BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vos 20 minučių praleistų gamtoje sumažina streso hormonus

Šiandien dėl intensyvaus gyvenimo būdo labai daug žmonių nuolat patiria stresą. Gerai žinoma, kad stresas turi neigiamą poveikį sveikatai: susilpnėja imuninė sistema,  sutrinka virškinimas, miegas. Gali išsibalansuoti skydliaukės ir kitų hormonų gamyba,  padidėja onkologinių ligų, širdies ir kraujagyslių ligų bei kitų ligų rizika. Patiriant įtampą, organizmas pradeda gaminti daugiau adrenalino bei kortizolio. Būtent padidėjęs kortizolio lygis rodo, kad žmogus patiria per daug streso.
Buvo atliktas tyrimas, kaip pasivaiksčiojimas parke ar tiesiog pabuvimas kur nors gamtoje, kur žmogus gali atsipalaiduoti, sumažina streso hormoną kortizolį. Jau seniai yra žinoma, kad buvimas gamtoje padeda atsipalaiduoti ir mažina stresą, tačiau iki šiol nebuvo aišku, kiek laiko reikia praleisti gamtoje, kad pajusti teigiamą poveikį.
Tyrimo dalyviams buvo nurodyta bent tris kartus per savaitę praleisti bent po 10 minučių gamtoje. Kortizolio hormonas buvo matuojamas kas dvi savaites imant seilių tepinėlį. Tyrimo rezultatai parodė, kad norint sumažinti kortizolio kiekį  užtenka vos  20 minučių kasdien praleisti gamtoje. Taip pat sumažėjo tyrimo dalyvių pulsas, kas parodo, kad žmogus yra labiau atsipalaidavęs ir patiria mažiau streso.
Kiti efektyvūs būdai sumažinti neigiamą streso poveikį yra lėtas gilus kvėpavimas, atpalaiduojančios muzikos klausymas, joga, meditacija, fizinė veikla.
Andrius-Vegan, BSc Nutrition, MSc, PhD
https://andriusvegan.home.blog
Facebook
Strava athlete (ilgų distancijų bėgikas)
P.S. Jei manote, kad ši informacija gali būti naudinga jūsų draugams, artimiesiems ar kolegoms, pasidalinkite savo socialiniuose tinkluose.

Straipsnis paregntas pagal:

Science Daily Just 20 minutes of contact with nature will lower stress hormone levels, reveals new study https://www.sciencedaily.com/releases/2019/04/190404074915.htm
MaryCarol R. Hunter, Brenda W. Gillespie, Sophie Yu-Pu Chen. Urban Nature Experiences Reduce Stress in the Context of Daily Life Based on Salivary Biomarkers. Frontiers in Psychology, 2019; 10 DOI: 10.3389/fpsyg.2019.00722

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą