BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pienas – sveikatos šaltinis ar ligų sukėlėjas?

Šiandieną atskleisiu dar vieną mitą apie taip vadinamą labai sveiką ir naudingą produktą - pieną. Jei jūs jį vartojate, galiu jus iš karto nuvilti, nes jis daro daugiau žalos nei duoda naudos.

Pienas yra sukurtas veršiams

Pienas yra sukurtas veršiams ir net veršiai (karvės vaikai) pieną geria tik kelis mėnesius ir po to pradeda ėsti žolę. Ir žmogus yra vienintelis visoje žemėje, kuris geria kitiems gyvūnams sukurtą pieną. Ar jūs matėt, sakykim, kad lapė vaikytųsi vilką, kad pažįstų  jo pieno. Nors žmogus, laiko save protingiausia būtybe žemėje, mitybos atžvilgiu dauguma gyvūnų yra daug labiau išprusę negu vidutinis vartotojas.

Tiesa, būtų dar pusė bėdos, jei žmonės vartotų nepasterizuotą pieną, kaip darė daugelį metų, nes pasterizuotas pienas pakeičia struktūrą ir taip tampa dar labiau nuodingas.

Pasterizuotas pienas sukelia chroniškas ligas

Kas atsitinka, kai pienas yra pasterizuojamas?

Pasterizavimo procesą išrado L. Pasteur, kuris taip pat yra bakterijų ir mikrobų teorijos autorius (jis teigia, kad daugelį ligų sukelia bakterijos ir mikrobai). Kad sunaikintų piene esančias bakterijas pieno pramonė pasterizuoja (kaitina) pieną, bet šis procesas pakeičia pieno struktūrą. Pasterizavimas pieno cukrų, kitaip žinomą kaip laktozę, paverčia į beta-laktozę, kuri yra daug griečiau įsisavinama ir to rezultatas - staigus gliukozės padidėjimas kraujyje ir po to sumažėjimas, dėl kurio jūs greitai pajuntate alkį ir norite vėl ko nors valgyti ir dažniausiai valgomi saldumynai, kurie veda į kitas sveikatos problemas. Tai ypač žalinga diabetikams. Pasterizavimas pakeičia piene esančio kalcio formą ir padaro kalcį beveik visiškai neįsisavinamą

Homogenizavimas

Daugelis žmonių net nežino, kad pienas yra ne tik pasterizuojamas, bet dar ir homogenizuojamas. Homogenizavimas yra procesas, kurio metu pienas leidžiamas per labai tankų filtrą, kuris sumažina piene esančių riebalų ir baltymų molekules, kad riebalai lygiai pasiskirstytų visame butelyje ir nenusistotų ant paviršiaus. Deja, šis procesas pakeičia natūralią pieno struktūrą it taip jį padaro dar labiau nevirškinamu. Homogenizuojant piene esančios riebalų molekulės apgaubia ar prikimba prie piene esančių baltymų molekulių taip apsunkindamos jų virškinimą. Nesuvirškinti baltymai yra įsiurbiami į kraują ir tai sukelia alergija ir kitas autoimunines ligas, tokias kaip reumatoidini artritą, bronchinę astmą, šienligę.

Taip pat pasterizavimas ir homogenizavimas sunaikina gerąsias bakterijas ir enzimus, kurie labai svarbūs geram pieno virškinimui.

Beje, vakarų šalyse yra tokia pieno rūšis - UHT, kai pienas yra pakaitinamas iki 196 laipsnių ir taip jis gali išstovėti ilgiau nei metus, bet patys pagalvokite, ar tokiame piene gali dar kas nors naudingo būti.

Pasterizuotas pienas ir chroniškos ligos

Pasterizuotas ir homogenizuotas pienas sukelia chroniškas ligas - reumatoidinį artritą diabetą, vėžį, širdies ligas, bronchinę astmą ir Alzheimerį, taip pat įvairius virškinimo sutrikimus, Krauno ligą (opas žarnyne), alergijas, depresiją, jautraus žarnyno sindromą.

Reumatoidinis artritas, bronchinė astma ir pieno vartojimas

Jie jums yra diagnozuotas reumatoidinis artritas, tai reikia kuo greičiau atsisakyti pieno produktų, nes jie labai padidina astmos ir artrito simptomus ir taip liga labai greitai progresuoja. Plačiau apie artritą ir vaistus nuo jo ateityje.

Pieno alergijos

70% suaugusiųjų populiacijos turi bent minimalų pieno netoleravimą (nevirškinimą). Pieno ir jo produktams virškinti reikalingas enzimas - laktazė. Vaikai šio enzimo turi pakankamai, bet su
amžiumi jo mažėja ir daugelio suaugusiųjų organizmas šio enzimo nebegamina arba gamina nepakankamai. Dėl to pienas būna nesuvirškintas. O nesuvirškintas ar blogai suvirškintas maistas nuodija organizmą ir taip sukelia įvairias ligas ir alergijas. Laktazės mažėjimas yra dar vienas gamtos įrodymas, kad suaugęs žmogus neturėtų vartoti pieno.

Pienas skatina gleivių produkciją

Pieno vartojimas skatina gleivių produkciją organizme. Gleivės dažnai yra žuvusios baltosios kraujo ląstelės - leukocitai, taip pat muco polysaccharidai- angliavandenių, iš kurių organizmas gaminą gleives, rūšis. O žūva jie atakuodami nesuvirškintus pieno baltymus, nes organizmas jų neatpažįsta ir laiko juos svetimkūniais - priešais - ir todėl juos atakuoja. Pieno vartojimas paūmina plaučių ir kvėpavimo takų ligas ir visiems gerai žinomą slogą. Ir labai apmaudu, kai žmonės, turintys slogą, vartoja vaistus nuo slogos (kurie taip sutraukia smegenų kraujagysles ir turi kitus sveikatai pavojingus pašalinius efektus) ir geria pieną.

Pienas - pūlių, antibiotikų ir hormonų kokteilis

Modernūs pieno ūkiai išgauna daug didesnį pieno kiekį iš vienos karvės nei prieš kelis dešimtmečius. Bet dėl to labai suprastėja pieno kokybė ir tai labai sekina karves (vakarų šalyse daugelis gyvena vos 2-3 metus). Taip pat tokios karvės dažnai serga pieno takų uždegimais ir dėl to joms yra duodami antibiotikai, kurie patenka į pieną. Dar blogiau, kad uždegimu sergančios karvės su pienu išskiria mirusius leukocitus (baltuosius kraujo kūnelius) dar kitaip vadinamus pūliais. Ir sergančių karvių pienas gana dažnai patenka į bendrą produkciją.

Taip pat Amerikoje, kad padidintų pieno produkciją, ūkininkai karvėms duoda sintetinių hormonų, kurie, žinoma, atsiduria piene ir yra manoma, kad tai labai skatina vėžines ligas. Tikiuosi Lietuvos ūkininkai šiais hormonai dar savo karvių nešeria, bet 100% nežinau. Oficialiai gyvulių augimo hormonai Europos Sąjungoje yra uždrausti.

Karvės sutvertos ėsti žolę, bet šiandien jos yra šeriamos grūdais, soja, kukurūzais, kurie yra genetiškai modifikuoti bei įvairiais papildais. Viso to rezultatas - piene vietoj omega 3 riebalinių rūgščių atsiranda omega 6, kurių daugelis žmonių vartoja per daug ir omega 6 labai skatina organizmo uždegiminius procesus ir sukelia artritą.

Kiti pieno produktai

Yra labai daug įvairių pieno produktų - jogurtas, raugintas pienas, sūris, grūdėta varškė, visokie pieno gėrimai ir kt. Deja, visi jie pagaminti iš pasterizuoto pieno, kas, kaip jau minėjau, juos padaro beveik nevirškinamais.

Jogurtai

Daugelis jogurtų yra su visokiais dažais, konservantais, cukrumi ir saldikliais, o tų gerųjų bakterijos tai greičiausiai nė kvapo arba jos dėl ilgo galiojimo laiko yra mirę. Tas pats pasakytina ir apie Actimel ir kitus pieno gėrimus su bakterijomis. Tai labai geras metodas parduoti šauktą pieno už litro kainą. Esu girdėjęs, kad Anglijos karalienei jogurtą specialiai atskraidina iš Rumunijos, ir tai reiškia, kad geros kokybės jogurto Anglijoje rasti neįmanoma.

Šviežias nepasterizuotas pienas

Na, jei negalite atsisakyti pieno, tai bent jau vartokite nepasterizuotą - pirkite tiesiai iš ūkininkų. Jis taip pat daug geriau vaikams, tik, žinoma, reikia pirkti iš patikimo šaltinio. Suaugusiems pieno vartotojams patarčiau šį šviežią pieną surauginti (palikti šiltoje vietoje, kol pienas taps kaip drebučiai ir įgis rūgštoką skonį). Nepasterizuotas raugintas pienas turi naudingų žarnyno bakterijų. Taip pat rauginimo procesas suskaido piene esančia laktozę ir taip ją padaro lengviau virškinimą. Yra teigiama, kad ožkos pienas yra geriau nei karvės ir ne toks alergiškas.

Pienas ir kalcis

Vartodant pieną ir jo produktus organizmas praranda daugiau kalcio negu jo pasisavina. Ir tuojau paaiškinsiu kodėl. Pirmiausia, nors karvės piene yra gausu kalcio, jis yra tokioje formoje, kad žmonių organizmas beveik nesugeba jo pasisavinti. Beje, nors motinos piene yra keturis kartus mažiau kalcio negu karvės, krūtimi maitinami vaikai pasisavina kur kas daugiau kalcio iš motinos pieno negu iš karvės.

Kita priežastis yra ta, kad karvės pienas labai ‘rūgština’ organizmą (žemina ph - išsamiau apie ph ateityje), bei turi daug fosforo rūgšties. Organizmas, norėdamas neutralizuoti pieno sukeltą rūgštingumą bei jame esančią fosforo rūgštį, turi paimti kalcį iš kaulų, ir tai per ilgą laiką nuveda į trapius kaulus ir osteoporozę. Apmaudu, kad daugelis žmonių šito net neįtaria ir aklai tiki, ką sako pieno pramonės atstovai ir gydytojai, kurių dauguma, mano žiniomis, apie mitybą žino labai nedaug (vakarų šalyse gydytojai per visą studijų laiką medicinos mokykloje turi vos kelias paskaitas apie mitybą).

Beje, amerikiečiai suvartoja daugiau pieno produktų negu visas likęs pasaulis (vidutinis amerikietis suvartoja 272 kg pieno produktų per metus) ir jie kaip tik turi daugiausiai osteoporoze sergančių žmonių. Šalys, kurios vartoja mažiausiai pieno produktų, turi mažiausiai osteoporoze sergančių žmonių.

Iš kur gauti kalcio?

Dabar atsakysiu į klausimą, iš kur gauti kalcio nevartojant pieno produktų. Visų pirma pasakysiu, kad pieno produktų nevartojantiems žmonės kalcio reikia mažiau (net iki 50%) nei pieno mėgėjams. Taip yra dėl to, kad neutralizuotų pieno sukelta rūgštingumą organizmas ima kalcį iš kaulų.

Antra, iš kur karvė gauna kalcio? Ji gi pieno negeria. Karvės kalcį gauna ėsdamos žolę (bent jau taip buvo praeityje), bet šiandieną ūkininkai karvėms duoda kalcio papildų.

Jei karvės kalcį gauna iš žolės tai nereiškia, kad jums reikia pradėti valgyti žolę. Žmonėms vieni geriausių kalcio šaltinių yra žalios lapinės daržovės - brokoliai, špinatai, salotos ir kt. Tiesa, dėl intensyvios žemdirbystės metodų, šiandieninės daržovės turi daug mažiau kalcio ir kitų mineralų nei prieš 50 metų. Taip pat kalcio turi riešutai, kiaušiniai. Galima net vartoti kiaušinių lukštų miltelius, bet prieš verdant kiaušinius reikia labai gerai nuplauti su muilu. Po to lukštus reikia išdžiovinti ir sumalti su kavos malimo mašinėle. Ir geriau naudoti naminių kiaušinių lukštus. Tiesa, dėl miltelių dozės nesu tikras, todėl reikėtų pasiklausti liaudies medicinos žinovų.

Kalcio papildai

Daugelyje papildų kalcis yra karbonato formos ir jo geriausiu atveju pasisavinama tik 10%. Vyresnių žmonių, kurių daugelis stokoja skrandžio hidrochlorinės rūgšties, organizmas kalcio karbonato arba iš viso nepasisavina arba pasisavina mažiau nei 10%. Taip pat kalcio karbonato papildai gali sukelti inkstų akmenligę, todėl tokių papildų reikia vengti. Jei jau vartosite kalcio papildus, tai kalcis turi būti citrato, askorbato, malate ar furmate formos. Žinoma, toks kalcis yra daug brangesnis, bet tikrai neverta pirkti produkto, kurio pasisavinama tik 1/10 ar dar mažiau, kas reiškia, kad mokėdami 1 litą geriausiu atveju gaunate tik 10 centų. Bet plačiau apie papildus ateityje.

Kaulams reikia kitų elementų

Vien kalcio vartojimas dažniausiai sukels daugiau žalos nei naudos, nes dauguma tokio kalcio atsidurs ant kraujagyslių sienelių, o ne kauluose. Kaulams reikia kitų faktorių, kurie yra daug svarbesni nei kalcis. Gerai dirvinis asiūklis (horsetail), kuris turi silicio, taip pat kaulams reikalingas magnis, vitaminas K ir D, stroncis ir kt.
O kalcio žmonėms dažniausiai trūksta dėl nepasisavinimo ir perteklinio kiekio gyvulinių baltymų - jie sumažina organizmo ph ir jam neutralizuoti imamas kalcis ir kiti mineralai iš kaulų ir taip privedama iki osteoporozės.
Kalcio pasisavinimui pagerinti reikia, kad būtų pakankamai tulžies. Daugelio žmonių kepenų latakai užsikimšę akmenimis ir taip tulžies gamyba ir nutekėjimas labai sumažėjęs. To pasekmė - sumažėjęs kalcio, riebalų ir riebaluose tirpstančiu vitaminų pasisavinimas.

Kepenų plovimas
Galima daryti kepenų ir tulžies pūslės plovimus, bet jei tai darysite, atsakomybę turite prisiimti patys. Tulžies gamybą skatina karčios vaistažolės, tokios kaip imbieras, tumerikas, kiaulpienės šaknys, todėl jas gerai vartoti po kiekvieno valgio. Iš natūralių produktų kalcio daug yra žalios spalvos daržovėse, taip pat migdolų ir kituose riešutuose. Dar daug kalcio yra carrob milteliuose, bet juose taip pat yra nemažai cukraus ir reikia, kad būtų termiškai neapdoroti (raw organic carrob powder).

Vitamino D Svarba

Kad pasigamintų pakankamai vitamino D, kuris kaip tik stimuliuoja kalcio pasisavinimą ir kaulų mineralizaciją, reikia vasaros laikotarpiu 20 minučių pabūti saulėje tarp 11-14 val. apnuoginus pusę kūno, ir be jokio saulės kremo. Jei oda jautri, tai pradėti reikia nuo 5 min. Dar galima vartoti papildus, bet reikia bent 2000 tarptautinių vienetų per dieną ar net dar daugiau, bet geriausia gauti iš saulės. Jei vartosite papildus, tai po kelių mėnesių reikia pasidaryti 25 Hydroxi vitamin D testą. Optimali norma turi būti 50-65ng/ml arba 125 - 162 nmol/L (nanogramai (1g=1 milijardas nanogramų) viename mililitre).  Mažiau nei 20ng/ml (arba 50 nmol/L) rodo žymų vitamino D deficitą. Tiesa, kartais dėl laboratorijos įrengimų testai būna apgaulingai geri. Taip pat testas gali būti kitais vienetais - nmol/L ir norma yra

Jei skaitote anglų kalba, tai galite paskaityti  Dr. McDougall straipsnį apie pieno žalą ir kaip pieno  pramonė finansuodama tyrimus reklamuoja ir propaguoja pieno žalą.

Čia yra dar vienas geras Dr. McDougall straipsnis apie kalcio poreikį, pieno produktus ir kaulų sveikatą

Susiję straipsniai:

Vaisių ir daržovių vartojimas ir stiprūs kaulai

Kodėl su papildais gaunami mineralai atsiduria ant kraujagyslių sienelių?

Ar kalcio vartojimas duoda stiprius kaulus?

Tikiuosi, kad ši informacija jums bus naudinga ir prašau palikti savo komentarus ir atsiliepimus žemiau. Laisvai reikškite savo nuomonę. Jūs nebūtinai turite su manimi sutikti - aš gerbiu visas nuomones. Jei turite kokių nors klausimų ar norėtumėte gauti papildomos informacijos, palikite žinutę žemiau (Kometarai būnant kitose šalyse pagal blogas.lt nuostatus neleidžiami, čia dėl spamo). Arba apsilankykite mano naujame forume Buk Sveikas, ypač gyvenate svetur, nes ten  komentarai leidžiami. Ir taip pat per Facebook, kur dažnai įdedu nuorodas į naujai rastą aktualią informaciją.

P.S.Taip pat blog’ą galite prenumeruoti į savo asmeninį kompiuterį per RSS srautą (tai tikrai ne virusas ir jo nereikia bijoti), kuris randamas kairėje pusėje, žemiau ‘Kategorijos’. Reikia paspausti ant RSS ir išsaugoti kaip ‘bookmark‘.

P.S.1 Jei manote , kad mano blog’e pateikiama informacija gali būti naudingajūsų draugams, artimiesiems ir kolegoms būčiau labai dėkingas, jei jiemsnusiųstumėte mano blogo adresą.

Andy

http://www.buksveikas.net/

Facebook

Rodyk draugams

komentarai (419) | “Pienas – sveikatos šaltinis ar ligų sukėlėjas?”

 1.   agiesha rašo:

  +1
  Tave muš. tikrai turi mušt. Mane jau mušė už tą pieną :D

 2.   regimantas rašo:

  jog pienas nera gerai esu skaites kulturizmas.net :) nes domiuosi sportu ir man visokie tokie dalykai yra labai idomu, todel uzeinu cia kazdien ir ieskau ka naujo parasiai:))
  taigi tikrai gan stipri papildziau savo zinias apie piena.
  gaila piena ir jo produktus megstu ir turiu juos vartot, nes zinau jog tokie pieno produktai kaip varske turi daug baltymu, o man sportuojanciam ju labai reikia://
  Beje gal tau butu nesunku parasyt man i emaila, kokius produktus galima butu vartot ir kokiu reiketu atsisakyt, nes dabar esu pasimetes ir net nezinau is kokiu maisto produktu(nekenksmingu) gaut pakankamai maistiniu medzegu, jog galima butu sportuot ir nejusti ju trukumo:)))
  buciau labai as tau dekingas jei parasytum man i emaila:)

 3.   andy rašo:

  Sveikas Regimantai,
  Aciu kad apsilankai, deje del laiko stokos kievina diena nauju straipsniu parasyti negaliu, nors i komentarus pasistengiu atsakyti is karto
  Del baltymu ir maisto, tai atsiusk man emaila.

  Nes nuomone, kad net ir aktyviai sportuojant baltymu be proto nereikia, nes visi nesunaudoti baltymai yra paverciami i glukoze ir jei jis yra nesunaudojams tai gliukoze paverciama i riebalus.
  Bet taip pat priklauso ir nuo individualaus organizmo bei medizigu apykaitos, nes vieniems reikia daugiau kitiems maziau

 4.   andy rašo:

  mano emailas info@lifecoachandy.co.uk

 5.   regimantas rašo:

  Ok as tau parasysiu.
  Tai vat jei nesunku galetum parasyt ka mazdaug galima vartot ka ne, nes kaip sakiau kazkaip sunku tiksliai nusistatyt ka valgyt ko ne:)

 6.   noriu buti sveikas :/ rašo:

  Sveiki,
  as taip pat noreciau info ar cia patalpinto straipsnio apie tai ko nepatartina valgyti (ar isvis reiketu vengti/atsisakyti),ka galima valgyti/patartina,ir ka privaloma valgyti :)
  lauksiu info/straipsnio :>

 7.   andy rašo:

  Sveikas

  Na jau esu trumpai rases,http://www.blogas.lt/SveikatosSaltinis/359901/bloga-mityba–tiesus-kelias-i-ligas.html Reikia atsakykyti, taip 4 pagrindiniu produktu:
  1.

  Cukrus ir ju turinciu gaminiu
  2.

  Balti miltai (balta duona ir kiti iš baltų miltų pagaminti produktai)
  3.

  Hidrogenizuoti ir kiti blogos kokybės riebalai (margarinas ir kt.)
  4.

  Pieno produktų ir perteklinis gyvulinės kilmės baltymų vartojimas

  O valgyti patarciau daugiau zalio maisto - sveiziu darzoviu ir vaisiu, geros kokybes riebalu - turinciu omega3
  http://www.blogas.lt/SveikatosSaltinis/366267/omega-3-riebaliniu-rugsciu-svarba.html
  Taip pat grudiniu produktu, tokiu kaip avizu, grikiu, ir kitu.
  Geros kokybes baltymu - laisveje gyvenanciu vistu kiausiniu, geros kokybes zuvies(kurios yra labai sunku gauti ir net neaisku ar isviso yra like), jei valgote mesa tai siulau ja vartoti saikingai - 1-2 kartus per savaite ir rinkites liesa ir be hormonu. Taip pat reikia venti keptu produktos mesos , ens ji turi kacirogenu.

  Placiau parasysiu ateityje, ir jei nori buti informuotas tai palik emaila arba prenumerkuo per RSS srautas, kuris yra desineje puseja zemiau kategorijos, reikia paspausti ant jo ir uzsavinti i Bookmarkus.

 8.   Arvydas rašo:

  Atleisk, Andy, pataisyk mane jei klystu, bet man atrodo, kad nepanaudoti angliavandeniai skyla į gliukozę, o ne baltymai..

 9.   Almantas rašo:

  Andy straipsnis tikrai glaustas ir nešantis pagrindine informacija. Apie kiekviena minti issakyta atskiroje pastraipoje galima kalbeti ir rasyti atskirus straipsnius:))). Sveikintinas Andy darbas ir pastangos informuoti zmones(o si informacija mano akimis yra teisinga) apie pavojus ir naudas kasdieniskame maiste. Tai saunu

 10.   Almantas rašo:

  To Arvydas
  Del baltymu virtimo gliukoze - isivaizduokime eskima, kuris beveik istisus metus negauna angliavandeniu, arba ta pati ledynmecio zmogu:), kuris tiesiog negaudavo kasdienines energijos-gliukozes is augalinio maisto. Gliukoze virsta ir riebalai ir baltymai, kuomet trukumas angliavandeniu maiste yra ryskus. Pavizdys-gydomasis badavimas, kuomet riebalinis sluoksnis ir raumenu mase(baltymai) ryskiai mazeja del vienintelio dalyko - organizmo energetinio poreikio, o ta energija yra tik gliukoze..

 11.   inga rašo:

  pieną gėriau ir gersiu.Nors esu diabetikė bet jo atsisakyti negalėčiau.Žinoma negersiu nė už ką pirktinio pieno.TŠėbvai gyvena kaime tai ir pienas pas juos pats skaniausias

 12.   Arvydas rašo:

  Susiradau straipsnį ir pats sau atsakiau į klausimą :)
  "Vienų organinių junginių trūkumas maiste kompensuojamas kitų junginių pertekliumi. Tokie procesai vyksta kepenyse.
  Baltymai gali virsti riebalais ir anglaivandeniais. Angliavandeniai- riebalais. Riebalai gali virsti angliavandeniais.
  "

  Šaltinis: http://www.moku.lt/darbai/moku.lt_maisto_produktai_ir_mityba

 13.   J rašo:

  Pieno nemėgau nuo pat vaikystės, bet labai mėgstu varškę.Ar varškę, kaip kalcio šaltinį, sveika valgyti?

 14.   Almantas rašo:

  to J
  Mano akimis ziurint visi pieno produktai, kurie yra paveikti rugimo proceso, yra kokybiski maisto produktai(varske, sviestas , grietine, kefyras ir pan) Rugimo procese pieno angliavandeniai - laktoze suyra.Zinoma renkames kuo naturalesnius, be jokiu krakmolu ir E (ypac ziureti tipo visokie ten labai sveiki jogurtai)

 15.   andy rašo:

  Visu pirma aciu uz komplimentus.
  O del varskes tai jei ji pagaminta is nepasterizuoto pieno tai dar puse bedos, nes kaip teisingai rase ALmantas rugimo procese pieno angliavandeniai suskila ir todel lengviau virskinami.
  Deja kiek zinau net ir is raugintu produktu kalcis yra pasisavinamas sunkokai ir del visu ir kaip jau rasiau pagrindiniame straipsnyje, del rugstingumo(ph) jus faktiskai prarandate daugiau kalcio negu gaunate

 16.   andy rašo:

  Ingai, Na man tikrai juokingas pasakymas negalieciau atsisakyti. Zmones nenori atsisakyti blogu iprociu ar pradeti sveikiau gyventi, be po to susirge mielai leidziasi insulina, daro chemo terapija (labai nemalonus procesas), gulasi ant operacinio stalo ar daro kitas skausmingas ar pavojingas medicinines proceduras.
  O zmones negali atsisakyti todel, kad nuo tu dalyku yra priklausomi(panasiai kaip narkomanai). Priedo nera noro ir motyvacijos atsisakyti.

  O norint ko nors atsiakyti reikia visada ziureti i teigiamus dalykus ( busius sveikesnis, geriau jausiuos, bus grazesne oda ir t.t) o ne i tai ka prarandate ( nuolat galvojant apie skoni). Jie koncentruosites i tai ka prarandate nevalgydami vieno ar kito nuodo tai anksciau ar veliau vis tiek atkrisite.

 17.    vėjasnuojūros rašo:

  Ar galėtumi parašyti straipsnį apie ALIEJŲ ?
  Gal 2003 m skaičiau straipsnį apie rafinuotų aliejų pavojų žmogaus kraujagyslėms , dėl ko JAV sveikatos departamentas įpareigojo rafinuoto aliejaus pramonininkus įspėti užrašais ant produkto apie tam tikrą riziką susirgti ateroskleroze ir kt. ligomis
  Kadangi pats kažkada domėjausi įv.sveikos mitybos klausimais.., esu pats sau padaręs keletą bendrų MITYBOS esminių apibendrinimų,
  1)baltas aliejus, balti miltai,balta druska,baltas cukrus ir baltas vanduo , visi jie yra RAFINUOTI PRODUKTAI , t.y. išvalyti,išdestiliuoti ,išsunkti produktai ,kurių PASISĄVINIMUI -ĮSISĄVINIMUI KŪNUI būtinos būtent tokios mikro-makro-vita medžiagos ,kurios anksčiau buvo tuose produktuose iki rafinavimo-išvalymo.Ką daro KŪNAS? Ogi iš savo rezervinių atsargų išskiria lygiai tokias pačias medžiagas ,kurių anksčiau turėjo tie produktai natūraliu pavidalu…Taip baltas cukrus,visa baltoji konditerija ėste ėda dantis sukelia ėduonis,paradontozes …gi rudas cukrus turi natūralias jėgas(medžiagas), kurios saugo dantis …rudame cukruje gausybė mikroelementų(kalcio,kalio,geležies..)gi baltas cukrus , kaip ir visi BALTI PRODUKTAI PROGRESO vardan tampa BALTAISIAIS KŪNO REZERVŲ „VAGIMIS“.
  Aš pats domiuosi ne tik sveikata , bet iš Dievo malonės iš vis tuom , ką pats sau ivardinu ,kaip „GYVAISIAIS SANTYKIAIS“
  Nes ir žemės paviršiaus geometrija turi reikšmės ..ir žmogaus meilė savo artimui ir gili pagarba gamtai , ir nėščios moters niūniavimas savo kūdikėliui…ir tai , kad nereikėtų miegoti šalia radiatorių 30-50cm atstumu…,ir tai , kad radiolą reikia išjungti iš pačios rozetės , nes priešingu atveju radioloje vis tiek pasilieka dirbti žemų dažnių stabilizatorius, kuris sukuria vos vos girdimą elektromagnetinį triukšmą , kuris labiausiai išdarko VANDENS STRUKTŪRĄ(smegenis sudaro apie 90%vandens), ir net neįtarsite kodėl neišsimiegojote giliu giliu miegu…o juk elektroniniai laikrodžiai-žadintuvai ypač stiprai skleidžia žemo garso dažnius…
  Taigi dabar patys pasvarstykit kur tas jūsų pasterizuotas pienas …Tikras sveikatingumas yra 3-7 metų intensyvi MOKYKLA, gausybė savistabos , dienoraščių rašymas , bendravimas su įv. žmonėmis . Ar įsivaizduojat kokį juodą darbą sunkumų kilnotojui Ramūnui Vyšniauskui nudirba jo tėtis treneris, ir dar du žmonės
  Linkiu visiems kantrybės - kalnus kilnojančios , sielos ramybės ,ir sveikatos tokios ,kad žmogų norėtumėte pernešti į kitą upės krantą ant savo pečių

 18.   andy rašo:

  Del alieju tai apie juos siek tiek jau esu rases
  http://www.blogas.lt/SveikatosSaltinis/366267/omega-3-riebaliniu-rugsciu-svarba.html
  http://www.blogas.lt/SveikatosSaltinis/363908/hidrogenizuoti-reibalai–vis-dar-legalus-nuodas.html
  http://www.blogas.lt/SveikatosSaltinis/368758/rapso-aliejus–sveikas-ar-nuodingas.html
  http://www.blogas.lt/SveikatosSaltinis/371443/alyvuogiu-aliejus-ir-kiti-sveikatai-naudingi-riebalai.html

  Na apie toki Jav isipareigojima tikrai dar neteko girdeti ir galiu jus garantuoti, kad tokio ispejimo amerikoje ant aliejaus nera, bet aisku turetu buti,
  Nes soju, kukuruzu, saulegrazu aliejai turi daug omega 6 kurios skatina uzdegiminius procesus ir del kuriu kaip tik ir atsiranda daugelis sirdies ir kraujagysliu ligos.
  rapso aliejus taip pat nieko gero.
  o apie margarina tai jau nekalbu, si produktas normalioj visuomenej seniai turetu buti uzdraustas.
  Deje amerika ir pasaulines organizacojos valdo ir itakoja dideliu korporaciju bosai ir taip zmones yra nuodijami.
  Beje yra net toks radikalus poziuris, kad leisdami parduoti prastus produktus norima sumazinti zmoniu skaiciu zemeje, nes jau pradeda trukti maisto ir kitu resursu.

 19.   andy rašo:

  Del balto ir rudo cuckraus tai tarp ju beveik nera jokio skirtumo. Nes rudas cukrus yra truputi apipiltas melasu.

  O pats melasas tai jau geriau, turi visokiu vitaminu,

  O geriausia tai valgyti grynas cukrasvendres, nes jos turi gelezies daugiau nei mesa, taip pat kitu mineralu. tik nezinau is kur ju gauti.

  O visi rafinuoti produktai tai tuscios kalorijos ir ju vartoti nereiketu. Ir daugelis rafinuotu produktu yra balti ar sviesus - balta duona, balti miltai, balti ryziai, cukrus.
  Gerai yra sakoma nedek balto produkto i burna. Isimciu vos kelios - kokoso riesutai, kiausinio baltymas dar kelietas kt.

 20.   andy rašo:

  Del miego, tai ivairus elektro prietaisai trikdo miega, nes jie skliedzia elektromagnetines bangas, kurios susikerta ir sutrikdo smegenu bangas.
  Dar labiau pavojinga jei namuose yra bevielis telefonas ar bevielis internetas,

  Miegamajame kambaryje idealiai neturetu buti jokiu elektriniu prietaisu - televizoriu, kompiuteriu, elektriniu kaikrodziu sildytuvu.
  Taip pat nelaikyti mobilaus telefono, ar bent ji isjungti.
  Esu parases straipsni apie mobiliuju telefonu keliama zala
  http://www.blogas.lt/SveikatosSaltinis/376591/mobilieji-telefonai-pavojingesni-sveikatai-nei-rukymas.html
  Taip pat meigamasis turetu buti gerai isvedintas ir geriausia migoti prie atviro lango, isskyrus kai gyvenate prie didelio kelio.

  Beje dabar i daugeli nauju ciuziniu ir lovu, kilimu deda gaisrams atspariu chemikalu (nesu tikras del vertimo) - fire retardants. Jie yra labai pavojingi sveikatai ir ypac vaikams bei naminiams gyvunams - katems, sunims. Bet apie juos placiau kita karta.
  Amerikoje tokiu chemikalu deda net i caiku pizamas, kas yra absoliutus absurdas

 21.   andy rašo:

  Yra labai stiprus ir tiesioginis rysis tarp geros sveikatos ir sielos. Todel vien mitybos nepakanka, reikia kad vyrautu pozityvios mintys, dekingumas, meile ir kitos geros emocijos.
  Nusisraminti ir pamirsti gyvenimo sunkumus padeda meditacijos, kuriu paprasciausia forma yra atsisesti ramioje vietoje ir sekti savo kvepavima, ir nesvarbu kad kokia mintis ateis, reikia stengtis sutelkti visa demesi i kvepavima. Net ir 5 min tokioje busenoje geriau nei ziureti televizoriu.

 22.    vėjasnuojūros rašo:

  ANDY, dėkui už komentarus , tą straipsnį apie aliejų JAV surasiu IR DUOSIU NUORODĄ
  Aha , turiu dokumentinį mokslinį filmą „TAJNA VODY“ rusų k. Kaip Britanijoje , ar žmonės suvokia , kad esam ant esminių civilizacijos persilaužimo SLENKSČIO apie visiškai naują mokslinę paradigmą(požiūrį) kas yra materija ir jos savybės ?
  Štai tas straipsnis
  „Riebių produktų etiketėse JAV teks žymėti dar vieną kenksmingą komponentą“

  ELTA
  2003 liepos mėn. 10 d. 13:13

  Tirpinamas sviestas
  Visos Jungtinėse Amerikos Valstijos parduodamos pakuotos prekės, kurių sudėtyje esama riebalų, bus žymimos etiketėmis, kuriose turi būti paaiškinta, kiek tuose produktuose esama kraujagysles užkemšančių medžiagų, kurios vadinamos trans riebiosiomis rūgštimis.

  Tokį sprendimą trečiadienį paskelbė JAV vyriausybė.

  Vadinamųjų trans riebiųjų rūgščių būna visuose gyvulių riebaluose - nuo mėsos iki sviesto. Dar į maisto produktus dedama ir sintetinių šio tipo riebiųjų rūgščių, kad riebalai kietėtų, būtų panašesni į sviestą. Jų esama mėsoje, piene, kepsniuose; jie didina cholesterolio kiekį, ypač blogojo.

  "Tokie riebalai yra blogi, jie kenksmingi. Kuo mažiau jų jūs ir aš suvalgysime, tuo sveikesni būsime", - sakė JAV sveikatos ir paslaugų žmogui tarnybos sekretorius Tommy Thompsonas (Tomis Tompsonas) per spaudos konferenciją.

  Lyg šiol maisto produktų etiketėse jau būdavo žymimas sočiųjų riebalų kiekis, dabar toks pat reikalavimas bus taikomas ir trans riebiosioms rūgštims, kurios taip pat didina "blogojo" cholesterolio kiekį kraujagyslėse.

  Beje, naujasis reikalavimas įsigalios nuo 2006 metų sausio. Ligi to laiko atitinkamos vyriausybės institucijos turi parengti visą reikalingą poįstatyminę bazę.

 23.   andy rašo:

  Gerai paeiskojes radau info apie tai.
  Cia tos trans reibiosios riebalines rugstys(trans fats) - yra visiems gerai zinomi margarinai - hifrogenizuoti riebalai.
  O gyvyliniuose rebaluose mano ziniomis jokiu trans reibiuju reabliniu rugsciu nera, trans riebiosios rugstys susdaro pakaitinus aliejus aukstoje temperaturoje, po tokio proceso jie sukieteja (kaip margarinas) ir igauna daug ingesni galiojimo laika, bet jos labai kenkia kraujagyslems ir sirdziai.
  Placiau apie hidrogenizuotus riebalus esu rases.

  Beje trans riebiosios rugstys labai lenvai susidaro kepant maista rapsu, saulegrazu, soju ir kukuruzu aliejuje.

  Nors amerikoje ir reikalaujama zimeti trans riebalines rugstis, gudrus prekybininkai rado kaip si iskyma apieti.Jei trans riebiuju riebalu kiekis vienoje porcijojenevirsija 0.5 gr. tai galima teigti , kad produktas turi 0 trans riebiuju rugsciu. pvz. 1 sausainis turi 0.4 gr.
  Bet ir suvalgius keturis sausainius at daugiau tu suvartoji 2 gr. Ir tai labai lengvas budas apeiti istatyma ir taip klaidinti zmones.

  O mesoje ir ktiuose gyvyliniuose riebaluose trans riebiuju rugsciu nera
  , yra tik sociuju riebalus, kurie yra daug maziau pavojingi nei trans riebiosios rugstys - hidrogenizuoti riebalai.

  O lietuvoje, kaip ir daugelije kitu saliu trans riebiosios rugstys dedamos i labai daug produktu,ir jos daugelije atveju uzmaskuojamos 'darzoviu aliejau' ir kitokio aliejaus pavadinimu, todel reikia buti labai akyliems ir tokiu produktu vengti

  Trans rienbiosios riebalisnes rugstys privalo buti kuo greiciau uzdraustos

 24.   andy rašo:

  Klaidos korekcija - 4 sausainiai 1.6 gr., 5 sausainiai - 2 gr.
  Apie hidrogenizuotus riebalus
  http://www.blogas.lt/SveikatosSaltinis/363908/hidrogenizuoti-reibalai–vis-dar-legalus-nuodas.html

 25.   Petras rašo:

  Va cia radau parasyta, kad naturalus pienas nera taip jau ir blogai - netgi kai kuo gerai: http://www.theecologist.org/pages/archive_detail.asp?comments=y&content_id=1125#comments

 26.   andy rašo:

  Na as straipsnyje minejau, kad nepasterizuotas pienas ir jo produktai gali buti naudingi.
  O sis straipsnis tai ne apie naturalu piena.
  Zodis 'organic' reiskia ekologiskas. O ir ekologiskas pienas parduodamas parduotuveje yra pasterizuotas, o pasterizavimas pakeicia pieno struktura.
  Bet problema yra, kad daznai tokie tyrimai tiria viena dalyka, visikai ignoruodami likusius, o sis studija kiek suprantu lygino ekologiska piena su neekologisku ir aisku irode, kad ekologiskas pasterizuotas pienas geriau nei pasterizuotas neekologiskas, kuris daznai buna su hormonais.

  O sveikiausi vaikai buna kurie yra ilgai maitinami motinos pienu, kuris kaip tik yra sukurtas kudikiams.

 27.   MarryJane rašo:

  hmmm, keista. Skaiciau daug straipsniu, mediku ir kitu protingu zmoniu pasisakymu apie tai, kad pieno produktai yra bene pagrindinis kalcio saltins ir ypatingai rekomenduotini zmonems turinties ivairiu osteoporoziniu, artritiniu negalavimu… Ir kad pienas mazina rugstinguma, o ne didina kaip cia mineta… Nebezinau kuo tiketi

 28.   andy rašo:

  Jei sako medikas, tai dar nereiskia,kad jis yra 100% teisus, nes kiek zinau medicinos mokykloje apie mityba moko labai nedaug , bent jau uzsienyje. Taip pat amerikoje ir kituose vakaru salyse (ir turbut lietuvoje taip pat) medikai israsineja vaistus, nuo cholesterolio pasikliaudami pagrinde farmocijos kompaniju info, kuri tikrai nera objektivi.
  Taip pat daug gydytoju yra pasieke toki 'ligi', kad jei to ju nemoke medicinos mokykloje, arba apie tai nerasyto kokiame nors gerai zinomame medicininiame zurnale tai visa kita yra moksliskai neirodyta ir todel yra nesamone ar net sarlatanizmas. Ir as tikrai gerbiu gerus gydytojus, kurie stengiasi gygyti/mokyti zmones sveikai gyventi, o ne vien diagnozuoja ir israsineja vaistu

  Del rugstingumo, tai cia as kalbu apie ph (rusciu ir sarmu balanca o ne taip visiems gerai zinoma skrandzio rugstinguma. Ir beje apie ph siuo metu rasau straipsni ir ji publikuosiu artimiausiu laiku.
  Ka sako gydotojai tikrai nereiketu aklai pasikliauti, ypac siandiena kai vaistu representantai labai daug gydytoju yra itakojami. Todel siulau paeiskoti alternatyvios nuomone.
  Ir pieno atveju tai apie kaip kalcio saltini tai daug nesamoniu prirasyta, norint parduoti daugiau pieno produktu.
  Bet jus turite laisva pasirinkima kuo tiketi.

 29.   andy rašo:

  Jei skaitote angliskai tai siulau paskaityti si
  straipsni
  http://beyondhealth.com/milk.aspx

  Taip pat dar vienas, Labai gerbiamo Gyd. Mercola http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2008/01/02/dont-get-milk.aspx
  Nors jis nera visikai pries piena, bet jis pataria tik nepasterizuota.

 30.   andy rašo:

  Kaip rasiau straipsnyje, jie vartosite nepaterizuotus piena ar jo produktus tai dar puse bedos, bet pasterizavimas pakeicia pieno struktura ir taip ji padaro labai sunkiai virskinamu ir kalcis is tokio pieno beveik nepasisavinamas ir dar blogiau organizmas neutralizuodamas pieno nuzeminta ph (vis gyvuliniai produktai rugstina organizma) ima kalci is kaulu.

 31.   arete rašo:

  Siaip pienas yra geras priesnuodis…

 32.   andy rašo:

  Nelabai supratau ka jus turite galvoje. Jei galite paaiskinkite placiau.

 33.   Sartorius rašo:

  Andy, taip sauniai pradejai straipsni, jog pienas nera jokio gyvo sutverimo mitybos dalis, o i pabaiga nusivaziavai :/ ("Na jei negalite atsisakyti pieno tai bent jau vartokite nepasterizuota"). Kompromisai veda i aklaviete! Pienas ar jo produktai nera nei reikalingas, nei naudingas, tavo straipsnis tik patvirtina tai, o jei taip, tai agituoti uz saikinga ar protinga vartojima mazu maziausiai NEATSAKINGA!

 34.   Andy rašo:

  Sartoriau tikrai su jumins sutinku , kad pienas suaugusiems yra nereikalingas. Taciau as visada palieku pasirinkimo laisve skaitytojui, ir as tikrai nesiruosiu isakineti ka visi turi valgyti, nes vieno teisingo mytibos stiliaus nera .
  Taip pat turbut nerealu , kad kievienas paskaites si straipsni atsisakys vartoti pieno produktus ir manau yra gerai pateigti siek gersne alternatyva, nepaisant to daugeliui zmoniu nepasterizuoti pieno produktai yra neprieinami.

 35.   Sartorius rašo:

  Andy, tu juk pradedi savo karjiera kaip “life coach”, o tavo zodziuose “visada palieku pasirinkimo laisve skaitytojui” slepiasi atsakomybes vengimas. Jei dirbi su zmogumi, turi prisiimti atsakomybe, kitaip tai bus tik zmoniu mulkinimas. Ar isivaizduoji narkologa kuris rekomenduoja narkomanui pereiti nuo heroino prie extazy, nes tai maziau zalojantis sveikata narkotikas? Gal teko susidurti su gydytoju siulanciu alkoholikui viski pakeisti vynu? Ar tu pats rekomenduotum norinciam atsikratyti rukymo zmogui pereiti prie “lengvesniu” cigareciu? Ar tai geresne alternatyva? Vadinkime daiktus savo vardais, nuodai yra nuodai , nepaisant ju koncentracijos, intoksikuoti zmones suvartos tiek kiek “reikia” ir mazesne zala turinciu produktu :) Kaip jausies, jei zmogus pasirinks “lengvesni” nuoda ir galu gale bus ten pat… ligonineje?
  Negaliu sutikti ir su kita tavo nuomone “vieno teisingo mytibos stiliaus nera”. Apgailestauju, bet tave apgavo, toks “stilius” yra ir jis paprastas kaip trys kapeikos :) Taciau ji suvokti ir priimti nera paprasta nes ekspertai, autoritetai, guru, ziniasklaida, farmacines korporacijos ir vyriausybes gerokai praplove smegenis mums visiems…

 36.   andy rašo:

  Del life coachingo, tai geras 'life coach' niekada jums nesakys , kad daryti, nebent gali pasiulyti, bet galutini sprendima priima pats zmogus.
  Pagrindinis life coaching tikslas yra padedi zmogui atrasti ko jis nori ir tada padeti jam susidaryti plana kaip pasiekti tai ko nori.

  Is kitos puses sis blogas nera 'life coaching' tai daugiau informacija apie sveikata ir sveika gyvenimo buda, kuria skaitydami zmones priimtu savo sveikata gerinancius sprendimus.
  As tikrai negaliu priversti nei vieno zmogaus ka nors daryti, tai gali padaryti tik pats zmogus.

  del alkoholio, rukymo ir narkomanijos tai su jumis absoliuciai sutinku, ir as 100% pries narkomanija, rukyma ir alkoholizma. Ir beje pats visiskai nevartoju alkoholio, kuris yra neuro toksinas (naikina nervu lasteles).
  Bet velgi siu zalingu iprociu kaip ir kitu vien valios pastangomis nera lengva atsikratyti ir tik nedaugeliui tai pavyksta.
  Geresnis medotas yra surasti labai gera priezasti kodel tau reikia sio yprocio atsiskratyti ir , kad ji buti pakankamas motyvas atsisakyti kvaisalu. Taip pat reikia bloga yproti asocijuoti su skausmi(gausiu vezi, kosesiu, bus geltona oda) ir ir susilaikyma nuo jo malonumu (pvz geriau jausiuo, turesiu daugiau energijos, bus grazesne oda ir t.t.). Taip reikia naudoti vaizduoti , dar galima daryti savihypnoze ar net nueiti pas kvalifikuota hypnoterapeuta - ir cia nereikia maisyti terapines hypnozes su scenos hypnoze, tai 2 visiskai skirtingi dalykai. deja su alkoholizmu ir rukymu yra sunkiau, nes tai yra ne tik psichologine, bet ir fizine priklausomybe ir cia jau reikia ivairius specialistu pagalbos bei visokeriopos artimuju paramos.

 37.   andy rašo:

  Nenoreciau tarp alkoholizmo/ narkomanijos ir pieno produktu deti ligybes zenkla, nors aisku ir zmoniu kurie yra priklausomi pieno produktamas, cukrui ir kitokiems zalingiems maisto produktams.

 38.   andy rašo:

  Nevisiskai suprantu jusu minti 'Apgailestauju, bet tave apgavo, toks “stilius” yra ir jis paprastas kaip trys kapeikos :)'
  Jei zinai ta geriausia mitybos stiliu/dieta (man nepatinka zodis dieta, nes angliskas zodis 'diet' skiriasi tik viena raide nuo zodzio 'die'= mirti )kuris tinka absoliuciai visiems tai butu idomu ja isgirsti.
  Bet mano nuomone tokio stiliaus nera.
  Nors as pastaruoju metu valgau pagrinde zalia /nevirta maista as nesakau , kad jis yra idealus ir visi turi taip maitintis.

  Zinoma yra labai daug produktu, kurie aiskiai kenkia sveiktai ir ju norint tureti gera sveikata ir gerai jaustis reikia atsisakyti.
  Bet taip pat yra viena kitai priestaraujanciu nuomoniu apie ivairiu produktu nauda ar zala ir cia jau reikia experimentuoti ir ziureti kaip tavo kunas reaguoja i viena ar kita produkta ir po to spresti ar ji vartoti ar ne. aisku tai nera lengva padaryti ir pirma reikia gerai save pzainti, kad nesumaisytum tikru organizmo poreikiu su troskimais(cravings). Ir beje zmones yra alergiski ar jautrus tiems produktams , be kuriu , kaip jie teigia, negaletu gyventi. taip panasus poveikis kaip narkotiku, gavus doze trumpam pageraja, bet poto organizmas turi sutelkti visas jegas kad atsikratitu siu toksinu.

  del to , kad zmonesm yra paplautos smegenys tai taip pat su jumis sutinku

 39.   Sartorius rašo:

  Geras advokatas, gydyojas, treneris visada prisiims atsakomybe uz savo “patarimus”. Taciau rinkoje turime atvirkstine situacija, didzioji dalis “patareju” deda i krumus pirmai problemai atsiradus. Priversti cia nieko nereikia, taciau parodyti netaisyklingos mitybos zala reikia be uzuolanku ir kompromisu. Man patinka Allen’o Carr’o knygos, ten jis labai itikinamai desto argumentus preis netinkama mityba, rukyma ar alkoholi, jis nieko nevercia, bet rezultatau pasiekia stulbinanciu. Andy, paskaityk jo knygas, nereikes siulyti savo klientams tos patarimu misraines is hipnozes, vizualizacijos, valios ir artimuju paramos :). Uzdarykime sia tema, nes manau kiekvienas liks su savo nuomone :)
  Nededu ligybes zenklo tarp narkotiku ir pieno, taciau perskaites tavo straipsni radau tokius issireiskimus: “daro daugiau žalos nei duoda naudos”, “tampa dar laibiau nuodingas”, “padaro kalci beveik visiskai neisisavinama”, “dar labiau nevirskinamu”, “sukelia alergija ir kitas autoimunines ligas”, “sunaikina gerasias bakterijas”, “sukelia chroniskas ligas – reumatoidini artrita diabeta, vezi, sirdies ligas, bronchine astma, ir Alsthaimeri, taip pat ivairius virskinimo sutrikimus, Krauno liga (opos zarnyne), alergijas, depresija, jautraus zarnyno sindroma”, “nuodija organizma ir taip sukelia ivairias ligas ir alergijas”, “skatina gleiviu produkcija organizme”, “vartojimas paumina plaučiu ir kvepavimo taku ligas”… ir dar tiek pat, nes sios frazes tik is puses straipsnio. Jei visa tai tiesa, o tu tiki tuo, tai manau, kad pienas yra DAUG KARTU baisiau nei narkotikai. Kodel? O gi todel, kad nuo ligu sukeliamu pieno serga ir mirsta simtai milijonu zmoniu, nes 90% populiacijos vartoja piena ar jo produktus. Kiek mirsta nuo narkotiku? Nepalyginamai maziau!
  Andy, bloga mityba zmonijai atnesa milijonus kartu daugiau zalos nei narkotikai, alkoholis ir tabakas kartu sudejus. Didzioji dalis zmoniu (98%) mirsta nuo ligu, o ne nuo senatves (pats ta puikiai zinai ir matei kaip tai atrodo). Siu ligu priezastys pirmiausiai slypi mityboje, o tik po to aplinkos uzterstume, nejudrume, strese ar psichologineje bukleje. Zinoma, daugumoje atveju visi sie faktoriai kartu ir labai aktyviai dalyvauja sveikatos zlugdymo procesuose.

  BTW, UHT pienas kaitinamas iki 96C o ne iki 196C.

 40.   Sartorius rašo:

  Koks gi tas idealus mitybos “stilius”? Ar jis tinka absoliuciai visiems?
  Pradziai reiketu pasiaiskinti koki mitybos stiliu turi kiti planetos gybentojai? Kokios dietos laikosi briedziai, stirnos, antilopes, zebros, drambliai, liutai, vilkai, ir t.t. … o gal pakaktu zvilgteleti i primatu dieta (juk pagal genotipa mes niekuo nesiskiriame net 98%)? Tai ka jie valgo, kad ju tarpe nesimato stipriai nutukusiu ar sulysusiu, kitaip paliegusiu? Kodel ju kunai stiprus ir raumeningi, pilni energijos ir sveikatos?
  Gal todel, kad jie kasdien varo i sporto sale, saujomis ryja papildus, skaiciuoja kalorijas ir mikroelementus, laikosi “gudriu” dietu?
  Kur priezastys ir koks tas stebuklingas mitybos "stilius"?

 41.   andy rašo:

  Sartoriau dekoju uz idomias mintis ir issakyta kritika.
  Del gamtos tai absoliuciai sutinku. Visi gyvunai gyvenantys laisveje valgo naturalu , nevirta maista ir yra sveiki, jiems nereikia jokio veterinaro.
  Absoliuti dauguma tos pacios rusie gyvunu valga daugiau maziau ta pati maista. Stai visos karves eda zole, vilkai - mesa ir t.t.

  Deje su zmogumi yra truputi kitaip. Visu pirma daugelis zmoniu yra labai nutole nuo gamtos ir maitinasi labai prastos kokybes maistu, kuris daugeliu atveju yra bevertis.

  Kitas skirtumas yra tas, kad zmones gyvena gyvena ivairiuose klimato juostose, kai daugelis gyvunu gyvena tik jiems tinkamose klimato salygose ir galimas daiktas kad delto eda ta pati maista.
  Kadangi zmones gyena daugiau maziau visuose klimato juostose tai ju mityba itakoja aplinka del to ir teigiu , kad yra nerealu tiketis , kad visi zmones prades valgyti ta pati maista.
  Stai eskimai valgo daug gyvulinio maisto riebalu, nes ten darzoves neauga ir jie yra sveiki, beveik neserga.
  Prie vidurzemio juros gyvenantys zmones valgo cia prieinama maista - zuvi, alyvuoges, vynuoges ir t.t. ir kol sie zmones valge naturalu maista dauguma ju buvo sveiki. bet paskutinius keliasdesimt metu labai pasikeite zmoniu mityba - valgo daug visokio virto, rafinuoto, nenaturalaus maisto, kuriame pilna chemikalu, ir kitokiu cheminiu ir sintetiniu ingredfijentu.
  Beje as pats paskutnius 8 men valgau beveik zalia nevirta maista, bet velgi nesakau, kad tai yra geriausias stilius ir , kad visi taip turi maitintis.

 42.   andy rašo:

  Dabar del pieno, kaip jau ne karta sakiau , kad pagrindines problemos yra del pasterizuoto pieno, aisku mano nuomone net ir kaimiskas pienas zmogui yra nebutinas ir as asmeniskai pieno produktu nevartoju.

  Kas del atsakomybes neprisiimimo tai su jumis nesutinku. Nes kiekvienas zmogus atsakomybes prisiima uz save, nes net ir labai noredamas terapeutas, lifecoach, gydotjas, ir t.t nieko nepadarys jei pats zmogus to nenores ir nera tikslo versti zmogu ka nors daryti jei jis to absoliuciai nenori, taip darydami tik supykdysite zmogu ir dar savo laika veltui leisiti.

  Ir manau net jusu minimos knygos autorius Allen Carr tikrai neprisiima atsakomybes , kad kiekvienas knygos skaitytojas mes rukyti.

  Taip pat manau, kad jis tikrai neturi 100% sekmes reitingo.
  O jo knyga butinai paskaitysiu.

  Dar noriu paklausti, buten kad jus pats valgote?

 43.   andy rašo:

  Del UHT pieno tai tikriausiai busiu suklydes ir aciu zu pastaba.
  Skirtingais duomenismi UHT pienas kaitinamas 135-145 C.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Ultra-high-temperature_processing
  http://www.dairyconsultant.co.uk/pages/UHT_Process.htm

 44.   andy rašo:

  Taip pat visiskai sutinku , kad bloga mityba yra daug didesne problema nei narkotikai.
  Taip pat vaistai nuzudo daug daugiau zmoniu nei nelegaliais laikomi narkoti.
  deja maista ir vaistai yra labai pelningas biznis tai apie tai nutylima ir del pinigu leidziama legaliai nuodyti zmones.

  Beje dar del narkotiki tai yra tokia teorija, kad beveik visus US narkotiku pardavimus kontroliuoja CIA (amerikos slapta tarnyba).
  Ir narkotikai net buvo gabenami is afganistano ir vietanmo idedejus i zuvusiu isskrostu kareiviu kunus.
  Ir kova pries narkotikus tai tik akiu dumumas.

 45.   Sartorius rašo:

  Nezinau ar eskimai tinkamas pavizdys. O kur gyveno Homo Erectus, o veliau Homo Sapiens? Gal tundroje ar uz poliarinio rato? Gyveno ten kur silta ir apstu augalinio maisto, aisku ledynmeciai ir populiacijos augimas paskatino migracija ir nauju, neiprastu zmogui, maito produktu isisavinima. Antilope Afrikoje ir siaures elnias Aliaskoje minta tuo paciu, tuo kas auga is zemes, baltasis lokys Grenlandijoje ir rudasis Indijoje valgo ta pati :) Zmogus, per desimtis tukstanciu metu, savo mityba transformavo totaliai, taciau ar pasikeite jo anatomine struktura, ar evoliucionavo vidaus organai, skrandis, zarnynas? Vargubau… Pats minejai, kad karves seriamos papildais ir kombinuotais pasarais daug serga, o zmogus negaudamas naturalaus ir jo anatomijai budingo maisto, kencia taip pat. Taciau yra issigelbejimas, tai siuolaikine medicina, farmacijos ir maisto pramone, kurios be vargo isgydys bet koki sh. valganti zmogu :))) Todel, siulau ir toliau maitintis tuo ka mums kisa “Matrica” ir apsirijus ar nutukus, susirgus tuzinu ligu, gelbetis stebuklingomis ta****emis kurios sprendzia visas problemas :)

  Mano mityba labai paprasta, as valgau naturalu maista, ta kuri valge zmones ir ju proteviai simtus tukstanciu metu.

  Del UHT pieno apdorojimo temperaturos tu ir vel teisus :)

 46.   Anonimas rašo:

  Vaizdas kad Sartorius ussimane pasipuikuot. Jei jau toks mandras tai skleisk informacija savo tinklapyje o ne cia kritikuok ir kabinekis. As suprantu kad Andy nera gydytojas o tik pateikia surasta informacija. Uz kuria skaitytojai dekingi.

 47.   Anonimas rašo:

  galima suzinoti, is kur traukti sitie faktai? ar jie pagristi eksperimentais?
  parasyti galima bet ka.

 48.   andy rašo:

  Straipsnis parengtas pagal :
  R.francis 'Never be sick again'
  http://beyondhealth.com/milk.aspx
  Dont drink your milk, Dr. Frank Oski, buves J.Hopkins medicinos universiteto direktorius
  http:/www.mercola.com
  http://nomilk.com/list.html
  Gary Null radio laida http://garynull.progressiveradionetwork.org/categories/milk.aspx

  Beje daznai buna, kad pienui palankus tyrimai yra financuojami pieno pramones. Ir aisku tada nustatoma, kad pienas geras kalcio saltinis ir t.t. kai yra visiskai atvirksciai

 49.   andy rašo:

  Cia yra nurodyta keletas tyrimu, paneigianciu taip isreklamuota pieno nauda
  http://www.strongbones.org/
  http://www.drmcdougall.com/med_hot_calcium.html
  http://www.vegsource.com/articles/calcium_update.htm
  http://www.milksucks.co.uk/osteo.html - ziureti apaciuje po straipsnio

 50.   andy rašo:

  Sio straipsnio pabaigoje yra nurodyta 33 saltiniai - tyrimai kurie parodo pieno sukeliamas problemas ir atskleidzia pieno mitus

 51.   andy rašo:

  Jei skaitote angliskai tai : cia yra sitrauka is vieno straipsnio, kur teigiama , kad 53% moksliniu studiju nerado irodymu, kad pienas naudingas sveikatai, 14 % parode, kad pienas sulpnina kaulus.
  Zinant , kad daugelis pieno studuju yra financuojama pieno pramones tai sis skaicius gali buti dar didesnis.
  In September of 2000, two researchers compiled a review of the 57 studies on dairy products and bone health which had been published in the scientific literature since 1985. This review was published in the American Journal of Clinical Nutrition.12 Not surprisingly, most of this research was financed by the dairy industry. The researchers reported that 53 percent of the studies showed no benefit from dairy. Then they excluded studies with weak evidence or poor techniques, which eliminated more than half of the studies. Of the 21 remaining studies, 57 percent again showed no benefit from dairy, and another 14 percent found that dairy products actually weaken bones. Think about that – this means that 71 percent of the scientifically sound research did not support the bone building benefits of dairy products and some showed actual harm.

 52.   Aukse2 rašo:

  Andy parasykite straipsni apie tai kaip valgyti ir ka valgyti, ka pirkti ir ko ne, ka gaminti ir kaip gaminti, kad butum visiskai sveikas ir saves nenuodytum.

 53.   andy rašo:

  Siuo metu esu gana uzsiemes, bet ateityje straipsni apie tai ka valgyti ir ko ne butinai parasysiu.
  Si karta pasakysiu tik bendrai.
  Reikia valgyti kuo naturalesni maista: sviezi vaisiai darzoves ir juo geriausia valgyti zaliu, bet jei zali visiskai nepatinka tai gerai ir virti , bet geriau virti ant garu.
  Taip pat valgyti nerafinuotus grudus/kose- grikiai, rudi ryziai, sorai, avizu kruopos, dribsiai, miezines kruopos dribsniai. Ir geriausiai jas virti vadenyje o ne piene,
  Paskaninti galima ivariais prieskoniais, kaip imbieru, petrazole, cinamonu.
  Taip pat ankstinius - zirnius, pupeles, tik patarciau vengti sojos.

  Taip pat gali saikingai valgyti geros kokybes baltymus, kaip kiausinius( valgyti zalius tik reikia gerai nu plauti ar skystai virtus) ar zuvi (tik patarciau vengti lasisu, taip pat keptu ar rukytu)

  Visu kitu produktu ir ypac tu kurie turi ilga ingredijentu sarasa reikia vengti ar jei neiseina is karto atsisakyti tai eliminuoti palaipsniui.
  Siulau vengti pieno ir visu jo produktu, galima nebent vartoti nepasterizuoto pieno produktus, bet nurint liekneti geriausia ju isviso atsisakyti.
  Duona jei valgto tai valgyti tik juoda ir ziureti kur nera jokiu konservantu , emulsikliu. Bet valgyti saikingai, nes duona yra kaloringa.
  Vengti visu baltu miltu produktu, tame tarpe ir baltos duonos , baltu ryziu, sausainiu.
  Vengti visu saldumynu, saikingai galima vartoti tik medu.

 54.   andy rašo:

  Del riebalu, tai reikia atsiakyti margarinu, tepiuju riebalu, visu rafinuotu alieju, kaip saulegrzu, rapsu, soju kukuruzu, darzoviu.
  Saikingai galima vartoti geros kokybes alyvuogiu alieju, gerai linu semenu aliejus semunu alieju.
  Dar gerai patys linu semenys, kurie turi daug skaidulu ir kitu naudingau medziagu. Tik juos reikia sumalti su kavamale. Bet malti tik vienam kartui nes jie greitai oksiduojasi.
  Galima deti i koses arba tiesio i sikline vandens idejus kelis saukstus isgerti/sivalgyti pries valgi, labai gerai nuo viduriu uzkietejimo.
  Reisutai gerai tik reikia vartoti saikingai, tik vengti zemes riesutu.
  Ir riesutus pries valgant geriausia pamirkyti.

  Vengti ar vartoti labai retai dziovintus vaisius, nes jie turi daug cukraus.

  Jie neisena visko is karto atsisakyti tai pradekit pamazu ir laipsniskai, mazinant kieki ir po to is viso nustoti.
  Taip pat galima is pradziu atsisakyti , saldumynu , po to po kokios sav, baltu miltu gaminiu ir t.t

 55.   andy rašo:

  Dar kartais svoris pradeda augti nuo kontraceptiniu piliuliu todel jei juos vartoji tai butinai atsisakyk, nes jos suktrikdo hormonu veikla.

  Taip pat siulau nueiti pas seimos gydytoja ir pasitikrinti Skydliaukes veikla, reikia padaryti T3 ir T4 skydliaukes hormonu kraujo testa, nes gali buti , kad jusu skydliaukes veikla yra labai suletejusi. To pasekme - suletejusi medziagu apykaita ir augantis svoris.
  Nes jei skydliaukes veikla yra suletejusi , tai net ir sveiktai maitinantis svoris mazes labai letai.

 56.   andy rašo:

  Dar pridursiu, kad labai svarbu atsisakyti visu putojanciu gerimu, nes jie duoda labai daug tusciu kaloriju ir priedo pilni visokiu dazu, konservantu. Beje Jav putojantys gerimai ira pirmas (didziasias) koloriju saltinis.
  reikia venfti net ir diet gerimu, nes saldikliai dar bligiau nei cukrus ir tik sutrikdo ir nuodija kepenis , bei skatina insulino gamyba.
  Reikia vengti alkoholio, nes jis ne tik kad naikina smegenu ir kepenu lasteles, bet ir yra kaloringas - 1 g grino alkoholio turi 7k.cal.

  Stresas taip pat saktina svorio augima . todel jo reikia kaip galima vengti.

  Ir kaip menejo sartoriu tikrai patarciau nusipirkit A.Car knyga.
  Dar viena gera knyga yra L.Hay 'Pagydik savo gyvenima' arba Meldamas isgydik save'.

  Del specifiniu dietu tai pasakysiu tik tiek kad ilgalaikiskai jos yra neefktyvios ir nustojus jos laikytis svoris sugrista ir kaip viena studija parode geriau, kad geriau nieko nedaryti , nei kuri laika laikytis kokios nors specifines ar populiarios dietos.
  Paprasciausiai reikia valgti naturalu maista.
  Beje atkinso dieta yra labai pavojinga ir jos laikantis svoris nukrita tik pradzioje nes prarandama daug vandens , bei tai turi labai neigiamas pasekmes

 57.   andy rašo:

  Cia ira nuoroda i pdf fila kuriame yra parodyti
  EFt kuno taskai
  ziurek paveikslelius
  http://rebeccamarina.com/wp-content/uploads/2008/09/tutorial-for-tele-classes.pdf

 58.   andy rašo:

  Dar viena skydliaukes hormonas kuri reikia patikrinti - TSH - skydliauke stimuliuojantis hormonas

 59.   andy rašo:

  Dar vienas patarimas, daznai alkis maisomas su troskuliu, todel , kaip pakyla noras ka nors suvalgyti tai pirmiausia reikia isgerti stikline vandens ir jei po 20-30 min vis dar nori valgyti tada jau gali valgyti, uzkastti galima suvalgant vaisiu - obuoli , banana , ….
  Del vandens tai patarciau nusipirkit birta filtra, nes chloruotas vanduo nera gerai, taip pat ne ka geresnis ir is plastikiniu buteliu, kur puse ju buna tiesiog krano vanduo.

 60.   vidam rašo:

  Taip pat gali saikingai valgyti geros kokybes baltymus, kaip kiausinius( valgyti zalius tik reikia gerai nu plauti ar skystai virtus) ar zuvi (tik patarciau vengti lasisu, taip pat keptu ar rukytu)

  Klausimas - kodėl vengti lašišų?

 61.   andy rašo:

  Vengti fermose augintu lasisu, laukines lasisos jei is svariu vandenu yra gerai.

  O fermose auginto lasisos tai seriamos antibiotikais ir kitokiais dirbtiniais pasarais, ir todel juose yra labai mazai omega 3 ir vyrauja omega6 , kuriu zmones ir taip per daug vartoja.
  Taip pat sios zuvys gyvena labai mazoje teritorojoje ir galima sakyti plaukioja savo ismatose.
  Esu girejes ekvivalenta, kad tos fermos tai tas pats kas keliasdesimt zmoniu gyventu olimpiniame baseine ir dar kakokotu ir sisiotu.

 62.   Ieva rašo:

  o ka galvojate apie soju piena?

 63.   andy rašo:

  Sojos pieno vartoti nepatarciau, nes tik fermentuoti sojos produktai yra naudingi.
  Beto greiciausiai tas pienas pagamintas is genetiskai modifikuotu pupeliu.
  Priedo soja turi estrogenus imituojanciu medziagu ir gali sutrikdyti hormonu balansa, bei taip pat sutrikdyti skydliaukes veikla.
  Berniukus matinant soja gali sutrikdyti lityniu organu vystymasis.
  Taip pat soja labai kaupia aliumini kuris yra toksiskas.
  Geriau jau vartoti ryziu piena.
  Daugiau apie soja gali pasiskaityti anglu kalba.
  http://www.wholesoystory.com/
  http://www.mercola.com/forms/whole_soy_story.htm

  Kai kuriu saltiniu teigimu saikingas fermentuotu sojos produktu vartojimas gali buti naudingas ir ypac postmenopauze sgyvenancioms moterims.

 64.   Ieva rašo:

  aciu uz atsakyma ir uz nuorodas

 65.   pegasus rašo:

  labai toks klausimas man parupo. ziurek o kaip yra su pasukom. kaip su jomis… na labai papuliaru raugintos pasukos su bifido bakterijomis… na kas del tu bakteriju tai kaip ir aisku is straipsnio apie jogurtu bakterijas.. na o pacios pasukos?
  kaip su jomis… ar sveika jas gerti… butu idomu isgirsti tavo nuomone…, nes as jomis miezinius dripsnius pusryciams uzpilu…
  :)

 66.   andy rašo:

  As tain negerciau nes tai vis tiek pasterizuotas pieno productas. O del bakteriju tai labai galimas daiktas, kad ju ten ne per daugiausia.
  Taip pat grudiniai produktai ir pieno produktai nera geras maisto derinis.
  Dribsniu geriausia uzplikyti karstu vandeniu.

 67.   dubstarr rašo:

  Gal galite paaiškinti kodėl grūdiniai ir pieno produktai nėra geras derinys?

 68.   dubstarr rašo:

  Sveiki Andy,
  Norėčiau paklausti ką manote apie šaldytas daržoves ir sriubas?

 69.   andy rašo:

  Todel, kad vartojant piena ir grudus kartu jie pradeda fermentuotis- rugti ir yra nesuvirskinami.
  Daugiau apie tai gali pasiskaityti Sheltono ir kituose maisto derinimo knyguose.

  Del saldytu darzoviu, tai gana gerai ypac ziema kai svieziu nera gausu. Taciau jos vis tiek daugeliu atveju neprilygsta sveizioms.
  nes saldytas darzoves reikia virti or verdant dauguma vitaminu ir mineralu sunyksta.
  Priedo, kartais buna, kad tos saldytos darzoves yra keleto metu senumo.

 70.   Free rašo:

  Andy minejai kad reikia vengti baltu ryziu. Kodel ?

 71.   andy rašo:

  Balti ryziai kaip ir balta duona ar balti miltai yra labai rafinuotas produktas. Nes naturaliai visi ryziai yra rudi su ir tik veliau grudo kevalas, kuris yra valgomas, yra nuslifuojamas, kartais net naudojant visokius chemikalus. Nuslifuonjamt kevala, kartu nuvalomi visi vitaminai , mineralai ir skaidulos ir lieka tik tuscios kalorijos.

 72.   Free rašo:

  Aciu uz atsakyma.

 73.   Arturas rašo:

  vienu zodziu taip. perskaiciau straipsni. pirma kart girdziu, kad pienas ir jo produktai kenktu sveikatai. be to tu sakai, kad pienas sukurtas versiams. o tai kaip tada iseina, kad pas motinas krutyse susidaro pienas, kuri vaikams gerti sveika? ir isvis kodel tada gamta toki piena sukure jei jis zmogui pavojingas. nesutinku su tuo, kad pienas pavojingas. zmones per tiek metu butu juk pastebeja. aisku ten gamyklose tie pienai neaisku kokie ir is parduotuves. bet kaime normaliai seriant karves pienas tikrai sveikas, valo plaucius, turi daug geru maistiniu medziagu. tik reikia zinot kada ir su kuo ji vartot. tai va,:)

 74.   andy rašo:

  Arturai , siulau perskaityti straipsni dar karta.
  Motinos pienas auganciam vaikui yra geriausias maistas, bet deja vis daugiau mamu pasirenka visokius misinelius ir karves piena.
  Ir nei vienas kitas zinduolis nevartoja pieno daugiau nei 1-2 metus , piena vartoja tik tol kol uzauga. Ir pienas kaip tik ir yra skirtas intensyviam augimui, o nie suaugusiems zmonems kurie ir taip turi per daug svorio. Priedo, kaip sakiau zmones vartoja ne zmogaus o karves piena. Velgi gamtoje nei vienas kitas gyvunas nevartoja kito gyvuno pieno.
  Kai jau esu sakes komentaruose, sviezias nepasterizuotas karves pienas yra dar puse bedos.
  Bet velgi net ir sviezias pienas skatina gleiviu susidaryma.

  Blogiausia kad zmones varotja pasterizuota piena, sis pienas tai tikras nuodas ir jo atisakius daugelio zmoniu sveikata per ilga laika tikrai pageretu, zinoma priklauso nuo kitu produktu vartojimo.

 75.   vile rašo:

  Visada sakiau ir sakysiu, kad pienas is parduotuves yra visiskas niekalas, nes jei labiau isigilintumete i pieno kelia, kol jis pasiekia parduotuve, siaip jau vien tektu paziuret, kaip yra melziamos karves(ne visos)kaip ''svariai''nuplaunami ju speniai, po to kokios svarios buna bobuciu kai kuriu rankos, melzimo metu, o dar graziau, kai lyja ir karves melziamos lauke, kai viskas ir nuo visur varva i kibira, po to dar vasara imetama varle, kad pienas nesurugtu, pridedama visokiu pieno miltu, kad padidinti pieno kieki,kibirai irgi ne visi isplaunami, kai kas tiesiog kudroj praskalauja ir viskas, stai is tukstanciu nesvariu ranku begantis pienas,atsiduria pienovezi,is jo slangomis i visokius pasterizatorius, kurie ardomi ne kiekviena diena(bet kai isardomi, tai tiek meslo ten buna prie sieneliu ir kvapas toks siaubingas, kad baisu tiesiog).Na tegu ten ta pasterizacija sunaikina mikrobus, bet man tai asocijuojasi vos ne su wc pasterizuotu turiniu+kiek visokios chemijos pieno perdirbejai prigruda, nors etiketes daznai graziai puikuojasi-be konservantu, be cholesterolio, be riebalu ir dar be visokio brudo, kad tik butu perkama preke.Taigi, as renkuosi normalaus ukininko, ar bobutes zinomos sv. piena, negu perkunas zino koki skysti is tukstanciu karviu su iv. mastitais, o ir nezinomos kilmes nesvarumais ir visokiais gyviais, jus pamatytumet,niekad nepirktumet, as maciau ta ir zinau, ka sakau.Jusu teise rinktis:)

 76.   Arturas rašo:

  tu sakai, kad omega6 rugstys yra blogos organizmui, nors is tikro:
  ā€¢ Omega-3,-6 riebiosios rÅ«gÅ

 77.   andy rašo:

  Omega 6 kai santykis su omega 3 yra 1:1 ar nedaugiau kaip 1:3 nesukelia problemu, bet kai dabar yra 1:16 ar net daugiau tai prasideda problemos, nes toks iskreiptas santykis labai skatina uzdegima. Ir priedo bandymuose su gyvunais, juos serent vien omega 6 sukele vezi, o po to nustojus duoti omega 6 irpaserus omega 3 vezys pagijo .

  Del cholesterolio tai ispustas burbulas, ir apie ji daug kalbama nes yra labai pelningi vaistai cholesteroliui mazinti. Ir pavojingas cholesterolis tik tada, kai jis oksiduojasi.
  Priedo net ir LDL taip vadinamas blogas cholesterolis yra reikalingas, nes is jo sintetinami hormonai ir vitaminas D.
  Homocysteinas ir CRB ( c reaktyvysis baltymas yra daug tikslesni sirdies ir kraujgysliu ligu indikatoriai

  Del fosforo, tai tu teisus, jis reikalingas kaulams, bet deje siandiena velgi zmones vartoja per daug fosforo ir per mazai kalcio, padidejus fosforo kiekiui kraujyje, jam subalansuoti is kaulu imamas kalcis.

  Ka valgyti nera lengva atsirinkti, bet geriausia valgyti naturalu maista, tai yra neapdorota ( ar bent jau minimaliai apdorota).
  O nuomoniu yra visokiu, bet manai ir balti ryziai tai tikrai sveikatos neprides.

  O del mano pietu, tai beveik 1.5 metu valgau zalia maista ir mano pietus tai vaisiai ir plius salotos lapai ar saliero lazdeles.
  Tikrai klaidingai manoma, kad reikia prikimsti visokiu sunkaus maisto, kad po to kokia 1-2 valandas visa energija i virskinima nueina visa suvalgyta bruda apdoroti ir pasalinti.

 78.   andy rašo:

  Beje omega 6 nauda buvo labai ispusta norint prastumti kuo daugiau rafinuotu sojos, kukuruzu ir saulegrazu alieju ir taip sunaikinti kokoso ir palmiu aliejaus pramone, teigiant kad kokosos aliejus turi sociuju riebaliniu rugsciu ir atseit tai sukelia cholesteroli, bet tai ne tiesa ir kokoso riesutu aliejus , jei jis yra salto spaudimo , daug naudingesnis nei rafinuoti deodoruoti soju, kukuruzu ar saulegrazu aliejai, nekalbant jau apie margarinus kur ant kai kuriu net uzrasyta kad apsaugo nuo sirdies ligu. Kai tiesa yra kad margarinai kaip tik sukelia sirdies ligas ir net sukelia cholesteroli, kurio siendiena visi taip bereikalo bijo.

 79.   Anonimas rašo:

  O ar kaimiskas mustas sviestas gerai? Ar ir jo geriau nevartoti?

 80.   andy rašo:

  Kaimiskas sviestas vartojant saikingai tai nera taip blogai ir tikrai geriau nei margarinai ar tepieji misiniai.

 81.   Anonimas rašo:

  Aciu uz atsakyma.O ar yra is jo kokios naudos?

 82.   andy rašo:

  Tai skaitykit etikete, kokio spaudimo jis yra. Su salyga, kad tem parasyta tiesa. Bet taip alyvuogu tikrai geriau nei rafinuoas rapsu, soju , saulegrazu ar kukuruzu.

 83.   andy rašo:

  Tai skaitykit etikete, kokio spaudimo jis yra. Su salyga, kad tem parasyta tiesa. Bet taip alyvuogu tikrai geriau nei rafinuoas rapsu, soju , saulegrazu ar kukuruzu.

 84.   Anonimas rašo:

  :) turbut nesusikalbejom… as klausiau ar is kaimisko sviesto kokios naudos yra, ar tai tik tuscios kalorijos.

 85.   andy rašo:

  Geras, kaimiskas sviestas turi vitamino A ir E, conmjugated linoleines rugsties kuri yra antivezine, stiprina imunines sitema. Taip pat yra lecetino. Bet sviestas turi buti darytas is kaimisko nepasterizuoto pieno

 86.   andy rašo:

  Taip pat jei jau kepama tai geriau kepti ant sviesto , nes sociosios riebalines rugstys nesioksiduoja. Bet siaip keptas maistas yra nesveikas ir jo geriau nevartoti.
  kas del cholesterolio tai tik ispustas burbulas, nes yra brangiu vaistu jam mazinti.
  Bet cholesterolis yra pavojingas tik oksiduotas ( kai organizme truksta antioksidantu), taip jis oksiduojasi kepant kiausinius. Priedo 80% cholesterolio pasigamina kepenis pagal organizmo poereikius.
  O daug tikslesnis sirdies ir kraujagysliu ligu rodiklis yra homocysteinas ir CRB - c reakktyvusis baltymas.

 87.   Arturas rašo:

  sunku patiket, kad turi tiek info ir sugebi ja suvirskinti. ko paklausi tai pastebejau ta atsakysi. o tai negi vien darzoves ir valgai? o kaip del nepamainomu rugsciu? kuriu neva turi tik mesa?

 88.   andy rašo:

  Kaip sakiau pagrinde vaisiai ir dazoves , plius truputi seklus, riesutu, dar truputi biciu duoneles ir ziedadulkiu, kurios beje turi visas reikalingas amino rugstis. Na dar labai retai ka kada valgau truputi fermentuotu ryzy baltymo ar kanapiu baltymo.

  O kas del nepakeiciamu amino rugsciu tai del ju yra skirtingu nuomoniu ir deja labai galimas daiktas, kad officiali nuomone (teigia kad butinai reikia valgyti 8-9 nepakeiciams amino rugstis) yra itakota ir tarnauja gyvuliniu produktu pramonei.
  Beje jei atidziai paziuresi i romaine salotos sudeti,http://www.nutritiondata.com/facts/vegetables-and-vegetable-products/2475/2
  tai pamatysi , kad turi visas reikalingas amino rugstis, tiesas kiekis yra nedidelis, ir truputi mazai siros turinciu a.rugsciu, cystenino ir methionino.
  Ir beje daugelis zmoniu varotoja zymiai per daug baltymu ( kai kurie net dvigubai daugiau nei reikia). O reikia , net ir pagal officialias recomendacijas tik 55g/diena vyram ir 45g/d moretims.
  Bet net ir tiek nebutinai reikia. Yra zmoniu kurie puikiai funkcionuoja ant 20-30g baltymu per diena. Ir As tai retai kada suvalgau daugiau nei 30g/d
  Negaliu patvirtinti kad tai tinka kiekvienam ir toks gyvenim budas palaikomas ilga laika, bet ateitis parodys. taciau yra daug zmoniu kurie valgo zalia maista kelis desimtmeciu ir daugiau.
  Bet nei vienas mitybos ir gyvenimo stilius netinka absoliu ciai visiems.

  O del baltymu, tai kuo daugiau vartojam gyvulines kilmes baltymu tai daugiau chronisku ligu.

  Ir dar, kazkodel kitiems gyvunmas ( isskyrus mesedzius) nereikia tu nepakeiciamu amino rugsciu, stai karves sugeba uzsiauginti raumenis esdamos zole, bezdziones, kurios yra labai artimos zmogui, taip pat sugeba isgyventi pagrinde ant vaisiu, net ir vaikas augdamas intensyviai sugeba isgyventi ant motnos pieno , kuriame baltymu yra tik koki 10%. Ir per pirmas 50 dienu vaiko svoris padvigubeja, tai dar vienas irodomas, kad augimui tikrai nereikia daug baltymu.
  Ir butent siame periode augimas yra pats intesyviausias, tai jei tuo metu pakanka 10% baltymu tai kodel turetu nepakakti velesniame amziuje.

  Ir beje yra zmoniu kurie sugeba uzsiauginti raumenu ant 30g baltymu, bet velgi kai kuriems reikia daugiau.

  Ir kai vartojama daug baltymy, tai ju pasisavinimas labai suprasteja, priedo dideli kiekiai baltymu alina inkstus ir rugstina organizma ir taip prarandams kalcis.
  O kai baltymu vartojama mazai tai organizmas juos geriau pasiavina ir priedo yra manoma, kad is zalio nevirto maisto organizmas tiesiai pasisavina amino rugstis, kaip virtus baltymus pirmiausia reikia suskaidti i amino rugstis.

 89.   andy rašo:

  Dar del motinos pieno taip patikslinsiu, kad jis turi tik apie 6% baltymu, tai yra 6% kalorijo yra is baltymu. Bet zinoma skirtingu saltiniu duomenys gali truputi skirtis.

 90.   roze rašo:

  Homeopatijos specialistas nustate man alergija karves pienui !!! Ar tai apskritai imanoma nustatyti???? Ar galima visai atsisakyti pieno produktu???Ka manote apie ozkos piena???
  Taip pat noreciau si straipsni apie pieno zala gauti vokieciu kalba. Kaip???
  Aciu.

 91.   andy rašo:

  Roze, zinoma, kad pieno produktu atsisakyti galima ir ypac pastirizuotu, kurie sukelia labai daug sveikatos problemu.
  Ir tikrai neraikia pieno produktu kad turetum stiprius kaulus ir dantis. Valgyk daugiau zaliu lapiniu darzoviu, migdolu ir uzteks to kalcio. Beje valgant natuarlu maista zymiai maziau kalcio prarandama ir dada jo reiia maziau.
  Ir beje kaip parode vienas nesenai atlikatas tyrimas, kur bvo palygintos vienuoles vegetares (vevarotja pieno) su amerikos meterim. Vienuoliu, kurios beje buvo zymiai vyresne, kaulu tankis niekuo nesiskyre nuo vidutines amerikos moters. Ir beje amerikieciam rekomenduojama kalcio dienos norma yra zymiai didesne nei kitu saliu delto , kad jie varotja daugiau baltymu ir taip praranda daugiau kalcio su slapimi , tad jam kompensuoti norma yra padidinta. BEt zymiau geriau yra sumazinti praradima. Dar kalcio praradimas padideja varotjant kava ir druska, todel siu produktu reikia atsiakyti, o druska jei varotjat tai labai saikingai ir geriau naudti himalaju kalnu druska ar celtic sea salt. kuri yra nevalyta ir turi kitu mineralu.
  Ozkos pienas truputi geresnis varjantas, bet velgi reikia kad butu nepasterizuotas ir tokio deja galima gauti tik kaime.

  Del vokieciu kalbos , tai idek
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/pienas-sveikatos-saltinis-ar-ligu-sukelejas-2.html#comments
  i google.de ir paspausk kad isverstu i vokieciu kalba
  http://www.google.de/search?hl=de&q=http%3A%2F%2Fsveikatossaltinis.blogas.lt%2Fpienas-sveikatos-saltinis-ar-ligu-sukelejas-2.html%23comments&btnG=Google-Suche&meta=
  Cia turetu buti jau isvertas

 92.   Nidas rašo:

  Sveiki. O kaip su bulvem? Niekur neradau pamineta ‘bulves’. Jau man baigia rankos nusvirti begalvojant apie mano saldytuvo turini perskaicius si straipsni ir visus komentarus. 30 metu man buvo skanu mesa, prieskoniai ir ypas pieno produktai. As tiesiog gydydavausi pienu. Uh… Na tai kaip su tom bulvem? :) Aciu

 93.   Andy rašo:

  Bulves nera idealus maistas, nes tai krakmolas su labai mazai skaidulu ir idealiai ju geriau ju nevartoti.
  Bet velgi priklauso kokiame mitybos lygije jus esate. Nes yra zymiai daug blogesniu produktu nei bulves, pvz cukrus, kava, saldumynai, greitas maistas, balti miltai ir ju gaminiai, pasterizuoti pieno produktai. Tai geriau juos pirma eliminuoti, nes tik nedaugelis sugeba staiga viska pakeisti, daugeliui geriau daryti palaipsniui.
  Dar priklauso kaip tas bulves paruosiama, french, bulves fry, aliejuje keptos bulves, chipsai, tai zinoma labai blogi produktai ir ju tikrai reikia atsisakyti.
  Daugiau apie bloga mityba
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/bloga-mityba-tiesus-kelias-i-ligas-10.html
  Bet garuose virtas bulves,( jie jus tik pradedate eliminuoti blogus produktus) tai bus gana geras produktas. Bet bulves reikia nemaisyti su mesa ar kitais baltymais, ir valgyti su svieziom darzovem, galima truputi aliejaus.

  Beje idomu suzinoti kokias ligas jums pavyko issigysyti su pienu

 94.   Nidas rašo:

  Kai rasiau kad gydausi su pienu, tikriausiai zodi gydausi turejau parasyti kabutese, na gal ne jose, taciau daugeliu atveju jo isgeres pasijusdavau geriau arba budavo kad taip jo labai uzsinoriu, isgeriu ir gerai :)
  Turiu dar viena minti… Juk yra tokia nuostata, kad treniruotas kunas yra stipresnis, sakoma per sunkumus i aukstumas. Turiu du pavyzdzius. Buvo toks draugu ratelis. Jie radikaliai keite savo gyvensena, pradedant nuo maisto ir baigiant ziemos maudynemis. Buvo grupes lyderis, i kuri visi lygiavos. Taciau jis, tiksliau ten buvo ji, mire. Nezinau nuo ko, neklausiau, taciau tas ratas issiro, nes dingo motyvacija. Kita istorija girdejau kazkur, net nezinau kur :) Buvo tokia moteriske, kuri labai mego svara. Tiesiog turejo paranoja. Buvo super smulkmeniska(Visur pirstines, dezinfekcijos, raspiratoriai ir pan) Ir taip susilpnejo pas ja imunitetas, kad labai rimtai susirgo.
  Prie ko noriu privesti. Kaip Andy galvojate, jai darysite viska ir tik viska kas yra palanku organizmui, ar tai nebus savotiskas jo silpninimas. Ar nepasidarys jis perlepintas ir tuom dar labiau pazeidziamas?

 95.   Andy rašo:

  NIdai, tai labai geras klausimas. Kai organizmas yra labai svarus, jis gali tampti jautresnis visokiems nuodams, kaip alcoholiui, cigareciu dumams, mesai, kofeinui ir t.t. Bet cia toki ligi pasiekia tik labai nedaugelis ir asmeniskai nemanau kad as toki ligi esu pasiekes, nors i kai kuriuos dalykus mano organizmas reaguoja labiau. Stai pavalgius kakavos gabaliuku nesimiegodamo ( toldelsuprates sio maisto is karto atsisakiau), taip pat kadangi as nevarotju alkoholio, tai zinima pavarotjus mano ornanizmas apsvaigtu nuo zymiai mazesnes dozes, nei pastoviai ji vartojancio, nes mano organizmas yra neprisitaikes apdoroti alkoholi. Taip pat man pabuvus prirukytoje patalpoje griauzia gerklia, kai daugeliui simptomu nera. Bet tikrai yra atveju, kai zmones nevalge mesos koki 10-15 metu ir po to jos paragave numirsta, nes ji tokiam organizmui yra labai toksiska. O stai kai pastoviai valgoma mesa ir kiti blogi produktai tai organizmas siek tiek prisitaiko, bet zinioma ilgai prievartaujant organizma anksciau ar veliau tenka moketi kaina.
  Esu girdjes kai zmogus daugeli metu valge viena valgi per diena , kurio svoris budavo 12 aunciju, ir stai viena diena suvalge 16 aunciju ir tos 4 auncijos buvo per daug ir sis zmogus mire.

  Kas del svaros, tai sutinku, kad per didele svara nera gerai, taip sunaikinamos ir blogos ir geros bakterijos, o turi buti balancas, tada jos tarpusavyje kovoja del terpes ir taip ju populiacija yra reguliuojama, o sunaikinus po to lieka tuscia terpe, kurioje labai palanku veistis blogoms bakterijos, nes kaip sakoma piktzoles visada sudygsta pirmiau nei geri augalai. Ir beje organizme yra daugiau bakteriju nei lasteliu, ir daugelis bakteriju yra naudingos ir gyvena simbiotiskai. Beje nuo zarnyno bakteriju priklauso apie 60-80% imunines sistemos. Ir beje net ir blogos bakterijos kol ju populiacija neisplinta daugeliu atveju yra nepavojingos.
  O dar plaunant rankas su antibakteriniais muilais tai susidaro net sluoksnis ant ranku, kurs po to bakterijos veisiasi.Priedo labai nuriebalinama oda ir todel po to tempami nuodingi kremai jai drekinti, kai reikia tiesiog nebenaudoti tu antibakteriniu plovikliu ir maziau tas rankas plauti , jei imunine sistema stipri tai tai susidoros su daugeliu bakteriju. Asmeniskai, tai rankas plaunu tik su paprastu muilu ir tai vos keleta kartu per diena, dar keleta kartu tiesiog nuplaunu su vandeniu ir viskas.

  Dar del svarumo, tai kaip rodo kai kurie tyrimai, jei namai yra super svarus tai vaikai labiau linke i astma - atseit nesusiformuija imunitetas, nes zinoma tai ne vienintelis faktorius.

  GRiztant prie jusu klausimo, tai visgi manau geriau kai organizmas yra svaresnis ir kai kuriais atvejais jautresnis, nes pilnas visokiu toksinu ir siaip ne taip prie ju prisitaikes ir i juos nebereguoja, ar juos kur nors atidejes i ivairius organus.
  Ir tada bent jau zinai, kad jei organizmas i ka nors sureaguoja, tai galima atpazinti, kad tai yra nuodas ir jo vengti.

 96.   Andy rašo:

  Beje dar pateiksiu viena analoga. Varle imesta is verdanti vanedni issoka. Bet jei varle idesite i salta vandeni ir po to ji letai uzkaitinsite tai varle mirs. Ir cia yra labai daug panasumu su daugeliu zmoniu, kurie teisiog letai save nuodija ir deja to daugelis net neitaria.

 97.   Apelsinas rašo:

  Andy, norejau jusu paklausti apie makrobiotika. Ka manote apie shia Dz. Ozavos mitybos filosofija? Joje labai akcentuojamos grudines kulturos. Praktiskai jei zmogus nori buti sveikas turetu valgyti vien kruopas (ju yra septynios is viso).

 98.   andy rašo:

  Zalio maisto atstovai su makrobiotika nesutinka ir teigia kad grudai yra labai sunkiai virskimas produktas. Neutraliai ziurint kai kurie grudai neturintis gluteino - soros, grikiai, rudi ryziai turetu buti gerai, bet tikrai patarciau atsisakyti kvieciu ir kitu gluteino turinciu grudu.

  Grudai valgomi tik termiskai apdoroti, ir sis procesas sunaikina enzimus.
  Todel net ir valgant grudus reikitu valgyti pakankamai zaliu darzoviu ir vaisiu.

  Bet makrobiotika tikrai geriau nei daugelio zmoniu dieta, kur domnuoja cukrus, rafinuoti produktai, pieno produktai, gyvuliniai baltymai.

  Dar vieno mitybos stiliaus negalima taikuti visiems, todel reikia eksperimentuoti.
  Asmeniskai siuo metu tikiu, kad butent zalio/gyvo maisto mityba yra geriausia, bet ar as teisus parodys ateitis.

 99.   andy rašo:

  dar siulau paskaityti straipsni apie enzimus
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/enzimu-svarba-25.html

 100.   Apelsinas rašo:

  Dar turiu klausimeli. O kaip su mieziais, ar jie turi gliuteino? Beja kruopas galima brinkyti, ypac grikius ir avizas (miezius taip pat, manau). Tai jos beveik kaip “zalios” gaunasi.

 101.   andy rašo:

  Rugiai, mieziai ir avyzos turi gluteino, bet maziau. Taip kruopas galima mirkyti ir daiginti, bet nesu tikras ar taip apdorotas zmogaus organizmas sugeba pasisavinti (ypac pamirkius).

  dar esus nemazai girdejas , kad grudai turi labai daug gribeliniu toksinus (fungus), ypac ergot fungus.
  http://en.wikipedia.org/wiki/Ergot
  Priedo sako, kad grudai turi opiatu.

  Bet kaip sakiau jei jums tinka ir jauciates gerai tai galit valgyti, bet kaip sakiau gluteino ir ypac kvieciu bei rugiu tai geriausia vebgti, nes simptomai gali buti labai neryskus ir uzslepti

 102.   aira rašo:

  Norejau pasiteirauti del kefyro?ar ji irgi gaminamas is pasterizuoto pieno? labai ji megstu, o pieno tiesiog nekenciu. Girdejau kad kefyras gerina zarnyno veikla ir pan.

 103.   Andy rašo:

  Visi parduotuveje parduodami pieno produktai yra pasterizuoti. Zinoma kefiras geriau nei pienas ar suris, bet tai idealiai jo geriau nevartoti. Geriau ne kefiras butu kaimiskas rugpienis.

  Fermentuoti produktai tarp ju ir kefyras turi bakteriju ir todel manoma, kad yra naudingas gerai zarnyno florai palaikyti. Bet reikia prisiminti, kad pieno produktuose esantis kazeinas yra zmonems nevirskinamas arba labai sunkiai virskianamas baltymas. Taip pat visi pieno produktai skatina gleiviu gamyba.

 104.   Ausra rašo:

  Sveiki, tiek komentaru kad nesugebejau visu perskaityti.. Bet perskaiciau straipsni ir tai buvo super idomi info.. Mano vyras portugalas ir mes cia beveik kasdien turime didziule kova del pieno ir mesos. Kazkada skaiciau kad portugalijoje net veziniu susirgimu skaicius didziulis vien tik del ju kulturos gerti ir naudoti piena visur kur tik imanoma.. didziuliai puodai pieno su kava, padazai ant mesos gaminti is pieno, afternoon snack - bandeles su pienu.. einant miegoti stikline pieno… As kazkada turejau labai dideliu problemu su oda, kvepavimo takais ir siaip nebuvau pati atspariausia.. kada nustojau vartoti pieno produktus (nu kartais vyno taurei su suriu neatsispiriu:) praejo visi negalavimai, nustojau jausts mieguista ir apsunkusi, nukrito beveik 10kg.. zodziu viskas susinormalizavo ir jauciuosi nerealiai gerai… Dar labai patiko knyga (nezinau ar jau cia buvo mineta) “sveikata visam gyvenimui”… cia mano biblija:) patariu paskaityti:) O ka beje mano apie sojos ir ryziu piena? nebandau niekuo pakeisti pieno, nes man jo realiai tikrai netruksta… bet labai skanu :)

 105.   andy rašo:

  Ausra, aciu uz pasidalinta asmenine patirti ir tai tik dar vienas pavyzdys, kad pieno produktu ir ypav pasterizuotu produktu vartojimas sukelia labai daug sveikatos problemu.

  Ir beje daugiausiai pieno produktu suvartojancios salys turi didziasia skaiciu osteoporozes atveju, tai amerika, skandinavijos salys.

  Aciu uz knygos pavadinima. Parasyk jos autoriu.

 106.   vaidas rašo:

  pritariu Ausrai. Kas yra bandes keisti mytybos iprocius, tas aisku zino, koooki spaudima reikia atlaikyt cepelinu ir kugeliu su riebia grietine kraste.Andy ar tu nesijauti vienisas sitam beviltiskam kare?

 107.   Ski rašo:

  Pagal visa tai ką čia išskaičiau įskaitant komentarus tai mano sveikata jau turėtų eiti velniop. Šiandien suvartojau lygiai 3.6 l pieno. Mėgstu ruginį maistą. Galiu pusę kepalo duonos paimt ir suryt. Be pieno dar kartais kemšu ir daug sūrelių, varškės, kefyro. Daug batono su uogienėm. Nuvargęs pirmas dalykas ko užsimanau tai prisiryt pieno su kuom nors saldaus. Bet dar pakolkas esu sveikas ir kupinas jėgų. Kalcio manau man užtenka, kaulai regis tvirti, pas dantistą 8 metai nebuvau ir dantys sveiki. Sirgt irgi praktiškai nesergu. Bet gal ta mano sveikata gera tik todėl kad jaunas dar, (20 m) ? Gal pats metas keist mitybos įpročius?

 108.   andy rašo:

  Organizmas yra labai atsparus ir todel prireikia labai pasistengti kol gausi kokia liga. Priedo tau dar tik 20 metu, o kad issivystitiu liga kartais uztrunka 10-20 ar net daugiau metu. Jaunas organizmas dar sugeba pasalinti daugeli toksinu arba juos atideti i ivarius organus taip neutralizuojant.

  Ir net ir vartodamas visoki bruda is karto dazniausiai nesusirgsi. Prieda gera sveikata ne vien mityba, dar priklauso nuo teigiamu ir neigiamu emociju streso.

  Nepaisant to daznai net ir jaunu zmoniu organizmas pradeda rodyti simptomus, ar kaip tavo oda, ar ji ligi grazi ar pilna spuogu. Kaip tavo burnos kvapas. Kokio kvapo tavo ismatos ( daznai daug gyvuliniu produktu valganciu zmoniu ismatos labai smirda).

  Todel geriau pradek rupintis sveikata kol dar sveikas, o ne kai susirgsi, nes taip valgant beveik garantuota , kad anskciau ar veliau atsiras ivairios chroniskos ligos.

 109.   Ausra rašo:

  Jus neisivaizduojat kaip as kariauju su visais bandydama irodyti savo tiesas.. bet niekas nebeklauso.. “esu kvaisa nieko nesuprantanti fundamentaliste”, nes esu perskaicius tik viena knyga ir pagal ja gyvenu.. Andy, prasei knygos autoriu, tai Harvey ir Marilyn Diamond - fit for life - originalus jos pavadinimas.. jauciu kad literaturos ir info apie viska dar daugiau nei reikia… bet kad visuomene tokia akla… susiktos reklamos mus pompuoja kaip reikia bijoti bakteriju, daro milionus produktu kurie naikina 99.9 proc visu bakteriju.. kokiu bakteriju jie iesko nei patys turbut nezino… tada sekancioje reklamoje jau liepia gerti staiga pasirodo reikalingas jas.. o mes idiotai tik linkciojam galvom kaip asilai ir perkam viska ka liepia grazus veidelis zydrajame ekrane, o jei dar pralinguoja dailus uzpakalis tai sau pasizadam gerti kasdien visokius liekninancius nuli kaloriju turincius sukakotus jogurtus nuo kuriu matai nepus pilvo ir jis isvis po 3 (su zvaigzdute) savaiciu pavirs i toki sixpack’a koki rodo. aisku klinikiniais tyrimais viskas irodyta.. :(… (nesu tokia neissiauklejus kaip atrodau bet kartais kaip uzsivedu, reikia kazkur issilieti, nes su visais su kuo cia (portugalijoje) sneku, tai kaip su pliku pesiotis… 60 proc vaiku nutukusiu iki negalejimo ciut susirango mokyklos suolose.. galvese vis daugeja iskraipytu nutukusiu ir toli grazu i sveika kriatura nepanasiu individu… :( liudna.. skaitet frederico begbederio knyga 14.99 euro? jauciu kad krypstu nuo temos.. sorry.. nenorejau :)
  turejau as gimti kokiam 18 amziuje… sitame pasaulyje kuriame dabar gyvename as netinku visai… yra tiek dalyku kuriu as negaliu pakesti.. o labiausiai visuomenes ignorancijos… negalvojat?

 110.   andy rašo:

  Aciu uz nuoroda, apie sia knyga esu girdejes. Tai pries kuri laika parasyta knyga ir kai kuri info yra pasikeitus, bet benrai tai kiek girdejau atsiliepimus tai viena gerseniu knygu apie sveikata.

  O del bakteriju ir virusu tai tik gazdinami zmones, ne virusai ir bakterijos sukelia ligas, bet yra labai pelninga parduoti visokius antibakterinius ir t.t.

  Zmogaus organizme yra 3 kartus daugiau bakjeriju nei lasteliu ir su daugeliu m es gyvename simbiotiskai. Kai vyrauja balansas tai jokie virusai ir bakerijos nepavojingi.
  Bet kai sunaikinamos ‘geros’ baterijos naudojant antibiotikus , antibakterinius tai tada lasvoje terpeje veisiasi blogos - piktzoles visada atsiranda pirmiausia. Ir dada prasideda problemos.
  O siaip tai kai yra balansas vienos bakterijos kovoja su kitom del vietos ir maisto ir taip palaiko balansa.

  Ir beje bakterijos ir virusai, grybai gamtoje yra skirti sunaikiti nusilpusius organizmus. Tad kai zmoniu organizmai nusilpe ir uztersti tai nenuostabu, kad visokios bakterijos ir virusai juose veisiasi.

 111.   Ausra rašo:

  Fantastika, tik dabar radau visus tavo parasytus straipsnius.. jauciu, kad sitas blog’as buvo tai ko as taip ilgai ieskojau ir viskas vienoje vietoje su nerealiai aiskiais paaiskinimais… :) Aciu tau, Andy;)

 112.   Asta rašo:

  O kaip dėl dabar parduodamų ryžių, avižų pieno? Ar jie geri? Šiaip pieno produktų mažai vartoju ir vaikui nedaug duodu. Beje mažakraujystę vaikui išgydžiau su daržovėmis, o ne su mėsom ir vaistais. Manau kad reiktų daugiau pasidomėti ką mes valgom ir kaip paruošti tą maistą kad kuo mažiau vitaminų dingtų. Tada visi būsime sveikesni.

 113.   Asta rašo:

  Ir dar, jei džiovintų vaisių nepatariama vartoti, tai ką vietoj jų galima vartoti? Tik riešutus? O sėklas (moliūgų, saulėgražų ir pan.)?

 114.   andy rašo:

  Asta aciu uz pasidalinta patirti ir daug ligu ir problemu yra del uzterstumo, kuris sukelia vitaminu ir mineralu trukumus bei po to ligas.

  Del dziovintu vaisiu tai juos geriau pakeisti svieziais. Bet siaip dziovinti vaisiai bus geriau nei sakykim saldymynai, sausainiai, ar kiti blogi produktai.

 115.   andy rašo:

  Del ryziu ir avizu pieno tai jie geriau nei karves, bet reikia ziureti, kad juose nebutu kokiu nors sveikatai pavojingu priedu. Nepatarciau vartoti tik sojos pieno ir ypac vaikams nes jis gali sutrikdyti hormonus, sukelti skydliaukes sutrikimus.

 116.   Asta rašo:

  O ką manai apie sveikų produktų parduotuves ir juose pardavinėjmus produktus? Beje ten pardavinėjami produktai rašo kad yra be GMO. Tai vadinasi ir tas pats sojos pienas turėtų tikti. Na džiovintus vaisius aš visada nuplikau karštu vandeniu - kad būtų kuo mažiau tų šiukšlių. Aišku, netenku dalies vitaminų, bet manau kad taip sveikiau.

 117.   andy rašo:

  NO suplikant dziovintus vaisius karstu vandeniu tai manau nelabai ten ka prarandate, nes jie vis tiek jau buvo dziovinti aukstoje temperaturoje.
  O taip tai galima ir saltame vandenyje juos pamirkyti, ir taip jie atgauna bent kiek per dziovinima prarasto vandens.

  O del sveiko maisto parduotuviu, tai vidutineje sveiko maisto parduotuveje yra apie 10% geru produktu, o like yra slamstas. Ne geriausiu atveju puse, bet turi buti labai gera parduotuve. Tad kad pavadinimas #sveiko maisto parduotuve# tai dar nereiskia, kad ten visi produktai sveiki.

 118.   Asta rašo:

  Na bet manau kad vis tiek geriau nei paprastoje maximoje ar norfoje. Ką perku tose parduotuvėse, tai tik skalbimo priemones, kruopas, kurių pasirinkimas didesnis.

 119.   Ausra rašo:

  O kuo blogas soju pienas? na as dazniau geriu ryziu. bet soju taip pat labai megstu.. Jis nepatartinas tik vaikams ar ir suaugusiems? :(((

 120.   Andy rašo:

  Labai mazais keikiais soja vyresnems moterims gali buti naudinga, bet siaip tai dauguma jos yra genetiskai modifikuoti ir taip pat labai purskiami.
  Jei vartoti tai suoja turi buti fermentuota, kaip miso.

  Soja turi labai daug Xeno estrogenu, kurie mimikuoja organizme esancius estrogenus ir sukelia problemas isbalansuoja hormonus, sukelia skydliaukes problemas.
  Kiek suprantu tu skaitai anglu kalba tai pasiskaityk si straipni apie soja
  http://www.wnd.com/news/article.asp?ARTICLE_ID=53327
  ten yra kelios dalys
  CIa yra istraukos is knygos the whole story of soy.

  Cia dar vienas straipsnis apie sojos zala.
  http://www.mercola.com/forms/whole_soy_story.htm

  Zinoma ne visi yra sojos priesininkai , stai Gary null teigia, kad ji nesukelia problemu, bet visdelto geriau nuo jos susilaikyti arba vartoti labai saikingai.

 121.   Vydmantas rašo:

  Gal yra zmogus, rasantis savo blog’a apie sveika mityba, receptus? Reikia valgyti darzoviu, vaisiu, bet juk neimsi ju taip tiesiog ir nevalgysi. Vistiek kazkoks paruosimo procesas yra. O tam labai truksta fantazijos, kad butu skanu ir kaip seimai itikti, kad valgytu. But smagu pradziai, “isivaziavimui” tureti kazkoki vedli :)

 122.   andy rašo:

  Anglu kalba tai yra , bet lietuviu nezinau. Asmeniskai valgau be jokiu receptu, bet suprantu, kad ne kiekvienam tai tinka.

 123.   Vydmantas rašo:

  Tai gal tada anglu kalba meginciau pasiziureti..

 124.   andy rašo:

  Cia pasiziurek gal ka rasi.
  http://www.rawgourmet.com/recipes.html

  Bet siaip su zalio maisto receptais reikia atsargiai nes yra labai daug receptu, kur rabalai maisomu su vaisiais ir tokia kombinacija yra blogai ir kartais net blogiau nei iprastas maistas.

  http://www.paulnison.com/recipes.htm

  Dar gali pagooglint raw food recipies.
  Jei nenori kad google tave sektu naudok startpage.com
  NOrs paieskos rezultatai kartai buna prastesni.

 125.   zombis rašo:

  gerbiamas andy. As rauginu parduotuves pasterizuota piena i ji idedamas taip vadinamo Tibeto arba kitaip Pieno grybo. Ar ati gerai? Aciu.

 126.   andy rašo:

  Na zinoma, tai geriau nei pasterizuotas pienas, bet vis tiek geriau tada jau butu gauti is kur nors sviezio pieno ir tada ji rauginti. Nes pasterizuojant pakeiciama pieno struktura.

 127.   zombis rašo:

  Aciu andy ;) O ka pats manai apie Tibeto-pieno gryba?

 128.   andy rašo:

  Pats nesu naudojes, bet jis gali buti naudingas, tik zinoma reikia tinkamai ji paruositi.

 129.   wasara rašo:

  Labas Andy,labai aciu tau uz visa sia info.
  Smagu butu gauti jos daugiau ir daugiau.
  Kas liecia pieno produktus-pati augau kaime,o praktika atlikinejau pienineje,ir viska kuo puikiausiai zinau kaip kas yra,nes maciau ir patyriau.
  Bet kol nepaskaiciau straipsnio apie piena ir kitu zmoniu komentaru,niekada nesusimasciau apie tai.
  Ir paskaiciusi tik suvokiau,kad tai,ka tu sakai yra tiesa.Net neabejoju.
  Tik liudna labai,kad nuejus i parduotuve-apskritai nera ka issirinkti,nes istikruju viskas yra slamstas,nes-darzoves uzaugintos nenaturaliu budu,vaisiai pripurksti.Makaronai-yra tokia nesamone,nes augau kaime,zinau kokie turetu buti makaronai,miltai,duonos gaminiai,pieno produktai,mesosgaminiai.Kaip ziauru yra,kai zmones prisikrauna pilnus krepsius ir moka uz ora.
  Beja,agurgai auginami yra taip-paimamas agurko stiebas ir i ji statoma laseline su nitratais.Taip agurkai gali uzaugti ir ant akmenu.Man pasakojo draugas,nes jis su tuo dirbo.Ir sako netycia ispyliau kibira nitratu ant zemes,tai sake puole kasti ir vezti zeme is tos vietos,nes tai tokie nuodai,kad baisu.
  Taip kad zmones,nepatingekime nueiti i turgu,jei kas neturi galimybes augintis patys ir sumoketi bobutems daugiau lt,kad tik gautume tu tikruju ir skaniuju darzoviu,agurku pomidoru,kopustu ir visu kitu.
  Is parduotuves nepatarciau pirkti nieko,net bulviu,svogunu ar dar kitu darzoviu,nes viskas yra s…., patys suvokiate :)
  Nusiperku parduotuveje karsto rukymo skumbres.
  Andy,ar ji yra gerai?
  Kiek zinau,ja greitai isparduoda,todel,kad ji ilgai nesilaiko,vadinasi manykime,kad ji yra gera.
  Nors uz sava zuvi nieko nera geriau,bet neturiu,kas jos pagautu :)
  Ir grikiai :) Perku juos :)
  Beja,papasakosiu visiems recepta,kaip pasigaminti skanias salotas,man patiko :) Zinoma darzoves buvo is turgaus.
  Puse saliero sutarkuoti burokine tarka,tarp pirstu sutrinti nuplauto zalio ziedinio kopusto kokias keturias kekeles,nelabai dideles :),supjaustyti pora,keturias skilteles cesnako,uzpilti sauksteliu alyvuogiu aliejaus,truputelis druskos,ilasinti is citrinos sulciu,ir saukstelis su dideliu kaupu neskysto medaus. Istrinti su sakute,kad pasiskirstytu medus ir deti 10min i saldytuva.Kad pasijaustu tikrasis skonis.
  As valgiau su grikiais.
  Pasaka.Kai atidariau saldytuva jis visas kvepejo.
  Beto,salotu as visu nesuvalgiau is karto,nes jos buvo labai socios.
  Gal kam nepatiks.
  Galima bandyti deti,taip pat ne isparduotuves gliaudytu graikisku riesutu :)
  Niekada nebuciau pagalvojusi,kad saliera galima taip skaniai suvalgyti.:)
  Tik prisiminiau,kad jis naudojamas su medumi :) mmmm
  Pabandykite,gal kam patiks.
  Beja,Andy,koki alyvuogiu alieju geriausia naudoti?
  As perku ispaniska skardinese,nors sakoma,kas yra stikliniame,geriau.
  Bet kas aprasyta lietuviskai tai isvis gali buti tiekk nesamoniu,nes prirasyti,kaip suprantame galima visko.
  Noreciau Andy,kad pasakytum keleta receptu ka valgai tu.
  Butu labai saunu.
  Beja,galbut zinai,ar geras vanduo,jei salta is krano vandeni dedi i saldymo kamera,poto atitirpini ir geri.Juk susala viskas?
  Svarbi man tavo nuomone.
  Beja,Andy,galbut galiu gauti tavo asmenini e-mail’a?
  Skaiciau apie enzimus,ten jis buvo,bet galbut tu galetum pakartoti?
  Ir dar noriu paklausti,kur dar galeciau paskaityti tavo straipsniu,komentaru apie kitus produktus ir tt?
  Aciu :)
  Beja,Ausra-saunuole :)

 130.   andy rašo:

  Mano emailas info@lifecoachandy.co.uk

  DEl rukytos skumbres, tai geriau pirkti sviezia ir poto garuose issivirti, nes rukytas maistas panasiai kaip rukyti cigaretes.

  DEl receptu, tai asmeniskai as jokiu receptu nedarau ir valgau tiesiog visa maista, pvz, saliero lazdele, salotos lapai, obulys, bananas.

  Kiti daro tokius kaip kokteilius, ir viska sudeje susmulkina su geru blenderiu ir po to geria, bet as neturiu gero blenderio , kuris kainuoja virs 1000lt. Bet naudojant blenderi maistas oksiduojasi, nor is kitos pues padideja pasisavinimas, nes jis ‘ geriau sukramtomas’.

 131.   Vitalija rašo:

  Gerb. Andy,
  ka Jus manote apie dantu implantus?

 132.   andy rašo:

  Implantai yra svetimkuniai ir dazniausiai sukelia didesne ar mazesne imunine reakcija ir po to gali sukelti autoimunines ligas kaip reumatoidinis artritas ir kt. Titano implantai , nera idealu.
  Neseniai atsirado, zirkonio implantai (laboratorijoje pagamintas deimantas deimantas), manoma , kad jie yra saugesni, bet reikia ilgiau laiko, kad butu patvirtintas ju saugumas ir nauda.

  Bet dar pavojingiau nei implantai yra dantu kanalai, kur paliekamas mires dantis ( nes jis nebegauna kraujo ir kitos cirkuliacijos ir yra labai gera viena bakterijoms veistis, nuo kuriu issivysto daug ligu, kaip vezys autoimunines ligos , sirdies ir kt. Tad tokius datu kanalus reikia kuo greiciau rauti ir dar gerai isvalyti likusia vieta, nes net ir isrovus danti gali likti bateriju ant krastu, todel rekomenduojama nuslifuoti ten esanti raisti.
  jei skaitai anglu kalba yra daug info apie dantu kanalus - Root canal coverup.

 133.   Vitalija rašo:

  Aciu uz atsakyma.

 134.   Vaidas rašo:

  Andy, kokia tavo nuomone apie makaronus?

 135.   Andy rašo:

  Blogas produktas, turinti gluteino ir tai tuscios kalorijos todel jo nevartoti, geriau pakeisti visu grudu kosem.

 136.   Nijolė rašo:

  Labai įdomios mintys, tik suabejojau dėl kalcio iš kiaušinio lukšto. Radau pasisakymų, kad kalcis įsisavinamas tik iš neapdorotų (nevirtų )produktų, todėl lukštas turėtų būti nevito kiaušinio. Apie belaidinį internetą - patikėjau, nes metai kaip juo naudojuosi ir man padidėjo kraujospūdis ir tabaluojasi širdis. Ačiū už patarimą.

 137.   Vaidukaszzz rašo:

  Sveiki,

  Dar neteko skaityti straipsnio, kuriame butu tokia gausybe dizenformacijos. Minusas autoriui. Butu labai idomu suzinoti koks sio straipsnio autoriaus issilavinimas, i mokslu daktara maisto produktu srities tikrai nepanasus:) siulyciau placiau pasidometi ir liautis klaidinti zmones.
  Pienas, pieno produktai - vienas is svarbiausiu ir greiciausiai isisavinamu baltymu saltiniu. O baltymai mums gyvybiskai svarbus. Pieno reiketu vengti tik alergiskiems zmonems. Visiems kitiems jis ne tik nedaro jokios zalos bet ir yra labai naudingas. Rekomenduoju ypac sportininkams.
  Teiginys, kad vartojant piena netenkama daugiau kalcio negu gaunama - visiskas briedas. Is kur tokios zinios??
  Primigtinai siulau su tokiom ziniom nedalinti patarimu del mitybos, ne tik kad neatnes naudos bet ir pasekmes gali buti liudnos.

  Itin nusivyles Vaidukaszzz
  vaidaszilis@gmail.com

 138.   andy rašo:

  Nesu mokslu daktaras ir tik antro kurso mitybos studentas, bet vien issilavinimas nera absoliutus rodiklis ir kelias i absoliucia tiesa.

  Kad balltymu reikia tai sutinku, bet ju galima gauti ir is kitu saltiniu. Priedo reikia prisiminti, kad piene pagrindinis baltymas yra kazeinas. Kazeino daugelis zmoniu nesugeba suvirskinti ir sis baltymas sukelia daug problemu. Beje is jo tai pat gaminami klijai.

  Taip pat visrkinant kazeina issiskiria opiatai(1/10 stiprumo, kuri turi morfius) ir tai yra viena is priezaciu, kodel zmones tampa priklausomi nuo pieno.

  http://www.jbc.org/content/254/7/2446.abstract
  http://www.corepsychblog.com/2007/08/celiac-notes-opiate-withdrawal-from-gluten-and-casein/
  http://danmahony.com/bigfood2.htm

  Viena didziausiu mitobos studiju ( the china study), parode, kad kazeinas sukelia arba labai padidina vezio rizika. Zinoma si studija ne be priekaistu.

  Dar daugelis piena sieja su stipriais kaulais, deja kaip jau sakiau daugiausiai pieno produktus suvartojancios salys turi daugiausiai osteoporozes atveju ( isreteje ir trapus kaulai). Zinoima osteoporze lemia daug kitu faktoriu ir bet tai bent jau leidzia abejoti pieno nauda.

  Dar del studija, tai ju yra ivairiu ir norima fakta( gerai paieskojus) visada galima paremti. Ir daznai vienos studijos rezultatai priesatarauja kitai.
  Dar daznai buna kad kai pieno produktu studija finansuoja farmacijos framone gaunami jai palankus rezultata.

  Todel is bedos butu galima vartoti tik kaimiska rugpieni, ir sviesta ( kuris beveik neturi nei kazeino nei laktozes ir yra gana geras produktas.

 139.   sas rašo:

  Jooo, pieno propoganda nemazai praplovusi kai kam galvele.

 140.   sas rašo:

  to vaidukaszzz
  Skaiciau as jusu atsiliepima, ir pries akis sukosi filmukas , pasirodes pries keleta dienu, negaliu atsikratyti, taip kad prasom paziureti The Most Powerful Video Ull Ever See
  http://www.youtube.com/watch?v=11XafpVJaLw&feature=PlayList&p=A75679AC9B199606&playnext=1&playnext_from=PL&index=76

 141.   Andy rašo:

  Stai viena studija, kur zmones seke 30 metu, parode, kad pieno vartojimas stipriai siejams su parkinson liga. Tie kurie vartojo 448 gramus ar daugiau pieno daugia nei du kartu padidino parkinsono rizika, liginnat su tais kurie pieno is viso nevartojo. Ir tyrimo autoriai parkinsono liga sieja su piene esanciu kalciu.
  Zinoma ,viena studija 100% pasikliauti nereikia, bet tai dar karta parodo, kad pieno produktu nauda yra abejotina, ypac pasterizuotu.
  http://www.foodnavigator.com/Science-Nutrition/Milk-intake-small-risk-linked-to-Parkinson-s-Disease

 142.   andy rašo:

  Kad kaulai neduoda stipriu kaulu parode dar viena studija, kur nebuvo teigiamo rysio tarp pieno vartojimo ir sumazejusios klubo sanario luzu.
  http://www.ajcn.org/cgi/content/abstract/77/2/504
  Total calcium intake was not associated with hip fracture risk (RR = 0.96; 95% CI: 0.68, 1.34 for >= 1200 compared with < 600 mg/d). Milk consumption was also not associated with a lower risk of hip fracture (P for trend = 0.21).

  Ir tik vitamino D vartojimas sumazino klubo sanariu luzu skaiciu.

  Kita studija taip pat abejoja pieno nauda kaulu stiprumui
  http://www.ajcn.org/cgi/content/full/72/3/681?maxtoshow=&HITS=10&hits=10&RESULTFORMAT=&titleabstract=Dairy+foods+and+bone+health&searchid=1&FIRSTINDEX=0&fdate=//&resourcetype=HWCIT

 143.   Virga rašo:

  Tai taip išeina, kad sviestas ghee irgi yra labiau žalingas negu naudingas ir žmogaus organizmui iš tiesų visai nereikalingas?

 144.   andy rašo:

  Virga, Del ghi tai nera taip blogai, nes jame beveik nera kazeino bei taip pat nera lactozes. Toldel daugelis ji gali vartoti. Taip pat kadangi svieste yra sociossios riebalines rugstys ir jos kaitinant nesioksiduoja tai kaitinimas nera taip blogai.
  Tiesa kaitinant sunaikinami enzimai.

  Kaimiskas sviestas taip pat gana geras produktas.
  IR nereikia bijoti cholesterolio ir sociuju riebalu, na nebent jis jums labai aukstas, bet aukstas buna ne del sociuju riebalu vartojimo o del organizmes vykstanciu procesu.Nes cholesterolis yra remontine medziaga.

 145.   Siga rašo:

  Pas mane zemas cholesterolis, ar tai reiskia blogai?

 146.   andy rašo:

  Kiek tas zemas, ir taip pat kuris (LDL ar HDL ar bendras).

  Jei labai zemas tai blogai, ir kai zemas cholesterolis labai padideja kraygysliu ir sirdies ligu rizika. Bet kaip sakiau parasyk koks yra tada pasakysiu.

 147.   Siga rašo:

  Na kokie skaiciai as nezinau, tik gydytoja pasake , kad zemas, tad gal bendras.

 148.   Siga rašo:

  Susiradau tyrima raso cholesterolis LO(zemas). Ir dar gliukozes tyrimas 5,3mmol\l cia norma?

 149.   andy rašo:

  Na prie cholesterolio tai turetu buti koks nors skaicius,

  O gliukoze tai aukstoka, ir arti prediabetine stadija (virs 5.5), tai reiktu susirupinti. Zinoma jei jus nebuvote strese darant tyrima.

 150.   andy rašo:

  Na tai pasiklausk gydytojos kokie tie skaiciai. Turi buti bendras, zemo tankio(LDL - lietuviskai MTL, bet sis cholesterolis zinomas kaip blogasis - bet tai netiesa) ir auksto/didelio tankio (HDL, lietuviskai DDL) bet jis laikomas geruoju cholesteroliu).
  Taip pat jei dare pasiklausk kokie bovo trigliceridu rezulatatai, jie paprastai taip pat daromi jei daroma visa lipidograma. Trigliceridai daug svarbesni nei cholesterolis, ir jei trigliceridai auksti ir cholesterolis zemas rizika padideja.

 151.   Siga rašo:

  Man krauja eme is pirsto tai gal ten nelabai tikslu, o gal vertetu pasidaryti is venos? Lauksiu atsakymo.Ir dar parasyk apie svarbesnius tyrimus kuriuos verta kiekvienam zmogui zinoti savus rezultatus.Dekui.

 152.   andy rašo:

  Na is pirsto paprasta gana tikslu, bet zinoma is venos tiksliau. Bet kaip sakiau pirma pasiklausk gydytojos kokie ten buvo rezultatai.

 153.   Siga rašo:

  Gydytoja nezinos, nes as kortele pas save turiu ir taip pat tyrima, ir jame raso ka as jau rasiau, tai vis delto galvoju is naujo pasidarysiu kad butu su skaiciais…

 154.   andy rašo:

  Na dar galima paskambinti i laboratorija, nes jei raso Low tai turi kazkur buti ir skaicius, nes taip low is be rezultato nenenustatys.

 155.   Siga rašo:

  Po tyrimo jau kiek laiko praejo tai tikrai nezinos, beje man dare siuos tyrimus gydytojos sesele kabinete su tokiu nedideliu aparateliu uzlasino lasa kraujo ir viskas, tai manau kaip tu rasai apie trigliceridus ten nieko nebuvo…Tad eisiu privaciai pasidarysiu abu siuos tyrimus pakartosiu. O is pirsto gali padarysti si visa lipidograma?

 156.   sas rašo:

  visi tie tyrimai daryti su elementariais aparateliais yra tik akiu dumimas. Greiciausiai buvo nustatytas cholesterolio bendras rodiklis ir viskas. Normalius kraujo tyrimus daro laboratorijose. Padarius bendra cholesteroli su primityviais prietaisais is kart skubama rasyti receptelio vaistams, nes paprastai buna padidejes kaip taisykle:))))).

 157.   A.C. rašo:

  Sveiki, aciu uz puiku straipsni. Noreciau suzinoti, kuo piena ir jo produktus butu galima pakeisti mazu vaiku mityboje. Kolkas 1,5m vaika 1k/diena maitinu motinos pienu, bet greitu metu zadu tai nutraukti. Taigi, noreciau suzinoti, kokius produktus tuomet reiketu duoti vaikui, kad netruktu pagrindiniu elementu ir vitaminu? Ar pakaks tik darzoviu, vaisiu, grudiniu kulturu gaminiu? Aciu

 158.   MAMA rašo:

  Mane taip pat domintu, kuo galima pakeisti pieno produktus (sojos suriu, ar pienu?) kaip su tuo sviestu (ghi), kuris iskaitintas ir vadinamas netoksisku ie paskuinaudojamas maisto gamyboje nesudaro jokiu toksiniu medziagu???

  To A.C. turiu du mazius, ryte valgom avizu kose ant vandens virta su alyvuogiu aliejum ir obuoliene (virti obuoliai be cukraus) - skanumelis; paskui pietums tai darzoviene, ar sriubyte, ar troskinta mesyte su darzovemis (ne su bulvemis), vakariene ivairiai - koses grikiu, bulviu koses ir t.t., uzkandziai - daug obuoliu, kriauses, morkos.. bandom braukti visus pieno produktus is mitybos raciono, BET KA GALI VIENAS ZMOGAU PADARYTI JEI YRA MOCIUTES, SENELIAI IR T.T. o saldymunai pas mus tai grynas juodas sokoladas - retkarciais ( na nors taip susitariu su vyresneliu del saldumynu, o antrasis tai dar metuku neturi, taika duodu tas gerai :) )

 159.   MAMA rašo:

  :D oi tik dabar perskaiciau komentara apie GHI sviesta :D

 160.   Andy rašo:

  Del pieno vaikams tai yra mananciu, kad nustojus maitinti krutimi vaikams to pieno nebereikia. TIk nekeiskit sojos pienu, nes jis sutrikdo hormonus ir berniukams net krutis gali pradeti augti, mergaites subresta anksciau.
  Bet zinoma su tuo ne visi sutinka. Jei jau duodate piena vaikams tai reikia kad butu kaimiskas nepasterizuotas ir geriau ozkos.
  Kiausiniai yra geras baltymu saltinis , tik velgi reiktu geriau valgyti kaimiskus ar ekologiskus, one narvuose laikytu vistu, kurios kankinamos elektra. Kiausinius geriau valgyti skystai virtus, nereikia kepti, nes tada ekiduojasi juose esantis cholesterolis.
  Bet pieno ir ypac pasterizuoto davimas vaikams padidina pirmo tipo diabeto rizika, ypac jei pradedama duoti labai anksti.

  Del mociuciu tai manau galima mandagiai su jom pakalbeti ir paaiskinti. Bet jei jos jusu neklauso, tai vis tiek svarbiausia kaip valgoma ir maitinamasi pastoviai o ne retkarciais kai nuvaziuoja pas mociutes.

  Na vienas zmogus taip pat gali padaryti daug, ypac savo pavyzdziu, nes vaikai kopijauoja tevu ir ypac mamos iprocius. Ir jei vaikai nuo mazens ipras valgyti sveikai tai po to igudziai susiformuos likusiam gyvenimui ,zinoma kartais jie galia neigiamai pasikeisti palikus tevus.
  Net ir juodas sokolada nera idealu, nes daznai turi cukraus, taip pat blogu alieju. Geriau jau tada valgyti kakavos pupeles ar gabaliukus , is ju gamina sokolada.
  Man pavyzdziui uzteko mamos paskatinimo , kuri pradejo dometis sveika gyvensena, ir bejos daugiau seimoje niekas nesidomejo.

 161.   Sigitas rašo:

  Andy,

  Jusu straipsnis apie pieno zala yra daugiau zalingas nei naudingas. Tiesa ta kad pasterizuotas ir homogenizuotas pienas yra zala, o kaimiskas ekologiskas pienas yra nauda.

  Esme kad zmones piena vartoja ka tik paimta is is saldytuvo (kambario temperaturoje jis greit rugsta). Toki salta piena jie geria. Tada kur jo nauda? Stabdo virskinima, nes saltas. Kiti suvokiantys to zala, geria ji bent jau ne salta ar uzbalina sriubas. Kiti pienu uzpila pusrycio dribsnius. Ypac vaikams. Kiti daro kokteilius (velgi is salto pieno). As pats esu apsinuodijes patiekalu pagamintu is braskiu pieno ir cukraus. Vasara kaimuose kai daug uogu, zmones gamina toki patiekala. Uogos uspiltos su pienu ir pasaldintos. Tai tikri nuodai ir zala, nes visiskai nesiderina. Ir cia neturi dideles svarbos jis pirktinis ar kaimiskas.

  Nesubalansuota mityba, nenusimanant pieno naudos yra tikrai nenaudinga, bet kalbeti ir apibendrinti kad apskritai nepatartina vartoti pieno ir kad jis skirtas tik verseliams yra tikrai pagrista tik kazkokiu ANTIPIENO kovotoju. Statistika neaisku is kur paimta, kaip ji atlikta ir ko siekianti? Paskutiniais desimtmeciais is Vakaru pereina samoningai nukreipta informacija apie pieno ir jo produktu zala. Dauguma tai daro mokslininkai bei gydytojai. Kiti tai sveikuoliai tokie kai Bregas ir kiti. Kodel tai daroma? Verta pamastyti. Jautiena nesa didesni pelna nei pienas 100 kartu. Todel zmoniu samoneje iskiepitas pasibjaurejimas pienu atnes didziulius pinigus mesininkams. Ypac macdonald ir kitiems greito maisto vertelgoms. Lietuva aciu Dievui atsilieka nuo Vakaru ir lietuviai dar vertina piena ir jo produktus. Andi, prasau neskleiskite info kuri palanki mesininkams. Kuo daugiau zmones vartos piena, tuo maziau jie valgys mesa, nes piena gali duoti tik gyva karve.

  Jus Andi pieno nevartojate, taigi jusu straipsnis i “vienus vartus” nukreiptas tik apie jo zala ir kenksminguma. Toliau kalbant apie tai ka jus vartojate yra labai pagirtina. Sveikata teikiantys produktai: darzoves , vaisiai, riesutai, medus, kruopos. Visa tai sveika ir patartina.

  Didziausia zala yra ne nuo pieno o nuo gyvulinio maisto : mesos, kiausiniu ir zuvies. Kiausinius ir zuvi jus vartojate. Taigi sveikatos tame jus nerasite. Maistas isgautas prievarta yra mirti nesantis. Kiausinai ir zuvis o ypac mesa sukelia ligas ir artina mirti. Andi, pagirtina kad jus skatinate zmones sveikai maitintis. Pagirtina butu ir tai jei skatintumet maitintis tikrai sveikai atmetant kiausinius ir zuvi. Visa tai pilnai pakeicia pieno produktai. Maitintis VEGANISKAi nera paprasta, ypac musu salies zmonems, o protingai derinant pieno produktus, vaisius ir darzoves tai yra net patartina. Lietuviai nuo seno yra linke i kiaulienos valgyma, kas nieko gero neduoda (net nesigilinant i hemine mesos sudeti)

  Rytu salyse ypac indijoje milijonai zmoniu yra LAKTOVEGETARAI. Jie isbraukia is raciono zuvi, kiausinius ir mesa net mazais kiekiais ir vartoja PIENA, SURI, PANYRA, GHI, VARSKE, JOGURTA, RUGPIENI. Ir tai yra zmogaus sviesios samones, gyvybines energijos, entuziazmo ir sveikatos saltinis. Tik tada kai visa tai yra subalansuota. Toks maistas priskiriamas DORYBES kategorijai. Jis ilgina gyvenima ir suteikia jegu. Pienas irgi yra dorybe. Kaip nekeista tai butu, bet tai yra tiesa.

  Paziurekite nuoroda butent apie PIENA. Tai ne is tu kur kalbama apie kalci, baltimus ir kita pavirsutini ir mazai naudiega “brieda”.
  http://www.ruzov.ru/ayur/ayur9.htm

  Kaip bebutu absurdiska, bet ta ka jus parasete su isvadomis apie pieno zala, as ta pati radau visiskai priesingai apie pieno nauda. Tada ar vertos tos “mokslo zmoniu” isvados kai jos priestarauja viena kitoms. Visgi imti patirti verta bet verta ta patirti patikrinti savo paties gyvenimu.

  Zinot mane liudina kad net motinos paveiktos siu laiku “veju” gan greit nutraukia krutimi maitinti vaikucius, mastydamos kad joms dings grozis ar kad sugaista daug laiko. Ta tema dar yra bibliotekose knyga apie maitinimo krutimi nauda. Visoms mamytems patartina ta knyga paskaityti.

  O kad pienas butu naudingas tai patartina ji gerti anksti ryte ar vakare. Jis butinai turi buti siltas ar karstas. Piena patartina pasaldinti. Naudokite rudaji cukru. Jis atvezamas is rytu saliu. Tai cukranendriu cukrus. Medus deja netinka deti i karsta piena, nes karstis medu padaro nuodinga. Tinka nedidelis kiekis muskato, imbiero, cinamono. Gerti reikia tik individualiai tiek kad ryte pabudus burnoje nesijaustu jokio apnasu ant liezuvio. Jei tai yra tada jus vakare isgerete perdaug. Dar viena svarbi taisykle kurios niekas nesilaiko (net tyrimus atliekantys institutai) tai:
  PIENA REIKIA GERTI VIENA! Netinka bandeles, riestainiai ar duona su medumi. Derinasi bananas jei jau negalite pieno vieno ar kiti vaisiai. O del kazeino, ka megsta daznai kalbet medikai, tai pienas budamas nakti skrandyje ir zarnyne YRA virskinamas. Tik ne saules o menulio energijos deka. Pienas maitina organizma ir su laiku zmogui suteikia sveikatos ir imuniteta ligoms. Net zmones nesugebantys isisavinti pieno gali tai pergaleti. Tik jiems teks tai daryti pradedant nuo sauksto o su laiku tai didinant, bet butinai prisilaikant auksciau pateiktu rekomendaciju.

  Del pirktinio jogurto, sureliu (kurie daznai gaminami net ne is pieno), grietines, varskes ar sviesto tai visa tai daugiau zala. Visa tai reikia gaminti patiems ar pirkti is kaimo ukininku, gerai paklausus apie produkto sudeti. Jogurta ar rugpieni galite pasigaminti patys. Puikus produktas tai isvalytas sviestas - Ghi. Panyras - is nerauginto pieno pagamintas suris. Visa tai sveikatos saltiniai. Sia isminti perteikia Ajurveda - mokslas apie sveikata.

  Taigi gerkite piena tik karsta ir VIENA!

 162.   Andy rašo:

  Sigitai aciu uz ilga komentara, yra visokiu nuomoniu del pieno. Nepaisant to pasterizuoto pieno produktu nevartociau ir niekam vartoti nepatarciau, isimtis butu sviestas, nes sotieji riebalai yra atsparus temperaturai, nors enzimai zuva.

  Kaimiska nepasterizuota piena is bedos dar galima vartoti, nes jis turi enzimu, taip pat baltmai yra nepaveikti temperaturos ir lengviau virskinami.
  Truputi geriau butu vartoti kaimiska rugpieni, kur yra geru bakteriju, bei taip pat nebera galactozes ( pieno cukrus), kurio daugelis suaugusiu virskinti nebesugeba , nes stokoja enzimo, ir galbut ne be priezasties gamtas si enzima duoda tik kudykiams ir vaikams.

  Taciau reikia prisiminti, kad pagrindinis pieno baltymas yra kazeina ir jo yra du kartus daugiau nei motinos piene. Kazeinas yra labai problematiskas baltymas ir daugelis jo nesugeba suvirskinti.
  kazienas labai skatina gleiviu gamyba ir gali sukelti ar pauminti kvepavimo taku ligas, todel surigus siomis ligomis is karto bent jau kuriam laikui reikia vengti pieno produktu.
  Dar kazeinas zinomas kaip opiatas smegenims.

  Jus gerai patarete piena vartoti viena atskirai nuokitu produktu. Bet kazkodel po to rekomenduojate deti cukraus. Cukraus dejimas i piena labai bloga kombinacija.
  Daugiau apie cukrus straipsnyje
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/cukrus-legalus-narkotikas-6.html

  Taip pat jus patariate piena sildyti, velgi nezinau kuo tai pagrista, bet nepasterizuoto pieno sildymas daugiau nei 37 laipsniu C sugriauna enzimus.
  Del maitinimo krutimi taip velgi absoliuciai su jumis sutinti reikia maitinti kuo ilgiau ir tai labai gerai ne tik vaikui bet ir mamai. Ir maitinimas krutimi yra naturali kontracepcija.
  Bet kaip sakiau motinos pienas skirtingas nei karves, ar bent jau ne identiskas. Ir geresnis varjantas butu ozkos.
  Ir kuo anksciau vaikui pradedama duoti karves pieno tuo didesne pirmo tipo diabeto rizika.

  Pabaigai, pasakysiu, kad nepasterizuoti pieno produktai is galies gali buti vartojami, bet vartoti ar ne lieku spresti patiems,

  Taip pat pasakysiu, kad piene ir mesoje yra labai daug pesticidu ir chemikalu likusiu, nes jie yra toliau mitybos grandineje.
  Priedo karvems duodami antikai, taip pat viene visada rasite puliu.
  Ir beje pieno pasterizavimas nepasalina mikrobu, juos tik nuzudo ir po to zmones visus tuos negyvus mikrobus, parazitus su nuo karscio pakitusia baltymu struktura suvalgo ( skanumelis :D).

  Dar jei skaitote anglu kalba galite paskaityti si straipsni apie piena, bet ir karto pasakysiu jis parodo tik viena puse.
  http://www.all-creatures.org/health/howmilkanddairy.html

  Ir 5 salys suvartojancios daugiausiai pieno produktu turi daugiausiai osteoporozes atveju, zinoma kiti faktoriai taip pat gali tureti itakos, taip pat reikia prisiminti kad absoliuti dauguma vartoja pasterizuota piena. Bet kad pienas pienas duoda stiprius kaulus tai labai diskutuotinas.

 163.   Andy rašo:

  Dar, kad piene yra daug kalcio tai nereiskia, kad jis gerai pasisavinamas.

  Taip pat pieno pramone kisa piena kaip vieninteli kalcio saltini. Ir tai vos ne tas pats kas zmones butu sakoma kiekviena diena valgyti po apelsina kad gauti vitamino C, bet siuo atveju galima rintis is labai daug produktu (obuoliai, silauoges, vynuoges, salotos, brokoliai ir tt.)

 164.   Monika rašo:

  Sveiki!
  Gal galetumete patarti?! Sunui 2.5 metu istyrus atrado per daug gleiviu organizme,kas berods lemia daznas kvepavimo infekcijas, sloga, kosuli ir pan. Man minejo,kad atsisakius pieno produktu, reikalai pageretu. Bet kokius produktus jam siulyti, jei riesutu,lapiniu darzoviu jis dar per mazas valgyti. Negi vien tik is brokoliu ir mesos jis gali gauti kalcio?Kuo jam pakeisti pieno produktus?
  Aciu

 165.   rankena rašo:

  O kaip kefyras ir grietinele tame reikale?

 166.   andy rašo:

  Na jei valgo brokolius tai gali valgyti ir kitas lapines darzoves, bet kaip jau ne karta sakiau zmones klaidingai galvoja, kad vaikui reikia vien kalcio ir kad ji galima gauti tik is pieno produktu, ir visiskai pamirsta kitus vitaminus ir mineralus.

  Tikrai neprotinga vakui duoti pieno produktus jei jo organizmas ju netoleruoja.
  Pirmiausia sulau kuri laika neduoti pieno ir ziureti ar kas nors keiciasi.
  Is bedos dar galite pastierizuotus pieno produktus pakeisti kaimiskais ar kaimisku ozkos pienu.
  Daznai buna, kad vaikai kurie nesugeba toleruoti pasterizuoto pieno toleruoja nepasterizuota.

  del kefyro tai jis is pasterizuoto pieno, geriau kaimiskas rugpienis.

 167.   Monika rašo:

  Aciu! Na, o jei nera galimybiu pirkti kaimiska piena (gyvename didmiestyje),ar tuomet tinka vaikui pkeisti i avizu,quinoa,migdolu riesutu,ryziu piena ir taip pat is ju gaminamas grietineles? Kaip suprantu svarbiausia is ju pasisavinti proteinus? Ir jei jus minite,kad kazeinas sukelia gleiviniu issiskyrima,tai kazeino mano isvardintuose produktuose neturetu buti, nes jie ne gyvulines kilmes? Beje,o kaip del laktozes? Mano vaikui nustate candida tipo disbakterioze (jis po antibioku kurso vartojimo),tai neblogai butu suvartoti geruju bakteriju doze.Bet ar tie probiotikai ne is pieno kilmes?
  P.s.prasau, isvardinkite daugiau lapiniu darzoviu rusiu?! Apart kopustu;spinatu,artisoku ir pan. gausu aplink, bet as ju nemoku pagaminti..

  Labai aciu uz patarimus!

 168.   a. rašo:

  Rasote, kad geriau kaimiskas nepasterizuotas pienas..tada kaip isvengti erkinio encefalito uzsikretimo atvejo? vaikai iki 7 metu juo neserga, bet kaip vyresniems? Nes yra atveju, kai zmones valge is bobuciu pirkta suri ir uzsikrete sia liga.

 169.   rankena rašo:

  Pirmiausia susirasti tvarkinga bobute,nukarpytom ir nepajuodusiom panagem,o po to jau rinktis suri.PS:skaniausias su kmynais is saldaus pieno :)

 170.   a. rašo:

  Kuo tai susije bobute nenukarpytom ir pajuodusiom panagem su erkiniu encefalitu?:D

 171.   andy rašo:

  Na tikslios statistikos nezinau, bet rizika susirgti erkiniu encefalitu per piena gana maza.
  Ir kaip jau sake reikia susirasti patikima bobute.

  Beje visi baimisasi bobutes su panagem, bet mielai vartoja pasterizuota piena su puliais, kuriu pastovia randama, bet yra leistinos normos, ir tos normos tikrai ne nulis.
  Taip pat kaip sakiau pastezizavimas ne panaikina bakteriju o tik juos nuzudo ir zmones juos suvalgo negyvus, ir yra manoma kad tos negyvos bakteriijos per ilga laika gali sukelti net daugiau problemu nei gyvos, ir buten nuo ju gali buti net alergijos.

 172.   Vasara rašo:

  Kaip ir dauguma mano giminaičių, turiu problemų dėl skrandžio rūgštingumo. Man jau beveik 40 metų ir vis dažniau prireikia skrandžio rūgštį slopinti vaistais.
  Įdomus jūsų požiūris į skrandžio rūgštingumą, jo priežastis ir gydymą. Kiek tai susiję su bendru organizmo rūgštingumu? Ar padėtų, jei vartočiau šarminį vandenį?

 173.   Monika rašo:

  Gal kas nors zinote,kaip is rusu kalbos “astrica/ostrica” (organizmo parazitas) zodi isversti i anglu ar lotynu kalba? Ar bent jau lietuviu kalba..?!Buciau labai dekinga..

 174.   a. rašo:

  Vasara, as tau patarciau visiskai atsisakyk pieno produktu nors dvi savaites ir pamatysi skirtuma… bet nevartok visiskai nieko kur yra pieno produktu, nei grietines, nei varskes, nei jogurto.Ir pasiulik taip padaryti giminaiciams.

 175.   astis rašo:

  Kokia tavo nuomone apie bolivine balanda, kuri is siu dvieju geresne. http://www.sveikiproduktai.lt/nodeorder/term/39
  Ir dar idomu ar gerai ekologiskos kanapiu seklos? Ir, ar galima jas daiginti? Taip pat noreciau suzinoti ar tinka daiginti balanda?
  Dekui

 176.   andy rašo:

  Bendras organizmo rugstingumas gali buti susijes su skrandzio rugstingumu, tai tai gana skirtingi dalykai.
  Ir kaip sakiau daznai skrandzio rugstingumo problemos buna del nesandaraus sfinkterio, ir del to maistas atpilamas i stemple.

  Del astrikos tai nezinau lietuvisko atitikmens. Bet gal tai askarides??

  Kanapes tai gerai, ir jos nebutinai turi buti ekologisko, nes joms auginti nenaudojami chemikalai, taip pat jos gerai auga be chemikalu.
  Bet del daiginimo tai sunkoka, nes jos turi kevala, ir net ir sudaigintas su kevalu valgyti bus sunku, o nuvalytos nedygs.
  APie boliveine balanda nesu girdejes arba nezinau lietuvisko pavadinomo todel negaliu pasakyti

 177.   andy rašo:

  A tai cia quinoa, tai vienos geresniu kruopu, todel jas galima valgyti, neturi gluteino.

 178.   A.C. rašo:

  Sveiki!
  Turiu dar keleta klausimeliu:
  *kokia Jusu nuomone apie vaikiskas tyreles (vaisiu, darzoviu), ar is ju yra kokios naudos, ar visi vitaminai ju gamybos metu dingo? nes siuo metu laiku, nera galimybes gauti ivairiu kaimisku darzoviu, iskyrus bulves, kopustus, morkas ir pan. Nes manau gal geriau brokoliu tyrele, nei PC pirktas ala ekologiskas brokolis, atveztas is pvz Italijos?
  *Taip pat ar 1.5m vaikui tinka kose vIrti is ivairiu grudu dribsniu, o ne is pilno grudo kruopu, gal dribsniuose buna like maziau vitaminu ir kt maistingu medziagu?
  * ar maistingos ir naudingos yra kukuruzu bei soru kruopos?
  *skaiciau, kad mieziu, kvieciu bei berods rugiu kruopose yra gliuteino, tai gal geriau siu kruopu vaikui nevirti ir apsiriboti tik avizu, grikiu ir ryziu kosemis?

 179.   andy rašo:

  Del tyreliu tai dar reikia ziureti is ko jos padarytos kokia sudetis ir ingredientai.
  Bet manau sviezios darzoves , jei ekologiskos tai geriau, arba jau geriau saldytos, bet velgi vaikui reiktu ziureti ekologisku jei leidzia finansai.
  Bet ir kopustai bei morkos gerai.
  Na mazam vaikui nereikia labai daug skaidulu, nes ju virskinamasis traktas nedidelis, ir jiems reikia pakanmai energijos.
  Tad dribsniai jei vaikas megsta tai gerai, bet neduokit visokiu corn flakes, pustu grudu ir dar visokiu rafinuotu vaikams reklamuojamu.

  Soros ryziai gerai, bet kukuruzu neduokit, taip pat venkit kvieciu, mieziu, rugiu,
  Grikiai gerai, avyzos turi truputi gluteino, bet mazai ir daugeliui problemu nesukelia.

  Beje dar galite vaikui duoti viena kita vaisiu, nes jie turi energijos. TIk reiktu vengti neekologisku kriausiu, obuoliu(obuoliai is bedos dar nieko tokio), braskiu, persikiu.
  Bananai gana gerai , nes zieve nulupama ir bent dalis pasisalina.

  Dar duok vaikui geru alieju kaip kokoso riesutu, linu semenu, alyvuogiu, ir ktiu nerafinuotu, bet veng visu rafinuotu, kaip kukuruzu, rapsu, soju, darzoviu, tepiuju misiniu, margarinu. Taip pat neduok sojos, nes sutrikdys hormonus.

  Dar gerai kiausiniai.
  Bet

 180.   hm... rašo:

  Rasote vaisiai vaikams prideda energijos, o vat kokie produktai suaigusiems prideda energijos?

 181.   andy rašo:

  Na vaisiai ir suaugusiems gali prideti energijos, taip pat geras energijos saltinis yra vidutinio ilgio riebalines rugstys randamos kokoso riesutu aliejuje, nes jos gali is karto ‘eiti’ i lasteles ( zinoima kad jus butu pasisavintos turi buti ‘atkabintos nuo triglucerolio (tokioje formoju buna daugelis maisto riebalu ir taip pat organizme saugomi riebalai) ir buti oksiduojamos ir naudojamos kaip energija. O stai ilgos nesociosios riebalines rugstys kad butu panaudojamos pirma turi buti apdorojamos kepenyse.

  Bet taip pat reikia, kad organizmas sugebetu ta energija apdoroti, nes jie mitochodria nefuncionuoja ( lasteliu energijos fabrikai), tai vien kuro aprupinimas nepades.

 182.   hm... rašo:

  Aciu uz atsakyma, bet zinok man ka tu parasei tamsus miskas, nelabai ka supratau gal butu galima kaip nors suprantamiau, ka reiskia atkabintos nuo triglecirolio? kazkaip perdirbtos?Ir kaip zinoti, kad mitochondrija nefunkcionuoja?

 183.   saule rašo:

  Sakykite, kuri geriau rinktis ar palmiu ar kokoso riesutu alieju. Koki kieki rekomenduotumete sunaudoti per diena, ar uztektu 1 arbatinio saukstelio.

 184.   A.C. rašo:

  Aciu, Andy, uz atsakyma. O kaip del ekologiskos mesos mazam vaikui? Gydytojai rekomenduoja apie 30-50gr/d vaikui duoti mesos. Jei perkame ekologiska, tai tokiu rekomendaciju ir laikytis, ar geriau duoti tik keliskart per savaite, nes kiek suprantu, mesoj daug baltymu, o jei dar neekologiska, tai ir vosokiu blogybiu pilna. Taip pat turbut vietoj zuvies pakanka 1 arbat saukstelio geru zuvu tauku ir linu semenu aliejaus i kosyte?

 185.   andy rašo:

  Na abu ailiejai yra geri, palmiu turi vitamino E, carotinu, kokoso aliejus turi antibakteriniu , antivirusiniu, antigribeliniu savybiu, taip pat laurines riebalines rugsties, kuri labai gerai immuninei sitemai stiprinti. Na manau galit naudoti daugiau nei sauksteli, galit koki sauksta, kiti vartoja zymiai daugiau. Bet jie kam labai aukstas cholesterolis ( zymiai aukstesnis nei normos) tai kokoso ir palmiu aliejus gali ji padidinti.

  Ten del tu trigliceroliu ir trigliceridu tai nebutina zinoti, ten reibaliniu rugsciu biochemija. Bet jei domina tai paisieskokit info apie riebalines rugstys ir ju savybes,

 186.   andy rašo:

  Del del mesos, tai velgi yra visokiu nuomoniu, tad negaliu sakyti nei taip nei ne. Ekologiska mesa jei ji tikrai geros koybes, gal ir nieko.
  Del zuvies tai vaikui neduociau, nes jos siais laikais turi sunkiu metaliu ir kitu toksinu, nes vandenys labai uztersti, ypac baltijos jura, taip pat nenaudociau fermose auginamu zuvu, kaip lasisos, upetakiai, nes tokia zuvis labai nesveika, maitinama antibioitkais ir kt.

  O linu semenu , ar kito gero aliejaus tai zinoma reikia ideti, nes vaikui riebalai labai reikalingi. Geri zuvu taukai taip pat gerai. Tik reikia, kad butu gerai isvalyti.

 187.   Monika rašo:

  Andy, o ka jus manote apie microfiltruota piena? Maciau toki parduotuveje, ir jis ne pasterizuotas, bet “perleistas” per labai tankius filtrus..

 188.   andy rašo:

  MOnika tai labai geras klausimas, bet tas microfiltruotas pienas po filtravimo vis tiek pasterizuojamas, todel skirtumo mazai, tik tiek kad nebebuna negyvu mikrobu( ar buna maziau).

 189.   saul rašo:

  Neberandu, kazkur skaiciau siame puslapyje apie seklu daiginima, mane domina liucerna, gal gali parasyti kokia butent tinka maistui, nes kiek ziuriu pas mus Lietuvoje jos yra melynziedes, ar jos tinka?

 190.   andy rašo:

  Na reiktu ziureti kad tos seklos butu be jokiu chemikalu, ir jei dygsta tai gerai. As naudoju vogel firmos, jos ten specialiai daiginimui tinka
  http://www.avogel.co.uk/BioSnacky/How_to_grow_sprouts.php

 191.   andy rašo:

  Dar seklas reikia kiekviena diena nuskalauti, gerai nuskalauti su vandeniu ilasinus kelis lasus maistinio peroxido vandenilio (H2O2). Jis gerai dezinfekuoja ir stabdo pelesius, bei taip pat paspartina augima, nes duoda deguonies. Dar galima ideti truputi geros juros ar himalaju druskos, taip bus daugiau mineralu.
  Cia yra video anglu kalba, kur parodam kaip daiginti seklas stiklainyje
  http://renegadehealth.com/blog/2010/02/24/how-to-sprout-in-a-jar/

 192.   A.C. rašo:

  Maciau Monika buvo klaususi del avizu, ryziu bei migdolu riesutu pieno, bet del ju neparaset. Mane sios pieno rusys taip pat domina, ypac migdolu pienas arba jo milteliai - ar jis tinktu 1,5m vaikui pvz., kaip kalcio saltinis?

 193.   andy rašo:

  Na asameniskai tokiu pieno nevartociau, ypac milteliu. Bet avyzu, ryziu ir migdolu piena butu galima naudoti, bet atvirai pasakius jie gana brangus ir manau yra geresniu produktu kur tuos pinigus butu galima isleisti.

  Arba is migdolu tai galima ir namuose pasidaryti, yra receptas internete, jie domina gali trumpai aprasyti.

 194.   A.C. rašo:

  Radau internete, kur parasyta, kaip pasigaminti migdolu piena, bet cia kita beda - kazin kokius mes tuos migdolus parduotuveje perkame, gi gali buti ivairiom cheminem medziagom pripurksti, kad ilgiau stovetu ir pan, todel ir pagalvojau, gal naudingiau ekologiskas migdolu pienas. Na man vis neramu, kad jei nebus mazo vaiko racione jokio pieno ir jo produktu, tai jis vien tik is darzoviu, vaisiu, grudiniu kulturu, kiausiniu, mesos gaus per mazai kalcio, kuris svarbus dantukams. Gi dabar ne darzoviu sezonas, tai isvis prastai su zalios spalvos darzovem…Vaiko daktare mane baigia uzpjauti, kad vaikui duociau iki 2m bent pieno misini, nes kitaip jam truks kalcio, baltymu ir pan. O as, kaip jauna mama, jau ir nebezinau, ka daryti…

 195.   andy rašo:

  Na jie leidzia finansai tai gali ta ekologiska pirkti, bet tu velgi nezinai kaip ji ten gamina. Todel geriau jau pasigamink pati, tai bent zinosi kaip gamini, tik gerai tuos riesutus nuplauk. Nuplikyk karstu vandeniu, velgi jei leidzia finansai pirk ekologiskus.
  Bet reikia ziureti, kad tie migdolai butu ne is amerikos, nes ten juos pradejo pasterizuoti.
  Taip pat jei pirksi piena tai ziurek , kad butu be jokiu priedu ir konservantu.

 196.   A.C. rašo:

  Na tarkim radau toki ekologiska piena, kurio sudetis: vanduo, migdolų riešutai (7%), agavų sirupas ir nemodifikuotų kukurūzų maltodekstrinas. Kito sudetyje yra vietoj tu kukuruzu yra tapojokos krakmolas. O pieno milteliu sudetis: iš dalies nuriebintų (75%) migdolų riešutų milteliai, nemodifikuotų kukurūzų maltodekstrinas ir maltozė. Idomu del tu kukuruzu ir krakmolo???? jei nemodifikuoti, tai kiek suprantu nera blogai, o krakmolas, gal ir nieko? Na, gal meginsiu daryti piena pati, nors ekologiski riesuteliai nepigus :)

 197.   Monika rašo:

  Ka galetumete pasakyti apie ajurvediskai paruosta sviesta? Ar vitaminai islieka? Ar ji galima laikyti kambario temperaturoje, ir kiek laiko jis negenda?

 198.   Monika rašo:

  Na va, pati radau informacijos apie “ghee” sviesta :) http://jogosmityba.wordpress.com/2009/05/10/isvalytas-lydytas-sviestas-ghee-skystas-auksas/

 199.   andy rašo:

  Bet reikia ziureti is kokio pieno tas sviestas pagamintas, nes siendina dauguma pieno yra su antibotiku ir hormonu likuciais, karves seriamos visokiu brudu ir t.t.

  Reiktu valgyti tik toki sviesta , kuris pagamintas is geros ko kynes pieno, kur karves eda zole, siena o ne visokius paruostus pasarus

 200.   Monika rašo:

  Tokiam atvejui reiktu namie tureti mikroskopa ir laboranta pasonej :))
  As perku biologiska sviesta (toks jausmas siais laikais,kad jei produktas nepazymetas “ekologiskas”,tai yra blogas,netinkamas) paprastoje parduotuveje arba specializuotoje.

 201.   Monika rašo:

  Dar vienas man labai aktualus klausimelis.. Jei sakoma,kad zmogus alergiskas (ar netoleruoja) pieno produktu, tai ar galima suprasti,kad jis alergiskas laktozei? Ar kazeinui? Ar jie vienas ir tas pats..? Ar galima toleruoti laktoze , o pavyzdziui netoleruoti kazeino? Ir kaip atskirti?!
  Zinau Jusu nusistatyma pienui ir jo produktams, bet siais laikais jis tiek placiai naudojamas gaminant patiekalus ir kartais jo isvengti ar pakeisti avizu,ryziu tt gerimais nepavyksta.Ypatingai vaikams,juk jiems mokyklelese vis vien duoda siu patiekalu.. Ir mano nuomne, vis gi yra zmoniu kurie toleruoja piena, nes nei daznais kvepavimo taku susirgimais nei kitais negalavimais nesiskundzia..
  Buciau labai dekinga uz Jusu atsakymus
  P.s. gal zinote naturaliu budu,kaip vaikui galima butu isvalyti kvepavimo takuose susikaupusias gleives?! Niekaip nepaliauja sloguoti ir koseti..
  Zinau,kad suaugusieji “sausina” organizma imbierais, astriais prieskoniais tt.,bet vaikui?!

 202.   andy rašo:

  na laktoze yra tik svieziame piene, o kazeinas visuose pieno produktuos, ir raugintuose, tiesa svieste yra labai mazai.
  Tad jei blogai jauciamasi pavartojus sviezio pieno ( kad ir pasterizuoto) ar kaip nors kitaip organizmas i ji reaguoja tai tai greiciausiai yra netoleravimas ar jautrumas laktozei. Ypac jei tokiu simptomu nebuna pavartojus rauginto pieno ar jogurto ar surio (bakterijos pavercia lactoze i kitus produktus).

  Bet simptomai nera lengvai pastebimi. Ir turbut geriausia nusistatyti jautrama pienui galima nevartojant pieno produktu kuri laika ir po to vel pavartojus stebeti ar jums padaugeja gleiciu , pvz atsikosejimas, begimas is nosies , lengva sloga.

  Na vaiku galima duoti pakvepuoti arbatmedzio eterinio aliejaus, ar kito kokio eterinio aliejaus kaip eukaliptu, levanda. Galima ilasinti i verdanti vandeni ir duoti vaikui kvepuoti arba tiesiog atidarius buteliu ir laikant netoli nosies ikvepti keleta kartu. Tik su vandeniu atsargiai, kad vaikas nenusiplikytu.

  Dar galima kojas mirkyti karstame vandenyje su druska.

 203.   Monika rašo:

  Labai Jums dekoju uz atsakymus! Tai jei vartoti pieno produktus be laktozes-gleiviu neturetu kauptis?! Berods,kiek skaiciau gleives kaupiasi nuo kazeino..Nesupratu,kodel vaikui pediatras israse siuntima istirt laktozes toleravima,jei jis “ne prie ko”,o visa bloga reikala sukelia kazeinas?!….

 204.   Monika rašo:

  Mums nelengva nevartot nors kazkiek pieno produktu, nes darzely jie nesismulkina, visi vaikai valgo vienodai,ir daznai peiniskus produktus. Bet namie mes pieno nevartojam,ir tai nieko nekeicia-vis tiek slogos, kosuliai.
  Ar tiesa,kad labiausiai jogurtai sukelia si fenomena? Zmones ji vartoja kaip dietini produkta, o jis ne tik nereikalingas, bet ir kenksmingas..

 205.   andy rašo:

  Na gleives gali kaupti ir nuo kazeino ( nuo jo daugiausiai) ir taip pat nuo laktozes. Bet jei laktozes nebus tai bus aisku kad nuo kazeino. Bet kaip sakiau simptomai gali buti ne zymus.
  Kazeinas yra panasus kaip klijai, ir beje is jo taip pat gamina klijus. Taip pat teigiama kad jis veikia kaip opiatas ( narkotikas).

  Del jogurtu tai priklauso koks tas jogurtas is ko jis pagamintas ar ten yra konservatu, dazu ir t.t.
  Siaip jogurtas yra geriau nei pienas, bet kaip sakiau priklauso nuo jogurto kokynbes ir deja daznai ji buna labai prasta.

  O del darzelio tai velgi jus esate klientas, manau pakalbejus galima rasti alternatyvu bent jau laikinai. Juk jei vaikas butu alergiskas jam pieno ar kito kokio produkto per prievarta nekistu.

 206.   Vilma rašo:

  Pries dvi savaites valgiau karsto rukymo zuvies (karsi). Isbere gerkle, liezuvi. Atsirado cistos. 1 cm dydzio. Viena ant kepenu, kita ant inksto, dar kita ant gomurio. Daugiau nebeistirta. Ar zuvies parazitu prisivalgiau, ar konservantai, toksinai cia man pakenke. Nes zuvu niekas neruko. O pamerkia i kaskoki skysti ir gauna rukyta zuvi. Zadu daugiau nebevalgyti zuvu, bet ka man dabar daryti. Gal galetumete patarti kas man.

 207.   andy rašo:

  Na jie del chemicalu ir priedu tai sunku pasakyti, gali pabandyti pirtis, nes jos padadeda pasalinti ivairius chemikalus. Taip pat galima butu naudoti gera moli kuris surisa ivairius toksinus. Arba dar gali pavartoti angliuko tabletes.
  Pplius geras zarnyno bakteriju papildas butu n audingas.

  O parazitu tai gerai juodojo reisutmedzio tinktura, cesnakas, oregano aliejus.
  Cia yra mano aprasytas receptas pagal Dr. Hulda Clark
  http://www.buksveikas.net/viewtopic.php?f=2&t=10

 208.   Liudas rašo:

  Labas,ką Jūs manote apie firmos RBC Life Sciences,Inc.(coral-club.com) papildus ir vitaminus,ar jie verti dėmesio? Ar Nutrilite geresni?

 209.   andy rašo:

  Nutrilite tai kai kurie gal ir nieko, bet nevisi. Problema, kad jie nepateikia visu ingredientu internete.

  Del COraliniu papildu, tai dauguma yra prastos kokybes tiesiog sumaltos uolos, bet zinoma visada gali buti isimciu.
  Taip pat reikia ziureti kad jie nebutu uztersti sunkiais metalais.

 210.   andy rašo:

  Dar perskaityk mano straipsni apie mineralus
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kodel-su-papildais-gaunami-mineralai-atisduria-ant-kraujagysliu-sieneliu-194.html

 211.   Saulius rašo:

  Sveiki,
  Neberandu kazkurioje temoje buvo kalbama apie kokoso alieju, kuris jusu manymu geresnis sia ar tas kuri jus minejote( beje jusu rekomenduotas neekologiskas) http://www.sveikiproduktai.lt/content/kokosu-aliejus-ekologiskas-30-ml-250-ml-1-l-olmuhle-solling
  Ta kur jus vartojate jis toks baltesnis nei sis, ir sio skonis toks kaip drozliu turbut spaustas aliejus is dziovinto. Kaip jums sis?
  Ir dar noreciau perskaityti jusu atsakyma i klausima apie prostatos vezi cia neseniai kazkas buvo uzdaves, tik nebeatrenku kurioje cia temoje.
  Jus rasote, kad vezys greitai neatsiranda, man idomu kiek tai gali trukti jo atsiradimas. Dabar mano senelio atveju, prostatos vezi jam surado antros stadijos, sekmingai isoperavo ir viskas dabar gerai, bet esme tame, kad jam pries du metus buvo darytas psa tyrimas ir tuo metu vezio nebuvo, o po 2 metu antra stadija. Du metai tai gana trumpas laikas, cia man taip atrodo.

 212.   andy rašo:

  Vezys vistytis gali ir keliasdesimt metu, o yprasti medicininiai testai ji diagnozuoja labai velai, kai jau buna pazenges.
  O kad vezy is operavo tai velgi, jo priezastis nebuvo pasalinta. Ir beje viena pagrindiniu prostatos vezio priezasciu yra pieno produktai, tad jei jis juos tebevartoja tai reiktu atsisakyti.

  O jusu nurodytas kokoso aliejus atrodo geras ir gal but net geresnis uz mano mineta.
  O mano nurodytas tai sis. Nors jis nera ekologiskas, jis yra bene geriausias kuri man teko surasti. Kai kurie net ir neekologiski beveik niekuo nenusileidzia ekologiskiems ir daznai mazi ukiai tiesiog neturi piningu sertifikatams gauti.
  http://www.coconutty.co.uk/coconut-oil-p-38.html?osCsid=ad80aede2ec13b760debbf35e596eaa7

 213.   andy rašo:

  Silumine tomografija (thermal tomography) taip pat labai angksti diangnozuoja vezi ir ji gali net diangnozuoti keleta metu anksciau nei tai daro tradicine medicina.

 214.   Saulius rašo:

  Silumine tomografija tai cia tas pats kas echoskopija?Pas mus lietuvoje populiarus tyrimai, tokie kaip vezio zymenys, ankstyvai vezio diagnozei. Idomu kaip kitose salyse, tarkim anglijoje ar tai yra daroma.

 215.   andy rašo:

  Ne silumine tomografija , yra visai kitas metodas, jis matuoja temperaturos pokycius, nes veziniu lasteliu temperatura skiriasi nuo normaliu.
  SIs metodas yra nepavojingas, neturi radiacijos, gera alternatyva mamogramom ir kitom prodecudurom naudojanciom radiacija.
  Kai kurie kraujo testai gali parodyti vezi, bet ne visi, stai tas PSA gali duoti labai klaidingus rezultatus.

  Dr.BIgelson, kuris daro gyvo kraujo analyze teigia, kad vezi galima diagnozuoti vien paziurejus i gyva krauja per mikroskopa,, bet zinoma turi buti igudes specialistas.

 216.   Monika rašo:

  Ojoj, siais siuolaikiniais laikais, informacjos srautas toks platus,kad nebezinai,zmogus,kuo tiketi..Nagi,vaikui butvo atliktas pieno toleravimo testas. Atsakymas: laktoze toleruoja, o pieno baltymu- ne. Gerai pagalvojus, ir pasivadovavus jusu mintimis tai kiekvieno zmogu jei pasidarytu pieno baltymu toleravimo testa, gautu “netoleravimo” rezultata. Nes pasterizotas pienas-lavonas pienas, nei vienas zmogus jo suvirskinti negali?! Turiu klausimas. Man gastroentrologas sake, kad piena pilna pakeisti gali tik soja, ir, kad avizu ar ryziu gerimai yra menkaverciai. Jie neatstoja pieno. Na, kaip ir sakiau, vaikas nesuvalgys kilogramus zaliu darzoviu, riesutu da ngalima, o migdolu pieno nemegsta. ..bet issimusiau monologo..jis sako,kad soja del estrogenu/mot.hormonu tt nepatariama vartoti kudikiams, maziems dar. O mano 3 metu vaikas drasiai gali kiek nori gerti. Man dar pasirode keista,kad iskart po to sake,kad yra ir soju pienas skyscio pavidalu ir miltuku pazymetu “Bebe soya” atseit sukurta vaikams, svelnesne forma ir pan. Bet “bebe” tai kudkis, o jiems, minejes negalima vartot…. Konfjuzas. Drauges homeopate pataria naudoti soja maisant su avizu, ar ryziu gerimais, bet tik nedideli kieki tos sojos ir nepastoviai….. Tai kuom tiketi?!….. :(

  Dar norejau paklausti del linu semenu “kisieliaus”, gal zinote kaip tiksliai ji gaminti. Yra ir keliu spalvu linu grudai: rudi ar aukiniai. Kuriuos vartoti. Ir ar tinka vaikui?

 217.   Monika rašo:

  Atsiprasau uz gramatines klaideles….

 218.   andy rašo:

  Sojos pieno geriau vaikui neduoti, nes jis labai daznai gaminamas is gmo sojos.
  Geriau jau midgolu, ryziu, avyzu, bet velgi reikia ziureti, kad jame nebutu daug papildomu ir pavojingu ingredienntu.

  Kad pagerintu kalcio pasisavinima gali vaikui duoti vitamino D, o artejant vasarai leisk jam pabuti sauleje, kad pasigamintu pakankamai vitamino D, reikia tarp 11-14 val , nes kitu matu UNB spinduliai per ilgi ir jie neskatina vit D gamybos. Bet ziurek kad nenudegtu, ir galima pradeti nuo 5 min per diena ir po to pamazu ilginti.
  Nes vitaminas D pagerina kalcio pasisavinima.

  Tokio kaip tiesioginio pakaitalo pienui nera, bet yra manoma, kad jo ir nebereikia nustojus maitinti krutimi, tereikia paziureti i gamta, nei vienam gyvynui nereikia pieno kad turetu stiprius kaulus, cia kaip jau ne karta sakiau pieno pramone isplove zmonems smegenis su tuo kalciu.
  O jei nerimaujate del kalcio trukumo tai gali pavartoti koki gera kalcio pailda, tik nepirkit kokiu sumaltu koralu ar kalcio karbonato,
  cia yra neblogas, bet jus is ten tikrai neturite pirkti
  http://www.vitacost.com/New-Chapter-Bone-Strength-Take-Care#IngredientFacts

  Del linu semenu kisieliaus tai nesu tikras ar cia apie ta pati kalbama. Naudojant virskinimo sutrikimams gydyti tai tiesiog paverdama ir susidaro tokios kaipo gleives, kurios yra gerai.
  Nera didelio skirtumo tarp rudu ir geltonu.

  Beje dar daug kalcio turi chia seklos, kurios truputi panasios i linu semenis, taip pat turi omega 3. 56 g sausu seklu turi 600 mg calcio. Velgi galima arba sumalti ir sumaisyti su vandeniu ir po to kaip kokia kosyte valgyti, taip pat galma ideti i koses, arba net pamerkti i vandeni, ir susidarys toks kaip gleivetas skystis. Bet 56g yra nemazai pradek kad ir nuo sauksto ar net arbatinio saukstelio ir po to gali padidinti. Nes seklas tokiam mazam vaikui nera lengva suvirskinti.
  http://www.vitacost.com/Natures-Answer-Chia-Seed#IngredientFacts

 219.   andy rašo:

  Cia yra ekologiskos chia seklos, kad vaikui butu patartina
  http://store.naturalnews.com/index.php?main_page=advanced_search_result&search_in_description=0&keyword=chia&x=0&y=0

  Bet niekada nepirk sumaltu, nes sumalti oksiduojasi, nusipirk kavamale ir namuose susimalk.

 220.   Monika rašo:

  Labai dekoju uz atsakymus!!

  O jeigu pirkti ekologiska sojos piena, is specializuotos parduotuves? gal tuomet jis nera genetiskai modifikuotas? Ir kaip del tu estrogenu/hormonu..
  Butent, tuos linu semenu “klijus” ir turejau omeny. Man patare,kad sis geriamas skystis gerai isvalo zarnyna, o mazylis po antibotiku kurso, plius dar visokiu vaistu prigeres,ilgai sirges.Manau, nepakenks. Rytoj darysim maisto alergenu testa, tai gal net paaiskes,kad tu paciu linu ar chia grudu negalima..nezinau.
  O tu chia, ir linu semenu grudu jam duoti po sauksteli dar nesumaltu, ar jau sumaltu-sauksteli?!
  O kaip dar gaima butu pagerinti vaiko zarnyno mikroflora..? Kaip suprantu,jis alergiskas pieno proteinams tai jam pro/prebiotiku (geruju bakteriju) vartoti negalima?!
  Pirmas variantas kalcio papildu,jusu nurodytas,mums netinka, nes ten suaugusiems,kapsules/tabletes. Bet aciu labai uz nuoroda, as pasiziuresiu ko ten daugiau yra :)) Gal esate ka pats isbandes sveikatinancio is to web puslapio,ir jums patiko?

  Geros dieneles!

 221.   Andy rašo:

  Na vaikui geriau sumalti, o pagerinti zarnyno flora galima vartojant probiotikus, bet velgi dauguma ju yra prastos kokybes ir bakterijos buna mire.

  Del sojos, tai velgi, dar kad sako ekologiska tai ne visada galima pasikliauti. Taip pat net ir ekologiska soja gali paveikti vaiko hormonus. Ir priedo soja labai elergiskas produktas ir labai galimas daiktas kad jusu vaikas bus alergiskas ar bent jau jautrus sojai.

  As esu isbandes labai daug ka, bet paskutiniu momentu daug ka nustojau vartoti ir daugiausiai vartoju tik naturalius produktus, kaip chlorela, spirulina, biciu duoneles, kitus zalumynus, medicininius grybus.

  O tabletes tai visada galima susmulkinti, kapsules atidaryti.
  Is vitacost ten esu naudojes probiotikus, jie ne patys geriausi bet kaina nera dideles
  http://www.vitacost.com/Nutrition-Now-PB-8-Pro-Biotic-Acidophilus-for-Life
  Taip pat palmiu alieju
  http://www.vitacost.com/North-American-Herb-Spice-CocaPalm-Virgin-Coconut-and-Red-Palm-Oil
  Taip pat esu naudojes new chapter cinka, chroma, medicininius grybus.

 222.   Monika rašo:

  Aciu, o is ko isgaunami probiotikai? Man kazkodel atrode,kad gerosios bakterijos (probiotikai,prebiotikai) kazkuo siejasi su pienu..

  O kas yra oligosacharidai?
  Ka manote apie sita vaisine pasta? - http://www.fohow.info/14/

  As taipogi nelabai pasitikiu soja, musu zmones ilga laika nevartojo ir net nezinojo,kas tai yra.

  O jei as ta kalcio kapsule ar tablete,skirta suaugusiesiems atidarysiu ir duosiu vaikui,juk gali buti per didele norma/koncentracija?! Na, bet turbut nesunku atrasti koki vaikiska pakaitala.

  Beje, is jusu mineto saraso, as namie turiu biciu duoneles. Zinau,kad reikia rytais vos atsikelus suvalgyti, o koki kieki? Jie tokiu gabaliuku pavidalo..

  Ir dar del palmiu aliejaus. Kam jis naudojamas. Ar tik i salotas pilamas? Ka manote apie linu semenu alieju? Kuris naudingesnis?!

  Vel uzverciau jus klausimais, bet man labai malonu,kad jus atsakote :))
  Geros dienos!

 223.   wiwa rašo:

  DEL PALMIU ALIEJAUS
  Andy gal placiau apibudins, bet as asmeniskai maciau reportaza apie isgaunama palmiu alieju ir jo nauda zmogui.
  Tai tikras nuodas !!! , jis yra pigesnis ir del to ji vartoja musu pramoneje, verslininkai norintys pasipelnyti. jiems juk nerupi musu sveikata, jiems rupi tik musu $ $ $
  Didziausios plantacijos jau uzsodintos palmemis, ir toliau kapojami medziai, naikinami miskai/dziungles ( kurie yra deguonies saltiniai) tam kad apsodinti palmemis ir tenkinti musu poreikius.
  Siuo metu gyvenu Prancuzijoje, ir jau galime surasti daugybe konditeriniu ir ne tik produktu kur neberaso tiesiogiai kad palmiu aliejus o pakeicia pavadinimus, taip klaidindami pirkejus.
  saulegrazu aliejus jau kenksmingas bet palmiu dar labiau.

