BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Batuto nauda sveikatai

Šį kartą apie sportavimą ant batuto ir jo naudą sveikatai. Šokinėjimas ant batuto yra bene geriausias sportavimo būdas.

Visų pirma, tai labai lengvas būdas sportuoti - tereikia tik atsistoti ant batuto ir bent truputį pajudėti. Ir pradėjus nepajusite, kaip prabėgs 10-15 minučių. Žinoma, geriau pašokinėti aukščiau, tada sportavimas bus efektyvesnis ir jūs gausite didesnę naudą. Šokinėjant organizmas patiria sunkio jėgą (G-forces), kuri matuojama G. Nepakėlus kojų nuo batuto, patiriama apie 1·5 G. Vos pašokus nuo paviršiaus patiriama apie 2 G.

Šokinėjimas ant batuto turi daug naudos sveikatai, nes šokinėjant dirba beveik visi kūno raumenys, taip pat yra apkraunami kaulai ir dėl to jie tampa stipresni. Todėl batutas yra viena geriausių kaulų stiprinimo priemonių. Beje, yra atvejų, kai šokinėjant ant batuto išgydoma osteoporozė (išretėję kaulai). Batutas sumažina krūvį sąnariams, teigiama, kad sąnariai gauna tik 1/8 krūvio.

Batutą naudoja NASA astronautai

Batutą naudoja NASA astronautai, kuriems po buvimo kosmoso erdvėje sumažėja kaulų tankis ir dėl to po tokios kelionės reabilitacijos metu naudojamas batutas. Beje, NASA astronautai, kosmose praleidę vos 2 savaites gali prarasti iki 15% raumenų ir kaulų masės. Priminsiu, kad kosmose žmogaus neveikia gravitacinės/traukos jėgos. Raumenų ir kaulų masė sparčiai mažėja žmonėms. kurie pastoviai guli lovoje, mažai juda.

NASA tyrimai rodo, kad palyginus su bėgimu ant bėgimo takelio, deguonies pasisavinimas pagerėja dvigubai. Taipogi jie teigia, kad šokinėjimas ant batuto yra pats efektyviausias sportavimo būdas.

Limfos cirkuliacija

Šokinėjimas ant batuto pagerina limfos cirkuliaciją. Gera limfos cirkuliacija yra svarbi geros sveikatos dalis. Limfinė sistema yra paraleli kraujotakos sistemai yra kažkiek panaši į veninę kraujotaką. Limfos ‘gyslos’, kaip ir venos, neturi pompos ir ją stumia raumenys. Todėl labai svarbu pastoviai judėti, kad nebūtų limfos stagnacijos. Limfos yra 3 kartus daugiau nei kraujo (apie 14 L, kai kraujo tik apie 5 L). Limfinė sistema yra tarsi kanalizacija žmogaus organizme. Su limfa ląstelės pašalina atliekas, medžiagų apykaitos produktus, kurie po to yra filtruojami, neutralizuojami ir pašalinami. Išvalytas limfos skystis grąžinamas į kraujotaką per subklavinę veną, ir patekusi į kraujo sistemą limfa yra vadinama plazma, bet faktiškai tai tas pats skystis. Tad galite įsivaizduoti, kas atsitinka, jei ta kanalizacija veikia prastai, ar net yra užsikimšusi - atliekos pradeda kauptis ir lįsti pro kitas vietas - pvz., odą. Taip pat pradeda veistis visokios infekcijos ir t. t.

Tad šokinėjimas ant batuto yra labai gerai limfinei cirkuliacijai skatinti, ir cirkuliacija padidėja net iki 15 kartų. Prasta limfinė cirkuliacija yra siejama su daugeliu ligų, tarp jų vėžiu, kepenų ligomis, odos problemomis, nusilpusiu imunitetu.

Limfos stagnacijos simptomai

Daug žmonių turi suprastėjusią/sulėtėjusią limfos cirkuliaciją. Vienas pagrindinių simptomų yra nuolat padidėję limfmazgiai, kurie yra limfinės sistemos dalis, kadangi ten vyksta toksinų filtravimas, antigenų prezentacija ir neutralizavimas, taip pat ‘gyvena’ daug T ir B limfocitų (imuninės ląstelės). Kiti prastos limfinės sistemos simptomai:
Alergijos
Prostatos liaukos uždegimas
Chroniški sinusitai
Širdies ligos
Egzema ir kitos odos problemos
Energijos trūkumas, dažnas nuovargis
Išsėtinė sklerozė
Edema, skysčių susilaikymas organizme, ištinusios galūnės, ypač kojos
Padidėjęs kraujo spaudimas
Dažnos pasikartojančios virusinės infekcijos
Ausų infekcijos
Artritas, ypač reumatoidinis
Celiulitas
Viršsvoris
Ir daugelis kitų.

Limfinę  cirkuliaciją taip pat pagerina kepenų plovimas, kuris yra išsamiai aprašytas atskirame straipsnyje. Dar galima naudoti burokėlių sulčių protokolą.

Batutas priverčia sportuoti kiekvieną kūno ląstelę

Kūno ląstelės ‘plaukioja’ tarpląsteliniame skystyje. Šokinėjimas aukštyn žemyn pagerina tarpląstelinio skysčio cirkuliaciją ir šis skystis po to eina į limfinę sistemą. Jei tas tarpląstelinis skystis užsistovi, išsivysto edema (skysčių susilaikymas galūnėse, ypač kojose). Viso kūno judėjimas, ir ypač šokinėjimas aukštyn žemyn, verčia judėti visas ląsteles, pagerina limfos cirkuliaciją ir taip edema sumažėja ar net visiškai išnyksta.
Šokinėjant ant batuto, visos ląstelės juda/plaukioja tarpląsteliniame skystyje. Tai verčia jas adaptuotis ir taip ląstelės pasidaro stipresnės.

Batutas naudingas vaikams ir nėščioms moterims

Šokinėjimas ant batuto labai naudingas vaikams, nes jis pagerina koordinaciją. Albert Earl Carter (vienas iš šokinėjimo ant batuto pradininkų) teigia, kad kai nėščios moterys šokinėja ant batuto, jų vaikai anksčiau pradeda vaikščioti. Šokinėjant jo dukrai, jos vaikai pradėjo vaikščioti po 7 mėnesių. Ir beje, jo dukra turi 9 vaikus, ir yra Amerikos sunkumų kilnojimo čempionė. Ji taip pat yra parašiusi 10 knygų.
Vaikas nevaikšto dėl to, kad jo koordinacija bloga, o raumenys silpni. Šokinėjimas ant batuto stiprina raumenis ir pagerina koordinaciją. Bet nėščiosioms šokinėti reikia taip, kad kojos nepaliktų batuto, ir jei pradedama kraujuoti, reikia tuojau pat nustoti. Gimus vaikui, kai tik jis pradeda vaikščioti, po truputį jį galima pratinti prie batuto, ar kartu su juo šokinėti. Arba kol dar nevaikšto, galima šokinėti jį laikant rankose, tik vėlgi, atsargiai, kad nepargriūtumėte ir nesusižeistumėte.

Šokinėjimas ant batuto gerai veikia vaikus autistus, nes pagerina kraujo cirkuliaciją. Taip pat tokie vaikai mėgsta monotonišką judėjimą, siūbavimą. Tik nereiktų leisti šokinėti daugiau nei 30 minučių per kartą, ir atsargiai, kad nenukristų, neužsigautų.

Jei jūs esate vyresnio amžiaus ar turite sutrikusią koordinaciją, būna batutų su rankenomis - tada šokinėti galima laikantis. Tik bent pradžioje reikia šokinėti pamažu, kad pėdos nepakiltų nuo batuto.

Astma

Šokinėjimas verčia išsiplėsti plaučius, kas yra labai gerai sergant astma ir kitomis plaučių ligomis.

Akių problemos

Šokinėjimas taip pat labai gerai akims. Nes regėjimo sutrikimai dažnai išsivysto dėl nusilpusių akių ląstelių, ir todėl joms sustiprėjus atsistato regėjimas.

Batutas tinka sportininkams

NASA tyrimai taip pat rodo, kad šokinėjimas pagerina deguonies pasisavinimą. Tai naudinga ir sportininkams ir paprastiems žmonėms. Atletams ir sportininkams šokinėjimas ant batuto padeda greičiau atgauti jėgas, pašalinti laktinę rūgštį, kuri sukelia raumenų skausmus ir nuovargį. Tad gerai tarp pertraukėlių ir po pratimų šokinėti ant batuto, ypač kai kilnojami dideli svoriai. Dar galima šokinėti su svoriais, ir šokinėjant su 2 kg svoriu, bus toks pat krūvis kaip ant žemės šokinėjant su 4 kg.

Kaip pasirinkti gerą batutą

Geras batutas kainuoja apie 600-1000 lt, bet jį nusipirkus paprastai užtenka visam likusiam gyvenimui. Gero batuto gamintojai duoda labai ilgą garantiją. Tokio batuto spyruoklės yra storesnės per vidurį ir tai padeda geriau išbalansuoti šokimą ir teigiama, kad tenka mažesnis krūvis sąnariams.
Bet vėlgi, jei neleidžia finansai, tai nusipirkite pigų, bus geriau nei nieko.
Taip pat nereikia labai didelio, kuris užima daug vietos - yra mažų , paprastų, kurių skersmuo 1\1.5 metro. Jį laikyti ir net šokinėti galima kambaryje, tik nešokinėkite balkone ar jei lubos nėra tvirtos. Jei jūsų koordinacija bloga, naudokite rankenas. Čia galite pasižiūrėti, kaip atrodo geros kokybės batutas. Aš pats turiu panašų ir šokinėju beveik kiekvieną dieną.

Suprantantiems anglų kalbą siūlau paklausyti labai gerą interviu apie tramplino naudą sveikatai su Albert Earl Carter.
Straipsnis parengtas pagal:

NASA Studies Rebounding

How Do Trampolines Benefit Your Health?

Your Lymphatic System is a Vital System of the Body

Strengthen Your Bones With Rebound Exercise!

Tikiuosi, kad ši informacija jums bus naudinga ir prašau palikti savo komentarus ir atsiliepimus žemiau. Laisvai reikškite savo nuomonę. Jūs nebūtinai turite su manimi sutikti - aš gerbiu visas nuomones. Jei turi kokių nors klausimų ar norėtumėte gauti papildomos informacijos, palikite žinutę žemiau. Arba apsilankykite mano naujame forume Buk Sveikas.

P.S.Taip pat blog’ą galite prenumeruoti į savo asmeninį kompiuterį per RSS srautą (tai tikrai ne virusas ir jo nereikia bijoti), kuris randamas kairėje pusėje, žemiau ‘Kategorijos’. Reikia paspausti ant RSS ir išsaugoti kaip ‘bookmark’.
P.S.1
Jei manote , kad mano blog’e pateikiama informacija gali būti naudinga
jūsų draugams, artimiesiems ir kolegoms būčiau labai dėkingas, jei jiems
nusiųstumėte mano blogo adresą.

Andy

http://www.buksveikas.net/

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (96) | “Batuto nauda sveikatai”

 1.   haris rašo:

  Turiu stuburo problemu, ar man tiktu sokineti ant batuto?

 2.   VitaminasC rašo:

  stuburo problemos atsiranda dėl silpnų nugaros raumenų dažniausiai. Dėl to reiktų stiprinti nugaros raumenis kiek įmanoma, tik aišku reikia žiūrėti kas ten dabar jau pažeista/nepažeista ir kurie pratimai tinka kad dar labiau nesugadinti visko.

 3.   Andy rašo:

  Siaip tai tinka, nebent labai rimta problema. O taip tai kaip sakiau batutas sumazina kruvi, taip pat sustipreja stubuto, pilvo ir kiti raumenis, kas kaip tik gerai.
  bet zinoma, sokinekite lengvai, ziurekit kaip organizmas reaguos.

 4.   gina rašo:

  Mes turime 4 metru skersmens batuta. Aisku vaikai labiausiai megsta sokineti. Geras laiko praleidimas ir dar pasirodo naudinga,super.
  Daijoj turbut kas antros seimos kieme stovi batutas,cia jis labai populiarus.Danams net keista kad seima turinti vaiku,neturi kieme batuto.

 5.   Loreta rašo:

  Na, bute 4m batuto nepastatysime :)
  Vaikai sokineja ant miegamojo lovos.

  Kadangi tema apie sporta, noriu paklausti kaip veikia aerobika su jegos pratimais? Ar ji naudinga?

 6.   Andy rašo:

  Cia ta prasme, kad darant abu kartu, ar viena viena diena ir kita kita?

  Vien jegos pratimai nera gerai, nes raumenis gali buti isistempe kieti, todel, pries ir po gerai daryti tempimo pratimus, arba kaip sakiau sokineti ant batuto.
  Taip pat darant jegos pratimus su ivairiais treiniruokliais, daznai dirba daugiau ar maziau izoliuoti raumenys, ir taip galima net issivystiti raumenu disbalansa. Geriau kai dirbama su visu kunu, kaip pvz, atsispaudimai, kurie yra labai geri pratimai, nes tada dirba beveik visi kuno raumenys - ir pilvo , ir nugaros ir ranku, taip pat galima sutrakuti koju raumenys.

  Siaip dar gerai intervaliniai pratimai, pvz, kai 30-60 s daromas koks nors pratimas visu pajegumu, pvz begama ar vaziuojama dviraciu visu pajegumu, po to begama ar vaziuojama dviraciu letai ir vel, 30-60s intensyviai. IR taip kartoti bent keleta kartu. Zinoma, galima daryti ir ktitus pratimus, kaip sokineti, ar sokineti ant batuto ir t.t. Taip at galima eksperimentuoti su intervalu ilgiu ir poilsio ilgiu.

 7.   Aukse rašo:

  Dekui. Limfos uzsistovejimas, juk ji nesioja visus toksinus, kad juos pasalintu.O man dabar toks klausimas, o tas kamuolys didziulis ant kurio galima sedint sokineti ar tiktu?

  Aciu, Andy, kaip visada liuks - pirma eile.

 8.   Andy rašo:

  Na ant kamuolio manau nepasokinesit atsistojus, nes bus labai sunku islaikyti pusiausvyra.
  Siaip jeigu sedint tai kazkiek galima, bet nauda bus mazesne
  Beje as kamuoli siuo metu naudoju viejoe kedes

 9.   FondaXXL rašo:

  Labai Tau ačiū, Andy, kad rūpiniesi mūsų visų sveikata. Tik man batutas jau niekaip, mes per seni tokiam modernizmui, niekada jo nebandę. Limfostazę, nes tenka dirbti prie kompiuterio kasdien ir po daug valandų, naikinu stuburo “žuvelės”, rankų ir kojų kratymu ir pan. pratimais. Man padeda. Ar tiesa, kad sunkių krepšių nešiojimas padeda išvengti osteoporozės?

