymais, o tiketi ar ne spredziate jus pati.

 88.   bitė rašo:

  Pats geriausias daiktas, sugalvotas žmonių patogumui yra mikrobangė. Bėda, kad visur priviso sektantų tikinčių arba netikinčių kuo nors ir dar bandančių kitus subalamūtyti. Mikrobangė taupo ne tik laiką, bet ir elektros energiją, tokiu būdu ir pinigus. Gaila, kad "kito tikėjimo" komentarai čia nepaliekami…

 89.   andy rašo:

  Bite visi komentarai paliekami ir yra ivairiu nuomoniu, reikia tik pasiskaityti ankstesniu komentarus ir kiekviena nuomone yra gerbiama.

  Kad patogu tai sutinku, bet daugelis patogumu turi antra gala ir daznai kenkia sveikatai, tas pats pasakytina ne tik apie mikrobanges, bet ir apie greita maista, ready meals ( paruosta ir tik pasildyti reikiama maista). Ir deja raupant piningus sveikatos ir maisto saskaita juos po to teks isleisti vaistams ir gydytojams. O ten laiko tai tikrai daug isvaistysite ir gal net daugiau nei sutaupet valgydama mikrobangini maista.

 90.   Mida rašo:

  Nesigincyju, kad ligoninese visko buna, neatmetant mirtinu klaidu, bet ar buvo irodyta kad butent mikrobangos nuzude zmogu, o gal ne ta kraujo grupe perpyle, arba sukresejo dalis kraujo.
  Man irodymu mazoka, kai kurie saltiniai pvz 4hotelies sakyciai bulvarinio lygio

 91.   andy rašo:

  Kaip sakiau to teismo detaliu nezinau, visko galejo butu, cia tik buvo paimtas.
  DEl 4hotelies, tai sutinku,kad sis sitas nera ypatinga reputacija turintis puslapis, bet jei daugelis sveiko gyvenimo budo propoduotoju, propazista ,kad mikrobanginis maistas yra nesveikas, o jei jums irodymu nepakanka tai galit valgyti.

  Bek mano nuomone, net jei argumentai ir nera 100% itikinami, geriau imtis atsasgumo, nei po dar koki 20-30 metu, suzinoti kad mikrobanginis maistas tikrai kenkia sveikatai.
  Tereiki prisiminti, kiek laiko buvo slepiama info apie cigaretes, asbesta, hydrogenizuotus riebalus, kurie vis dar leidziami.
  Nes oficiali nuomone yra bent 10 metu atsilikusi. Nes reikia daug laiko, kol pagaliau atsiranda drasiu mokslininku, kurie sugeba atsistoti ir pakovoti pries interesu grupes, ir deja dabar yra labai daug junk science, kuris tarnauja ne zmonems o interesu grupes, panasiai kaip politikai.

 92.   Sha rašo:

  Na, man pasirode keletas "faktu" neteisingu. Kad ir tas, jog maistas syla is vidaus. Per mitu griovejus sita mita paneige. Uzsaldyta mesos gabala silde ir centras po keletos minuciu vis dar buvo susales. Paskiau tas "faktas" apie kraujo perpylima. Aisku, kad zmogelis pasimire. Juk sildant mikrobangej nuo molekuliu trinties atsiranda siluma. Tai greiciausiai visokie raudonieji kuneliai isejo saibom ir raujas jau buvo nebetinkamas perpylimui. Nemanau, kad cia del kazkokiu toksinu. Tiesiog buvo pasirinktas blogas sildymo metodas.

 93.   andy rašo:

  DEl kraujo sutinku, o del to ar syla is vidaus ar is isores tai pats tikrai netikrinau, bet reiks kada darbe pabandyti paeksperimentuoti.
  Bet manau reiktu testuoti ne uzsaldyta, o normlu maisto produkta, nors tai tikriausiai butu sunku padaryti.