 224.   Andy rašo:

  Na palmiu aliejus, auginamas Malaizijoje ir kitose aplinkines salyse ir deja kad atlaisvintu vieta ju auginimui kertami miskai. Kas zinoma nera gerai, nepaisant to yra augintoju, kurie nezaloja gamtos ir propoguoja etiskus budus ir net skatina misku atsodinima.

  O pats aliejus tai jei tinkamai apdorotas tai yra labai naudingas sveikatai. JIs turi tocotrienoliu ( vitamino E forma) , kurie labai gerai sirdziai ir kraujagslems. Taip at sis aliejus turi karotinu bei kitu naudingu elementu, tik zinoma reikia kad butu tinkamai isgautas, nenaudojant chemikalu, kas daznai buna norint kuo daugiau isgauti, ir beje komercinis palmiu aliejus gali buti prastos kokybes, ir jis yra antroje vietoje pasaulyje pagal produkcija ( po sojos). Ji deda i ivairsius kepnius ir t.t. ir toks aliejus tikrai nera geras.
  Bet perkankt mano nurodyta ar kita geros kokybes yra naudingas,

  Sis aliejus turi daug sociuju riebalu, bet jie nera blogai, kaip daugelis galvoje ir kai kuriais atvejais dar net geriau.

  O si alieju galima naudoti su daug maz su bet kuo, isskyrus vaisius.

 225.   Andy rašo:

  Del calcio vaikui, tai 1-3 metu vaikui rekomenduoja 350 mg/d. Jie tableteje yra daugiau tai galima duoti puse ar dar maziau.

  O vaikiski daznai buna su visokiais saldikliais, cukrum ir t.t. , bet zinoma viena kita ir gera galima rasti.

  Taip pat kaip sakiau reikia vitamino D, taip pat vitamino K. Vitaminas D pagerina kalcio pasisavinma, nes vien kalcio naudojimas naudos duoda mazai, nes jo daznai nepasiavinama, ir priedo isbalansuoja ir dar labiau padidina magnio trukuma, kuris taip pat reikalingas kaulams ir kitoms funcijoms, bet apie tai mazai kas kalba, nes jo nera piene ir kitame populiareme ir pelningame maisto produkte.

 226.   Andy rašo:

  Probiotikai yra zarnyno bakteriju paildai, prebiotikai yra maistas kuriuo minta bakterijos - tai angliavandeniu ruris kaip oligosacharidai, ttokie kaip FOS ir kt.
  Kartai juos ideda i probiotikus, kad bakterijos turetu kuo maitintis ir tai zarnyne padeda joms greiciau dauginti. Naturaliu probiotiku turi bananai , ir kai kurie kt. vaisiai.

  Raugintuose pieno produktuose buna geru zarnyno bakteriju, bet reikia ta piena rauginti/fermetnuoti namuose ir turi buti nepasterizuotas, bet kaip sakiau piene yra kazeino ir tai problema daugeliui.
  O parduotuvese parduodami jogurtai ir kitos brudas naudos neduoda ir zarnono florai vargu ar pades. Bet tai velgi dar vienas pininiku triukas parduoti kuo daugiau pieno, net isradda toku produktu kaip aktimel ir kt.

  Biciu duonele galite valgyti koki sauksteli ar sauksta, jei nera problemu su padidejusiu skrandzio rugstingumu tai geriau valgyti 20-30 min pries valgi, gerai ryte, bet nebutinai. Jie padidejes skrandzio rugstingumas tai geriau po valgio.
  Bet padidejes skrandzio rugstingumas ne tas pats kas remuo, kurio atveju rusgtingumas kaip tik buna sumazejes ir cia yra sfinkterio problema. Ir rugsti mazinanciu vaistu vartojimas yra absurdas.

 227.   Monika rašo:

  Aciu. O is saules vitaminas D nepakankamai pasisavinamas,ypatingai siltu sezonu? Bijau,kad nebutu per daug.
  Ir kokie maisto produktai turi vitamino K?
  Beje, vakar dar viena gydytoja,alergologe pasake,dar kitokia versija apie soja. Kad tokio amziaus vaikams ja duoti galima, tik zinoma normaliais kiekiais Anot jos, jei vaikas isgertu nenusakomus kiekius kasdien tos sojos, tai tik tada galetu kilti rizika del tu moterisku hormonu paauglysteje.

  Va taip, is viso Cia Prancuzijoje gydytojai per daug “atsipute”.Turi pas juos eiti,ir dar pasakyti kuo sergi. Ir tai dar kaip i durneli,ar neturinti ka veikti zmogeli pasiziuri..
  Tarp kitko mums vakar pasake,kad del pieno alergijos ir galimai jos lydincio gastro refliukso,ar remens (turbut tai tas pats..) mano mazylis galejo uztai tiek laiko prastai valgyti. Mat pienas turbut sukele nemalonius pojucius skrandyje,ne tik issauke infekcines ligas. Dabar jau kuris laikas neduodu jokiu pienu produktu ir matau,kaip vaikas akyse tvirteja, svorio priauga. Nes 3metuku, 98cm ir sverti 13kg, kai dar po otito susirgimo nukrito iki 12.6kg tikrai nera normalu.. Man tik pikta,kodel pediatrai tokiais atvejais kai vaikai daznai serga tik linguoja galva ir sako,kad visi vaikai serga, isaugs. :((
  “O gal visa tai ne del pieno kaltes,gal kokios kitos priezastys?!”:- ir taip man vakar buvo pasakyta.

 228.   Monika rašo:

  Dar vienas klausimelis ir pasistengsiu jusu nebetrukdyt. Del ko gali buti vaiko paakiai pamele? Jis labai sviesaus odos tipo,sviesiu plauku. Gal aip tik atrodo!?

 229.   Andy rašo:

  Dabar tai jei pabusi sauleje tarp 11-14 val vitamino D per 20 minuciu pasigamins pakankamai, bet mazdaug nuo spalio iki kovo, UVD spinduliai yra per ilgi kad stimuliuotu vit. D gamyba.

  Vitamino K yra daug zaliose lapines darzovese, kaip salotos, spinatai, petrazoles, brokolis ir kt.

  Del sojos tai geriau nerizikuoti nes yra labai daug tyrimu rodanciu, kad soja turi per daug estrogenu, zinoma yra studiju, zinomo yra studiju rodanciu, kad soja nera kenksminga, bet geriau imtis atsargumo, be veliau suzinoti , kad ji nera gerai, Kaip siais laikais buna.

  O paakiai pajuode gali buti del alergiju. Suaugusiems buna del issekusiu antinksciu, bet cia vaikui tai greiciau del alergijos, bet zinoma kartai gali buti ir del kitu priezasciu.

 230.   Monika rašo:

  Aciu labai Andy!

 231.   Laura rašo:

  Sveiki, noreciau paklausti, ka manote apie “Jogu arbata”? Ji verdama taip: 0,5l vandens, 0,5l pieno ir prieskoniai (cinamonas, kardamonas, pankoliai, anyziai, muskatas, gvazdikeliai ir kt.) viskas uzverdama, arba bent jau stipriai uzkaitinama. Kaip suprantu, net naudojant nepasterizuota piena, jis kaitinimo metu, pasterizuojasi ir viskas, kas dar yra jame naudinga, zuva. Beveik visur teigiama, kad si arbata labai naudinga persalimo metu, skrandziui ir zarnynui, gerina virskinima ir t.t… Bet perskaiciusi straipsni apie pieno zala, si arbata turetu netgi kenkti, ipac jei ji geriama persalimo metu, sloguojant, nes pienas didina gleiviu kieki. Kaip yra istikruju? Gal reaguodamas pienas su prieskoniais visgi sudaro teigiamai organizma veikianti jungini? Ar reiktu tokio gerimo vengti? Dekui is anksto uz atsakyma.

 232.   andy rašo:

  Na tokios arbatos geriau nevartoti arba vartoti be pieno, vien tik tuos prieskonius.

 233.   Laura rašo:

  dziugu matyti kad platinate TIKRA informacija apie piena
  :)))
  pienas ir suriai yra tikrai zalingi zmoniu sveikatai!

  Dr. McDougall Kalifornijoje ir daug apie tai raso:
  http://www.nealhendrickson.com/mcdougall/030400pudairyproductsfalsepromises.htm

 234.   Televizoriai rašo:

  Labai geras straipsnis. +10 balų.

 235.   Vaisių ir daržovių vartojimas ir stiprūs kaulai rašo:

  [...] Pienas - Sveikatos Šaltinis ar Ligų Sukėlėjas? [...]

 236.   v rašo:

  sveiki! man 24 metai, visa gyvenima daugiau ar maziau vartojau pieno produktus, o budamas vaikas net labai daug. prasidejus paauglystei - prasidejo spuogai ant veido kaip ir daugeliui, taciau negaliu jais atsikratyti ir dabar. Buvau pas dermatologus, israsinejo visokiu valikliu, antibiotiku pudru ir pan. padedavo nebent trumpam laikui, taciau tai nera problemos sprendimas. Norejau pasiteirauti po kiek laiko mazdaug galima tiketis teigiamo rezultato visiskai atsisakius pieno produktu, jei pienas yra ju priezastis? Jau nevartoju kokia savaite taciau pagerejimo nepastebejau. Beje ar gali ju atsiradima itakoti gazuotas mineralinis vanduo ar alus?

 237.   andy rašo:

  Priklauso nuo zmogaus, bet bent jau koki menesi reiktu. Priedo dar jusu kepenis gali buti uzsikimse jas gerai butu praplauti ar isvalyti naudojant burokelius sultys ar ktius metodus

  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kepnu-ir-tulzies-pusles-plovimas-202.html
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/organizmo-valymas-raudonuju-burokeliu-sultimis-266.html

  Dar taip pat reiktu atsisakyti saldumynu, kurie taip pat gali skatinti berima.

  Gluteinas taip pat gali buti kaltininkas, jei nepasikeicia net ir po 1-2 men tai dar galima eliminuoti gluteino turincius produktus- gaminiai is mieziu, kvieciu ir rugiu.

 238.   Uždegiminiai procesai: kas juos sukelia ir kaip juos sumažinti? rašo:

  [...] Pieno dominuojantis baltymas yra kazeinas, kuris yra labai sunkiai virškinamas. Kai toks nesuvirškintas baltymas per išretėjusias žarnyno sieneles patenka į kraujotaką, imuninė sistema jį pradeda atakuoti. Kasos Beta ląstelės (gamina insuliną) ir sąnarių audiniai turi panašių į kazeiną baltymų, todėl tuo pačiu yra atakuojami ir savi audiniai, šiuo atveju kasos ir sąnarių ląstelės. Ir todėl kuo anksčiai vaikui pradedamas duoti karvės pienas, tuo didesnė I diabeto rizika.Tad jei sergate kokia uždegimine liga, reikia būtinai atsisakyti pieno produktų. Plačiau apie pieno produktų žalą atskirame straipsnyje. [...]

 239.   andy rašo:

  Dar del berimo gali padeti obuoliai, jies jie turi pektono, kuris veikia kaip manengetas pritraukdamas visokius toksinus ir po to jie pasalinami su ismatoms. Pagal RObert Von Sarbacher, reikia valgyti 10 obuoliu per diena ir kai kuriems berimas isnyksta per kelias dienas. Ir 10 obuoliu per diena nera daug, jie tai atrodo daug pradek nuo maziau.

 240.   Siaip rašo:

  Nepatinka man taip daryti, bet kai zmones skleidzia pseudomoksla zmonems ir kurie tiki juo, nes nieko nesupranta ir nebando pasidometi, bet paklausiu kelioto klausimu:
  Koks autoriaus isilavinimas?
  Kokie autoriaus saltiniai, nes daugelis “faktu” priestarauja, tai kas eksperimentiskai nustatyta.
  Susidaro ispudis, kad autorius nezino ar nesidomejo, kas yra laktoze, kalcis, kaip virskinami baltymai, kaip virskinami riebalai, kokia zarnyno sandara, kodel vieni virskina laktoze visa gyvenima, o kiti tik kudikysteje ir daugelis kitu.

 241.   pashalietis rašo:

  issilavinimas visai neidomu siais laikais. gali tureti 10 diplomu ir buti grybas kaip reta, gali buti baiges 5 klases ir padaryti bizni tokio dydzio kad tau kruva zmoniu dirbs ir tarnaus.

  autoriaus faktu labai daugelis yra pagristi nuorodomis i saltinius, tyrimus ir publikacijas, deje tos nuorodos yra konkreciuose straipsniuose, tai jei jis komentaruose vel apie ta pati raso tai nejau jis vel tau des 152 karta ta nuoroda prie zodzio laktoze? perskaityk visa sita bloga, tada daryk isvadas.

  tai Siaip, papasakok kaip virskinami baltymai :) nauja virskinimo buda atradai? cia 100tas metu jau visi zinom kaip tie baltymai virskinami.

 242.   Siaip rašo:

  Zinias igyji mokydamasis, o autoriaus zinios “pagristos” straipsniai, kuriuose autorius nesugeba ivertinti kas teisinga o kas klaidinga, nes nesupranta ka ten raso: davai numetam nuoroda, isverciam, o ar teisingai parasyta “ai nesigilinam, nes nesuprantam kas parasyta”.
  Tai jus pasitikite nekompetingu autoriumi?
  Nuorodoje kuri duota, “ziniu” apie kalci, laktoze neradau.
  Tai kam man pasakoti kaip virskinami baltymai, jei tu nezinau susirask saltiniu ir paskaityk.

 243.   pashalietis rašo:

  cia senas jo straipsnis, tada jis dar nebuvo pasimokines is tokiu kritiku kaip jus, kad reikia sudeti visas nuorodas gale straipsnio kaip priklauso.
  Dabar pasimoke, paziurek naujausia straipsni apie uzdegiminius procesus ir paziurek gale kiek nuorodu :)

 244.   Andy rašo:

  Apie kuria nuoroda jus ten specifiskai kalbate?

 245.   Andy rašo:

  O baltymai tai virskinami pirmiausia skrandyje kur skrandzio rugstis juos pradeda skaidyti is trimates strukturos i linijinius peptidu grandines, taip pat ir enzimai (pepsinas) pradeda virskinti denaturauoti baltymus. Bet deja dauguma zmoniu, ypac vyresnio amziaus gamina nepakankamai skrandzio rugsties ir del to kai kurie baltymai, ypac didsni buna suvirskinami nepilnai.
  Po to virskinimas tesiasi plonajame zarnyne, kur linijines petidu grandines yra suskaidomos i atskiras amino rugstis, tai yra atliekama ivariu enzimu paglaba.

 246.   Andy rašo:

  O zaaarnyno sandara , virskinimo procesa, ismanau gana gerai, nes apie tai esu studijaves. Tiesas sis straipsnis yra rasytas pries studijas.

  O kad nesuvirskinti baltymai pateinka i kraujotaka tai parodo ir tyrimai
  http://www.springerlink.com/content/h743130428073347/

  ‘These observations corroborae the finding os Schloos and his coworkers who suing imumological methods showed that ingested native proteins from milk eggs and almonnds will enter the blood stream of normal young childldren.. Another study showed that 88% of normal aduls whom they stidies hsoed presence of egg and fish in the blood after the ingestion fo this foods ‘

  Tem tas straaipsnis publikuotas 1935, bet tai esnes nekeicia.

  O dar del baltymu virskimo tai baltymai suskaidyti i amino rugstis yra isisavinami pr zarnyno sienele ir patenka i kraujotaka - pirmiausiai keliauja i kepenis, kur kur poto arba naudojamim balymams gaminti arba kitiems poreikiams. Dar dalis amino rugsciu sunaudomajam pacio zarnyno, kaip pvz energijai. Taip pat kartais yra pasisavinimai ir di ar tripetidai, bei ilgesni peptidai, kurie patenka pro isretejusias zarnyno sieneles.

 247.   Andy rašo:

  O del eksperimentu ir tyrimu, tai ju labai daug, ir deja dauguma palankiu pienui ir jo produktaams yra finansuojami ir net atliekami is pieno pramones. Kuri isleidzia miljaardus pieno propogandai

 248.   andy rašo:

  Siaip, as galiu suprasti tavo skeptiskuma siame straipsnyje pateiktai info, nes daugeles faktur priestarauja tradicinei ir daugelyje vadoveliu ar net ir studiju pateiktai info. Deja kaip sakiau pieno pramone isleidzia labai daug pinigu propogandai ir sugeba itikinti ir paveikti zmones ir net mokslininkus, kurie siais laikais net negali / bijo laisvai savo nuomones isreiksti, ir tik kaip papugos atkartoja oficialia pozicija.

  Bet kaip rodo istorija, oficiali pozicija, kuria formuoja pramone, farmacija, eugenikai , nwo (new world order), yra klaidinga ir tarnauja ne zmonems o interesu grupems.

  Dar gali pasiskaityti apie pieno zala, kur Dr. McDougall ir kiti yra pateike nuorodas i mokslinius straipnsius. Objektvumui pasakysiu, kad sis websitas yra vienasaliskai pries piena, bet velgi, yra geros info.

  Kadangi siais laikais yra labai daug vienas kitam priestaraujanciu tyrimu, tai velgi jus paeiskoja rasite labai daug straipsniu palankiu pieno produktams, bet kaip sakiau labai daug ju yra finansuojama is pieno pramones pinigu. Atskirais atvejais pieno produktai gali buti naudingi, ypac jie yra nepasterizuoti, bet velgi priklauso kas su kuo yra liginama, kas juos vartoja, taip at studijos dizainas.

 249.   Rasa rašo:

  Visiems siūlau paskaityti garsaus japonų kilmės amerikiečių daktaro Hiromi Shinya tarptautinį bestselerį “FERMENTŲ FAKTORIUS”.Aš jau 6 mėn. nevartoju pieno produktų-jokių,man nustojo skaudėti kaulus ir sanarius ir t.t.,bet aš maitinuosi taip,kaip rekomenduoja H.Shinyja,dar daug galėčiau prirašyti kaip man padėjo ši knyga,o metų turiu 48…:)))

 250.   Audriukas rašo:

  tai kai turėsi laiko, papasakok daugiau, parašyk faktų ar pan. manlabai įdomu, stengiuosi nevartoti pieno produktų.

 251.   Rasa rašo:

  Labas,Audriukai,kai perskaitysite “FERMENTŲ FAKTORIUS”,pradėsite gyventi pagal jį,tada ir pasidalinsime visais sveikatos pagerėjimo klausimais,o pieno produktų reikia ne stengtis nevartoti,bet visiškai jų atsisakyti.

 252.   andy rašo:

  Rasa absoliuciai su jumis sutinku, ir daugelio zmoniu sveikta labai pageretu vien atsisakius pieno produktu ir taip pat gluteino.

  Apie enzimus/fermentus esu truputi rases
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/enzimu-svarba-25.html

 253.   andy rašo:

  Siaip, cia naujamesniame straipsnyje teigiama
  The epethelial barrier does not completely prevent lumenal antigens from
  entering the tissues. Thus, intact food proteins
  can be detected in plasma (1),
  (pirmas puslapis antras stulpelis)

  Patimta is Immunity, Inflammation, and Allergy in the Gut
  Thomas T. MacDonald1*. and Giovanni Monteleone2
  http://expneu.softimpulse.de/lehre/biochemie/paper/MacDonald.pdf

  Ten review paper, ir reference yra labai trumpas todel negaliu atkapstyti orginalo

 254.   Neringa rašo:

  Norejau paklausti, nuo pat gimimo mano duktereciai yra zarnyne stafilokokas, kai pasitustina iki siol daug gleiviu, o jai jau 1m 10men. nors daktarai sake kad iki 2m turi susitvarkyti bet tyrimus atlikus ju visai nesumazejo. Kai gime vartojo kazkoki zalia marmala :D:D (kazkokiu zoliu), siuo metu visa menesi gere spirulina (Tianshi). Gal kokiu jus turetumete patarimu siuo atveju?

 255.   Audrius rašo:

  na taip, geriausia knyga paskaityti. reiks paieškoti.

 256.   andy rašo:

  Neringa, greiciausiai jusu vaiko yra prasta zarnyno flora, todel reiktu pradeti vartoti probiotikus. Taip pat reiktu vengti gluteino ir bent kuri laika pabandyti atsiakyti pieno produktu, ypac pasterizuoto.

 257.   Neringa rašo:

  aciu. uz atsakyma.

 258.   VitaminasC rašo:

  musu vaikui po stafilokoko atradimo ir antibiotiku dozes buvo visiskai suvarytas zarnynas - is pradziu viduriavo i diena kelis kart, po to uzejo kad nesitustina savaite ar daguiau, klizmutes jau reikejo statyt.
  Uzteko tik pradeti duoti probiotiku - po 2 dienu pradejo kakoti pats ir dabar jau savaite daugiau viskas super pasitaise.
  (pastebejimas - pries tai davem probiotiku is lietuvos “geofilus” - jokio pagerejimo nebuvo)
  maistas tas pats - mamos pienas.

  musu isvada - probiotikai tikrai veikia ir gali padeti daugeliu atveju, ir kad ne visi probiotikai gali vadintis probiotikais…

 259.   andy rašo:

  Vit. C, kokius probiotikus tu davei, nes taip bus galima ir kitiems lengviau atsirinkti ir eliminuoti prastus.

 260.   VitaminasC rašo:

  tuos pačius kur jau klausiau tavo nuomonės komentaruose kažkur - NUTRILITE® INTESTIFLORA 7:
  http://www.amway.com/Shop/Product/Product.aspx/NUTRILITE–INTESTIFLORA-7-?itemno=AA0114&dsNav=N:4294965506-4294966636
  ten pailgi tokie pakeliai (kaip cukrus buna supakuotas baruose) ir tos bakterijos “palaidos” tuose pakeliuose.

 261.   jagi rašo:

  Perskaiciau Jūsų straipsni apie pieno produktu žalą ir turiu pasakyti, kad didžioji dalis pateiktų faktų yra įvilkti ir pateikti taip, kad verčia žmones dar kartą patikėti šiuolaikinio mokslo paklydimais.
  Jei pradėti nuo pradžių- tai Tai ką Jūs rašote iš tikrųjų yra nemažas darbas, bet atliktas gana bergždžiai ir netinkama linkme. Ypač turint omenyje tai, kad informaciją perskaito šimtai žmonių. Todėl kartu su padėka už indėlį ir norą padėti, noriu palinkėti daugiau atsakomybes rašant dalykus kurie paveikia ne vieno žmogaus įpročius. Taip kalbu ne vien dėl skaitytojų, bet ir dėl to, kad toks pažiūris gali turėti įtakos ir Jūsų pačio gyvenimo įvykiams ir raidai.
  Gyvename eroje, kuri senoviniuose tekstuose dar vadinama “degradacijos”, o ne evoliucijos era… Nors mes vis dar manome, kad evoliucionuojame. Bet ne tame esme. Pagrindiniai šios epochos bruožai yra tokie, kad informacija yra labai stipriai susipainiojusi- ir teisinga ir neteisinga. Ir visiems prieinama. Bet žmonės pamažu pradeda nebeatskirti to kas tikra nuo netikra. O sekantis to etapas yra visiškas iš tikrųjų sveikų produktų pasmerkimas ir “nurašymas”. Tai ką aš Jums rašau, ne pati sugalvojau… Apie tai buvo kalbama jau prieš tūkstančius metų.
  Kad paneigti teiginius esančius straipsnyje, nereikia giliai knaisiotis. Tiesiog pasidomėti ką tuo klausimu kalba Ajurveda. Vedose rašoma, kad pienas yra pats švenčiausias produktas žemeje. Nesvarbu ar tai mamos pienas kūdikiui, ar karvės pienas. Dėl savo unikalios molekulių struktūros, kur kiekviena maža dalelė yra padengta riebalo plevele. Nesvarbu ar jis iš parduotuvės pakelio, ar jis virintas- subtiliajame plane jis lieka toks pats. Pieno subtili struktūra kolkas neprieinama mokslui ištirt.
  Tai meiles produktas, kuris gimsta tik iš meilės. Produktas, kuris yra karvės duodamas žmogui ne šiaip sau. Ne veltui šventieji ir jogai vartoja tik viena karvės pieno puodeli per dieną.. Jokių kitų produktų- būtent pieną… Pagalvok… Kodėl jis pirmas maistas kūdikiui… Pieno produktų pagrindu yra sukurtos atskiros gydymo sistemos- kurias vien perprasti reikia mokintis dešimtim metu. Aibės naturalių senųjų tradijų vaistų iš pieno produktų. Išgydomos sunkiausios ligos.
  Vedose jau buvo rašoma apie tai, kad žmonės nebemokės vartoti pieno. O šiuolaikiniai mokslininkai vis dar aiškina viską per cheninę sudėtį ir įvairius tyrimus. Pieną reikia mokėti gerti. Yra tinkamas tam laikas. Ankstyvas rytas arba vėlyvas vakaras. Jis lieka naktį mūsų skrandyje padengęs jo turinį savo unikaliu riebaliuku, kuris sugeria į save mėnulio energiją ir šviesą, kuri dar vadinasi Odžas. Mokslas pasiklydo aiškindamas, kad pas atskirus žmones nėra jį virškinančių fermentų ar kažkokio netinakmo kazeino. Ji reikia gert po šaukšta. Mokintis įsileist meilę į save.

  Laimės ir sveikatos Jums.

 262.   VitaminasC rašo:

  jagi, nu man kaip žiūrovui iš šalies tai viskas paprasta ir aišku - kadangi Arjuveda visa paremta pieno produktais ir tai yra esminis produktas, be abejo kad tokie straipsniai jums netinka ir jūs juos neigsite. valio. Tik jei Andy viska bando grįsti moksliniai įrodymais ar bent jau bandymais kažkokiais, tai jūsų visa kalba kaip iš pasakos apie 7 ožiukus.

  Vien tokia mintis kad pienas dzin kokios kokybės, kaip jis pagamintas, kur jis padėtas jis vistiek pienas - tas pats kaip homeopatistai sako kad vanduo yra švenčiausa dievybė ir dzin koks jis jis vistiek vanduo ir viska atsimena, geriam is kanalizacijos rudą vandenį ir bus super, jis gi vistiek vanduo :D laba diena.
  Man įdomų būtų kad paaiškintumėt Arjuvedos logiką kodėl būtent karvės pienas yra “meilė” kurią reikia įsileisti į save. Ar karvė žinojo kad ji yra “meilės” fabrikas ar ji tik gamina pieną nes gamta taip sutvėrė ir jai reikia užauginti veršiuką? O kodėl ne kumelės pienas? arba triušio? O kodėl tada paukščiai pieno neduoda, o kiaušinius deda, ką jie nežinojo kad pienas kiečiau?
  O kad tūkstančius metų kažkas kažką gėrė ir “kultivavo” ant to visą religiją ar gyvenimo būda tai čia toli nereikia ieškoti panašių pavyzdžių - nu ir kas? nieko tas neįrodo. Juk čiabiuvių gentys ištisos buvo kurios sakė kad jei suvalgai savo mirusio giminaičio smegenis tai perimi iš jo visą drąsą, jėgą, išmintį ir t.t. tai kodėl mes to nedarom? Juk dzin mokslas ką sako, jei tūkstančius metų jie valgė ir perimdavo!

 263.   jagi rašo:

  Prasau moksliškai paiškink kodėl karvė turi daugiau pieno nei tik veršiukui maitint? Būtų nelogiška, jei šiaip sau… Gamtos klaida?
  Manai šiuolaikinė medicina jau visiškai moksliškai žmogu paaiškint gali? Yra tokių struktūrų kurių šiuolaikinis mokslas dar net nepažista- ir ilgai dar nepažins. Juk neneigsi, kad yra subtilios struktūros? Gal dar moksliškai paiškinsi kas toks esi ir ka čia veiki šioj žemėj ? Va čia visi mokslai ir baigiasi…

 264.   Audrius rašo:

  Jau kuris laikas praktiškai nevartoju pieno produktų (seniau vartodavau daugiausia iš savo kaimo pieno prduktus) ir tuo labai džiaugiuosi, visgi, jagi daug tiesos parašė. šiuolaikinio mokslo teiginiais aš jau seniai nepasitikiniu ir labai dažnai įsitikinu, ka mokslas žiūri ne į tą galą ir po pievas klaidžioja. daugeliui patarčiau neimti mokslinių tyrmų kaip tiesos pagrindą. juk tied daug nepaaiškinamų dalykų žemėje. kodėl gi visagalis mokslas su moksliniais tyrimais to ir ano nepaiškina. vitaminaiC, remiantis moksliniais faktais, visa joga yra pasaka. jeigu tai pasaka, tai tada visi didieji jogai, Kristus buvo neišmanėliai ir klaidžiojo netiesos keliais??? nemanau… visų antra, reikia atkreipti dėmesį į tai, kas tuos tyrimus daro. mokslininkai. o kas tie mokslininkai? eiliniai žmogeliai, kažkosios vienos siauros mokslo srities žinovai. norint suprasti žmogaus padėtį visatoje, perprasti kūno dėsningumus, nepakanka į žmogų žiūrėti su mikroskopu kaip į mėsos gabalą, kuriame sąveikauja dalelytės. kiekvienas, kuris bent kiek praktikuoja mditaciją gali tai patvirtinti, kad mes esame ne kūnas. ir tai sakau labai drąsiai! dėlto ir rašau, kad mokslininkai yra sąlyginai siaurų pažiurų. nors mokslas ima praregėti, kvantinė fizika lėtai juda į priekį ir ima paaiškinti tai, kas seniau buvo laikoma anomalijomis ar psimokslu. tradicins mokslas darosi nebetradicinis :) be to, žymusis G. Malachovas ir dar keletas kitų sveikuolių, kurie savo knygose propaguoja fiziologinio kūno švarą, visgi pirmoje vietoje skatina apsivalyti emociškai, karmiškai. nes liga pirmiausia pasireiškia subtilesniuose kūnuose, o tik po to fiziniame kūne. tai patvirtint gali ir auros fotografijos. pastarasis reiškinys irgi darosi tradicinio mokslo sritimi.
  jagi yra teisi dėl pieno, jį reikia mokėti vartoti. nesvarbu kiek ten karvė duoda to pieno :) pienas atspindi mėnulio energiją, todėl ir reikia pieną vartoti nedideliais kiekiais vakare ar ryte, geiausia virintą. manau Andy, ragindamas nevartoti pieno, ir vitaminasC su savo argumenais irgi teisūs. tai patvirtinu ir aš, atsisakęs pieno. žmonija perlenkė lazdą su pieno vartojimu. gyvename neišmanymo eroje.

 265.   om rašo:

  geriau pasitikesiu tukstantmete ayurvedos ismintimi ir valgysiu piena, nei naujaisiais madingais pseudomokslais, siulanciais esti dveseliena

 266.   VitaminasC rašo:

  nu čia mano “žinios” baigiasi, sorry, negaliu diskutuoti, nes mes skirtingame materijų lygmenyje. respects jums :)

 267.   uz taika Zemeje rašo:

  Vitaminai C, neapsimetinek “shlanga” ir nedek i krumus, juk esame viename materijos lygmenyje (3D + laikas), kitaip vienas su kitu nebendrautumem… esme, ta, kad jus su Andy darote kategoriskus teiginius ir net gi pasiulymus remdamiesi tik dalimi sukauptos fizikines-chemines analizes ir atmesdami tukstantmete patirti… ir dar prisimink sena patarle, kad auksciausias zinojimo laipsnis yra kai zinai, kad nieko nezinai :)

 268.   VitaminasC rašo:

  aš nededu į krūmus, tik kai pamatau tokius teiginius “Juk neneigsi, kad yra subtilios struktūros? Gal dar moksliškai paiškinsi kas toks esi ir ka čia veiki šioj žemėj ?” arba “vitaminaiC, remiantis moksliniais faktais, visa joga yra pasaka. jeigu tai pasaka, tai tada visi didieji jogai, Kristus buvo neišmanėliai ir klaidžiojo netiesos keliais???”
  suprantu kad mes šenkame apie skirtingus dalykus ir nesusišnekėsime paprasčiausiai. Nenoriu nieko įžeisti, bet jūs “užgriebiat” labai jau aukštas materijas, kai tuo tarpu mes (aš) čia kalbam apie vidurių valymą burokėlių sultim. Einant jūsų logikos keliu ir plėtojant mintį tada - kam mes čia vargstam su tom burokėlių sultim? kam mes čia bandom valgyt kas žalia ir natūralu? juk aukštesnės jėgos vistiek tvarko viską savaip, mums nesuprast, juo labiau mums nepakeist nieko. Ypač kai karvei (kur moksliškai įrodyta jog ji žemesnėje išsivystymo pakopoje nei žmogus) suteikta teisė gaminti pieną kuris yra kažkas tokio. Bet čia matyt yra kažkas nepaaiškinamo. taip ir susitarkim :)

 269.   jagi rašo:

  Aš savo ruožtu norėjau atsiprašyti… čia Jūsų blogas ir išvis kas aš kad aiškinčiau kaip reikia daryti? Bet…. yra labai didelė atsakomybė rašyti tokius dalykus, o ypač konsultuoti ir gydyti žmones patarimais komentaruose. Tai jau labai žemiški ir rimti dalykai…

 270.   uz taika Zemeje rašo:

  Tai ir sutarem :) Peace

 271.   Audriukas rašo:

  VitaminaiC, įdomiausia, kad mes kalbame apie tuos pačius dalykus ir nesusikalbame ;)

  viskas prasideda nuo apačios (žarnų valymas, burokėlių sultys, peinas) ir baigiasi…. (kur?) :)))

  labai gerai, kad toks forumas yra!

 272.   andy rašo:

  Ten Andrius gerai pazymejo, kad visko mokslu pagristi negalima ir yra daug dalyku kuriu moksliskai negalima paaiskinti, bet tai nereiskia kad jie yra nesamone ir juos reikia atmesti.

  Del studiju ir tyrimu tai siais laikais ju yra begale ir gerai paeiskojus galima bet koki fakta irodyti.

  Del gydymo tai cia velgi negydau, tiesiog as ir kai kurie kiti pateikia info ar savo asmenine patirti kuri gali buti naudinga kitiems.

  Daznai klaidingai manoma, kad tik gydytojai ar profesionalai gali gydyti. Visu pirma zmogus pats turi labai daug vidiniu gijimo galiu, ir tik reikia jas atskleisti.

  O dar pieno ir kitu diskutuotinu produktu, tai sulau su savimi paeksperimentuoti, atsisakykite kokio nor produkto bent 2 savaitem ( geriau bent men) ir paziurekite ar yra koks nors skirtumas, gal pradejote jaustis geriau ir t.t. Po to galite ivesti ir ziureti kaip organizmas reaguoja. PO to spreskite ar ji verta vartoti ar net. Bet velgi cia reikia gerai save pazinti, gerai rasyti dienorasti.

  Del ajurvedos pieno, tai ten buvo naudojams nepasterizuotas pienas ir jo produktai, ir tokie produktai dar puse bedos ir kai kuriais atvejais gali buti naudingi. Priedo karves eda joms naturalu maista - zole, siena, nenaudoja antibotiku , hormonu ir kito brudo.

  kai siuolaikinis zmenes ukis tas vargses karves tiosiog privartauja, duoda soja , kukuruzus ir kitoki bruda, amerikoje seria net hormonais, taip pat antibiotikai. Todel siediena karves del intesyvios pienininkystes karves isgyvena vos 2-3 metus(nuo tada kai pradeda duoti piena). Is tokiu karviu isgaunamas pienas tikrai nera sventas produktas, o daugiau nuodas.
  kai gerai kaime priziurimos karves gyvena bent 10 metu ir daugiau.

  Bet velgi jei turite savo karve ja priziuretie su meile, tai zinoma toks pienas bus daug geresnis ir net bus naudingas.

 273.   Arunas P. rašo:

  Sveiki, Andy! Propaguojate raw food’a (zalia maista), etc. Bet atremkite si argumenta: manau, kad termiskai apdirbtas maistas buvo pagrindine zmogaus civilizacijos priemone. Primatai praleidzia didziaja dali savo laiko rinkdami lapus ir vaisius (girdejau,suvalgo keliolika kilogramu zalumos per diena!). Jeigu zmogus nebutu sugalvojes kaip apdirbti ir ilgiau islaikyti rasta masta ar mesa, tai butu ir dabar tik vienas is primatu. Kaip manote?

 274.   Timas rašo:

  Raw food, kaip nauja mada. Žinoma, daug kam atneša pagerėjimą, kurie atsisakė nemažai šlamšto ir kurių virškinimas yra lėtas, daugiau dominuoja simpatetinė nervų sistema. Kitiems ji nėra tinkama ir pilnavertė mityba. Kai kuriems prireikė daugiau nei 10 metų, kad tuom įsitikintų. Žmogus turi išsiaiškinti sau tinkamą augalinio ir gyvulinio maisto balansą optimaliai savijautai.

 275.   Timas rašo:

  Beje Campbell “China Study” neturi pagrįstumo. Jis susilaukė nemažai kritikos ir daugelis jo teiginių yra visiškai nepagrįsti. Jei jis būtų atskyręs ką dar žmonės vartojo be gyvūlinio maisto, kaip tas maistas apdorotas ir pan., tuomet būtų tikslensnės išvados, bet jis to neišskyrė. Čia panašiai kaip jei įdėtumėm į margariną omega 3 rūgščių ir jei žmonių sveikata blogėtų, tai sakytumėm, kad omega 3 yra negerai, sukelia vėžį, širdies ligas, diabetą ir t.t. Tokias išvadas padarė Campbell su gyvulinės kilmės batymu, kuris jo manymu pagrindinis ligų sukėlėjas. Čia galima pasiskaityti prieštaravimų dėl China study” tyrrimo

  http://www.cholesterol-and-health.com/Campbell-Masterjohn.html

 276.   Andy rašo:

  Arunai, kategoriskai ir vienreiksmiskai jusu argumento atmesti negaliu ir gali buti kad maisto virmas prisedejo prie evoliucijos, vienas profesorius, teigia, kad maisto vyrimas net padare mus zmonemis.
  Taip pat kategoriskai neteigiu kad reikia 100% zalias maistas, ir kai kuriais atvejais minimalus terminis apdorojimas net pagerina pasisavinima.

  Nepaisant to dauguma, siendiena valgomo maisto yra net tik kad termiskai apdorotas, bet ir labai rafinuotas pilnas visokiu chemikalu.

  Priedo darant bandymus su gyvunais buvo nustatyti, kad valgant virta maista, kasa (kuri gamina virskinimo fermentus) buna zymiai didesne nei tu kurie eda zalia maista.
  Dar valgant daug virto maisto po valgio atsiranda leukocitoze (leukucytosis), padideju baltuju kraujo kuneliu skaicius kraujyje padydeja. Dr. Clemente taigia, kad tai ypac akivaizdu, kai valgoma daugiau nei 20% virto maisto.

  Ir taip pat yra labai daug pavyzdziu, kad pradejus valgyti zalia maista sveikata labai pagereja, zinoma, cia kaipi jau buvo mineta gali buti ir del to kad atsisakomo viso brudo.

  Dr. Cousens net diabeta zaliu maistu per 3 sav isgydo.

  Taip pat yra teigiaciu kad zmogus yra frugivoras (pagrinde turetu valgyti vaisius, vaisines darzoves ir botaniskai klasifikuojamus vaisius.). velgi negaliu kategoriskai teigti kad taip yra.

  O del china study, tai taip ji turi nemazai trukumu.
  Cia taip pat yra geras straipnsi kur yra pateikiami CHina study trukumai
  http://rawfoodsos.com/2010/07/07/the-china-study-fact-or-fallac/
  http://www.westonaprice.org/book-reviews/thumbs-down/416-china-study.html
  O cholesterolis tai taip pat labai gerai isreklamuotas del to kad yra labai pelningi Statin vaistu grupe, kuri farmacininkams krauna miljardus

 277.   Andy rašo:

  Nepaisant to, jei valgoma gyvylini maista tai ji reiktu valgyti saikinngai, ir ziureti is kur jis ateina.

 278.   Timas rašo:

  Pilnai sutinku, kad reikia žiūrėti iš kur gyvulinis maistas ateina, tas pats galioja vaisiams ir daržovėms. Iš kitos pusės kiek tas saikingai tai vėl individualus dalykas, kitas gali suvartoti baltymų 200g ir daugiau per dieną, bet tai nereiškia kad jam tai turi neigiamos įtakos, ypač jei geras virškinimas. Aš asmeniškai vidutiniškai suvartoju virš 150g baltymų iš maisto. Kai pagalvoji didžiasia antsvorio problema dažniausiai per didelis angliavandenių vartojimas, ypač iš perdirbtų produktų. Taip pat per didelis sugadintų riebalų vartojimas. Daugumai suvartoti 200g baltymų per dieną iš maisto nebūtų taip lengva, nes greitai duoda sotumo. Toks baltymų kiekis sudaro tik 800kal. Tuo tarpu angliavandenių galima suvartoti žymiai daugiau be jokių problemų, ypač iš perdirbtų produktų kuriame nemažai ir riebalų. Kalorijos labai greitai susirenka iš įvairių pyragų, saldumynų, ledų ir t.t. ir net nepastebi kai jau per visą dieną susidaro apie 4000kal, ypač per šventes. Jei imant tipinį nutukusį amerikietį, tai garantuoju kad kalorijų kiekis iš baltymų nebūtų didelis, pagrindą sudarytų angliavandeniai ir riebalai. Tiesiog neįmanoma suvalgyti labai daug baltyminio maisto, kad ir kaip besistenktum. Todėl nesutikčiau su teiginiu, kad amerikiečiai per daug suvartoja baltymų. Galbūt kiti per daug suvartoja nei jiems reiktų, bet kaip minėjau ne čia slypi surinktų kalorijų pagrindas.

  Jei pažiūrėsime į “china study” vieną iš tyrinėjamų vietovių kaip Tuoli, tai ten žmonės vartojo gan daug baltymų palyginti su kitomis kur žmonės maisto racioną sudarė daugiausiai augalinis maistas. Kaip matyti Tuoli neturėjo didesnio skaičiaus žmonių sergančių įvairiomis ligomis, vidurkis net mažesnis. Baltumų jie vidutiniškai suvartodavo virš 170g, riebalų virš 180g. Daugumai veganų tai atrodytų tiesus kelias į ligas, kas visiškai neatsispindi skaičiuose. Didžiausia problema, kad Tuoli gyventojai nemažai suvartojo kviečių miltų. Jei šito nebūtų buvę jų meniu tai skaičiai manau būtų žymiai jiems palankesni.
  http://rawfoodsos.com/2010/06/23/tuoli-chinas-mysterious-milk-drinkers/

 279.   Andy rašo:

  Idomu , koki maista ir kiek tu valgai, kad sunaudoji 200 g baltymu? mano manymi tai per daug.
  taip pat idomu koks tavo rytinis slapimo ph, nes vartojant tiek baltymu galima labai uzrugstinti organizma ir taip pat su slapimu prarasti daug kalcio.

 280.   Timas rašo:

  Šiaip dažniausiai būna virš 150g baltymų. Kažkada specialiai bandžiau suvartoti 200g iš maisto ir pasakysiu sunkiai sekėsi, nes labai jau sotu:) Pagrindas suvartotų baltymų iš kiaušinių, mėsos, pieno, sūrio, grūdėtos varžkės, žuvies. Jokių grūdinių patiekalų nevartoju, tik kartais ryžių. Daugiau nelabai iš kur gaunu tų baltymų, nes belieka pomidorai, daržovės kaip morkos, paprikos ir vaisiai. Vasarą nemažai uogų valgiau, kas vertingiau nei vaisiai pagal vertingų medžiagų kiekį. Dabar atlieku jėgos ir sprinto treniruotes. Noriu užsiauginti šiek tiek raumens viršutinėje dalyje kas neblogai sekasi. Jėga taip pat kyla, kad ir imant paprasčiausius prisitraukimus, nesu niekad padaręs daugiau 17, dabar 22 po šešių savaičių didesnio baltymų suvartojimo ir jėgos treniruočių du kartus per savaitę. Žinoma jėga automatiškai užkilo ir kituose jėgos pratimuose.
  Kas dėl kalcio tai nesu tikras, vasarą nemažai laiko praleisdavau lauke gaudamas vitamino D. Nematau koreliacijos su osteoparoze ir suvartotu baltymų, nebent tiems žmonės trūksta vitamino D. Ar yra tyrimas, kuris parodytų ryšį tarp suvartotų baltymų kiekio ir osteaporozės, bet esant pakankamam kiekiui vitamino D?