 10.   Andy rašo:

  Tikrai ne per seni, cia velgi tik klaidingi isitikinimai kad seni zmones ganali daryti to ar to. Ten mano nurodytas zmogus yra 67 metu ir sokineja.
  Kaip sakiau jei yra pusiausvyros problemu nusipirkite su rankena.
  Taip pat sokineti galima pamazu, net neatkeliant koju nuoo trampolino.

 11.   Andy rašo:

  As turi sitoki
  http://www.wholisticresearch.com/shop/home/m/Shop/id/586/page/1/
  Taip pat yra kti varjantai
  http://www.wholisticresearch.com/shop/home/m/Shop/c/27/
  Ir papildomi irengimai.

 12.   FondaXXL rašo:

  Gal ne dėl senumo, o dėl psichologinio barjero. Kaip negeriu kefyro ar jogurto, nevaikštau plika bamba, nesikeikiu, nenaudoju dulkių siurblio ar mikrobangės, indaplovės ir t.t… tokioj pačioj eilėj man ir batutas… Apskritai, Andy, labai labai džiaugiuosi, kad yra tokių išmintingų ir drąsių žmonių kaip Jūs, kurie studijuoja žmogaus organizmo natūralias galias ir atranda per pasaulį bei mums parodo, ko iš tikrųjų NATŪRALIAI reikia toms galioms palaikyti, o jei žmogus dėl neišmanymo ka-ką sutrikdė, tai ir atstatyti. Sakau tai, patyrusi savo kailiu, kai buvau gydytojų “nurašyta”, liga “nepagydoma”, tačiau, kaip matot, prognozių tokių nelaukiau, todėl dabar esu sveika ir džiaugiuosi gyvenimu.

 13.   noriu pasveikti rašo:

  FondaXXL, atleiskit uz dideli smalsuma, bet jei galite, atskleiskite, kokia, anot gydytoju, liga buvo nepagydoma, ir kaip suprasti, prognoziu nepaiset ir esat sveika. Dekui uz atsakyma.

 14.   Kristina rašo:

  O gal kokiu nuorodu turit lietuvoj kur nusipirkt gera batuta? Neskiriu as kuris geras kuris blogas gi :)

 15.   Andy rašo:

  Cia parduoda, bet ten jie neidealus
  http://www.batutai.lt/lt/katalogas/batutai.htm
  cia dar vienas
  http://pigu.lt/sportas_laisvalaikis_turizmas/laisvalaikis_ir_pramogos/batutai/batutas_christopeit_1m_skersmens?id=629264

 16.   Andy rašo:

  Cia yra keletas video kaip gali ma sportuoti ant ramplino
  ttp://www.youtube.com/watch?v=-S7EqJIwT7c&feature=related

  http://www.youtube.com/watch?v=FPZ4pOgRIg8
  http://www.youtube.com/watch?v=Y5dJQjDN57w&feature=related

 17.   FondaXXL rašo:

  Sveika “noriu pasveikti”, tema apie batutą, jau ir taip paspaminau…jei tikrai reikia d4l gydymosi patirties sužinoti, o ne dėl smalsumo, parašyk į katytes@gmail.com

 18.   Kristina rašo:

  na ten pirmoj nuorodoj is vis nera.. reikia man metro skersmens, nedidelio, tai jei tokio skersmens tada ten tik iki 30-60 kg :D
  O kuom blogas tas tarkim antroj nuorodoj?? Kuom pasireiskia tas ju gerumas ar blogumas?

 19.   Andy rašo:

  na net ir ant 1 m skersmens, jei geros kokybes gali suokine kad ir 100 kg zmogus. :Labai priklauso nuo tai kokis yra spiruokles ir kaip daznai jos yra isdestytos.
  kaip sakiau geriausia kai spiruokles yra isgaubtos - per viduri storesnes.

 20.   karolina rašo:

  Andy, labai domiuosi jūsų visais straipsniais. ką tik išsityriau kelio sąnarį, nes jau gerą pusmetį jį skauda, ypač po bėgiojimo rytais, po kalanetikos mankštų.
  Po rentgeno išvada tokia- pirmos stadijos deformuojanti osteoartrozė. išsigandau, nes mano tėčiui artritas, sunkiai bevaikšto, nors dar tik 53 metų. Labai bijau tokios pat lemties, ką patartumėt daryti, kad neplistų ta liga? beje, dar iškilo klausimas dėl Laimo ligos, mat pernai vasarą tris erkes išsitraukiau, tai dabar bijau, gal tai ir dėl to? esu pasimetusi ir sunerimusi, atrodo jau ir kitus sąnarius skauda…

 21.   karolina rašo:

  beje, man dar tik 30 metų, tai kas bus dar po 10?

 22.   andy rašo:

  Na jei yra sanariu problema, taireiktu begima pakeisti sokinejiu at batuto, vaziaviu dviraciu ar kuo kiti kur tenka mazesnis kruvis sariams.

  Taip pat reiktu ziureti, kad gautumete pakankamai omega 3, kurios reikalingos sanariu skysciui ir ju ‘tepimui’ ,nes jei truksta sanariu skyscio tai sanariai greiciau nusidevi.

  Taip pat reikia ziureti kad dauguete pakankamai vitamino C, kuris reikalingas kologeno sintezei (naudojamas sanariniam audiniui gamiti).
  Dar riekia, kad pakaktu balrymu uir ypac prolino (amion rugstis), jie evartojate gyvyliniu produktu, kas jusu atvejuutu patartina arba bet jau saikigai, tai reiktu valgyti chia seklas, linu semenis, kanapiu seklas.

  Omega 3taip pat tikatos pacios chia, linu seklos araliejus, kanapes, ar zuvis ei ju taukai.

  Ir butinai reiktu atsisakyti pasterizuotu pieno produktu taip pat kvieciu, rugiu ir mieziu ar bet jaukvieciu, nes juose esatis gluteinas siejams su sanariu prolemomis.

  Dar rekia ziureti emocijas, es sanariu problemos siejamos su nelankstumu, uzsispyriu, dideliu Ego, tad reiktu save paanalizuoti ir paziureti kokios emocijos dominuoja.

 23.   andy rašo:

  Galite pabandyti tokia EFT emocinio issilaisvinimo technika,manuala emokamai galimima parsisiusti is emofree.com

 24.   andy rašo:

  Taip pat jie dar neskaitei tai paskaityk straipsni
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/uzdegiminiai-procesai-kas-juos-sukelia-ir-kaip-juos-sumazinti-313.html

  O ant tramplino tai sokinek atsargiai, pamazu.

 25.   karolina rašo:

  Ačiū Andy už patarimus. batutą manau tikrai reikėtų įsigyti, o šiaip, pastaruoju metu dariau kalanetikos mankštą, kaip manot, ar gana ilgokas raumenų įtempimas neperkrauna sąnarių, nes po dviejų savaičių stabilios mankštos gerokai paūmėjo jautrumas. Dabar bijau daryti, eisiu pas gyd., žiūrėsiu, ką pasakys.

 26.   karolina rašo:

  Tiesa, aš gana dažnai namuose kepu savo ruginę duoną su natūraliu raugu. Žinau, kad kviečiai sąnariams negerai, bet nejaugi ir rugiai kenkia? nes mnėgstu duoną, ir būtų sunku jos atsisakyti.