 94.   Saulius rašo:

  Andy, dziugu kad rupiniesi sveikata, nori prisideti ir prie kitu zmoniu geros savijautos ir ilgaamziskumo. Taciau, pries perspausdinant kitu skelbta informacija, butina kiek imanoma maksimaliai patikrinti skelbiama informacija ir vengti eskaluoti nepagristas baimes. Panasios temos man yra nesvetimos ir si bei ta galiu pakomentuoti. Del mikrobanginiu skleidziamu bangu poveikio ju darbo metu - jos VISISKAI NEKENKSMINGOS, negi jas lieciant rankomis ar stovint visiskai salia - mikrobangos negali prasivezti pro metala, kuris ekranuoja visa krosnele (del to ir stiklas yra dengtas metaliniu tinkleliu).
  Del mikrobangomis sildyto maisto zalingumo - labai neblogai aprasei pati sildymo procesa - jis istikruju taip ir vyksta, ir butent del tos veikimo specifikos (vandens molekuliu virpejimo maiste) negalima valgyti KA TIK is mikrobangu krosneles isimto maisto. Ji butina palaikyti 1-2 minutes, kol lasetlese vykstantys procesai VISISKAI sustoja (kagangi net ir nustojus veikti mikrobangoms, procesai lastelese vyksta toliau del isibegejusiu procesu). Butent tai ir sukelia ivairius neigiamus pokycius organizme, jei maistas yra valgomas is karto. Taciau palaukus max. 2 minutes del savo sveikatos gali buti ramus :) Sekmes!

 95.   andy rašo:

  Sauliau aciu uz paaiskinimus. Net jei mikrobangiu priesininkai ir perdeda jos pavoju, tikrai neagaliu sutinkti , kad ji visiskai nekenksminga. Siulau nusipirkit EMF matuokli ir pamatuoti elektromangentine radiacija, ji zymiai didesne nei prie daugumos elektriniu prietaisu.
  Buvo ant youtube viena video apie tai bet dabar kazkodel ji yra tik private,
  O detektorius tai cia
  http://healthyhouse.co.uk/products/a-comed_electrosmog_detector.php

  Ir pats matavau bangos tikrai prasiverzia pro mikrobange.

 96.   andy rašo:

  Sauliau aciu uz paaiskinimus. Net jei mikrobangiu priesininkai ir perdeda jos pavoju, tikrai neagaliu sutinkti , kad ji visiskai nekenksminga. Siulau nusipirkit EMF matuokli ir pamatuoti elektromangentine radiacija, ji zymiai didesne nei prie daugumos elektriniu prietaisu.
  Buvo ant youtube viena video apie tai bet dabar kazkodel ji yra tik private,
  O detektorius tai cia
  http://healthyhouse.co.uk/products/a-comed_electrosmog_detector.php

  Ir pats matavau bangos tikrai prasiverzia pro mikrobange.

 97.   Anonimas rašo:

  As manau, "andy", kad dar esate per daug jaunas, kad sveika mityba paversti paranoja ir per mazai ispruses, kad Jusu nuomone butu galima laikyti Absoliucia Tiesa. Tiek Jusu patalpintame straipsnyje, tiek Jusu postringavimuose yra pilna kvailu, absurdisku neatitikimu, neturinciu nieko bendra su realybe (apie tai daug parasyta komentaruose, todel nesikartosiu). O ko pasigedau Jusu tekstuose, tai savikritikos ir vietos kitokiai, nei Jusu nuomone. Pazistu jauna vyra, kuris kaip ir Jus, perdetai sureiksmina sveika mityba; ir nepazisto nieko, kas butu nuobodesnis uz ji. Panasiai elgiasi kai kurios jaunos merginos, kurios niekuo daugiau nesidomi, tik savo kuno formu tobulinimu ir uzknisineja aplinkinius kalbomis apie dietas ir savo personas.
  Gyvenime yra idomesniu uzsieminu uz kara su mokrobangu krosnelemis. Nepamirskite to.

 98.   andy rašo:

  Anonime, amzius nieko nereiskia, yra daug jaunu zmoniu, kurie daug labiau ispruse ir daugiau nusimano nei vyresni. Ir beje, chronologinis amzius yra tik saliginis dalykas, nes yra zmoniu guriu chronologinis amzius 40 o organizmas taip nuvarytas kaip 60m ir atvirkscia yra zmoniu kurie 60, bet ju lastelinis amzius 40 ar net 30.
  Ir beje nors man tik 28 metai as atrodau dar jauniau gal koki 18-21.
  O kad netoleruoju kitokiu nuomoniu tai jus manu klystat, komentaruose yra ivairiu nuomoniu ir nesu istrynes nei vieno komentaro.

  Del faktu ir ideku jus sprendziate pati ir velgi sprendimas priklauso nuo jusu ziniu ir ligio, bei vertybiu ir galiu drasiai tvirtinti, kad sveikata jums nera auksciausia verybe.

  Kas del karo su mikrobangem, tai as su jom nekariauju, paprasciausiai noriu ispeti zmones apie ju petencialu pavoju sveikatai ir viskas, o naudoti ar ne sprendzia kievienas.