 281.   Andy rašo:

  Tokiu tyrimo, kad butu kartu tirtas ir vitaminas D , baltymai bei osteoporoze tai nezinau. Bet siaip vartojant daug baltymu padideja kalcio pasalinimis su slapimu.
  kas per ilga laika gali sumazinti kaulu tanki.
  Bet taip pat reikia prisiminti, kad sportavimas mazina osteoporoze rizika, nes sportuojant kaulai adaptuojasi ir tampa stipresni.

  Dar del vitamino D tai pazymesiu kad jis gaminams tik mazdauk tarp 10-14 val , nes tada buna tinkamas UVB stipduoliu ilgis. Taip pat lietuvoje ganasi tik mazdaug tarp balandzio ir rugsejo/spalio men. Nes ppppo to UVB spiduliai buna per ilgi ir neskatina vitamino D gamybos.

  Siaip daugumai bent jau pagal 25 hydroxy cholecalciferol testa vitamino D truksta.

  Taip pat vartoajant tokidideli kiek baltymu apkraunami inkstai, nes organizmas tikrai tiek nesunaudoja ir bent jau dalis ju naudojami energijai ir tada reikia pasalinti Azota. Bet velgi pasakysiu, kad yra mananciu , kad azotas inkstams nera problema.

  Bet siaip tai del raumeny svarbu ne dydis or jega stiprumas. Ir esu girdejes, kad ant vegeniskos dietos dalis raumenu prarandama, bet islieka ar net padideje stiprumas, esu taip pat girdejes, kad bezdiones stumia virs 100 kg, tiesa negaliu pasakyti ar tai tiesa.

 282.   Timas rašo:

  Stripriausi žmonės tikrai nėra veganai, nors iš kitos pusės nėra daug veganų kurie užsiiminėtų jėgos sporto šakomis. Lyle Mcdonald yra šios srities ekspertas tiek mitybos tiek sporto klausimais, ypač kurie nori priaugti raumenų ir tuo pačiu numesti riebalų. Jis dažniausiai rekomenduoja gan nemažai baltymų, tik angliavandenių ir riebalų santykis skiriasi pagal individualias žmogaus savybes ir būtent ko žmogus siekia. Apie baltymų kiekį jėgos sporto šakų atletams iš Lyle tinklapio http://www.bodyrecomposition.com/muscle-gain/protein-requirements-for-strength-and-power-athletes.html

 283.   Timas rašo:

  Andy, jei šlapimo testai rodo kad jame nemažai kalcio ypač kuomet žmogus vartoja nemažą kiekį baltymų tai nereiškia kad jis yra paimamas iš kaulų. Nėra taip viskas paprasta kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio
  http://www.bodyrecomposition.com/research-review/acid-diet-high-meat-protein-effects-on-calcium-metabolism-and-bone-health-research-review.html

 284.   Andy rašo:

  Na velgi yra daug ir ivairiu studiju, ir gaunami skirtingi rezultatai, butu labai idomu jie butu prieinamas testas kur pamauotu kalcio pasisalinima su slapimu.

  CIa si studija teigia, kad daug baltymu turinti dieta padidana kalcio praradima is kaulu, nebenta pertekline rugstis yra balansuojama valgant sarmini/ daug mineralu turinti maista.
  http://jn.nutrition.org/cgi/content/full/128/6/1051

  Taip pat i google idek termina ‘ protein overload, dr. McDougall”, ten ismes jo straipnis, kur tai pat pateikiama high protein diet zala.

  Bet kaip sakiau, katergortiskai teigi kad high protein dieta zalinga nagalima, ir taip pat dar priklauso nuo individo bei kitu faktoriu.

  Bet siaip tai kaip sakiau daugiausiai pieno produktu suvartojancios salis - US, skandinavija , NZ, turi daugiausiai osteoporozes atveju.

 285.   Timas rašo:

  US, Skandinavija ir NZ neįrodo, kad pienas sukelia osteoporozę. Čia tik statistika, kuri nenagrinėja ką tie žmonės apart pieno valgė ar jie vartojo šarminančius produktus kaip vaisiai ir daržovės, ar jiems nebuvo vitamino D trūkumo. Jei žmogus valgo pagrinde pieno produktus, plius papildomas maistas visoks šlamštas, na geriausiu atveju per savaitę kartą suvalgo kokią daržovę, daugiausiai laiko praleidžia uždarose patalpose, tai ar kaltas pienas kad jie serga osteoparoze? O jei panagrinėtumėm giliau apie tuos kurie vartoja pieno produktus ir serga šia liga, tai pamatytumėm kitų dalykų, kurie galimai prisideda prie šios ligos. Kiek tie žmonės suvartoja kavos, kiek alkoholio, kuris taip pat šalina kalcį? O kaip dėl judėjimo? Kažkaip niekas į tokius dalykus neatsižvelgia ir paėmę statistiką, pažiūrėję į skaičius pradeda kaltinti pieną, kaip osteoporozės sukelėją. Jei žmogus turėtų nemažai sveikatos sutrikimų ir valgytų daug daržovių ir vaisių, bet tuo pačiu vartotų daug alkoholio, patirtų nemažai streso, dirbtų kenksmingomis sąlygomis ar galėtumėm kaltinti vaisius ir daržoves? Daug kas žiūrima isoliuotai, čia panašiai kaip su “china study”.

 286.   Andy rašo:

  Kaip sakiau ne vien pienas cia kaltas, bet kazkoks rysys matyt yra, nes NZ vitamino D tikrai turetu pakakti, nors galbut dabar visi zmones tepasi saules kremu, plius dar sedi ofisuose visa diena.
  Ir taip pat dar absoliuti dauguma vartoja pasterizuotus pieno produktus.

  beje dar vienas tyrimas teigia, kad jei kalcio/baltymu santykis mazas (tai yra daug baltymu mazai kalcio) tai tie produktai turi dedesne itaka kalciui.
  ‘Dairy foods and bone health: examination of the evidence’
  http://www.ajcn.org/cgi/content/full/72/3/681

  Bet velgi tyrimas lieka tyrimu, tai nereiskia kad ten absoliuti tiesa ir geriausia kai ziureima individualiai, kai studijos naudoja statistinius vidurkius, kad gali absoliciai nieko nereiksti individualiam zmogui.

 287.   Timas rašo:

  Kaip matyti iš tinklapio, kurį įkėlei, kad nėra to tikslumo ir sunku viską tiksliai nuspręsti pagal tuos tyrimus. Daug veiksnių lemia kaulų tankumą ir neužtenka pasakyti kad pieno produktai blogai ar gerai. Dauguma žmonių vartoja pasterizuotą pieną. Sūriai tai nėra tas pats kas žalias pienas, nes kituose daug druskos kas padeda šalinti kalcį, taip pat mažiau kalio. Dažnai gali būti tiesiog kalio trūkumo problema. Liesas ir automatiškai pasterizuotas pienas vėl blogai, nes gali būti vitamino A trūkumas jei žmogus vengia riebalų. Čia tiesa ir mitai apie osteoporozę http://www.westonaprice.org/modern-diseases/29-modern-diseases/271-dem-bones.html

  Dažnai žmonės ne čia stengiasi įrodyti tiesą kur iš tiesų reiktų kaip diskusijos kas geriau ar vegetariškas maistas ar gyvulinės kilmės? Teiginiai visi pieno produktai blogai ir pan. Reikia ieškoti sau individualaus balanso tarp augalinės ir gyvulinės kilmės maisto, nes visi šioj vietoj teisūs ir visi tuo pačiu neteisūs, nes nėra nei vienintelės dietos, kuri kiekvienam žmogui būtų pilnavertė ir tas yra faktas. Reikia koncentruotis ir kovoti prieš farmaciją, didžiausius maisto pramonės gaintojus, kurie dažnai siūlo visokį perdirbtą maistą. Ekologiškas, kuo mažiau perdirbtas maistas ir ieškojimas to individualaus balanso turėtų būti pagrindinis dalykas. Žinoma, tas pats pienas dažnai yra paverčiamas į brūdą, kuomet karvės šeriamos grūdais, hormonais, pienas pasterizuojamas ir atskiriami riebalai, gaminami jogurtai su visokiu sintetiniais priedais. Ne su pienu reikia kovoti, o su tais kurie tą pieną pavertė nepinaverčiu, o dažnai ir kenksmingu. Tas pats ir su kitais produktais kaip mėsa, daržovės ir kt.

 288.   Alytė rašo:

  sveiki, Ką manote apie lydytą sviestą?

 289.   andy rašo:

  Siaip siaip nieko, bet priklauso is kokio pieno ji daromas. ano nuomone geriau vartoti kaimiska, nekaitinta is nepasterizuoto pieno.

 290.   andy rašo:

  Timai, del ieskojimo sau tinkamo balanso visiskai sutinku. Nes yra pavyzdziu kaip zmones klesti ir ant veganiskos vegetariskos dietos, bet taip pat yra pavyzdziu kai zmones yra sveiki artotadamigeros kokybes gyvulin maista.
  Ir taip pat yra atvirskciai, kai veganai ar vegetarai era sveiki. Jie valgo arba labai perdirbta, rafinuota maista, arba tokia dieta jiems netinka.

  O siaip tai kalio trukumas asociuojasi su mazu vaisiu ir darzoviu vartojimu.
  Apie tai daugiau esu rases atskirai
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/vaisiu-ir-darzoviu-vartojimas-ir-stiprus-kaulai-280.html

  Griztant prie studiju, tai ten imami vidurkiai, ir jie tu nepatenki i tos studijos viduni zmogu,tai tos studijos rezultatai mazai ka reiskia tau kaip individui.

 291.   TEISYBE rašo:

  TAIP TAIP MEDUS BICIU KAKALAI O PIENAS KARVIU SYSALAI…
  SVEIKIAUSIA VALGYTI ZOLE :) NESUKELS JOKIOS ALERGIJOS

 292.   TEISYBE rašo:

  PARDUOTUVES PIENAS YRA TIK PIENO GERIMAS…

 293.   Vaida rašo:

  Rekomenduoju perskaityti knyga Fermentu faktorius. Gan idomi nuomone, kad reikia vengti ar bent maziau vartoti pieno, mesos, kiausiniu. Perskaityti verta.

 294.   VitaminasC rašo:

  Probiotiniai gėrimai sveikatos nestiprina?

  Besistengiančių sveikai maitintis pamėgti probiotiniai gėrimai ir jogurtai negerina virškinimo, rodo Europos maisto saugos tarnybos (EMST; angl. European Food Safety Authority) tyrimas, informuoja telegraph.co.uk.
  Nėra įrodymų, kad jogurtai, kaip antai „Yakult“, stiprina imuninę sistemą ar gerina virškinimą.

  Tarnyba ištyrė 800 maistą gaminančių kompanijų (taip pat ir probiotinių produktų gamintojų) pateiktų pranešimų apie tariamą probiotinių produktų naudą sveikatai.

  EMST nepriklausomų mokslininkų grupė išsiaiškino, kad nėra įrodymų, jog produktai tikrai stiprina imunitetą ir gerina žarnyno veiklą.

  Pvz., paaiškėjo, kad kompanijos „Yakult“ liaupsinamą probiotinė geroji bakterija Lactobacillus casei shirota nepadeda organizmui kovoti netgi su paprasčiausiu peršalimu, nors taip teigiama gamintojų reklamose.
  Gamintojai piktinasi EMST tyrimu, bet jei jų skundai nebus patenkinti, kompanijos nebegalės reklamuoti savo gaminių, kaip gerinančių virškinimą ar stiprinančių imunitetą.

  Britanijoje rodomoje „Yakult“ TV reklamoje teigiama, kad „Yakult“ bakterijos gerina žarnyno veiklą, sveikas žarnynas geriau virškina ir stiprina organizmo atsparumą.

  Antras pagal dydį Britanijos pieno produktų gamintojas „Danone“ atstovai sako, jog „Actimel“ ir Activia“ reklamose nebeteigiama, kad jie stiprina imunitetą ir gerina virškinimą. Vis dėlto naujausioje reklamoje sakoma, kad jogurtai padeda virškinimui.

  Didžiojoje Britanijoje beveik 60 proc. gyventojų nuolat perka probiotinius gėrimus, kasmet jų parduodama už 200 mln. svarų (787 780 000 litų).

 295.   Alytė rašo:

  Labas, norėčiau sužinoti jūsų nuomonę apie jūros ryžių girą .

 296.   Andy rašo:

  Galite naudoti, nes fermentuoti produktai gerai zarnyno florai.

 297.   budulis rašo:

  kiek daug visko as nezinau:/

 298.   VitaminasC rašo:

  ir čia yra normalu - nei vienas negimė žinodamas. tai tik didelio noro sužinoti dėka mes sužinome.
  Tie kurie to nori neturi toklio didelio - taip ir nesužino.

  Čia panašiai kaip filme “the Matrix” - ten iš tikrųjų labai realiai aprodyta viskas, nu perkeltine prasme, bet mintis yra ta pati kas vyksta mūsų gyvenime - mes guyvenam kaip matricoje, mus valdo pinigai ir valdžia, o mes kaip avių banda tik eina mį darbą, geriam alkoholį kad nekiltų noras bušavot ir daug galvot, valgom užterštą maistą kad sirgtumėm ir reikėtų vaistų ir suktūsi ekonomika ir t.t. Nu gryna matrica. Tik nekurie atsibunda ir bando eiti kitu kelių - tada visi sako kad šitas trenktas, jis kaip balta varna patampa visuomenėje :) geras.

 299.   budulis rašo:

  tru, tru;)

 300.   wus rašo:

  Sveiki,

  Aš šiek tiek apie prieš tai gvildentą temą: apie probiotikus. Teko girdėti, kad vieninteliai probiotikai žmogiškosios kilmės (išauginti iš kūdikėlio mekonijaus) yra NARINE. Visi kiti yra gyvulinės kilmės.Norėjaui šgirsti Jūsų nuomonę apie tai.
  Taip pat apie mėsą - ji kiek žinau rūgština organizmą, o kaip dėl vištienos (aišku užaugintos pas močiutę kaime) - ji gal šarmina? Kažka apie tai girdėjau. Ačiū.

 301.   Arturas rašo:

  Vienas žmogus (beje lietuvoje) metus laiko geria tik pieną. Nieko daugiau nevartoja, kaip maisto šaltinio.
  Beje pienas šarmina.
  Visi žmonės gali gerti pieną. Su retais atvėjais - turintys laktozės netoleravimą.
  O straipsnis totali nesamonė.

 302.   andy rašo:

  Na jei turi info idek kur aprasytas tas zmogus,

  Siaip kaip sakiau jie geria kaimiska piena , tai dar puse bedos.

 303.   VitaminasC rašo:

  nu ir ką? Aš žinau ne vieną žmogų ir ne tik Lietuvoj, kuris gerią tik degtinę, nieko daugiau. nei valgo, neisportuoja, tik geria. nu ir ką? ir gyvas, ir jau 10 metų taip. Ką tai įrodo? kad degtinę gerti labai gerai?

 304.   Arturas rašo:

  Aš asmeniškai visą gyvenimą geriu pieną. Beje pasišildau mikrobangėj. :)
  Mano visa šeima geria pieną. Aprašytos “pieno gėrimo” blogybės visai ne nuo pieno.
  Tai tik demagogija.

 305.   VitaminasC rašo:

  visą gyvenimą tai koius pirmuosius ~20-30 metų gyvenimo, ir dar priešakyje koks ~40-60 metų kaip minimum. Iš to daryti išvadas - vaikiška ir juokinga.
  Ar tiriate ląstelių lygmenyje, jų membranų ir baltymų sintezės lygmenyje kas darosi kai išgeriat pieno ir kai neišgeriat? Netiriat. Vadinasi niekas neaišku kaip yra su jumis.

  Aš per savo trumpą gyvcenimą supratau vieną paprastą tiesą (iš savo ir palinkinių pavyzdžių, kai kurių gana ekstremalių) - žmogaus organizmas yra NEREALI mašina, ji ant tiek sudėtinga ir ant tiek gyvybinga ir turinti rezervines sistemas, savigynos sistemas, kad net gavus atrodytų labai stiprų smūgį, ji vistiek sugeba VISUMĄ palaikyti “normaliame” lygyje ir iš šono žiūrint viskas OKsu tuo žmogum. Man kelią nuostabą kaip žmogaus organizmas nuodijamas visą gyvenimą sugeba atsilaikyti, sugeba kaip robotas vistiek kovoti toliau ir gyventi pakeičiant sužeistas sistemas rezervinėmis. Nerealu.

  Taip kad jūsų pieno gėrimas vią gyvenimą nieko neįrodo. O straipsni remiasi tyrimais ląstelių lygmenyje, cheminėmis reakcijomis ir mokslinėmis išvadomis.

  Iš esmės kas blogiausia, kad gavęs infarktą eilinis 45 metų žmogus (ir jo artimieji, aplinkiniai) NIEKADA nesuves tos ligos su bloga mityba, su margarino valgymu, su pieno gėrimu, su kokio nors cheminio elemento trūkumu organizme. Visi tik linguos vėliau galvom aplinkui rūkydami cigaretes ir sakydami “sveiks, į sveikatą už velionį” ir liūdės - “geras žmogus buvo, per anksti išėjo, per anksti…” :) Ir čia paprasčiausias švietimo sveikatos ir mitybos klausimais trūkumas.

 306.   andy rašo:

  Dar viena didele meta-analizes studija parode, kad nera associacijos tarp pieno vartojimo ir klubo kaklelio luzu moterims, kas dar karta parodo, kad teiginis pienas = stiprus kaulai yra labai abejotinas.

  Milk intake and risk of hip fracture in men and women: A meta-analysis of prospective cohort studies†
  http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/jbmr.279/abstract#fn1
  http://www.vegsource.com/news/2010/12/new-study-increased-milk-intake-does-not-protect-against-osteoporosis-but-does-promote-ovarian-and-p.html

  Ir dar kas idomu, kad vienas sios studijos remeju buvo Amerikos Pieno associaja.

 307.   andy rašo:

  DEl vistienos, tai kiek zinau dauguma gyyvliniu produktu rugstina orgnizma. Bet kaimiska vistiena vartojant saikinga dar nera blogas produktas.

  Del probitiku tai is ko kurie isgaugint neturiu duomenu.

 308.   Diana rašo:

  Gal galima sužinoti šio straisnio autorių, kokias argumentais čia taip viskas pagrįsta. nes dalis parašyto normaliai, o dalis visiška nesamonė

 309.   VitaminasC rašo:

  Diana, gal geriau parašykiut kas yra nesąmonė ir pagrįskit savo komentarus, bus lengviau.

 310.   Diana rašo:

  Labukas, visų pirma pasterizavimas, tai pieno kaitinimas keliasdešimt sekundžių iki virimo temperatūros, ir pieno cheminei struktūrai turi labai mažai įtakos, tik sunaikinamos bakterijos.
  Antra šviežiam piene yra dvi laktozes: alfa ir beta, o ne virinant atsiranda beta laktoze, kurios yra ir moters piene. o cukrus kraujyje pakyla ir nuo saldžių vaisų, ir nuo žmogaus organizmo priklauso, kaip tas cukrus kraujyje svyruoja.
  aš isitikinusi, kad nereikia virsti į vištas ir lesti lukštus, o žymiai naudingiau ir organizmas labiau pasisavina kalci,iš pieno. O be to piene kalcio junginiu gana daug ir juos nėra taip lengva suardyti.

 311.   laura rašo:

  Kaip tai? Juk jau pakeliant pieno temperatura nors kiek daugiau nei 45, ar 47 laipsnius (nepamenu kiek tiksliai) zuva enzimai. Kad suvirskinti piena be enzimu, reikia naudoti savus enzimus, o jau tai yra negerai. 50-60 laipsniu denaturuoja baltymai.
  Mano drauge siais metais baige JAV medicina, net daktarai neduoda savo vaikam pieno ir jo produktu, nes teigia, kad nesivysto dantys ir t.t. nu reiks issiaiskinti placiau, kad pagristu, kaip vyksta viskas moksliskai, kad po to cia parasyciau.
  O kalcio yra ne tik vistu kiausiniuose, tikrai nebutina vargti: juos rinkti plauti, malti

 312.   laura rašo:

  Kitas dalykas, pienas sukelia gleives. Pastebekite save, ar neatsibundate su nors kiek uzsikimsusia nosimi, ar gerkleje nestovi gumulas? O kas tos gleives, organizmo valymasis.
  Mano sesuo nestumo pabaigoje atsisake visiskai pieno produktu ir kruopu su glitimu, vaikiukas gime visiskai su neuzsikimsusia nosyte ir burnyte, kas yra reta, nes pas visus naujagimius, tik gimus reikia pravalyti.
  O kad pienas pabuna nors ir sekunde su pakelta temperatura, jau viskas, jis pasikeicia negriztamai, jam nereikia ilgai buti su auksta temperatura. Galu gale ir tos bakterijos sunaikinamas, juk ten labai daug geruju bakteriju, kurios ir padeda virsinimui.
  Manau jeigu labai megstate piena ir jo produktus geriausia naudoti ekologiska is patikimu saltiniu ir nepasterizuota. Tuomet zalos bus zymiai maziau, o toks rugpienis, kefyras ar jogurtas gal ir naudos tures.

 313.   laura rašo:

  Ai dar viena istorija prisiminiau. Mano irgi artimai draugei vaikysteje budavo duodamas pienas, ji susirgo diabetu. Tik daug veliau jie atseke , kad tai gali tureti itakos ir visiskai atsisake pieno ir jo produktu. Ir praktiskai po keliu dienu, nevartojant pieno, jos organizmas susitvarke, cukraus kiekis susinormalizavo. Dabar ji visiem sia istorija pasakoja, dalinasi patirtimi. Tai visgi gal tas pienas ir turi itakos cukrui, o gal cia tik vienetine istorija?

 314.   andy rašo:

  Na pieno vartojimas vaikysteje siejamas su pirmo tipo diabetu, ir kuo anksciau vaikui pradedamas duoti karves pienas, tuo didesne I tipo diabeto rizika.

  O pasterizuojant zusta enzimai kurie padeda ta piena suvirskinti, taip pat yra kitu privalumu.
  Jei skaitai anglu kalba cia yra palyginimas pasterizuoto ir nepasterizuoto
  http://www.realmilk.com/whichchoose.html

  Ir dar labai klaidingai galvojama, kad pasterizavimas sunaikina visas bakterijas
  http://www.saludpr.com/what_no_milk.htm
  Pvz net ir po pasterizavimo 1 sauktelyje gali buti net 100 tuks bateriju.

 315.   Diana rašo:

  Šiaip su diebatu nematau jokio ryšio, nes fruktozė yra beveik 10 kartų saldesnė nei laktozė, tai ka siūlot ir vaisiu nebevalgyt. aš kiekviena vakara geriu šilta piena ir jokių gleivių nesu jutusi, sloga esu turėjusi gal pora kartu per savo gyvenyma

 316.   VitaminasC rašo:

  Kad saldesnė tai nereiškia kad blogesnė.
  Laktozė yra disacharidas ir savyje turi gliukozės ir gaktozės. o Fruktozė yra monosacharidas. Fruktozė nedidina gliukozės kiekio kraujyje, nesikaupia riebaliniame audinyje (5 kart mažiau negu gliukozės), neskatina dantų ėduonies ir gerina B grupės vitaminų ir geležies įsisavinimą. Ko nepasakysi apie laktozę.
  Plius fruktozė yra cukrus iš vaisių, t.y. visiškai natūralus produktas ir ją toleruoja tikriausiai visi planetos gyventojai, kai tuo tarpu laktozės trešdalis netoleruoja.
  Taip kad jei saldu tai nereiškia kad abu dalykai vienodi. Pasigilinkit į cheminę formulė, jos stipriai skiriasi.

  vienintelė bėda - fruktozė beproto brangi lyginant su cukrum ir kitais saldikliais, taip kad paprasti mirtingieji priversti nuodytis su cukrum ar pienu, o tik išrinktieji ir protingi gali leisti sau kiekvieną dieną naudoti fruktozę :)

 317.   andy rašo:

  Na fruktoze nera jau toks nekaltas monosaccharidas, priesingai, stodijos rodo, kad izoliuota fruktoze ir ypac HFCS dar blogiau nei gliukoze ar cukrus (50% glu ir 50% fru). Tyrinmai rodo, kad frutoze skatina insulino nejautruma, ir taip pat ji prisingai nei tu sakia daug labiau paverciama i riebalus, nes fruktoze pagrinde metabolizuoja kepenys.
  Taip pat fruktoze daug labiau glikuoja.
  Taippat fruktoze(dideli kiekia), gali sukelti podagra, pakeltikraujo psaudima .

  Del fruktozes vaisiuose velgi yra skirtingu nuoomoniu, zinoma ji daug saugesne nei izoliuota/rafinuota, bet del kiekiu net ir is vaisiu yra voskiu nuomoniu.

  Cia yra gera video apie fruktoze
  http://www.youtube.com/watch?v=dBnniua6-oM

  Bet velgi tai nereiskia, kad reikia atsisakyti vaisiu.

 318.   Timas rašo:

  Žalias pienas iš karvių kurios maitinasi žole yra puikus maistas. Problemas dazniausiai sukelia pasterizuotas pienas. Daznai nera taip paprasta atrasti kaltininka, kaip kad kai kuriais atvejais zmones serga osteoporoze nors ir vartoja nemazai pieno produktu. Klausimas ar tie zmones gauna pakankama kieki vitamino D?

  Kas del cukraus tai zinoma geriau vaisiai nei cukrus. Kaip bebutu diabetininkams saldziu vaisiu reikia vengti nes gliukozes kiekis kraujyje staigiai uzkyla ir nesvarbu ar tai cukrus ar medus ar vaisiai. Pliusas kad vaisiai turi naudingu medziagu, bet tai nereiskai kad nuo ju neuzkyla gliukozes kiekis kraujyje.

 319.   VitaminasC rašo:

  O tai kodėl fruktozę rekomenduoja naudoti sergantiems diabetu nes atseit ji nedaug padidina kraujyje cukraus kiekį? Ar čia nesąmonė? tada pateikit įrodytmų kokių nors, nes dabar pilna straispnių net diabetų sąjungos puslapyje apie tai …

 320.   andy rašo:

  Nezinau kas ja rekomenduoja, bet kaip sakiau gryna fruktoze sukels dar daugiau problemu nei gliukoze, daugiau apie tai pasiziurek ta video, arba yra labai daug studiju apie fruktoze ir insulin resistance, diabetes risk ir t.t.

 321.   laura rašo:

  Galbut Diana jus viena is issimciu del pieno, yra zmoniu, kurie ji gerai toleruoja.
  Mityboje stengiuosi vadovautis taisykle, valgyti kuo naturalesni maista. Jeigu pienas, tai tik nekaitintas ir nehemogenizuotas ir lygiai tas pats su kitais produktais.
  Man labai patiko vitaminoC vienas komentaras, kazkurioje temoje. Kai zmogus parase, kad jis visa gyvenima geria piena pakaitinta mikrobangu krosneleje ir atseit nieko blogo nejaucia, geria visa seima ir visi sveiki.
  Tik klausimas kas tas “visa gyvenima” 10-20metu? Ir ka jis turi jausti? Jam turi iskart darytis bloga? Yra zmoniu, kuriu organizmas iskart pranesa apie netinkama produkta ir labai aiskiai pranesa, bet daugumos deja ne. O is leto vystosi letines ligos, kurios pasireiskia po 30, 40 metu to produkto vartojimo. Jis suserga liga, bet niekaip nesuveda galu, kad ta liga galejo buti nuo ilgalaikio pasterizuoto pieno, ar kokiu margarinu, bei greito nekokybisko chemijos pilno maisto vartojimo. Taip kad jeigu nieko nejauciate, tai dar nereiskia, kad nieko blogo su jumis nevyksta.

 322.   Timas rašo:

  Pats daktaras Mercola pripažįsta, jog jis netoleruoja pačio žalio pieno, bet tai nereikškia kad jis to pieno neskiria kai kuriems iš savo pacientų, kurie toleruoja ir padeda atsikratyti kai kurių lygų. Taip kad kiekvienas esame individualus ir jei kas netoleruoja žalio pieno, tai dar nereiškia jog jis kažkokia blogybė. http://www.youtube.com/watch?v=hoPiNASGeWo&feature=related

 323.   adventistas rašo:

  Dėkui, Andy.
  http://www.charity.lt/biblija/index.php?s=PR1%2C27-29
  “Valgome, kad gyventumėme, ne atvirkščiai”

 324.   Remigijus rašo:

  Noriu pasidalint kas parasyta vedose apie piena,tai dvasinio tobulejimo variklis ir nusikaltimas sakyt kad piena gert nesveika,tiesiog reikia zinot,kad pienas naktinis gerimas ,geriamas po saules laidos,o pvz rugpienis vakare netinka,jis labai gerai ryta.Taip nuo pieno formuojasi daug gleiviu,tada reikia mazinti jo kieki,gerti tiek kad gleiviu nebutu,kai kam tai gali buti saukstas pieno vakare.Jei kam idomu placiau atsiverskit Torsunovo paskaitas,labai idomiai pasakoja.Tiesiog uzrasykit i google-Torsunov ir ismes jo saita,beje apie mokslininkus,ju vis nauji atradimai seniai visi surasyti vedose ir daug tiksliau ir labai seniai,tiesiog isradinejamas dviratis is naujo

 325.   laura rašo:

  Remigijau, jeigu mes gertume piena, kaip kad anksciau, nepasterizuota, nehemogenizuota, nevirinta, tai zalos tikrai butu zymiai maziau, kaikuriem zmonem gal isvis jos nebutu, bet kad dabar viskas perdirbama..Pienas nebe pienas, jis visiskai pasikeicia, neturi virskinimo fermentu, kad ji suvirskinti reikia naudoti savo organizmo fermentus, pieno baltymas irgi visiskai pasikeicia, zuva daug vitaminu. Kas is tokio pieno, kokia nauda gali buti?
  Jeigu naudoji gera namini nekaitinta piena, be hormonu, be antibiotiku, pasiraugi sau rugpienio, kefyro, pasigamini jogurta, valgai su saiku, tai visai kas kita..

 326.   VitaminasC rašo:

  jo ir dar jei kaip rašai šaukštą pieno vakare po saulės laidos ir pan. Čia neina kalba apie tai.

  Kalbame mes apie šiandieninį PRAMONINĮ pieno naudojimą, kai gryžęs po darbo geri ne vandes kai troškina, o pasiimi litrą pieno iš šaldytuvo ir pasterizuoto”pieno vandens” iškali litrą. Arba kai gamini kavą arbatą ir viską kitą baltini su pienu pasterizuotu, grietinėle pasterizuota, milteliais kokiais nors “pieno” kurie karvės gyvenime nematę ir pan.
  Arba kai maisto gaminime naudojamas pasterizuotas pienas dideliais kiekiai + dar viskas verdama, kaitinama, kepama, troškinama ir žudoma.
  Kokia nauda iš tokio pieno naudojimo? JOKIOS. tik bėdos atsiranda.
  Čia paprasčiausia PRAMONĖ pelnosi iš patiklių vartootjų, avelių, užkibusių ant saldiniklių, šokoladinių pieno gėrių, actimelių ir kitokių šūdelių.

  Naudokit jūs tą šaukštą pieno vedose savo - super. Apie tai niekas nediskutuoja.

 327.   Bedievis rašo:

  As jau kaip metus nevartoju pieno produktu… nu nebet grietine arba sviesta mazais kiekiais :D

  Man idomu, kokia itaka turi vartojimas produktu is kvietiniu miltu pvz : makaronai, batonas, vafliai ir t.t

  As kaip ir visa savo gyvenima mitau tik sausu maistu ir kolkas neturiu ir neturejau jokiu problemu…

 328.   laura rašo:

  Neigiama itaka turi. Visi gaminiai is baltu miltu, tiek kvietiniu, tiek kitokiu grudiniu rusiu, neturi savyje nieko naudingo, tai tik tuscios kalorijos, kuros turi pereiti per visa organizma, kad pasisalintu, taip eikvodamos jo energija. Tai rafinuoti, smarkiai isvalyti produktai, jose nieko naudingo nebelike. Bet yra miltu ne taip smarkiai isvalytu, t.y. nerafinuotu. Ir is ju gaminami tie patys gaminiai (makaronai, duona ir t.t..) gali buti naudingi.

 329.   sa rašo:

  nesamone

 330.   RaAAA rašo:

  nesamones tu rasai andy, aisku yra tavo teisybes kad pienas kenkia, bet neteisybe kad isvis ji yra negerai, pienas valo plaucius, yra pagrindinis kalcio saltinis, turi b grupes vitaminu , valo skydliauke kuri stipeja isvalius piena ir mazina tikimybe susirgti vyrams prostatos veziu. O liesas pienas lengviau apdirbamas organizm negu riebus ir sveikiau vyresnio amziaus zmonems. Tajp kad pasiskaityk dar daugiau ir tada rasyk :)

 331.   VitaminasC rašo:

  ką paskaityt siūlai RaAAA? Pieno žvaigždių kokį nors “mokslinį” straipsnį kur rašo kad pienas kaulams gerai?

 332.   Andy rašo:

  DEl prostatos tai ayra labai daug studiju parodanciu, kad pieno produktai padidina prostatos vezio rizika.
  Taip pat dar pienas pienui nelygus, ir deja dauguma siendieninio pieno yra labai prastos kokybes, priedo pasterizuotas, so tokiu pienu tikrai neisvalysi plausciu. Del kalcio pasisavinimo taip pat yra labai diskutuotina.

  ‘In a Harvard study of male health professionals, men who drank two or more glasses of milk a day were almost twice as likely to develop advanced prostate cancer as those who didn’t drink milk at all’.

 333.   VitaminasC rašo:

  apie pieną dar viena mintis įdomi -
  “Pienas suriša Fe2+ ir tokia geležis organizme nebegali oksiduotis, todėl žmonėms, kurių organizmuose oksidacijos reakcijos sulėtėję, pienas jas dar labiau slopins. Ir atvirkščiai – tiems, kurių organizmuose jos vyksta aktyviai ir žmonės per daug „dega“, pienas bus naudingas. Kodėl pienas pasižymi tokia savybe? Todėl, kad jis skirtas naujagimiui, kuris turi augti, o tam būtina sąlyga – anabolinių procesų dominavimas organizme. Kas bus jei vaiko organizme dominuos katalizatoriai? Vaikas turės begalę energijos, tačiau neaugs. Ir užmigdyti tokį vaiką bus sunku”

  paimta iš http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/turinys/mityba/Ar_naudinga_zmogui_gerti_piena

 334.   Blogiukas rašo:

  sveiki.. neseniai teko pabendrauti su žymiu ajurvedos žinovu - jogu ANANTRA das (http://konferencija.jogasveikatai.lt/anantara-das). Jis apie pieną buvo labai geros nuomonės. Tik sakė, kad jį reikia gerti vakare, be kitų valgių.
  jis dabar pats du metus vartoja tik pieną (apie 2-3 litrus) ir nieko nevalgo, jauciasi puikiai, neserga niekada, atrodo ok..tiesa, taip niekam nesiūlė gyventi. bet po 1 stiklinę siūlo kiekvienam išgerti per dieną.. dar minėjo, jeigu pieną kūnas atmeta, tuomet organizmas užterštas toksinais.. ką manote apie tai??

 335.   laura rašo:

  Blogiukai, o jis minejo, kad tas pienas turi buti naturalus, t.y. nepasterizuotas?
  Nes tai yra labai skirtingi dalykai. Pienas nekaitintas turi virskinimo fermentu, vitaminu, daug geruju bakteriju, jo baltymas nepakites. O stai kaitintam suvirskinti reikalingi savo organizmo virskinimo fermentai, baltymas visai pasikeites, bakteriju beveik nebelike. Beja netgi pagal ajurveda, pieno produktu negalima vartoti sergant, ypac sergant persalimo ligomis, nes tai didina gleives. Ir isvis tuo metu jokiu baltymu nereiktu vartoti. O 2-3 litrai tai ekstremalu. Aisku, kiekvienas zmogus skirtingas, bet tuomet reiktu gerai isiklausyti i savo organizma. Beja ar jis karves piena geria, nes karves tai vienas is netinkamiausiu.

 336.   Blogiukas rašo:

  berods karvės, is patikimo ukininko, ir minėjo, kad uzkaitina iki pakilimo,

  p.s. bet ji tik pienu gyvas , net vandens negeria ir nevalgo nieko, ir normaliai jauciasi.. sake jau labai seniai sirges ir seniai ka nors skaudėję !!! nu keistas žmogutis.

 337.   hm rašo:

  Gal kas is cia esanciu esate susidure su paradontoze? Ir kuo gydotes?

 338.   VitaminasC rašo:

  tas apie pieną žmogus tai iš serijos kur bobutė jau keli metai tik molį valgo ir gyva. Tai apie tokius ekstremalus gal nešnekam, nes čia ne pavyzdžiai, o išimtys.

  Paradontozę išgydė gera dantų pasta + geras dantų skalavimo skystis būtinai kuris yra antiseptinis, o ne šiaip “muiliukas” skystas. Aš naudoju GLISTER serijos.
  Prieš tai nei viena dantų pasta parduotuviminė masinio naudjimo nepadėjo, nors kruopščiai valydavau dantis. Dar svarbu dantų šepetukas, nes jis turi būti kokybiškas ir minkštas, pasirodo yra skirtingų kminkštumų ir kartais nors ir parašyta kad minkštas, jis toks nėra ir pažeidžia dantenas vistiek.

 339.   laura rašo:

  Paradontoze, kaip jau minejo vitaminasc, tai reikia geriau priziureti dantis ir burna. Dar reiktu nueiti pas stomatologa, kad padarytu burnos higiena, su sodom ar druskom pasalina visus nesvarumus. Del skalavimo skysciu, tai mano nuomone ne kokia. Aisku ju dabar visokiu buna, bet dauguma tai tokia stipri chemija ir jos mes dar vistiek kazkiek nuryjame. As asmeniskai skalauciau su stipriu druskos tirpalu (vandenyje istirpinti druskos). Bet cia tik isorinis paradontozes gydymas. Reiktu gero vitamino C pagerti ir kitu vitaminu, nes cia pozymis, kad organizmas nusilpes.

 340.   VitaminasC rašo:

  na skalavimo skystis dėl to ne bet koks ir yra kur chemija, pas mane sudėtis va tokia, jis net kaip vaistas nuo kitų ligų naudojamas:

  Sudėtis: Eteriniai aliejai – pipirinės mėtos, citrininės melisos, paprastosios mėtos, mentolis, gyvatės nuodai, spiritas, vanduo, kamparas, cukranendrės, citrinos sultys, organinės rūgštys, enzimai, alijošius, kava-kava, eukaliptas ir kt. Praskiedus alkoholio kiekis – 1,5%.
  Gamina Amerikoj.

 341.   VitaminasC rašo:

  apie laktozės tolenraciją wikipedia daug info su statistika ir lentelėmis:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Lactose_intolerance

  tai išvada sakyčiau tokia, kad Lietuviai gali naudoti pieną tikrai, kaimišką.
  Nes ~8 iš 10 toleruoja laktozę be problemų, evoliucija tam pasitarnavo.

  O kas piečiau, arba labai pietuose - tie negali valgyti pieno produktų.

 342.   Andy rašo:

  Laktoze tik vienas is daugelio dariniu piene. Kazeinas turbut yra didens problema nei laktoze. Priedo yra visokiu hormonu, kaip insulin growth factor 1 (IGF-1) ir daug kitu. Velgi kaimiskas jei jusu organizmas toleruoja galima butu varototi, bet geriau vartoti rupgieni.

 343.   Daiva rašo:

  Andy, ar galėtumėt pasidomėti Tibeto pieno grybu ir parašyti savo nuomonę kiek galima išsamiau. Aš jau pieno grybo rūgpienį geriu apie metus laiko, man jis toks skanus, panašu, kad jau atsiranda priklausomybė :) Kartais lekiu namo skubėdama , kad atsigerti to pieno. Ar neatsiras sveikatos bėdų nuo jo?
  Ačiū.

 344.   andy rašo:

  Na siaip gali buti naudingas, nes fermentuojantis susidaro bakterijos, kurios gerai zarnyno florai. Nepaisant to jam naudojamas pienas, kas nera pats geriausias maistas, taip pat daugelyje receptu dedadama nemazai cukraus.
  Ir jei jums jau yra tokia priklausomybe, kad reikia lekti namo atsigerti to pieno, tai manau reiktu sustoti ir bent jau naudoti reciau.
  Taip pat jie daroma reiktu, kad pienas butu nepasterizuotas.
  Yra kitu varjantu kaip zyziu grybas, arba mano aprasytas namuose pasigaminamas probitikas
  http://www.buksveikas.net/viewtopic.php?f=2&t=446&p=1342#p1342

 345.   laura rašo:

  Dar yra panasus arbatos grybas, bet tuomet manau reiktu naudoti ne juodaja arbata, o silpna zaliaja ir vietoje cukraus deti medu. Manau tada visai naudinga butu.

 346.   andy rašo:

  Cia idesiu, viena Lauros komentara po kitu tsraipsniu apie piena ir nestuma, manau tai labai svarbi ir verta demesio info. Beje, Laura, jie gali idek noroda is kur si info paimta.
  ‘Kas liecia nesciasias, tai jom isvis reiktu pieno atsisakyti. Pienas skatina gleives, kudikiai gimsta apsigleiveje, tiek nosytes, tiek gerklytes, plauciukai ir t.t.. Kalcio, baltymu kituose saltiniuose yra kur kas daugiau. Buvo daryti bandymai, moterys, kurios nestumo metu visiskai atsisake pieno ir jo produktu, rafinuotu angliavandeniu pagimde labai svarius vaikucius, jiem net nereikejo su pipetem is nosytes ir gerklytes nieko traukti, kas yra gan reta. Beja, rode laida kazkokia, kur tiria nepasterizuota piena is musu didzioju prekybos centru. Kaikuriose ju yra pastatyti automatai, ar kaip jie vadinasi, kur i buteli, sumokejus keleta litu, galima prisipilti nepasterizuoto, o kai kur ir ekologisko, ta diena atvezto pieno. Laidos kurejai buvo labai skeptiskai nusiteike ir buvo isitikine, kad pienas bus ne tik neekologiskas, bet dar ir su ivairiom bacilom, nu nes nepasterizuotas ir ju nuostabai pienas buvo idealiai svarus. Taip, kad net miestietis turi galimybe isigyti gero ekologisko, nepasterizuoto pieno. Bet klausimas ar jo reikia?’

 347.   laura rašo:

  Oj nuorodos neidesiu, seniai cia kazkur radau interneto platybese, nepamenu net kur. Dar mano vienos pazystamos patirtis ta pati patvirtina. Ji siaip zaliavalge, nevartoja pieno produktu, jos vaikelis gime nepaprastai svarus. Be to dauguma nesciuju turi problemu su gelezimi. O pienas ir jo produktai trukdo jai pasisavinti. Taip, kad yra ne viena priezastis bent jau nestumo metu pieno atsisakyti, kad ir kaip rekomenduotu gydytojai. Nors jie pagrinde rekomenduoja del kalcio, nors jo piene nera daug, nebent gertume po keleta litru per diena. Kur kas lengviau ir naudingiau suvalgyti po kelis gerus saukstus kokiu seklu (chia, aguonos, sezamas, kanapes ir t.t.) riesutu ir net piena galima is ju gamintis. Jis tikrai naudingesnis uz gyvulio piena.

 348.   Elly rašo:

  Labai informatyvus straipsnis. Šaunu, kad dalinatės naudinga informacija. Apie šią temą ir kartu sveiką gyvenseną esu skaičiusi labai neblogą japonų-amerikiečių gydytojo parašytą knygą Hiromi Shinya Fermentų faktorius. Visiems labai rekomenduoju.

 349.   laura rašo:

  Noriu paklausit, kiek ilgai islieka zmogaus piene enzimai. Ar nusitraukus piena, jie zusta taip pat greitai, kaip ir isspaustose sultyse? Ar temperatura turi tam itakos? Kiek ilgai jie isliks, laikant piena kambario temperaturoje, saldytuve ir saldiklyje? Gal dar piene yra kazkokiu vitaminu, kurie taip pat greitai zusta?