 27.   andy rašo:

  Na tempimo pratimai neturetu pakenkti, tad juos gali daryti. O delrugees duonos tai ji taip pat turi gluteino. Pabandyk jos nenaudoti bent 2-3 sav. ir ziureti ar yra skirtumas.

 28.   krista rašo:

  sveiki,perskaiciau straipsni ir susidomejau ar as galeciau naudotis batutu.Man yra kaklo slankstelio vidine isvarza ir man kazkokiu budu susidevejo kremzle nors man 36metai,gal kas galit suteikti kazkokia vilti,gal dar galima sustabdyti ta devejimasi arba kad nors neblogetu gydytojai neskyre jokio gydymo tik tokius vaistus..MYOLASTAN,DOLMEN,NEURORUBINE,DICLOFENAC. sitie vaistai yra nuo skausmo,raminantys o gydymo nematau.

 29.   andy rašo:

  Patarciau nueti pas osteopata, nes kremzes daznai nusidevi,kai stuburas ir jo slanksteliai yra ne vietoje, ir tada prarandaa amortizacija. Tad reiktu tuos slaksteliusatsatyti ivieta, ka daro osteopatas.
  Sokieti at batuto butu galima bet tik labai legvai irziureti kaiporganizmas reaguoja. Beje as pats turiu sokiu tokiustubuto problemu ir is pradziu pradejus sokieti truputi skaudedavo, bet po kiek laiko skausmas isyko gal organizmas prisitaike. Bet as visada sokeinejau ausktai.
  Tad tavoatveju pradek pamazu.

  Atstačius slanksteliusreiktu stiprintinukaros ir pilo preso raumenis taip pat daryti temptimo pratimus.

  Dar butiai paskaityt straipsni apie uzdegiminius procesus
  http://sveikatossaltinis.blogas.lt/uzdegiminiai-procesai-kas-juos-sukelia-ir-kaip-juos-sumazinti-313.html

  O tie vaistai tai egydo priezasties ir juosvartociau tik paskutiniu atveju kai skausmas yra nepakeliamas, nes tarotjant tokius antiuzdegiminius, nuskausminamus vaistus perilga laiką bus tik dar blogiau.

  Ta

 30.   v. rašo:

  O neišeitų išgauti panašaus efekto su šokdyne? Bendrabutyje tikrai neišeis pastatyti batuto:))

 31.   andy rašo:

  Su sokdyne nera amortizacijos, taip pat organizma negaus tiekG-force kiek ant batuto bet zinoma geriau nei nieko. Bet kaip sakiau yra mazuabtutu kurio kojossusilanksto ir galima ji pakisti po lova ir isisnesus i lauka sportuoti, kaip sis
  http://www.wholisticresearch.com/shop/home/m/Shop/id/586/page/1/

 32.   krista rašo:

  labai aciu,bet medikai kazkodel tokio dalyko net nepasiule pabandyti o apie uzdegimus butinai paskaitysiu.ir manau man reiktu su burokeliais valytis organizma.pries menesi bandziau,bet isgerus vienu burokeliu 100gramu budavo labai bloga,pykindavo apie tris valandas po to praeidavo taip kankinausi savaite ir nebegeriau daugiau.

 33.   karolina rašo:

  Andy, nusipirkau ir aš batutą, 1 m skersmens, vaikams labai patiko, visą savaitę strypčioja, o man toks įdomus dalykas yra: šokinėjant pradedu truputį nevalingai šlapintis, lyg pūslė nelaikytų, nors niekada nesu turėjusi panašių problemų. Ką tai galėtų reikšti?
  O šiaip, esu labai patenkinta, nes šalia kasdienės mankštos dabar ir pašokinėju apie 10min, sąnarių skausmas labai sujmažėjo (gal tai sutapimas, nes pastoviai ir taip neskaudėdavo, būdavo, kad kokį mėnesį nieko, o paskui vėl užeidavo). Dabar studijuoju malovčiko knygą apie sąnarių valymą, ten pabrėžiama, kad privaloma išvalyti organizmą trimis etapais: žarnyną, kepenis ir limfą, atseit jeigu nenuosekliai valaisi, rezultatas nekoks, tai nejaugi išsivalius kepenis, bet prieš tai nevalius žarnyno visai nėra jokios naudos?

 34.   andy rašo:

  Na net ir nevalius zarnyno bent kazkokia nauda yra, zinoma geriau isvalyti ir zarnyna.
  Del slapinmos tai negirdejau kda sokinejenat jis gali padazneti. Bet pamastant tai galetu buti del dvieju priezasciu, padidejusi detoksifikacija arba tiesiog sokinejant dirginamas slapimo pusles nervas. Bet kaip yra istikruju negaliu pasakyti ,reiktu paziureti ar ttai tik laikinass ar tesesi.

 35.   gina rašo:

  Karolina, mano dviem draugem kai sokineja ant batuto darosi tas pats su slapimo pusle,tau ne vienai. Man tai nieko panasaus nevyksta.

 36.   noriu pasveikti rašo:

  Sveiki,
  NAUDINGA INFO DEL BATUTO
  Nusipirkau is Pigu.lt batuta uz 150 lt, 1m skersmens. Sukisu po lova, istraukiu - jokiu problemu. Vaikas eina is proto, man neduoda sokinet. Dalinames, as diena, ji vakarias. Pradzioj buvo linksma, o po to pasijuto, kad per sunku, pradejau dometis, kodel ir kaip. Pasirodo jus nenurodet pakankamai svarbios informacijos apie batuto kilimelio elastinguma. Tai ypac svarbu zmonem, turintiems isvarzas, sanariu problemas, bei amziu. Pigu.lt uz 150lt christopeit firmos batutas neblogas (zinoma, ne amzinas) pradziai, bet man kaip ligoniui butina isigyti zymiai geresni batuta. Taigi, tiems, kurie ruosiasi pirkti batuta ir yra sveiki, taip pat nori pagerinti savo raumenu mase, arba suploneti Christopeit is Pigu.lt - tinka, po susidevejimo, bus galima ir kita isigyti. Demesio! Vaikams ir senukams sis nelabai tinka. Bet maziesiems ir seniesiems, tiems, kurie turi sveikatos problemu geriau elestingesnis kilimelis. Tada visiskai nenukencia sanariai, stuburas, sirdis ir pan. Tad, jei yra panasios problemos, geriau isigyti elestingesni batuta. Siaip tai superinis dalykas, as daugiau informacijos apie tai suradau, patys medikai duoda 10 balu, vertina net geriau uz baseina, nes ten chloras -1, tikimybe gauti ausu uzdegima -2, grybeli - 3, isejus i lauka, persalti - 4. O cia, namie, uzima nedaug vietos, isijungi muzika ir linguoji, linguoji. Vien lingavimo pakanka, kad pageretu limfos cirkuliacija. Vienu zodziu, dekui, kad uzvedet ant kelio. Su laiku isgysiu brangu batuta, nes paskaiciavus, kiek sumokeciau uz aerobikas, fitnesus, tai bet kokiu atveju pigiau ir visam gyvenimui. Tiesa, pasidomejau ir viena geriausiu firmu batutu gamyboje, tai butu sveicaru-vokieciu kompanija Bellicon. http://www.bellicon-online.co.uk
  P.S. Batutas ypac rekomenduojamas seniems ir ligotiems zmonems, taip pat vaikams, sveiki ir jauni gali begioti, sokineti, plaukioti, daryti ka tik nori kol problemu neturi, bet jei yra stuburo problemos, sanariu ir pan. - BATUTAS SUPER DALYKAS :)

 37.   lina rašo:

  gal jus viso straipsnio neskaitete :) ten praktiskai viskas buvo parasyta ka jus dabar rasote. Ir buvo rekomenduojama pirkti kokybiska batuta, tai reiskia brangesni, tik gal nebuvo probemos aprasomos, kurios gali kilti del per didelio ir dazno sokinejimo ant nekokybisko batuto.