  Kas del perdejimo tai jis velgi priklauso nuo jusu poziurio, mano nuomone as iki absoliuciai sveiko gyvenimo budo man dar yra labai daug tobuleti, kad pasiekti toki ligi , kad Breg, G.NUll. Dr. Bischi ir kt.

  Ir beje as tikrai nesiligiuoju i vidutini vartotoja ar vidutinybes, ir niekada neisiu ir nesitaikysiu prie bandos, niekada neisduosiu savo principu.

 99.   Anonimas rašo:

  As specialiai suformulavau 1-ji sakini taip, kad pademonstruoti JUMS, kiek atidziai Jus skaitote tekstus. Pasirodo, dvi atskiras mintis galite suplakti i viena ir gauti kose-malose. Tai apibudina Jus ne tik kaip asmenybe, bet ir parodo Jusu sugebejima vertinti gaunama informacija apskritai.

  Komentaru Jus netrinate, bet nesutinkate nei su vienu is tu, kurie priestarauja Jusu nepakartojamai, vienintelei teisingai nuomonei. Tai labai jauciasi. Vienintele kritika savo atzvilgiu- kad "iki absoliuciai sveiko gyvenimo budo dar yra labai daug tobuleti".
  Bet tarkim, anoreksikes irgi gal mano, kad dar reikia "tobuleti". Ir niekas joms neirodys, kad ribos jau seniai perzengtos.

  As suprantu Jusu nora "ishsiskirti is bandos" (neeilines asmenybes niekada nevartoja sito posakio) ir ishvengti vidutinybes etiketes, bet nemojuokite situo noru kaip kokia veliava. Neverta:)

 100.   andy rašo:

  Kaip sakiau gerbiu kiekviena nuomone ir zinoma ne suvisomis sutinku. Jei kas teisingai pataiso, tai visada pripazistu ir niekada nekovoju del principo, kad buciau teisus. Ir beje ziurint is filosofinio poziurio absoliucios tiesos is viso nera.
  O informacija tai kiekvienas vertina per savo turimus 'filtrus' , kurie priklauso nuo ziniu , isitikinimu ir vertybiu.

 101.   Pensininkė rašo:

  Pasivadinau taip, nes dar atsimenu sovietų sajungos mikrokrosnelių istoriją.Pirmą kartą ją per LRT parodė apie 1978 metus.Po to tik žurnale "Mokslas ir gyvenimas" skaičiau.Savo akymis pamačiau Maskvoje , Liaudies ūkio pasiekimų parodoje apie 1980 metus.Svarbiausia tai, kad ji buvo visai atvira t. y.panaši kaip portatyvinė elektros plytelė.Aišku,kad tokia įranga skleidė į aplinką spinduliuotę.Mano suvokimu ją uždraudė būtent todėl.Uždaromų sovietmečiu ,man atrodo ,taip ir nebuvo pagaminta.Tuo argumentu straipsnyje remtis nereikėtų, aišku, kaip ir nereikėtų remtis pašildyto kraujo argumentu ir dar visa eile neįtikėtinų argumentų.Bet sutinku,kad čia tikėjimo reikalas.

 102.   andy rašo:

  Aciu uz paaiskinimus. Del kraujo tai sutinku, kad tai nera svarus argumentas.

 103.   Blonde rašo:

  Andy, ar nerastum panasiu isvadu - kancerogenu, toksiskumo, vitaminu sumazejimo ir t.t. ir pan., jei paanalizuotum kitus maisto gaminimo procesus - kepima, virima - visur rastum panasiu pavyzdziu. Pabandyk, butu idomu :)
  Del toksiskumo ir kt. blogu savybiu - is kur tie toksinai atsiranda? - ogi is indu, kuriuose sildomas ir gaminamas maistas mikrobanginese - nekokybisko plastiko, kuriame pilna toksinu ir sildant jie patenka i maista. Jei butu sildoma kokybisko plastiko induose neuzterstas chemikalais maistas (ypac gliukomatais), toksinu neatsirastu, manau.
  Pries rasant ir platinant tokius straipsnelius gal vertetu labiau pasidometi?
  Kaip bebutu, gyventi isvis nesveika :)

 104.   Agnė rašo:

  Sveiki, mūsų šeima mikrobangų krosnelės nenaudoja. Ji, galėčiau drąsiai pasakyti, išviso mums nereikalinga! :)

 105.   asssa rašo:

  http://www.geocities.com/adrian9999999999/pandora.htm

  pasiskaitę suprasit KODĖL TSRS draudė mikrobanges…ogi jiems reikėjo sveikų vergų ir darbininkų

 106.   asssa rašo:

  http://www.geocities.com/adrian9999999999/pandora.htm

 107.   AKIU DUMIMAS rašo:

  Netikiu kad tikrai maistas tampa kenksmingas. o visi tyrimai verciantis jausti baime daryti pries 20 metu su blogai ekranuotais peciais. Kai kuriems net pinigu pritrukdavo rimtiems moksliniams tyrimams maisto is mikrobanges.

