BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Oraganizmo rūgščių ir šarmų pusiausvyra

Kas yra ph?

‘Ph’ (potential hydrogen - potencialus vandenilis) nurodo organizmo rūgščių ir šarmų pusiausvyrą. Ph skalė yra 1-14, 1 - labai rūgštus , 7 - neutralus ir 14 - labai šarminis. Ph skalė yra logaritminė - tai reiškia, kad skirtumas tarp 6 ir 7 yra 10 kartų, o skirtumas tarp 4 ir 8 yra 10000 kartų. Įvairiuose organuose ph yra skirtingas:

 • Skrandžio - 1.5
 • Odos - 4.7. Oda yra šiek tiek rūgštinė ir tai padeda apsaugoti organizmą nuo mikrobų, bakterijų ir kitų svetimkūnių.
 • Seilės - 7.1
 • Ląstelės - 7.1
 • Kasos sultys - 8.8. Kasos sultys (kuriose yra enzimų) yra šarminės, nes iš skrandžio ateinantis maistas yra rūgštus ir todėl kasos sultys tą rūgštį neutralizuoja ir toliau maistas virškinamas šarminėje terpėje.
 • Makštyje - nuo 3.8 iki 4.5. Makšties ph yra rūgštinė, kad apsisaugotų nuo infekcijų.
 • Vyrų sperma - 7.2-8.0. Sperma yra šarminė todėl, kad spermatozoidas, patekęs į makštį, išgyventų ir nukeliautų iki kiaušialąstės.
 • Kraujas - 7.35 - 7.45

Kraujo ph yra pats svarbiausias

Bet svarbiausias yra kraujo ph ir jis yra 7,35 - 7,45. Kaip matote, kraujo ph diapazonas yra labai siauras, todėl net ir labai mažas nukrypimas nuo šios normos stipriai pakeičia organizmo elektrocheminius procesus. Kraujo ph nukrypus vos kelioms dešimtosioms dalims žmogus gali mirti. Todėl organizmas daro viską (gamina cholesterolį ir riebalus, ima iš kaulų kalcį, magnį ir kitus šarminius elementus), kad išlaikytų kraujo ph šiuose siauruose rėmuose. Jei žmogus maitinasi sveikai - valgo natūralų maistą ir praktikuoja sveiką gyvenimo būdą - organizmas lengvai palaiko optimalų ph balansą. Deja, šiandieną daugelio žmonių dietoje vyrauja rafinuoti produktai - cukrus, balta duona ir baltų miltų gaminiai, balti ryžiai, nesveiki riebalai (hidrogenizuoti - margarinas, tepieji mišiniai, taip pat riebalai, kuriuose vyrauja omega 6 - sojos, saulėgrąžų, kukurūzų aliejai), vartojama per daug gyvulinės kilmės baltymų. Visi šie produktai labai rūgština organizmą ir per ilgesnį laiką sukelia sveikatos sutrikimus ir chroniškas ligas.

Organizmas palaiko ph pusiausvyrą
Organizmas kiek galėdamas stengiasi palaikyti optimalų kūno ph, bet už tai mokame ‘brangiai’ - kad neutralizuotų susikaupusią rūgštį, organizmas iš kaulų ir kitų gyvybiškai svarbių organų ima šarminius mineralus - kalcį, magnį, kalį ir kt. Taip pat yra manoma, kad viena priežasčių, kodėl organizmas gamina cholesterolį, yra apsauga nuo organizme cirkuliuojančios perteklinės rūgšties. Taip pat tai yra viena iš priežasčių kodėl siaurėja kraujagyslės. Perteklinė rūgštis yra atidedama į įvairius organus riebalų
forma. Yra manoma, kad žemas ph skatina trigliceridų gamybą (kraujyje esančių riebalų, kurie vėliau atsiduria ant jūsų juosmens, šlaunų, kraujagyslių sienelių ir kitų kūno organų, forma). Taip riebalų kaupimas šiek tiek padeda neutralizuoti ph - todėl šiandieną yra tiek daug viršsvorio turinčių žmonių. Ir dėl to labai sunku tų riebalų atsikratyti. Todėl norint lieknėti vienas pirmųjų dalykų, kurį reikia padaryti - normalizuoti ph. Yra daug atvejų, kai žmonės, subalansavę ph sugebėjo lengvai ir per trumpą laiką atsikratyti papildomų kilogramų. Dar viena vieta, kur yra kaupiama perteklinė rūgštis - sąnariai. Dėl to kyla ir jų ligos - artritas, podagra (tai artrito forma, kai rūgšties kristalai (normaliai turėtų būti pašalinami per inkstus) renkasi sąnariuose ir taip sąnariai patinsta, tampa skausmingi) ir kitos.

Organizmas išsenka

Nepaisant organizmo pastangų, žmogui nieko nedarant su laiku organizmas išsekina šarminius rezervus ir dėl to tarpląstelinis skystis ir net kraujas tampa vis rūgštesnis. Tai labai paveikia ląstelių funkciją - energijos gamybą - ir dėl to žmonės jaučiasi pavargę (tik pažvelkit aplinkui, kiek daug žmonių šiandien nuolat skundžiasi nuovargiu). Perteklinė rūgštis sumažina ląstelių atsparumą ir tinkamo atsinaujino funkciją, bei sumažina deguonies pernešimą į ląsteles. Mažas deguonies kiekis ląstelėse leidžia veistis virusams ir bakterijoms (organizme sumažėjus deguonies kiekiui prislopinama imuninė sistema ir dėl to nebesugebama atsiginti nuo infekcijų). Rūgšti  ir mažai deguonies turinti organizmo aplinka yra labai palanki vėžinėms ląstelėms - visų vėžininkų ph yra labai žemas ir organizmas yra labai ‘užsirūgštinęs’.

Kaip pamatuoti organizmo ph?

Namuose matuoti kraujo ph yra nepatogu, todėl geriausia matuoti rytinio šlapimo ph, kuris geriausiai atspindi organizmo rūgščių ir šarmų balansą. Galima nusipirkti ph matuoti skirtų juostelių, kurios įmerkus į šlapimą pakeičia spalvą ir žiūrint į duotą lentelę nustatomas rezultatas. Idealiai rytinio šlapimo ph turėtų būti 6.8 - 7.4. Nuolat didesnis nei 7.4 rodo, kad organizme vyksta katalizacijos procesas - organizmas naudoja raumenis, kad palaikytų gyvybines funkcijas ir tai nėra gerai - tai tas pats, kas griauti medinio namo sienas ir kūrenti pečių. 6 - 6.8 dar nėra taip blogai, bet žemiau 6 reiškia, kad organizmas yra ‘užsirūgštinęs’. Tuomet reikia keisti dietą ir gyvenimo stilių. Bet įspėju, kad šlapimo ph gali būti apgaulingas ir ne visada tiksliai atspindi ląstelėse vyraujantį ph. Fiziologijos vadovėliai teigia visiškai atvirkščiai - jei šlapimo ph  yra žemas, tai organizme vyrauja šarminiai procesai, nes vandenilio protonai pašalinami į šlapimą, o biokarbonatas gražinamas į kraują. Biokarbonatas yra šarminantis produktas.

Stresas rūgština ir sendina organizmą
Stresas taip pat labai žemina ph, ir kai ph yra žemas reiškia, kad organizmas nebesugeba pašalinti visų atliekų ir todėl pradeda greičiau senti. Geras pavyzdys yra šiukšlės - tik pagalvokit, kas nutiktų, jei namuose pradėtumėte kaupti šiukšles (ar ištuštintumėte tik puse šiukšlių dėžės). Deja, daugelio žmonių organizmai yra kaip šiukšlių dėžės - valgoma ir geriama kas papuola ir dar blogiau - tos šiukšlės nėra išvežamos (dėl užkietėjusių vidurių, paviršutinio kvėpavimo, vandens trūkumo ir kt.).

Kas dar rūgština organizmą?

Norint šarminti organizmą pirmiausia reikia atsisakyti ar bent sumažinti organizmą rūgštinančių produktų - cukraus, baltos duonos ir baltų miltų gaminių, baltų ryžių, nesveikų riebalų (hidrogenizuotų - margarino, tepiųjų mišinių, riebalų, kuriuose vyrauja omega 6 -
sojos, saulėgrąžų, kukurūzų aliejų), gyvulinės kilmės baltymų (vartoti saikingai, ar kurį laiką iš viso nevartoti) - mėsos, pieno produktų. Organizmą labai rūgština putojantys gėrimai (jų ph yra apie 2), kava, alkoholis, energetiniai gėrimai. Visų šių gėrimų reikia atsisakyti ir juos keisti vandeniu. Beje, neutralizuoti stiklinės kavos ar kolos (joje esančią rūgštį) reikia bent keturių stiklinių vandens. Rūgštinantys mineralai yra šie: chloras, fosforas, jodas ir kt.

Kas dar rūgština organizmą?
Organizmą rūgština įvairūs namuose naudojami chemikalai. Alergenai taip pat labai žemina ph ir todėl juos kiek galima reikia sumažinti.

Kas šarmina organizmą
Organizmą labai šarmina švieži vaisiai ir daržovės ir tai geriausias būdas palaikyti optimalų organizmo ph. Taip pat galima vartoti geros kokybės šarminius mineralus - kalcį, magnį, kalį ir MSM (methyl sulfonyl methane ), tik nereikia maišyti organinės sieros su kai kuriuose vaistuose randamos sieros. Vartojant papildus reikia vartoti tik geros kokybės, nes 90% rinkoje esančių papildų neturi jokios naudos. Esu parašęs straipsnį apie papildus. Jei norite  kokybės papildų atsiųskite e-paštą.

Citrinos taip pat šarmina?
Daugelis žmonių klaidingai mano, kad citrinos ir kiti rūgštų skonį turintys vaisiai (apelsinai, pomidorai (gali būti klasifikuojami ir kaip daržovė) rūgština organizmą, tačiau visi jie yra virškinami šarminėje terpėje ir todėl faktiškai labai šarmina. Bet per daug rūgščių (citrusinių) vaisių valgyti nereikėtų, nes taip galite pakenkti dantims.

Gilus kvėpavimas šalina rūgštį
Gilus ir lėtas kvėpavimas padeda normalizuoti kūno ph, nes giliai kvėpuojant organizmas gauna daugiau deguonies ir tai pagreitina rūgšties šalinimą iš organizmo. Taip pat per plaučius pašalinami vandenilio protonai, kurie rūgština organizmą. Todėl labai patartina daryti kvėpavimo pratimus, ypač atvirame gryname ore. Lėtas ir gilus kvėpavimas padeda nusiraminti ir neutralizuoti streso sukeltus pašalinius efektus (pagreitėjusį širdies ritmą, padidėjusį kraujo spaudimą ir kt.).
Šarmins vanduo (labai panašus į kalnų šaltinio vandenį) taip pat šarmina organizmą ir net gydo ligas bei sulėtina senėjimą. Šarminį vandenį galimą pasidaryti namuose, tik reikia nusipirkti vandens jonizatorių. Vandens jonizavimo procese naudojant elektros srovę atskiriami ir pašalinami rūgštinantys elementai (geležis, fosforas, chlorą ir kt.) ir paliekamas magnis, kalcis, kalis, natris ir kt.). Taip pat sumažinama H+ (vandenilio) jonų koncentracija ir padidinama OH- (hydroxyl) jonų koncentracija ir taip šarminiame vandenyje atsiranda daugiau deguonies. Bet plačiau apie šarminį vandenį kitą kartą.

Straipsnis parengtas pagal:

http://www.beyondhealth.com
Sang Whang knygą -  Reverse Aging

Patrick Quillin knygą - Beating Cancer with nutrition

Tikiuosi, kad ši informacija jums bus naudinga ir prašau palikti savo komentarus ir atsiliepimus žemiau. Laisvai reikškite savo nuomonę. Jūs nebūtinai turite su manimi sutikti - aš gerbiu visas nuomones. Jei turite kokių nors klausimų ar norėtumėte gauti papildomos informacijos, palikite žinutę žemiau (Kometarai būnant kitose šalyse pagal blogas.lt nuostatus neleidžiami, čia dėl spamo). Arba apsilankykite mano naujame forume Buk Sveikas, ypač gyvenate svetur, nes ten  komentarai leidžiami. Ir taip pat per Facebook, kur dažnai įdedu nuorodas į naujai rastą aktualią informaciją.

P.S.Taip pat blog’ą galite prenumeruoti į savo asmeninį kompiuterį per RSS srautą (tai tikrai ne virusas ir jo nereikia bijoti), kuris randamas kairėje pusėje, žemiau ‘Kategorijos’. Reikia paspausti ant RSS ir išsaugoti kaip ‘bookmark‘.

P.S.1 Jei manote , kad mano blog’e pateikiama informacija gali būti naudingajūsų draugams, artimiesiems ir kolegoms būčiau labai dėkingas, jei jiemsnusiųstumėte mano blogo adresą.

Andy, BSc Nutrition

http://www.buksveikas.net/

Facebook

Rodyk draugams

komentarai (252) | “Oraganizmo rūgščių ir šarmų pusiausvyra”

 1.   Petras rašo:

  Saunus straipsnis, apie organizmo pH terpes svarba taip pat pasakojo musu vienas labai gerbiamas destytojas, ir cia panasiai parasyta, o seniau su tokia tema nelabai buvau susipazines… :)

 2.   Auksė rašo:

  Nuostabus straipsnis.

 3.   regimantas rašo:

  Tikrai idomus straipsnis.

 4.   Almantas rašo:

  Straipsnis idomus ir verciantis mastyti, o mastyti reikia kiekvienam individualiai:).
  Pradedant nuo to, koks siuo momentu organizme yra ph balansas, ir ypac ten, kur pirmoje eileje papuola suvartotas maistas - skrandyje. Nuo jo rugstingumo priklauso visas jusu organizmo stovis.
  Normalus rugstingumas (sveikas zmogus) - valgome praktiskai viska per daug sau nesukdami galvos (aisku proto ribose - viskas kuo naturalesnio be jokiu ten pusfabrikaciu ir kt. meslo)
  Rugstingumas sumazejes arba is vis jo nera - idealiausia mityba vegetariska + apribojame pagal galimybes baltymini maista(grudai, koses ir kt. baltymu turintis maistas, jau nekalbu apie mesos gaminius)
  Padidejes rugstingumas - na cia jau nebeissiversime vien augaliniu maistu, butina gyvuliniai baltymai, ir kuo daugiau tuo geriau :)
  Na cia tik mano nuomone…

 5.   andy rašo:

  Del skrandzio rugstingumo tai absoliuciai sutinku, ir pakankamas hydro chlorines rugsties kiekis skrandyje yra labai svarbus virskinant baltymus ir ypac mesa. Jei skrandzio rugsties yra gaminama nepakankamai tai baltymai yra nesuvirskinami ir taip keliaudami per visrkinamaji trakta rugsta/ fermentuojasi ir yra ne tik kad neisisavinami bet dar ir nuodija organizma. Nepakankama skrandzio rugsties gamyba ypac dazna vyresnio amziaus zmonems.
  Yra klaidinga nuomone , kad jei griauzia remuo tai automatiskai reiskia padidejes skrandzio rustingumas, deja daugelyje atveju(70-80%) yra priesingai - rustingumas yra sumazejes , o remeni griauzia del to , kad skrandzio sfinkleris yra laisvas(uzsudaro nesandariai) ir maistas patenka atgal i stemple ir kadangi jis yra rustus tai rustis eda stemples sienele ir del to jus jauciate skausma.
  Ir labai neprotinga tokiu atveju vartoti skrandzio rugsti mazinancius vaistus(deje si metoda propoguoja daugelis gydytoju), nes slopinant skrandzio rusties gamyba maistas yra nesuvirskinams ir del to nepasisavinams ir to resultatas - lasteles negauna reikiamu medziagu ir badauja ir po kurio laiko jus pradeda pulti ligos.

 6.   andy rašo:

  Bet kaip jau rasiau pagrindiniame straipsnyje skrandzio ph ir kitu organu ph yra labai skirtingas, ir daugelyje organu vyraja(ar bent jau turetu vyrauti) sarmine aplinka.
  Todel labai svarbu kad palaikyti ta rugsciu ir sarmu balansa - kad jis butu truputi sarminis

 7.   Almantas rašo:

  Na taip, viskas susije tarp saves, bet virskinamajame trakte pirmas rodiklis-skrandzio rugstingumas, jei jis sutrikes ar tai i viena ar kita puse, psio -jei neziuresime maisto, bedu neisvengti - tuomet ir prasideda visos problemos, pakites ph plonajame zarnyne-ko pasekoje kraujo ph, storoje zarnoje- is to seka patologine mikroflora, is to seka pilvo putimai,nuovargis, imunitetui kapec, is to seka visos isivaizduojamos ligos ir negalavimai. Ant viso to uzmetus medikamentu, sprendzianciu siaura problema, kertant per kitus organus, nebesistebekime, kodel puola ivairios ligos ir sutrinka gyvenimo kokybe.
  Na cia gal per daug sureiksminau skrandzio rugstinguma visam organizmo stoviui, bet logiskai galvojant, tai bene svarbiausias organas, kas liecia ph
  Tiesa, bene didziausias absurdas yra kramtomoji guma, tai blogiau nei kokie cipsai. Kramtant ja refleksiskai issiskiria skrandzio sultys, kurios visiskai neisnaudojamos ant tuscio skrandzio, jei skrandis turi kazkoki turini, papildoma rugstis visiskai nereikalinga, ir apdirbtas maistas patenka i plonaji zarnyna per rugstus, is to vel plonajame zarnyne reikalinga papildoma porcija sarmu, neutralizuoti rugsti. Kuomet zvacka tampa kasdienine, bedos neisvengiamos.
  Puciamuju instrumentu muzikantu problema yra panasi:(

 8.   Petras rašo:

  Tai gal kaip ir kramtomosios gumos, ir nelukstentu saulegrazu negalima valgyti? Nes issiskiria skrandzio sultys kai valgai… Idomu, nes retkarciais megstu palukstent :)

 9.   Jolanta rašo:

  Labai idomu,domina bendravimas su tokiaias zmonemis.Nes pati dirbu su naturaliais produktais.Ir esu uz netradicini gydyma.Mano skype kgcjolanta

 10.   Almantas rašo:

  to Petras
  Saulegrazos tinka, taigi tai turtingas baltymais maistas, skrandzio sultys bus panaudotos pagal paskirti. Kitas dalykas jei rukstingumas mazas arba jo is vis nera, tuomet tai negeras maistas

 11.   Petras rašo:

  O kaip paprastai suzinot koks mano skrandzio rugstingumas - ar padidejes, ar sumazejes, ar normalus? Speju normalus jeigu nehauciu jokiu diskomfortu ? :)

 12.   Almantas rašo:

  Jolanta, butu idomu suzinoti, su kokiais produktais dirbate, parasykite transferfaktor@gmail.com
  to Petras
  siaip jei semku lukstenimo procesas uztrunka koki pusdieni ar tai keleta valandu, ko gero tai nera gerai, nes valgymo procesas uzsitesia per ilgai:)))))

 13.   andy rašo:

  Del skrandzio rugstingumo Almantas gerai pastebejo, kad nuo skrandzio rugstingumo(ph) priklauso ir viso kuno ph, nes blogai suvirskintas maistas nuodija organizma ir aisku zemina ph.
  Taciau ne vien nuo skrandzio ph priklauso viso kuno ph, labai svarbu ka i ta skrandi dedame(ka valgome) ir vartojant daug blogo maisto(rafinuoti producktai, perteklinis gyvuliniu baltymu ir ypac prastos kokybes, geriant kava ir putojancius gerimous - ph apie 2.5) labai zemina ph.
  Taip pat ph priklauso ir nuo streso, ir nuolat patiriant stresa net ir geriausias maistas gali nepadeti, ir tarp kitko esant dideliam stresui virskinimo sistema sutrinka viena pirmuju

 14.   andy rašo:

  del gumos tai vel tik pritariu Almantui, jos tikrai nepatarciau kramtyti, ir ypac ant tuscio skrandzio ir taip galima labai greitai skrandzio opa gauti ir priedo taip varginant skrandi tu jis gamins maziau sulciu kai tikram maistui virskinti.

  Del saulegrazu, tai daznai ir ilgai ju valgyti taip pat nepatarciau, ypac kepintu, nes saulegrazuose yra daug omega 6 riebaliniu rugsciu, kurios kaitinant oksiduojasi. Taip pat jas valgant reikia labai gerai sukramtyti, nes kitaip nieko is ju nepasisavins, tas pats liecia ir riesutus, kurie yra labai koncentruotas maistas ir todel reikia labai gerai sukramtyti, o dar geriau pries valgant pamirkyti vandenyje.
  Nesuvirskinti reisutai kaip ir visas kitas maistas keliaudamas per virsknamaji trakta skleidzia toksinus

 15.   andy rašo:

  del skrandzio rustingumo nustatymo,tai be tyrimu sunku pasakyti. Bet simptomai gali buti tokie:
  Net ir nedaug suvalgius jauciamas pilnumo jausmas
  Net ir praejus valandai po valgio jauciate, kad maistas vis dar stovi skrandyje.
  daznai buna raugejimas ir net grauzia remui (kaip jau sakiau daugeliu atveju yra per mazas rugstingumas o ne kaip klaidingai manoma padidejes)
  Del nesuvirskinto ar blogai suvirskint maisti gali pusti vidurius, buti viduriu uzkietejimas, artritas, maisto alergijos (nesuvirskinti valtimai pro zarnyno sieneles gali patekti i krauja ir taip sukelia alrgines reakcijas).
  Gelezies ir vitamino b12 trukumas, nes jiems pasisavinti reikalinga pakankamai skrandzio rugsties ir taip vadinamo intrinsic faktoriaus. ir jei truksta gelezies ir vit b12 per ilgesni laika issivysto mazakraujyste- anemeja.