 38.   noriu pasveikti rašo:

  As atidziai perskaiciau straipsni. Brnagesnis reiskia ne tik kokybiskesnis. Straipsny nebuvo pamineta, kad jei sergantis zmogus sokines ant kietesnio batuto, jis gali pagilinti liga. Jei yra problemos su sanariais ir stuburu, arba senyvas amzius, reikalingas butinai elestingesnis batuto kilimelis. Gal Jus, Lina, mano komentara neidemiai perskaitet :). Esme - kilimely! O brangumas priklauso nuo girgzda-negirgzda, ilgai tarnaus-neigai, ekologiskos medziagos-toksiskos ir t.t. ir t.t…. As papildziau svarbia informacija ir tiek. Dekui man :)

 39.   noriu pasveikti rašo:

  Ir dar pridursiu, kad problemas reikia butinai aprasyti, kodel pirkti kokybiska batuta. Nes nupirksi, pvz. uz 1500-2000 lt su kietu kilimeliu ir esant stuburo isvarzai sokinesi, po to negerai pasijautus, suzinosi, kad reikejo pirkti kita. Gaila butu pinigeliu, ar ne? :) O ir straipsnio autoriu negeruoju galima paminet :) Juokauju. Gerai, kad maniskis tik 150 lt. kainavo. Pigu.lt yra ir brangesniu, bet jie visi su tamprokais kilimeliais, skirti labiau sportui, ne sveikatai, isskyrus lauko batutus, jie dazniausiai minksti…

 40.   andy rašo:

  Na kiek zinau esme yra ne kilimelyje or spiruoklese, kilimelis svarbus tik tuo atveju jei batuto skersmuo yra didelis - keli metrai.

  O siaip tai aciu uz paildyma, nes absoliuciai visko niekada nesurasysi.

  Siaip tai uz 1500 galima super gera nusipirkti, ypac geriau paieskojus

 41.   noriu pasveikti rašo:

  Jus visiskai teisus. Spyruokles arba iverzia kilimeli arba atpalaiduoja. Svarbu zinoti koks tamprumas yra reikalingas musu sveikatai. Batuto, kuri pirkau Pigu.lt, kokybe yra nebloga, negirdza, tylus, bet mano sveikatai per kietas. Toki rekomenduociau visiems, kurie nori gerai pasportuoti :) Bet jei yra problemos, siulyciau paieskoti ne tiek brangesni, kiek minkstesni batuta. Dar karta dekui uz si straipsni, nes, kad ir per kietas kilimelis, bet kaifuoju kiekviena diena. Kas jau turi ar nori isigyti batuta, siulyciau youtube pasieskoti medziagos ivedus zodi “QiBounding”. Ten labai sauniai nupasakoja, kaip statyti pedas, kiek kartu per diena, ir kaip reikia sokineti. Man si informacija buvo superine.

 42.   haris rašo:

  pritariu noriu pasveiksti. Ir as ismeciau 150 lt kaip i bala, nes jauciu kad mano batutas per kietas, dabar esu paieskoje gero batuto! To Noriu pasveikti jei rasi kur nebloga,pranesk.

 43.   andy rašo:

  Ten tas Noriu pasveikti nurodytas belicon yra geras
  http://www.bellicon-online.co.uk

 44.   noriu pasveikti rašo:

  Mielas Hari,
  As kaupiu pinigelius Bellicon batutui. Mes su vyru, visur ieskojom, nemazai pasiskaitinejom ir nusprendem investuoti i tikrai LABAI gera batuta, nes abu turim problemu. Pirksiu butent Bellicon Medi Swing. Ir butinai su gumomis, o ne su metalinem spiralem. Manau, cia bus geriausias.

 45.   noriu pasveikti rašo:

  Siandien susirasiau su Vokietija. Jie patare pirkti klasikini Bellicon, ne medi-swing, ne premium, o paprasta, sake, jis pats geriausias ir minksciausias, labai tiks zmogui su stuburo isvarza ir su sanariu problemom ir dinaminiam sportui. Taigi iseis apie 1200 plius atvezimas. Uf…

 46.   Maija rašo:

  O tie batutai is pigu.lt kai sokineji ar nevibruoja, bebumbsi?
  Ar daug triuksmo nuo ju kyla?
  Gyvenu daugiabutyje - bijau kad kaimynai ims skustis :)
  Jokiu problemu kol kas neturiu, gal man ir kietas tiktu…

 47.   egidijus rašo:

  o iš kur perkate klasikini Bellicon? Gal galite duoti nuoroda? Ar jis su metalinem spyruoklem?

 48.   Andy rašo:

  Na ten is ju websito galima uzsisakyti
  http://www.bellicon-online.co.uk/ , ten yra ivariu.

 49.   egidijus rašo:

  Būtent yra ivairių . Bet kurį pasirinkti?: Dynamic Rebounder, Swing Rebounder ar Medi-Swing Rebounder. Kaip sužinoti kuris man tinkamiausias..
  beje toj nuorodoj neradau kad siunčia į Lietuvą..

  Pigiausias Dynamic Rebounder, bet jis su spyruoklem. Viena toki jau turiu (pigų). Antro spyruoklinio kazkaip nebenoriu.

 50.   Andy rašo:

  Na spiruokle spiruoklei nelygi, yra geru ir su spiruoklem as taip pat turiu su spiruokle ReboundaAir ir bent jau man jis gana geras.
  O ar siuncia, tai niusiusk emaila ir paklausk.

 51.   Ilona rašo:

  Sveiki, aš noriu paklausti Jūsų nuomonės apie vibro treniruokli, rašoma, kad vibracijos yra veikiami verčiami susitraukti visi raumenys. Turime tokį treniruoklį ir galiu pasakyti, kad po dešimties minučių programos su skirtingom vibravimo amplitudėm kojų raumenys atsipalaiduoja labai gerai. Įdomu, gal kas žinote tokių treniruočių pliusų ar minusų?

 52.   andy rašo:

  Siaip tai gerai, taip pat labai gerai stiprinti kaulams, vienintele problema elektromagnetine radiacija, nesu mataves , bet itariu kad gali buti nemaza.

  Bet greiciausiai naudojant toki trumpa laika tai neturetu buti didele problema ir nauda bus didesne ir potencialia zala.

  Siaip jei turite koki matuokli idomu butu suzinoti ka rodo, ijungus toki prietaisa.