 108.   andy rašo:

  Tiketi ar net kiekvieno pasirinkimas ir tikrai neverciu ne vieno tiketi tuo ka as ar kiti raso.

 109.   andy rašo:

  asssa aciu uz nuorod i straipsni, kuris dar karta parodo, kad EMF yra pavojinga sveikatai.

  Ir beje yra tikslas sumazinti zemes zmoniu kieki iki 1 miljardo, kai dabar yra virs 6.

  Todel ir skleidzia visokius laboratorijuose sukurtus virus, po to nor administruoti dar pavojingesnes vakcinas.
  Priedo zmonems duoda GM produktus ir kitoki bruda, dar zmones nuodijami visokiais vaistas, priedo i vandeni deda legaliu nuodus, kaip chlora ir fluora. Lektuvai purskia chemtrails.

 110.   Andžiui rašo:

  Apie tą tikslą ir aš girdėjau, 1993 buvo pasirašytas, o 200x dar kartą patvirtintas. Tai manau vyksta savotiškas apsivalymas ir ne tik tokiais būdais :)

 111.   Andžiui rašo:

  O kur dar kosmopolitų skleidžiama propaganda, atseit princo ir princo laiminga pabaiga, manau sąmoningai artėjama prie to :)

 112.   Arnas rašo:

  paskaičius tokį straipsni darosi liūdna nuo civilizacijos - reikia išjungti mikrobangė, mobilu, laptopa, išmesti teleką, orkaite ir kaitlente - pasistatyti eglišakiu palapine, užsikurti laužą - pasigauti serna ir pasirinkus uogu maitintis ir …. sveikam numirti. Užmirstam kokiu laiku gyvenam. Negirdėjau kad butu kas susirges del mobilaus, mikrobangės ar kitu civilizacijos atradimu. Tokio tipo tyrimu pilnas internetas. Linkiu neprarasti nuovokos! Sveikas kritiškas mastymas mums atrasti teisybę šioje žemėje. Aleliuja.
  (kas norit išmesti nepatinkančius prietaisus - tai darykit saugiai- http://www.gyvasmedis.lt )

 113.   Andy rašo:

  Arnai jei negirdejote, kad kas nors nuo mobilaus numirtu, tai siulau geriau pasidometi, smegenu vezys per pastaruosius 10-15 metu isaugo 400%.
  SIulau paziureti sia video tada gal kitaip pagalvosit.
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/sokiruojanti-video-apie-mobiliuju-telefonu-pavoju-1.html
  Nekalbant jau apie tai kiek zmoniu nuo mobiliojo rysio antenu gavo vezi ir mire, paskaitytkit http://antenos.blogas.lt/
  Nesakau, kad visos naujausios technologjos yra blogai ir visu ju reikia atsisakyti, bet tikrai yra labai daug technologiju, kurios tikrai labai kenkia zmoniu sveikatai. Kaip beje daugelis vaistu ir vakcinu, kurie oficialiiai padeda zmonems, bet faktiskai nuodija zmones ir krauna pelnus farmcijosm kompnijoms.
  Beje chemo ir gi yra terapija kuri padeda greiciau numirti.

  O del civilizcijos atisilikimo, tai reikia prisiminti cigaretes, kai josbuvo net vaistas nuo gerkles skausmo, o po to paaiskejo kad sukelia vezi ir kitas ligas. Tad aklai pasikliauti kiekviena nauja technologija mazu maziausiai kvaila.

 114.   andy rašo:

  Blonder, zinomo toksinu atsiranda is plastiko bet ir ne vien is jo. Taip pat bet kaip termiskai apdorajant maista susidaro nauji dariniai ir kai kurie is ju toksiski. Bet reikia prisiminti, kad mikrobanginis maisto gaminimo budas veikia visiskai kito metodu nei iprasti maisto gaminimo budai.