  Skrandzio rugsties gamyba stamdu riebalai, todel riebalus reikia varototi saikingai ri tik geros kokybes, nepatarciau valgyti riebios mesos , nes esant daug riebalu, mesosje esantys baltymai nesuvirskinami arba suvirskinami nepilnai.
  Naturaliai rugstingumas skatina biciu ziendadulkiu ir duoneles vartojimas (20-30 min pries valgi), taip pat imbieras, citrina ir anannasai (turi bromelamino - baltymus virskinantis enzimas).
  Esant sumazejusian skrandzio rugstingumui patartina valgyti mazesnemis porcijomis ir dazniau, nes privalgius daug vienu kartu neuztenka rugsties viska suvirskinti

 16.   andy rašo:

  Beje seiliu funcija yra ne viena maisto virskinimas - labai svarbu gerai ir ilgai kramtyti maista ir ypac angliavandenius, nes ju virskinimas prasideda burnoje. Kita seiliu funcija yra neutralizuoti burnoje susidariusia rugsti ir taip pat nuvalyti dantis. Ir jei burna yra labai sausa tai tokioje terpeje greiciau veisiasi bakterijos.
  Labai gerai po valgio burna paskalauti sodo ir drusko tipalu ar vien sodos(labai sarmine, jei neklystu ph yra 12)

 17.   Petras rašo:

  Aciu uz atsakyma.
  P.S. radau labai nebloga filma apie saldiklio aspartamo zala organizmui, jei kas nera su juo susipazines paziurekite: http://brasschecktv.com/page/361.html

 18.   Almantas rašo:

  Stebetina Andy kompetencija ir informacijos gausa, turint galvoje kad Andy net ne gydytojas (daugeliui ju reiketu pasikonsultuoti su Andy:))). Superiniai straipsniai ir komentarai:) ir ne tik siame bloge bet ir pvz delfiuose.
  Ei zmones, skaitykite, mastykite
  Vedinas samokslo teoriju :)))), pateikiu ir as nuoroda i sokiruojanti dok filma apie psichiatrija
  Психиатрия: индустрия смерти / Psychiatry: Industry to Deaths (2006)
  http://cinemaxx.ru/18/3123-psikhiatrija-industrija-smerti-psychiatry.html
  filmas ru kalba, kas nesupranta, galima ir angliskai susirasti

 19.   Petras rašo:

  Tikrai, Andy yra labai issilavines sveikatos srity, pazistu daug gydytoju, bet tikrai nieko panasaus jie neismano, galiu drasiai pasakyti.

 20.   Petras rašo:

  P.S. dekoju uz samokslo teoriju info, labai idomu ;)

 21.   andy rašo:

  Dekuju uz sius komplimentus ir tai tikrai didelis ivertinimas, Aciu kad skaitote.

 22.   Petras rašo:

  http://www.telegraph.co.uk/news/2448589/Glass-of-juice-a-day-increases-diabetes-risk.html Ka manot?

 23.   Yulius rašo:

  "One theory is sugar in fruit juice gets absorbed very quickly through the stomach, causing a surge in blood sugar levels." - taigi cia netiesa. Nebent tos sultys butu daromos ne is naturaliu vaisiu, o juk fruktoze sumaise su vandeniu nieko esminio nepakeisim, nes vaisiu angliavandenius kiek zinau skrandis pasisavina leciau, nei gryna cukru, o ang. zmogui neisvengiamai reikia.

 24.   Almantas rašo:

  Mano nuomone straipsnyje nuo Petras - viskas teisingai parasyta. Viskas elementari fiziologija. Vaisiaus angliavandeniai yra disacharidai, kaip ir baltas cukrus, kurie labai greitai susivirskina. Valgant vaisiu ne sulciu pavidalu, procesas truputi ilgiau, nes yra dar ir lasteliena, bet siaip tai esmines situacijos tai nekeicia kas liecia angliavandeniu virtimu gliukoze.
  To Yulius
  o ang. zmogui neisvengiamai reikia.
  re:jusu pasakytas neisvengiamumas labiau tiktu baltymams ir riebalams, zmogus fiziologiskai gali apseiti visiskai be angliavandeniu(pvz.siaures tautos, ledynmecio zmogus)

 25.   andy rašo:

  Aciu Petrui uz gera straipsni. Ir jame aprasytas tytimas tik pattvirtina, ka jau esu rases straipsnije apie 'diabetas pagydoma liga'.
  Sultys ir vaisiai yra du labai skirtingi produktai ir labai kvailai atrodo, kai visiems gerai zinomoje piramideje sulciu stikline pliginama vienai vaisiu porcijai, mano nuomone tai viskas absurdas. Sultys ir vaisius tas tas pats kas balta duona ir kviecio grudas.
  Sultys turi labai mazai naudos, nes yra 'negyvos' - pasterizuotos ir per si procesa prarandamin visi enzimai (kuriu gausu svieziouse vaisiuose), daugelis vitaminu, ir pasalinama beveik visa lasteliena, kuri suletina gliukozes isisavinima ir del to nesukelia staigaus gliukozes padidejimo kraujyje. Naudos gali duoti tik svizios namauose spaustos sultys, kurios dar turi enzimu ir visus vitaminus.
  Stikline sulciu turi apie 5 arbatinius saukstelius cukraus.
  Del vaisiu tai kaip straipsnyje teigiama , jie sumazina diabeto rizika, ir cia sutinku, nes jie turi lastelienos kuri suletina cukraus patekima i skrandi bei enzimu, kurie padeda suvirskinti vaisiu ir taip organizmas neeikvoja savu enzimu ir neapkraunama kasa.

 26.   andy rašo:

  Del Yuliaus pastabos, tai man perskaicius straipsni sis sakinys taip pat uzkliuvo. Ir manau , kad cia zurnalistas(deja siais laikais zurnalistai daznai nesupranta ka jie raso) padare klaida, nes kiek as zinau skrandyje cukrus nera isisavinams ir isiurbiamas tik vanduo. O cukrus(gliukoze isisavinams plonajame zarnyne, bet sultys skrandyje ilgai neuzsibuna ir labai greitai patenka i plonaji zarnyna ir is ten suskaidytos i gliukoze i krauja.
  Del fruktozes, tai velgi izoliuota fruktoze yra ne tas pats , kas visame vaisiuje esanti fruktoze del anksciau minetu priezasciu.

 27.   andy rašo:

  Dar del sulciu, daznai jos buna padarytos is koncentrato - pridejus vandens. Tokios sultys tai absoliuciai bevertes. Ir tokiuose sultyse esantys vitaminai dazniausiai buna prideti pigus sintetiniai, kurie yra beveik nepasisavinami. Todel tikrai geriau valgyti apelsina nei gerti apelsinu sultys.

 28.   andy rašo:

  Del angliavandeniu neisvengiamumo tai mano nuomone organizmui reikia gliukozes ir geriausias jos saltinis yra angliavandeniai. Jei angliavandeniu vartojama nepakamkamai arba isviso vengiama tai gliukoze gali buti gauna skaidant baltymus ir riebalus. Jei kaloriju vatojama maziau nei sunaudojama tai organizmas i gliukoze vercia kune dukauptus riebalus ir net baltymus.
  Vartoti baltymus kaip energijos saltni mano nuomene nera gerai, nes baltymu virskinimas ir daug sudetingesnis nei angliavandeniu ir priedo susidaro daugiau atlieku kaip kreatininas, slapalas, ir jos turi buti pasalinamos per insktus. Tai apsukina inkstu darba ir pastovus pertieklinis baltymu vartojimas alina inkstus. Taip pat didelis baltymu vartojimas rustina organizma (zemina ph).
  Ir yra genciu kuriu zmones gyvena sveikai ir ilgai vartodami tik 10-20 gr baltymu per diena.
  Is kitos puses, kaip teigia Almantas yra zmoniu kurie klesti valgydami mesa ir reibalus. Tai ypac pasakytina apie eskimus, kurie varotja labai daug gyvuliniu riebalu ir neserga sirdies ir kraujagysliu ligomis ir neturi auksto cholesterolio (kuris yra ispustas burbulas cholesteroli mazinanatiems vaistams parduoti).
  Ir eskimai energija gauna pagrinde is riebalu, bet net ir gyvylinius riebalus (kaip ruoniu riebalus) jie dazniausiai vartoja zalius - nevirtus).
  Beje net ir mesa jie dazniausiai valgo nevirta, ja palieka kelias dienas, kad mesoje esantis naturalus enzimas - cathepsin - pradeda virskinti mesa ir taip ja padaro dau lengviau isisavinama. Visi gyvunai eda zalia mesa ir net ir suedus didelius kiekiu joje esantis cathepsin padeda ja suvirskinti.
  cathepsin suira verdant ar kitaip apdorojant naudojant ausktojeje temperaturoje.
  Ne sakau, reikia pradeti valgyti zalia mesa, bet sis faktas vercia pamastyti, nes zmomgus yra bene vienintelis sutverimas gamtoje, kuris verda savo maista.
  Tas pats paskytina ir apie nepastizuota piena ir jo produktus. Visi jie turi nezimu, kurie palengvina virskinima, o pasterizuot peino produktai yra negyvi ir dar pakeista ju struktura.

 29.   Almantas rašo:

  Su Yulius ir Andy visiskai sutinku, pakeitus straipsnelyje zodeli "skrandyje" i zodi "virskinamasis traktas" viskas atsistoja i savo vietas. Dar del sulciu:), apie sultis pakeliuose neverta net kalbeti, mano galva jos neteikia jokios naudos, greiciau atvirksciai - svieziai spaustos sultys maistine reiksme 100% vertingesnes, bet vel gi - vartoti saikingai, del straipsnyje isvardintu priezasciu, ir sutinku, kad jei jau vartoti vaisius, tai geriau juos valgyti, ir geriausia atskirai nuo baltyminio ir riebalinio maisto, kad netrukdytu vienas kitam virskintis.

 30.   Almantas rašo:

  Andy rase "Ir yra genciu kuriu zmones gyvena sveikai ir ilgai vartodami tik 10-20 gr baltymu per diena"
  Tokiu genciu yra, bet ju ilgaamziskumas siekia 40-60 metu. Visos tautos, kurios issiskiria ilgaamziskumu yra arba kalnuotose vietovese, kur maistas pagrinde baltyminis ir prie angliavandeniu priejimas pas juos sudetingesnis, arba tautos gyvenancios labiau i siaure, kur taip pat vyrauja misrus, labiau baltyminis maistas. Vegetarizmo idejomis arba del skurdo negaunancios gyvuliniu baltymu ir riebalu tautos ilgaamziskumu nepasizymi :)

 31.   andy rašo:

  Almantai gal esate girdejes apie taip vadinama China study, kurioje teigiama - According to the China Study, the higher your level of protein consumption over 10% of total calories consumed, the worse the health results of the people in the study. This was the largest and I believe the longest health study done on nutrition. And trust me the results found in the book are not supported by the mainstream media.

  Yra knyga apie sia studija, bet pats asmeniskai tos knygos nesu skaites, bet ateityje butinai perskaytysiu.

  taip pat motinos piene yra apie 6% baltymu ir tuo metu organizmo augimas yra bene intensyviausias. Tai irgi vercia pamastyti or organizmui reikia daug baltymu.
  Bet sutinku, kad yra tautu kurios klesti vartodamos gyvulini ir daug baltymu turinti maista, taciau reikia pazymeti, kad jie valgo naturalu ir neperdirbta maista.

 32.   andy rašo:

  Cia linkas i apie autoriu.
  http://www.thechinastudy.com/about.html

 33.   Almantas rašo:

  pats zinai Andy, kiekvienas tyrimas atliekamas siekiant kazkokiu rezultatu, ir dazniausiai rezultatai tempiami prie norimu gauti:), ir ypac mitybos klausimais (nes irodyti vieno maisto komponento ar tai kito nauda ar zala praktiskai neimanoma del laiko ir visu sudedamuju faktoriu. Kad isvengti nukrypimu, atkreipkime demesi i elementaria fiziologija. Kaip ten bevartytume, vienintelis pilnaverciu(tame tarpe nepakeiciamu) baltymu saltinis yra gyvulinis maistas (apie baltymu svarba organizmui visi puikiausiai zinome.) Ir zinoma jis kuo maziau apdirbtas(kuo naturalesnis) ir tas isgaunama minimaliai apdirbant mesa ir zuvi(ruosimas ant garu, ruosimas be papildomu riebalu(ypac augaliniu juos kaitinant). Nekalbu apie mesos gaminius -desros ir visa kita mesos perdirbimo pramone. Beje del apdirbimo tas pats galioja ir angliavandeniams ir riebalams.

 34.   Almantas rašo:

  P.s tikrai nenoriu gyncytis del pasirinktu mitybos schemu, imkime i ginklus zmogaus fiziologija + gyvenamaja vieta + klimata + tradicijas + religija.

 35.   andy rašo:

  Nemanau ,kad cia mes gincijames- mono nuomone tai tik diskusija o diskutuojant galima ir ka nors nauja ir naudinga suzinoti.

  Ir sutinku, kad fiziologija + gyvenamaja vieta + klimatas daug lemia. Taip pat sutinku, kad galima irodyti bet ka ir deja tokiu studiju vis daugeja.

  Vienos teisingos mitybos sistemos nera ir turbut nebus.
  del baltymu , tai tikrai yra zmoniu kurie yra sveiki ir nenaudoja gyvuliniu baltymu, bet tikrai nestvirtinu, kad kiekvienam si mitybos stilius tinka.

  faktas , kad motinos motinos piene yra tik apie 6% baltymu vercia pagalvoti ar tikrai zmogui reikia daug baltymu.
  Taip pat gorilos ir simpanzes , kurie yra artimiausi zmogui gyvunai ir ju virskinimo sistem labai panasi i zmogaus minta pagrinde augaliniu maistu ir gorilos yra labai ir turi nemazai raumenu.

 36.   andy rašo:

  Todel gali buti, kad baltymu reiksme yra truputi perdeta, bet to tvirtinti tikrai negaliu, nes tam neturiu pakankamai irodymu ir tai tik mano pamastymas.

  Dar del baltymu, tai nezinau ar biciu duonele ir ziedadulkes klasifikuojamas kaip augalinis produktas, bet jie turi visas amino rugstis, kurios randamos mesoje. Tik reikia pripazinti, kad is biciu duoneles pasisavinama sukiau.

 37.   Almantas rašo:

  Tik nelabai senai buvo pastebeta, kad simpanzes yra mesaedes, su malonumu zudancios savo mazuosius broliukus - kitas mazesnes bezdziones ir kt. smulkesnius gyvius maistui.
  Savo meseediska poziuri grindziu vis tik zmogaus fiziologija ir proteviu mitybos stiliumi.musu krastuose gyvenantis zmogus beveik per visa savo istorini laika buvo meseedis. Zemdirbyste atsirado palyginus tikrai veliau nei kituose krastuose labiau i pietus.
  Del biciu duoneles ir ziedadulkiu sutinku kad tai kokybiski baltymai, bet siu produktu pasiekiamumas ir kiekis yra ribotas.
  O del baltymu ivertinimo ar pervertinimo, mano nuomone skiriasi kardinaliai. Manau kad baltymu ir riebalu ytaka normaliam organizmo funkcionavimui yra neteisingai menkinama, i dausas keliant angliavandeniais turtinga maista, ka ir patvirtina propoguojama sveikos mitybos piramide, kurios pagrinda sudaro sudetiniai angliavandeniai (krakmolas).
  Vedinas samokslo teoriju:))), tai patogu propoguoti, nes jei butu atvirksciai, pasaulyje kiltu nepasitenkinimas ir visos is to sekancios pasekmes. Dabar gi didzioji pasaulio gyventoju dalis maitinasi "sveikiausiai" - t.y sveikos mitybos pagrindu-grudiniai ir viskas is ju, ryziai, bulves ir visi tik isivaizduojami maistai su turtinga energetika-daug angliavandeniu-daug gliukozes-visi laimingi ir energingi:))))

 38.   Yulius rašo:

  Sakai Almantai, kad daug metu buvo kuriama didelio masto propoganda - "mesa blogis" (pradedant mokyklos vadoveliais), vien tik tam, kad zmonems uztektu mesos.
  Mano akimis tai nereali versija, nes visa rinka sutvarkytu kainos. Paklausa kyla - kaina kyla, tuomet pirktu, kas isgaletu (bet neprotinga butu didelius $ leisti ant tokiu medziagu, kurios kituose produktuose yra zymiai pigesnes, plius daug energijos atimantis virskinimas, plius hormonu, kitu chemikalu, puliu, kresuliu doze). Sakai kiltu nepasitenkinimas - pff dar ko, mes nuolat esam nepatenkinti valstbs valdymu ir ka.., mes jautrus naftos kainos, jos baisiai kyla ir ka… Be to vien is gerasirdiskumo, rupinantis, kad visiem uztektu mesos, niekas tokios, ilgo idirbio reikalaujancios, propagandos tikrai neorganizuotu.

 39.   Yulius rašo:

  Nenoriu pradeti naujos temos, taigi siulau andy kadanors parasyti straipsni apie tai, ka turetu kiekvianas zinoti apie farmacinius vaistus, papildus ir vitaminus (jeigu jau esi tai parases, kas gali buti, nes failu tvarkele bloge nekokia, tai mestelk linka). Aktuali tema manau.

 40.   Vtl rašo:

  “Tik nelabai senai buvo pastebeta, kad simpanzes yra mesaedes, su malonumu zudancios savo mazuosius broliukus - kitas mazesnes bezdziones ir kt. smulkesnius gyvius maistui.”

  Cia turbot turejot omeny sita straipsni: http://mokslasplius.lt/mokslo-naujienos/2007/02/23/simpanzes-gamina-ir-naudoja-ginklus-primatams-medzioti Bet pamirsai pridurti, kad dazniausiai tuo uzsiima paaulges bezdziones, ir ne del to kad joms tai patinka, o del to, kad jos priverstos konkuruoti su stipresniais patinais. Negaudamos pakankamai maisto, jos privalo valgyti mesa, KAD ISGYVENTU. Is to daryti isvada, kad jos yra mesedes, manau yra skubota. Primatai yra augaledziai ir jie valgo mesa tik tuo atveju, kai nera daugiau ko valgyti, arba siaip kai uzplaukia…:)

  “Savo meseediska poziuri grindziu vis tik zmogaus fiziologija ir proteviu mitybos stiliumi.musu krastuose gyvenantis zmogus beveik per visa savo istorini laika buvo meseedis. Zemdirbyste atsirado palyginus tikrai veliau nei kituose krastuose labiau i pietus.”

  Vel gi, zmogus mesa musu krastuose valge ne del to, kad jis buvo mesedis, o del to, kad tai priverte daryti gyvenimo salygos- saltuoju metu laiku, nebuvo imanoma gauti augalinio maisto. Beje, toks gausus mesos vartojimas suaktyvejo tik paskutini simtmeti, atsiradus mesos pramonei. Seniau gi, valstieciams, prabanga buvo mesa valgyti kasdien, todel ju raciono pagrinda sudare augalinis maistas. Mesa dazniausiai tik per ypatingas progas :)
  Del fiziologijos. musu fizionomija yra zymiai artimesne augaledziams, o ne mesedziams, pasidomekit :) Bet manau, vienas svarbiausiu veiksniu, irodanciu, kad mums labiau tinkamas maistas yra augalines kilmes, yra pati gamta. Ji labai protingai mus sukure- naturalus neperdirbtas maistas, kuris mums yra skanus, yra tinkamas valgyti, o tas kuris neskanus, yra netinkamas- cia yra pagrindinis mechanizmas. Kodel alkoholis yra neskanus t.y. kartus? Todel, kad musu organizmas jaucia, kad tai yra nuodas. Si principa, duota mums is gamtos, galima pritaikyti ir su mesa. Ar naturali, neaptdirbta, zalia mesa mums yra skani? Ar apskritai, musu dantys, pritaikyti zaliai mesai kramtyti? Manau, ja ziaumotumem kaip kokia guma gera pusdieni :) Ar mums alkaniems tysta seiles pamacius soliuojancia stirna? Ar mes norim ja suvalgyti, ar visdelto pagalvojam, koks grazus gyvunas? :) Niekad nepagalvojot, kam reikalingi visi mesos apdirbimo budai- vyrimas, kepimas, marinavimas, konservavimas, prieskoniai, receptu gausa ir t.t.. Ar tam, kad butu skaniau, o galbut tam, kad nevalgoma, bjauraus skonio ir kvapo maista, padaryti valgomu?
  As pastebejau, tiek is patirties, tiek skaitydamas, andy straipnsius- kas eina pries gamta, tas yra negerai ir kenkia. Nutukimas, kraujagysliu, sirdies, onkologines bei kitos su netinkama mityba susijusios ligos, yra puikus pavyzdys, kad mes valgom, ne tai, ka mums sukure gamta.

 41.   Petras rašo:

  Na siaip paziurejus is fiziologines ir anatomines puses, pagal kramtymo aparata, o ypac pagal smilkinini apatinio zandikaulio sanari bei dantu anatomija, galima daryti isvada, kad zmogus yra visaedis - gali valgyti ir mesa ir augalinius produktus. Tai irgi privercia susimastyti…

 42.   andy rašo:

  Issinciau emailu straipsni apie vitaminus ir mineralus.
  Apie vaistus Dar atskirai nesu rases ir bet ateityje butinai parasysiu. Kai kuriuose straipsniuose esu uzsimines apie ju zala, nes absoluti dauguma vaistu yra nuodai(kiek zinau gydytojai pirmame kurse yra mokomi, kad vaistai yra nuodai, bet per likusius metus i si fakta yra nekreipiamas demesys ir mokoma apie vaistus) ir turi pasalinius efectus. Nes organizmas nestokoja vaistu, organizmui dazniausiai truksta vitaminu, mineralu, geros kokybes baltymu, riebalu, poilsio ar dar ko nors. Todel ar ne logiskiau butu vartoti ta ko truksta ir taip padeti organizmui atsigauti.
  Vaistai sutrikdo organizmo naturalius biocheminius procesus ir naturalu gyjimo mechanizma. Daugeli ligu galima isgydyti be jokiu vaistu tik reikia duoti laiko ideti pastangu ir duoti organizmui ko jam truksta.

  Deja farmacijos pramone yra antroje/trecioje vietoje skaiciuiojant apyvarta ir atsilieka tik nuo naftos, bei yra panasiame lygyje su telkomunikacija. Kadangi farmcaijos firmos siekia pelnai ir zmoniu sveikata jiems maziausiai rupi. Todel klastojami tyrimai, papirkinejami vaistu reguliuotojai/sertifikuotojai. Ir nuo vaistu pasaliniu affectu vien amerikoja mirsta 200 tuks zmoniu per metus ir tai cia labai konservatyviais paskaiciavimais , o skaicius gali siekti ir 1 ml.
  Isradusi vaista farmacijos firma 10 metu turi patenta, kas reiskia, kad ji 10 metu bus vienintele jo gamintoja ir todel gali uzkelti kaina, ir beje pacio vaisto gamyba yra labai pigi(tiesa atradymas kainuoja miljardus). Po 10 metu patentas pasibaigia ir vaista gali gaminti kas nori - pasibaigus patentui vaistas labai atpinga, nes juos pradeda gaminti kinai ir indai.
  Priezastis kodel absoliuti dauguma vaistu yra sintetinia - nes naturalaus produkto/elemento negalima uzpatentuoti, jei uzpatentuoti negalima tai nera pelno.
  Ir labai apmaudu , kad labai daug gydytoju siandiena tiesiog stumia vaistus , o ne gydo zmones. Beje gydytojas isvertus is graiku kalbos reiskia mokytojas, tik va labai mazai gydytoju siendiena savo pacijentus moko sveikai gyventi, daugelis ju renkasi vaistus ar kokia kita pavojinga terapija , kaip chemo ar radijacija.