 53.   Andy rašo:

  Cia yra gera video kur paaiskina skirtuma tarp spiruokliu. Ir taip pat keletas geru pratimu. Video anglu kalba.
  http://www.youtube.com/watch?v=3Ya61zMP5oo

 54.   Andy rašo:

  Cia dar viena gera video su pratimais ant trampolino.
  http://www.youtube.com/watch?v=-Op2v7_ODNc&feature=related

 55.   Bellicon turetojas rašo:

  Is siu komentaru suzinojau apie Bellicon batutus. Aciu likimui :-)

  Panagrinejau pora US saitu siulanciu batutus su spyruoklem. Gal pas hamburgerius spyruokliniai pigiau, bt visgi nutariau imti Bellicon, Vokieciu-Sveicaru g-ba, be spyruokliu.
  http://www.bellicon.com

  Bellicon batutai superiniai, nepriekaistinga vokiska kokybe, puikus funkcionalumas, bt klaikiai !!! brangus. Batutas 112cm, iki 90kg man su atsiuntimu Kiolnas - LT kainavo 550Eu. I LT vien uz siuntima 130Eu, o i likusia europa - 25-30Eu. Normaliai, ar ne? blyn jklmnblnxe3:14ashd;w :-/

  Be abejo vokiskas batutas vertas savo kainos: dirba be garso, sokinejant nera kietas (organu, kaulu nedauzo/netranko), greit ir patogiai sumontuojamas. Kas gyvena gmo amerikonijoj ziuri ir perka is cia: qibounding.com

  Yra youtube 3.5min Bellicon klipukas cia:
  http://www.youtube.com/watch?v=BQ5VBCZfc7M&playnext=1&list=PLB9EE6BA12F48EF20

  Esu ir pats idejes issamu ir idomu 18min. klipuka apie Bellicon batutus yandex’e (kaip daryti pratimus ant batuto, gydytojo patarimai, kaip jis sudarytas, kaip montuojasi ir t.t.). Kalba: vokieciu. Ziurim cia: http://video.yandex.ru/users/tgvip999/view/1/

  Sekmes :-)

 56.   Kristina rašo:

  Sveiki,

  Labai naudingas straipsnis, dekui Andy.

  O Bellicon turetojui turiu klausima. Kadangi jau turejo praeiti keli menesiai kaip isigijote si batuta, gal turite kokiu komentaru? Kaip naudojasi?
  Siaip jis tikrai atroko kokybiskas ir geras, bet abejones man kelia jo 6 menesiu garantija gumelem. Negi jas reik vos ne kas metus keisti? Jos gi ne kapeikas kainuoja…

 57.   Liemenuko dėvėjimas padidina krūties vėžio riziką? rašo:

  [...] būdas pagerinti limfos cirkuliaciją yra šokinėjimas ant batuto, apie kurį esu rašęs atskirame straipsnyje.  Dar gerai įvairias kūno dalis įtrinti ricinos aliejumi (caster oil), plačiau apie tai [...]

 58.   Virga rašo:

  vaikui batutas turėtų būti minkštas ar kietas?

  Andy:

  Cia prikaluso kaip ta kietuma matuojate, ziurekite kad butu geros spiruokles kaip aprasyta straipsnyje. Bet vaikam is bedos ir pigus bus gerai. Bet jie leiddzi afinansai tai zinoma geriau pirkti gera kaip Belicon ar Rebound Air

 59.   Slyvos stiprina kaulus rašo:

  [...] Kaulasm dar gerai žalios spalvos daržovės (salotos, spinatai, salierai), taip pat chia seklos (turi nemazai kalcio). Kaulams reikia ne vien kalcio, labai svarbus vitaminas D, kuris pagerina kalcio pasisavinimą, taip pat reikia magnio stroncio, barono, silicio(jo daug turi horsetail/ dirvinis asiūklis), taip pat vitamino C. Dar labai svarbu sportuototi, nes fizinis krūvis stiprina kaulus ypač gerai trampolynas. [...]

 60.   Virga rašo:

  Na aš nužiūrėjus kettler, bet taip įsivaizduoju kad 15kg ant tokio nelabai ką jaus. ypač dabar kai pamačiau belicon video, va čia tai smaguma :) ir pati ant tokio norėčiau :)

 61.   REGINA rašo:

  Man pakeite kelio sanari,praejo 6 men ,bet dar skauda.Ar tinka man sokineti ant batuto ar nebus blogiau.Aciu jei atsakysite.

 62.   Bellicon turetojas rašo:

  Kristina,

  Taip, jau daugiau kaip puse metu turiu Bellicon batuta. Labai patenkintas !
  Priminsiu, jg jis labai brangus. Batutas + aplink ji paminkstinta apsauga (galima jos ir neimti) + atsiuntimas kainavo su iskaulyta nuolaida: 527 Eu. Ziauru !!, bet ko nepadarysi del saves ir vaiku… Tarnaus gi 100metu.

  turite kokiu komentaru?
  >>> komentai tik teigiami. Klauskit konkreciai.

  Kaip naudojasi?
  >>> fiziskai stiprus, standus irenginys :-) Neveltui sveicaru-vokieciu g-ba. Kojos issilanksto lengvai, tyliai. Ant koju batutas stovi tvirtai, niekas nekleba, necypia, nejuda. Sokinejant garso nera, nebumsi, nevibruoja, kaimynai nieko negirdes. Zodziu gėris ir tiek. Nesigailiu.

  Gumeles labai kokybiskos, nesuprantu kiek metu reiks istisai sokineti, kd jos issitampytu ar pradetu trukineti. Nebent sveriate 120 kg ir sokinejate aukstai iki lubu :-) Siaip apie jokius gumeliu keitimus nera nei kalbos, tarnaus 100 metu. Nematau del ko jas reiktu keitineti. Sokinekit kaip priklauso iki 5cm ir bus tvarka.

 63.   Noriu pasveikti rašo:

  Batutas geris!!!
  Jau pusantru metu turiu, vaikai dauzosi kasdien, pas juos kazkokia igimta lygsvara, pradzioj bijojau, kad reikes apsaugu, bet ir dvimeciai ir trimeciai - jokiu problemu. Smagumas :) Tik vis tiek reik priziureti, nes jie isigudrina atsispirti nuo batuto, perskristi per puse kambario ir nusileisti ant lovos ar sofos…

 64.   Fausta rašo:

  Labai džiaugiuosi atradus šį tiklalapį, paskaičius bet kurią temą, kyla įvairių klausimų. Andy, man yra nustatyta osteoporozė 3,18 tankio, ar padės čia man batutas, ką dar galėtumėt patarti šiuo klausimu. Vartojau BONVIVA pora metų, bet labai minimaliai sumažėjo retėjimas, tai dabar jų atsisakiau ir bandau natūralius dalykus.Esat minėjęs kalcio citratą, bet jo niekur nerandu Lietuvoje.

 65.   Jogos pratimai stiprina kaulus rašo:

  [...] jau esu rašęs anksčiau, kaulams stiprinti taip pat yra labai naudinga šokinėti ant batuto. Ir dar svarbu turėti optimalų vitamino D kieki kraujyje (kraujo/plazmos 25 -hydroxy [...]

 66.   Jolanta rašo:

  Andy noreciau Jusu paklausti. Sergant sanariu ligomis ir pienlige nepatariama valgyti pieno produktu, o kaip del naturalaus jogurto? Gi rodos, tai produktas is pieno tik tiek, kad jame yra tu geruju bakteriju. Nes ypac sergant pienlige patariama valgyti kuo daugiau probiotic jogurta. As nes ir pabandziau pasigaminti naminio jogurto :)
  Klausimas tik ar jogurtas jau tampa nebe pieno produktu???

 67.   Hemnes rašo:

  Nusipirkau ir aš bellicon batutą, labai malonus užsiėmimas, ypač su muzika. Ačiū Andy, tavo dėka sužinojau, kad yra kompaktiškų kambarinių batutų.