  Andy

  Kiek ilgai isliks enzimai negaliu pasakyti, neradau tokios info.
  Geriausia kai vaikas pats pazinda, bet jie ne visada iseina net ir
  palaikytas motinos pienas tikrai geriau nei kitos alternatyvos.

  Cia yra straipsnis, kaip motinos pieno sudetis keiciasi priklausomai nuo
  paros laiko

  http://www.sciencedaily.com/releases/2009/10/091001091757.htm

 350.   andre rašo:

  O kaip su varske ir rugusiu pienu ten jug pasikeicia viskas lengviau savinasi?

 351.   laura rašo:

  Andre, rugpieni, jogurta, gal net kefyra galima pasigaminti kaitinant piena iki 40 laipsniu. Si temperatura kritine, jeigu ja kelsime zus visi virskinimo fermentai, denaturuos baltymai ir zus dalis geruju (ir bloguju) bakteriju. Tokie, iki 40laipsniu, rauginti produktai bus netgi i nauda, jeigu aplamai organizmas toleruoja piena. Taciau parduotuvese parduodamas kefyras, jogurtas ir visi kiti pieno produktai yra bent jau pasterizuoti, t.y. kaitinami apie 70 laipsniu temperaturoje. Jose jau nieko gero. Gaminant varske, kiek zinau, irgi naudojama auksta temperatura.

 352.   andre rašo:

  Piena perku kaimiska naturalu is zmogaus ir laikau ji para pusantros kaip kada prikluso nuo oro kolsurugsta po to i saldytuva jo nekaitinu ne trupucio varske taip pat perkubis bobules ji saldi kaip pienelis ne kaip parduotuvej rugsta dabar parduotuvines varskes net nenoriu skonio prisimint bet kaip ta bobule ta varske gamina as nezinau gal ir kaitina reiks paklaust

 353.   andre rašo:

  na nuo to rugpienio neviduriuoja o akip kitai suzinot toleruoja ar ne reikia koki specialu tyrima daryt.

  Andy:
  Na netoleriavimas ne visada pasireiskia viduriavimu, tiesiog reiktu atsisakyti visu pieno produktu bent kokiam menesiui ir paziureti ar jums yra skirtumas, pvz pagereja sveikata , sumazeja gleives , menesines tampa lengvesne ir t.t.

 354.   andre rašo:

  O varske maisot kas su kokiais vaisias ar galima pvz su melynem braskem ar obuoliais?

  Andy:

  Idealiai tai geriau nemaisyti, bet jie gerai pamenu tai tuose derinimo taisykles varske ir vaisius leidziama maisyti. Bet ideliai vaisius reiktu valgyti tik su zaliom lapinem darzove, kaip salota, salieras, taip pat agurkai.

 355.   violeta rašo:

  Pamąsčiau ir šiaip ir anaip apie tai, kad joks kitas gyvūnas kito gyvūno pieno negeria. Iš pradžių galvojau, na gal ir teisingai. Bet tai padūmojau, kad katės, šunys, kiaulės ir net vištos, tai tik paduok pieno. ežiukai karvės pieną irgi su malonumu atslenka palakt. Taip kad manau nereikia taip kategoriškai teigt.

  Andy:

  Peles is kiti gyvunai taip pat eda ir narkotikus, bet cia ne viena kate ar suo nesivaikys karves kad gautu pieno. Priedo piene yra medziagu kurios padaro zmogu nuo ju pirklausaoma, cia yra gamtos isgyvenimo mechanizmas, kad vaikas to pieno neretu ir taip padidinami isgyvenimo sansai. Kai keleta kartu sakiau kaimiskas nepasterizuotas pienas, rugpienis, svietas dar butu puse bedos, bet tik jau ne pasterizuotas, homogenizuotas pesticidu, antibiotiku, puliu, bakteriju pilnas pienas.

 356.   VitaminasC rašo:

  violeta - šunys ir alkoholį gražiaiu geria ir LABAI nori po to jo vėl, net tai nereiškia kad su tuo viskas gerai, paprasčiausiai gyvūnai kaip ir žmonės (tie patys gyvūnai tik protingesni) turi silpnybių.

 357.   Linas rašo:

  reikėtų žinoti kad pienas yra skirtas nakties naudojime, jis ir neturi susivirškinti kadangi yra skirtas subtiliems žmogaus kūnams. deja matau kad domiesi medicina, mokslu tik fiziniame lygmenyje, tačiau nelabai žinai apie pieno produktų naudą subtiliems žmogaus kūnams(jeigu iš vis bent girdėjai kad tokie yra). iš psichologinės pusės pienas ramina, mažina nervingumą. štai ką apie pieną sako Vedų kultūros atstovas, nuorodą pateikiu apačioje. labai greitai dėja išnyks ir slyvos nuo žemės paviršiaus, o dabar jau ruošiama po truputį ir naikinamos karvės, bei norima atsisakyti pieno.po kurio laiko netgi ir vaikai negalės atsigerti pieno, nes neliks karvių. matau kad esi arba suklaidintas smarkiai, arba tiesiog užsikabinai ant šito sveikatingumo ir fanatiškai jo sieki. jeigu taip tai tiesiog noriu pasakyti, kad esi didelio mechanizmo mažytis nesusivokęs sraigtelis, kuris skatina daugelį žmonių eiti pražūties keliu. linkiu tau laimės ir susivokti.
  minėta audio paskaita:
  http://www.golosved.com/mp3/Serebriakov-Moloko.mp3

  Andy:

  Lina, na savo dvasiskumo gerdama piena tikrai nepakelsi. Priedo pasiziurek ko randama siuolaikiniame piene http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2012050/The-cocktail-20-chemicals-glass-milk.html

 358.   laura rašo:

  Linai, jeigu toks dvasingas esate, tai ka pasakytumete apie etinius dalykus. Apie gyvulio isnaudojima. Jums, kaip vyrui, tai gali buti sunku suprasti, o patirti net neimanoma. Bet moterys, kurios yra maitinusios vaikus, gerai zino, kaip sekina ir alina organizma maitinimas savo pienu. O jei maitinti zmonija reiktu ne pusmeti ar pora metu, o kelis desimtmecius?

 359.   Ar tikrai vakcinos saugios ir apsaugo nuo ligų? rašo:

  [...] Pienas -  ligų sukėlėjas [...]

 360.   JOlissim rašo:

  Andy, ka manote apie ne pasterizuoto pieno rauginima HERBACOL zole?
  http://ca.wikipedia.org/wiki/Card
  atrodo labai sveika ir naturalu, turetu geru bakteriju nemazai pasigaminti?..
  ACIU

  Andy:

  Na ta nuoroda yra ispanu kalba, todel negaliu pasakyti ka tern raso, bet kiek radau si vaistazole yra artisokas. Nelabai zinau ka ji prideda pienui, nes pienas ir taip surugsta be sios vaitazoles. Jei jusu organizmas ji toleruoja, rauginta nepasterizuota piena galima naudoti, nes tai geras probiotiku saltinis.

 361.   VitaminasC rašo:

  Jie paprasčiausiai turi enzimų kurie naudojami sūrio gamybai. Enzimai atskirai paėmus yra gerai, ar sūris yra gerai - klausimas, koks jis, kiek jame nitratų, kiek kitų medžiagų ir t.t.

 362.   Ar kalcio vartojimas duoda stiprius kaulus? rašo:

  [...] Kalcis ir kaulų sveikata Daugelis stiprius kaulus sieja su kalcio vartojimu ir dažai teigiama, kad pieno produktai yra geriausias kalcio šaltinis ir automatiškai stipria kaulus, deja, tai labai toli nuo tiesos ir pienas kaip kalcio šaltinis yra labai išreklamuotas norint parduoti daugiau pieno ir jo produktų. Apie pieno žalą atskirai esu rašęs straipsnyje - ‘Pienas -sveikatos šaltinis ar ligų sukėlėjas’. [...]

 363.   Jonas rašo:

  Paskaičius Jūsų teorinius paistalus galima pamanyti, kad tai yra visiška tiesa. Mano asmeninė praktika rodo ką kitą. Mano tėvai ir aš pieną gerdavau ir geriu iki dabar su betkokiais produktais ir jokių osteporozių ir kitų ligų neteko turėti Tėtis gerdavo pieną vietoj vandenio ir išgyveno be jokių ligų iki 98 metų, o mama senatvėje tik pienu ir gyva būdavo ir išgyveno iki 96 metų. Aš jau 59 metus gyvenu daugiausia su pieno produktais ir nematau jokių problemų. Per šį laiką nesu sirgęs. Valgau viską ko man norisi ir kiek norisi ir maisto nesirenku pagal jokias sveikos mitybos rekomendacijas.

 364.   Jonui rašo:

  Jonai, jus turbut gyvenate kaime ir geriate/naudojate naturalius pieno produktus, o ne pasterizuotus, taip?

 365.   VitaminasC rašo:

  Jonas iš viso aprašė mistinį pasakų herojų, o ne save ir juolabiau ne savo tėvus. Iškarot matosi kad istorija sukurta tik tam kad paprieštarauti. :)

 366.   Jonas rašo:

  Tikrai gyvenu kaime ir geriu natūralų karvutės pieną, valgau šviežią varškę ir sūrį, savo išaugintas daržoves, savo sugautą žuvį, tik mėsos valgau nedaug, nes jos ir nenoriu.

 367.   Komentatorius rašo:

  Radau idomius komentarus, del pieno vartojimo. Jie parasyti DIDZIOSIOMIS RAIDEMIS.

  Pasterizuotas pienas sukelia chroniškas ligas TAI PIENAS AR PASTERIZUOTAS PIENAS?, kas atsitinka kai pienas yra pasterizuojamas? TAS PATS, KAIP IR PASTERIZUOJANT KOŠĘ Pasterizavimo procesą išrado L.Pasteur, kuris taip pat yra bakterijų ir mikrobų teorijos autorius(jis teigia kad daugelį ligų sukelia bakterijos MITAS, PATOGUS FARMACIJOS PRAMONEI. BAKTERIJOS SVEIKOMS LĄSTELĖMS NĖRA PAVOJINGOS. STERILUMAS SVEIKAM ORGANIZMUI YRA DAUG PAVOJINGESNIS. ir mikrobai). Kad sunaikintu piene esančias bakterijas pieno pramonė pasterizuoja(kaitina pieną), bet šis procesas pakeičia pieno struktūrą. KAI VALGAI KOŠĘ, JI BŪNA ŠALDYTUVE VIRTA? AR KOŠĖS VIRIMAS JOS BALTYMO STRUKTŪROS NEPAKEIČIA? Pasterizavimas pieno cukrų, kitaip žinomą kaip laktozę, paverčia į beta-laktozę, KAITINIMAS VEIKIA KOŠĖJE ESANČIO KRAKMOLO GRŪDELIŲ KONFIGŪRACIJĄ IR PALENGVINA JO VIRTIMĄ GLIUKOZE – REZULTATAS TAS PATS kuri yra daug griečiau įsisavinama ir to rezultatas – staigus gliukozės padidėjimas kraujyje ir po to sumažėjimas, dėl kurio jūs grietai pajuntate alkį ir norite vėl ko nors valgyti ir dažniausiai valgoma saldumynus KUO TAI SIEJASI SU PIENU? PIENAS VERČIA VALGYTI SALDUMYNUS?, kurie veda į kitas sveikatos problemas. Tai ypač žalinga diabetikams. DIABETO PRIEŽASTIS YRA VISAI KITA. Pasterizavimas pakeičia piene esančio kalcio formą ir padaro kalcį beveik visiškai neįsisavinamą O KOŠĖJE ESANČIO KALCIO FORMOS NEPAKEIČIA? Homogenizavimas Daugelis žmonių net nežino, kad pienas yra ne tik pasterizuojamas, bet dar ir homogenizuojamas. Homogenizavimas yra procesas kai pienas leidžiamas per labai tankų filtrą, kuris sumažiną piene esančių riebalų ir baltymų molekules, kad riebalai lygiai pasiskirstytu visame butelyje ir nenusistotų ant paviršiaus. O KAI BURNOJE ILGAI KOŠĘ KRAMTAI, JI NESIHOMOGENIZUOJA? Deja, šis procesas pakeičia natūralią pieno struktūrą it taip jį padaro dar labiau nevirškinamu. NĘSĄMONĖ, NES VIRŠKINIMO PIRMAS ETAPAS BŪTENT IR YRA SMULKINIMAS. HOMOGENIZUOTAS PRODUKTAS ĮSISAVINAMAS LENGVIAU. PASIDOMĖKITE VAIKŲ MAISTO TYRELĖMIS, KAM JOS HOMOGENIZUOJAMOS. Homogenizuojant piene esančios riebalų molekulės apgaubia ar prikimba prie piene esančių baltymų molekulių taip apsunkindama jų virškinimą. TAI PRIKIMBA AR SMULKINAMA? TEIGINYS PRIEŠTARAUJA PRIEŠ TAI BUVUSIAM. Nesuvirškinti baltymai yra įsiurbiami į kraują ir tai sukelia alergija ir kitas autoimunines BALTYMO SUDRASKYMAS IKI PEPTIDŲ PRIKLAUSO NUO DRUSKOS RŪGŠTIES KIEKIO IR KONCENTRACIJOS SKRANDYJE. JEI JI BUS NEIŠSKIRIAMA, TUOMET IR NUO KOŠĖJE ESANČIŲ BALTYMŲ LYGIAI TAIP PAT SĖKMINGAI GALI VYKTI VISA TAI, KĄ MINĖJOTE. NEKATINKITE PIENO, JEI KALTAS PATS ORGANIZMO SAVININKO ELGESYS SU SAVO KŪNU. ligas tokias kaip reumatoidini artritą, bronchinę astmą, šienligę. Taip pat pasterizavimas ir homogenizavimas sunaikina gerąsias bakterijas ir enzimus (fermentus), kurie labai svarbus geram pieno virškinimui. KAIP HOMOGENIZAVIMAS SUNAIKINA BAKTERIJAS? JEI TAIP BŪTŲ, NEREIKTŲ PASTERIZUOTI. PIEVOS. Pasterizuotas pienas ir chroniškos ligos: Pasterizuotas ir homogenizuotas pienas sukelia chroniškas ligas – reumatoidinį artritą diabetą, vėžį, širdies ligas, bronchinę astmą, ir Alzheimerį, taip pat įvairius virškinimo sutrikimus, Krauno ligą(opos žarnyne), alergijas, depresiją, jautraus žarnyno sindromą. IR DAR PRIDĖKITE, KAD PIENAS KALTAS DĖL PASAULINĖS KRIZĖS. KAI SKYSTABLAUZDIS PRIEINA PRIE ŠTANGOS IR NEPAKELIA JOS, TUOMET JIS KALTINA ŠTANGĄ, O NE SAVO RAUMENIS. Reumatoidinis artritas, bronchinė astma ir pieno vartojimas. Jie jums yra diagnozuotas reumatoidinis artritas tai reikia kuo greičiau atsisakyti pieno produktų nes jie labai padidina astmos ir artrito simptomus ir taip liga labai greitai progresuoja. DALINĖS PIEVOS. RAŠĘS VISA TAI NIEKO NEIŠMANO APIE LIGŲ DUALUMĄ, TAI YRA, KAD ARTRITAI VISADA DVIEJŲ RŪŠIŲ IR ABEJUS SUKELIA VISIŠKAI SKIRTINGOS PRIEŽASTYS. VIENAM IŠ JŲ PIENAS, ATVIRKŠČIAI – BUS VAISTAS. Pieno alergijos 70% Suaugusiųjų populiacijos turi bent minimalų pieno netoleravimą (nevirškinimą) TAIP, NES 70% POPULIACIJOS INTENSYVIAI VALGO NE MUMS SKIRTĄ MAISTĄ IR DĖL TO SVEIKATA NEPASIŽYMI, TAI YRA TURI VIRŠKINIMO PROBLEMŲ. BET PRIE KO ČIA ŠTANGA? O KODĖL NE SUAUGUSIŲ POPULIACIJA NETURI TIEK PROBLEMŲ PIENO VIRŠKINIME? TODĖL, KAD MAMOS DAR NESPĖJO GALUTINAI UŽŠERTI KOŠYTĖMIS. Nes pieno ir jo produktams virškinti reikalingas enzimas – laktazė. Vaikai šio enzimo turi pakankamai, bet su amžiumi šio enzimo mažėją PIEVOS. SU AMŽIUMI, JEI TEISINGAI GYVENI, VIRŠKINIMAS KEIČIASI NEDAUG. YRA BEGALĖ KALNIEČIŲ, ŠIMTAMEČIŲ HUNDZOS SLĖNIO GYVENTOJŲ, KURIE GERIA PIENĄ IR VARGO NEMATO. ir daugelio suaugusiųjų organizmas šio enzimo nebegamina arba gamina nepakankamai. Dėl to pienas būna nesuvirškintas. O nesuvirškintas ar blogai suvirškintas maistas nuodija organizmą MAISTAS ORGANIZMO NENUODIJA. NUODIJA TĄ MAISTĄ SUVIRŠKINUSIŲ BAKTERIJŲ IŠMATOS – TOKSINAI. IR TAI NEVISADA – BIFIDO, LAKTO BAKTERIJŲ IŠMATOS MUMS SKANĖSTAS IR GYVYBĖS PAGRINDAS. JEI JŪSŲ FERMENTAI NESUVIRŠKINS PIENO, TAI PASTARĄJĮ PRIBAIGS MINĖTOS. ir taip sukelia įvairias ligas ir alergijas. Laktazės mažėjimas yra dar vienas gamtos įrodimas, kad suaugęs žmogus neturėtų vartoti pieno. MITAS IR NIEKUO NEPAREMTAS. ŽINAU NEMAŽAI SEPTYNIASDEŠIMTMEČIŲ KAIMIEČIŲ, KURIE LAIKO KARVĘ IR GERIA JOS SALDŲ PIENĄ, IR JOKIŲ SKUNDŲ.Pienas skatina gleivių produkciją NU SKATINA, IR TIEMS, KURIE PASIŽYMI ORGANIZMO „SAUSUMU“ JIS TAPS NUO TO TIK VAISTU. SKAITYKITE AJURVEDĄ BENT JAU. TEN PAAIŠKINTA DETALIAU.Pieno vartojimas skatina gleivių produkciją organizme. Gleivės dažnai yra žuvę baltieji kraujo baltosios kraujo ląstelės -leukocitai, taip pat muco polysaccharidai- angliavandenių rūšis iš kurių organizmas gaminą gleives). O žūva jie atakuodami nesuvirškintus pieno baltymus, PRIE KO ČIA LEUKOCITAI, JEI PIENO GĖRĖJAS YRA LIGONIS, NES NESUGEBA SUVIRŠKINTI BALTYMO? TOKIAM MĖSOS AR KIAUŠINIO BALTYMAS BUS LYGIAI TOKIA PATI PROBLEMA.nes organizmas jų neatpažįsta ir laiko juos svetimkūniais – priešais ir todėl juos atakuoja. Pieno vartojimas yra pieno vartojimas paūmina plaučių ir kvėpavimo takų ligas ir visiems gerai žinoma slogą. MITAS, IR NIEKUO NEPAREMTAS. SERGANT KVĖPAVIMO TAKŲ LIGOMIS, PERŠALUS, KAŽKODĖL LIAUDIS DUODA GERTI ŠILTO PIENO. IR TEISINGAI DARO, NES PIENAS PALENGVINA PERTEKLINĖS GELEŽIES IŠVEDIMĄ IŠ ORGANIZMO. KARTOJAME: KAM KALTINTI ŠTANGĄ? Ir labai apmaudu kai žmonės turintys slogą vartoja vaistus nuo slogos(kurie taip sutraukia smegenų kraujagysles ir turi kitus sveikatai pavojingus pašalinius efektus) ir geria pieną. Pienas –pūlių, antibiotikų ir hormonų kokteilis (mano nuomuone is cia ir kilo dabar vokietijoje siaucianti Ecoki bakterijos atmaina, nes mesle tas pats lieka,banterijos atsparios antibijotikams nes toje terpeje jie uzauge PRIE KO ČIA ANTIBIOTIKAI, JEI PATS VOKIETIS NUSICIVILIZAVO. AR ŽINOTE, KAD DIDŽIOJI DALIS SUSIRGUSIŲ YRA MOTERYS? O JOS KAIP TIK IR MAITINASI LABIAUSIAI „TEISINGAI“ O PASKUI KALTINA ŠTANGĄ. PASIEŠKOKITE INTERNETE FILMO SU NOBELIO PREMIJOS LAUREATU (GAVO UŽ ŽIV VIRUSO ATRADIMĄ), KURIS TVIRTINA, KAD NETGI ŽIV VIRUSĄ SVEIKAS ORGANIZMAS SUGEBA ĮVEIKTI. ) Modernūs pieno ūkiai išgauna daug didesnį pieno kiekį iš vienos karvės nei prieš kelis dešimtmečius. Bet dėl to labai suprastėja pieno kokybė TAMPA PIENAS SKURDESNIS? BET GI TIK KĄ AIŠKINOTE, KAD PIENAS LABAI SUNKIAI VIRŠKINAMAS. SKURDESNIS PIENAS VIRŠKINASI LENGVIAU. JAUNOS MAMOS TAI ŽINO, NES KARVĖS PIENĄ PRADŽIOJE DUODA SKIESTĄ. ir tai labai sekina karves(vakarų šalyse daugelis gyvena vos 2-3 metus). KARVIŲ PAGAILO? BET PRIE KO ČIA ŠTANGA? Priedo tokios karvės dažnai serga pieno takų uždegimas ir dėl to joms yra duodami antibiotikai, SUTINKAM, KAD TAI YRA BLOGAI kurie aiškų patenka į pieną. Dar blogiau, kad uždegimu sergančios karvės su pienų išskiria į mirusius leukocitus(baltieji kraujo kūneliai) DAR VIENAS MAISTAS, BAKTERIJOS JAIS LABAI SĖKMINGAI MINTA. KO NEMISTI IR MUMS? JUK LEUKOCITE VISKO YRA – RIEBALŲ, AMINORŪGŠČIŲ dar kitaip vadinamus pūliais. JEI PARAŠYSITE ŠLYKČIAU, NUO TO BIOCHEMIJA NEPASIKEIS. GYVŪNAI SAVO PŪLIUPJANČIAS ŽAIZDAS LAIŽO IR VARGO NEMATO. IR KIRMĖLYTĖS Į PŪLIUS TAIKOSI. MATYT NE ŠIAIP SAU.Ir sergančių karvių pienas gana dažnai patenka į bendrą produkciją. Karvės sutvertos ėsti žolę, bet šiandiena jos yra šeriamos grūdais, soja, kukurūzais, kurie yra genetiškai modifikuoti bei pat įvairiais papildais. O JŪS TIESIOGIAI GRŪDŲ NEVALGOTE? KOŠĖ NE IŠ GRŪDŲ? O GAL KOŠĖSE YRA DAUG OMEGA3? Viso to rezultatas – piene vietoj omega 3 riebalinių rūgščių atsiranda omega 6, kurių daugelis žmonių vartoja per daug ir omega 6 labai skatina organizmo uždegiminius procesus TIESA, TODĖL, KAI PILATĖS RIEŠUTŲ AR KITĄ ALIEJŲ ANT KOŠĖS, PASIDOMĖKITE BENT JAU KOKS JAME OMEGŲ SANTYKIS. ir sukelia artritas. Pieno produktai taip pat sukelia uždegiminius procesus VISI PIENO PRODUKTAI? PIEVOS. PASIŽIŪRĖKITE KUO TEPASI STIPRIAI NUSISVILINĘ PLIAŽE. DAR NEAKIVAIZDU? Pieno dominuojantis baltymas yra kazeinas, kuris yra labai sunkiai virškinamas. Kai toks nesuvirškintas baltymas per išretėjusias žarnyno sieneles patenka į kraujotaką, imuninė sistema jį pradeda atakuoti. Kasos Beta ląstelės (gamina insuliną) ir sąnarių audiniai turi panašių į kazeiną baltymų, todėl tuo pačiu yra atakuojami ir savi audiniai SAPALIONĖS VISIŠKOS. TAI KODĖL TADA TADA, KAI NĖRA KAZEINO ORGANIZMAS NEATAKUOJA SĄNARIŲ, JEI JAU TAS SĄNARIŲ BALTYMAS TOKS PANAŠUS?, šiuo atveju kasos ir sąnarių ląstelės. Ir todėl kuo anksčiai vaikui pradedamas duoti karvės pienas, tuo didesnė I diabeto rizika. KUO ANKSČIAU PRADEDAMA DUOTI VAIKUI KOŠĖS – TUO DIDESNĖ NE TIK DIABETO, BET IR VISŲ KITŲ LIGŲ RIZIKA. O JEI TIK KĄ GIMUSIAM PRADĖSITE DUOTI KOŠĘ, TAI JIS IŠVIS NUMIRS. TODĖL KOŠĖ YRA ABSOLIUTI BLOGYBĖ. MANIPULIACIJOS IR TIEK.Tad jei sergate kokia uždegimine liga, reikia būtinai atsisakyti pieno produktų. Alergijos taip pat sukelia imuninį atsaką, JO, VEŽIMAS TRAUKIA ARKLĮ ir tuo pačiu uždegimą.

  Andy:

  Del koses virimo su pieno, tai niekada niekam nesakiau kad kose reikia virti su pienu. Kose reikia virti su vandeniu.
  Vaika reikia motinos pienu maitinti, bent jau iki 6 menesiu , o po to ivedenat maista maitinima krutimi testi net iki 2 metu. Karves pieno vaikui iki 12 menesiu is viso duoti nereiktu.

  Bet jei nori hormonu, puliu ir kito brudo tai gerk piena i sveikata.

 368.   Zita rašo:

  As pasimetus. Paskaitau viena straipsni, pienas naudingas. Paskaitau kita straipsni, pienas nuodas. Manau reikia klausyti savo organizmo jis pats protingiausiausias. Negalima sau drausti ar piktnaudziauti. Sunku organizmo protingai klausyti:) o pasistengus manau galima. Seniai zinoma tiesa viskas gerai su saiku.

  Andy:

  Deja klausyti organizmo daugelis nesugeba, ir pirma ji reikia gerai sureguliuoti, kad jus suprastumete ko jums istikruju reikia.

  O del saiko tai cia senas pasakymas bet jis manau yra labai klaidingas ir savo blogu iprociu pateisinimas.

 369.   Kristina rašo:

  O sakykite apie ieno misinukus kudikiams/vaikams ka nors zinote, ar geri jie, ar geriau uz karves piena?

  Andy:

  Dauguma tu misinuku turi visokio papildomu brudo. Del karves pieno tai mazam vaikui bent jau iki 12 men duoti nereikia. Ir reiktu vaika maitinti motinos pienu bent iki 6 men ir po to gerai ivedant kita maista maitinima testi net iki 2 metu.

 370.   Jurgita rašo:

  Pagal Ajurvedą, pienas - labiausiai satvinis produktas (Satva guna suteikia žmogui pilnatvę, ramybę, meilę ir išmintį), dėl to bet kuris žmogus, tiek praktikuojantis jogą, tiek savaip ieškantis tikrojo kelio, supranta pieno teikiamą reikšmę. Pienas, teigiama Vedose, yra materializuota meilės arba tyroji Mėnulio energija, dėl to gali padėti žmogui atgauti vidinę ramybę, pajusti gyvenimo pilnatvę, ir tuomet tampa įmanoma išgirsti tikrąjį Save. Pienas yra nakties valgis - vienintelis produktas, kurį Ajurveda rekomenduoja žmogui gerti tamsiuoju paros metu, kuomet aktyvioji Saulės energija yra žemiausiame savo taške, o subtilioji Mėnulio energija pasireiškia stipriausiai. Tik vėlyvo vakaro ir nakties metu pienas yra tinkamai virškinamas, įsisavinamas, o kartu su pienu verdami prieskoniai padeda suskaidyti pieno cukrų ir baltymus. Toks pienas geriamas valandą-dvi prieš einant miegoti; miegas bus ramus ir gilus, sapnai spalvoti ir ramūs. Ilgainiui vakarais geriamas pienas padės sukaupti organizme „Ojas” energiją. „Ojas” - tiek psichinės, tiek ir fizinės sveikatos pagrindas. Jei Vata ir Pita konstitucijos atstovai gali šio pieno gerti po pilną puodelį, Kapcha atstovams užteks pusės dėl polinkio kaupti gleives. Tinka tokie prieskoniai kaip kardamonas,pankolis, cinamonas.

 371.   asta rašo:

  Idomu, o kaip su pienu, apdorotu bactocatch technologija? Juk jis nekaitinamas, tai kaip ir turetu viskas buti OK? Kazkaip nelabai norisi rizikuoti su neapdorotu pienu. Juk net ir sveikiausia, svariausia karve gali buti erkinio encefalito nesiotoja. Aisku, tikimybe numirti nuo kokio vezio yra gerokai didesne nei nuo encefalito, bet vis tik?

  Andy:

  Na net ir naudojant sia nauja technologija pienas kaitinamas bent iki 50C ir tikriausiai dar daugiau.
  Prieodo net ir tokiame piene lieka hormonai ir daugelis kito brudo ir bet to ta filtracija nera 100%.
  Del encefalito, tai encefalitas yra virusas yra tokia technologija virusu nepagaus. Virusus dids yra 20 nanometers iki 400 nanometers, kaip MF microfiltration (kitaip zinoma kaip bactero catch) filtro poru diametras yra apie 1.4 mikro metro, ir pro toki filtra virusai praeis.

  Nezinau statistikos, bet nemanau kad yra didele rizika uzsikresti ecefalito virusus per nepasterizuota karves piena. Bet kaip sakiau net ir tokio idealiai naudoti nereiktu.

  Taip pat pasiskaityt mano komentara zemiau.

 372.   Ksenija rašo:

  Parasyta daug ir graziai. Patarimai irgi geri. Bet nemanau, kad saikingas varskes vartojimas turi jau tiek zalos organizmui. Beje, is kur gauti naturalius, neapdirbtus produktus, be priedu????? Manua tokiu jau ir sunkoka atrasti. Tuo labiau, kad oras ir dirva irgi uztersti. Taip pat, patarimas valgyti daugiau darzoviu ir vaisiu, kruopu ir pan. ne visiems zmonems tinka. Is kur Lietuvoje ziemos pabaigoje, pavasari rasti normaliu svieziu vaisiu ir darzoviu???? Jei pradesiu valgyti atvezta bruda, tai naudos is tokiu produktu mazai. O ir Lietuviski ukininkai nemanau, kad labai saziningi ir augindami darzoves nededa jokiu chemikalu. Tad prisivalgius nitratu, organizmui tikrai nuo to nebus daug naudos. Ir ziemos pabaigoje, kai truksta vitaminu tikrai patarimas valgyti darzoves ir vaisius dar labiau nualins organizma :) Zuvis irgi kaupia sunkiosius metalus. tad nezinau kas geriau hormonai mesoje, ar sunkieji metalai zuvyje :) Visur turi butiu saikas. Aisku reikia vengti nesveiku produktu (cipsai, gaivieji gerimai ir kt. ), bet saikingas pieno produktu vartojimas, mesos vartojimas tikrai nezalingas orghanizmui.

  Andy:

  Na man labai keista kai zmones nustato labai aukstus standartus vaisiam ir darzovems, bet galvoja kad pieno produktus armesa tai jau galima bet kokia valgyti ir ji bus geriau nei ispaniskos darzoves.
  Deja faktas yra tas kad tie gyvuliukai auginami seriant visoki bruda, ir karves taip pat turi suesti labai daug pritrestos ir pripukstos zoles, grudu, ir t.t. Galvoji kad ukininkai labai saziningi parduomi piena su puliais, leistina norma tikrai nera nulis. Manai kad ukininkai labai saziningi augina gyvulius be antibiotiku.

  Piene taip pat jei jus naudojate kaimiska tai dar koks rupienis ar sviestas butu puse bedos, jei jusu organizmazs ji toleruoja.

  Is kur tu istraukei toki fakta, kad darzoves nualins organizma? Nitratai nera tokia didele problema, daug didesne problema yra chemikalai.

 373.   Daina rašo:

  Perskaiciau teksta ir visus komentarus ir turiu kelis klausimus:)
  1) Kaip del kukuruzu kruopu? Ar ju geriau vengti, nes kukuruzai gali buti modifikuoti?
  2) Ka galit papasakoti apie manu kruopas?
  3) Kuom skiriasi parduotuvinis kefyras nuo rugpienio? Ar tai visiskai tas pats, ar tarkim rugpieni gerti yra truputi geriau?
  4) Dar del saldytu darzoviu, juk jose taip pat gali buti nitratu ir pan., bet gal kadangi jos saldytos, tas poveikis mazesnis ar taip gali buti?

 374.   Ina rašo:

  o Ajurveda rekomenduoja pieną, bet tik virintą ir šiltą ir tik vakare su prieskoniais.

 375.   Ksenija rašo:

  Kodėl manau, kad daržovės nualins organizmą? Kad juose beveik neliko naudingų medžiagų. Ypač atvežtos ar kažkur sandėliuotos. Tai jei tokius valgysi, tikrai pakankamai naudingų medžiagų negausi. Šiaip visa maisto pramonė tikrai dirba vardan pelno, o ne mūsų sveikatos. Net ta pati “geroji močiute” pardavinėjanti daržovės, tikrai negaili mėšlo. Juk augina pardavimui, o ne sau :) Tai aš kuo puikiausiai suvokiu. Todėl stengiuosi maitintis sveikai, bet į galvą neimu, jei ir suvalgau kažką nesveiko. Stresas irgi kenkia organizmui. ir net nežinia kas daugiau ar stiklinė pieno su antibiotikais ir puliais ar pastovus nerimas ir sveikų produktų paieška. Jei mūsų laikais pradėsi galvoti apie sveikatą ir maisto produktų sudėtį….tai gėriau jau iš karto numirti :) Nėra sveikų produktų ir kuo toliau tuo mažiau jų liks. Vienintelė išeitis pamišusiems dėl sveikatos kraustytis kur nors į Taigą ar Tundrą :)

  Andy:

  O tu galvoji papildu gamintojai dirba ne del pelno, ar karves auginantis ukininkai dirba ne del pelno?
  Net ir pati prasciausia darzove tikriausiai padarys mazesne zala nei is parduotuves pirktas pienas.
  Kas del streso, tai jus teisi. Ir niekada del sveiko maisto nerikia pradeti stresuoti. Tiesiog darykite ta kad tuo metu galite padaryti geriausia. Ivertinkite situacija, priimkite racionalius sprendimu, o ne pateisinkite savo blogus ipracius, kad darzoves prastos ir t.t. tai geriau jau mesa ir pieno is parduotuves pirkti, kurie turi dar daugiau visokio brudo.

  Net jei ir suvalgete ka nors nelabai sveiko, tai velgi nereikia saves smerkti. Labai svarbu ka jus darote reguliarai, o net retkarciais.

 376.   Egle rašo:

  Daug skaičiau apie pasterizuoto pieno žalą mums ir tuo beveik neabejoju. Bet mėtausi ir nežinau, ką daryti dėl šviežio pieno. Turime daug alergijų, man net autoimuninis tiroiditas. Svarstau, ar šviežias pienas mūsų atveju vartotinas, ar ne.
  Kai mano mama augo kaime, visi vaikai būdavo ypatingai sveiki. Bet pieną vartodavo be apribojimų. Tiesa sakant pienas ir varškė būdavo pagrindinis maisto produktas. Dėl varškės tai niekas nesiterliodavo, darydavo ją aukštoje temperatūroje, tai kažkiek to pasterizuoto pieno visvien gaudavo. Bet daugiausiai jie vartodavo rūgusio ir šviežio pieno. Greičiausiai, kad pienas pats savaime anais laikais nebūdavo didelis blogis, nebent šiuo metu yra pasikeitę sąlygos.
  Paskui mano mama su sesėm išvažiavo į miestą gyventi. Ir visoms be išimties prasidėjo sveikatos problemos. Visų pirma visos ėmė sirgti anginomis. Angina kiek suprantu susijusi su kepenimis. Gal pasterizuotas pienas ir buvo tas faktorius?…O gal kažkas dar kito.

  Andy:

  Na manau cia daugiau ne pasterizuotas pienas, tiesiog pasikeite aplinka, maistas, pablogejo oro kokybe, gal dar padidejo stresas.

  O pienas deja taip pat pasikeite, anksciau pieno ukis buvo maziau intensivus, seniau karves esadavo pagrinde zole ir siena, plius truputis miltu, buroku, dabar seria soja kukuruzus ir kita bruda, tai karves istraukia vos 2-3 laktacijas. Priedo dabar net ir piene esantis baltymas kazeinas pasikeite ir tokia pakitusi kazeino rusis yra sunkiau virskinama, kad gali buti viena is priezasciu.
  Seniau karves ypac zalos duodavo piena su pagrinde A2 kazeinu, kai dabar naujos veisles ir ypac juodmarges karves kaip Holstein, duoda piena su A1 kazeinu. Skirtumas tar A2 ir A1 yra viena amino rugstis, bet tai turi didele itaka jo virskinimui.
  http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2009/07/09/the-devil-in-the-milk.aspx

 377.   Boby rašo:

  O kas vyksta ,kai kose yra verdama piene ? Ar tai kenkia diabetikams? noreciau detalios informacijos(jei butu galima). Naturalus kaimiskas pienas visvien sukelia organizme toksinus, gleives???

  Andy:

  Jei jus diabetikas, tai pienas butu vienas pirmu produktu kurio reiktu atsisakti. Kaimiskas geriau nei koks is parduotuves su antibiotikais ir kitu brudu, bet net ir kaimisko pieno ir jo produktu diabetikams geriau vengti. Bent jau kuri laika, nes gali buti kad jusu organizmas letai naikina insulina kaminancias kasos lasteles, ir pienas gali buti vienas is to kaltininku. Jei jau vis delto negalite atsiakyti pieno tai bent jau naudokyti rugpieni o ne sviezia piena.
  Paskaityk mano straipsnius apie diabeta ten yra aprasyta dieta
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/diabetas-pagydomas-per-keleta-savaiciu-469.html
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/diabetas-pagydoma-liga-20.html
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/i-tipo-diabeta-sukelia-pienas-3.html

  O kas atsitinka verdant piena, jei chemiskai tai suardomos chemines jungtis, pasikeicia baltymu struktura, cia kaip analogas kai kaitinant kiausinio baltyma jis koaguliuojasi, is skysto tampa kietas, baltymai tampa denaturuoti. Zinoma, pasus prcesas atsitinka skrandyje kai baltymai apdorojami skrandzio rugstimu, bet nepaisant to ne vienas zmogus yra patyres kad oranizmas skirtingai reaguoja i pasterizuota piena ar jo produktus.

  Esant diabetui taip pat gerai atsisakyti gluteino (kviecia, rugiai ir mieziai bei ju gaminiai), bent jau kuriam laikui ir ziureti ar yra pagerejimas.

  Taip pat gerai pabadauti, bent viena diena per savaite, tik zinoma tokiu atveju reikia kad kas nors butu salia, ir atsargiai jei jums buna hypoglyceminiai epizodai/nukrenta kraujo cukrus.
  Jei badauti neiseina tai galma ta diena valgyti vien nekramolingas darzoves (tinka dauguma isskyrus bulves).

  Sekmes

 378.   Linas rašo:

  O kaip su pieno isrugu proteinu, ar jis naudingas ar ne? Juk tai irgi pieno produktas,net salutinis produktas gautas is pieno.

  Andy:

  Isrugu proteinas yra didžiausias brudas, pagamintas is galas zino kokio pieno su hormonais, vaistu likuciais ir t.t. Tokio tikrai nevartociau. Jei jau nori proteino tai galima naudoti kanapiu proteina arba fermentuotu ryziu proteina, abu jie turi visas amino rugstis

 379.   Linas rašo:

  As taip manau, taciau truksta pagristos informacijos apie pieno isrugu zala

 380.   VitaminasC rašo:

  Kuo mums vertingos pasukos?

  Piene riebalų rutulėliai yra padengti specialia membrana, sudaryta iš fosfolipidų bei kitų biologiškai aktyvių medžiagų. Fosfolipidai susideda iš teigiamai nervų sistemą veikiančio lecitino (pasukose jo yra 0,1-0,3 proc.) bei kefalino. Mušant grietinėlę riebalai tarpusavyje sulimpa, o riebalų rutulėlių membrana pereina į pasukas. Lecitinas yra nervų ląstelių ir skaidulų mielino apvalkalo pagrindas. Vartoti lecitiną tinka profilaktiškai bei gydant ligas, susijusias su nervų sistemos sutrikimais. Palankiai veikia protinį vystimąsi. Stiprina atmintį. Lecitinas dalyvauja daugelyje biocheminių procesų. Jis mažina cholesterolio kiekį kraujyje.

  Lecitinas stiprina atmintį, padeda susikaupti ir išlaikyti dėmesį. Lecitino svarbą organizmo aktyvumui rodo faktas, jog badaujant, kai riebalų atsargos bei baltymai suskaidomi energijos gamybai, lecitinas panaudojamas paskiausiai. Lecitino stoka tulžyje yra viena iš priežasčių, kodėl sutrinka riebalų metabolizmas ir susidaro tulžies akmenų. Lytinių liaukų normalus funkcionavimas taip pat dažnai priklauso nuo lecitino kiekio produktuose, kuriais maitinamasi. Lecitinas saugo kepenis nuo žalingo konservantų, insekticidų, toksinų, vaistinių preparatų, alkoholio poveikio. 100 mg pasukų yra apie 250 mg natūralaus lecitino. Kadangi jo norma nėra nustatyta, rekomenduojama jo suvartoti apie 500 mg, tai yra tereikia išgerti stiklinę pasukų.

  Pasukose yra 3,2 proc. vertingų baltymų, 0,5 proc. riebalų, 4,7 proc. pieno cukraus – laktozės bei 0,7 proc. mineralinių medžiagų.

  Pasukų baltymai taip pat skiriasi nuo pieno baltymų, nes į pasukas pereina riebalų rutulėlių membranos baltymai. Rutulėlių membranoje rasta apie 40 baltyminių komponentų, iš kurių didžiąją dalį sudaro gliukoproteidai. Jų sudėtyje yra nuo 15 iki 50% angliavandenių.

  Dėl mažo riebalų kiekio pasukos nekaloringos, o dėl savo sudėties – ypač vertingas.

  Andy:

  Visada reikia ziureti i bendra/visa vaizda o ne i koki nors izuoliuota komponenta, kaip daznai daro kokio nors produkto pardavejai.

  Kaip jau ne karta sakiau pasuku proteinas yra brudas ir jo reikia vengti, tas pats pasakytina ir apie parduotuveje parduodamas pasukas, kurios turi hormonu , vaistu likuciu ir kito burudo.
  Taip pat cia yra keletas straipsniu anglu kalba apie pasuku/whey proteinus.
  straipsni,http://www.wyntersway.com/blog/?p=76
  bei siuos http://www.squidoo.com/hemp-protein-vs-whey-protein
  Wey proteins gali sukelti zarnyno toxemia

  bet net ir geresnens koknybes whey proteino ,nenaudociau, kaip sakiau
  geriau naudoti kanapiu, ar ryziu. Ir priedo dideli kiekia proteino tik
  zaloja organizmas, jo tikrai nereikia, kiek dauguma sportuojanciu
  galvoja, TIkrai nereikia daugia nei 100g per diena, bet ir tai cia gana
  daug

  Dar pasiziurek sia video, cia zmogus valgydamas paprasta augalini maista
  uzsiaugino raumenis http://www.youtube.com/watch?v=SbEUHCU_GtM

  Taip pat kad augtu rauminys gal net svarbiau nei prieinas yra gauti
  pakankmai kaloriju, todel kai kurie raumenis uzsiaugina net galgdymabi
  daug bananu ir kitu vaisiu, zinoma reikia sportuoti nes vien valgant
  raumenys tikrai neaugs.
  30bananasaday.com
  Cia taip pat yra gera video how to build muscles on raw
  http://archive.org/details/OrganicAthlete_2005_09_24j_Charlie_Abel

  Dar pazisiurek Dr. Doug Graham , jis valgo beveik vien vaisius ir darzoves
  ir dir raumenu turi daugiau nei dauguma.