  Vakcinos dar vienas geras biznis, bet dauguma ju neturi jokios naudos ir cia jas net per prievarta vercia vien del farmaciju kompaniju pelno. Taip pat zmones yra gazdnami ivairiumis epidemijomis.
  Beje testuojant nauja gardosil vakcina(nuo gimdos kaklelio vezio) mire bent 8 britu mergaites, bet sis faktas buvo ignoruotas visos pagrindines medios ir si vakcina jau yra patvirtinta, nors ji apsaugo tik nuo 4 is 100 zinomu human papiloma viruso,.
  Dauguma vakaru saliu vaiku per pirmus 2-3 metus gauna virs 30 skirtingu vaksinu ir tai labai sutrikdo ir prislopina imunine sistema, bei sukelia tokia ligas kaip autizma ir gali buti daugelio chronisku ligu priezastis, bet pelnas yra auksciau visko ir vaiku sveikata cia maziausiai rupi.

  placiau apie vakcinu zala kita karta , o cia galite paziureti angliska video.

  Del filu tvarkos tai pats deja nesugebejau template paredaguoti, nes reikia ismanyti Html. Ir siuo metu ieskau kas galetu nebrangiai tai padaryti, jie zinai koki webmasteri tai gal gali Jo kontaktus duoti

 43.   andy rašo:

  cia nuoroda i video apie vaccinu pavoju
  http://video.google.com/videosearch?q=Gary+Null+&sitesearch=video.google.com#

 44.   andy rašo:

  Vtl, aciu uz labai idomu ir naudinga komentara.
  Taip pat noriu pridurti, kad pirmieji zmones valge uogas ir kitas gerybes, kurios augdavo miskuose ir tik veliau ismoko pasigaminti ginklus, pradejo medzioti ir valgyti mesa.

  Taip pat yra manoma kad mesos vartojimas , ypac jei gyvylys buvo labai kankinamas, skatina agresija ir smurta ir ypac tai pasaktinia apie vaikus. Visos gyvylio patirtos emocijos islieka mesoje ir persiduoda ja valganciam.

 45.   andy rašo:

  Del mitybos piramides tai absoliuciai sutinku su ALmantu , kad ji yra nelabai logiska ir pirmiausiai sukurta pieno ir grudu pramonei propoguiti. Ir deja daugelis siandiena vartojamu grudiniu produktu yra labai prastos kokybes - rafinuoti ir del to sukelia ivairias ligas. Stumiami ivairus 'sveiki'cornflakes, weetabix ir kiti, kurie del juose esanciu skaidulu pateikiami , kaip labai sveiki. deja daznai tokius produktus prideta cukraus, visokiu dirbtiniu priedu, saldikliu ir dazu ir net konservantu ir tokiu produkta valgant sveikatos tikrai nepagerinsit ir greiciau kokia liga issivarysit. Tas pats ir del pieno apie kuri jau esu rases atskira straipsni.http://sveikatossaltinis.blogas.lt/393618/pienas-sveikatos-saltinis-ar-ligu-sukelejas.html
  Ir kadangi siendiena daugelis vartoja pasteruizuota piena tai jis sukelia labai daug problemu, bet vel pieno pramone labai itakinga ir todel apie pieno sukeltas problemas mazai kas kalba.

 46.   andy rašo:

  Dar del mesos vartojimo, tai planetoje daugejant zmoniu ir tuo paciu mesedziu zmoniu gausus mesos vartojimas yra sunkiai imanomas ir gali tureti sunkias pasekmes. Taip pat del didejancios paklausos mesos kokybe per pastaruosius metus labai suprastejo - naudojami hormonai, gyvyliai seriami soja, kukuruzais ir sintetiniais papildais. Tokioje mesoje beveik nera co q10 ir kitu naudingu elementu.

 47.   Yulius rašo:

  Vlt - labai geras komentaras.
  Zmogus jugi kiles is grauziko - taigi zoleedzio. Buvo "tikes" gamtos tverinys, nes mokejo prisitaikyti, del to greitai prisitaike ir valgyti mesa, kai nebuvo gamtos duodamu produktu, nors gal to ir nenorejo.
  Mano nuomone visi meseedziai - kaip parazitas zemes gyvunijoje. Isivaizduokime, jeigu visi gyvunai butu meseedziai, kuriems gyvybe palaikyiti per ju gyvenima, reiketu paaukoti per simta tokiu paciu givybiu. Kaip suprantate tokiu atveju greitai neliktu givybes Zemes planetoje, kaip ir neliktu givybes zmogaus organizme po parazito, kuris diena is dienos, kad isgyventu, maitintusi nekaltomis zmogaus lastelemis.
  Ar valgytumet prie jusu akiu klykiancia is skausmo perpjauta gerklia kiaule, reztumet nuo dar besipurtancio (taip suvokdami, kaid tai GYVunas, kuris sutvertas GYVenti ir vystytis) gyvuno pilvo gabala? Juk veliau isvirsit ta gabala ir suvalgysit? Jeigu atsakymas ne, tai parodo prigimtini nenora valgyti mesa, prie kurios buvo prisitaikyta per prievarta.

 48.   Yulius rašo:

  Dekui uz nuoroda i visus tavo straipsnius. Del cukraus gal dar butu galima pasigincyt/pasigilint.
  Vienas klasiokas, kuris kaip tik domisi ivairiomis konspiracijomis(ypac Amerikoje), manau nesunkiai galetu tau pagelbet del viso to html failyno. Tik beda, kad su juo nesusisiekiu (prie skype gal kada prisijungs), o susitiksim tik vasarai pasibaigus. (einu miegot jau :O…)

 49.   Petras rašo:

  Pasikartosiu, zmogus nera nei mesedis, nei zoledis, o yra tarpinis ir tobulesnis variantas - visaedis, gali valgyti viska. Aisku, augalini maista pagal mitybos grandine valgyti yra geriau, jis siaip yra svaresnis nei is to pacio zalio maisto uzauginta mesa…
  Beje, jei teigti, kad zmogus kiles is zoledzio, tai taip pat galime teigti, kad zmogus kiles is vandens gyvuno ar zuvies… Jei jau vadovausimes evoliucijos teorija :)

 50.   Yulius rašo:

  Juk nesveika yra miegoti veliau, nei esi iprates ar ne….

 51.   Yulius rašo:

  Seip jo, su tuo mesiskumu galim isvartinet kaip norim, bet suzinoti priimtinesni valgymo buda butu ir idomu ir paranku.

 52.   Yulius rašo:

  http://mokslasplius.lt/mokslo-naujienos/2007/02/23/simpanzes-gamina-ir-naudoja-ginklus-primatams-medzioti

 53.   Vtl rašo:

  "Pasikartosiu, zmogus nera nei mesedis, nei zoledis, o yra tarpinis ir tobulesnis variantas - visaedis, gali valgyti viska."

  Na, as jums galiu duoti zalios jautienos gabala, butu labai idomu stebeti, kaip jus ji suvalgytumet :)
  Siaip as nieko nesakau, gali zmogus valgyti mesa ir ilgai bei laimingai gyventi, aisku tik mazais kiekiais, kad organizmas sugebetu su ja susidoroti :) Bet kam apgaudineti save, slept ta bjauru skoni prieskoniais ir vaidinti "visaedi", su padidejusia rizika ateity pasigaudi kazkokia liga? Man tas nepriimtina :)

  "Beje, jei teigti, kad zmogus kiles is zoledzio, tai taip pat galime teigti, kad zmogus kiles is vandens gyvuno ar zuvies… Jei jau vadovausimes evoliucijos teorija :)"

  As pats asmeniskai paskutiniu laiku pradejau abejoti ir ta pacia evoliucijos teorija, bet cia jau kita tema :)

  Geriausia vadovautis sveiku mastymu ir logika, kuri man kuzda, kad tinkamiausias maistas, kaip bet kuriam kitam musu giminaiciui primatui, yra vaisiai ir darzoves :)

 54.   Yulius rašo:

  http://mokslasplius.lt/mokslo-naujienos/2007/02/13/archeologai-rado-irankius-kuriuos-impanzes-naudojo-prie-4300-metu
  Oi, ne ta linka idejau, o cia tos nuorodos apacioje esanti kita tema.

 55.   Almantas rašo:

  Diskusijos tarp vegetarizmo ideju ir misrunu manau tas pats kas gincai kas buvo pirma -vista ar kiausinis. Kiekvienam argumentui is vienos ar kitos puses bus atrandamas argumentas priestaraujantis oponentui:). Kas belieka:)

 56.   Almantas rašo:

  Del tu bezdzioniu:)
  "Bet pamirsai pridurti, kad dazniausiai tuo uzsiima paaulges bezdziones, ir ne del to kad joms tai patinka, o del to, kad jos priverstos konkuruoti su stipresniais patinais."
  to Vtl
  ir pamirsote dar prideti paskutini sakini.
  „Tokiu išradingu būdu jos gauna energijai palaikyti reikalingų baltymų ir mėsos“, – dėstė profesorė.
  Vtl raso
  " Seniau gi, valstieciams, prabanga buvo mesa valgyti kasdien, todel ju raciono pagrinda sudare augalinis maistas. Mesa dazniausiai tik per ypatingas progas :)"
  Zemdirbyste ir "valstieciai" musu krastuose atsirado na gal pries 2 t. metu, pries tai atsitiktines sezonines uogos ir vaisiai, medus, ir istisus metus pagrindinis maisto saltinis medziokle. Ir tai vyko ne kokius 3000 metu o istisus apie 8 -10 000 m , jei remtis jusu versija del zmogaus kilmes ir atsiradimo, ir istisus nesuskaiciuojamus tukstantmecius jei remsimes darvino teorija. Virskinti mesa, zuvi ir pan visiskai prisitaikes musu virskinimo sistema, kuomet atsirado ugnis, zmonems ji tapo skanesne, o jei dar zolyciu imesime is vis nieko visai:)))
  "Del fiziologijos. musu fizionomija yra zymiai artimesne augaledziams, o ne mesedziams, pasidomekit :)"
  Ir ka mes matome nusisypsoje sau per veidrodi - iltiniai dantys. Gal galite nurodyti nors viena gyvuna visiskai zoledi su iltiniais dantimis.As bent tokio nezinau, bet gal ir yra tokiu, na nezinau ir viskas, apsvieskite mane jei yra kitaip.
  "Niekad nepagalvojot, kam reikalingi visi mesos apdirbimo budai- vyrimas, kepimas, marinavimas, konservavimas, prieskoniai, receptu gausa ir t.t.."
  Pagalvokime gerai, kam mums reikia virti,malti, kepti, marinuoti, konservuoti, prieskoniai ir t.t absoliuciai visa augalininkystes produkcija ryzius, pupeles, bulves, burokus, morkas na praktiskai viska, o kai kas neapdirbta is vis nevalgoma(pvz ryziai) , kuomet mesa as pvz galeciau valgyti ir zalia, jei ji butu saugi ir paprieskoninta:)))
  Gamta suredyta taip, kad nieko nera nereikalingo ir nenumatyto. Zmogus mitybos grandyje nuo pat jo atsiradimo atsirado toks, koks yra ir siuo metu - visaedis misrunas. Jei nera mesos-valgau augalus, bet jis geriau pasirinks mesa negu augala jei mesa lengvai pasiekiama.Amazones dziunglese sociai vaisiu ir kitu augaliniu gerybiu, jei ju uztektu, likusios laukines gentys neitu i medziokle o pasitenkintu augaliniu maistu, nes jis ranka pasiekiamas. Kam eiti i ta medziokle, rizikuoti zuti, gauti trauma:))))

  "Na, as jums galiu duoti zalios jautienos gabala, butu labai idomu stebeti, kaip jus ji suvalgytumet :)
  Butu smagu paziureti kaip valgytume ryzius nevirtus, ar tai bulves, pupeles ir t.t ir pan.:)

  Na cia tik argumentu kova. Nera grynos tiesos,pas kiekviena ji yra savotiskai teisinga. Ir as manau sunkiai yra itikinti vegetara atsisakyti vegetarizmo idejos, kaip ir visaedi atsisakyti mesos:) Svarbu, kad mityba butu pilnavertė ir nekenksminga, o jau koki maista tam vartoti kiekvienas renkasi individualiai:)

 57.   Vtl rašo:

  “ir pamirsote dar prideti paskutini sakini.
  „Tokiu išradingu būdu jos gauna energijai palaikyti reikalingų baltymų ir mėsos“, – dėstė profesorė.””

  Kazkoks nelogiskas pasakymas- „baltymu ir mesos“. Juk mesoje ir yra baltymu :) Be to, zymiai geresnis energijos saltinis yra ne baltymai, kurie verciami energija tik ekstra atvejais, bet angliavandeniai, kuriu gausu augaliniame maiste. Bet ir siapi faktas lieka tas pats: bezdziones valgo mesa, kai jos yra priverstos del nepalankiu salygu, o ne del to, kad jos labai jau nori tos mesos. Simpanze zymiai mieliau suvalgytu banana, o ne lemura :)

  “Zemdirbyste ir "valstieciai" musu krastuose atsirado na gal pries 2 t. metu, pries tai atsitiktines sezonines uogos ir vaisiai, medus, ir istisus metus pagrindinis maisto saltinis medziokle. Ir tai vyko ne kokius 3000 metu o istisus apie 8 -10 000 m , jei remtis jusu versija del zmogaus kilmes ir atsiradimo, ir istisus nesuskaiciuojamus tukstantmecius jei remsimes darvino teorija.”

  Kokia mano versija? As savo versijos nesakiau kol kas :) Biblija as nesiremiu, jei ka :) Kad ir kiek seniai zmogus valge mesa, esmes tai nekeicia. Reikia vadovautis tuo, ka mums dave gamta- savo skonio receptoriais, o jie jau puikiai parodo, kas mums tinka, o kas ne. Apskritai, as abejoju, ar ilgai zmogus galetu misti vien zalia mesa, nes siaip jau musu virskinimo sistema su tuo ilgai susidoroti negaletu. Juk ji yra zymiai artimesne augaledziams o ne plesrunams: virskinimo traktas 6 kartus ilgesnis uz musu ugi, tuo tarpu kai plesrunu tik 3, todel kad mesa greitai punantis produktas ir jis turi buti greitai suvirskintas ir pasalintas. Musu gi atveju, mesa per ilgai uzsibuna zarnyne ir pradeda puti. Pas mus kaip ir zoleedzius burnoje vyrauja sarmine terpe, skrandyje irgi panasiai. Yra ir daugiau panasumu, bet tingiu vardint :)

  Virskinti mesa, zuvi ir pan visiskai prisitaikes musu virskinimo sistema, kuomet atsirado ugnis, zmonems ji tapo skanesne, o jei dar zolyciu imesime is vis nieko visai:)))

  :))) tai kam tos ugnies ir zolyciu, jei mes jau tokie visaedziai? Juk bjaurus zalios mesos skonis, pripazink :) Aisku prie visko galima priprasti, taip ir prie skonio :) bet kam save apgaudinet? O del prisitaikymo valgyti mesa, reiktu cia jau issamiu genetiniu moksliniu tyrimu, nes evoliucija tai naturali atranka+ATSITIKTINES genetines mutacijos. Taigi zmogus galejo prisitaikyt tik vienu atveju, jei ivyko atsitiktine genetine mutacija, o ne del to kad jis valge mesa istisus tukstantmecius :) Bet kol kas as to nepastebejau, kad mes jau tokie prisitaike siuo atveju. Puikus pavyzdys- mazi vaikai, kurie dar nera ragave mesos. Juk jie prie jos yra pratinami- jiems is pradziu duodama tik mazom porcijom, kad organizmas pripratinamas su ja susidorti. Taigi cia nieko bendro su prigimtim neturi. Kitas atvejis- duokim dar mazam nesuprantanciam alkanam vaikui obuoli ir triusiuka. Kaip manot, ka tas vaikas suvalgys, o ka paliks zaidimams? :) Taigi mano pagrindinis argumentas- stebeti gamtos desnius ir gyventi pagal juos, o ne taip, kaip kazkas sugalvojo :)

  “Ir ka mes matome nusisypsoje sau per veidrodi - iltiniai dantys. Gal galite nurodyti nors viena gyvuna visiskai zoledi su iltiniais dantimis.As bent tokio nezinau, bet gal ir yra tokiu, na nezinau ir viskas, apsvieskite mane jei yra kitaip.”

  Juokingi man musu sitie “iltiniai” dantys :)) ka mes su jais galim padaryt? nuzudyti auka? :))) be to pas mus burnoje yra kruminiai dantys, skirti maistui sukramtyti, o ne plesyti ir ryti :) kaip pas zoleedzius :) remtis vien tuo, kad pas mus yra pseudoiltys, kai yra zymiai svarbesni argumentai, nelabai logiska :)

  “Pagalvokime gerai, kam mums reikia virti,malti, kepti, marinuoti, konservuoti, prieskoniai ir t.t absoliuciai visa augalininkystes produkcija ryzius, pupeles, bulves, burokus, morkas na praktiskai viska, o kai kas neapdirbta is vis nevalgoma(pvz ryziai)”

  Bet art as pacias zalias morkas, bulves, pupeles, bei kitus naturalius neapdorotus augalinius produktus mes negalim valgyt? Juk tai yra skanu :) naturalus musu maistas. Kuo skaniau, tuo labiau tinka mums. O esat valges neapdorotu zaliu ryziu, kaip taip teigiat, jog jie nevalgomi? :)

  , kuomet mesa as pvz galeciau valgyti ir zalia, jei ji butu saugi ir paprieskoninta:)))

  O kam jums tie prieskoniai? :) Na as paziureciau, kaip jus koki menesiuka vien ant zalios prieskoniuotos mesos isgyventumet :) tiek toksinu organizme susikauptu, kad butu ziauru, ir apskritai klausimas ar isgyventumet :) lygtais buvo seniau toks mirties bausmes budas- duodavo valgyti tik mesa ir zmogus mirdavo.

  “Gamta suredyta taip, kad nieko nera nereikalingo ir nenumatyto. Zmogus mitybos grandyje nuo pat jo atsiradimo atsirado toks, koks yra ir siuo metu - visaedis misrunas. Jei nera mesos-valgau augalus, bet jis geriau pasirinks mesa negu augala jei mesa lengvai pasiekiama.Amazones dziunglese sociai vaisiu ir kitu augaliniu gerybiu, jei ju uztektu, likusios laukines gentys neitu i medziokle o pasitenkintu augaliniu maistu, nes jis ranka pasiekiamas. Kam eiti i ta medziokle, rizikuoti zuti, gauti trauma:))))”

  Na reiktu jums paciam nuvykti i tas Amazones ir pasiziureti, kas visdelto yra pagrindinis ju maitas. Net neabejoju, kad be augalinio maisto jie neissivercia Be to, sakau, mano pagrindinis argumentas, kuriuo as remiuosi, yra ne kazkokios pirmykstes tautos Amazoneje, bezdziones, valgancios kitas bezdziones ar iltiniai dantys, bet pati gamta, kuri man aiskiai parodo, kas man tinka, o kas ne :)

  "Na, as jums galiu duoti zalios jautienos gabala, butu labai idomu stebeti, kaip jus ji suvalgytumet :)
  “Butu smagu paziureti kaip valgytume ryzius nevirtus, ar tai bulves, pupeles ir t.t ir pan.:)”

  Pupeles laisvai, bulves nelabai skanios, bet valgomos (iprasciau), ryziu neragavau, bet manau, panasiai kaip kaip kiti zali grudai. Sausi ryziai- jau apdoroti :) o siaip, sie produktai nera labai skanus, bet jie nera ir kartus- tai reiskai, kad jie valgomi. Kuo skanesnis produktas, tuo jis tinkamesnis. Skaniausi yra vaisiai, todel jie tinkamiausi, po to eina darzoves, riesutai, grudai :)

  Na cia tik argumentu kova. Nera grynos tiesos,pas kiekviena ji yra savotiskai teisinga. Ir as manau sunkiai yra itikinti vegetara atsisakyti vegetarizmo idejos, kaip ir visaedi atsisakyti mesos:) Svarbu, kad mityba butu pilnavertė ir nekenksminga, o jau koki maista tam vartoti kiekvienas renkasi individualiai:)

  Visiskai pritariu :)

 58.   Petras rašo:

  Vtl, pasidalink abejonemis del evoliucijos teorijos, man ziauriai idomu, nes ja tikrai tikiu, ir tam yra tikrai svariu argumentu.

  O del teiginio, kad zmones iki musu valge tukstancius metu augalini maista ir gerai buvo, pagalvokit, kaip keitesi zmoniu vidutine gyvenimo trukme? Pagalvojot? :D

  As siaip pats dabar pradejes linkti i vegetarizmo idejas, bet vegetaru dar tikrai nepatapau, o tik domiuosi :)

 59.   Almantas rašo:

  To Petras
  Mano galva, persimetes i vegetarizma padarysi savo didziausia klaida gyvenime:))))
  to Vtl, jusu argumentai manes visiskai neitikino, ir galeciau i visus argumentus atrasyti atgal, bet manau tai butu pasaka be galo:)))))
  Pagrindinė sveikos mitybos funkcija yra patenkinti absoliuciai visus zmogaus organizmo fiziologinius poreikius ir kaip bevartyti ir beirodineti, vegetarizmas visu poreikiu nepatenkina. Sveika mityba-ilgaamziskumo pagrindas ir siekimas maksimaliai palaikyti gera gyvenimo kokybe. Salyse, propoguojanciose vegetarizma del religiniu priezasciu ilgaamziskumas yra stebetinai zemas, palyginus su tais krastais, kur zmones vartoja misru maista, ir beveik dvigubai mazesnis lyginant su kalnu gyventojais, kur (noriu atkreipti demesi i panasu medicinini aptarnavima ir aplamai i pragyvenimo lygi) pagrindinis maistas yra gyvulininkystes produktai.