 68.   Petras rašo:

  Bellicon 125 cm Premium naudojames jau apie metus. Laaabai dziaugiames ir naudojam visa seima.
  Tai, turbut, geriausias sporto inventorius :) Batuto deka zymiai lengviau sportuoti, nes sunkiausia yra juk PRADETI sportuoti, o apsilimas su Bellicon yra malonus ir laabai naudingas :)
  Aciu Andy uz informacija!

  Zmones, negailekit pinigu tokiem dalykam ir suplanuokit pirkima kuo greiciau, nes tai atsiperka 100 kartu!

  P.S. Bellicon pirkom ukjuicers.com

 69.   Vilnietė rašo:

  Labai noriu Bellicon batuto, išties labai, tačiau reikalas tas, kad po mumis gyvena kaimynai, kurie anksčiau, kai dar buvo mažesnis sūnus, dažnai priekaištaudavo dėl jo bėgiojimo, ir dieną. Norėčiau paklausti turinčių šį batutą, ar tikrai batutas nevibruoja ir kaimynai jo negirdės, nes vistik daiktas nepigus, tad nusipirkus norėsiu jį naudoti. Gal galite parašyti el. paštu otoshka@gmail.com savo nuomonę?

  Andy:

  Na blogiausiu atveju ta visa batuta galima issinesti i kiema. O del vibravimo tai priklauso kokiam name jus ten gyvenam ir kokios ten lubos/grindys. Bet jei girdi kaip vaikas laksto tai greiciausiai girdes ir batuta.

 70.   Vilnietė rašo:

  Išnešti batutą į kiemą - neįsivaizduoju, juk daugiabutyje gyvename, kaimynams pamačius vaidensis, kad nuolat šokinėjame :)) Kita vertus, Bellicon turetojas 2011-10-20 rašo, kad “Ant koju batutas stovi tvirtai, niekas nekleba, necypia, nejuda. Sokinejant garso nera, nebumsi, nevibruoja, kaimynai nieko negirdes. Zodziu gėris ir tiek.”

  Andy:

  Na o kode lgi neissinesti i lauka, ir pasokinesi ir lauke pabusi. Tas batutas nera sunkus. Taip pat patarciau maziau galvo ka kiti apie tave galvos. Neikada nereikia taikytis prie bandos. Asmeniskai man absoliuciai nesvarbu ka apie mane pagalvos koks kaimynas ar dar kas nors.

 71.   Vilnietė rašo:

  Suprantu jūsų mintį :) Kai viršuje gyvenantys jaunuoliai pusę penkių ryto paleidžia visu garsumu muziką, tikriausiai taip pat galvoja :) Juokas rimtai :) Tačiau norėčiau ant kambarinio batuto šokinėti kambaryje, gal ir daugiau atsilieps tų, kurie jį turi, ar tikrai ten niekas nevibruoja ir nepersiduoda į grindis. Parašykite el. paštu otoshka@gmail.com .

  Andy:

  Na as turejau galvoje, kad nedarant zalos kitiems, kaip pvz zmones nedrista sportuot, vaziuoti i darba su dviraciu ar pasakyt kad jie yra veganai/vegetarai, nes gal kiti apie juos netaip ka pagalvos.

  Ir jei ta batuta pasistatysi kieme tinkamoje vietoje, tai nei kaimynams nei aplinkiniams zala daroma nebus. O jei zmonems atrodys keista kad suauge sukineja ant batuto tai cia ju problema.

  Sekmes, pameginsiu surasta ta zmogu kuris minejo belicon ausciau.

 72.   Vilnietė rašo:

  Ačiū :))

 73.   andre rašo:

  andy o sokinejimas su sokdine ar nera tas pats kas ant batuto tik kad sunkiau

  Andy:

  Na kazkas panasaus, bet ant natutu bus didesnis efektas, nes pasiekiama daugiau G-force (cia gravitacijos/traukos jegos taip matuojamos).

 74.   Kristina rašo:

  Andy, ar galėčiau nuorodą į šį Jūsų straipsnį patalpinti savo internetiniame puslapyje. Kol auginu savo dvi mažyles, sugalvojau nuomoti pripučiamus batutus vaikų šventėms. Tai ne visiškai tas pats, bet norėčiau atsiklausti, Jūsų leidimo. AČIŪ

  Andy:

  Zinom gali deti, tik idek nuoroda i si straipsni. Sekmes

 75.   Hemnnes rašo:

  Bellicon batutas neskleidžia jokio garso, jo kojos yra su gumomis, garsą apibudinčiau taip: kai durys praviros, kitme kambaryje vos jaučiamas garsas nuo kojų lietimosi prie audinio, ne daugiau. Batutas nevibruoja, nesitranko, be spyruoklių.

 76.   Ratsyte rašo:

  Vienas iš limfos stagnacijos simptomu, kaip rašote straipsnyje,yra celiulito atsiradimas, o būtent šokinėjimas ant batuto paskatina limfinę cirkuliaciją, tai ar gali būti taip, kad šokinėjimas ant jo galėtų būti vienas iš būdų kovoti su šia problema?

 77.   Ryto rasa rašo:

  Ant lupos daug turiu poodiniu mazu smulkiu guzeliu, dermotologe sako cia nieko baisaus visa tai del sutrikusios medziagu apykaitos. Gal cia limfa uzsisitovejusi?

 78.   VitaminasC rašo:

  sutrikusi medžiagų apykaita ir stovinti limfa ne tas pats, tai du skirtingi dalykai.

 79.   Saxar rašo:

  Gal kas is si bloga skaitanciu zino, kaip naturaliais budais pakelti zema spaudima, isskyrus konjaka ir kava.

  Andy:

  Dar kraujo spaudima gali pekelti licorice (saldymedis), tik jei perkate kaip papildus, tai reikia ziureti , kad nebutu deglyceruotas, nes tada buna pasalinta ta kraujo spaudima kelianti medziaga.

  Bet visu pirma tai reiktu ziureti kodel tas kraujo spaudimas mazas, jis gali buti del silpnu antinksciu.
  Taip pat reiktu ziureti, kada tas kraujo spaudimas taip sumazejo? Kas tuo metu atsitiko ir t.t.

  Ir dar koks zemas, nes jei koks 100-110 tai cia nera zemas, ir kaip tik yra gerai, maziau kraujagysles zalojamos.

 80.   Hemnnes rašo:

  šaltas dušas, sportas…

 81.   Saxar rašo:

  Daniausia buna 114/70, nera labai zemas, bet jauciu ji pazeminta, nera jegu, atsikelti ryte sunku.Antinksciai geri, gelezis normoje. Labai trukdo gyventi energijos stoka.

 82.   Goda rašo:

  Man 31m. esu liesa, turiu celiulita ant uzpakalio, slaunu, kiek laiko truktu gydymas su batutu? Vidineje slaunu puseje tokios net duobutes atsirade cia turbut uzsistagnavusi limfa. Dekui.

  Andy:

  Na nemanau, kad i toki jusu klausima galima atsakyti. TIkrai niekas nezino kiek laiko jums reiks sokineti ant batutu kad isnyktu celiulitas.
  Taip pat nezinau ar vien sokinejimo ant batuto pakaks.
  Reiktu taip pat pasiziureti i jusu dieta kad jus valgote? Patarimas butu pereiti prie pagrinde ar visiskai augalinio maisto, valgyti nerafinuotuos produktus, dabar vasara galima butu net kuri laika pavalgyti vien vaisius darzoves, gerai butu zali kokteiliai.