 381.   RITA rašo:

  Labas Andy, dažnai paskaitau Tavo pamąstymus įvairiais klausimais. Noriu paklausti ką patarum mano sūnui, jam 14metų labai problemiška oda (dideli poodiniai spuogai per kelis kartus atsiveria ir sunkiai valosi, panašūs į poodines cistas). Pas odos gydytojus lankėsi, bet naudos mažai. Gal galėtum patarti kaip gydyti?

  Andy:

  Na visu pirma tai patarciau bent kuriam laikui atsisakyti visu pieno produktu, bei kiausiniu. Taip pat reiktu atsisakyti saldumynu, ir pereiti prie daugiau naturalaus nerafinuoto maisto. Jei net ir atsisakius pieno negereja tai dar reiktu atsisakyti gluteino (kvieicia mieziei, rugiai ir ju turintys gaminiai), bei mesos (turi hormonu ir kitokio brudo).

  Dar patarciau panaudoti burokeliu sultis
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/organizmo-valymas-raudonuju-burokeliu-sultimis-266.html

  Bei koki nors stipru probiotika, nes tokie berimai gali buti susije su prasta zarnyno floros bukle. Cia yra nurodyta keletas geru.

 382.   RITA rašo:

  Ačiū kad atsakei, būtinai pasinudosim Tavo patarimais. Dar noriu paklausti, kaip galėčiau padėti sau, turiu padidėjusią, uždegiminę skydliaukę. Karts nuo karto kyla uždegimo paumėjimai, dabar taip ir yra. Jau keli metai naudoju tiroksiną po 50mg, gydytojas sako, kad nieko daugiau nereikia. Bet savijauta labai nemaloni. Būsiu labai dėkinga, jei atsakysi.

 383.   Cipora rašo:

  Aciu Andy.Apie piena klausiausi profesoriaus Walter Waith seminara.Is pradziu dar nedasilo.Bet kai perskaiciau Jusu straipsni su gausybe irodymu,tai pasidare viskas aisku.gaila,kad Lietuvoje to nieks anksciau nezinojo.Ir tai buvo ir yra dabar vos nepagrindinis maistas. Na sakoma geriau veliau negu nikad. Gal kaip nors su Dievo pagalba sunaikinsim ta osteporoze

 384.   nuotaka rašo:

  na, norėčiau vis tik kontrargumentuoti tam, jog “žmogus yra vienintelis visoje žemėje, kuris geria kitiems gyvūnams sukurtą pieną”, nes pvz. mano katytė pernelyg anksti netekus mamos, būtent tik dėl to ir išgyveno, nes ją žindė mano šuo (kalytė). Ir toks atvejis gamtoje labai dažnas, jog pvz. kiaulę-mamą gali žįsti tigriukai ir t.t. Žinoma, tai ekstra atvejai, tačiau, vis tik, manau, motyvo “tik žmogus visoje žemėje geriantis kitų pieną” negalime naudoti, kaip rimto argumento.
  Šiaip aš pati esu veganė, tiesiog jei jau duodami žmogui argumentai, vis tik jie turėtų būti ne iš piršto laužti. Jau geriau vienu argumentu mažiau, tačiau rimti ir tikri.
  Čia taip pat, kaip Victoria Butenko kaip argumentą vartoti gyvą-žalią maistą sako “juk žmogus negimė su dujine virykle prie bambos”. Tokie pareiškimai man asmeniškai skamba tiesiog kvailai, nes žmogus be daug kokių dalykų gimė, tačiau civilizacijos eigoj išrado ir tai nereiškia, jog visi civilizacijos “instrumentai” kenkia. Pvz. dantų šepetukai, kitos higienos priemonės, pagaliau ir tų pačių žaliavalgiams skirtų įrenginių (plaktuvų smulkintuvų, džiovintuvų). Su anais juk taip pat žmogus negimė. Trumpai tariant, motyvuokit normaliais argumentais, o ne kažkokiais skambiais pasakymais, nes kai tokias pseudo versijas žmonės girdi, tai išvis tada juos sunku įtikint, jog veganiška mityba yra gerai.

 385.   andre rašo:

  ozkos pienas yra pats geriausias lengvai virkinamas nesukelia elergiju ir nekaupia gleiviu aisku nepasterizuotas tad i sveikata

 386.   gbfh rašo:

  Na, kad niekur gamtoje kiti gyvunai negeria kitu gyvunu (karves) pieno, yra visiska neteisybe. Jeigu katinas ar ezys uztinka pieno, tai kaip mat ji ir suvartoja.

 387.   gbfh rašo:

  Ir apskritai, jeigu visą gyvenimą pašvęsite skaitydamas, kas kenkia, kas nesveika, tai kas liks iš jūsų gyvenimo? Aišku, kad bet ko dėtis į burną nereikia, bet paranojiškai vengti kažko, juk beprasmiška. Ir ta visa globalizacija, ir pramonė aišku veikia neigiamai, tačiau tam juk yra evoliucija, ne tik gyvūnai, bet ir žmonės prisitaiko prie neigiamų veiksnių. Nes jeigu pradėsi galvoti, kad tas, anas kenkia, tai gali ir depresija susirgti, o tai yra visų ligų pamatas. O jeigu ir negersi pieno ar nevalgysi baltų ryžių, nebūtinai būsi sveikesnis už mane, nors aš juos vartoju. Taip kad - gyvenkite ir džiaukitės, ir mažiau ieškokite blogybių visame kame.

 388.   gediminas rašo:

  A ot as megstu pienuka,labai,tiek sviezia,tiek pasterizuota.Nors man jau ir 52 metai.Ojei paskaicius apie tai kaip rasoma,ojei,nebesinori nekiek jo gert jau! Teko,teko apie tai skaityt man ir kitur.Ojei,ten irgi buvo rasoma kad pienukas visai,labai gi net kenkia sveikatai.Kad pienas,tiktai kudikiams skirtas.O as perdien isgeriu taip du su puse litro net,tai kaip yra,reiskia kad as save labai zudau! O kaip butu su kumeles pienuku,kumysu.tai irgi labai kenkia sveikatai? Kaip dar yra rsoma,kad pienukas visiskai nereikalingas zmogui,jis sukelia tik bezdejima ir perdima.Tai tai taip,o jei dar ir kiausiuku uzvalgius,tada jau perdesi ir bezdesi oi kaip daug ir daznai.O jukgi reikia savo dujas isleist.Taigi,tad visdelto yra taip kad pienuko negalima vartot nekiek! Bet juk pienukas ir kefyrukas daug sveikiau gert nei kaip alkoholy.

 389.   andre rašo:

  http://www.meniu.lt/naujiena/geros-savijautos-sveikatos-ir-ilgaamziskumo-paslaptis-subalansuotas-rugsciu-ir-sarmu-balansas-organizme andy siame straipsnyje jei paskaitinesi yra parasyta kad ozkos pienas isrugos sarmina organizma o kefyras ir pasukos yra neutralios tai isetu kad ir rugpienis yra neutralus produktas ir kad juos galima vartot ir netgi i sveikata bet vat aisku tas pasterizavimas bei i nauda

 390.   VitaminasC rašo:

  labai gera info ir diskusijai vieta: http://www.buksveikas.net/viewtopic.php?f=2&t=1805&start=0&sid=d9b07fb2df8bc687ea7eea9994bbe036

 391.   Lavitabella rašo:

  Gediminai , nu tu labai teisingai cia rasai pienas tik maziems vaikams as pridursiu …ir tik versiukams , nevienas gyvunas negeria pieno kitos gyvunu rusies cia tik mes tokie gudrus …bet gerai kiekvienas renkasi ka nori ir kaip nori …o apie bezdejima tai pasakysiu kai susidaro dujos tai vat cia tau ir signalas kad kazkas negerai nu …tai puvynys susidaro zarnyne tos dujos yra kenksmingos jo patenka ir i krauja per zarnyno sieneles ir tersia tavo organizma diena ir nakti …o kam to reikia jei galima ir be to …aisku alkoholis irgi neiseitis , bet as va geriu mano sumaltus kokteilius nei man duju nei bezdejimo , man tik i nauda , vitaminai , skaidulos , chlorofilas , nuo to mano oda jaunai atrodo , as turiu daug energijos , mano skrandziui nebereikia dirbti nes jau viskas sumalta , taip as sutaupau energija kitiems dalykams pavyzdziui atsiregeneravimui mano lasteliu , sveikatai ir geriems darbams :))) sekmes

 392.   Siaip rašo:

  Pienas tinka ir suaugusiems žmonėms, nes žmogaus protėviai, kurie prisijaukino karves, prisitaikė virškinti pieną. Kiti gyvūnai, geria pieną, tik kai būna maži, nes vyresniame amžiuje, pas juos “išsijungia” fermentas laktazė, ir dėl to negali viršikinti laktozės. Pas žmogų šis fermentas yra aktyvus visą gyvenimą, tai reiškia žmogus yra prisitaikęs gerti pieną visą gyvenimą.

 393.   andre rašo:

  nu idomus tas homosanitus straipsnis ten bet kad kazin ar diagnozuot imanoma ta tokia liga manau musu paprastoi medicinoj bus nediagnozuojama

 394.   tevas rašo:

  Sveiki,
  Perskaiciau Jusu straipsni,nesu tikras ar gausiu atsakyma bet nusprendziau parasyti.Jau kuris laikas skaitineju apie piena.Turiu 7meti sunu,kuris nuo vaikystes buvo girdomas pienu (kaimisku,virintu) poto toliau vartoja su traskuciais ir pan.Ilga laika apie tai sneku su vaiko mama,bet rezultatai nuliniai.Ji labai daznai kamuoja slogos,kaupiasi gerkleje (rykleje) “snargliai” (dovanokit uz si zodi.) Isoperuoti adenoidai situacijos nepakeite.
  Ar tai gali buti kazkaip susieta su pieno vartojimu?
  Suprantama buciau dekingas uz informacija.
  Pagarbiai,
  V

  Andy:

  Na zinoma kad pienas gali buti jusu vaiko problemu priezastis, arba bent jau viena is ju. Bet siaip susidaro ispudis kad jusu vaiko dieta yra labai prasta, nes normaliai zmogus traskuciu valgyti neturetu. Tad patarimas atsisakyti pieno produktu, ir kito brudo pereiti prie pagrinde ar viskai augalinio naturalaus maisto, ir geriau tai pasiekti kai tevai patys maitinasi sveikai, rodo pavyzdi.

 395.   Himnas rašo:

  Pasidalinkite visi, kiek laiko nevartojate pieno produktu, ir ar organizme kas pagerejo/pablogejo?

  Andy:

  Visiskai pieno produktu nenaudoju kokius 6 metus. Kas paseikeite? As asemiskai neturejau dedeliu problemu. Bet per tuos metus nesirgau kvepavimo taku ligome nekarto, taip pat beveik nebuna slogos. Oda svari neisberta spuogais.

 396.   Lavitabella rašo:

  Tevas , kreipiuosi i jus …mano vaikui buvo istike panasus dalykai ( dabar jam 11 metu ) kai buvo 5 metukai gyvenau prancuzijoje , ejau i darba ir neturejau laiko vaiko paimti is mokykleles ir maitinti namuose …taigi valge valgyklos maista , taciau as net neisivaizdavau kad taip gali ivykti …iki 5 metu buvo visada namuose ir tokiu dalyku nebuvo irligu neturejo . Taigi mokykloje ka valgydavo nezinau turejom ten meniu viskas gatava ir padaryti viskas pusfabrikaciai tik pasildoma ir t.t. , pienas , jogurtai tie saldus visokie , sausainiai bandeles baltos ir desertai …na ka mano vaikui uzsikimso viduriai ir negaledavo eiti i tualeta po tris dienas , as nebezinojau ka daryti , kol namie valgo tai nieko savaitgalyje , kai tik i mokykla vel tas pats . prasidejo taip kad kas menesi uzeidavo angina ( balta pulinga angina su 40 laipsniu temperatura) as jau nebezinojau ka daryti ,..paskui sutinku tokia moteri pagyvenusia jau 80 metu bet ji buvo naturopate , as net nusistebejau kad jai 80 nes atrode kaip 65 !!! Ji sako ko liudi ? sakau man gydytojas jau zada vaikui pjauti angina , nes jau 7 menesiai kaip duoda antibiotikus ir niekas nesikeicia . Ji is kart manes klausia ka vaikas valgo !!! sakau nu ka as zinau valgo ta ka gauna mokykloje …sako nu va ir blogai , parvesk vaika i namus per pietus , ismesk visus pieno produktus , baltus miltus ir tik darzoves bei vaisius ir ryzius tuos neperdirbtus pamatysi kaip vaikas pasveiks …nu ka gryzau namo ir ismeciau visa virtuve kas buvo pas mane, visas bandeles , visus baltus makaronus ir t.t. nuejau i biologine parduotuve nusipirkau juodos duonos , juodu ryziu , ir druska speciale neperdibta himalaju …vaikas verke pirmomis dienomis nenorejo valgyti sako pfui neskanu mama cia man ..sakau mazuti nieko daugiau nera valgyk tai , jei nenori valgyk vaisius . vyriau ryzius su brokoliais tai zaliais , morkas tarkavau , pomidorus , agurkus tai jis valge plius vaisiu …pradejo eiti reguliariai i tualeta …praejo menuo nieko , praejo du menesiai jokios anginos ir trys as jau negaliu nustygti is dziaugsmo ir netikiu kad jau baigesi kosmaras mano …taigi ka man naturopate paaiskino ..sako musu kunas veikia taip mes turime keleta pompu organai kurie pumpuoja krauja : inkstai , kepenys , angina ( kai kraujyje yra per daug toksiniu medziagu ) , linfos tie motorai pompuoja bando isvalyti , bet mes vis metam bruda vidun jam nebera laiko pailseti ir vis daugiau kaupiasi tu toksiniu medziagu ypac kai viduriai uzsikemsa , kai neini i tualeta issitustinti ten zarnyne pradeda putrifikacija , puvynys , tada tas puvynys pereina per zarnyno sieneles i krauja nu ir vel i tuos organus ir tada tie organai pradeda istinti …plius paskui darosi gleives ( nes gleives tai apsauginis elementas kuris bando apsukti visas toksines medziagas kad nepazeistu musu kuno ) ir jei per daug toksiniu medziagu privalgom tai daug gleiviu ( snargliu , skrepliu ) ir susidaro !!!! Taigi viskas yra paprasta …reikia labai gerai atrasti puysiausvyra mytyboje , valgyti daug vaisiu ir darzoviu , siek tiek ryziu , siek tiek pupeliu ir zirniu ir riesutu , zuvi , tada nieko netruks ir ligu nebus ….Taigi pieno mano seimoje nebera jau daug metu ir galiu pasakyti kad nuo to laiko kai buvo vaikui 5 metai vaikas daugiau ir nebesirgo net gi ziema neserga nors visi klasiokai serga pastoviai …mytyba yra vienas is faktoriu del ko nukencia musu sveikata ..taigi rinkites paprasta bet sveika maista ir pamatysite kad sveikata pageres …spauskite sultys vaikui , grynas sultys …tai irgi labai gerai .Prie to pacio sis mano atsakymas tinka ir Himnui …tikrai nepasigailesite jei atsisakysite pieno produktu !

 397.   Woow rašo:

  parašo kokį briedą ir šimtai ant jo pakimba. Parašys valgykitė visi kaktusus su spygliais ir gyvensite iki 150metų, o po to ateiviai jus gydys ir dar 150metų slaugys. Svarbiausia kuo dažniau tai kartoti it atsiras tikinčių :) .Kažkas parašė, kad bezda nuo pieno ir kitas komentuoja, kad puvinys ir maistas negeras, o kai arklys ar karvė bezda, ką jiems daryti, mėsą pradėti valgyti? Nustokite kvailėti ir valgykite saikingai ir tai kas jums patinka ir viskas bus gerai. Vis viena numirsite ir jūsų vaikai mirs. Tai neišvengiamas mūsų gyvenimo finalas. Vieni ankščiau kiti vėliau.

 398.   VitaminasC rašo:

  Woow, šaunuolis, sėsk - 10.

 399.   Lavitabella rašo:

  Woow , keistas tavo komentaras …as manau kad pasidalinti savo patirtimi yra visuomet saunu ..cia tu nieko nepridurei tik pakritikavai visus …o ko cia taip negatyviai , visi mirsime …visi zinome kad visi mirsime ne naujiena …tik tiek as noreciau visa ta laika iki tol kol ateis laikas mirti nugyventi sveikai ir pilnavertiskai tai reiskia : neiti pas gydytojus , negerti antibiotiku , neguleti ligoninese ir kad man nebadytu venu ir nekaisiotu i visokias tyrymu masinas ir rentgenus ir t.t. , kad man nereiketu guleti lovoje su sauskelnemis …ok .Plius noreciau atrodyti jaunai ir kiek imanoma tureti energijos keliauti po pasauli iki mano senatves …. mano tai tokia nuomone …o apie kaktusus tai galiu as tau uztikrinti kad juos valgau( ju vaisius ) ir kad jie man labai patinka ir juose yra labai daug antioksidantu …jei turi FB tai uzsuk pas mane pamatysi ir juos :) mano FB Inga Mascia …tai va kaktusu nenuvertink tai vienas is rimtesniu augalu turi daug chlorofilo ,kuris yra reikalinags mums …

 400.   Siaip rašo:

  Lavitabella, o kodėl norėtum nugyventi sveikai, nes žmonės kurie geria pieną irgi gyvena sveikai?
  Žmogaus gyvenimas yra beprasmis, Visatai, gamtos dėsniams yra tas pats, kiek žmogus gyvens ir ar žmonija išgyvens ar ne ir t.t. Taigi tavo norai yra nereikšmingi, kaip ir mano ir visų kitų žmonių.

 401.   Lavitabella rašo:

  Sveikas Siaip , nu cia tavo pamastymai labai keisti mano atzvilgiu jeigu as taip galvociau , tai tada is vis kam gyventi ar ne …o siaip nera jokios evoliucijos ?? Del pieno aisku jei tu gyveni sveikai tai ir gerk ta piena mano seimoje kitaip ivyko su pieno produktais as ju atssisakiau , tai jei taves neveikia nei tabakas nei narkotikai , tai ir rukyk , bei durkis i venas jei tau tas pats vadinasi …man ne tas pats man to nereikia ir as nenoriu jokiu kanciu , nes zinau kad tai toksines medziagos ir is vis mes gyvename toksiniame pasaulyje , tai va as stengiuosi ju isvengti arba bent jau apriboti ju issikisima i mano gyvenima …man paprasciausiai patinka buti sveikai , tada galiu daug darbu atlikti buti veiksminga , padeti kitiems kazkuom uzsiimti ir nedejuoti kad as blogai jauciuosi …tik tiek siaip ir gyvenimas man asmeniskai yra zymiai prasmingesnis kai esu sveika …cia mano teorija …kitiems gal kitaip atrodo …

 402.   danutė rašo:

  o aš gyvenu kaime ir mūsų šeima labai mėgsta pieną ir jo produktus.paskaičiau straipsnį ir nustebau-nežinojau,kad pienas gali daryti organizmui žalą

 403.   danutė rašo:

  bet turiu ir problemų..prieš 2 metus maždaug pradėjo slinkti plaukai.jie silpni ir trapūs.išsityriau (iš plaukų) kokių medžiagų yra organizme ir dabar ieškodama informacijos internete bandau dėliotis,kaip atstatyt medžiagų balansą,nes tyrimas rodo net127 proc kalcio ir 71 proc fosforo perteklių.kitų medžiagų trūksta,ypač silicio.jo yra tik1 proc iš 100

  Andy:

  Na piene yra daug kalcio ir fosforo ir mazai magnio, tai nenuostabu kad pas kalcio ir fosforo per daug. Tad pieno vartojima reiktu sumazinti, ir geriau naudoti bent jau rugpieni.
  Silicio trukumas tikriausiai yra viena is priezasciu kodel jums slinksta plaukai, tad galima butu panaudoti silicio papildo, arba dirvinio asiuklio/horsetail, kuriame yra daug silicio.
  Plaukai taip pat gali slinkti del hormomu disbalanso, pvz sumazejusio progesterono kiekio.
  Plaukai taip pat gali slinkti del skydliaukes sutrikimu, bei jodo trukumo.

  Jei nustosite vartoti piena, per kiek laiko pajusi pagerejima. Cia velgi reiktu patikslinti koki pagerejima? Jei tikites kad nustojus naudoti piena nustos slinkti plaukai, tai as negaliu garantuoti.
  Jei jus ziuresite i plauko testa tai manau reiktu keleto menesiu, kad uzaugtu nauji plaukai ir tada vel ziureti i santyki.
  Jei ziuresime i kitus pieno sukeliamus simptomus, kaip padedejusi gleiviu kieki, sloga, tai nustojus naudoti piena per menesi tikrai turetu pasijusti pagerejimas.

  Sekmes

 404.   danutė rašo:

  norėjau paklausti.kiek laiko turėčiau nevartoti pieno,kad pajausčiau jog jis yra kaltininkas?

 405.   Rūta rašo:

  Mane kamavo dermatitas, kuris ko gero jau buvo bepradėjęs peraugti į egzemą, o gal jau net buvo egzema, gydytojai to taip ir nepasakė man, jie tik nuo durų išrašydavo savo hormoninius tepalus ir antibiotikus, kurių net nepirkdavau, nes žinojau, jog tik žala, eilinį kartą pabrėždavo, kad toks jau tas atopikų gyvenimas ir ate. Bet koks tas gyvenimas, kai veidas, kaklas ir rankos kaip nuplikyti atrodo, norisi visuomenėje nesirodyt…Paskutiniu metu ir sloga nepraeinanti kamavo, nosis ir gerklė pastoviai užgulta būdavo. Tai aš paklausiau savo tetos, kuri nuolat natūraliais gydymo būdais domisi, receptų iš žaliavalgių ir veganų vis kokių pasirankioja, ir vieną gražią dieną išėmiau iš savo mitybos visus gyvulinės kilmės produktus (mėsa, pieno produktai, kiaušiniai), atsisakiau gliuteno ir cukraus gryna forma (medaus, klevų sirupo šiek tiek vartojau). Po dviejų dienų tokios mitybos man oda ėmė taisytis, akyse gyti, o žarnynas pradėjo valytis taip, kaip net įsivaizduot negalėjau. Dabar jau esu 3,5 mėn be šių produktų ir pamiršt spėjau, kokia buvau, oda graži ir švelni. Dabar jau kokį kartą per savaitę išsiverdu minkštai kiaušinį, nes tiesiog kai gaunu naminių tai net seilė tįsta, kaip noriu, retkarčiais neatsispiriu bri ar pelėsiniam ar kokiam kietajam sūriui, mėsos kelis kartus esu valgius, net šokolado gero juodo ar kokio kepinio (kepu su kukurūzų miltais) retkarčiais pavalgau, bet nepastebėjau jokio pablogėjimo. Tačiau vos neatsispyriau blyneliams, kurie buvo iš miltų ir pieno, o kitą ir dar kitą dieną ir varškės sūriui kaip iškart pablogėjo, vieną plotelį išbėrė, negana to užpuolė baisi sloga ir gerklėj vėl gumulas stovėt pradėjo. Per kelias dienas po šio “sugriešijimo” vėl viskas gražiai išnyko ir nugijo. Tai savo pačios kailiu išbandytu galiu pasakyt, kad nieko gero nei tas pienas nei tie miltai. Tiesą pasakius saldainis reakcijos nesukelia jokios, o pienas sukelia. Negana to visą gyvenimą mano hemoglobinas buvo ant žemutinės ribos arba mažas, gerdavau geležies papildus, o vos po 1,5 mėn naujos mitybos hemoglobinas pašoko iki 132, kai norma berods 110 moterims. Žinoma ketinu pasidaryti vitamino D, kalcio, B12 tyrimus, pasižiūrėti, kokia situacija, toliau stebėti hemoglobiną, tačiau tikiu, kad nieko blogo neturėtų būti. Daugiau gal veikia visuomenė aplink, kuri tikina, kad su tokia mityba ilgai netrauksi, nes gi be mėsos, be pieno produktų kaulai subyrės ir dantys išbyrės ir apskritai sveikatą susigadinsiu. Tiesa žmonės pastebi ir klausia, kaip čia mano oda vidury žiemos ėmė ir pagijo, kai pasakau kaip tai vėl skeptiškai, jog čia sutapimas matyt tik, negali būti taip nuo mitybos, matyt tik šiaip laikinas pagerėjimas. Matau kai kurias moteris aplink, kurios sako, va vaikui ten išberta, ten paberta, kartais užsimenu, kad atimkit iš vaiko pieną, miltus ir pamatysit kaip pagerės, tai tik gaunu piktus žvilgsnius ir komentarus, kaip vaikus sveikai reikia augint, o ne badu marint ir kodėl tas pienas staiga turi pradėt kenkti kai nekenkė ir alerginiai tyrimai nerodo jokio pieno netoleravimo ir t.t. Na man jokie tyrimai kokie tik daryti nerodė niekad niekam alergijos… Beje ir savo dukrai nebeduodu pieno produktų, miltinius labai riboju, aišku darželyje ji visko gauna, bet kiekiai vis tiek ne tokie, tai vaikas antras mėnuo atsilaiko nuo ligų, buvo bandžiusios slogos kabintis, bet neprikibo. Praeitą žiemą po dvi savaites per mėnesį negalėdavau į darželį leisti, auklės paslaugų reikėjo, šiais metais auklė jau skundžiasi, kad uždirbt neduodam :) Beje iki naujos mitybos buvau labai pieno produktų mėgėja, sūriais, varškės, pats pienas, jogurtai buvo kasdieninė didelio raciono dalis ir dukrai juos kišdavau kaip labai sveikus, o pasirodo…
  Ačiū už straipsnį, moksline prasme neką aš tenusimanau apie tuos visus dalykus, tačiau praktine prasme tik pritart ir patart galiu, kad be pieno, ypač parduotuvinio tai tik gyvent ir gyvent ir sveikesniems būt :)

 406.   art rašo:

  “Ir žmogus yra vienintelis visoje žemėje, kuris geria kitiems gyvūnams sukurtą pieną….” Parodykit ta produkta ,kuris skirtas zmogui? Kiausinis skirtas visciukui issivystyti,grudai skirti,kad ideti i dirva ir naujas augalas uzaugtu, zuvis skirta upeje plaukiot ir t.t. Gal zmogui skirta tik kas vaistineje? Jau kaip jus uzknisot pseudoprotinguoliai su savo pamokslais. Noreciau,kad jus, visus gudruolius, uzdarytu kas nors,kur nors ir menesi laiko valgyt neduotu uz tokiu straipsniu rasyma…Greitai visi produktai pasidarytu skirti zmogui

 407.   art rašo:

  Beje, piena geria visi (ne tik zmones): suo,kate,versis ,kiaule, ezys lydosi net nuo pieno ir t.t.

 408.   RRR rašo:

  Nekarkit visu sunu ant to vargso pieno :D Aš pati sirgdavau po kelis kartus per ziema, be antibiotiku neapsieidavau. Pakeiciau mityba, pusryciams pradejau valgyti varske su ivairiomis uogomis, rugpieni, kad ir saldytomis, pietums iprastai darbe kavineje antra patiekala, o vakarienei tarkuotu morku, moliugu, aliejaus ipildavau ir cesnako (nekalbu apie skoni :D ). tiesa, atsisakiau angliavandeniu (miltu, cukraus, medaus ir pan.). Net darbe nevalgydavau garnyro prie mesos. Ir nustojau sirgt, dingo karpos, blogiausia kas budavo - gripu sezonu nezymi sloga, 37 temp pora dienu, prastesne savijauta. tiesiog jauciasi, kad liga “kabinasi”, nieko daugiau Dirbu su zmonemis, sloguojanciais, kosinciais ir nieko. O iki to mitybos pakeitimo is persalimu ,sinusitu neisbrisdavau. Reikia VISKA susitvarkyt, visa mityba, tada ir bus pokyciai. Pieno produktai ne tas atpirkimo ozys, kaip bandoma prastumt. O del tu puliu - pienas is ukininku tiriamas, aisku, gal ne visada, juk cia Lietuva :D puse vaikystes prasitryniau kaime pas mociute, tas karves teko priziuret, net melzt moku :D Ir pasidaryt is pieno galiu bile k1, pradedant rugpieniu, baigiant suriais, sviesu :D Iki siol galiu is skonio pasakyt ar pasterizuotas, ar skiestas pienas, ar svieziai pamelztas :D net skirtingu karviu pieno skonis truputi skiriasi. Net ukininku turguje parduodamas taip vadinamas “zalias” pienas yra atskiestas, sakykit ka norit. Puse gyvenimo prasimaitinau kaimisku pienu, jokiu zymiu sveikatos bedu, prasidejo tik veliau, kai to pieno ir negeriau, nes nemegstu parduotuvinio, jis netikras, jei galima taip issireiksti. Dar kazkiek galiu gerti ta “naturalu”, kaip ant pakelio uzrasyta :D O kaimisko nebuvo is kur gaut. Todel atskirkim apie ka eina kalba - apie TIKRA piena ar parduotuvini. Miesto zmones, uzauge ant asfalto, aisku, skirtumo nemato, taip pat ir mokslininkai, kurie tiria ta piena. Pienas yra pienas, taip? Tai va, kad ne. Kaip ir varske, suriai skiriasi parduotuviniai ar skirti prekybai turguje, nuo normaliu. paimkim ta pati kad ir apelsina uzaugusi Ispanijos kaime ant medzio be jokio zmogaus poveikio ir “pramoninius”, skirtus pardavimui, dar metus parduotuvej pagulejusius ir nesugadusius :D ir istirkit. Dar bandymus su pelem padarykit. Manau skirtumas bus, tiesa? Tas pats ir su pienu. Nereikia daryt atpirkimo ozio is normalaus produkto.

 409.   RRR rašo:

  Tiesa, dar nepaminejau :D Cia visi gasdinami puliais :D Jei yra tesmens uzdegimas, jokie puliai niekur neteka. Tada is tesmems ismilziamas toks sukrekejes pienas, kaip gabaliuku tokiu pasitaiko, bet jokiu puliu nera, nezinau kur juos kas rado :D Skonis tokio pieno skiriasi, jo siaip niekas ir negeria, is karto jauciasi, kad kazkas ne taip. Toks pienas ispilamas lauk. Aisku, jei imaisyt i pienovezi tokio pieno kibira, nieko nesijaus, bet nekliedekit apie pulius is tesmens :D Matosi, kad karves gyvos nemate :D Taip, buna uzdegimu, bet karve normaliai priziurint, jie itin reti. Ir JOKIU PULIU MELZIANT NERA. O straipsnyje kliedima apie kazkokius pulius. Plius isivaizduokit, jei ukininkas nesaziningas, ipila tokio pakrekejusio pieno kibira (daugiau is karves niekaip vienu kartu neismelsit) i bendra pienininku surenkamo pieno kieki, plius veiksnys, kad karves ne per dazniausiai ta liga serga, kiek jus to negero pieno isgeriat, organismas net nepajunta :D ? Kiek jis pakenks Jusu sveikatai? Labiau kenkia kiti veiksniai, kad ir uzterstas miesto oras :D

  Andy:

  Na velgi, jei tas pienas is savo auginamos karves, tai nera jau toks absoliutus blogis/nuodas. Raugintas pienas turi bakteriju ir kai kuriais atvejais gali buti naudingas, padeti subalansuoti zarnyno flora.

  Kas del puliu, tai zinoma truputi perdeta, is tesmens puliai nepreades begti, nebent karve serga mastitu. Bet gerai zinoma, kad leukocitu norma piene nera nulis, ir todel tegiama, kad piene yra puliu.

 410.   Simona rašo:

  Dabar prisiminiau, kad kai mano dukra yra buvusi apsivėmusi tik du kartus nuo nesuvirškinto maisto ir tie abu kartai buvo nuo varškės surelių. Tai tik įrodo, kad šie sunkiai virškinami.
  Dar ką pastebėjau, tai keletą kartų esu dariusi naminį jogurtą - buvau labai nustebinta, kad man jis nesigavo net du kartus, niekaip nesupratau kodėl, o paskui nusipirkau pilstomo jogurto ir gavosi! Esmė tame, kad pirmus du kartus pirkau parduotuvinį jogurtą iš pasterizuoto pieno, kuris neturi jokių gyvųjų bakterijų (iš kurių ir gaminasi jogurtas)

  Ar jūs manote, kad ir vaikams sveikiau būtų atsisakyti pieno, ne tik suaugusiems, ar visgi gerai vaikams duoti nepasterizuoto pieno ir jo produktų? Ar pakaktų augančiam organizmui kalcio iš kitų produktų?

  Dar labai domina toks dalykas. Žmonėms, kurie dirba su stiprios koncentracijos dažais rekomenduojama gerti daug pieno. Neva taip valosi plaučiai. (Netgi pvz. laivų gamybos pramonėje, dažyme, skiriamas piniginis priedas pienui) Ar tikrai plaučiai valosi nuo pieno?

  Andy:

  Na jei nuo tokiu sureliu vaikai apsivemia, tai velgi geras zenklas kad ju naudoti neraikia. Ar uzteks kalcio atsisakius pieno producktu? Jei naudosite kitus pruduktus (zalios spalvos lapines darzoves, kale/lapinis kopustas, brokoliai, figos, sezamo seklos, chia seklos ir t.t.) kurie turi kalcio tai uzteks, galite ant cronometer.com suvesti ka valgo ir paziureti kiek gaunate. Taip pat svarbu kad vaikai gautu vitamino D (per saule ar is papildu), nes jis yra svarbus kalcio pasisavinimui, bei vitamino K, kuris skatina kalcio atidejima i kaulus.
  Jei naudojate koki rugpieni ar namuose pasigaminta yogurta tai velgi dar puse bedos. Bet jei vaikus pastoviai kamuoja persalimo ligos,slogos, tai velgi patartina butu atsisakyti pieno produktu, bent jau kuriam laikui.

  Nesu girdejes kukiu budu pienas apsaugo plaucius nuo chemikalu ir abejoju ar tai tiesa. Stai UK darbo saugos puslapyje rasoma, Don’t believe the stories about drinking milk before welding. It does not prevent you getting metal fume fever.

 411.   Simona rašo:

  Taip, sloga būna dažnai, nors šiaip ir neserga, reikės pabandyti ačiū labai.
  Esmė tik tame, kad taip ir depresija galima susirgti… Save tai gali pakeisti, bet vaiko, vyro nepriversi valgyti sveiko maisto. Iš tų, ką paminėjote kaip kalcio šaltinisu manau valgytų tik figas. Norėjau pasakyti, kad labai sunku gyventi tokiame pertekliniame pasaulyje, kai visko daug ir nesveiko (dėl vaikų, nes jų nenusaugosi visapusiškai).

 412.   Simona rašo:

  Va čia rašo apie pieną:
  “Nuo senų laikų žinoma, kad pienas valo plaučius ir organizmą. Todėl žmonėms, dirbantiems kenksmingomis sąlygomis užterštose patalpose, duodama gerti bent po litrą pieno per dieną. Daugiau pieno turėtų gerti rūkantys, linkę sirgti peršalimo ir plaučių ligomis. Kosint padės šiltas pienas su medumi ir prieskoniais (imbieru, cinamonu, gvazdikėliais).”
  http://www.imunitetas.lt/sveika-gyvensena/mityba/pieno-produktai-4576/

  Andy:

  Kaip sakiau nesu isitikines kad pienas apsaugo plaucius (velgi negaliu teigti kad tai absoliuciai netiesa). Del to kad pienas valo plaucius tai velgi, gerai zinoma kad pieno produktai gali padidinti gleiviu gamyba ir t.t. Nebent laikysime, kad gleives yra plauciu apsauga, valymas.
  Del ten rasomos apsaugos nuo persalimo ligu tai velgi abejoju, ir gali buti net priesingai, atsisakius pieno produktu zmonems sumazeja sloga ir t.t.

 413.   Reda rašo:

  Labas,Andy. Pries metus issityriau kaulu tanki,jis buvo -4.5,tai didele osteoporoze.Cheminiu vaistu negeriau,bet visus metus geriau rytais zalius kokteilius su chia seklom ir Balvociutes zoleles nuo osteoporozes,dar rytais darydavau lengvus pratymus.Pries savaite pakartojau tyrima,jis jau buvo -4.7.Ar tureciau gerti cheminius vaistus ir laukti pasaliniu poveikiu,kuriu tikrai bijau…Kodel kalcis visiskai neisisavina?Ka tureciau dar gerti,kad nors kiek pageretu kaulu tankis?

  Andy:

  Na vaistu tai nepatarciau gerti, nes su vaistais padidintas kaulu tankis duoda mazai naudos, tie kaulai nepaisant didesnio tankio yra trapus, padideja spontanisku kaulu luzu rizika, nekalbant jau apie padidejusia kaulu vezio rizika ir kitus pasalinius efektus.

  Kaip pakeisti situacija?

  Patarciau naudoti 200mikrogramu vitamino K2 per diena (padedead atideti kalci i kaulus). Taip pat vitamino D (5000 tarptautiniu vienetu, arba 125 mikrogramu per diena), kuris pagerna kalcio pasisavinima. Taip pat tokioje situacijoje patartina naudoti. 500-1000mg geros kokybes kalcio, kaip sita https://www.naturesplus.com/sourceoflife/products/productDetail.php?id=30729
  Arba calcio citrato. Dar gerai silica/silicis
  Is vaistazoliu gerai dirvinis asiuklis (horsetail), bei avizu siaudus, cia esu aprases kaip juos naudoti
  Chia seklas gali toliau naudoti

  Dar patarciau sokineti ant trampolinio ar letai begioti, nes tokia fizine veikla padidina kaulu stipruma http://sveikatossaltinis.blogas.lt/trampolino-nauda-sveikatai-378.html

  Dar paskaityk sita straipsnis http://sveikatossaltinis.blogas.lt/vaisiu-ir-darzoviu-vartojimas-ir-stiprus-kaulai-280.html

  Kai kurioms moterims taip pat naudinga panaudoti progesterono krema.
  Dar jei naudojate hormonene kontracepcija, tai reiktu gerai pagalvoti ar verta taip zaloti savo sveikata http://sveikatossaltinis.blogas.lt/hormonine-kontracepticija-farmacinis-vandalizmas-pries-moters-fiziologija-297.html

  Sekmes, parasyk kaip seksis, duok bent kokius 3-6 menesius, po to gali vel pakartoti testa.

 414.   Kara rašo:

  Nors ir skeptiškai nusiteikus, bet susidomėjus skaičiau iki “Pasterizuotas ir homogenizuotas pienas sukelia chroniškas ligas - reumatoidinį artritą diabetą, vėžį…” ir t.t. Tada puoliau ieškoti nuorodų, iš kur tokia informacija??? Apskritai nuorodų į patikimus šaltinius neradau. O tokie teiginiai, kad tas ar nanas SUKELIA vienokią ar kitokią ligą.. na žinote, tokiais teiginiais nesisvaidoma, turite pagrįsti. Tik vargu ar galite, nes to pagrindimo nėra - tik tušti pasvaičiojimai. Todėl atleiskite, bet daugiau net neverta skaityti ir gaišti laiko jūsų svaičiojimams.

  Andy:

  Nereiskia, kad kiekvienas naudojantis pieno produktus gaus artrita, bet yra irodymu, kad pieno ir kitu gyvuliniu produktu pasalinimas pagerina situacija
  http://rheumatology.oxfordjournals.org/content/38/11/1039.extract
  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11890437

  Dar susirasks mokslini straipsni:
  Milk consumption: aggravating factor of acne and
  promoter of chronic diseases of Western societies

  Neseniai atlikta Svedu tyrimas parode, kad pieno vartojimas siejams su padedejusiu moteru mirtingumu, bei taip pat kaulu luziu rizika. Manoma, kad gali buti susije su piene esancia laktoze, ir galbut vitaminu A, kurio pridedama i piena svedijoje
  http://www.bmj.com/content/349/bmj.g6015

  Dar hypoze: Milk signalling in the pathogenesis of type 2 diabetes
  Taip pat gerai zinoma kad pienas stimuliuoja insulinio produkcija, kas velgi gali padidinti diabeto rizika
  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15531672
  Investigation of the putative associations between dairy consumption and incidence of type 1 and type 2 diabetes.

  Several dairy components, especially milk proteins, are believed to play a role in the beneficial effect of dairy consumption on glucose regulation by modulation of incretin hormones. Other dietary factors have also been associated with the incidence of T1D and T2D, indicating that dairy foods might be only one among many dietary agents possibly implicated in the development of diabetes

  Pieno produktai taip pat gali sukelti ar padidint I tipo diabeto rizika
  Removal of Bovine Insulin From Cow’s Milk Formula and Early Initiation of Beta-Cell Autoimmunity in the FINDIA Pilot Study.

  Taip pat pasiskaityk si DR. McDougall straipsnis su referencais

  Taip pat gerai zinoma kad pieno produktai pakelia IGF-1, kas velgi padidina ivairiu veziu rizika.

  Sekmes

 415.   Reda rašo:

  Aciu Andy uz suteikta info. As kontraceptiku nevartoju, man nuo dideliu stresu ir issekimo anksti prasidejo menopauze..Gal vertetu su tuo ka siulote dar kartu gerti ir Nakvisos alieju?

  Andy:

  Gali naudoti, taip pat gali naudoti linu semenis.
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/linu-semys-sumazina-vezio-rizika-878.html
  Dar galima pameginti progesterono krema, kuris taip pat stimuliuoja kalcio atidejima i kaulus. Ir zemas progesterono ligis gali buti viena is osteoporozes priezasciu. Bet ispeju, kad buna, atveju kai organizmass i ji nelabai gerai reaguoja, po mano nurodytu straipsniu apie kontracepcija, pasiskaityk Egles pasidalinta patirti.
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/hormonine-kontracepticija-farmacinis-vandalizmas-pries-moters-fiziologija-297.html#comment-53969

 416.   Reda rašo:

  Linu semenys jau savaite geriu rytais,nemirkytas,po to Agaros juros dumblius ir po to zalia kokteili.Progesteronas butu gerai man jau vien del svorio padidejimo,nes sveriu 46-48kg.Bet ar ji vartoti tinka,jei menopause tesiasi jau 10 metu,beto turiu padidejusi skydliaukes TTH 5.9,krutyse fibrolipoma.Pieno produktu atsisakiau,bet toks liesumas mane irgi neramina…

  Andy:

  Progesterona gali naudoti, jis kaip tik labiau skirtas vyresnio amziaus moterims. Koks tavo ugis, nes liesumas nera blogai, nebent svoris yra labai mazas.

 417.   Reda rašo:

  Ar kalcio citratas nenuseda ant kraujagysliu, idomu kokia Tavo, Andy, nuomone perskaicius si straipsni http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/turinys/apie_viska/KALCIO_VAJUS_IR_REALYBE

  Andy:

  Kalcio citratas ir kiti kalcio papildai gali atsidurti ant kraujagysliu, ypac jei truksta vitamino K2, kuris stimuliuoja kalcio atidejima i kaulus. Keletas tyrimu parode, kad kalcio papildu naudojimas gali padidinti sirdies ir kraujagysliu ligu rizika ar mirtinguma nuo ju.
  Siaip tai mano muone, daugumai kalcio papildu naudoti nereikia, nebent yra kokia osteoporoze, per nestuma taip pat poreikis padideja.

 418.   Rasa rašo:

  Sveiki, ačiū Andy už gerą straipsnį. Su laktozės ir kazeino žala organizmui kaip ir viskas aišku ,tik kaip yra su hormonais? Kokių ten galima jų aptikti ir kaip jie veikia moters organizmą? Man pačiai yra labai nereguliarus mėnesinių ciklas, gyditoja nustatė ,kad 3 ciklo dieną pas mane labai didelis kiekis buvo testosterono (be to, man slenka plaukai, adrogeninis plikimas, plius - padidėjęs plaukuotumas). Tad kad ši problema būtų išspręsta ,gyditoja prirašė progesterono vaistų. Beje, vartodavau gausiai pieno produktus, dabar ketinu atsisakyti. Kaip manote Andy, ar pieno produktų atsisakymas padėtų? Ir ar tiesa, kad daugiausiai hormonų pieno produktuose aptinkama svieste, grietinėlėje? Beje, gal yra natūralių progesterono skatintojų? Ką manote apie Agnus Castus papildus? Labai labai lauksiu Jūsų atsakymo.

 419.   Queenie Burchett rašo:

  I really appreciate this post. I have been looking all over for this! Thank goodness I found it on Bing. You’ve made my day! Thx again!

Rašyk komentarą