 60.   Almantas rašo:

  Tarp kitko:)
  Mano mitybos istorija. Pries koki 10 metu pradejau dometis rimciau mitybos schemomis ir sveikatos klausimais. Pasitaike gal but jums visiems zinomo Malachovo knygu serija apie mityba ir org. valyma. Tos informacijos vedinas pradejau labiau linkti i augalini maista, apribojant gyvulini. Visiskai nebuvau persimetes i vegetarizma bet jau ruosiausi:). Sustabde mano pasiryzima islindusios problemos su sanariais. Pripazinta ir deagnozuota kelio sanariu artroze. Ir tai atsirado po 2 metu labiau augalinio maisto vartojimo. Buciau ir toliau gal but "valesis" ir persimetes i vegetarizma, bet buvo nustatytas pries kokius 3 metus padidejes gliukozes kiekis kraujyje ir per didelis cholesterolis ir trigliceridai. Pradejau ieskoti kame cia saknys"juk maitinausi beveik idealiai". Nezinau, gal cia dievo dovana, pasitaike man uztikti rusu autoriaus Monastyrsky knygu serija(2 knygos) apie mityba, kurios pakeite kardinaliai mano poziuri i maista ir mitybos schemas. Dabar jau vedinas sio autoriaus :))) jau 2 metus stengiuosi prisilaikyti jo rekomendaciju, ko pasekoje jauciuosi nepalyginamai geriau, gliukoze arteja i norma, sanariu stovis ryskiai geresnis, i cholesteroli nekreipiu demesio, trigliceridai nezinau, reikes pasitikrinti, bet pagal savijauta jauciu kad viskas pasitvarke. Esu energingas, darbingas, sotus, laimingas:). Gal but tai pasiekti pavyko is dalies del mitybos pokyciu, ir gal but dar padejo vartojami isskirtinio poveikio maisto papildai.

 61.   Almantas rašo:

  P.S kam idomu paskaityti knygas, galiu atsiusti i el. pasta. Knygos ru kalba. Angliskai galma nusipirkti internete:)

 62.   Petras rašo:

  atsiusk man nmoney@xxx.lt bandysiu paziuret kas ten gero, nors rusu kalbos zinios ir silpnokos, bet gal kaipnors iveiksiu :)

 63.   andy rašo:

  Almanto pavyzdys tik dar karta irodo, kad nera vienos teisingos mitybos sistemos kuri tinka absoluciai visiems. Ir jei pabandzius paseireiskia problemos tai reikia ziureti ar ja gerai taikote arba jos atsisakyti. Nes tikrai yra daug vegetaru, kurie negali pasigirti gera sveikata, bet tikrai yra vegetaru ir ypac raw foodistu kurie atrodo daug jaunesni ir sveikesne nei dauguma mesa valganciu.
  taip pat yra zmoniu kurie valgo geros kokybes gyvulini maista ir ju sveikata labai gera.

  del grudu tai tikria esu skaites, kad gausus grudiniu produktu vartojimas sukelia problemu . Ypac tai pasakytina apie kviecius ir kitus gluteino turincius produktus, nes dauguma zmoniu turi mazesne ar didesne gluteino netoleravima, ir priedo dabar kvieciai yra modifikuoti taip kad butu daugiau gluteino, nes tai gerai kepiniams, deja tai blogai zmogaus organizmui ir del to pastaruoju metu tiek daug zmoniu turi lguteino alergijas ar jautruma ir dauguma zmoniu to net neitaria.

  Almanta gal gali pateikti angliska tikslu tos knygos pavadiniuma, nes monastyrskio radau tik fiber menace ir perskaiciau kelis skyrius kurie yra nemokami.

 64.   Vtl rašo:

  “to Vtl, jusu argumentai manes visiskai neitikino, ir galeciau i visus argumentus atrasyti atgal, bet manau tai butu pasaka be galo:)))))”

  Jo, gal geriau nepradekit, nes as bet kokiu atveju atrasyciau i jusu komentarus. Tikrai butu pasaka be galo :))

  “Pagrindinė sveikos mitybos funkcija yra patenkinti absoliuciai visus zmogaus organizmo fiziologinius poreikius ir kaip bevartyti ir beirodineti, vegetarizmas visu poreikiu nepatenkina.”

  Deja, jusu zinios labai senos siuo klausimu :) yra atlikta ne viena issami moklsine studija, irodanti, kad subalansuota vegetariska-veganiska mityba yra tinkama zmogui. Vegetariska mityba rekomenduoja amerikos ir kanados dietologu asociacijos, kurios turi keliasdesimt tukstanciu mitybos specialistu :) Manau, ju nuomone tikrai si ta reiskia :) https://animalrights.lt/analize-I#source Taigi, teiginys, kad zmogui vegetariska mityba netinkama, yra tik mitas islikes turbut nuo Tarybu Sajungos laiku :)

  “Salyse, propoguojanciose vegetarizma del religiniu priezasciu ilgaamziskumas yra stebetinai zemas, palyginus su tais krastais, kur zmones vartoja misru maista, ir beveik dvigubai mazesnis lyginant su kalnu gyventojais, kur (noriu atkreipti demesi i panasu medicinini aptarnavima ir aplamai i pragyvenimo lygi) pagrindinis maistas yra gyvulininkystes produktai.”

  Cia turbut jus turit omeny Indija? Ji tikrai nera issivysciusi, neturi gero medicininio aptarnavimo ir auksto pragyvenimo lygio. Indijoje milionai vargsu, namu neturinciu zmoniu, del to manyciau reiktu remtis ne tuo, o mokslinemis studijomis.
  http://www.gyvunuteises.lt/forum/viewtopic.php?t=922&sid=08be785c6ae4ae7bd757ca610e3783ab cia pirmam poste zmogus surinkes informaicjos apie vegetaru ilgaamzinskuma. Ir siaip yra atlikta ne viena moksline studija irodanti, kad vegetarai turi mazesne rizika susirgti kraujagisliu, sirdies, onkologinemis ligomis. Tokios problemos kaip nutukimas pas vegetarus turbut isvis nera :)

 65.   Vtl rašo:

  Almantai, kiek man yra zinoma, artrozes pagrindine priezastis ne mityba, o sanario nusidevejimas, salygojamas ilgai veikiamu kruviu. Taigi priezastis gali buti visai kita. Cholesterolio padidejimas cia tikrai ne augalines mitybos pasekme. Blogasis cholesterolis yra tik gyvuliniame maiste, augaliniame- gerasis :)

 66.   andy rašo:

  Apie cholesteroli tai daug visokiu nesamoniu prirasyta ir jis nera taip aktulus ir reiksmingas. Homcisteinas ir trigliceridai yra daug tiklesnis sirdies ir kraujagyslu ligu rodiklis.
  Taip pat reikia pazymeti , kad apie 80% cholesterolio pasigamina pacios kepenis.
  Cholesterolis gali padideti del ivairiu priezasciu: streso, perteklinio cukraus ir jo produktu vartojimo, organizme vyraujanciu uzdegiminiu produktu ir kt.

  Beje Almantas yra parases labai gera straipsni apie cholesteroli ir trigliceridus
  http://blogas.lt/kitaspoziuris/393032/cholesterolis–karas-pries.html

 67.   andy rašo:

  Cholesterolis tampa pavojingas tik tada kai jis oksiduojasi, o oksiduojasi kai kraujyje yra aukstas gliukozes kiekis, ir truksta antioksidantu. Jei oraganizme yra pakankamai antioksidantu tai net ir aukstas cholesterolis nera taip pavojingas. O oksidaves cholesterolis atsiduria ant kraujagysliu sieneliu.
  Beje kaip parode tyrimai nera tiesioginio rysio tarp sirdies ir kraujagysliu ligu ir cholesterolio kiekio kraujyje, dar daugiau labai zemas cholesterolio kiekis padidina sirdies ir kraujagysliu ligu rizika.

 68.   andy rašo:

  Labai dekingas Vtl ir Almantui uz svarius ir idomius komentarus

 69.   Vtl rašo:

  Visas žmogui būtinas cholesterolis (apie 1g per parą) yra susintetinamas kepenyse, todėl jo gavimas su maistu nėra būtinas. Priešingai, negaunant cholesterolio su maistu, jo kokybė tampa geresnė. Tyrimais parodyta6, kad lyginant su visavalgiais, veganų kraujyje aptinkamas žymiai didesnis santykis didelio tankio (arba taip vadinamo „gerojo“) cholesterolio, kuris siejamas su mažesne širdies ir kraujagyslių ligų rizika. Amerikos ir Kanados dietologų asociacijos tai yra įvertinę kaip vieną iš teigiamų veganiškos mitybos pusių.

  Tyrimu saltinis: De Biase SG, Fernandes SF, Gianini RJ, Duarte JL. Vegetarian diet and cholesterol and triglycerides levels. Arq Bras Cardiol. 2007 Jan;88(1):35-9.

 70.   Almantas rašo:

  to Vtl
  Jusu nurodyto saltinio https://animalrights.lt
  jau pats pavadinimas rodo, kad informacija ten bus tendencinga ir visaip pateisinanti ir propoguojanti vegetariska mityba :)))). kaip jau rasiau, su siomis idejomis esu pilnai susipazines, ir ju sekimas privede prie kai kuriu sveikatos problemu (nesakau kad tai vienintele priezastis, ju galejo buti ne viena ir ne dvi ir ne trys). Beje vegetariska mityba prie Sovietu buvo gana placiai propoguojama, nes mesos ir ju produktu elementariai truko ir buvo deficitas:))))
  Jusu mokslines studijos pateiktos vel tame paciame puslapyje todel jos nebus ivairiapusiskos ir bus tendencingos:)
  Del sanariu nusidevejimo, kitas klausimas, kodel vieniems nuo fiz. kruvio susidevi, kitiems ne. Manau kad viena is priezasciu - nepilnaverte mityba, aisku tu priezasciu gali buti daug, tame tarpe virusine ir parazitine kilme, tuomet is kur tie parazitai ir virusai? Manau kad idealiausias maisto saltinis jiems tie patys angliavandeniai :)

 71.   Vtl rašo:

  to andy
  Siaip jo straipnsyje yra ganetinai zymiu netikslumu. Patiko viena vieta: "Diabetas ir aterosklerozė pažeidžia vegetarus žymiai anksčiau nei mesėdžius. Kuo daugiau mityboje angliavandenių, tuo greičiau progresuoja nutukimas, diabetas ir aterosklerozė. Tokiu būdu, cholesterolis , kurio praktiškai nėra vegetarų mityboje, negali tapti aterosklerozės priežastimi."

  Siaip jau nutukimas atsiranda nuo kaloriju pertekliaus :) pas vegetarus tai pastebima itin retai. Pagrindine nutukimo priezastis yra netinkama mityba t.y. mityba turinti per daug paprastuju angliavandeniu (cukraus ir jo produktu) ir gyvuliniu riebalu.

 72.   Vtl rašo:

  to Almantas

  del cholesterolio man dar neaisku. Jeigu pas vegetarus jis didelis, o is to jusu straipnsio, kaip supratau, kuo didesnis cholesterolio kiekis, tuo geriau. Tai kame problema? :) Juk kepenys sintetina geraji cholesteroli, ne blogaji :)
  o del animalrights. Reikia ziureti, ne tai is kur imami straipsniai, o informacijos teisingumas. Jeigu vegetariska mityba rekomenduoja amerikos ir kanados dietologu asociacijos, turincios ne viena tukstanti sveikatos specialistu, jeigu yra atlikta ne viena studija irodanti, kad vegetarai reciau sergia diabetu, kraujagysliu, sirdies, onkologinemis ligomis, retai turi problemu su svoriu. Jeigu ir dabar tie patys "mesedziai" gydytojai rekomenduoja nebevalgyti kiaulienos, pereiti prie baltos mesos, rekomenduoja valgyti daugiau darzoviu, maziau gyvulines kilmes produktu, argi tai ne puikus pavyzdziai, kad visdelto mums vegeriska mityba yra tinkama? :)

 73.   Almantas rašo:

  Monastirskio knygu pavadinimai anglu kalba, Konstantin Monastyrsky "FUNCTIONAL NUTRITION"
  ir
  "REVERSING METABOLIC SYNDROME"
  ir
  "FIBER MENACE"
  autoriaus puslapiai
  http://www.fibermenace.com
  http://www.monastyrsky.com
  Siaip paziurejau kad i anglu kalba pirmas 2 knygas jis dar neisverte:(, bet raso kad pagrindine info yra ir knygoje "FIBER MENACE"

 74.   Almantas rašo:

  to Vtl
  Na nera visiskai jau taip, kad kuo didesnis cholesterolis tai jau gerai:), reikia ziureti gerojo ir blogojo santyki. Bet jei padidejes nezymiai, na tai ka daryt, negi chemija ryt su visomis is to sekanciomis pasekmemis:)

 75.   Almantas rašo:

  Ne viskas ir pas Monastirski yra priimtina ir kai kurie klausimai diskutuotini, ne viskas vegetarizme (mano nuomone) yra visiskai teisinga. Kiekvienas renkasi ka pasirinkti ar nesirinkti, tik norisi optimaliausia varianta suzinoti kas labiausiai tinka MAN, ir aplinkiniams zmonems:)

 76.   Almantas rašo:

  P.S kepenys sintetina blogaji cholesteroli…

 77.   Almantas rašo:

  ir as manau kad asmeniskai as einu teisingu keliu:), neikalbineju kitu sekti mano pedomis, tik pateikiu savo nuomone ir informacija, kuri gal but taip pat yra tendencinga kitu akimis ziurint:)

 78.   Almantas rašo:

  to Petras
  ziurek pasta, nebetelpa antra knyga, ir aplamai jokie laiskai:)

 79.   andy rašo:

  Tikrai nesakau , kad padidėjes cholesterolis yra gerai. Gerai kai aukstas yra HDL (auksto tankio cholesterolis) ir zemas LDL (zemo tankio cholesterolis). Ir HDL/LDL santykis yra zymiai tikslesnis nei bendras cholesterolis.

 80.   andy rašo:

  Na mano ziniomis kepenis gamina ir blogaji ir geraji cholesteroli.
  Taip pat net ir amerikos dietologu asociacija nera 100% patikima, nes ji yra itakojama maisto ir farmacijos kompaniju, bet aisku kai kuriu ju tyrimu ir rekomoendaciju visiskai ignoruoti negalima

 81.   andy rašo:

  Almantai dekoju uz knygu pavadinimus

  Redagavo Sveikuolis 2008-07-31 15:04

 82.   Almantas rašo:

  to Lvl
  "Reikia ziureti, ne tai is kur imami straipsniai, o informacijos teisingumas. Jeigu vegetariska mityba rekomenduoja amerikos ir kanados dietologu asociacijos, turincios ne viena tukstanti sveikatos specialistu, jeigu yra atlikta ne viena studija irodanti, kad vegetarai reciau sergia diabetu, kraujagysliu, sirdies, onkologinemis ligomis, retai turi problemu su svoriu. Jeigu ir dabar tie patys "mesedziai" gydytojai rekomenduoja nebevalgyti kiaulienos, pereiti prie baltos mesos, rekomenduoja valgyti daugiau darzoviu, maziau gyvulines kilmes produktu, argi tai ne puikus pavyzdziai, kad visdelto mums vegeriska mityba yra tinkama? :)"

  Na netikiu nors tu ka tomis dietologu asociacijomis:)))) ir visaedziais gydytojais netikiu…
  Istorija is asmenines patirties:) Pas endokrinologa…padidejes cukrus 6.0 (beje pries kokius 5 ar tai kiek tai metu tai dar skaitesi norma:)). Daromas testas gliukozes toleravimui, po 2 valandu rodiklis 5.7. Su juo sutikau, kad reiketu aktyvesnes veiklos ir numesti kokius 10 kg (kas beje jau beveik padaryta, apie -8 kg, be jokiu dietu ir pan.)
  Ir….siulomas vaistas blokuojantis angliavandeniu pasisavinima. Skaitau anotacija, plaukai siausiasi, per inkstus, kepenis ir siaip kruva galimu salutiniu poveikiu. Tai sakau…gal daktare apriboti angliavandeniu kieki ir nereiks tu vaistu kad jie blokuotu angliavandenius:)))). Jo atsakymas buvo trumpas ir konkretus-nori susirgti infarktu, prasom :))))))
  Ir tai buvo vos ne populiariausias endokrinologas Klaipedoje. Na nekaltinu as jo, jis buvo taip ismokintas….
  Taip kad, jokia asociacija ir joks gydytojas nepasirupins mano ir gal but jusu sveikata, jei mes patys ja nepasirupinsime ir nerasime geriausiu individualiai keliu.

  Tik….angliavandeniais pagrinde mintantys zmones (vegetarai ir ne tik), mano akimis ziurint, vaiksto ant peilio astriomis briaunomis, nes koks bebutu angliavandenis, greitai ar letai pasisavinamas, jis galutiniame rezultate virsta gliukoze, kaip ir baltas cukrus "baltoji mirtis"

 83.   Vtl rašo:

  Taigi pasidomejes, paieskos informacijos padariau tokia apibendrinancia isvada del cholesterolio ir su juo susijusiu ligu, tokiu kaip ateroskleroze. Kraujagysliu apkalkejimas ir kitos panasios ligos susijusios su netinkama zmogaus mityba. Netinkamos mitybos pagrindas yra per didelis kiekis paprastuju angliavandeniu (cukraus ir jo produktu) ir sociuju riebalu rugsciu, kuriu gausu gyvulines kilmes produktuose. Taigi siuos produktus reiktu vartoti kuo maziau, daugiau valgyti kuo daugiau ivairesniu augalines kilmes produktu, ypac vaisiu ir darzoviu bei aisku nepamirstant fizinio aktyvumo ir manau problemu su pasidejusiu blogojo cholesterolio kiekiu turetu nebuti.
  Beje pagal kitus saltinius yra tiesiogine priklausomybe tarp gyvulines kilmes produktu ir blogojo cholesterolio padidejimo. Reiktu labiau pasidometi ar istikruju gyvulines kilmes produktu cholesterolis nepatenka i organizma. Del to kol kas negaliu teigti, kad Almanto straipsnis yra teisingas :)

 84.   Almantas rašo:

  Malonu kad paskatinau pasidometi, gal jau uztikote info, kad cholesterolio sankaupos kraujagyslese yra del esanciu virusu organizme, tokiu kaip herpes ir pan., ir ar tai nebus tokia pat sensacija po keletos metu kaip helikobakterija, kuri sukelia skrandzio opas, ir siuo metu tai jau pripazystama oficialiai.
  Jusu pateikta info yra viesa ir propoguojama oficialios medicinos. O kodel jus netikite oficialia medicina , kuri teigia, kad vegetariska mityba yra nepilnaverte?:)))

 85.   Vtl rašo:

  As kaip supratau is jusu istorijos, tai jus netgi turejot problemu su antsvoriu? Reiskias neteisingai maitinotes. Vaisiai, darzoves, grudai, riesutai antsvorio problemas labai retai sukelia sukelia, man asmeniskai ir mano pazystamiems vegetarams nekelia ir apskritai svoris sumazejo nieko nedarant :) taigi kaltinti vegetarizma del savo ligu butu nelabai teisinga. Kazka daret ne taip. Butu man labai idomu suzinoti jusu to laiko valgiarasti :)
  Del angliavandeniu, tai nemanau, kad tai yra vaiksciojimas peilio asmenimis :) angliavandeniai mums yra butinas dalykas, pagrdinis musu energijos saltinis. Aisku paprastuju angliavandeniu reikia vengti, arba isvis galima atsisakyti, o sudetiniai angliavandeniai yra geris, aisku ir juos vartojant nereikia persistengti ir problemu nebus :)Siaip dar karta pabreziu, kad labiausiai mums tinkamas produktas yra vaisiai ir darzoves, ju turi buti suvalgoma, kuo daugiau:)

 86.   Vtl rašo:

  "Malonu kad paskatinau pasidometi, gal jau uztikote info, kad cholesterolio sankaupos kraujagyslese yra del esanciu virusu organizme, tokiu kaip herpes ir pan."

  Ne, neaptikau. butu idomu suzinoti :)

  "Jusu pateikta info yra viesa ir propoguojama oficialios medicinos. O kodel jus netikite oficialia medicina , kuri teigia, kad vegetariska mityba yra nepilnaverte?:)))"

  Pasikartosiu :) mano pagrindinis veiknys, kuriuo as vadovaujuosi pasirinkdamas vegetariska mityba, yra ne "specialistai", kurie irgi daznai klysta, bet gamta :) Pagal ja, tai kas skaniausia, yra tinkamiausia :)
  Kaip tik prie progos dar suradau palyginamaja lentele:

  https://animalrights.lt/48

 87.   Vtl rašo:

  andy, o gal zinot ka nors apie sportininkams skirtus papildus? turi jie kazkokios realios naudos, ar cia tik reklaminis triukas? :)

 88.   Almantas rašo:

  na taip, ant kiekvieno kampo deklaruojama …pagrindinis energijos saltinis…butinas mums dalykas…, zinome mes tai, pakankamai ilgai tai mes girdime ir girdesime:))). Na neeereeeikia man tos energijos, nereikia…. as energijos poreikius gaunu suvartojes 150-200 gr. tu paciu angliavandeniu, o ne 500-600gr ir daugiau per diena. Beje niekur nesakiau kad mintu visiskai eliminaves angliavandenius. Bent jau smegenims ju reikia apie 100 gr.. ir ju saltinis pagrinde darzoves (nekrakmolingos) kurias valgau kiekviena diena ir kartais vaisiai, ir kartais juoda duona ir kartais balta duona(tik su sudyta lasisa) ir kartais ryziai, ir kartais bulves(na labai retai), ir kartais burokai(saltibarsciai). Nesu as ledynmecio zmogus:)
  Taip, antsvori turejau, ir jis atsirado pagrinde tuomet kuomet pradejau po truputi mazinti gyvulines kilmes produktus. Mesa zuvis buvo apie 1-2 kartus per savaite, tokia mityba apie 1 metus, gal daugiau, jau senokai tai viskas buvo:)Maistelis buvo (kruopos, koses, dribsniai, darzoves zalios ir troskintos, vaisiai, pieno produktai ir pienas, riesutai, makaronai, ryziai ir t.t ir panasiai. Nesakau kad nebuvo padaryta klaidu, gal but buvo per daug visko valgoma(greiciausiai taip ir buvo:))) ir tuomet kaip dabar galvoju pasirode ir pirmos problemos su gliukoze, nes pradejo nei is sio nei to troskinti kartais, pleiskanoti veido oda(vienas is II tipo CD pozymiu). Per daug nekreipeme i tai demesi, ir vaiksciojau su tokiais simptomais kelerius metus (manau kad buvo nedeagnozuotas II tipo CD). Jis ir nebuvo deagnozuotas, nes nebuvo tiriamasi. Susirupinta buvo del paastrejusios artrozes, kuomet pasportavus(lauko tenisas, ir siaip daugiau pavaiksciojus) iskrisdavau vos ne savaitei, kol tinimai nuslugdavo.
  Visa tai pasikeite po truputi keiciant mitybos stiliu, pereinant nuo angliavandeniu vartojimo prie ju apribojimo.
  Nesakau kad jums asmeniskai vegetarizmas netinka, gal net tinka, ir gal jums tai idealu, bet… pagal tai, koki ziniu bagaza as turiu siuo metu mitybos klausimais(jos zinoma nera pilnos ir viska apimancios), vis tik as nerekomenduociau sios mitybos kitiems. Na cia tik mano tokia nuomone:)

 89.   Almantas rašo:

  neblogas puslapiukas ir neblogas naujienlaiskis, gal but geriausias nepriklausomas(tur but) med ir mitybos klausimais.
  http://www.naturalnews.com/

 90.   Almantas rašo:

  to Vtl
  Idomu kokius papildus turite galvoje ir ka sportuojate, tuoj mes cia pakomentuotume:))))

 91.   Vtl rašo:

  to Almantas

  Nu va, pats pripazinot, kad pasmaginot:) Reikejo saikingiau. Vegetariska mityba turi buti tinkamai subalansuota, kad nieko netruku ar nebutu per daug :)

  As kalbu apie visus papildus sportininikams pradedant proteinais, baigiant "animal pakais" visokiais. O as siuo metu kol kas tik siaip pabegioju ir ant skersinuko :) ziemai reikes vel i sporto kluba uzsirasyt :)

 92.   Almantas rašo:

  Mano nuomone del papildu sportininkams profesionalams - jie neisvengiami. Siaip bodybuilderiams profesionaliems, visi baltymai ir kt pribumbasai taip pat pateisinama, jei jie siekia rezultato profesionaliose varzybose.Nekalbu apie dopingus ir anabolikus. Visiems kitiems body builderiams megejams nebent tik vitaminu ir min medziagu kompleksai, o mase ir raumenis augint naturaliai. Visiems kitiems mirtingiems - sakyciau kad vis tik papildai reikalingi. Pilnaverti maista sunku siais laikais gauti istisus metus.
  Del sporto aktyvaus turiu savo nelabai gera nuomone. Aktyvus sportas vaikysteje, jaunysteje ir patirtos traumos manau privede mane asmeniskai prie ankstyvos artrozes.