 115.   aira rašo:

  Norejau pasiteirauti Andy del geriamo vandens is plastikiniu buteliu-is krano gerti nenoriu, nes jis man neatrodo sveikas, be to smirda vamzdziais. Ka galetumete pasiulyti? o siaip as jus palaikau, zinoma nera absoliucios tiesos, kiekvienas renkasi kelia kuris jam priimtinesnis kaip gyventi ir ka valgyti. Man vidinis balsas pataria buti nuobodzia naturaliste (kaip cia kai kas raso komentaruose), ir imti ziureti ka dediesi burna. pilnai pritariu Andy del nuomones, jog daktareliai ir farmacininkai kisa visokius leto veikimo nuodus. Zinoma,ne visa tradicine medicina yra blogis ir ne viskas kad naturalu gali tikti kiekvienam. taciau, faktas, kad su zmonemis daromi legalus eksperimentai, vaistinese pardavinejami vaistai, kuriu tolesnis poveikis nera gerai istirtas. visada vengiu bet kokiu vaistu rijimo, bet va turiu kita beda-alergine sloga ir astma-itariu kad nuo gyvunu, kuriu tikrai neketinu atsisakyti. tad dabar ieskau budu kaip naturaliom priemonem isgyti nuo alergijos.o del mikrobanges-mums ja padovanojo, bet ziuriu i ja itariai.maistas is mikrobanges buna neskanus, sudziuves.

 116.   Andy rašo:

  Priklauso is kur tas vanduo ir per kokius vamzdziu atiena. Pabandykite brita filtra, kuris yra bene pigiausias varjantas ar jei leidzia finansai koki geresni. Daugeliu atveju brita bent jau skoni pagerina.

 117.   Gedas rašo:

  Jei domina, tai čia pardavinėja lyg ir neblogus filtrus http://www.vandensfiltrai.lt/kesetiniai_vandens_filtrai.htm pats nusipirkau tą paprasčiausią už 200LT, tikrai patogu naudotis ir už brita filtrą yra pigiau, kadangi filtrą reikia keisti tik 1 kartą į metus

 118.   Andy rašo:

  Gedai aciu uz nuoroda. Beje as turiu panasu ir noriu taves paklausti, ar skiriasi skonis per ta filtra filtruoto vandens, nes man asmeniskai tai brita vanduo yra skaniausias, bent jau kol kasete yra nauja.

 119.   Gedas rašo:

  Man asmeniškai tai vanduo iš to filtro atrodo šiek tiek minkštesnis, skonis irgi šiek tiek geresnis. Kiti žmonės, kurie gėrė tą vandenį tai irgi būdavo tokios nuomonės kaip aš arba sakydavo, kad skonis toks pat. Šiaip mano namuose visada bėgdavo normalaus skonio vanduo, gal dėl to sunku pastebėt skirtumą, bet šiap esu patenkintas pirkiniu.

 120.   Edis rašo:

  O kaip del konvekciniu krosneliu?Ar juose gaminamas maistas nera kenksmingas?

 121.   Andy rašo:

  Koekcines krosneles jaudoja siluma ir vetiliatoriu, ir maistas kepamas aukstoje temperaturoje ( 100-250 C). Tad jos visiskai skirtigos nuo mikro bangu krosneliu. Taciau beveik visas keptas maistas nera sveikas ir jo geriau nevartoto, ypac patartina nevartoti aukstoje temperaturoje keptos mesos.

 122.   Zmones debilai rašo:

  Pats zmogus sau kenkia.Tai gi zmogus ir isradineja pretaisus,bombas ir t.t kad sau ir kenkti.Alkoholis kenkia,valgit kenkia nes daug hemijos, kvepuoti kenkia nes oras nesvarus, gyventi irgi kenkia nes darom daug nuodemes. O juk to nieko nebuvo, patis ta padarem.Klausimas tik vienas kam mes esam sitam pasauly? atsakimas: KENKTI IR KENTETI? :(

 123.   Oskaraz rašo:

  Buk zhmogus nejuokink , bent jau ishsiaishkink mikrobanges veikimo principa . Trintis nuo sukimosi - juokas net ima , pashilde krauja - nesamone visishka , kraujas -gyvas organizmas , o mikrobangos ji uzhmusha, koks liaushys negyvo kraujo pacientei suleido ….. Ir zhmoniu nekvailink , ir pats klvailiu neatrodyk . Vaikams chia pasakas sekt gali

 124.   Plastiko (BPA) pavojus sveikatai rašo:

  [...] Kokie buteliai išskiria BPA? Kai kurie plastikiniai buteliai išskiria BPA ir taip jie patenka į žmonių organizmą. Beje, dauguma plastikinių maisto pakuočių taip pat skleidžia BPA, ypač pašildžius. Todėl niekada nešildykite maisto plastikinėje pakuotėje ir ypač mikrobangų krosnelėje. [...]