  Dar gali panaudoti burokeliu sultis http://sveikatossaltinis.blogas.lt/organizmo-valymas-raudonuju-burokeliu-sultimis-266.html

  Taip pat patarciau sukuoti oda (skin brushing), cia su tokiu siurkstoku sepeciu sukuojama oda. Dar infra raudonu spinduliu pirtis, arba bent jau paprasta pirtis.

  Taip pat gerk daug vandens - koki 2L per diena.

  Sekmes, parasyks kaip seksi. Bet ispeju tokie dalykai greitai neisnyksta, ir reikia ideti laiko ir pastangu.

 83.   Goda rašo:

  Andy, mano tokia mityba jau metai laiko,retsykiais suvalgau virtos zuvies, daug darzoviu zaliu, vaisiai zali kokteiliai. Mane domina kiek ir kokiu per diena suvalgai tu balltymu ir riebalu? Nes mane jau meto i sonus:)

  Andy:

  Sorry, neturejau laiko anksciau laiko atsakyt. Kaip jau sake, jei tau nera energijos, tai visu pirma reikia ziureti kiek tu suvalgai kaloriju, cia tave i sonus meto ne del baltymu ar riebalu trukkumo, bet tiesiog del kaloriju trukumo. ant cronometer.com suvesk keleta dienu ka tu valgai, ir paziurek kiek tu gauni kaloriju. Kolorijoms padidinti labai gerai vaisiai kaip bananai ir kt. Tik zinoma bananus reikia valgyti prinokusius, nusipirkus palaikyt kad jau oda pasidarytu bent gerai geltona, dar geriau kai atsiranda rudu taskeliu.

  CIa yra mano cronometer screenshot, kas ta diena buvo suvalgyta, tiesa pasakysiu, kad siuo metu suvartoju zymiai daugiau, nes paskutinius keleta menesiu, sportuoja gana intensyviai.

  Dar paziurek sita video apie celiulita (anglu kalba)

 84.   Lavitabella rašo:

  Sveika Goda , keista kad meto i sonus , jei maitiniesi pakankamai ir gauni uztektinai kaloriju tada i sonus nereikia svirduliuoti . As tau patarciau siek tiek pamaitinti kuna papildais kaip spirulina , chlorella , labai gerai hemp ( kanapiu daug baltymu amino acidu ) seklos vat jas butent dek i kokteili : ryte susimalk kokteili su bananu , apelsinu ( jei nera apelsino dek persika ar braskes ) tada gera sauja sumaltu kanapiu seklu ir keleta ismirkytu migdolu ir dvi kokias datules …taip pasimalk kas antra trecia diena pamatysi kaip pastipresi isgersi po dvi stiklines mazdaug … del celiulito ( as pastebejau kad moterys kurios vartojo daug miltiniu produktu celiulitas buvo ypac pasireiskes nors ir jaunos ) taigi venk jei gali duonos ir miltiniu produktu . Del linfos sistemos ja pravarineti labai gerai veikia vanduo su citrina( 1 litras dvi trys citrinos ) , vienu zodziu kai geri vandeni jame turi buti isspausta citrina . Ir kokia diena pasedek butent ant vandens tik su citrina ( bet prima pasistiprink save ) .laimingai sekmes ….

 85.   Žilvinas rašo:

  Sveiki, neseniai nusipirkau nebloga batuta, amerikietiska Jumping firmos, gana dideli. Auginu du grybukus, dukrytei 1,5 sunui 2,7. Pasidomejau internete ar geras daigtas ir nusprendziau kad tikrai taip, bet savaitgali bunant Palangoje ant nomuojamo batuto pastebejau oficialu gamintojo draudima, nescioms moterims grieztai ne ir taipat vaikams tik nuo 6 metu nors ten sokinejo pilna vaiku ir turbut visi iki 6 metu. Gal zinote kodel gamintojas taip raso? Batuto firmos neisidemejau.

  Andy:

  Del vaiku iki 6 metu, tai greiciausiai del to kad nesusizeistu nenukristu ir t.t. Gali buti, kad tiesiog gamintojas nori apsisaugoti nuo teismu, (bet nesu 100% tikras), reiktu parasyti gamintojui emaila ir paklausti. nes dabar uz bet ka tave gali paduoti i teisma. kartais net ant maisto maiseliu rasoma, kad neleisti zaisti vaikams, nes jie gali uzdusti (ar kas nors panasaus). Nezinau medicinines priezasties/rizikos kodel vaikams iki 6 metu butu zalinga sokineti ant batuto.

  Kad del nesciu, tai cia del persileidimo pavojaus, ir del saugumo nescioms tikriausiai geriau nenaudoti, nors is kitos puses esu klauses interviu su AL Carter (rebound air savininku), kad jo dukra sokinedavo ir per nestuma. Bet velgi jei nuspresite sokineti per nestuma tai reikia prisiimti atsakomybe patiems.

 86.   VitaminasC rašo:

  taip, dėl vaikų čia susiję tik su saugumu. daug mažiau sertifikatų reikia ir procedūrų, jei parašai kurt nors kamputyje “only from 12 years age” ar pan, nors niekas į tai nekreipia dėmesio vistiek, verslas sukasi :)

 87.   rika rašo:

  Idomu, ar galima naudotis batutu, jei yra gerokai pazengusi ploksciapedyste. Kazin, ar nepakenks dar labiau. Gal esate kas girdeje kokiu komentaru siuo klausimu?

  Andy:

  Nemanau, kad tai dar labiau pakenktu. Zinoma ten labai stipriai gal jums in nereikia, bet pamazu tukrai galiti, arba bent jau nepakeliant pedu nuo batuto.

 88.   Rasa rašo:

  Al Carter buvo mano informacijos apie batutus šaltinis. Davė puikią pradžią pažinimui. Tiems, kas turi rimtesnių sveikatos problemų, ypač susijusių su nugara, verta pasidomėti daugiau. Vieninteliai pasaulyje batutai, turintys sveikos nugaros asociacijos patvirtinimą, yra Vokietijoje gaminami bellicon. Tiesa, kainuoja jis brangiau, bet geresnio nesu bandžiusi (o išbandžiau labai daug). Turiu tokį jau 1,5 metų.

 89.   Amika rašo:

  Net nežinojau, kad limfinė sistema yra tarsi kanalizacija žmogaus organizme… Su limfa ląstelės pašalina atliekas, medžiagų apykaitos produktus. Įdomu.

 90.   Turiu 5 bellicon rašo:

  Sveiki ,- turiu pardavimui 5 bellicon premium batutus - nauji - premium nerudijancio plieno. Jei ka domina susisiekit makliavimas@gmail.com

 91.   Vlastimila rašo:

  kuo skirias classic nuo premium? kalbu apie bellicon

 92.   Turiu 5 bellicon rašo:

  premium is nerudijancio plieno - kokybiskesnio metalo :)

 93.   Vlastimila rašo:

  na, turiu jau bellikon, begalo patenkinta, ačiū berniukui šiam, tikrai super kaina gera jis parduoda, rekomenduoju.

 94.   Viltė rašo:

  Tai limfa nešioja įvairius toksinus? Taip išeina, kad negali ji užsistovėti? Nelabai suprantu.

 95.   Jonas rašo:

  Man tai apskritai labai patinka vien dėl jų belekokio smagumo, o dar ir energijos pasikraunu, geras išradimas!

 96.   RugilėGi rašo:

  Nieko sau… net nebūčiau pagalvojusi, kad paprasčiausio batuto gali būti tokia nauda sveikatai.

Rašyk komentarą