 93.   Almantas rašo:

  p.s mano nuomone lietuvos vaistinese negausime kokybisku papildu. Del papildu sportininkams, kurie pardavinejami specializuotose pard. nezinau, nes nesidomejau, gal ten kiek ir geresne situacija, sprendziant pagal tu priemoniu kainas.
  toAndy
  kazkaip nerandu tavo straipsnio apie papildus, gal galite atsiusti i e-mail

 94.   andy rašo:

  Naturalnews.com labai geras websitas ir as ji reguliarai skaitau

 95.   andy rašo:

  Del papildu sportininkams tai mano ziniomis absoliuti dauguma ju kaip ir visu kitu papildu daro daugiau zalos nei duoda naudos.

  Jei kalbant apie baltymu papildus, tai esu girdejes kad nebligi yra kanapiu proteinas,kuris turi dauguma amino rugsciu.
  taip naturalnews.com savininkas m.adams vartoja riziu proteina kuris isgautas naudojant enzimus. Tikrai negaliu tvirtinti , kad jie naudingi ar ne.

 96.   andy rašo:

  Cia idejau iskarpa is vieno emailo anglu kalba, kuriama teigiama , kad dauguma proteinu papildu ira zalingi.
  Ateityje ji butinai isversiu i lietuviu kalba.

  Today, we talk about Freaky Food Factor No. 1 - Protein
  So much has been said about protein, and most of it is absolute
  Garbage. Supplement companies, magazines and even scientists
  Present you information that often times misleads you. To build
  Tons of muscle, you only need about 1 gram of digestive bio
  Available protein per pound of body weight.

  Since modern farming methods today are completely destroying the
  Nutritive quality of the meats available in a department store, you
  Must look for alternative sources to provide the protein you
  Require to build slabs of muscle.

  Remember, all the biggest animals in the animal kingdom obtain
  Their protein from plant sources, so keep that in mind when
  Selecting proteins for you body.

  Forget buying protein bars! You are better off eating a normal
  Chocolate bar, at least regular chocolate bars taste good. Protein
  Bars end up in three places.

  1. Your toilet

  2. It leaves tar like layers on your digestive tract blocking
  Maximum nutrient uptake.

  3. Deposited as a fat store on your body.

  One of the best sources of protein is most likely organic fresh
  Free-range eggs cooked at low temperatures.

  You may be surprised to find out that most whey proteins on the
  Market and advertised in magazines are totally useless to when it
  Comes to building muscle. Most whey proteins sold move through
  Your digestive tract too fast, which doesn't allow you to absorb
  All of the amino acids you need. Without a massive amount of
  Digestive enzymes, whey is the sugar or crack cocaine of protein.
  Generally, whey flies out of your digestive system into your toilet
  Almost as soon as you put it in your body. This leaves you with
  Messed up blood sugar levels, and you craving for more food, not
  Too mention no muscle growth.

  What you must find is a premium protein blend that allows slower
  Digestion and maximal absorption of the amino acids to feed your
  Working muscles.

  Most protein powders have been so degenerated by heat and other
  Processes that they have become worthless. They do not contain the
  Essential enzymes and amino acids that unleash freaky growth.
  So unless you can find an amazing protein blend jam packed with
  Essential growth inducing enzymes, you are wasting your money. You
  Are far better off eating egg whites, ground nuts or hemp protein.
  You Do Not Need To Eat Meat to Build Freaky Big Muscles
  If you feel you must eat meat, stick with organic free range
  Poultry products like chicken and turkey. Raw fish and wild game
  Are alternative choices that will work, but be sure that you know
  The source of the meat to ensure that you are ingesting quality.
  When cooking meat, be sure not to ever burn it. Burnt meat is jam
  Packed with carcinogens that could end your life much sooner than
  It needs to. High temperatures destroy the necessary enzymes your
  Body requires to digest and utilize the protein.

  Live Large,
  Wade "Super-Natural" McNutt

 97.   andy rašo:

  Del papildu vartojimo tai sutinku su Almantu, kad siandiena su maistu yra labai sunku gauti visas reikalingas medziagas ir beje istyrus 20 tuks amerikieciu paaiskejo , kad nei vienas is ju negauna visu bent minimalios visu pagrindiniu mineralu ir vitaminu normos.

  Todel geros kokybes papildu vartojimas yra gerai. bet problema yra ta , kad apie 90% rinkoje esantys papildau yra beverciai, ju ingredijentai yra pigus ir organizmas ju nesugeba pasisavinti, ir dar blogiau tokie papildai gali buti toksiski.
  Taip pat daznai buna kad net iki 90% vitamino ta****es ar kapsules sudaro ivairios risancios ir uzpildancios medziagos ir toks vitaminas dazniausiai neistirpsat ir todel nepasisavina. Galite padaryti testa, imeskite jusu vartojama vitamina i stikline vandens ir jei jis neistirpsata per 20-30 min tai tokio papildo organizmas nepasisavina.
  Artimiausiu metu idesiu straipsni apie tai kaip atsirinkti geros kokybes papildus, ir jei norit dabar tai atsiuskit emaila info@lifecoachandy.co.uk

 98.   andy rašo:

  Del angliavandeniu ir diabeto tai as esu skaites , kad buten vartojant per daug kompleksiniu angliavandeniu kila gliukozes problemu, o valgant vaisius, nors jie yra ir paprasti angliavandeniai, problemu nesukelia. Bet velgi cia 100% tiesos nera, nes labai priklauso nuo individualaus zmogaus.
  Dar problemu del gliukozes kyla, kad kompleksiniai angliavandeniai varotojami su reibalais ir gausiai. Nes gausus riebalu(trigliceridu) kiekis blokuoja insulino priejima prie gliukozes.
  Kadangi daug vegetaru vartoja daugiau riebalu (kai kurie vegetarai 50% kaloriju gauna is riebalu), kas yra zimiai per daug.
  Tai tik viena teorija ir zinoma negaliu teigti , kad tai basoliuti tiesa, ir jos vienas is autoriu yra Gyd. Graham, kuris yra raw foodistas (vango vien tik zalia, vevirta maista ir dauguma kaloriju gauna is vaisiu)

 99.   andy rašo:

  Del cholesterolio tai hydrogenizuoti labai skatina blogo cholesterolio gamyba, nors jie ir neturi cholesterolio, bet kadangi organizmas hydrogenizuotu riebalu neatpazista ir jie dazniausiai atsiduria ant kraujagysliu sieneliu.
  Hydrogenizuoti riebalai yra patys pavojingiausi ir jie tikrai blogiau nei taip visu nekianciami sotieji riebalai. Beje kokoso riesutu aliejus turi daug sociuju, vidutinio ilgio riebaliniu rugsciu ir yra labai naudingi.
  Perteklinis omega 6 riebaliniu rugsciu vartojimas taip pat yra problematiskas, nes omega 6 skatina uzdegiminius procesus. Todel reikia vengti ar vartoti labai ribotai soju, kukuruzu, saulegrzu aliejaus ir omega 3 - omega 6 santykis turetu buti 1:2, 1:1 ar 1:3, deja siuo metu yra 1:16 ir todel labai padaznejo uzdegimines ligos. Ir si tendencija atsirado pradejus stumti sojos ir kukuruzu aliejus. Ju pramones atstovai isleido daug piningu propogandai apie ju nauda sveikatai, kai faktas yra tas kad jie sukelia daugiau zalos, jie ypac pavojingi kepant, nes omega 6 riebalines rustis lengvai oksidauojasi ir taip tampa kancerogenu
  placiau apie riebalus esu rases ankstesniuose straipsniuose, jie domina perziurekit archiva, kuris deja kol kas nera gerai oraganizuotas, bet ateityje, kai rasiu webmasteri tai butinai pataisysiu.

 100.   andy rašo:

  Paprastu angliavandeniu tokiu, kaip cukraus, baltos duonos(beveik tas pats kas cukrus), baltu ryziu(beveik tas pats kas cukrus), baltu miltu produktu tirkai patarciau vengti. Bet vaisiai , kurie turi nemazai paprastu angliavandeniu tikrai nereiketu bijoti, nes vaisiai turi skaidulu, kurios suletina angliavandeniu issisavinima. taip pat vaisiai ir kitas nevirtas maistas tui enzimu, kurie padeda suvirskinti ir organizmas nenaudoja savu enzimu, kurie gali buti panaudoti organizmo 'remontui'. placiau apie enzimus ateityje butinai parasysiu atskira straipsni, nes siuo metu skaitai labai idomia knyga - 'Enzyme nutrition'

 101.   andy rašo:

  siame site yra palyginimo kriterijai, tai jais vadovaudamiesi galite ieskoti jums tinkamo

 102.   andy rašo:

  radau idomu sita apie meso gamybos itaka aplinkai
  http://www.goveg.com/environment.asp

  aisku kai kas gali buti per daug sureiksminta, bet gyvuliu auginimo daroma zala tikrai vercia pamastyti.
  ir velgi nesakau, kad jus butinai turite atsisakyte mesos tai jusu asmeninis reikalas.
  ir beje siame straipsnyje teigiam, kad vienam kg mesos reikia vidutiniskai 16 kg grudu.
  o vienam litrui pieno pagaminiti sunaudojama 2000 lt vandens

 103.   Almantas rašo:

  andy nurodyta nuoroda vel gi nukreipia i vegetarizmo idejas propoguojancia informacija, kuri zinoma vel gi paisoma tendencingai ir vienapusiskai. Ka darysi…zmogus toks padaras, ir labai placiai paplites zemeje ir del savo paplitimo smarkiai veikiantis gamtos isteklius, ir nesvarbu ar jis vegetaras(naikina augmenija maistui, kuri taip pat reaguoja i zmogaus veiksmus), ar visaedis(naikindamas ir augmenija ir gyvunija-nieko nepadarysi, jam tai reikalinga fiziologiskai kad butu sveikas ir ilgai gyventu:)))))

 104.   andy rašo:

  Na sutinku, kad ir vegtarai ir visaedziai naudoja gamtos resursus, bet reikia pripazinti, kad mesos pagaminimas sunaudoja daugiau resursu ir tai manau butu labai sunku paneigti. Ir tikrai neagituoju, kad visi atsisakytu mesos, tik pateikiu fatkta, kuris mano nuomone yra nenuneigiams, aisku cia paimti vidurkiai, ir imant skirtingus duomenis resultatai gali siek tiek skirtis.

 105.   Matino rašo:

  Sveiki.noreciau suzinoti apie sveika mityba daugiau.nedaug ka suprantu apie medicina ir jos terminus,nors po operacijos pradejau nemazai dometis,operuotas buvau pries 9 menesius.Kol kas labai sunkiai atsigavineju,atrodo lyg ir pagereja,kol vartoju vaistus.Tiesa nepaminejau mane kankina remuo,neseniai sviete skrandy ir ant stemples paraudimas ir tai refliukso pasekmes,nes pavalges negaliu nei guleti nei pasilenkes kazka daryti.Man pasalino stemples ir skrandzio daly,nepaliko to vadinamojo voztuvo.Noreciau suzinoti kaip tokiu atveju maitintis? nes vaistai nepades,zinau kad tik sureguliavus mityba ir jos grieztai laikantis galiu kazka pakeisti

 106.   andy rašo:

  kai siuolaikine medicina sipjausto organus ar dali ju , atstatyti optimalia sveikata nera lengva.
  Visu pirma ka jums reiktu padaryti tai pakeisti mityba ir gyvenimo stiliu, nes ispjovus vezi, jis pasalinamas tik tam kartui ir labai daznai atsitinka, kad nepasalinus priezasties ir nepakeitus mitybos ir gyvenimo stiliaus vezys sugrista.
  Jusu atvejis sunkokas , ir kai nebera voztuvo/sfinklerio tai maistas automatiskai atsipila i stemple ir ja griauzia.
  Siulyciau valgyti daugiau augalinio maisto ypac sviezaus, tik ji reikia labai gerai sukramtyti ar net su mikseriu sutarkuoti.
  Jusu atveju galima ir sviezias darzoviu ir vaisiu sultys gerti, bet tik reikia spaustis paciam, nes pasterizuotos sultys yra bevertes.
  O sumazinti skrandzio rugstinguma vaistais ne iseitis, nes stokojant skrandzio rugsties maistas yra nesivirkinamas ir nepasisavinams, todel anksciau ar veliau issyvystys mineralu , vitaminu ir net baltymy stoka ir su jais susijusios ligos.

 107.   Matino rašo:

  Jo operacija tikrai sudetinga buvo,truko 6 val. bet buna ir blogiau.zinoma viliuosi kad po 5metu net nejausiu kad ten buvo ir pjauta,bet jau maista turesiu taikyti visa laika.na taip vaistai ne iseitis bet dabar man be ju sunku kazka padaryti,nes kad ir ka besuvalgyciau griauzia,buvau pas daktara praryjau slanga ir ten buvo stempleja 6cm zaizda,tai prirase triju rusiu vaistu NEXIUM,KLACID ir NOLPAZA.liepe valgyti viska ant garu pagrinde darzoves,zuvy,bulves.ir gerti ciobreliu arbata,paskui po keliu savaiciu i racijona itraukti liepe obuoly ir banana,bet cia kaip uzkandis tarp valgiu.na ir valgyti 6kartus per diena nepersivalgant.

 108.   Matino rašo:

  geriu sultis kiekviena diena maisau burokus su morkom.spaudziu pats.gyvenimo stiliu jau pakeiciau tik labai sunku atsisakyti saldumynu,tai juos pakeiciau dziuvesiais ir medumi aisku su saiku.na buna kad dar saldainy suvalgau bet retai.beja sunku valgyti sviezias darzovias kai gyvename gan saltame kraste.tenka tenkintis parduotuviu siulomomis darzovemis brokoliai paprika poras kalafijoras morka cukinija.bet ju zaliu nevalgysi,juk tokios darzoves kaip brokoliai,kalafijorai,cukinija.daugiau ir neisivaizduoju ka galima butu valgyti,zinoma nekalbu apie vasara.tai ruosiu viska garuosia.labai megstu troskintas darzoves su bulvemis nezinau ar sveika bet po to gerai jauciuosi.na siaip save pradejau tyrineti kas tinka ir kas nea,sunku bet kitokia kelio neliko.

 109.   Matino rašo:

  nusiprkau nseseniai visai nebloga knyga Norbert Treutwein "Pasakyk ne padidejusiam rugstingumui" tikrai verta dėmėsio.

 110.   andy rašo:

  Na salduminu tai reikia kuo greiciau atsisakyti, nes jie nuodija ir taip jau gana pakenkta jusu organizma.
  Jusu atveju garuose virtos darzoves, gal net ir geriau, nes gali buti, kad virskinimo traktui nesant geroje bukleje organizmas is zaliu darzoviu tiesiog nepasisavina.
  Sveizios sultys jums taip pat gerai.
  Dar patarciau vartoti geros kokybes virskinimo enzimu/fermentu, nes nesuvirskintas maistas eidamas per virskinamaji trakta rugsta/puva ir taip skleidzia toksinus, kurie issiurbiami i krauja.

  Vaisius patarciau valgyti ant tuscio skrandzio , nes kitaip jie rugsta ir net didina skrandzio rugstinguma, ir jusu atveju reiketu aprinoti rugscius vaisius.

  O del vaistu tai tik pakartosiu, kad sumazinus skrandzio rugsti, maistas yra nesuvirskinamas ir jie ne tik kad eidamas per zarnyna puva ir skleidzia toksinus, bet is jo organizmas negali pasisavinti, ypac tai pasakytina apie baltymus.

 111.   andy rašo:

  apie rustinguma ir sarminguma yra daug knygu,
  bet svarbiausia vartoti daug zaliu darzoviu ir jas valgyti nevirtas. Zalios darzoves bene geriausiai sarmina organizma.
  O visi gyvuliniai produktai rugstina.
  Jusu atveju geriau valgyti salotas ir salieru lazdeles, kurie yra lengviau virskinami nei kopustiniai kaip brokolis, kopustai.
  Na jei ziema ir sunkoka valgyti daug svieziu tai bent jau vasara reikia ju vartoti pakankamai.

 112.   Dalia rašo:

  Sveiki, gal kas susidure su vandens jonizatoriumi???, kuri gamina "Burbuliukas". Jis sarmina vandeni….
  Ar tikrai vertas daiktas, ar padeda?

 113.   andy rašo:

  nendaudojau, todel negaliu pasakyt.

 114.   Anonimas rašo:

  labas.o gali patart kaip skrandzio rukstinguma susireguliuot?

 115.   andy rašo:

  Visu pirma reikia issiaiskinti ar jums yra padidejes skrandzio rugstingumas, nes dazniausiai kurie skundziasi remens grauzimu - rugstingumas yra per mazas ir problema yra ta , kad skrandzio sfinkleris kuris turi sulaikyti maisto atpilima i stemple yra per laisvas ir delto atpilamas maistas ir rugstis grauzia stemple(kuri neturi apsauginio sluoksnio) ir taip sukelia skausma. Todel reiktu pirma su endoskopu paziureti skrandi.Reikia nukreipimo is seimos gydytojo arba paciam susimoketi

 116.   andy rašo:

  Siaip rugstinguma mazina naturalus maisto produktai kaip vaisiai(bet rugsciu vaisiu jusu atveju geriau nevartoti), bei darzoves, tik jas reikia gerai sukramtyti arba su blenderiu susmulkinti.
  Ir taip bet kokia maisto geras kramtymas labai svarbus, nes blogai sukramcius reikia daugiau skrandzio rugsties.
  Taip pat rugsties gamyba padideja valgand daug rafinuoto maisto, gyvylines kilmes baltmu. Todel siuo produktus siulau apriboti, o rafinuotu produktu, kai cukraus, baltos duonos, baltu ryziu, saldumynu sausainiu siulau vengti, taip pat reikia saiingai varoti riebalus.
  O rugsti mazinaanciu vaistu varotjimas tai tik trumplaikis sprendimas vedantis i ilgalaikes problemas - nesuvirkinami baltimai ir kitas maistas - taip nepasiavinamos maisto medziagos ir issivysto trukumas(ypac gelezies ir b12). Taip pat nesuvirskintas maistas eidamas per zarnyna skleidzia toksinus ir tersia organizmas.

  Ir zinoma reikia valgyti mazesnes porcijas.

  Beje vaisius reikia valgyti atsirai, nes sumaisyti su kutu maistu jie rugsta ir taip sukelia daugiau problemu nei duoda naudos.
  Tode geriausia valgyti ant tuscio skrandzio bet 30 min pries valgi arba valgyti kaip pagrindini valgi tik tada reikia daugiau.
  Ir beje vasiai yra vienas geriausiu energijos saltiniu, nes jie labai lenvais pasiavinami.

 117.   Anonimas rašo:

  aciu uz atsakyma kai issitirsiu vel parasysiu

 118.   Vilma rašo:

  Sveiki, o kur gauti 'geros kokybes virskinimo enzimu/fermentu'? O ka manote apie siuos produktus http://www.basica.lt/index.php/produktai/basica_vital/85 ?

 119.   andy rašo:

  To papildo irgridientai yra geri, tik dozes nera dideles, bet geriau jau varototi mazesne doze ir geresni, nei didele doze, kurios nepasiavina.
  yra manoma, kad gelezi ir joda geriau vartoti atskirai(nes jie yra oksidantai), bet siuo klausimu vieningos nuomones nera. Priedo ten tos gelezies labai mazai, tai neturetu kelti problemu.

 120.   andy rašo:

  Del enzymu, tai udo's companijos yra neblogi
  http://www.bodykind.com/product.asp?CatID=211&ProdID=2048
  cia dar vieni irgi geri
  http://www.baselinenutritionals.com/index.php?display=products&view=list
  O taip ziureti reikia kad butu augalines kilmes, tada jie yra stabilesni.

  Beje yra virskinimo ir systeminiai arba protelitiniai enzymai. Paskutiniai du naudojami ligoms gydyti, kaip uzdegimai, vezys, artritas, norint sumazinti kraujo kresuma. Jie geriami ant tuscio skrandzio.