 125.   Tadas rašo:

  Čia pakanka vidutinio intelekto, kad butu suprasta jog kaškas netaip. Nereikia išmananyt fizika ar chemija kad suvokt jog vien pavadinimas mikro bangos yra toks neaiškus. Bet kiek daug idiotu kurie aklai patiki ar yra paveikti aplinkos spaudimui - reklamos ir t.t. As gausiu fiziko diploma ir dabar pradesiu visiem siulyti tratamahalizuota vandeni ir teigsiu jog jis stulbinanciai atkuria sveikata. Jus mane isvarysi i beprotnami. Bet realybeje vyksta atvirksciai :)

 126.   petras rašo:

  Dėl daiginimo laistant įvairiais vandenim. Reikėtų pratęst tą eksperimentą ir bandyt daigint taip išaugintų grūdų sėklas. Po to dar kartą ir t.t. ir stebėt, ar į kokią ketvirtą ar dešimtą kartą kokie išsigimimai nepasimatys.

 127.   VitaminasC rašo:

  Oskaraz - arba tau 5 metai, arba tu šiaip iš medžio iškritęs, paskaityk kaip veikia mikrobangės ir nepulk čia šmeiždamas kitus nusišnekėt:
  http://lt.wikipedia.org/wiki/Mikrobang%C5%B3_krosnel%C4%97

 128.   TEISYBE rašo:

  O AR YRA DUJOS KURIOS VADINAMOS NETOKSINEMIS?

  ;0

 129.   took rašo:

  idiotiskas straipsnis ir daugiau nieko nepasakysi. O su tuo kraujo pasildymu, tai isvis debilizmas. Blt uzdaryt reikia tokius tinklapius. Zmones klaidina, daugiau nieko. ir cia ne vienas toks straipsnis. Apie cuktu isvis nusisneketa buvo, narkotikas, kuris zudo ir pan. O tau autoriau ka galiu pasakyt. vaziuok gyvent i dziungles arba i antarktida. ten galesi propuoguot savo sveika gyvenimo buda. galesi ir vietinius pamokyt sveikai gyvent.

 130.   took rašo:

  matosi informacija ne pacio rasyta, o surinkta ir isversta is bbz kokiu nuorodu.

 131.   mijuka rašo:

  Sveiki, dukra turi sildoma zaisliuka-triusiuka. Jis visur su ja. Ypac ziema. Sildomas jis mikrobanginej. Ar jis kenksmingas? Pirkau ekologiniu prekiu parduotuvej, sake uzpildas kazkokiu grudu, organinis. Imetu nuoroda:
  http://www.play.com/Gadgets/Gadgets/4-/6535998/Hot-Bunny-Microwavable-Bed-Warmer/Product.html

 132.   laura rašo:

  Nesupratau.. jus ji idedat i mikro bangu krosnele ir sildot?:) Tai geriau tuomet ji sildyti orkaiteje. Gal pats zaislas ir nepasidaro labai pavojingas, bet tuo metu kai sildote, tai per visa gyvenamaja erdve paleidziate mikrobangu, kurios tikrai labai kenkia. Nu bet sumasto idomiu isradimu:)) o zmones ir perka.. o kam ta zaisla isvis sildyti ir dar mikrobangeje?

 133.   mijuka rašo:

  Taip dedam i mikrobangine ir sildom. Kam sildom? O kam zmones naudoja sildykles? Kad susiltu :) Kai ji pasildai, nuo jo sklinda levandu kvapas, nes tie grudai prisotinti levandu aliejaus, kai serga tai as ant jo kokiu mirteniu, eukalipto palasinu, tada ir siltas ir kvapas sklinda. Vakare ji megsta i lova silta pasiimti, ryte i darzeli.

 134.   mijuka rašo:

  O tai jei orkaitej sildysim tai gerai?

 135.   laura rašo:

  Net nezinau. Ar jus skaitete atidziai straipsni kaip veikia mikrobanges? Esme ta, kad ten nera jokio sildymo elemento ar dar kazko, kaip, kad orkaiteje ar ant plyteles (spirales, kurios ikaista). Naturaliai arba orkaiteje, ant ugnies ar plyteles, ar ant saules daiktas isyla nuo isores i vidu. Tarkim kepant pyraga, daznai buna, kad pavirsius jau iskepes, arba net apdeges, o vidus dar pusiau zalias. Ir tai yra naturalu. Mikrobangeje vyksta viskas atvirksciai ir pats sildymo principas kitoks. Mikrobangos privercia daikto esancio mikrobangu krosneleje (maisto ar kito daikto) molekules greitai suktis ir trintis viena i kita ir taip susilti. Todel pirmiausia susyla vidus ir tik veliau isore (lekste ant kurios buna maistas neretai net nespeja susilti). Del to zaisle esantys grudai ir kitos medziagos buna gerokai susile ar net ikaite, o pavirsius ne taip smarkiai. Kai sildysite naturaliai (orkaiteje) bus atvirksciai- medziagas isils, o vidus tik veliau. Bet manau reiktu ne diskutuoti, o tiesiog pabandyti. Ar toks zaislas kenkia ar ne, nezinau. Manau, kad nelabai, daug daugiau kenkia tai, kad jus ijungiate mikrobange, tuo metu reiktu praverti langa ir iseiti is patalpos, nes spinduliuote labai didele ir jus jos nejauciate ir visos mikrobanges yra daugiau maziau pralaidzios ir su jusu organizmu (ipac stovint prie pat ijungtos mikrobanges) vyksta tas pats kas ir su joje esanciu maistu.

 136.   Arturas rašo:

  sveiki, tevai jau gal ketvirtus metus naudoja mikrobangu korsnele, tai puikus prietaisas daznai skubantiems zmonems, taciau man joje pasildytas maistas yra ne toks skanus kaip pakeptas ant ugnies, todel stengiuos retai ja naudoti.

 137.   VitaminasC rašo:

  Artūrai, tėvai daug ko nežino, dėl to ir naudoja :)

 138.   senelis Tomas rašo:

  Nuoširdžiai džiaugiuosi,Jūsų pilietine drąsa,dėkoju,kad esate.O kad maistas šyla iš
  vidurio _ parodė mėginimas sudžiovinti ” greitai duonos gabalėlį=pavršius minkštas
  o vidurys centre suanglėjo ! Tada ir atsikračiau “naujovės”!Tai tiems “gudručiams” rašau,nes ir pats pačiame jaunystės žydėjime neklausiau vyresnių žm.patarimų !
  Tada 19m patyręs baisią stuburo traumą_isėdau ant buldozerio priekino”peilio”virša
  us.pabaladoti”kirzuvkėse” sušalusias pėdas,buvau suspaustas.kaip sūris,net tryško skrandžio skystymas pro tarpudančius !Deja”litovskij fašist”_molodoj . do svadby zažyviot”be jokių rentgeno nuotraukų po20 d buvau gražintas į kroviko darbą !
  Niekas nepatarė,kad po tokios stuburo traumos eičiau mokytis ir isigyčiau profesiją , nesusijusia su fiziniu darbu , nes tuo”kruvinu sovietmečiu”visi.kas norėjo.galėjo mokytis vakarinėje mokykloje.neakyvaizdinėse studijose ir pan !
  Jaunystės”avanso”dėka jaučiausi pajėgus”versti”medžius”.Tą ir dariau 5m.o po to
  24m buvau suriestas “trilinkas”…į “ožio ragą !O vakarinės m_los 8kl klasiokai tapo cecho viršininkais , inžinieriais . mestrais ir sveiki sulaukė pensijos !
  Todėl . kad negerai pasirinkau . neturiu ko kaltinti !Nebūk jaunas “pasikėles”-sen
  as”nešliaužiosi”!

 139.   VitaminasC rašo:

  seneli Tomai - respects, gerai parašei. Matosi kad iš patirties.

 140.   kosulys rašo:

  visu pirma straipsnio autoriui reiketu pasamdyti redaktoriu jei pats be klaidu nesugeba parasyti. o siaip sutinku su straipsniu tik is dalies. o perpilama krauja lyginti su maistu yra nesamone. manau tas ligonis mire del to kad mikrobanges bangos uzmuse kraujo kunelius ar kitaip jiems pakenke, bet tikrai nepaverte kraujo toksisku. jei taip butu tj zmones nuo mikrobangej sildyto maisto mirtu kaip muses nuo dichlofoso

 141.   KAUNIETIS rašo:

  DURNIŲ KOMPANIJA. Gyventi ir kvėpuoti irgi kenksminga - nė vienas negyvensit amžinai, su mikrobange ar be jos.naudoju 12 metų, gyvenu ir žvengiu.NEGRĮŠKIT Į VIDURAMŽIUS.

 142.   VitaminasC rašo:

  Kaunieti - džiaugiamės už tave.

 143.   Būkime sveiki be vaistų. rašo:

  [...] Mikrobaginėje krosnelėje ruošiamas maistas – lėta savižudybė [...]

 144.   Lama rašo:

  “Šis atradimas parodo, kad net vanduo, šildytas mikrobangų krosnelėje, yra nesaugus vartoti”
  Cia prajuokinot, nerasykit apie ka neismanot, aciu :)

 145.   VitaminasC rašo:

  http://www.technologijos.lt/n/mokslas/zmogus_ir_medicina/S-32298/straipsnis/Kokia-zinia-pranesa-mikrobangu-krosneleje-pasildyto-vandens-molekuliu-nuotraukos?l=2&p=1

  Pasak Kauno technologijos universiteto Maisto instituto Technologijos mokslo laboratorijos vedėjo dr. Algio Liutkevičiaus, veikiant mikrobangoms kiekviena maisto molekulė, pasižyminti dipolinėmis savybėmis, t. y. turinti priešingo ženklo elektros krūvius, yra vartoma keliais milijardų kartų per sekundę, todėl labai sparčiai įkaista. Šio vartymo metu vitaminų ir mineralų netektis yra minimali, tačiau visiškai suardoma riebalų ir rūgščių struktūra. Todėl mikrobangų krosnelėje nereikėtų kaitinti maisto, kuriame yra aliejų ar kitų riebalų, pavyzdžiui, bet kokio riebaluose gaminto maisto, pieno produktų, riešutų, sėklų, nes tuomet lieka suardyta struktūra. Taigi vanduo į šį sąrašą nepatenka. Kita vertus, mokslininkas teigia, kad šios srities išsamių tyrimų labai trūksta.

 146.   Arnas rašo:

  Vienaip ar kitaip reikia vengti tokių neaiškaus veikimo bei poveikio įrenginių. Namuose mikrobangų krosnelės nenaudoju, tačiau kartais tenka naudoti darbe. Kartu prie šios temos norėčiau užsiminti ir bendrai apie sveikos mitybos poreikį. Jeigu daugiau gaminsite namuose, iš karto maitinsitės sveikiau. Švieži ir natūralūs produktai leis jaustis jums kur kas geriau. Naudokite šviežius produktis, valgykite daugiau šviežios žuvies (visus metus jos galite įsigyti afrikinissamas.lt), bei sportuokite.

 147.   angel rašo:

  kvailys praplautomis smegenim:)))
  daryta šimtai tyrimų visame pasaulyje, mikrobangės kenksmingos tiek pat, kiek verdant valgį:)) - ir tikrai mažiau, nei kepant - darykit išvadas, ir nesileiskit durinami visokių idiotų.
  negi nemokat angliškai skaityt? pasigooglinkit ir pamatysit, kas yra tiesa, kas melas, ir iš kokių nepatikimų šaltinių eina ta demagogija apie mikrobanges…

 148.   Arturas rašo:

  Tai visgi suzinojau tiek, kad mikrobangu krosnele reikia zinoti kaip naudotis ir atdiziau ziureti ka dedi ir zinoti kiek ir kaip sildyti. Visi kiti kurie nukentejo nemoka naudotis. Kadangi as ziniu nelabai turiu tai visgi gal nepirksiu mikrobanges.

 149.   Jonas rašo:

  gal koks visiškas truputis ir nieko

 150.   Burgeris rašo:

  Idomu, ar siais laiakis imanoma “issisukti” nuo ivairiu bangu? jei tai ne tavo ar kaimyno mikroabnge, tai telefonai, tai Wi Fi ir kitos technologijos. Nereikia ir maisto valgyti…

 151.   Teisybė rašo:

  Nemeluokit, neskleiskit dezinformacijos. Nėra jokių įrodymų, kad jos kenkia. Maistas šyla tolygiai, o ne iš išorės ir pati spinduliuotė maistui jokios įtakos neturi. Spinduliai nepraeina pro metalinį mikrobangės paviršių. Kepamas ir verdamas maistas daug nesveikiau, nes kontaktuoja su įkaitusiu paviršiumi ir svyla

Rašyk komentarą