  Virskinimo fermentu(enzimu turi zalias maistas, o verdant kepand ar kitaip kaitinant visi enzimai zuva( virs 40C).
  Todel labai rekomenduotina valgyti kuo daugiau zaliu darzoviu, vaisiu.
  Taip pat siulau paskaityti straipsni apie enzimus
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/410182/enzimu-svarba.html

 121.   andy rašo:

  Cia dar vienas nebloga enzimu papildas bet ju shippingas brangus

 122.   andy rašo:

  Cia dar vienas nebloga enzimu papildas bet ju shippingas brangus
  http://www.beyondhealth.com/Bio-Zyme-prod8.aspx

 123.   Anonimas rašo:

  labas o kur pirkti ph matuokliu lietuvoje?dekui

 124.   Anonimas rašo:

  koki maistovirskinimo enzimu papilda rokomenduotumet?
  ir kaip sis http://www.padma.lt/padma-digestin

 125.   andy rašo:

  Del ph matuokliu tai reiktu pasiklausti viastinese ar sveiko maisto parduotuvese.
  Taip pat galima is ebay nusipirkti
  http://shop.ebay.co.uk/items/_W0QQ_nkwZphQ20stripsQQ_armrsZ1QQ_fromZQQ_mdoZ

 126.   andy rašo:

  Del padma virskinimo papildo, tai ne enzimu papildas or vaistazolinis. Sio vaistazoles gali padeti.
  Taip dar galima varotiti imbiera.

 127.   andy rašo:

  Beje del pilvo putimo, tai reikia issiaiskinti preizasti kodel ji pucia - nesuvirskintas maistas, truksta geru zarnyno bakteriju, valgoma daug cukraus ir saldumynu, valgoma per daug baltymu, nesilaikoma maisto derinimo taisykliu, valgoma per dideliais kiekiais …
  Nes ten to padma papildo vaistazoles daugiau viduriu putimo simptomams slopinti nei virskinimui gerinti.

 128.   Anonimas rašo:

  o galite patarti tada koki enzimu papilda bet geriau kad butu lietuvoje ji galima isigyti?

 129.   andy rašo:

  deja, kaip turbut zinai as lietuvoje negyvenu, todel man sunku pasakyti.

 130.   Anonimas rašo:

  http://www.papildaisportui.lt/ivairus-papildai/enzymax.html ka manote apie siuos ir ar organizmas nepripras?

 131.   Anonimas rašo:

  http://www.pasveik.lt/mezym-forte-10000-sutrikusiam-virskinimui-gerinti/nuo-siol-mezym-dar-geresnis/12120 ir dar sis?ar prie ju nepriprantama ir kaip sis? dekui

 132.   andy rašo:

  Mezyn yra paimtas is kiauliu ir mano ziniomis tokie enzimai yra nestabilus.

  Enzyme max atrodo geresnis, bet ten nerasoma medziagu kilme, bei nera papildumu medziagu info.
  Su salyga kad tie enzymai yra aktyvus(ta galima nustatyti tik laboratorijoje) tai enzymemax butu geresnis varjantas

 133.   andy rašo:

  Dar radau, kad skrandzio gleiviena padeda ataugti dgl Liquorice arba Licorice, bet reikia ziureti, kad butu deglyceruotas, nes kitaip gali pakelti kraujo spaudima. Velgi nezinau kuris papildas geras, bet pasigooglines gali is kur nors parsisiust.
  ciar yra vienas extractas
  http://www.herbsfirst.com/ExtractsHM.html

 134.   Anonimas rašo:

  http://papildai.lt/?pid=314&id=55 dekui o juos vartot?

 135.   andy rašo:

  Siaip sis papildas atrodo geras ir tikrai jei yra problemu su virskinimo trakto gleivina tai galit pabandyt.
  Tik ten nenorodomi visi pagalbiniai ingredijentai, todel nusipirkus reikia paziureti visu papildomus ingredijentus.
  Taip pat sis papildas greiciausiai yra ne deglyceruota ricorice forma, todel geriant reikia karts nuo karto pasitikrinti kraujo spaudima, nes licorice gali pakelti kraujos paudima.
  From herb extract taip pat ne deglyceruota.

  Dar radau viena papilda visai zarnyno trakto gleivinei remontuoti. Jis ypac tiktu sergant ivariom alergijom, nes turi ingredijentu kurie padeda 'uztaisyti.(sutankinti zarnyno sieneles)
  http://www.revital.co.uk/Allergy_Research_Perm_A_Vite_Powder_2

 136.   andy rašo:

  dar patikslinsiu, kad geriausia kai licorice(saldymedis) yra DGL (deglycyrrhizinated licorice), tada jis nesukelia kraujo spaudimo.

 137.   Anonimas rašo:

  o gal galite atsiusti nuoroda vitaminu kur pats vartojate ir sakete kad jie geri?

 138.   andy rašo:

  Cia yra tokie pat tik etiketes kitokios, bet ju shippingas gan brangus ir reikia skambinti.
  http://beyondhealth.com/Multi_Vit-Min_Formula.aspx
  As perku is kitur bet ten irgi tik skambinant , ant websito tai paskutiniu metu ji pakeite.
  Cia yra aprasymas ir ingredijentai.
  http://www.perque.com/pdfs/PERQUE2-Life-Guard.pdf
  Taip pat vartoju akiu papilda
  http://mindbodyhealth.com/MbhVision20.htm
  Taip pat zalumnu miltelius
  http://www.therawfoodworld.com/product_info.php?cPath=100151_100126&products_id=1000820
  arba
  http://www.gnhealthyliving.com/Scripts/prodView.asp?idproduct=180
  Plius vit C po keleta gr per diena
  http://www.gnhealthyliving.com/scripts/prodView.asp?idproduct=12
  arba
  http://www.gnhealthyliving.com/scripts/prodView.asp?idproduct=12

 139.   andy rašo:

  Beje dar del skrandzio rugstingumo. Vienoje vienas hydytojas sake, kad remens grauzimas susitvarko pradejus vartoti HCl rugsti(skrandzio rugsti bet vartojama kaip papildas), bet velgi tai atsitinka ne visiems, jie grauzimas ar skausmas padideja tai ja reikia nustoti varotjus.

 140.   Anonimas rašo:

  dekui uz atsakymus
  o kaip galima issitirti rukstinguma skrandzio(didelis ar mazas)?

 141.   andy rašo:

  Reikia pas gastroenterologa nueiti. Kiek zinau gali nustatyti darant skrandzio endoschopija(kisa kemera per gerkle i skrandi- tai nera maloni procedura). Taip pat yra kapsule kuria reikia ryti.

 142.   andy rašo:

  The Heidelberg test - kai rijama kapsule.
  Dar yra metodas geriant HCl rugsti(papilda) ir stebima reakcija, bet cia reikia daryti su specialistu.
  Kaip sakiau geriausia nuoeiki pas gastroenterologa.

 143.   Anonimas rašo:

  dekui.bet pas mus tie gydytojei ydomus.nesigilina taip

 144.   Anonimas rašo:

  sveikas
  ka manai apie amway produktus(papildus)ir apie virima garuose?ar tai geriausias paruosimo budas papasakokite placiau
  dekui

 145.   andy rašo:

  Del gydytoju, tai daugelis siais laikais tik vaistus stumia, o ne zmones gydo.
  Del amway tai atsiusk nuoroda su ingridijentais.

 146.   Anonimas rašo:

  Ka manote apie Natrulite ( Amway) papildus? Ir odos prieziuros priemones?
  http://amway-produkcija.blogspot.com/search/label/NUTRILITE%20vitaminai%20ir%20maisto%20papildai

 147.   Anonimas rašo:

  sveiki.andy
  gal galite trumpai papasakoti kaip maitinates?

 148.   Anonimas rašo:

  andy
  ka manot apie si straipsni,ar viskas kas rasoma sutampa su jusu nuomone?aciu

 149.   Anonimas rašo:

  http://www.technoplaneta.lt/index.php/pageid/631/articlepage/0/articleid/40

 150.   andy rašo:

  Apie sarmini vandeni esu parases atskira straipsni
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/406660/sarminis-vaduo.html
  Taip pat siulau pasiskaityti komentarus, kuriuose paaiskinau, kodel nusprendziau atisakyti jonizatoriaus.

 151.   andy rašo:

  Del amway to is aprasymo suprantu, kad dauguma paildu yra pagaminti is naturaliu medziagu, bet ten nera nurodyti nei kiekio nei sudeties todel sunku pasakyti.

 152.   Anonimas rašo:

  Kuri patartum nusipirkti ph matuokli is ebay, is nurodyto tavo puslapio? Nes Lietuvoje tokiu nera pirkti.

 153.   andy rašo:

  gali pirkt is ebay bus pigiau.

 154.   Richa rašo:

  straipsnyje perskaiciau, jog ryziai yra nesveiki. Kodel?

 155.   andy rašo:

  Nesveiki yra balti ryziai, nes jie yra nuslofuoti, rafinuoti paliekant tik tuscias kalorijas ir pasalinus visus vitaminus ir mineralus, tai panasiai kaip balta duona r batonas.

 156.   Audinga rašo:

  atsiuskite apie papildus, idomu butu suzinoti kokie yra veiksmingi? Osteocare geri?

 157.   Vytas rašo:

  Nuostabus blogas. Aciu uz labai vertinga informacija. Gal galima butu gauti straipsni apie papildus?

 158.   andy rašo:

  Straipsni apie papildus isiusiu veliau siendiena.

 159.   Rasa rašo:

  Vartoju Basica maisto papilda, man jis tikrai labai geras, jauciuosi energinga, darbinga.Ka apie juos manote?

 160.   Sveikuolis rašo:

  Atiusk nuodouda su ingredijentais, nes as kiekvieno paildo nezinau. Tikiuosi jus tai sakot nuosirdziai ir nesat jo platintoja noredama si paplida parduoti.

 161.   Kristina rašo:

  Labai idomus straipsnis ir issamus komentarai. Labai aciu uz naudinga info. Kaip daugiau jusu straipsniu rasti?

 162.   sima rašo:

  Ka manai apie si produkta? http://www.sveikiproduktai.lt/lt/main/products?pid=17533&id=19314
  Koks derinys tavo manymu vertigiausias is ju butu?

 163.   Andy rašo:

  Nesu tikras apie kuri produktas jus kalbate , bet jei tai Vitalcost, tai nemanau kad ten verta tiek moketi, geriau jau gerus svieziu vaisiu ar darzoviu nusipirkit is mociuciu turguje.

 164.   Rasa rašo:

  Apie Basica sudeti ir pati produkta galima pasiskaityti http://www.basica.lt , tikrai neplatinu, tiesiog pasisakiau ka vartoju :) ,o sis produktas is ties turi daug naudingu medziagu :)

 165.   Laima rašo:

  sakykit prasau, o kaip reaguoja obuoliu actas? ar jis sarmina organizma ar atvirksciai? girdejau, kad si priemone stabdo riebalu isisavinima ir skatina metabolizma. ar tai tiesa? gal galit paaiskint tai placiau, nes kazkada si priemone buvo daugiau kaip vaistas.

 166.   andy rašo:

  Tegiama , kad sarmna, panasiai kaip citrinos. Nes obuoliu actas metabolizuojamas sarmineje terpeje.
  Ir jis jei yra geros kokybes nepasterizuotas tai gerai. Juo gydo artrita ir kitas ligas. Gerai gerti ryta ant tuscio skrandzio sauksta i stikline vandens su geros kokybes medu ( arbatinis saukstelis).
  Taip pat teigiama, kad obuoliu actas padeda sumazinti kandida.

  Nesu girdejes, kad jis mazina reibalu issisavinima, ir reibalu issivinimo mazinimas yra labai blogai, nes automatiskai sumazinamas riebaluose tirpstanciu vitaminu ( A, E, K, D ) issisavinimas, ir tokiu principu veikia daug svroiu mazinimo vaistu, bet deja pasekmes buna dar blogesnes.
  Tiesa obuliu actas padeda sumazinti cholesteroli ir taip pat naudojamas svoriui mazinti.
  Jis taip pat naudojams ir kai kurioms kitoms ligoms gydyti.
  Bet isgerus obuoliu acto reikia burna praskalauti su vandeniu o dar geriau su sodos tirpalu, nes obuoliu actas labai rugstus ir ilgai vartojant galima pazeisti dantis.

 167.   Laura rašo:

  Ką valgyti, kai pučia pilvą ir esi vegetaras/veganas?

 168.   Marius rašo:

  Sveiki, ka galit pasakyti apie ryziu acta 2 % man nustatytas refliuksas, pradejau gytitis 4 savaite. ^is actas kaip teigiama sarmina o ne rugstina, bet pabijojau gerti. kaip elgtis?

 169.   Andy rašo:

  Geras atstas sarmina organizma, bet siaip as apie toki ryziu acta nesu daug girdejes ir dazniausiai naudojamas obuoliu actas.

  Dabar del reflukso, tai ar jums su kamera ziurejo? Nes zmonems skundziantiems skrandzio rugstingumu, daznai buna sumazesjes skrandzio rugstinugmas ir griauzia remeni butent del laisvo sfinkterio, kuriam neuzsidarant sandariai maistas atpilama atgal i stemple.
  Ir tokiu atveju daznai problema susitvarko atstacius rugstinguma. Tam gerai tinka obuoliu actas, imbieras.

  Bet pradeti pamazu, nes jei yra isplonejusi skrandzio gleivine ar yra opa tai gali dar labiau pakenkti.

  Skrandzio ir virskinamojo trakto gleivinie atstatyti gerai licorice ( saldymedis), taip pat amino rugstis glutamate.
  Saldymedis gali sukelti kraujo spaudima, todel geriau vartoti DLG, kur kraujo spaudima kelianti medziaga yra pasalinta, jie ne tai reiktu laiks nuo laiko kraujo spaudima pasimatuoti

  Laura, tau pilva pusti gali del ivairiu priezasciu: maisto nesuderinimas, bloga zarnyno flora, nesuvirskintas maistas.

  Reikia vaisiu nemaisyti su kitu maistu isskyrus zalias darzoves kaip salotos agurkai, salieras.
  Dar gali pusti del per didliokiekio skaidulu ir ypac jei yra prasta zarnyno flora. Tad geras probiotkas ( zarnony bakteriju papildai) gali padeti.

  Jei neusvirskinams maistas tai reiktu virskiniom fermentu.

  Dar pusti gali jei valgoma dziovintus vaisius ir ypac jei maisoma su riesutais - tokia kombinacija tai tiesus kelias i diabeta.

  Taip pat pucia jei valgoma per didelis kiekis maisto.

  Dar reiktu vengti kvieciu ir rugiu gaminiu, nes juose esantis gluteinas taip pat gali sukelti viduriu putima.

  Dar labai daug zmoniu turi kandiida ir ji gali sukelti labai daug problemu tame tarpe viduriu putimas. Priviotikai yra vienas geresniu metodu, taip pat atsiakymas saldumynu.

 170.   Andy rašo:

  Jei dar neskaitei tai paskaityk mano pora komentaru auksciau ten jau kazkas klause apie skrandzio rugstinguma

  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/oraganizmo-rugsciu-ir-sarmu-pusiausvyra-18.html#comment-1118

 171.   Marius rašo:

  Skaičiau visus komentarus gavau labai daug geros informacijos, AČIŪ Jums labai. Galėtumėt konkrečiai pasakyti apie bananų valgymą jei padidėjęs rūgštingumas tai skrandis juos toleruoja? O gal vengti jų, nes dauguma vaisių negaliu valgyti. Dėkui

 172.   Marius rašo:

  man viskas prasidėjo nuo gerklės perštėjimo ir kasnio jausmu burnoj kaip ryju seiles, nuejau pas gydytoja iesrase antibijotiku nuo faringito isgeriau 2 kursus nepadėjo, tada siunte pas LOR nieko nepamatė tik kad rykle paraudus. paskui siunte pas gastroenterologa taip atrodo vadinas ziurejo su kamera skrandi kaip paprasiau pakomentuoti ka mate atsake - “gal ir refliuksas” skrandis raudonas. gera puse men buvo termp 36,9- 37,2. liezuvis baltas. man labiau panasu i gastrita jau mėnuo su puse taip yra nors temp nebėra bet liezuvis baltas. nezinau kas yra man :/

 173.   Marius rašo:

  gastritas gali taip ilgai testis? menesi- du?

 174.   Marius rašo:

  dėje tamperatura laikosi :/

 175.   Andy rašo:

  Jei letinis tai gali

 176.   Andy rašo:

  Del bananu tai jei nusikelia problemu tai gali vartoti,
  O jei liezuvis baltas tai jums yra kandida ( pienlige) ir ja bene geriausiai gydo geri probiotikai, taip pat fermentuoti kopustai ( bet jums turbut jie bus per rugstus). Todel butinai reikia atsisakyti saldymynu, bei nemaisyti vaisiu su riebalais.

  Ir beje kandidos augima kaip tik dar paskatina antibiotikai. Ir tokia truputi padidejus temperatura gali buti butent del kandidos.
  Kadida taip pat gydo su obuoliu actu ar skrandzio rugsties papildais, bet jums atsargiai, kad rugstus produktai dar labiau nepapbloginti.

  O jums H.pylori bakterija tire, nes ji yra daznas kaltininkas del skrandzio problemu.

 177.   Marius rašo:

  Bakterijos netyrė, tik pamate kad paraudes skrandis, siandien radau idomios informacijos kad tai gali buti depresijos priezastis, jau kokius 3 men jauciu depresijos simptomus.

 178.   Marius rašo:

  Bėje pradėsiu eiti į jogą :) ne dėl to kad kažkas pasakė jog tai gydo, ramina ir pan, o dėl savęs, noriu kitaip pradėt gyventi ir kitaip į gyvenimą žiūrėt :)

 179.   Marius rašo:

  ai tiesa kartais pasimato kraujo seilėse

 180.   Marius rašo:

  nu va siandien pirma kart buvau jogoje, labai patiko, relaksas, pratimai atsipalaidavimas meditacija tikrai padejo savijautai, po visos dienos universitete po didelio streso (egzaminai) buvau isekes visiskai , bet po 3 val. jogos esu vel pilnas jegu :)

 181.   Andy rašo:

  Na joga yra gerai del labai daug priezasciu ir gerai kad ja pradejai uzsiimineti.

  Stresas siejamas su daugeliu ligu ir ypac virskinamojo trakto.

  Dar del depresijos, tai siulau rasti mazu dalyku, uz kuriuos tu esi dekingas kad sie dalykai egzistuoja ( kaip saule, maistas, oras, tevai, sveikata ir t.t). Taip pat pradek pastebeti geri ir grozi mazuose dalykuose.

  Dar rask gera tiksla ir jo siek, nes kai turesi tiksla ir jo sieksi depresijos nebus.
  TIk ispeju, kad nereikia nusivilti del nesekmiu. Nes nesekmes nera nesekmes tai tik pamokos arba atidejima.

 182.   Andy rašo:

  Dar gydyti skrandzio rugstinguma ir pazeista skrandzio gleivine labai gerai kopustu sultys, reiktu pradeti nuo mazu doziu ( 30 ml bent 30 min pries valgi) bent karta per diena ir jei reakcija gera tai po to doze didinti iki 100ml ar daugiau.
  Reikia spausti paciam ir gerti sviezias.

 183.   Marius rašo:

  Geriau kopustu sultis, bet matyt per dideli kieki iškarto, tai atsirugdavau kopustais gal pusdieni, kita diena pabandziau bulviu sultis kokius 50 ml paragaut tai kartumas neapsakytas, bet poveikis tikrai jauciasi.
  o joga tai super tiek jegu gaunu pramankstinu sanarius nugaros neskauda miegu nepalyginamai geriau, diena zvalesnis ir tai tik po vieno apsilankymo pajutau :) Taip pat pastebėjau kad tikrai kaip Jus teigiate tikslo siekimas padeda nerima “numust” kaip ka dirbi jokiu negalavimu nejaučiu, taip pat perziurejau mityba, ir esu labai patenkintas, geriu daug vandens, grikiu, avizines koses daug valgau, sriubos 2 kart dienoj, dar niekad nepagalvojau kad nuo salotu lapu su avokadu galiu but sotus ir pamirsau pilvo putimus, raizymus tik kad svoris krenta nepatinka, nu bet manau normalizuosis :)

 184.   siauliete rašo:

  visai neblogai parasyta.paskaityciau dar karta, bet kazkaip tingis…:)))
  ne, tikrai idomu buvo kazka suzinoti

 185.   andrejus rašo:

  Del fermentu Probiotiku tai ,siulau visiems nesvaistyt pinigu .
  nes Fermentu poveikis trumpalaikis
  Zarnyno flora atstatynet reikia su Prebiotikais ir turesit gera maisto pasisavinima.

  nuo to maisto kurio yra parduotuveje,nuo vaisu purkstu hemikalais,nes viskas kas atvezta is kitur yra negyva , todel pagal uzsienyje atliktus tyrimus

  tik 3 % Vokietyjos gyventoju turi sveika zarnyno flora
  Rusijoj apie 5%
  Tad vartokite Prebiotika menesi laiko. seip
  ar po zarnyno valimo

  Jei ka ,tai pusvalandi pries valgant pietus ar kita sunku maista,siuloma uzvalgyt vaiziu tikrai lengviau viskas susivirskins

 186.   Vaida rašo:

  As tik noreciau paklausti ar sio straipsnelio autorius nera perskaites knygeles Jon Barron ” lessons from the miracle doctors” ir ka manote apie produktus kaip chlorella, barley grass, spirulina aciu

 187.   andy rašo:

  Sios knygos nesu perskaites, bet as si gydytoja esu girdejes ir pastoviai skaitau jo newsletter.

  Spirulina , chlorela * tik reikia, kad butu su ’sulauzyta sienele - cracked cell wall, ar broken cell wall) bei barley grass yra labai geri produktai ir as pats juos pastoviai vartoju.

 188.   Evelina rašo:

  sveiki, tik praeita savaite suzinojau apie sarmus ir rugstis nuejus i seminara apie sulieknejima….. tad labai naudingas jusu blogas. norejau paklausti, jus kalbate apie vandens jonizatorius. musu lektore parode ir pasiule nusipirkti lasus vandeniui sarminti, tad norejau paklausti jusu nuomones pries isigijant toki produkta. http://www.ph-ion.com/index.asp?PageAction=VIEWCATS&Category=215

  jei tie lasiukai geri, tai manau bus naudinga visiems jusu blogo skaitytojams, gal bus pigiau nei jonizatoriai…

  Evelina, Airija

 189.   Evelina rašo:

  ir beje labai susidomejau atkurti atstatyti savo organizma pusiausvyron, nes riebaliukai kaupiasi, nuovargis didelis, tad jau nuo siandien pradejau spaustis naturalias sultis is vaisiu ir darzoviu :)))))

 190.   Nora rašo:

  Sveiki, noriu padėkoti Andžiui už naudingus patarimus, už rūpestį, už informaciją.Rekomenduoju perskaityt japonų gydytojo Hiromi Shinya knygą Fermentų faktorius.

 191.   andy rašo:

  Apie enzymus ( fermentus) esu rases kitame straipsnyje ir jie yra labai svarbus.
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/enzimu-svarba-25.html

  Sios knygos nesu skaites, bet skaiciau keleta kitu kur taip pat akcentuojama enzymu svarba ir zalio maisto vartojimas.
  Enzyme Nutrition: The Food Enzyme , Dr. HOwell, kuris buvo vienas is enzymu mokslo pradininku.

 192.   Danute rašo:

  Sveiki, dekoju Andy uz puikius patarimus skrandzio negalavimu klausimais.
  Visiems puikios sveikatos:)

 193.   Zylė rašo:

  Kuo daugiau skaitau apie žmogaus organizmą, tuo labiau įsitikinu, kad tai unikalus kūrinys, sukurtas taip, kad galėtų autonomiškai, be niekieno pagalbos funkcionuoti ir pats, tik pats , save išgydyti (taip, kaip pats save ir susargdino). Ir nereikia kaltinti aplinkos-bloga ekologija, užterštumas… Mūsų organizmui tai neturi jokios reikšmės, nes jis sukurtas taip, kad gali nuo viso šito apsiriboti ir apsisaugoti. Jis turi tam galių. Tik reikia šitas galias išjudinti, pažadinti, leisti joms pasireikšti. Tai kas tas stimulas, kuris padėtų išjudėti iš mirties taško? Tai deguonis, oras kuris yra aplink mus, jo daug ir jis nemokamas. Tik reikia jį pasiimti, t.y. įkvėpti į save. Kuo daugiau, tuo geriau. Mes juk kvėpuojam labai paviršutiniškai, galima sakyti beveik kaip lavonai. Kaip kvėpuojam, taip ir gyvenam be energijos ir gyvenimo džiaugsmo. Ne be reikalo sakoma, kad kiekvienas miršta, bet ne kiekvienas gyvena. Dabar pas retą kurį akys dega. Vaikšto visi bumbėdami kaip šešėliai, nepatenkinti, nelaimingi… Gavai gyvenimą-vertink jį. Atsikėlei, ne dantis pulk valyti, o plaučius. Giliai įkvėpk ir pilvu ir krūtine ir dar giliau iškvėpk. Kuo geriau iškvėpsi, tuo geriau įkvėpsi. Ir taip 100k. Vakare negriūk į lovą su visais per dieną surinktais stresais, nes nepailsėsi, o tik pavargsi - vėl daryk kvėpavimo pratimus, gali stovėdamas, gali gulėdamas, kaip patogiau. Dienos metu irgi surask galimybę giliau pakvėpuoti, kad ir vairuodamas ar eidamas gatve. Rezultatus pajusi greitai - nukris apetitas, tuo pačiu ir svoris (Ypač nuo pilvo ir liemens), pagerės nuotaika, miegas, prašviesės galva, suvoksi ko tau reikia gyvenime ir kaip turi gyventi. Savaime nesinorės bet ką grūsti į skrandį. Organizmas atsirinks ko jam reikia. Jis turi vidinį žinojimą. Tik reikia suteikti jam galimybę prieiti iki to žinojimo, leisti prisijungti prie to energetinio žinojimo stulpo, kurį mums davė visatos protas, sukūręs mūsų organizmą. Juk iki šiol nuo gimimo mes viską darėme, kad apnuodytume savo organizmą, tuo pačiu atskirdami jį nuo žinojimo. Ar žinote, kad per žarnyną ir inkstus išsivalo tik 10proc visų teršalų (tai koks tikslas valyti žarnyną?), 20proc-per odą (netingėk nueiti kas savaitę į pirtį), o 70proc per plaučius. Ir tai pagrindiniai teršalai-stresai. Juos galima iškvėpuoti, t.y.susitvarkyti psichiką, mintis, praskaidrinti protą. Gyvenimas įgis spalvas, atgis jausmai. Vėl būsi jaunas. Ar tai nevilioja. Ir tai nemokamai, be daktarų, vaistų , papildų. Vien tik nemokamas oras ir darbas-kvėpavimas. Tas darbas tai ir yra užmokestis už tavo būsimą sveikatą. Juk nemokami pietūs tik spastuose. Negali būti? Netiki? Yra pasirinkimas arba gyventi pilnavertį gyvenimą arba merdėti gydytojų priimamuosiuose ir vaistinėse. Tai kodėl apie tai niekas garsiai nekalba? O ką tada veiks daktarai ir formacininkai. Juk didesnė dalis mūsu juodai dienai sukauptų pinigų skirta jiems. Jie tai puikiai žino. Taigi, sėkmės…

 194.   andy rašo:

  Zyle, aciu uz labai vetingas ir idomias mintis. Su daguma jusu pateiktu teiginiu sutinku. As pat ne karta akcentavau kvepavimo svarba, bet jus cia pateikete zymiai daugiau.
  Nepaisant to manau visiskai mitybos ir aplinkos , bei minciu bei emociju ignoruoti negalima.

  Todel visiems siulau pradeti daryti kvepavimo patarimus. Ir tau dar karta aciu, manu jusu patarimas bus labai naudingas kitiems.

 195.   Zylė rašo:

  Andy, ačiū,kad perskaitėte mano komentarą ir į jį atsiliepėte. Manau, kad kvėpavimo reikšmės mes visi iki galo dar nesuvokiam. Nesitiki, kad viskas gali būti taip paprasta. O juk yra praktikų, pasiekusių puikių rezultatų. Mes visi apie tai skaitom ir žinom. Aš jau nekalbu apie jogą. Paskaitykit komentarus apie samozdrav aparatą, Strelnikovos gimnastiką, Buteiko metodą ir kt. Yra dar vienas metodas, apie kurį nelabai kas žino. Jo autorė -atradėja (anot jos, ji nieko neišrado, o tik atrado tai, ką mes atsinešėme gimdami, naudojome būdami kūdikiais, o po to užmiršom) Danutė Januškienė, šitą praktiką vadina prigimtiniu kvėpavimu. Jo pagrindas-rebefingas, tik patobulintas remiantis autorės dešimtmete praktika ir patirtimi. D.Januškienė apie tai yra parašiusi knygą. Pirmas jos leidimas vadinosi “Rebefingas”, antras- “Prigimtinis kvėpavimas”. Knygą išleido Šiaulių universiteto leidykla. Tiražai nedideli. Ar dar galima ją rasti knygynuose, nežinau, bet ją paskaityti rekomenduoju kiekvienam, kuris domisi savo organizmo galimybėmis. Kvėpavimo intensyvumą autorė sieja su organizmo energetika, t.y.su organizmo funkcionavimu ir sveikata. Kvėpavimo išlaisvinimui ji naudoja kristaloterapiją ir stuburo energetinių taškų atidarymą (deja, pats sau to nepadarysi). Ji propaguoja kolektyvinį kvėpavimą ratelyje, kai energetiniai srautai padidėja proporcingai žmonių skaičiui (lietuvių liaudies šokiai ir žaidimai). Orą ji vadina dvasiniu maistu, todėl kuo giliau kvėpuoji, tuo mažiau norisi materialaus maisto, kuris suaugusiam žmogui vis mažiau reikalingas, nes jis kūno jau nebeaugina. Kad energija kvėpuojant neištekėtų pro rankų ir kojų pirštus, reikia uždaryti kūno meridianus- liežuvio galiuką lengvai prispausti prie viršutinio gomurio, o rankų pirštus sujungti arba pirštų galais arba taip, kaip meldžiantis, tuomet energija cirkuliuos ratu (giluminis, cirkuliarinis kvėpavimas-rebefingas). Įdomu, kad kvėpavimo praktiką ji sieja su lietuviška pagoniškąja kultūra ir papročiais. Deja, Januškienė mažai būna Lietuvoje. Prieš keletą metų ji vedė seminarus Kauno centriniame lektoriume, bet nors pati esu kaunietė, man neteko juose dalyvauti. Būtų įdomu su ja pabendrauti. Andy, jei jūs pasidomėtumėte šia tema, tai jūsų kaip išsilavinusio ir protaujančio,internautams žinomo ir gerbiamo žmogaus komentarai surastų atgarsį. Kita vertus, kas domisi, pats susižinos, o kitam per prievarta neįpirši. Bet gal kai kam tai bus gera žinia, kaip pačiam išsigydyti savo neišgydomas ligas. Su artėjančiom šventėm.

 196.   Vaisių ir daržovių vartojimas ir stiprūs kaulai rašo:

  [...] produktai, daugelis grūdinių produktų, saldumynai, cukrus) rūgština organizmą - žemina pH. Apie tai plačiau jau esu rašęs atskirame straipsnyje. Čia reikia pasakyti, kad pH skalė yra logaritminė, o tai reiškia, kad skirtumas tarp 6 ir 7 yra [...]

 197.   Pienas – Sveikatos Šaltinis ar Ligų Sukėlėjas? rašo:

  [...] priežastis yra ta, kad karvės pienas labai ‘rūgština’ organizmą (žemina ph – išsamiau apie ph ateityje), bei turi daug fosforo rūgšties . Organizmas norėdamas neutralizuoti pieno sukeltą [...]

 198.   Uždegiminiai procesai: kas juos sukelia ir kaip juos sumažinti? rašo:

  [...] Žemas ląstelių (daugelio daudinių) ph ir  taip pat skatina uždegiminius procesus. Todėl, kad atstatyti ir palaikyti rūgščių ir šarmų balansą organizme reikia valgyti vaisių ir ypač daržovių. Ir vengti  ar  vartoti retai rūgštinančius produktus - mėsa, pieno produktai, cukrus, taip pat kavos. Daugiau apie organizmo pH atskirame straipsnyje. [...]

 199.   Chemikas fizikas rašo:

  Wow geras saitas.
  Na, Mg, Ca, K yra sarminiai, o tokie kaip CH3COO, Cl, SO4, NO3 yra rugštiniai. OH yra rugštingumo inhibitorius,bet H atvirkščiaį

 200.   VAIVA rašo:

  PH -7,5 MANO KRAUJO.
  pCO2 -28,5 (ZEMAS)
  pO2 -77 (ZEMAS)
  FMetHb -1,1 (aukstas)

  O KA GI MAN DARYTI ?
  VISUR PILNA INFO , KAIP SARMINTI, O MAN REIKETU PARUGSTINTI.

  NEPULSI GI MAUDYTIS I CEMIKALUS :) AR KIMSTI RUKYTAS DESRAS.

  Aciu.
  VISA GYVENIMA MEGAU IR TEBEMEGSTU MESA

  GAL KOKIA NUORODA , AR MINCIU ATMESKITE.
  ACIU.

 201.   andy rašo:

  O cia jum kada ta testa dare, nes kas krinta i akis tai kad jusu deguonis ir CO2 zemas.
  Jie CO2 zemas tai automatiskai kraujo ph gali pakilti, nes CO2 ir carbonine rugstis rugstisna krauja.

  Taip at jusu FMethb yra truputi per aukstas (toks hemoglobinas negali nesti deguonies). Tai gali buti del kokiu nors chemikalu, su paveldejimu arba vaistais kaip benzocine, nitratai, taip pat kai kurie antibiotikai.

  Tai gal jus cia teisiog kokius vaistus vartojote?

  Nes cia tas aukstas ph tikriausiai yra kaip simptomas.

 202.   VAIVA rašo:

  testas uzvakar darytas.
  kitas dar 2 dienom anksciau, be duju- ph buvo 7,46

  jokiu vaistu nevartojau.

  jau antra savaite kartumas burnoje. nesvarbu ka valgyciau….arbuza , piena , darzoves…. viskas kartu :(

 203.   Eleonora rašo:

  1. Jei nušarminsim visą organizmą, ar nepasikeis makšties ph, kuri, kaip jūs teigiate yra rūgštinė tam, kad ” apsisaugotų nuo infekcijų”?
  2. Beje, kvėpavimas yra gilus, o ne gylus.
  3. O ką daryti žmonėms, kurie turi riziką struvitiniams inkstų akmenims ir jiems būtinas šlapimo rūgštinimas?
  Ačiū.

 204.   alba rašo:

  Jei mažas skrandžio rūkštingumas, siūloma gerti silpno, šalto alaus stiklinę, pusę valandos prieš valgį. Ar čia yra tiesos ?

 205.   andy rašo:

  Nesu girdejes apie toki metoda, tad negaliu pasakyti.

 206.   Kestas rašo:

  O kaip galima padidinti skrandžio rūgštingumą, nes pradėjus maitintis termiškai neapdorotu maistu jis man labai sumažėjo ir man atrodo tai pagrindinė priežastis svorio kritimo. Ar verta vartoti kažkokius papildus kurie didina skrandžio rūgštingumą? Ar yra kokių kitų būdų jam pagerinti? Šiap manau geriausias būdas kurį siūlo, tai gerti žalius kokteilius, bet tai tiktu vasarą kai yra žaluminų. O ką žiemos sąlygomis galima būtu sugalvoti?

 207.   andy rašo:

  Beje, dar jie nendauoji visiskai druskos, tai gali buti dar viena priezasti. Tad gali panaudoti truputi geros Celtic seas salt ar k okios kitos. Bet velgi uztenka 1-2 g per diena ar net dar maziau.

 208.   Jovita rašo:

  gal galite atsiusti info apie kokybiskus papildus? aciu

 209.   Aiste rašo:

  nu bukit zmones pasakykit kas visaedziai ir augaledziai visai protas neveikia

 210.   rasa rašo:

  gal galite parasyti ,kokie yra kokybiski Ca preparatai

 211.   Andy rašo:

  Visu pirma reikia ziureti del kokios priezasties jus norite varoti kalci. Ir pries vatrojant siulau labai gerai pagalvoti ar verta, nes varotjant viena izoliuta elementa dar labiau padidinamas magnio trukumas, kurio truksta zymia daugiau nei calcio. Ir priedo prastos kok ybes kalcis daznai atsiduria ant kraujagysliu sieneliu ir sanariuose, bei kituose audiniuose o ne kauluose.

  Jei jus vevarotjatne pieno nerimaujate del akulu tai patariciau geriau naudoti silica, horstail, taip pat zalios spalvos darzoves, chia seklas, vitamina D, o ne papildus.

  Taip pat paskaityk si straipsni
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kodel-su-papildais-gaunami-mineralai-atisduria-ant-kraujagysliu-sieneliu-194.html#comments
  bei tema forume
  http://www.buksveikas.net/viewtopic.php?f=2&t=263

 212.   hm. rašo:

  Buk sveikas forume nezinau kaip parasyti zinute tad rasau cia, gal gali aiskiau parasyti kaip namuose pasigaminti probiotikus, nes ten labai neaisku kas kaip, perplaut tame paciame vandeni kruopas tai cia kokiame?kiek dienu jas laikyti… na zinok nesupratau…

 213.   Andy rašo:

  Na reiktu perskaityti keleta kartu, bet pakartosium reikia nuplauti kruopas, po to uzpilti vandeiu ir pridengus kokia merliu (negalima sandariai uzdaryti nes reikia oro) laikyti 24-48 valandas. Turetu atsirasti tokia plevele ant virsaus. Tada ta skysti nupilti ir gerti 1-2 stiklines is ryto. Likusi padeti i saldytuva kitai dienai.
  O tuos likusius grudus velg galima uzpilti nauju vandeniu kitam 24-48 val ciklui.

  Jei mano parasismas vis dar neaiskus, tai ten forume yra duota nuoroda i angliskas intrukcijas.

 214.   andrius rašo:

  Laba Andy. Nerandu tikslios informacijos apie grikius,vienur raso kad jie rugstina,kitur kad ne… Labai juos megstu…

 215.   andy rašo:

  Na ra skirtingu nuomniu, vineur teigia, kad truputi sarmnia, bet yra teigianciu kad visi gruduai bent silpnai rugstina (nors zymiai maziau nei dauguma gyvyliniu produktu).
  Tiesa grikia, faktiskai nera 100%, bet si klasifikacija yra truputi koplikuota.
  Cia yra pora nuorodu i produktu ssarasi ir rugstinanti ar sarmini efekta
  http://www.acidalkalinediet.com/Alkaline-Foods-Chart.htm
  grikia yra bukcwheat,
  Cia teigia, kad rugstinantis, bet kaip istrikruju yra negaliu paskati, nepaisatn to manau galite valgyti ypac jie valgote grudinius produktus ir grikia yra vienas is geresniu grudu, tik reiktu valgyti neskrudintus.

  Dr. Robert Young teigia, kad bet kokie angliavandeniai rugstina, bet velgi jis man toks poziuris truputi nesuprantaas, nes metabolizuojant riebalus (didelius kiekius) energijai ph taip pat sumazeja.

 216.   andrius rašo:

  Dekui tau Andy uz atsakyma. Valgysiu grikius be baimes nes ju pavalges jauciuos puikiai…

 217.   aida rašo:

  sveiki noreciau jusu paklausti , man jau ilga laika niekas neranda kas tiksliai yra . pries men gulejau ligoninej po lasalinemis skauda pilvo srityje daznai p kairiuoju sonkauliu kartais desiniuoju , ir labai daznai skrandzio srityje jauciu pinumo sunkumo jausma , tyriausi skrandi rado paraudima sake jog bulbitas , geriu vaistus rugsti mazinancius nepadeda . skauda nugara beveik visada , gerkle paraudus , tokia koreta su skylutemis , lor gyd israse antibijotiku nepasveikstu,po to jau 3 diena is burnos eina kartumas ir seiletekis padidejas kartais jis net salstelejas , sleikstulys , siunte pas ginekologa , rado chlamidiju , geriu dabar antibijotikus jau sav laiko bet nepadeda nei nuo gerkles nei nuo pilvo maudimo nei nuo skrandzio , tiesa pradejau daznai eit slapintis kas valanda ir tas labai vargina , kas man gali buti ?jei galima parasykite i mano pasta arba cia .aidotia@inbox.lt tiesa dar kraujo tyrimai ir slapimo atrodo geri .labai rasau padekit

 218.   Nona rašo:

  Perskaiciau viska nuo pradzios iki pat pabaigos. Is Jusu straipsneliu ir komentaru supratau, kad jei eda remuo, kyla iki pat burnos rugstaus skonio skystis (man taip buna itin retai, bet siuo metu kankinuosi jau 3 dienas), tai dar nereiskia, kad skrandyje padidintas rugstingumas-atvirksciai, jis pamazinta?
  O kaip paaiskinti fakta, kad as atstaciau paskutines savaites savo mityba, ir: visi maisto produktai, kuriuos kimsau (kiaule as, nes sveciuose daznai buvome, tai ir nesusilaikiau) buvo rugstinantys organizma: saldainiai, pyragai, batonai , mesa , keciupas ir t.t.
  Dar vienas labai svarbus faktas- negaliu ryte pusryciams valgyti avizines koses, is karto kyla i gerkle rugstis ir skrandzio. Pasiziuriu, ogi avizos yra rugstinantis produktas. Ar sie faktai neparodo, kad visgi pas mane per didelis skrandzio rugstingumas, nes rugstinantys produktai sukele man tokia 3-ju dienu kankyne ir avizine kose ryte kelia rugstis i virsu?
  Oasiskaiciau patarimus ir emiau ryte valgyti pusryciams obuoli (sarminanti) ir nekyla rugstis.
  Tai gal man visgi rugstingumas per didelis skrandyje? Patarkite, labai prasau.

  Andy:

  Na be testo as tvirtai negaliu teigti kad jusu skrandis gamina per daug ar per mazai rugsties. Bet organizma ‘rugstinnatys’ produktai ir skrandzio rugstingumas yra du skritingi dalykai.
  Bet pagal jusu simptomus, tai cia greiciausiai kaltas neuzsidarantis skrandzio spinkteris, jie is karto atpila ar pasikeitusi skrandzio pozicija.

  Jei visgi manai kad per didelis, tai siulau bent kokia savaite pavalgyti vien vaisius ir darzoves, kad butu virskinti gali jas su blenderiu susmulkinti ir gerti toki kaip kokteili. Reiktu valgyti zalias, kitas zarzoves kaip brokolius ar kalafiorus galima truputi pavirti garuose. Vaisius velgi geriau vengti rugsciu, kaip citrinu, ananasu ir valgyti tik prinokusiu, nusipirkus is parduotuves reikai palaukti kol prinoks, pvz banams tureti atsirasti bent keletas rudu tasku ant odos, ar bent jau butu graziai geltoni ir jokiu budu ne zalios spalvos. Bet valgant vien vaisius ir darzoves vaisiu reikia valgyti daugiau, nes kitaip gali nukristi svoris ar truks energijos.

  Kitas varjantas, jei jusu rugstingumas visgi per mazas ir neuzsidaro spinkteris, tai vienas is budu butu pavartoti skrandzio rugsties (HCL) papildus pries valgi, esu skaites kad ne vienam zmogui issisprende problema. Reiktu vartoti bent kokias 3 kapsules pries valgi, bet jie nera negiamu simptomu po to doze galima padidinti. Zenklas kad vartojate per daug butu degimas skrandyje, tada doze reikia mazinti. Skrandzio rugstie nevartoti, pries valgant vaisius, nes ju virskinimui nereikia HCL.

  Taip pat paskaityt komentarus po siuo straipsniu ten buvo diskutuota panasia tema
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/bloga-mityba-tiesus-kelias-i-ligas-10.html#comment-9577

 219.   Nona rašo:

  Aciu Zylei uz straipsneli apie kvepavima-susiemiau is karto :)
  Kiek zinau, kvepavimo pratimais ir bronchine astma isgydoma, tik reikia nemazai darbo ideti.
  Kvepuojam :)

 220.   Nona rašo:

  Andy, aciu uz komentarus. Dabar dieta, tad kol kas laikausi neblogai :) Pasinagrinesiu apie tuos HCL papildus, nes nenutuokiu kas tai.
  Ir visgi, kaip man issitirti, ar skrandzio rugstingumas padidintas , ar pamazintas, jei jau kylanti rugstis nera rodiklis?

 221.   Nona rašo:

  Andy, pakomentuokite mano pastebejimus:
  Retkarciais ir anksciau pakildavo rugstus skystis iki gerkles ar riebalu gniutulas, arba apvirskintas maistas (cia jau mano pacios kalte-ne taip valgiau kaip reikia), kitaip tariant-esdavo remuo, bet tai retkarciais. Kadangi buvau neismanele, isgerdavau 1 ranitidin tablete (150mg) ir man praeidavo tas bjaurus jausmas. Ranitidinas mazina rugstinguma??
  Jei del pamazinto rugstingumo kyla remuo, kodel ranitidinas mane isgelbedavo??
  Andy, padekite issiaiskinti savyje :)

  Andy:

  Jie dar neskaitei tai paskaityk si komentara apie tai kaip skrandzio rugstis reikalinga kad uzsidarytu skrandzio sfinkteris. http://sveikatossaltinis.blogas.lt/bloga-mityba-tiesus-kelias-i-ligas-10.html#comment-9577 Bet velgi be testo as 100% negaliu teigti kad pas jus yra per mazas rugstingumas, bet kad sfinkteris neuzsidaro tai beveik garantuoju.

  Kur lietuvoje parduoda nezinau, bet pasiklausk vaistinese ar kokio sveiko maisto parduotuveje. Arba parsisiusk is cia , ten siuntimas tik $4, http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Betaine-HCI-Pepsin-Gentian-Bitters-120-Capsules/7353?at=0

  Bet vartoti tai Dr. Wright ir DR. Hines teigia, kad reikia pradeti nuo kokiu 2-4 kapsuliu (500mg HCL) (bet jusu atveju geriau pradek nuo 1-2, kad neisdegintu skrandzio jei jus skrandzio gleivine plona ar dar kas nors) pries valgi ir jie nedegina tai reikia kita karta padidinti doze ir didinti iki tol kol pradesi jausti deginima/siltuma skrandyje, kas butu zenklas kad per daug. Tada reikia doze truputi sumazinti ir vartojima testi. Kai issiaiskinsite doze, tai galima puse pries valgi ir kita puse valgio metu ar is kart po valgio. Teigiama, kad po kurio laiko skrandzio rugsties produkcija atsistato.

  Jie naudosi obuoliu acta tai velgi, pradek nuo sauksto , bet jie nesukelia pasaliniu efektu gali padidinti iki 2-3. Gali pradeti nuo obuoliu acto, ir jei nesikeicia ar bent jau nepsidaro blogiau tai gali po to nusipirkti HCL.

  Virskinimo enzimus/ fermentus taip pat gali vartoti, beje jei pazeista skrandzio glevine ar zarnynas tai mastic gum galima naudoti. Del lietuvisku probiotiku tai gali pameginti ten is NUtrilite, nes kiek iznau jie taip pat parduoda/

 222.   Noja rašo:

  Ady, ar Lietuvoje galima gauti HCL?
  Minejote, kad galima obuoliu acta pameginti vietoj HCL. Kaip ir kiek? pries valgi?

  Andy:

  Kaip pasitikrinti skrandzio rugstinguma?

  Beje gali pasidaryti paprastas test ir paziureti koks tavo rugstingumas. Reikia sodos, vandens ir laikrodzio. Istirpitnti ketvirtadali sauktelio sodos ir isgerti ant tuscio skrandzio. Jie atsiraugeji per pirmas 2-3 minutes, tai jusu skrandzio rugstingumas geras (esu kazkur kitur skaites kad laikas turetu buti trupesnis. Jei neatsiraugejote per 5 min tai beveik garantuota kad jusu skrandis negamina pakankamai rugsties. Jei atsiraugeji per pirma minute tai greiciausia gamina per daug. Zinoma sis testas nera 100% patikimas, bet manau pameginti tikrai galite.
  http://www.drdebe.com/stomach-acid-assessment.html

 223.   VitaminasC rašo:

  o kam tas HCL? gal geriau virškinimo fermentų? yra gerų fermentų padarytų ne iš kiaulės kasos, bet iš natūralių vaisių (pvz ananasų).

 224.   Nona rašo:

  Vitaminas, parasyk pavadinimus, kuriu galeciau gauti LT. Aciu is anksto:)

 225.   VitaminasC rašo:

  NUTRILITE Digestive Enzyme Complex 90 tablečių

  galiu gauti tiesiai iš gamintojo, jei domina - test.your.hair[eta]gmail.com

 226.   Ar kalcio vartojimas duoda stiprius kaulus? rašo:

  [...] dažniausiai trūksta dėl nepasisavinimo ir perteklinio kiekio gyvulinių baltymų - jie sumažina organizmo ph ir jam neutralizuoti imamas kalcis ir kiti mineralai iš kaulų ir taip privedama iki osteoporozes. [...]

 227.   Pigus ir paprastas vėžio gydymo metodas rašo:

  [...] su skrandžio rūgštingumu) - žemas ph. Apie organizmo rūgščių ir šarmų pusiausvyrą esu parašęs atskirą straipsnį ir siūlau jį perskaityti. Soda yra labai šarminantis elementas ir taip atstačius organizmo [...]

 228.   Andrej rašo:

  Vienas geriausiu šiai dienai kalcio ir kitų mineralų šaltinių yra Fohow skystas jonines formos kalcis ir jūros dumblių. Info čia: http://www.fohow.info/sample-page/chaijcao-gai-skystas-kalcis

 229.   jova rašo:

  paros slapime randama fosforo padidejimas.Kaip reguliuoti fosfora

  Andy:

  Na gali buti kad tiesiog organizmas pasalina perteklini forsfora, nes tai vienas is budu reguliuoti fosforo kieki organizme. O cia rado tik forsforo ar ir kalcio bei kitu mineralu?
  O jus gal koki vitamina D vartojate?

 230.   jova rašo:

  sveiki,aciu kad parasete.Man neramu del anukeles,jai buvo perdozuotas D vitaminas,paskui mazindami pieno produktus kalcio kiekis kraujuje normalizuotas.Dabar jai tyrimo metu rastas fosforas paros slapimeir cholesterolis 7.2.Tai gydytoja yra paskyrusi gerti magni.anukelei dabar 3 metukai. Dabar is maisto isbraukem avizinius dripsnius,riesutus,visas desras,virtas desreles,riebius surius,riebia mesa,grikius,saldainius,,sausainius.apribojom kiausinius.Ka jus dar tokiu atveju galetumet patarti.Visos bedos prasidejo kai mergaitei buvo 6menesiai kai nustate D vitamino perdozavima.Ar uzteks vien maityba pakeitus susitvarkyt su sia problema.Valgome kasdien daug darzoviu,vaisiu svieziu.Kiek daznai vaikui dar galima duoti kiausinio baltyma,nes skaiciau kad jame nera fosforo.

  Andy:

  O tai cia su papildais buvo perdozuota? O kraujyje fosforas normalus. Jei taip tai tiesiog pasalinamas perteklius. Taip pat reiktu paziureti ar tas fosforas neina is kaulu, yra specialus testai kaip alkaline phosphataze (ALP), kur padidejes sio enzimo kiekis gali rodyti , kad pagreitintai ardomi kaulai ir i cirkuliacijas paleidzias kalcis ir fosforas. Ir po to jis zinoma turi buti pasalinamas per inkstus.

 231.   smalsute rašo:

  Laba diena, as esu gana jauna (15m.), bet man yra labai padidejusi skrandzio rugstis. Simtomai tokie : raugeju oru, kartais rugstele; daznai skauda skrandi, pavalgius ryte koses tuoj pat atsiraugeju rugstele, daznai skrandis buna isiputes,tuomet jauciu pilnumo jausma (gyditoja liepe gert Omprazol - nuo rugsties, ir Iberogast- opoms gydit) (zarnynas mano veikia gerai ,bet skrandis daznai buna isiputes daugiau uz apatine pilvo dali- zarnyno puse…) Pasiskaiciusi siuos straipsnius supratau del ko daznai apsinuodydavau (nemalonus kvapas is burnos- kaip acetono kazkas pan.) , be to daznai skauda kaulus ar tai gali but del rugsties? As labai bijau ,kad mano organizmui truksta kalcio - o tai reiskia ,kad senatveje bus nekas, tuolab ,kad butent 15m. zmogus intensyviai kaupia kalci, (na is cia supratau ,kad reikia valgyt daug darzoviu ir vaisiu) . Taigi noriu paklaust ar man as galiu susirgt veziu (kaimyne sako,kad jei ‘prisizaisi’ iki opos tai bakterijos pateks i krauja ir bus kraujo vezys. Dabar tik apie tai ir tegalvoju…:((( (priedo- as sergu depresija vidutinio lygio :((() Prasau Andy tavo pagalbos, padek man isigelbet nuo to vezio ir nuo to skranzio putmo bei jo skausmu. (beje ligonineje padare kraujo tyrimus, kurie parode,kad man truksta kalio (o i ligonine atsiguliau del sirdies- pagulde ta pacia diena ,kai padare kardiograma (pulsas 30 per min., kraujo spaudimas ten jau isvis mazas …)

 232.   vilma rašo:

  Labai patiko straipsnis

 233.   Daiva rašo:

  Man patiko straipsnis, kad parašyta labai suprantamai. Tokių tiesų reikia žmogui skaityti nuolat, kad bent nueitų iki smegeninės, kad vėliau ką nors darytų, t.y. pradėtų savo gyvenime kažką keisti. Aš dažnai paskaitinėju tokius straipsnius, knygas ir tik jų dėka stengiuosi maitintis sveikiau. Žmogus atsisakyti visko iš karto negali, tad stenkimės prie to eiti palaipsniui, išimant iš maisto raciono vieną ar kitą produktą, derindami maistą, gerdami daugiau vandens ir t.t. Ir linkiu gyventi šiandiena- jei ką pradėsite keisti, tai keiskite nuo šiandien;) Sėkmės visiems!

 234.   Edo rašo:

  Sveiki, labai idomus straipsnis ir kaip tik man siai dienai aktualus :) Buciau labai dekingas jeigu atsiustume sarasiuka kokybisku maisto papildus kuriu reikia vartoti. Aciu. edo@takas.lt

 235.   VitaminasC rašo:

  Edo-papildus reikia vartoti tik tada kai reikia, o ne dėl to kad jie kokybiški ar smagu gerti tabletes.

  pradėkim nuo to - kam jums reikia papildų ?

 236.   Rolandas rašo:

  Sveiki,idomus straipsnis Buciau labai dekingas jeigu atsiustume sarasiuka kokybisku maisto papildus kuriu reikia vartoti. Aciu. roliiiis@yahoo.com

 237.   VitaminasC rašo:

  Rolandai - kam jums reikia papildų? kuo nors skundžiatės? kas nors nustatė kad reikia? ar šiaip norit verslą pašelpt? pinigų neturit kur dėti? paaukokit vaikų namams.

  pirmiausiai išsitirkite ko jums reikia ir kiek. tada investuokit pinigus į papildus jei nustatys kad reikia.

 238.   Jurate rašo:

  As taip pat noreciau sarasiuko kokybisku maisto papildu. Aciu

 239.   VitaminasC rašo:

  skamba panašiai kaip vaistinėse kai ateina moteriškė su lapu akcijinių vaistų ir perka vaistus kaip maistą :D

 240.   Valdas rašo:

  smalsute rašo: 2012-06-10 07:05

  Aišku seniai ten buvo, bet sakyčiau, kad smalsute arba visai negeria vandens, arba geria jo mažai. Maistas nesuvirškinamas - iš čia ir visos problemos. Tai pat prisigaudžius visokios informacijos apie sveikatą, ar dar ką nors ir stresuoja dėl to kas gali nutikti, bet greičiausiai nenutiks, o jei nutiks, tai todėl, kad pastoviai apie tai galvojo.

 241.   Virginija rašo:

  Smalsute, Tu per jauna kad sirgtum depresija ar dar kokia liga. Tik dabar parašiau skyrelio “Skrandžio refliukso gydymas natūraliais būdais” komentaruose, tad nesikartosiu. Galiu pridurti, kad tas sprando nukrėtimas - tai yra raumenų įtampos gerklėje, sprande, stemplėje, dėl ko ne tik skrandyje bet ir visame organizme atsiranda nepaaiškinamų pokyčių. O skrandyje ir turi būti rūgštys netgi labai stiprios.

 242.   Joa rašo:

  Nesuprantu, kaip galima aukstu PH(pvz cukrus) sumazinti (per rugstus raso kad bus) PH? Daug skaiciau, bet viskas neaisku parasyta. Poto raso, kad sultimis, ar darzovemis, kuriu PH 3-5 galima padidinti PH. Kai sako kad diabetas, tai reiskia, kad kraujyje per daug cukraus, tai kaip gali buti PH mazinamas?KAIP AS SUPRATAU reiskias, kad valgydami mesa ar cukru mes ddinam PH ir del per didelio PH atsiranda lygos, o ne del mazo.

  Andy:

  Na visupirma reiktu patikslinti, kas ir kur raso. Nes internete yra labai daug nesamoniu apie ta ph. Taip pat patikslinti ar jus tikrai suprantate kas tas pH yra, kaip jis matuojamas.
  PH skale yra logorintmine nuo 1 iki 14. Pats zemiausias yra 1, pats auksciausias yra 14, skirtumas tar 7 ir 6 yra 10 kartu, kadangi si skale yra logoritmine.

  Abejoju ar darzoviu sulciu ph yra 3-5, nebent , ir mano ziniomis ju ph yra aukstesne kokie 7-8, ar net dar daugiau. Diabetikams kraujo ph sumazeja ne teisiogiai nuo cukraus o nuo ketonu. Bet kraujo ph yra labai griestai kontroliuojamas tarp 6.35-6.45, ir jei ph nukrypsta i viena ar kita puse tai istinka koma, kas gali atsitikti esant diabeto sukeltai acidozei.

  Valgydami mesa ph tikrai nepadidinsi, pas ji turi daug amino rugsciu, ir gerai zinoma, kad pavalgius daug mesos ar kitu gyvuliniu produktu slapimo ph sumazeja/nukrinta, nes taip organizmas pasalina perteklines rugstis, nes reikia palaikyti ph balansa.

 243.   Lina rašo:

  Labai dziaugiuosi, kad aptikau si bloga, labai daug idomios info, nerealiai, aciu.

 244.   Giedre rašo:

  Andy, kokia jūsų nuomonė apie namuose gamintą obuolių actą? Geriant po vieną šaukštą ryte su stikline vandens ir šiek tiek medaus.

  Andy:

  Gali naudoti, tik isgerus praskalauk burna, su vandeniu ar sodos tirpalu (truputis sodos su vandeniu), kad neutralizuotu rugsti, ir nekenktu dantims.

 245.   Vilija rašo:

  kokius reiketu naudoti kalio papildus,kad padidintu kali,kokius tik naudoju-niekas nepadeda.Tik pastebejau,kad Na kiekis didelis,gal tai turi reiksmes ir tada kaip ji sumazinti,suriai valgyti nemegstu

  Andy:

  O cia pas tave kraujo testai? Ir ar jie yra normos ribose, tik vienas prie virsutines normos, kitas prie apatines?
  Nes kraujo kalis ir natris yra gana griestai reguliuojams ir nukrypymas nuo normu gali pasibaigti samones praradimu, arba sirdies ritmo sutrikimais.
  Taip pat reiktu ziureti ar jusu antinksciai funcionuoja tinkamai, nes jie gamina hormonus, kurie palaiko kalio ir natrio ligi kraujyje?

  Siaip tai galio galima lengvai gauti su maistu, tik reikia valgyti daug vaisiu ir darzoviu, daug kalio turi bananiai avokadas, zalios spalvos darzoves, bulves (pastarasias geriau virti garuose, nes verdant vandenyje dalis kalio nuteka i vandeni, tas pats ir su kitom darzovem).

  Sekmes

 246.   donatas rašo:

  Sveiki. tikiu tuo ka jus kalbat,rasot ir dalinates su tais kurie siek tiek supranta ir be to turi jums dekoti uz gerus patarimus kuriuos jus dalinate, mano senelis serga prostatos veziu,bet niekaip nesugebu ji ikvepti pirma ko mums visiems truksta ir reike tai optimizmo,kad jis tiketu tuo ko jis nori tai savo sveikata ir ilgu gyvenimu o kada mes patikim mums duoda 90 procentu visa naudos, prasau duokit patarimo kaip galiu jam pasiulinti naudoti soda tik ispeju jog jis turi problemu su sirdim jam daryti du kartus sirdies,kraujagysliu suntavimai. laukiu jusu patarimo

  Andy:

  Paskaityk sita komentara, http://sveikatossaltinis.blogas.lt/pigus-ir-paprastas-vezio-gydymo-metodas-34.html#comment-37691
  Ten yra nuoroda i youtube video kur zmogus naudojo soda su melasu prostatos veziui gydyti.
  Jei gerai pamenu ten kituose komentaruose esu rases kiek ir kaip naudoti. (jei nerasi ir nesupranti anglu kalba parasyk, pasakysiu jo naudojamas dozes. Sekmes

 247.   Au rašo:

  Sveiki, Andy, gal galite pasakyti ko maiste perdaug, ar ko trūksta jei stipriai kaupiasi akmenys ant dantų?
  Ačiū.

  Andy:

  Kartais gali buti nuo vandens. Taip tai nezinau kad kokio nors mineralo ar vitamino trukumas skatintu dantu akmenu/apnasu kaupimasi.
  Kiek zinau, bakterijos sukeliancios apnasas sklesti kai sumazeja burnos pH (burnoje buna rugstine aplinka).
  Pamegink, kuri laika bent keleta kartu per diena burna paskalauti su sodos tirpalu, arba tiesiog burnoje palaikyti truputi sodos ir po to isspjauti.
  Taip pat galite pameginti kuri laika nenaudoti jusu iprastai naudojamo vandenio ir ziureti ar kas nors keiciasi.

  Taip pat dantis ir ypac ant ju esancias apnasas galite pati pastoviai pavalyti su kokiu svariu minkstu audiniu, kaip ranksluosciu.
  Sekmes, parasyk kaip seksis

 248.   Bocius rašo:

  Ačiū gerb.Andy.Iš tikrųjų Jūsų argumentuoti paaiškinima, papras ta- ne valdžiažmogių kalba,yra suprantami bent šiek tiek mąstan tiems žm.Manau,šitoks Lietuvių,išblaškytų po Pasaulį Sveikatos Forumas yra lb.Naudingas.Ypač šiuometiniu “Nepriklausomybės” laikotarpiu,kada Lt. “Elitarinis” sluoksnis orentuotas tik į Pelno siekimą bet kokiomis priemonėmis .O melaginga-falšyva t.v.”SAM ” eksperimentuoja su Tautos Genofondu,sunaikine per 25m.dau giau Lietuvių Senbuvių,negu SSSR OKUPACIJA PER 60m.Tiktai db sunku semtis inete info Anglų k.nemokantiems ” lt Aborigenų likučiui “…Ačių gerb.Andy ir visiems dalyviams.Ne špilkuokime vieni kitų dėl rašymo klaidų - tai neišvengiama rašant skubiai ir naudojantis ekranine/o ir stacionaria klaviatūra.Su Prisikėlusiu Atpirkėju Sveikinu šio Forumo-Dialogo Dalyvius.Sveikatos ir Vienybės Jums Mielieji .

 249.   Vilius rašo:

  Sveiki,
  gal žinote kaip išsitirti kraujo PH klinikoje?
  niekur nerandu panašaus tyrimo arba teisingo pavadinimu, visą internetą verčiu kojom - nerandu. Noriu kraujo PH išsitirti klinikoje. ačiū

  Andy:

  nemanau kad tu gausi naudingos informaciojos tirdama kraujo ph, nes kraujo ph labai grieztai controliuojamas, norma labai siaura ir maza tikimybe kad bus virs ar zemiau normos: 7.35 to 7.45

 250.   rita rašo:

  Sveiki,labai idomus straipsnis ir diskusijos,daug nuomoniu ir tikejimo pasirinkimas. Ar galima butu gauti kokybisku kalcio papildu sarasiuka,organizmas sunkiai pasisavina kalci,be papildomos priemones neissiverciu,su pagarba.

  Andy:

  Del kokios priezasties tu nori naudoti kalcio papildus? Jei yra problemu su kaulais tai reikia ne tik kalcio, labai svarbu naudoti vitamino K2, kuris padeda atideti kalci i kaulus, bei vit D, kuris pagerina kalcio pasisavinima. Taip pat reiktu magnio.

  Sitas yra is Algae (juros dumbliu) https://www.algaecal.com/ yra atlike klinikiniu tyrimu, tiesa juos atliko pati kompanija

  Source of life garden taip pat geras, bet nepigus, http://www.iherb.com/Nature-s-Plus-Source-of-Life-Garden-Calcium-120-Veggie-Caps/24622
  Cia ju K2 http://www.iherb.com/Nature-s-Plus-Source-of-Life-Garden-Vitamin-K2-60-Vegan-Caps/24625
  gali pasiziuret is amazon ar kitus

  Magnis gerai tepamas ant odos, jis gerai pasisavinamas Magnesium oil https://www.amazon.co.uk/Art-Naturals-Magnesium-Oil-355ml/dp/B017DZR480/ref=sr_1_4?s=drugstore&ie=UTF8&qid=1461693650&sr=1-4&keywords=magnesium+oil

  Jei tie mano nurodyt kalcio papildai per brangus tai gali kokio kalcio citrato kapsuliu pasiziureti kaip sitas ar kas nors panasaus, http://www.iherb.com/Allergy-Research-Group-Calcium-Citrate-180-Veggie-Caps/35062

  Dar kaulams gerai dirvinis asiuklis, turi silicio. Taip pat is maisto produktu patarciau naudoti chia seklas (salvia hispania), lapines darzoves kaip salotos; taip pat brokoli, migdolus
  Dar kalcio daug turi figos, galima dziovintas ismirkytas, nes svieziu daznai buna tik sezono metu arba jos yra brangios.

  Stipriems kaulams taip pat svarbu fizinis kruvis , gerai sokineti ant batuto, http://sveikatossaltinis.blogas.lt/trampolino-nauda-sveikatai-378.html

  Sekmes parasyk kaip seksis

 251.   rita rašo:

 252.   Zydre rašo:

  Jei pasidaryciau namie slapimo ar seliu ph testa, kokias isvadas is jo galeciau apie kraujo ph? Ar cia nesusije dalykai?

  Andy:

  Na karta sakiau kraujo ph yra labai greistai reguliuojamas 7.35-7.45 Jei jus kraujo ph nukristu zemiau 7.35 tai butu metaboline acidoze, ir simptomai butu labai rystus, jei kraujo ph nukristu zemiau 6.8 tai greiciausiai istiktu mirtis. Tad slapimo ir seili ph nepasakys nieko apie kraujo ph

Rašyk komentarą